چهارشنبه, ۲۰ فروردین, ۱۳۹۹ / 8 April, 2020
میزگرد ایرنا
آینده اجتماعی ایران در دهه پنجم انقلاب اسلامی (خلاصه)
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / دانشگاه تهران / میزگرد ایرنا / نشست آینده اجتماعی ایران در دهه پنجم انقلاب
آینده اجتماعی ایران در دهه پنجم انقلاب اسلامی (خلاصه)
این نشست به همت خبرگزاری ایرنا، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، انجمن جامعه‌شناسی دانشگاه تهران و انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی وارتباطات در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و در چهار پانل افتتاحیه، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی – اقتصادی برگزار شد. در این نشست جمعی از صاحب‌نظران علوم اجتماعی به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.
افزایش هزینه ها و بداخلاقی نتیجه نبود احزاب در انتخابات
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / خبرگزاری جمهوری اسلامی / حزب اراده ملت / میزگرد ایرنا / انتخابات مجلس شورای اسلامی / جبهه پایداری / تبلیغات انتخاباتی / لرستان / خانه احزاب ایران / حزب موتلفه اسلامی
افزایش هزینه ها و بداخلاقی نتیجه نبود احزاب در انتخابات
خرم آباد - ایرنا - بداخلاقی های سیاسی، اخلاقی، مالی و حقوقی در انتخابات ریشه های متفاوتی دارد که شاید خروج برخی نامزدها و طرفداران آنان از مرزهای اخلاقی و هزینه های سرسام آور به عنوان مهمترین آسیب انتخابات، نتیجه فقدان کارکردی احزاب در این رویداد سیاسی باشد.
باید و نباید تعامل رسانه و سینما در میزگرد مدیران رسانه‌ای قم
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / محمدکاظم جعفری / قم / جشنواره فیلم فجر / فرهنگ / جشنواره ‌های فجر / سی ‌و هشتمین جشنواره فیلم فجر
باید و نباید تعامل رسانه و سینما در میزگرد مدیران رسانه‌ای قم
قم - ایرنا - میزگرد رسانه و سینما در حاشیه اکران فیلم‌های برگزیده سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر، با حضور تعدادی از مدیران خبرگزاری‌های این استان و با عنوان «نقش رسانه‌ها در رویدادهای فرهنگی» در اتاق جلسات سینما ونوس قم برگزار شد.
واکاوی نقش احزاب در انتخابات
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / میزگرد ایرنا / انتخابات مجلس شورای اسلامی / خانه احزاب ایران
واکاوی نقش احزاب در انتخابات
شهرکرد- ایرنا- انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی کم کم به روزهای تبلیغات و اخذ رای و سرنوشت‌ساز برای نامزدها و گروه‌های سیاسی نزدیک می‌شود و در این میان بررسی و واکاوی نقش احزاب در خصوص هدایت بخشی از آرا مردم به سوی نامزدهای انتخاباتی نیازمند بررسی کارشناسانه است.
خانه های تاریخی موزه ای از زندگی گذشته مردم لرستان
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / میزگرد ایرنا / مدیرکل دفتر حفظ و احیای بناها و بافت‌های تاریخی / لرستان
خانه های تاریخی موزه ای از زندگی گذشته مردم لرستان
خرم‌آباد - ایرنا - وجود ۲۰۰ خانه تاریخی در لرستان در حالی از ظرفیت های بزرگ گردشگری این استان به شمار می رود که زندگی همچنان در برخی از این میراث کهن جریان دارد.
۳۰ درصد مقالات کشور در حوزه علوم پزشکی تولید می‌‎شود
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / دانشگاه شهید بهشتی / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / میزگرد ایرنا / علیرضا زالی
۳۰ درصد مقالات کشور در حوزه علوم پزشکی تولید می‌‎شود
تهران- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ۳۰ درصد مقالات ناب کشور در حوزه علوم پزشکی تولید می‌شود. این میزان تولیدات نشان دهنده جایگاه نخست پزشکی ایران در منطقه است.
پای لنگ رقابت‌های انتخاباتی در نبود زنان ایلامی
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / ایلام / حقوق زنان / میزگرد ایرنا / انتخابات مجلس شورای اسلامی / گام سوم برای مجلس یازدهم
پای لنگ رقابت‌های انتخاباتی در نبود زنان ایلامی
ایلام - ایرنا - در استان ایلام با ۵۸۰ هزار نفر جمعیت که ۲۸۴ هزار و ۹۵۹ نفر معادل ۴۹.۱ درصد آن را زنان تشکیل می‌دهند تنها پنج زن در عرصه رقابت‌های یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حضور یافتند که یک نفر از آنها انصراف داده و چهار نفر دیگر نیز از سبد تایید صلاحیت‌شدگان بیرون نیامدند.
ریشه‌یابی سه‌گانه مرگ در تصادفات جاده‌ای
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / میزگرد ایرنا / چهارمحال وبختیاری / تصادفات جاده ای
ریشه‌یابی سه‌گانه مرگ در تصادفات جاده‌ای
شهرکرد- ایرنا- تصادفات جاده‌ای یکی از عمده‌ترین دلیل‌های صدمه‌های جانی در سطح کشور و استان چهارمحال وبختیاری محسوب می‌شود از این رو کارشناسان در میزگرد ایرنا مهمترین مولفه برای کاهش تصادفات جاده‌ای را فرهنگسازی و بهبود زیرساخت‌ها عنوان کردند.
هوای پاک و حقوق شهروندی؛ جاده‌ دوسویه غبارآلود
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / محیط زیست / قم / قانون هوای پاک / حقوق شهروندی
هوای پاک و حقوق شهروندی؛ جاده‌ دوسویه غبارآلود
قم ـ ایرنا ـ در میزگرد رسانه‌ای «هوای پاک و حقوق شهروندی» که با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم و عضو هیأت علمی دانشکده حقوق دانشگاه قم در دفتر ایرنا برگزار شد، اهمیت و جایگاه مؤلفه ها و قوانین زیست محیطی در احقاق حقوق شهروندی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
حذف قبض‌های کاغذی گامی به سوی تحقق دولت الکترونیک
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / شرکت آب و فاضلاب زنجان / قبوض کاغذی / شرکت برق منطقه ای زنجان / میزگرد ایرنا / زنجان / شرکت گاز
حذف قبض‌های کاغذی گامی به سوی تحقق دولت الکترونیک
زنجان – ایرنا - شرکت‌های خدمات رسان سالانه برای چاپ قبض، صدها تن کاغذ مصرف کرده و تعداد زیادی از نیروها را نیز برای توزیع آن به کار می‌گمارند که با تدابیر لازم و به منطور جلوگیری از تحمیل هزینه‌های اضافی و تحقق دولت الکترونیک، با ایجاد تعامل مستمر و ۲ سویه شرکت‌ها با مشترکان این قبض‌ها حذف و به جای آن از سیستم‌های پیامکی استفاده می‌شود.
تالاب ها اکوسیستم فراموش شده در لرستان
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / میزگرد ایرنا / تالاب / لرستان
تالاب ها اکوسیستم فراموش شده در لرستان
خرم آباد - ایرنا - تالاب ها از مولدترین محیط های کره زمین محسوب می شوند و به همین دلیل ادامه حیات در روی زمین به شدت وابسته به تداوم شرایط بوم شناختی این اکوسیستم های بی نظیر است.
موانع رونق تولید در صنعتی ۷۰ ساله
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / رونق تولید / لوازم خانگی / صنعت / کالای قاچاق / ایران
موانع رونق تولید در صنعتی ۷۰ ساله
به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش‌های خبری ایرنا، میزگرد ایرنا درباره «موانع رونق تولید در صنعت لوازم خانگی ایران» با حضور سه تن از فعالان این صنعت یعنی «دکتر حبیب الله انصاری» (دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران)، «مهندس حسین اسحاقی» (قائم مقام شرکت پاکشوما) و «دکتر رضا الماسی» (قائم مقام شرکت سامیار صنعت زاگرس) برگزار شد. در بخش اول این میزگرد فعالان این صنعت به بحث درباره مشکلات رونق تولید همچون مشکلات ارزی، نوسان قیمت مواد خام، ورود کالای قاچاق به کشور پرداختند. در این بخش موضوع تسهیلات بانکی و عدم همراهی صدا و سیما با برنامه رونق تولید و حمایت از تولیدکنندگان در کانون بحث‌های مهمانان قرار داشت.
تشکل‌های مردم نهاد در اصفهان، فرصت و ظرفیتی که استفاده نمی‌شود
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی / فرهنگی / سازمان های مردم نهاد / اصفهان / مشارکت های مردمی / مشارکت اجتماعی / مطالبات مردمی
تشکل‌های مردم نهاد در اصفهان، فرصت و ظرفیتی که استفاده نمی‌شود
اصفهان- ایرنا- تشکل‌های مردم نهاد دارای ظرفیت‌های فراوانی هستند که به دلایل مختلف از این نهادهای مدنی و کارآمدی آنها در کشور و در اصفهان استفاده نمی‌شود که به اعتقاد کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان بسترسازی توسعه فعالیت همه جانبه این تشکل‌ها در این استان ضرورتی است اجتناب ناپذیر.
هدایتگران بی نام و نشان
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / روز جهانی باسوادی / کردستان / سواد آموزی / میزگرد ایرنا / سنندج / آموزش و پرورش
هدایتگران بی نام و نشان
سنندج - ایرنا - آموزشیاران نهضت سوادآموزی یا همان سفیران علم و دانایی علیرغم تمام تلاش‌هایی که در راستای ریشه‌کنی بیسوادی در جامعه انجام می‌دهند، همچنان در جامعه ناشناخته باقی مانده و در واقع هدایتگران بی نام و نشان هستند.
وزیر صنعت: ساخت داخل را با اعتقاد و انگیزه دنبال می کنیم
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / رضا رحمانی / صنعت و معدن / صمت
وزیر صنعت: ساخت داخل را با اعتقاد و انگیزه دنبال می کنیم
تهران - ایرنا - وزیرصنعت، معدن و تجارت در دومین میزگرد تخصصی تعمیق ساخت داخل درصنعت برق، الکترونیک و مخابرات گفت که در این وزارتخانه توجه به ساخت داخل را با اعتقاد و انگیزه دنبال می کنیم، چرا که این کار بزرگ در کارنامه همه ما ماندگار و ثمرات آن در آینده صنعت کشور، کاملا مورد توجه خواهد بود.
رفع آلودگی هوای اصفهان نیازمند پژوهش، برنامه‌ریزی، طرح جامع، مدیریت واحد و فرهنگ‌سازی است
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / محیط زیست / شورای شهر / پلیس راهنمایی و رانندگی اصفهان / آلودگی هوا / اصفهان / حمل و نقل
رفع آلودگی هوای اصفهان نیازمند پژوهش، برنامه‌ریزی، طرح جامع، مدیریت واحد و فرهنگ‌سازی است
اصفهان- نبود تدبیر برای حل آلودگی هوا و ادامه تکرار آن در سالهای اخیر، این کلانشهر را در باتلاقی از آلودگی هوا گرفتار کرد که به تاکید کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا با توجه به تحمیل خسارتهای جانی و مالی فراوان، باید برای حل این معضل فراگیر تدابیر ویژه‌ای با انجام کارهای علمی و تحقیقاتی،فرهنگ‌سازی، برنامه‌ریزی، مدیریت و سیاستگذاری واحد اتخاذ کرد.
دانشگاه کنشگر یا منفعل؟
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اساتید دانشگاه / تبریز / دانشگاه / میزگرد ایرنا
دانشگاه کنشگر یا منفعل؟
تبریز - ایرنا - چرایی انفعال دانشگاه و دانشگاهیان در قبال رویدادهای جاری جامعه در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و پرهیز اساتید دانشگاه از اظهارنظر یا موضع‌گیری درباره آنها از جمله دغدغه‌های کنشگران رسانه‌ای کشور در سال‌های اخیر بوده است.
تحقق نهضت تولید در اصفهان مستلزم هم‌افزایی نهادها، برنامه‌ریزی علمی و فرهنگ‌سازی
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / گفت و گوی دولت و بخش خصوصی / صنعت و معدن / رونق تولید / تولید ناخالص داخلی / خصوصی سازی / اقتصاد / سال رونق تولید / قیمت کالا / شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی / سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران
تحقق نهضت تولید در اصفهان مستلزم هم‌افزایی نهادها، برنامه‌ریزی علمی و فرهنگ‌سازی
اصفهان - ایرنا - تحقق نهضت و رونق تولید، استفاده از کالاهای داخلی و اشتغالزایی پایدار به اعتقاد کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان مستلزم هم‌افزایی نهادها و متولیان امر، داشتن برنامه‌ریزی علمی و نقشه راه اصولی و فرهنگ‌سازی در جامعه است.
برنامه‌، اصلاح نگرشها و همکاری نهادها راه برون‌رفت گردشگری اصفهان از چالشها
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / گردشگری / صنایع دستی / توسعه صنعت گردشگری / وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری / اصفهان / بنای تاریخی
برنامه‌، اصلاح نگرشها و همکاری نهادها راه برون‌رفت گردشگری اصفهان از چالشها
اصفهان- ایرنا- گردشگری اصفهان از جنبه‌های مختلف با مشکلات عدیده‌ای مواجه است که به اعتقاد کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا استان توسعه این صنعت مستلزم داشتن برنامه‌ منسجم علمی، همکاری و هماهنگی نهادهای مربوط، اصلاح نگرشها و نقشه راه اصولی است.
موسویان : آژانس بین المللی انرژی اتمی  از ابتدا  سیاسی عمل کرده است
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / برجام / شورای امنیت سازمان ملل / ترامپ
موسویان : آژانس بین المللی انرژی اتمی از ابتدا سیاسی عمل کرده است
مادرید- ایرنا - سید حسین موسویان پژوهشگر دانشگاه پرینستون و عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای در میزگرد شورای روابط خارجی‌ اروپا گفت: شکی نیست که آژانس بین المللی انرژی اتمی از ابتدای بحران هسته ای ایران، سیاسی عمل کرده است.
یاقوت سرخ در ترازوی قیمت‌گذاری
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / کشاورز / بازار محصولات / میزگرد ایرنا / خراسان جنوبی / محصولات کشاورزی
یاقوت سرخ در ترازوی قیمت‌گذاری
بیرجند - ایرنا - زرشک، محصول استراتژیک و انحصاری خراسان جنوبی است که در فصل پاییز به بار نشسته و روانه بازار می‌شود، کیفیت مهمترین اصل برای قیمت‌گذاری این محصول با ارزش است، اما تعیین نرخ پایه برای جلوگیری از دستبرد دلالان به دسترنج کشاورزان اهمیت بیشتری دارد.
رونق اقتصادی و مهار مهاجرت با توسعه گردشگری کشاورزی
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / گردشگری / سمنان / مهاجرت معکوس / رونق اقتصادی / کشاورزی / مهاجرت / میزگرد ایرنا
رونق اقتصادی و مهار مهاجرت با توسعه گردشگری کشاورزی
سمنان- ایرنا- گردشگری کشاورزی به دلیل زودبازده بودن و در ارتباط بودن با جامعه نقشی مهم در رونق اقتصادی، نگاه‌داشت جمعیت روستایی، اشتغالزایی و بهبود معیشت دارد، اما توسعه آن نیازمند تقویت بنیه پژوهشی، پرهیز از نگاه سلیقه‌ای و تصمیم‌های هیجانی و نیز تدوین اسناد بالادستی و بومی‌سازی قوانین است.
کاهش رشد جمعیت در اصفهان، بحرانی که باید جدی گرفت
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / جمعیت ایران فردا / سالمندان / اصفهان / ازدواج / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / جامعه
کاهش رشد جمعیت در اصفهان، بحرانی که باید جدی گرفت
اصفهان- ایرنا- کاهش رشد جمعیت در اصفهان، بحران جدی دهه آینده است که رفع چالشهای اجتماعی و اقتصادی این مهم به تاکید کارشناسان میزگرد ایرنا استان نیازمند برنامه‌ریزی اصولی از هم‌اکنون توسط برنامه‌ریزان و آگاهی‌بخشی جامعه است.
استعدادیابی در مدارس فوتبال  و فوتسال کرمان از حرف تا عمل
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / فوتبال / فوتسال / استعدادیابی / کرمان / میزگرد ایرنا / ورزشی
استعدادیابی در مدارس فوتبال و فوتسال کرمان از حرف تا عمل
کرمان - ایرنا - نگاه باشگاه‌های استان کرمان برای کسب افتخار و ارتقای فوتبال و فوتسال به بازیکنانی از سایر استان‌ها خیره شده و این در حالی است که ظرفیت و استعدادهای نهفته بسیاری در مناطق مختلف کرمان وجود دارد که با توجه به استعدادیابی و استعدادپروری و رفع مشکلات آکادمی‌ها و مدارس فوتبال از اکنون می‌توان تیمی بومی و قهرمانی برای نسل‌های آینده پرورش داد.
رفع موانع سرمایه‌گذاری در شهرستان تیران و کرون نیازمند بازنگری در قوانین است
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / تیران وکرون / میزگرد ایرنا / اصفهان / سرمایه گذاری
رفع موانع سرمایه‌گذاری در شهرستان تیران و کرون نیازمند بازنگری در قوانین است
اصفهان- ایرنا- فقدان راهبرد مشخص، قوانین متعدد، سخت‌گیریها و کاغذ بازی اداری، رفتارهای سلیقه‌ای، نداشتن چشم‌انداز معین و ناهماهنگی‌های بین بخشی به اعتقاد کارشناسان و مسوولان حاضر در میزگرد ایرنا از مهمترین موانع سرمایه‌گذاری در شهرستان تیران و کرون است که به گفته آنها این مشکلات با تسهیل فضای کسب و کار، حمایت بیشتر از سرمایه‌گذاران و تغییر دیدگاهها و روشها برطرف خواهد شد.
خلاقیت و نوآوری رکن اساسی در کارآفرینی زنان
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / اجتماعی / میزگرد ایرنا / کارآفرینی / بانوان
خلاقیت و نوآوری رکن اساسی در کارآفرینی زنان
بروجرد- ایرنا - گرایش زنان به کارآفرینی و راه اندازی واحدهای تولیدی هر چند کوچک و خانگی طی سالهای اخیر بنا به دلایل متعددی از جمله مشکلات اقتصادی، مسئولیت سرپرست خانوارشدن زنان و یا تمایل به مشارکت آنها در اداره معیشت خانواده، بیشتر شده است.
رحمت الله بیگدلی: مشارکت بیشتر در انتخابات با حضور همه جریان ها حاصل می شود
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ / انتخابات مجلس شورای اسلامی
رحمت الله بیگدلی: مشارکت بیشتر در انتخابات با حضور همه جریان ها حاصل می شود
تهران-ایرنا- «رحمت الله بیگدلی» در میزگرد «انتخابات ۱۳۹۸» ایرنا گفت: اگر واقعاً خواهان شرکت مرم هستیم باید کاری بکنیم که احساس بکنند تمام جریان‌های مختلف در عرصه انتخابات کاندیدا دارند و می‌توانند رأی خودشان را بدهند؛  مردم دیگر از انتخاب بین بد و بدتر واقعاً خسته شده‌اند.
قدیری ابیانه: مشارکت در انتخابات بالا خواهد بود
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ / شورای نگهبان / انتخابات مجلس شورای اسلامی / قانون اساسی / مشارکت سیاسی
قدیری ابیانه: مشارکت در انتخابات بالا خواهد بود
تهران- ایرنا- قدیری ابیانه در میزگرد انتخابات 1398 ایرنا گفت: در مورد میزان مشارکت در انتخابات به نظرم همیشه مشارکت بالا بوده و خواهد بود. افراد زیادی نامزد می‌شوند و شرکت می‌کنند و قوم و خویش و دوست آشناهای آنها در انتخابات شرک می‌کنند. بنابراین معتقدم که انتخابات مجلس پرشور و باشکوه خواهد بود.
سیطره مهندسان؛ مانع رشد علوم انسانی در ایران
۱۳۹۸/۰۶/۲۵ / تغییر رشته به علوم انسانی / محسن نداف / بلال فعله گری / محمد دائمی / مهاجرت
سیطره مهندسان؛ مانع رشد علوم انسانی در ایران
دانشجویان شرکت کننده در میزگرد ایرنا با بیان اینکه دانشکده‌های علوم انسانی در ایران نسبت به دانشکده‌های مهندسی عقب مانده‌اند، تاکید کردند: سیطره مهندسان بر حوزه‌های علوم انسانی در ایران و عدم پیوند این رشته‌ها با مسائل جامعه منجر به این عقب ماندگی شده است.
چهلمین سالگرد درگذشت طالقانی در کانون توحید برگزار شد
۱۳۹۸/۰۶/۱۵ / دانشگاه تهران
چهلمین سالگرد درگذشت طالقانی در کانون توحید برگزار شد
تهران- ایرنا - میزگرد بررسی «اندیشه طالقانی پیرامون ارتجاع مذهبی، استبداد دینی، شوراهای مردمی و قسط و عدالت» به مناسبت چهلمین سالگرد فقدان آیت‌الله سیدمحمود طالقانی در کانون توحید برگزار شد.
انتقاد تاجرنیا از "الیگارشی" و "کیف کشی" در احزاب اصولگرا و اصلاح طلب
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / احزاب و تشکل های سیاسی
انتقاد تاجرنیا از "الیگارشی" و "کیف کشی" در احزاب اصولگرا و اصلاح طلب
تهران- ایرنا- علی تاجرنیا فعال سیاسی اصلاح طلب در میزگرد «تحزب و انتخابات ۹۸ » ایرنا گفت: احزاب کشور از یک ساختار دموکراتیک فاصله گرفته اند و ما با یک الیگارشی حزبی روبه رو هستیم. یعنی هم درمیان اصولگرایان و هم در میان اصلاح طلب‌ها یک سری اشخاص دور هم جمع می شوند و تصمیم می گیرند. اینکه مردم چقدر در تصمیم گیری ها نقش دارند و یا در نظر گرفته می شوند، اهمیت زیادی ندارد.
استخدام کارگر برای به حدنصاب رسیدن مجمع عمومی!
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / میزگرد ایرنا / انتخابات مجلس شورای اسلامی / اصلاح طلبان / احزاب و تشکل های سیاسی
استخدام کارگر برای به حدنصاب رسیدن مجمع عمومی!
در میزگرد «تحزب و انتخابات ۹۸» ایرنا، حسن بیادی خواستار حذف پست ریاست جمهوری شد و علی تاجرنیا ساختار احزاب اصلاح طلب و اصولگرا را غیردموکراتیک خواند.
نقش مردم را حذف کرده‌ایم
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / اصولگرایی / میزگرد ایرنا / انتخابات مجلس شورای اسلامی / احزاب و تشکل های سیاسی
نقش مردم را حذف کرده‌ایم
در میزگرد «تحزب و انتخابات ۹۸» ایرنا، حسن بیادی خواستار حذف پست ریاست جمهوری شد و علی تاجرنیا ساختار احزاب اصلاح طلب و اصولگرا را غیردموکراتیک خواند.
مردم انقلاب را دوست دارند
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / اصولگرایی / میزگرد ایرنا / انتخابات مجلس شورای اسلامی / اصلاح طلبان / احزاب و تشکل های سیاسی
مردم انقلاب را دوست دارند
در میزگرد «تحزب و انتخابات ۹۸» ایرنا، حسن بیادی خواستار حذف پست ریاست جمهوری شد و علی تاجرنیا ساختار احزاب اصلاح طلب و اصولگرا را غیردموکراتیک خواند.
ساختار احزاب اصولگرا و اصلاح طلب‌ غیردموکراتیک است
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / اصولگرایی / میزگرد ایرنا / انتخابات مجلس شورای اسلامی / اصلاح طلبان / احزاب و تشکل های سیاسی
ساختار احزاب اصولگرا و اصلاح طلب‌ غیردموکراتیک است
در میزگرد «تحزب و انتخابات ۹۸» ایرنا، حسن بیادی خواستار حذف پست ریاست جمهوری شد و علی تاجرنیا ساختار احزاب اصلاح طلب و اصولگرا را غیردموکراتیک خواند.
موسویان خواهان همکاری جمعی و مشترک برای مقابله با داعش شد
۱۳۹۸/۰۶/۰۸ / داعش
موسویان خواهان همکاری جمعی و مشترک برای مقابله با داعش شد
مادرید - ایرنا - "سید حسین موسویان" پژوهشگر دانشگاه "پرینستون" و عضو سابق گروه مذاکره کننده هسته ای ایران در میزگرد تلویزیون چین در آمریکا گفت: باید همکاری جمعی مشترک بین قدرتهای منطقه و قدرتهای جهانی برای مقابله با "داعش" شکل گیرد و تا زمانی که این همکاری مشترک وجود نداشته باشد، موفق نخواهیم شد.
پرچم‌داری قم در راهبرد تغییر الگوی کشت با مشارکت دولت
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / قم / کشاورزی / هفته دولت / کارآمدی دولت
پرچم‌داری قم در راهبرد تغییر الگوی کشت با مشارکت دولت
قم - ایرنا - شماری از مسئولان سازمان جهاد کشاورزی قم در میزگرد ایرنا با عنوان«حمایت دولت برای رونق کشاورزی قم» گفتند:‌ هم‌اکنون راهبرد تغییر الگوی کشت در قم به‌عنوان نمونه کشوری، با مشارکت فعال دولت به‌منظور حفظ و پویایی هرچه بیشتر حوزه کشاورزی استان عملیاتی می‌شود.
تاریکخانه خبری
۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / عکاس / کردستان / عکس / میزگرد ایرنا
تاریکخانه خبری
سنندج - ایرنا - هر چند امروز با پیدایش دوربین‌های دیجیتال دیگر خبری از تاریکخانه‌های محل ظهور و چاپ عکس نیست ولی با این وجود مشکلات عکاسان به ویژه خبری همچنان در اتاقک‌های تاریک به انتظار روزنه‌ای بسوی امیدواری است.
شاخصه‌های انتخابات ۹۸
۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / میزگرد ایرنا / انتخابات مجلس شورای اسلامی
شاخصه‌های انتخابات ۹۸
میزگرد «واکاوی چالش جریان‌های سیاسی در آستانه انتخابات ۹۸»
سیاست را به میدان حق و باطل تبدیل کرده ایم!
۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / میزگرد ایرنا / انتخابات مجلس شورای اسلامی
سیاست را به میدان حق و باطل تبدیل کرده ایم!
میزگرد «واکاوی چالش جریان‌های سیاسی در آستانه انتخابات ۹۸»
دوگانه اصلاح‌ طلب - اصولگرا دیگر برانگیزاننده نیست
۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / میزگرد ایرنا / انتخابات مجلس شورای اسلامی
دوگانه اصلاح‌ طلب - اصولگرا دیگر برانگیزاننده نیست
میزگرد «‌واکاوی چالش جریان های سیاسی در آستانه انتخابات ۹۸» در ایرنا
حکیمی پور: حذف اصلاح طلبان با برچسب «ضد ولایت فقیه»
۱۳۹۸/۰۵/۲۷
حکیمی پور: حذف اصلاح طلبان با برچسب «ضد ولایت فقیه»
احمدحکیمی پور فعال سیاسی اصلاح طلب در میزگرد ایرنا در پاسخ به حسین کنعانی مقدم فعال سیاسی اصولگرا گفت: اصولگرایان از مارک و برچسب «ضد ولایت فقیه» همچون طبری نامرئی برای حذف اصلاح طلبان از انتخابات استفاده می کنند و این فرایند حذف به افراد درون خود جریان اصولگرایی نیز کشیده شده است.
چرایی وجود شورای نگهبان
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / میزگرد ایرنا / انتخابات مجلس شورای اسلامی
چرایی وجود شورای نگهبان
میزگرد «انتخابات ۹۸» با ‌حضور محمد حسن قدیری ابیانه فعال سیاسی اصولگرا و رحمت الله بیگدلی فعال سیاسی اصلاح طلب
نظر شهید مطهری درباره انتخابات
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / میزگرد ایرنا / انتخابات مجلس شورای اسلامی
نظر شهید مطهری درباره انتخابات
میزگرد «انتخابات ۹۸» با حضور محمد حسن قدیری ابیانه فعال سیاسی اصولگرا و رحمت الله بیگدلی فعال سیاسی اصلاح طلب
زیباکلام: مردم دیگر برای اصلاح طلب و اصولگرا تره هم خرد نمی کنند
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ / انتخابات مجلس شورای اسلامی
زیباکلام: مردم دیگر برای اصلاح طلب و اصولگرا تره هم خرد نمی کنند
تهران- ایرنا- صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و ابوالقاسم رئوفیان فعال سیاسی اصولگرا در میزگرد «مشارکت سیاسی و انتخابات» ایرنا بر رویگردانی مردم از دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا تاکید اما بیان کردند که باید در انتخابات شرکت کرد.
رسانه های همدان؛ انتظار وارستگی در سایه وابستگی
۱۳۹۸/۰۵/۱۷ / همدان / روز خبرنگار / میزگرد ایرنا / رسانه
رسانه های همدان؛ انتظار وارستگی در سایه وابستگی
همدان - ایرنا - جیب مدیران نشریات همدان خالی است و در چنین شرایطی وابستگی به مدیران دولتی و فاصله گرفتن از آزادگی و استقلال هم چندان زشت و قبیح به نظر نمی رسد؛ آن وقت انتظار وارستگی، نوگرایی و سخن تازه داریم در سایه وابستگی، زمانی که رسانه غم نان دارد.
با ستم و جفا خوشیم...
۱۳۹۸/۰۵/۱۷ / کردستان / روز خبرنگار / میزگرد ایرنا / رسانه
با ستم و جفا خوشیم...
سنندج - ایرنا - حال امروز اهالی رسانه زیاد تعریفی ندارد ولی با این وجود تمام سختی‌ها را به جان می‌خِرند تا بتوانند صدای مردم و مطالبات آنها را به گوش مسئولان برسانند و گامی موثر در راستای بهبود وضعیت جامعه و توسعه آن بردارند.
حال  و روزگار روزنامه نگاری چندان خوب نیست
۱۳۹۸/۰۵/۱۶
حال و روزگار روزنامه نگاری چندان خوب نیست
تهران- ایرنا- در حال حاضر روزنامه نگاری مکتوب و روزنامه نگاران چالش ها و مشکلات عدیده ای دارند که دهه ها است لاینحل مانده و امروزه پیدایش فضای مجازی نیز بر پیچیدگی آن افزوده است، مسایلی که از جمله موارد مطرح شده در میزگرد ایرنا تحت عنوان "دغدغه های روزنامه نگاران در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی "بود.
آسیب شناسی مهاجرت روزنامه نگاران از ایران
۱۳۹۸/۰۵/۱۵
آسیب شناسی مهاجرت روزنامه نگاران از ایران
تهران- ایرنا- بحث خروج روزنامه نگاران از کشور از موضوعاتی است که به ویژه طی دهه اخیر مطرح بوده است. بسیاری از روزنامه نگارhن خارج شده، جذب رسانه هایی شدند که مواضع تندی علیه جمهوری اسلامی داشتند. این روزنامه نگاران چرا از کشور خارج می شوند و این کار چه تبعاتی برای آنها و نظام سیاسی ایران دارد. در آستانه ۱۷مرداد روز خبرنگار،‌ گروه پژوهش ایرنا در بخشی از میزگرد خود با عنوان « دغدغه های روزنامه نگاران به روایت روزنامه نگاران» موضوع خروج برخی اهالی مطبوعات از کشور را مورد بررسی قرار داده است. بهروز گرانپایه عضو هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران تهران، بیژن مقدم مدیرمسوول سایت الف و داودمحمدی روزنامه نگار اصلاح طلب به دو سوال ایرنا درباره چرایی این مساله و تبعات آن پاسخ داده اند.
کشت طلای سرخ، نسخه نجات بخش کشاورزی در استان کم آب یزد
۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / کشاورزی / یزد / میزگرد ایرنا / ابرکوه
کشت طلای سرخ، نسخه نجات بخش کشاورزی در استان کم آب یزد
یزد - ایرنا - زعفران که در ایران و جهان به طلای سرخ شهرت دارد، محصولی کم آبخواه و در عین حال با ارزش افزوده بالا است که سازگاری زیادی با وضعیت بخش کشاورزی استان یزد دارد؛ ترویج کشت زعفران در این استان، به بیان کارشناسان، می تواند علاوه بر سودآوری برای کشاورزان، زمینه حفظ منابع محدود آب در این منطقه کویری کشور را فراهم سازد.
بررسی چالش‌ها و فرصت‌های شغل خبرنگاری
۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / روز خبرنگار / میزگرد ایرنا / رسانه
بررسی چالش‌ها و فرصت‌های شغل خبرنگاری
شهرکرد- ایرنا-  ۱۷ مرداد روزی که محمود صارمی خبرنگار پر تلاش همراه تعدادی از اعضای کنسولگری ایران در سال ۱۳۷۷ در مزار شریف افغانستان به دست نیروهای طالبان به شهادت رسید و این روز از سوی شورای فرهنگ عمومی روز خبرنگار نام گرفت.
گره تعارض قوانین، دستان صنعت و دانشگاه را بسته است
۱۳۹۸/۰۵/۱۴ / صنعت / دانشگاه
گره تعارض قوانین، دستان صنعت و دانشگاه را بسته است
شهرکرد- ایرنا- کارشناسان حوزه صنعت و دانشگاه در میزگرد تخصصی ایرنا مرکز شهرکرد با عنوان «واکاوی نقش قوانین و برنامه ریزی های کلان بر ارتباط صنعت و دانشگاه»، کیفیت حمایت های قانونی و موانع شکل گیری ارتباط صنعت و دانشگاه را مورد بررسی قرار دادند.
رونق تولید با محوریت تعاونی های چابک
۱۳۹۸/۰۵/۱۳ / تحریم / کرمان / ایرنا / میزگرد ایرنا / تعاونی
رونق تولید با محوریت تعاونی های چابک
کرمان - ایرنا - الگو و نظام تعاونی ها بیش از پیش در کشور باید جدی گرفته شود زیرا بخش تعاون می‌تواند همپای مردم و دولت در راستای رفع موانع و فعال شدن بنگاه‌های تعاونی، رونق اشتغال، مقابله با رکود و در یک کلام رونق تولید ایفای نقش کند.
یزد در انتظار کسب عنوان پایتخت جهانی کتاب در افق ۲۰۲۲
۱۳۹۸/۰۵/۱۲ / فرهنگی / میزگرد ایرنا / یزد / کتاب
یزد در انتظار کسب عنوان پایتخت جهانی کتاب در افق ۲۰۲۲
یزد – ایرنا – یزد، پنجمین پایتخت کتاب ایران، در انتظار تحقق جهانی این عنوان در سال ۲۰۲۲ است و تلاش می کند تا با کسب معیارهای لازم به این هدف دست یابد.
سرمایه گذاران و راه ناهموار پیش رو
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / گردشگری / میزگرد ایرنا / استان قزوین / بانک / نفت / سرمایه گذاری
سرمایه گذاران و راه ناهموار پیش رو
قزوین - ایرنا - جمعی از کارشناسان و مسئولان اجرایی در میزگرد ایرنا با برشمردن مسایل و مشکلات سرمایه گذاران از جمله زیادی قوانین دست و پاگیر و تغییر مکرر آنها، نبود حمایت کافی از سوی نظام بانکی و تحریم ها، راه پیش روی سرمایه گذاران را مسیری ناهموار دانستند و گفتند که باید برای هموارسازی آن به شکل ویژه تلاش کرد.
آگاهی بخشی عمومی لازمه تشخیص و کنترل بیماری ام اس
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / بیماری های غیرواگیر / اصفهان / بهداشت و درمان
آگاهی بخشی عمومی لازمه تشخیص و کنترل بیماری ام اس
اصفهان- ایرنا-  تلاش دانشمندان علوم پزشکی برای یافتن علت بیماری ام اس تاکنون نتیجه نداد و جمعیت این بیماران در بیشتر کشورهای دنیا منجمله ایران به ویژه در استان اصفهان رو به افزایش و نگران کننده است، پزشکان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان برغم نبود درمان قطعی، ضرورت آگاهی بخشی عمومی برای تشخیص زود هنگام آن و کنترل و جلوگیری از حملات بیماری با دارو را اجتناب ناپذیر می دانند.
مهارت آموزی محرک رونق تولید
۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / رونق تولید / کرمان / میزگرد ایرنا / مهارت اموزی
مهارت آموزی محرک رونق تولید
کرمان - ایرنا - آموزش های مهارتی و مهارت افزایی، عنصر اصلی و محرک اشتغال و رونق تولید محسوب می شود، اما در کشور ما ضعف مهارت ها در پاسخگویی به نیاز روز بازار و از سویی نبود زیرساخت های لازم مانعی بزرگ برای خلق فرصت های جدید شغلی و در عین حال رفع بیکاری و توسعه تولید است.
جریان سازی آغازی برای محبوبیت رسانه های معتبر در فضای مجازی
۱۳۹۸/۰۵/۰۵ / فرهنگی / میزگرد ایرنا / رسانه / فضای مجازی
جریان سازی آغازی برای محبوبیت رسانه های معتبر در فضای مجازی
بروجرد - ایرنا - رسانه های رسمی و معتبر از جمله خبرگزاری ها با روی آوردن به جریان سازی خبری، تحلیل های رسانه ای، خلاقیت و جذابیت در شیوه های معمول خبرنویسی می توانند اقتدار و محبوبیت خود را در فضای مجازی مستحکم کرده و افزایش دهند.
آموزش، تبلیغات و بازار تخصصی؛ حلقه‌های مفقوده صنایع دستی
۱۳۹۸/۰۵/۰۳ / صنایع دستی / میزگرد ایرنا / کاشان
آموزش، تبلیغات و بازار تخصصی؛ حلقه‌های مفقوده صنایع دستی
کاشان- ایرنا- برخی نقاط مانند کاشان در تولید محصولات مرتبط با صنایع دستی پیشینه‌ای پربار دارند که تاکنون بهره‌برداری مناسبی نشده اما به باور کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا، با تمهیداتی مانند برنامه‌ریزی، ارتقای آموزش‌ها، تبلیغات و راه‌اندازی بازارچه‌های تخصصی می‌توان از صنعت دست هنرمندان محلی برای شکوفایی اقتصاد منطقه و حتی کشور کمک گرفت.
سفرهای ناتمام در جاده‌ها
۱۳۹۸/۰۵/۰۲ / پلیس راه / راهداری / تصادفات جاده ای
سفرهای ناتمام در جاده‌ها
بیرجند - ایرنا - تلفات و مصدومیت‌های ناشی از تصادفات جاده‌ای سالانه خسارت‌های جبران ناپذیری را برجا می‌گذارد و برای انسان، خودرو و جاده سهم‌های مختلفی در نظر گرفته می شود که در میزگرد ایرنا به آنها پرداخته شد.
علمی شدن، نیاز کشت تا مصرف گیاهان دارویی
۱۳۹۸/۰۵/۰۲ / سمنان / میزگرد ایرنا / بهداشت و درمان
علمی شدن، نیاز کشت تا مصرف گیاهان دارویی
سمنان- ایرنا- گیاهان دارویی و نقش حیاتی شان در سلامت، خودکفایی دارویی، توسعه اقتصادی و همچنین اقبال عمومی با پیش فرض نادرست بی‌ضرر بودن این گیاهان، ضرورت نظارت‌های بیشتر بر تولید تا مصرف این نعمت‌های خدادای را دو چندان کرده است.
نابودی حیات وحش، مرگ ناگوار زمین
۱۳۹۸/۰۵/۰۱ / محیط زیست / مرکز تیمار حیات وحش / میزگرد ایرنا
نابودی حیات وحش، مرگ ناگوار زمین
اصفهان - ایرنا - برآیند حیات وحش در زیستگاه های جهان و ایران و تغییر نگرش از همزیستی به دشمنی و حذف حیوانات مبین این است که در دهه آینده خبری از جمعیت آنان در زمین نخواهد بود و زندگی انسان هم با مخاطرات زیادی مواجه می شود، مرگ ناگواری که به اعتقاد کارشناسان میزگرد ایرنا اصفهان باید برای رفع آن تدابیری اصولی اندیشید.
نداشتن متولی مشخص عامل ناتوانی مقابله با بیماری سالک در کشور
۱۳۹۸/۰۴/۳۰ / بیماری پوستی / علوم پزشکی / اصفهان
نداشتن متولی مشخص عامل ناتوانی مقابله با بیماری سالک در کشور
اصفهان - ایرنا - بیماری سالک همچنان در هیجده استان کشور به ویژه در اصفهان برغم اقدامات انجام شده توسط برخی نهادها از جمله علوم پزشکی به خاطر نداشتن متولی مشخص و اعتبارات کافی برای شناسایی دقیق علت آن همچنان قربانی می‌گیرد، بیماری که به اعتقاد کارشناسان میزگرد ایرنا اصفهان با تدوین نقشه راه علمی و عملی آن را برای همیشه درمان کرد.
میزگرد اعضای شورای مبارزه با موادمخدر درایرنا
۱۳۹۸/۰۴/۲۶ / همایش مبارزه با مواد مخدر
میزگرد اعضای شورای مبارزه با موادمخدر درایرنا
بندرعباس - ایرنا - برگزاری میزگرد اعضای شورای مبارزه با مواد مخدر هرمزگان در ایرنا
اعتیاد و آماری که دود می شود
۱۳۹۸/۰۴/۲۶ / مواد مخدر / میزگرد ایرنا / هرمزگان / شورای پیشگیری از مواد مخدر
اعتیاد و آماری که دود می شود
بندرعباس- ایرنا- هرچند اعتیاد و مصرف مواد مخدر به عنوان یک چالش بین المللی، ملی و محلی سالهاست به یک دستور کار و اولویت همیشگی تبدیل شده اما همچنان دسترسی به اطلاعات درست و دقیقی از تعداد مبتلایان، نوع و الگوی مصرف و سایر داده های آماری آن با مشکلات جدی مواجه است.
تهدیدات زیستی، خطر جدی که نباید غفلت کرد
۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / میزگرد ایرنا / اصفهان
تهدیدات زیستی، خطر جدی که نباید غفلت کرد
اصفهان- ایرنا- دامنه تهدیدات زیستی به خاطر گستردگی ابعاد آن، خطری است جدی که به اعتقاد کارشناسان میزگرد ایرنا اصفهان نباید نسبت به این تهدیدها غفلت و برای مقابله با آن ضمن شناسایی دقیق ظرفیت ها باید برنامه ریزی اصولی و پایدار اتخاذ کرد.
ورزشی نویسی، خبرنگاری با اعمال شاقه
۱۳۹۸/۰۴/۲۳ / میزگرد ایرنا / استان قزوین / ورزشی
ورزشی نویسی، خبرنگاری با اعمال شاقه
قزوین – ایرنا – خبرنگاران ورزشی که همواره به دنبال شفاف سازی ، روشنگری و بیان مشکلات و داشته ها در عرصه ورزش هستند، خود از مشکلاتی رنج می برند که کمتر گفته و شناخته شده است.
زخم‌های فوتبال گیلان از نبود حمایت و ناکارآمدی مدیریتی
۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / فوتبال / ورزش / گیلان
زخم‌های فوتبال گیلان از نبود حمایت و ناکارآمدی مدیریتی
رشت - ایرنا - گیلان با سابقه‌ای به‌ نسبت طولانی در ورزش فوتبال و ظهور ورزشکارانی نام‌دار، چند سالیست با مشکلاتی در بخش‌های مختلف دست به گریبان است و همین کاستی‌ها و نواقص، زمینه‌ساز آن شد که اکنون، نماینده‌ای از این استان در لیگ برتر کشور حضور نداشته باشد؛ مدیریت صحیح، استفاده از افراد توانمند با کارنامه‌ای روشن و حمایت مسئولان از باشگاه‌ها و سرمایه‌گذاری در تیم‌های فوتبال راهکارهای مطرح شده در میزگرد خبری ایرنا عنوان شده است.
ناهنجاری های اخلاقی جامعه نیازمند ریشه یابی است
۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / اجتماعی / درس اخلاق / میزگرد ایرنا / جامعه
ناهنجاری های اخلاقی جامعه نیازمند ریشه یابی است
اصفهان - ایرنا - گسترش برخی ناهنجاری ها از جمله فریب، تقلب، تظاهر، بی اعتمادی، ریا، خشونت، درگیری، تهمت، دروغ، حسادت، خودخواهی، قانون گریزی، زیر پا گذاشتن حقوق دیگران به اعتقاد کارشناسان میزگرد ایرنا اصفهان مبین افول اخلاقی در جامعه است که این بیماری را باید جدی گرفت.
رشد مصرف قلیان و بی‌تفاوتی شهروندان
۱۳۹۸/۰۴/۰۴ / مهاباد / قلیان / نه به دخانیات / میزگرد ایرنا
رشد مصرف قلیان و بی‌تفاوتی شهروندان
مهاباد- ایرنا- رشد قلیان‌سراها در چند سال اخیر باعث شده است تا بسیاری از جوانان به دلیل بی‌تفاوتی خانواده‌ها به سمت استفاده از قلیان گرایش پیدا کنند.
آیا گیم در ایران صنعت است
۱۳۹۸/۰۳/۳۰ / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
آیا گیم در ایران صنعت است
تهران - ایرنا - در میزگرد «آیا گیم در ایران صنعت است»، کارشناسان این عرصه بیشتر اعتقاد دارند که ما هنوز به صنعت بازی سازی دست پیدا نکرده ایم، اما رشد بازی‌های موبایلی در کشور به این دلیل است که دولت به شکل مستقیم به آن ورود نکرده است.
فوتبال؛ سپر بلایی برای خشونت جامعه
۱۳۹۸/۰۳/۲۸ / خشونت / ورزشگاهها / فوتبال / جامعه شناسی خشونت در ورزشگاهها
فوتبال؛ سپر بلایی برای خشونت جامعه
تهران- ایرنا- روانشناسان و جامعه شناسان حوزه ورزش در میزگرد ایرنا با ریشه یابی رفتارهای ناهنجار ورزشی تاکید کردند: خشونت از مجموعه هیجان های تکانشی است که باید ریشه آن را در عوامل فردی و اجتماعی جامعه مورد بررسی قرار داد.
پیشکسوتان رسانه ای ورزش در میزگرد ایرنا: باشگاه ها از انجام کار فرهنگی ناتوانند
۱۳۹۸/۰۳/۲۱ / فوتبال / ورزشگاه آزادی / نویسندگان / وزارت ورزش / روسیه / لیگ برتر فوتبال
پیشکسوتان رسانه ای ورزش در میزگرد ایرنا: باشگاه ها از انجام کار فرهنگی ناتوانند
تهران- ایرنا- جمعی از نویسندگان ورزشی ایران در میزگرد خبری ایرنا با تاکید بر کارکرد واقعی باشگاه ها در حوزه ورزش عنوان کردند که با توجه به تعاریف متعدد فرهنگ در بخش های مختلف، پسوند فرهنگی برای این نهادها اضافه است و نمی توانند از عهده کار فرهنگی بر آیند.
میزگرد بررسی وضعیت اشتغال پایدار روستایی در قزوین برگزار شد
۱۳۹۸/۰۳/۱۸ / استان قزوین / اشتغال / اقتصادی، اشتغال روستایی
میزگرد بررسی وضعیت اشتغال پایدار روستایی در قزوین برگزار شد
قزوین – ایرنا - میزگرد بررسی وضعیت اشتغال پایدار روستایی روز شنبه با حضور تعدادی از کارشناسان و مسئولان در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز قزوین برگزار شد.
میزگرد بررسی بحران مالی در نشریات کرمانشاه
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / کرمانشاه / مطبوعات / میزگرد خبری / ایرنا
میزگرد بررسی بحران مالی در نشریات کرمانشاه
ایرنا- کرمانشاه- میزگرد بررسی بحران مالی در نشریات محلی استان کرمانشاه صبح دوشنبه (13 خرداد) با حضور مدیر مسئول و سردبیران پنج نشریه محلی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در خبرگزاری ایرنا برگزار شد.(عکاس: بهمن زارعی)
بررسی نقش رسانه ها در ترویج فرهنگ دفاع مقدس(2)
۱۳۹۸/۰۳/۱۲ / دفاع مقدس
بررسی نقش رسانه ها در ترویج فرهنگ دفاع مقدس(2)
ایرنا- یاسوج- با حضور فعالان فرهنگی نقش رسانه ها در ترویج فرهنگ دفاع مقدس در میزگرد تخصصی ایرنا بررسی شد.
موج سالمندی و جامعه ای که برای آن مهیا نیست
۱۳۹۸/۰۳/۰۸ / میزگرد ایرنا سمنان / سالمندی / آموزش های اجتماعی
موج سالمندی و جامعه ای که برای آن مهیا نیست
سمنان- ایرنا- سالمندان قشری مهم و نیازمند به خدمات ویژه هستند که در سال های آینده جمعیت آنان در کشور فراگیرتر می شود، جامعه باید با برنامه های جامع و پژوهش‌ محور در کنار همسویی نهادهای مرتبط، برای ارایه خدمات و مدیریت مسایل این قشر مهیا باشد.
میزگرد ایرنا: استارتاپ ها و چشم انداز فرارو
۱۳۹۸/۰۳/۰۷ / شرکت های دانش بنیان / استارتاپ ها
میزگرد ایرنا: استارتاپ ها و چشم انداز فرارو
ایرنا- شیراز- کسب و کارهای نوین و نوپا موسوم به استارتاپ ها ظرفیت های جدیدی را در حوزه اقتصاد و اشتغال به وجود آورده اند. نمایندگان استارتاپ در میزگرد تخصصی ایرنا به بیان راهکارهای تحول در این بخش پرداختند.
افزایش مشارکت زنان در اهدای خون نیازمند زدودن باورهای غلط بهداشتی و فرهنگی
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
افزایش مشارکت زنان در اهدای خون نیازمند زدودن باورهای غلط بهداشتی و فرهنگی
اصفهان- ایرنا- سهم اهدای خون زنان در کشور به دلایل باورهای غلط بهداشتی و فرهنگی زیر 10 درصد است که به اعتقاد پزشکان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان افزایش مشارکت آنان در این این امر مهم نیازمند اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و فرهنگسازی است که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند.
چالش تغییر اقلیم، واقعیتی که نیازمند برنامه ریزی است
۱۳۹۸/۰۳/۰۴
چالش تغییر اقلیم، واقعیتی که نیازمند برنامه ریزی است
اصفهان- ایرنا- تغییر اقلیم به عنوان مسأله‌ای بسیار مهم و واقعیتی انکارنشدنی است که تاکنون مشکلات فراوانی را برای بخش‌های مختلف ایجاد کرده که به اعتقاد کارشناسان میزگرد ایرنا اصفهان، نظام برنامه ریزی کشور باید برای رفع آن تدابیر اصولی و متناسب منطقه‌ای بیندیشد.
بررسی نقش مهارت آموزی در اشتغال پایدار
۱۳۹۸/۰۳/۰۲
بررسی نقش مهارت آموزی در اشتغال پایدار
ایرنا- یاسوج- نقش مهارت آموزی در توسعه اشتغال پایدار در میزگرد تخصصی ایرنا بررسی شد.
میزگرد روابط عمومی و اطلاع رسانی نوین در ایرنا شهرکرد
۱۳۹۸/۰۳/۰۲
میزگرد روابط عمومی و اطلاع رسانی نوین در ایرنا شهرکرد
شهرکرد- ایرنا- میزگرد تخصصی روابط عمومی ها ، حقوق شهروندی و گردش آزاد اطلاعات و اطلاع رسانی نوین با شبکه های مجازی به میزبان ایرنا شهرکرد با حضور روابط عمومی ها و کارشناسان این حوزه برگزار شد.
میزگرد بررسی مشکلات حوزه روابط عمومی های لرستان برگزار شد
۱۳۹۸/۰۳/۰۱ / اجتماعی / میزگرد ایرنا / روابط عمومی / چالش ها
میزگرد بررسی مشکلات حوزه روابط عمومی های لرستان برگزار شد
خرم آباد - ایرنا - میزگرد بررسی چالش ها و دغدغه های روابط عمومی های دستگاه های اجرایی لرستان با حضور برخی از کارشناسان این حوزه در ایرنای خرم آباد برگزار شد.
میزگرد ایرنا: واکاوی راهکارهای رونق تولید کشاورزی
۱۳۹۸/۰۳/۰۱
میزگرد ایرنا: واکاوی راهکارهای رونق تولید کشاورزی
ایرنا- شیراز- راهکارهای تحقق شعار سال در بخش کشاورزی در میزگرد ایرنا فارس بررسی شد. در این میزگرد، مسئولان جهاد کشاورزی، شرکت آب منطقه ای، خانه کشاورز استان و رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز به بیان دیدگاه های خود درباره "رونق تولید" در کشاورزی پرداختند.
میزگرد راهکارهای مقابله با آتش سوزی جنگلها در ایرنا شهرکرد برگزار شد
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ / اقتصاد / میزگرد / آتش سوزی / چهارمحال و بختیاری
میزگرد راهکارهای مقابله با آتش سوزی جنگلها در ایرنا شهرکرد برگزار شد
شهرکرد- ایرنا- میزگرد تخصصی واکاوی علل و راهکارهای آتش سوزی در اراضی مرتعی و مناطق حفاظت شده زیست محیطی و جنگل های استان چهارمحال و بختیاری روز سه شنبه به میزبانی ایرنا مرکز شهرکرد برگزار شد.
استفاده از فناوری روز نیاز ضروری نظام آموزشی
۱۳۹۸/۰۲/۳۰ / علمی آموزشی / فناوری / آموزش و پرورش / میزگرد ایرنا
استفاده از فناوری روز نیاز ضروری نظام آموزشی
اصفهان - ایرنا - سرعت بخشی به توسعه دانش، تربیت افراد متناسب عصر مدرن، پرداختن به محتوای دیجیتال، ارتقای سطح کیفی معلمان و جایگاه آموزش و پرورش از جمله ضرورت های نظام آموزشی کشور است که به تاکید کارشناسان میزگرد ایرنا اصفهان با استفاده از فناوری های روز تحقق می یابد.
فرهنگ سازی، برنامه ریزی و آموزش نیاز اساسی مدیریت بحران
۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / اقتصاد / مدیریت بحران / حوادث / میزگرد ایرنا اصفهان
فرهنگ سازی، برنامه ریزی و آموزش نیاز اساسی مدیریت بحران
اصفهان- ایرنا- فرهنگ سازی، برنامه ریزی، آموزش عمومی، پیشگیری و پیش بینی، تامین تجهیزات، و انسجام بین بخشی از جمله نیازهای اساسی مدیریت بحران در کشور است که به اعتقاد کارشناسان، باید برای تحقق این مهم به هم پیوسته تدابیر اصولی اندیشید.
بازار قطر مقصد صادرات کالاهای ایرانی
۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / اقتصاد / میزگرد ایرنا / بازار قطر / صادرات کالاهای ایرانی
بازار قطر مقصد صادرات کالاهای ایرانی
بندرعباس - ایرنا - تحریم قطر توسط چند کشور عربی که از سال 96 آغاز شد، فرصتی استثنائی پیش روی صادرکنندگان و بازرگانان ایرانی قرار داد تا صادرات کالاهای خود را به این کشور افزایش دهند.
میزگرد'اهدای خون بانوان، واقعیت ها و چالش ها' در ایرنا برگزار شد
۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / اجتماعی / بانوان / اهدای خون بانوان / فقر آهن و کم خونی
میزگرد'اهدای خون بانوان، واقعیت ها و چالش ها' در ایرنا برگزار شد
اصفهان- ایرنا- میزگرد 'اهدای خون بانوان، واقعیت ها و چالش ها' روز شنبه با حضور جمعی از پزشکان و مسوولان در خبرگزاری جمهوری اسلامی استان اصفهان برگزار شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •