سه شنبه, ۳۰ دی, ۱۳۹۹ / 19 January, 2021
جف بزوس
جف بزوس و کتاب جدیدش درباره اهمیت برنامه‌ریزی ۳ ساله
۴۶ ساعت قبل
جف بزوس و کتاب جدیدش درباره اهمیت برنامه‌ریزی ۳ ساله
جف بزوس که در هفته‌های اخیر برای صدرنشینی در لیست ثروتمندترین فرد جهان با ایلان ماسک رقابت داشت، در کتاب جدید خود به اهمیت برنامه‌ریزی سه ساله و همچنین تصمیمات روزانه کم اشاره کرده است.
موشک «نیوشپارد» همراه یک مانکن به فضا پرتاب شد
۳ روز قبل / جف بزوس / فناوری فضایی / فضانوردان / صنعت موشک سازی
موشک «نیوشپارد» همراه یک مانکن به فضا پرتاب شد
بلواوریجین موشک ارتقا یافته نیوشپارد را همراه یک کپسول به ارتفاع ۱۰۶ هزار متری زمین پرتاب کرد. در این کپسول با ۶ صندلی یک مانکن قرار داشت.
چهاردهمین پرتاب آزمایشی شرکت "بلو اوریجین" با موفقیت انجام شد
۳ روز قبل / بلو اوریجین / موشک
چهاردهمین پرتاب آزمایشی شرکت "بلو اوریجین" با موفقیت انجام شد
شرکت "بلو اوریجین" جف بزوس موشک "نیو شپرد" را برای چهاردهمین بار با مانکن اسکای‌واکر (Mannequin Skywalker) به آسمان پرتاب کرد و این پرواز آزمایشی نیز با موفقیت انجام شد.
دارایی ثروتمندترین فرد جهان چقدر است؟
۴ روز قبل / ایلان ماسک / ثروتمند / ثروت
دارایی ثروتمندترین فرد جهان چقدر است؟
پس از چهار سال یک آمریکایی دیگر موفق شد به ثروتمندترین فرد دنیا تبدیل شود و به سلطه جف بزوس در این رده بندی خاتمه دهد.
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
مرد ۲۰۰ میلیارد دلاری!
ثروتمندترین فرد جهان اکنون بالای ۲۰۰میلیارد دلار ثروت دارد. به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، رکوردشکنی‌های ایلان ماسک کماکان ادامه دارد و او اکنون با ۲۰۹میلیارد دلار ثروت بالاتر از هر فرد دیگری از جمله جف بزوس در صدر فهرست ثروتمندان دنیا قرار دارد. تنها در روز دهم ژانویه ثروت او ۱۴میلیارد دلار بیشتر شده است.  او در ابتدای سال ۲۰۲۰ تنها ۲۷میلیارد دلار ثروت داشت و نفر پنجاهم این رده‌بندی بود. اکنون هر سهم تسلا به ۸۱۶دلار رسیده است و بدین ترتیب ارزش بازار این شرکت چیزی حدود ۸۰۰میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. از زمان عرضه اولیه سهام شرکت تسلا در سال ۲۰۱۰، ارزش هر سهم این خودروساز بیش از ۱۴۰برابر (۱۴۰۰۰درصد) افزایش یافته است. همچنین از ابتدای امسال ارزش سهام گروه تسلا  …
این ۷ نفر در سال کرونایی بیشتر از همه دنیا پول در آوردند + عکس
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / ایلان ماسک / جف بزوس / سبک زندگی / پارسی خبر / ثروتمندان
این ۷ نفر در سال کرونایی بیشتر از همه دنیا پول در آوردند + عکس
در بین ۳۵۰ شرکت بزرگ در آمریکا، هر کدام از مدیران عامل در سال ۲۰۱۹ میلادی به طور متوسط ۱۴.۵ میلیون دلار کسب درآمد کردند.
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
ایلان ماسک مدیرعامل آمازون را کنار زد
ایلان ماسک؛ مهاجری که زمانی از آفریقا به امریکا آمده بود، ثروتمندترین فرد جهان شناخته شد. او با ایده‌ای برای تولید ماشین‌های برقی و سایر محصولاتش، شرکتی را ایجاد کرد و حتی قدم در راه تاسیس شرکتی دیگر به اسم اسپیس اکس برای اکتشافات فضایی نیز گذاشت و آن را به مرحله عمل رسانید. او اکنون با ۱۸5 میلیارد دلار دارایی بالاتر از جف بزوس، ثروتمند‌ترین فرد جهان است. ماسک که مدیر و سهامدار بزرگ خودروسازی تسلاست، اواخر هفته گذشته از سوی بلومبرگ به عنوان ثروتمندترین شخص جهان معرفی شد. بزوس و ماسک یک میلیارد و 500 میلیون دلار اختلاف در ثروت‌شان دارند که البته انتظار می‌رود این اختلاف بیشتر شود. سبقت میزان ثروت ایلان ماسک از جف بزوس، مدیر شرکت آمازون در پی رشد چشمگیر سهام شرکت تسلا در …
ایلان ماسک با سبقت از جف بزوس، ثروتمندترین فرد جهان شد
۱۳۹۹/۱۰/۱۹
ایلان ماسک با سبقت از جف بزوس، ثروتمندترین فرد جهان شد
مدیرعامل خودروسازی تسلا و شرکت فضایی اسپیس ایکس که اکنون ثروتمندترین فرد ثروتمند جهان است، به لطف افزایش سهام تسلا اکنون بیش از۱۸۵۹۷ میلیارد دلار ثروت دارد. او در ابتدای امسال تنها ۲۷ میلیارد دلار ثروت داشت و نفر پنجاهم این رده بندی بود.
پولدارترین فرد جهان تغییر کرد /دارایی ایلان ماسک از بزوس جلو زد
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / اقتصادنیوز / پیشی / جف / بزوس / ایلان
پولدارترین فرد جهان تغییر کرد /دارایی ایلان ماسک از بزوس جلو زد
اقتصادنیوز : افزایش قیمت سهام تسلا در روز پنج شنبه، باعث شد ماسک از جف بزوس، که ثروتمندترین فرد جهان بود پیشی بگیرد.
تازه‌ترین به روزرسانی ثروتمندان جهان
۱۳۹۹/۱۰/۱۳ / ثروتمندان جهان / جف بزوس / آمازون / ایلان ماسک
تازه‌ترین به روزرسانی ثروتمندان جهان
جف بزوس موفق شد بار دیگر به عنوان ثروتمندترین فرد جهان معرفی شود.
۱۳۹۹/۱۰/۱۳
مردی که با فروش آب و واکسن پادشاه شد
او به "گرگ تنها" مشهور است و در طول زندگی کاری خود به روزنامه نگاری، پرورش قارچ و مراقبت‌های بهداشتی اشتغال داشته است. اما در روزهای کرونایی توانست از این فرصت به خوبی بهره ببرد. به گزارش رکنا، به لطف واکسن‌سازی و فروش آب بطری، یک مرد چینی به موقعیت ثروتمندترین فرد آسیا دست یافته است. ثروت ژونگ شانشان امسال ۷میلیارد دلار (۵.۱میلیارد پوند) بیشتر شده و در نتیجه به مراتب از ثروت موکش آمبانی هندی و جک ما چینی بیشتر شده است.ارزش دارایی او حالا ۷۷.۸میلیارد دلار است و براساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ به یازدهمین فرد ثروتمند جهان تبدیل شده است.آقای ژونگ در آوریل سهام شرکت واکسن‌سازی بیجینگ ونتی بیولوجیکال را در بازار سهام چین عرضه کرد. سه ماه بعد او سهام شرکت آب بطری نونگفو را در بازار سهام هنگ کنگ عرضه …
ثروتمندترین فرد جهان با ثروت افسانه ای ۱۸۹.۴ میلیارد دلاری در پایان ۲۰۲۰ معرفی شد
۱۳۹۹/۱۰/۱۲ / ثروت / دلار / جف بزوس / ثروتمندترین فرد جهان
ثروتمندترین فرد جهان با ثروت افسانه ای ۱۸۹.۴ میلیارد دلاری در پایان ۲۰۲۰ معرفی شد
اقتصادنیوز : تا پایان ماه دسامبر، جف بزوس موفق شد بار دیگر به عنوان ثروتمندترین فرد جهان معرفی شود.
۱۳۹۹/۱۰/۰۳
چرا غول‌های فناوری در حال ترک سیلیکون ولی هستند؟
«سیلیکون ولی» نام منطقه‌ای است که در حدود ۷۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر سان‌فرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا قرار گرفته و به خاطر میزبانی از مقر اصلی تعدادی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری دنیا از جمله گوگل، اپل و فیسبوک از آن به عنوان قطب فناوری دنیا یاد می‌شود.اخیراً جایگاه سیلیکون ولی به عنوان قطب صنعت تکنولوژی با خروج تعدادی از شرکت‌های بزرگ متزلزل شده است. به تازگی تعدادی از شرکت‌های مطرح تصمیم به انتقال مقر اصلی خود از شمال کالیفرنیا به تگزاس گرفته‌اند. با اینکه در لیست شرکت‌های مهاجر نام فیسبوک، اپل و گوگل به چشم نمی‌خورد، اما شامل برخی از شرکت‌های باسابقه و پیشرو صنعت تکنولوژی می‌شود.اما علت خروج شرکت‌ها از سیلیکون ولی چیست؟ برخی کارشناسان پاندمی ویروس کرونا و دورکار شدن بسیاری از کارکنان را یکی …
هواپیمای هیدروژنی؛ سرمایه گذاری بیل گتس و جف بزوس
۱۳۹۹/۱۰/۰۲ / هواپیمای هیدروژنی / سرمایه گذاری / بیل گیتس / جف بزوس
هواپیمای هیدروژنی؛ سرمایه گذاری بیل گتس و جف بزوس
ین پروژه برای راه‌حل‌های هیدروژنی سال ۲۰۳۰ که هواپیما‌های مسافربری بدون گاز کربن را به یک واقعیت تبدیل می‌کند، ضروری است.
۱۰‌میلیاردری که بعد از کرونا، ثروتشان سر به فلک کشید
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / ثروتمندان / جف بزوس / ایلان ماسک / وارن بافت / کرونا / کووید19
۱۰‌میلیاردری که بعد از کرونا، ثروتشان سر به فلک کشید
«شاید مردم نتوانند درک کنند ثروت این افراد دقیقاً چقدر افزایش یافته است. فقط برای اینکه به شما سرنخی بدهم یک مثال می‌زنم. طی ۱۰‌ماه گذشته کل ثروت این افراد به اندازه میزانی که دولت انگلستان طی مدت مشابه برای مبارزه با بیماری و پیامد‌های اقتصادی آن برای ۶۶‌میلیون نفر خرج کرده، افزایش یافته است.»
مقایسه درآمد جف بزوس و یک کارگر
۱۳۹۹/۰۹/۳۰
مقایسه درآمد جف بزوس و یک کارگر
نیویورک: یک اتحادیه کارگری محاسبه کرده است که برای کارگر انبار آمازون 8هفته، یا ۲۹۳ساعت، طول می‌کشد تا همان پولی را به دست آورد که جف بزوس، رئیس آمازون، در عرض یک ثانیه به‌دست می‌آورد. به گزارش یورونیوز، اتحادیه مزبور به گزارش‌هایی از سوی کارگران آمازون اشاره کرد که شرایط کاری خود را «فرساینده» توصیف کردند. ثروت خالص آقای بزوس، امسال از ۲۰۰میلیارد دلار (۱۴۸میلیارد پوند) فراتر رفت.
۱۰ باور جف بزوس که شما را ثروتمند می‌کند
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / جف بزوس / آمازون / سبک زندگی / پارسی خبر / ثروتمندترین مرد جهان
۱۰ باور جف بزوس که شما را ثروتمند می‌کند
جنبه ریسک‌پذیر شخصیت بزوس خیلی قوی است و او همیشه به استقبال تجربیات جدید می‌رود.
یک قدم مانده تا رسیدن پای
۱۳۹۹/۰۹/۱۸ / تکنولوژی (فناوری)
یک قدم مانده تا رسیدن پای "بلو اوریجین" به ماه
آزمایشات موتور و پیشرانه‌های فرودگر قمری شرکت فضایی خصوصی "بلو اوریجین"(Blue Origin) متعلق به "جف بزوس" ثروتمندترین فرد دنیا برای ارسال فضانوردان به کره ماه به خوبی در حال انجام است و این شرکت راه زیادی برای رسیدن به ماه ندارد.
جف بزوس: بلو اوریجین اولین زن را به سطح ماه می‌برد
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
جف بزوس: بلو اوریجین اولین زن را به سطح ماه می‌برد
جف بزوس با انتشار کلیپی از آزمایش موفق موتور فرودگر ماه مدعی شد که شرکت فضایی تحت امر او یعنی «بلو اوریجین» اولین زن را به ماه خواهد برد.
تراژدی چهره موفق خرده‌فروشی آنلاین
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
تراژدی چهره موفق خرده‌فروشی آنلاین
هفته قبل، اعلام خبر مرگ تونی شی (Tony Hsieh) کارآفرین ۴۷ ساله بسیاری را در بهت فرو برد. بنیان‌گذار شرکت مشهور فروش آنلاین کفش Zappos به خاطر اثرات آتش‌سوزی‌ای که 10 روز پیش در محل اقامتش در شهر New London آمریکا رخ داده بود، درگذشت. از بیل گیتس و جف بزوس گرفته تا بیل کلینتون مرگ او را تسلیت گفتند. سیل واکنش‌ها به این اتفاق آنقدر زیاد بود که برخی آن را با رخداد درگذشت استیو جابز در یک دهه قبل مقایسه کردند.
نخستین زن فضانورد به ماه می‌رود
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / زن فضا نورد / فضانوردی
نخستین زن فضانورد به ماه می‌رود
به گزارش فارس به نقل از گاردین، جف بزوس مدیر ارشد اجرایی «بلواوریجین» اعلام کرد نخستین فضانورد زن را به ماه می‌برد.
اعتراض فرانسوی ها به فعالیت آمازون در این کشور
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / آمازون / جف بزوس / فرانسه / خرید آنلاین
اعتراض فرانسوی ها به فعالیت آمازون در این کشور
گسترش فعالیت های آمازون در فرانسه با مخالفت گروه های مختلف روبرو شده است.
۱۳۹۹/۰۹/۱۶
روزنامه واشینگتن‌پست
روزنامه واشینگتن‌پست که امروزه با شعار «دموکراسی در تاریکی می‌میرد» یکی از معتبرترین روزنامه‌های امریکایی ا‌ست که سال 1877 در چنین روزی پایه‌گذاری شد. استیلسون هاچینز این روزنامه را تاسیس کرد و چندی بعد با خرید روزنامه واشینگتن یونیون و ادغام آن با روزنامه خودش، مهم‌ترین رقیب این میدان را از سر راهش برداشت. اما اواخر دهه 1880روزنامه‌اش را به شخص دیگری فروخت. از آن پس هم واشینگتن‌پست چند بار فروخته و دست به دست شد تا اینکه سال 2013 یکی از موسسات جف بزوس آن را خرید و عملا او مالک این روزنامه شد. واشینگتن پست روزنامه‌ای سیاسی است و بهترین گزارش‌ها را درباره دولت و کنگره و کل مجموعه حاکمیت ایالات متحده تولید و منتشر می‌کند. همچنین …
۱۳۹۹/۰۹/۱۵
سرمایه‌ گذاری روی بهترین ها نه اولین ها
 با بررسی چند برند برتر لیست شرکت‌ها متوجه می‌شویم بسیاری از آنها نه تنها تفاوتی با شرکت های رقیب ندارند،  که حتی جزو اولین ها هم نیستند . جف بزوس ثروتمندترین فرد دنیا در سال 2020، وبسایت فروش آنلاین آمازون را اداره می کند .
۱۰ باور که در ذهن ثروتمندترین انسان زمین وجود دارد
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / جف بزوس / آمازون / ثروتمند
۱۰ باور که در ذهن ثروتمندترین انسان زمین وجود دارد
در طرز فکر بزوس، نترسیدن از ناکامی همتای تفکری صحیح در مورد پشیمانی قرار دارد بزوس نگاه‌اش به پشیمانی را در گفتگو با ماتیاس دوپفنیر، مدریر شرکت اکسل اسپرینگر آشکار کرد. او گفت: «وقتی ۸۰ ساله شدید و در مورد پشیمانی‌هایتان فکر می‌کنید، فکر شما به سوی کار‌هایی می‌رود که انجام نداده‌اید. بعید است حسرت کاری را بخورید که در آن ناکام مانده‌اید یا آن طوری که انتظارش را داشتید، از آن جواب نگرفتید.»
بایکوتِ آمازون در
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / آمازون / جف بزوس / جمعه سیاه / بلک فرایدی / جهان / بایکوت / تحریم
بایکوتِ آمازون در "بلک فرایدی"؟!
اعتراضات روز جمعه سیاه که با شعار «آمازون را مجبور به پرداخت غرامت کنید» انجام می‌شوند، در واقع نقطه آغاز شکل‌گیری پویشی علیه سوابق این شرکت در زمینه حقوق کارگران، تاثیرات زیست‌محیطی، فرار مالیاتی و... است.
مدیرعامل تسلا با پیشی گرفتن از بیل گیتس دومین ثروتمند جهان شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
مدیرعامل تسلا با پیشی گرفتن از بیل گیتس دومین ثروتمند جهان شد
ارزش خالص دارایی ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا به علت بالا رفتن مجدد ارزش سهام شرکت وی، به ۱۲۷ میلیارد دلار افزایش یافت. از این رو، این میلیاردر ۴۹ ساله از بیل گیتس پیشی گرفت و دومین مرد ثروتمند جهان شد. جف بزوس، مدیرعامل آمازون، در حال حاضر با ۱۸۲ میلیارد دلار ثروتمندترین فرد جهان است.
سبقت ثروت ایلان ماسک از بیل گیتس/کرونا ثروتمندان را غنی تر کرد
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / بیل گیتس / مایکروسافت / آمازون / تسلا / ایلان ماسک / جف بزوس / ثروتمندترین افراد جهان / کووید-19
سبقت ثروت ایلان ماسک از بیل گیتس/کرونا ثروتمندان را غنی تر کرد
اقتصادنیوز : ایلان ماسک بنیان‌گذار شرکت خودروسازی تسلا و اسپیس ایکس با درآمد خیره کننده خود در سال ۲۰۲۰ به دومین فرد ثروتمند جهان تبدیل شد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
آخرین رییس جمهور
در نتیجه نشریه زرد و عامه‌پسند نشنال اینکوایر عکس و چت خصوصی وی و معشوقه‌اش را منتشر کرد. همسر وی نیز از وی طلاق گرفت و 35 میلیارد دلار به عنوان نیمی از ثروت به او رسید و جف بزوس به رابطه با لورن سانچز معشوقه‌اش ادامه داد. دونالد ترامپ بارها به آمازون اخطار داد و به خاطر هزینه پست به آنها فشار آورد. 
سرمایه گذاری مالک آمازون روی سوخت جلبکی
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / سوخت زیستی / جف بزوس / سرمایه گذاری
سرمایه گذاری مالک آمازون روی سوخت جلبکی
جف بزوس ۱۰۰ میلیون دلار برای توسعه سوخت از جلبک اختصاص داده است.
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
جف بزوس امسال ۱۰ میلیارد دلار سهام فروخت
مدیرعامل غول اینترنتی آمازون در هفته جاری سهام این شرکت به ارزش بیش از سه میلیارد دلار را فروخت. جف بزوس فروش سهام را امسال نسبت به سال گذشته تسریع کرده است و پس از اینکه در فوریه سهامی به ارزش بیش از 1/ 4 میلیارد دلار فروخت، در هفته جاری بیش از 1/ 3 میلیارد دلار دیگر از سهام شرکتش را به فروش رساند و مجموع سهامی که در سال ۲۰۲۰ فروخت را به بیش از 2/ 10 میلیارد دلار رساند. این در حالی است که او در سال گذشته 8/ 2 میلیارد دلار سهام فروخته بود. با وجود فروش اخیر، بزوس همچنان سهام آمازون به ارزش حدود ۱۷۰میلیارد دلار را در اختیار دارد و ثروتمندترین فرد جهان شناخته می‌شود. براساس گزارش شبکه CNBC، بزوس پیش از این گفته بود هر سال حدود یک میلیارد دلار از سهام آمازون را برای تامین مالی استارت‌آپ موشکی «بلو …
20نفری که پول‌شان از پارو بالا می‌رود
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
20نفری که پول‌شان از پارو بالا می‌رود
نشریه فوربس طبق روال گذشته اقدام به معرفی ثروتمندترین افراد جهان کرد که بر این اساس و تا پایان ماه اکتبر، جف بزوس موفق شد بار دیگر به عنوان ثروتمندترین فرد جهان معرفی شود.
بلایی که سقوط بورس‌ها سر میلیاردرها آورد
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / بورس‌ جهان
بلایی که سقوط بورس‌ها سر میلیاردرها آورد
جف بزوس بیش از ۶ میلیارد دلار (۱۸۰ هزار میلیارد تومان) از ثروتش را در یک روز از دست داد.
"بلو اوریجین" رکورد بازیابی موشک‌ها را شکست
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / بلو اوریجین / نیوشپرد
"بلو اوریجین" رکورد بازیابی موشک‌ها را شکست
شرکت "بلو اوریجین"(Blue Origin) متعلق به "جف بزوس" رکورد استفاده مجدد از موشک‌های فضایی را با پرتاب جدید موشک "نیو شپرد" شکست.
بوستر موشک بلواوریجین برای هفتمین بار به فضا پرتاب شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / صنعت موشک سازی / ناسا / فناوری فضایی / جف بزوس
بوستر موشک بلواوریجین برای هفتمین بار به فضا پرتاب شد
شرکت بلواوریجین طی یک آزمایش موشک نیوشپارد و کپسولی را به فضا فرستاد. بوستر این موشک برای هفتمین بار به فضا پرتاب شده بود.
ثروت جف‌بزوس از ۲۰۰میلیارد دلار رد شد/ثروت‌عظیم بعد از طلاقِ‌گران
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / جف بزوس / ثروتمندترین فرد جهان / ثروتمندترین افراد جهان / ثروتمندان آمریکا / ثروت جف بزوس / آمازون و جف بزوس / جف بزوس و مکنزی اسکات / ثروتمندترین فرد تاریخ
ثروت جف‌بزوس از ۲۰۰میلیارد دلار رد شد/ثروت‌عظیم بعد از طلاقِ‌گران
اقتصادنیوز : با افزایش قیمت سهام شرکت آمازون بار دیگر ارزش خالص دارایی های جف بزوس، بنیانگذار و مدیر این شرکت، برای بار دیگر از مرز ۲۰۰ میلیارد دلار نیز گذشت.
کورد شکنی میلیاردر‌های جهان در اوج کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / کرونا / کووید19 / رکود اقتصادی / میلیاردر / آمازون / جف بزوس / ایلان ماسک / رکوردشکنی
کورد شکنی میلیاردر‌های جهان در اوج کرونا
این رکورد در حالی ثبت شده که در این دوره میلیون‌ها نفر به دلیل شیوع کرونا و تعطیل شدن کسب و کار‌ها شغل خود را از دست دادند و به دنبال گرفتن کمک‌های دولتی برای امرار معاش بودند.
تظاهرات کارکنان معترض آمازون مقابل منزل جف بزوس
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / آمازون / سایت آمازون / جف بزوس / تظاهرات
تظاهرات کارکنان معترض آمازون مقابل منزل جف بزوس
گروهی از کارکنان فعلی و سابق شرکت آمازون قصد دارند امروز عصر در برابر منزل مجلل وی در بورلی هیلز کالیفرنیا تجمع و تظاهرات اعتراضی برگزار کنند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / شرکت آمازون
استخدام ۱۰۰ هزار کارمند جدید در فروشگاه اینترنتی آمازون
 به گزارش ایسنا، آمازون که بزرگترین فروشگاه آنلاین جهان است و توسط جف بزوس اداره می شود اعلام کرد موقعیتهای جدید شامل مشاغل تمام وقت و نیمه وقت در آمریکا و کانادا و سمتهای شغلی در ۱۰۰ مرکز آماده سازی بسته ها و تاسیسات دیگری است که در سپتامبر گشوده شده اند.
مرزشکنی ثروت پولدارها در کانال سه تریلیون دلاری/ ثروت ترامپ آب رفت
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / ثروت / فوربس / ترامپ / جف بزوس / ثروت پولدارها / روتمندان جهان
مرزشکنی ثروت پولدارها در کانال سه تریلیون دلاری/ ثروت ترامپ آب رفت
ثروتمندان هم در آمریکا و هم در جهان از فرصت کرونا برای افزودن به ثروت خود استفاده کرده اند تا جایی که اکنون مجموع ثروت ۴۰۰ فرد ثروتمند نخست جهان به ۳.۲ تریلیون دلار رسیده است.
ببینید | هرآنچه که باید درباره «جف بزوس» پولدارترین مرد تاریخ بدانید
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / جف بزوس / سایت آمازون
ببینید | هرآنچه که باید درباره «جف بزوس» پولدارترین مرد تاریخ بدانید
جف بزوس، ۲۰۰ میلیارد دلار پول دارد. او ثروتمندترین مرد جهان است. همسرش نیز عنوان ثروتمندترین زن جهان را از آنِ خود کرده است. در حالی‌که با شیوع ویروس کرونا، رکود وضعیت اقتصاد تمام جهان را در هم کوبید، ثروت جف بزوس در ۹ ماه، ۸۷ میلیارد دلار افزایش پیدا کرد.
درباره پولدارترین مرد تاریخ
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / ویروس کرونا / کسب و کارهای اینترنتی / آمازون / ویدیوژورنال
درباره پولدارترین مرد تاریخ
جف بزوس، ۲۰۰ میلیارد دلار پول دارد. او ثروتمندترین مرد جهان است. همسر سابقش نیز عنوان ثروتمندترین زن جهان را از آنِ خود کرده است. 
سقوط ارزش سهام، ثروت این افراد را به باد داد
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / ثروت / رشد / سهام / فناوری / فیس بوک / ماسک / آمازون / تسلا / جف بزوس / فروشگاه اینترنتی آمازون
سقوط ارزش سهام، ثروت این افراد را به باد داد
روند رشد متوالی ثروت پولدارترین میلیاردرهای دنیای فناوری اواخر هفته گذشته سرانجام متوقف شد.
همسر سابق بنیانگذار آمازون ثروتمندترین زن جهان شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
همسر سابق بنیانگذار آمازون ثروتمندترین زن جهان شد
مکنزی اسکات، همسر سابق جف بزوس، بنیانگذار آمازون ثروتمندترین زن جهان شد.
‍‍‍مالک شرکت آمازون ثروتمند‌ترین مرد تاریخ بشریت شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۷
‍‍‍مالک شرکت آمازون ثروتمند‌ترین مرد تاریخ بشریت شد
ثروت رئیس شرکت آمازون روز چهارشنبه گذشته با افزایش پنج میلیاردی به ۲۰۲ میلیارد دلار رسید و به این ترتیب نام جف بزوس از حیث رکورد دسترسی به ثروت نجومی در تاریخ ثبت شد.
ارزش روز «دارایکم» چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۷
ارزش روز «دارایکم» چقدر است؟
امروز مطالبی همچون عرضه اولیه های هفته بعد کدامند؟، افزایش شاخص ارزی توسط بازارساز، سنگین ترین صفوف خرید و فروش در روز پایانی هفته، ارزش سهام عدالت چقدر بود؟، بورس هفته بعد چه می‌شود؟ثروت جف بزوس از ۲۰۰ میلیارد دلار گذشت؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
بزوس برنده پاندمی کرونا/ ثروت بنیان‌گذار آمازون به 200 میلیارد دلار رسید
۱۳۹۹/۰۶/۰۷
بزوس برنده پاندمی کرونا/ ثروت بنیان‌گذار آمازون به 200 میلیارد دلار رسید
سهام شرکت آمازون آمریکا از زمانی که بیماری کرونا شیوع پیدا کرده در حال بالا رفتن است و جف بزوس، بنیان‌گذار آن هر روز ثروتمندتر می‌شود.
صنعت نفت متکی به بازار سرمایه است
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
صنعت نفت متکی به بازار سرمایه است
امروز مطالبی همچون صنعت نفت متکی به بازار سرمایه است / اخراج اگزون موبیل با سابقه 100 ساله از بورس داوجونز / جف بزوس برنده پاندمی کرونا شد / خبر مهم حسن روحانی درباره رونق اقتصادی ؛ در سایت «نبض انرژی» قرار گرفته است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
چگونه پولدارها در بحران اقتصادی پولدارتر می‌شوند؟
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، از زمانی که سازمان بهداشت جهانی، کووید-۱۹ را بعنوان «پاندمی» معرفی کرد، خالص دارایی جف بزوس - بنیانگذار و مدیر کمپانی آمازون و ثروتمندترین فرد جهان - از حدود ۱۱۰ میلیارد دلار به ۱۹۰ میلیارد دلار رسید. در همین حال ارزش سهام نرم‌افزار ویدیوکنفرانس «زوم» در شش ماه گذشته از حدود ۱۰۰ میلیارد دلار، به ۲۹۰ میلیارد دلار رسید و ثروت ایلان ماسک - مالک شرکت تسلا - در طول بحران کرونا سه‌برابر شد و به بیش از ۹۰ میلیارد دلار رسید.گروه دیگری از شرکت‌ها نیز نه‌تنها هیچ آسیبی ندیدند بلکه رشد فزاینده‌ای نیز داشتند؛ شرکت‌های تولیدکننده‌ی لوازم بهداشتی که بشدت دنبال تولید واکسن، دارو و کیت‌های آزمایشی‌اند. ارزش سهام این شرکت‌ها موجب پیدایش دست‌کم یک میلیاردر جدید و افزایش ثروت ۹ …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •