چهارشنبه, ۲ مهر, ۱۳۹۹ / 23 September, 2020
بهارنارنج
نکوداشت یدالله طارمی در شب شعر “بهار نارنج”
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / استانی-فرهنگی و هنری / یدالله طارمی / بهارنارنج / شهرداری شیراز
نکوداشت یدالله طارمی در شب شعر “بهار نارنج”
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز گفت: شب شعر بهار نارنج با محوریت نکوداشت زنده‌یاد یدالله طارمی شاعر فقید شیرازی پنجشنبه 26 تیرماه ساعت 18 برگزار می‌شود.
فریب دعوای تعداد درخت نارنج برای انتخاب شهر بهارنارنج را نخورید!
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / استانی-سیاسی
فریب دعوای تعداد درخت نارنج برای انتخاب شهر بهارنارنج را نخورید!
‍ نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در این شهرستان، آمادگی بسترسازی برای ایجاد مرکز صنایع تبدیلی در حوزه کشاورزی وجود دارد، گفت: فریب دعوای تعداد درخت نارنج برای انتخاب شهر بهارنارنج را نخورید.
دغدغه‌ای بنام تغییر هویت فضای سبز شیراز
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / استانی-اجتماعی / شورای شهر شیراز / بهارنارنج / چنار / زیتون / توت
دغدغه‌ای بنام تغییر هویت فضای سبز شیراز
نارنج و سروناز همواره بخشی از تاریخ و هویت شیراز را به خود اختصاص داده‌اند، درختانی همیشه سبز که در کنار درختان محبوبه و رز و تاک و کاج و چنار از یک سو و درختان انار و زردآلو و گیلاس، در شناسنامه سبز شهرراز، ثبت شده است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
بوی کافور، عطر بهارنارنج
به مادر و پدرم دروغ گفتم. به برادرم هم. شب قبل از سفر بعد از سی و پنج روز که ندیده بودم‌شان - آن سی و پنج روز پیش هم توی حیاط خانه از فاصله چند متری همدیگر را در آغوش گرفتیم - میهمان خانه‌شان شدم. ساعت 10 شب کارم را در روزنامه جمع و جور کردم و وقتی به خانه رسیدم صاف رفتم توی حمام و خودم را پلشت‌زدایی کردم و از روی بند رخت لباس‌ چروکی پوشیدم و راه افتادم. موقع شام گفتم: «فردا می‌روم شمال ماموریت.» مادرم شستش خبر‌دار شد. قسمم داد: « نری بیمارستان برای عکاسی...» گفتم: «نمی‌روم.»
۵ دمنوش محبوب را بشناسیم+ طرز تهیه
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / دمنوش گیاهی / بهارنارنج / پارسی خبر
۵ دمنوش محبوب را بشناسیم+ طرز تهیه
 دمنوش نوعی نوشیدنی است که از حل شدن اجزای مختلف گیاهان در آب به‌دست می‌آید.از جمله این دمنوش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: دمنوش گـل گـاو زبـان و سنبل الطیبمواد لازمگل گاوزبان -۲ قاشق غذاخوریسنبل الطیب - یک قاشق مرباخوریلیمو عمانی – یک عددآب جوش - دو لیوانروش تهیهگل گاوزبان را به همراه سنبل الطیب و لیمو عمانی داخل یک قوری قرار دهید و سپس روی آن آب جوش بریزید. اجازه دهید تا سی دقیقه دم بکشد. دمنوش به لیمو و زیرفونمواد لازمبه لیمو- یک قاشق مرباخوریزیرفون-یک قاشق غذاخوریآب - ۲ لیوانروش تهیهتمام مواد را در یک قوری چینی بریزید و روی حرارت پایین قرار دهید تا بجوشد. سپس اجازه دهید ۳۰ دقیقه روی حرارت غیر مستقیم بماند تا دم بکشد. دمنوش بادرنجبویهبرگ بادرنجبویه – یک قاشق غذاخوریروش تهیهبرگ بادرنجبویه …
بی ضررترین و طبیعی‌ترین دیازپام دنیا را بشناسید
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / کم خوابی / بی خوابی / پارسی خبر / بهارنارنج
بی ضررترین و طبیعی‌ترین دیازپام دنیا را بشناسید
اگر مشکل کم خوابی یا بیخوابی دارید، پیش از خواب مقداری عرق بهارنارنج را میل کنید و یا دمنوش آن را تهیه و استفاده کنید.
کرونا حریفِ سعدی نشد
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / سعدی شیرازی / ویروس کرونا / ادبیات فارسی
کرونا حریفِ سعدی نشد
ایسنا نوشت: اول اردیبهشت‌ماه که عطر بهارنارنج در شیراز می‌پیچد دوستداران سعدی هم در آرامگاه این شاعر جمع می‌شوند تا یاد او را گرامی‌ بدارند. امسال اما در کنار عطر بهارنارنج و سعدی، کرونا هم بود که شکل مراسم بزرگداشت شاعر غزلیات عاشقانه را تغییر داد، ولی باعث نشد تا چراغ یاد او خاموش شود.
گرامیداشت ۱۲ فروردین در«بهارنارنج» رادیو نمایش
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / رادیو نمایش / روز جمهوری اسلامی / برنامه رادیویی / نوروز99
گرامیداشت ۱۲ فروردین در«بهارنارنج» رادیو نمایش
رادیو نمایش در برنامه زنده رادیویی «بهار نارنج»، ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشت.
دمنوش‌هایی برای رفع کسالت بهاری
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / پارسی خبر / دمنوش گیاهی / دمنوش نیلوفر / دمنوش نعنا
دمنوش‌هایی برای رفع کسالت بهاری
با شروع فصل بهار به تدریج طول روز‌ها بلند و هوا رو به گرمی می‌رود. ابوعلی سینا بهار را به بیداری خون در بدن نسبت می‌دهد. بسیاری از افراد عقیده دارند که با شروع فصل بهار بی‌حالی و خستگی به انسان دست می‌دهد. دمنوش‌های گیاهی به ویژه گل‌های بهاری جایگزین مناسبی برای دارو‌های شیمیایی هستند. تردیدی نیست که تغییرات فصل از راه‌های گوناگون روی جسم و روحیه انسان اثر می‌گذارند. در این گزارش قصد داریم شما را با دمنوش‌های بهاری آشنا کنیم که خوردن آن در این فصل می‌تواند سبب تجدید قوا و تقویت جسم‌تان شود.دمنوش گل سرخطبیعت گل سرخ معتدل و کمی قابض است. این دم‌نوش آرام بخش و شادی افزا است، بنابراین نوشیدن آن در این فصل برای کسانی که احساس افسردگی و اضطراب می‌کنند، مفید است.یک سوم قاشق غذاخوری پر از برگ‌های گل …
رژیم غذایی خود را بهاری کنید
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / رژیم غذایی / ویتامین / آنتی اکسیدان / بهارنارنج
رژیم غذایی خود را بهاری کنید
تهران- ایرنا- طبیعت متناسب با هر فصل مواد غذایی مختلفی در اختیار قرار می‌دهد. بهار فصل زمان رویش میوه‌ها و سبزیجات رنگی و تازه است که برای تقویت سیستم ایمنی و بهبود عملکرد سیستم گوارش مفید هستند.
عید بوی کلوچه می‌داد
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
عید بوی کلوچه می‌داد
محمود برآبادی ـ روزنامه‌نگار چند روز مانده به عید، مادرم کلوچه می‌پخت. از آن زنجفیلی‌ها. عطر کلوچه همراه بوی بهارنارنج همه حیاط را پر می‌کرد. آخرین روز سال که از مدرسه به خانه می‌آمدیم، همان عصر می‌نشستیم و تا شب تکلیف‌های عید را انجام می‌دادیم و بعد با خیال راحت سیزده روز را خوش می‌گذراندیم. به دیدن فامیل‌ها می‌رفتیم، شیرینی وآجیل می‌خوردیم و از همه خوشمزه‌تر، عیدی می‌گرفتیم. با عیدی‌هایمان کتاب و مجله می‌خریدیم و با علاقه‌ای چند برابر کتاب‌های درسی، آنها را می‌خواندیم. ویژه‌نامه‌های نوروزی …
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
"بهارنارنج"? ویژه برنامه تحویل سال نو رادیو نمایش
برنامه زنده "بهار نارنج" ویژه تحویل سال 1399 ز رادیو نمایش پخش می‌شود.
زیبایی و سلامت با روغن بهار نارنج
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / بهار نارنج / پارسی خبر / خواص روغن بهارنارنج
زیبایی و سلامت با روغن بهار نارنج
روغن بهار نارنج به دلیل داشتن فواید بسیار عالی و فراوان بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، درمان افسردگی و بهبود علائم قاعدگی وکاهش سردرد تنها نمونه‌ای از “خواص روغن بهار نارنج” است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
خرمای پر ماجرا
آفتاب یزد – گروه شبکه: در جریان مناظره مصطفی تاج زاده، معاون سیاسی امنیتی وزارت کشور و جلیل محبی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر، نحوه خرما خوردن جلیل محبی و پاک کردن دستانش با مبل و همچنین پرت کردن هسته‌های خرما روی میز مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت و واکنش‌های آنها را درپی داشت. اکنون فخر السادات محتشمی‌پور همسر مصطفی تاج زاده در صفحه اینستاگرامش توضیحاتی را در این مورد ارائه داده است. وی نوشته است:«داستان از این قرار است که از کارگاه ـ«از ناامیدی تا امید» که در دفتر انجمن زنان کارآفرین تشکیل شده بود برمی‌گشتم. مقداری خرمای پیارم اعلا محصول باغ یکی از کارآفرینان نمونه دارابی توسط این بانوی مهربان که همیشه به ما لطف دارند، برایم ارسال شده بود که همراه آوردم. در راه متوجه …
۱۳۹۸/۰۵/۰۹
در این مزرعه ویلا می‌روید؛ 80 درصد زمین‌های کشاورزی گیلان تغییر کاربری داده‌اند
خیلی‌ها گیلان را با شالیزارهایش می‌شناسند؛ با باغ‌های‌ چایش، با تلنبارهای کرم ابریشمش، با بوی برنج وعطر بهارنارنج و باغ‌های مرکباتش اما شاید زمانش رسیده کم کم تصویر ذهنی‌مان از این استان را تغییر دهیم وشهرهایی را تصور کنیم پر از ویلا و زمین‌های قطعه قطعه شده.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / فروشگاه خوان باجی / بهارنارنج / عرق بهار نارنج / مربای بهار نارنج
بهار نارنج معجزه طبیعت
درخت نارنج یکی از انواع مرکبات هست که بیشتر در شمال کشور به خصوص، شرق استان‌های مازندران، استان گلستان و شهر شیراز رشد پیدا می‌کند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۱
راهنمای فوری سفر به شیراز در تابستان
جاذبه‌های این شهر آن‌قدر زیاد است که همه را از خود راضی نگه داشته است. حافظیه، شاهچراغ، باغ ارم، تخت جمشید، بازار وکیل، پاسارگاد، بوی خوش بهارنارنج و باغ‌های زیبا، طعم خوش فالوده شیرازی و مسقطی، همه و همه دلایلی هستند که شما را وادار خواهد کرد یا حتی شده برای یک‌بار سری به این شهر بزنید یا بعد از اولین دیدارتان با این شهر بارها و بارها دل‌تان به این شهر پر بکشد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۲
دیازپامی طبیعی برای رفع بی خوابی ها
زارعی با اشاره به اینکه به طور معمول زنان پس از زایمان دچار اضافه وزن می‌شوند، تاکید کرد: اضافه وزن بعد از زایمان مشکل بسیاری از زنان است بنابراین وجود اسدرین در بهارنارنج باعث کاهش اشتها و قندخون می شود و به طبع می‌تواند در کاهش وزن کمک کند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۹
فصل بهارنارنج را از دست ندهید
بهارنارنج یکی از معطرترین گل‌های بهاری است که بسیاری از ایرانی‌ها آن را می‌شناسند. بهارنارنج یکی از خوش عطرترین و مفیدترین گل‌های بهاری است که کاربردهایی متعدد دارد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۷
بوی بهارنارنج در باغ‌های اردیبهشتی شیراز
اقتصادنیوز؛ اردیبهشت که فرا می‌رسد شیراز عطرآگین شکوفه‌های زیبای بهار نارنج می‌شود گویی قطعه‌ای از بهشت در این سرزمین رویایی سایه گسترانیده است. (تصاویر: امین فائضی/ فارس)
۱۳۹۸/۰۲/۰۵ / بهارنارنج / منطقه فارس
یک چهارم نارنج‌های کشور در این استان تولید می‌شود
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: سالانه بیش از 12 تن بهار نارنج در این استان تولید می‌شود که 40 درصد آن به صورت خشک و فرآوری شده به خارج از کشور صادر می‌شود.
۱۳۹۸/۰۱/۳۱ / بزرگداشت روز سعدی در شیراز
اردیبهشت ماه شیراز و سعدی شیرازی
شیراز، شهر اردیبهشت است، وقت خوش نفس کشیدن، ماه شکوفه‌ها، پرنده‌ها، نسیم و گل و باغ و گشت و گذار، ماه سعدی، ماه شیراز، ماه بهارنارنج و گل‌های خوشبوی یاس و تمام خوبی اردیبهشت شیراز را باید از سعدی پرسید.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •