دوشنبه, ۱۰ آذر, ۱۳۹۹ / 30 November, 2020
شریعتمداری وزیر کار
وزیر کار به رهبر انقلاب نامه نوشت: برنامه ایجاد نظام متمرکز تامین اجتماعی فوراً تقدیم رئیس جمهوری می‌شود
۲ روز قبل / شریعتمداری وزیر کار / نامه به رهبری
وزیر کار به رهبر انقلاب نامه نوشت: برنامه ایجاد نظام متمرکز تامین اجتماعی فوراً تقدیم رئیس جمهوری می‌شود
به گزارش تسنیم، محمد شریغتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی طی نامه ای به مقام معظم رهبری نوشت: برنامه عمل به فرمایش حضرت عالی در خصوص " ایجاد نظام متمرکز تامین اجتماعی برای آحاد مردم " با بهره گیری از دانش کارشناسان، متخصصین و شرکای اجتماعی و با استفاده از ظرفیت قانون ارزشمند ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی ، با جدیت پیگیری ، تدوین و به فوریت تقدیم رئیس محترم جمهوری خواهد شد .
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
وزیر کار قرنطینه شد
علی بابایی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از عدم برگزاری نشست مشترک کمیسیون اجتماعی با محمد شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و معاونان وی که قرار بود در محل وزارتخانه انجام شود، دلیل کسالت وزیر خبر داد؛ بنابراین گزارش، شریعتمداری پس از انجام آزمایش کرونا (که جواب آن هنوز اعلام نشده است)، فعلا در قرنطینه به سر می‌برد.
طرح سؤال از وزیر کار در مجلس کلید خورد
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / وزیر کار / مجلس یازدهم
طرح سؤال از وزیر کار در مجلس کلید خورد
نماینده مردم تهران در مجلس از کلید خورن طرح سؤال از محمد شریعتمداری وزیر کار خبر داد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / شریعتمداری وزیر کار / شستا
خبر مهم شریعتمداری برای سهامداران «شستا»
به گزارش خبرانلاین، «محمد شریعتمداری» عصر پنج‌شنبه در توئیتر خود نوشت: شستا پس از ۲۲ سال بالاترین رتبه ارزیابی گزارش مالی پاک را از سازمان حسابرسی باعنوان «مطلوب و بدون شرط» دریافت کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / شریعتمداری وزیر کار / نظام بانکی / وام بانکی
شریعتمداری: ۵۲ درصد از وام های بانکی در تهران پرداخت می شود
به گزارش مهر، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در فضای مجازی نوشت: توسعه نیازمند توزیع متوازن منابع عمومی و بانکی است و بدون این توازن، نمی‌توان در استان‌های مرزی محرومیت زدایی کرد. ۵۲ درصد از وام‌های بانکی در تهران پرداخت می‌شود. به شرکت‌های تابعه در خوزستان دستور دادم ظرف سه ماه کلیه حساب‌های خود را به استان انتقال دهند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
واکنش ابتکار به حکم ۹ سال حبس پدر «رومینا»
گروه اجتماعی | معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری درباره‌ صدور حکم ۹ سال حبس برای پدر رومینا اشرفی اظهار کرد: انتظار عمومی مردم این است که حکم صادرشده از استحکام بیشتری برخوردار باشد، چراکه افکار عمومی در این موضوع جریحه‌دار شد و به نظر می‌رسد انتظارات افکار عمومی برآورده نشده است. به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در نشست خبری ارایه گزارش اقدامات سه سال گذشته معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری که به مناسبت هفته‌ دولت برگزار شد، در خصوص قتل فرزند توسط پدر گفت: بعد از قتل رومینا لایحه‌ای تنظیم کردیم و برای دولت فرستادیم و در کمیسیون لوایح یک جلسه برای آن مطرح شد و به دلیل ماهیت قضایی، موضوع این لایحه حدود یک ماه است به قوه قضاییه ارسال شده است و ما همچنان …
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / اعزام نیروی کار به بلغارستان / شریعتمداری وزیر کار
اعزام نیروی کار ماهر ایرانی به بلغارستان
به گزارش ایرنا، وزیر تعاون، آمادگی کشورمان را برای تبادل تجربیات و انتقال اطلاعات در این زمینه اعلام کرد و گفت: می‌توان با توجه به اقدامات مطلوب دو کشور در زمینه‌های مختلف از تجربیات یکدیگر در این زمینه‌ها بهره‌مند شویم. شریعتمداری با اشاره به برگزاری نوزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی ایران و بلغارستان در سال ۱۳۹۸ در صوفیه گفت: در ادامه مذاکرات انجام گرفته در کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور، آمادگی خود را درباره مباحثی همچون حفاظت فنی و بهداشت کار، اشتغال، کارآفرینی، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، حمایت‌های اجتماعی از گروه‌های جمعیتی آسیب‌پذیر، توسعه در زمینه حوزه‌های تامین‌اجتماعی، اصلاح قوانین بازنشستگی، توانمندسازی …
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / کارت خرید کارگران / وزیر کار
خبر خوش وزیر برای کارت خرید کارگران
علی بابایی کارنامی رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، در تشریح نشست اخیر فراکسیون کارگری با وزارت کار اظهار داشت: جلسه هیأت رئیسه فراکسیون کارگری مجلس با آقای شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی برگزار شد و این سومین جلسه‌ای بود که در مجلس با مجموعه این وزارتخانه و معاونان آنها برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / شریعتمداری وزیر کار / صندوق بیمه بیکاری
شریعتمداری: ۵۰ هزار میلیارد ریال به صندوق بیمه بیکاری اختصاص یافت
به گزارش ایرنا، محمد شریعتمداری، شنبه در جریان افتتاح ویدئوکنفرانسی طرح گاوداری ۱۰ هزار راسی شهرستان شیروان، عقب انداختن بازپرداخت بدهی های بانکی و تامین اجتماعی و استمهال بدهی های مالی را از دیگر اقدامات دولت برای حمایت از اقشار خسارت دیده از ناحیه شیوع این بیماری برشمرد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / حق مسکن کارگران / حقوق کارگران / شریعتمداری وزیر کار
شریعتمداری: پیشنهاد افزایش حق مسکن دستمزد کارگران را به دولت می بریم 
به گزارش مهر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری، در حاشیه سی و یکمین جشنواره ملی قدردانی از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای نمونه با اشاره به ترکیب سه جانبه شورای عالی کار در امر تعیین دستمزد، بیان کرد: این شورا که مرجع تصمیم گیری درباره تعیین دستمزد محسوب می‌شود متشکل از نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت است؛ موضوع تعیین دستمزد همچنان در شورای عالی کار امکان بحث و بررسی را دارد.
جلسه مدیران ارشد وزارت کار با معاون اول رییس جمهور
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
جلسه مدیران ارشد وزارت کار با معاون اول رییس جمهور
ایرنا - تهران - جلسه مدیران ارشد وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی روز سه شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و محمد شریعتمداری وزیر کار در محل این وزارتخانه برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
ایران؛ چالش مقابله با کرونا و اقدامات ضدحقوق بشری امریکا
«کووید-19» نه‌تنها همه وجوه زندگی فردی و اجتماعی را تحت‌تاثیر قرار داده و مدتی است تمام برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت دولت‌ها بر مدار آن می‌چرخد، سبک و سیاق تعامل‌ها و ارتباطات را نیز دستخوش تغییر و تحول کرده است. فرقی ندارد یک معاشرت معمول روزانه باشد یا یک تعامل دیپلماتیک؛ این روزها کروناست که برای هر ارتباطی قانون جدید  وضع می‌کند.  شیوع این بیماری دیپلماسی را نیز به مجاری مجازی برده‌، چه آنکه در هفته‌های اخیر رییس‌جمهوری با بسیاری از مقامات بلندپایه کشورهای مختلف به ‌صورت تلفنی گفت‌وگو کرد و از مدیریت این بحران سلامت تا شرایط تحریمی ایران و باقی مسائل  روز گفت.  اما این بیماری فراگیر که تقریبا …
شریعتمداری: حداقل مزد کارگری مطلوب نبود، اما معقول بود/ واریز مبالغ فروش سهام شستا به حساب سازمان تامین اجتماعی
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / حداقل دستمزد 99 / حداقل دستمزد کارگران / شریعتمداری وزیر کار / شستا / فروش سهام شستا
شریعتمداری: حداقل مزد کارگری مطلوب نبود، اما معقول بود/ واریز مبالغ فروش سهام شستا به حساب سازمان تامین اجتماعی
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری که در  نشست «کارگر، تشکل ها و گفت و گوی اجتماعی» ، به صورت «ویدئو کنفرانسی» با نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی 31 استان گفت و گو می کرد ، ضمن تبریک «روز کارگر» ادامه داد:« همه می‌دانند ، پیامدهای اقتصادی کرونا ، بیشترین فشار را به کسانی وارد کرد که درآمد ثابت ندارند یا درآمدهای پایینی دارند . همچنین افراد فاقد در آمد رسمی یا  کار رسمی ندارند مانند دستفروشان یا کارگران روزمزدی ، به علت قرنطینه و برخی محدودیت های ضدکرونایی ایجاد شده ، نتوانسته کار و درآمدی داشته باشند».  
رمضان و حمایت از فقرا در بحران کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۰۶
رمضان و حمایت از فقرا در بحران کرونا
محمد شریعتمداری وزیر کار و رفاه اجتماعی در یاداشتی باعنوان «رمضان و حمایت از فقرا در بحران کرونا» نوشت: رمضان امسال می‌تواند به یک فرصت بزرگ و به تعبیر رهبر معظم انقلاب یک رزمایش گسترده برای کمک به فقرا تبدیل شود، فقرایی که بیماری عالمگیر کرونا بیش و پیش از همه آن‌ها را هدف قرار داده است و این یک حقیقت دینی است که مبارزه با فقر یک «مبارزۀ‌ همگانی» است.
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / حداقل دستمزد 99 / حداقل دستمزد کارگران / شریعتمداری وزیر کار / کمیسیون اجتماعی مجلس
نشست اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس با وزیر کار درباره حقوق کارگران
عضو فراکسیون کارگری مجلس با اشاره به دیدار فردا (سه‌شنبه) اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس با وزیر کار گفت: قرار است در این نشست درصد افزایش حقوق و دستمزد کارگران در سالجاری و مشکلات معیشتی اقشار ضعیف بررسی شود.
فیلم | میزان افزایش و حداقل حقوق کارگران از زبان وزیر کار
۱۳۹۹/۰۱/۲۱
فیلم | میزان افزایش و حداقل حقوق کارگران از زبان وزیر کار
شریعتمداری وزیر کار گفت که حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۳۹۹ را یک میلیون و ۸۳۵ هزار تومان تعیین شد. با توجه به ترکیب شورای عالی کار، افزایش پایه حقوق کارگران ۲۱ درصد تصویب شد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / خصوصی سازی / شریعتمداری وزیر کار / واگذاری زیرمجموعه شستا
خبر وزیر کار در خصوص واگذاری‌ یک زیرمجموعه شستا در بورس
به گزارش خبرآنلاین، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی توئیتی اظهار کرد: ‏هلدینگ صبا تامین که ارزش آن در دوره مدیریت ‎جوان و کارآمد اخیر از ۴۰۰۰میلیاردبه ۲۵ هزارمیلیارد تومان رسیده است ۲۰فروردین و در اولین عرضه سال۱۳۹۹بورسی می‌شود.
وزیر کار؛ حقوق بازنشستگان ۱۵ تا ۷۷ درصد افزایش می‌یابد
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / افزایش حقوق بازنشستگان / شریعتمداری وزیر کار
وزیر کار؛ حقوق بازنشستگان ۱۵ تا ۷۷ درصد افزایش می‌یابد
به گزارش فارس،‌ محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توئیتی نوشت: با تامین منابع برای همسان سازی حقوق بازنشستگان،‌ حقوق بازنشسته‌های کشوری و لشکری بین 15.8 تا 77.3 درصد اضافه می‌شود.
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / پروانه کار اتباع خارجی / شریعتمداری وزیر کار
پروانه کار اتباع خارجی تمدید شد
به گزارش ایسنا، محسن ابراهیمی افزود: در راستای قطع زنجیره‌ی ابتلا به ویروس کرونا، اعتبار پروانه کار شرکت‌هایی که متقاضی به کارگیری اتباع خارجی هستند تمدید شد. 
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / جلسه شورای عالی کار / حداقل دستمزد 99 / شریعتمداری وزیر کار / شورای عالی کار
شریعتمداری: بنای ما در شورای عالی کار اجماع است
به گزارش فارس، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امشب در 289 مین جلسه شورای عالی کار تاکید کرد: به دنبال ایجاد وحدت و همدلی در جامعه هستیم .
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / جلسه شورای عالی کار / حداقل دستمزد کارگران / شریعتمداری وزیر کار
وزیر کار: برای شرایط مطلوب و تامین حداقل معیشت کارگران تلاش می کنیم
به گزارش فارس، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی امروز در پایان نخستین جلسه شورای عالی کار گفت: جلسه آینده شورای عالی کار برای تعیین حد اقل دستمزد کارگران در سال ٩٩ چهارشنبه برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / شریعتمداری وزیر کار / قرارداد موقت کار / کارگران مشاغل پروژه ای
قراردادهای موقت کارگران مشاغل پروژه‌ای تعیین تکلیف شد
به گزارش مهر، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حساب شخصی توئیتر خود نوشت: «در اجرای تکلیف تبصره یک ماده هفت قانون کار در جلسه امروز دولت به ریاست دکتر روحانی در آستانه دهه مبارکه فجر، به پیشنهاد وزارت کار آرزوی ۲۸ ساله‌ی جامعه کارگری ایران، همانا تعیین حداکثر مدت موقت برای کارهایی که طبیعت آنها جنبه غیر مستمر دارد از زمان این تصویب نامه به مدت چهار سال تعیین شد.»
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / پرداخت یارانه غیرنقدی / ستاد تنظیم بازار / شریعتمداری وزیر کار
پیشنهاد پرداخت یارانه غیرنقدی به اقشار نیازمند در ستادتنظیم بازار
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ارائه پیشنهاد تأمین کالای اساسی اقشار آسیب پذیر به ستاد تنظیم بازار خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / حمایت از حقوق معلولان / شریعتمداری وزیر کار
وزیر کار: اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان ۱۵ هزارمیلیارد اعتبار نیاز دارد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای اجرای قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت نیاز به اعتبار ۱۵ هزار میلیارد تومان هستیم.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اسحاق جهانگیری / محمد شریعتمداری
بازدید معاون اول رییس جمهوری از «پایگاه اطلاعاتی رفاه ایرانیان »
ایرنا - تهران - اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری عصر چهارشنبه در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه محمد شریعتمداری وزیر کار از روند فعالیت «پایگاه اطلاعاتی رفاه ایرانیان» بازدید و بر فرآیند اجرایی بسته طرح معیشتی نظارت کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / محمد شریعتمداری / سعید نمکی / پیروز حناچی / سالمندی
مراسم روز «سالمند»
مراسم روز سالمند صبح سه شنبه با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، محمد شریعتمداری وزیر کار و پیروز حناچی شهردار تهران در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۴
بزرگ‌ترین اقامتگاه بوم‌گردی کشور رونمایی شد
بزرگ‌ترین اقامتگاه بوم‌گردی تاریخی و روستایی کشور به‌وسعت 2500 مترمربع و سرمایه‌گذاری 4 میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در روستای باقرآباد بافق، با حضور محمد شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و جمعی از مسوولان استان یزد افتتاح شد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۷ / اعتراض کارگران هفت تپه / بازداشت کارگران / رئیس قوه قضائیه / شریعتمداری وزیر کار
وزیر کار در نامه به رئیس قوه قضائیه: اعتراض حق کارگران است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صدور احکام سنگین برای برخی کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در نامه ای به رئیس قوه قضائیه اعلام کرد:مقرر شد کمیته ای سه نفره موضوع را پیگیری کند.
۱۳۹۸-۰۵-۲۲
ماجرای فیلم رقص منتسب به پسر وزیر چیست؟
از شایعه تا واقعیت: به تازگی فیلمی از رقص یک جوان که ادعا می‌شود، امیر حسین شریعتمداری فرزند محمد شریعتمداری وزیر کار است در حال پخش شدن در فضای مجازی است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰
بیمه و امنیت شغلی خبرنگاران پیگیری می‌شود
تهران- ایرنا- نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به دغدغه خبرنگاران برای بیمه و نداشتن امنیت شغلی، فراکسیون زنان هفته آینده میزبان محمد شریعتمداری وزیر کار و امور اجتماعی به منظور پی گیری مطالبات خبرنگاران در موارد یاد شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵
وزیر کار: حذف یارانه‌ پُردرآمدها در حال انجام است
محمد شریعتمداری وزیر کار در خصوص حذف یارانه برخی دهک‌های پردرآمد گفت: حذف یارانه پُردرآمدها بر اساس مصوبه کارگروهی مرکب از وزارت کار و توسط استانداران و فرمانداران در حال انجام است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵
کاپیتان تیم ملی جودوی بانوان: توجه وزیر، بانوان ورزشکار را دلگرم کرد
سحر چغلوند گفت: پیام دکتر شریعتمداری وزیر کار و همچنین توجه ایشان به ورزشکاران کارگر خصوصا بانوان، جامعه ورزش کارگری و بانوان ورزشکار را دلگرم کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / ایالات متحده آمریکا / پلیس آمریکا
فیلم | محمد دادکان آمادگی بدنی‌اش را به رخ شریعتمداری کشید
محمد دادکان رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در حضور شریعتمداری وزیر کار در مراسم بدرقه ورزشکاران به بازیهای جهانی کارگری در اسپانیا اقدام به میل‌زنی کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۵
معارفه مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی
مراسم تودیع محمد حسن زدا سرپرست سابق سازمان تامین اجتماعی و معارفه مصطفی سالاری مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی عصر امروز با حضور محمد شریعتمداری وزیر کار و رفاه اجتماعی در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد. سازمان تامین اجتماعی بعد از فوت سید محمدتقی نوربخش در حادثه رانندگی در آبان سال ۹۷ بدون مدیر عامل و با حضور سرپرست اداره می شد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۲
بابایی صالح: وزیر کار از جذب افراد سفارشی در صندوق بازنشستگی ممانعت کند
نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس در تذکری خطاب به محمد شریعتمداری وزیر کار بر لزوم استفاده از افراد صلاحیت‌دار در پست‌های مدیریتی گفت: مانع جذب افراد سفارشی در شرکت‌های زیرمجموعه صندوق‌های بازنشستگی ممانعت شوید.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹
سوال یک نماینده از وزیر کار درباره حقوق بازنشستگان
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس از طرح سوال محمد شریعتمداری وزیر کار درباره حقوق بازنشستگان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۷
این چهره در حد دریافت ۱۰۰ میلیارد تومان وام بی‌ وثیقه است؟!+عکس
اقتصادنیوز: هفته نامۀ «امید جوان» در شمارۀ تازۀ خود و به بهانۀ پروندۀ بانک سرمایه و محاکمۀ «سید محمد هادی رضوی» داماد محمدشریعتمداری وزیر کار چند پرسش را با الهام از سؤالی که نمایندۀ دادستان در دادگاه مطرح کرد در صفحۀ اول به میان آورده است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۷
پرداخت وام جدید اشتغال به واحدهای آسیب دیده سیل با یک سال امهال
محمد شریعتمداری وزیر کار از پرداخت وام جدید اشتغال با یک سال امهال در بازپرداخت برای بنگاه های آسیب دیده در سیل خبر داد. ‎
۱۳۹۸/۰۲/۰۲
شریعتمداری؛ میهمان فردای فراکسیون مستقلان
عضو فراکسیون مستقلان مجلس از حضور محمد شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در جلسه صبح فردا این فراکسیون خبر داد و گفت: در این جلسه وی توضیحاتی را به نمایندگان ملت پیش از آغاز رسمی جلسه علنی ارائه خواهد کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۲
جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان خوزستان
پانزدهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان خوزستان با حضور محمد شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در سالن شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۸
تردید در مدرک تحصیلی رحمانی و شریعتمداری
معاونت حقوقی وزارت علوم در نامه‌ای به معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی مدعی شده است که شبهاتی در مدارک تحصیلی محمد شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و رحمانی وزیر صنعت وجود دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •