شنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۸ / 18 January, 2020
صنعت و معدن
هم‌اندیشی 10 ساله بزرگان فولاد
دنیای اقتصاد / ۸ ساعت قبل / اقتصادی
هم‌اندیشی 10 ساله بزرگان فولاد
سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری دهمین همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران به ابتکار گروه رسانه‌ای «دنیای‌اقتصاد» برگزار می‌شود. در این همایش تلاش خواهد شد تا با ارائه تحلیل‌های دقیق از وضعیت حال و آینده صنعت فولاد، فرصت‌ها و تهدیدهای این صنعت شناسایی شود. علاوه بر این، با دعوت از چهار گروه اصلی «تحلیلگران و فعالان بازار فولاد»، «سرمایه‌گذاران»، «تامین‌کنندگان و صاحبان تکنولوژی» و «تولیدکنندگان برتر» در این همایش، مکانی برای تبادل اطلاعات همه بازیگران این صنعت فراهم می‌شود.
رشد ۲.۵ درصدی در حوزه صنعت و معدن هرمزگان
ایرنا / ۴۲ ساعت قبل / اقتصادی
رشد ۲.۵ درصدی در حوزه صنعت و معدن هرمزگان
بندرعباس- ایرنا- استان هرمزگان در حوزه صنعت و معدن، کشاورزی و شیلاتی در سال جاری افزون بر ۲.۵ درصد رشد داشته است.
  صادرات  گردشگری  صنعت و معدن  صنایع دستی  توسعه اقتصادی  هرمزگان
توسعه صنعت سلولزی گیلان در گرو آینده‌نگری تامین چوب استان
ایسنا / ۴۷ ساعت قبل / ...
توسعه صنعت سلولزی گیلان در گرو آینده‌نگری تامین چوب استان
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: امید کارخانجات سلولزی گیلان به آینده نگری در تامین چوب است.
  استانی-اقتصادی  صنعت سلولزی  چوب
روزنامه شهروند / ۲ روز قبل / ...
گزیده اخبار
دلیل گرانی عجیب خودرو [ایسنا] همزمان با رشد تولید خودرو، قیمت هم به‌طور عجیبی افزایش داشته است. رضا رحمانی، وزیر صنعت درباره افزایش قیمت خودرو با توجه به رشد تولید، گفت: «این افزایش تولید به دلیل تأمین نقدینگی نبود و خودروسازان برنامه‌های متنوعی را اجرا کردند.» او افزود: «خودروسازان ساخت قطعات در داخل را جدی گرفتند که این اقدام بر قیمت تمام‌شده موثر است و قیمت خودرو را کاهش می‌دهد و علاوه بر آن، در بحث مدیریت و اصلاح ساختاری نیز اقدام‌های قابل توجهی انجام دادند که هرکدام در جای خود قابل تقدیر است». وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت اضافه کرد: «بررسی‌ها نشان می‌دهد خودروسازان از بهمن‌ماه پارسال تاکنون، افزایش قیمت کارخانه‌ای …
دنیای اقتصاد / ۲ روز قبل / اقتصادی
وعده افت قیمت، رشد تولید
در هفته جاری برخی از مسوولان خودرویی و همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت در اظهارنظر‌های جداگانه‌ای بر خوب بودن حال صنعت خودرو تاکید کردند و اینکه روند تولید پس از مدت‌ها صعودی شده است. بعد از این اظهارات، توقع بر این بود که تاثیر این اخبار خوب لااقل در بازار مشاهده شود حال اینکه این موضوع تا به امروز تنها در حد یک خبر باقی مانده است.
دنیای اقتصاد / ۲ روز قبل / اقتصادی
نقدینگی سرگردان در خودروسازی
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه باید از تجربه پتروپالایشگاه برای توسعه صنعت خودرو استفاده کنیم، گفت: می‌توانیم با جهت‌دهی به نقدینگی موجود، پول سرگردان را در صنعت خودرو به کار بگیریم.سیدجواد حسینی‌کیا درباره پیش‌فروش خودروهای یورو 4 از سوی خودروسازان برای تحویل در سال 99 با توجه به عدم تایید سازمان استاندارد در این باره گفت: باید وزارت صنعت و معدن تاکیدات لازم را به خودروسازان مبنی بر جمع‌آوری خطوط تولید خودروهای یورو 4 داشته باشد.
دنیای اقتصاد / ۲ روز قبل / اقتصادی
تصویر آماری از نقش معدن در اقتصاد
نقش معدن و صنایع معدنی در اقتصاد از چه جنبه‌هایی اهمیت دارد؟ ارزیابی‌ها نشان می‌دهد بخش معدن کشور از لحاظ «نیاز انسان به مواد معدنی»، «گردش مالی بخش معدن در جهان»، «تجارت خارجی بخش معدن و صنایع معدنی»، «ارزش منابع طبیعی ایران» و «ذخایر معدنی ایران و جهان» دارای اهمیت است. در گزارش پیش‌رو به بهانه «دهمین همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار» که با ابتکار گروه رسانه‌ای «دنیای‌اقتصاد» برگزار می‌شود، صورت وضعیتی از بخش معدن و صنایع معدنی ایران و جهان ارائه شده است.
روزنامه همشهری / ۲ روز قبل / ...
۹۱۰میلیارد تومان پول مترو در انتظار تأییدیه بانک عامل
مدیرعامل متروی تهران نتیجه انتشار ۹۱۰میلیارد تومان اوراق مشارکت مانده برای توسعه خط۶ و ۷ مترو را شرح داد. «علی امام» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سال گذشته شورای شهر تهران مجوز انتشار ۱۳۰۰میلیارد تومان اوراق مشارکت را صادر کرد که مقرر شد این مبلغ برای توسعه حمل‌ونقل عمومی به‌خصوص توسعه خط ۶ و ۷ مترو مورد استفاده قرار گیرند. او با بیان اینکه انتشار این اوراق به 2قسمت تقسیم شد و 2بانک عامل برای انتشار این اوراق درنظر گرفته شده‌اند، تصریح کرد: در قسمت اول ۳۹۰میلیارد تومان توسط بانک صنعت و معدن …
شرکت‌های بزرگ معدنی به کمک سیل زدگان شتافتند
مهر / ۲ روز قبل / اقتصادی
شرکت‌های بزرگ معدنی به کمک سیل زدگان شتافتند
با دستور وزیر صنعت و پیگیری‌های ایمیدرو، چهار شرکت بزرگ معدن و صنایع معدنی به هموطنان سیل زده کشورمان شتافتند.
  رضا رحمانی  وزارت صنعت معدن و تجارت  سیل سیستان و بلوچستان
واکنش وزیر صنعت به افزایش بی‎رویه قیمت خودرو | خودروسازها گران نکرده‌اند
همشهری‌آنلاین / ۲ روز قبل / اقتصادی
واکنش وزیر صنعت به افزایش بی‎رویه قیمت خودرو | خودروسازها گران نکرده‌اند
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از بهمن تا امروز خودروسازها افزایش قیمتی از طرف کارخانه نداشته‌اند و نوسانات بازار بوده که بیشتر از برخی اتفاقات نشات گرفته و با افزایش تولید این مشکل برطرف می‌شود.
دنیای اقتصاد / ۳ روز قبل / اقتصادی
5 کارگاه آموزشی همایش دهم فولاد
دهمین همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهى به بازار، سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده (یکم و دوم بهمن ماه) برگزار می‌شود. در این همایش که به سنتی هرساله تبدیل شده، بزرگان صنعت فولاد در ایران و جهان گردهم مى‌آیند تا سیاست‌هاى صنعت فولاد را بررسى کنند. در ایران صنعت فولاد یکی از 11 صنعت استراتژیک در راهبرد توسعه صنعتی است که بیشترین نقش را در شاخص‌های منتخب از جمله سهم ارزش افزوده، اشتغال‌زایی، صادرات، سهم از بازار، مزیت نسبی و زنجیره تامین و سطح دانش و فناوری دارد.
واردات ۴۰۰ میلیون دلاری تاسیسات سرمایشی و گرمایشی به کشور
ایسنا / ۳ روز قبل / ...
واردات ۴۰۰ میلیون دلاری تاسیسات سرمایشی و گرمایشی به کشور
رئیس گروه صنایع حرارتی و برودتی وزارت صنعت معدن تجارت گفت: در حوزه تاسیسات سرمایشی و گرمایشی سال گذشته حدود ۴۰ میلیون دلار در بخش صادرات و ۴۰۰ میلیون دلار در بخش واردات کار شده است.
  استانی-اقتصادی  صادرات  تجهیزات گرمایشی و سرمایشی  واردات
دستور وزیر صنعت برای رسیدگی به مشکلات سیل زدگان
تسنیم / ۳ روز قبل / اقتصادی
دستور وزیر صنعت برای رسیدگی به مشکلات سیل زدگان
وزیر صنعت، معدن و تجارت به روسای سازمانهای صمت سه استان سیل زده سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان دستور داد تا برای حل مشکلات سیل زدگان تمهیدات لازم را انجام دهند.
حذف شرط بررسی سابقه واردات در تایید و رد مجوز ارزی + سند
فارس / ۳ روز قبل / اقتصادی
حذف شرط بررسی سابقه واردات در تایید و رد مجوز ارزی + سند
مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت در نامه‌ای به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت 31 استان و جنوب استان کرمان شرایط حذف شرط بررسی سابقه واردات در ضمن تایید یا رد مجوز ارزی در سازمان صمت استان‌ها را اعلام کرد.
روزنامه شهروند / ۴ روز قبل / ...
عـــدد خــبــــر
72٪ تولید بیشتر گاز گلخانه‌ای در ایران نسبت به جهان برات قبادیان، معاون آموزش وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: «امروز بخشی‌نگری‌ها منجر به سهم ۱.۷۲‌درصدی هر ایرانی در تولید گازهای گلخانه‌ای شده که دست‌کم ۷۲‌درصد بیش از متوسط جهانی است. او به ایرنا گفت: «تولید خودروهایی با استاندارد آلایندگی یورو ۵ و در مقابل استفاده از سوخت بنزین که بهترین استاندارد آن یورو ۴، آن هم محدود به چند کلانشهر کشور است، گویای دوگانگی در برنامه‌ریزی‌های رفاهی است.» قبادیان تاکید کرده است که تولید خودرو ی یورو 5 بدون تولید کافی و مناسب بنزین یورو 5 بدون فایده است و سازمان محیط زیست بیشتر از آنکه یقه وزارت نفت را بگیرد یقه وزارت صنعت و خودروسازان را می گیرد.
پرداخت ۵۰ درصدی تسهیلات رونق تولید در کردستان
ایسنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
پرداخت ۵۰ درصدی تسهیلات رونق تولید در کردستان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان از پرداخت ۵۰ درصدی تسهیلات رونق تولید توسط بانک‌های ملی و صنعت و معدن در طی سال‌های ۹۷ و ۹۸ خبرداد.
  استانی-اقتصادی
سرمایه گذاری ۹۲۸ میلیارد تومانی بخش خصوصی در صنعت مازندران
ایرنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
سرمایه گذاری ۹۲۸ میلیارد تومانی بخش خصوصی در صنعت مازندران
نوشهر - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری اداره کل صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت:‌ بخش خصوصی امسال در بخش صنعت ۹۲۸ میلیارد تومان در استان سرمایه‌گذاری کرده است.
  نوشهر  وزارت صنعت معدن و تجارت  مازندران
۱۲هزار قطعه در فولاد و معدن توسط چادرملو بومی‌سازی شد
ایلنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
۱۲هزار قطعه در فولاد و معدن توسط چادرملو بومی‌سازی شد
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: از همان روزهای اول بهره‌برداری چادرملو دغدغه بومی سازی را داشتیم و از دل این دغدغه‌ها مجموعه‌های موفقی چون فکور صنعت متولد شد.
  ایران  رشد  صنعت  فولاد  معدن
غریب پور: تکرار چندگانه تحریم صنعت فولاد نشانه اقتدار ایران است
ایرنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
غریب پور: تکرار چندگانه تحریم صنعت فولاد نشانه اقتدار ایران است
تهران- ایرنا - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز شاهد تکرار چند باره تحریم صنعت فولاد ایران توسط آمریکا هستیم، این امر نشانه اقتدار کشورمان است.
  صادرات  فولاد  وزارت صنعت معدن و تجارت
تزریق پول به «خودرو»؛ درمان یا مُسکن؟
ارانیکو / ۵ روز قبل / اقتصادی
تزریق پول به «خودرو»؛ درمان یا مُسکن؟
با تلاش وزارت صنعت، معدن و تجارت و موافقت شورای پول و اعتبار، سقف اعتباری ایران‌خودرو و سایپا افزایش یافت تا راه برای پرداخت تسهیلات جدید به دو خودروساز بزرگ کشور باز شود. با توجه به این مصوبه، ظاهرا قرار است «پول درمانی» صنعت خودرو همچنان ادامه یابد، روشی که مخالفان و موافقان خاص خود را دارد.
سیاست‌های صنعتی، معدنی و تجاری حول 14 صنعت پیشران
روزنامه تعادل / ۵ روز قبل / اقتصادی
سیاست‌های صنعتی، معدنی و تجاری حول 14 صنعت پیشران
نمایندگان بخش خصوصی در نشست چهاردهم کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران در کنار نمایندگانی از وزرات صنعت،
  بخش خصوصی  جهان  صنعت  صنعت و معدن  وزارتخانه
روزنامه ابتکار / ۵ روز قبل / ...
مشخص شدن اولویت‌های صنعتی ایران
یک عضو اتاق بازرگانی تهران می‌گوید که پس از پایان یافتن بررسی‌ها درباره اولویت‌های صنعتی کشور در وزارت صمت و اتاق بازرگانی تهران، این اولویت‌ها مشخص شده و دو طرف در این زمینه هم‏نظر هستند.به گزارش ایسنا، محمدرضا نجفی‌منش اظهار کرد: در شرایط فعلی با توجه به محدودیت‌هایی که اقتصاد ایران با آن روبه‌روست، اولویت‌بندی حوزه‌های مختلف اقتصادی برای افزایش توجه و سرمایه‌گذاری در آنها اهمیت بسیار زیادی دارد و در این زمینه یکی از مهم‌ترین بخش‌ها، حوزه صنعت به شمار می‌رود.وی با بیان اینکه وزارت صمت از چندی قبل بررسی‌های خود برای رسیدن به اولویت‌های صنعتی را آغاز کرده بود، بیان کرد: علاوه بر این اتاق بازرگانی تهران نیز با استفاده از روش‌های علمی بررسی‌های خود را هم عرض با این وزارتخانه شروع کرد و امروز جمع‌بندی …
واکاوی سرمایه‌گذاری خارجی بخش صنعت در هفت ماهه امسال
ایرنا / ۵ روز قبل / اقتصادی
واکاوی سرمایه‌گذاری خارجی بخش صنعت در هفت ماهه امسال
تهران- ایرنا- بررسی آماری مجوزهای صادره در هیات سرمایه‌گذاری خارجی در هفت ماهه امسال (مهرماه) حاکی از تصویب تعداد ۵۵ طرح/واحد به ارزش ۷۸۵ میلیون دلار در ایران با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت است.
  سرمایه گذاری خارجی  وزارت صنعت معدن و تجارت  سرمایه گذاری
معاون وزیر صنعت خبر داد:افتتاح طلای هیرد؛ زودتر از برنامه زمانبندی
خبرآنلاین / ۵ روز قبل / اقتصادی
معاون وزیر صنعت خبر داد:افتتاح طلای هیرد؛ زودتر از برنامه زمانبندی
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: ایمیدرو توجه ویژه ای به ۲ اصل توسعه اکتشاف و زیرساخت های معدنی برای جذب سرمایه گذار دارد.
  ایمیدرو  وزارت صنعت،معدن و تجارت  معدن
وزیر صنعت: رشد صنعت مثبت شد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
وزیر صنعت: رشد صنعت مثبت شد
تسنیم نوشت: وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی ۵ راهبرد دارد گفت: رشد صنعت پارسال منفی ۹.۵ درصد بوده است اما امسال تا آخر شهریور به مثبت ۰.۴ درصد رسید.
  صنعت  وزارت صنعت،معدن و تجارت  سرمایه‌گذاری صنعتی  رضا رحمانی
رشد صنعت مثبت شد/ رحمانی: ظرفیت های خالی زیادی در بخش تولید داریم
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
رشد صنعت مثبت شد/ رحمانی: ظرفیت های خالی زیادی در بخش تولید داریم
وزیرصنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی ۵ راهبرد دارد گفت: رشد صنعت پارسال منفی ۹.۵ درصد بوده است اما امسال تا آخر شهریور به مثبت ۰.۴ درصد رسید.
چرا برخی کارفرمایان از طرح کارورزی استقبال نمی‌کنند؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
چرا برخی کارفرمایان از طرح کارورزی استقبال نمی‌کنند؟
دبیر خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه خواستار تسهیل‌گری بیشتر در اجرای طرح "کارورزی" شد و گفت: به دلیل مشکلاتی که از دوره‌های قبلی اجرای طرح کارورزی به جای مانده، برخی کارفرمایان از آن استقبال نمی‌کنند.
  کارورزی  نرخ بیکاری  کارفرما  سازمان تامین اجتماعی  استانی-اقتصادی  کرمانشاه
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
ضرورت تکمیل زنجیره فولاد
صنعت فولاد را می‌توان یکی از بنیان‌های مهم اقتصاد در هر کشوری برشمرد؛ به‌گونه‌ای که حتی مصرف سرانه فولاد به‌عنوان شاخصی به‌منظور ارزیابی صنعتی بودن یک کشور مطرح است. امروزه در کشور ما نیز فولاد با حضور در بخش‌های مهم تولیدی و صنعتی کشور، نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند؛ به‌گونه‌ای که افزون بر ۶۰۰ صنعت به‌عنوان صنایع پایین‌دستی از آن تغذیه می‌کنند. البته با توجه به‌وجود منابع سنگ‌آهن در ایران، به‌عنوان نخستین حلقه تولید فولاد، این صنعت در سال‌های اخیر توانسته به جایگاه در خور توجهی دست یابد. یکی از مهم‌ترین مباحثی که صنعت فولاد را اقتصادی‌تر می‌کند، تکمیل زنجیره فولاد در داخل از معدن تا تولید فولاد است؛ زیرا در زنجیره فولاد است که ارزش‌افزوده بالا و اشتغال‌زایی بسیار خلق خواهد شد. ایران با توجه به …
خبر خوش وزیر صنعت درباره خودرو | خریداران خودرو بخوانند
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اقتصادی
خبر خوش وزیر صنعت درباره خودرو | خریداران خودرو بخوانند
وزیر صنعت، معدن و تجارت از پرداخت ۵ هزار میلیارد تومان به خودروسازان و کاهش قیمت خودرو خبر داد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ...
جای خالی شرکت‌های دانش‌بنیان در صنعت کشور
مدیرعامل اسبق شرکت شهرک‌های صنعتی ایران با انتقاد از اینکه هر روز شاهد صادرات منابع زیادی به صورت خام هستیم گفت: تولیدکننده و صادرکننده هیچ کدام متهم نیستند. زمانی که هیچ تکنولوژی و فناوری برای فرآوری این محصولات خام در کشور وجود ندارد پس ناگزیر باید بدون ارزش افزوده، ثروت ملی صادر شود.به گزارش اقتصاد۲۴، شرکت‌های دانش‌بنیان با توجه به ماهیت خود با تحول در عرصه علم و دانش و کشف یافته‌ها و نتایج جدید اقتصادی در رشد و توسعه بخش‌های مختلف صنایع تاثیر زیادی دارند اما هنوز این ماهیت در اسارت فقر مسئولیت برخی از مسئولان است. نوآوری در بنگاه‌های اقتصادی موجب افزایش وابستگی صنعت و اقتصاد کشور به فناوری‌های خارجی خواهد شد و این برای کشور ما که از منابع سرشار اقتصادی برخوردار است یک ضعف مهم به شمار می‌رود. …
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اقتصادی
پیشرفت صنعت در دوره تحریم
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران (صمت) پیشرفت صنعت کشور در دوره تحریم را خارج از انتظار امریکا توصیف کرد وگفت:
  ایران  تروریسم  جنگ  صنعت  صنعت معدن و تجارت
برخی اختیارات سازمان صنایع کوچک به استان‌ها واگذار شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
برخی اختیارات سازمان صنایع کوچک به استان‌ها واگذار شود
اصفهان- ایرنا- رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: چنان که وزارت صنعت برخی از اختیارات خود را به استان‌ها تفویض کرد، لازم است این کار از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نیز انجام شود.
  صنعت و معدن  سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران  شهرک های صنعتی  اصفهان
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
افزایش ۱۸ درصدی صادرات کشور در ۹ ماهه امسال
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بخش صنعت در یک سال اخیر بیشترین رشد را به خود اختصاص داده از افزایش بیش از ۱۸ درصدی صادرات در ۹ ماهه نخست امسال خبر داد.
قطعا در صنعت پتروشیمی شبه خام فروشی دارد اتفاق می‌افتد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
قطعا در صنعت پتروشیمی شبه خام فروشی دارد اتفاق می‌افتد
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر در حوزه محصولات پتروشیمی اگر نگوییم خام‌فروشی ولی قطعا شبه خام‌فروشی دارد اتفاق می‌افتد. به نظرم در صورتی که از توان داخلی برای ساخت تجهیزات استفاده کنیم در این صنعت نیز تحولات چشمگیرتری اتفاق می‌افتد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
تداوم افت تولید در خودروسازی‌خصوصی
در شرایطی که آمارها نشان می‌دهد روند تولید در خودروسازی نیمه‌دولتی کشور رو به بهبود است، خودروسازان خصوصی با افت شدید تیراژ دست و پنجه نرم می‌کنند. بنابر آمار منتشره از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تیراژ خودروسازان بخش خصوصی تا پایان آذر امسال به 21 هزار و 519 دستگاه رسیده که از افت 73 درصدی تولید خصوصی‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد. به عبارت بهتر، خودروسازان خصوصی در 9 ماه امسال به اندازه تقریبا یک‌چهارم مدت مشابه سال گذشته محصول سواری به تولید رسانده‌اند. با توجه به تولید کل خودروهای سواری در کشور طی 9 ماه امسال، سهم محصولات بخش خصوصی از تیراژ کلی به کمتر از 5/ 3 درصد نزول کرده است. به عبارت بهتر، خصوصی‌ها تا پایان آذر امسال تنها یک بیست‌و‌نهم از کل تیراژ خودروهای سواری کشور …
ظرفیت برخی صنایع غیرفعال است/رتبه جهانی کسب وکار ایران مناسب نیست
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
ظرفیت برخی صنایع غیرفعال است/رتبه جهانی کسب وکار ایران مناسب نیست
وزیر صنعت، معدن و تجارت، با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های بانک مرکزی وضعیت صنعت بهتر شده است، گفت: در حال حاضر ظرفیت برخی صنایع غیرفعال است.
اعلام آمادگی وزارت صنعت برای اجرای قانون بهبود محیط کسب‌و کار
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
اعلام آمادگی وزارت صنعت برای اجرای قانون بهبود محیط کسب‌و کار
وزیر صنعت، معدن و تجارت برای اجرای ماده هفت قانون بهبود مستمر محیط کسب‌ و کار اعلام آمادگی کرد و گفت: باید سایر دستگاه‌ها نیز به اجرای این ماده کمک کنند.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
انتصاب اعضای هیات عامل بانک صنعت و معدن در راستای اجرای حاکمیت شرکتی
دو تن از اعضای هیات عامل بانک صنعت و معدن در راستای اجرای حاکمیت شرکتی با احکامی از سوی مدیرعامل این بانک منصوب شدند.
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / سیاسی
بررسی قوانین و احکام نامعتبر در حوزه صنعت و معدن در کمیسیون صنایع
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی طرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه صنعت و معدن به منظور تنقیح قوانین خبر داد.
  کمیسیون صنایع و معادن مجلس
شخصیت و مدل مدیریتی حاج قاسم سلیمانی را الگو قرار دهیم
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
شخصیت و مدل مدیریتی حاج قاسم سلیمانی را الگو قرار دهیم
تهران - ایرنا - مشاور قائم مقام وزیر صنعت و معدن و تجارت با اشاره به شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، افزود: شهید بزرگوار خود یک مکتب مدیریتی بود و باید از این رخداد تلخ درس گرفته و شخصیت و مدل مدیریتی وی را به عنوان سبک مدیریت و سازماندهی الگو قرار دهیم.
  وزارت صنعت معدن و تجارت  رونق تولید  بهبود فضای کسب و کار  محور مقاومت در سوگ فرمانده
معاون وزیر صمت با خانواده  پاسدار شهید زمانی‌نیا در ری دیدار کرد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
معاون وزیر صمت با خانواده پاسدار شهید زمانی‌نیا در ری دیدار کرد
ری- معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با خانواده پاسدار شهید وحید زمانی‌نیا در ری دیدار کرد.
  وحید زمانی‌نیا  شهید قاسم سلیمانی  شهرری
بانک‌ها در برابر تامین مالی صنعت فرش کرمانشاه گارد می‌گیرند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / ...
بانک‌ها در برابر تامین مالی صنعت فرش کرمانشاه گارد می‌گیرند
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به اینکه زنجیره فرش کرمانشاه فقط در همان چند حلقه اول می‌تواند 70 تا 80 میلیارد تومان ارزش افزوده داشته باشد، گفت: متاسفانه بانک‌ها در برابر پرداخت تسهیلات به صنعت فرش گارد می‌گیرند.
  فرش  استانی-اقتصادی  کرمانشاه
دوره جامع مهارت‌آموزی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / ...
دوره جامع مهارت‌آموزی "سرمایه‌گذار موفق" برگزار می‌شود
انجمن فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف با همکاری کارگزاری بانک صنعت و معدن دوره جامع مهارت‌آموزی سرمایه‌گذار موفق را برگزار می‌کند.
  باشگاه دانشجویان ایسنا  انجمن فارغ التحصیلان شریف  مهارت آموزی سرمایه گذار موفق
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
لایحه بودجه 99 با نگاهی به صنعت و معدن
نقش کلیدی بخش صنعت و معدن در ایجاد ارزش‌افزوده و اشتغال‌زایی، توجه بیشتری در تخصیص منابع مالی بودجه عمومی کشور به این بخش را می‌طلبد. بررسی لایحه بودجه سال 1399 نشان می‌دهد در بخش اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، رقم اسمی پیش‌بینی شده برای فصل صنعت و معدن حدود 25 درصد رشد داشته است.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
بانکداری دیجیتال؛ پیشرانه بانک صنعت و معدن به‌عنوان بانک توسعه‌ای
معاون برنامه‌ریزی وفناوری بانک صنعت و معدن گفت: بانکداری دیجیتال پیشرانه بانک به‌سوی جایگاه اصلی خود به‌عنوان بانک توسعه‌ای تخصص‌محور و اقدامی برای پاسخگویی به نیازهای مشتری برای خدمات نوآورانه است.
بررسی مشکلات 5 واحد تولیدی ایلام با در دیدار با مدیرعامل بانک صنعت و معدن
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
بررسی مشکلات 5 واحد تولیدی ایلام با در دیدار با مدیرعامل بانک صنعت و معدن
در دیدار استاندار ایلام با مدیرعامل بانک صنعت، معدن و تجارت مشکلات 5 واحد تولیدی ایلام بررسی شد.
  استانی-اقتصادی
پدرش وزیر بود ...
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اجتماعی
پدرش وزیر بود ...
شش جلسه برای رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده دختر وزیر سابق صنعت و معدن وتجارت، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد.طبق کیفرخواستی که در اولین جلسه دادگاه در ۲۵ شهریورماه سال جاری از سوی نیازآبادی نماینده دادستان قرائت شد؛ شبنم نعمت‌زاده فرزند محمدرضا متهم پرونده در ابتدا با تودیع وثیقه آزاد بود و سپس بازداشت شد.
توضیحات قائم مقام وزیر صنعت درباره دلایل واردات گندم
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
توضیحات قائم مقام وزیر صنعت درباره دلایل واردات گندم
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه برای تامین مصرف گندم جاری هنوز خودکفا هستیم، گفت: واردات گندم به دلیل تامین ذخایر استراتژیک است.
کاهش ارزبری ۴۰۰ میلیون یورویی در صنعت خودرو/ تا پایان دی ماه تولید خودروهای ناقص به صفر خواهد رسید
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
کاهش ارزبری ۴۰۰ میلیون یورویی در صنعت خودرو/ تا پایان دی ماه تولید خودروهای ناقص به صفر خواهد رسید
مدیرکل دفتر صنایع حمل و نقل وزارت صمت(صنایع خودرو و نیرو محرکه) گفت: با اعمال سیاست توجه به عمق ساخت داخل در صنعت خودرو که یکی از 7 محور اجرایی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری بوده است؛ از پایان دی ماه دیگر شاهد تولید خودروهای ناقص توسط شرکت های بزرگ خودروسازی در کشورمان نخواهیم بود
میانگین تولید خودرو در روز چقدر است؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
میانگین تولید خودرو در روز چقدر است؟
مدیرکل دفتر صنایع حمل و نقل وزارت صمت گفت: با اعمال سیاست توجه به عمق ساخت داخل در صنعت خودرو که یکی از ۷ محور اجرایی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری بوده است؛ از پایان دی ماه دیگر شاهد تولید خودروهای ناقص توسط شرکت‌های بزرگ خودروسازی در کشورمان نخواهیم بود.
  خودرو  خودروسازان  بازار خودرو
حضور بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌ها پررنگ‌تر می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
حضور بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌ها پررنگ‌تر می‌شود
تهران - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با تاکید بر اینکه می‌خواهیم حضور بخش خصوصی در تصمیم‌گیری و اجرا پررنگ‌تر شود، گفت: در چند وقت اخیر وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت تفاهم‌هایی با خانه صنعت معدن انجام داده و بخشی از اختیارات را واگذار کرده است.
  اتاق بازرگانی ایران  سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران  یدالله صادقی
تمرکز وزارت صمت در سال ۹۹ بر روی نوآوری و فناوری خواهد بود
برنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
تمرکز وزارت صمت در سال ۹۹ بر روی نوآوری و فناوری خواهد بود
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مهمترین دغدغه برای صنعت کشور در آینده، موضوع نوآوری و فناوری است.
  صنعت  صنعت معدن و تجارت  فناوری  نوآوری  سعید زرندی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
نقد سیاست قیمتی وزارت صنعت در بازار خودرو
بررسی قیمت خودروهای داخلی، یک سال پس از تعیین فرمول پنج درصد زیر قیمت بازار از سوی خودروسازان نشان می‌دهد این طرح به اهداف تعیین شده نرسیده است. اواخر آذرماه پارسال بود که «رضا رحمانی» ‌وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد عرضه خودرو از سوی خودروسازان مطابق با فرمول 5 درصد زیر قیمت بازار اجرایی خواهد شد. بر این اساس قرار شد عرضه خودروها با قیمت نزدیک به حاشیه بازار تداوم و استمرار داشته باشد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
تعامل غول‌های فولادی در فضای نمایشگاهی
گروه رسانه‌ای «دنیای‌اقتصاد» برای دهمین دوره متوالی قرار است در همایشی در اول و دوم بهمن ماه چشم‌انداز صنعت فولاد را با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران داخلی و خارجی بررسی کند. همچون سال‌های گذشته فضای نمایشگاهی برای تعامل فعالان صنعت فولاد نیز پیش‌بینی شده است. نمایشگاه به‌عنوان بهترین فضا برای معرفی و ارائه محصولات و خدمات است. حتی با ظهور عصر تکنولوژی و ارتباطات آنلاین هنوز هم این نمایشگاه‌ها هستند که بیشترین تاثیر را در پرورش روابط کسب و‌کار سودآور دارند. در دهمین همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار، مطابق روال 9 سال قبل نمایشگاه جانبی نیز برگزار خواهد شد. در دهمین همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار پیش‌بینی می‌شود صدها نفر بازدیدکننده از غرفه‌های …
شهرداری تهران، در ورودی ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت را بست
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
شهرداری تهران، در ورودی ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت را بست
مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه شش در خصوص اقدام صبح امروز شهرداری منطقه ۶ مبنی بر گذاشتن نیوجرسی (مانع بتنی چند تنی) مقابل یکی از ساختمان های وزارت صنعت و معدن گفت: چند سالی می شود که به دنبال تعامل با وزارت صنعت، معدن و تجارت هستیم تا حقوق شهروندان را به شهر بازگردانیم اما این وزارتخانه به دنبال پرداخت حقوق شهر نیست.
۵۵ درصد از شکلات صادراتی کشور در آذربایجان شرقی تولید می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ورزشی
۵۵ درصد از شکلات صادراتی کشور در آذربایجان شرقی تولید می‌شود
تبریز - ایرنا - رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با اشاره ببه جایگاه این خطه در صنایع غذایی ایران گفت: ۵۵ درصد از شکلات و شیرینی صادراتی کشور در این استان تولید می‌شود.
  آذربایجان شرقی  تبریز  صنعت  مواد غذایی
ورود ۲ برند جدید داخلی به صنعت لوازم خانگی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
ورود ۲ برند جدید داخلی به صنعت لوازم خانگی
تهران- ایرنا- مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده، به‌زودی شاهد حضور محصولات دو برند جدید لوازم خانگی در سطح گسترده در کشور خواهیم بود که بخش قابل توجهی از نیاز بازار را پوشش خواهند داد.
  صنعت و معدن  سامسونگ  رونق تولید  لوازم خانگی  کره جنوبی  ال جی
فرش قرمز خانه صنعت و معدن کرمانشاه برای سرمایه‌گذاران چینی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
فرش قرمز خانه صنعت و معدن کرمانشاه برای سرمایه‌گذاران چینی
کرمانشاه- ایرنا- خانه صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه که با حضور سرمایه‌گذاران چینی در این استان مخالفت کرده بود، از موضع خود کوتاه آمد و اعلام کرد که برای این سرمایه‌گذاران فرش قرمز پهن می‌کند.
  استانداری کرمانشاه  کرمانشاه  مرکز آمار ایران  ایران
تولید همچنان مطالبه‌گر از بانک‌هاست/ سهم 30 درصدی بخش صنعت و معدن از تسهیلات پرداختی امسال
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اجتماعی
تولید همچنان مطالبه‌گر از بانک‌هاست/ سهم 30 درصدی بخش صنعت و معدن از تسهیلات پرداختی امسال
وزیر صمت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه با اشاره به اهمیت تامین مالی واحدهای صنعتی، گفت: علاوه بر صادرات، تامین سرمایه در گردش و نقدینگی مورد نیاز واحدها می‌تواند به رونق تولید بیش از کمک نماید.
گردهمایی بزرگ صنعتگران و دست اندرکاران صنعت معدن در تهران
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اقتصادی
گردهمایی بزرگ صنعتگران و دست اندرکاران صنعت معدن در تهران
دومین همایش بین‌المللی و نمایشگاه تخصصی معادن و صنایع غیر آهنی از 29 دی تا یک بهمن ماه در تهران برگزار می شود، رویدادی کم نظیر که در آن صنعتگران و دست اندرکاران و تقریبا همه سازمان ها و انجمن‌های دولتی و خصوصی حوزه معدن حضور و مشارکت دارند.
  توسعه پایدار  دولت  دولتی و خصوصی  صنعت معدن  معدن
قرارداد ۳۹ میلیون یورویی وزارت صنعت با ماشین‌سازی اراک و آذراب
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اجتماعی
قرارداد ۳۹ میلیون یورویی وزارت صنعت با ماشین‌سازی اراک و آذراب
وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد هفته آینده قرارداد ۳۹ میلیون یورویی با ماشین‌سازی اراک و آذراب امضا می‌کند.
  قرارداد وزارت صمت با ماشین سازی اراک و آذرآب
حذف سابقه واردات از فرآیند بررسی پرونده‌های ثبت سفارش متقاضیان
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اقتصادی
حذف سابقه واردات از فرآیند بررسی پرونده‌های ثبت سفارش متقاضیان
رییس سازمان صنعت ، معدن و‌ تجارت بوشهر اعلام کرد : در راستای ساماندهی فرآیند ثبت سفارش واردات کالاهای گروه ۲ و به منظور کوتاه تر شدن و تسهیل رویه های موجود، همچنین افزایش سطح رضایت ذینفعان، سابقه متقاضیان واردات این کالاها از فرآیند بررسی ثبت سفارش حذف شد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
قوانین منحصربه‌فرد صادرات
کارشناسان و فعالان بخش خصوصی معتقدند به منظور کاهش وابستگی اقتصاد ایران به صادرات نفت خام و چرخش به طرف اقتصاد چند‏محصولی در صادرات، جهت‌گیری سیاست‌های صادراتی باید به سود صدور کالا‌های غیرنفتی تغییر یابد.به گزارش اقتصاد۲۴، نیم نگاهی به تجربه چند‏ساله اخیر در بحث صادرات کالا‌های غیر‏نفتی نشان می‌دهد که تکیه اقتصاد بر درآمد حاصل از فروش نفت خام، بی‏ثباتی درآمد صادراتی را به دنبال دارد. این در حالی است که برای دستیابی به توسعه و پیشرفت، استفاده از همه ظرفیت و توان کشور ضروری است و نباید از توانمندی بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف غفلت شود.هدف‏گذاری وزارت صنعت برای ارتقای صادراتیکی از اهداف وزارت صنعت، رسیدگی به وضعیت ضعیف صادرات کالا‌های غیر‏نفتی است و برای حل همین مشکلات با برگزاری میز‌های تخصصی به …
دولت سیاست روشنی برای قطب بیکار کشور ندارد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / اقتصادی
دولت سیاست روشنی برای قطب بیکار کشور ندارد
رئیس خانه صنعت ، معدن و تجارت کرمانشاه با بیان اینکه استان ما بالاترین رتبه بیکاری را دارد و همین عاملی شده تا مردم برای گذران زندگی به فعالیت هایی از جمله کولبری اقدام کنند، گفت: حجم سرمایه گذاری در این استان کاهش یافته است.
سه پیشنهاد برای جلوگیری از ضرر مرغداران
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / اقتصادی
سه پیشنهاد برای جلوگیری از ضرر مرغداران
تهران - ایرنا - رییس انجمن صنایع طیور ایران اعلام کرد: برای جلوگیری از استمرار ضرر مرغداران و ادامه روند تولید، رفع ممنوعیت صادرات گوشت مرغ، اصلاح قیمت ستاد تنظیم بازار برای مصرف کنندگان و افزایش نرخ خرید پشتیبانی امور دام کشور به وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت و معدن و تجارت پیشنهاد شده است.
  سازمان دامپزشکی کشور  گوشت مرغ  تخم مرغ  مرغداری
مشارکت ۴۰ درصدی بانک پارسیان در کارخانه کاغذ خوزستان
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸-۱۰-۰۵ / اقتصادی
مشارکت ۴۰ درصدی بانک پارسیان در کارخانه کاغذ خوزستان
آیین امضای موافقت نامه تامین مالی سـندیکایی طرح سرمایه‌گذاری تولیـدکاغـذچاپ و تحریر در استان خوزستان با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، ریاست هیات عامل صـندوق توسعه ملی و مدیران عامل بانک‌های پارسیان، ملی، سپه و صنعت معدن (به عنوان اعضای سندیکا) روز سه‌شنبه 3 دی ماه در محل بانک پارسیان برگزار شد.
معاون وزیر صنعت: فعالان حوزه نساجی به دنبال بازارهای هدف خارجی باشند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اقتصادی
معاون وزیر صنعت: فعالان حوزه نساجی به دنبال بازارهای هدف خارجی باشند
تهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: امروز صنعت نساجی در جهان، در مسیر توسعه قرار دارد و فعالان و تولیدکنندگان این حوزه در کشور برای پیشرفت باید به دنبال بازارهای هدف خارجی باشند.
  صنعت و معدن  قرچک  نهضت تولید ملی
مشکل گازرسانی شهرک صنعتی قرچک به زودی مرتفع می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اقتصادی
مشکل گازرسانی شهرک صنعتی قرچک به زودی مرتفع می‌شود
معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت گفت: مشکل گازرسانی شهرک صنعتی قرچک به زودی مرتفع و اوایل سال آینده گاز در این شهرک به جریان می‌افتد.
  وزارت صنعت، معدن و تجارت  شهرستان قرچک  شهرک صنعتی
رشد آمار تولید و صادرات فولاد از مهمترین شاخص‌های توسعه استان است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / ...
رشد آمار تولید و صادرات فولاد از مهمترین شاخص‌های توسعه استان است
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت بسیار بالای صنعت فولاد استان در زمینه ارزآوری و اشتغالزایی به خصوص فعالین بخش خصوصی که تولید عمده استان از این ناحیه هستند، گفت: یکی از مهمترین شاخص‌های توسعه استان، رشد آمار تولید و صادرات فولاد است.
  استانی-اقتصادی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اقتصادی
صنعت فولاد و توسعه یافتگی
یکی از ارکان اصلی رشد اقتصادی و پیشرفت، ایجاد ساختارهای توسعه پایدار است که معدن و صنایع معدنی به‌ویژه فولاد یکی از مهم‌ترین ساختارها به شمار می‌رود. تولید و مصرف فولاد امروزه یکی از شاخص‌های اصلی توسعه‌یافتگی کشورها تلقی می‌شود. علاوه‌ بر نقش برجسته صنعت فولاد در توسعه‌یافتگی کشورها، تاثیر بسزای این صنعت بر فرآیند توسعه فرهنگ، سطح دانش، اشتغال‌زایی، پژوهش، آموزش و تجارت کشورها غیرقابل انکار است. صنایع فولاد در سازندگی، بازسازی و توسعه کشور سهم مهمی را ایفا می‌کند. سرمایه‌گذاری و رشد صنعت فولاد در کشور، اقتصادی و منطقی به نظر می‌آید، مشروط بر اینکه محل احداث، فرآیند تولید تا منابع طبیعی و انرژی و مدیریت پروژه، صحیح انتخاب شده باشند.
سهم پایین بخش صنعت و معدن از صندوق توسعه ملی
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اقتصادی
سهم پایین بخش صنعت و معدن از صندوق توسعه ملی
مدیرکل دفتر امور اقتصادی و سیاست های تجاری وزارت صنعت گفت: از ابتدای تاسیس صندوق توسعه ملی تا پایان سال 1397 از 41.18 میلیارد دلار طرح‌ اعلام وصول شده، 39.73 میلیارد دلار مسدود شده، 28.26 میلیارد دلار گشایش شده و 19.2 میلیارد دلار پرداخت شده است.
رشد ۱.۵ برابری سرمایه‌گذاری صنعتی مازندران در سال ۹۸
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / سیاسی
رشد ۱.۵ برابری سرمایه‌گذاری صنعتی مازندران در سال ۹۸
ساری-ایرنا- مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت مازندران گفت: حجم سرمایه‌گذاری صنعتی در مازندران در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۱.۵ برابر بیشتر شد.
  وزارت صنعت معدن و تجارت  مازندران
اقتصاد مقاومتی در سایپا به‌ اجرا درآمده است
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اقتصادی
اقتصاد مقاومتی در سایپا به‌ اجرا درآمده است
دستیار ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه گفت: همه بخش‌های ذیربط در صنعت خودرو، باید این حوزه مهم اقتصادی کشور را مورد حمایت قرار دهند و مسیر رونق تولید را هموار کنند.
  سایپا  خودروسازی
قائم مقام وزیر صنعت از مرز ماهیرود سربیشه بازدید کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اقتصادی
قائم مقام وزیر صنعت از مرز ماهیرود سربیشه بازدید کرد
بیرجند - ایرنا - حسین مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی روز چهارشنبه از پایانه، گمرک و قطعه منفصله منطقه ویژه اقتصادی در مرز ماهیرود سربیشه بازدید کرد.
  صادرات  خراسان جنوبی  دولت افغانستان
بانک صنعت‌ومعدن ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پرداخت کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اقتصادی
بانک صنعت‌ومعدن ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پرداخت کرد
ساری - ایرنا - مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور گفت که این بانک در سال جاری برای رونق تولید و اشتغال ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است.
  رونق تولید  مازندران  بانک صنعت و معدن
سال گذشته صنعت خودرو در شرف تعطیلی بود/ شرکت‌های تابعه و شرکت اصلی خودروسازی به مرور به مردم واگذار شوند
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
سال گذشته صنعت خودرو در شرف تعطیلی بود/ شرکت‌های تابعه و شرکت اصلی خودروسازی به مرور به مردم واگذار شوند
وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: در ماه‌های مهر، آبان و آذر سال گذشته تولید در شرف تعطیلی بود و دو خودروساز یک سوم میزان فعلی تولید می‌کردند که اکثر آن ناقصی داشت و محصولات به پارکینگ می‌رفتند.
  رضا رحمانی-وزیر صنعت، معدن و تجارت  خصوصی سازی خودروسازی‌ها  بدهی خودروسازان به قطعه سازی ها
صادرات معدنی کشور تا پایان سال به ۱۰ میلیارد دلار می‌رسد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اقتصادی
صادرات معدنی کشور تا پایان سال به ۱۰ میلیارد دلار می‌رسد
زنجان - ایرنا - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: معادن کشور نه تنها نیاز کارخانه‌های صنعتی و صنعت ساختمان کشور را تامین می‌کنند بلکه تا پایان سال هم حدود ۹ تا ۱۰ میلیارد دلار صادرات مواد معدنی و محصولات صنایع معدنی خواهیم داشت .
  صادرات  درآمد معدنی  جعفر سرقینی  معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / ...
استقبال از حضور بیمه سرمد در نمایشگاه اختصاصی ایران در تاجکیستان
بیمه سرمد به منظور گسترش روابط تجاری و اقتصادی، شناسایی بازار هدف بین ایران و تاجیکستان و توسعه همکاری‏های خود با شرکای تجاری این کشور در پنجمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در شهر دوشنبه حضور یافت.به گزارش روابط‏عمومی بیمه سرمد، غرفه این شرکت در نمایشگاه مذکور با هدف گسترش همکاری‏ها با تجار کشور تاجیکستان با توجه به پیوند عمیقی که بین ملت‌های ایران و تاجیکستان به لحاظ زبان، خصوصیات فرهنگی، ادبیات و پیشینه تاریخی مشترک وجود دارد، با استقبال بازدیدکنندگان روبه‏رو شد.در این نمایشگاه که با حضور وزیر «توسعه و تجارت» و رئیس اتاق بازرگانی تاجیکستان، سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان و استاندار خراسان رضوی برگزار شد، صدها شرکت تولیدی و اقتصادی کشور به معرفی توانمندی‏های خود و قابلیت‏های …