دوشنبه, ۱۰ آذر, ۱۳۹۹ / 30 November, 2020
مسلمانان فرانسه
مسلمانان فرانسه باید به قوانین جمهوری احترام بگذارند
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
مسلمانان فرانسه باید به قوانین جمهوری احترام بگذارند
دبیرکل انجمن جهان اسلام و مشاور دینی ولیعهد سعودی در گفتگو با هفته‌نامه فرانسوی بر لزوم تبعیت کردن مسلمانان فرانسه از قوانین جمهوری یا ترک این کشور تاکید کرد و گفت، او این مساله را یک بار دیگر نیز با وزیر خارجه فرانسه مطرح کرده بود.
ضرب‌الاجل مکرون به مسلمانان فرانسه
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / فرانسه - امانوئل مکرون
ضرب‌الاجل مکرون به مسلمانان فرانسه
امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، به رهبران جامعه مسلمان کشورش ۱۵ روز فرصت داده است تا در مسیر مقابله با اسلام‌گرایی افراطی، «منشور ارزش‌های جمهوری‌خواهانه» را بپذیرند.
وزیر خارجه فرانسه: به اسلام احترام می‌گذاریم / مسلمانان فرانسه جزئی از کشور هستند
۱۳۹۹/۰۸/۳۰
وزیر خارجه فرانسه: به اسلام احترام می‌گذاریم / مسلمانان فرانسه جزئی از کشور هستند
ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در گفت‌وگوی تلفنی با محمد العیسی، دبیرکل اتحادیه جهانی اسلام و وزیر سابق دادگستری عربستان تلاش کرد تا موج عصبانیت و خشم مسلمانان نسبت به کشورش در پی اظهارات اسلام ستیزانه امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه را کاهش دهد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / امانوئل ماکرون / امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه
مکرون برای رهبران شورای مسلمانان فرانسه مهلت تعیین کرد
به گزارش خبرگزاری فرانسه، رهبران شورای مسلمانان فرانسه همچنین به مکرون طرحی را برای تشکیل شورای ملی پیشنهاد دادند که مسؤول نظارت بر آموزش امامان مساجد در فرانسه باشد.
مهلت ۱۵ روزه ماکرون به رهبران مسلمان فرانسه برای تدوین "منشور ارزش‌های جمهوری"
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / اهانت به پیامبر اسلام / امانوئل ماکرون
مهلت ۱۵ روزه ماکرون به رهبران مسلمان فرانسه برای تدوین "منشور ارزش‌های جمهوری"
رهبران شورای مسلمانان فرانسه روز چهارشنبه در دیداری با امانوئل ماکرون موظف به تدوین "منشور ارزش‌های جمهوری" ظرف ۱۵ روز آینده شدند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / اعتراض مسلمانان / توهین به پیامبر در فرانسه / توهین به مسلمانان
اعتراض دوباره مسلمانان فرانسه این بار به تبلیغات ضداسلامی یک فیلم کمدی
به گزارش تسنیم به نقل از تایمز، فیلم کمدی بورات تبلیغات گسترده‌ای در فرانسه داشته است تا این حد که روی وسایل حمل و نقل عمومی نیز تبلیغات داشته است.
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / اسلام هراسی / امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه / توهین به پیامبر در فرانسه
ماکرون: فرانسه دشمن اسلام نیست
به گزارش فارس، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه در نامه‌ای به روزنامه‌ انگلیسی «فایننشال تایمز» اعتراض کرد که روز گذشته (چهارشنبه) با انتشار مقاله‌ای، وی را متهم کرده بود که با اهداف انتخاباتی و ایجاد جو ترس و سوء ظن نسبت به مسلمانان، به دنبال بدنام کردن و انگ زدن به مسلمانان فرانسه است.
فرانسه: مسلمان‌ها عامل حملات تروریستی نیستند
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / توهین به پیامبر در فرانسه / فرانسه / مسلمانان فرانسه
فرانسه: مسلمان‌ها عامل حملات تروریستی نیستند
به گزارش فارس، سخنگوی دولت فرانسه در یادداشتی تصریح کرده مسلمان‌های فرانسه عاملان حملات تروریستی در این کشور نیستند.
پیشنهاد دیالوگ با شارلی ابدو
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
پیشنهاد دیالوگ با شارلی ابدو
محمد دیده‌ور، عضو بخش تحلیلی انصاف نیوز، پیشنهاداتی برای دیالوگ با شارلی ابدو در ماجرای کاریکاتور مطرح کرده است که در ادامه می‌خوانید؛ نسخه‌ای از این پیشنهادات به شارلی ابدو ایمیل خواهد شد: موذی گری مجدد نشریه شارلی ابدو در کشیدن کاریکاتور پیامبر مکرم اسلام بار دیگر واکنش خشمگینانه‌ی مسلمانان فرانسه…
هدف شوم الیزه از توهین‌های گاه و بی‌گاه به ساحت مبارک پیامبر گرامی اسلام (ص)
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / فرانسه / مسلمانان فرانسه / توهین به پیامبر اکرم (ص) در فرانسه / امانوئل مکرون / مسیحیت
هدف شوم الیزه از توهین‌های گاه و بی‌گاه به ساحت مبارک پیامبر گرامی اسلام (ص)
سید مصطفی هاشمی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: حضور گسترده مسلمانان در فرانسه به عنوان آخرین جبهه اروپایی و روند رو به رشد جمعیت مسلمانان در فرانسه به نگرانی‌ها در کاخ الیزه دامن زده و سیاست های سخت‌گیرانه‌ای که کاخ الیزه در سال های گذشته علیه مسلمانان اتخاذ کرده، مانع از افزایش نرخ جمعیت مسلمانان در فرانسه نشده است. 
رئیس شورای مسلمانان اروپا: نباید از آزادی بیان علیه اسلام سوء استفاده شود/ مسلمانان فرانسه با حمله افراط گرایان روبرو هستند
۱۳۹۹/۰۸/۰۸
رئیس شورای مسلمانان اروپا: نباید از آزادی بیان علیه اسلام سوء استفاده شود/ مسلمانان فرانسه با حمله افراط گرایان روبرو هستند
رئیس شورای مسلمانان اروپا ضمن محکومیت اقدام تروریستی امروز در فرانسه تاکید کرد: نباید از آزادی بیان به عنوان دستاویزی برای ضربه زدن به مقدسات بخشی از جامعه سوء استفاده کرد.
مخالفت رئیس شورای مسلمانان فرانسه با نمایش کاریکاتورهای موهن در مدارس
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / فرانسه / اسلام‌‌هراسی
مخالفت رئیس شورای مسلمانان فرانسه با نمایش کاریکاتورهای موهن در مدارس
رئیس شورای مسلمانان فرانسه اظهار کرد، معتقد است کاریکاتورهای اهانت آمیز درباره پیامبر اسلام (ص) نباید در مدارس این کشور نشان داده شوند.
حداد عادل: مکرون می‌کوشد با اهانت به مقدسات مسلمانان فرانسه را از فراموش‌شدن حفظ کند
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / حداد عادل / فرانسه / مسلمانان / شورای عالی انقلاب فرهنگی
حداد عادل: مکرون می‌کوشد با اهانت به مقدسات مسلمانان فرانسه را از فراموش‌شدن حفظ کند
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: به نظر می‌رسد ‎مکرون می‌کوشد با حرف‌های جنجالی و اهانت به مقدسات مسلمانان، فرانسه را از فراموش‌شدن حفظ کند.
طالبان به مکرون هشدار داد
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
طالبان به مکرون هشدار داد
وبگاه امارت اسلامی منتسب به گروه طالبان در بیانیه‌ای با محکوم کردن سخنان اخیر ماکرون از اعمال محدودیت‌های جدید برای مسلمانان فرانسه، انتقاد کرد.
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / فرانسه / آزادی بیان / آزادی / مسلمانان / سعدالله زارعی / دولت فرانسه / پیامبر اسلام / دولت
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی
آیا رئیس‌جمهور فرانسه می‌داند اگر مسلمانان فرانسه از حق آزادی بیان در مقابل این جریان استفاده کنند چه وضعیتی پیش خواهد آمد؟ نتیجه شیوه‌ای که در دفاع از هتاکان به مقدسات دنبال می‌شود، ایجاد هرج و مرج خواهد بود.
مسلمانان فرانسه قبر ندارند!
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / فرانسه / مسلمان / ویروس کرونا
مسلمانان فرانسه قبر ندارند!
ایسنا نوشت: رئیس انجمن "طهارا" در فرانسه اعلام کرد که با مشکل کمبود فضای تدفین برای فوتی‌های مسلمانان در این کشور مواجه هستند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
ماکرون از تغییر روند اعزام امام جماعت از دیگر کشورها به فرانسه خبر داد
رئیس جمهور فرانسه قصد دارد روند اعزام امام جماعت‌ و معلم‌ از کشورهای دیگر به فرانسه را با هدف آنچه که او برخورد با خطر جدایی‌طلبی خواند، تغییر دهد. به گزارش رویترز، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه تا کنون تلاش کرده بود تا چندان در مسائل مربوط به جامعه مسلمانان فرانسه که بزرگترین جامعه مسلمانان در اروپا است مداخله نکرده و بر اصلاحات اقتصادی تمرکز کند. با این حال رئیس جمهور فرانسه در حالی که کمتر از یک ماه تا زمان برگزاری انتخابات شهرداری‌های کشورش باقی مانده اقدام به مداخله در موضوعات مربوط به مسلمانان کرده و گفت، به تدریج به یک سیستمی که بر اساس آن کشورهای الجزایر، مراکش و ترکیه امام جماعت به فرانسه می‌فرستند تا در مساجد به ترویج دین اسلام بپردازند پایان می‌دهد. …
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / امانوئل مکرون / مسلمانان فرانسه
سیاست فرانسه در قبال مساجد تغییر کرد
به گزارش مهر به نقل از یورونیوز، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، امروز چهارشنبه مدعی مبارزه با تهدیدی به نام «جدایی‌طلبی اسلام‌گرایانه» شد و شماری از برنامه‌های دولت برای مقابله با دخالت‌های خارجی بر مسلمانان این کشور را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳
عصبانیت زنان مسلمان از اهانت یک سیاستمدار فرانسوی
شفقنا- مسلمانان فرانسه از بی‌ادبی یک سیاستمدار تندرو به شدت عصبانی هستند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ به تازگی فیلمی در فضای مجازی فرانسه منتشر شد که در آن یک عضو حزب افراطی ودست راستی جبهه ملی از...
۱۳۹۸/۰۱/۳۰
درخواست کمک از مسلمانان فرانسه برای بازسازی کلیسای نوتردام
شفقنا – رهبران مسلمانان فرانسه از جامعه مسلمانان این کشور دعوت کردند در بازسازی کلیسای نوتر‌دام پاریس، کمک کنند. به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ابوت‌اسلام؛ شورای مسلمانان فرانسه از مسلمانان این کشور درخواست کرد به بازسازی کلیسای تاریخی نوتردام پاریس کمک کنند. این شورا در بیانیه‌ای خطاب به مسلمانان از آنها خواسته است در بازسازی این شاهکار […]
۱۳۹۸/۰۱/۰۶
شکایت از فیس‌بوک و یوتیوب در فرانسه به دلیل انتشار ویدئوی حمله تروریستی
گروهی از مسلمانان فرانسه از فیس‌بوک و یوتیوب به دلیل انتشار ویدئوی حمله تروریستی در نیوزیلند شکایت کردند.
۱۳۹۸/۰۱/۰۶
مسلمانان فرانسه از فیسبوک و یوتیوب شکایت کردند
شفقنا- مسلمانان فرانسه از دو شبکه اجتماعی فیسبوک و یوتیوب شکایت کردند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک گروه اسلامی در فرانسه اعلام کرد از فیسبوک و یوتیوب به خاطر عدم تلاش کافی...
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •