چهارشنبه, ۲ مهر, ۱۳۹۹ / 23 September, 2020
مدارا
نقش روبات های الگوریتمی در ریزش بورس
۳۴ دقیقه قبل / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / بورس
نقش روبات های الگوریتمی در ریزش بورس
روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: افت پی در پی شاخص بورس سهامداران را بی‌تاب کرده است.روز گذشته سهامداران انگشت اتهام را به معاملات الگوریتمی نشانه گرفتند. دلیلی که از دیدگاه کارشناسان بازار سرمایه پشتوانه منطقی ندارد. به اعتقاد فعالان بازار سرمایه مشکل از روبات‌های الگوریتمی نیست بلکه مشکل کم بودن تعداد روبات‌های معامله‌گر است. هر چه تعداد روبات‌ها بیشتر باشد اثر آنها بهتر و بازار کاراتر می‌شود.
وزیر اقتصاد:نظرسنجی‌ها برآوردهای خیلی خوبی نسبت به آینده بورس دارد/ عده‌ای به دنبال بُزخری سهام مردم هستند
۴۴ دقیقه قبل
وزیر اقتصاد:نظرسنجی‌ها برآوردهای خیلی خوبی نسبت به آینده بورس دارد/ عده‌ای به دنبال بُزخری سهام مردم هستند
وزیر اقتصاد با تاکید بر این که نظرسنجی‌هایمان برآوردهای خیلی خوبی نسبت به آینده بورس دارد، گفت: من این نگرانی را دارم که عده‌ای با برنامه‌ریزی قصد دارند سهامداران را وادار به فروش سهام خود کنند تا با ایجاد فضای روانی، مشکلاتی را ایجاد کنند.
توصیه‌های وزیر اقتصاد به سهامداران بورس
۵۵ دقیقه قبل / بورس / سهامداران
توصیه‌های وزیر اقتصاد به سهامداران بورس
فرهاد دژپسند گفت: من هیچگونه اختیاری ندارم که به مردم بگویم سهام خود را بفروشید یا خیر و یا بخرید اما می‌توانم خواهش کنم، در مورد فروش دارایی خود حداکثر دقت را داشته باشند.
ماجرای روبات‌های صف‌ساز در بورس چیست؟
۱ ساعت قبل / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / اخبار بورس / بازار
ماجرای روبات‌های صف‌ساز در بورس چیست؟
افت پی در پی شاخص بورس سهامداران را بی‌تاب کرده است.روز گذشته سهامداران انگشت اتهام را به معاملات الگوریتمی نشانه گرفتند.
چرا سهام عدالت وارد پرتفوی افراد نمی‌شود؟ / چطور درخواست فروش را حذف کنیم؟
۲ ساعت قبل / بورس / سازمان بورس / سهام / سهام عدالت / کارگزاری
چرا سهام عدالت وارد پرتفوی افراد نمی‌شود؟ / چطور درخواست فروش را حذف کنیم؟
طی بیش از یک ماه اخیر فرایند فروش سهام عدالت در کارگزاری‌ها تا حدی کند شده است که برخی از مدیران از تلنبار شدن درخواست‌های فروش سهامداران خبر می‌دهند، در این میان با کاهش ارزش سهام عدالت برخی به دنبال حذف درخواست فروش خود هستند تا سهامشان را با قیمت پایین از دست ندهند، آیا امکان حذف درخواست وجود دارد؟ نوشته چرا سهام عدالت وارد پرتفوی افراد نمی‌شود؟ / چطور درخواست فروش را حذف کنیم؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
فرانسه خطاب به سیاستمداران لبنان: بین نجات کشور و فروپاشی آن انتخاب کنید
۳ ساعت قبل / تشکیل دولت لبنان
فرانسه خطاب به سیاستمداران لبنان: بین نجات کشور و فروپاشی آن انتخاب کنید
وزارت خارجه فرانسه بار دیگر به جریان ها و احزاب سیاسی لبنان هشدار داد در صورت عدم تشکیل فوری دولتف این کشور با خطر فروپاشی روبرو است.
۶ ساعت قبل
۳۵۰ خودروی تحویل گرفته را بازگردانید
احمد توکلی طی مکاتبه‌ای خواستار عذرخواهی مجلس از مردم بابت تحویل ۳۵۰ خودروی لوکس به نمایندگان شد و از آنان خواست تا با بازگردان آنها، خودروهای ارزان‌تری را جهت خدمت جایگزین کنند. احمد توکلی رئیس این نهاد در نامه خود  تصمیم مجلس در تامین خودرو را اشتباه ارزیابی کرده و از  نمایندگان خواسته از این بابت از ملت پوزش بخواهند. در نامه رییس دیدبان شفافیت و عدالت آمده است: علی (ع)  که حجت بر ماست وقتی استاندارش مهمانی یک ثروتمند را می‌پذیرد در نامه‌ای تاریخی به او اعتراض می‌کند که «گمان نمی کردم دعوت یک سورچرانی را بپذیری که ثروتمندان در آن استقبال می‌شوند و بینوایان از شرکت در آن منع می‌گردند» و برای حاکم اسلامی ویژگی‌هایی می‌شمارد …
۸ ساعت قبل
یک نطق انتخاباتی دیگر
گروه دیپلماسی| مجمع عمومی سازمان ملل متحد خلوت‌ترین روزهای خود را همزمان با هفتاد و پنجمین سالروز تاسیس این سازمان تجربه می‌کند. ویروس کووید-19 همچنان از شرق تا غرب، از شمال تا جنوب جهان را در تصاحب خود داشته و تمام رفت‌وآمدهای دیپلماتیک را تحت‌الشعاع قرار داده است. سیاستمداران اندک اندک به گفت‌وگوهای مجازی با یکدیگر یا ضبط سخنرانی مقابل دوربین و ارسال آن برای پخش از تریبون نهادهای متفاوت عادت می‌کنند. همه از جهانی سخن می‌گویند که باید در سایه چندجانبه‌گرایی و تکیه زدن به اراده جمعی از این روزهای سخت عبور کند اما در میدان عمل یکجانبه‌گرایی ایالات‌متحده امریکا تمام نقشه‌ها را بر باد داده است. در نخستین روز مجمع عمومی پس از آنتونیو گوترش، دبیرکل …
غافلگیری اکتبر در سپتامبر
۹ ساعت قبل
غافلگیری اکتبر در سپتامبر
مردم و سیاستمداران آمریکا عادت دارند که هر بار در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری غافلگیر شوند. امسال اما این غافلگیری کمی زودتر اتفاق افتاده است. هر 4سال یک‌بار، روزهای آخر‌ ماه سپتامبر، نفس ناظران سیاسی در انتظار «غافلگیری اکتبر» در سینه‌ها حبس می‌شود؛ این غافلگیری نتیجه یک رویداد، افشا یا خطایی است که می‌تواند ورق انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو را برگرداند. این عبارت از انتخابات ۱۹۷۲ بین ریچارد نیکسون و جورج مک‌گاورن در آمریکا مرسوم شد. انتخابات قبلی یعنی 2016 هم 2غافلگیری داشت؛ انتشار فیلمی از دونالد …
۱۰ ساعت قبل / ارز / بورس تهران / درآمد / دولت / شاخص
دریچه
این روزها رکود بورس بیش از هر چیز توجه مردم را به خود جلب کرده و اغلب سهامداران سعی در خروج از این بازار را دارند
تعادل بورس
 و انتخابات امریکا
۱۰ ساعت قبل / انتخابات / پول / رشد / سهام / نقدینگی
تعادل بورس و انتخابات امریکا
یک بی‌اعتمادی بر بازار حاکم شده است و این بی‌اعتمادی ترس سهامداران جدید را همراه خود داشته است.
۱۰ ساعت قبل
دولت قیمت خرید توافقی گوشت داخلی را افزایش داد
رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی گاوداران با تاکید بر لزوم حذف ارز دولتی از واردات نهاده‌های دامی گفت: شرکت پشتیبانی امور دام، قیمت خرید گوشت از دامداران را به ۷۲هزار و ۵۰۰ تومان افزایش داد. سید احمد مقدسی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر درباره آخرین وضعیت بازار نهاده‌های دامی اظهار کرد: مسوولان وعده داده‌اند که در این زمینه تدابیر لازم را به کار بگیرند و قرار است که اتفاقات جدیدی در این حوزه رخ دهد ضمن اینکه ایرادات سامانه بازارگاه نیز رفع شده و باید دید که مجموع این اتفاقات چه نتیجه‌ای طی روزهای آینده خواهد شد.
۱۰ ساعت قبل
صدای سهامدار - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
روزنامه «دنیاى‌اقتصاد» مشکل سهامداران خرد در بازار سرمایه را در این ستون پوشش مى‌دهد. شما خوانندگان که در بازار سهام فعال هستید، می‌توانید در صورت مواجهه با هر مشکلى در این حوزه از طریق واتس‌اپ یا پیامک برای ستون «صدای سهامدار» به شماره ۰۹۱۰۰۸۹۷۲۴۴پیام بفرستید و مشکل خود را با ما در میان بگذارید. نظرات شما ضمن درج در این ستون پیگیرى خواهد شد. ذکر این نکته ضرورى است که از چاپ نظرات حاوى توهین معذوریم.
۱۰ ساعت قبل
حمایت دائمی از سهامداران؛ اصلاح تورش‌های شناختی
نوسانات بورس در روزهای اخیر و روند نزولی آن توسط تحلیلگران مختلف و از ابعاد گوناگون مورد بررسی قرار گرفته است. در این مطلب برآن شدیم تا به بررسی این موضوع از دیدگاه مالی رفتاری بپردازیم. این نوشته مطالبه‌ای است از سهامداران جهت حمایت از خویش.
واکنش سریع در رسانه‌های نوین!
۱۰ ساعت قبل
واکنش سریع در رسانه‌های نوین!
یکی از مهم‌ترین درس‌هایی که انقلاب صنعتی اول به ما می‌آموزد، این است که تحولات فناورانه، نیازمند تحول در الگوهای حکمرانی است. سیاستمداران، در پاسخ به چالش‌های جدید آهسته عمل می‌کنند. آنها سعی می‌کنند قدرت را متمرکز کرده و روش‌های ‌ قدیمی‌تر و شناخته شده‌تر کنترل را دنبال کنند؛ اما فناوری تغییرات را لاجرم با سرعت غیرقابل‌مهار ادامه می‌دهد و نظم مرسوم توافقات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را بازآرایی می‌کند. این امر نه‌تنها برای انقلاب صنعتی اول، بلکه برای اکنون ما نیز صدق می‌کند. بنابراین، انقلاب فناورانه، به نظریه جدیدی از حکمرانی نیاز دارد.
پیام‌های فعالان بازار سهام درباره بورس / آیا سهامدار باقی بمانیم؟
۱۳ ساعت قبل / بازار سهام / بورس / پیش بینی بورس / سهامداران
پیام‌های فعالان بازار سهام درباره بورس / آیا سهامدار باقی بمانیم؟
بازار سهام پاییز امسال را قرمزپوش آغاز کرد. نظرات مثبت و منفی زیادی از سوی مخاطبان وجود دارد که هر کسی به فراخور حال خود و میزان سرمایه‌گذاری در بورس، اظهار نظر می‌کند. نوشته پیام‌های فعالان بازار سهام درباره بورس / آیا سهامدار باقی بمانیم؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سهامداران بیهوده در صف فروش قرار نگیرند
۱۵ ساعت قبل
سهامداران بیهوده در صف فروش قرار نگیرند
دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: بنده این نگرانی را دارم که عده‌ای با برنامه ریزی می‌خواهند سهامداران را به فروش سهام شان وادار و با فضای روانی ایجاد مشکل کنند.
اولین روز پاییز با آخرین وضعیت بورس و دلار/ قیمت خرید تضمینی گندم تعیین شد/ انتقاد نایب رئیس مجلس از میزان وام اجاره؛ این وام مٌسَکِن است/ نرخ تورم شهریور ماه اعلام شد/ از حباب سکه چه خبر؟
۱۶ ساعت قبل
اولین روز پاییز با آخرین وضعیت بورس و دلار/ قیمت خرید تضمینی گندم تعیین شد/ انتقاد نایب رئیس مجلس از میزان وام اجاره؛ این وام مٌسَکِن است/ نرخ تورم شهریور ماه اعلام شد/ از حباب سکه چه خبر؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون هنوز لیست خانه‌های خالی به سازمان مالیاتی نرسیده است، سهامداران ترسیده اند، ترس بازگشت به محدودیت‌های کرونایی بورس‌های بین‌المللی را منفی کرد، قیمت نفت بالا رفت، نمایندگان مجلس خودرو‌های ارزانتری را جهت خدمت جایگزین کنند و فروش فولکس واگن برقی با سه سال شارژ رایگان در آمریکا را در بر دارد.
پیش‌بینی بورس فردا 2 مهر 99 / نوسان بازار سهام تا کی ادامه دارد؟
۱۷ ساعت قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / پیش بینی بورس فردا / پیش یبنی بورس
پیش‌بینی بورس فردا 2 مهر 99 / نوسان بازار سهام تا کی ادامه دارد؟
بازار سهام پاییز را منفی شروع کرد و سهامداران همچنان ناامید از برگشت بازار سهام هستند. آیا ممکن است روند بازار سهام فردا تغییری کند؟ نوشته پیش‌بینی بورس فردا 2 مهر 99 / نوسان بازار سهام تا کی ادامه دارد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
خبر مهم درباره سود سهام عدالت
۱۷ ساعت قبل / سهام عدالت / سهامداران
خبر مهم درباره سود سهام عدالت
سود واریزی به حساب مشمولان سهام عدالت در مرداد ۹۹ نسبت به سود واریزی در سال گذشته ۱۶ درصد رشد داشته است.
چگونه در صف خرید عرضه اولیه بورس رتبه اول باشیم؟
۱۸ ساعت قبل / بازار / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / عرضه اولیه
چگونه در صف خرید عرضه اولیه بورس رتبه اول باشیم؟
اگر شما هم سرمایه‌ای را همانند سایر سهامداران حقیقی وارد بورس کرده‌اید و از منفی شدن می‌ترسید، بهتر است به سراغ عرضه اولیه‌ها بروید، سهم‌هایی که بی‌دردسرتر از بقیه سهم‌ها هستند و به سادگی شما را در بازار همیشه قرمز، سبز نگه می‌دارند. نوشته چگونه در صف خرید عرضه اولیه بورس رتبه اول باشیم؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سقوط بی‌پایان شاخص بورس
۱۸ ساعت قبل / بورس / سرمایه گذاری در بورس
سقوط بی‌پایان شاخص بورس
بازار سرمایه روز گذشته، نوسان فراوانی به خود دید و سهامداران باز هم صف‌های طولانی برای فروش سهام خود تشکیل دادند. بورس روز عرضه تنها در ۳۰ دقیقه اولیه بازار بیش از ۲.۵ درصد افت کرد
بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز در بورس
۱۹ ساعت قبل / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / اخبار بورس / بازار
بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز در بورس
امروز سهامداران شرکت‌های کاشی و سرامیک حافظ و گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان در بورس و معامله‌گران شرکت‌های تولیدات پتروشیمی قائد بصیر و بیمه پاسارگاد بیشترین در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
بانک گردشگری جزء بانک های سودده در بورس است
۲۰ ساعت قبل / بانک گردشگری / بورس / سرمایه گذاری
بانک گردشگری جزء بانک های سودده در بورس است
در جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک گردشگری که با حضور اکثریت سهامداران برگزار شد، صورت های مالی منتهی به ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۸ به تصویب رسید.
۲۰ ساعت قبل
توئیتری ها در روز قرمز «بورس» چه گفتند؟
امروز مطالبی همچون نرخ دلار در بازار آزاد ارز چند؟، سقوط داوجونز در ساعات اولیه معاملات امروز، شاخص‌های آسیا اقیانوسیه افت کرد، جدیدترین خبر از واریز سود سهام عدالت، ۲ پیشنهاد برای خروج بورس از بحران، ترس سهامداران از چیست؟؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
سهام عدالت قفل شده و خریدار ندارد
۲۱ ساعت قبل / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / اخبار بورس / بازار
سهام عدالت قفل شده و خریدار ندارد
مدیر معاملات کارگزاری بانک رفاه نیز همانند مدیر عامل کارگزاری فارابی(سامانه سعدی) از عدم فروش سهام عدالت خبر می‌دهد که خریداری برای آن وجود ندارد و حدود یک ماه است که هیچ درخواست فروشی انجام نشده است.
۲۲ ساعت قبل
۸ شرکت زیرمجموعه گروه مالی گردشگری در صف ورود به بورس هستند/ حمایت از سهامداران حقیقی و خرد سرلوحه برنامه های بانک گردشگری باشد
رئیس گروه مالی گردشگری گفت: با هدف مردمی کردن اقتصاد 8 شرکت زیرمجموعه گروه مالی گردشگری در صف ورود به بورس قرار دارند که عایدی همه آنها نصیب سهام بانک گردشگری(وگردش) و شرکت "سمگا" می شود.
۲۳ ساعت قبل
خامی: بانک گردشگری جزء بانک های سودده در بورس است/ برنامه ریزی برای ورود به مرحله دوم افزایش سرمایه در سال 99
در جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک گردشگری که با حضور اکثریت سهامداران برگزار شد، صورت های مالی منتهی به 29 اسفند سال 1398 به تصویب رسید.
سهامداران تازه وارد از بازار خارج شوند/ فرصت ورود سرمایه گذاران حرفه ای به بازار/ حد سود را پایین بیاورید
۲۳ ساعت قبل
سهامداران تازه وارد از بازار خارج شوند/ فرصت ورود سرمایه گذاران حرفه ای به بازار/ حد سود را پایین بیاورید
صادقی، کارشناس بازار سرمایه می‌گوید سهامداران ترسو باید از بازار خارج شوند و پیشنهاد می‌کنم این سهامداران در روزهای مثبت از بازار خارج شوند.
پیشنهادی برای خروج بورس از بحران
۲۳ ساعت قبل / بازار بورس / بازار سرمایه / بورس
پیشنهادی برای خروج بورس از بحران
ایرنا نوشت: بورس که از نخستین روز هفته جاری با آغازی پرهیجان در بازار همراه بود، باعث ترس بسیاری از سهامدارانی شده است که بر سر دو راهی ماندن یا خروج از این بازار هستند زیرا از نظر اکثر کارشناسان بازار وارد فاز دوم اصلاح شده است.
۲۴ ساعت قبل
پیش‌بینی بورس از چهار دوربین | بازار سهام اولین روز خزان را چگونه پشت سر می‌گذارد؟
بورس تهران گرچه در نیمه نخست سال بیش از ۲۰۰ درصد سوددهی داشت اما اکثر سهامداران کام شیرینی ندارند. تابستان خوش اول و بد آخر و انتهایش برای سهامداران مثل خزان بود.
سیل کم سابقه در یونان
۲۴ ساعت قبل / سیل / یونان / خسارت سیل
سیل کم سابقه در یونان
به دنبال وقوع یک طوفان کم سابقه در یونان دست کم ۳ نفر کشته شدند. سیل به کشاورزان و دامداران خسارات فراوانی وارد کرده و موجب تلف شدن ده ها راس دام و چندین هکتار زمین زراعی شده است.
فروش سهام در بازار بورس طی مقطع کنونی منطقی نیست/ صبوری بهترین راهکار
۲۵ ساعت قبل
فروش سهام در بازار بورس طی مقطع کنونی منطقی نیست/ صبوری بهترین راهکار
تبریز- کارشناس بازار سرمایه گفت: بعد از اصلاح بالا در بازار سرمایه و در مقطع کنونی، فروش سهم منطقی نبوده و موجب زیان بیشتر سهامداران خواهد شد.
۲۱۱ درصد سود در یک نیمه سال/ عملکرد بورس در شهریور چگونه بود؟ + نمودار
۲۵ ساعت قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / رشد شاخص بورس / شاخص بورس
۲۱۱ درصد سود در یک نیمه سال/ عملکرد بورس در شهریور چگونه بود؟ + نمودار
دنیای اقتصاد نوشت: پرونده بورس تهران در آخرین ماه فصل گرم سال در حالی بسته شد که نماگر اصلی بازار سهام با افت ۲/ ۹ درصدی در مقیاس ماهانه، دومین ماه منفی بورس در سال ۹۹ را ثبت کرد. با وجود عملکرد منفی سهام در دو ماه گذشته، اما بازدهی نماگر اصلی بازار سهام در نیمه نخست سال ۹۹ حکایت از صدرنشینی این بازار در برابر دیگر گزینه‌های سرمایه‌گذاری دارد. به‌طوری که در برابر رشد ۱۱۸ درصدی سکه و ۶۹ درصدی دلار آزاد، شاخص کل بورس تهران با رشدی بالغ بر ۲۱۱ درصد در ۶ ماه نخست سال ۹۹ همراه شده است. به این ترتیب سهامداران در سال جاری روزانه حدود یک درصد سود (نرخ بهره مرکب) کسب کرده‌اند.
پیش‌بینی بورس در اولین روز پاییز
۲۵ ساعت قبل / بازار سرمایه / بورس / پیش‌بینی بورس / شاخص بورس
پیش‌بینی بورس در اولین روز پاییز
اقتصادنیوز نوشت: سهامداران در حالی به استقبال پاییز می‌روند که دید اکثر نظرخواهی برای معاملات امروز ریزشی است. از چهار دوربین روند اولین روز معاملاتی در فصلی که آخرش باید جوجه‌ها را شمرد بررسی‌شده است. نکته قابل‌تأمل اینکه حتی خوش‌بینان امیدی به رشدهای پرشتاب ندارند عاملی که می‌تواند دست‌انداز شاخص برای باز پس گیر رکوردها باشد.
سود سهامداران 3 برابر صاحبان دلار!
۲۶ ساعت قبل / بازدهی / بورس / دلار / سکه / سهام / طلا
سود سهامداران 3 برابر صاحبان دلار!
هرچند در دوره دو ماهه اخیر شاخص بازار سهام روزهای خوبی را پشت سر نگذاشته اما در مجموع شش ماهه نخست امسال میزان بازدهی شاخص بازار سهام بیش از سه برابر دلار بوده است. نوشته سود سهامداران 3 برابر صاحبان دلار! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
کمبود نهاده‌های دامی و گرسنگی دام و طیور؛ زیرساخت‌ها در آستانه تخریب است
۲۶ ساعت قبل
کمبود نهاده‌های دامی و گرسنگی دام و طیور؛ زیرساخت‌ها در آستانه تخریب است
اراک- قیمت نهاده‌های دامی در حالی افزایش چند برابری داشته که یک سوم از دامداری‌های استان مرکزی خالی شده است از سوی دیگر عدم رغبت دامداران برای فعالیت مجدد زنگ خطر گرانی شیر و گوشت قرمز را به صدا در می‌آورد.
۳۴ ساعت قبل
مجمع افزایش سرمایه بانک سامان برگزار می‌شود
مجمع عمومی فوق‌العاده بانک سامان برای بررسی موضوع افزایش سرمایه این بانک برگزار می‌شود. به گزارش سامان رسانه، بانک سامان با انتشار اطلاعیه‌ای از کلیه سهامداران خود دعوت کرد تا در مجمع عمومی فوق‌العاده این بانک جهت بررسی موضوع افزایش سرمایه شرکت کنند.قرار است در این جلسه گزارش هیئت ‌مدیره و بازرس قانونی در خصوص افزایش سرمایه قرائت و سپس در این خصوص تصمیم‌گیری شود. گفتنی است، بر اساس مجوز صادرشده از سوی سازمان بورس، بانک سامان می‌تواند سرمایه خود را از محل سایر اندوخته‌ها به مبلغ 3500 میلیارد ریال افزایش دهد.همچنین مجمع عمومی فوق‌العاده می‌تواند با انجام افزایش سـرمایه از مبلغ 11500 میلیارد ریال به مبلغ 16000 میلیارد ریال از محل آورده نقدی سهامداران موافقت و اختیار عملی کردن آن را به مدت 2 سال …
۳۴ ساعت قبل
پایان زیان انباشته
احمد فاضلی، معاون مالی بانک صادرات ایران گفت: بانک صادرات ایران نه تنها در صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای و سالانه مربوط به سال ۹۹ زیان انباشته ندارد، بلکه سود قابل توجهی شناسایی می‌شود.به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، احمد فاضلی افزود: بانک صادرات ایران امسال شرایطی در صورت‌های مالی خود ارائه خواهد کرد که در ۶۸ سال گذشته در این بانک بی‌نظیر بوده است. این اتفاق را سهامداران بانک به‌زودی در صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای و به مراتب بهتر و قوی‌تر در صورت‌های مالی سالانه شاهد خواهند بود.وی خاطرنشان کرد: به تمام کسانی که از بانک صادرات ایران تسهیلات دریافت می‌کنند این نوید را می‌دهیم که با تغییر، افزایش و بهبود نسبت کفایت سرمایه به درستی و با اطمینان در خدمت تسهیلات‌گیرندگان هستیم. تولیدکنندگان واقعی …
لزوم صیانت دولت و مجلس از بورس
۳۴ ساعت قبل
لزوم صیانت دولت و مجلس از بورس
افت شاخص بورس در سومین روز هفته در حالی به رقم 46/ 3 درصد رسید که آخرین باری که شاخص بورس با چنین افتی مواجه شده است 2 شهریور ماه 99 و افت 76/ 3 درصدی بوده است.افت پیاپی شاخص بورس در حالی اتفاق می‌افتد که دولت و مجلس در آخرین اظهارنظرها از لزوم صیانت از حقوق سهامداران حرف می‌زدند. کاهش قیمت سهام شرکت‌های بورس در حالی به بیشترین حد خود از ابتدای سال رسیده است که مسوولان دولتی و مجلس با برگزاری جلسات قصد حمایت از این بازار و جلوگیری از زیان سهامداران خرد را داشتند. حتی تداوم ریزش‌ها باعث شده است تا یک عده فرصت طلب با انتشار نظرسنجی جعلی در قالب آگهی اقدام به تبلیغ علیه بورس و ترساندن سهامداران حقیقی کنند.
۳۴ ساعت قبل
211 درصد سود در یک نیمه
پرونده بورس تهران در آخرین ماه فصل گرم سال در حالی بسته شد که نماگر اصلی بازار سهام با افت 2/ 9 درصدی در مقیاس ماهانه، دومین ماه منفی بورس در سال 99 را ثبت کرد. با وجود عملکرد منفی سهام در دو ماه گذشته، اما بازدهی نماگر اصلی بازار سهام در نیمه نخست سال 99 حکایت از صدرنشینی این بازار در برابر دیگر گزینه‌های سرمایه‌گذاری دارد. به‌طوری که در برابر رشد 118 درصدی سکه و 69 درصدی دلار آزاد، شاخص کل بورس تهران با رشدی بالغ بر 211 درصد در 6 ماه نخست سال 99 همراه شده است. به این ترتیب سهامداران در سال جاری روزانه حدود یک درصد سود (نرخ بهره مرکب) کسب کرده‌اند.
چرا فضای تحلیلی بازار سرمایه تخریب شد؟
۳۴ ساعت قبل
چرا فضای تحلیلی بازار سرمایه تخریب شد؟
 بهزاد رنجبر- خبرنگار  صف‌نشینی به یک آفت ویرانگر در بورس تبدیل شده و بازار سهام را ناکارا کرده است؛ چراکه در زمان‌های صعود خرید سهام ارزشمند را دشوار و حتی در بسیاری مواقع غیرممکن می‌کند و در زمان‌های نزول هم نمی‌توان سهام بسیاری از شرکت‌ها را به‌دلیل قفل شدن بازار در صف‌ها، فروخت. ریشه این قفل شدن بازار در صف‌های خرید و فروش در ساختار قوانین و مقررات بازارسهام نهفته است که بر هیجان سهامداران دامن زده و ریشه سرمایه‌گذاری براساس تحلیل را در بورس خشکانده است؛ بنابراین به‌زعم کارشناسان باید به غیر …
آغاز متفاوت ترین نشست سازمان ملل
۳۴ ساعت قبل
آغاز متفاوت ترین نشست سازمان ملل
سمانه معظمی ـ خبرنگار هفتادوپنجمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد به‌عنوان عالی‌ترین رویداد سالانه این سازمان، امسال زیر سایه شیوع کرونا متفاوت‌تر از همیشه، هم از نظر شکل و هم از نظر محتوا برگزار می‌شود. مقر سازمان ملل متحد در نیویورک هرسال این روزها میزبان مجمع عمومی سازمان و پر از سیاستمداران و خبرنگارانی بود که در راهروها و سالن اصلی در رفت‌و‌آمد بودند. حتی خیابان‌های اطراف نیز به‌دلیل ازدحام شرکت‌کنندگان و تردد کاروان خودروهای مقامات، بسته می‌شد. امسال نیویورک نه‌تنها از درآمد میلیارد دلاری …
پدیده شاندیز وارد بورس شد
۳۸ ساعت قبل / بورس / پدیده شاندیز
پدیده شاندیز وارد بورس شد
با رای حداکثری سهامداران حاضر در مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز، این شرکت از سهامی خاص به شرکت سهامی عام تبدیل شد.
۳۸ ساعت قبل / ایران و آمریکا / بهرام قاسمی / ترامپ
بهرام قاسمی: عدم همراهی شورای امنیت شکست سه باره آمریکا را رقم زد
به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس در توییتی نوشت: جهان بار دیگر ناکامی و عدم موفقیت ایالات متحده در اتخاذ و پیشبرد سیاستهای نابخردانه، یکسویه و یکجانبه گرایانه مبتنی بر خودقدرت محوری متوهمانه در جهان و مناسبات عصر حاضر را به تماشا نشست. فرجامی‌که همگان از آن آگاهی داشتند، جز سیاستمداران کم دان و ناپخته ای که زورمداری را رمز موفقیت خود می دانند و هنوز در دهه‌های پسین جهانِ تحت انقیاد قدرت های مستبد زیست و اندیشه می‌کنند.
۳۸ ساعت قبل
در بورس چه کسانی برنده و چه افرادی بازنده‌اند؟
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: سهامداران حقیقی باید در نظر داشته باشند بازار سرمایه جایی است که پول از جیب سهامداران عجول به سهامداران با حوصله و صبور منتقل می‌شود.
وضعیت بورس آمریکا روزهای سیاه‌تری را پیش روی دلار قرار داده است
۳۹ ساعت قبل / آمریکا / بورس / دلار / عملکرد
وضعیت بورس آمریکا روزهای سیاه‌تری را پیش روی دلار قرار داده است
در حالی که طی هفته‌های گذشته دلار بدترین عملکرد خود را در حدود 10 سال گذشته به ثبت رسانده، اما رویکرد سهامداران بورس آمریکا می‌تواند روزگار این ارز را سیاه‌تر کند.
پول از جیب سهامداران عجول به سهامداران با حوصله و صبور منتقل می‌شود
۳۹ ساعت قبل / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / شاخص / سهام
پول از جیب سهامداران عجول به سهامداران با حوصله و صبور منتقل می‌شود
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: سهامداران حقیقی باید در نظر داشته باشند بازار سرمایه جایی است که پول از جیب سهامداران عجول به سهامداران با حوصله و صبور منتقل می‌شود.
سفر مداخله‌جویانه پمپئو در سایه انتقاد سیاستمداران برزیل
۴۰ ساعت قبل / واشنگتن / آمریکای لاتین / برزیل / ونزوئلا / مایک پمپئو
سفر مداخله‌جویانه پمپئو در سایه انتقاد سیاستمداران برزیل
تهران- ایرنا- سفر اخیر پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا به کشورهای آمریکای لاتین انتقادات بسیاری را در میان سیاستمداران و مقام‌ها برانگیخته، به ویژه این انتقادات در برزیل با مخالفت شدید رئیس مجلس نمایندگان این کشور و بیش از ۱۰ نهاد و گروه حامی همبستگی منطقه‌ای مواجه شد.
اروپایی‌ها باید در عمل به تعهداتشان پایبند باشند/گره زدن مشکلات به اخم و لبخند دشمن خطای فاحش است
۴۱ ساعت قبل / سید ابراهیم رئیسی / اروپایی ها / قوه قضاییه / اخبار داغ
اروپایی‌ها باید در عمل به تعهداتشان پایبند باشند/گره زدن مشکلات به اخم و لبخند دشمن خطای فاحش است
رئیس قوه قضاییه با انتقاد از بدعهدی آمریکا در نقض قوانین بین الملل و حقوق معاهدات، سیاستهای سردمداران کاخ سفید را شکست خورده دانست.
وضعیت بازار بورس امروز دوشنبه 31 شهریور 99
۴۲ ساعت قبل
وضعیت بازار بورس امروز دوشنبه 31 شهریور 99
شاخص بورس ۵۷هزار واحد افت کرد. امروز سهامداران شرکت‌های صنایع جوشکاب یزد، شیمی دارویی دارو پخش و سرمایه‌گذاری ساختمان ایران در بورس و معامله‌گران شرکت‌های شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه، بیمه پاسارگاد و صنایع بهداشتی ساینا بیشترین در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
آخرین روز تابستان با ریزش داغ ۵۷۰۰۰ واحدی/ صبر؛ تنها استراتژی سهامداران
۴۲ ساعت قبل
آخرین روز تابستان با ریزش داغ ۵۷۰۰۰ واحدی/ صبر؛ تنها استراتژی سهامداران
شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز به شاخص پایین تر از یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد رسید.
بازارگردانی شرط پذیرش شرکت‌ها در بازار سهام
۴۳ ساعت قبل / بازار سهام / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / اخبار بورس
بازارگردانی شرط پذیرش شرکت‌ها در بازار سهام
معاون بازار شرکت بورس تهران با صدور اطلاعیه‌ای به مدیران عامل شرکت‌های بورسی اعلام کرد: داشتن رکن بازارگردانی موثر از سوی ناشر و سهامداران شرکت ها جزء الزامات پذیرش شرکت ها است.
بازار سرمایه در بلند مدت سود زیادی را نصیب سهامداران می‌کند
۴۳ ساعت قبل
بازار سرمایه در بلند مدت سود زیادی را نصیب سهامداران می‌کند
ضیاچی، کارشناس بازار سرمایه گفت: سرمایه گذاران باید نگاه بلند مدتی به بازار سرمایه داشته باشند، زیرا این بازار در بلند مدت سود زیادی را نصیب سهامداران می‌کند.
اشعار سهراب در زادگاهش تصویر می‌شوند
۴۳ ساعت قبل / هنرهای تجسمی / هادی مظفری / سهراب سپهری
اشعار سهراب در زادگاهش تصویر می‌شوند
تهران-ایرنا- مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به پروژه «شهرهای خلق» در معاونت هنری گفت: هر شهر بر اساس ویژگی اقلیمی، فرهنگی و نامداران خود، میزبانی یکی از رشته‌های هنری را بر عهده خواهد گرفت که «جایزه سال تصویرسازی اشعار سهراب سپهری» در کاشان در ادامه این رویکرد است.
قیمت خرید نهاده ها برای مرغداران و دامداران ۲ برابر قیمت مصوب است
۴۳ ساعت قبل / دام - دامپروری / مرغ و تخم مرغ
قیمت خرید نهاده ها برای مرغداران و دامداران ۲ برابر قیمت مصوب است
تسنیم نوشت: رئیس کمیسیون بازرگانی داخلی اتاق ایران گفت: تولید کنندگان و مرغداران در مواقعی نهاده‌ها از جمله ذرت را بیش از دو برابر قیمت مصوب و خارج از شبکه رسمی خریداری می‌کنند.
۴۴ ساعت قبل
چرا بورس به حسن روحانی بی‌اعتماد شد؟
سهامداران بازار سرمایه اعتمادشان را به رییس‌جمهوری مدتهاست از دست داده‌اند. بورس ایران که در ۳۰ اردیبهشت به انتخاب دوباره حسن روحانی واکنش مثبت نشان داده و با رشد ۷۳۳ واحدی به رقم ۸۱ هزار و ۷۷ واحد رسیده بود، در ادامه فعالیت کابینه دوازدهم به تدریج به روحانی بی‌اعتماد شده است. نوشته چرا بورس به حسن روحانی بی‌اعتماد شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
وراث سهامداران عدالت مشمول روش های غیرمستقیم می شوند
۴۴ ساعت قبل
وراث سهامداران عدالت مشمول روش های غیرمستقیم می شوند
ساری- توکلی، رئیس هیئت مدیره اتحادیه تعاونی سهام عدالت کشور گفت: وراث سهامداران عدالت افراد متوفی، مشمول روش های غیرمستقیم آزادسازی سهام عدالت می شوند.
امضای ۱۶۷ سیاستمدار جهان پای نامه محکومیت پیگرد قضایی آسانژ
۴۵ ساعت قبل / جولیان آسانژ / آرژانتین / ونزوئلا
امضای ۱۶۷ سیاستمدار جهان پای نامه محکومیت پیگرد قضایی آسانژ
رئیس‌جمهور آرژانتین و رئیس‌جمهور ونزوئلا به جمع دیگر سیاستمداران سرشناس جهان که برای امضای نامه سرگشاده در محکومیت پیگرد قضایی جولیان آسانژ، بنیانگذار وبسایت افشاگر ویکی لیکس و افشا کننده انبوهی از اسناد محرمانه دولت آمریکا پیوستند.
انتظار رشد نامعقول از بورس نداشته باشید
۴۷ ساعت قبل / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / اخبار بورس / بازار
انتظار رشد نامعقول از بورس نداشته باشید
آقابزرگی، کارشناس بازار سرمایه به سهامداران غیر حرفه‌ای پیشنهاد داد که در شرایط کنونی بازار به منظور پایین آوردن میانگین قیمت خرید، از خرید سهام خودداری کرده و بر منابع پس انداز خود تکیه کنند.
۴۷ ساعت قبل
شیوه جدید کلاهبرداری از سهامداران عدالت
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با انتشار اطلاعیه ای هشدار داد: سهامداران عدالت فریب تبلیغات تلفن های مشاوره ای جعلی سهام عدالت را نخورند.
۶ماهه دوم سال انتظار رشد نامعقول از بازار نداشته باشید/ بهترین استراتژی؛ صبر و هیجانی نشدن/ میانگین کم نکنید
۲ روز قبل
۶ماهه دوم سال انتظار رشد نامعقول از بازار نداشته باشید/ بهترین استراتژی؛ صبر و هیجانی نشدن/ میانگین کم نکنید
آقابزرگی، کارشناس بازار سرمایه به سهامداران غیر حرفه‌ای پیشنهاد داد که در شرایط کنونی بازار به منظور پایین آوردن میانگین قیمت خرید، از خرید سهام خودداری کرده و بر منابع پس انداز خود تکیه کنند.
بازی ریسکی با ریسک بورس
۲ روز قبل / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / اخبار بورس / بازار
بازی ریسکی با ریسک بورس
بدون ریسک جلوه دادن بازار سهام می‌تواند تبعات منفی بلندمدتی را متوجه بازار و سهامداران بورس کند.
ابراهیم کالین: زبان تهدید هرگز علیه ترکیه کارایی ندارد
۲ روز قبل / ترکیه / اتحادیه اروپا
ابراهیم کالین: زبان تهدید هرگز علیه ترکیه کارایی ندارد
سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در آستانه نشست اتحادیه اروپا در ۲۴ و ۲۵ سپتامبر گفت، سیاستمداران اروپایی باید بدانند که زبان تهدید مانع از پیشروی ترکیه نمی‌شود.
سهام خزانه؛ باید‌ها و نباید‌ها
۲ روز قبل / سهام خزانه / صرف سهام / شرکت / ابزار مالی / قیمت / نوسانات / بازار
سهام خزانه؛ باید‌ها و نباید‌ها
شرکت می‌تواند در شرایطی که قیمت سهام در بازار، از ارزش ذاتی شرکت پایین‌تر است، با به‌کارگیری «سهام خزانه» و خرید سهام خود، میزان غلظت سهام را افزایش داده و در نتیجه سود سهام بیشتری را میان سهامداران خود تقسیم کند.
۲ روز قبل
تصویب صورت‌های مالی سال 1398 بیمه سینا در مجمع عمومی
مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده صاحبان سهام بیمه سینا با تصویب صورت‌های مالی سال 1398 و تقسیم 20 ریال سود به ازای هرسهم به کار خود پایان داد.مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت بیمه سینا (سهامی عام) با حضور 77 درصد صاحبان سهام، حسابرس و بازرس قانونی، نماینده بیمه مرکزی، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار (به‌صورت ارتباط آنلاین)، اعضای هیئت ‌مدیره و رضا جعفری مدیرعامل شرکت بیمه سینا ساعت 10 صبح روز یک‌شنبه 30 شهریور 1399 در شعبه شهید بهشتی بیمه سینا برگزار شد.در این مجمع، هیئت رئیسه مجمع متشکل از آقای دکتر محمد اسکندری مدیرعامل هلدینگ مالی سینا به عنوان رئیس مجمع، آقای شهریار و خانم مشهدی به عنوان ناظران مجمع و خانم کتایون هدایت‌پور به عنوان منشی جلسه در جایگاه حاضر شدند.در ابتدای …
۲ روز قبل
رشد ۷۵ درصدی منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال ۱۳۹۸
روز یکشنبه ۳۰ شهریور مجمع عمومی این بانک با حضور نمایندگان سهامداران برگزار شد. در این جلسه صورت‌های مالی حسابرسی شده سال ۱۳۹۸ بدون هیچ گونه بند حسابرسی به تایید مجمع عمومی رسید.رشد ۶۴ درصدی دارایی‌های بانکبر اساس اطلاعات ترازنامه بانک مهر ایران، مجموع دارایی‌های این بانک در حالی از ۲۹۱هزار میلیارد ریال در اسفند ۱۳۹۸ فراتر رفته که سال پیش از آن، ۱۷۸هزار میلیارد ریال بوده و ۶۴ درصد رشد را در این مدت نشان می‌دهد.رشد ۶۸ درصدی سپرده‌های مشتریانهمچنین سپرده‌های مشتریان این بانک از ۱۴۹هزار میلیارد ریال در پایان اسفند ۱۳۹۷ به ۲۵۰هزار میلیارد ریال در پایان سال ۱۳۹۸ رسیده و نزدیک به ۶۸ درصد رشد در این بخش مشاهده می‌شود. رشد ۶۶ درصدی تسهیلات اعطایی سال ۱۳۹۸تسهیلات اعطایی بانک مهر ایران از ۱۳۸هزار میلیارد …
سقوط بازار در میانه عدم اعتماد سهامداران
۲ روز قبل / اقتصاد / سرمایه / شاخص / مجلس شورای اسلامی / ویروس
سقوط بازار در میانه عدم اعتماد سهامداران
بازار سرمایه طی روز گذشته افت شاخص بزرگی‌را تجربه کرد و زیان مهمان سهامداران شد. می‌توان گفت یکی‌از عمده‌ترین دلایل افت شاخص بازار جو روانی و همچنین اخبارهای روز درخصوص اوضاع کشور است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •