شنبه, ۹ فروردین, ۱۳۹۹ / 28 March, 2020
هیأت وزیران
جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا
جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا
ایرنا - تهران - جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا روز شنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور، هیأت وزیران و اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا در مجموعه حافظیه سعدآباد برگزار شد.
۶ ساعت قبل / حسن روحانی / علی ربیعی / محمود واعظی / سعید نمکی /
صفر تا صد طرح فاصله‌گذاری اجتماعی/ انجام چه کارهایی ممنوع شد؟
به گزارش فارس علیار راستگو در گفت‌وگو با خبرنگاران از اجرای طرح تقویت فاصله‌گذاری اجتماعی از بامداد روز جمعه هشتم فروردین همزمان با سراسر کشور در استان خبر داد و  اظهار داشت: این طرح به منظور کاهش تماس‌ها و کمک به قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا توسط هیأت وزیران مصوب شده و تا 15 فروردین اجرا می‌شود.
۴۴ ساعت قبل / فاصله اجتماعی / محدودیت تردد / ممنوعیت سفر به استان ها /
تصویب مصوبات شورای عالی بیمه سلامت در دولت
تصویب مصوبات شورای عالی بیمه سلامت در دولت
با تصویب هیأت وزیران قیمت تضمینی خرید گندم به ازای هر کیلوگرم، مبلغ ۲۵ هزار ریال تعیین و با اختصاص تسهیلات برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان در سال ۹۹ موافقت شد.
۲ روز قبل / هیأت وزیران /
نامه دبیر مجمع وزیران ادوار جمهوری اسلامی به رئیس جمهور
نامه دبیر مجمع وزیران ادوار جمهوری اسلامی به رئیس جمهور
شفقنا- غلامرضا شافعی دبیر و نایب رییس هیأت مدیره مجمع وزیران ادوار جمهوری اسلامی در نامه ای به رئیس جمهور پیشنهاداتی درباره مبارزه با کرونا ارائه کرد. متن این نامه به شرح زیر است: جناب آقای دکتر حسن روحانی رئیس جمهور...
۳ روز قبل /
کرونا در منطقه؛ اقدام بی سابقه دمشق در چند قرن اخیر/کویت تقریبا حکومت نظامی اعلام کرد
کرونا در منطقه؛ اقدام بی سابقه دمشق در چند قرن اخیر/کویت تقریبا حکومت نظامی اعلام کرد
ایرنا نوشت: هیأت وزیران کویت شنبه شب به دلیل شیوع ویروس کرونا، قانون منع آمد و شد شبانه را در این کشور وضع کرد. همچنین دمشق در اقدامی بی سابقه مسجد اموی را تعطیل کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ / سوریه / ویروس کرونا / کویت / خاورمیانه /
قانون منع آمد و شد شبانه در کویت برای مقابله با کرونا
قانون منع آمد و شد شبانه در کویت برای مقابله با کرونا
تهران-ایرنا- هیأت وزیران کویت شنبه شب به دلیل شیوع ویروس کرونا، قانون منع آمد و شد شبانه را در این کشور وضع کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ / ویروس کرونا / کویت / عربستان سعودی / کرونا و معضل بازار لوازم پیشگیری از آن / هراس جهانی از ویروس کرونا /
سرلشکر باقری و واعظی با ماسک به جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا آمدند /روحانی در جایگاه ریاست +عکس
سرلشکر باقری و واعظی با ماسک به جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا آمدند /روحانی در جایگاه ریاست +عکس
نخستین جلسه ستاد ملی مبارزه در سال جدید صبح شنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری و با حضور هیأت وزیران و اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا در مجموعه حافظیه تهران برگزار شد. /عکس‌ها از: ایرنا
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / ویروس کرونا / سرلشکر محمد حسین باقری / حسن روحانی /
بررسی لزوم کنترل سفرها و نحوه جبران تعطیلات مراکز آموزشی در جلسه هیئت دولت
بررسی لزوم کنترل سفرها و نحوه جبران تعطیلات مراکز آموزشی در جلسه هیئت دولت
در جلسه هیأت دولت که به ریاست حجت الاسلام روحانی برگزار شد، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از اقدامات و برنامه های «ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا» به هیأت وزیران ارائه داد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ /
بررسی ابعاد اقدامات  ستاد ملی مقابله با کرونا در هیات دولت
بررسی ابعاد اقدامات ستاد ملی مقابله با کرونا در هیات دولت
در جلسه هیأت دولت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از اقدامات و برنامه‌های «ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا» به هیأت وزیران ارائه داد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / حسن روحانی / وزارت بهداشت / آموزش پزشکی / درمان / کرونا / ویروس کرونا / دولت / هیات دولت /
آزمون استخدامی آموزشیاران سوادآموزی به تعویق افتاد/ مهلت ثبت نام تمدید شد
شاپور محمدزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: برگزاری آزمون استخدامی آموزشیاران و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی به استناد بند 2 قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مورخ 13 شهریور 97 مجلس شورای اسلامی، ماده 5 آیین‌نامه اجرایی 30 شهریور 98 هیأت وزیران و بند 3.2 شیوه‌نامه وزارت آموزش و پرورش مورخ دوم آذر 98 که قرار بود در تاریخ 22 فروردین 98 برگزار شود، با توجه به شرایط کشور به تعویق افتاد و متعاقبا تاریخ جدید آزمون اعلام می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت / آموزشیاران نهضت سواد آموزی /
حذف شرط تأهل برای صدور پروانه تاکسی
یکی از شروط صدور پروانه تاکسیرانی تأهل فرد متقاضی است. شرط تأهل سبب شده افراد مجردی که تمایل به انتخاب شغل تاکسیرانی دارند، ناتوان از دستیابی به این شغل باشند. مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در این‌باره گفت: باتوجه به واقعیت جامعه درحال پیگیری اصلاح این شرط هستیم. علیرضا قنادان در گفت‌وگو با شهرنوشت با اشاره به اینکه شرط تأهل برای صدور پروانه تاکسیرانی جزو آیین‌نامه مصوب هیأت وزیران است، تصریح کرد: این مصوبه قدیمی در سال 1374در قالب ضوابط قانونی به سازمان تاکسیرانی ابلاغ شد. …
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ /
دولت پیگیر نامه نیلوفر بیانی
مقامات دولتی نامه اخیر یکی از محکومان محیط‌زیستی مبنی بر شکنجه‌های روحی و روانی در طول مدت بازداشت را در دستور کار رسیدگی قرار دادند. پایگاه اطلاع‌رسانی دولت از جلسه یکشنبه عصر هیأت دولت گزارش داد: «براساس مصوبه روز یکشنبه هیأت دولت مقرر شد: وزیر دادگستری ادعاهای اخیر خانم نیلوفر بیانی را به‌طور جدی پیگیری و نتیجه را به هیأت وزیران گزارش کند.» نیلوفر بیانی اخیرا در نامه‌ای که بی‌بی‌سی فارسی آن را منتشر کرده گفته است: «هرگونه اعتراف مبنی بر جاسوسی یا فعل مجرمانه دیگر تحت شدیدترین شکنجه‌های روحی …
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ /
جریان واردات ژل های تزریقی از فرودگاه امام چیست؟
جریان واردات ژل های تزریقی از فرودگاه امام چیست؟
مهرداد جمال ارونقی با هدف شفافیت و دسترسی آزاد به اطلاعات، گزارش شفافی در مورد اقلام مشمول مصوبه اخیر هیأت وزیران درباره نحوۀ ترخیص کالاهای گروه ۴ دارای ثبت سفارش ارائه داد و سهم «پوشاک» و «پیانو» تا «ژل های تزریقی» و «غذای حیوانات و پرندگان» را تشریح کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / فرودگاه / فرودگاه امام / واردات / لباس و پوشاک / زیبایی / گمرک /
شفاف‌سازی گمرک درباره خودروهای دپویی
روابط عمومی گمرک ایران:معاون فنی و امور گمرکی گمرک با شفاف‌سازی درخصوص مصوبه اخیر هیأت وزیران برای ترخیص خودروهای موجود در گمرک، به برخی ابهامات پیرامون این مصوبه پاسخ داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ /
جزئیات تازه ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک
جزئیات تازه ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک
معاون فنی و امور گمرکی گمرک با شفاف‌سازی در خصوص مصوبه اخیر هیأت وزیران برای ترخیص خودروهای موجود در گمرک، به برخی ابهامات پیرامون این مصوبه پاسخ داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ /
بررسی گزارش دستگاه‌ها درباره برف گیلان در هیأت دولت
در جلسه هیات وزیران به ریاست معاون اول رئیس جمهور، دستگاه‌های مسئول گزارشی از اقدامات انجام شده و نحوه مدیریت برای امدادرسانی در بارش بی سابقه برف در استان گیلان ارائه دادند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ /
گزارش دستگاه‌های مسئول از نحوه مدیریت و اقدامات عملیاتی در بارش بی‌سابقه برف در گیلان
گزارش دستگاه‌های مسئول از نحوه مدیریت و اقدامات عملیاتی در بارش بی‌سابقه برف در گیلان
در جلسه هیأت وزیران به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، دستگاه‌های مسئول گزارشی از اقدامات انجام شده و نحوه مدیریت برای امدادرسانی در بارش بی سابقه برف در استان گیلان ارائه دادند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / کرمان / ایران / سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی / انقلاب اسلامی ایران / خبر گزاری مهر / اسحاق جهانگیری /
موافقت اولیه با بنزین نوروزی
وزیر نفت از موافقت اولیه حسن روحانی، رئیس‌جمهور با اختصاص سهمیه بنزین ویژه نوروز99 خبر داد. به‌گفته بیژن زنگنه جزئیات اجرای این طرح و میزان سهمیه‌ای که به هر خودرو تعلق می‌گیرد، هنوز مشخص نیست و به بررسی پیشنهادها و تصویب آن در دولت بستگی دارد. هیأت دولت پیش‌تر قرار بود در نشست روز چهارشنبه‌ خود در این‌باره به اجماع برسد، اما با توجه به تراکم دستور کارهای موجود در جلسه هفته گذشته هیأت وزیران نوبت به طرح موضوع بنزین نرسید؛ حالا گمانه‌زنی‌ها از این حکایت دارد که احتمالا دولت در نشست امروز، یکشنبه یا …
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ /
همه‌پرسی؛ پایه جمهوریت
معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری خبری را اعلام کرد که همه منتظر آن بودند. او گفت: «پیش‌نویس لایحه برگزاری همه‌پرسی درباره صلاحیت داوطلبان انتخاباتی در معاونت حقوقی آماده شده و به‌زودی تحویل هیأت وزیران می‌شود. این لایحه نهایتا چارچوب نظارت استصوابی را مشخص می‌کند. براساس روندی که لوایح در دولت و مجلس طی می‌کنند منطقا رسیدگی به این موضوع در روزهای پایانی مجلس دهم انجام خواهد شد.» چنین لایحه‌ای از دو جهت اهمیت دارد؛ نخست از حیث مراجعه به همه‌پرسی است. پس از انقلاب فقط سه بار همه‌پرسی شده است. اولین بار در 12 فروردین ‌سال 1358 درباره اصل نظام و دومین و سومین بار نیز درباره تأیید قانون اساسی و اصلاحیه آن بود که در ‌سال 1358 و 1368 …
۱۳۹۸/۱۱/۲۵ /
تهیه پیش‌نویس لایحه رفراندوم درباره نظارت استصوابی
تهیه پیش‌نویس لایحه رفراندوم درباره نظارت استصوابی
لایحه برگزاری همه‌پرسی درباره «نظارت استصوابی» شورای نگهبان بر انتخابات بزودی به هیأت وزیران ارسال می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ /
حمایت فراکسیون امید از رفراندوم
[مجتبی رحیمی] چند روز پس از گزارش «شهروند» درباره لایحه دولت برای برگزاری همه‌پرسی، لعیا جنیدی، معاون حقوقی ‏رئیس‌جمهوری با تأیید این مطلب از تدوین پیش‌نویس لایحه برگزاری همه‌پرسی درباره صلاحیت داوطلبان انتخاباتی که درنهایت ‏چارچوب نظارت استصوابی را تعیین می‌کند در این معاونت خبر داد‎. لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس‌جمهوری روز گذشته در ‏حاشیه جلسه هیأت وزیران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: «پیش‌نویس لایحه برگزاری همه‌پرسی درباره صلاحیت داوطلبان ‏انتخاباتی در معاونت حقوقی آماده شده و به‌زودی تحویل هیأت وزیران می‌شود‎.» او گفت:«این لایحه نهایتاً چارچوب نظارت ‏استصوابی را مشخص می‌کند‎.» …
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ /
بنزین سفرهای نوروزی؛ شاید هفته بعد
قرار بود هیأت وزیران در جلسه دیروز پیشنهاد اختصاص بنزین نوروزی را بررسی و تکلیف بنزین سفر را روشن کند، اما پس از پایان جلسه، خبری اعلام نشد تا انتظارات به هفته آینده کشیده شود. پیش‌تر وزیر نفت گفته بود: پیشنهادی برای اختصاص سهمیه بنزین در ایام نوروز دریافت نکرده، نامه‌ای هم با این مضمون به دولت ارسال نشده؛ اما معاون وزارت گردشگری در پاسخ اعلام کرد: موضوع اختصاص بنزین نوروزی را پیگیری کرده و درخواست خود را هم به دولت و هم وزارت نفت ارسال کرده‌ایم. کنش و واکنشی که به خوبی نشان می‌دهد کدام مجموعه در …
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ /
وزیر بهداشت: تهدید کرونا جدی است/ افرادی که از چین آمده‌اند در قرنطینه و حالشان خوب است
وزیر بهداشت: تهدید کرونا جدی است/ افرادی که از چین آمده‌اند در قرنطینه و حالشان خوب است
به گزارش فارس، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز‌ (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیأت وزیران و در جمع خبرنگاران در خصوص شایعات مطرح شده درباره ورود ویروس کرونا به کشور، اظهار داشت: قطعا کرونا یک تهدید جدی است و صدای پای کرونا را از پشت مرزها می‌شنویم. تا امروز مورد مثبتی از ‌کرونای جدید نداشتیم. 
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / سعید نمکی / وزیر بهداشت / ویروس کرونا / ویروس کرونا در ایران /
نخستین گام برای احیای امنیت شغلی کارگران
نخستین گام برای احیای امنیت شغلی کارگران
سرانجام پس از 3دهه مغفول‌ماندن تبصره یک از ماده7 قانون کار، تلاش گروه‌های کارگری در مذاکره با شرکای اجتماعی به‌نتیجه رسید و هیأت وزیران در جلسه اخیر خود، حداکثر مدت موقت برای کارهای با جنبه غیرمستمر را تعیین کرد. طبق اعلام محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حداکثر مدت موقت، در قراردادهای کار، برای کارهایی که طبیعت آنها جنبه غیرمستمر دارد، از زمان این تصویب‌نامه، به‌مدت 4سال تعیین شده است. علی خدایی، نماینده کارگران در شورای‌عالی کار در گفت‌وگو با همشهری، این مصوبه را نخستین گام تشکل‌های …
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ /
سازمان مالیاتی:‌ وکلا از پرداخت مالیات معاف نیستند
به گزارش فارس، طبق مصوبه هیأت وزیران به اشخاص حقوقی، نهادها و مؤسسات عام‌المنفعه نظیر کانون‌های وکلای دادگستری که به موجب قوانین یا مقررات مربوطه ایجاد شده یا می‌شوند بدون نیاز به ثبت در هر یک از قالب‌های شخصیت حقوقی شناسه ملی اختصاص داده می‌‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / سازمان امور مالیاتی / مالیات وکلا /
عیدی کارکنان دولت با حقوق بهمن ماه واریز می‌شود/ واریز یارانه بهمن ماه؛ فردا شب
عیدی کارکنان دولت با حقوق بهمن ماه واریز می‌شود/ واریز یارانه بهمن ماه؛ فردا شب
ایلنا: سخنگوی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: هیأت وزیران مبلغ ثابت دوازده میلیون ریال را به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال ۱۳۹۸ به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) تعیین…
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / حقوق / سازمان برنامه و بودجه / عیدی / یارانه / کارکنان دولت /
تقدیر شاه سعودی از ترامپ برای معامله قرن
تقدیر شاه سعودی از ترامپ برای معامله قرن
فارس نوشت: هیأت وزیران سعودی امروز با حضور سلمان بن عبدالعزیز از اقدام آمریکا برای ارائه طرح موسوم به «معامله قرن» تقدیر کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / فلسطین / عربستان / ایالات متحده آمریکا / طرح معامله قرن /
حذف سهمیه سوخت تاکسی‌های فاقد پروانه از اول اسفند
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از حذف سهمیه سوخت تاکسی‌های فاقد پروانه از اول اسفند خبر داد. به گزارش همشهری، مرتضی ضامنی در این‌باره گفت: هیأت وزیران طی مصوبه‌ای به مجموعه وزارت کشور تکلیف کرده تا تاکسی‌های غیرفعال به‌خصوص در کلانشهرها را شناسایی کند و پیرو این مصوبه اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، سامانه جامع ناوگان تاکسیرانی را راه‌اندازی کرد تا فرایند صدور پروانه‌ در شهرهای مختلف به‌صورت برخط در این سامانه گزارش شود. با توجه به اجرای طرح سهمیه بندی سوخت و اهداف تعریف شده در این طرح …
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ /
اعتبار و تسهیلات بانکی در اختیار سیل‌زدگان قرار می‌گیرد
اعتبار و تسهیلات بانکی در اختیار سیل‌زدگان قرار می‌گیرد
تهران-ایرنا- هیأت وزیران با اختصاص مبلغ ۶ هزار و ۸۳۹ میلیارد و ۶۳۵ میلیون ریال اعتبار برای بازسازی خسارات‌ ناشی از سیل و آب‌گرفتگی استان‌های سیستان وبلوچستان، کرمان و هرمزگان موافقت کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / سیستان و بلوچستان / کرمان / دبیر هیأت دولت / کمک های مردمی برای سیل زدگان سیستان و بلوچستان /
فارس من| گلایه‌های معلمان از نحوه اجرای رتبه‌بندی/ چرا «تعجیل» حذف شد؟
فارس من| گلایه‌های معلمان از نحوه اجرای رتبه‌بندی/ چرا «تعجیل» حذف شد؟
رتبه‌بندی معلمان پس از کش و قوس فراوان به تصویب هیأت وزیران رسید و آموزش و پرورش هم در این ماه اجرا کرده است اما برخی معلمان به نحوه اجرای رتبه‌بندی گلایه دارند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ /
برجـام در جایگاه شهود
[یاسمن طاهریان] روز سه‌شنبه خبرگزاری رویترز به نقل از دو دیپلمات اروپایی مدعی شد که سه کشور آلمان، بریتانیا و فرانسه تصمیم گرفتند سازوکار موسوم به مکانیسم حل اختلاف در برجام را فعال‌سازی کنند. به گفته این دو دیپلمات هدف این سه کشور از این اقدام نجات برجام است و قصد ندارند تحریم‌های سازمان ملل را دوباره  اعمال کنند. محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران در نخستین واکنش به این اقدام کشورهای اروپایی در پیام توییتری نوشت: «طی 20 ماه، سه کشور اروپایی عضو برجام با پیروی از سیاست انگلستان در جلب رضایت ایالات متحده به دیکته‌های آمریکا تن داده است. این کار هیچ نتیجه‌ای دربرنداشته و هرگز نخواهد داشت. تروئیکای اروپا می‌تواند برجام  را حفظ کند، ولی نه با جلب رضایت …
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ /
گزیده اخبار
شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی [شهروند]  هیأت وزیران شرایط جدید پرداخت حمایت معیشتی را مشخص کرد که بر این اساس «خانوارهای دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به‌طور همزمان یا خانوارهای دارای دو واحد ملکی مشمول حمایت نمی‌شوند.» براساس تصمیم جدید هیأت وزیران خانواده‌های تهرانی و ساکن کلانشهرها که املاکی به ارزش حداقل یک‌میلیارد و 200‌میلیون تومان دارند، مشمول یارانه معیشتی نمی‌شوند. همچنین افراد ساکن در شهرستان‌ها در صورتی که ارزش خانه‌شان حداقل 900‌میلیون تومان باشد، از فهرست یارانه معیشتی حذف می‌شوند. به جز این حداقل ارزش خودروهای سواری خانوارها نباید بیشتر از 300‌میلیون تومان باشد و خانوارهایی که بیش از سه سفر خارجی غیرزیارتی …
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ /
تشکیل دو کارگروه برای رسیدگی به حوادث هواپیمای مسافربری و کرمان
تشکیل دو کارگروه برای رسیدگی به حوادث هواپیمای مسافربری و کرمان
در جلسه روز گذشته هیأت وزیران که به ریاست اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، تشکیل دو کارگروه به منظور رسیدگی به موضوع جان باختن تعدادی از هموطنان در مراسم بدرقه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و نیز برای پیگیری حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین به تصویب رسید.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ /
آفت صحرایی | اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی
آفت صحرایی | اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی
شفقنا اقتصادی _ تصویبنامه هیات وزیران در خصوص اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال به منظور مبارزه کامل با آفت ملخ صحرایی در استان‌های جنوب و جنوب شرقی کشور ابلاغ شد. مهر نوشت:  تصویب‌نامه مصوب جلسه مورخ ۹۸/۱۰/۱۵ هیأت وزیران در خصوص «اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال به منظور مبارزه کامل با آفت ملخ صحرایی در […]
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ /
تلاش برای ممنوعیت کودک‌همسری
تلاش برای ممنوعیت کودک‌همسری
مهدیه تقوی راد ـ خبرنگار در لایحه مقابله با کودک همسری که از سوی دولت تدوین و هفته گذشته در کمیسیون لوایح دولت تصویب شد حداقل سن ازدواج برای دختران 13سال و برای پسران 15سال تعیین شده است؛ لایحه‌ای که باید برای تصویب به کمیسیون لوایح اصلی و در نهایت به هیأت وزیران برود و مصوب شود. این لایحه در حالی در کمیسیون فرعی دولت به تصویب رسیده که پیش‌از‌این، نمایندگان مجلس همین مسئله را در طرحی مورد بررسی قرار داده و به‌دلیل اصلاح برخی ابهامات رسیدگی به آن تعویق افتاده است. مطالعات مربوط به تدوین این لایحه …
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ /
بررسی آیین‌نامه احداث پتروپالایشگاه با سرمایه‌های مردم در هیأت وزیران/ آماده اجرا هستیم
بررسی آیین‌نامه احداث پتروپالایشگاه با سرمایه‌های مردم در هیأت وزیران/ آماده اجرا هستیم
معاون برنامه‌ریزی وزارت نفت گفت: آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه صنایع پایین‌دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌های مردمی در دستور کار روز چهارشنبه جلسه هیأت وزیران قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ /
گام تازه برای کنترل تورم
گام تازه برای کنترل تورم
برای نخستین بار در ایران قرار است بانک مرکزی از طریق اجرای عملیات بازار باز زمینه تعیین نرخ تعادلی بهره و تورم را به روشی مدرن اجرا کند. روز یکشنبه هیأت وزیران به ریاست حسن روحانی آیین‌نامه اجرایی خرید و فروش اوراق بدهی دولتی را برای همین کار تصویب کرد، به این ترتیب از این پس بانک مرکزی مجاز است رسما عملیات بازار باز را از طریق خرید و فروش اوراق مالی اسلامی آغاز کند. به گزارش همشهری، اوایل امسال با تصویب شورای پول و اعتبار قرار شد بانک مرکزی برای نخستین بار در ایران عملیات بازار باز را اجرا کند. …
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ /
واریز مابه‌التفاوت ریالی سهمیه بنزین وانت بارها بر اساس پیمایش
واریز مابه‌التفاوت ریالی سهمیه بنزین وانت بارها بر اساس پیمایش
وزارت کشور با اشاره به موافقت هیأت وزیران با تخصیص سهمیه بنزین مازاد وانت بارها به میزان۱۰۰ لیتر برای مدت 2ماه گفت: سهمیه مازاد بر اساس پیمایش به صورت اعتباری به مالکین پرداخت خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ /
نیازاف، رئیس‌جمهوری مادام‌العمر ترکمنستان شد
صفر مرادنیازاف، رئیس‌جمهوری ترکمنستان عصر دیروز در اجلاس شورای مصلحت خلق به‌عنوان رئیس‌جمهور مادام‌العمر ترکمنستان برگزیده شد. به‌گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، این اجلاس پس از حدود 4ساعت بحث و اصرار نمایندگان شورای مصلحت خلق، مقامات دولتی، ریش‌سفیدان و علمای روحانی ترکمنستان این طرح را تایید کرد. شورای مصلحتی خلق ترکمنستان نهادی در ترکمنستان است که از 2800نماینده و معتمدان محلی، ریش‌سفیدان، روحانیون، نمایندگان پارلمان، اعضای هیأت وزیران و رئیسان دیوان‌عالی اقتصاد، دادستان کل و کلیه مقامات لشکری و …
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ /
پایان یک هفته خفگی؛ وزارت کشور 9تصمیم هیأت وزیران برای مواقع آلودگی هوا را اعلام کرد
پایان یک هفته خفگی؛ وزارت کشور 9تصمیم هیأت وزیران برای مواقع آلودگی هوا را اعلام کرد
چشم‌ها به غرب خیره شده است. شاید بادی بیاید. ابری بارانی بیاورد و یک هفته نفسگیر آلودگی هوای شهرهای بزرگ کشور را بشوید و ببرد. چهارشنبه شدیدترین روز آلوده هفته اخیر بود. در 9کلانشهر اراک، قزوین، شیراز، مشهد، اصفهان، تهران، کرج، اهواز و همدان هوای آلوده تنفس شد.
۱۳۹۸-۱۰-۰۵ /
تاکید بر هماهنگی حداکثری برای کاهش آلودگی هوای شهرها
معاون عمرانی وزیر کشور از ابلاغ مصوبات جلسه بررسی وظایف ابلاغی هیأت وزیران به وزارت کشور جهت انجام هماهنگی‌های لازم در راستای کاهش آلودگی هوای شهرهای کشور خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / طرح ترافیک / مهدی جمالی نژاد / شرکت ملی گاز ایران / وزارت کشور /
دیوان عدالت اداری شکایت معاون سابق رئیس قوه قضائیه را رد کرد
دیوان عدالت اداری شکایت معاون سابق رئیس قوه قضائیه را رد کرد
مهر نوشت: رای دیوان عدالت اداری در رابطه با درخواست رئیس سابق سازمان ثبت اسناد و املاک کشور پیرامون ابطال ماده ۸ آیین نامه اجرایی قانون منع به کارگیری اسامی بیگانه مصوب هیأت وزیران صادر شد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / دیوان عدالت اداری /
وضعیت آلودگی هوای کلان‌شهر‌ها در دولت بررسی شد
در جلسه عصر امروز (یکشنبه یکم دی ۱۳۹۸) هیأت دولت که به ریاست اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، شهردار و استاندار تهران، گزارشی از وضعیت آلودگی هوای کلان‌شهر‌ها و از جمله پایتخت را به هیأت وزیران ارائه دادند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ /
راه‌اندازی میادین میوه و تره‌بار در استان‌های سراسر کشور
راه‌اندازی میادین میوه و تره‌بار در استان‌های سراسر کشور
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در نامه‌ای به استانداران سراسر کشور با بیان اینکه موضوع راه‌اندازی میادین میوه و تره‌بار با اهداف تعیین شده، مطابق مصوبه هیأت وزیران به صورت ویژه در دستور کار ستاد تنظیم بازار استان یا کارگروه‌های ذیربط استانی دیگر قرار گرفته، از آنها خواست تا با فراهم کردن الزامات آن و تصمیمات لازم، برای عملیاتی شدن این مراکز اقدام لازم را انجام دهند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / میوه و تره‌بار / رییس اتحادیه میوه و سبزی / وزارت صنعت،معدن و تجارت /
اسماعیل نجار «رئیس سازمان مدیریت بحران کشور» شد
اسماعیل نجار «رئیس سازمان مدیریت بحران کشور» شد
با عنایت به پیشنهاد وزیر محترم کشور و تصویب هیأت محترم وزیران در جلسه مورخ ۱۳۹۸.۰۸.۲۶، نظر به تعهد و تجربیات ارزنده جناب‌عالی، به موجب این حکم برای یک دوره پنج ساله به سمت «رئیس سازمان مدیریت بحران کشور» منصوب می‌شوید.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اسماعیل نجار / سازمان مدیریت بحران /
تعیین سهمیه بنزین قایق‌های صیادی به دولت ارائه شد
تعیین سهمیه بنزین قایق‌های صیادی به دولت ارائه شد
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از ارائه پیشنهاد تعیین سهمیه بنزین قایق های صیادی به هیأت وزیران خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران / صید و صیادی / سهمیه بنزین /
بخش خصوصی ماینینگ در کما
بخش خصوصی ماینینگ در کما
نشست کارگروه ماینینگ انجمن بلاکچین ایران دیروز در محل این انجمن، پیرامون مسائلی چون مشکلات صنعت استخراج رمز ارز و مصوبه هیأت وزیران و تعرفه‌های اعلامی وزارت نیرو برای استخراج رمز ارزها با حضور محمدرضا شرفی رئیس کارگروه ماینینگ انجمن بلاکچین ایران، عباس آشتیانی و... دیگر اعضا برگزار شد. در این نشست اعضای انجمن ضمن انتشار بیانیه‌ای در اعتراض به تغییر نکردن مصوبه هیأت وزیران و اعلام تعرفه رسمی حامل‌های انرژی مورد نیاز صنعت ماینینگ تأکید کردند که با نرخ تعرفه‌ای که وزارت نیرو اعلام کرده نه تنها مرگ و زمان خاکسپاری صنعت ماینینگ نزدیک است، بلکه به نظر می‌رسد با این نرخ، وزارت نیرو و دیگر نهادهای درگیر در این صنعت هیچ تمایلی به فعالیت بخش خصوصی در حوزه ماینینگ ندارند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ /
لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور در هیأت دولت تصویب شد
لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور در هیأت دولت تصویب شد
هیات وزیران کار بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور را به پایان رساند و آن را تصویب کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ /
معطلی ۱۷ ماهه آیین‌نامه قرارداد موقت کار برای اجرا توسط دولت
معطلی ۱۷ ماهه آیین‌نامه قرارداد موقت کار برای اجرا توسط دولت
اجرای آیین نامه قرارداد موقت کار از تیر ماه۹۷ همچنان در انتظار تصویب هیأت وزیران است. با تغییر و تحول در سکاندار وزارت کار این آیین نامه هنوز در دولت معطل تصویب است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ /
بررسی کلیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کشور
در جلسه هیأت وزیران روز چهارشنبه، سازمان برنامه و بودجه کشور گزارشی از کلیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور به هیأت وزیران ارائه داد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / بودجه 99 / دولت دوازدهم / کلیات لایحه بودجه ۹۹ / هیات وزیران /
نوبخت: یارانه بنزین دهم هرماه پرداخت می‌شود
نوبخت: یارانه بنزین دهم هرماه پرداخت می‌شود
رییس سازمان برنامه و بودجه کل کشور با بیان اینکه هیأت وزیران از فردا (چهارشنبه) موضوع رسیدگی به پیش‌نویس لایحه بودجه سال ۹۹ را شروع می‌کند تا لایحه در ۱۵ آذر به مجلس تقدیم شود، گفت: یارانه بنزین دهم هر ماه در حساب خانوار واریز می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ /
نوبخت زمان پرداخت یارانه بنزین را اعلام کرد
نوبخت زمان پرداخت یارانه بنزین را اعلام کرد
ایرنا نوشت: رییس سازمان برنامه و بودجه کل کشور با بیان اینکه هیأت وزیران از فردا (چهارشنبه) موضوع رسیدگی به پیش‌نویس لایحه بودجه سال ۹۹ را شروع می‌کند تا لایحه در ۱۵ آذر به مجلس تقدیم شود، گفت: یارانه بنزین دهم هر ماه در حساب خانوار واریز می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / هدفمندسازی یارانه​‌ها / یارانه / توزیع نقدی یارانه / سهمیه بندی بنزین / بنزین /
عربستان در بیانیه‌ای ایران را متهم کرد
عربستان در بیانیه‌ای ایران را متهم کرد
فارس نوشت: هیأت وزیران سعودی امروز (سه‌شنبه) در جلسه هفتگی خود که با حضور سلمان بن عیدالعزیز شاه این کشور برگزار می‌شود، بار دیگر ایران را به نقض توافقات بین‌المللی در خصوص برنامه‌ای هسته‌ای خویش متهم کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / ایران و عربستان /
حقوق معلمان 225 تا 680 هزار تومان  افزایش می یابد
حقوق معلمان 225 تا 680 هزار تومان افزایش می یابد
سرانجام یکشنبه شب هیأت وزیران نظام رتبه‌بندی معلمان را تصویب کرد. طرحی که با اجرای آن حقوق فرهنگیان از 225 تا 680 هزار تومان افزایش می‌یابد. البته تا پیش از اجرای رتبه‌بندی معلمان، میانگین حقوق بیشتر معلمان بین 2 میلیون و 600 هزار تومان تا 3 میلیون تومان بود. همین دریافتی‌های اندک البته مورد انتقاد بسیاری از معلمان هم بود و آنها بارها و بارها نسبت به وضعیت معیشتی و میزان دریافتی خود اعتراض داشتند تا اینکه دولت یازدهم موضوع نظام رتبه‌بندی معلمان را به‌منظور بهبود و ارتقای وضعیت معیشت آنها مطرح کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ /
درسی برای عبور از ناآرامی‌ها
درسی برای عبور از ناآرامی‌ها
حالا در روزهایی که باز هم برخی شهرها شاهد ناآرامی‌هایی بوده‌اند و به گفته مسئولان آرامش تازه به سطح بسیاری از خیابان‌ها بازگشته، زمزمه تعیین محلی برای تجمعات اعتراضی شنیده می‌شود. لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس‌جمهوری در مورد تلاش دوباره برای زنده‌کردن مصوبه پیشین هیأت وزیران گفت: «وقایع روزهای اخیر توجه ما را جلب کرده است. معاونت حقوقی مصر شده مصوبه تجمع امن را در تعاملی با دیوان عدالت به انجام برساند.» او ادامه داد: «در این حوادث متوجه شدیم چقدر بودن شرایط برای ایجاد اعتراضات مسالمت‌آمیز  و جلوگیری از ایجاد بخش خشونت‌آمیزش  مهم است. دستگاه‌های متفاوت می‌توانند نظرات‌شان را درباره این موضوع برای بررسی ارایه کنند.» جنیدی مهر ماه امسال هم، پیش از بروز ناآرامی‌ها و در واکنش به بازداشت برخی از شرکت‌کنندگان …
۱۳۹۸/۰۹/۰۳ /
نوبت استیضاح حجتی
نوبت استیضاح حجتی
حجتی استیضاح می‌شود! گویا صبر مخالفین بهارستان نشین وزیر جهاد کشاورزی به پایان رسیده و درصددند که این بار استیضاح وی را به نحوی برگزار کنند تا وی راه خروج از هیأت وزیران را بپیماید. همانطور که طی مقاطع گذشته برخی از هم‌قطارانش در دولت این راه را رفتند. آنطور که یوسف‌نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس گفته حجتی قرار است روز سه‌شنبه با حضور در مجلس به 18 محور استیضاح پاسخ دهد.
۱۳۹۸-۰۹-۰۳ /
ویدئو / به دنبال مکانی برای اعتراض
ویدئو / به دنبال مکانی برای اعتراض
یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفته ممکن است طرح تعیین تکلیف مکانی برای برگزاری تجمعات در دستور کار هفته آینده مجلس قرار گیرد. تعیین محل‌هایی برای اعتراض در تهران، پیشنهادی بود که بعد از اعتراضات دی‌ماه ۹۶ در چند استان کشور به طور جدی مطرح و با تعیین چند محل، خرداد ۹۷ از سوی هیأت وزیران تصویب شد اما مهرماه امسال، دیوان عدالت اداری این مصوبه را ابطال کرد. حالا، بعد از بالا گرفتن اعتراضات در هفته گذشته در پی سهمیه‌بندی و تغییر قیمت بنزین، دوباره این موضوع مطرح شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳ /
اعتراض معاونت حقوقی ریاست جمهوری به ابطال تصویب‌نامه هیأت وزیران درخصوص تعیین محل‌های تشکیل اجتماعات
شفقنا – در پی تصمیم هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به ابطال مصوبه هیأت وزیران که محل‌های تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‌ها را در تهران و دیگر شهرها مشخص می‌کرد، معاونت حقوقی در چارچوب ماده (۹۱) قانون آیین دادرسی دیوان عدالت، به تصمیم هیأت عمومی دیوان اعتراض کرد. معاونت حقوقی با توجه به حصری نبودن محل‌های اعتراض و به تبع عدم […]
۱۳۹۸/۰۸/۲۹ /
مصوبه دولت حق اعتراض مدنی مردم را فراهم می کند
در پی تصمیم هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به ابطال مصوبه هیأت وزیران که محل‌های تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‌ها را در تهران و دیگر شهرها مشخص می‌کرد، معاونت حقوقی در چارچوب ماده (91) قانون آیین دادرسی دیوان عدالت، به تصمیم هیأت عمومی دیوان اعتراض کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۸ /
مصوبه دولت حق اعتراض مدنی مردم را فراهم می کند / بر اساس این مصوبه، محل‌های تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‌ها در تهران و دیگر شهرها مشخص شده بود
مصوبه دولت حق اعتراض مدنی مردم را فراهم می کند / بر اساس این مصوبه، محل‌های تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‌ها در تهران و دیگر شهرها مشخص شده بود
در پی تصمیم هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به ابطال مصوبه هیأت وزیران که محل‌های تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‌ها را در تهران و دیگر شهرها مشخص می‌کرد، معاونت حقوقی در چارچوب ماده (91) قانون آیین دادرسی دیوان عدالت، به تصمیم هیأت عمومی دیوان اعتراض کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۸ /
اجرای آزمون وسع برای متقاضیان یارانه بیمه سلامت
اجرای آزمون وسع برای متقاضیان یارانه بیمه سلامت
در بند الف ماده70 قانون برنامه ششم توسعه، پوشش بیمه سلامت برای تمامی آحاد جمعیت کشور یک اجبار تلقی شده و دولت باید پس از بررسی وسع افراد مشمول پوشش این بیمه، یارانه حق سرانه بیمه آنها را متقبل شود. طبق این ماده‌قانونی، ارزیابی وسع افراد تحت پوشش بیمه سلامت از طریق آیین‌نامه‌ای انجام خواهد شد که اخیرا (در تاریخ نهم شهریور98) به‌تصویب هیأت وزیران رسیده است.
۱۳۹۸-۰۸-۱۳ /
سومین رئیس سینمای ایران در دولت روحانی زیر تیغ
سومین رئیس سینمای ایران در دولت روحانی زیر تیغ
تلاش برای نزدیک کردن سلیقه‌های مختلف در سینمای ایران دشوار است؛ اما این تلاش قطعاً تا زمانی که قانونی نباشد، غیرممکن خواهد بود و باید متولی سینمای ایران به عنوان اقدامی عاجل، قانون سینما را با محوریت سازمان سینمایی به نگارش درآورد و آن را دست‌کم در قالب مصوبه هیأت وزیران اجرایی کند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸ /
حذف قبوض کاغذی سبب افزایش تعرفه برق نشده است
حذف قبوض کاغذی سبب افزایش تعرفه برق نشده است
وزیر نیرو با تاکید بر اینکه حذف قبوض کاغذی باعث افزایش تعرفه برق نشده است، گفت: تعرفه برق تنها براساس مصوبه هیأت وزیران 7 درصد بیشتر شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ /
خاطرات آیت‌الله هاشمی؛ ۲۶مهر ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۵: اعضای شورای عالی امنیت ملی از اظهارات [احمد] جنتی انتقاد کردند؛ قرار شد به ایشان تذکر داده شود
آقایان [محسن] نوربخش، [محمدحسین] عادلی، [مسعود روغنی] زنجانی و [غلامرضا] آقازاده آمدند. دربارة مضیقه‌های بودجه ارزی و ریالی سال 1372 گفتند. می‌خواستند من را متقاعد کنند که کارهای عمرانی را کم کنیم؛ نپذیرفتم. عصر در جلسه هیأت دولت، تصویب کردیم که شرکت‌های [مستقر در] شهرک‌های صنعتی از مالیات معاف باشند. وزیران از اظهارات آقای [احمد] جنتی در نمازجمعه انتقاد داشتند. دیروز هم اعضای شورای عالی امنیت ملی انتقاد کردند؛ قرار شد به ایشان تذکر داده شود
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ /
بررسی مستند پرونده «آمدنیوز» و پرهیز از  اختلاف افکنی‌ داخلی
بررسی مستند پرونده «آمدنیوز» و پرهیز از اختلاف افکنی‌ داخلی
سخنگوی دولت و وزیر کشور خواستار بررسی دقیق و مستند پرونده «آمدنیوز» و پرهیز از اتهام‌زنی‌ها و اختلاف افکنی‌های داخلی به بهانه این پرونده شدند. علی ربیعی، سخنگوی دولت که در حاشیه جلسه روز گذشته هیأت وزیران با خبرنگاران سخن می‌گفت، با طرح یک هشدار نسبت به دستگیری روح‌الله زم واکنش نشان داد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵ /
پیشنهاد دریافت تعرفه ۲۶ درصدی برای ورود گوشی همراه مسافر
پیشنهاد دریافت تعرفه ۲۶ درصدی برای ورود گوشی همراه مسافر
کمیسیون ماده یک وزارت صنعت معدن و تجارت با موافقت افزایش حقوق گمرکی واردات گوشی همراه مسافری به ۲۶ درصد، این مصوبه را برای تایید به هیأت وزیران ارسال کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / تعرفه واردات / گمرک / گمرک / گمرک ایران / گوشی همراه / تلفن همراه / واردات تلفن همراه /
 نگاهی به سیر تصویب اساسنامه جدید کمیته المپیک
 نگاهی به سیر تصویب اساسنامه جدید کمیته المپیک
تهران- ایرنا- اساسنامه کمیته ملی المپیک در نشست هیأت وزیران که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» رئیس جمهوری برگزار شد، با انجام اصلاحاتی به تصویب رسید.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / اساسنامه / کمیته ملی المپیک / دولت /
تولید بیت کوین با تصمیم هیأت وزیران مجاز شد | محاسبه هزینه با نرخ برق صادراتی
تولید بیت کوین با تصمیم هیأت وزیران مجاز شد | محاسبه هزینه با نرخ برق صادراتی
همشهری آنلاین: مدیرعامل برق استان تهران از قانونی شدن فعالیت استخراج رمز ارزها طبق تصمیم هیأت وزیران خبر داد و گفت: تعرفه برق مصرفی مراکز تولید ارز دیجیتال با قیمت متوسط ریالی برق صادراتی با نرخ تسعیر سامانه نیما محاسبه و دریافت می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ /
مشکلات امنیتی مرز خسروی رفع شده است/ نسبت به لغو مصوبه هیأت وزیران برای تعیین مکان تجمعات اعتراض می‌کنیم
مشکلات امنیتی مرز خسروی رفع شده است/ نسبت به لغو مصوبه هیأت وزیران برای تعیین مکان تجمعات اعتراض می‌کنیم
وزیر کشور گفت: امسال تعداد موکب‌ها را به ۲۶۰۰ موکب رسانده‌ایم، از نظر تامین مواد غذایی نیز، یک میلیون و ششصد هزار وعده‌ غذایی تدارک دیده شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ /
قانون آپارتمان نشینی تغییر می‌کند
قوه قضائیه پیش‌نویس لایحه «نحوه اداره و بهره‌برداری از آپارتمان» را در ۵۱ ماده و ۱۶ تبصره جهت سیر مراحل بررسی و تصویب به هیأت وزیران ارائه کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ /
انتشار برخی از مطالب در راستای شفاف‌سازی، خلاف شرع است/ بد نیست هیأت وزیران هم مذاکراتش را منتشر کند
انتشار برخی از مطالب در راستای شفاف‌سازی، خلاف شرع است/ بد نیست هیأت وزیران هم مذاکراتش را منتشر کند
یک نماینده مجلس گفت: شفاف‌سازی در نهادها و ارگان‌ها بسیار خوب است اما گاهی اوقات انتشار برخی از مطالب خلاف شرع است و با آبروی افراد بازی می‌کند..
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •