سه شنبه, ۱ مهر, ۱۳۹۹ / 22 September, 2020
مهدی شیخ
انتشار شماره جدید شیرازه کتاب
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / مشرق نیوز / کتاب / مجمع ناشران انقلاب اسلامی
انتشار شماره جدید شیرازه کتاب
مجمع ناشران انقلاب اسلامی شماره ۴۴ و ۴۵ نشریه «شیرازه کتاب» را در ۱۲۰ صفحه به سردبیری محمدمهدی شیخ‌صراف و مهدی سلیمانی منتشر کرد.
فرهنگ همواره در حد شعار باقی مانده است
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / مجلس شورای اسلامی / مهدی شیخ / مقام معظم رهبری / مجلس یازدهم / کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی
فرهنگ همواره در حد شعار باقی مانده است
تهران- ایرنا- عضو پیشین کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عقیده دارد: موضوع فرهنگ همیشه در حد شعار باقی مانده است؛ همواره در گفتار بیان می‌شود که انقلاب ما انقلابی فرهنگی بوده است و این واژۀ فرهنگ همواره در صحبت‌ها هست ولی در عمل متأسفانه فرهنگ را همواره کالایی تجملی دیده‌ایم.
شیخ: همه باید وصیت‌نامه امام خمینی (ره) را یکبار دیگر مرور کنند
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / وصیت نامه سیاسی الهی حضرت امام خمینی (ره) / مهدی شیخ / امام خمینی / وصیت نامه حضرت امام خمینی(ره) / سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)
شیخ: همه باید وصیت‌نامه امام خمینی (ره) را یکبار دیگر مرور کنند
یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه باید وصیت‌نامه امام خمینی(ره) را یکبار دیگر مرور کنند، گفت: امام تاکید زیادی به تحقق عدالت داشت و مسئولان هم باید توجه ویژه‌ای به مستمندان و فقرا داشته باشند و آنها را صاحبان اصلی انقلاب بدانند.
دست‌کاری مصوبات مجلس در هر مرحله‌ای محال است
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / مجلس شورای اسلامی / فراکسیون امید / مهدی شیخ / شورای عالی امنیت ملی / شورای نگهبان / محمدرضا عارف / مجلس یازدهم / کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی
دست‌کاری مصوبات مجلس در هر مرحله‌ای محال است
تهران- ایرنا- عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دست‌کاری مصوبات مجلس در هر مرحله‌ای محال است، گفت: این ادعاها سیاسی، تبلیغاتی و بدون ادله بوده و با هدف تخریب مجلس شورای اسلامی بیان می‌شود.
پیشنهاد  ۱۰۵ نفر از بین ۳۰ کتاب + عکس
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ / فائضه غفار حدادی / نمایشگاه کتاب تهران / مصطفی مستور / محسن کاظمی / علی اصغر بهمن نیا / محمود جوانبخت / سلمان کدیور / شهید محسن وزوایی / فاطمه سلیمانی ازندریانی / وحید یامین‌پور
پیشنهاد ۱۰۵ نفر از بین ۳۰ کتاب + عکس
بی‌شک کتاب های بهتری در عرصه نشر وجود دارد که ما حتی از چاپشان هم بی خبریم! و هیچ چیزی از آن ها نمی دانیم اما برای رسیدن به نتیجه عینی خودمان را محدود کردیم به این ۳۰ عنوان.
جریانی در کشور، جمهوریت نظام را قبول ندارد
۱۳۹۸-۱۲-۰۷
جریانی در کشور، جمهوریت نظام را قبول ندارد
مهدی شیخ، چهره سیاسی اصلاح‌طلب و نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی است. او که دارای مدرک کارشناسی ارشد معارف اسلامی و دانشجوی دکترای این رشته‌ است، در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در لیست 30نفره موسوم به امید و با کسب رتبه پانزدهم تهران، وارد مجلس دهم شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
مهدی شیخ: رسانه ملی سال‌هاست که تریبون عده‌ای معدود شده است
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم هشدار داد: اگر مردم به پای صندوق رای نیایند، افراد سختگیر و دگم پایشان به مجلس یازدهم باز خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اینترنت / مهدی شیخ / فضای مجازی
قانون صیانت از فضای مجازی تصویب می شود
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در حال تصویب قانون صیانت از فضای مجازی در مجلس هستیم که اگر به این مجلس نرسد، امیدواریم در مجلس بعدی تصویب شود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۵
هزینه برگزاری راهپیمایی‌ها قابل محاسبه نیست/ هزینه‌ها را از آیت‌الله جنتی بپرسید
به نظر می‌رسد در اصل برگزاری یک جشن ملی، هیچ فرد و گروهی در کشور، مشکلی نداشته باشد و همه همراهی می‌کنند کما اینکه شبیه مراسم ۲۲ بهمن هر سال در کشور‌های دیگر هم برگزار می‌شود. سوال یا مسئله‌ای که در حاشیه برگزاری مناسبت‌هایی همچون ۲۲ بهمن، ۹ دی، روز قدس و مناسبت‌های همسطح آن به ذهن می‌رسد این است که هزینه برگزاری و انجام تبلیغات این مراسم‌ها از کجا تامین می‌شود و نهاد پاسخ‌گو یا ناظر کدام است؟ این تنها مسئله در این رابطه نیست، در طول سال پیش آمده که کشور در واکنش به یک اقدام دشمن خارجی یا یک تجمع اعتراضی در داخل، اقدام به برنامه ریزی و سازمان‌دهی راهپیمایی‌هایی کرده است، از جمله بعد از اعتراضات دی ۹۶ و آبان ۹۸، واکنش مردم به شهادت سردار سلیمانی و بدرقه پیکر او و موارد متعدد دیگر، چنین رویکردی …
۱۳۹۸-۱۱-۱۵
پاسخ ۴ نماینده مجلس به انتقادات درباره «در رأس امور» نبودن مجلس دهم /یادتان نیست دولت احمدی‌نژاد مصوبات مجلس را ابلاغ نمی‌کرد؟
مهدی شیخ نماینده اصلاح‌طلب مجلس دهم نیز، برای اثبات اینکه وجه نظارتی و شان مجلس در گذشته هم مورد انتقاد بوده، به ذکر تخلفات دولت در مجالس گذشته اشاره می‌کند و می‌گوید: «دولت قبلی در مجلس هشتم و نهم، مصوبات را اصلا ابلاغ نمی‌کرد».
۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / برجام / مجلس شورای اسلامی / مهدی شیخ / خاورمیانه / آمریکا / محمد جواد ظریف / ترامپ
نماینده مجلس: ظریف در دیپلماسی بین المللی یک الگوست
تهران- ایرنا- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: محمدجواد ظریف در دنیا به عنوان یک دیپلمات وطن‌پرست که به بهترین نحو به دنبال منافع ملی‌ جمهوری اسلامی است،شناخته می شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / مهدی شیخ / AFC / استقلال / شهر خودرو
پیروزی دو نماینده فوتبال ایران در مرحله پلی‌آف جوابی دندان‌شکن به تصمیم AFC بود
مهدی شیخ گفت: ایران کشوری امن برای همه افراد است و این موضوع را می‌توان از توریست‌هایی که به کشور ما سفر کردند، جویا شد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
مهدی شیخ: جشنواره فجر متعلق به خود هنرمندان است
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جشنواره فجر متعلق به خود هنرمندان است، گفت: شرایط باید به نحوی فراهم شود که هنرمندان دیدگاه خود را در آثارشان مطرح کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / مهدی شیخ
هر کسی بنا به احساس تکلیف خود رایزنی‌ با شورای نگهبان را آغاز کرده است/ حداقل درمورد کسانی که برای این انقلاب زحمت کشیده‌اند، اصل را بر برائت بگذاریم
یک نماینده مجلس گفت: در جریان بررسی صلاحیت‌ها حداقل درمورد کسانی که برای این انقلاب زحمت کشیده‌اند و ما می‌دانیم این انقلاب را قبول داشته‌اند، اصل را بر برائت بگذاریم.
۱۳۹۸-۱۰-۲۲
رحیمی‌جهان‌آبادی، محمد دامادی و بهرام پارسایی ردصلاحیت شدند
شنیده‌های خبرنگار اعتمادآنلاین حاکی از این است که علی مطهری، مهدی شیخ، سکینه الماسی و محمد کاظمی نیز از دیگر نمایندگان رد صلاحیت‌شده‌ هستند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / مهدی شیخ / سپاه پاسداران / قاسم سلیمانی
سپاه خسارت زیادی به پایگاه آمریکا وارد کرد/ واشنگتن پایش را از منطقه کوتاه کند
عضو شورای مرکزی فراکسیون امید گفت: همه موشک‌ها به اهداف از پیش تعیین شده، اصابت کردند و خسارت زیادی به پایگاه عین الاسد آمریکا وارد شد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اخذ مالیات در کشور / حجت الاسلام مهدی شیخ / حقوق شهروندی / دوگانگی در مبارزه با فساد در جامعه / عضو فراکسیون امید مجلس / معافیت های مالیاتی / نماینده مردم تهران در مجلس
حقوق شهروندی؛حجت الاسلام مهدی شیخ: آزادی و حقوق شهروندی را توسعه دهیم تا امید به جامعه بازگردد/ مردم دوگانگی‌ها را در مبارزه با فساد نمی‌پذیرند
شفقنا- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه با اخذ درست مالیات می‌توانیم به عدالت نزدیک‌تر شویم، گفت: بهترین راهکار توزیع ثروت در جهان امروزی از طریق اخذ مالیات‌ امکان‌پذیر است و هر چقدر بتوانیم مالیات‌ها را عادلانه اخذ کنیم به عدالت اجتماعی نزدیک‌تر خواهیم شد. حجت الاسلام مهدی شیخ در گفت و گو با خبرنگار شفقنا در رابطه با […]
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / نمایندگان مجلس دهم / روحانی / فراکسیون امید / محمدرضا عارف / مصطفى کواکبیان / محمود صادقی / محمد علی وکیلی / مهدی شیخ / استیضاح / وزارت بازرگانی
«مجلس» و «دولت» در اختیار روحانی/ دولتمردان نقشه مجلس یازدهم را می‌کشند
همراهی بیش از حد برخی از نمایندگان مجلس با دولت، باعث شد حسن روحانی علاوه بر قوه مجریه، مجلس را هم در اختیار داشته باشد.
۱۳۹۸-۰۹-۱۸
واکاوی یک اعتراض
الیاس حضرتی، پروانه سلحشوری، علی مطهری، عبدالکریم حسین‌زاده، بهرام پارسایی، محمد کاظمی، عبدالرضا هاشم‌زایی، مهدی شیخ و چند نماینده اصلاح‌طلب دیگر مجلس خواستار تشکیل کمیسیونی ویژه در مجلس برای بررسی حوادث پس از گرانی بنزین شده‌اند. اقدام جدید پارلمان در پی اعتراض‌های مردمی دهه سوم آبان‌ماه امسال در دستورکار پارلمان قرار گرفته تا به ابعاد این حوادث که پس از اعلام خبر افزایش قیمت بنزین بنا بر مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، در بیش از یکصد شهر در اقصی نقاط کشور به‌وقوع پیوست، به ‌دقت رسیدگی شود.
۱۳۹۸-۰۹-۱۴
حضور غیر منتظره هادی غفاری؛ کلید چرخانی رسایی
چهارشنبه چهارمین روز ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس بود و بیش از روزهای گذشته شاهد حضور چهره‌های نام آشنا و مطرح اصلاح‌طلب و اصولگرا بودیم. جایی که چهره‌هایی چون حجت‌الاسلام هادی غفاری، مهدی شیخ، محمدرضا خباز و داریوش قنبری از چهره‌های اصلاح‌طلب و حمید رسایی و محمدصادق کوشکی از چهره‌های اصولگرا به ثبت نام در انتخابات پرداختند. در همین راستا سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور اظهار داشت: «مجموع داوطلبان انتخابات در چهار روز گذشته به 4781 نفر رسید که 88 درصد مردان و 12 درصد را زنان تشکیل می‌دهند.»
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
سلبریتی‌ها در بزنگاه مالیات
نظر رئیس سازمان امورمالیاتی درباره مالیات سلبریتی‌ها صحبت‌های محمدباقر نوبخت، درباره معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها حسابی حاشیه‌ساز شده است و ماجرا به اولین برخورد خبرنگاران با وزیر اقتصاد و رئیس سازمان امور مالیاتی در مراسم روز ملی حسابدار رسید. امیدعلی پارسا، رئیس سازمان امور مالیاتی در این‌باره به خبرنگاران توضیح داد: «از نظر سازمان امور مالیاتی حجم معافیت‌های مالیاتی بسیار بالاست و همه مشاغل باید مشمول مالیات شوند، مگر اینکه به دلیلی معاف از مالیات باشند. تصمیماتی هم که مبنی بر معافیت مالیاتی برای هنرمندان و سلبریتی‌ها گرفته شده، باید بررسی شود. تمام این موضوعات باید فرآیند بررسی را طی کنند. بخش‌هایی از حوزه فرهنگ و هنر مثل چاپ کتاب باید معاف از مالیات باشد اما این موضوع نباید به تمام حوزه تسری …
۱۳۹۸/۰۸/۲۶
مهدی شیخ: یک عده فکر می‌کردند که اگر در فلان جناح هستند فسادشان فساد نیست / مفسدان به هم وصل شده‌اند
یک نماینده مجلس گفت: بنده تا چندمدت پیش نظرم این بود که هرکس که فسادی دید به دادسرا و مسئولان نظارتی و... اعلام کند ولی دیدم فایده‌ای ندارد و یک موقع حتی دستگاه نظارتی هم که می‌خواهد اقدام کند به ثمر نمی‌رسد. بعد دیدم تنها راهش در زمانه ما این است که رسانه‌ای شود، و الان دیدگاهم نسبت به سابق عوض شده است و می‌گویم چاره‌ای نداریم جز رسانه‌ای کردن.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱
عضو فراکسیون امید: دولت عاری از نخبگان و شایستگان شده است
مهدی شیخ گفت: نهاد دولت فربه، ناکارآمد و عاری از نخبگان و شایستگان شده و توان لازم برای عبور از چالش‌های کشور را ندارد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰
شبنامه علیه روحانی توسط کارمندان مجلس پخش شد
مهدی شیخ گفت: متاسفانه عده‌ای قصد دارند نوعی تقابل را ایجاد کنند و در طرف مقابل از دوقطبی شدن سخن به میان می‌آورند. در مجموع، این اقدامی نادرست بود و آن‌چه من دیدم این بود که کارمندان ان را پخش می‌کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
مهدی شیخ، عضو فراکسیون امید: پیگیری موضوع سرویس‌های ارزش افزوده در حیطه وظایف وزیر ارتباطات است؛ مجلس از این تلاش‌ها حمایت می‌کند / بسیاری از سرویس‌هایی که ارائه می‌شود، بدون اطلاع و رضایت مشترکان است؛ …
حجت الاسلام والمسلمین مهدی شیخ عضو کمیسیون فرهنگی و نمایند مردم تهران در مجلس دهم در ارتباط اعلام جنگ محمد جواد آذری جهرمی ، وزیر ارتباطات و فناوری با کلیت «سرویس‌های ارزش افزوده» برای دفاع از «حق الناس»، بر این اعتقاد است که مجلس بُعد نظارتی دارد و بیشتر وظیفه دستگاههای اجرایی است که در صورت مشاهده چنین مواردی آن را پی‌گیری کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۹ / وزارت دادگستری / مجلس شورای اسلامی / مهدی شیخ / وزارت کشور / بهرام پارسایی / یحیی کمالی‌ پور / محمد کاظمی / عبدالکریم حسین زاده / سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور / حسن نوروزی
شیشه‌ای شدن دیوارها یا قضایی بودن ماهیت زندان‌ها
تهران-ایرنا- طرح انتزاع سازمان زندان‌ها از قوه قضائیه در حالی از سوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شده که موافقان و مخالفان از زوایای مختلفی به‌آن نگاه می کنند حال باید دید نمایندگان به قضایی بودن ماهیت اجرای احکام زندانیان رای می‌دهند یا شیشه‌ای شدن دیوارها.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹ / اصلاح‌طلبان / روحانی و اصلاح طلبان / فراکسیون امید مجلس / لیست امید / مهدی شیخ
عضو فراکسیون امید مجلس: روحانی به اصلاح‌طلبان سوظن دارد/ وزرای ما سالم هستند
مهدی شیخ عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه لاریجانی بعد از تشکیل مجلس دهم از لیست امید جدا شد، گفت: آنهایی که لیست امید را بستند پیش‌بینی نمی‌کردند که لاریجانی به لیست پایبند نباشد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۷ / فراکسیون امید / اصلاح طلبان / مهدی شیخ / مجلس دهم / جبهه اصلاحات / لیست امید
مهدی شیخ: برای تعامل با نظام به مجلس رفتیم/ پارلمان جای فحش دادن نیست
مهدی شیخ عضو فراکسیون امید گفت: «منظور ما از اصلاحات نیز اصلاحات در چارچوب نظام است، یکی از انتقادات تندرو‌ها نیز همین است...
۱۳۹۸/۰۵/۲۴
صداوسیما هیات امنایی می شود؟ / مهدی شیخ، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس: اعضای هیات امنا منصوب رهبری خواهند بود / تمهیداتی برای رادیو و تلویزیون‌های خصوصی در نظر گرفته شده / در تدوین طرح «اداره و نظارت بر صدا …
عضو فراکسیون فرهنگی مجلس در طرح «اداره و نظارت بر صدا و سیما» از در نظر گرفتن تمهیداتی برای رادیو و تلویزیون‌های خصوصی که چگونه از صدا و سیما مجوز بگیرند و چگونه بر آن‌ها اعمال نظارت شود، خبر داد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۰
مهدی شیخ، نماینده مجلس: اظهار نظر ابوترابی موجب تشویش اذهان عمومی است
حجت الاسلام «مهدی شیخ» نماینده تهران در مجلس درباره اظهار نظر ابوترابی مبنی بر انصراف نمایندگان از استیضاح وزیران در ازای دریافت آپارتمان، گفت: ما از شنیدن چنین خبری شوکه شدیم؛ ایشان اگر چنین اخبار و اطلاعاتی دارند چرا به هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان خبر نداده‌اند، چرا اطلاع رسانی نکرده‌اند؛ اگر مدرکی دارند چرا به دستگاه‌های ذی ربط ارائه نداده‌اند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۱
تسلیت لاریجانی به دو نماینده مجلس
رئیس مجلس ، درگذشت پدر همسر مهدی شیخ نماینده تهران و پدر بزرگ محمد دامادی نماینده ساری را تسلیت گفت.
۱۳۹۸/۰۲/۲۵ / کرواسی / کارگردان تئاتر / حضور هنر ایران در جهان
اجرای نمایش «خط بریل» در کرواسی
نمایش «خط بریل» به نویسندگی و کارگردانی مهدی شیخوند در فستیوال FAKI کشور کرواسی روی صحنه می‌رود.
۱۳۹۷/۱۲/۱۹
شوشان: بیانیه گام دوم انقلاب؛ منشوری برای پیشرفت و تعالی
اهواز - ایرنا - پایگاه خبری، تحلیلی شوشان، یادداشتی با عنوان بیانیه گام دوم انقلاب؛ منشوری برای پیشرفت و تعالی را به قلم مهدی شیخ انصاری منتشر کرده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •