پنجشنبه, ۳ مهر, ۱۳۹۹ / 24 September, 2020
علیرضا استقامتی
مشکلات قلبی و عروقی شایع‌ترین علت مرگ بیماران دیابتی
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / دیابت / بیماری های قلبی و عروقی / علیرضا استقامتی
مشکلات قلبی و عروقی شایع‌ترین علت مرگ بیماران دیابتی
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه درمان بیماران دیابتی از روش قندمحور به رویکرد جامعه‌نگر تبدیل شده است، گفت: شایع‌ترین علت مرگ‌ بیماران دیابتی، مشکلات قلبی و عروقی است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
۵ میلیون نفر در کشور به دیابت نوع دو مبتلا هستند
مدیرعامل انجمن دیابت ایران گفت: بر اساس بررسی‌های به عمل آمده حدود ۴.۵ تا ۵ میلیون نفر در کشور مبتلا به دیابت نوع دو هستند، ولی در مورد آمار مبتلایان به دیابت نوع یک، آمار دقیقی وجود ندارد، ولی برآورد می‌شود که ۱۵۰ هزار تا ۲۰۰ هزار نفر مبتلا به دیابت نوع یک باشند. به گزارش میزان، علیرضا استقامتی با بیان اینکه آموزش به بیماران مبتلا به دیابت و همه مردم جهت پیشگیری از ابتلا به این بیماری باید مداوم باشد، گفت: بسیاری از افراد آموزش‌ها را جدی نمی‌گیرند و به نظرم آموزش‌ها باید به صورتی باشد که سبب تغییر رفتار و نگرش در افراد باشد و همچنین آموزش‌ها باید به‌صورت یکسان و استاندارد، ارائه شود و سند ملی استاندارد برای محتوای آموزشی به تدوین برسد.
۵ میلیون ایرانی دیابت نوع ۲ دارند/اهمیت درمان بیمار محور
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / دیابت / علیرضا استقامتی / دانشگاه علوم پزشکی تهران
۵ میلیون ایرانی دیابت نوع ۲ دارند/اهمیت درمان بیمار محور
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، با تاکید بر اهمیت رویکرد بیمارمحور در درمان دیابت، گفت: حدود ۵ میلیون ایرانی مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند.
پرستار مخصوص افراد دیابتی تربیت می شود
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / علیرضا استقامتی / دیابت / پرستار
پرستار مخصوص افراد دیابتی تربیت می شود
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: برای نخستین بار برنامه مدون آموزش پرستاران مخصوص دیابت از سوی وزارت بهداشت، مصوب و محتوای برنامه آن تهیه شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷
دیابت | تنها درمان دیابت نوع ۱ تزریق انسولین است
شفقنا زندگی- استقامتی با تاکید بر اینکه به جز انسولین هنوز درمان دیگری برای دیابت نوع یک وجود ندارد، تصریح کرد: هیچ داروی گیاهی یا طی سنتی در این حوزه مورد تایید نبوده و ادعا در خصوص درمان با دارو‌های گیاهی قابل پیگیری است. علیرضا استقامتی متخصص داخلی فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم (اندوکرینولوژی)، با بیان اینکه دیابت […]
۱۳۹۸/۰۵/۲۶
بهترین نان برای دیابتی‌ها
برای یافتن پاسخ این پرسش و پرسش‌هایی از این قبیل در خصوص رژیم‌ غذایی بیماران دیابتی، گفتگویی با دکتر علیرضا استقامتی، فوق‌تخصص غدد و متابولیسم انجام داده‌ایم.
۱۳۹۸/۰۴/۲۱ / انسولین / علیرضا استقامتی / دیابت
اهداف درمانی ۵۰ درصد دیابتی ها با انسولین محقق نمی شود
یک فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم، از افت قند خون به عنوان بزرگ ترین چالش درمان دیابت نام برد.
 •  •  •  •  •  •