چهارشنبه, ۱۲ آذر, ۱۳۹۹ / 2 December, 2020
عملیات بازار باز
۱۹۵۰ میلیارد تومان اوراق بدهی دولت فروش رفت
۱۰ ساعت قبل / اوراق بدهی / بازار بین بانکی / بانک مرکزی / عملیات بازار باز
۱۹۵۰ میلیارد تومان اوراق بدهی دولت فروش رفت
بانک مرکزی اعلام کرد در بیست و هفتمین مرحله از حراج اوراق بدهی دولتی در ۱۱ آذر ۱۳۹۹ جمعا ۱۹۵۰ میلیارد تومان اوراق فروخته شد.
۲ روز قبل / دولت / رشد اقتصادی / روابط عمومی / مدرسه / نقدینگی
اخبار
آبان‌ماه سال جاری چهار مرتبه عملیات بازار باز و با هدف تزریق نقدینگی به بازار بین‌بانکی و هدایت نرخ سود به سمت نرخ سود هدف انجام شد که به دنبال آن نرخ سود در بازار بین بانکی در مسیری نزولی قرار گرفت.
از سوی بانک مرکزی اعلام شد؛ گزارش عملیات بازار باز در آبان‌ماه ۱۳۹۹
۲ روز قبل / اقتصاد / بانک مرکزی / نقدینگی / بازار / zwnj
از سوی بانک مرکزی اعلام شد؛ گزارش عملیات بازار باز در آبان‌ماه ۱۳۹۹
اقتصاد نیوز : بانک مرکزی در آبان‌ماه سال جاری چهار مرتبه عملیات بازار باز را با هدف تزریق نقدینگی به بازار بین‌بانکی و هدایت نرخ سود به سمت نرخ سود هدف انجام داد.
کاهش نرخ سود در بازار بین بانکی به 20.7 درصد
۲ روز قبل / بانک مرکزی / نرخ سود / بازار بین بانکی
کاهش نرخ سود در بازار بین بانکی به 20.7 درصد
عملیات بازار باز در آبان‌ماه سال جاری چهار مرتبه با هدف تزریق نقدینگی به بازار بین‌بانکی و هدایت نرخ سود به سمت نرخ سود هدف انجام شد که به دنبال آن نرخ سود در بازار بین بانکی از 8 تا 29 آبان‌ماه در مسیری نزولی از 23.2 به 21.6 و در ششم آذرماه به 20.7 درصد رسیده است.
نرخ سود بین بانکی کاهشی شد+نمودار
۲ روز قبل / بانک مرکزی / سود بانکی
نرخ سود بین بانکی کاهشی شد+نمودار
در آبان‌ماه چهار مرتبه عملیات بازار باز و با هدف تزریق نقدینگی به بازار بین‌بانکی و هدایت نرخ سود به سمت نرخ سود هدف انجام شد که به دنبال آن نرخ سود در این بازار از 8 تا 29 آبان‌ در مسیری نزولی از 23.2 به 21.6 و در ششم آذرماه به 20.7 درصد رسیده است.
گزارش جدید معاملات عملیات بازار باز
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / بازار بین‌بانکی / بانک مرکزی / عملیات بازار باز
گزارش جدید معاملات عملیات بازار باز
بانک مرکزی در مهلت تعیین شده ۱۵ سفارش فروش اوراق بدهی دولتی از طریق ابزار توافق بازخرید در مجموع به ارزش ۶۱٫۵ هزار میلیارد ریال از طریق سامانه بازار بین‌بانکی دریافت کرد. نوشته گزارش جدید معاملات عملیات بازار باز اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
جزئیات بودجه در آخرین سال دولت
[شهروند]     علی ربیعی در نشست خبری هفتگی خود که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه در جلسات هیأت دولت بحث بودجه صبح و عصر در دستور کار جلسه دولت قرار دارد، اظهار کرد: «تاکنون ما ۱۲ تبصره همراه با اهداف بودجه را به تصویب رساندیم. ازجمله مهم‌ترین اهداف بودجه ۱۴۰۰ کاستن از بودجه جاری به نفت، درون‌زا شدن درآمدهای اداره کشور، تقویت بخش غیردولتی در اقتصاد، توجه خاص به مقابله با فقر مطلق، دنبال کردن حمایت‌های معیشتی، گسترش اشتغال‌های خرد، کوچک و متوسط، دنبال کردن طرح تأمین مسکن ارزان‌قیمت، مولد کردن دارایی‌های دولت و توجه به بهره‌وری، توجه به محیط زیست، گسترش صادرات غیرنفتی، توجه به فناوری‌های نو و شرکت‌های دانش‌بنیان …
روند رو به رشد فروش اوراق دولتی در بازار سرمایه/ فروش اوراق در آبان‌ماه ۴.۵ برابر شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / اوراق بدهی / عملیات بازار باز / بانک مرکزی ایران / تامین مالی / نرخ سود بین بانکی
روند رو به رشد فروش اوراق دولتی در بازار سرمایه/ فروش اوراق در آبان‌ماه ۴.۵ برابر شد
دولت طی ۲۴ مرحله حراج اوراق بدهی از خرداد تا آبان ماه امسال، ۷۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان منابع مالی را جذب کرده و در آبان‌ماه، فروش اوراق ۴.۵ برابر شده است.
تزریق ۳.۷ هزار میلیارد تومان نقدینگی/ سود بین بانکی ۱۹.۵ درصد شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / بانک مرکزی / عملیات بازار باز / نرخ سود بین بانکی / نقدینگی
تزریق ۳.۷ هزار میلیارد تومان نقدینگی/ سود بین بانکی ۱۹.۵ درصد شد
بانک مرکزی در مهلت تعیین شده پنج سفارش فروش اوراق بدهی دولتی از طریق ابزار توافق بازخرید در مجموع به ارزش ۴۵.۳ هزار میلیارد ریال از طریق سامانه بازار بین‌بانکی دریافت کرد.
کاهش تورم با مدیریت نرخ سود بین بانکی
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / سود بانکی / تورم در ایران
کاهش تورم با مدیریت نرخ سود بین بانکی
در یک سال گذشته اقتصاد ایران در مواجهه با مشکلاتی مانند تحریم‌های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا، با عوامل تورم‌زا مواجه شده است؛ بانک مرکزی در این شرایط با راه‌اندازی عملیات بازار باز و تعیین کریدور نرخ سود بین بانکی، به اقدامات ضدتورمی روی آورده است.
تلاش چهارم بانک مرکزی برای به دام انداختن نرخ سود
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / اقتصاد / بانک مرکزی / نقدینگی / بازار / zwnj
تلاش چهارم بانک مرکزی برای به دام انداختن نرخ سود
اقتصاد نیوز: بانک مرکزی در قالب عملیات بازار باز در چهار هفته گذشته بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان منابع به بانک ها تزریق کرده است.
در مسیر
 ثبات پولی
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / اقتصاد / انتخابات / بانک مرکزی / تورم / دلار
در مسیر ثبات پولی
بعد از تصمیمات جدید بانک مرکزی در خصوص عملیات بازار باز، افکار عمومی و فعالان اقتصادی به دنبال پیگیری آثار این نوع برنامه‌ریزی‌ها در اقتصاد هستند.
«عملیات بازار باز» ابزاری موثر برای مدیریت نرخ بهره در کشور
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
«عملیات بازار باز» ابزاری موثر برای مدیریت نرخ بهره در کشور
مشهد- بازار بدهی یکی از مهم‌ترین ارکان نظام تأمین مالی در اقتصاد هر کشوری است که کارکرد بسیار مهمی در تأمین مالی دولت و بنگاه‌های اقتصادی دارد این بخشی از یادداشت مصطفی باقری کارشناس امور اقتصاد و دارایی برای بازار است.
اجماع دو قوه علیه خلق پول
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
اجماع دو قوه علیه خلق پول
رئیس مجلس در یک اظهارنظر بر تامین کسری بودجه دولت از طریق ابزار کم‌هزینه مانند «انتشار اوراق دولتی» و «بازارگردانی آن از سوی بانک مرکزی در قالب عملیات بازار باز» تاکید کرده است. پیش‌تر رئیس‌جمهور…
عملیات ریپو چیست؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / بانک مرکزی / ریپو / عملیات ریپو
عملیات ریپو چیست؟
بانک مرکزی اعلام کرد که عملیات «ریپو» برای نخستین بار در توسعه عملیات بازار باز به‌کار گرفته شده است. براساس گزارش بانک مرکزی، هدف از این ابزار، تامین نقدینگی کوتاه‌مدت بانک‌ها است. نوشته عملیات ریپو چیست؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
انجام عملیات «ریپو» برای اولین بار در ایران
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / بانک مرکزی / عملیات ریپو / نرخ سود بین بانکی
انجام عملیات «ریپو» برای اولین بار در ایران
به گزارش الف به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، هم‌راستا با مصوبات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در زمینه توسعه «عملیات بازار باز» و تأکید رییس جمهوری مبنی بر هدایت نرخ سود بازار بین بانکی با سازوکار بازار، برای اولین بار بانک مرکزی روز دوشنبه 28 مهرماه 1399 با هدف تأمین نقدینگی بسیار کوتاه‌‌مدت (اضطراری) بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی، در قالب قرارداد توافق بازخرید (ریپو) با درخواست اعتبارگیری یک بانک متقاضی موافقت کرد.
چراغ سبز روحانی به سود غیردستوری؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / ارز / رییس جمهوری / روحانی / اوراق مالی اسلامی / عملیات بازار باز / سود غیردستوری
چراغ سبز روحانی به سود غیردستوری؟
اقتصادنیوز : رئیس‌جمهوری در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی، بر استفاده از ابزار نرخ سود به‌صورت غیردستوری و منطبق بر مکانیزم بازار تاکید کرد. به گفته روحانی، روش‌های دستوری ثبات بازارها را برهم می‌زند و نیاز است که بانک مرکزی، برای هدایت نرخ سود بین بانکی از ابزارهای قانونی و بازار باز استفاده کند.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
منعِ اختلاف و نزاع
با گذشت بیش از ۵ روز از سخنرانی حسن روحانی درمورد «صلح‌امام‌حسن» که سیل انتقادها و هجمه‌ها به رییس‌جمهوری به راه افتاد، هنوز واکنش‌ها ادامه دارد و عده‌ای در موافقت با صلح و عده‌ای در مخالفت با آن سخن می‌گویند و می‌نویسند. کما اینکه دیروز هم حسین شریعتمداری در «کیهان» و هم مسیح مهاجری در روزنامه «جمهوری اسلامی» در قامت موافق و مخالف به مصاف هم رفتند. این رویارویی جریانی شاید باعث شد که سخنرانی رییس‌جمهوری در نشست ستاد اقتصادی دولت برخلاف معمول که بر محور اقتصاد بود، با هشدارهایی نسبت به رفتارهای جریانی و جناحی و سیاسی توامان شود. رییس‌جمهوری در این نشست با تاکید بر ضرورت حفظ آرامش سیاسی و لزوم انسجام در …
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
دشمنان برای اختلافات داخلی سرمایه‌‏گذاری ویژه کرده‏‌اند
دعوت روحانی از همه دلسوزان نظام برای پرهیز از منازعهرئیس‌جمهوری حمایت از معیشت خانوار را از بزرگ‫ترین دغدغه‌‏های کنونی دولت دانست و گفت: برنامه‌‏های دولت در حوزه معیشت مردم و اقتصاد خانوار ایجاد ثبات و توازن منطقی در قیمت کالاهاست. با تشدید نظارت‏ها به دنبال مقابله با نوسانات قیمتی هستیم که غالبا با ایجاد جو روانی کاذب از سوی برخی سودجویان رقم می‏خورد.حسن روحانی دیروز در یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با اشاره به برنامه‏‌های دولت برای مقابله با جنگ اقتصادی آمریکا افزود: اگر چه تحریم‌‏های غیرانسانی و غیرقانونی آمریکا موجب کاهش درآمدهای ارزی کشور شده است و درآمدهای ارزی کشور در سال 99، قابل قیاس با درآمدهای ارزی کشور در اوایل دهه 90 نیست، اما با گذشت بیش از 2.5 سال از این …
روحانی:‌ به دنبال مقابله با نوسانات قیمتی هستیم/ حمایت از اقدام بانک مرکزی در عملیات بازار باز
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
روحانی:‌ به دنبال مقابله با نوسانات قیمتی هستیم/ حمایت از اقدام بانک مرکزی در عملیات بازار باز
رئیس‌جمهور گفت: بانک مرکزی برای هدایت نرخ سود بین بانکی از ابزارهای قانونی و بازار باز استفاده کند. عملیات بازار باز، حرکتی مفید برای به جریان انداختن اوراق دولتی و نقدینگی و‌ تدبیری مهم برای ترغیب مشارکت مردم و پویایی آنها در بازار محسوب می‏‌شود.
قفل عملیات بازار باز گشوده شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / بازار باز / بانک مرکزی / نرخ تورم
قفل عملیات بازار باز گشوده شد
بانک‌مرکزی در چارچوب عملیات بازار باز ۵/ ۴۹ میلیارد تومان اوراق دولتی خریداری کرد. این اولین بار است که عملیات بازار باز با اعمال سیاست‌های بانک‌مرکزی مواجه شده است. به عبارت دیگر بانک‌مرکزی وارد گود شده تا به‌صورت فعالانه وضعیت بازار پول را هدایت کند. نوشته قفل عملیات بازار باز گشوده شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / اوراق دولتی / بانک مرکزی
خرید ۴۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون اوراق دولتی توسط بانک مرکزی
بانک مرکزی در چارچوب عملیات بازار باز و در مهلت تعیین شده از طریق سامانه بازار بین‌ بانکی در این هفته، اوراق پیشنهادی مربوط به دو سفارش از میان چهار سفارش دریافت شده را به ارزش ۴۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان خریداری کرد.
بی‌اعتنایی دوباره بانکها به عملیات بازار باز/ دلیل: کفایت نقدینگی در بازار بین‌بانکی
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / عملیات بازار باز / بانک مرکزی ایران / نظام بانکی / اوراق بدهی
بی‌اعتنایی دوباره بانکها به عملیات بازار باز/ دلیل: کفایت نقدینگی در بازار بین‌بانکی
بانک مرکزی اعلام کرد: هیچ یک از بانکها در مهلت تعیین‌شده، سفارش فروش اوراق بدهی دولتی نداشته و این امر را نشان از کفایت میزان نقدینگی در بازار بین بانکی دانسته است.
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / بودجه / تورم / دستگاه های اجرایی / دستمزد / رییس جمهور
سیاست‌گذاری پولی مستقل و عملیات بازار باز راهکار کنترل تورم
هفتم مهرماه ۹۹ رییس‌جمهور با ابلاغ بخشنامه بودجه ۱۴۰۰ به دستگاه‌های اجرایی، هدف‌گذاری پیش بینی تورم سال آینده را ۲۲ درصد با پشتوانه استفاده از ابزار عملیات بازار باز اعلام کرد.
چگونه اقتصاد ایران را از تورم رها کنیم؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
چگونه اقتصاد ایران را از تورم رها کنیم؟
سعدوندی، کارشناس اقتصادی معتقد است با تمرکز بر سیاست گذاری پولی مستقل و استفاده از ابزار عملیات بازار باز می‌توان در شرایط حساس کنونی نرخ تورم را کنترل کرد.
درآمد ۵ هزار و ۶۹۹ میلیاردی دولت از محل فروش اوراق در هفته جاری
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / اوراق بدهی / اوراق قرضه / وزارت امور اقتصادی و دارایی / عملیات بازار باز
درآمد ۵ هزار و ۶۹۹ میلیاردی دولت از محل فروش اوراق در هفته جاری
طی هفته جاری مبلغ  ۵ هزار و ۶۹۹ میلیارد تومان برای مصارف بودجه عمومی از محل انتشار اوراق مالی اسلامی (اعم از اسناد خزانه اسلامی) تامین مالی شد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
هدف‌گیری تورم 22 درصدی برای 1400
بانک مرکزی با اجرای عملیات بازار باز، نزدیک به ۷۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی از طریق عرضه اوراق در بازار بدهی تامین کرده و نزدیک به ۳۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی از بازار سرمایه انجام شده است.
هدف‌گیری تورم 22 درصدی برای 1400/  تامین مالی 100 هزار میلیاردی دولت از اوراق و فروش سهام
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / بانک مرکزی / تورم / تامین مالی / بازار
هدف‌گیری تورم 22 درصدی برای 1400/ تامین مالی 100 هزار میلیاردی دولت از اوراق و فروش سهام
بانک مرکزی با اجرای عملیات بازار باز، نزدیک به ۷۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی از طریق عرضه اوراق در بازار بدهی تامین کرده و نزدیک به ۳۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی از بازار سرمایه انجام شده است.
کفایت نقدینگی در بازار بین بانکی هفته گذشته/ بانکها این هفته اوراق بدهی خریداری نکردند
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / عملیات بازار باز / بانک مرکزی ایران / اوراق بدهی
کفایت نقدینگی در بازار بین بانکی هفته گذشته/ بانکها این هفته اوراق بدهی خریداری نکردند
بانک مرکزی در هفته جاری هیچ سفارش فروش اوراق بدهی دولتی از طرف بانک‌ها دریافت نکرده که این امر نشان‌دهنده کفایت میزان نقدینگی در بازار بین‌بانکی است.
زمانی برای سر به‌راهی نقدینگی
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / اوراق بدهی / ستاد هماهنگی اقتصادی دولت / وزارت امور اقتصادی و دارایی / بانک مرکزی / عملیات بازار باز / نقدینگی / تورم / حسن روحانی
زمانی برای سر به‌راهی نقدینگی
تهران- ایرناپلاس- افراد زیادی نقدینگی را عامل تورم می‌دانند و می‌گویند باید با کنترل و هدایت نقدینگی جلوی تورم را گرفت. پرسش اینجاست که آیا نقدینگی قابل هدایت و کنترل است؟ اساساً نقدینگی چیست و چگونه موجب تورم می‌شود؟
کفایت نقدینگی بازار در هفته منتهی به ۲۶ شهریور
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / اوراق بدهی / عملیات بازار باز / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / نقدینگی
کفایت نقدینگی بازار در هفته منتهی به ۲۶ شهریور
تهران - ایرنا - بانک مرکزی در هفته جاری هیچ سفارش فروش اوراق بدهی دولتی از طرف بانک‌ها دریافت نکرده که نشان‌دهنده کفایت میزان نقدینگی در بازار بین‌بانکی است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
پیامد نرخ بهره منفی در اقتصاد
برخی از تحلیلگران اقتصادی معتقدند با توجه به نوسان نرخ دلار و رشد قیمت سهام و قیمت املاک و مستغلات، به نظر نمی‌آید که روند تورم قابل توقف باشد یا به سرعت تغییر جهت دهد، بنابراین در این شرایط تنها چیزی که می‌تواند حداقل تورم ماهانه را در حد یک و دو درصد نگه دارد، کنترل انتظارات تورمی است.بررسی تورم در ماه‌های اخیر حاکی از آن است که روند آن در ۶ ماهه اخیر صعودی شده و انتظار می‌رود تورم ۱۲ ماهه رفته رفته روند معکوسی به خود گیرد؛ به طوری که متوسط تورم ماهانه در سال ۱۳۹۸ معادل ۰.۷ درصد بوده که در چهار ماهه اول سال ۱۳۹۹ به ۴.۳ درصد رسیده است. همچنین طی ۲۰ ماه گذشته تورم تیرماه ۱۳۹۹ رکورد شکسته و به ۶.۵ درصد رسید.به گزارش خبرآنلاین، کارشناسان معتقدند روند صعودی نرخ ارز، وضعیت کسب‌وکارها در دوران بیماری …
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
پیشنهاد همتی به سهامداران عمده
توسعه ایرانی- رئیس کل بانک مرکزی گفت: مالکان عمده سهام که طی چند ماه اخیر به دلیل رشد قیمت سهام‌شان منتفع شده‌اند، نقش بازارسازی را ایفا کنند و برای اطمینان دادن به سرمایه‌گذاران خرد، درجهت نقدشوندگی بازار و محافظت در برابر نوسانات، اقدام کنند. عبدالناصر همتی در صفحه مجازی نوشت: اقبال مردم به بورس موضوع مهمی است و عملکرد سرمایه‌‌گذاران کوچک و بزرگ، پشتوانه بازار سرمایه است. لذا، نظر به ورود طیف گسترده سرمایه‌گذاران جدید، تعامل حرفه‌ای، ارایه آموزش‌های سرمایه‌گذاری و شفافیت نهادهای مجری معاملات و معامله‌گران با این دسته از سرمایه‌گذاران، منجر به حفظ منافع و تداوم حضور بلندمدت و فعالیت آن‌ها در بازار خواهد بود. همتی افزود: شایسته است، …
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
صدور کیف الکترونیک پول
رئیس کل بانک مرکزی ضمن ارائه گزارش خلاصه تحولات نقدینگی در مرداد امسال گفت: رشد نقدینگی در پنج ماهه سال‌جاری نسبت به پایان سال ۱۳۹۸ حدود ۱۲ درصد است که باتوجه به تحولات سال‌ جاری همچون تامین منابع مالی مبارزه با آثار اقتصادی کرونا، رقم مناسبی ارزیابی می‌شود.به گزارش ایسنا، عبدالناصر همتی در هزار و دویست و نود و نهمین جلسه شورای پول و اعتبار، ضمن ارائه گزارش خلاصه تحولات نقدینگی در مرداد ماه سال جاری، تصریح کرد: از ابتدای سال‌جاری حدود ۵۸ هزار میلیارد تومان اوراق دولت به فروش رسیده که تاثیر مهمی در جلوگیری از پولی شدن کسری بودجه داشته است. با توجه به تحولات اجزای پایه پولی، پایه پولی در پنج ماهه سال‌جاری، نسبت به پایان سال ۹۸، حدوداً ‌چهار درصد رشد داشته و ضریب فزاینده نقدینگی نیز به محدوده ۷.۵ …
جزئیات ۳ مصوبه مهم شورای پول و اعتبار / رشد نقدینگی 5 ماهه اول سال به 12 درصد رسید
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / بانک مرکزی / رشد نقدینگی / شورای پول و اعتبار / عملیات بازار باز
جزئیات ۳ مصوبه مهم شورای پول و اعتبار / رشد نقدینگی 5 ماهه اول سال به 12 درصد رسید
رئیس کل بانک مرکزی ضمن ارائه «گزارش خلاصه تحولات نقدینگی در مرداد ماه سال جاری» گفت: رشد نقدینگی در پنج ماهه سال‌جاری نسبت به پایان سال ۹۸، در حدود ۱۲درصد است که باتوجه به تحولات سال‌ جاری همچون تأمین منابع مالی مبارزه با آثار اقتصادی کرونا، رقم مناسبی ارزیابی می‌شود. نوشته جزئیات ۳ مصوبه مهم شورای پول و اعتبار / رشد نقدینگی 5 ماهه اول سال به 12 درصد رسید اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
همتی:  مقام معظم رهبری در این شرایط سخت حمایت‌ها و پشتیبانی‌های خوبی از بانک مرکزی داشته و دارند/ با عملیات بازار باز می توان تورم را مهار کرد
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
همتی: مقام معظم رهبری در این شرایط سخت حمایت‌ها و پشتیبانی‌های خوبی از بانک مرکزی داشته و دارند/ با عملیات بازار باز می توان تورم را مهار کرد
به گفته رییس کل بانک مرکزی مقام معظم رهبری در این شرایط سخت حمایت‌ها و پشتیبانی‌های خوبی از بانک مرکزی داشته و دارند و اگر حمایت‌ها و پشتیبانی ایشان نبود، قطعا نمی‌توانستیم در این مسیر موفق باشیم. وی افزود: عملیات بازار باز یک سیاست پذیرفته شده در همه بانک‌های مرکزی دنیاست. همتی اظهار امیدواری که از این ابزار بتوان برای کنترل نقدینگی و مهار تورم در کشور به خوبی استفاده کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / اوراق بدهی دولت / اوراق تامین مالی
دولت چقدر اوراق قرضه فروخت؟
به گزار ایسنا، بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی این اتاق، دولت در ماه‌های گذشته، عملکرد متغیری را در زمینه فروش اوراق قرضه به ثبت رسانده است. بر این اساس تا پایان مرداد ماه مجموعا ۵۷.۱ هزار میلیارد تومان اوراق قرضه از سوی دولت منتشر شده است که یا از طریق بانک مرکزی در عملیات بازار باز به فروش رفته یا خارج از حراج توسط وزارت اقتصاد عرضه شده است.
بانک مرکزی:معامله‌ای در بازار باز نداشتیم
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / بانک مرکزی / رئیس بانک مرکزی / قیمت ارز و سکه
بانک مرکزی:معامله‌ای در بازار باز نداشتیم
بانک مرکزی با توجه به مازاد نقدینگی در بازار بین بانکی و نیز بالا بودن قیمت‌های پیشنهادی در هفته جاری معامله‌ای در خصوص عملیات بازار باز نداشت.
بانک مرکزی: عملیات بازار باز در هفته جاری معامله‌ای نداشت
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
بانک مرکزی: عملیات بازار باز در هفته جاری معامله‌ای نداشت
بانک مرکزی اعلام کرد: هفته جاری با توجه به مازاد نقدینگی در بازار بین بانکی و نیز بالا بودن قیمت‌های پیشنهادی، در عملیات بازار باز معامله‌ای صورت نگرفت.
جزییات معاملات مربوط به عملیات بازار در ۲۹ مردادماه اعلام شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / بانک مرکزی / روابط عمومی / نقدینگی / بازار / عملیات
جزییات معاملات مربوط به عملیات بازار در ۲۹ مردادماه اعلام شد
ایلنا: بانک مرکزی با توجه به مازاد نقدینگی در بازار بین بانکی و نیز بالا بودن قیمت‌های پیشنهادی در هفته جاری معامله‌ای در خصوص عملیات بازار باز نداشت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •