پنجشنبه, ۱۶ مرداد, ۱۳۹۹ / 6 August, 2020
کشاورزی
۳۹ دقیقه قبل / مزارع کشاورزی / آتش زدن / مازندران / شالیزار برنج
(تصاویر) سوزِ کاه، کوهِ آه
بوی بد، سردرد، تنگی نفس، سوزش چشم، مه گرفتگی در جاده‌ها و افزایش خطر تصادف و بی حالی، هر ساله در این فصل چاشنی زندگی مردم مازندران است. در کوچه و خیابان و حتی درون خانه‌هایشان به علت آتش زدن کاه و کلش مزارع است. از چهره زشتی که این آتش و دود از پیکر سبز رنگ جنگل و زردی زیبای شالیزار درست می‎کند هم که بگذریم، سلامتی مردم بومی را به مخاطره انداخته است. آتشی که هم به جان مردم، هم به جان خاک حاصل خیز این گوشه از بهشت خدا رحم نمی کند. آتش زدن کاه و کلش هر چند ممنوع است و سازمان حفاظت محیط زیست آن را جرم می‌داند اما همچنان تداوم دارد.
توزیع مرغ منجمد در چهارمحال و بختیاری افزایش می‌یابد
۲ ساعت قبل / صنعت،معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری / قیمت مرغ / سجاد رستمی
توزیع مرغ منجمد در چهارمحال و بختیاری افزایش می‌یابد
شهرکرد- غریب، رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به تمهیدات لازم برای تامین مرغ در این استان، گفت: توزیع مرغ منجمد افزایش می‌یابد.
اجرای حکم تخریب ۸ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی
۲ ساعت قبل
اجرای حکم تخریب ۸ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی
سرپرست فرمانده انتظامی شهرستان پیشوا از اجرای حکم تخریب ۸ مورد ساخت و ساز غیر مجاز و آزاد سازی اراضی کشاورزی خبر داد.
بخش کشاورزی کرمانشاه آنقدر ظرفیت دارد که  مشکل بیکاری استان را حل کند
۲ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / جهاد کشاورزی / روز خبرنگار / کرمانشاه
بخش کشاورزی کرمانشاه آنقدر ظرفیت دارد که مشکل بیکاری استان را حل کند
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: بخش کشاورزی کرمانشاه آنقدر ظرفیت دارد که می تواند مشکل بیکاری استان را مرتفع کند.
ایجاد سامانه واگذاری اراضی در یزد برای اولین بار در کشور
۳ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / سازمان نظام مهندسی کشاورزی / واگذاری اراضی / سرمایه‌گذاری
ایجاد سامانه واگذاری اراضی در یزد برای اولین بار در کشور
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد با اشاره به آمادگی ۴۲۵۵ نفر برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی استان، از ایجاد سامانه واگذاری اراضی در استان برای اولین بار در کشور در جهت تسهیل سرمایه‌گذاری خبر داد.
یک شرکت کشاورزی به بورس راه یافت
۴ ساعت قبل / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس تهران / بورس کالا
یک شرکت کشاورزی به بورس راه یافت
ایرنا نوشت: عرضه اولیه سهام شرکت "کشاورزی و دامپروری ملارد شیر" و در نماد " زملارد" روز چهارشنبه (٢۲ مرداد ماه) در بورس تهران انجام می‌شود.
پرداخت تسهیلات ترجیحی برای توسعه مرغ لاین‌آرین
۴ ساعت قبل / وزارت جهاد کشاورزی / مدیر کل دفتر امور طیور / بانک کشاورزی
پرداخت تسهیلات ترجیحی برای توسعه مرغ لاین‌آرین
تهران- ایرنا- بانک کشاورزی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: این بانک با هدف حمایت از برنامه احیا و توسعه مرغ بومی نژاد آرین، تسهیلاتی با نرخ ترجیحی به مرغداران پرداخت می‌کند.
سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی منصوب شد
۵ ساعت قبل / وزارت جهاد کشاورزی / کاظم خاوازی / محمود حجتی
سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی منصوب شد
تهران - ایرنا - در حکمی از سوی وزیر جهاد کشاورزی، «علیمراد سرافرازی» به سمت سرپرست مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی منصوب شد.
قیمت انواع نهاده های دامی و محصولات کشاورزی در ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
۶ ساعت قبل / نهاده های دام و طیور / جوجه یک روزه / ذرت / جو دامی / قیمت نهاده های دامی و کشاورزی
قیمت انواع نهاده های دامی و محصولات کشاورزی در ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
قیمت انواع نهاده های دامی بدون تغییر نسبت به روز قبل باقی ماند.
سم پاشی هوایی گسترده در پاکستان برای مبارزه با ملخ‌ها
۶ ساعت قبل / اخبار"هند" / اخبار "پاکستان"
سم پاشی هوایی گسترده در پاکستان برای مبارزه با ملخ‌ها
با افزایش تعداد ملخ ها در ایالت بلوچستان و سند کشور پاکستان، مسئولین کشاورزی از توان نیروی هوایی ارتش برای از بین بردن این آفت استفاده کردند.
۳۰۰ هزار هکتار رفع تداخلات اراضی کشاورزی در زنجان انجام شد
۶ ساعت قبل / جواد تاراسی / کشاورزی / جهاد کشاورزی زنجان
۳۰۰ هزار هکتار رفع تداخلات اراضی کشاورزی در زنجان انجام شد
زنجان- تاراسی، رئیس سازمان جهادکشاورزی زنجان به رفع تداخلات اراضی کشاورزی در استان اشاره کرد و گفت: ۳۰۰ هزار هکتار رفع تداخلات اراضی کشاورزی شده است.
توصیه‌های هواشناسی کشاورزی ۱۶ مرداد
۷ ساعت قبل / کشاورزی / شخم زدن / دامداری / سازمان هواشناسی
توصیه‌های هواشناسی کشاورزی ۱۶ مرداد
به گزارش کارشناس هواشناسی کشاورزی با توجه به شرایط جوی طی روزهای آینده در غالب مناطق کشور به ویژه در استان گلستان احتمال طغیان آفاتی مثل مکنده و کرم غوزه وجود دارد. جهت جلوگیری از تبخیر زیاد از سطح خاک بهتر است عملیات شخم تابستانه انجام نشود.
کشف سموم تقلبی و قاچاق در بابل
۷ ساعت قبل / سموم تقلبی / استانی-اقتصادی
کشف سموم تقلبی و قاچاق در بابل
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی بابل گفت: 2 مورد سموم تاریخ گذشته، یک مورد سموم ممنوعه، 4 مورد سموم قاچاق و تقلبی و یک مورد تخلف گران فروشی در بازدید از فروشندگی های سموم این شهرستان مشاهده شد.
افزایش تولیدات کشاورزی بدون رفع موانع صادرات خطرآفرین است
۷ ساعت قبل / کمیسیون کشاورزی اتاق ایران / امیر یوسفی / گرگان / موانع صادرات / مرز اینچه برون
افزایش تولیدات کشاورزی بدون رفع موانع صادرات خطرآفرین است
گرگان- یوسفی، نائب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران گفت: افزایش تولیدات بخش کشاورزی بدون رفع موانع صادرات نه تنها کمکی نمی‌کند بلکه ضربه سنگینی وارد کرده و خطرآفرین است.
بازداشت خانگی شماری از مسئولان بندر بیروت
۸ ساعت قبل
بازداشت خانگی شماری از مسئولان بندر بیروت
در گمانه‌زنی‌های اولیه ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیوم که به طور غیرایمن نگهداری می‌شد عامل انفجار اعلام شده است. نیترات آمونیوم که از آن به عنوان کود در کشاورزی استفاده می‌شود، به عنوان ماده منفجره هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.
۱۵ ساعت قبل
دلارها در جیب کیست
کارگران نیشکر هفت‌تپه که حدود سه‌ماه دستمزد دریافت نکرده‌اند، دفترچه‌های تامین اجتماعی‌شان تمدید نشده و آینده شغل‌شان ناروشن است، حالا ۵۱ روز است که دست به اعتراض زده‌اند. آن هم در حالی که مدیرعامل ۳۳ ساله این کارخانه به بهانه شرکت در جلسات دادگاه، از انجام تعهداتش حتی در راستای پرداخت دستمزد کارگران سر باز می‌زند. امید اسدبیگی در دو پرونده متهم شده است؛ نخست در پرونده‌ای با عنوان «۲۳ متهم ارزی» به عنوان متهم ردیف اول به اختلاس ۲۵۰۰۰ میلیارد تومانی در شرکت جنجالی نیشکر هفت‌تپه و همچنین به اخلال در نظام ارزی و پولی کشور و جعل اسناد و چپاول بیت‌المال متهم شده و در پرونده‌ای دیگر با عنوان «برخی مدیران سابق بانک مرکزی» …
۱۵ ساعت قبل
پارلمان واقع‌بین می‌شود
حسن روحانی دیروز و در جلسه پیش از ظهر هیات دولت گفته که «قضاوت آنها که می‌گویند مجلس و قوه قضاییه دنبال این است که دولت را زمین بزنند، ناصحیح می‌دانم» آن ‌هم با استناد به اینکه در جلسات قوای سه‌گانه همکاری و هماهنگی قابل‌ قبولی میان روسای قوای مقننه و قضاییه با رییس‌جمهوری وجود دارد و به ‌گفته روحانی، «نظرات بسیار به هم شبیه و نزدیک است.» همزمان اما دست‌کم  دو نفر از نمایندگان در جلسه علنی پیش ‌از ظهر مجلس، نسبت به عدم رسیدگی به طرح سوال از رییس‌جمهوری به هیات رییسه مجلس تذکر داده و یکی از آنها رییس‌جمهوری را به استیضاح تهدید کرد.  علی خضریان، عضو جبهه پایداری تهران در مجلس که خبرگزاری‌های اصولگرا، …
۱۵ ساعت قبل
وقتی رقابت ناسالم بر سر صرفه‌جویی فراگیر می‌شود
واژه «صرفه‌جویی» از جمله واژگان پرکاربرد در رسانه‌ها به ویژه در روزها و هفته‌های مناسبتی مرتبط(نظیر هفته صرفه‌جویی در مصرف آب در ابتدای تیر ماه هر سال) یا در شرایط پیشی گرفتن مصارف از منابع است. با این حال چه از باب معادل زبانی و چه از نظر تعریف، این کلمه دایره مفهومی وسیع و متنوعی را در بر می‌گیرد و نیازمند توصیف و توضیح است والا چه بسا، مقصودهای متضادی از همین واژه به نظر آشنا حاصل می‌شود. سوال کلیدی کمتر مورد توجه در این رابطه آن است که آیا صرفه‌جویی قرار است به‌ صرفه و صلاح عموم و جمع منجر شود یا منافع خواص و افراد برخوردار را دنبال کند؟ آیا همه در منافع صرفه‌جویی و متقابلا در هزینه‌های عدم صرفه‌جویی به‌ طور یکسان شریک …
۱۷ ساعت قبل
عروس آتش
رسانه‌های خبری از شنیده شدن صدای چند انفجار در شهر بیروت، پایتخت لبنان خبر دادند. در حالی که شبکه «سی‌ان‌ان» آمریکا از انفجار در بندر بیروت خبر داده، شبکه الجزیره قطر گزارش داد که این انفجار در نزدیکی منزل سعد الحریری، نخست‌وزیر سابق لبنان روی داده است.با این حال شبکه الجزیره دقایقی بعد به نقل از منابع لبنانی گزارش داد که اطلاعات اولیه نشان می‌دهد انفجار در یکی از انبار‌های مواد منفجره و آتش‌زا واقع در بندر بیروت رخ داده است.تصاویر و ویدئو‌های منتشر شده از محل حادثه، حکایت از آن دارد که انفجار شدید بوده و ستونی از دود به ارتفاع زیاد در آسمان دیده می‌شود.بر اساس گزارش‌ها بیروت در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شهری جنگ زده تبدیل شد. برخی رسانه‌ها حادثه بیروت را با واقعه هیروشیما مقایسه کرده‌اند و آن …
۱۷ ساعت قبل
ضرورت بهره گیری از روش های نوین آبیاری
بررسی ها نشان می دهد که با توجه به مصرف بالای آب در بخش کشاورزی، بهره گیری از روش های نوین می تواند مصرف آب را به شکل قابل توجهی افزایش دهد.کمپین اجتماعی «من ایرانم، مرا دریاب» از سوی بانک مسکن، به دنبال این است که با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی، از آب، خاک و اقلیم کشورمان محافظت کند. یکی از بخش‌هایی که بیشترین مقدار مصرف آب در دنیا را به خود اختصاص داده بخش کشاورزی است که به اذعان کارشناسان بیش از 80 درصد مصرف آب در آن اتفاق می‌افتد، با این حال روش‌های بسیاری هم برای صرفه‌جویی در این بخش در نقاط مختلف دنیا به کار گرفته شده است. استفاده از آبیاری قطره‌ای به جای غرقابی، اصلاح کشت و گونه‌های مختلف کشاورزی مقاوم در برابر کم‌آبی و جایگزینی کشت‌های گلخانه‌ای و هیدروپونیک (کشت بدون خاک) به جای روش‌های …
۱۷ ساعت قبل
ماجرای دپوی کالا در مناطق آزاد
بعد از اعلام دپوی حجم زیادی از کالاهای وارد شده توسط فعالان اقتصادی در مناطق آزاد و تبعات ناشی از آن، شورای عالی مناطق آزاد در واکنش به این موضوع دلیل دپوی این دسته از کالاها را عدم ابلاغ فهرست مجاز کالای همراه مسافر و سهمیه ارزی آن توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام کرد و خواستار تمکین به مصوبه هیئت وزیران شد.به گزارش ایسنا، طی روزهای گذشته فعالان اقتصادی در منطقه آزاد قشم با گلایه نسبت به شرایط موجود و تبعات آن از جمله افزایش قیمت و ورود کالا از مبادی غیررسمی خواستار بررسی و رسیدگی به وضعیت ترخیص کالاهای دپو شده در گمرک این مناطق شدند.پیگیری موضوع دپوی کالا در مناطق آزاد و ماجرای آن از شورایعالی مناطق آزاد با توضیحاتی از سوی ناصر خرمالی، مدیر توسعه صادرات، گمرک و ارزش افزوده مناطق آزاد …
۱۷ ساعت قبل
۵۰۰۰ تن مرغ از محل ذخایر به‌بازار عرضه می‌شود
معاون دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت اعلام کرد: با هدف تنظیم بازار مرغ، ۵ هزار تن مرغ از محل ذخایر در حال توزیع است.به گزارش ایسنا، سعید صارمی با اعلام این مطلب افزود: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار ۱۵ هزار تن مرغ با قیمت تنظیم بازاری مجوز توزیع داشت که از این میزان ۱۰ هزار تن مرغ توزیع شده است و ۵۰۰۰ تن مرغ نیز همچنان در راه بازار است.وی با اشاره به اینکه این مرغ‌ها با نرخ ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد، اضافه کرد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه و تره‌بار شهرداری‌ها و اصناف منتخب شبکه تعیین‌شده توزیع مرغ تنظیم بازاری در کشور هستند. ذخایر مکفی مرغ در کشور وجود دارد.صارمی در پاسخ به این سئوال که حجم جوجه‌ریزی در حال حاضر چقدر است؟ گفت: میزان جوجه‌ریزی …
۱۷ ساعت قبل
تاکید فرماندار کرمانشاه بر ضرورت مقابله با انشعابات غیرمجاز
افزایش بی سابقه مصرف آب در کرمانشاهکرمانشاه – کرمی – ابتکار : فرماندار کرمانشاه با اشاره به افزایش بی سابقه مصرف آب در شهرستان کرمانشاه، از مردم خواست در مصرف آب صرفه جویی کنند.فضل الله رنجبر در حاشیه بررسی میدانی وضعیت آب شرب مشترکین در محلات حاشیه ای شهر کرمانشاه، با اشاره به بالارفتن مصرف آب در شهر کرمانشاه در فصل تابستان، از شهروندان خواست برای جلوگیری از افت فشار و یا قطعی آب صرفه جویی کنند.وی گفت: همه ساله در فصل تابستان و با گرم شدن هوا میزان مصرف آب بالا می رود که امسال توصیه های کادر درمان مبنی بر شست و شوی مداوم و ۲۰ ثانیه ای دست‌ها برای پیشگیری از شیوع کرونا میزان مصرف آب را نسبت به افزایش مصرف در مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داده، لذا به جد از شهروندان می خواهیم در مصرف آب …
۱۷ ساعت قبل
طرح توزیع الکترونیکی گازمایع در آذربایجان شرقی اجرا می شود
آذربایجان شرقی - فلاح: مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی از اجرای طرح توزیع الکترونیکی گازمایع با هدف ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و تحقق دولت الکترونیک از ۲۰ مرداد ماه در استان خبر داد.علی روح اللهی با اشاره به اینکه توزیع نفت سفید خانوارهای فاقد گاز طبیعی و نفتگاز مورد نیاز مصرف کنندگان جزء در استان  با زیر ساخت بانکی انجام می گیرد، گفت: به منظور ساماندهی توزیع گاز مایع و شناسایی مصرف کنندگان مجاز طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع نیز از ۲۰ مرداد ماه سال جاری به مرحله اجرا در خواهد آمد.مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی افزود: این طرح علاوه بر ۱۲ استان کشور که به صورت پایلوت درحال اجرا می باشد در راستای تحقق دولت الکترونیک و حقوق شهروندی در این استان …
ضرورت رعایت استانداردهای اروپا  برای محصولات کشاورزی
۱۷ ساعت قبل
ضرورت رعایت استانداردهای اروپا برای محصولات کشاورزی
رئیس سازمان حفظ نباتات بر ضرورت رعایت استانداردهای اتحادیه اروپا و اوراسیا برای صادرات محصولات کشاورزی تاکید کرد.
وجود ۱۸.۵ میلیون هکتار اراضی کشاورزی در کشور
۲۰ ساعت قبل / وزارت جهاد کشاورزی / اراضی کشاورزی / فرید صیدی نژاد
وجود ۱۸.۵ میلیون هکتار اراضی کشاورزی در کشور
زنجان- معاون امورتوسعه وساماندهی امور اراضی کشور گفت: براساس آمارها ۱۸.۵ میلیون هکتار اراضی کشاورزی در کشور وجود دارد که در پهنای سرزمینی ۱۶۵ میلیون هکتاری پراکنده است. 
۱۲ میلیارد دلار در بخش آب سرمایه گذاری شد
۲۱ ساعت قبل / وزارت جهاد کشاورزی / علی مراد اکبری / منابع طبیعی و آبخیزداری
۱۲ میلیارد دلار در بخش آب سرمایه گذاری شد
تهران - ایرنا - معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه سرمایه گذاری دولت تدبیر و امید در بین دیگر دولت ها در بخش آب کشاورزی بی سابقه است، گفت: دولت های یازدهم و دوازدهم از محل صندوق توسعه ملی ۱۲ میلیارد دلار در بخش آب سرمایه گذاری کردند.
فروشندگان در عید غدیر بیشترین تخفیف را به مردم بدهند
۲۲ ساعت قبل / وزارت جهاد کشاورزی / ویروس کرونا / عید سعید غدیرخم / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / امام علی
فروشندگان در عید غدیر بیشترین تخفیف را به مردم بدهند
تهران- ایرنا- حجت الاسلام شهاب مرادی به تولیدکنندگان و فروشندگان کالا و خدمات پیشنهاد کرد که بیشترین تخفیف را برای روز عید غدیر اختصاص دهند.
پروژه‌های آبیاری هوشمندسازی می‌شود
۲۲ ساعت قبل / علی مراد اکبری / آبیاری هوشمند / وزارت جهاد کشاورزی
پروژه‌های آبیاری هوشمندسازی می‌شود
اکبری، معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که هیچ دولتی به اندازه دولت تدبیر و امید در بخش آب سرمایه گذاری نکرده است، اعلام کرد: هوشمندسازی پروژه های آبیاری برای افزایش بهره وری در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.
۳۷۵ تن کلزای تولید شده در کرج تحویل مراکز خرید شد
۲۲ ساعت قبل / سازمان جهاد کشاورزی البرز / اسماعیل صارمی / برداشت گندم / کشت کلزا / تولید نهال
۳۷۵ تن کلزای تولید شده در کرج تحویل مراکز خرید شد
کرج- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج با بیان اینکه کلزا یکی از محصولات استراتژیک کشور محسوب می شود گفت: با تمرکز روی تولید در این بخش، سال گذشته حدود ۱۳۰ هکتار از اراضی کرج را به کشت کلزا اختصاص دادیم و حدود ۳۷۵ تن کلزا تحویل مراکز خرید شد.
یک مقام دولتی: سرپیچی از استانداردهای اروپا و اوراسیا معیشت کشاورزان را به خطر می‌اندازد
۲۳ ساعت قبل
یک مقام دولتی: سرپیچی از استانداردهای اروپا و اوراسیا معیشت کشاورزان را به خطر می‌اندازد
مشاور وزیر و رئیس سازمان حفظ نباتات بر ضرورت رعایت استانداردهای اتحادیه اروپا و اوراسیا برای صادرات محصولات کشاورزی تاکید کرد.
۲۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری به کشت زعفران اختصاص دارد
۲۳ ساعت قبل / جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری / ذبیح الله غریب / اراضی کشاورزی
۲۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری به کشت زعفران اختصاص دارد
شهرکرد- غریب، رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره ه توسعه کشت زعفران در این استان، گفت: بیش از ۲۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری به کشت زعفران اختصاص دارد.
اولین اسناد کاداستر اراضی کشاورزی در سطح کشور در اختیار مالکین قرار گرفت
۲۳ ساعت قبل / کاداستر / استانی-سیاسی
اولین اسناد کاداستر اراضی کشاورزی در سطح کشور در اختیار مالکین قرار گرفت
اسناد کاداستر اراضی کشاورزی روستای ولیاران استان زنجان به عنوان اولین منطقه پایلوت کشور در صدور اسناد کاداستر اراضی کشاورزی با حضور سعادتیان معاون املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جلسه شورای اداری استان زنجان در اختیار مالکین قرار گرفت.
۲۳ ساعت قبل
برداشت برنج در منطقه فریدون کنار
مازندران قطب اصلی تولید برنج کشور است که نقشی اساسی در تامین این محصول استراتژیک در کشور دارد، بارندگی های سال جاری و فراوانی آب سبب رونق بخشیدن به تولید این محصول نسبت به سال های گذشته در استان شده است. با ورود تکنولوژی به بخش کشاورزی هر ساله شاهد راحتی کار برای کشاورزان و همچنین تولید بیشتر و با کیفیت تر این محصول حیاتی نسبت به گذشته هستیم، مراحل تولید برنج در روستاهای منطقه فریدون کنار شامل درو کردن یا به اصطلاح محلی «کر زنی» و همچنین کشت دوم و تبدیل شالی ها به برنج در کارخانه و سرانجام ورود این محصول به مغازه های استان مازندران برای فروش وتوضیع به سراسر کشور است./جواد میرزایی
صدور سند برای ۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی/ زمینی که ۱۰ سند دارد
۲۳ ساعت قبل / وزارت جهاد کشاورزی
صدور سند برای ۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی/ زمینی که ۱۰ سند دارد
مدیر کل دفتر کاداستر امور اراضی کشاورزی گفت: برای ۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی که در طرح کاداستر برای آنها قرارداد امضا شده، سند صادر و تحویل مردم داده شده است.
معاون سازمان امور اراضی: برخورد با زمین خواری در زمان آیت الله رئیسی ۲ برابر شده است
۲۴ ساعت قبل / قوه قضائیه / وزارت جهاد کشاورزی
معاون سازمان امور اراضی: برخورد با زمین خواری در زمان آیت الله رئیسی ۲ برابر شده است
معاون سازمان امور اراضی کشور گفت: جلوگیری از تغییر کاربری اراضی و همچنین اجرای احکام تغییر کاربری‌های صورت گرفته در مدت حضور آیت‌الله رئیسی در قوه قضائیه در ۴ ماه گذشته دو برابر مدت مشابه در سال گذشته بوده است.
100 میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه سامانه‌های نوین آبیاری اختصاص یافت
۲۴ ساعت قبل / وزارت جهاد کشاورزی / وزارت جهاد کشاورزی / آبیاری / صندوق توسعه ملی / توسعه
100 میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه سامانه‌های نوین آبیاری اختصاص یافت
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: 100 میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی برای انجام سامانه‌های نوین آبیاری اختصاص یافت.
دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده مصرف برق افزایش می‌یابد
۲۵ ساعت قبل / برق / رشد / کشاورزی / معاون / هرمزگان
دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده مصرف برق افزایش می‌یابد
ایلنا: معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در پیش بینی مصرف برق طی هفته آینده تصریح کرد: شنبه تعطیل است و مشکلی نیست، یکشنبه مصرف عادی خواهد بود اما روزهای دوشنبه و…
اراضی خرد شده کشاورزی البرز یکپارچه می‌شود
۲۵ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / وزارت جهاد کشاورزی / سازمان جهاد کشاورزی استان البرز / سیدمجید موسوی
اراضی خرد شده کشاورزی البرز یکپارچه می‌شود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: خرد شدن اراضی کشاورزی یکی از عواملی است که بهره وری در بخش کشاورزی را پائین می‌آورد.
همکاری مشترک دانشگاه کشاورزی گرگان با مراکز علمی اروپایی و آسیایی
۲۵ ساعت قبل / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / گلستان / منابع طبیعی
همکاری مشترک دانشگاه کشاورزی گرگان با مراکز علمی اروپایی و آسیایی
گرگان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت که در راستای استفاده از آخرین یافته‌های علم کشاورزی دنیا و تبادل تجربه؛ با مراکز علمی معتبر دنیا در آلمان، چین، ایتالیا و آستاراخان روسیه همکاری مشترک علمی و تحقیقاتی داریم.
فلفل دلمه‌ای گلخانه‌ای
۲۶ ساعت قبل / شهرکرد / چهارمحال وبختیاری / فصلنامه علوم و فنون کشت های گلخانه ای
فلفل دلمه‌ای گلخانه‌ای
ایرنا - شهرکرد - اگر چه پیشرفت‌های زیادی در علم و فناوری صورت گرفته است، اما آب و هوا همچنان یک عامل مهم و محدودکننده در کار کشاورزی است به طوری که انسان هنوز جز در مقیاس‌های بسیار کوچک قادر به کنترل و متناسب‌سازی کشاورزی با شرایط آب و هوایی نیست. یکی از راهکارهایی که بشر برای کنترل شرایط آب و هوایی محیطی روی رشد و نمو گیاهان به کار برده است، استفاده از فضای گلخانه است. تولید خارج از فصل، کنترل شرایط محیطی، حفاظت گیاه از سرما و گرما، مصرف بهینه آب و افزایش تولید از مزایای احداث گلخانه است. یکی از محصولات کشت شده در گلخانه، فلفل دلمه‌ای است که با توجه به بازار فروش صادراتی آن از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه است.
توسعه کشت گلخانه‌ای در ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان
۲۶ ساعت قبل / کشت گلخانه ای محصولات کشاورزی / سید حسن میرعماد / جهاد کشاورزی سمنان
توسعه کشت گلخانه‌ای در ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان
سمنان- رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان بابیان اینکه کشت گلخانه‌ای در ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان برای سال جاری برنامه‌ریزی‌شده است، گفت: تاکنون ۱۷۳ هکتار گلخانه ایجادشده است.
اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۹۹/۰۵/۱۵
۲۶ ساعت قبل / فرابورس / بورس تهران / شاخص بورس
اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۹۹/۰۵/۱۵
امروز سهامداران شرکت‌های لنت ترمز ایران، توسعه شهری توس گستر و به‌پرداخت ملت در بورس و معامله‌گران شرکت‌های کشاورزی و دامپروری بینالود، عمران و توسعه شاهد و جنرال مکانیک در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
ناراحتی برنجکاران و خوشحالی بادامکاران آستانه از بارش باران  
۲۶ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / برنج / بادام / بارش شدید باران
ناراحتی برنجکاران و خوشحالی بادامکاران آستانه از بارش باران  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آستانه اشرفیه گفت: بارش اخیر باران موجب ناراحتی برنجکاران و خوشحالی بادامکاران این شهرستان شد.
خودکفایی در محصولات راهبردی کشاورزی در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت
۲۶ ساعت قبل / کشاورزی / نمایندگان مجلس / کشاورزان / خودکفایی
خودکفایی در محصولات راهبردی کشاورزی در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت
وزیر جهاد کشاورزی گفت: خرید‌های تضمینی محصولات راهبردی کشاورزی در دستور کار این وزارتخانه است، اما باید راهکار‌های لازم برای دستیابی به خودکفایی در این محصولات را دنبال کنیم.
خوابیدگی برنج در شالیزارهای آستارا
۲۸ ساعت قبل / آستارا / برنج / اراضی کشاورزی
خوابیدگی برنج در شالیزارهای آستارا
ایرنا - آستارا - بارش ۵۰ میلیمتری باران بخشی از شالیزارهای برنج آستارا را دچار خسارت خوابیدگی کرد.
کمر ساقه های برنج در انزلی خم شد
۲۸ ساعت قبل / استانی-شهرستانها / بارندگی
کمر ساقه های برنج در انزلی خم شد
مدیر جهاد کشاورزی بندرانزلی گفت: در پی بارش باران شدید طی چند روز گذشته بیش از ۲۵۰۰ هکتار از شالیزارهای این شهرستان دچار آسیب و خوابیدگی ساقه های برنج شدند.
تذکر 26 نماینده به خاوازی به خاطر واردات گوشت‌های تاریخ‌گذشته
۲۸ ساعت قبل / خاوازی / وزیر جهاد کشاورزی / مجلس شورای اسلامی / گوشت منجمد / تنظیم بازار
تذکر 26 نماینده به خاوازی به خاطر واردات گوشت‌های تاریخ‌گذشته
26 نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی به خاطر واردات گوشت تاریخ گذشته توسط شرکت پشتیبانی امور دام تذکر دادند.
بنادر ایران، توانایی جذب سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی را دارند
۲۸ ساعت قبل / سید علی حسینی / سرمایه گذاری / سازمان بنادر و دریانوردی
بنادر ایران، توانایی جذب سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی را دارند
حسینی، نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: توسعه بنادر کشور در بخش های مختلف؛ عامل حضور پررنگ فعالان اقتصادی و سرمایه گذاری در این مناطق است.
آمونیوم نیترات چگونه باعث انفجار می شود؟
۲۸ ساعت قبل
آمونیوم نیترات چگونه باعث انفجار می شود؟
آمونیوم نیترات یک ماده شیمیایی است که برای کود کشاورزی استفاده می‌شود و از سوی دیگر قدرت انفجاری بالایی نیز دارد.
برخی از تغییرات و اصلاحات باید از مجلس شروع شود
۲۹ ساعت قبل
برخی از تغییرات و اصلاحات باید از مجلس شروع شود
ایلنا: عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: کالاهای اساسی که ارز دولتی دریافت می‌کنند تورم بیشتری نسبت به بقیه کالاها دارد یا رئیس اسبق دیوان محاسبات گزارش داد…
اولویت پرداخت تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در سال جاری به چه طرح‌هایی است؟
۲۹ ساعت قبل / صندوق کارآفرینی امید / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی / تسهیلات
اولویت پرداخت تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در سال جاری به چه طرح‌هایی است؟
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان گفت: در سال جاری که به عنوان جهش تولید نامگذاری شده، بیشترین اولویت پرداخت تسهیلات در طرح "روستای بدون بیکار" و "هر روستا یک محصول" و صندوق های خرد محلی است و وام ها در حوزه گردشگری، صنایع کوچک و کشاورزی پرداخت می شود در بخش کشاورزی، اولویت بحث گلخانه هاست.
۵ هزار تن مرغ از محل ذخایر به بازار عرضه می‌شود/ سقف جوجه‌ریزی باید مطابق مصوبه ستاد تنظیم بازار باشد
۳۰ ساعت قبل / تنظیم بازار / معاون / میادین میوه و تره / وزارت جهاد کشاورزی / برنامه ریزی
۵ هزار تن مرغ از محل ذخایر به بازار عرضه می‌شود/ سقف جوجه‌ریزی باید مطابق مصوبه ستاد تنظیم بازار باشد
ایلنا: معاون دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت اعلام کرد: با هدف تنظیم بازار مرغ، 5 هزار تن مرغ از محل ذخایر در حال توزیع است .
گزارش تصویری: دسترنج
۳۰ ساعت قبل
گزارش تصویری: دسترنج
گندم را می توان استراتژیک ترین محصول کشاورزی جهان دانست که بخش عمده ارتزاق بشر را به تنهایی بردوش می کشد. کم شدن تولید آن دولت ها را دچار واهمه می کند و ورودش به کشورهای متقاضی همچون سوخت و فرآورده های هسته ای تحریم می شود.
تحول در کشاورزی با  منابع انسانی متخصص/ پای لنگ سیاستگذاری در توجیه اقتصادی فعالیتهای کشاورزی
۳۰ ساعت قبل / کسب و کارهای نوین / وزارت جهاد کشاورزی / سیاست گذاری ارزی / کسب وکار کم ریسک / بهبود فضای کسب و کار / ابوالقاسم عربیون / دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران / باز آفرینی نسل / تابع تولید کاب داگلاس / بازاریابی محصولات کشاورزی
تحول در کشاورزی با منابع انسانی متخصص/ پای لنگ سیاستگذاری در توجیه اقتصادی فعالیتهای کشاورزی
عربیون، مدرس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران معتقد است سیاستگذاری قلب تپنده هر کسب و کاری است، بنابراین سیاست های کلی باید به گونه ای باشد که از یک طرف افراد را توانمند و از سوی دیگر محیط را آماده سازند.
درآمد بالای کشت گیاهان دارویی در زنجان/ گام های مطمئن برای تکمیل فرایند فرآوری گیاهان دارویی
۳۱ ساعت قبل / خلیل آقاجانلو / گیاهان دارویی / جواد تاراسی
درآمد بالای کشت گیاهان دارویی در زنجان/ گام های مطمئن برای تکمیل فرایند فرآوری گیاهان دارویی
زنجان-گیاهان دارویی در توسعه بخش اقتصاد، زیست‌محیطی و اشتغال‌زایی جایگاه مهم و ارزشمندی دارد، فرصتی تاثیرگذار در توسعه در بخش کشاورزی استان زنجان که با توجه به ظرفیت این استان می‌تواند نقش ببه‌سزایی در توسعه اقتصادی و ارزآوری ایجاد کند.
هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری چند هزار تومان است؟
۳۱ ساعت قبل / مرغ و تخم مرغ / کشاورزی / مواد غذایی / افزایش قیمت / گرانی
هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری چند هزار تومان است؟
باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران نوشت: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۸ هزار تومان است.
پیام رئیس دانشگاه منابع طبیعی گرگان به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی
۳۱ ساعت قبل / استانی-علمی و آموزشی / چهل سال با جهاد دانشگاهی / دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان / علی نجفی‌نژاد
پیام رئیس دانشگاه منابع طبیعی گرگان به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی
رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در پیامی فرارسیدن شانزدهم مردادماه، چهلمین سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی را تبریک گفت.
۱۲ هزار تن کود اوره بین کشاورزان خراسان شمالی توزیع شد
۳۱ ساعت قبل / سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی / کود اوره / محسن نظام دوست
۱۲ هزار تن کود اوره بین کشاورزان خراسان شمالی توزیع شد
بجنورد- مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان شمالی گفت: امسال ۱۲ هزار تن کود اوره بین کشاورزان این استان توزیع شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد رشد دارد.
باقلای «بدون تانن» جایگزین کنجاله سویا و ذرت می‌شود/ کاهش وابستگی به واردات خوراک طیور
۳۱ ساعت قبل / خوراک طیور / گرگان / کنجاله سویا / باقلا
باقلای «بدون تانن» جایگزین کنجاله سویا و ذرت می‌شود/ کاهش وابستگی به واردات خوراک طیور
گرگان- رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گلستان از کاهش وابستگی به واردات خوراک دام و طیور خبر داد و گفت: تحقیقات برای جایگزینی باقلای «بدون تانن» به جای کنجاله سویا و ذرت انجام و وارد فاز اجرایی شده است.
سهم ناچیز از سبد صادرات محصولات تبدیلی کشاورزی در روزهای کرونایی
۳۱ ساعت قبل / صنایع تبدیلی / صنایع تبدیلی کشاورزی / جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی
سهم ناچیز از سبد صادرات محصولات تبدیلی کشاورزی در روزهای کرونایی
تبریز- در این روزهای کرونایی صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در صادرات آذربایجان شرقی سهم اندکی داشته و خام فروشی و عدم فرآوری باعث می‌شود تا سود اصلی به جیب دلالان و تاجران خارج از کشور برود.
دسترنج
۳۲ ساعت قبل / گندم / برداشت گندم / کشاورزی
دسترنج
تحویل ۲۵۴ راس دام سبک به دامداران خسارت دیده از زلزله آذربایجان شرقی
۳۳ ساعت قبل / استانی-اقتصادی
تحویل ۲۵۴ راس دام سبک به دامداران خسارت دیده از زلزله آذربایجان شرقی
رئیس مدیریت بحران و مخاطرات بخش کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: ۱۶۲ راس دام به دامداران میانه و ۹۲ راس دام به دامداران سراب و در مجموع ۲۵۴ راس دام سبک به زلزله زدگان استان تحویل داده شده اما تاکنون تحویل دام سنگین به مناطق زلزله زده نداشتیم.
اشتغال بیش از 30 هزار نفر در کارخانجات صنایع تبدیلی کشاورزی خراسان رضوی
۳۳ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / صنایع تبدیلی
اشتغال بیش از 30 هزار نفر در کارخانجات صنایع تبدیلی کشاورزی خراسان رضوی
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: بیش از 1100 کارخانه صنایع تبدیلی از سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی پروانه گرفته‌ و برای بیش از 16 هزار نفر اشتغال پایدار ایجاد کرده‌اند، سازمان صمت نیز به بیش از 1300 کارخانه پروانه داده و برای حدود 15 هزار نفر اشتغال ایجاد کرده‌ است.
۱۵ مرداد پایان زمان نرمال کشت دوم برنج است
۳۴ ساعت قبل / تغییرات آب و هوا / مازندران / برنج
۱۵ مرداد پایان زمان نرمال کشت دوم برنج است
ساری - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران نسبت به بی توجهی برخی کشاورزان به زمان مناسب کشت دوم برنج با استفاده از نشای مجدد هشدار داد و گفت که زمان نرمال کشت دوم برنج به این روش تا ۱۵ مرداد ماه است.
سهم دولتی‌ها در تغییر کاربری اراضی کمتر از بخش خصوصی نیست
۳۴ ساعت قبل / تغییر کاربری اراضی / مشهد مقدس / باغ ویلا / سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی / محمدرضا اورانی / محمدحسین درودی
سهم دولتی‌ها در تغییر کاربری اراضی کمتر از بخش خصوصی نیست
مشهد- از مشهد مقدس که به سمت شهر قوچان عزیمت کنید هزاران هکتار از اراضی ملی در قالب شهرک‌ها و یا مجتمع‌ها در تصرف نهادها و ادارات دولتی است که کمتر سخنی از تصرف و یا تغییر کاربری پیرامون آن‌ها شنیده می‌شود.
روحانی با تعلل در معرفی وزیر صمت هزینه‌سازی اقتصادی می‌کند
۳۵ ساعت قبل / علی شریعتی / مجلس / روزنامه حامی دولت / جهاد کشاورزی / صمت / عباس کشاورز / وزارت صمت / اتاق بازرگانی / مقام معظم رهبری / روحانی
روحانی با تعلل در معرفی وزیر صمت هزینه‌سازی اقتصادی می‌کند
یک روزنامه حامی‌ دولت می‌گوید: تعلل و وقت‌کشی رئیس‌جمهور در معرفی وزیر پیشنهادی صمت مشابه کاری است که وی در ماجرای معرفی وزیر جدید کشاورزی انجام داد.
۳۸ ساعت قبل
زمین‌خواری در مزارع ۶۴۰ میلیارد تومانی
یک هفته پس از ماجرای دماوند، حالا نوبت به ساوجبلاغ رسیده است. در حالی که هنوز مشخص نشده که بر سر پلاک‌های ثبتی ۶۸ و ۶۹ دماوند چه آمده و ماجرای این قطعات از دماوند به کجا رسیده، خبری منتشر شده که براساس آن رییس‌کل دادگستری استان البرز از آزادسازی ۱۶۰ هکتار از اراضی تغییر کاربری یافته در چهارباغ ساوجبلاغ می‌گوید. ماجرای زمین‌خواری و تخریب باغات و محیط‌زیست برای ساخت‌وسازهای غیرقانونی حالا سال‌هاست که محل بحث و رسیدگی‌های قضایی است. پس از اینکه برخی زمین‌خواران کمر به نابودی محیط‌زیست لواسان بستند و ساخت‌وساز را حتی تا بستر رودخانه پیش بردند، حالا نوبت به ساوجبلاغ رسیده؛ یکی از شهرستان‌های استان البرز که با مساحت ۲۸۰۰ کیلومتر مربع، دارای …
۳۸ ساعت قبل
چه بر سر دماوند می‌آید
گروه اجتماعی| وقف دماوند شوخی نبود، در گیرو‌دار تکذیبیه‌هایی که به گوش می‌رسید، اصل وقف بخش‌هایی از اراضی ملی در دامنه و قله دماوند هرگز تکذیب نشد. حالا نه تنها یک‌یازدهم کوه دماوند قرار است به نام وقف از اراضی ملی خارج شود، بلکه زمین‌خواری، کوه‌خواری و آب‌خواری گسترده در دماوند، هیبت این دیو سپید را تکه‌تکه کرده است، حالا ضحاک نیز از بیم تصرف غارش به دست زمین‌خواران، دست به دامن سیمرغ شده است و چشم می‌پاید تا مبادا روزی کسی در غارش را بزند و با نشان‌ دادن یک تکه کاغذی با نام «مبایعه‌نامه عادی» زندان ابدی او را به نام خود تصرف، آن را قطعه‌قطعه کند و به خریدارانی از آن‌گونه که گمان دارند، می‌توانند جریان …
۴۰ ساعت قبل
تصاویر: کمک بهداشتی به زاغه‌نشینان پاکستانی
سال هاست زمین های کشاورزی بخشی از مناطق حاشیه پایتخت، میزبان اتباع پاکستانی زاغه نشین است که بعد از سیل پاکستان و آواره شدن از کپرهایشان، به صورت غیرقانونی و به امید زندگی آرام وارد ایران شدند. از تبعات پرحاشیه حضور این میهمانان ناخوانده که بگذریم، در این روزهای کرونایی، حال و روز کودکان محروم پاکستانی برای تشکل های مردمی و بر و بچه های هیاتی مهم است، آنقدر که در گرم ترین روزهای سال ، جمعی از خیران هیات حب الحسین(ع) برای توزیع اقلام بهداشتی، مواد ضدعفونی کننده و آموزش های کرونایی به دل بیابان های حاشیه پایتخت بزنند و میهمان چند ساعته زاغه نشین ها شوند.
سوال خضریان درباره واردات گندم به صحن مجلس ارسال شد
۴۰ ساعت قبل / گندم / مجلس شورای اسلامی / واردات / کشاورزی
سوال خضریان درباره واردات گندم به صحن مجلس ارسال شد
دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون علی خضریان از پاسخ وزیر جهاد کشاورزی درباره خرید گندم تضمینی قانع نشد و نهایتا سوال وی به صحن ارسال شد.
۴۱ ساعت قبل
تحقق اهداف و منویات جهش تولید با هم افزائی فعالان اقتصادی
آذربایجان شرقی – فلاح: سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: اهداف و منویات جهش تولید با هم افزایی فعالان اقتصادی در عرصه کار و تولید تحقق پیدا می‌کند.حسین فتحی در نشست تخصصی با دکتر یوسف داودی رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با بیان عملکرد و برنامه‌های اداره کل، با اشاره به نقش مهم نمایندگان مجلس در تحقق برنامه‌های راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: ما قدردان حمایت‌ها و تلاشهای بی‌وقفه نمایندگان در مجلس شورای اسلامی هستیم. وی موفقیت در مسیر پیشرفت و تعالی کشور را ایجاد همدلی و هم افزایی مجلس و دولت و شرکای اجتماعی عنوان کرد و افزود: آذربایجان شرقی به لحاظ وجود مردمانی سخت‌کوش و قابلیت‌های ذاتی و ظرفیت‌های مهم صنعتی، معدنی و کشاورزی همواره از …
القای ناکارآمدی دولت، محور اصلی جنگ روانی دشمن است
۴۱ ساعت قبل / امور اقتصادی و دارایی / جنگ / دولت / کشاورزی / وزارتخانه
القای ناکارآمدی دولت، محور اصلی جنگ روانی دشمن است
رییس‌جمهور با تأکید بر لزوم انسجام، هماهنگی وهمکاری میان همه مسوولان و کارگزاران نظام برای مقابله موثر با عملیات جنگ روانی، تحریم و تحریف دشمنان، اظهارداشت:
بهره‌برداری از ۵ طرح شاخص جهش تولید در لرستان
۴۴ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور / بنیاد برکت / جهاد کشاورزی
بهره‌برداری از ۵ طرح شاخص جهش تولید در لرستان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: با بهره‌برداری از پنج طرح شاخص جهش تولید در بخش کشاورزی برای ۷۸۰ نفر ایجاد اشتغال می‌شود.
استاندار کرکوک اتهامات کردها مبنی بر "عربی‌سازی" این شهر را رد کرد
۴۴ ساعت قبل / کرکوک
استاندار کرکوک اتهامات کردها مبنی بر "عربی‌سازی" این شهر را رد کرد
فراکسیون اتحادیه میهنی کردستان عراق در پارلمان، راکان الجبوری را متهم کرد، تلاش می‌کند سیاست "عربی‌سازی" را در کرکوک پیاده کند و به اعراب اجازه می‌دهد بر اراضی کشاورزی متعلق به کردها تسلط یابند.
اجرای طرح کاداستر در نزدیک به ۱۷۰ هزار هکتار از اراضی ملی آذربایجان غربی
۴۴ ساعت قبل / هادی قاسمی / سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی / اراضی ملی
اجرای طرح کاداستر در نزدیک به ۱۷۰ هزار هکتار از اراضی ملی آذربایجان غربی
ارومیه- مدیر کل منابع طبیعی آذربایجان غربی گفت: در نزدیک به ۱۷۰ هزار هکتار از اراضی ملی آذربایجان غربی، عملیات کاداستر اجرا و برای صدور سند مالکیت به اداره کل ثبت اسناد استان ارسال شده است.
توضیحات «خاوازی»برای نماینده تهران قانع کننده نبود/سوال به جلسه علنی ارجاع شد
۴۵ ساعت قبل
توضیحات «خاوازی»برای نماینده تهران قانع کننده نبود/سوال به جلسه علنی ارجاع شد
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از ارجاع سوال نماینده تهران درباره خودکفایی و خرید تضمینی گندم به جلسه علنی خبر داد.
ببینید | پشت پرده ماجرای خودروهای دپو شده پشت تپه‌ای در بابل چیست؟
۴۶ ساعت قبل / خودرو / ایران خودرو / کشاورزی
ببینید | پشت پرده ماجرای خودروهای دپو شده پشت تپه‌ای در بابل چیست؟
خبرگزاری صدا و سیما منتشر کرد: امروز در برخی شبکه های اجتماعی اعلام شده بود که حدود 500 خودرو در زمین های کشاورزی بابل دپو شده است مدیر برنامه ریزی شرکت ایران خودرو بابل اصل ماجرا را توضیح می دهد
۴۷ ساعت قبل / کود از ملخ صحرایی / ملخ صحرایی
ملخ صحرایی کود کشاورزی می‌شود
به گزارش فارس به نقل از رویترز، ابتدا بر این باور بودند که ملخ‌های صحرایی را به عنوان غذای طیور در مرغداری‌ها استفاده کنند اما اکنون اینگونه است که با آسیاب کردن ملخ‌های صحرایی آن را تبدیل به کود کشاورزی می کننند. از آنجایی که گله‌های ملخ در پاکستان تهدیدی بر کشاورزی است طی پروژه‌ای همه راه‌های از بین بردن این آفت و استفاده از آن به عنوان یک کار مفید در جوامع محلی استفاده می‌کنند.
مرغ لاین آرین سهم ۱۰۰ درصدی بازار سال ۱۴۰۰ را در اختیار می‌گیرد
۴۷ ساعت قبل / سیدجواد ساداتی نژاد / مرغ لاین / کمیسیون کشاورزی مجلس
مرغ لاین آرین سهم ۱۰۰ درصدی بازار سال ۱۴۰۰ را در اختیار می‌گیرد
ساداتی‌نژاد، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در سال ۱۴۰۰ در زمینه تامین جوجه یک روز مشکلی وجود ندارد و نژاد آرین سهم ۲۷ درصدی بازار را در اختیار گرفته و این میزان در سال آینده به ۱۰۰درصد می‌رسد.
۹۱ درصد آب استان مرکزی در بخش کشاورزی مصرف می شود
۲ روز قبل / عزت اله آمره ای / آب منطقه ای استان مرکزی / توسعه آبیاری
۹۱ درصد آب استان مرکزی در بخش کشاورزی مصرف می شود
اراک- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی گفت: ۹۱ درصد آب در استان مرکزی در بخش کشاورزی مصرف می شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •