چهارشنبه, ۱۴ خرداد, ۱۳۹۹ / 3 June, 2020
طلای تقلبی
طلای تقلبی و کمبود سکه، چالش جدید بازار طلا
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / طلای تقلبی / سکه طلا / بازار طلا و جواهر
طلای تقلبی و کمبود سکه، چالش جدید بازار طلا
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره چشم‌انداز بازار طلا در روز‌های آتی نیز گفت: اگر بر وضعیت فعلی، کنترل بیشتری صورت گرفته و حادثه مهم و جدیدی رخ ندهد، روند فعلی ادامه خواهد یافت که همراه با آرامش و نوسان‌های محدود خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
استخدام بدل‌انداز برای فروش طلاهای تقلبی
طلافروش و همدستش، طلای تقلبی می‌ساختند و برای فروش، بدل‌انداز استخدام می‌کردند.به‌گزارش همشهری، اردیبهشت امسال بود که مردی طلافروش به اداره پلیس رفت و گفت در دام زوجی بدل‌انداز گرفتار شده است. وی در توضیح ماجرا گفت: زوجی جوان برای فروش زنجیر طلا به مغازه‌ام آمدند غافل از اینکه آنها قصد داشتند سرم را کلاه بگذارند. چرا که زنجیر طلا را به قیمت 10میلیون از آنها خریدم اما هنگام آب کردن آن متوجه شدم که مقدار کمی طلا دارد و زنجیر قلابی است. با این شکایت تحقیقات در این خصوص آغاز شد و مأموران به مغازه طلافروشی …
۱۳۹۸/۰۹/۰۷
کلاهبرداری از دلارفروشان با شمش طلایی
مردی که اقدام به فروش شمش‌های طلای تقلبی به فروشندگان دلار و ارز کرده بود، دستگیر شد. ۱۳ آبان‏ماه امسال پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری و فروش شمش طلای تقلبی از سوی مقام قضایی برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد و در همین راستا نیز ماموران با دعوت از شاکی تحقیقات خود را برای رسیدگی به موضوع آغاز کردند.با حضور شاکی در محل او به ماموران گفت:‌ در تاریخ ۱۳ آبان‏ماه درحال فروش دلار در خیابان شیخ صفی بودم که مردی میانسال با نزدیک شدن به من پیشنهاد کرد که به جای خرید و فروش دلار، شمش طلا بخرم و در ادامه با چرب‌زبانی زیاد مرا مجاب کرد که اقدام به خرید شمش کنم. در همین راستا نیز سوار بر خودروی پژو ۴۰۵  این فرد شدیم و متهم در خودرو یک عدد شمش طلای ۱۸۰گرمی به من داد و در عوض آن از من دلار …
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / استانی-سیاسی
فروش ساعت‌های طلای تقلبی با قیمت‌های چند میلیونی
دادستان عمومی و انقلاب آق قلا از شناسایی و دستگیری سه بدل انداز در این شهرستان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / شمش طلای تقلبی
سرازیر شدن طلای کثیف به بازارها با شمش‌های طلای با برندهای تقلبی
شمش‌های طلایی که به طور فریبکارانه‌ای دارای لوگوی ‌پالایشگاههای معتبر هستند، برای ورود طلای غیرقانونی یا قاچاق به بازارهای جهان و پول‌شویی، تولید می‌شوند. 
۱۳۹۸/۰۵/۰۵
اعلام رسمی فیلا: طلای المپیک به کمیل می‌رسد
اتحادیه جهانی رسما اعلام کرد که با قطعی شدن دوپینگ تایمازوف، مدال طلا نصیب کمیل قاسمی که در نیمه نهایی به قهرمان تقلبی باخته بود، می‌شود.
۱۳۹۸/۰۴/۰۹
زیان طلای تقلبی متوجه واحدهای تولیدی
رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی ایران می‌گوید در صورت وجود طلای تقلبی و غیراستاندارد در بازار، در نهایت زیان آن متوجه تولیدکنندگان طلا خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۰
چگونه طلای اصل را از تقلبی تشخیص دهیم
جدیدترین اخبار گوناگون را در «تابناک با تو» از دست ندهید. در این سایت شما هر روز گزید‌ه‌ای از آخرین اخبار پیرامون موضوعات خانواده، سلامت و بهداشت، سرگرمی و دانستنی‌ها، آشپزی، فیلم و عکس‌هایی از سراسر جهان، دکوراسیون و ... را دنبال خواهید کرد. همچنین «تابناک باتو» هر روزه آماده است، مطالب ارسالی شما را نیز متناسب با موضوعات نامبرده در سایت منتشر کند. گزارش کامل از گزیده‌خبرهای امروز «تابناک با تو» را با کلیک بر تیتر آن بخوانید.
۱۳۹۸/۰۲/۲۵
طلای آب شده نخرید | شاید تقلبی یا ناخالص باشد
همشهری آنلاین: مدیرکل استاندارد تهران هشدار داد که امکان تقلب در طلای آب ‌شده وجود دارد و مردم برای سرمایه گذاری آن را خریداری نکنند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۶
فروشنده طلای تقلبی به طلا فروشی های خدابنده دستگیر شد
زنجان - ایرنا - جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: فروشنده طلاهای تقلبی به مغازه های طلافروشی شهرستان خدابنده از توابع این استان در دام پلیس افتاد.
 •  •  •  •  •