چهارشنبه, ۵ آذر, ۱۳۹۹ / 25 November, 2020
فیس‌بوک
جریمه شش میلیون دلاری فیس بوک برای اشتراک غیرقانونی اطلاعات کاربران
۴ ساعت قبل / فیس‌بوک / کره جنوبی
جریمه شش میلیون دلاری فیس بوک برای اشتراک غیرقانونی اطلاعات کاربران
کمیسیون حمایت از اطلاعات شخصی کره جنوبی شرکت فیس بوک را به دلیل اشتراک گذاری اطلاعات شخصی کاربران با اپراتورهای دیگر بدون رضایت آنها، ۶.۷ میلیارد وون (۶.۰۶ میلیون دلار) جریمه کرد و خواستار پیگرد قانونی این شرکت شد.
محبوب‌ترین بانک‌مرکزی جهان در توییتر
۳۵ ساعت قبل / محبوب ترین / بانک مرکزی / جهان / توییتر / بانک مرکزی هند
محبوب‌ترین بانک‌مرکزی جهان در توییتر
بانک‌مرکزی هند اخیرا حساب توییتری دوم RBIsays@ و یک صفحه فیس‌بوک با همین نام را راه‌اندازی کرده تا به انتشار گسترده پیام‌های آگاهی‌رسان برای عموم مردم و ترویج پرداخت‌های دیجیتالی کمک کند.
۲ روز قبل
توییتر جزئیات واگذاری حساب کاربری ریاست جمهوری را اعلام کرد
توییتر و فیس‌بوک در بیانیه‌ای تاریخ واگذاری حساب کاربری توییتر ریاست جمهوری به «جوبایدن» را اعلام کردند. بر اساس بیانیه منتشر شده، در یکم بهمن سال جاری حساب‌های کاربری رسمی ریاست جمهوری را به منتخبان جدید واگذار می‌کنند. توییتر و فیس‌بوک اعلام کردند در ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ (یکم بهمن ۱۳۹۹) میلادی کنترل حساب‌های کاربری ریاست جمهوری(POTUS@) را به دولت جو بایدن واگذار می‌کنند. یوزر POTUS@ در هر دو پلت‌فرم، متعلق به حساب کاربری رئیس‌جمهور آمریکا است و با حساب کاربریreal @DonaldTrump در توییتر و DonaldTrump@ در فیس‌بوک که رئیس‌جمهور فعلی از آنها استفاده می‌کند، متفاوت است. توییتر در بیانیه‌ای برای رویترز تاکید کرد مشغول آماده‌سازی پشتیبانی از فرآیند انتقال حساب کاربری کاخ سفید از ۲۰ ژانویه است. دربخشی از …
برنده جنگ توییتری
۲ روز قبل
برنده جنگ توییتری
اهمیت رسانه‌های اجتماعی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال‌جاری در آمریکا، غیرقابل انکار است. درحال‌حاضر ۷۲ درصد شهروندان آمریکا در سن رای دادن، به شکل پیوسته از یکی از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند و ۶۹ درصد آمریکایی‌ها در این گروه، جزو کاربران فیس‌بوک هستند. بنابر گزارش منتشر‌شده از سوی سوشال بیکرز که یک پلت‌فرم بازاریابی در شبکه اجتماعی است، با آنکه استفاده دونالد ترامپ از توییتر بسیار گسترده‌تر بوده و این استفاده آشکارا بر پیروزی او در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ اثر گذاشت اما از بسیاری جهات و بر مبنای بسیاری از معیارها، بهره‌گیری جو‌ بایدن از توییتر بیشتر از ترامپ بوده است.
انقلاب در الگوریتم فیس‌بوک
۲ روز قبل
انقلاب در الگوریتم فیس‌بوک
در چهار سال اخیر فیس‌بوک تدابیر فراگیر برای جلوگیری از انتشار اخبار غلط و گمراه‌کننده، اجتناب از اثرگذاری بر نتیجه انتخابات و تضمین انتشار اخبار دقیق اتخاذ کرده است. واقعیت این است که گروه‌های مختلف همواره تلاش کرده‌اند از این شبکه بزرگ اجتماعی برای اثرگذاری بر دیدگاه عمومی و تغییر نتیجه انتخابات‌ها به نفع خود استفاده کنند. تلاش‌های فیس‌بوک پس از آشکار شدن موارد مختلف انتشار اخبار گمراه‌کننده و غلط طی مبارزات انتخاباتی انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آغاز شده است. میزان اثرگذاری تلاش‌های گروه‌های مختلف برای تغییر دیدگاه مردم از طریق فیس‌بوک مشخص نیست اما این اثرگذاری قطعا رخ داده و باید مسیرهای آن مسدود شود.
۲ روز قبل
انتخابات و شبکه‌های اجتماعی
در سال‌های اخیر اثرگذاری شبکه‌های اجتماعی بر دیدگاه مخاطبان افزایش یافته و این روند ادامه پیدا خواهد کرد. به‌ویژه شبکه‌های اجتماعی بزرگ نظیر فیس‌بوک و توییتر به‌دلیل تعداد بسیار زیاد اعضا، اثرات بزرگ‌تر بر دیدگاه مردم و تحولات جاری آمریکا و حتی جهان دارند. یک نکته مهم این است که احزاب سیاسی برای پیشبرد اهداف خود و اثرگذاری بر دیدگاه رای‌دهندگان، به شیوه‌های گوناگون از این شبکه‌ها استفاده می‌کنند.
شکایت فیس‌بوک از برنامه‌نویس ترکیه‌ای  به‌خاطر سرقت اطلاعات کاربران اینستاگرام
۳ روز قبل / ترکیه / فیس بوک / اینستاگرام / شکایت
شکایت فیس‌بوک از برنامه‌نویس ترکیه‌ای به‌خاطر سرقت اطلاعات کاربران اینستاگرام
فیس بوک مالک اینستاگرام از یکی از اتباع ترکیه که اطلاعات صد هزار کاربر اینستاگرام را دزدیده و مورد سوءاستفاده قرار داده، شکایت کرده است.
ائتلاف شبکه‌های اجتماعی برای مقابله با اخبار غلط واکسن
۳ روز قبل
ائتلاف شبکه‌های اجتماعی برای مقابله با اخبار غلط واکسن
فیس‌بوک، توییتر و گوگل، همکاری با ائتلافی از دولت‌ها را به منظور مقابله با اطلاعات غلط و تئوری‌های توطئه مرتبط با واکسیناسیون کرونا آغاز کردند.
۳ روز قبل / پاکستان / دلار / فناوری / فیس بوک / گوگل
تهدید گوگل، فیس‌بوک و توییتر برای ترک پاکستان
شرکت‌های اینترنتی جهانی گوگل، فیس‌بوک، توییتر و شرکت‌های دیگر در واکنش به بخشیدن قدرت سانسور محتوای دیجیتالی به رگولاتور داخلی در پاکستان، تهدید کردند از این کشور خارج خواهند شد.
ببینید | فوری؛ عقب‌نشینی جنجالی فیسبوک علیه جو بایدن
۴ روز قبل / جوزف بایدن / ایالات متحده آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / کنگره آمریکا / فیس بوک
ببینید | فوری؛ عقب‌نشینی جنجالی فیسبوک علیه جو بایدن
پس از حضور «مارک زاکربرگ» مالک شبکه اجتماعی «فیسبوک» در جلسه استماع سنا، این شبکه اجتماعی در یک عقب‌نشینی جنجالی، توضیحات صفحه فیس‌بوک «جو بایدن» را از «رئیس‌جمهور منتخب» به «سیاست‌مدار» تغییر کرد. منبع: خبرآنلاین
۴ روز قبل
اعتراض کارمندان فیس‌بوک به بازگشت اجباری به دفاتر کار
۲۰۰ نفر از بازبین‌های محتوای فیس‌بوک در نامه‌ای سرگشاده نسبت به بازگشت اجباری به دفاتر کاری اعتراض و این شرکت را متهم کرده‌اند برای سود خود جان آنان را به خطر انداخته است. به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، بیش از ۲۰۰ بازبین فیس‌بوک در آمریکا و اروپا نامه‌ای سرگشاده به مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی این شرکت نوشته و خواستار دورکاری طی دوران همه‌گیری کووید-19 شده‌اند. در این نامه آمده است: ما بازبین‌های محتوای فیس‌بوک و کارمندان این شرکت بیم خود از تصمیم شما برای به خطر انداختن زندگی خود، همکاران و عزیزانمان جهت حفظ سودآوری شرکت در دوران همه‌گیری را اعلام می‌کنیم. در بخش دیگری از نامه آمده است: پس از آنکه چند ماه اجازه دادید بازبین‌ها از خانه دورکاری کنند، در رویارویی با فشار مضاعفی برای پاک کردن فیس‌بوک از …
۴ روز قبل
روسیه در یک قدمی فیلتر یوتیوب، توییتر و فیس‌بوک
نمایندگان پارلمان روسیه لایحه قانونی را برای محدود کردن دسترسی به توییتر، فیس‌بوک و یوتیوب به تلافی سانسور رسانه‌های تحت حمایت مسکو از سوی آمریکا مطرح کردند. این لایحه که توسط نمایندگان حزب حاکم پیشنهاد شده است، به دادستان‌های روسیه اجازه خواهد داد پس از مشورت با وزارت‌خارجه، دسترسی به سایت‌های اینترنتی که حقوق مردم روسیه را نقض کرده‌اند را محدود کنند. مجازات‌ها شامل جریمه یا محدودیت کامل یا جزئی دسترسی به این پلت‌فرم‌ها در روسیه خواهد بود. به گفته حامیان این لایحه، شرکت‌های رسانه‌ای روسیه از آوریل شکایت داشته‌اند که توییتر، فیس‌بوک و یوتیوب حساب‌های آنها را سانسور کرده‌اند. رسانه‌های تحت حمایت دولتی نظیر آر تی از سانسور توسط پلت‌فرم‌های اینترنتی آمریکایی انتقاد کرده‌اند. براساس گزارش بلومبرگ، …
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
ترامپ؛ روزی روزگاری در توییتر
نوامبر سال‌جاری میلادی، اعلام نتیجه نهایی انتخابات 2020 آمریکا و جدال توییتر و دونالد ترامپ هم‌عرض با یکدیگر سرخط خبرهای رسانه‌های دنیا بود. اعلام نتیجه شمارش آرای هر ایالتی مساوی بود با یک توییت از دونالد ترامپ که بلافاصله با برچسب‌های «هشدار» توییتر همراه می‌شد. در اوایل سال 2020 یک خبرنگار از ترامپ پرسید؛ چرا حساب کاربری توییتر خود را پاک نمی‌کنید و از توییتر فاصله نمی‌گیرید؟ ترامپ پاسخ می‌دهد که در چشم به‌هم‌زدنی این کار را انجام می‌دادم اگر نسخه غیراخلاقی فیک‌نیوزها در کار نبود. ترامپ می‌گوید: با ترکیبی از شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر، فیس‌بوک، اینستاگرام و... می‌توان رسانه‌های رسمی را دور زد، از فیک‌نیوزها رد شد و اخبار درست را به‌دست میلیون‌ها نفر از دنبال‌کنندگان رساند. این پاسخ برای …
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
برچسب‌های اطلاعات جعلی فیس‌بوک بر پست‌های ترامپ بی‌تاثیر است
طبق اطلاعاتی جدید تلاش‌های فیس‌بوک برای برچسب زدن پست‌های حاوی اطلاعات جعلی دونالد ترامپ فقط ۸ درصد از انتشار آنها جلوگیری کرده است.طبق گزارش‌هایی از مذاکرات هیات‌های داخلی فیس‌بوک، تلاش‌های این شرکت برای برچسب زدن اخبار جعلی و گمراه‌کننده دونالد ترامپ برای جلوگیری از انتشار آنها تاثیرگذاری اندکی داشته است. طی ۵ روز گذشته فیس‌بوک برچسب راستی آزمایی را تقریبا به تمام پست‌های رئیس‌جمهور آمریکا افزوده است. بیشتر این پست‌ها انتقادی به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا هستند.
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
اضافه شدن قابلیتی مشابه استوری اینستاگرام به توییتر
توییتر ویژگی پیام‌های حذف‌شونده پس از ۲۴ ساعت را که مانند استوری اینستاگرام است، در سراسر جهان عرضه می‌کند.توییتر مشغول عرضه جهانی قابلیت جدید پیام‌هایی است که پس از ۲۴ ساعت حذف می‌شوند. این ویژگی جدید «فلیتز» (Fleets) نام دارد و شباهت زیادی به پست‌های حذف‌شونده اسنپ چت فیس‌بوک و اینستاگرام دارد.دلیل نام‌گذاری این ویژگی ماهیت سریع و زودگذر آن است و در پاسخ به نگرانی‌های برخی کاربران جدید توسعه‌یافته که احتمالا ماهیت عمومی و دائمی توییت‌ها برایشان جذاب نیست. توییت‌هایی که تحت این ویژگی منتشر می‌شوند قابلیت بازنشر یا لایک ندارند. افراد می‌توانند به آنها پاسخ دهند اما این پاسخ‌ها در بخش دایرکت مسیج فرد منتشر‌کننده نشان داده می‌شود و عمومی نیست. این شبکه اجتماعی ویژگی «فلیتز» را قبل از عرضه جهانی …
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
احضار مجازی مدیر عامل فیس بوک و توییتر
مدیران فیس‌بوک و توییتر برای دفاع از عملکردشان در مقابله با انتشار اطلاعات نادرست انتخاباتی به کنگره احضار شده‌اند و ممکن است با برخورد ناخوشایندی مواجه شوند.
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
پاشینیان مسئولیت شکست‌ها در قره باغ را پذیرفت
نخست وزیر ارمنستان به پذیرش مسوولیت رویدادهای اخیر در قره باغ اذعان کرد و گفت، مذاکرات بین مردم، ارتش و دولت برای یک درک کلی از اوضاع کنونی ضرورت دارد.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان در نشست خبری آنلاین گفت:‌ من مقام ارشد دولت هستم که مسئولیت آنچه رخ داده است را می‌پذیرم. هیچ تفاوتی در این باره وجود ندارد. می‌دانم که باید در مقابل دادگاه مردم خودم روبرو شوم. در این مورد، مردم قاضی هستند که باید از تمامی شرایط آگاه باشند.وی ادامه داد: ما به گفت‌وگو با ارتش، اپوزیسیون و دولت نیاز داریم. باید به وضعیت قره باغ و مسائل انسانی در این منطقه رسیدگی شود. ما تلاش کردیم تا این منطق را تغییر دهیم. من تلاش کردم تا مقاومت خود را تقویت کنم اما شکست خوردیم.پاشینیان …
عادل دستور داشت که نوع حملات را خود طراحی و اجرا کند
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
عادل دستور داشت که نوع حملات را خود طراحی و اجرا کند
معاون رئیس‌جمهوری افغانستان با اعلام این مطلب در صفحه فیس‌بوک خود افزود که عادل ساکن استان پنجشیر افغانستان است و در بازجویی‌ها گفته که به او دستور داده شده بود تا به دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و دیگر اهداف غیرنظامی حمله کند تا دولت افغانستان تحت فشار قرار گیرد.
فیس‌بوک نیز ترامپ را رییس‌جمهوری آینده آمریکا نمی‌داند
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / مارک زاکربرگ / انتخابات ۲۰۲۰ / فیس بوک / جو بایدن / آمریکا ۲۰۲۰
فیس‌بوک نیز ترامپ را رییس‌جمهوری آینده آمریکا نمی‌داند
تهران- ایرنا- شرکت فیس‌بوک با گذشت یک هفته از نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در بخش اطلاعات کاربری ترامپ وی را به عنوان چهل‌وپنجمین رییس جمهوری آمریکا می‌شناسد.
پایان روزهای طلایی نتفلیکس
۱۳۹۹/۰۸/۲۳
پایان روزهای طلایی نتفلیکس
شهروند آنلاین: به نظر می‌رسد روزهای طلایی نتفلیکس و دیگر سرویس‌های وی‌او‌دی رو به پایان است. در روزهای اخیر انتشار خبر امیدبخش‌بودن نتایج فاز جدید آزمایشات کلینیکالی واکسن کرونای شرکت داروسازی فایزر باعث کاهش آشکار و محسوس ارزش سهام شرکت‌هایی مانند آمازون و نتفلیکس شده است. اتفاقی که البته با توجه به تحلیل روند شیوع کرونا نباید چندان هم دور از ذهن به نظر برسد، البته رسانه‌های ارتباطی مانند زوم و فیس‌بوک هم از این آسیب درامان نمانده‌اند.
واتس‌اپ در آلمان زیر ذره بین رفت
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / واتس اپ / آلمان / فیس‌بوک
واتس‌اپ در آلمان زیر ذره بین رفت
رگولاتور آلمان از واتس‌اپ و سایر سرویسهای پیام رسان درباره نحوه نگهداری اطلاعات خصوصی کاربران و وضعیت حریم خصوصی در صورت امکان ارسال پیام میان پیام رسانهای مختلف تحقیق می کند.
کوچ هواداران ترامپ از فیس‌بوک و توئیتر در واکنش به سانسور اظهارات ترامپ درباره تقلب در انتخابات
۱۳۹۹/۰۸/۲۲
کوچ هواداران ترامپ از فیس‌بوک و توئیتر در واکنش به سانسور اظهارات ترامپ درباره تقلب در انتخابات
نشریه آمریکایی نیویورک تایمز گزارش داد طی روزهای اخیر صدها هزار نفر از هواداران دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا عضویت خود در شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و تویتر را لغو کرده و به شبکه‌های اجتماعی جدیدتری از جامله «پارلر» و «رامبل» پیوسته‌اند. طی چند روز گذشته فیس‌بوک و توئیتر بارها اظهارات دونالد ترامپ مبنی بر بروز تخلفات و تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را با درج برچسب‌هایی مانند «بی‌اساس» یا «اطلاعات نادرست» عملاً سانسور کرده‌اند و همین مسئله خشم دونالد ترامپ و هواداران دوآتشه وی را برانگیخته است.
برخلاف مسیر اصلی
۱۳۹۹/۰۸/۲۲
برخلاف مسیر اصلی
دونالد ترامپ به‌زودی کاخ‌سفید را ترک خواهد کرد و یکی از میراث‌های او، موضع‌گیری وی علیه دنیای فناوری به‌رغم اتکا به پلت‌فرم‌هایی نظیر فیس‌بوک و توییتر برای انتشار اطلاعات گمراه‌کننده و ایجاد التهاب در جامعه است. انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به ماه‌ها رقابت در سایه همه‌گیری کرونا که در آمریکا به مرگ تعداد زیادی از انسان‌ها منجر شده پایان داد. تاکنون ده‌ها شبکه خبری و خبرگزاری بایدن را پیروز انتخابات معرفی کرده‌اند، اما ترامپ از پذیرش شکست اجتناب کرده و گفته اقدامات قانونی انجام خواهد داد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
معرفی محصولی از پورشه که هرگز تولید نشد
تیم پورشه این چند وقت کاملاً مشغول بوده زیرا طی چند سال اخیر شاهد معرفی نسل جدید ۹۱۱، رونمایی از تایکان الکتریکی و چندین سوپر اسپورت و شاسی‌بلند سفارشی بوده‌ایم. قطعاً پورشه خودروهایی شوکه کننده را تولید کرده اما باید دانست همه‌ی طراحی‌های این برند وارد خط تولید نشده‌اند. پورشه به منظور گرامی داشت محصولاتی که رنگ واقعیت به خود نگرفتند چندین تیزر را منتشر کرده تا ببینیم پشت درب‌های این برند در وایساخ چه می‌گذرد…در اولین نگاه شاهد تیزری تاریک از یک خودروی اسپورت خواهیم بود. به لطف تدوین حداقلی تصویر و بالا بردن میزان نور می‌توانیم جزئیات بیشتری را تماشا کنیم. در این تصویر می‌توانیم شیشه جلوی کوچکی را ببینیم که ما را به یاد اسپیدسترهای پورشه می‌اندازد. پورشه در کپشن پست فیس‌بوک خود گفته که این خودرو …
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
فیس‌بوک، گوگل و توییتر با اخبار جعلی واکسن کرونا مقابله می‌کنند
شرکت‌های بزرگ فناوری با اقدامات دولت انگلیس برای مقابله با اخبار جعلی مربوط به واکسن ویروس کرونا در پلت‌فرم‌هایشان موافقت کرده‌اند.
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
مقابله فیس‌بوک با صفحات القاکننده تقلب در انتخابات آمریکا
فیس‌بوک روند مسدود کردن صفحاتی که تقلب در انتخابات آمریکا را القا می‌کنند، آغاز کرده و تعدادی از این صفحات را مسدود کرده است.
پارلر، رقیب توییتر در دوران پساترامپ
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
پارلر، رقیب توییتر در دوران پساترامپ
عمادالدین قاسمی‌پناه- خبر‌نگار بیشترین دانلود اپلیکیشن پارلر(Parler) در آمریکا صورت گرفته و به نوعی به‌عنوان رقیب و جایگزین توییتر معرفی شده است. محافظه کاران پس از انتخابات این کشور در اپلیکیشنی گرد هم آمده‌اند که به گفته آن، بنایش بر «آزادی بیان» است. به گزارش بی‌بی‌سی، این اتفاق در پی برخورد روزهای اخیر توییتر و فیس‌بوک با گسترش اطلاعات نادرست در مورد انتخابات آمریکا رخ داده است. دن بونگینو، مالک این اپلیکیشن می‌گوید که روز یکشنبه گذشته این سرویس «در هر دقیقه از سوی هزاران کاربر» دانلود می‌شد. …
«یوتیوب» چگونه برای کاربران درآمدزایی می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / یوتیوب / درآمدزایی از طریق یوتیوب / کسب درآمد از طریق یوتیوب / روزنامه فرهیختگان
«یوتیوب» چگونه برای کاربران درآمدزایی می‌کند؟
معادل فارسی ندارد و عمرش به ۲۰ سال هم نرسیده است اما در این مدت کوتاه توانسته جایگاه خود را بعد از گوگل و قبل از فیس‌بوک در جهان و رسانه‌های تصویری دنیا تثبیت کند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / تجارت / دلار / فناوری / فیس بوک / گوگل
دنیای فناوری
کمیسیون فدرال تجارت امریکا قصد دارد به زودی شکایتی علیه فیس‌بوک ثبت کند. به گزارش مهر به نقل از انگجت، طبق گزارشی جدید کمیسیون فدرال تجارت امریکا احتمالاً قبل از پایان ماه جاری میلادی شکایتی علیه فیس‌بوک را به اتهام نقض قوانین آنتی‌تراست (ضدانحصار) ثبت کند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
پیشنهاد کار شهرداری قدس اشغالی به ترامپ!
یک رسانه صهیونیستی مدعی شده شهرداری قدس اشغالی بعد از خبرها درباره پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا، در پیامی که در فیس‌بوک خود منتشر کرد، به ترامپ پیشنهاد کار داد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
هشدار اتحادیه اروپا درباره کلاهبرداری‌های اینترنتی مرتبط با کرونا
کمیسیون اتحادیه اروپا از گوگل، فیس‌بوک، آمازون، علی بابا و پلت‌فرم‌های آنلاین دیگر خواسته با همکاری یکدیگر، از کلاهبرداری‌های اینترنتی مرتبط با شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنند. در همین راستا پلت‌فرم‌های آنلاین باید برای جلوگیری از گسترش اخبار جعلی مربوط به پاندمی با یکدیگر همکاری کنند.
واکنش شبکه‌های اجتماعی به عجله حامیان ترامپ برای اعلام پیروزی در پنسیلوانیا
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / دونالد ترامپ / دونالد ترامپ / رئیس‌جمهور آمریکا / انتخابات آمریکا / رأی پستی / فیس‌بوک / توئ
واکنش شبکه‌های اجتماعی به عجله حامیان ترامپ برای اعلام پیروزی در پنسیلوانیا
فیس‌بوک و توئیتر پیام‌هایی که حامیان و متحدان رئیس‌جمهور آمریکا برای اعلام پیروزی زود‌هنگام در ایالت پنسیلوانیا منتشر کردند را برچسب زده‌اند.
جریمه ۱۲ میلیون دلاری اتریش برای شرکت‌های بزرگ فناوری
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
جریمه ۱۲ میلیون دلاری اتریش برای شرکت‌های بزرگ فناوری
طبق پیش‌نویس قانون جدیدی در اتریش، پلت‌فرم‌هایی که محتوای نفرت‌پراکنی را حذف نکنند با جریمه ۱۲ میلیون دلاری روبه‌رو می‌شوند. به نظر می‌رسد اتریش سعی دارد فضای مجازی را قانونمندتر کند و درهمین راستا با برخی آسیب‌های آن از جمله نفرت‌پراکنی به‌شدت مقابله می‌کند. سال گذشته اخباری مبنی بر تصمیم دولت اتریش برای تصویب قانونی منتشر شد که افراد را ملزم کند هنگام ثبت کامنت در یک وب‌سایت نام و آدرس خود را نیز ثبت کنند تا به این ترتیب از آزار آنلاین و نفرت‌پراکنی جلوگیری شود. در همین راستا، قانون‌گذاران اتریشی اکنون تصمیم گرفته‌اند شرکت‌های بزرگ اینترنتی مانند فیس‌بوک و گوگل را موظف کنند محتوای غیرقانونی را طی چند روز حذف کنند که در صورت نقض این قانون با جریمه ۱۲ میلیون دلاری (معادل ۱۰ میلیون یورو) روبه‌رو …
فیس بوک به متحدان قانون شکن ترامپ سخت نمی‌گیرد
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / فیس بوک / دونالد ترامپ / اخبار جعلی
فیس بوک به متحدان قانون شکن ترامپ سخت نمی‌گیرد
فیس‌بوک بارها از سوی برخی ناظران و کاربران خود به عدم سختگیری در قبال قانون‌شکنی حامیان ترامپ متهم شده و یک گزارش جدید این امر را تأیید می‌کند.
مسکو: کشته شدن دو تن از نیروهای گارد مرزی روسیه در ارمنستان صحت ندارد
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
مسکو: کشته شدن دو تن از نیروهای گارد مرزی روسیه در ارمنستان صحت ندارد
سفارت روسیه در ایروان، پایتخت ارمنستان کشته شدن نیروهای گارد مرزی خود را در این کشور تکذیب کرد. سفارت روسیه در ایروان امروز یکشنبه در صفحه فیس‌بوک خود بیانیه‌ای منتشر کرد و گفت که اخبار منتشر شده درباره کشته شدن دو تن از نیروهای گارد مرزی روسیه در ارمنستان صحت ندارد. سفارت روسیه از رسانه‌ها خواسته در تعامل با چنین اطلاعات گمراه کننده نهایت دقت و توجه را داشته باشند.
ارسال روزانه ۱۰۰ میلیارد پیام در واتس‌اپ
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / واتس اپ / فیس‌بوک
ارسال روزانه ۱۰۰ میلیارد پیام در واتس‌اپ
پیام رسان واتس‌اپ در حال حاضر شاهد رد و بدل شدن روزانه ۱۰۰ میلیارد پیام است.
جعبه سیاه بازار سهام آمریکا
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
جعبه سیاه بازار سهام آمریکا
شاخص‌های عمده بازار سهام در آمریکا تحت‌تاثیر سقوط سهام غول‌های فناوری نظیر اپل، آمازون، فیس‌بوک، توییتر، تسلا و مایکروسافت در کنار کاهش چشمگیر سهام شرکت‌های عمده اسلحه‌سازی و سقوط سهام توییتر روند هفتگی و ماهانه خود را با بازده منفی به پایان رساندند.
سود بی‌سابقه کنسرن‌های* اینترنتی
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / آمازون / اینترنت / گوگل / فیسبوک / سود / شرکت / کرونا / کووید 19
سود بی‌سابقه کنسرن‌های* اینترنتی
با افزایش آگهی‌های تبلیغاتی معاملات فیس‌بوک به میزان ۲۲ درصد بالا رفت و به ۲ / ۲۱ میلیارد دلار رسید، که عایدی شبکه اجتماعی را ۲۹ درصد بالا برد و به ۸۵ / ۷ میلیارد دلار رساند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / درآمد / دلار / فناوری / فیس بوک / مشکلات
چشم‌انداز مبهم فعالیت شرکت‌های فناوری
با وجود افزایش درآمد پنج شرکت اپل، آلفابت، فیس‌بوک، آمازون و توییتر در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ میلادی، اما چشم‌انداز فعالیت آنها در آینده مبهم است. به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس،
۱۳۹۹/۰۸/۰۸
فیس‌بوک ده‌ها حساب کاربری را مسدود کرد
تنها یک هفته قبل از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، فیس‌بوک از مسدود کردن حساب‌های کاربری متعدد که قصد داشتند روی افکار عمومی این کشور تاثیر منفی بگذارند، خبر داده است. به گزارش انگجت، یکی از این حساب‌ها در فیس‌بوک و ۲۲ حساب در اینستاگرام مربوط به مکزیک و ونزوئلا اعلام شده‌اند و فیس‌بوک ادعا کرده که این حساب‌ها مطالبی را به انگلیسی و اسپانیایی در مورد وقایع و رویدادهای سیاسی آمریکا با هدف دستکاری افکار عمومی منتشر می‌کردند. فیس‌بوک افزوده که ۱۲ حساب کاربری و ۶ صفحه دیگر در فیس‌بوک و نیز ۱۱ حساب کاربری در اینستاگرام را نیز به همین علت مسدود کرده است. برخی سیاستمداران جمهوری‌خواه آمریکایی و در رأس آنها ترامپ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا بارها فیس‌بوک، توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی این کشور را …
۱۳۹۹/۰۸/۰۸
اگر برای یک محصول پولی پرداخت نمی‌کنید، یعنی خود شما محصول هستید
بی‌مقدمه و بدون اشاره به انواع اثرگذاری شبکه‌های اجتماعی در زندگی بشر می‌خواهم شما را به تماشای فیلم مستندی به‌نام «The Social Dilemma» به کارگردانی «جف اورلوسکی» که توسط پلت‌فرم نتفلیکس اکران شده دعوت کنم. هرتصوری درباره شبکه‌های اجتماعی دارید را فراموش کنید و برای یک ساعت و نیم موبایل‌تان را کنار بگذارید و این مستند را تماشا کنید. «The Social Dilemma» روایتی از سیستم‌های نظارتی نظام سرمایه‌داری است که بر استخراج اطلاعات کاربران متمرکز است. راویان این مستند «تریستان هریس» یکی از مدیران سابق واحد طراحی قوانین اخلاقی گوگل، «جاستین رزنتین»، طراح گزینه لایک فیس‌بوک، «شوشانا زابوف»، استاد دانشگاه هاروارد، «تیم کندال»، مدیرعامل سابق پینترست و... هستند.
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
نامه نخست وزیر پاکستان به زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک درباره محتوای ضداسلامی
اصلاح به جای فیلترآفتاب یزد- گروه شبکه: نخست وزیر پاکستان در نامه‌ای به مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی فیس‌بوک با اشاره به افزایش افراط گرایی، خواستار ممنوعیت محتوای اسلام هراسی در این شبکه اجتماعی شد. نامه عمران خان در توئیتر منتشر و در آن اشاره شده است، گسترش اسلام هراسی از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، به ترویج افراط‌گرایی و خشونت در جهان منجر می‌شود. به گزارش مهر، خان در بخشی از این نامه نوشته است: «از شما می‌خواهم ممنوعیتی بر محتوای اسلام هراسی و نفرت پراکنی علیه اسلام در فیس‌بوک وضع کنید. بازتاب تعصب و تبعیض، ترویج بیشتر افراط گرایی است.» سخنگوی فیس‌بوک نیز در پاسخ نامه عمران خان گفت: «این شرکت با تمام اشکال نفرت مخالف است و اجازه نمی‌دهد افراد بر اساس نژاد، قومیت، ملیت یا مذهب به …
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
واتساپ امکان خرید مستقیم از طریق چت را فراهم می‌کند
فیس‫بوک قصد دارد قابلیت‌های جدید به پیام رسان خود اضافه کند تا کاربران بتوانند مستقیما از طریق چت واتساپ کالاهای مورد نظر خود را خریداری کنند.درصورت توسعه قابلیت‌های خرید درون برنامه‌ای در اپلیکیشن پیام رسان فیسبوک، کاربران روش‌های متعددی برای خرید مستقیم محصولات در اختیار خواهند داشت.در بیانیه شرکت درمورد جزئیات این قابلیت توضیحاتی ارائه شده و در ویدئوی تبلیغاتی نیز چگونگی فرآیند کار به نمایش گذاشته شده است. در ویدیو تبلیغاتی نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از طریق پیام رسان واتساپ به صورت مستقیم خرید کرد.فرآیند کار بدین شکل است که خریدار به ادمین فروشگاه مربوطه در واتساپ پیام می‌دهد و صاحب آن کسب و کار در پاسخ، کاتالوگ محصول را برای وی ارسال می‌کند. خریدار می‌تواند از لیست محصولات، کالای مورد …
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
نامه نخست‌وزیر پاکستان به مارک زاکربرگ
نخست‌وزیر پاکستان با ارسال نامه‌ای به مدیر ارشد اجرایی فیس‌بوک خواسته است محتوای اسلام‌هراسی در این پلت فرم ممنوع شود. نخست‌وزیر پاکستان در نامه‌ای به مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی فیس‌بوک با اشاره به افزایش افراط‌گرایی میان مسلمانان، خواستار ممنوعیت محتوای اسلام‌هراسی در این شبکه اجتماعی شد. نامه «عمران‌خان» در توییتر منتشر و در آن اشاره شده است، گسترش اسلام‌هراسی از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، به ترویج افراط‌گرایی و خشونت در جهان منجر می‌شود. او در بخشی از این نامه نوشته است: از شما می‌خواهم ممنوعیتی بر محتوای اسلام‌هراسی و نفرت‌پراکنی علیه اسلام در فیس‌بوک وضع کنید. بازتاب تعصب و تبعیض، ترویج بیشتر افراط‌گرایی است. سخنگوی فیس‌بوک در پاسخ نامه عمران خان به رویترز گفت: این شرکت با تمام …
صاحبان پلت‌فرم یا کاربران؛ مسوول کیست؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
صاحبان پلت‌فرم یا کاربران؛ مسوول کیست؟
صاحبان پلت‌فرم‌های تکنولوژی مثل یوتیوب، فیس‌بوک، توییتر و ... چقدر در برابر محتوایی که کاربرانشان در آن قرار می‌دهند مسوولند؟ حد و شیوه نظارت بر این پلت‌فرم‌ها کجاست؟ تجربه جهانی مقابله با محتواهای نامناسب یا دروغ چه می‌گوید؟ سوالاتی از این دست زمانی مطرح می‌شود که با اخباری مانند محاکمه مدیر بزرگ‌ترین پلت‌فرم ویدئویی آنلاین ایران- آپارات- به‌دلیل انتشار محتوای نامناسب با حکم بدوی دادگاه به10 سال حبس مواجه می‌شویم. بااین حال چالش مسوولیت‌پذیری صاحب پلت‌فرم و صاحب محتوا چیزی است که می‌توان آن را ویژگی شبکه‌های اجتماعی دانست.
فیس‌بوک جلو انتشار مضامین اسلام‌هراسی را بگیرد
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
فیس‌بوک جلو انتشار مضامین اسلام‌هراسی را بگیرد
نخست‌وزیر پاکستان از مدیر فیس‌بوک خواست نسبت به جلوگیری از انتشار و حذف مطالب موهن و مرتبط با اسلام‌هراسی از این شبکه اجتماعی اقدام کند.
فیشینگ اطلاعات با تله آفیس و مسنجر فیس‌بوک
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / بدافزار
فیشینگ اطلاعات با تله آفیس و مسنجر فیس‌بوک
محققان نسبت به دو عملیات گسترده فیشینگ هشدار داده‌اند که صدها هزار کاربر را هدف قرار داده است، یکی به دنبال اعتبارنامه برای خدمات تجاری مانند Office 365 و دیگری سوءاستفاده از مسنجر فیس‌بوک است.
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
فیس‌بوک در یک قدمی شکایت دادستان‌های ایالتی آمریکا
طبق گزارشی جدید، در ماه آینده میلادی فیس‌بوک به جرم نقض قوانین آنتی‌تراست با شکایتی از سوی دادستان‌های ایالتی آمریکا روبه‌رو خواهد شد. به گزارش مهر به نقل از رویترز، روزنامه واشنگتن تایمز به نقل از چهار منبع آگاه فاش کرد که احتمالا در ماه آینده میلادی (نوامبر) شکایتی درباره نقض قوانین آنتی‌تراست (ضد انحصار) علیه فیس‌بوک اعلام می‌شود. طبق این گزارش، مقامات کمیسیون فدرال تجارت آمریکا به‌طور خصوصی جلسه‌ای برگزار کردند تا درباره تحقیقی در این خصوص گفت‌وگو کنند. از سوی دیگر دادستان‌های ایالتی این کشور مشغول تحقیقات درباره فیس‌بوک هستند تا هرگونه تهدید علیه رقابت را ردیابی کنند. به نوشته این روزنامه ممکن است زمان اقامه دعوی علیه فیس‌بوک تغییر کند. اما در هر حال دادستان‌های ایالتی در آخرین مراحل آماده‌سازی …
گوفاندمی؛ آنچه ما نداریم…
۱۳۹۹/۰۸/۰۴
گوفاندمی؛ آنچه ما نداریم…
در چند روز گذشته این خبر توجه رسانه ها و فضای مجازی ما را به خود جلب کرده است: “مادری که به همراه سه فرزندش برای خرید غذا در ایالت اوهایو به یک رستوران بیرون‌بر مک‌دونالدز مراجعه کرده بود متوجه شد پول به همراه ندارد اما کارمند جوان رستوران، صورت حساب را پرداخت کرد. مادر قصه ما، این اتفاق را در فیس‌بوک خود نوشت و نتیجه گرفت: ” این دقیقا همان چیزی است که ما مادران سعی در انجام آن داریم؛ تربیت انسان‌هایی بزرگوار.”
۱۳۹۹/۰۸/۰۳
اتحاد اپراتورهای بزرگ برای پشتیبانی از نسل ششم موبایل
مهر: اپراتورهای بزرگ مخابراتی دنیا برای پیشتاز شدن در نسل ششم (6G)، «اتحاد نسل بعدی» (Next G Alliance) را ایجاد کردند. با اینکه شبکه‌های 5G هنوز یک فناوری جدید محسوب می‌شود، گروهی متشکل از بزرگ‌ترین شرکت‌های مخابراتی و فناوری در تلاش هستند «اتحاد نسل بعدی» (Next G Alliance) را با هدف پیشتاز شدن در 6G و بعد از آن ایجاد کنند. این گروه که به‌طور خاص روی دستیابی به 6G در آمریکای شمالی تمرکز دارد، شامل ۴ شرکت مخابراتی بزرگ ایالات‌متحده یعنی AT&T، T-Mobile، Verizon و U.S. Cellular و شرکت‌های قدرتمندی مانند فیس‌بوک، مایکروسافت و کوالکام می‌شود. شرکت اریکسون از سوئد، نوکیا از فنلاند و سامسونگ از کره‌جنوبی هم عضو اتحاد نسل بعدی هستند. هدف این اتحاد پیشتاز شدن در بازار 6G در آمریکای شمالی است و تحقیق و …
۱۳۹۹/۰۸/۰۳
عرضه خدمات جدید واتس‌اپ برای درآمدزایی
شرکت فیس‌بوک اعلام کرد اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ خریدهای داخل برنامه و خدمات میزبانی را به منظور تقویت درآمدزایی آغاز خواهد کرد.
نوبت به گروه “گافا” رسید
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
نوبت به گروه “گافا” رسید
شهروند آنلاین:همزمان با اقدام وزارت دادگستری آمریکا در رویارویی حقوقی با شرکت گوگل با بهره گرفتن از قانون رقابت ، پارلمان اروپا نیزعصر روز سه‌شنبه به طرحی رای داد که در آن وضع مقرارت دقیق و سخت‌گیرانه برای فعالیت غول‌های اینترنتی نظیر گوگل و فیس‌بوک درخواست شده است.این طرح در صورت تصویب دستگاه اجرایی اتحادیه اروپا را ملزم می‌سازد تا برای وضع مقرارت و قوانین جدید در این خصوص قاطعیت بیشتری از خود نشان دهد.
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
تحقیق اروپا درباره کودکان و اینستاگرام
سازمان قانون‌گذار حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران در اتحادیه اروپا تحقیقاتی را درباره پردازش اطلاعات کودکان در اینستاگرام آغاز کرده است. به گزارش رویترز، کمیسیون حفاظت از اطلاعات ایرلند (DPC) به‌دلیل افزایش نگرانی‌ها درباره شیوه مدیریت اطلاعات شخصی کودکان در اینستاگرام دو تحقیق از فیس‌بوک را آغاز کرده است. فیس‌بوک هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
تبلیغات غیرمستقیم در اینستاگرام محدود می‌شود
اینستاگرام در پی تحقیقات دیده‌بان رقابت انگلیس، متعهد شد تبلیغات غیرمستقیم از سوی اینفلوئنسرها در این اپلیکیشن اشتراک‌گذاری عکس و ویدئو را محدود کند. فیس‌بوک ایرلند که اینستاگرام را در انگلیس اداره می‌کند، متعهد شده است تغییراتی را صورت دهد و سازمان رقابت و بازارهای انگلیس وعده مذکور را تغییر رفتار مهمی از سوی یک پلت‌فرم شبکه اجتماعی بزرگ توصیف کرده است. دیده‌بان رقابت انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: با تغییرات اینستاگرام، پست کردن یک تبلیغ در این پلت‌فرم بدون اینکه با‌عنوان تبلیغات مشخص شود، دشوار خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
بازگشت امید به اردوگاه ترامپ
خط اصلی حمله به جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها از طریق «نیویورک‌پست» به کارزار انتخاباتی ترامپ داده شد: «افشای فساد هانتر بایدن، پسر جو بایدن در اوکراین». این می‌تواند فرمان ترامپ برای پیروزی به کاخ سفید باشد. «نیویورک پست» گزارشی جنجالی با موضوع فساد خانواده «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا منتشر کرده است که حتی شبکه‌های اجتماعی چون توئیتر و فیس‌بوک هم برای ممانعت از دست به دست شدن آن، محدودیت‌هایی را وضع کردند. محتوای این گزارش درباره ایمیل‌هایی است که گفته می‌شود تاییدی است بر سوءاستفاده «هانتر بایدن» پسر نامزد حزب دموکرات از قدرت پدرش در دوره‌ای که او معاون رئیس‌جمهور آمریکا بوده است.
گزارش نیویورک پست علیه بایدن جنجال‌ساز شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / ترامپ / بایدن / توئیتر / فیس بوک
گزارش نیویورک پست علیه بایدن جنجال‌ساز شد
ترامپ و هوادارانش به‌دلیل محدود کردن دسترسی به یک گزارش درباره جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات پیش‌روی آمریکا، به توییتر و فیس‌بوک اعتراض کردند.
توییتر و فیسبوک گزارش جنجالی درباره بایدن را محدود کردند؛ ترامپ واکنش نشان داد
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / دونالد ترامپ / جو بایدن / توییتر / فیس‌بوک
توییتر و فیسبوک گزارش جنجالی درباره بایدن را محدود کردند؛ ترامپ واکنش نشان داد
ترامپ و هوادارانش به‌دلیل محدود کردن دسترسی به یک گزارش درباره جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات پیش‌روی آمریکا، به توییتر و فیس‌بوک اعتراض کردند.
۱۳۹۹/۰۷/۲۴
فیس‌بوک تبلیغات ضدواکسیناسیون را حذف می‌کند
فیس‌بوک در بیانیه‌ای اعلام کرد تبلیغات ضدواکسیناسیون را در پلت‌فرم خود حذف خواهد کرد. این شرکت فناوری در حال‌حاضر تبلیغاتی را حذف می‌کند که اطلاعات گمراه‌کننده درباره واکسن‌ها را به اشتراک می‌گذارند. اما طبق قانون جدید فیس‌بوک، تبلیغات ضدواکسیناسیون به هر دلیلی حذف می‌شود. طبق بیانیه فیس‌بوک، تبلیغاتی که به طرفداری از قوانین واکسیناسیون یا علیه آنها و همچنین سیاست‌های دولت در این‌باره (از جمله واکسن کووید-19) باشند، همچنان اجازه انتشار در این پلت‌فرم را دارند. این تبلیغات باید از سوی شرکت به‌عنوان آگهی‌های بازرگانی تایید شوند و برچسبی به آنها اضافه می‌شود که نشان می‌دهد فردی هزینه آنها را تامین کرده است. البته این قانون فقط شامل تبلیغاتی است که با پرداخت هزینه در فیس‌بوک انجام می‌شوند. بنابراین …
موافقت بانک های مرکزی جهان با راه اندازی ارزهای دیجیتال
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
موافقت بانک های مرکزی جهان با راه اندازی ارزهای دیجیتال
دورنمای یک پول باثبات با پشتوانه ارزی که مورد استفاده میلیاردها نفر در فیس‌بوک باشد، بانک‌های مرکزی را وادار کرده قوانینی ایجاد کرده و به فکر راه‌اندازی ارزهای دیجیتال خود بیفتند.
نشان دادن خودِ واقعی؛ عامل سلامت روان
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / شبکه اجتماعی / فضای مجازی / خود واقعی / پست / اشتراک / سلامت / روان / شادی
نشان دادن خودِ واقعی؛ عامل سلامت روان
محققان دریافتند کسانی که خود را در فیس‌بوک به همان گونه‌ای نشان می‌دهند که شباهت زیادی با تصور آن‌ها از خودشان دارد، در مقایسه با افرادی که مشخصاتشان شبیه تصور از خودشان نیست، میزان رضایت بالاتری از زندگی دارند.
قتل داماد به خاطر انتشار عکس عروس
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / اخبار حوادث / حوادث
قتل داماد به خاطر انتشار عکس عروس
 انتشار تصویر زن جوان در صفحه فیس‌بوک برادرشوهرش باعث درگیری مرگبار بین دو برادر شد.
تجزیه غول تکنولوژی 109 ساله
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
تجزیه غول تکنولوژی 109 ساله
شرکت‌های بزرگ تکنولوژی و فعالیت‌هایشان در سال‌های اخیر بیش از پیش زیر ذره‌بین قرار گرفته‌اند. بسیاری معتقدند که این شرکت‌ها به‌تدریج نوعی تک‌قطبی و انحصار را ایجاد کرده‌اند که باید از بین برود تا فضای رقابتی بهتر و سالمی برای رشد شرکت‌های کوچک‌تر و نوپا شکل بگیرد. در همین راستا کمیته قضایی مجلس آمریکا تحقیقات پانزده ماهه‌ای درباره نقض قوانین ضدانحصاری انجام داده است و قانونگذاران با استناد به نتایج این تحقیقات خواستار کنترل بیشتر بر شرکت‌های تکنولوژی و حتی تجزیه بعضی از آنها هستند. در حالی‌که این روزها بیشترین فشار بر شرکت‌های گوگل، آمازون، اپل و فیس‌بوک است، اما حالا شرکت بزرگ IBM از تقسیم خودش به دو شرکت خبر داده است.
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
تجزیه شرکت‌های بزرگ فناوری قوت گرفت
پس از انتشار گزارش تحقیقات آنتی تراست در شرکت‌های گوگل، فیس‌بوک، اپل و آمازون، نمایندگان دموکرات مجلس آمریکا خواهان اقدامات سختگیرانه‌تری شده‌اند که احتمالا تجزیه این شرکت‌ها را نیز شامل می‌شود. به گزارش آسوشیتدپرس، قانون‌گذاران حزب دموکرات آمریکا، خواهان کنترل بیشتر بر شرکت‌های بزرگ فناوری هستند. این امر احتمالا فیس‌بوک، گوگل، آمازون و اپل را مجبور به تجزیه کسب وکارشان می‌کند و با وضع قوانینی برای حفاظت از رقابت، خرید و ادغام شرکت‌های دیگر را برای آنها سخت‌تر می‌کند.
پست ترامپ در فیس‌بوک حذف و در توئیتر محدود شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۶
پست ترامپ در فیس‌بوک حذف و در توئیتر محدود شد
پست دونالد ترامپ که کووید۱۹ را مشابه آنفلونزا دانسته بود، به دلیل نقض قوانین در فیس بوک حذف و در توئیتر محدود شد.
شبکه‌های برون‌مرزی صدا و سیما زیر تیغ سانسور غربی
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / سردار حاج قاسم سلیمانی / شبکه اجتماعی توییتر / صدا وسیما / شبکه هیسپان‌تی / شبکه برون‌مرزی صدا و سیما
شبکه‌های برون‌مرزی صدا و سیما زیر تیغ سانسور غربی
طی چند سال اخیر و به بهانه‌های مختلف حساب برخی از شبکه‌های بین‌المللی صداوسیما در شبکه‌های اجتماعی، چون فیس‌بوک، توئیتر، یوتیوب و گوگل پلاس مسدود می‌شود.
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
استراتژی فیس‌بوک برای جلوگیری از جدا شدن اینستاگرام و واتس‌اپ
فیس‌بوک مشغول تنظیم استراتژی برای جلوگیری از تجزیه این شرکت و جدا شدن اینستاگرام و واتس‌اپ است. به گزارش انگجت، فیس‌بوک تحت فشار شدید قانون‌گذاران است و به‌نظر می‌رسد خود را برای بدترین شرایط آماده می‌کند. درهمین راستا نشریه وال‌استریت‌ژورنال به اسنادی دست یافته که ابزار دفاعی فیس‌بوک در مقابل دستور تجزیه این شرکت و جدا شدن اینستاگرام و واتس‌اپ را نشان می‌دهد. این شبکه اجتماعی معتقد است با توجه به اقدامات پیشین مقامات، چنین تجزیه‌ای انجام نشدنی است.
ادغام چت اینستاگرام و مسنجر
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / اینستاگرام / مسنجر / چت / ادغام / فیسبوک / مارک زاکربرگ
ادغام چت اینستاگرام و مسنجر
فیس‌بوک یکپارچه‌سازی را با مسنجر و اینستاگرام آغاز کرده و از تابستان در حال آزمون قابلیت ارسال پیام میان دو سرویس است و در هفته‌های آینده، ارسال این قابلیت را برای همه کاربران آغاز می‌کند. اما این تازه گام نخست است و شامل رمزنگاری سراسری نیست.
احضار مدیران فیسبوک، توییتر و گوگل به کنگره آمریکا
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / توییتر / فیس‌بوک / گوگل / کنگره آمریکا
احضار مدیران فیسبوک، توییتر و گوگل به کنگره آمریکا
مدیران سه شبکه بزرگ و شناخته شده رسانه اجتماعی قرار است اواخر اکتبر در کنگره آمریکا شهادت دهند و بحث حریم خصوصی و انتشار اطلاعات نادرست به ویژه مواردی که به دونالد ترامپ مرتبط است،‌ مورد بحث قرار می‌گیرد.
دوترته به فیسبوک تاخت
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / فیلیپین / فیس‌بوک
دوترته به فیسبوک تاخت
پس آنکه فیسبوک آنچه حساب‌های کاربری حامی منافع دولت فیلیپین خوانده می‌شود مسدود کرد، رئیس جمهوری این کشور این رسانه اجتماعی را زیر سوال برد.
مهره مار «واتس ‌اپ»!
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
مهره مار «واتس ‌اپ»!
دولت آمریکا از بابت «واتس‌اپ» تنها یک نگرانی داشت، آن هم این بود که این پیام‌رسان، استانداردهای نظارتی را رعایت نکند. از این رو دولت آمریکا، فیس‌بوک که قرار بود مالکیت واتس‌اپ را بپذیرد، موظف کرد که در صورت زیر پا گذاشتن قوانین، 2 میلیارد دلار غرامت بپردازد!
جاسوسی با عینک‌های جدید فیسبوک؟!
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / فیسبوک / عینک / عینک آریا / جاسوسی / ردگیری
جاسوسی با عینک‌های جدید فیسبوک؟!
​ردگیری حرکات چشم کاربران عینک واقعیت افزوده آریا به فیس‌بوک امکان می‌دهد از تفکرات و احساسات هر شخص مطلع شود و در نهایت بینش و عقاید افراد را در هر لحظه درک کند.
فیسبوک کاربران را به باتلاق عمیق و تاریک می‌کشد
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / جنیفر لارنس / فیسبوک / نشریه ایندیپندنت / جیمز مور / هنرپیشگان ‌هالیوودی
فیسبوک کاربران را به باتلاق عمیق و تاریک می‌کشد
گروهی از هنرپیشگان و خوانندگان آمریکایی، فیس‌بوک و گروه رسانه‌ای‌اش اعم از اینستاگرام و واتس‌اپ را با هشتگ «#توقف_نفرت‌پراکنی_برای_سودجویی» تحریم کردند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •