شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
جراحی پلاستیک
نظر عجیب ترامپ درباره ماسک زدن بایدن
۳ روز قبل / ترامپ و بایدن / جو بایدن / شیوع کرونا در آمریکا
نظر عجیب ترامپ درباره ماسک زدن بایدن
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که در دوران پاندمی کرونا به ندرت ماسک به صورت زده است در جریان یک سخنرانی انتخاباتی در شهر پیتسبرگ واقع در ایالت پنسیلوانیا گفت: منظورم این است که اگر جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات نوامبر می‌خواست صورت خود را بپوشاند چرا آن همه پول خرج جراحی پلاستیک کرد؟
ترامپ: بایدن برای پوشاندن جراحی پلاستیک صورتش ماسک می‌زند!
۳ روز قبل / دونالد ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / جوزف بایدن
ترامپ: بایدن برای پوشاندن جراحی پلاستیک صورتش ماسک می‌زند!
ایسنا نوشت: رئیس‌جمهور آمریکا ضمن به سخره گرفتن نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به خاطر استفاده از ماسک در بحبوحه پاندمی کرونا، مدعی شد که رقیب دموکراتش در حقییقت با ماسک زدن قصد دارد جراحی پلاستیکش را بپوشاند.
ترامپ: بایدن جراحی پلاستیک خود را زیر ماسک پنهان ‌کرد/ پس چرا آن همه پول خرج کردی؟
۳ روز قبل / انتخابات / انتخابات ریاست جمهوری / پلاستیک / پول / ماسک
ترامپ: بایدن جراحی پلاستیک خود را زیر ماسک پنهان ‌کرد/ پس چرا آن همه پول خرج کردی؟
اقتصاد نیوز : رئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر رقیب دموکرات خود در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو را مورد تمسخر قرار داد و گفت که وی در جریان پاندمی کرونا از ماسک استفاده کرده و جراحی پلاستیک خود را پنهان می‌کرد.
ایران بیشترین تعداد پزشکان زیبایی در خاورمیانه را دارد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / جراحی پلاستیک / جراحی زیبایی / زیبایی / جراحی
ایران بیشترین تعداد پزشکان زیبایی در خاورمیانه را دارد؟
مهر نوشت: نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی، گفت: کرونا باعث شد انجام اعمال زیبایی کاهش یابد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
زادگاه ادویه، طاووس و ببر بنگال
[شهروند]نام هند که به گوش می‌خورد، بوی ادویه‌جات مختلف، تصویر خیابان‌های شلوغ، مناظر چشمگیر و معماری بی‌نظیر این سرزمین ناخودآگاه به ذهن متبادر می‌شود. گردشگری در هند فراتر از سفر است؛ زیرا این کشور فراتر از یک مکان بوده و تاریخ هنوز هم در دل خیابان‌هایش جاری ا‌ست. در هر نقطه از هندوستان چیزی وجود دارد تا بیننده را متحیر کند. چه خوب، چه بد، هند در عین جذابیت و قدمت یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای دنیاست. 1- «روستای ماسینرام» در ایالت مگالایای هند مرطوب‌ترین مکان در دنیاست و بالاترین میزان بارندگی سالانه را در کل جهان  دارد. 2- طبق قانون در هند هر شرکتی که بیش از 100 پرسنل داشته باشد، برای تعدیل یا اخراج هر کدام از آنها موظف است با دولت …
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / جراحی پلاستیک / عمل زیبایی
انجام سالانه ۳۰ هزار جراحی زیبایی در کشور
به گزارش فارس، محمدرضا آخوندی نسب، عضو هیأت مدیره انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران درباره انجام جراحی‌های زیبایی در شرایط کرونایی، اظهار داشت: از آن جایی که رفتار دقیق دقیق ویروس کووید ۱۹ مشخص شده نیست و دقیقاً نحوه واگیری و استقرار این ویروس روی سطوح و درمان آن مشخص نشده است، باید در مقابل این ویروس احتیاط بسیاری به ویژه هنگام اعمال جراحی داشت.
تولید ایمپلنت ساخته شده از پوست تخم مرغ سازگار با بافت جمجمه
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / ایمپلنت / روسیه / کشف جمجمه / تخم مرغ / جراحی پلاستیک
تولید ایمپلنت ساخته شده از پوست تخم مرغ سازگار با بافت جمجمه
محققان روسی با تولید ایمپلنت ساخته شده از پوسته تخم مرغ توانستند آن را برای پیوند زدن به بافت زنده استخوان‌های جمجمه مغز به کار بگیرند.
انجام جراحی‌های زیرزمینی زیبایی در شرایط کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / جراحی پلاستیک / جراحی زیبایی
انجام جراحی‌های زیرزمینی زیبایی در شرایط کرونا
مهر نوشت: رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران ، نسبت به انجام جراحی‌های زیرزمینی زیبایی در شرایط کرونا هشدار داد.
تکمیل زنجیره مهربانی با نذر خدمت
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
تکمیل زنجیره مهربانی با نذر خدمت
عبدالجلیل کلانتر‌هرمزی ـ متخصص جراحی پلاستیک بسیاری از ما عطش زیادی برای علم‌اندوزی و کسب تخصص داریم و کودکی خود را با آرزوی رسیدن به مدارج بالای علمی می‌گذرانیم. برخی در این راه موفق می‌شوند و برخی نیز در موقعیت‌ها و مشاغل دیگر زندگی خود را سامان می‌دهند، اما آنهایی که راه‌های ترقی علمی را می‌پیمایند و صاحب هنر و تخصص می‌شوند در مقایسه با دیگران مسئولیت‌های اجتماعی بیشتری برعهده دارند؛ مسئولیت‌هایی که ادای درست آنها می‌تواند، نیاز بسیاری از نیازمندان به آن تخصص‌ها را تأمین کند. پزشکان ازجمله …
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
مرگ کوچک‌ترین قربانی اسیدپاشی پس از ۲ سال
[شهروند] ماهان پس از دو سال دست‌وپنجه نرم‌کردن با درد و سوختگی تسلیم مرگ شد. قرار بود این پسربچه اسلام‌آبادی برای جراحی پلاستیک دیگری آماده شود اما مثل اینکه بدنش دیگر طاقت جراحی و بیهوشی را نداشت. ماهان که به او لقب کوچک‌ترین قربانی اسیدپاشی را داده‌اند، بارها و بارها زیر تیغ جراحی رفته است. پدر و مادرش هر چه که داشتند را فروختند تا پسرشان درمان شود اما هزینه‌های سر‌سام‌آور درمان اسیدسوختگی و تلاش کادر درمانی هم چاره‌ساز نشد. این پسر بچه فروردین سال 97 در حالی که قصد رفتن به مدرسه داشت، هدف حمله اسیدی یکی از اهالی محل قرار گرفت. او در آن زمان 11 سال داشت و حالا در حالی که چند ماهی از تولد سیزده سالگی‌اش می‌گذشت، شنبه شب در بیمارستان اسلام‌آباد …
شناسایی اجساد  قربانیان انفجار کلینیک سینا اطهر
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / استان تهران / پرستار / جراحی پلاستیک / خانواده / مرگ
شناسایی اجساد قربانیان انفجار کلینیک سینا اطهر
آتش‌سوزی و انفجار در کلینیک سینا اطهر 19 کشته بر جای گذاشته است. علت اصلی این حادثه هنوز مشخص نیست.
ز مجموع ۱۹ جسد حادثه کلینیک سینا، ۱۷نفر کادر درمان بودند / تحویل ۱۴ جسد به خانواده‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / پزشکی قانونی / حادثه / کلینیک سینا
ز مجموع ۱۹ جسد حادثه کلینیک سینا، ۱۷نفر کادر درمان بودند / تحویل ۱۴ جسد به خانواده‌ها
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با بیان اینکه تاکنون اجساد ۱۴ نفر از ۱۹ جانباخته به خانواده‌هایشان تحویل داده شده، گفت: از ۱۹ فوتی این حادثه، هفت تن پزشک شامل چهار متخصص بیهوشی، یک متخصص جراحی پلاستیک، یک متخصص گوش و حلق وبینی و یک پزشک دیگر است، دو نفرهم پرستار کلینیک بودند، چهارنفر تکنسین اتاق عمل و یک نفرتکسنین رادیولوژی، دو نفر از کارکنان و دو نفر هم از مراجعه کنندگان بودند و حرفه یک نفر هم تاکنون مشخص نشده است. نوشته ز مجموع ۱۹ جسد حادثه کلینیک سینا، ۱۷نفر کادر درمان بودند / تحویل ۱۴ جسد به خانواده‌ها اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
جراحی زنان و زایمان در صدر قصور پزشکی استان تهران
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: از مجموع هفت هزار و ۳۴۵ پرونده که در کمیسیون‌های تخصصی پزشکی قانونی استان تهران در سال گذشته تشکیل شد، چهار هزار و ۶۶۳ پرونده مربوط به قصور پزشکی بود که از این تعداد، ۸۹۳ پرونده مرتبط به جراحی زنان و زایمان با بیشترین آمار در صدر پرونده های قصور پزشکی قرار داشت.  به گزارش ایرنا، مهدی فروزش افزود: در رشته جراحی زنان و زایمان در خصوص تشکیل پرونده های قصور از ۸۹۳ پرونده در سال گذشته ۳۰۴ پرونده از نظر کارشناسی احراز قصور شدند و ۵۸۹ پرونده عدم احراز قصور تشخیص داده و تبرئه شدند. بعد از قصور پزشکی در رشته جراحی زنان و زایمان، بیشترین قصور پزشکی مربوط به دندانپزشکی، جراحی عمومی و جراحی پلاستیک است.
میمون مست یک مرد را کشت/۲۵۰ نفر را مجروح کرد
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / میمون الکلی / مشروبات الکلی
میمون مست یک مرد را کشت/۲۵۰ نفر را مجروح کرد
این میمون مشروب الکلی‌ای برای مصرف نداشته و به همین‌خاطر عصبانی بوده است‌. کوالای شش‌ساله به زنان و دختران نیز حمله کرده و گفته شده در نتیجه حمله او چندین کودک نیازمند عمل جراحی پلاستیک هستند. یکی از قربانیان حملات او فوت شده است.
جراحی زیبایی برای این افراد اکیدا ممنوع
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
جراحی زیبایی برای این افراد اکیدا ممنوع
حمیدرضا فتحی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درباره انجام جراحی‌های زیبایی در شرایط کرونایی کشور، اظهار داشت: از ۱۷ اردیبهشت سال جاری بر اساس ابلاغیه وزارت بهداشت و بر اساس کاهش شیب ابتلا به کرونا در کشور انجام جراحی‌های زیبایی در کشور بلامانع است اما پروتکل‌هایی در این زمینه در نظر گرفته شده که اجرای دقیق آن بسیار حائز اهمیت است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
گمانه‌زنی درباره اینکه کیم جونگ اون بدل دارد
پس از چند هفته گمانه‌زنی درباره وضعیت سلامت رهبر کره شمالی، مشاهده شدن مجدد وی در انظار عمومی در حالیکه صحیح و سالم است، گمانه‌زنی درباره اینکه او بدل دارد را افزایش داده است. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، همزمان با انتشار تشصاویری از کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی در مراسم گشایش یک کارخانه تولید کود در اول مه، تئوری‌های جدید توطئه مطرح شدند مبنی بر اینکه فردی که در تصاویر نشان داده شده، بدل اوست. در پی حضور مجدد رهبر کره شمالی در انظار عمومی، این گمانه‌زنی مطرح شد که وی از بدل استفاده می‌کند، چون مقایسه تصاویر جدید و قدیم او ظاهرا بیانگر این گمانه هستند آن مرد در تصویر همان کیم جونگ اون نیست. مطالب زیادی در توئیتر مبنی بر این ادعا منتشر شد که فردی که در تصویر است مردی با …
جراحان پلاستیک در مناطق محروم مدرسه  احداث می کنند
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / جراحی پلاستیک / مدرسه سازی / سیستان و بلوچستان
جراحان پلاستیک در مناطق محروم مدرسه احداث می کنند
انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، در اقدامی خیر خواهانه و با هدف رفع فقر امکانات آموزشی در مناطق محروم کشور، نسبت به تاسیس نهاد نیکوکاری امید و دانش اقدام کرد.
فرمول جادویی برای اعتماد به نفس
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
فرمول جادویی برای اعتماد به نفس
بسیاری از مردم فکر می‌کنند برای اینکه اعتماد به نفس داشته باشند به دلایل خاصی نیاز دارند. همیشه با خودشان می‌گویند اگر جذاب‌تر بودم اعتماد به نفس بیشتری داشتم، اگر بینی زیباتری داشتم، اگر فلان جراحی پلاستیک را انجام می‌دادم، اگر به فلان وزن ایده‌ال می‌رسیدم... و هزاران اما و اگر دیگر. اما واقعیت کاملا وارونه است. در این ویدیو این باور غلط را به چالش می‌کشیم و ثابت می‌کنیم که برای اعتماد به نفس داشتن نیازی به هیچ کدام از این اما و اگر‌ها ندارید. برای کشف این فرمول جادویی اعتماد به نفس این ویدیو را تماشا کنید.
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
دستگیری تهدیدکنندگان یک پزشک در فضای مجازی
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از دستگیری دو نفر که اقدام به تهدید یک پزشک باسابقه در فضای مجازی کرده بودند، خبر داد.سرهنگ تورج کاظمی دراین‏باره اظهار کرد: اواسط دی ماه سال گذشته بود که مردی حدودا ۷۰ ساله که از پزشکان باسابقه جراحی پلاستیک بود، با مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه و اعلام کرد که از سوی دو فرد ناشناس مورد تهدید و هتک حیثیت واقع شده و این موضوع مشکلاتی را برایش ایجاد کرده است که در همین راستا تیمی از ماموران پلیس فتا رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.وی ادامه داد: در نخستین گام از تحقیقات مشخص شد که یکی از افراد تهدید کننده سابقا بیمار همین فرد بوده است. تهدیدکنندگان نیز درخواست داشتند که مبلغی از سوی پزشک به آنان پرداخت شود.رئیس پلیس فتای تهران بزرگ …
چهارشنبه سوری امسال را فراموش کنید!
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / چهارشنبه سوری
چهارشنبه سوری امسال را فراموش کنید!
ایسنا نوشت: فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی با اشاره به کاهش آمار تلفات مراسم چهارشنبه سوری در سال‌های اخیر، به مردم توصیه کرد از شرکت در اجتماع و جشن گرفتن این مراسم با توجه به شیوع ویروس کرونا بپرهیزند و در منزل بمانند.
یکی دیگر از مدافعان سلامت به علت کرونا فوت شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / ویروس کرونا / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / جراحی پلاستیک
یکی دیگر از مدافعان سلامت به علت کرونا فوت شد
مدیر گروه جراحی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بر اثر ابتلا به کرونا، فوت شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
دیدار با فرشتگان زمینی
حمیدرضا بوجاریان_خبرنگار تیمی از پزشکان مروج مسئولیت‌پذیری اجتماعی 4700 عمل ترمیمی پلاستیک را با مشارکت ده‌ها پزشک متخصص و فوق‌تخصص جراحی پلاستیک در مناطق محروم کشور انجام داده‌اند؛ ‌خدماتی تماماً رایگان به افراد نیازمند با بیماری‌ها و ناهنجاری‌های فیزیکی مادرزادی. ‌اخیراً با حضور شهردار تهران و مسئولان اجتماعی کشور، در نخستین همایش ملی مسئولیت‌پذیری اجتماعی از پزشکان و همراهان مؤسسه ملی «مرهم» که در راه کاهش آلام مردم در مناطق محروم با نذر وقت و تخصص خود، به‌عنوان شاخص‌های مسئولیت‌پذیری اجتماعی …
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / سرطان پستان / سرطان سینه / جراحی پلاستیک / مهدی جعفری
جراحی سینه عامل بروز سرطان در زنان نیست
یک فوق تخصص جراحی گفت: برخلاف برخی از اظهار نظرهای غیر کارشناسانه در فضای مجازی، جراحی‌های پستان با سرطان سینه در زنان مرتبط نیست و تاکنون هیچ موردی از ارتباط این دو فرآیند گزارش نشده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / سلامت روان / استانداری فارس / عنایت الله رحیمی / بهداشت و سلامت / فارس
مرهمی از سر عشق بر زخم‌های فارس
شیراز-ایرنا- گروهی از پزشکان متخصص و فوق تخصص جراحی پلاستیک که امتحان خود را در دیگر استان های کشور پس داده‌اند به سمت استان فارس سوق داده شده اند تا بتوانند مرهمی بر زخم چهره‌های کودکان و مردمان این استان بنشانند.
۱۳۹۸-۱۰-۱۱
عمل‌های زیبایی که جان می‌گیرند
ما در کشوری زندگی می‌کنیم که بالاترین آمار جراحی پلاستیک را دارد اما واقعیت این است که این جراحی‌های پلاستیک همیشه نتیجه مطلوب را ندارند و گاهی وقتها عکس آنچه که باید رقم بخورد، اتفاق می‌افتد. حتی در برخی از موارد به دلیل حضور پزشکان غیر متخصص در این عرصه شاهدیم که خیلی‌ها زیر عمل جراحی زیبایی جان خودشان را از دست می‌دهند، با همه این اوصاف اما همچنان نرخ عمل‌های زیبایی در کشور ما بالاست تا جاییکه جراحی زیبایی بینی دیگر یک عمل طبیعی به شمار می‌آید و کمتر کسی را می‌توانید پیدا کنید که این عمل را انجام نداده باشد!
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
زندگی را با مسئولیت اجتماعی عجین کنیم
 عبدالجلیل کلانتر هرمزی_فوق‌تخصص جراحی پلاستیک  یکی از نیازهای امروز زندگی بشری، برقراری ارتباط با همنوع و بهره‌گیری از توان و تخصص افراد برای کاهش آلام و مشکلات جامعه بشری است. چنین رویکرد و حرکتی را در قالب مسئولیت اجتماعی درجامعه می‌شناسند و هر یکی از آحاد مردم یک جامعه می‌توانند در آن سهیم باشند. اینکه این تصور در افراد ایجاد شود که ایفای مسئولیت اجتماعی صرفاً در حیطه پرداخت کمک‌های مادی به افراد نیازمند کمک محدود می‌شود، تصورنادرستی است که باید اصلاح شود. خوشبختانه در سال‌های اخیر و با ورود …
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / نادر مرادی / پلیس اماکن / پلمب واحد صنفی / جراحی پلاستیک
پلمپ مطب پزشکی جراحی زیبایی غیر مجاز در پایتخت
 معاون پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت از پلمپ یک مطب پزشکی در شرق تهران خبر داد و گفت: پزشک معالج در این مطب عمل‌های جراحی زیبایی پرخطر را بدون مجوز انجام می‌داد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / جراحی پلاستیک / جراحی بینی / عمل جراحی
انتخاب جراح صرفا بر اساس قیمت در عمل زیبایی هوشمندانه نیست
یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی، گفت: انتخاب جراح صرفا بر اساس قیمت برای عمل زیبایی، هوشمندانه نیست.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / امیر کبیری / کنگره دهان، فک و صورت / جراحی پلاستیک
جراحان دهان خط اول درمان صحیح شکستگی‌های صورت
دبیر انجمن جراحان دهان، فک و صورت، گفت: خط اول درمان صحیح شکستگی‌های صورت را جراحان دهان، فک و صورت انجام می‌دهند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / علیرضا زالی / جراحی پلاستیک / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
درمان بیماری های پیچیده در بیمارستان ۱۵ خرداد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: بیمارستان ۱۵ خرداد یکی از مراکز بسیار حساس و مهم در پشتیبانی از اتفاقات خاص سوختگی نظیر چهارشنبه سوری است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲
اصالت پروتز جراحی پلاستیک قابل ردیابی است
رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با اشاره به این‌که پروتز مورد نیاز در جراحی پلاستیک و زیبایی از طریق شماره سریال و مشخصات در وبگاه شرکت سازنده قابل ردیابی است، گفت: بیماران نگرانی در مورد کیفیت این پروتزها نداشته باشند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / حامد باطنی / جراحی پلاستیک / عمل جراحی
ردیابی پروتزهای مورد استفاده در جراحی پلاستیک
رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، گفت: پروتز مورد نیاز در جراحی پلاستیک و زیبایی از طریق شماره سریال و مشخصات در وب سایت شرکت سازنده قابل ردیابی است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / جراحی بینی / جراحی پلاستیک
ماجرای پزشکان پولی در رسانه ملی/ جراحی ارزان همیشه خوب نیست
مهر نوشت: دبیر انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران، گفت: متاسفانه پزشکان بر مبنای علمی به رسانه ملی دعوت نمی شوند و بابت حضور آنها، هزینه دریافت می شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / جراحی بینی / کنگره دهان، فک و صورت / جراحی پلاستیک
جراحی ارزان همیشه به نفع مردم نیست
رئیس انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران، با انتقاد از عدم توجه به مسائل ریز تخصصی در هنگام جراحی زیبایی بینی، گفت: این قبیل جراحی ها بدون دانش متخصصین فک و دندان، به نتیجه مطلوب ختم نمی شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / جراحی بینی / جراحی پلاستیک / عمل جراحی
بینی‌هایی که هر روز کوچکتر می شود/ ناگفته‌هایی از عمل زیبایی بینی
آن طور که دو تن از فوق تخصص های جراحی پلاستیک صورت عنوان می کنند، بالا بودن آمار جراحی زیبایی بینی در کشور، نمی تواند به تنهایی یک نمره منفی تلقی شود، بلکه آنچه مهم است، انجام علمی و اصولی جراحی های زیبایی بینی است که باعث می شود سلامت فرد نیز دچار آسیب نشود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / جراحی بینی / جراحی پلاستیک
ردپای افراد غیر پزشک در جراحی زیبایی بینی
مهر نوشت: رئیس هفتمین کنگره بین المللی انجمن راینولوژی ایران، نسبت به تبعات ورود افراد غیر متخصص و غیر پزشک به جراحی زیبایی بینی هشدار داد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
حداقل سن عمل زیبایی بینی
یک فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت، نسبت به عوارض جراحی زیبایی بینی در سنین پایین هشدار داد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / راینولوژی / جراحی بینی / عمل جراحی
حداقل سن عمل زیبایی بینی/دو عارضه حاد جراحی غیر استاندارد
یک فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت، نسبت به عوارض جراحی زیبایی بینی در سنین پایین هشدار داد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / راینولوژی / علیرضا زالی / جراحی بینی
جراحی پلاستیک یکی از پر چالش ترین مداخلات درمانی است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از راینوپلاستی به عنوان یکی از سخت ترین و پر چالش ترین مداخلات درمانی نام برد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵
در نشست خبری هفتمین کنگره بین المللی راینولوژی و جراحی پلاستیک صورت چه گذشت؟
نخستین نشست خبری هفتمین کنگره بین المللی راینولوژی و جراحی پلاستیک صورت، برگزار گردید.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / جراحی / جراحی زیبایی / زیبایی
جراحی زیبایی برداشتن ناف چه عوارضی دارد؟
میزان نوشت: فوق تخصص جراحی پلاستیک با اشاره به رواج نوع جدیدی از جراحی زیبایی، گفت: برداشتن ناف به عنوان نوعی عمل زیبایی عوارض بسیاری برای فرد به همراه دارد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
کسب رتبه اول بیمارستان عیسی بن مریم (ع) اصفهان در بخش زایشگاه در کشور
اصفهان –راعی : رئیس بیمارستان عیسی بن مریم از کسب رتبه اول بیمارستان عیسی بن مریم(ع) اصفهان در بخش زایشگاه در کشور خبر داد.امین رضا طباطبایی در جمع اصحاب رسانه گفت: بر اساس رتبه بندی سازمان بهداشت بیمارستان عیسی بن مریم موفق به کسب رتبه اول کشور در حوزه‌های پزشکی، پیرا پزشکی، مامایی و زایشگاه شده است.وی بیان کرد: بیمارستان عیسی بن مریم با قدمت و سابقه حدود 200 هزار متولد تا به امروز و ماهیانه 125 زایمان طبیعی لوح برتر بیمارستان دوستدار مادر و ترویج زایمان طبیعی و لوح برتر بیمارستان دوستدار کودک را کسب کرده است.عضوهیات مدیره بیمارستان عیسی بن مریم با اشاره به یکصدو پانزدهمین سال تاسیس بیمارستان عیسی بن مریم افزود: چشم انداز کلی این بیمارستان ارائه خدمات با کیفیت در کمترین زمان به بیماران و مراجعه …
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
بهترین زمان درمان شکاف لب و کام
دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با اشاره به اینکه در ایران از هر ۱۲۰۰ تولد یک نوزاد گرفتار شکاف لب و کام است، گفت: این ناهنجاری مادرزادی از بدو تولد تا سن حدود ۱۸ سالگی نیاز به پیگیری جهت درمان دارد.به گزارش ایسنا، دکتر حمیدرضا فتحی ادامه داد: بیماران گرفتار ناهنجاری مادرزادی شکاف لب و کام باید سال‌ها تحت نظر پزشک مربوطه باشند و پروتکل‌های درمانی مختلفی برای آنها اجرایی شود. وی خاطرنشان کرد: نوزادی که با ناهنجاری‌ شکاف لب و کام متولد می‌شود سه تا پنج ماهگی بهترین زمان برای جراحی لب وی به شمار می‌رود و از ۹ ماهگی تا یک سالگی نیز زمان جراحی کام است.این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی گفت: ۳ تا ۴ سالگی نیز زمان گفتار درمانی بیمار به شمار می‌رود و شاید در این زمان نیاز به عمل‌های مکمل نیز …
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / سعید نظافتی / جراحی پلاستیک / عمل جراحی
عارضه جزء لاینفک هر جراحی است
رئیس هجدهمین کنگره جراحان دهان فک و صورت، گفت: عارضه جزء لاینفک هر جراحی به شمار می‌رود ولی پیشگیری از این عوارض به میزان زیادی امکان پذیر است.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / استانی-اجتماعی / کرمانشاه / جراحی پلاستیک / لب شکری
سفر تیم جراحان پلاستیک به کرمانشاه/ انجام جراحی رایگان "لب شکری‌"ها
مدیرعامل مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) کرمانشاه از سفر تیم خیریه جراحان پلاستیک به استان در روزهای 20 تا 24 آبان ماه خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / میگرن / جراحی پلاستیک / عمل جراحی
روش جدید درمان میگرن با جراحی
پژوهشگر ایرانی مدیر گروه جراحی پلاستیک بیمارستان کیس آمریکا، از روش جدید درمان میگرن با عمل جراحی خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / جراحی بینی / جراحی پلاستیک / بیمارستان امام خمینی
شایع ترین عمل زیبایی در ایران/حداقل سن جراحی بینی
یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، حداقل سن جراحی بینی در زنان را ۱۶ سال و مردان ۱۸ سال عنوان کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / سحر تبر / آنجلینا جولی / اینستاگرام / جراحی بینی / جراحی پلاستیک / عروس مردگان / زامبی ها
بازتاب بازداشت "سحر تبر" در رسانه‌های بین‌المللی+عکس
پست‌های سحر تبر از دو سال پیش پربازدید بودند. این دختر ۲۲ ساله خود را شبیه شخصیت ترسناک فیلم‌های هالیوودی درست می‌کرد. هنوز مشخص نیست که او دقیقا به خاطر...
۱۳۹۸/۰۶/۲۹ / جراحی زیبایی / زیبایی / شبکه‌‌های اجتماعی / اینستاگرام / مستوره برادران نصیری
برویم اینستاگرام «زیبا و لاغر» شویم و برگردیم!
این خبر یک خطی که «اینستاگرام اعلام کرده پست‌های مربوط به تبلیغ محصولات کاهش وزن و جراحی پلاستیک را حذف می‌کند» حرف‌ها برای گفتن دارد، به نظرم برای مخاطب ایرانی حتی کمی بیشتر.
۱۳۹۸/۰۶/۲۸ / جراحی / جراحی زیبایی / جراحی پلاستیک
مرد کشاورز شاخ‌دار زیر دست دکترها افتاد/عکس
باشگاه خبرنگاران به نقل از اسپاتنیک نوشت: در شهر ساگار هند، مردی به نام شیام لال یداو شاخی با اندازه ۴ اینچ (۱۰.۲ سانتی متر) دارد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۶ / پروتز سینه / سرطان سینه / دکتر حسامی
پروتز سینه پس از سرطان سینه
عمل بینی در ایران با امار روبه رشدی همراه است و همین باعث شده تا جراحان زیبایی ایران در این زمینه جزو بهترین های جهان شناخته شوند برای اثبات این نکته همین کافی است که بگوییم پزشکان جراحی پلاستیک ایرانی در طی سال علاوه بر هزاران مراجعه کننده داخلی ، توانایی های خود را در جراحی زیبایی بینی خارجی ها هم ثابت می کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / جراحی پلاستیک / چاقی / داروهای لاغری
آنچه باید درباره ساکشن‌های جدید بدانیم
یک فوق تخصص جراحی ترمیمی پلاستیک و زیبایی با اشاره به موضوع ساکشن‌های جدید، گفت: افراد برای کاهش چربی بدنی به هیچ عنوان نباید به انجام یک روش خاص ساکشن اصرار داشته باشند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / جراحی پلاستیک / حامد باطنی / عمل جراحی
انجام عمل زیبایی در اتاق های غیر استاندارد/مواردی از مرگ و میر
نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی، نسبت به انجام جراحی زیبایی در اتاق های عمل‌ غیر استاندارد توسط افراد غیر پزشک یا غیر متخصص هشدار داد.
۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / جراحی / پزشک / زیبایی
خطرات غیرقابل باور عمل‌های زیبایی
فارس نوشت: پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در مورد عمل‌های زیبایی و بعضا غیرمتعارف هشدارها و توصیه‌هایی را مطرح کرده که در این گفت‌وگو به بخشی از آن اشاره شده است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۴
شایع ترین قصور پزشکی استان تهران در جراحی زنان و زایمان است
تهران -ایرنا- مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران گفت: شایع ترین قصور پزشکی دراین استان مربوط به جراحی زنان و زایمان است و بعد از آن، دندانپزشکی، جراحی پلاستیک، متخصص پوست و مو، جراحی عمومی و جراحی ارتوپدی به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۱
دیسمورفیای اسنپ‌ چت و گرایش نوجوانان و جوانان به جراحی پلاستیک
شمار زیادی از افراد جوان به‌خاطر اینکه شبیه تصاویر ویرایش‌شده‌ی خود در رسانه‌های اجتماعی به‌نظر برسند، زیر تیغ عمل جراحی می‌روند.
۱۳۹۸/۰۳/۳۱
در کدام جوامع مردم بیشتر سلفی می گیرند؟
شفقنا زندگی-این عکاس همچنین درباره ارتباط جراحی‌های پلاستیک و دوربین‌های سلفی، بیان می‌کند: عکس‌های سلفی باعث شده تا نان پزشکان جراحی پلاستیک در روغن باشد. همه ما ممکن است در روز به دلایل مختلف تعدادی عکس سلفی در حالات و ژست‌های متنوع از خود ثبت کنیم. برخی به دلیل میل شدید به دیده شدن این کار را انجام می‌دهند و تصاویر خود […]
۱۳۹۸/۰۳/۳۰ / عمل زیبایی / دختر جوان / جراحی پلاستیک
دردسر جراحی فک برای دختر جوان
با توجه به آسیبی که به زیبایی صورت و سلامتی دختر جوان وارد شده بود، او این رأی را عادلانه ندانست و اعتراض کرد. بنابراین 6 ماه بعد کمیسیون 5 نفره برای رسیدگی به اعتراض شاکی تشکیل شد اما این بار نیز اعضا رأی به قصور 20 درصدی پزشک دادند.
۱۳۹۸/۰۳/۳۱
چرا مدام سلفی می‌گیریم؟
همه ما ممکن است در روز به دلایل مختلف تعدادی عکس سلفی در حالات و ژست‌های متنوع از خود ثبت کنیم. برخی به دلیل میل شدید به دیده شدن این کار را انجام می‌دهند و تصاویر خود را در صفحات مجازی‌شان به اشتراک می‌گذارند، برخی نیز تنها به منظور ثبت خاطره سلفی می‌گیرند.«سلفی» نان جراحان پلاستیک را در روغن انداختحسن غفاری درباره «سلفی» به ایسنا می‌گوید که اگر از زاویه علوم اجتماعی به سلفی گرفتن زیاد مردم نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که این کار به منیت افراد برمی‌گردد زیرا فرد قصد دارد با نشان دادن سلفی خود بگوید که در یک جای خوب و خاص بوده و یا فلان کار خاص را انجام داده است. در واقع قصد دارد از سلفی به عنوان سندی برای تعریف لحظه سرخوشی، نگرانی و یا واقعه عجیبی که اطرافش رخ داده، استفاده کند تا مردم آنگونه …
۱۳۹۸/۰۳/۲۷ / علی بیژنی / جراحی پلاستیک / بوتاکس
تبلیغات غیرقانونی تزریق بوتاکس و ژل بلای سلامت مردم شده است
رئیس انجمن جراحان پلاستیک ایران، گفت: امروز افراد زیادی که غیرحرفه ای و غیرمجاز هستند در اعمال زیبایی همچون تزریق بوتاکس دخالت می کنند و این مسئله سلامت مردم را به خطر می اندازد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / عمل زیبایی / جراحی پلاستیک / پلک / قرقیزستان
(ویدئو) عمل سالیانه زیبایی پلک ۴۰۰۰ زن قرقیزستانی
عمل زیبایی پلک در قرقیزستان طرفداران زیادی دارد و سالانه دست‌کم چهار هزار زن متقاضی این نوع عمل هستند. عملی که در آن جراح پلاستیک بخشی از ماهیچه نزدیک به چشم را برش زده و پلک را از حالت مسطح خارج می‌کند. در برخی کشور‌های آسیایی افراد با پلک مسطح به دنیا می‌آیند و حالا پلک مسطح برای برخی زنان که شیوه‌ها و مدل‌های زیبایی رایج در جهان را دنبال می‌کنند به یک مساله تبدیل شده است. به همین خاطر عمل زیبایی پلک طرفدارانی پیدا کرده است. آمار بالای عمل جراحی زیبایی پلک در قرقیزستان در حالی رو به افزایش گزارش شده که بر اساس آمار ۲۵ درصد مردم این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۱ / علی عطری / سرطان پستان / جامعه جراحان ایران
امکان بازسازی پستان در زنان پس از ابتلا به سرطان
دبیر علمی شاخه جراحی پلاستیک و زیبایی در کنگره جامعه جراحان ایران، از امکان بازسازی پستان در زنان پس از ابتلا به سرطان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۳
سلبریتی‌هایی که از عمل جراحی زیبایی متنفرند! +تصاویر
برخی از بازیگران مشهور سینمای هالیوود با انجام جراحی زیبایی صورت مخالف بوده و می گویند انجام جراحی پلاستیک جایی در زندگیشان نداشته است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۶
«سلفی» نان جراحان پلاستیک را در روغن انداخت
عکس‌های سلفی باعث شده تا نان پزشکان جراحی پلاستیک در روغن باشد. چون بیشتر افراد با دوربین‌های سلفی عکس می‌گیرند و قیافه آنها به دلیل خاصیت لنزهای واید به گونه‌ای در تصویر دیده می‌شود که باب میل آنها نیست و اینگونه تصمیم می‌گیرند دماغ خود را عمل کنند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۵
جراحی چال گونه «می‌شود ولی به خون جگر شود»
استاد گروه جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: فرورفتگی در ناحیه گونه، چنان به مذاق بعضی خوش می‌آید که حاضر می‌شوند برای رسیدن به آن صورت خود را به تیغ جراحان بسپارند، البته که این عمل جراحی از نظر علمی و پزشکی مقدور است، ولی این اتفاق به‌راحتی رخ نمی‌دهد، اگر مزایا و مضرات این عمل جراحی را در کف ترازو قرار دهیم کار منطقی به نظر نمی‌آید.
۱۳۹۸/۰۱/۲۵
جراحی برای ایجاد دو سوراخ روی گونه منطقی است؟
استاد گروه جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: فرورفتگی در ناحیه گونه، چنان به مذاق بعضی خوش می‌آید که حاضر می‌شوند برای رسیدن به آن صورت خود را به تیغ جراحان بسپارند، البته که این عمل جراحی از نظر علمی و پزشکی مقدور است، ولی این اتفاق به‌راحتی رخ نمی‌دهد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۴
یک چال روی گونه و هزار دردسر عجیب
استاد گروهی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: جراحی ایجاد چال گونه، اگرچه عمل نسبتاً ساده‌ای است، اما مانند هر عمل جراحی دیگری می‌تواند همراه با عوارض باشد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۴
دردسرها و مشکلات جراحی ایجاد چال گونه
استاد گروهی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: جراحی ایجاد چال گونه، اگرچه عمل نسبتاً ساده‌ای است، اما مانند هر عمل جراحی دیگری می‌تواند همراه با عوارض باشد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
جراحی پلاستیک و بازاریابی شبکه‌ای در قرقیزستان ممنوع شد
دفتر مدیریت مسلمانان قرقیزستان همراه با شورای علمای این کشور جراحی پلاستیک با هدف زیبایی و فعالیت در شرکت‌های هرمی برای شهروندان این کشور را ممنوع کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •