دوشنبه, ۶ بهمن, ۱۳۹۹ / 25 January, 2021
بیگانه ستیزی
نگذاریم پرچم‌داران جعلی پرچم‌دار تعامل بردبارانه‎ ادیان شوند
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / اسلام‌هراسی / ایران و اروپا / ایران / اروپا / بیگانه ستیزی / ادیان
نگذاریم پرچم‌داران جعلی پرچم‌دار تعامل بردبارانه‎ ادیان شوند
بهاء الدین بازرگانی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: سرزمین ایران و ایرانی، در هموارۀ تاریخ، پرچمدار تعامل بردبارانه‎ ادیان و فرهنگ های گوناگون بوده و مسلمان و گبر و ترسا قرون متمادی در این سرزمین کهن، کنار هم زیسته اند و از همزیستی و بردباری، الگوها ساخته‎اند. تداوم این روند، یک ضرورت برای تاریخ فردا هم هست. نکند فرداروز، دوباره امثال قطر و امارات و دیگران پرچمدار جعلی این جریان اصیل شوند و سوار بر مرکب مقصود، افکار جهانی را به خود جلب کنند.
۱۳۹۹/۰۹/۱۵
تحریم فقط بهانه است
امیر حسین ذاکری ‪-‬ رئیس مجلس درباره قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها گفت: آقای روحانی گفته‌اند مجلس هول شده، کسی هول نشده است؛ البته هول و بلا ما را برداشته چون ما ۷ ساله منتظریم کاری انجام بدهید تا مردم با دولت دوازدهم با خاطره خوش خداحافظی کنند مثل دولت نهم و دهم که با خوشی آمد و با خاطرات خوش رفت! هول برمان برداشته چون نمی‌توانیم هفت ماه صبر کنیم دولت بعدی بیاید رفع تحریم کند لذا این قانون را تصویب کردیم تا در دولت شما رفع تحریم بشود تا شما "قهرمان" نام گیرید. ما با این قانون به غربی‌ها گرا دادیم: منتظر ما نمانید که با ما مذاکره کنید باید در همین دولت تحریم‌ها را لغو کنید. چقدر ما خوبیم؟ * ولی بدانید از نظر سنجی‌های دوستانمان در رسانه ملی هم بیشتر چنین استنباط می‌شود که مشکلات مردم …
افراط‌گرایی در آلمان همچنان رو به‌افزایش است
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / بیگانه ستیزی / نظرسنجی آنلاین / آلمان / افراطیون راستگرا
افراط‌گرایی در آلمان همچنان رو به‌افزایش است
تهران- ایرنا- تحقیقات نشان می‌دهد تفکرات افراط‌گرایانه و ضد دموکراسی به‌ویژه در ایالت‌های شرقی آلمان همچنان روندی افزایشی دارد.
چالش بیگانه ستیزی در انتخابات امریکا
۱۳۹۹/۰۸/۰۲
چالش بیگانه ستیزی در انتخابات امریکا
شهروند آنلاین: دومین و آخرین مناظره انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در بلمونت نشویل در ایالت تنسی برگزار شد. مناظره اول برای قطع مکرر صحبت‌ها از طرف دو نامزد با انتقادهای زیادی مواجه شد. در مناظره دوم یک دکمه برای قطع صدای دو نامزد در نظر گرفته شده تا خارج از زمانشان صحبت نکنند. مناظره دوم نسبت به مناظره اول فضای آرامتری داشت. دونالد ترامپ در روزهای اخیر برنامه‌های انتخاباتی داشته اما جو بایدن خود را در خانه برای مناظره آماده می‌کرد. تنها ۱۲ روز مانده به انتخابات، جو بایدن در نظرسنجی‌ها به طور چشمگیری پیشتاز است.
نقش رسانه‌ها در تصویرسازی صلح با محوریت سلامت
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / بیگانه ستیزی / دانشگاه علامه طباطبایی / افغانستان / شبکه اجتماعی مجازی / تبعات کرونا بر اقتصاد ایران و جهان از نگاه اساتید دانشگاه / هراس جهانی از ویروس کرونا
نقش رسانه‌ها در تصویرسازی صلح با محوریت سلامت
تهران- ایرنا- تالار مجازی دانشگاه علامه طباطبایی تهران برای برگزاری میزگردهای آنلاین نقش رسانه‌ها در تصویرسازی صلح با محوریت سلامت، روز پنجشنبه میزبان اساتید برجسته دانشگاه هرات افغانستان بود.
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
هشدار دبیرکل سازمان ملل نسبت به شکل گیری سونامی نفرت با شیوع کرونا
در ماه‌های گذشته و از زمان شیوع ویروس کرونا، گزارش‌های متعددی از بیگانه ستیزی، چینی ستیزی، یهودی ستیزی و مسلمان ستیزی در کشورهای مختلف جهان منتشر شده است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
سفیر ترکیه: آلمان خطاهای خود در برخورد با نژادپرستی را اصلاح کند
سفیر ترکیه در آلمان با توجه به حمله نژادپرستانه اخیر در شهر هانائوی آلمان که منجر به کشته شدن برخی اتباع ترک هم شد از دولت آلمان خواست که برخوردهای خود در مقابله با نژادپرستی، اسلام هراسی و بیگانه ستیزی را اصلاح کند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
کرونا ستیزی و بیگانه ستیزی
امیر حسین ذاکری ‪-‬ یکی ازهمکاران در این شبکه‌های فضاهای مجازی کوفتی خبری منفی که دست به دست شده بود خوانده بود پالس منفی خبر عین صاعقه یا تیر غیب به وی خورده بود. الهی بشکند این دست‌های بدتر از دست اجانب در شبکه‌های مجازی که آنقدر خبر جعلی دست به دست نکنند. طفلک دوست ما که شوکه شده بود فریاد می‌زد: این عدالت نیست ماهمیشه در صحنه رنج و عذاب هستیم آخه این کرونای لعنتی را کجای دلم چال کنم؟ این خبر نامه دل دردمندان و مشتاقان سلامتی و دلواپسان سلامتی را به درد آورد. یکی از همکاران گفت: نامه جعلی بوده از سوی وزارت بهداشت تکذیب شده هیچ نشانه‌ای از کرونا دیده نشده. به گفته مسئولین بهداشت اعتماد کن. یکی ازهمکاران گفت: قبول دارم خبرجعلی بوده من که دیگه دلواپس نیستم در زمره دلواپسان کرونا نیستم. بعد هه …
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / ایتالیا / بیگانه ستیزی / فاشیسم
ایتالیایی‌ها علیه بیگانه‌ستیزی و فاشیسم تظاهرات کردند
ده‌ها هزار نفر از مردم ایتالیا به دعوت «جنبش ساردین»، در «رم» پایتخت این کشور علیه بیگانه‌ستیزی، فاشیسم و پوپولیسم تظاهرات کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / رویداد24 / غسان العطیه / اعتراضات مردم عراق / استعفای عادل عبدالمهدی / روابط ایران و عراق
مردم عراق همیشه به دنبال کمک خارجی هستند/ بغداد بین ایران و آمریکا گیر کرده است
دیپلمات پیشین عراق در سازمان ملل با اشاره به اعتراضات مردم عراق گفت: ضمن تحلیل وضع کنونی عراق در خلال اعتراضات ضد دولتی مردم پیشنهاد تشکیل یک اتحادیه منطقه‌ای را مطرح کرد و گفت این اتحادیه باید حول محور اسلام غیر سیاسی و بیگانه ستیزی شکل بگیرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳
زبان انگلیسی یا فرنگی «مرغ پلو» نیست
امیر حسین ذاکری ‪-‬ امروز یکی از مخاطبان روزنامه تماس گرفته می‌گوید: آخه من نمی‌دونم زبان انگلیسی از مدارس را حذف کنند جایش چی می‌زارند؟ آلمانی یا فرانسوی با بورکینا فاسویی یا شایدم زبان فولکلور قدیمی یعنی زبان "زرگری". انصافا تدریس زبان زرگری به بچه‌ها برای وقتی که بزرگ شدند زبان زرگری سیاسیون و جنگ‌های زرگری آنان را خصوصا هنگامه انتخابات بهتر درک می‌کنند. من با اینکه از اجنبی خصوصا این انگلیسی‌ها دلخوشی ندارم و پا بده با برو بچ میریم جلوی سفارت، حتی از دیوارش عین مرد عنکبوتی هم بالا می‌ریم اما دانستن زبان انگلیسی را لازم می‌دونم. عزیز من قربونت برم زبان انگلیسی زبان بین‌المللیه زبان دیپلماسیه.زبان دیپلماسی که نباید حذف بشه. بچه‌ها را باید از بچگی با زبان انگلیسی و زبان دیپلماسی آشنا کرد تا …
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / بیگانه ستیزی / زامبیا / آفریقای جنوبی
تظاهرات صدها زامبیایی علیه بیگانه ستیزی در آفریقای جنوبی
تهران - ایرنا - صدها زامبیایی روز با تجمع مقابل سفارت آفریقای جنوبی در لوزاکا، علیه موج جدید بیگانه ستیزی (آفریقا ستیزی) در آفریقای جنوبی تظاهرات کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / بیگانه ستیزی / مالاوی / آفریقای جنوبی
فرار شهروندان مالاوی از آفریقای جنوبی
تهران - ایرنا - دولت مالاوی در جنوب قاره آفریقا روز سه شنبه نخستین گروه از شهروندان خود را از آفریقای جنوبی به میهن بازگرداند تا بیشتر از این قربانی موج جدید بیگانه ستیزی در آن کشور نشوند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۴
ادبیات تروریست‌های حمله نیوزیلند به ادبیات سیاستمداران و رسانه‌های غربی شباهت دارد
سرپرست نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد با محکومیت شدید حمله تروریستی وحشیانه به مسجد کرایس چرچ در نیوزیلند، تاکید کرد که متأسفانه همچنان شاهد وقوع این گونه اقدامات هستیم که بروز و ظهور ایدئولوژی‌ها و رویه‌های مبتنی بر تفوق نژادی و قومی است و نشان می‌دهد جامعه بین المللی از اجرای اولیه اهداف مبارزه علیه تروریسیم، تبعیض نژادی و بیگانه ستیزی و اسلام هراسی بسیار عقب مانده است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۵
واکاوی جرائم مربوط به نفرت و بیگانه ستیزی با رویکرد منطقه ای در آلمان
پژوهشی تازه نشان می‌دهد که امکان آنکه یک پناهجو در شرق آلمان قربانی جرم ناشی از نفرت شود ۱۰ برابر ایالت‌های واقع در غرب آلمان است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •