دوشنبه, ۲۸ بهمن, ۱۳۹۸ / 17 February, 2020
کلیسا
۱۰ کشته در حمله به یک کلیسا در بورکینافاسو
ایسنا / ۱۱ ساعت قبل / بین‌المللی
۱۰ کشته در حمله به یک کلیسا در بورکینافاسو
منابع امنیتی از کشته شدن دست کم ۱۰ تن در جریان حمله به یک کلیسا در شمال بورکینافاسو خبر دادند.
  بورکینافاسو
مردی با چاقو به دو نفر در کلیسای مسکو حمله کرد
ایرنا / ۳۲ ساعت قبل / بین‌المللی
مردی با چاقو به دو نفر در کلیسای مسکو حمله کرد
مسکو - ایرنا - نماینده وزارت کشور روسیه اعلام کرد: فردی با چاقو به مردمی که برای دعا به کلیسا در شمال مسکو آمده بودند حمله و دو نفر را مجروح کرد.
  مسکو  روسیه  تروریسم  اتحادیه اروپا
حمله با چاقو به شماری از شرکت‌کنندگان در مراسم کلیسای مسکو
ایلنا / ۳۳ ساعت قبل / بین‌المللی
حمله با چاقو به شماری از شرکت‌کنندگان در مراسم کلیسای مسکو
ایلنا: در پی حمله با چاقو به شماری از شرکت‌کنندگان در مراسم کلیسا در مسکو چندین تن زخمی شدند.
  مسکو
دیدار استثنائی وزیران خارجه چین و واتیکان
ایرنا / ۲ روز قبل / بین‌المللی
دیدار استثنائی وزیران خارجه چین و واتیکان
ایرنا– تهران– رسانه‌های رسمی چین و واتیکان امروز (شنبه ۲۶ بهمن‌ماه) اعلام کردند، وزیران امور خارجه این دو کشور که به دلیل اختلافات در مسائل مذهبی، دهه‌هاست روابط دیپلماتیک ندارند در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ در آلمان دیدار کردند.
  کلیسا  چین  واتیکان  کنفرانس امنیتی مونیخ 2020/ داووس امنیتی
روزنامه آفتاب یزد / ۲ روز قبل / ...
لنیـن، خدایگان
معبد سرخ کمونیست (14)مهران اکبری قاضی چاکی> مشکلات کشور تازه تاسیس شورویدر 1919 علاوه برکمیته مرکزی حزب، دفتر سیاسی و دفتر سازمانی هم تشکیل شد و شدند نهادهای ثلاثه تصمیم‌گیری در تمام امور تا پایان عمر شوروی. ضمنا با پایان جنگ جهانی فرصت تبلیغات انقلاب برای لنین که همیشه این دغدغه را داشت با شعار«انقلاب جهانی کمونیستی» فراهم شد. او برای رساندن شوروی به بلوغ انقلابی و سیاسی جدید، خواستار انقلاب فراگیر در خارج از مرزها شد. لذا از خود آلمان که محور کاپیتال اروپا بود شروع کرد. ولی عمر انقلاب همان یک شب در 1921 بود و حزب کمونیستش به شدت سرکوب و رهبرانش مثل «رزا لگزامبورگ» به طرز فجیعی کشته شدند. انقلاب کمونیستی در لهستان، مجارستان، رومانی و چکسلواکی در آن زمان با شکست مواجه شد هرچند بعدها آن کشورها …
داستان فرار هیجان‌انگیز یک راهبه از دیر در قرون‌وسطی +عکس
پارسینه / ۵ روز قبل / وبگردی
داستان فرار هیجان‌انگیز یک راهبه از دیر در قرون‌وسطی +عکس
جوآن‌لیدز راهبه سرکش انگلیسی که در صومعه کلیمونت در یورک زندگی می‌کرد، برای تغییر اساسی در شیوه زندگی خود باید اقدامات بسیار جدی انجام می‌داد و این اقدامات شامل یک مرگ ساختگی و سپس فرار بود.
  پارسی خبر  سرگرمی  راهبه  قرون وسطی  صومعه  کلیسا
بخشی از نتردام ماه آینده بازگشایی می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / فرهنگی و هنری
بخشی از نتردام ماه آینده بازگشایی می‌شود
تهران– ایرنا– مقام‌های پاریس اعلام کردند که محوطه واقع در ورودی کلیسای جامع نتردام درپی رفع آثار نشت مواد سمی بدنبال وقوع آتش‌سوزی در این بنا، ماه آینده به روی عموم باز می‌شود.
  کلیسا  فرانسه  پاریس
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / عکس
(تصاویر) گلباران مزار شهدای ادیان توحیدی
چهاردهمین آیین ملی عطر افشانی و گلباران مزار شهدای ادیان توحیدی با حضور اسقف اعظم کلیسای ارامنه، نمایندگان اقلیت‌های کلیمی، زرتشتی، استاندار تهران و معاونان، نماینده اقلیت‌های مذهبی در مجلس شورای اسلامی و خانواده معزز شهدای ادیان توحیدی در آرامستان ارامنه تهران برگزار شد.
  ادیان توحیدی  شهدا  گلزار شهدا  کلیسای ارامنه
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
پروتستانتیسم چیست؟
پروتستانتیسم در لغت به معنای «اعتراض» است. ریشه پیدایش این اصطلاح به «جنبش اصلاحات دینی» یا «رفرماسیون» مذهبی در قرن شانزدهم اروپا به ویژه آلمان برمی‌گردد. اواخر قرون وسطی و اوایل رنسانس، کلیسای کاتولیک گرفتار انحطاط شدیدی شده بود و اغلب پاپ‌ها و کشیش‌ها، اسیر فساد و دنیامداری و سوداگری شده بودند. با ظهور و بسط مدرنیته در رنسانس، رویکرد غیردینی و اومانیستی تقویت شد و اگرچه اکثر رهبران روحانی کاتولیک دچار فساد بودند اما آموزه‌های کلیسای کاتولیک با اومانیسم «مدرنیست‌ها» سر سازگاری نداشت. از این رو نوعی تلاش به منظور تفسیر اومانیستی آیین مسیحیت میان عده‌ای از رهبران روحانی آغاز شد. «مارتین لوتر» کشیش آلمانی …
برگزاری عروسی دسته جمعی از ترس ویروس کرونا در هنگ کنگ
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / وبگردی
برگزاری عروسی دسته جمعی از ترس ویروس کرونا در هنگ کنگ
یک کلیسا در هنگ کنگ تصمیم گرفته است مراسم ازدواج زوجهای جوان را به شکل دسته جمعی برگزار کند. هدف از این کار ایجاد حس همدلی و آرامش میان افرادی است که در آستانه زندگی مشترک در خطر ویروس کرونا قرار دارند.
کلیسای ارمنی های لبنان: دین بخش جدایی ناپذیر انسان است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / بین‌المللی
کلیسای ارمنی های لبنان: دین بخش جدایی ناپذیر انسان است
بیروت – ایرنا – یک اسقف اعظم کلیسای ارمنی های لبنان گفت: بدون شک دین بخش جدایی ناپذیر از انسان است، قلمرو و مرز مشخصی برای آن وجود ندارد و از آغاز هستی وجود داشته و تا الآن ادامه یافته است.
  کلیسا  موسسه دیانت  بیروت  عیسی مسیح
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / وبگردی
خون گریه کردن یک عروسک در مکزیک +عکس
این عروسک سرامیکی در زمان‌های خاص خون گریه می‌کند که مردم مکزیک بر این باورند این نشانه‌ای از خداست و گروهی نیز مدعی هستند که این کار شیطان است و امکان ندارد خدا برای نشان دادن پیام‌های خود عروسکی را به گریه بیاندازد.مسئولان بر این باورند که این عروسک برای نشان دادن نارضایتی خود از جرم و جنایت‌هایی که در مکزیک رخ می‌دهد از سوی عیسی مسیح آمده تا به آن‌ها نشان دهد که از کارهایشان ناراضی است.این عروسک سرامیکی بار‌ها در مقابل مردم اقدام گریه‌های خونی کرده است که این اقدام او موجب تعجب و وحشت مردم شده است.گفتنی است که مردم حاضر نیستند که این عروسک را به کلیسا تحویل دهند چرا که معتقدند کشیش و اهالی کلیسا این عروسک را برای خود نگهداری می‌کنند و امکان دارد راه‌های دسترسی به خداوند را از دست بدهند.  
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
زخم قدرت، لکه نیست
 امیرعلی علامه‌زاده ـ‌ روزنامه‌نگار کاردینال‌های کلیسای کاتولیک گردهم می‌آیند تا به‌دنبال درگذشت ژان پل دوم، رهبر کاتولیک‌های جهان، کاردینالی را به مقام «پاپ» برسانند تا بر سریر مقدس تکیه زند و پادشاه حکومت کاتولیک‌های جهان در واتیکان شود؛ حکومتی که بیش از 1.2میلیارد پیرو کاتولیک دارد، جهانی نظاره‌گر اوست، بانک و کلیسا و قصر دیدنی بسیار دارد و در عمل و روایت، آن را فاقد قدرت سیاسی اعلام می‌کنند. تماشای فیلم «دو پاپ» با رقابت پرمیل کاردینال جوزف راتسینگر آلمانی و حضور بی‌میل کاردینال خورخه برگولیو …
4 کشته و زخمی در تیراندازی کلیسای فلوریدای آمریکا
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / بین‌المللی
4 کشته و زخمی در تیراندازی کلیسای فلوریدای آمریکا
در پی تیراندازی در یک کلیسا واقع در ایالت کالیفرنیا حداقل 2 نفر کشته و 2 نفر دیگر زخمی شدند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ...
هدیه انتخاباتی پوتین به نتانیاهو
‌نعاما یسخار، اسرائیلی بازداشت شده در روسیه پس از دیدار بنیامین نتانیاهو با ولادیمیر پوتین در روسیه به اراضی اشغالی بازگشت.به گزارش ایسنا، یسخار با هواپیمای اختصاصی نتانیاهو به فلسطین اشغالی بازگشته است. این اقدام می‌تواند یک هدیه انتخاباتی از پوتین به نتانیاهو در آستانه انتخابات کنست (۲ مارس) باشد.نتانیاهو در مقابل چه امتیازاتی به پوتین داده است؟ روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت فاش کرد که نتانیاهو در مقابل آزادی یسخار، امتیازاتی به روسیه داده است. از جمله با مالکیت این کشور بر میدان الکساندر در بخش قدیمی قدس موافقت کرده است. نتانیاهو به موجب توافق انجام شده با پوتین، کلیسا و دیگر ساختمان‌های موجود در میدان الکساندر را از دادن مالیات هم معاف کرده است.
شورای کلیساهای خاورمیانه: مبارزه ملت فلسطین، حق است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / بین‌المللی
شورای کلیساهای خاورمیانه: مبارزه ملت فلسطین، حق است
بیروت- ایرنا- شورای کلیساهای خاورمیانه جمعه شب با صدور بیانیه در بیروت تأکید کرد: مبارزه ملت فلسطین برای برپایی دولت مستقل به پایتختی قدس شرقی، حق است.
  کلیسا  معامله قرن  کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد  بیت المقدس  داستان معامله قرن
رهبر کلیسای کاتولیک: معامله قرن تقویت کننده تکفیری ها است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / بین‌المللی
رهبر کلیسای کاتولیک: معامله قرن تقویت کننده تکفیری ها است
بیروت – ایرنا – گریگوریوس سوم رهبر کلیسای روم کاتولیک شرق امروز (چهارشنبه) گفت: اجرای طرح معامله قرن تقویت کننده خشونت ورزان، تروریست ها و گروه های تکفیری مانند داعش است.
  کلیسا  معامله قرن  مسجدالاقصی  داستان معامله قرن
ولیعهد دردسرساز
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / ...
ولیعهد دردسرساز
وقتی کاترین آراگن، فرزند ایزبلای یکم و فردیناند دوم (زن و شوهر قدرتمند حاکم بر اسپانیا) مجبور شد در 18سالگی به عقد هِنری (هشتم) ولیعهد 12ساله انگلستان دربیاید، احتمالا هیچ‌کس گمان نمی‌برد این وصلت قرار است درنهایت به تغییر مذهب یک کشور منجر شود. پس از برتخت‌نشستن هِنری هشتم، کاترین نیز عنوان رسمی شهبانوی انگلستان را از آنِ خود کرد، اما این فقط تا بدان‌جا اعتبار داشت که معلوم شد او توانایی به دنیاآوردن فرزندی که بتواند تاج و تخت را در خاندان پادشاهی «تودور» حفظ کند، ندارد. از این تاریخ به بعد شاه‌هِنری نزاعی بزرگ را با کلیسای کاتولیک روم و پاپ کلمنت هفتم برای اخذ اجازه طلاق و ازدواج مجدد کلید زد و چون به نتیجه لازم نرسید، تصمیم به خارج‌کردن انگلستان از …
۲ میلیارد ریال برای بازسازی کلیسای سنت استپانوس هزینه شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / فرهنگی و هنری
۲ میلیارد ریال برای بازسازی کلیسای سنت استپانوس هزینه شد
تبریز - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: ۲ میلیارد ریال برای بازسازی و مرمت نقش و نگارهای کلیسای سنت استپانوس در جلفا هزینه شده است .
  کلیسا  آذربایجان شرقی  جلفا  جهانگردی
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / ...
تصاویر تاریخی دیده نشده از کلیسای نوتردام
کلیسای جامع نوتردام پاریس، از قرن یازدهم بر پاریس مشرف بوده‌است و از مظاهر ملی و فرهنگی فرانسه محسوب می‌شود. این کلیسا در جزیره سیته در میانه رود سن و در منطقه چهارم در مرکز پاریس واقع شده است. در تصاویر روز، عکس‌های تاریخی و جدید از کلیسا را ببینید. در دوره‌های مختلف اتفاقات مختلفی در این مکان افتاده است.
برای اولین بار یک زن در دستگاه سیاست خارجی واتیکان سِمت گرفت
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
برای اولین بار یک زن در دستگاه سیاست خارجی واتیکان سِمت گرفت
شفقنا- پاپ یک زن را به سمتی مهم در دستگاه سیاست خارجی واتیکان منصوب کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از سی‌ان‌ان؛ پاپ فرانسیس رهبر مسیحیان کاتولیک جهان یک زن را بعنوان معاون وزیر خارجه واتیکان منصوب کرده است. فرانچسکا دی‌جیوانی وکیل ایتالیایی اولین زنی است که در دستگاه کلیسا به سمت معاونت وزارت خارجه دست می‌یابد. این […]
  پاپ  دستگاه کلیسا  زنان در نهاد کلیسا  کلیسا
فرار به داخل کلیسا با خودرو
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
فرار به داخل کلیسا با خودرو
بارسلونا: مردی که درهای کلیسا را شکسته و با خودرو وارد آنجا شده بود به کشیش گفت توسط شیطان تسخیر شده است. به گزارش آدیتی‌سنترال، این مرد پس از شکستن نیمکت‌های کلیسای موسوم به سن‌خوان، توسط خودرو‌اش به سرعت نزد کشیش رفت و از او خواست تا شیطان را که در تعقیب اوست از آنجا براند. تحقیقات پلیس اما ثابت کرد این مرد تحت‌تأثیر ماده مخدر ماریجوانا دست به این کار زده است.  
شاهکاری که در کلیسا پنهان شده بود
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / فرهنگی و هنری
شاهکاری که در کلیسا پنهان شده بود
کارشناسان در «وین» ‌اثر هنری را در یکی از کلیساهای محلی کشف کرده‌اند که مدعی هستند به «آلبرشت دورر» ـ هنرمند چیره‌دست آلمانی ـ تعلق دارد.
نمایش «سوختن »؛ داستان تأثیرگذار، اتمسفر شکل‌ نگرفته
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / فرهنگی و هنری
نمایش «سوختن »؛ داستان تأثیرگذار، اتمسفر شکل‌ نگرفته
بازی از اینجا شروع می‌شود؛ از اینجا که بارها هر کدام ایستاده‌ایم. موقعیتی آشنا که تجربه کرده‌ایم. بازی پنهان کردن عشقی که نباید صدای آن دربیاید. عشقی که ممنوع است. باید در نطفه کور شود و در ظلمات باورهای نادرست و فسیل، خاموش. عشقی که این بار زیر سایه ستون‌های مرگبار کلیسا قرار است مدفون شود. اما روی این صحنه، ستون‌ها آن‌قدرها هم که باید با صلابت نیستند. ماجرا آن‌طور پیش نمی‌رود که زیر بار این استبداد، ظلم پذیرفته شود.
پاپ سابق خواستار لغو مجوز کشیشی مردان متاهل شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / بین‌المللی
پاپ سابق خواستار لغو مجوز کشیشی مردان متاهل شد
تهران – ایرنا – بندیکت شانزدهم پاپ سابق به‌طور رسمی از پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان خواست برنامه صدور مجوز کشیش‌شدن برای مردان متاهل را به‌کلی کنار بگذارد.
  کلیسا  پاپ فرانسیس  واتیکان
عکس / کلیسایی با 200 سال قدمت در یکی از روستاهای نزدیک تبریز
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / عکس
عکس / کلیسایی با 200 سال قدمت در یکی از روستاهای نزدیک تبریز
کلیسای سهرقه یا سهرل روی تپه ای مشرف به روستای سهرل واقع شده و در ۴۰ کیلومتری شمال غربی تبریز قرار دارد.این کلیسای یکی از کلیساهای ارامنه کاتولیک است و نام آن از اسم یکی از حواریون حضرت عیسی (ع) به نام یوحنا که ارامنه به آن هوانس می گویند، گرفته شده است و قدمت بنای این کلیسا را به قرن ۵ و ۶ میلادی نسبت دادند ولی بنای اصلی بارها بر اثر ویرانی تجدید بنا شده است. قدمت بنای فعلی که توسط معماران روسی و فرانسوی و استادکاران آذربایجانی ساخته شده، به سال ۱۸۴۰ میلادی می رسه. گنبد بنا طرح آجرکاری داره که از مهمترین کارهای دوران قاجاریه محسوب میشود. این اثر در تاریخ ۱ فروردین ۱۳۴۷ با شمارهٔ ثبت ۷۶۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
پایتخت لبنان؛ زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان مختلف
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / بین‌المللی
پایتخت لبنان؛ زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان مختلف
بیروت - ایرنا – در پایتخت لبنان ۸ کلیسا و ۸ مسجد متعلق به طوایف مختلف مسیحی و مسلمان وجود دارد که مرکز عبادت آنان است و از آن ها برای برگزاری مراسم عید سال نو، عروسی و عزا استفاده می کنند.
  کلیسا  مسجد  بیروت  اعتراض‌های مردمی در لبنان
کلیسای سهرقه
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / عکس
کلیسای سهرقه
ایرنا- تبریز-کلیسای سهرقه یا سهرل روی تپه ای مشرف به روستای سهرل واقع شده و در ۴۰ کیلومتری شمال غربی تبریز قرار دارد.این کلیسای یکی از کلیساهای ارامنه کاتولیک است و نام آن از اسم یکی از حواریون حضرت عیسی (ع) به نام یوحنا که ارامنه به آن هوانس می گویند، گرفته شده است و قدمت بنای این کلیسا را به قرن ۵ و ۶ میلادی نسبت دادند ولی بنای اصلی بارها بر اثر ویرانی تجدید بنا شده است. قدمت بنای فعلی که توسط معماران روسی و فرانسوی و استادکاران آذربایجانی ساخته شده، به سال ۱۸۴۰ میلادی می رسه. گنبد بنا طرح آجرکاری داره که از مهمترین کارهای دوران قاجاریه محسوب میشود. این اثر در تاریخ ۱ فروردین ۱۳۴۷ با شمارهٔ ثبت ۷۶۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
  کلیسا
(تصاویر) حاشیه‌هایی از دیدار پوتین با اسد
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / عکس
(تصاویر) حاشیه‌هایی از دیدار پوتین با اسد
رئیس‌ جمهور روسیه در سفر به دمشق، پایتخت سوریه، با رئیس‌ جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
  ولادیمیر پوتین  روسیه  بشار اسد  سوریه  دمشق  کلیسا
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
انکار خورشید از بیم آتش
فشار دستگاه تفتیش عقاید کلیسای رم بر گالیلئو گالیله در همه اعصار مورد نکوهش قرار گرفته است، اما وقتی یادمان می‌آید ‏همین کلیسا در‌سال 1600 میلادی (10‌سال قبل از توبه دادن گالیله) جوردانو برونو، دیگر کیهان‌شناس ایتالیایی را در آتش ‏سوزانده بود، به این نتیجه می‌رسیم پاپ پل پنجم در مخیر گذاشتن گالیله بین توبه یا سوختن در آتش، کمال رواداری و ‏سهل‌گیری مذهبی را به مورد اجرا گذاشته است!  گالیله 32‌سال پس از امضای توبه‌نامه و به عبارتی 378‌سال پیش در ‏چنین روزی، برابر هشتم ژانویه 1642 میلادی در هفتادوهفت سالگی درگذشت. در تاریخ علم از او به‌عنوان ستاره‌شناس، ‏ریاضی‌دان، فیزیکدان و فیلسوف یاد شده است. این منجم ایتالیایی …
بازدید بیش از 124 هزار نفر از موزه های آذربایجان غربی طی سال جاری
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / ...
بازدید بیش از 124 هزار نفر از موزه های آذربایجان غربی طی سال جاری
معاون میراث فرهنگی آذربایجان غربی گفت: طی سال جاری، تعداد ۱۲۴ هزار و ۸۰۹ نفر از موزه های استان بازدید کرده اند.
  استانی-فرهنگی و هنری  موزه  قره کلیسا  ثبت میراث ناملموس  تخت سلیمان تکاب
ایرانیان مسیحی برای سردار شهید دعا خواندند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اجتماعی
ایرانیان مسیحی برای سردار شهید دعا خواندند
صدا و سیما نوشت: کلیسای مسروپ مقدس اراک برای شادی روح سردار حاج قاسم سلیمانی آیین دعا خوانی ویژه‌ای برگزار کرد.
  کلیسا  استان مرکزی  مسیحیت  شهید سپهبد قاسم سلیمانی
رفتار بچه گانه کشیش در کلیسا همه را متحیر کرد
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
رفتار بچه گانه کشیش در کلیسا همه را متحیر کرد
ما برای شما، در تابناک جوان هر روز گزید‌ه‌ای از آخرین اخبار و مطالب جذاب پیرامون موضوعات کسب و کار، رسانه، فرهنگ و هنر، خانواده، نشاط و سرگرمی، جامعه و ... را تولید و/یا ارائه می کنیم. «تابناک جوان» برای انتشار مطالب ارسالی شما نیز آمادگی دارد! روی تیترها کلیک کنید تا گزارش کامل گزیده‌ خبرهای «تابناک جوان» را بخوانید.
خدا حامی ما است!
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / سیاسی
خدا حامی ما است!
رئیس جمهور آمریکا در یک سخنرانی در ایالت فلوریدای این کشور و در تلاش برای جلب حمایت رای‌دهندگان مسیحی انجیلی که اهمیت زیادی برای او دارد، مدعی شد: خدا حامی ما است. به گزارش خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که تا کنون سه بار ازدواج کرده، به تجاوز جنسی متهم شده و سابقه مناقشه‌برانگیزی در حوزه تجارت دارد، خودش را قهرمان مسیحیان راستگرا معرفی می‌کند. ترامپ در این سخنرانی به گروهی از این مسیحیان که رای آنها می‌تواند در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ برای وی تعیین‌کننده باشد، وعده داد یک پیروزی چشمگیر دیگر را برای اعتقاد و خانواده، خدا و کشور، پرچم و آزادی رقم خواهد زد. او خطاب به جمعیت مستمع سخنرانی خود در کلیسای بزرگ King Jesus International Ministry گفت: من واقعا معتقدم که خدا حامی ما …
تصاویر | جشن سال نو میلادی در تهران
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / عکس
تصاویر | جشن سال نو میلادی در تهران
مراسم آغاز سال نو میلادی شامگاه سه شنبه در کلیسای سرکیس مقدس تهران برگزار شد. منبع: ایرنا
  سال نو  کلیسا  شهر تهران
تصاویری جالب از مراسم آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
تصاویری جالب از مراسم آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی
مراسم آغاز سال نو میلادی بامداد چهارشنبه یازدهم دی ماه در کلیسای تارگمانچاتس تهران برگزار شد.
  آغاز سال جدید  مراسم سال نو میلادی  کلیسای تارگمانچاتس
اشتباه کریسمسی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
اشتباه کریسمسی
گونه‌های جلفا در تب‌وتابِ سال نو گُل‌ انداخته بود که هراچ درآوانسیان، بابانوئلِ سال‌های دورِ کلیسا، از راه رسید و برایم دست تکان داد. نه لباسِ قرمز داشت و نه ریشِ ‌سفید، تا جمعیتی که پشت درِ وانک منتظرِ ورود بودند، دورش حلقه بزنند و سنتِ سلفیِ با بابانوئل را به‌جا بیاورند؛ پس با آرامش، کوبۀ کلیسا را زد و چیزهایی گفت که فقط «ایسنا»ی آن را فهمیدم؛ در باز شد، ما رفتیم و بقیه پشت در ماندند.
  استانی-فرهنگی و هنری  بابا نوئل  سال نوی میلادی  ارامنه
یک عضو شورای شهر خواستار ثبت ملی همه کلیساهای پایتخت شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
یک عضو شورای شهر خواستار ثبت ملی همه کلیساهای پایتخت شد
تهران- ایرنا- یک عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به وزارت میراث فرهنگی پیشنهاد کرد همه کلیساهای پایتخت را در فهرست ثبت ملی قرار دهد.
  کلیسا  حجت نظری  میراث فرهنگی
تصاویر | تیراندازی در یکی از کلیساهای آمریکا در آستانه سال نو میلادی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / عکس
تصاویر | تیراندازی در یکی از کلیساهای آمریکا در آستانه سال نو میلادی
بر اثر تیراندازی در یک کلیسا در وست ستلمنت آمریکا، دو نفر کشته شدند و حال یک نفر هم وخیم گزارش شده است. منبع: nydailynews
  پلیس آمریکا  کلیسا
(ویدئو) لحظه تیراندازی در کلیسای تگزاس
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / فیلم
(ویدئو) لحظه تیراندازی در کلیسای تگزاس
تیراندازی در کلیسایی در فورث ورث تگزاس منجر به کشته شدن دو نفر و زخمی شدن یک نفر دیگر شد که وضعیت وی وخیم اعلام شده است.
  تیراندازی مرگبار  کلیسا  تگزاس  آمریکا
تیراندازی در کلیسایی در تگزاس ۲ کشته و یک زخمی برجای گذاشت
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / بین‌المللی
تیراندازی در کلیسایی در تگزاس ۲ کشته و یک زخمی برجای گذاشت
مقامات پلیس ایالت تگزاس آمریکا اعلام کردند در تیراندازی در کلیسایی در شهر «فورت ورث» این ایالت دو تن جان باخته‌اند و یک نفر نیز زخمی شده و حال وی وخیم گزارش شده است.
  تیراندازی  کلیسا  تگزاس  ایالات متحده آمریکا
موسوی: ایران با کنار هم قرار گرفتن همه اقوام و مذاهب زیباتر است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / سیاسی
موسوی: ایران با کنار هم قرار گرفتن همه اقوام و مذاهب زیباتر است
تهران-ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه پس از حضور در کلسیای سرکیس مقدس با تبریک فرارسیدن سال نو میلادی، نوشت: ایران بزرگ با وجود همه اقوام و مذاهب در کنار یکدیگر زیباتر است.
  کلیسا  سخنگوی وزارت خارجه  عیسی مسیح
(تصاویر) میقات ماه و صلیب در کلیسای سرکیس
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / عکس
(تصاویر) میقات ماه و صلیب در کلیسای سرکیس
آیین بزرگداشت میلاد حضرت مسیح با عنوان میقات ماه و صلیب، یکشنبه ۸ دی ماه ۱۳۹۸ با حضور سیبوه سرکیسیان اسقف اعظم کلیسای سرکیس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه و نیز بزرگان دیگر ادیان توحیدی در کلیسای سرکیس مقدس برگزار شد.
  کلیسای سرکیس مقدس  مسیحیان  سخنگوی وزارت خارجه  سید عباس موسوی
میقات ماه و صلیب
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
میقات ماه و صلیب
مراسم عید ارامنه ایران در «کلیسای سرکیس مقدس» با حضور سخنگوی وزارت خارجه ایران و جمعی از سفرای داخل کشور برگزار شد. عکاس: سکینه سلیمی
  عید ارامنه  کلیسای سرکیس مقدس
سخنگوی وزارت امور خارجه در مراسم «میقات ماه و صلیب» شرکت کرد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / سیاسی
سخنگوی وزارت امور خارجه در مراسم «میقات ماه و صلیب» شرکت کرد
سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه در مراسم «میقات ماه و صلیب» شرکت کرد.
  سیدعباس موسوی  کلیسای سرکیس مقدس
حمله با سلاح سرد به یک معبد یهودی در نیویورک
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
حمله با سلاح سرد به یک معبد یهودی در نیویورک
شفقنا- منابع خبری در آمریکا از عملیات چاقوزنی دسته جمعی در یک معبد واقع در شهر نیویورک این کشور خبر می دهند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از اسکای نیوز عربی، رسانه های خبری آمریکا با اعلام این خبر گزارش داده اند که شماری از افراد در این عملیات زخمی شده اند. این عملیات در یک معبد یهودی […]
  آمریکا  چاقوزنی  کلیسا
کشوری هزار فرقه با کلیساهای متعدد+ تصاویر
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / فرهنگی و هنری
کشوری هزار فرقه با کلیساهای متعدد+ تصاویر
هم‌ اکنون هند در رتبه ۱۵ از لحاظ داشتن کلیسا در دنیا محسوب می‌شود و هر ساله مسیحیان هند نیز همانند همکیشان خود در کشورهای دیگر مراسم‌ها و جشنواره مخصوص به خود را برگزار می‌کنند.
(ویدئو) درگیری و زد و خورد در مجلس مونته نگرو
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / فیلم
(ویدئو) درگیری و زد و خورد در مجلس مونته نگرو
پارلمان مونته نگرو بامداد روز جمعه ششم دی ماه لایحه‌ای را تصویب کرد که بنا بر آن کلیسای ارتدکس صرب‌ها در این کشور بعنوان اموال دولتی مونته نگرو در آمده است. چنین امری موجب اعتراض و برپایی تظاهرات گسترده صرب‌های مقیم مونته نگرو شده‌است. کلیسای ارتدکس صربستان چندین کلیسا از جمله در کوزوو و مونته نگرو را زیر پوشش خود دارد. شهروندان مونته نگرو که با تصویب قانون به مالکیت در آوردن کلیسای ارتدکس صربستان به عنوان اموال دولتی مونته نگرو مخالف هستند، طی روز پنجشنبه (۵ دی ماه) تظاهرات گسترده‌ای را در سراسر این کشور برگزار کردند.
  مونته نگرو  درگیری  زد و خورد  مجلس
کاهش ساعات بازدید از کلیسای سنت‌استپانوس در فصل زمستان
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / فرهنگی و هنری
کاهش ساعات بازدید از کلیسای سنت‌استپانوس در فصل زمستان
رئیس امور موزه‌های آذربایجان شرقی از کاهش ساعات بازدید از کلیسای سنت‌استپانوس واقع در شهرستان جلفا خبر داد.
  کلیسا  شهرستان جلفا  منطقه ازاد ارس
فیلم | کلیسای سنت استپانوس
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / فرهنگی و هنری
فیلم | کلیسای سنت استپانوس
کلیسای سنت استپانوس بعد از قره کلیسا در آذربایجان غربی از مهمترین و با شکوه‌ترین کلیساهای ارامنه در ایران است.
اتحاد ملت ایران دشمنان را مایوس کرده است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / ...
اتحاد ملت ایران دشمنان را مایوس کرده است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه اتحاد اقوام و ادیان در ایران مانع تحقق اهداف دشمنان است گفت: شهدا و جانبازانی که جامعه مسیحیت کشور در راه دفاع از میهن و تامین امنیت تقدیم نموده سندی محکم در راستای وحدت و یکپارچگی نظام است.
  استانی-سیاسی  جشن میلاد مسیح (ع)  کلیسا
علمای بیروت تلاش برای ترور رهبر ارتدوکس های فلسطین را محکوم کردند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / بین‌المللی
علمای بیروت تلاش برای ترور رهبر ارتدوکس های فلسطین را محکوم کردند
بیروت – ایرنا – هیات علمای بیروت امروز (چهارشنبه) تلاش رژیم صهیونیستی برای ترور «عطاء الله حنّا» رهبر کاتولیک های روم ارتدکس در شهر قدس در فلسطین اشغالی را محکوم کردند.
  کلیسا  بیروت  رژیم صهیونیستی  بیت المقدس
تعطیلی ده‌ها کلیسا در سوئد با کاهش تعداد مراجعه‌کنندگان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / بین‌المللی
تعطیلی ده‌ها کلیسا در سوئد با کاهش تعداد مراجعه‌کنندگان
به گزارش شبکه "اس وی تی" بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۸،‌ در کل ۱۰۴ کلیسا در سوئد تعطیل شده‌اند که بیشتر آن‌ها در منطقه "ارنساند" بوده‌اند. سال ۲۰۱۸ به یکی از سال‌های اوج در تعطیلی کلیساها تبدیل شد که در آن ۱۰ کلیسا تعطیل شد.
  کلیسا
آمار وحشتناک "رسوایی جنسی" کشیشان مسیحی علیه کودکان و نوجوانان + تصاویر
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
آمار وحشتناک "رسوایی جنسی" کشیشان مسیحی علیه کودکان و نوجوانان + تصاویر
واتیکان از سال‌ها پیش بواسطه افشاگری‌های متعدد در خصوص رسوایی جنسی برخی کشیش‌ها در مناطق مختلف جهان دچار بحران شده و توسط رهبران کلیسا و مقامات بالادست بر این رسوایی‌ها سرپوش گذاشته شده است.
جشن میلاد مسیح در سرزمین اقوام و ادیان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / ...
جشن میلاد مسیح در سرزمین اقوام و ادیان
کریسمَس یا نوئل جشنی است در آیین مسیحیت که به منظور گرامی‌داشت زادروز حضرت مسیح (ع) برگزار می‌شود.
  استانی-فرهنگی و هنری  قره کلیسا چالدران  جشن میلاد مسیح (ع)  کریسمس  عشای ربانی
متفاوت در ۲۰۰ سال گذشته | آتشِ «نوتردام» دامن کریسمس را هم گرفت
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / فرهنگی و هنری
متفاوت در ۲۰۰ سال گذشته | آتشِ «نوتردام» دامن کریسمس را هم گرفت
مردم در پی آتش‌سوزی ماه آوریل کلیسای قرون وسطایی «‌نوتردام» برای نخستین‌بار در ۲۰۰ سال گذشته قادر نخواهند بود روز کریسمس در این کلیسا تجمع کنند.
مدعیان امروز حقوق انسانی، بزرگترین ناقضان حقوق بشر
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اجتماعی
مدعیان امروز حقوق انسانی، بزرگترین ناقضان حقوق بشر
رئیس دستگاه قضا در نشست مسئولان عالی قضایی گفت: پدران کلیسا امروز نیم نگاهی به کودک کشی و ویرانگری مدعیان دروغین حقوق بشر کنند.
  قوه قضاییه  سیدابراهیم رئیسی  کلیسا
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / بین‌المللی
لغو مراسم کریسمس در کلیسای «نوتردام» پس از ۲۰۰ سال!
«نوتردام» معروف‌ترین کلیسای جهان در پاریس که حتی در زمان جنگ جهانی اول و دوم مراسم ویژه کریسمس برگزار کرده امسال پس از ۲۰۰ سال شاهد لغو این جشن می‌شود.
  آتش سوزی کلیسای نوتردام  کلیسای نوتردام
۸۰سال سکوت کلیسا در برابر رسوایی اخلاقی در مکزیک
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / بین‌المللی
۸۰سال سکوت کلیسا در برابر رسوایی اخلاقی در مکزیک
تهران- ایرنا- رسوایی بزرگ اخلاقی دیگر برای واتکیان در مکزیک آشکار و اعلام شد کلیسا ۸۰ سال در برابر بیش از ۱۷۰ مورد تجاوز جنسی به افراد زیر سن قانونی سکوت کرده بود.
  کلیسا  آزار جنسی کلیسا  کشیش  آزار جنسی کودکان  واتیکان
کلیسای نتردام بدون مراسم کریسمس بعد از ۲۱۷ سال
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / بین‌المللی
کلیسای نتردام بدون مراسم کریسمس بعد از ۲۱۷ سال
تهران – ایرنا – مراسم کریسمس ۲۰۲۰ در کلیسای نتردام برای نخستین‌بار از سال ۱۸۰۳ به دلیل ادامه عملیات بازسازی درپی آتش سوزی مهیب در این مکان، برگزار نمی‌شود.
  کلیسا  آتش سوزی  فرانسه  یونسکو
نگاهی به برجسته‌ترین خبرهای میراث سال ۲۰۱۹
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / فرهنگی و هنری
نگاهی به برجسته‌ترین خبرهای میراث سال ۲۰۱۹
مجله تخصصی فرهنگی هنری «آرت نیوز پیپر» با نزدیک شدن به سال نو میلادی فهرستی از مهم‌ترین خبرهای حوزه میراث در سال ۲۰۱۹ تهیه کرده است که از آتش‌سوزی کلیسای نوتردام گرفته تا زیر آب رفتن مناطق دیدنی و تاریخی ونیز را در برمی‌گیرد.
  آتش سوزی کلیسای نوتردام  سیل ونیز  آثار باستانی
افشاگری علیه فرار مالیاتی کلیسا/ وقتی کلیسا برای ظهور مسیح 100 میلیارد دلار پول ذخیره می کند
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اقتصادی
افشاگری علیه فرار مالیاتی کلیسا/ وقتی کلیسا برای ظهور مسیح 100 میلیارد دلار پول ذخیره می کند
بر اساس افشاگری و شکایتی که علیه کلیسای عیسی مسیح در نیویورک در یک دادگاه فدرال در آمریکا مطرح شده ، این کلیسا از محل کمک‌های مردمی طی 20 سال گذشته برای ظهور مسیح 100 میلیارد دلار پول ذخیره کرده است.
پاپ مخفی‌کاری در پرونده‌‎های مربوط به آزار جنسی کودکان را لغو کرد
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ...
پاپ مخفی‌کاری در پرونده‌‎های مربوط به آزار جنسی کودکان را لغو کرد
شفقنا- رهبر کاتولیک‌های جهان یک قانون قدیمی در مورد رازداری در پرونده‌های آزار جنسی کودکان و زنان را لغو کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، یک قانون قدیمی در دستگاه کلیسا وجود داشت که به اسقف‌ها و سران این نهاد مذهبی اجازه می‌داد با استناد به قانون رازداری به لاپوشانی و مخفی‌کاری آزارهای جنسی کودکان و […]
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / بین‌المللی
حمله یک فرد ناشناس به دو نگهبان بزرگترین کلیسای کاتولیک آمریکا
فردی ناشناس با حمله به دو نگهبان بزرگترین کلیسای کاتولیک آمریکا، آن‌ها را به شدت زخمی کرده و گریخته است.
  حمله به کلیسا در آمریکا  حمله تروریستی در آمریکا
اُسقف ارتدوکس لبنان؛ غلبه هیجان بر منطق
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / بین‌المللی
اُسقف ارتدوکس لبنان؛ غلبه هیجان بر منطق
بیروت - ایرنا - در روزگار و زمانه ای که سر ِ جنگ دارد و در جهان و منطقه ای که پر شر و فتنه است و در کشوری که درگیر اعتراض است، از «الیاس عودة» اسقف روحانی‌های ارتدوکس بیروت پایتخت لبنان انتظار می رفت که از صلح و محبت و در وصف همزیستی پیروان محمد (ص) و عیسی (ع) و روندگان به مسجد و کلیسا بگوید.
واکنش اسقف اعظم کلیسای ارتدوکس رومی در قدس به تعرض به جایگاه حزب‌الله لبنان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / بین‌المللی
واکنش اسقف اعظم کلیسای ارتدوکس رومی در قدس به تعرض به جایگاه حزب‌الله لبنان
اسقف اعظم کلیسای ارتدوکس رومی در قدس اعلام کرد، حزب‌الله لبنان در دفاع از حضور مسیحیان در سوریه و دیگر مکان‌ها در خاورمیانه نقش داشته و تعرض به جایگاه این حزب و دبیرکل آن غیرقابل قبول است.
  اسقف کلیسای ارتدوکس قدس  حزب‌الله لبنان
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اجتماعی
مراسم مذهبی در یک کلیسای تهران (عکس)
مراسم روز «میناس مقدس» روز سه شنبه با حضور جمعی از هموطنان ارامنه تهران در کلیسای میناس مقدس تهران برگزار شد. زمین این کلیسا را مستوفی الممالک به ارامنه هدیه کرد و هزینه ساخت آن توسط عده ای از ارامنه نیکوکار تاًمین شد. در سال ۱۸۷۵ میلادی (۱۲۹۲ق) محرابی به نام سورپ میناس در این کلیسا بنا شد.در این کلیسا مراسم عشای ربانی و دعای نیایش نیز برگزار می شود.
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / ...
پاپ رسما مالکیت تسلیحات اتمی را "غیر اخلاقی" اعلام می‌کند
پاپ فرانسیس قصد دارد باور رسمی کلیسای کاتولیک را تغییر دهد تا استفاده و مالکیت تسلیحات اتمی را "غیراخلاقی" اعلام کند؛ حرکتی که مشخص می‌کند که مخالفت او با دکترین بازدارندگی دوران جنگ سرد، سیاست رسمی این کلیسا است.
دو کشیش آرژانتینی به اتهام آزار کودکان ناشنوا محکوم به حبس شدند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / بین‌المللی
دو کشیش آرژانتینی به اتهام آزار کودکان ناشنوا محکوم به حبس شدند
تهران-ایرنا- دو کشیش کلیسای کاتولیک در آرژانتین به دلیل سوءاستفاده جنسی از کودکان ناشنوا هر کدام به بیش از ۴۰ سال زندان محکوم شدند.
  آزار جنسی کلیسا  آرژانتین
گنبد مرکزی قره‌کلیسا مرمت شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / فرهنگی و هنری
گنبد مرکزی قره‌کلیسا مرمت شد
ارومیه- ایرنا- مسئول دفتر فنی میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به آسیب ها و فرسایشی که در بخش‌هایی از قسمت فوقانی قره‌کلیسا از جمله گنبد و سقف آن وجود داشت، عملیات مرمت و ساماندهی این بنا طرح‌ریزی و اجرا شد.
  آذربایجان غربی  چالدران  قره کلیسا  مرمت  میراث فرهنگی  یونسکو