سه شنبه, ۳۰ دی, ۱۳۹۹ / 19 January, 2021
سهامداران
۴ ساعت قبل
سقوط روزانه نرخ دلار
گروه اقتصادی| شاخص بورس برای چهارمین روز متوالی کاری با ریزش مواجه شد و این‌بار هم نزدیک به 37 هزار واحد ریخت. هزار و 416 میلیارد تومان پول «حقیقی» روز گذشته از بورس خارج شد که البته نسبت به روز شنبه، 53 درصد کاهش داشت. اما سهام شرکت‌های فولاد مبارکه، شستا، بیمه پاسارگاد و سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات بیشترین خروج پول حقیقی را ثبت کردند.  فعالان بازار، کاهش نرخ دلار در بازار آزاد و پیش‌بینی کاهشی شدن نرخ ارز در ماه‌های آینده را عمده عامل خروج سهامداران حقیقی از بورس می‌دانند. به گفته آنها، کاهش نرخ ارز به افت پیش‌بینی درآمدی شرکت‌های بزرگ و تاثیرگذار حاضر در بورس که عمدتا بازار صادراتی دارند، منجر شده و از این‌رو سهامداران پیش‌بینی …
بورس به رنگ دلار
۵ ساعت قبل / بورس تهران / قیمت دلار
بورس به رنگ دلار
در حالی آخرین گزارش‌های عملکرد ۹ ماهه روی سایت کدال قرار می‌گیرند که غالبا با توجه به وضعیت بنیادی شرکت‌ها سیگنال ارزندگی به فعالان بازار سرمایه مخابره می‌شود. به‌رغم این موضوع در داد و ستد‌های روزانه بورس اوراق بهادار تهران شاهد خروج عمده سرمایه سهامداران خرد از گردونه معاملات هستیم.
عدم مدیریت، عامل اصلی ریزش بازار سرمایه | جلسه فوری کمیسیون اقتصادی مجلس با مسئولان سازمان بورس
۵ ساعت قبل
عدم مدیریت، عامل اصلی ریزش بازار سرمایه | جلسه فوری کمیسیون اقتصادی مجلس با مسئولان سازمان بورس
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در رابطه با ریزش‌های این روزها و متضرر شدن سهامداران در بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه دارای زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری خوبی است اما عدم مدیریت این بازار باعث ضرر بیش از حد به مردم شده است.
خرس نامرئی بورس تهران
۵ ساعت قبل / بورس تهران / ابر نوسان
خرس نامرئی بورس تهران
بورس ۹۹ در حالی شاهد رویداد شگفت‌آور دو فاز خرسی در کمتر از چند ماه بوده است که به جرات می‌توان ریشه این نوسان‌های فرسایشی را در سیاست به ظاهر حمایتی، اما فاجعه‌بار «دامنه نوسان» جست‌وجو کرد که شبیه دوستی خاله خرسه همچون مادر این دو فاز خرسی عمل کرده است. محدودیتی صف‌ساز که نه تنها مجال خروج به سهامدارانی را که مایل به ماندن در این بازار نیستند نمی‌دهد، بلکه در زمان‌های مساعد نیز ورود به بازار را با محدودیت مواجه می‌کند.
ناامیدترین سهامداران در دولت
۶ ساعت قبل / دولت / رشد / سرمایه / کشورهای اسلامی / مرگ
ناامیدترین سهامداران در دولت
روزهای ناآرام بورس همچنان ادامه دارد. در چند ماه اخیر بازار سرمایه بیشترین ریزش را در دوره تاریخی خود داشته است
۶ ساعت قبل / بورس تهران / پالایش / سرمایه / شاخص / نمایندگان مجلس
چرا سهامداران مقابل سازمان بورس تجمع کردند؟
روز گذشته جمعی از سهامداران بازار سرمایه همزمان با افت ۳۷ هزار واحدی شاخص کل بورس تهران مقابل سازمان بورس اوراق بهادار تجمع کردند تا تلاش کنند صدای اعتراض خود را به گوش مسوولان دولتی، نمایندگان مجلس و مسوولان بورسی برسانند.
۶ ساعت قبل
صدای سهامدار - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
روزنامه «دنیاى‌اقتصاد» مشکل سهامداران خرد در بازار سرمایه را در این ستون پوشش مى دهد. شما خوانندگان که در بازار سهام فعال هستید می‌توانید در صورت مواجهه با هر مشکلى در این حوزه از طریق واتس‌اپ یا پیامک برای ستون «صدای سهامدار» به شماره 09100897244پیام بفرستید و مشکل خود را با ما در میان بگذارید. نظرات شما ضمن درج در این ستون پیگیرى خواهد شد. ذکر این نکته ضرورى است که از چاپ نظرات حاوى توهین معذوریم.
۶ ساعت قبل
ادامه تجمعات معترضان بورسی‌
«‌پول ما رو دزدیدن»، «استعفا استعفا»، «مجلس، مجلس کجایی» و شعارهایی با محوریت مردم‌فریبی، ناظر بازار و... برخی از شعارهایی بود که دیروز سهامداران معترض به اوضاع و احوال آشفته بورس مقابل ساختمان سازمان بورس سر دادند. سهامدارانی که روز به روز به تعداد آنها در این تجمع‌های اعتراضی اضافه می‌شود و دیگر تجمع‌هایشان محدود به هفته‌ای یک بار نیست و در طول هفته‌های گذشته، اکثر روزها مقابل ساختمان بورس سعی کرده‌اند که صدای خود را به گوش مسوولان برسانند. حالا یا با پلاکارد و شعار یا با پرتاب تخم‌مرغ! اما تجمع دیروز، در بین تجمع‌های روزهای گذشته متفاوت بود.
التهاب در حافظ، اعتراض در سعادت‌آباد
۶ ساعت قبل
التهاب در حافظ، اعتراض در سعادت‌آباد
زیان سهامداران بازار سرمایه جبران می‌شود؟
آیا تجمع سهامداران معترض کارساز است؟
۸ ساعت قبل
آیا تجمع سهامداران معترض کارساز است؟
شهروندآنلاین: کاهش قیمت دلار و جو منفی بازار سهام دست به‌ دست هم دادند تا افت بازار سهام ادامه پیدا کند و امروز نیز در ادامه روند نزولی بورس شاخص کل بیش از ۲/۵‌درصد ریزش کرد. از دیگر سو، امروز جمعی از سهامداران مالباخته همزمان با افت ۳۷‌هزار واحدی شاخص کل بازار سرمایه مقابل سازمان بورس اوراق بهادار تهران گرد هم آمدند تا صدای اعتراض خود را به گوش مسئولان بورس برسانند. تصاویر گردهمایی اعتراضی سهامداران متضرر مقابل سازمان بورس در گروه‌های بورسی و شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود؛ اقدامی که در روزها و هفته‌های اخیر بارها تکرار شده است. با این‌همه نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت با سهامداران حقوقی، بازدید نمایندگان مجلس از سازمان بورس و انواع حمایت‌های زیرپوستی و آشکار از بازار سرمایه هم نتوانست …
محسن رضایی: آقای روحانی پنبه را  از گوش دربیاور تا اعتراض سهامداران بورسی را بشنوی
۸ ساعت قبل
محسن رضایی: آقای روحانی پنبه را از گوش دربیاور تا اعتراض سهامداران بورسی را بشنوی
محسن رضایی در توئیتی به انتقاد از رویه دولت در بازار سرمایه پرداخت.
وراث برای تعیین تکلیف سهام عدالت اقدام کنند
۸ ساعت قبل / سهام عدالت / سهام عدالت فوت شدگان / سهام عدالت متوفیان
وراث برای تعیین تکلیف سهام عدالت اقدام کنند
مدیر برنامه‌ریزی و توسعه سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار گفت: در ۱۵ سال گذشته بیش از سه میلیون نفر از سهامداران عدالت فوت شده‌اند که وراث باید برای تعیین تکلیف سهام عدالت آن‌ها اقدام کنند. نوشته وراث برای تعیین تکلیف سهام عدالت اقدام کنند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
رونمایی از رقبای جدید بورس / فارکس و بیت‌کوین جای بورس را می‌گیرند؟
۱۰ ساعت قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بازار کریپتو / بورس / بیت کوین / فارکس
رونمایی از رقبای جدید بورس / فارکس و بیت‌کوین جای بورس را می‌گیرند؟
بسیاری از سهامداران با توجه به ریزش‌های اخیر بازار سهام برای جبران زیان خود به سمت بازارهایی چون فارکس و کریپتو گرایش پیدا کرده‌اند، اما آیا این بازارها برای جبران ضرر بورس مناسبند؟ نوشته رونمایی از رقبای جدید بورس / فارکس و بیت‌کوین جای بورس را می‌گیرند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
کاهش حمایت‌های دولت از بازار سرمایه
۱۲ ساعت قبل
کاهش حمایت‌های دولت از بازار سرمایه
قدوسی، کارشناس بازار سرمایه گفت: دولت باید با حمایت‌های خود و تزریق نقدینگی، نگرانی سهامداران را کاهش دهد و از بازار حمایت کند.
گزارش فارس از تجمع اعتراضی مقابل سازمان بورس [+عکس]
۱۳ ساعت قبل
گزارش فارس از تجمع اعتراضی مقابل سازمان بورس [+عکس]
خبرگزاری فارس نوشت: سهامداران حقیقی و خرد حاضر در بازار سرمایه برای اعلام اعتراض به نحوه مدیریت سازمان بورس و دولت در بازار سرمایه، امروز نیز برای چندمین بار در مقابل سازمان بورس تجمع کرده اند. این افراد، خواستار رسیدگی به وضعیت بورس، عدم حمایت و نوسان گیری شرکت های…
سهام عدالت متوفیان؛ ورثه اقدام کنند
۱۳ ساعت قبل / سهام عدالت / سهامداران
سهام عدالت متوفیان؛ ورثه اقدام کنند
فرهانیان گفت:در ۱۵ سال گذشته بیش از سه میلیون نفر از سهامداران عدالت فوت شده‌اند که وراث باید برای تعیین تکلیف سهام عدالت آن‌ها اقدام کنند.
(تصاویر) تجمع سهامداران بانک مهر اقتصاد مقابل قوه قضائیه
۱۳ ساعت قبل / سهامداران / بانک مهر اقتصاد / قوه قضائیه / سهام
(تصاویر) تجمع سهامداران بانک مهر اقتصاد مقابل قوه قضائیه
امروز دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ تعدادی از سهامداران بانک ادغام‌شده مهر اقتصاد در مقابل قوه قضائیه تجمع کردند. این تجمع در اعتراض به قیمت‌گذاری غیرمنصفانه سهام بانک مهر اقتصاد انجام شد. مخاطبان خبرگزاری در سامانه فارس من نیز مطالبه‌ای را با ۴۵۰۰ امضا با عنوان «ضرورت ارزش‌گذاری منصفانه بانک مهر اقتصاد» به ثبت رسانده‌اند و خواستار پیگیری این موضوع شده‌اند. ۱۲:۳۴، ۱۳۹۹-۱۰-۲۹
مالباختگان بورسی دست به دامن مجلس شدند
۱۴ ساعت قبل
مالباختگان بورسی دست به دامن مجلس شدند
با ادامه روند نزولی بازار سرمایه، سهامداران و مالباختگان بورسی این بار دست به دامن نمایندگان شدند تا شاید راهی برای نجات سرمایه های خود پیدا کنند. وکلای ملت نیز در پاسخ به درخواست های مکرر آن ها مهلت یک هفته ای به وزیر اقتصاد جهت شفاف سازی و تعیین تکلیف بورس داده‌اند.
گزارش تخلف‌های بازار سرمایه به دفتر رئیسی رسید | سهامداران امیدوار باشند؟
۱۴ ساعت قبل / بورس تهران / سید ابراهیم رئیسی / مجلس شورای اسلامی
گزارش تخلف‌های بازار سرمایه به دفتر رئیسی رسید | سهامداران امیدوار باشند؟
نماینده مردم مشهد و نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی از تقدیم گزارش مستند تخلف‌های بازار سرمایه به رئیس قوه قضاییه خبر داد.
چند میلیون از سهامداران عدالت فوت شده اند ؟
۱۴ ساعت قبل / اقتصادنیوز / قضاییه / بهادار / ورثه / فرهانیان
چند میلیون از سهامداران عدالت فوت شده اند ؟
مدیر برنامه‌ریزی و توسعه سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار گفت:در ۱۵ سال گذشته بیش از سه میلیون نفر از سهامداران عدالت فوت شده‌اند که وراث باید برای تعیین تکلیف سهام عدالت آن‌ها اقدام کنند.
خیز مجلس برای احقاق حق سهامداران خرد/ از طرح تفحص از بورس تا پیگیری برخورد قضایی با متخلفان
۱۵ ساعت قبل / بورس / وزیر اقتصاد / مجلس شورای اسلامی / سهامداران خرد / مجلس یازدهم / تفحص از بورس
خیز مجلس برای احقاق حق سهامداران خرد/ از طرح تفحص از بورس تا پیگیری برخورد قضایی با متخلفان
افت 50 تا 70 درصدی سرمایه کسانی که با اعتماد به دولت در بورس سرمایه‌گذاری کردند و لزوم دفاع از حق و اعتماد مردم موجب شد تا مجلس به موضوع بورس ورود کند؛ این روزها در کنار تذکر و اخطارها، طرح تفحص از بازار سرمایه، استقلال بورس و تعیین ضرب الاجل برای وزیر اقتصاد در مجلس مطرح است.
سهامداران معترض پرچم بورس را پایین کشیدند+ فیلم
۱۵ ساعت قبل
سهامداران معترض پرچم بورس را پایین کشیدند+ فیلم
اقتصاد نیوز : معترضان بورس برای چندمین بار در یک ماه گذشته امروز دوشنبه بیست ونهم دی ماه در مقابل سازمان بورس تهران تجمع کردند و پرچم بورس را پایین کشیدند.
خبر مهم برای سهامداران زاگراس / زاگرس چقدر سود داد؟
۱۶ ساعت قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / زاگرس / شاخص کل
خبر مهم برای سهامداران زاگراس / زاگرس چقدر سود داد؟
نماد زاگرس در ۹ ماهه سود عملیاتی ۵ هزار و ۲۳۵ میلیارد تومان شناسایی کرده است و این نشان از افزایش بازدهی این نماد در سالی که گذشت دارد. نوشته خبر مهم برای سهامداران زاگراس / زاگرس چقدر سود داد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت در بورس ۲۹دی ۹۹
۱۷ ساعت قبل / شاخص بورس / فرابورس / بورس تهران / بورس / بازار بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / سازمان بورس / بورس کالا / اخبار بورس / ریزش بورس
بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت در بورس ۲۹دی ۹۹
امروز سهامداران شرکت‌های سیمان دورود، سیمان سفید نی‌ریز و سرماآفرین در بورس و معامله‌گران شرکت‌های شیر پگاه آذربایجان شرقی و صنایع چوب خزر کاسپین در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
پرسودترین شرکت های بورسی امروز
۱۷ ساعت قبل / بورس / شاخص بورس / بورس امروز / پرسودترین شرکت های بورسی / پرسودترین شرکت های بورسی امروز
پرسودترین شرکت های بورسی امروز
امروز سهامداران شرکت‌های سیمان دورود، سیمان سفید نی‌ریز و سرماآفرین در بورس و معامله‌گران شرکت‌های شیر پگاه آذربایجان شرقی، مهندسی ساختمان تاسیسات راه‌آهن و صنایع چوب خزر کاسپین در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
چرا کارت اعتباری سهام عدالت نمی‌دهند؟
۱۷ ساعت قبل / سهام / سهام عدالت / سهامداران / کارت اعتباری سهام عدالت / وام سهام عدالت
چرا کارت اعتباری سهام عدالت نمی‌دهند؟
هفت ماه از وعده اعطای کارت اعتباری سهام عدالت می‌گذرد و حالا آغاز این طرح منتظر حضور وزیر اقتصاد و دارایی است. نوشته چرا کارت اعتباری سهام عدالت نمی‌دهند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بورس کاملا قرمز/ دارا یکم هم زیان‌ده شد!
۱۹ ساعت قبل
بورس کاملا قرمز/ دارا یکم هم زیان‌ده شد!
درحالی که صندوق پالایش یکم زیان ۵۰ درصدی به سهامداران خود تحمیل کرده است، هنوز خبری از وزیر اقتصاد به عنوان رئیس شورای عالی بورس برای پاسخگویی در خصوص وضعیت اسفناک بازار سرمایه نیست.
سهام پالایشی یکم با ۴۸ درصد ضرر را چه کنیم؟
۱۹ ساعت قبل
سهام پالایشی یکم با ۴۸ درصد ضرر را چه کنیم؟
پالایشی یکم همچنان در حال از دست دادن ارزش خود است و امروز ۲۹ دی ۹۹ ضرر سهامداران پالایشی یکم به ۴۸ درصد رسید. حالا پرسش بسیاری از سهامداران این است که با این ضرر ۴۸ درصدی پالایشی یکم چه تصمیمی را اتخاذ کنند؟ بفروشند یا نگه دارند؟ عظیم ثابت مدیرعامل کارگزاری بانک سپه در گفتگو با خبرنگار بورس تابناک به این پرسش‌ها پاسخ داده است.
سقوط پالایش یکم به قعر تاریخی!
۱۹ ساعت قبل
سقوط پالایش یکم به قعر تاریخی!
صندوق پالایش یکم که با قیمت 10 هزار تومان عرضه شد هم اکنون و بعد از گذشت دو ماه ریزش مداوم در محدوده 5 هزار تومان قرار داشته و عملا زیان 50 درصدی به سهامداران خود تحمیل کرد و سقوط به قعر تاریخی را رقم زد.
کوتاهی دولت در تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی| مسئولان دولتی جزیره ای عمل می کنند
۱۹ ساعت قبل
کوتاهی دولت در تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی| مسئولان دولتی جزیره ای عمل می کنند
توسلی، مدیرعامل شرکت صنعتی بهپاک، گفت: دولت، بایستی به کارخانجات و شرکت هایی که در بورس حضور دارند توجه ویژه ای داشته باشد چون که این کارخانجات، عملکرد شفافی دارند و هم سهامداران خُرد و جزء دارند و نیاز است که برای این کارخانجات یک مکانیزم در…
کوچ بزرگ سهامداران بورس به بازار رمزارزها؟
۱۹ ساعت قبل
کوچ بزرگ سهامداران بورس به بازار رمزارزها؟
بعد از جریان قطعی‌های پیاپی برق در تهران و کشور و شایعه استفاده ماینر‌ها از برق، کارشناسان حوزه آی تی از سوق مردم به سمت بازار رمز ارز‌ها هشدار می‌دهند.
زیان "پالایش" به ۵۰درصد رسید/ دارایکم هم زیان‌ده شد
۱۹ ساعت قبل / بازار سرمایه
زیان "پالایش" به ۵۰درصد رسید/ دارایکم هم زیان‌ده شد
درحالی که صندوق پالایش یکم زیان ۵۰درصدی به سهامداران خود تحمیل کرده است، هنوز خبری از وزیر اقتصاد به‌عنوان رئیس شورای‌عالی بورس برای پاسخگویی در خصوص وضعیت اسفناک بازار سرمایه نیست.
اعلام عامل اصلی سقوط بورس
۲۰ ساعت قبل / بورس / شاخص بورس / سقوط بورس
اعلام عامل اصلی سقوط بورس
اقتصاد نیوز : یک کارشناس بازار سرمایه گفت: سهامداران باید به سرمایه‌گذاری بلندمدت در بورس فکر کنند زیرا با این رویکرد از خرید و فروش‌های هیجانی در بازار خودداری می‌کنند و دیگر بسیاری از اتفاقاتی که اکنون در معاملات بورس ایجاد شده است را شاهد نخواهیم بود.
۲۰ ساعت قبل
عامل افت شاخص بورس چیست؟
کارشناس بازار سرمایه گفت: سهامداران باید به سرمایه‌گذاری بلندمدت در بورس فکر کنند زیرا با این رویکرد از خرید و فروش‌های هیجانی در بازار خودداری می‌کنند.
معاملات هیجانی، اصلی‌ترین عامل افت شاخص بورس
۲۱ ساعت قبل / دلار / بازار سهام / نرخ ارز / وزارت صنعت معدن و تجارت / فولاد / مسکن / حسن روحانی / بورس / بازار سرمایه / بازار بورس
معاملات هیجانی، اصلی‌ترین عامل افت شاخص بورس
تهران - ایرنا -یک کارشناس بازار سرمایه گفت: سهامداران باید به سرمایه‌گذاری بلندمدت در بورس فکر کنند زیرا با این رویکرد از خرید و فروش‌های هیجانی در بازار خودداری می‌کنند و دیگر بسیاری از اتفاقاتی که اکنون در معاملات بورس ایجاد شده است را شاهد نخواهیم بود.
پیش‌بینی بورس امروز دوشنبه
۲۱ ساعت قبل
پیش‌بینی بورس امروز دوشنبه
امروز مطالبی همچون آیا قیمت دلار کمتر از ۲۰ هزار تومان می‌شود؟، چند خبر مهم بورسی، بورس امروز مثبت می شود؟، سهامداران به چه اخباری دل بسته‌اند؟، در بورس بمانیم یا برویم؟؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
دست و پازدن «هپکو» زیر گرد و غبار بدهی/ غولِ تجهیزات سنگین را مُرده می‌خواهند
۲۲ ساعت قبل / سازمان تامین اجتماعی / واردات / بدهی / اراک / بانک / سرمایه‌گذاری / تهاتر / زیان انباشته / علی اکبر کریمی / کارگران هپکو
دست و پازدن «هپکو» زیر گرد و غبار بدهی/ غولِ تجهیزات سنگین را مُرده می‌خواهند
ایلنا: ناظران عملکرد صنایع معتقدند که بدهی، هپکو را به مرز نیستی کشانده است و اگر سهامداران آن آستین همت بالا نزنند، بزودی بطور کامل ورشکسته می‌شود.
۲۸ ساعت قبل
سایه سنگین دلار بر سر بورس
ندا جعفری|  با ریزش قیمت دلار در روزهای پایانی هفته گذشته و البته در فضای بین دو تعطیلی بازار ارز، گمانه‌زنی‌ها برای تداوم ریزش قیمت‌ها ادامه دارد. اما در همین هفته گذشته نیز برخی فعالان بازار بورس نسبت به ریزش قیمت سهام اعتراض کرده و تجمعاتی برگزار کردند. با اظهارات رییس‌جمهور مبنی بر بازگشت پول‌های بلوکه شده و هدف‌گذاری نرخ ارز 15 هزار تومانی، به نظر می‌رسد که بازار ارز به این حرف‌ها «اعتماد» کرده و فروشنده‌ها در این بازار بیشتر شده است. دولت به دنبال رساندن قیمت دلار آزاد به زیر 20 هزار تومان است. از آن طرف هر روز وعده بهتر شدن شرایط در بازار سهام را می‌دهد. اما به نظر می‌رسد حالا دولت در یک دوراهی بزرگ قرار گرفته است؛ …
۳۰ ساعت قبل / بازی / تسهیلات بانکی / خرید و فروش / سرمایه / سهام
بازار سرمایه به مدار صعودی باز می‌گردد
مجتبی شهبازی، کارشناس بازارسرمایه در خصوص رفتار سهامداران و تمایل آنها به خرید سهام کوچک گفت: در روزهای منفی بازار، تقاضای محدود به سمت سهم‌های کوچک سوق پیدا می‌کند تا سودی عاید سهامداران شود و این رفتارکاملا طبیعی است.
۳۰ ساعت قبل
دومینوی ریزش بورس به درخواست استیضاح رسید
شرایط هفته گذشته و همچنین شروع آخرین هفته دی برای سهامداران و فعالان حوزه بورس، به قدری عجیب و غریب و پر از ریزش بود که مجددا هشتگ بورس در توییتر ترند شد و به یکی از هشتگ‌های پر استفاده و پر بازدید در این شبکه اجتماعی تبدیل شد. موضوع دیگر پیش‌بینی سمت و سوی دومینوی سقوط شاخص بورس و اینکه تا کجا پیش می‌رود، است که دو، سه هفته‌ای است بین فعالان حوزه بورس و سهامداران فعال در شبکه ‌اجتماعی توییتر از موضوعات پر بحث در کنار دیگر خبرها است.
۱۰ خبر اثرگذار برای بورس فردا / سهامداران به چه اخباری دل بسته‌اند؟
۳۳ ساعت قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / پیش بینی / پیش بینی بورس فردا
۱۰ خبر اثرگذار برای بورس فردا / سهامداران به چه اخباری دل بسته‌اند؟
بازار سهام در روزهایی که روند پرنوسانی را پشت سر می‌گذاشت با وعده دلار ۱۵ هزار تومانی رئیس جمهور روند نزولی خود را تشدید کرد. آیا می‌توان امیدوار به برگشت شاخص بورس بود؟ آخرین اخبار چه سیگنال‌هایی برای بورس فردا دارند؟ نوشته ۱۰ خبر اثرگذار برای بورس فردا / سهامداران به چه اخباری دل بسته‌اند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تحلیل تکنیکال از آینده بورس
۴۰ ساعت قبل
تحلیل تکنیکال از آینده بورس
امروز مطالبی همچون آینده بورس چه خواهد شد؟، اگر تاکنون سهامتان را نفروختید، حتما ببینید!، تحلیل تکنیکال شاخص کل، ریزش تا کجا ادامه خواهد داشت؟، تحلیل بترانس، نقطه بازگشت کجاست؟، پیشنهاد خروج به سهامداران داده نمی‌شود، علت افت شاخص بورس چه بود؟، وحشت زیر پوست بازار طلا خزید؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
بررسی دلایل کاهش ۱۴ درصدی شاخص بورس
۴۳ ساعت قبل / بورس / بازار سرمایه / بازار / دولت / وزارت صمت / ریزش بورس / دلار / شاخص بورس / بازار بورس / فرابورس
بررسی دلایل کاهش ۱۴ درصدی شاخص بورس
هنوز طعم تلخ اختلاف میان دولتمردان از کام سهامداران از بین نرفته بود و بورس همچنان در نوسان میان صعود و نزول قرار داشت که باز هم تصمیم اشتباه وزارت صمت بازار سرمایه را به فاز اصلاح وارد کرد.
پیشنهاد خروج به سهامداران داده نمی‌شود
۴۴ ساعت قبل / برجام / دلار / بازار سهام / ریزش شاخص بورس / بورس
پیشنهاد خروج به سهامداران داده نمی‌شود
تهران- ایرناپلاس- بزرگان سرمایه‌گذاری می‌گویند زیان یک بازار، تنها در همان بازار قابل جبران است. اگر از بازار خارج شده و به بازار دیگری بروید، ممکن است با زیان دیگری مواجه شوید. حال با توجه به این مسائل، برای جبران این ضرر و زیان چه باید کرد؟
بررسی دلایل کاهش 14 درصدی شاخص بورس/ خروج از تعادل با تزریق بی‌اعتمادی از سوی دولت
۴۶ ساعت قبل / بورس / بازار سرمایه / بازار / دولت / وزارت صمت / ریزش بورس / دلار / شرکت های حقوقی / بازارگردان
بررسی دلایل کاهش 14 درصدی شاخص بورس/ خروج از تعادل با تزریق بی‌اعتمادی از سوی دولت
هنوز طعم تلخ اختلاف میان دولتمردان از کام سهامداران از بین نرفته بود و بورس همچنان در نوسان میان صعود و نزول قرار داشت که باز هم تصمیم اشتباه وزارت صمت بازار سرمایه را به فاز اصلاح وارد کرد.
۲ روز قبل
امسال سود سهام عدالت سرمایه‌گذاری استانی درکار نیست
معاون سازمان بورس گفت: در صورتی که شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت از محل عملیات و نه افزایش قیمت سود کسب کنند، می‌توانند با تصویب مجمع عمومی، بین سهامداران خود سود تقسیم کنند.
روند بورس تا پایان سال چگونه خواهد بود؟
۲ روز قبل
روند بورس تا پایان سال چگونه خواهد بود؟
شاخص کل امروز ۲۷ دی ۹۹ کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد را هم از دست داد و حالا سهامداران نگران ریزش بیشتر بازار هستند. چه عواملی موجب ریزش بورس شد و روند بورس تا پایان سال چه خواهد شد؟ فردین آقابزرگی تحلیلگر و کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس تابناک به این پرسش ها پاسخ داد.
خریداران شمش ارزان، میلگردشان را صادر کردند/ پول سهامداران فولادی در جیب تولیدکننده نماها
۲ روز قبل / اصفهان / پول / ذوب آهن / قیمت گذاری / معاون
خریداران شمش ارزان، میلگردشان را صادر کردند/ پول سهامداران فولادی در جیب تولیدکننده نماها
ایلنا: معاون خرید ذوب آهن اصفهان در مصاحبه‌ای بی‌پرده اعلام می کند که اصراری که بر قیمت گذاری دستوری فولاد از سوی برخی مسوولان وجود دارد، طی ماه های گذشته نه تنها منفعتی برای مردم و سهامداران نداشته بلکه باعث شده خریداران شمش ارزان به جای عرضه محصولاتشان در بورس به صادرات میلگرد روی آورند.
اعتراض و گلایه به افت مجدد شاخص بورس / سهامداران هنوز هم امید دارند؟
۲ روز قبل / اعتراض / اعتراض به بورس / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس
اعتراض و گلایه به افت مجدد شاخص بورس / سهامداران هنوز هم امید دارند؟
شاخص بازار سهام که هفته گذشته بیش از شش درصد افت داشت، امروز در اولین روز هفته هم سه درصد دیگر کاهش داشت. این اتفاق واکنش قابل توجه مخاطبان را به همراه داشته است. آنها از چه گلایه دارند؟ نوشته اعتراض و گلایه به افت مجدد شاخص بورس / سهامداران هنوز هم امید دارند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
درخواست صدور دستور تحویل شرکت پلی اکریل به هیات مدیره منتخب
۲ روز قبل
درخواست صدور دستور تحویل شرکت پلی اکریل به هیات مدیره منتخب
ایلنا: جمعی از سهامداران شرکت پلی اکریل ایران و حامیان صنعت نساجی با راه‌اندازی کارزاری از رئیس قوه قضاییه خواسته‌اند دستور تحویل شرکت پلی اکریل به هیات مدیره منتخب مجمع را صادر کند.
فروش در بورس اشباع شده است
۲ روز قبل / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / سازمان بورس / بورس کالا / اخبار بورس / ریزش بورس
فروش در بورس اشباع شده است
کارشناس بازار سرمایه در رابطه با افت شاخص کل بازار سرمایه مطرح کرد: در این بازار ریزشی سهامداران عقلانی عمل می‌کنند و برای جلوگیری از ضرر خود، سهام شرکت‌های بزرگ را خریداری نمی‌کنند.
فروش در بورس اشباع شده؛ ضعف خریداران باعث ریزش هفته گذشته| خودرویی ها گزینه اول صعود
۲ روز قبل
فروش در بورس اشباع شده؛ ضعف خریداران باعث ریزش هفته گذشته| خودرویی ها گزینه اول صعود
کارشناس بازار سرمایه در رابطه با افت شاخص کل بازار سرمایه مطرح کرد: در این بازار ریزشی سهامداران عقلانی عمل می‌کنند و برای جلوگیری از ضرر خود، سهام شرکت‌های بزرگ را خریداری نمی‌کنند.
۹ ایستگاه کارگزاری و ۴۴دسترسی سهامداران برخط بسته شد
۲ روز قبل / بورس تهران
۹ ایستگاه کارگزاری و ۴۴دسترسی سهامداران برخط بسته شد
بورس تهران اقدام به مسدود کردن ۹ ایستگاه معاملاتی و ۴۴مورد دسترسی برخط سهامداران به دلیل ارسال سفارش کم حجم با دفعات بالا کرد.
۱۰ خبر مهم برای بورس امروز / آخرین سیگنال‌ها برای سهامداران
۲ روز قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / پیش بینی / پیش بینی بورس
۱۰ خبر مهم برای بورس امروز / آخرین سیگنال‌ها برای سهامداران
شاخص بازار سهام هفته گذشته بازدهی منفی شش درصدی داشته است. اما در هفته آتی برخی از کارشناسان امیدوار به بهبود روند شاخص هستند. آخرین اخبار احتمالا موثر بر بازار سهام حاوی چه سیگنال‌هایی هستند؟ نوشته ۱۰ خبر مهم برای بورس امروز / آخرین سیگنال‌ها برای سهامداران اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۳ روز قبل
سومین هفته فروش حقیقی‌ها
بورس تهران برای سومین هفته متوالی شاهد افت نماگر اصلی خود بود. به این ترتیب در هفته منتهی به 24 دی دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با افت 2/ 6 درصدی مواجه شد. همزمان با کاهش قیمت سهام، بازیگران حقیقی نیز خالص فروش مثبتی را ثبت کردند. در این راستا طی هفته‌ای که گذشت شاهد جابه‌جایی سهامی به ارزش 4 هزار و 203 میلیارد تومان در مسیر حقیقی به حقوقی بودیم. این سومین هفته پیاپی بود که سهامداران خرد در سمت فروش بازار مشغول به فعالیت بودند.
۳ روز قبل
بورسی شدن پرسپولیس و استقلال تا دهه فجر
وزیر امور اقتصادی و دارایی دهه فجر سال ۹۹ را برای عرضه اولیه سهام استقلال و پرسپولیس در بورس اعلام کرد. فرهاد دژپسند گفت: علت اعلام‌نکردن برای تعیین زمان عرضه سهام دو باشگاه به بورس، فراهم شدن اطمینان‌خاطر به خریداران و سهامداران در بورس است.
موسوی لارگانی: تحقیق و تفحص از بورس⁩ به زودی در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود
۳ روز قبل / بازار بورس / بازار سرمایه / مجلس یازدهم / سهامداران / سهامداران بازار بورس / سید ناصر موسوی لارگانی / استانی-سیاسی
موسوی لارگانی: تحقیق و تفحص از بورس⁩ به زودی در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود
یک عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که تحقیق و تفحص از بورس⁩ بزودی در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.
تحقیق و تفحص از بورس کلید خورد
۳ روز قبل
تحقیق و تفحص از بورس کلید خورد
متوسط زیان سهامداران در بورس به 50درصد رسیده و کسانی که اوایل تابستان وارد بورس شدند، حتی تا 70 درصد سرمایه‌شان آب رفته است.
«عرضه اولیه» از سر گرفته می‌شود / کدام نمادهای بورسی در صف انتظارند؟
۳ روز قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / عرضه اولیه / عرضه اولیه جدید
«عرضه اولیه» از سر گرفته می‌شود / کدام نمادهای بورسی در صف انتظارند؟
در حالی که چند هفته‌ای است از عرضه اولیه جدیدی خبری نبوده اما با اعلام عرضه اولیه سرخابی‌ها در دهه فجر، به نظر می‌رسد سهامداران در روزهای آتی شاهد عرضه اولیه نمادهای جدیدی باشند. نوشته «عرضه اولیه» از سر گرفته می‌شود / کدام نمادهای بورسی در صف انتظارند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سازمان بورس مستقل می‌شود؟
۳ روز قبل / بورس / سهام / شاخص
سازمان بورس مستقل می‌شود؟
تسنیم نوشت: عضو هیئت رئیسه مجلس گفت:جهت بررسی رانتها و مفاسد رخ داده و حمایت از حقوق سهامداران طرح ⁧ تحقیق و تفحص از سازمان بورس⁩ با امضای ۵۰نماینده تدوین و در کمیسیون اقتصادی تصویب و بزودی در جلسه علنی مطرح می‌شود.
حذف یارانه انرژی با آزاد سازی قیمت‌ها
۳ روز قبل / سهام عدالت / بورس / بازار سرمایه / نوسان
حذف یارانه انرژی با آزاد سازی قیمت‌ها
صاحبان صنایع فولادی با حذف یارانه انرژی در شرایطی که به آزادسازی قیمت ها منجر شود، رضایت دارند. سهامداران از قیمت‌گذاری دستوری به بهانه‌هایی نظیر تخصیص انرژی ارزان به صنایع متضرر می‌شوند.
ثبت‌نام سهام عدالت کی شروع می‌شود؟ / «اول پول‌های قبلی را واریر کنید!»
۳ روز قبل / ثبت‌نام جدید / ثبت‌نام سهام عدالت / سهام / سهام عدالت / سهامداران
ثبت‌نام سهام عدالت کی شروع می‌شود؟ / «اول پول‌های قبلی را واریر کنید!»
طبق مصوبه کمیسیون تلفیق قرار است سهام عدالت جدید اختصاص داده شود، اما سهامداران که درخواست فروش سهامشان را ثبت کرده‌اند می‌گویند که اول به وعده‌های قبلی خود عمل کنید بعد به افراد جدید سهام عدالت بدهید. نوشته ثبت‌نام سهام عدالت کی شروع می‌شود؟ / «اول پول‌های قبلی را واریر کنید!» اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
امید سهامداران در هفته بعد به چه اخباری است؟
۴ روز قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / پیش بینی / پیش بینی بورس / پیش بینی بورس هفتگی
امید سهامداران در هفته بعد به چه اخباری است؟
شاخص بازار سهام در هفته اخیر بار دیگر یک روند نزولی را در پیش گرفت و شش درصد دیگر افت کرد. آیا این روند در هفته آینده ممکن است تغییر کند؟ آخرین اخبار چه سیگنال‌هایی برای بازار سهام دارد؟ نوشته امید سهامداران در هفته بعد به چه اخباری است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
عملکرد هفتگی سهام عدالت/ افت ۱۰ میلیون تومانی در ۵ ماه!
۴ روز قبل / سهام عدالت / سهامداران
عملکرد هفتگی سهام عدالت/ افت ۱۰ میلیون تومانی در ۵ ماه!
با شروع معاملات این هفته از بازار سهام ارزش سهام عدالت ۱۱/۵ میلیون تومان بود اما در جریان معاملات این هفته ارزش سهام عدالت بیش از یک میلیون تومان افت کرد و به ۱۰/۳ میلیون تومان رسید.
ثبت نام در سجام تنها راه بهره مندی از سود سالانه سهام عدالت
۴ روز قبل / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - هرمزگان
ثبت نام در سجام تنها راه بهره مندی از سود سالانه سهام عدالت
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان گفت: سهامدارانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند، برای بهره مندی از سود سالانه سهام عدالت باید اطلاعات خود را در سامانه سجام ثبت کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •