جمعه, ۱۴ آذر, ۱۳۹۹ / 4 December, 2020
سفیر سوییس
سخنگوی وزارت خارجه: سفیر سوییس به وزارت خارجه احضار شد/ آمریکا دست از فرافکنی‌ بردارد
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / آمریکا / سخنگوی وزارت خارجه / سفیر سوییس / وزارت خارجه
سخنگوی وزارت خارجه: سفیر سوییس به وزارت خارجه احضار شد/ آمریکا دست از فرافکنی‌ بردارد
شفقنا- سخنگوی وزارت خارجه با اعلام احضار صبح امروز سفیر سوئیس و حافظ منافع آمریکا در کشورمان، گفت: توصیه ایران به ایالات متحده آن است که دست از فرافکنی‌های بیهوده بردارد. سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام...
سفیر سوئیس به وزارت خارجه احضار شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / سفیر سوییس / ایران / وزارتخارجه
سفیر سوئیس به وزارت خارجه احضار شد
سخنگوی وزارت خارجه با اعلام احضار صبح امروز سفیر سوئیس و حافظ منافع آمریکا در کشورمان، گفت: توصیه ایران به ایالات متحده آن است که دست از فرافکنی‌های بیهوده بردارد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / سفیر سوییس / روابط ایران و آمریکا
ادعای انتخاباتی واشنگتن علیه تهران| سفیر سوییس و حافظ منافع آمریکا در ایران احضار شد
ایران به ادعاهای مقامات آمریکا در خصوص دخالت سایر کشورها در انتخابات پیش رو در این کشور واکنش نشان داد. جان راتکلیف رئیس اطلاعات ملی آمریکا، روز چهارشنبه مدعی شد که ایران و روسیه «اقدامات بخصوصی را برای تاثیرگذاری بر نظر جمعی درباره رقابت انتخاباتی انجام داده اند».
واکنش وزارت خارجه به ادعای مداخله در انتخابات آمریکا
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
واکنش وزارت خارجه به ادعای مداخله در انتخابات آمریکا
وزارت امور خارجه ایران به ادعاهای بی‌اساس مقامات رژیم آمریکا در خصوص دخالت سایر کشورها در انتخابات پیش رو در این کشور واکنش نشان داد. به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام احضار صبح امروز سفیر سوییس و حافظ منافع آمریکا در کشورمان از سوی…
احضار سفیر سوییس در ایران در پی ادعاهای بی‌اساس مقامات رژیم آمریکا
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / انتخابات / جمهوری اسلامی ایران / ذهن / سخنگوی وزارت امور خارجه / کاخ سفید
احضار سفیر سوییس در ایران در پی ادعاهای بی‌اساس مقامات رژیم آمریکا
اقتصاد نیوز : ایران به ادعاهای بی‌اساس مقامات رژیم آمریکا در خصوص دخالت سایر کشورها در انتخابات پیش رو در این کشور واکنش نشان داد.
ایران سفیر سوئیس، حافظ منافع آمریکا را احضار کرد / وزارت خارجه: ادعای دخالت ایران در انتخابات آمریکا بی اساس است
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
ایران سفیر سوئیس، حافظ منافع آمریکا را احضار کرد / وزارت خارجه: ادعای دخالت ایران در انتخابات آمریکا بی اساس است
سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام احضار صبح امروز سفیر سوییس و حافظ منافع آمریکا در کشورمان از سوی دستیار وزیر و مدیرکل آمریکای وزارت امورخارجه، که در پی انتشار برخی ادعاهای بی‌اساس مقامات رژیم آمریکا در خصوص دخالت سایر کشورها در انتخابات پیش رو در این کشور صورت گرفت، اظهار داشت:
همکاری ایران با کره شمالی در «مسائل ویژه»
۱۳۹۹/۰۷/۱۸
همکاری ایران با کره شمالی در «مسائل ویژه»
تلخیص: ناصر غضنفری، انصاف نیوز: چهارشنبه ۲۲ خرداد ساعت نُه صبح، آقاى کورت والدهایم و همراهان آمدند. به او اطلاع دادم که آمریکا از طریق سفیر سوییس حافظ منافع‌اش در ایران، اطلاع داده است که هیچ دولتى نماینده آمریکا نیست که دربارة گروگان‌ها صحبت کنند و لابد منظورش شما هستید؛…
انتظار داشتیم کشورهای اروپایی در برابر تروریسم اقتصادی آمریکا اقدام عملی قاطعی انجام دهند/ دربرابر قلدری تسلیم نمی‌شویم
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / روحانی / سفیر سوییس
انتظار داشتیم کشورهای اروپایی در برابر تروریسم اقتصادی آمریکا اقدام عملی قاطعی انجام دهند/ دربرابر قلدری تسلیم نمی‌شویم
ایلنا: رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا با خروج خود از برجام و نقض قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل با هدف از پای درآوردن جمهوری اسلامی از ۲ سال و نیم گذشته تاکنون تحریم های…
رییس مجلس ایران: هرچند کشورهای اروپایی تحت تاثیر فشارهای آمریکا هستند اما باید سیاست مستقلی را در پیش بگیرند
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / آمریکا / اروپا / اروپا تحت تاثیر آمریکا / رییس مجلس ایران / سفیر سوییس / سیاست مستقل / فشارهای آمریکا
رییس مجلس ایران: هرچند کشورهای اروپایی تحت تاثیر فشارهای آمریکا هستند اما باید سیاست مستقلی را در پیش بگیرند
شفقنا- رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با سفیر سویس در تهران گفت: مردم ایران در برابر جنایت ترامپ در به شهادت رساندن قهرمان مبارزه با تروریسم، سردار سپهبد سلیمانی، تجلیل و عکس العمل مناسبی نشان دادند، اگر شهید...
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
قالیباف خطاب به سفیر سوییس در تهران: اگر شهید سلیمانی نبود داعش به قلب اروپا می‌رسید
ما در کنار گسترش رابطه با آسیا، علاقمند به توسعه روابط اقتصادی با کشورهای اروپایی مستقل هستیم.
سوییس آماده سرمایه‌گذاری در ایران است
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / هفته دولت / محمدباقر نوبخت / سوئیس / سرمایه گذاری / افتتاح واحدهای تولیدی و صنعتی در قزوین
سوییس آماده سرمایه‌گذاری در ایران است
قزوین - ایرنا - سفیر سوییس در ایران با خوشامدگویی به محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری در سفر به قزوین برای افتتاح طرح های عمرانی گفت : سوییس آماده سرمایه‌گذاری در ایران است.
واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به تهاجم به هواپیمای ایرانی
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به تهاجم به هواپیمای ایرانی
وزارت امور خارجه به سفیر سوییس به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران هشدار داد اگر حادثه‌ای در مسیر برگشت برای هواپیمای ماهان اتفاق بیفتد مسئولیت آن با آمریکاست.
پیام ایران به سفیر سوییس: اگر حادثه‌ای در مسیر برگشت برای هواپیمای ماهان اتفاق بیفتد مسئولیت آن با آمریکاست
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
پیام ایران به سفیر سوییس: اگر حادثه‌ای در مسیر برگشت برای هواپیمای ماهان اتفاق بیفتد مسئولیت آن با آمریکاست
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: در تماس مجید روانچی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل متحد با آقای گوترش دبیرکل آن سازمان صراحتا تاکید شده است که چنانچه هر حادثه ای در مسیر برگشت برای این هواپیما اتفاق افتد جمهوری اسلامی ایران آمریکا را مسئول آن خواهد شناخت. این پیام همچنین به سفیر سویس در تهران نیز داده شده است.
قائم‌مقامی: نگاه سفیر سوییس به ورزش ایران مثبت بود
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / احسان قائم مقامی / سفارت سوئیس
قائم‌مقامی: نگاه سفیر سوییس به ورزش ایران مثبت بود
تهران- ایرنا- استاد بزرگ شطرنج ایران گفت: به مناسبت روز جهانی شطرنج دیداری با سفیر سوییس داشتم و در این دیدار نگاه وی به پیشرفت‌های ورزشی ایران در چند سال اخیر ویژه و مثبت بود.
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / ایران و سوییس / شطرنج
چالش‌های یک استاد بزرگ شطرنج از نگاه سفیر سوییس
سفیر سوئیس در تهران با اشاره به دیدارش با احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطرنج ایران به گمانه زنی درباره چالش‌های یک استاد بزرگ شطرنج پرداخت.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
گفت‌وگوی مقام‌های روسیه و سوئیس با محوریت ایران
به گزارش اردوپوینت، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که معاون وزیر امور خارجه روسیه و ایو روسیر، سفیر سوییس در روسیه با یکدیگر گفت‌وگو کردند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
دیپلماسی بشردوستانه را برای مقابله با کرونا به خدمت گرفتیم
 [شهروند] امروزه پیگیری دیپلماسی بشردوستانه برای پیشگیری و کاهش آسیب‌پذیری در دنیای جهانی‌شده به‌ عنوان اقدامی تواناساز به منظور ترغیب تصمیم‌گیران و صاحب‌نظران در بین جمعیت‌های ملی صلیب ‌سرخ و هلال ‌احمر است. کریم همتی در مورد برنامه‌های جمعیت هلال ‌احمر جمهوری اسلامی ایران در این‌باره گفت: «دیپلماسی بشردوستانه تلاشی چند‌جانبه است که در آن ضمن تأکید به نیازها و حقوق افراد آسیب‌پذیر سعی می‌شود جمعیت‌های ملی صلیب ‌سرخ و هلال‌ احمر در تمامی فرآیند گفت‌وگوها صدای رسای آسیب‌پذیران باشد.» او توضیح داد: «در همین زمینه جمعیت هلال ‌احمر جمهوری اسلامی ایران برای دریافت محموله‌های …
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
تریبون
از سوی ظریف و عراقچی صورت گرفت نامه هشدارآمیز به دبیرکل سازمان ملل و احضار سفیر سوییس
۱۳۹۹/۰۲/۰۵
اخبار دیپلماسی
احضار حافظ منافع آمریکا به وزارت امور خارجه سید عباس موسوی در واکنش به اقدامات ایذایی و تحریک‌آمیز نیروهای آمریکایی در خلیج‌فارس اظهار ‏کرد: «در این رابطه سفیر سوییس در تهران به‌عنوان حافظ منافع آمریکا به وزارت امور خارجه ‏فراخوانده شد و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به تهدیدهای نیروهای آمریکایی از ‏جمله حضور و اقدامات غیرقانونی و بی‌ثبات ساز ناوگان دریایی آن کشور در نزدیکی آب‌های شمالی ‏خلیج‌فارس و سواحل ایران طی یادداشتی برای انعکاس به مقامات آمریکایی به او ابلاغ شده‎.» سخنگوی ‏وزارت امور خارجه افزود: «در این یادداشت به دولت آمریکا ضرورت رعایت مقررات بین‌المللی ایمنی ‏دریانوردی و آزادی کشتیرانی از …
احضار حافظ منافع آمریکا به وزارت امور خارجه
۱۳۹۹/۰۲/۰۴
احضار حافظ منافع آمریکا به وزارت امور خارجه
سید عباس موسوی در واکنش به اقدامات ایذائی و تحریک آمیز نیروهای آمریکایی در خلیج‌فارس اظهار کرد: در این رابطه سفیر سوییس در تهران به عنوان حافظ منافع امریکا به وزارت امور خارجه فراخوانده شده و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به تهدیدات نیروهای امریکایی از جمله حضور و اقدامات غیر قانونی و بی ثبات ساز ناوگان دریایی آن کشور در نزدیکی آب های شمالی خلیج فارس و سواحل ایران طی یادداشتی جهت انعکاس به مقامات امریکایی به وی ابلاغ شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
علی دایی در مسابقه خیریه اسکی
ششمین مسابقه سالانه اسکی خیریه برای بازسازی مدارس سیل‌زده استان سیستان‌وبلوچستان با همکاری اتاق بازرگانی سوییس و اتریش در پیست بین‌المللی دربندسر برگزار شد. در حاشیه این مراسم علی دایی آقای گل جهان و سفیر سوییس مارکوس لایتنر نیز در اهدای جوایز به اسکی‌بازان خردسال حضور داشتند. علی دایی بازیکن سابق تیم‌ملی ایران در پایان این مراسم گفت: «مراسم خوبی برگزار شد و خوشحالم که در آن حضور داشتم. امیدوارم بیشتر شاهد این مراسم‌ها و مسابقات خیریه باشیم.»
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اتحادیه اروپا / ایران / پول / داووس / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
استقبال سرد
در حالی که روز یکشنبه سفیر سوییس در ایران از راه‌اندازی کانال مالی میان سوییس و ایران خبر داد
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / این / سوییس / بانک مرکزی
واکنش همتی به نمایش دارویی سفیر سوییس
رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به نمایش داروی وارداتی از طریق شرکت های سوئیسی توسط سفارت سوئیس گفت: واردات دارو و ملزومات پزشکی ما در۱۰ ماه گذشته ۲ هزار برابر حجم واردات انجام شده از کانال مالی سوئیس است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / عبدالناصر همتی / بانک مرکزی / دارو
همتی به اظهارات سفیر سوییس درباره واردات دارو واکنش نشان داد
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه واردات دارو و ملزومات پزشکی ما در ۱۰ ماه گذشته ۲ هزار برابر حجم واردات انجام شده از کانال مالی سوئیس است، گفت: روند تامین داروهای مورد نیاز ادامه خواهد داشت.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / سوییس / دارو / عبدالناصر همتی / بانک مرکزی / دارو / تحریم
واکنش همتی به سخنان سفیر سوییس: دارو ۲۰۰۰ برابر بیش از کانال مالی سوییس وارد ایران شد
رییس کل بانک مرکزی گفت: میزان دارو و ملزومات پزشکی که توسط بانک مرکزی تأمین ارز و در ۱۰ماههٔ امسال وارد کشور شده؛ بیش از چهارمیلیارد دلار است که دو هزار برابر حجم واردات انجام شده از کانال مالی سوییس بود.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
سفیر سوییس: این کانال مالی مختص دارو است و با «اینستکس» فرق دارد
در حالی که سوییس روز پنجشنبه‌ در اطلاعیه‌ای از اجرایی شدن ساز و کار مالی برای ارسال اقلام انسان‌دوستانه به ایران خبر داد، امروز نشست خبری سفیر این کشور برای تشریح جزییات این ساز و کار مالی برگزار شد. در این نشست سفیر سوییس به صورت نمادین نخستین محموله دارویی ارسال شده به ایران که مربوط به پیوند اعضاست را بازگشایی کرد. سفیر سوییس گفت: برای راه‌اندازی کانال مالی برن و تهران ارتباطات گسترده‌ای با مقام‌های ایرانی، امریکایی و بانک‌های سوییس داشتیم تا بتوانیم این کانال را امن کنیم. «مارکوس لایتنر» سفیر سوییس در ایران در نشست خبری دیروز خود درخصوص راه‌اندازی کانال سازوکار مالی این کشور با ایران برای ارسال کالاهای بشردوستانه گفت: ما پیش‌تر خلاصه‌ای …
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
۱۸۰‌هزار بسته از اقلام دارویی بیماران پیوند اعضا وارد تهران شد
سفیر سوییس در تهران از عملیاتی‌شدن سازوکار مالی سوییس در ۲ تا ۳ هفته آینده خبر داد و گفت: «۸۰‌هزار بسته از اقلام دارویی مورد نیاز بیماران پیوند اعضا دیروز وارد تهران شد.» «مارکوس لایتنر» گفت: «هدف تمهید تجاری انسان‌دوستانه سوییس این است که صادرکنندگان و شرکت‌های مستقر در سوییس در حوزه دارویی و پزشکی بتوانند کانال مالی ایمنی با کمک بانک مرکزی این کشور داشته باشند و بتوانند صادرات خود را به ایران ادامه دهند.» سفیر سوییس در تهران افزود: «این کانال سهم مهمی در تأمین مواد دارویی و غذایی خواهد داشت که کاملا به منظور سنت انسان‌دوستانه سوییس است.» لایتنر افزود: «این کانال فقط انسان‌دوستانه نیست بلکه می‌تواند نشانه …
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
نشست خبری سفیر سوییس در تهران
نشست خبری مارکوس لایتنر یکشنبه ۱۳ بهمن ماه در محل سفارت سوییس در تهران برگزار شد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
سفیر سوییس: کانال مالی با ایران نشانه‌ای از تشنج زدایی است
سفیر سوییس ادامه داد: امروز 180 هزار بسته کالا و بسته های لازم برای عمل های جراحی وارد ایران شدند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / تنش میان ایران و آمریکا / سفیر سوییس
پستچی‌های سوییسی مانع جنگ ایران و آمریکا شدند
​روزنامه "وال استریت ژورنال" آمریکا با انتشار گزارشی از نقش سوییس در کاهش تنش و جلوگیری از جنگ بین ایران و ایالات متحده آمریکا در پی بحران ناشی از ترور سردار شهید قاسم سلیمانی خبر داده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / افغانستان / دولت / لبنان / معاون سیاسی / وزیر امور خارجه
روی موج خبر
سفیر سوییس در تهران به عنوان حافظ منافع دولت امریکا توسط معاون سیاسی وزیر امور خارجه احضار شد
۱۳۹۸/۱۰/۱۵
حمله به مراکز فرهنگی جنایت جنگی است
اظهارات تهدیدآمیز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا درباره ایران روز گذشته با واکنش مقامات ایران مواجه شد. در نخستین اقدام سفیر سوییس، حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار شد. ترامپ در حساب توییتر خود ایران را تهدید کرده بود که در صورت واکنش نشان دادن به ترور سردار سلیمانی، آمریکا 52نقطه از مراکز حساس ایران به علاوه مراکز فرهنگی کشور را هدف قرار خواهد داد. در واکنش به این سخنان، سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه، سفیر سوییس در تهران را به‌عنوان حافظ منافع دولت آمریکا احضار کرد و اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به اظهارات تهدیدآمیز، ناقض قوانین و هنجارهای بنیادین بین‌المللی به او ابلاغ شد. معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران خاطرنشان کرد: «اظهارات …
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / احضار سفیر سوییس در تهران / شهادت سردار سلیمانی
احضار سفیر سوئیس در تهران و اعتراض شدید ایران به اظهارات خصمانه ترامپ
سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع دولت آمریکا توسط سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه احضار و اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به اظهارات تهدیدآمیز و ناقض قوانین و هنجارهای بنیادین بین المللی به وی ابلاغ شد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۳
پاسخ ایران به پیام آمریکا به سفیر سوییس ابلاغ شد
سخنگوی وزارت امور خارجه از احضار سفیر سوییس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در تهران خبر داد و گفت:عصر امروز پاسخ مقتضی ایران به پیام‌آمریکا به این دیپلمات سوییسی ابلاغ شد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / سفارت سوییس / وزارت خارجه / احضار سفیر سوییس
اعتراض شدید ایران به آمریکا با احضار حافظ منافع آن
ایران در اعتراض شدید به آمریکا حافظ منافع آن کشور (سوئیس) در تهران را به وزارت امور خارجه احضار کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
کانال مالی ایران – سوییس راه‌اندازی می‌شود
براساس صحبت‌های مارکوس لایتنر، سفیر سوییس در ایران، این کانال مالی در آینده نزدیک کار خود را آغاز خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / بازار سرمایه
سفیر سوییس زنگ آغاز معاملات بورس تهران را به صدا درآورد
امروز سفیر سوییس در ایران به تالار حافظ رفت و به صورت نمادین زنگ آغاز معاملات بورس را به صدا درآورد؛ سفارت سوییس در ایران حافظ منافع آمریکا و عربستان است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / قله دماوند / سفیر سوئیس در ایران / کوهنوردی
صعود سفیر سوییس در ایران به قله دماوند
مارکوس لایتنر، سفیر سوئیس در تهران با همراهی چند تن از همکاران خود موفق به صعود قله دماوند شد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ / بسته اخبار سیاسی ایسنا / سرلشکر باقری / حقوق زنان / علی لاریجانی / بودجه نویسی / سیل شیراز / بافت تاریخی / شورای نگهبان / مجلس شورای اسلامی / برجام
تاکیدات انتخاباتی جنتی/آخرین وضعیت سیل‌زدگان شیرازی/شنبه؛ اولین دادگاه شهردار سابق تهران و...
هجدهمین جلسه از دور سوم رسیدگی به پرونده بانک سرمایه/ تاکید الزهار بر تقویت روابط با ایران/ آمریکا به دنبال تشکیل ائتلاف نظامی برای حضور در تنگه هرمز/ وضعیت مثبت سیل‌زدگان شیرازی/ امضای یک تفاهم نامه جدید در رابطه با حمایت و تحقق "حقوق بشر زنان"/ پرداخت ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان رشوه به رییس دفتر رییس ادوار مجلس/ استقبال سفیر سوییس در تهران از اولین سفرش به مرز دوغارون و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز چهار شنبه، نوزدهم تیر ماه ۱۳۹۸ است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۹ / علی دایی / سفیر سویس / صمد نیکخواه بهرامی
عکس یادگاری علی دایی در دورهمی سفیر سوئیس
علی دایی و علیرضا حقیقی و صمد نیکخواه بهرامی در کنار سفیر سوییس
۱۳۹۸/۰۳/۲۵ / سینما
سفیر سوییس: از برگزاری هفته فیلم اروپا در تبریز خوشحالم
تبریز - ایرنا - «مارکوس لاینتر»، سفیر سوییس در تهران، از برگزاری هفته فیلم اروپا در تبریز و حضور وی در این شهر برای تماشای فیلم «بیشتر از عسل» ابراز خوشحالی کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۹
گشایش مجددز میان ایران و سوئیس
شفقنا اقتصادی_ رئیس کل بانک مرکزی با مارکوس لایتنر، سفیر سوئیس در تهران دیدار کرد. به گزارش شفقنا اقتصادی،  سفیر سوییس در این دیدار ضمن تاکید بر عزم آن کشور بر تقویت روابط بانکی و مالی با ایران گفت: کشور سوئیس همواره روابط بانکی و مالی مناسبی باجمهوری اسلامی ایران داشته است و تحریم ها و محدودیت های […]
۱۳۹۸/۰۱/۲۹
گشایش مجدد کانال بانکی میان ایران و سوئیس/ تأکید بر توسعه روابط مالی و تجاری در راستای منافع طرفین
سفیر سوییس در دیدار با رئیس کل بانک مرکزی ضمن تاکید بر عزم آن کشور بر تقویت روابط بانکی و مالی با ایران گفت: کشور سوئیس همواره روابط بانکی و مالی مناسبی با جمهوری اسلامی ایران داشته است و تحریم ها و محدودیت های آمریکا نباید موجب محدودیت روابط بانکی شود.
۱۳۹۸/۰۱/۲۰
واکنش عراقچی به اقدام آمریکا علیه سپاه: دیگر نیروهای آمریکایی را سرباز معمولی نمی‌دانیم / به آمریکا از طریق سفیر سوییس پیام صریح دادیم
در پی اقدام خصمانه آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی، معاون وزیر امور خارجه کشورمان از ارسال پیام صریح ایران به آمریکا از طریق سفارت سوییس خبر داد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۲
سفارش کنسولگری حوالی کاخ گلستان
سفیر سوییس در ایران، درخواستِ جستجو برای نخستین دفتر سفارت‌خانه‌ی سوییس در ایران را که احتمالا در محدوده‌ی کاخ گلستان است، داد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
مردم ایران، سوییس را کشوری مستقل و دارای امنیت کامل برای سرمایه گذاری می‌دانند
ایلنا: سفیر سوییس در تهران طی دیداری با وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان بر علاقمندی کشورش برای حفظ و توسعه روابط با ایران تاکید کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
اعلام آمادگی سوئیس برای توسعه همکاری ها با ایران
تهران- ایرنا- «مارکوس لاتینر» سفیر سوییس آمادگی کشورش برای هر گونه همکاری در زمینه توسعه همکاری های ایران و سوئیس اعلام کرد و خواستار حضور نمایندگانی از وزارت اقتصاد ایران در کمیته مشترک اقتصادی دو کشور شد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۶
ضیافت مربی تراکتور بعد از برد استقلال
ایلنا: لیکنز سرمربی تراکتورسازی بعد از اینکه در برابر استقلال پیروز شد، سفیر سوییس را به ضیافت شام خود دعوت کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •