شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
تجارت
4 پیش‌بینی از بازارهای هفته بعد / خوش‌بینی به بورس و احتمال ارزانی طلا
۱ ساعت قبل / ارز / بازار / بورس / پیش بینی / پیش بینی بازار / پیش بینی بورس / دلار / طلا
4 پیش‌بینی از بازارهای هفته بعد / خوش‌بینی به بورس و احتمال ارزانی طلا
هرچند در هفته اخیر تنها بازار با بازدهی منفی بازار سهام بوده اما برای هفته آینده به نظر می‌رسد کارشناسان نسبت به این بازار چشم‌انداز خوشبینانه‌تری دارند. نوشته 4 پیش‌بینی از بازارهای هفته بعد / خوش‌بینی به بورس و احتمال ارزانی طلا اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱ ساعت قبل
ثبت آمار محصولات فلزی در سامانه جامع انبارها
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برخی افراد برای حفظ ارزش سرمایه نقدی خود اقدام به احتکار محصولات فلزی می‌کردند که برای جلوگیری از این اقدام سودجویانه و براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور، از این به بعد نگهداری محصولات فولادی از مواد اولیه تا محصول نهایی باید در سامانه جامع انبارها ثبت شود. به گزارش شاتا، عباس تابش افزود: در ثبت و نگهداری محصولات فلزی در سامانه جامع انبارها باید ورودی و خروجی بار با یکدیگر همخوانی داشته باشند و در این صورت می‌توان علاوه بر جلوگیری از احتکار محصولات فلزی، نسبت به تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی پایین‌دستی نیز گام برداشت. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تامین حقوق مصرف‌کنندگان و عرضه مناسب محصولات فلزی در بازار مهم‌ترین هدف این سازمان در ثبت محصولات فلزی …
۱ ساعت قبل
رصد روند تولید تا مصرف سیمان و لاستیک
رئیس سازمان حمایت گفت: عملکرد دستگاه‌های نظارتی در روند تولید تا مصرف سیمان و لاستیک مورد رصد قرار گرفته و دستگاه‌هایی که در این حوزه کوچک‌ترین اغماضی داشته باشند به بخش قضایی معرفی می‌شوند. به گزارش شاتا از آنجا که در شرایط حساس کنونی به‌رغم فراوانی کالا در بازار و شرایط مناسب تولید در کشور، تخلفاتی در حوزه مشاهده می‌شود، به‌منظور تامین آرامش و ثبات بازار و ایجاد بستر امن برای عموم مردم و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی، تشدید نظارت بر بازار دو محصول سیمان و تایر خودرو برای اجرا به نهادهای نظارتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌های سراسر کشور ابلاغ شده است و حوزه‌های بازرسی و نظارت سازمان‌های صمت استان‌ها موظفند درخصوص تخلفات احتمالی بنگاه‌های تولیدی یا توزیعی بدون کوچک‌ترین اغماضی برخورد …
۱ ساعت قبل
افزایش دو برابری تجارت کالاهای کشاورزی
«سازمان غذا و کشاورزی ملل‌متحد (فائو)» تازه‌ترین گزارش وضعیت بازارهای کالاهای کشاورزی جهان خود را برای سال 2020 منتشر کرد. براساس این گزارش، تجارت محصولات کشاورزی-غذایی جهان از سال 1995 با بیش از دو برابر شدن، به حدود 5/ 1 هزار میلیارد (تریلیون) دلار در 2018 رسید. در این افزایش، صادرات اقتصادهای نوظهور و درحال‌توسعه روندی صعودی و سهمی بیش از یک‌سومی از مجموع تجارت جهانی داشته است. به اعتقاد کارشناسان این سازمان، تجارت جهانی و بازارهای کارآمد از آنجا که در قلب فرآیندهای توسعه قرار دارند، منجر به ایجاد رشد اقتصادی، توسعه پایدار و تقویت انعطاف‌پذیری در برای شوک‌های اقتصادها می‌شوند.
۱ ساعت قبل
کاهش تجارت جهان در فصل دوم 2020
«سازمان تجارت جهانی» تازه‌ترین ارزیابی خود را از تجارت کالایی جهان منتشر کرد. براساس این گزارش، حجم تجارت کالایی جهان در فصل دوم 2020 در مقایسه دوره مشابه سال گذشته با کاهش 3/ 14 درصدی مواجه شد. این کاهش عمدتا به‌خاطر اقدامات محدودکننده‌ای بود که برای مقابله با بیماری کرونا به اجرا درآمد و بر اقتصادهای جهانی اثرات منفی گذاشت. براساس شواهد، این کاهش در تجارت کالایی بسیار شدیدتر از کاهش 2/ 10 درصدی بود که در بحران مالی جهانی بین فصل سوم 2008 تا فصل نخست 2009 تجربه شد. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد» تازه‌ترین آمارهای «سازمان تجارت جهانی» حاکی از آن است که در میان مناطق، شدیدترین کاهش را اروپا با منفی 21 درصد و آمریکای شمالی با منفی 20 درصد تجربه کرده‌اند. این در حالی است کاهش …
۱ ساعت قبل
وضعیت تجارت با اروپا
طی هفت ماه نخست سال 2020، کل تجارت کالایی ایران و اتحادیه اروپا (27 کشور)معادل 2 میلیارد و 649 میلیون یورو بوده که نسبت به مدت مشابه سال 2019، افت بیش از 9 درصدی را تجربه کرده است. طی این هفت ماه، تنها در ژانویه، تجارت ایران با 27 کشور اتحادیه اروپا در سطح قابل توجهی بالاتر از ماه مشابه سال 2019 قرار داشته است، در ماه‌های بعد، به دلیل شیوع گسترده کووید- 19 و تشدید تحریم‌ها علیه ایران، تجارت ایران با این منطقه در سطحی پایین‌تر از مدت مشابه سال 2019 قرار گرفته است. به گزارش معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران، کمترین میزان تجارت ایران با اتحادیه اروپا در هفت ماهه 2020، مربوط به ماه آوریل و بیشترین آن مربوط به ماه ژوئن است. بیشترین کاهش ماهانه تجارت ایران با این منطقه نیز در جولای با کاهش حدود 20 …
۱ ساعت قبل
سیاست‌های بازدارنده برای جلوگیری از خام‌فروشی
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در بخش توسعه معادن باید نگاه‌های خلاقانه و جدیدی شکل بگیرد. به‌گزارش «شاتا»، سعید زرندی گفت: در گذشته برای فرآوری سنگ‌آهن و ... فقط از عیارهای بالا استفاده می‌شد اما در حال‌حاضر در برخی معادن توانسته‌اند از عیار پایین خاک نیز استفاده کنند. وی گفت: وقتی بخش خصوصی واقعی وارد کار شود، بسیاری از نشدنی‌ها را به‌اجرا درمی‌آورند. زرندی افزود: توسعه معادن و صنایع‌معدنی یکی از بهترین روش‌ها برای توسعه کشور، ایجاد اشتغال و ارزآوری است. وی گفت: برای جهش تولید بهترین ظرفیت و قابلیت در بخش معادن و صنایع‌معدنی است. معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین تصریح کرد: سیاست جلوگیری از خام‌فروشی ‌به‌طور جدی در کشور دنبال می‌شود. زرندی گفت: مشکلاتی درخصوص …
۱ ساعت قبل
توضیحات بانک تجارت در مورد مشکلات شرکت سبلان پارچه
گروه شرکت‌ها: بانک تجارت به برخی شبهات در پرونده سبلان‌پارچه پاسخ داد.
۱ ساعت قبل
فروش ماهانه خودرو با قیمت فصلی
طبق مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، دو خودروساز بزرگ کشور باید طی نیمه دوم امسال، هر ماه در مجموع 25 هزار دستگاه محصول را در قالب فروش فوق‌العاده عرضه کنند؛ آن هم در شرایطی که شورای رقابت هر سه ماه یکبار نسبت به بازنگری قیمت‌ها اقدام می‌کند. با توجه به آنکه هزینه تولید خودرو در کشور متاثر از سرکشی‌های نرخ ارز و تورم روندی صعودی دارد، فروش ماهانه با قیمت‌های فصلی، به احتمال فراوان خودروسازان را با چالش مالی مواجه خواهد کرد. فروش ماهانه‌ای که خودروسازن ملزم به اجرای آن شده‌اند، از جنس «فوق‌العاده» است. بنابراین محصولات ثبت‌نامی باید حداکثر سه‌ماهه تحویل داده شوند و نکته مهم‌تر اینجاست که این مدل فروش، با قیمت‌های قطعی انجام می‌شود. به عنوان مثال، محصولاتی که ایران خودرو و سایپا در مهر ماه و در …
۱ ساعت قبل
شکایت خودروسازان بزرگ از دولت آمریکا
خودروسازان بزرگ مانند تسلا، ولوو، فورد و مرسدس بنز به دلیل وضع تعرفه بر کالاهای چینی از دولت آمریکا شکایت کرده و خواستار بازگرداندن عوارض گمرکی واردات شدند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، شکایت شرکت‌های خودروساز از دولت ترامپ در دادگاه تجارت بین‌المللی مستقر در نیویورک مربوط به تعرفه‌های اعمال شده توسط نماینده بازرگانی ایالات متحده بر واردات از چین است که شرکت خودروسازی تسلا آن را خودسرانه و سوء‌استفاده از اختیارات می‌نامد.
محصولات جدید برای کمک به قرنطینه بهتر
۱ ساعت قبل
محصولات جدید برای کمک به قرنطینه بهتر
غول تجارت الکترونیکی جهان روز گذشته تازه‌ترین‌هایش را برای طرفداران محصولات خاص و متفاوت این شرکت رونمایی کرد. محصولات جدید آمازون با تنوعی زیاد از دستگاه‌های جدید اکو گرفته تا سرویس گیمینگ مبتنی بر کلاد در رویداد این شرکت معرفی شدند تا عرصه رقابتی تازه‌ای برای غول‌های تکنولوژی شکل بگیرد. «دیو لیمپ» مدیر بخش محصولات و خدمات شرکت آمازون در این مراسم با اشاره به اینکه دستگاه‌های آمازون به افراد کمک می‌کنند تا در طول دوره همه‌گیری ویروس کرونا بتوانند فاصله‌گذاری اجتماعی را بهتر رعایت کنند، گفت: «آمازون در راستای تلاش برای حفظ محیط‌زیست، تمام این دستگاه‌ها و محصولات جدیدش را که با مواد و بسته‌بندی تجدیدپذیر تولید شده‌اند، با نشان سازگار با محیط زیست عرضه خواهد کرد.»
چه کسانی وام کمک ودیعه مسکن گرفتند؟ / بانک مرکزی و وزارت راه‌وشهرسازی پاسخگو باشند
۲ ساعت قبل / کمیسیون عمران / مجلس / مستاجران / وام / وام مستاجران / وام ودیعه مسکن
چه کسانی وام کمک ودیعه مسکن گرفتند؟ / بانک مرکزی و وزارت راه‌وشهرسازی پاسخگو باشند
هفته پیش‌رو قرار است مدیران بانک مرکزی و وزارت راه‌وشهرسازی با حضور در کمیسیون عمران پاسخگوی مشکلات مستاجران در پرداخت وام ودیعه مسکن باشند، چه تعداد از مستاجران وام این گرفته‌اند؟ نوشته چه کسانی وام کمک ودیعه مسکن گرفتند؟ / بانک مرکزی و وزارت راه‌وشهرسازی پاسخگو باشند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
مشاوران املاکی که کد رهگیری صادر نکنند، متخلفند
۳ ساعت قبل / بازار مسکن / مسکن / مشاور املاک
مشاوران املاکی که کد رهگیری صادر نکنند، متخلفند
عقبایی گفت: هیچ مشاور املاکی حق ندارد کد رهگیری برای قرارداد‌های مسکن صادر نکند و این تخلف به شدت از طرف اتحادیه املاک پیگیری می‌شود. نوشته مشاوران املاکی که کد رهگیری صادر نکنند، متخلفند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پیش‌بینی قیمت طلا در هفته دوم مهر / حباب سکه یک میلیون و 150 هزار تومان شد
۳ ساعت قبل / بازار طلا / پیش بینی قیمت طلا / پیش‌بینی قیمت سکه / حباب سکه / قیمت سکه / قیمت طلا
پیش‌بینی قیمت طلا در هفته دوم مهر / حباب سکه یک میلیون و 150 هزار تومان شد
دبیر اتحادیه طلای تهران می‌گوید: پیش‌بینی ما این است چنانچه بازار ارز توسط مدیران بانک مرکزی کنترل شود و به ثبات برسد قیمت طلا و سکه نیز در هفته دوم مهر ماه ارزان خواهد شد. نوشته پیش‌بینی قیمت طلا در هفته دوم مهر / حباب سکه یک میلیون و 150 هزار تومان شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
استفاده از کنجاله بذر پنبه در مرغداری‌ها سلامتی مردم را به خطر می‌اندازد
۳ ساعت قبل / تخم مرغ / تولیدکننده مرغ / مرغداری
استفاده از کنجاله بذر پنبه در مرغداری‌ها سلامتی مردم را به خطر می‌اندازد
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم گفت: برخی سوداگران و واردکنندگان انحصاری برای سود بیشتر به تولیدکنندگان دام و طیور پیشنهاد می‌کنند به جای سویا از کنجاله بذر پنبه استفاده کنند. تغییراتی که هرچند ممکن است هزینه تمام شده تولید مرغ را کاهش دهند اما بر روی سلامت مرغ، تخم مرغ و مردم به عنوان مصرف‌کننده نهایی این محصولات آثار سوء زیادی بر جای می‌گذارد. نوشته استفاده از کنجاله بذر پنبه در مرغداری‌ها سلامتی مردم را به خطر می‌اندازد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
خبری غیرمنتظره برای بازار ارز / شتاب عجیب صادرات نفت و احتمال سقوط دلار
۴ ساعت قبل / ارز / بازار ارز / دلار / نرخ ارز / نفت
خبری غیرمنتظره برای بازار ارز / شتاب عجیب صادرات نفت و احتمال سقوط دلار
خبرگزاری رویترز در گزارشی مدعی شده که صادرات نفت ایران از ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار بشکه در روز طی چند ماه گذشته، حالا با جهشی غیرمنتظره به ۱٫۵ میلیون بشکه در روز رسیده که در یک سال و نیم اخیر بی‌سابقه است. نوشته خبری غیرمنتظره برای بازار ارز / شتاب عجیب صادرات نفت و احتمال سقوط دلار اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
جدیدترین آمار تجارت ایران با کشورهای اروپایی
۴ ساعت قبل
جدیدترین آمار تجارت ایران با کشورهای اروپایی
اتاق بازرگانی تهران آمارهایی از وضعیت تجارت ایران با کشورهای اروپایی در هفت ماهه سال میلادی جدید پرداخت.
خطر کاهش آپارتمان اجاره‌ای
۵ ساعت قبل / اجاره آپارتمان / قرارداد اجاره / مسکن
خطر کاهش آپارتمان اجاره‌ای
محتوای مصوبه تیرماه ستاد ملی مقابله با کرونا و شکل اجرای آن‌که با هدف حمایت از مستاجران تدوین شد، به نحوی تنظیم شده که اگر مداخله‌ای برای اصلاح آن صورت نگیرد، می‌تواند کاهش عرضه آپارتمان‌های اجاری و نقض غرض اصلی از تصویب آن منجر شود. نوشته خطر کاهش آپارتمان اجاره‌ای اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پیش‌بینی ارز در هفته پیش‌رو/ ارزانی دلار در گرو وضعیت بورس
۶ ساعت قبل / آینده بازار ارز / افزایش قیمت دلار / پیش‌بینی قیمت دلار / قیمت دلار
پیش‌بینی ارز در هفته پیش‌رو/ ارزانی دلار در گرو وضعیت بورس
در هفته‌ای که قرار بود به قول رئیس جمهور با جشن پیروزی مردم آغاز شود، هر دلار آمریکا در بازار آزاد از ۲۸ هزارتومان هم گذشت. اما چرا دلار گران شد؟ آیا روند افزایشی در هفته پیش رو هم ادامه دارد؟ نوشته پیش‌بینی ارز در هفته پیش‌رو/ ارزانی دلار در گرو وضعیت بورس اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اصلی‌ترین شریک تجاری اروپایی ایران کدام کشور است؟
۷ ساعت قبل / تجارت خارجی / تجارت جهانی
اصلی‌ترین شریک تجاری اروپایی ایران کدام کشور است؟
اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین گزارش خود به ارائه آمار‌هایی از وضعیت تجارت ایران با کشور‌های اروپایی در هفت ماهه سال میلادی جدید پرداخته است.
تنها یک کارت بازرگانی در 49 روز گذشته در تهران صادر شده است
۷ ساعت قبل / اتاق بازرگانی / توقف صدور کارت بازرگانی / صدور کارت بازرگانی / کارت بازرگانی
تنها یک کارت بازرگانی در 49 روز گذشته در تهران صادر شده است
بهمن عشقی، دبیرکل اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد: خلاف آنچه که گفته می‌شود بیش از ۶۵۰ پرونده مورد بررسی قرار گرفته، در ۴۹ روز گذشته تنها یک کارت بازرگانی در اتاق تهران صادر شده است. پیشنهاد بخش خصوصی این بود که این سامانه ابتدا در یک استان کوچک به صورت آزمایشی کار خود را آغاز می‌کرد تا اشکالات آن مشخص و برطرف می‌شد. نوشته تنها یک کارت بازرگانی در 49 روز گذشته در تهران صادر شده است اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
جزییات تجارت ایران با ۲۷ کشور اروپایی: کاهش ۹ درصدی در مقایسه با هفت ماهه نخست سال قبل / آلمان اصلی‌ترین شریک
۷ ساعت قبل
جزییات تجارت ایران با ۲۷ کشور اروپایی: کاهش ۹ درصدی در مقایسه با هفت ماهه نخست سال قبل / آلمان اصلی‌ترین شریک
اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین گزارش خود به ارائه آمارهایی از وضعیت تجارت ایران با کشورهای اروپایی در هفت ماهه سال میلادی جدید پرداخته است. براوردها نشان می‌دهد که در هفت ماهه سال جاری میلادی، میزان تجارت انجام شده میان ایران و ۲۷ کشور اروپایی به مرز دو میلیارد و ۶۵۰ میلیون یورو رسیده است. این عدد در مقایسه با هفت ماهه نخست سال قبل، کاهشی ۹ درصدی را نشان می‌دهد.
فرم “الف” و “دال” حذف شد
۷ ساعت قبل
فرم “الف” و “دال” حذف شد
در ابلاغیه صادره از سوی رئیس سازمان توسعه تجارت، درخواست صدور و تمدید کارت بازرگانی طبق قانون و مقررات مبارزه با قاچاق کالا و ارز به سامانه جامع تجارت انتقال یافته است.
امتناع روس‌ها از مبادله با روبل صحت دارد؟
۷ ساعت قبل / اتاق بازرگانی / بازرگانی / روابط تجاری ایران و روسیه / صادرات
امتناع روس‌ها از مبادله با روبل صحت دارد؟
رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه حجم مراودات تجاری دو کشور را ۱٫۸ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: از این میزان حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون دلار صادرات و مابقی مربوط به واردات است. نوشته امتناع روس‌ها از مبادله با روبل صحت دارد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
حذف اسناد زائد در فرآیند صدور کارت بازرگانی
۸ ساعت قبل
حذف اسناد زائد در فرآیند صدور کارت بازرگانی
زادبوم، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در دستوری اسناد زائد در فرآیند صدور کارت بازرگانی را حذف کرد.
از تحویل خودرو به نمایندگان مجلس اطلاعی ندارم/ اختیارات سازمان حمایت محدود است
۸ ساعت قبل / تخم مرغ / تولید کننده / خودرو / صنایع غذایی / مصرف کننده
از تحویل خودرو به نمایندگان مجلس اطلاعی ندارم/ اختیارات سازمان حمایت محدود است
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اختیارات این سازمان را محدود توصیف کرد و ضمن ارائه توضیحاتی درباره افزایش قیمت تخم مرغ و مواد پتروشیمی، از تحویل خودرو به نمایندگان مجلس شورای اسلامی توسط وزارت صمت اظهار بی‌اطلاعی کرد. نوشته از تحویل خودرو به نمایندگان مجلس اطلاعی ندارم/ اختیارات سازمان حمایت محدود است اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
رزم‌حسینی با مسائل حوزه صنعت، معدن و تجارت ناآشنا نیست
۸ ساعت قبل
رزم‌حسینی با مسائل حوزه صنعت، معدن و تجارت ناآشنا نیست
تهران- ایرنا- نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رزم‌حسینی با مسائل حوزه صنعت، معدن و تجارت ناآشنا نیست، گفت: وزارت صمت باید هرچه زودتر تعیین تکلیف شود.
نگاه بهارستان نشین ها به نامزد پیشنهادی روحانی برای صمت
۸ ساعت قبل / خودرو / رییس جمهوری / عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس / نمایندگان مجلس / وزارت صنعت معدن و تجارت
نگاه بهارستان نشین ها به نامزد پیشنهادی روحانی برای صمت
با معرفی علیرضا رزم حسینی به عنوان گزینه جدید برای وزارت صنعت، معدن و تجارت برخی از نمایندگان مجلس شروط رسیدن رزم حسینی به کرسی وزارت را اعلام کردند.
معرفی استان پیشتاز در دریافت تسهیلات طرح رونق
۸ ساعت قبل / اقتصاد / سازمان برنامه و بودجه / صندوق توسعه ملی / وزارت صنعت معدن و تجارت / یارانه
معرفی استان پیشتاز در دریافت تسهیلات طرح رونق
بالاترین سهم از تسهیلات طرح رونق تولید در پنج ماه منتهی به مرداد سال جاری به کدام استان ها رسید؟
رزم حسینی می تواند سکاندار وزارت صمت شود؟
۸ ساعت قبل
رزم حسینی می تواند سکاندار وزارت صمت شود؟
جدی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت دارای سوابق اجرایی و مدیریتی مناسبی است و ایشان بایستی هفته آینده در کمیسیون صنایع و معادن مجلس حضور یابد و به سوالات اعضای این کمیسیون پاسخگو باشد و برنامه های خود را برای تصدی وزارت صمت ارائه بدهد.
پیش‌بینی بورس فردا 5 مهرماه / عوامل مؤثر بر بورس این هفته
۸ ساعت قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / بورس فردا / پیش بینی بورس / پیش بینی بورس هفته
پیش‌بینی بورس فردا 5 مهرماه / عوامل مؤثر بر بورس این هفته
بازار سهام روز چهارشنبه متعادل بود و شاخص کل ۱٫۹۱ درصد رشد داشت. همچنین شاخص کل هم وزن نیز به ۰٫۱۴ رسید. اما بورس فردا را چگونه می‌گذراند؟ نوشته پیش‌بینی بورس فردا 5 مهرماه / عوامل مؤثر بر بورس این هفته اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۸ ساعت قبل
شرط مجلس برای رای مثبت به رزم‌حسینی
الهام آزاد، نماینده مجلس یازدهم تاکید کرد: در صورتی که علیرضا رزم‌حسینی برنامه هدفمند داشته باشد، برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت به او رای مثبت می‌دهیم.
کاهش میل خرید اوراق دولتی
۹ ساعت قبل / اوراق دولتی / بانک مرکزی / خرید اوراق دولتی / گزارش فروش اوراق دولتی
کاهش میل خرید اوراق دولتی
گزارش بانک مرکزی از آخرین حراج اوراق دولتی در اول مهرماه سال جاری نشان می‌دهد که در هفته جاری، کمترین فروش اوراق رخ داده است. در هفته هفدهم، بانک‌ها حدود ۵۴۰ میلیارد تومان اوراق را خریداری کردند و دولت توانست ۱۷۰ میلیارد تومان نیز از طریق فروش اوراق دولتی در بورس کسب‌درآمد کند. نرخ اوراق سه ساله نیز در این هفته مانند هفته‌های پیش ۲۱ درصد رقم خورده است. نوشته کاهش میل خرید اوراق دولتی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دستور معاون وزیر صمت برای ثبت آمار محصولات فلزی
۹ ساعت قبل / تنظیم بازار / حقوق / سرمایه / معاون وزیر صنعت معدن و تجارت / محصولات
دستور معاون وزیر صمت برای ثبت آمار محصولات فلزی
ثبت نگهداری محصولات فولادی از مواد اولیه تا محصول نهایی در سامانه جامع انبارها الزامی شد.
شکل‌گری پرده آهنین جدید میان آمریکا و چین و استلزامات آن برای ایران / آیا چین چتر حمایتی مناسبی برای ایران است؟ / ایران در میانه تغییرات جدید نظام جهانی چگونه سیاست‌ورزی کند؟
۹ ساعت قبل
شکل‌گری پرده آهنین جدید میان آمریکا و چین و استلزامات آن برای ایران / آیا چین چتر حمایتی مناسبی برای ایران است؟ / ایران در میانه تغییرات جدید نظام جهانی چگونه سیاست‌ورزی کند؟
محمد حسین خانلرخانی: ماهیت امپراطوری در چین هیچ‌گاه توسعه طلب نبوده و بیشتر مسیر انزوا و تجارت را دنبال کرده است بنابراین می‌توان انتظار داشت این کشور هیچ‌گاه تبدیل به چتر حمایتی از ایران نخواهد شد زیرا اساسا تمایلی به تعهد در فراتر از مرزهایش نداشته و نخواهد داشت
75 درصد زعفران تولیدی مصرف داخلی ندارد
۹ ساعت قبل / محصولات کشاورزی / صادرات / زعفران / محمود بازاری / مدیرکل دفتر هماهنگی محصولات کشاورزی سا
75 درصد زعفران تولیدی مصرف داخلی ندارد
یک مقام مسئول در سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه 75 درصد از زعفران تولیدی باید صادر شود، گفت: برای کسب ارزش افزوده بیشتر از صادرات زعفران باید صادرات این محصول با برند ایرانی و در بسته بندی های کوچک انجام شود.
نماینده نایین در مجلس: رزم‌حسینی برنامه هدفمند داشته باشد، رای موافق می‌دهیم
۹ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / علی‌رضا رزم‌حسینی / الهام آزاد
نماینده نایین در مجلس: رزم‌حسینی برنامه هدفمند داشته باشد، رای موافق می‌دهیم
تهران- ایرنا- نماینده مردم نائین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در صورتی که علیرضا رزم‌حسینی برنامه هدفمند داشته باشد، برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت به او رای مثبت می‌دهیم.
عملیات بهره‌برداری از شهرک صنعتی اسکو آغاز شد
۱۰ ساعت قبل / سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران / افتتاح طرح / صمت
عملیات بهره‌برداری از شهرک صنعتی اسکو آغاز شد
تبریز - ایرنا - عملیات بهره‌برداری از شهرک صنعتی شهید نیرومند اسکو با حضور معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت آغاز شد.
بررسی روند افزایش نرخ ارز و فولاد در نیمه اول سال
۱۰ ساعت قبل / بازار فولاد / قیمت فولاد / قیمت میلگرد / نرخ ارز
بررسی روند افزایش نرخ ارز و فولاد در نیمه اول سال
در حالی که ظرف ۶ ماه ابتدایی امسال بهای ارز آزاد در کشور افزایشی ۶۶ درصدی داشت، قیمت هر کیلوگرم میلگرد در این مدت رشد ۹۶ درصدی و هر کیلوگرم تیرآهن افزایشی ۱۳۷ درصدی را تجربه کردند. نوشته بررسی روند افزایش نرخ ارز و فولاد در نیمه اول سال اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
نماینده سبزوار: رزم حسینی بهترین گزینه برای وزارت صنعت است
۱۰ ساعت قبل / وزارت صنعت معدن و تجارت / سبزوار / علی‌رضا رزم‌حسینی / مجلس یازدهم
نماینده سبزوار: رزم حسینی بهترین گزینه برای وزارت صنعت است
سبزوار- ایرنا- نماینده مردم شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی گفت: علیرضا رزم‌حسینی با توان بسیار بهترین گزینه برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت است.
شهرک صنعتی شهید نیرومند اسکو با حضور معاون وزیر صمت افتتاح شد
۱۰ ساعت قبل
شهرک صنعتی شهید نیرومند اسکو با حضور معاون وزیر صمت افتتاح شد
تبریز- شهرک صنعتی شهید نیرومند شهرستان اسکو به مناسبت هفته دفاع مقدس و با حضور استاندار آذربایجان شرقی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مسئولان استان ظهر امروز افتتاح شد.
چه آینده‌ای در انتظار دلار خواهد بود؟
۱۰ ساعت قبل / آینده ارز / بازار ارز / پیش‌بینی قیمت دلار / دلار / قیمت دلار
چه آینده‌ای در انتظار دلار خواهد بود؟
این هفته دلار هزار تومان، معادل ۳٫۷درصد، افزایش قیمت را در بازار رسمی تجربه کرد و دربازار آزاد از ۲۸ هزار تومان هم گذشت. اما نگاه مردم به آینده قیمت دلار در شرایط فعلی چیست؟ مخاطبان تجارت‌نیوز پاسخ داده‌اند نوشته چه آینده‌ای در انتظار دلار خواهد بود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آمار کرونا در ایران 4 مهر / 207 بیمار جان خود را از دست دادند
۱۱ ساعت قبل / آمار فوتی ها / آمار مبتلایان / جانباختگان کووید 19 / ویروس کرونا
آمار کرونا در ایران 4 مهر / 207 بیمار جان خود را از دست دادند
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۳۵۶۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۵ هزار و ۲۲۲ نفر رسید. نوشته آمار کرونا در ایران 4 مهر / 207 بیمار جان خود را از دست دادند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
شکایت تسلا از دولت ترامپ به علت تعرفه‌های بالا بر واردات قطعات از چین
۱۱ ساعت قبل / دونالد ترامپ / خودرو
شکایت تسلا از دولت ترامپ به علت تعرفه‌های بالا بر واردات قطعات از چین
شرکت تسلا که سازنده خودروهای برقی در آمریکاست، شکایتی را به دادگاه تجارت بین المللی ایالات متحده در نیویورک ارائه کرده است که هدف آن جلوگیری از تعرفه های دولت ترامپ بر قطعاتی است که این شرکت از چین وارد می کند.
دلار صرافی ملی در این هفته هزار تومان گران شد / روند قیمت دلار و یورو در هفته‌ای که گذشت
۱۱ ساعت قبل / صرافی ملی / قیمت دلار / قیمت یورو / نرخ ارز
دلار صرافی ملی در این هفته هزار تومان گران شد / روند قیمت دلار و یورو در هفته‌ای که گذشت
قیمت ارز صرافی ملی در اولین هفته ماه مهر افزایش یافت، به طوریکه قیمت دلار یک‌هزار تومان نسبت به هفته گذشته بالا رفت و به رقم ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. نوشته دلار صرافی ملی در این هفته هزار تومان گران شد / روند قیمت دلار و یورو در هفته‌ای که گذشت اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
قیمت گوشت با افزایش تولید به تعادل رسید
۱۱ ساعت قبل / معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت معدن و تجارت / برنج / ستاد تنظیم بازار
قیمت گوشت با افزایش تولید به تعادل رسید
تهران- ایرنا- دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: حذف گوشت قرمز از فهرست دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی، منجر به افزایش تولید داخل و متعادل شدن گوشت قرمز و جلوگیری از رشد شتابان قیمت این کالا شد.
جزئیات تجارت ایران با ۲۷ کشور اروپایی | اصلی‌ترین شریک ایران را بشناسید
۱۲ ساعت قبل / اتحادیه اروپا / تجارت جهانی
جزئیات تجارت ایران با ۲۷ کشور اروپایی | اصلی‌ترین شریک ایران را بشناسید
اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین گزارش خود به ارائه آمارهایی از وضعیت تجارت ایران با کشورهای اروپایی در هفت ماهه سال میلادی جدید پرداخته است.
قیمت گوشت متعادل شده / افزایش قیمت برنج فشاری به مصرف‌کننده وارد نکرده است
۱۲ ساعت قبل / ارز نیمایی / ستاد تنظیم بازار / قیمت برنج / محمدرضا کلامی / معدن و تجارت / وزارت صنعت
قیمت گوشت متعادل شده / افزایش قیمت برنج فشاری به مصرف‌کننده وارد نکرده است
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی منجر به افزایش تولید داخل و متعادل شدن گوشت قرمز و جلوگیری از رشد شتابان قیمت این کالا شد، گفت: افزایش قیمت برنج که بخشی از آن در داخل تولید و بخش دیگر از خارج وارد می‌شود، در حد متعارف بوده و تغییر ارز مرجع واردات این کالا از ارز دولتی به نیمایی، فشار چندانی به مصرف کنندگان وارد نکرده است. نوشته قیمت گوشت متعادل شده / افزایش قیمت برنج فشاری به مصرف‌کننده وارد نکرده است اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
رفع مشکلات بخش پایین‌دستی با عرضه کافی شمش فولاد در بورس
۱۲ ساعت قبل / بورس کالا / ایمیدرو / وزارت صنعت معدن و تجارت
رفع مشکلات بخش پایین‌دستی با عرضه کافی شمش فولاد در بورس
تهران- ایرنا- ناکافی بودن میزان عرضه شمش فولاد در بورس، مشکلاتی را در تامین نیاز بخش پایین دستی زنجیره فولاد و نورد کاران ایجاد کرده که برای حل این مشکل، بر افزایش عرضه تاکید شده است.
پیش‌بینی قیمت خودرو تا نیمه مهر ماه
۱۲ ساعت قبل / افزایش قیمت خودرو / بازار خودرو / بازار خودرو خارجی / قیمت خودرو / قیمت دلار
پیش‌بینی قیمت خودرو تا نیمه مهر ماه
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو می‌گوید: پیش‌بینی ما برای نیمه مهر ماه این است چنانچه قرار باشد قیمت دلار افزایش یابد قیمت خودروهای داخلی و خارجی گران خواهد شد. اکنون قیمت سانتافه مدل ۲۰۱۸ دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است. نوشته پیش‌بینی قیمت خودرو تا نیمه مهر ماه اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پیش‌بینی قیمت خودرو تا نیمه مهر ماه / قیمت‌گذاری خودروهای خارجی با دلار ۴۰هزار تومانی
۱۲ ساعت قبل / افزایش قیمت خودرو / بازار خودرو / بازار خودرو خارجی / قیمت خودرو / قیمت دلار
پیش‌بینی قیمت خودرو تا نیمه مهر ماه / قیمت‌گذاری خودروهای خارجی با دلار ۴۰هزار تومانی
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو می‌گوید: پیش‌بینی ما برای نیمه مهر ماه این است چنانچه قرار باشد قیمت دلار افزایش یابد قیمت خودروهای داخلی و خارجی گران خواهد شد. اکنون قیمت سانتافه مدل ۲۰۱۸ دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است. نوشته پیش‌بینی قیمت خودرو تا نیمه مهر ماه / قیمت‌گذاری خودروهای خارجی با دلار ۴۰هزار تومانی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دستورالعمل همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ابلاغ شد
۱۳ ساعت قبل / حقوق بازنشستگان / سازمان برنامه و بودجه / همسان سازی حقوق
دستورالعمل همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ابلاغ شد
بخشنامه مشترک سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی در خصوص دستورالعمل همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با ۹۰ درصد شاغلین مشابه ابلاغ شد. نوشته دستورالعمل همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ابلاغ شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
توانمندی رزم حسینی غیرقابل انکار است/انتظار شکوفایی معادن و اشتغال را در جنوب کرمان داریم
۱۳ ساعت قبل / اخبار سیاسی - کرمان / علیرضا رزم‌حسینی / استانی-سیاسی / وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت
توانمندی رزم حسینی غیرقابل انکار است/انتظار شکوفایی معادن و اشتغال را در جنوب کرمان داریم
نماینده مردم کهنوج و منوجان و رودبارجنوب و قلعه گنج و فاریاب در مجلس شورای اسلامی گفت: سابقه درخشان و توانمندی "علیرضا رزم حسینی" به عنوان وزیر پیشنهادی صمت غیرقابل انکار است و حتما با رای اعتماد بالای نمایندگان مجلس روبرو خواهیم شد.
افزایش قیمت در بازار طلا و دلار / بازارهای مالی در ورود به پاییز چه عملکردی دارند؟
۱۳ ساعت قبل / ارز / بازار سرمایه / بورس / دلار / سکه / سهام / طلا
افزایش قیمت در بازار طلا و دلار / بازارهای مالی در ورود به پاییز چه عملکردی دارند؟
در هفته‌ای که با آغاز مهر ماه همراه شد در بازارها طلا و ارز قیمت‌ها افزایش یافت و بیشترین رشد نیز در بازار دلار رخ داد، دیگر بازارها در آغاز پاییز چه عملکردی داشتند؟ نوشته افزایش قیمت در بازار طلا و دلار / بازارهای مالی در ورود به پاییز چه عملکردی دارند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سهم خودرو از تورم خانوار چقدر است؟
۱۴ ساعت قبل / تورم / قیمت خودرو / مرکز آمار / هزینه خانوار
سهم خودرو از تورم خانوار چقدر است؟
طبق اعلام مرکز آمار ایران، هزینه‌های خانوار در شهریور امسال ۴/ ۳۴ درصد در مقایسه با شهریور ۹۸ رشد کرده و این در حالی است که خودرو نقشی محوری در این ماجرا داشته است، هرچند خودرو جزو کالاهای اساسی به‌شمار نمی‌رود، با این حال نقش بسیار مهمی در سبد مصرف خانوارهای ایرانی دارد. نوشته سهم خودرو از تورم خانوار چقدر است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سیم‌کارت‌های بی‌نام‌ونشان؛ مشکل احراز هویت پلتفرم‌های نیازمندی آنلاین
۱۴ ساعت قبل
سیم‌کارت‌های بی‌نام‌ونشان؛ مشکل احراز هویت پلتفرم‌های نیازمندی آنلاین
کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، سیم‌کارت‌های بی نام‌ونشان را چالشی جدی در مسیر احراز هویت توسط سامانه امتا دانست که منجر به ایجاد انحصار در مسئله‌ی احراز هویت کسب‌وکارهای اینترنتی می‌شود.
نرخ ارز صرافی ملی امروز جمعه چهارم مهر
۱۴ ساعت قبل / صرافی ملی / قیمت دلار / قیمت یورو / نرخ ارز
نرخ ارز صرافی ملی امروز جمعه چهارم مهر
نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز جمعه نیز اعلام شد که نسبت به دیروز تغییری نداشت و قیمت دلار در رقم ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان ثابت ماند. نوشته نرخ ارز صرافی ملی امروز جمعه چهارم مهر اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آخرین اخبار از جزییات عرضه اولیه وسپهر / به هر متقاضی چقدر رسید؟
۱۴ ساعت قبل / بازار سهام / بورس / عرضه اولیه / عرضه اولیه جدید / عرضه اولیه وسپهر / وسپهر
آخرین اخبار از جزییات عرضه اولیه وسپهر / به هر متقاضی چقدر رسید؟
در عرضه اولیه یکشنبه هفته گذشته که تخصیص سهام آن در اول مهر ماه انجام شد در نهایت حدود ۵٫۵ میلیون نفر مشارکت داشتند و به هر متقاضی ۸۴۸ سهم معادل حدود ۸۶۰ هزار تومان رسید. نوشته آخرین اخبار از جزییات عرضه اولیه وسپهر / به هر متقاضی چقدر رسید؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
صادرات یزد به بیش از ۵۰ کشور دنیا از ابتدای امسال
۱۵ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد / صادرات
صادرات یزد به بیش از ۵۰ کشور دنیا از ابتدای امسال
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد با اشاره به تفویض اختیار ثبت سفارش به استان‌ها از دی ماه ۹۷ تاکنون، اظهار کرد: در این مدت ۹ هزار و ۳۵۰ پرونده در استان ثبت سفارش شده که بیش از ۹۰ درصد آنها مربوط به مواد اولیه و ماشین آلات تولیدی است.
لیستی از عرضه اولیه‌های پاییز امسال / 11 شرکتی که احتمالا به زودی می‌آیند
۱۵ ساعت قبل / بازار سهام / بورس / عرضه اولیه / عرضه اولیه جدید
لیستی از عرضه اولیه‌های پاییز امسال / 11 شرکتی که احتمالا به زودی می‌آیند
استقلال و پرسپولیس، پتروشیمی‌های الوند و بوعلی، شرکت پالایشی ستاره خلیج فارس، شرکت حمل و نقل ریلی رجا، پتروشیمی اروند،شرکت توسعه عمران‌امید، شرکت تامین‌سرمایه تمدن، شرکت صنایع غذایی کورش و شرکت اوپال پارسیان سنگان از مهمترین عرضه‌ اولیه‌های احتمالی پاییز امسال خواهند بود. نوشته لیستی از عرضه اولیه‌های پاییز امسال / 11 شرکتی که احتمالا به زودی می‌آیند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تمرکز بر صادرات کالاهای با ارزش افزوده بالا در واردات
۱۶ ساعت قبل
تمرکز بر صادرات کالاهای با ارزش افزوده بالا در واردات
بدری، مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران اقدامات این سازمان در دو زمینۀ تمرکز بر صادرات کالاهای با ارزش افزوده بالا و مدیریت منابع ارزی در زمینه واردات را تشریح کرد.
جدیدترین فایل‌های ارائه شده مسکن / افزایش چشمگیر قیمت مسکن
۱۶ ساعت قبل / بازار مسکن / بازار مسکن تهران / قیمت مسکن / معاملات مسکن
جدیدترین فایل‌های ارائه شده مسکن / افزایش چشمگیر قیمت مسکن
به گفته مشاوران املاک، تحت تاثیر نوسانات ماه‌های اخیر بازار مسکن، میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در شهر تهران افزایش قابل‌توجهی داشته و از سوی دیگر برای برخی از مالکان این واقعیت مهم آشکار شده که امکان افزایش قیمت مسکن همچون سایر بازارها در یک بازه زمانی کوتاه و بدون توجه به قدرت خرید خانوارها وجود ندارد. نوشته جدیدترین فایل‌های ارائه شده مسکن / افزایش چشمگیر قیمت مسکن اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۲ هزار و ۶۵۴ واحد صنفی متخلف در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد
۱۶ ساعت قبل
۲ هزار و ۶۵۴ واحد صنفی متخلف در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد
یاسوج- رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال جاری بازرسیها از واحدهای مختلف صنفی در بازارهای استان افزایش داشته و با افزایش بازرسیها دو هزار و ۶۵۴ واحد صنفی متخلف در بازارهای استان شناسایی شد.
افزایش 166 دلاری ارزش سهام عدالت / سهام عدالت چند دلار می‌ارزد؟
۱۶ ساعت قبل / ارزش روز سهام عدالت / ارزش سهام عدالت / سهام عدالت
افزایش 166 دلاری ارزش سهام عدالت / سهام عدالت چند دلار می‌ارزد؟
اوایل خرداد ماه امسال بود که آزادسازی سهام عدالت در بورس آغاز و امکان فروش آن مهیا شد. در آن زمان ارزش سهام عدالت یک میلیون تومانی معادل بیش از ۱۶ میلیون تومان بود که با احتساب دلار ۱۷ هزار تومانی ۹۴۱ دلار ارزش داشت. نوشته افزایش 166 دلاری ارزش سهام عدالت / سهام عدالت چند دلار می‌ارزد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
وضعیت بازار ارز در اولین هفته مهر ماه چگونه بود؟ / قیمت دلار، درهم و یورو پیش از روز جمعه
۱۶ ساعت قبل / بازار ارز / قیمت درهم / قیمت دلار / قیمت یورو / نرخ ارز
وضعیت بازار ارز در اولین هفته مهر ماه چگونه بود؟ / قیمت دلار، درهم و یورو پیش از روز جمعه
آخرین قیمت انواع ارزهای پرکاربرد بازار ارز داخلی در هفته اول ماه مهر را می‌توانید در این گزارش تجارت‌نیوز ملاحظه کنید. نوشته وضعیت بازار ارز در اولین هفته مهر ماه چگونه بود؟ / قیمت دلار، درهم و یورو پیش از روز جمعه اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۷ ساعت قبل
خبر مهم برای تجارت ایران / عراق همه پروازها به ایران را لغو کرد
پس از ممنوعیت اخیر عراق برای واردات برخی اقلام از ایران، این بار اعلام شده که سازمان هواپیمایی عراق همه پروازها از عراق به ایران و برعکس را لغو کرده و هنوز علت این اقدام را بیان نکرده است.
علت فروخته نشدن سهام عدالت از زبان چند کارگزاری / ارزش سهام چه تغییری کرده است؟
۱۷ ساعت قبل / بازار سهام / بورس / سهام / سهام عدالت / شرکت سپرده‌گذاری مرکزی / کارگزاری
علت فروخته نشدن سهام عدالت از زبان چند کارگزاری / ارزش سهام چه تغییری کرده است؟
مدیران کارگزای‌های بانکی و غیربانکی بر غیرقابل فروش بودن سهام عدالت طی ۵۰ روز گذشته تاکید دارند، همچنین براساس اظهارات این افراد علت اصلی آن در نبود خریدار است، ارزش سهام عدالت در این مدت چه تغییری کرده است؟ نوشته علت فروخته نشدن سهام عدالت از زبان چند کارگزاری / ارزش سهام چه تغییری کرده است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پشت‌صحنه اختلاف جدید جهانگیری و واعظی
۱۸ ساعت قبل / وزارت صنعت معدن و تجارت / واعظی / جهانگیری / صمت
پشت‌صحنه اختلاف جدید جهانگیری و واعظی
اقتصاد نیوز: جعفر سرقینی از آلمان به ایران فراخوانده شد تا سرپرست صمت شود اما عمر سرپرستی او حدود یک ماه شد. برخی می گویند: او پاسوز اختلاف های واعظی و جهانگیری شده است.
چین بار دیگر شرکت های خارجی را تهدید کرد
۱۹ ساعت قبل / ایالات متحده آمریکا / تجارت / پکن
چین بار دیگر شرکت های خارجی را تهدید کرد
پکن- ایرنا- وزارت بازرگانی چین بار دیگر ضمن تهدید شرکت های خارجی که از قوانین این کشور سرپیچی می کنند یا برای امنیت ملی خطری ایجاد می کنند اعلام کرد که قرار گرفتن نام یک شرکت خارجی در فهرست موجودیت های غیرقابل اعتماد، به رفتار شرکت های خارجی بستگی دارد.
کالا به وفور هست اما گران
۲۲ ساعت قبل / اقتصاد / تجارت / تعزیرات / گوشت / کالا
کالا به وفور هست اما گران
اجازه بدهید این فدوی هم اعترافی بکنم، از دهه ۱۳۶۰ تا کنون به دفعات همین استدلال را شنیده ام؛ جنس فراوان است.
درصدی از سهام نیروگاه‌ها در بورس عرضه می‌شود
۲۶ ساعت قبل / بورس / تولید برق / صنعت برق / نیروگاه‌ها
درصدی از سهام نیروگاه‌ها در بورس عرضه می‌شود
مدیرعامل شرکت برق حرارتی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی،‌ درصدی از سهام نیروگاه‌ها به صورت خرد در بورس عرضه خواهد شد. نوشته درصدی از سهام نیروگاه‌ها در بورس عرضه می‌شود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دستور جدید وزیر برای تخم مرغ + سند
۲۶ ساعت قبل / ریاست جمهوری / کشاورزی / معاون اول / وزارت صنعت معدن و تجارت / وزارتخانه
دستور جدید وزیر برای تخم مرغ + سند
اقتصاد نیوز : وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: صادرات تخم مرغ از مبادی گمرکی منوط به مجوز این وزارتخانه است
تمدید 60 روزه معافیت عراق از تحریم‌های ایران
۲۷ ساعت قبل / ایران و عراق / تحریم‌های ایران / معافیت از تحریم‌ها / واردات انرژی
تمدید 60 روزه معافیت عراق از تحریم‌های ایران
وزارت امور خارجه آمریکا ضمن تمدید ۶۰ روزه معافیت عراق از تحریم‌های ایران از بغداد خواست وابستگی خود را به منابع انرژی ایران کاهش دهد. نوشته تمدید 60 روزه معافیت عراق از تحریم‌های ایران اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ارسال سومین فهرست صادرکنندگان متخلف به قوه قضائیه
۲۷ ساعت قبل / بانک مرکزی / صادرکنندگان / قوه قضائیه
ارسال سومین فهرست صادرکنندگان متخلف به قوه قضائیه
بانک مرکزی اعلام کرد: اسامی ۱۰۳۳ صادرکننده که مانده تعهد آنها جمعا به مبلغ ۴.۹ میلیارد یورو است، برای قوه قضائیه ارسال شده است. نوشته ارسال سومین فهرست صادرکنندگان متخلف به قوه قضائیه اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
رانت 100 میلیونی در خودروهای پیش‌فروش!
۲۷ ساعت قبل / ایران خودرو / بازار خودرو / پژو ۲۰۶ / خودرو / قیمت خودرو
رانت 100 میلیونی در خودروهای پیش‌فروش!
با اعلام قیمت‌های جدید خودروسازان در پاییز امسال اگر کسی بتواند مثلا خودرو پژو ۲۰۶ را به هر طریقی از جمله پیش‌فروش از کارخانه با قیمت ۸۹ میلیون تومان بخرد، حداقل ۱۰۰ میلیون تومان رانت به جیب خواهد زد! این درحالیست که زیان چند هزار میلیاردی خودروسازان همچنان ادامه دارد. نوشته رانت 100 میلیونی در خودروهای پیش‌فروش! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سکه بخریم یا نه؟
۲۷ ساعت قبل / افزایش قیمت / تجارت / قیمت سکه / اونس طلای جهانی / دلار امروز
سکه بخریم یا نه؟
اقتصاد نیوز : آیا با توجه به حباب ۹۰۰ هزار تومانی در قیمت سکه، خرید سکه معقول است؟ چرا فعالان بازار توصیه می‌کنند از خرید سکه پرهیز کنید؟
کارنامه برگشت ارز صادراتی در 5 ماهه نخست امسال
۲۸ ساعت قبل / ارز حاصل از صادرات / ارز صادراتی / سازمان توسعه تجارت / صادرکنندگان
کارنامه برگشت ارز صادراتی در 5 ماهه نخست امسال
تا پایان مردادماه امسال ۳۵ میلیارد یورو ارز صادراتی به کشور بازگشته که این عدد نشان‌دهنده بازگشت ۶۸ درصدی ارز حاصل از صادرات است. نوشته کارنامه برگشت ارز صادراتی در 5 ماهه نخست امسال اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پیش‌بینی بورس در هفته آینده / سهامداران منتظر چه اتفاقی باشند؟
۲۸ ساعت قبل / اقتصاد / تجارت / سرمایه / شاخص / افزایش قیمت دلار
پیش‌بینی بورس در هفته آینده / سهامداران منتظر چه اتفاقی باشند؟
اقتصاد نیوز : در هفته آخر شهریور شاخص کل بورس اگر چه بیش از ۵ درصد افت کرد اما شاخص کل فرابورس توانست رشدی ۰٫۶ درصدی را به ثبت برساند. همچنین ارزش معاملات هفتگی نیز در این هفته بیش از ۶ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.
حاشیه‌های وزیر پیشنهادی صمت
۲۹ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / وزارت صنعت / وزیر صمت
حاشیه‌های وزیر پیشنهادی صمت
با معرفی علیرضا رزم‌حسینی به‌عنوان گزینه پیشنهادی دولت، حالا وزارت مهم صنعت، معدن و تجارت در انتظار وزیر چهارم در کابینه حسن روحانی است. نوشته حاشیه‌های وزیر پیشنهادی صمت اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
خبر خوش برای سهامداران فولاد / سود پارسال امروز پرداخت شد
۲۹ ساعت قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / سهام / سود سهام / فولاد / فولاد مبارکه
خبر خوش برای سهامداران فولاد / سود پارسال امروز پرداخت شد
خیلی از سهامداران فولاد مبارکه امروز پیامکی دریافت کردند مبنی بر اینکه هفت ماه پس از پایان سال ۹۸ سود سهام این شرکت به حساب بانکی آنها واریز شده است. نوشته خبر خوش برای سهامداران فولاد / سود پارسال امروز پرداخت شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
"رزم حسینی" مرد کار، عمل و برنامه است/ دوتابعیتی بودن رزم حسینی صحت ندارد
۲۹ ساعت قبل / اخبار سیاسی - کرمان / استانی-سیاسی / وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت / علیرضا رزم‌حسینی
"رزم حسینی" مرد کار، عمل و برنامه است/ دوتابعیتی بودن رزم حسینی صحت ندارد
نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس گفت: فارغ از هرگونه مسائل سیاسی، توانمندی‌های افراد همواره مدنظر است و معتقدم که اگر مدیران خوبی انتخاب کنیم سرعت توسعه و پیشرفت کشور نیز بیشتر خواهد شد و "علیرضا رزم‌حسینی" در استان خراسان رضوی و کرمان نشان داد که مرد کار، عمل و برنامه است.
ادامه مذاکرات موافقت‌نامه تجارت ترجیحی با مالزی
۳۰ ساعت قبل
ادامه مذاکرات موافقت‌نامه تجارت ترجیحی با مالزی
در دیدار ویدئو کنفرانسی مدیرکل دفتر آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت ایران با معاون دبیرکل وزارت تجارت بین‌الملل و صنعت مالزی، طرفین ضمن بررسی موضوعات فنی مرتبط با موافقت‌نامه تجارت ترجیحی میان تیم‌های مذاکره‌کننده ایران و مالزی، ابراز امیدواری کردند که مذاکرات با رویکرد مثبت به سرعت به مرحله نهایی برسد.
ایجاد التهاب در بازار ارز جرم محسوب می‌شود
۳۰ ساعت قبل / التهابات بازار ارز / بازار ارز / بانک مرکزی / صرافی‌ها
ایجاد التهاب در بازار ارز جرم محسوب می‌شود
بانک مرکزی در بخشنامه‌ای اعلام کرد: ایجاد جو روانی نامطلوب و التهاب در بازار ارز جرم محسوب می‌شود و هرگونه خرید وفروش ارز می‌بایست در بانک‌ها و صرافی‌های مجاز انجام شود. نوشته ایجاد التهاب در بازار ارز جرم محسوب می‌شود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
فعلا موبایلی در انبارها موجود نیست
۳۰ ساعت قبل / افزایش قیمت موبایل / بازار موبایل / پیش بینی قیمت موبایل / قیمت موبایل
فعلا موبایلی در انبارها موجود نیست
عضو هیات مدیره انجمن واردکنندگان موبایل می‌گوید: فعلا شرکت‌ها در انبارهایشان موبایلی ندارند. همین باعث شده که واحدهای صنفی نیز برخی موبایل‌ها را احتکار کنند و به مردم نفروشند. نوشته فعلا موبایلی در انبارها موجود نیست اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
محکومیت آذویکو به تحویل خودروی جایگزین و پرداخت خسارت به مشتریان/ مهلت ایفای تعهدات؛ پایان بهمن ۹۹
۳۰ ساعت قبل / سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان / وزارت صنعت معدن و تجارت / سید مجتبی سجادی / شرکت آذویکو
محکومیت آذویکو به تحویل خودروی جایگزین و پرداخت خسارت به مشتریان/ مهلت ایفای تعهدات؛ پایان بهمن ۹۹
مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت، گفت: شرکت آذویکو ملزم به تحویل خودروی جایگزین و پرداخت خسارت مشتریان حداکثر تا پایان بهمن ماه سال جاری شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •