پنجشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۹ / 28 January, 2021
محمد رضا خباز
حاج قاسم؛ سیدالشهدای شهدای پاسدار
۱۳۹۹/۱۰/۱۳ / محمد رضا خباز / شهید سپهبد قاسم سلیمانی
حاج قاسم؛ سیدالشهدای شهدای پاسدار
یک چهره سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه جایگاه سردار سلیمانی، جایگاه رفیع فراجناحی بود، عنوان کرد: « سردار به معنای واقعی، نصیحت امام را به تعبیری آویزه گوش خود کرد که نیروهای مسلح نباید در سیاست دخالت کنند و بازیچه سیاست‎بازان شوند.»
سعید جلیلی یادش رفته در طول ۵ سال مذاکره، یک قدم جلو نرفت؟
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / سعید جلیلی / مذاکره / علی اکبر ولایتی / محمد رضا خباز
سعید جلیلی یادش رفته در طول ۵ سال مذاکره، یک قدم جلو نرفت؟
برنا نوشت: اظهارات سعید جلیلی و حملات تند او به برجام و دولت روحانی در حالی مطرح می‌شود که کمتر از ۷ ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، به گفته «حمیدرضا ترقی»، سعید جلیلی از کاندیداهای احتمالی پایداری‌ها و حتی اصولگرایان برای حضور در رقابت‌های انتخاباتی خرداد سال آینده یاد می‌شود.​
مخالفان برجام و روحانی می خواهند با آمریکایی ها دیزی دو نفره بخورند
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / محمد رضا خباز / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام
مخالفان برجام و روحانی می خواهند با آمریکایی ها دیزی دو نفره بخورند
عضو حزب اعتماد ملی می گوید: مخالفان برجام که از روز اول با برجام مخالف بودند و خلاف نظر رهبری عمل کردند الان با این کارشان دارند به بایدن این سرخط را می دهند که با این دولت مذاکره نکن!
خباز به تندروها: چرا در مقابل ترورهای دوره احمدی نژاد لب فروبستید؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۴ / محمد رضا خباز / جوزف بایدن / حمله تروریستی / محسن فخری زاده، دانشمند ایرانی / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام
خباز به تندروها: چرا در مقابل ترورهای دوره احمدی نژاد لب فروبستید؟
یک نماینده ادوار مجلس و استاندار اسبق دولت روحانی می‌گوید: چند ترور زمان احمدی‌نژاد انجام شد، تندروها لب فروبستند چون تصور می کردند احمدی‌نژاد از خودشان و یک اصولگرا است.
کنایه خباز به مجلس یازدهم؛ اهداف الهی و نیت‌ها خیرخواهانه نیست
۱۳۹۹/۰۸/۳۰ / محمد رضا خباز / مجلس یازدهم
کنایه خباز به مجلس یازدهم؛ اهداف الهی و نیت‌ها خیرخواهانه نیست
برنا نوشت: نماینده سابق مجلس گفت: در کشور سرمایه گذاران فراوان داریم که حاضر نیستند سرمایه خود را در راه تولید و اشتغال بکار بگیرند و گاها فرار می کنند.
ترامپ، کافه را بهم ریخت
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / محمد رضا خباز / دونالد ترامپ / اصلاح طلبان
ترامپ، کافه را بهم ریخت
استاندار سابق دولت روحانی گفت: برجام یک معاهده بین المللی است و همه کشورهای عضو به آن رأی داده‌اند. ترامپ نابخردانه زیر میز زد و کافه را بهم ریخت در حالی که بایدن اعلام کرد به برجام باز می گردد.
خباز: اتاق جنگ اصولگرایان تندرو به دنبال مشارکت حداقلی در ۱۴۰۰ است
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / جوزف بایدن / دونالد ترامپ / محمد رضا خباز / اصلاح طلبان / اصولگرایان / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / انتخابات ۱۴۰۰ / مشارکت در انتخابات
خباز: اتاق جنگ اصولگرایان تندرو به دنبال مشارکت حداقلی در ۱۴۰۰ است
محمدرضا خباز، نماینده ادوار مجلس با بیان آنکه اظهار نظرهایی که می گوید همه اصولگرایان به دنبال انتخابات حداقلی می‌باشند، درست نیست، گفت: در بین اصولگرایان نیز افراد عاقل پیدا می شود اما تعداد از آنان به صورت رسمی از مشارکت کم  مردم در انتخابات مجلس در اسفندماه سال گذشته ابراز خرسندی کرده و مزه‌ آن هنوز زیر دندانشان است.
لیدر اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ کیست؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / اصلاح طلبان / دولت اصلاحات سید محمد خاتمی / انتخابات ۱۴۰۰ / محمد رضا خباز
لیدر اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ کیست؟
یک فعال سیاسی اصلاح طلب معتقد است در شرایط کنونی باید اصلاح طلبان گرد محور سید محمد خاتمی فعالیت جدی انتخاباتی خود را برای سال ۱۴۰۰ آغاز کنند.
خباز: اصلاح طلبان ۲ کاندیدا معرفی کنند؛ یک رئیس جمهور یک معاون اول
۱۳۹۹/۰۷/۱۱ / انتخابات ۱۴۰۰ / اصلاح طلبان / دولت اصلاحات سید محمد خاتمی / شورای هماهنگی جبهه اصلاحات / شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان / میر حسین موسوی / سید محمد خاتمی / محمد رضا خباز / اصولگرایان / شورای نگهبان
خباز: اصلاح طلبان ۲ کاندیدا معرفی کنند؛ یک رئیس جمهور یک معاون اول
محمدرضا خباز، عضو حزب اعتمادملی می‌گوید: اگر به دنبال موفقیت در انتخابات ۱۴۰۰ هستیم باید هرچه سریعتر یک کاندیدا به همراه برنامه اجرایی به مردم ارائه دهیم.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / انتخابات مجلس / محمد رضا خباز
در انتخابات مجلس، نماینده‌ای ۴ هزار رای داشت اما مسئولان اجرایی انتخابات ۸ هزار نفر بودند!
مجلس یازدهم با حداقل آرا سر کار آمده؛ یعنی با کف رای به مجلس راه پیدا کرده‌اند در انتخابات جمعه گذشته (انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس)، در یک حوزه انتخابیه،...
خباز: اینکه بگوییم رئیس جمهور بعدی حتما اصولگراست، تحلیلی غیرواقعی است
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / اصلاح طلبان در انتخابات / انتخابات / انتخابات مجلس / رئیس جمهور / محمد رضا خباز
خباز: اینکه بگوییم رئیس جمهور بعدی حتما اصولگراست، تحلیلی غیرواقعی است
یک فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به مشارکت کم مردم در انتخابات میان دوره‌ای مجلس گفت: در یک حوزه انتخابیه، ۸ هزار نفر مسئول صندوق‌ها بودند و کسی که انتخاب شده با ۴ هزار رای انتخاب شده است. در صورتی که در آن حوزه انتخابیه، بیش از ۸۰۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن بودند.
خباز: گلایه مردم از اصلاح‌طلبان به معنای پشت کردن به گفتمان اصلاحات نیست/ اصلاح‌طلبان بازنگری کنند
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / محمد رضا خباز / اصلاح طلبان / اصولگرایان / انتخابات ۱۴۰۰
خباز: گلایه مردم از اصلاح‌طلبان به معنای پشت کردن به گفتمان اصلاحات نیست/ اصلاح‌طلبان بازنگری کنند
نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی می‌گوید: اصلاح طلبی یک «گفتمان» و «اندیشه» است و باید توجه داشت که هیچگاه نمی‌توان یک اندیشه را از بین برد.
سونامی رأی در انتخابات ۱۴۰۰ را، یک چهره جدید به راه می‌اندازد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / محمد رضا خباز / شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان / انتخابات ۱۴۰۰ / ویروس کرونا / اقتصاد ایران / قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
سونامی رأی در انتخابات ۱۴۰۰ را، یک چهره جدید به راه می‌اندازد؟
محمدرضا خباز، عضو حزب اعتمادملی معتقد است؛ تا زمانی که برخی از زیرساخت‌ها تغییر نکند، حضور هر رئیس جمهوری در مسند قدرت فاقد اثرگذاری خواهد بود.
ادامه حاشیه‌ها بر سر نامه روسای کمیسیون‌های مجلس به روحانی/خباز: برای اصلاح امور بود یا اولتیماتوم؟ /این برخوردها برای شرایط کشور مناسب نیست
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / محمد رضا خباز / مجلس یازدهم / حسن روحانی / دولت دوازدهم
ادامه حاشیه‌ها بر سر نامه روسای کمیسیون‌های مجلس به روحانی/خباز: برای اصلاح امور بود یا اولتیماتوم؟ /این برخوردها برای شرایط کشور مناسب نیست
ایرنا نوشت: محمدرضا خباز گفت: گفت: نامه روسای کمیسیون‌ها نه در راستای اصلاح امور بلکه شبیه اولتیماتوم بود و این برخورد برای شرایط کشور مناسب نیست چون جز با همدلی و هماهنگی نهادهای حاکمیتی چیزی عوض نمی‌شود.
گلایه‌های صریح خباز از حملات کرونایی به دولت /برخی خواب استیضاح روحانی را می‌بینند /برخی با عربده‌کشی آمریکا همصدایی می‌کنند
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / محمد رضا خباز / اصلاح طلبان / بورس تهران / ویروس کرونا
گلایه‌های صریح خباز از حملات کرونایی به دولت /برخی خواب استیضاح روحانی را می‌بینند /برخی با عربده‌کشی آمریکا همصدایی می‌کنند
ایلنا نوشت: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: دولت این روزها در رکود اقتصادی است، از سوی دیگر کرونا زجرش می‌دهد آقایان به جای اینکه کمک کنند چوب لای چرخش می‌گذارند و از الان که هنوز مجلس تشکیل نشده است، خواب استیضاح رئیس‌جمهور را می‌بینند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / اصلاح طلبان / محمد رضا خباز / انتخابات مجلس یازدهم
وتو کردن نظر عارف در جلسه شورای عالی سیاستگذاری /خباز: اقبال مردم در سال ۱۴۰۰ به کاندیدای اصلاح‌طلبان است
نامه‌نیوز نوشت: محمدرضا خباز گفت: شورای عالی سیاست‌گذاری باید آیین‌نامه‌ای بنویسد و در اجرای آن با هیچکس مماشات نکند زیرا اگر از حالا چنین برنامه‌ریزی‌هایی صورت نگیرد، شب انتخابات ریاست جمهوری سال۱۴۰۰ برای برنامه‌ریزی انتخاباتی دیر خواهد بود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
دولت پنهان؛ اثبات وجود و راهکار مقابله
محمد رضا خباز - فعال سیاسی اصلاح طلب
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ / انتخابات مجلس یازدهم / اصلاح طلبان / محمد رضا خباز / اصولگرایان
خباز به اصلاح‌طلبان مجلس یازدهم:با مستقلین یک فراکسیون تشکیل دهید
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی می گوید: اگر تعداد اقلیت ضعیفِ اصلاح طلب با مستقلین یک فراکسیون تشکیل دهند و هدفشان این باشد که تصمیمات و قوانین تند گرفته نشود، موثر خواهند بود و اگر تصمیماتی در صحن مجلس گرفته می شود که نامناسب است، آبستراکسیون کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / محمد رضا خباز / محمدجواد ظریف / دونالد ترامپ
وقتی توئیت فارسی ترامپ، قند در دل بعضی مخالفان دولت آب کرد /هجمه ها به ظریف پشت پرده انتخاباتی دارد؟
ایرنا نوشت: عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: پسندیده نیست مجموعه ای در داخل کشور که به عنوان نیروهای نظام فعالیت می کنند، حرف دشمن را درست جلوه دهند و از آن برای تخریب دولت و سکاندار سیاست خارجی استفاده کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / محمد رضا خباز / رقابت انتخاباتی / شفافیت
خباز: یک نماینده که در طول چهار سال نهایت ۴۰۰ میلیون تومان درآمد داشته، چطور برای انتخابات میلیاردی خرج می کند؟
محمدرضا خباز، عضو حزب اعتماد ملی می گوید: معنا ندارد افراد برای انتخاب شدن دست به اسراف بزنند مگر یک نماینده در طول ۴ سال بیشتر از ۴۰۰ الی ۵۰۰ میلیون درآمد دارد که برخی نمایندگان میلیاردی خرج می‌کنند؟
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / شفافیت / محمد رضا خباز
شفاف شدن هزینه‌های انتخابات، آغاز راه اصلاح مجلس
صحبت از انتخابات که می‌شود بار دیگر موضوع شفافیت هزینه‌های انتخاباتی خودنمایی می‌کند؛  بحثی که از اهمیت بسیاری برخوردار است
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / انتخابات مجلس یازدهم / محمد رضا خباز
خباز: کاهش مشارکت یعنی روی کار آمدن مجلس تندرو /دست و دل نماینده نباید بلرزد
محمدرضا خباز، عضو حزب اعتماد ملی می‌گوید: مجلس تندرو به کار کارشناسی توجه ندارد و منتظر است ببیند آنهایی که او را به مجلس آورده‌اند چه می‌خواهد یعنی چون مردمی نیست و رای توده مردم پشت سر آن نیست، یک گروه و یک مجموعه صاحب قدرتی آن را به مجلس آورده‌اند بنابراین نگاه می‌کند ببیند آنها چه می‌گویند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / طرح سرا / اصلاح طلبان / انتخابات مجلس یازدهم / محمد رضا خباز
خباز: در طرح سرا با دست خودمان نیروهای اصلاح‌طلب را…
محمدرضا خباز، عضو حزب اعتماد ملی درباره احتمال ارائه چند لیست از سوی اصلاح‌طلبان می‌گوید: این اتفاق بعید است، چون اولا اصلاح‌طلب‌ها شرایط امروز را خوب درک می‌کنند و ثانیا وجود ارزشمند خاتمی کمک می‌کند که اصلاح‌طلب‌ها اختلاف سلیقه‌شان به حداقل برسد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / محمد رضا خباز / سهمیه بندی بنزین
خباز: طراحان طرح سه‌ فوریتی درباره بنزین مثل احمدی‌نژاد پوپولیست هستند/ می‌خواستند رای جمع کنند
نماینده ادوار مجلس گفت: نمایندگانی که می‌خواستند تلاش کنند با طرح سه فوریتی، مصوبه سران قوا را تغییر بدهند، چون نزدیک انتخابات است، می‌خواستند رای جمع کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۱ / محمد رضا خباز / اعتراضات مردمی به گرانی قیمت بنزین / بنزین / استیضاح
خباز: برخی با کارهای پوپولیستی و احمدی‌نژادی بدنبال…
نماینده ادوار مجلس و استاندار سابق سمنان می‌گوید: یک عده‌ای هستند که یا مغرض هستند یا نفوذی و این افراد عموما هر کاری که دولت انجام دهد، یک ایرادی می‌گیرند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / محمد رضا خباز / حسن روحانی / دولت دهم
پشت پرده توزیع شبنامه علیه روحانی در صحن مجلس/دردسر نفوذ تندروها در هیات رئیسه مجلس
اعتمادآنلاین نوشت: نماینده ادوار مجلس گفت: نفس انتشار شب‌نامه کار نامناسبی است، چون هر انسان بی‌هویتی می‌تواند آبروی یک شخص محترم را با انتشار یک شب‌نامه ببرد. وقتی به عنوان نمایندگان مجلس شب‌نامه می‌دهید، یعنی نوعی بدآموزی هم انجام می‌دهید؛ به افرادی مانند خودتان درس می‌دهید که آنها هم شب‌نامه منتشر کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / علی اکبر ناطق نوری / اصلاح طلبان / محمد رضا عارف / محمد رضا خباز
روایت یک چهره اصلاح‌طلب از لوطی منشی و مردانگی ناطق نوری در سیاست
نامه نیوز نوشت:یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: اگر ۸۰ نماینده اصلاح طلب قوی و به همین تعداد نماینده اصولگرای قوی در مجلس آینده باشند آثارش زودتر و بهتر به کشور و ملت خواهد رسید.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳
اصلاح قانون اساسی و اختیارات رئیس‌جمهور
محمد رضا خباز - فعال سیاسی اصلاح طلب
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / مجلس دهم / محمد رضا خباز / محمد یزدی / طرح نظارت بر نمایندگان مجلس
فیلم | اظهارات صریح محمدرضا خباز درباره باج خواهی بعضی نمایندگان
آیا نمایندگان دنبال امتیازاتی فارغ از شان نمایندگی هستند؟ خباز و فاضل موسوی دو نماینده پیشین مجلس در پرونده ویژه خبرآنلاین در این باره حرف‌های صریحی علیه نمایندگان محلس زده اند که در این ویدئو می توانید آنها را ملاحظه کنید.
۱۳۹۸/۰۶/۰۷ / فساد اقتصادی-مبارزه با مفاسد اقتصادی / فساد مالی / محمد رضا خباز
خباز: اگر جلوی رانت گرفته نشود، بگیر و ببندها به تنهایی…
عضو حزب اعتماد ملی گفت: تا جلوی رانت گرفته نشود و زمینه رانت در کشور نخشکد به طور طبیعی مبارزه  با فساد، مبارزه با معلول است نه علت که خیلی منطقی به نظر نمی‌رسد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / محمد رضا خباز / مجلس شورای اسلامی
بده‌بستان زیر سقف مجلس/ خباز: برخی نمایندگان کار چاق‌کن…
محمدرضا خباز نماینده چهار دوره مجلس و معاون امور تقنینی سابق دولت از درخواست‌های نمایندگان از وزرا می‌گوید. اشرفی اصفهانی هم که زمانی عضو هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری دولت بود نیز از گفته‌ها و شنیده‌هایش درباره معاملات پشت پرده در زیر سقف بهارستان رونمایی می‌کند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۱ / عباسعلی کدخدایی / شورای نگهبان / حسن روحانی / مصطفی هاشمی طبا / محمد رضا خباز
اختیارات روحانی زیر تیغ سیاسیون/ سوال معنادار کدخدایی: آیا روسای جمهور از اختیارات گسترده خود استفاده کرده‌اند؟/ امینی: اختیارات کافی نیست اما...
درخواست چندین‌باره روحانی درباره افزایش اختیارات دولت و رییس‌جمهور در شرایط جنگ اقتصادی فعلی همچنان با واکنش‌های مثبت و منفی همراه است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •