یکشنبه, ۱۸ خرداد, ۱۳۹۹ / 7 June, 2020
کلیدواژه
"سند انتخاب" روایتی از برگزیدن رهبری انقلاب اسلامی پس از امام (ره)+ فیلم
۲ روز قبل / مرکز اسناد انقلاب / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری / امام خمینی (ره)
"سند انتخاب" روایتی از برگزیدن رهبری انقلاب اسلامی پس از امام (ره)+ فیلم
«سند انتخاب» روایتی از برگزیدن رهبری انقلاب اسلامی پس از امام خمینی (ره) است و این جریان را از سال ۱۳۶۲ تا سال ۱۳۶۸ دنبال کرده است.
دغدغه‌های سیدحسن در ۴۸ سالگی
۳ روز قبل
دغدغه‌های سیدحسن در ۴۸ سالگی
دغدغه یادگار امام این روزها چیست؟ در آستانه ۱۴ و ۱۵ خرداد نگاهی داشته‌ایم به مواضع سال‌های اخیر نوه امام خمینی اگرچه در مقایسه با سال‌های پیش، در ماه‌های اخیر کمتر سخنرانی یا مصاحبه‌ای از او منتشر شده است بررسی‌ها نشان می‌دهد که کلیدواژه «مردم» بیش از مقولات دیگر در گفتار حسن خمینی پررنگ است.
۵ روز قبل
متعصبانه است
«رای میرسلیم رسوایی سیاسی بود»؛ این یکی از اولین و شاید تندترین واکنش‌های اصولگرایان به تفاوت قابل‌توجه آرای سیدمصطفی میرسلیم با محمدباقر قالیباف در جریان رقابت بر سر کرسی ریاست مجلس یازدهم  آن هم پیش از تایید اعتبارنامه‌ها توسط نمایندگان بود. تفاوت آرایی که درنتیجه حمایت فراکسیون نیروهای انقلاب از قالیباف و کناره‌گیری حاجی‌بابایی به سود قالیباف ایجاد شد. عباس سلیمی‌نمین، تحلیلگر سیاسی اصولگرا  اماانتقادات تند و تیزی را متوجه حزب متولفه و میرسلیم به عنوان نفر اول‌شان در مجلس کرد و به خبرآنلاین گفته بود: «بعد از مصاحبه میرسلیم با بی‌بی‌سی، توضیحی داد که ثابت شد ایشان از نظر فهم سیاسی فاجعه است. کارنامه ایشان در هیچ کجا مثبت …
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / پیام رهبر انقلاب به نمایندگان / مجلس یازدهم / محمد مهاجری
توئیت مهاجری درباره کلیدواژه‌های مهم پیام رهبر انقلاب به نمایندگان
خبر آنلاین نوشت: محمد مهاجری روزنامه نگار و فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به پیام رهبر انقلاب به مناسبت افتتاح مجلس یازدهم در توئیتی نوشت: «به نظرم، کلیدواژه های پیام رهبر معظم انقلاب به مجلس یازدهم نظیر" سرگرم شدن به حواشی زیان‌بار"،" انگیزه‌های ناسالم شخصی و جناحی"، " سهل‌انگاری در کار"، " دسته‌بندی‌های ناسالم "،"حبّ و بغض‌ها"،"لزوم رعایت انصاف"،"ضایع نکردن حق مدیران خدوم" و ... نشان از نگرانیهای معظم له دارد.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / اخبار "فلسطین" / راهپیمایی روز قدس / بیت المقدس / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری
"دفاع از حقیقت" را ببینید
ویدئوکلیپ بیانات رهبر حکیم انقلاب اسلامی درباره مسئله فلسطین با عنوان «دفاع از حقیقت» به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی منتشر شد.
گزارش// سیل کمک‌های مومنانه مردم تهران در دهه سوم ماه مهمانی خدا + فیلم و تصاویر
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / ماه مبارک رمضان / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری / جهادگر / گروه‌های جهادی
گزارش// سیل کمک‌های مومنانه مردم تهران در دهه سوم ماه مهمانی خدا + فیلم و تصاویر
در نیمه دوم ماه مبارک رمضان در اقصی نقاط تهران مرحله دوم "رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه" شروع و در دهه سوم نیز ادامه یافت؛ حتی در روزهای انتهایی ماه مبارک، مردم تهران مشغول تهیه کمک‌های مردمی هستند.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
چرا مذاکرات شورای نگهبان، مجمع تشخیص و قوه قضاییه علنی نیست؟
شفافیت در رای نمایندگان؛ شاید کلیدواژه یکی از سنگین‌ترین و جدی‌ترین فشارها علیه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی باشد. نمایندگان اصولگرا و نزدیک به جبهه پایداری درست در روزهایی که لوایح در ارتباط با گروه ویژه اقدام مالی موسوم به FATF در پارلمان مطرح شده بود، به‌ منظور جلوگیری از تصویب این لوایح با استفاده از کلیدواژه به اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان مجلس دهم تاختند و آنان را مخالف شفافیت معرفی کردند ولی در نقطه مقابل اصلاح‌طلبان با یادآوری فشارهای پیدا و پنهان به نمایندگان، این طرح را سیاستی برای زمین‌گیرسازی پارلمان عنوان کردند و در نهایت اعضای فراکسیون امید با تصویب دوفوریت طرحی در مسیر ایجاد شفافیت نه فقط در پارلمان بلکه در مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای نگهبان و …
میزگرد// "بحران کاهش جمعیت" بزرگترین تهدید آینده و اقتصاد کشور/ چرا تَن مسؤلان از خطر جمعیتی نمی لرزد؟!
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری / مجمع تشخیص مصلحت نظام / مجلس / دولت دوازدهم / دولت یازدهم / کاهش جمعیت
میزگرد// "بحران کاهش جمعیت" بزرگترین تهدید آینده و اقتصاد کشور/ چرا تَن مسؤلان از خطر جمعیتی نمی لرزد؟!
در حال حاضر ۹.۹ درصد جمعیت ما سالمند هستند اما تا سه دهه آینده، ۳۰ درصد جمعیت در بازه سالمندی بالای ۶۰ سال قرار خواهند گرفت و بحران جمعیت، آینده و اقتصاد کشور را تهدید میکند؛ بحرانی که رهبری درباره آن هشدار دادند که "تَن من از این مسئله می لرزد!"
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
حرکت به سوی بازگشایی خوابگاه‌ها
گروه اجتماعی| پس از آموزش و پرورش حالا نوبت به دانشگاه‌ها رسیده است که هر روز با خبرهای مربوط به بازگشایی به‌روز شوند. دانشگاه‌های مختلف در حال بررسی امکان بازگشت دانشجویان هستند و صحبت از گشودن دوباره خوابگاه‌ها پیش از فرا رسیدن امتحانات است. در میان تمامی این خبرها و احتمالات هم کلیدواژه «پروتکل‌های بهداشتی» تکرار می‌شوند. وضعیت دانشگاه‌ها اما با مدارس تفاوت بسیار دارد، مدرسه‌ها درهای‌شان را باز کرده‌اند و کادر آموزشی و اداری حضور دارند اما حضور دانش‌آموزان اختیاری و برای رفع مشکلات است، در دانشگاه‌ها همین موضوع برگزاری حضوری امتحانات و بازگشایی خوابگاه‌ها یعنی آغاز سفرهای دانشجویان از شهرهای مبدا تا شهرهای مقصدی که …
ایران منابع لازم برای
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / دولت دوازدهم / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری / مجمع تشخیص مصلحت نظام / مجلس / کاهش جمعیت
ایران منابع لازم برای "جمعیت چندصد میلیونی" را دارد
دبیرکل حزب جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران با بیان اینکه جمعیت 80 میلیونی زیبنده سرزمین ایران با این وسعت و منابع سرشار نیست، گفت: ایران منابع لازم را برای جمعیت چندصد میلیونی دارد؛ کسانی که غیر از این فکر می‌کنند یا خائن هستند یا جاهل.
کرونا درمان خواهد شد اما "سقوط جمعیتی" علاج ندارد!
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری / مجمع تشخیص مصلحت نظام / دولت دوازدهم / دولت یازدهم / مجلس
کرونا درمان خواهد شد اما "سقوط جمعیتی" علاج ندارد!
رییس مرکز تحقیقات سیاستگذاری اقتصاد سلامت با بیان اینکه دستگاه‌های مسئول در حوزه جمعیت، نه احساس نگرانی دارند و نه برنامه و بودجه! گفت: کرونا درمان خواهد شد اما وقوع سقوط جمعیتی علاجی ندارد و عوارضش نیز جبران ناپذیر است؛!
فیلم// تهیه ۲۰۰۰۰ بسته معیشتی به همت کمیته امداد امام (ره) و قرارگاه جهادی امام رضا (ع)
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / ماه مبارک رمضان / جهادگر / گروه‌های جهادی / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری
فیلم// تهیه ۲۰۰۰۰ بسته معیشتی به همت کمیته امداد امام (ره) و قرارگاه جهادی امام رضا (ع)
در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر "رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه" در ماه مبارک رمضان، به همت کمیته امداد امام خمینی (ره) و قرارگاه جهادی امام رضا (ع) ۲۰۰۰۰ بسته معیشتی برای خانواده‌های محروم در سطح کشور تهیه شد.
دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب/ طلوعی: با مشکل مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی در میان مسئولین مواجهیم
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری / بسیج دانشجویی
دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب/ طلوعی: با مشکل مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی در میان مسئولین مواجهیم
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران طی سخنانی گفت: فرآیند جایگزینی و تغییر نسل، با افراط و تفریط مواجه است.
هوش مصنوعی واژه های تازه می سازد
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / هوش مصنوعی / کلیدواژه / نوآوری
هوش مصنوعی واژه های تازه می سازد
وب سایتی توسعه یافته که با استفاده از هوش مصنوعی واژه های جدیدی می سازد که تا به حال وجود نداشته اند.
نفوذ "دفتر جمعیت تحت تسلط راکفلرها" در سطوح بالای مدیریتی ایران
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / شورای عالی انقلاب فرهنگی / مجمع تشخیص مصلحت نظام / دولت دوازدهم / دولت یازدهم / مجلس / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری
نفوذ "دفتر جمعیت تحت تسلط راکفلرها" در سطوح بالای مدیریتی ایران
دبیر جمعیت دفتر مطالعات دانشگاه تهران گفت: صندوق‌ جمعیت‌ سازمان ملل‌ توسط راکفلرها ایجاد شده و دولت ایران هر ساله چند ۱۰ میلیون دلار به شعبه این صندوق در تهران کمک می‌کند! و این دفتر در سطوح بالای مدیریتی کشور نفوذ کرده است.
ایران در سال ۱۴۳۰ پیرترین کشور منطقه خواهد بود!/می‌خواهند خطر کاهش جمعیت را عادی‌سازی کنند
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / دولت یازدهم / 43 ماه کلیدی / مجلس / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری
ایران در سال ۱۴۳۰ پیرترین کشور منطقه خواهد بود!/می‌خواهند خطر کاهش جمعیت را عادی‌سازی کنند
دبیر مجمع فعالان جمعیت گفت: در صورت پیش‌روی روند کاهش جمعیت کشور، ما در سال ۱۴۳۰ پیرترین کشور منطقه خواهیم بود!!! و در سال ۱۴۸۰ به میزان جمعیت ۳۰ میلیون نفر خواهیم رسید!! اما فاجعه در جایی است که بدانیم ۴۲ درصد این جمعیت، بالای ۶۵ سال سن خواهند داشت!
گزارش// سبقت تهرانی‌ها از یکدیگر در میدان
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری / ماه مبارک رمضان / جهادگر / گروه‌های جهادی
گزارش// سبقت تهرانی‌ها از یکدیگر در میدان "رزمایش مواسات و همدلی" + تصاویر
آغاز ماه مبارک رمضان رحمت، میانه‌اش آمرزش و پایانش برآورده شدن حاجات و آزادى از آتش است؛ از ابتدای این ماه به توصیه رهبر آگاه انقلاب "رزمایش همدلی" در سطح کشور آغاز شده است؛ مردم تهران نیز در این میان برای حضور در این رزمایش از یکدیگر سبقت می‌گیرند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
چگونه توانستیم نظام تحریم را به سخره بگیریم؟
چگونه توانستیم نظام تحریم را به سخره بگیریم و چنین بحران بزرگی که اقتصادهای بزرگ دنیا همچون امریکا و اروپا از مدیریت آن عاجز هستند را به‌راحتی مدیریت کنیم؟ پاسخ تنها یک کلیدواژه است: «اقتصاد مقاومتی».
گزارش// مشق ایثار تهرانها در کلاس
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / ماه مبارک رمضان / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری / جهادگر / گروه‌های جهادی
گزارش// مشق ایثار تهرانها در کلاس "مواسات و همدلی" با توزیع هزاران بسته ارزاق + تصاویر
یکی از دلایل توفیق ملت ایران در مقاومت 40 ساله در برابر توطئه‌ها و کارشکنی‌های غرب، به روحیه ایثارگری مردم باز می‌گردد، سلوکی که با تأسی از شهیدان، این روزها در قالب طرح "رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه" در سطح کشور در حال برگزاری است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
دو هزار تعرفه جدید در انتظار ممنوعیت واردات
سرپرست وزارت صمت در نشستی به محورهای مورد توجه در بخش توسعه صادرات پرداخت. او گفت: در مقوله صادرات، یک بحث پیرامون تمرکز صادرات بر روی ۱۵ کشور پیرامونی و همسایه است. زیرا در حوزه تجارت یکی از شاخه‌های مزیت رقابتی، مساله فاصله است؛ به این دلیل که ما هرچقدر فاصله‌مان میان محل تولید و بازار مصرف طولانی‌تر باشد، انرژی حمل‌ونقل نیز اضافه می‌شود. بنابراین خود این مزیتی است که بتوانیم به بازارهای مجاورمان دسترسی پیدا کنیم. به‌اضافه اینکه ما در صادرات دنبال چند کلیدواژه مهم دیگر هم هستیم.
گزارش// تهرانیها چطور با "رزمایش همدلی مومنانه" دل نیازمندان را شاد می کنند + فیلم و تصاویر
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / ماه مبارک رمضان / ویروس کرونا / گروه‌های جهادی / جهادگر / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری
گزارش// تهرانیها چطور با "رزمایش همدلی مومنانه" دل نیازمندان را شاد می کنند + فیلم و تصاویر
همه تلاش جامعه اسلامی این است که مطابق با سیره عملی علوی، حسنی و حسینی عمل کند، در این راستا به فرموده مقام معظم رهبری "رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه" در حال برگزاری است، این حرکت موجب شده قلب بسیاری از مردم شاد شود.
چرا "مهاجرین محروم افغانستانی" را در رزمایش مواسات و همدلی فراموش کرده‌‌ایم؟!
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری / گروه‌های جهادی / مهاجرین افغانستانی / اخبار "افغانستان" / ویروس کرونا
چرا "مهاجرین محروم افغانستانی" را در رزمایش مواسات و همدلی فراموش کرده‌‌ایم؟!
در این میان از جمله اقشاری که از آسیب ویروس کرونا در امان نمانده‌اند، مهاجرین عزیز افغانستانی هستند؛ کسانی که بیش از چهار دهه طعم تلخ جنگ را چشیده و درد آوارگی از وطن و مهاجرت را با تمام وجود لمس و هر روز بیش از گذشته به رنج‌هایشان افزوده شده است.
لبیک بنیاد روایت فتح به مطالبه رهبر انقلاب
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری / روایت فتح
لبیک بنیاد روایت فتح به مطالبه رهبر انقلاب
رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح در پی مطالبه رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر ماندگاری و ثبت فداکاری‌های مردم با تولید آثار هنری، نمایشی و پدیده‌های هنری بیانیه‌ای منتشر کرد.
تهیه ۱۰۰۰ بسته‌ معیشتی به مناسبت ولادت امام حسن (ع) در منطقه ۴ تهران+ تصاویر
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / امام حسن (ع) / ماه مبارک رمضان / جهادگر / گروه‌های جهادی / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری
تهیه ۱۰۰۰ بسته‌ معیشتی به مناسبت ولادت امام حسن (ع) در منطقه ۴ تهران+ تصاویر
هم زمان با میلاد با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام، با تهیه و آماده سازی ۱۰۰۰ بسته‌ ارزاق معیشتی برای هم‌ وطنان نیازمند، شاهد جلوه‌‌ای از ایثار و همدلی در منطقه ۴ تهران هستیم.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / انگلیس و صهیونیسم / روز نکبت / صهیونیسم
نقش انگلیس در پیدایش صهیونیسم/ شکست تل‌آویو از روز نکبت تاکنون
به گزارش مهر،  «نکبت»؛ کلیدواژه ای است که حتی با گذشت بیش از هفت دهه از وقوع آن، از ذهن مردم آزاده جهان و فلسطین لحظه‌ای پاک نشده است؛ روزی که فلسطینیان علی رغم اینکه خاطره خوشی از آن ندارند، اما برای به فراموشی سپرده نشدن حقی که در این روز از آنها سلب شد، آن را هر سال زنده نگاه می‌دارند. در این روز هزاران نفر از مردم فلسطین با اقدامات وحشیانه و ددمنشانه رژیم متجاوز و اشغالگر صهیونیستی مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شدند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
هدف اصلی، کسب سکو در المپیک
کسب سکو و قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر المپیک هدف بزرگ تیم ملی والیبال است اما برای انتخاب سرمربی این تیم شرایط پیچیده‌ای رقم خورده و باز هم سوال تکراری ایرانی یا خارجی مطرح شده است.فدراسیون والیبال پس از فسخ قرارداد ایگور کولاکوویچ و به منظور تعیین شاخص‌های سرمربی آینده تیم ملی، روز دوشنبه نشست مشورتی را با حضور کارشناسان و صاحب نظران این رشته برگزار کرد تا با دریافت نقطه نظرات آنها بهترین تصمیم را بگیرد.سکوت معنی‏‏داربه گزارش مهر، نشستی که محور اصلی آن تعیین شاخص‌ها برای انتخاب سرمربی داخلی یا خارجی تیم ملی والیبال بود. پیش از آغاز نشست پیش‏بینی می‌شد افرادی که به عنوان گزینه هدایت داخلی تیم ملی از آنها نام برده می‌شود نظرات خود را بیان کنند اما ترجیح دادند در این نشست سکوت کنند!حمایت کلیدواژه …
گزارش// توزیع غذای گرم، شیرینی و تهیه بسته‌های معیشتی برای همراهی با نوای
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / ماه مبارک رمضان / گروه‌های جهادی / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری
گزارش// توزیع غذای گرم، شیرینی و تهیه بسته‌های معیشتی برای همراهی با نوای "مواسات و کمک مومنانه" + فیلم و تصاویر
همچون نقاط دیگر کشورمان، مردم تهران نیز به سهم خود در طرح "رزمایش مواسات و کمک مومنانه" شرکت می‌کنند، در کوچه پس کوچه‌های شهر، ندای همدلی به گوش می‌رسد و هر مومن و آزاده‌ای در حد توان به سفره کرامت ماه مبارک رمضان بخشش می‌کند.
باکس جدید شبکه مستند برای نمایش
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری / گروه‌های جهادی / تلویزیون / شبکه مستند / مستند
باکس جدید شبکه مستند برای نمایش "کمک‌های مؤمنانه" مردم ایران/ مستند حیات‌وحش رتبه دوم پرمخاطب‌ترین برنامه‌ رسانه ملی
مدیر تأمین و پخش شبکه مستند گفت: مستندهایی با محوریت رزمایش همدلی، کمک مؤمنانه و فعالیت نیروهای داوطلب از سراسر کشور هر شب ساعت 20:30 پخش می‌شود.
شنیدنی‌ها از پویشی که مورد تقدیر رهبر انقلاب قرار گرفت/ «هر محله یک قربانی» سبزواری‌ها با نذر 25 میلیونی ماندگار شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / ماه مبارک رمضان / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری
شنیدنی‌ها از پویشی که مورد تقدیر رهبر انقلاب قرار گرفت/ «هر محله یک قربانی» سبزواری‌ها با نذر 25 میلیونی ماندگار شد
مقام معظم رهبری در سخنان‌شان به مناسبت نیمه شعبان از پویشی به نام «هر محله یک قربانی» نام بردند؛ اتفاقی که در سبزوار رخ داده بود، اما ماجرای شکل‌گیری این پویش مردمی چه بود؟ روایت شنیده‌نشده این ماجرا را بخوانید.
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
فرصت طلایی ترمیم اصلاحات
این روزها و درست در زمانی که تب کرونا می‌رود تا آرام‌آرام فرونشیند، انگار برخی بغض‌های در گلومانده یا حرف‌های نزده، تلاش می‌کنند تا سرریز شوند. از جمله مهم‌ترین موضوعاتی که در سپهر سیاست ایران، پشتِ کروناویروس پنهان شد، ماجرای شکست اصلاح‌طلبان در انتخابات اسفندماه سال گذشته است. موضوعی که بهانه‌ای شد تا بسیاری از حساب‌های قدیمی تسویه شود و جریان‌های درون‌جناحی دست به تخریب یکدیگر بزنند.یکی که از قضا رسانه هم در اختیار دارد، دم به دم مصاحبه می‌کند و آن دیگری به دلایلی رفتن را بر ماندن ترجیح داده و استعفا می‌دهد. یکی هم سعی می‌کند نجیبانه نظاره‌گر باشد و در این میانه آن یکی باز هم سکوت پیشه کرده و دم نمی‌زند. در رده‌های دیگر هم وضع بر همین منوال است. هر کسی تلاش می‌کند تا نسبت خود را با مجموعه …
«علم نافع» در آموزش و پرورش شکل می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / علی الهیار ترکمن / وزارت آموزش و پرورش / روز معلم
«علم نافع» در آموزش و پرورش شکل می‌گیرد
الهیار ترکمن گفت: هفته معلم با پیام مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی آغاز شد که کلیدواژه مهم «علم نافع» را در فرمایشاتشان داشتند و صد در صد این مفهوم علم نافع در آموزش و پرورش شکل می گیرد.
دو دستگی توئیتری‌ها در برخورد با اظهارات اردشیر زاهدی
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / اردشیر زاهدی / توئیتری‌
دو دستگی توئیتری‌ها در برخورد با اظهارات اردشیر زاهدی
بررسی‌ها نشان می‌دهد که انتقاد از اظهارات اردشیر زاهدی درباره ایران و حمایت از او، دو مضمون اصلی است که در توئیت‌هایی با کلیدواژه اردشیر زاهدی منتشر شده است.
نتایج جالب تحلیل واکنش‌ها به اظهارات اردشیر زاهدی | منتقدان و حامیان داماد شاه مقابل هم
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
نتایج جالب تحلیل واکنش‌ها به اظهارات اردشیر زاهدی | منتقدان و حامیان داماد شاه مقابل هم
بررسی‌های سرویس داده‌کاوی ایرنا نشان می‌دهد که انتقاد از اظهارات اردشیر زاهدی درباره ایران و حمایت از او، دو مضمون اصلی است که در توئیت‌هایی با کلیدواژه اردشیر زاهدی منتشر شده است.
افزایش جمعیت جوان کشورهای درحال توسعه چطور منافع آمریکا را تهدید می‌کند؟!
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری / افول هژمونی آمریکا
افزایش جمعیت جوان کشورهای درحال توسعه چطور منافع آمریکا را تهدید می‌کند؟!
در این یادداشت با نگاهی به تاریخ، بررسی می‌کنیم که دلایل آمریکایی‌ها برای پیگیری کاهش جمعیت جهان از طریق برنامه‌های مدون بین‌المللی چیست و چرا آمریکا به دنبال مهار جمعیت جوان کشورهای درحال توسعه است؟!
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / مردم تهران / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری / گروه‌های جهادی
"کمک مومنانه" 180 میلیون تومانی گروه جهادی شهید غلامعلی رجبی تهران + فیلم و تصاویر
گروه جهادی شهید غلامعلی رجبی جبهه فرهنگی تربیتی شهید افشین‌فر مسجد جبرئیل تهران، بنابر فرمان امام خامنه‌ای رزمایش جدیدی را آغاز کرده است؛ طی این رزمایش، بسته‌هایی به ارزش 180 میلیون تومان توسط خیران به خانواده‌های نیازمند تحت پوشش اهدا می‌شود.
گزارش/ تبدیل هر کوی و برزن تهران به قرارگاهی برای اجرای "رزمایش کمک مومنانه" + فیلم و تصاویر
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / ماه مبارک رمضان / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری / گروه‌های جهادی
گزارش/ تبدیل هر کوی و برزن تهران به قرارگاهی برای اجرای "رزمایش کمک مومنانه" + فیلم و تصاویر
مردم محلات مختلف تهران لبیک گویان به استقبال "رزمایش مواسات و کمک مومنانه" رفته‌اند و هر کس به اندازه وسع خود در این حرکت مقدس سهیم می‌شود.
فیلم// توزیع بسته‌های معیشتی به‌همت گروه جهادی امیرالمومنین(ع) در محلات جنوب تهران
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / ماه مبارک رمضان / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری / گروه‌های جهادی
فیلم// توزیع بسته‌های معیشتی به‌همت گروه جهادی امیرالمومنین(ع) در محلات جنوب تهران
گروه جهادی امیرالمومنین(ع) و مدافعان حرم مسجد چهارده معصوم علیه‌السلام با شناسایی خانواده‌های محروم و نیازمند در جنوب تهران، بسته‌های ارزاق معیشتی تهیه و بین نیازمندان توزیع کردند.
دعوت از اصحاب فرهنگ و هنر برای پیوستن به پویش
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / ماه مبارک رمضان / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری
دعوت از اصحاب فرهنگ و هنر برای پیوستن به پویش "ایران همدل"
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر ضمن تخصیص یک روز از حقوق همه همکاران این مجموعه، از اصحاب فرهنگ و هنر و همه اعضای این خانواده بزرگ دعوت کرد به پویش "ایران همدل" بپیوندند.
تجدید سیره نبوی با توصیه های مومنانه امام خامنه ای
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری
تجدید سیره نبوی با توصیه های مومنانه امام خامنه ای
توصیه مقام معظم رهبری به رزمایش مومنانه ریشه در توصیه های پیامبر اعظم در اکرام به اصحاب صُفّه دارد. 
همدلی‌های
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / ویروس کرونا / رسانه ملی / رادیو
همدلی‌های "بدون انقضاء" در رادیو گفت‌وگو/ روایت "مسعود فروتن" از سربازی جنگ و دفاع از سلامت
صدای قدیمی رادیو و تلویزیون، این روزها مجری برنامه "بدون انقضاء" رادیو گفت‌وگو است؛ او به خاطر ترویج دو کلیدواژه همدلی و همراهی، این برنامه رادیویی را اجرا می‌کند.
عبادت در خانه با برنامه‌های معنوی سیما
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / تلویزیون / قرآن کریم / مناسک دینی / سهم اهالی فرهنگ در مهار کرونا
عبادت در خانه با برنامه‌های معنوی سیما
تهران- ایرنا- دبیر شورای معارف سیما با اشاره به رضایت حدود ۸۰ درصدی مخاطبان تلویزیون از کارشناسان مذهبی همزمان با شیوع بیماری کرونا، گفت: محور اصلی تمام برنامه‌های معارفی سیما در ماه مبارک رمضان سه کلیدواژه «ایمان، استقامت و پیروزی» برگرفته از آیات قرآن و شرایط فعلی کشور خواهد بود.
«همدلی» کلیدواژه اصلی‌ مقابله با کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ / استانی-فرهنگی و هنری / وحدت و همدلی / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس
«همدلی» کلیدواژه اصلی‌ مقابله با کرونا
یک دکترای ارتباطات اجتماعی گفت: با شیوع کرونا در جهان مشاهده می‌کنیم که برخی‌ کشورها برای ماسک راهزنی می‌کنند ولی در کشور ایران مردم دست‌به‌دست هم داده‌اند و به صورت رایگان اقلام بهداشتی تهیه و توزیع می‌کنند.
«آتش، سیل و زلزله» سه کلیدواژه مشترک حوادث ۹۸ در آذربایجان شرقی
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / بازار تبریز / جنگل های ارسباران / آتش سوزی / تبریز
«آتش، سیل و زلزله» سه کلیدواژه مشترک حوادث ۹۸ در آذربایجان شرقی
تبریز- سال ۹۸ سالی تلخ و بسیار پرحادثه برای مردم آذربایجان شرقی بود که اتفاقات زیادی همچون آتش سوزی‌های بازار تبریز و جنگل‌های ارسباران و همچنین زلزله و سیل را در این سال شاهد بودیم.
فرماندار آستارا: “جهش تولید” مبنای عملکرد و برنامه ریزی‌ مدیران قرار گیرد
۱۳۹۹/۰۱/۰۳
فرماندار آستارا: “جهش تولید” مبنای عملکرد و برنامه ریزی‌ مدیران قرار گیرد
شفقنا- فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در دوازدهمین جلسه ستاد مدیریت بحران کرونا این شهرستان اظهار داشت: طبق فرموده مقام معظم رهبری در نامگذاری سال ۱۳۹۹ به عنوان سال "جهش تولید" می‌توان از آن به عنوان کلیدواژه در خنثی...
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
اولین شرط اعتمادسازی، شفافیت حداکثری است
گروه سیاسی|  کرونا حالا اصلی‌ترین کلیدواژه شکل گرفته در ذهن افکار عمومی و رسانه‌های ارتباط جمعی است. کمتر خبری را می‌توان یافت که در آن نشانی از این ویروس چینی نباشد؛ همان طور کمتر فردی را می‌توان یافت که نگران خود و عزیزانش در مواجهه با آن نباشد اما شاید آنچه با گذر از لایه اولیه این بحران به خوبی نمایان شده، فاصله‌ای است که میان حاکمیت و مردم شکل گرفته. امروز و در اوج بحران کرونا، رسانه‌ای آن ‌سوی مرزها از جان باختن چندین هزار نفر بر اثر این ویروس کرونا می‌گوید و دیگری در شبکه‌های اجتماعی خبر می‌سازد! اظهاراتی که به‌ روشنی کذبند اما به‌زعم برخی ناظران، بعضا بیش از اخبار رسمی افکار عمومی را درگیر کرده و مثال هیزمی بر آتش این بحران …
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
«روش سقراطی» و آموزش‌های آبی به کودکان
«ما نمی‌توانیم صبر کنیم، هر کسی نقشی دارد!» این عبارتی است که در اولین برخورد با پایگاه رسمی بین‌المللی روز جهانی آب قابل مشاهده است. وضعیتی بحرانی که به جای ترس، پیشنهاد می‌کند هر کس، نقش خود را ایفا کند. بحرانی چالش برانگیز و فراگیر در خط زمان (از گذشته تا اکنون و آینده) و همچنین گستره مکان جغرافیای (جهانی) که به نظر می‌رسد استثنابردار هم نیست. روز جهانی آب در سال جاری، 22 مارس (سوم فروردین 99) با کلیدواژه «تغییرات اقلیمی» همراه شده است و پیشنهاد‌دهندگان این تلاقی مفهومی، خواهان توجه تمامی ذی‌نفعان و کنشگران اجتماعی به تاثیر و تاثرات این دو بر یکدیگر هستند. متولیان شاخه آموزش به خصوص در میان کودکان و نوجوانان، به عنوان مواجهان اصلی با …
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
«چشم سگ»، مکافات انتخاب و دیگر هیچ
داود ربیعی* - بیوگرافی هنرمند نقش مهمی در تفسیر و به بیانی دیگر تعبیر نشانه‌های اثر هنری دارد؛ چراکه هنرمند برای بیان نگاه خود سر در درون خود می‌برد و هرآنچه به قلم، به تصویر، به رنگ و به زبان می‌آورد ریشه در تجربیات خود دارد.عالیه عطایی، هنرمند افغان - ایرانی است که کارشناس ارشد ادبیات نمایشی دارد و بدون در نظر گرفتن سایر سوابق زندگی‌اش، می‌توان به رنگ و بوی آثارش پِی‌برد. دو ملیتی ‌بودن، مهاجرت و زیستن در وطن پر از التهاب افغانستان و زندگی در ایرانِ پس از انقلاب، جنگ و خوددرگیری‌های سیاسی و اجتماعی، برای یک مهاجر پوست‌اندازی چندباره است.زندگی در میان مردم ایران، مردمی که علی‌رغم مهر، با وجود عشق و ذات زیبای مهمان‌نوازی، ریشه‌های تعصبات قومی دارند، نمی‌تواند آسان باشد.کتاب «چشم سگ»، جدیدترین …
شمخانی: دروغ بزرگ‬⁩ پنهانکاری، کلیدواژه ضربه به بهداشت روانی ایرانیان است
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
شمخانی: دروغ بزرگ‬⁩ پنهانکاری، کلیدواژه ضربه به بهداشت روانی ایرانیان است
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به هجمه رسانه های غربی، عبری و عربی به بهداشت روانی مردم ایران، گفت: دروغ بزرگ‬⁩ پنهانکاری، کلیدواژه ضربه به بهداشت روانی ایرانیان است.
توییت شمخانی درباره شیوع کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / علی شمخانی / توییتر / ویروس کرونا
توییت شمخانی درباره شیوع کرونا
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به هجمه رسانه های غربی، عبری و عربی به بهداشت روانی مردم ایران، گفت: دروغ بزرگ‬⁩ پنهانکاری، کلیدواژه ضربه به بهداشت روانی ایرانیان است.
رمزگشایی توئیتری شمخانی از ماموریت جدید دشمنان علیه ایران با هشتگ #کرونا و #دروغ بزرگ
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / علی شمخانی / ویروس کرونا / شورای عالی امنیت ملی
رمزگشایی توئیتری شمخانی از ماموریت جدید دشمنان علیه ایران با هشتگ #کرونا و #دروغ بزرگ
علی شمخانی در توئیتی نوشت: دروغ بزرگ پنهان کاری، کلیدواژه ضربه به بهداشت روانی ایرانیان است. 
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
فوتبال بالاخره تعطیل شد
بعد از گذشت بیش از دو هفته از اعلام رسمی ورود ویروس کرونا به ایران، بالاخره لیگ برتر فوتبال تعطیل شد. در این مدت دو هفته از رقابت‌های لیگ برتر بدون حضور تماشاگران برگزار شد و حواشی زیادی به همراه داشت. ابتدا بدون تماشاگر شدن بازی پرسپولیس و سپاهان از هفته 20 لیگ برتر که قرار بود در اصفهان برگزار شود، خشم سپاهانی‌ها را به دنبال داشت و کار به جایی رسید که آنها در زمین بازی حاضر نشدند و طبق رای کمیته انضباطی 3 بر صفر بازنده شدند. بعد نوبت به استقلال رسید که پیش از بازی با گل‌گهر سیرجان در هفته 21 لیگ تهدید کرد عازم سیرجان نمی‌شود اما به هر ترتیبی که بود در ورزشگاه خالی از تماشاگر شهر سیرجان با یک گل مغلوب شد. در همین چند روز بسیاری از مربیان و بازیکنان و پیشکسوتان و مدیران در …
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
حرف‌های بی‌حساب
یکی از کاپیتان‌های تیم ملی پس از شکست تیمش مقابل پارس جنوبی جم که برای بقا می‌جنگد، اعلام می‌کند داوری‌ها جهت‌دار است و به دنبال قهرمان کردن یک تیم خاص هستند. او پیشنهاد داده دو جام انتهای هر فصل اهدا شود، یکی به آن تیم خاص و دیگری به سایر تیم‌ها. البته این اولین اظهارنظر اینچنینی احسان حاج‌صفی نیست. او سال 1390 هم زمانی که برای سربازی به تراکتور رفته بود اعلام کرده بود می‌خواهند استقلال را قهرمان کنند و در این مسیر هر کاری خواهند کرد. گفته‌های احسان حاج‌صفی، تنها حرف‌های این روزهای مسوولان باشگاه تراکتور علیه پرسپولیس نیست. مالک این باشگاه نیز در روزهای اخیر بارها صحبت از مهندسی لیگ کرده است و اعلام کرده «می‌خواهند پرسپولیس قهرمان …
کرونا در صدر اخبار شهرخبر
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / سایت شهرخبر / شهر تهران / کروناویروس
کرونا در صدر اخبار شهرخبر
با شیوع ویروس کرونا در کشور، بسیاری از کاربران سایت شهرخبر برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ویروس و راه‌ها مقابله با آن اخبار مرتبط با این کلیدواژه را دنبال کردند.
محدودیت حساب کاربری علی شمخانی در توئیتر رفع شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
محدودیت حساب کاربری علی شمخانی در توئیتر رفع شد
اطلاع رسانی دبیر شورای عالی امنیت ملی درباره سناریوی جدید دشمنان در ادامه جنگ هیبریدی خود علیه جمهوری اسلامی ایران، در حالی مورد غضب بازوهای جنگ روانی محور غربی ـ عبری ـ عربی قرار گرفت که طی روزهای گذشته محور تمام گزارش‌های شبکه‌های معاند، بر دو کلیدواژه «پنهان‌کاری» و «گسترش کرونا از ایران» استوار بوده است.
چند سند از دیپلماسی التماسی
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / روحانی / سردار حاج قاسم سلیمانی / ترامپ / بنیاد مستضعفان / برجام / آمریکا / ایران / شورای عالی امنیت ملی / محمد جواد ظریف / رئیس‌جمهور
چند سند از دیپلماسی التماسی
در شرایطی که عملکرد سیاست خارجی دولت روحانی در حوزه‌های هسته‌ای، مقاومت، نگاه به غرب موجب شده تا کلیدواژه «دیپلماسی التماسی» به ادبیات سیاسی کشور وارد شود، روحانی گفت: ما به دشمن التماس نخواهیم کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
نام‌نویسی هم نمی‌کردم، «کیهان» به گونه‌ای دیگر افترا می‌زد
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در واکنش به یکی از مطالب اخیر روزنامه کیهان نوشت: «کیهان که اینک به خاطر ثبت نام کردن افترا می‌زند، اگر ثبت‌نام نمی‌کردم هم قطعا به‌گونه‌ای دیگر تهمت و افترا می‌زد.» به گزارش اعتمادآنلاین، این نماینده اصلاح‌طلب مجلس که در واکنش به یادداشتی با تیتر «راهی که نباید رفت» که در روزنامه کیهان خطاب به او نوشته شده و او را پس از استعفا و نام‌نویسی مجدد در انتخابات، «عامل ابتذال» توصیف کرده، در یادداشتی به این مساله واکنش نشان داد و نوشت: «نویسنده به روش مألوف کیهان، بدون اینکه به مأخذی ارجاع دهد، از زبان «یکی از فعالان اصلاح‌طلب در فضای مجازی» نقل کرده است: «امثال …
شمخانی: قرار است راهبرد ⁧‫فشار حداکثری‬⁩ بر ایران با کلیدواژه ⁧‫کرونا‬⁩ تکمیل شود
۱۳۹۸/۱۲/۰۶
شمخانی: قرار است راهبرد ⁧‫فشار حداکثری‬⁩ بر ایران با کلیدواژه ⁧‫کرونا‬⁩ تکمیل شود
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به فشار روانی بر کشورها برای بستن مرزهایشان با ایران گفت: قرار است راهبرد ⁧‫فشار حداکثری‬⁩ بر ایران با کلیدواژه ⁧‫کرونا‬⁩ تکمیل شود.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵
از موج تعطیلی تا توزیع رایگان وسایل پیشگیری کرونا
گروه حوادث: «کرونا» کلیدواژه اصلی اخبار و حتی گفت‌وگوهای این روزهای جامعه است و با اعلام رسمی ورود آن به ایران برای ایرانی‌ها جدی‌تر هم شده است. هر روز اخبار جدیدی از کرونا ویروس به گوش می‌رسد و رسانه‌ها هم پیگیر اخبار درست و به دور از هیجان کاذب و شایعات گاه عجیب و غریب هستند. براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت تا عصر یکشنبه، ابتلای ۲۸ نفر به ویروس کرونا در کشور تایید شده است. همچنین ۸ نفر نیز به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند. براساس اعلام وزیر بهداشت، کلاس‌های آموزشی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و سایر واحدها و موسسات آموزش عالی هم عرض تابعه در استان‌های تهران، قم، همدان قزوین، البرز، اصفهان، گیلان، مازندران، گلستان و مرکزی تا پایان هفته تعطیل اعلام شد. همچنین …
عواقب انتخابات محدود
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
عواقب انتخابات محدود
فرصت انتخابات و صندوق رای در طول ۴۱ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی در دسترس‌ترین و‌ مقدورترین امکان برای مشارکت شهروندان و دخالت آنها در سرنوشت خود بوده است. دلیل آن نیز روشن است؛ انقلاب اسلامی بر اساس خواست مردم ایران برای تغییر و پذیرش نقش خود در اداره کشور، گذر از دیوان‌سالاری صرف و حکومت مطلق سلسله‌ای یک خانواده بر کشور بود. انقلاب اسلامی پاسخی بود به مطالبات بر حقی که پس از نهضت مشروطه‌خواهی مردم ایران با کودتا‌های پی‌درپی به نفع سلطنت مطلقه مصادره شده بود و در نهایت با استقرار نظامی تک‌حزبی، تنها نهاد انتخابی مجلس را در خدمت خود قرار داده بود. به همین دلیل می‌بینیم، کلیدواژه اصلی سخنان امام(ره) «مردم»، «تن دادن به رای اکثریت» …
استان سمنان ووعده‌های نامزدهای مجلس/مردم چشم‌انتظار تحقق مطالبات
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / مجلس شورای اسلامی / سمنان / شاهرود / سرمایه گذاری / وزارت ورزش و جوانان / حسینی شاهرودی / احمد همتی / صنایع کوچک
استان سمنان ووعده‌های نامزدهای مجلس/مردم چشم‌انتظار تحقق مطالبات
سمنان - «وعده» کلیدواژه انتخابات است و گویی بدون آن انتخابات رنگ و بویی ندارد! وعده‌هایی که بعضاً امکان تحقق نداشته و نتیجه‌ای جز افزایش توقعات را به دنبال ندارد.
گزارشی از اولین مصاحبه سرمربی جدید تیم ملی/ یک دراگان دیپلمات، محتاط اما امیدوار
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / تیم ملی ایران / دراگان اسکوچیچ (سرمربی)
گزارشی از اولین مصاحبه سرمربی جدید تیم ملی/ یک دراگان دیپلمات، محتاط اما امیدوار
«شناخت»، «تجربه»، «همکاری»؛ این ها مهم ترین کلیدواژه های دراگان اسکوچیچ در اولین مواجهه با خبرنگاران، بعد از انتخاب به عنوان سرمربی تیم ملی بود.
کلیدواژه توسعه آموزش و پرورش تغییر رویکرد مدیران است
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / استانی-سیاسی / انتخابات / آموزش و پروش
کلیدواژه توسعه آموزش و پرورش تغییر رویکرد مدیران است
رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: کلیدواژه توسعه آموزش و پرورش تغییر نگرش و رویکرد مدیران است تا این مجموعه از مظلومیت خارج شود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
اصول روانشناسی حاکم بر فرآیندهای خدماتی زمانبر
مدتی است اصول روانشناسی و رفتارشناسی جایگاه خود را در اقتصاد با کلیدواژه اقتصاد رفتاری پیدا کرده است. استفاده از اصول رفتاری در طراحی خدمات نیز در حال افزایش است که با کلیدواژه طراحی رفتاری یا طراحی شناختی شناخته می‌شود. در طراحی خدمات و تجربه کاربری، خواه‌ناخواه با فرآیندهایی سروکار داریم که به‌دلیل محدودیت‌های سخت‌افزاری و فیزیکی، سرعت اینترنت یا حتی ملاحظات تجاری زمانبر است. چیزهایی مثل انتظار در مطب دکتر دندانپزشک، انتظار در صف تاکسی و انتظار اتصال به اپراتور تلفنی از این دست مثال‌هاست که با درک بهتر از زمان و مغز، می‌تواند مطلوب‌تر و حتی کوتاه‌تر ادراک شود. زمان یک چیز نسبی است. منظور نسبیت اینشتین نیست بلکه ادراک ما از زمان کاملا نسبی است. به عنوان مثال یک ساعت با یک دوست صمیمی خیلی کمتر …
ترویج نگاه از بالا به پایین با کلیدواژه «توهین»
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / تیم ملی فوتبال ایران / فدراسیون فوتبال
ترویج نگاه از بالا به پایین با کلیدواژه «توهین»
انتخاب اسکوچیچ به‌عنوان سرمربی تیم ملی ایران باعث شد تا یکی از کلیدواژه‌های قدیمی دوباره بر سر زبان‌ها بیفتد؛ «توهین به مربی ایرانی».
مشارکت حداکثری مهم‌ترین کلیدواژه انتخابات است
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / استانی-اجتماعی
مشارکت حداکثری مهم‌ترین کلیدواژه انتخابات است
استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر این‌که مشارکت حداکثری مهم‌ترین کلیدواژه انتخابات است، افزود: مردم ما مردم وظیفه‌شناسی هستند که در لحظه‌های سخت با دلگرمی بیشتر به صحنه آمده‌اند و حضور در انتخابات را نیز وظیفه ملی و دینی خود می‌دانند.
حمله گازانبری و هماهنگ به «جمهوریت» ایران/ همه مقصر شکست احتمالی اصلاح‌طلبان هستند!
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / مجید فراهانی / شورای نگهبان / ایران اینترنشنال / روزنامه ایران / اصلاح طلبان / روحانی / قانون اساسی / مجلس دهم / محمود صادقی / سرویس سیاست مشرق
حمله گازانبری و هماهنگ به «جمهوریت» ایران/ همه مقصر شکست احتمالی اصلاح‌طلبان هستند!
طیف اصلاح طلب بدون توجه به قانون، با کلیدواژه «انتخابات آزاد»، حمله گازانبری به «جمهوریت» را کلید زده است، رویکردی که دقیقا کپی برداری از فتنه ۸۸ است.
حناچی:  با رعایت دو کلیدواژه «همه‌باهم» و «وحدت کلمه» مسیرمان را ادامه دهیم
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
حناچی: با رعایت دو کلیدواژه «همه‌باهم» و «وحدت کلمه» مسیرمان را ادامه دهیم
شهردار تهران با بیان اینکه امام (ره) یک مدیر استراتژیک بود، گفت: با تلاش ذیل رهبری رهبر معظم انقلاب اسلامی و با رعایت دو کلیدواژه «همه‌باهم» و «وحدت کلمه» مسیرمان را ادامه دهیم.
همه‌ پرسی عمومی برای نظارت استصوابی
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
همه‌ پرسی عمومی برای نظارت استصوابی
حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی رییس‌جمهوری، خواستار برگزاری همه‌پرسی در خصوص نظارت استصوابی شد. در روزهایی که در پی رد صلاحیت گسترده اصلاح‌طلبان بر پایه نظارت استصوابی شورای نگهبان، کشور عملا در آستانه انتخاباتی درون‌جناحی برای تشکیل مجلس یازدهم قرار گرفته و به‌تعبیر برخی سیاسیون، انتخاباتی صرفا رقابتی است میان اصولگرایان و اصولگرایان، حالا یکی از احزاب اصلی جناح چپ خواهان برگزاری همه‌پرسی درباره بحث «نظارت استصوابی» است؛ نظارتی خاص که در پی تفسیر شورای نگهبان از اصل 99 قانون اساسی، سال‌هاست مبنای کار این شورا در مسیر بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخاباتی قرار دارد و به باور بسیاری از تحلیلگران و کنشگران سیاست ایرانی، همین …
بحران «کی‌روشی»
۱۳۹۸-۱۱-۱۳
بحران «کی‌روشی»
این اولین‌ بار نیست که جنجالی در فوتبال ایران به واسطه کلیدواژه «کی‌روشی» شکل می‌گیرد؛ «کی‌روشی‌پور» معروف‌ترین ترکیبی است که از اسم سرمربی سابق تیم ملی ایران ساخته و به عادل فردوسی‌پور اطلاق شد؛ محمد مایلی‌کهن که خودش یکی از منتقدان بزرگ کی‌روش در زمان حضورش روی نیمکت تیم ملی بود، از عادل فردوسی‌پور که در برنامه نود تلاش می‌کرد از کی‌روش حمایت کند، انتقاد و با این لفظ او را خطاب کرد.
اصلاح‌طلبان و روحانی کشور را از لبه پرتگاه نجات دادند/«انتخابات مهندسی شده» کلیدواژه فتنه جدید
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / وزارت خارجه / شورای نگهبان / دولت آقای روحانی / انتخابات سال 92 / روزنامه ایران / ویژه های مشرق / محمود صادقی / سرویس سیاست مشرق / احمد غلامی / شورای شهر اصلاح طلب تهران
اصلاح‌طلبان و روحانی کشور را از لبه پرتگاه نجات دادند/«انتخابات مهندسی شده» کلیدواژه فتنه جدید
طیف تندروی اصلاح طلب بارها ثابت کرده است که با جمهوریت هیچ نسبتی ندارد؛ چه آنکه در انتخابات سال ۸۸، پس از شکست در انتخابات با دروغ تقلب ماهها کشور را در آشوب و التهاب فرو برد.
مدرسه، کلیدواژه مهمی در فرهنگ انقلاب است
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / زنگ انقلاب / وزیر آموزش و پرورش
مدرسه، کلیدواژه مهمی در فرهنگ انقلاب است
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه فرهنگیان بخش مهمی از انقلاب، جنگ و دفاع مقدس را هدایت کردند و پیش بردند، گفت: مدرسه، کلیدواژه مهمی در فرهنگ انقلاب است. امروز ما، محصول مدارس دیروز ما و فردای ما، نتیجه مدارس امروز ماست.
شعار درمانی در صنعت خودرو
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
شعار درمانی در صنعت خودرو
«کاهش» قیمت خودرو، این روزها تبدیل به کلیدواژه مدیران ارشد وزارت صمت و همچنین برخی از دست‌اندرکاران زنجیره خودروسازی کشور شده است. هرچند در اظهار نظر‌های مختلف پروژه «کاهش» قیمت همراه با شروط و الزاماتی خاص تعریف می‌شود، اما با توجه به چالش‌های داخلی و خارجی صنعت خودرو این امر تا حدودی خارج از منطق خودروسازی به نظر می‌رسد. در این زمینه برخی از کارشناسان، کاهش قیمت خودرو آن هم در شرایط کنونی را شعار درمانی در خودروسازی کشور تعبیر می‌کنند و برخی دیگر این امر را قابل تحقق ولی همراه با کاهش تصدی‌گری دولت در قیمت‌گذاری می‌خوانند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
نشانه‌هایی از چاه ویل
این روزها به گوش همه ما صحبت‌هایی درباره فساد در بخش‌های گوناگون فرهنگی از جمله تئاتر رسیده است. تئاتر در ایران هنری است که هیچ شفافیتی در آن نیست چه در اداره هنرهای نمایشی و چه در اغلب سالن‌ها و گروه‌های نمایشی. البته به نظر می‌رسد این مساله ریشه‌ای طولانی در ارکان اجتماعی ایران داشته است نه اینکه فقط در هنر نمایش باشد و از قضا از همان دوران مشروطه که کلیدواژه قانون پایش را به زندگی روزمره ایرانیان گشود بحث فساد و دورزدن قانون هم باز شد. اخیرا آرش فلاحت‌پیشه در گفت‌وگویی درباره مافیا و زد و بند در تئاتر حرف‌های جالبی گفته است. او درباره آموزش در تئاتر تاکید می‌کند: «این موضوع زمانی برایم جدی شد که دیدم نمی‌توانم با مافیای بزرگ تئاتری …
مقاومت، کلیدواژه برنامه‌های دهه‌فجر باشد
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / انقلاب اسلامی / دهه فجر / زنجان / استانی-سیاسی
مقاومت، کلیدواژه برنامه‌های دهه‌فجر باشد
امام جمعه سلطانیه گفت: مقاومت باید کلیدواژه برنامه‌های دهه‌فجر باشد.
انتخاباتی بی‌رقیب انتخاباتی؛ در شرایطی که اصولگرایان در حال تدوین برنامه‌های انتخاباتی‌شان هستند اصلاح‌طلبان همچنان از فقدان کاندیدا رنج می‌برند
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
انتخاباتی بی‌رقیب انتخاباتی؛ در شرایطی که اصولگرایان در حال تدوین برنامه‌های انتخاباتی‌شان هستند اصلاح‌طلبان همچنان از فقدان کاندیدا رنج می‌برند
بگومگوهای انتخاباتی همچنان ادامه دارد. روزی رئیس جمهوری اسلامی از شیوه و روند نظارت بر صلاحیت‌ها و کم و کیف اجرای نظارت استصوابی گلایه می‌کند و روز دیگر دبیر همان نهاد نظارت‌کننده در پاسخ به گفته‌های رییس‌جمهوری ایران، او را به ایجاد «یأس» در جامعه متهم کرده و تاکید می‌کند که منتخب مردم نباید چنان سخن بگوید که «دشمن» از آن «سوءاستفاده» کند. روزی رییس‌دفتر رییس‌جمهوری که هرگز در زمره اصلاح‌طلبان نبود و نخواهد بود، پس از علی مطهری، نماینده تهران از کلیدواژه سخن می‌گوید و تاکید می‌کند که برگزاری انتخابات با حضور نمایندگان تنها یک جناح، «انتخابات ملت ایران» نیست و به تبع آن منتخبان نیز نماینده مردم نخواهند بود و روز دیگر مشاور رییس‌جمهوری از تایید صلاحیت‌شدگان که خود را «جبهه انقلاب» نامیده‌اند، …
دیپلماسی تریبونی؛ تمایل به مذاکره میان ایران و عربستان مجدد از تریبون‌های رسانه‌ای اعلام شده اما چقدر تغییر رابطه میان این دوکشور امکان پذیر است؟
۱۳۹۸-۱۱-۰۳
دیپلماسی تریبونی؛ تمایل به مذاکره میان ایران و عربستان مجدد از تریبون‌های رسانه‌ای اعلام شده اما چقدر تغییر رابطه میان این دوکشور امکان پذیر است؟
«جنگ سرد» در خاورمیانه، این کلیدواژه در زبان تحلیلگران و بر صفحه وب سایت‌های اندیشکده‌های غربی بارها و بارها در سال‌های اخیر تکرار شده و خطابش رابطه ایران و عربستان سعودی است. دو قدرت منطقه‌ای که اگر چه به لحاظ جغرافیایی قرابت دارند شکاف میان سیاست‌شان در سطح جهانی زبانزد شده است.
استقلالی که وکیل بتواند با آن به «حقوق شهروندان» تجاوز کند منفور است
۱۳۹۸-۱۰-۳۰
استقلالی که وکیل بتواند با آن به «حقوق شهروندان» تجاوز کند منفور است
در سال‌‌های اخیر برخی تشکل‌ها وقتی می‌خواهند علیه مرکز وکلای قوه قضائیه صحبت کنند، از وکلای این مرکز به عنوان "وکلای غیرمستقل" نام می‌برند(؟!) و وکیل غیرمستقل به کلیدواژه آنها برای کوبیدن وکلای مرکز وکلای قوه قضائیه تبدیل شده است.
حیات تندروها زیر سایه دوقطبی‌سازی
۱۳۹۸-۱۰-۲۹
حیات تندروها زیر سایه دوقطبی‌سازی
این روزها همگی از شرایط خاص و ویژه کشور صحبت می‌کنند؛ شاید «اتحاد» تنها کلیدواژه حل مشکلات باشد. جریان‌ها، نهادها و نخبگان همگی تاکید دارند که باید در چنین فضا و شرایطی فضا برای حضور همه سلایق و جریان‌ها فراهم شود تا شاید با همبستگی راه حل مشکلات هموار شود. درست در زمانی که اعتماد عمومی به واسطه عملکرد مسئولان و تصمیم‌گیرندگان دچار خدشه جدی شده است تنها شفاف‌سازی و حضور همه سلایق می‌تواند دوباره آن را بازسازی کرده و اعتماد جامعه را بهبود بخشد.
چشم‌انداز توسعه صنعت همدان، روشن به وعده مسوولان
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
چشم‌انداز توسعه صنعت همدان، روشن به وعده مسوولان
همدان- ایرنا- آینده‌نگری کلیدواژه ای است که در غیابش شالوده توسعه صنعتی از هم می‌پاشد؛ کلیدواژه‌ای که در طرح چشم‌انداز شهرک‌های صنعتی همدان غایب بود و حال صنعتگران برای فشردن کلید افزایش تولید، چشم به تحقق وعده‌ مسوولانی دوخته‌اند که روزهای روشن را نوید می‌دهند.
نقشه تحریمی‌آمریکا برای پرواز ۷۵۲
۱۳۹۸/۱۰/۲۵
نقشه تحریمی‌آمریکا برای پرواز ۷۵۲
شاکری تاکید دارد که اظهارات مقامات غربی حکایت از این دارد که درصدد هستند روی حادثه هواپیمای اوکراین یک پرونده لاکربی سوار کنند، چراکه در لاکربی نیز بحثی پیرامون مسائل فنی و ابعاد آن حادثه صورت نمی‌گرفت و تنها دو کلیدواژه پرتکرار مبنای آن نظام تحریمی جدید و سنگین شد: «مسئولیت‌پذیری» و «نیاز به تحقیقات مستقل بین‌المللی»!
تحول دیجیتال مصرف کنندگان کلید ورود به نسل پنجم همراه اول
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / دانشگاه علم و صنعت / همراه اول / مصرف کنندگان / نسل پنجم همراه اول
تحول دیجیتال مصرف کنندگان کلید ورود به نسل پنجم همراه اول
معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول گفت: «تحول دیجیتال» در سمت مصرف کنندگان، یکی از کلیدواژه های ورود به نسل پنجم است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •