چهارشنبه, ۱۸ تیر, ۱۳۹۹ / 8 July, 2020
انقلاب
تلاقی اهداف سنتی کسب‌وکار و مسوولیت‌ اجتماعی
۲۸ دقیقه قبل
تلاقی اهداف سنتی کسب‌وکار و مسوولیت‌ اجتماعی
این موضوع همواره مورد بحث و اختلاف بوده است که چون ایجاد ارزش پولی برای سهامداران علت وجودی هر شرکت است، آیا بنگاه‌های اقتصادی باید پیش از هر چیزی به‌دنبال افزایش سودآوری باشند. اما با ادامه یافتن دگرگونی ناشی از انقلاب صنعتی چهارم- که به‌عنوان نسل چهارم صنعت نیز شناخته می‌شود- رهبران کسب‌وکارها در ابتدای مسیر تلقی تصویر جامع‌تر و مسوولیت بیشتر برای کسب‌وکار خود هستند.
کیفیت قربانی کمیت
۲۸ دقیقه قبل
کیفیت قربانی کمیت
نقش آموزش و پژوهش در هر جامعه پیشرفته و درحال توسعه اجتناب‌ناپذیر است و بدون آموزش مناسب که موجب خلق و افزایش سرمایه انسانی می‌شود، رسیدن به رشد و توسعه دشوار و دور از دسترس است. اکثر کشورهای درحال توسعه برای رسیدن به این امر، هزینه‌های زیاد کردند و سرمایه‌گذاری‌های کلان نمودند. در این میان، آموزش علم اقتصاد به‌عنوان علم اصلی برنامه‌ریزی و توسعه در دانشگاه‌ها و نهادهای اداری و اجتماعی و سیاسی در نیم قرن گذشته محور قرار گرفت. در شروع توسعه آموزش عالی در دنیا، علم اقتصاد هویت مستقل نداشت و یکی از زیر شاخه‌های علوم سیاسی محسوب می‌شد. انتشار کتاب ثروت ملل به‌وسیله آدام اسمیت سبب شد این رشته ماهیت مستقل و آکادمیک در دنیا پیدا کند و انقلاب صنعتی باعث رشد و نمو اعجاب انگیز این رشته نوپا شد. اهمیت و …
ریشه‌های نظم سیاسی از دوران پیشا انسانی تا انقلاب فرانسه
۲۸ دقیقه قبل
ریشه‌های نظم سیاسی از دوران پیشا انسانی تا انقلاب فرانسه
در جوامع انسانی، تنوع در میان نهادها - بر خلاف نهادهای رندومی - می‌تواند برنامه‌ریزی شده و عمدی باشد.‌هایک قویا علیه اندیشه‌ای استدلال می‌کند که معتقد است جوامع بشری خودآگاهانه نهادها را طراحی می‌کنند؛ چیزی که او ریشه آن را به غرور خردگرایی پسادکارتی می‌رساند. استدلال او این است که بیشتر اطلاعات در جوامع دارای ماهیت محلی است و از این رو نمی‌تواند با عوامل انسانی متمرکز ادراک شود.
۴۹ دقیقه قبل
تکذیب وقوع انفجار در سایت هسته‌ای شهید رضایی‌نژاد
اداره دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی وقوع انفجار در سایت هسته‌ای شهید رضایی‌نژاد را تکذیب کرد. در اطلاعیه این اداره آمده است: «به آگاهی می‌رساند هیچ حادثه‌ای در این مجتمع هسته‌ای رخ نداده است و ادعای عناصر ضد انقلاب در خارج کشور به منظور همراهی با رژیم تروریست و جنگ‌طلب صهیونیستی و در راستای فضاسازی رسانه‌ای، ایجاد ناامیدی و همراهی با فشار حداکثری شیطان بزرگ به ملت سربلند ایران اسلامی است. یادآوری می‌شود عکس‌های انتشار یافته ماهواره‌ای نیز مربوط به این مجتمع نیست.»
۲ شرط ادامه تحصیل افراد دارای مدرک معادل اعلام شد
۱ ساعت قبل / خرید و فروش مدرک تحصیلی / شورای عالی انقلاب فرهنگی
۲ شرط ادامه تحصیل افراد دارای مدرک معادل اعلام شد
ایرنا نوشت: قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت که موضوع امکان ادامه تحصیل برای افراد دارای مدرک تحصیل با دو شرط مصوب شد.
۱ ساعت قبل
محبیان: گویی وزیر خارجه دشمن در مجلس حضور داشت
فعال سیاسی اصولگرا با انتقاد از برخورد روز یکشنبه نمایندگان مجلس با وزیر امور خارجه گفت: «حمله بعضی از نمایندگان به ظریف به‌گونه‌ای بود که گویی وزیر خارجه یک کشور دشمن در مجلس حضور یافته است.» امیر محبیان روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا درباره اتفاقات رخ‌داده در جریان ارایه گزارش محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه به مجلس گفت: «سیاست خارجی به‌عنوان یک سوژه سیاسی و برای نظارت نمایندگان مجلس می‌تواند موضوع پرسش و نقد نمایندگان قرار گیرد، ولی عقلا نباید موضوع درگیری، چالش و جنجال شود.» این فعال اصولگرا افزود: «همان‌گونه که مسائل مرتبط با امنیت ملی با توجه و دقت، بدون جنجال مورد بحث قرار می‌گیرد، سیاست خارجی نیز از جهات مختلف …
بازداشت ۲ ضارب پزشک یاسوجی
۲ ساعت قبل
بازداشت ۲ ضارب پزشک یاسوجی
رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویر احمد از بازداشت ۲ نفر که متهم به ایراد ضرب و جرح یک پزشک بودند خبر داد و گفت: طی چند روز گذشته، شکایتی توسط یکی از پزشکان، مبنی بر اینکه توسط چند نفر مورد ضرب و جرح قرار گرفته است در دادسرای عمومی و انقلاب یاسوج مطرح شد.
۲ ساعت قبل / ارزش سهام عدالت / سهام عدالت
دارندگان سهام عدالت تاکنون چقدر سود کردند؟
به گزارش خبرآنلاین، از روز ۱۰ اردیبهشت تا هشتم خرداد ماه به سهامداران فرصت داده شد تا در صورتی که به دنبال انتخاب روش مدیریت مستقیم هستند و می‌خواهند مالکیت و مدیریت سهام خود را بصورت مستقیم و بدون واسطه در اختیار خود بگیرند باید با ورود به سامانه www.samanese.ir  نسبت به این امر اقدام کنند اما این فرصت با توجه به استقبال مشمولان سهام عدالت برای انتخاب روش مستقیم در ابتدا تا ۱۵ خرداد ماه و در نهایت تا ۲۹ خردادماه تمدید شد.ساز و کار مربوط به نحوه معاملات سهام عدالت به دستور رهبر معظم انقلاب در اختیار شورای عالی بورس قرار گرفت که جلسه‌ای در شورای عالی بورس در زمینه تصمیم‌گیری برای معاملات سهام عدالت به صورت اضطراری برگزار و تصمیمات لازم را در این زمینه اتخاذ کرد.
باید امتیازات بیشتری برای توسعه مناطق کمتر برخوردار در نظر گرفت
۳ ساعت قبل / جمهوری اسلامی ایران / انقلاب اسلامی ایران / اسحاق جهانگیری
باید امتیازات بیشتری برای توسعه مناطق کمتر برخوردار در نظر گرفت
معاون اول رئیس جمهور گفت: باید امتیازات بیشتری برای توسعه مناطق کمتر برخوردار در نظر گرفته شود.
سهم بنیاد مسکن در طرح اقدام ملی افزایش می‌یابد
۳ ساعت قبل / وزارت جهاد کشاورزی / وزارت صنعت معدن و تجارت / وزارت کشور / وزارت راه و شهرسازی / بنیاد مسکن انقلاب اسلامی / مسکن
سهم بنیاد مسکن در طرح اقدام ملی افزایش می‌یابد
تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی سهم بنیاد مسکن از طرح ملی تولید حدود ۲۰۰ هزار مسکن روستایی بود که مقرر شد سهم بنیاد در این حوزه تولید به حدود ۴۰۰ هزار واحد مسکونی افزایش یابد.
کدخدایی: شورای نگهبان بر اساس اسناد اعلام‌نظر می‌کند
۴ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی / سوئیس / ایالات متحده آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری / قانون اساسی / عباسعلی کدخدایی
کدخدایی: شورای نگهبان بر اساس اسناد اعلام‌نظر می‌کند
تهران - ایرنا - قائم‌ مقام دبیر و سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان تابع اسناد و مدارک است و بر اساس اسناد مستند، مستدل و متقن اعلام‌نظر می‌کند و لاغیر.
جهانگیری: آمریکا به دنبال از پا درآوردن اقتصاد ایران است
۴ ساعت قبل / انقلاب اسلامی / جهانگیری / شهید بهشتی / شورای پول و اعتبار / جمهوری اسلامی ایران / وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی / قانون اساسی / اسحاق جهانگیری / وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی
جهانگیری: آمریکا به دنبال از پا درآوردن اقتصاد ایران است
معاون اول رئیس جمهور گفت: آمریکا به صورت جدی به دنبال این است تا به زعم خود بتواند اقتصاد ایران را از پا در آورد.
طولانی شدن دسترسی خانوارها به مسکن؛ راهکارهای دولت چیست؟
۴ ساعت قبل / محمد اسلامی / وزارت راه و شهرسازی / بنیاد مسکن انقلاب اسلامی / بانک مرکزی / مسکن / حسن روحانی / نرخ تورم
طولانی شدن دسترسی خانوارها به مسکن؛ راهکارهای دولت چیست؟
تهران- ایرناپلاس- طبق بررسی‌ها، شاخص دسترسی به مسکن در سال ۱۳۹۸ برای شهر تهران به ۱۴.۴ رسیده است؛ یعنی قیمت مسکن در این شهر ۱۴.۴ برابر درآمد سالانه خانوارها شده که اگر یک سوم این درآمد به خرید مسکن اختصاص یابد، ۴۳ سال لازم است که این ذخیره درآمدی تبدیل به یک آپارتمان ۷۵ متری شود. با توجه به این روند، دولت برای کاهش این فاصله، چه راهکارهایی در نظر گرفته است؟
یادداشت اختصاصی خالد القدومی، نماینده حماس در تهران: «عقلانیت مقاومت»
۴ ساعت قبل
یادداشت اختصاصی خالد القدومی، نماینده حماس در تهران: «عقلانیت مقاومت»
از نظر من از محورهای مهم پیام حضرت آیت الله خامنه‌ای ذکر و اشاره رهبر معظم انقلاب اسلامی به عقلانیت این مقاومت است که منافع ملت خود را در نظر می‌گیرد و همچنین همزمان، از هیچ حقی از حقوق مشروع خود چشم پوشی نمی‌کند.
۵ ساعت قبل / اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور / تحریم آمریکا علیه ایران / تحریم ایران
جهانگیری: دوره جدید تحریم‌ها ویژه است
به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری از بخش تعاون به عنوان یکی از بخش های مهم اقتصاد کشور یاد کرد و گفت: بخش تعاون یکی از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران و برخاسته از انقلاب اسلامی است که شهید بهشتی منادی آن در کشور بود.
سلطانی‌فر:  سرخابی‌ها از ظرفیت‌های مالیاتی مصوبات سران قوا منتفع خواهند شد
۵ ساعت قبل / سازمان خصوصی سازی / باشگاه پرسپولیس / باشگاه استقلال / مقام معظم رهبری / مسعود سلطانی فر
سلطانی‌فر: سرخابی‌ها از ظرفیت‌های مالیاتی مصوبات سران قوا منتفع خواهند شد
تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از ظرفیت‌های مالیاتی درخصوص مصوبه پنجاهمین جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا به تاریخ ۳ خرداد ۹۹ که به تایید رهبر معظم انقلاب نیز رسیده است، منتفع خواهند شد.
جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشور
۶ ساعت قبل
جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشور
جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشور سه شنبه ۱۷ تیر ماه با حضور سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیر خانه این ستاد برگزار شد .
مجلس انقلابی با حقوق و ودیعۀ مسکن غیرانقلابی!
۶ ساعت قبل / نمایندگان مجلس / حقوق نمایندگان مجلس
مجلس انقلابی با حقوق و ودیعۀ مسکن غیرانقلابی!
مجلس شورای ملی حاصل انقلاب مشروطه است. در مجلس اول نمایندگان اصناف حاضر بودند و حقوقی نمی‌گرفتند. در مجالس بعد هم کسانی نماینده می‌شدند که بیرون جایگاه و مرتبتی داشتند. یا مثل دکتر مصدق زمین دار و بی نیاز از مجلس یا مثل مدرس زندگی زاهدانه یا شخصیت‌های دیگر. بعد از انقلاب نیز تا چند دوره از این صحبت‌ها نبود و پرد‌اختی‌ها حساسیت ایجاد نمی‌کرد. جدای نمایندگانی که اصلا حقوقی دریافت نمی‌کردند دریافتی دیگران نیز متعارف بود.
افتتاح پروژه مهم حوزه دامپروری و کشاورزی توسط ستاد اجرایی فرمان امام در زرندیه
۷ ساعت قبل
افتتاح پروژه مهم حوزه دامپروری و کشاورزی توسط ستاد اجرایی فرمان امام در زرندیه
محمد مخبر رئیس ستاداجرایی فرمان امام در این مراسم با اشاره به تاکید رهبرمعظم انقلاب مبنی برورود ستاداجرایی به مباحث استراتژیک حوزه کشاورزی گفت: امروز فاز اول این پروژه ۳هزار رأسی با ایجاد ۲۲۰شغل مستقیم و غیرمستقیم و تولید ۱۵هزار تن شیر درسال افتتاح میشود.
پدران شهیدان صادق زاده، حیدری و جانبازان کاووسی، سیف و افشین آسمانی شدند
۸ ساعت قبل / دفاع مقدس / شهدای مدافع حرم / والدین شهدا / جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی / بنیاد شهید و امور ایثارگران
پدران شهیدان صادق زاده، حیدری و جانبازان کاووسی، سیف و افشین آسمانی شدند
تهران - ایرنا - پدر شهیدان والامقام حسین و مهدی صادق زاده زرندی از استان کرمان و ابراهیم و عبدالحسین حیدری از استان اصفهان و جانبازان گرانقدر ۷۰ درصد غلام‌حیدر کاووسی از استان خراسان رضوی، عزیزالله سیف از استان همدان و عبدالله افشین‌وند از استان آذربایجان غربی آسمانی شدند.
بزرگترین کتابخانه تخصصی حوزه ایثار و شهادت قم راه‌اندازی می‌شود
۸ ساعت قبل / دفاع مقدس / جنگ تحمیلی / قم / کتابخانه‌ / فرهنگ ایثار و شهادت
بزرگترین کتابخانه تخصصی حوزه ایثار و شهادت قم راه‌اندازی می‌شود
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم گفت: کتابخانه تخصصی حوزه ایثار و شهادت در استان قم در موزه انقلاب و دفاع مقدس استان راه اندازی می‌شود تا پاسخگوی مناسبی برای محققان و پژوهشگران این حوزه باشد.
پاسخ سازمان انرژی اتمی به ادعای انفجار در یک سایت هسته‌ای
۸ ساعت قبل / سازمان انرژی اتمی
پاسخ سازمان انرژی اتمی به ادعای انفجار در یک سایت هسته‌ای
در پی انتشار ادعای کذب عناصر ضد انقلاب در رسانه ها مبنی بر وقوع انفجار در مجتمع هسته ای شهید رضایی نژاد اردکان در استان یزد سازمان انرژی اتمی با انتشار اطلاعیه ای توضیحاتی در این خصوص ارائه کرد.
اجتماع مجازی دختران
۹ ساعت قبل / عفاف و حجاب / سردار قاسم سلیمانی
اجتماع مجازی دختران "حاج قاسم" در حمایت از حجاب
اجتماع بزرگ مجازی دختران حاج قاسم به همت گروه مردمی دختران انقلاب برگزار می‌شود.
همایش تبیین گام دوم انقلاب اسلامی در دستگاه قضا با محوریت شورا‌های حل اختلاف برگزار شد
۹ ساعت قبل / شوراهای حل اختلاف / قوه قضائیه / همایش تبیین گام دوم انقلاب اسلامی / گام دوم انقلاب اسلامی
همایش تبیین گام دوم انقلاب اسلامی در دستگاه قضا با محوریت شورا‌های حل اختلاف برگزار شد
ایلنا: همایش تبیین گام دوم انقلاب اسلامی در دستگاه قضا با محوریت شورا‌های حل اختلاف صبح امروز با حضور سعید عمرانی معاون دادستان کل کشور، اسماعیل حسن زاده معاون قضایی…
بسیج دانشجویی افق خود را حکومت بزرگ اسلامی قرار می‌دهد
۱۰ ساعت قبل / استانی-سیاسی / بسیج دانشجویی
بسیج دانشجویی افق خود را حکومت بزرگ اسلامی قرار می‌دهد
رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه مأموریت نخست بسیج تربیت نیروهای تراز برای انقلاب اسلامی است، گفت: بسیج دانشجویی که بیش از ۳۰ سال از تأسیس آن گذشته، بناست افق خود را حکومت بزرگ اسلامی قرار دهد.
اختصاص ۵۰ میلیارد تومان برای آزادی بیش از ۲ هزار زندانی جرائم غیرعمد
۱۰ ساعت قبل / بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی / سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور / سید پرویز فتاح
اختصاص ۵۰ میلیارد تومان برای آزادی بیش از ۲ هزار زندانی جرائم غیرعمد
تهران - ایرنا- رییس بنیاد مستضعفان از اختصاص ۵۰ میلیارد تومان از سوی این بنیاد برای آزادی ۲ هزار و ۵۷۴ زندانی جرائم غیرعمد خبر داد.
جزئیات آزادی ۲۵۷۴ زندانی جرائم غیرعمد توسط بنیاد مستضعفان
۱۰ ساعت قبل / بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی / پرویز فتاح / آزادی زندانیان
جزئیات آزادی ۲۵۷۴ زندانی جرائم غیرعمد توسط بنیاد مستضعفان
بنیاد مستضعفان برای آزادی ۲۵۷۴ زندانی جرائم غیرعمد با هدف حمایت از این زندانیان نیازمند و خانواده‌های آنان، مبلغ ۵۰ میلیارد تومان را تخصیص داد.
معرفی کتاب|نقش عجیب سازمان منافقین در "کودتای نقاب"
۱۱ ساعت قبل / کتاب و ادبیات / منافقین / مرکز اسناد انقلاب
معرفی کتاب|نقش عجیب سازمان منافقین در "کودتای نقاب"
با سازمان مجاهدین صحبت کرده‌ایم که در روز کودتا به نفع ما وارد کار نشوند؛ ما احتیاجی نداریم که به نفع ما وارد عمل شوند. همین قدر کفایت می‌کند که اگر فتوا و دستوری صادر شد، اسلحه به دست نگیرند و کار ما را سنگین‌تر نکنند.
نباید ۲۱ قشر بسیج به صورت جزیره‌ای عمل کنند
۱۱ ساعت قبل / استانی-سیاسی / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی / بسیج دانشجویی
نباید ۲۱ قشر بسیج به صورت جزیره‌ای عمل کنند
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه نباید ۲۱ قشر بسیج به صورت جزیره‌ای عمل کنند، گفت: اگر هم افزایی بین اقشار ۲۱گانه بسیج وجود داشته باشد قطعاً می‌توانیم مشکلات کشور را حل کنیم.
بسیج دانشجویی پیشقراول اجرای مطالبات مقام معظم رهبری باشد
۱۱ ساعت قبل / استانی-سیاسی / بسیج دانشجویی / دانشگاه بوعلی سینا / نهاد رهبری
بسیج دانشجویی پیشقراول اجرای مطالبات مقام معظم رهبری باشد
مسئول نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان همدان با بیان اینکه هر جا بر جوانان اعتماد و تکیه شده موفقیت‌ و پیروزی را شاهد بوده‌ایم، گفت: بسیج دانشجویی می‌تواند در اجرای مطالبات مقام معظم رهبری پیشقراول باشد.
دانشگاه از رسالت خود دور شده است
۱۲ ساعت قبل / دانشگاه / شورای عالی انقلاب فرهنگی / فضای مجازی
دانشگاه از رسالت خود دور شده است
تهران- ایرنا- نماینده مردم مینودشت در مجلس شورای اسلامی گفت: مدرک‌گرایی بیش ‌از حد مورد توجه قرار گرفته و دانشگاه از رسالت خود دور شده است.
استارت تمرینات استقلال از پنجشنبه
۱۲ ساعت قبل / استقلال / ویروس کرونا
استارت تمرینات استقلال از پنجشنبه
ایلنا: آن دسته از بازیکنان استقلال که مبتلا به ویروس کرونا نشدند فردا در مجموعه ورزشی انقلاب تست می دهند.
مجمع روحانیون مبارز؛ طمع به وقت فتنه، عافیت‌طلبی به وقت پاسخ‌گویی
۱۲ ساعت قبل / مجمع روحانیون مبارز / موسوی خوئینی ها / مجید انصاری / محمدعلی ابطحی / اصلاح طلبان / انتخابات ریاست‌جمهوری سال 88 / حزب کارگزاران سازندگی / حسن روحانی / عباس عبدی
مجمع روحانیون مبارز؛ طمع به وقت فتنه، عافیت‌طلبی به وقت پاسخ‌گویی
مجمع روحانیون که برخی چهره‌های خود از جمله مجید انصاری را به دولت فرستاده بود، حال نه بابت عملکرد دولت روحانی حاضر به پاسخگویی است و نه بابت اظهارات عضو شاخص خود که این مشکلات را متوجه شخص رهبر معظّم انقلاب کرده است!
۱۹ سهمیه کنکور تبدیل به یک معضل شده است
۱۲ ساعت قبل / سهمیه کنکور / شورای عالی انقلاب فرهنگی / کنکور سراسری
۱۹ سهمیه کنکور تبدیل به یک معضل شده است
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان گلستان با بیان اینکه ۱۹ سهمیه کنکور تبدیل به یک معضل شده است، گفت: کنکور مسئله اولیست که نیاز به تدبیر مشترک شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی دارد و امیدواریم که در یک همکاری نزدیک در این زمینه به نتیجه برسیم.
هادی غفاری: شهید بهشتی به مسعود رجوی پیشنهاد شهردار تهران را داد
۱۲ ساعت قبل
هادی غفاری: شهید بهشتی به مسعود رجوی پیشنهاد شهردار تهران را داد
هادی غفاری گفت: خاطرم هست شهید بهشتی در سال اول انقلاب به مسعود رجوی پیشنهاد داد شما بیایید شهردار تهران شوید. ما در شورای انقلاب مطرح می‌کنیم و تصویب می‌شود. آقای مهدیان شاهد است. آقای بهشتی اصطلاحی داشت که می‌گفت انقلاب دافعه حداقلی و جاذبه حداکثری داشته باشد و تا می‌توانید جذب کنید. حتی تعبیر یکی از دوستان ما این بود که دشمن را تبدیل کنید به بی‌طرف، بی‌طرف را به یار خودمان و یار خودمان را به فدایی خودمان. آقای بهشتی معتقد بود این‌ها را باید جذب کرد. این‌ها بچه‌های انقلاب‌اند.
معضل سهمیه های کنکور نیازمند تدبیر مجلس و شورایعالی انقلاب فرهنگی است
۱۲ ساعت قبل / سید سعیدرضا عاملی / شورای عالی انقلاب فرهنگی / کنکور
معضل سهمیه های کنکور نیازمند تدبیر مجلس و شورایعالی انقلاب فرهنگی است
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: ۱۹ نوع سهمیه در کنکور داریم که تبدیل به معضل شده و نیازمند تدبیر مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی است.
عضو اتحادیه جهانی زنان مسلمان: به برکت انقلاب اسلامی، اعتماد به ‌نفس جوانان و زنان برآورده شده است
۱۳ ساعت قبل / اخبار ایران (بین‌الملل)
عضو اتحادیه جهانی زنان مسلمان: به برکت انقلاب اسلامی، اعتماد به ‌نفس جوانان و زنان برآورده شده است
غدیر جمال گفت: در جمهوری اسلامی ایران، هیچ تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد. زنان مانند مردان حق تعیین سرنوشت خود را دارند و در انتخاب کردن، تفکر، آموزش و هر نوع فعالیت اقتصادی و اجتماعی آزادند.
رهبر انقلاب اسلامی ایران: حرکت مقاومت فلسطین توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی را ناکام کرد/ ایران از هیچ کوششی برای حمایت از مردم فلسطین دریغ نخواهد کرد
۱۳ ساعت قبل / پیام به هنیه / حرکت مقاومت فلسطین / رهبر انقلاب اسلامی ایران
رهبر انقلاب اسلامی ایران: حرکت مقاومت فلسطین توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی را ناکام کرد/ ایران از هیچ کوششی برای حمایت از مردم فلسطین دریغ نخواهد کرد
شفقنا- رهبر انقلاب اسلامی ایران در پیامی خطاب به هنیه خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی ایران به حکم وظیفه دینی و انسانی خود هرگز از هیچ تلاشی برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین در راستای بازپس گیری حقوق خود و...
وبینار «عصر جدید فضا، چالش‌ها و فرصت‌ها» برگزار می شود
۱۳ ساعت قبل / فناوری فضایی / پژوهشگاه فضایی ایران / انقلاب صنعتی / هادی رضایی
وبینار «عصر جدید فضا، چالش‌ها و فرصت‌ها» برگزار می شود
وبینار «عصر جدید فضا، چالش‌ها و فرصت‌ها» در راستای بررسی چالش‌ها و فرصت‌های دوران جدید فناوری فضایی از وجوه مختلف، توسط پژوهشگاه فضایی ایران برگزار می شود.
موافقت با کاهش دانشگاهها به ۴۴ دانشگاه جامع/ ۱۹ سهمیه کنکور معضل شده است
۱۳ ساعت قبل / سعید رضا عاملی / شورای عالی انقلاب فرهنگی / سند آمایش سرزمینی
موافقت با کاهش دانشگاهها به ۴۴ دانشگاه جامع/ ۱۹ سهمیه کنکور معضل شده است
آغاز به کار سینما فردوسی بیرجند با اکران فیلم شنای پروانه
۱۳ ساعت قبل / اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی / بخش خصوصی / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی / مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان / معاون
آغاز به کار سینما فردوسی بیرجند با اکران فیلم شنای پروانه
ایلنا: سینما فردوسی بیرجند پس از بازسازی و نوسازی بازگشایی شد.
قدردانی حماس از پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی
۱۳ ساعت قبل
قدردانی حماس از پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی
غزه - ایرنا - جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)  با تاکید بر اینکه محور مقاومت در مقابل طرح صهیونیستی - آمریکایی در منطقه متحد است، از پیام رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای به اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی این جنبش قدردانی و اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران همواره یکی از حامیان مقاومت در فلسطین بوده است .
چندکلمه با نمایندگان بداخلاق انقلابی‌نما /با رگ گردن متورم، انقلابی‌گریتان را اثبات می‌کنید؟/با هو کردن چوب حراج به آبروی موکلین خود می‌زنید
۱۴ ساعت قبل / سید عبدالجواد موسوی / مجلس یازدهم / دولت / محمدجواد ظریف
چندکلمه با نمایندگان بداخلاق انقلابی‌نما /با رگ گردن متورم، انقلابی‌گریتان را اثبات می‌کنید؟/با هو کردن چوب حراج به آبروی موکلین خود می‌زنید
سید جواد موسوی در یادداشتی در روزنامه شهرآرا نوشت: رقت بار است. این که عده ای پس از چهل و یک سال از پیروزی انقلاب هنوز فکر می کنند برای اثبات انقلابی گری شان باید داد و بیداد راه بیندازند و رگ گردن متورم کنند یعنی یک جای کار حسابی می لنگد.
انتقادات صریح نماینده مجلس: رهبر انقلاب بیشتر از همه ما ظریف را می‌شناسند /دروغگو خطاب کردن وزیر یعنی هنوز به عقلانیت کامل نرسیده‌ایم
۱۴ ساعت قبل / محمدجواد ظریف / مجلس یازدهم / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب
انتقادات صریح نماینده مجلس: رهبر انقلاب بیشتر از همه ما ظریف را می‌شناسند /دروغگو خطاب کردن وزیر یعنی هنوز به عقلانیت کامل نرسیده‌ایم
نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی حواشی جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر امور خارجه را مظهر بی‌اخلاقی توصیف کرد و به ایسنا گفت: این رفتارها نشانه این است که ما هنوز به عقلانیت کامل نرسیده‌ایم.
درباره کاوه گلستان
۱۴ ساعت قبل / جنگ تحمیلی / دفاع مقدس / کردستان / رئالیست / گلستان / عراق / ابراهیم گلستان / آبادان
درباره کاوه گلستان
تهران- ایرنا- کاوه گلستان یکی از تأثیرگذارترین عکاسان ایران در حوزه‌ مستند اجتماعی به شمار می‌رود که روایت‌های تصویری‌اش در مقام عکاس و مستندساز علاوه بر بازتاب‌های داخلی در رسانه‌ها و مطبوعات جهان انعکاس فراوانی داشته است و در واقع بخشی از حافظه تصویری جهانیان از انقلاب ایران و جنگ تحمیلی، مربوط به عکس‌ها و مستندهای تصویری کاوه گلستان است.
رییس بنیاد مسکن خبر داد:
تحویل زمین برای ساخت ۵۲ هزار واحد مسکن ملی
۱۵ ساعت قبل
رییس بنیاد مسکن خبر داد: تحویل زمین برای ساخت ۵۲ هزار واحد مسکن ملی
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بنیاد مسکن برای ساخت ۵۲ هزار واحد مسکونی در طرح مسکن ملی، زمین‌های جدیدی را تحویل گرفته و ساخت ۶ هزار واحد مسکونی در استان‌های مختلف را آغاز کرده است.
شرایط برای برکناری دولت از زمان بنی‌صدر بدتر نیست!
۱۵ ساعت قبل
شرایط برای برکناری دولت از زمان بنی‌صدر بدتر نیست!
برکناری بنی صدر در حالی انجام شد که او اولین رئیس جمهور کشور انقلاب کرده جمهوری اسلامی بود، در آن برهه موضوع گروگان های آمریکایی وجود داشت، کشور درگیر یک جنگ سخت با رژیم بعثی صدام بود، تازه انقلاب به ثمر نشسته بود، کشور درگیر موضوع تجزیه طلبی بود و هزار و یک مشکل دیگر هم وجود داشت، اما وقتی دیدند که دولت پای کار انقلاب نیست، با شجاعت اقدام به برکناری آن کردند...
گزارشگر ویژه سازمان ملل: ترور ژنرال سلیمانی نقض منشور ملل متحد بود
۱۶ ساعت قبل / ترور سردار سلیمانی / گزارشگر ویژه سازمان ملل
گزارشگر ویژه سازمان ملل: ترور ژنرال سلیمانی نقض منشور ملل متحد بود
به گزارش فارس، «اَگنِس کالامارد» گزارشگر ویژه سازمان ملل در حوزه ترورهای غیرقانونی و خودسرانه در دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر این سازمان، بامداد امروز (سه‌شنبه به وقت تهران) جنایت آمریکا در به شهادت رساندن سردار سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را غیرقانونی خواند.
توقیف کشتی های متخلف ترال در دریای عمان توسط سپاه + عکس
۱۶ ساعت قبل
توقیف کشتی های متخلف ترال در دریای عمان توسط سپاه + عکس
پیرو موضوع شکایت جامعه صیادان منطقه کنارک و زرآباد مبنی بر صید غیرقانونی در ساعات پایانی شب توسط کشتی های ترال، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کنارک سیستان و بلوچستان با همکاری نیروی دریایی سپاه اقدام به توقیف این کشتی ها متخلف نمودند. این دو کشتی هم اکنون در اسکله چابهار توقیف هستند. منبع: ایرنا
ممنوعیت خروج کاه و کلش از کرمانشاه
۱۶ ساعت قبل / دادستان کرمانشاه / کاه و کلش / کرمانشاه / استانی-اجتماعی
ممنوعیت خروج کاه و کلش از کرمانشاه
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه به پلیس راه استان دستور داد تا مانع از خروج هرگونه محموله کاه و کلش از استان شود.
تصمیم قوه قضائیه برای مدیران خاطی اقتصاد/ بی‌اطلاعی تاجزاده از اعدام
۱۶ ساعت قبل / آیت الله رئیسی / قوه قضاییه / گرانی / وبلاگ مشرق / عدم نظارت بر قیمتها / روحانی / اسحاق جهانگیری / مشرق نیوز / سازمان بازرسی / چین
تصمیم قوه قضائیه برای مدیران خاطی اقتصاد/ بی‌اطلاعی تاجزاده از اعدام "اصلاح‌طلبان چینی"!
رئیس قوه قضائیه اخیراً در سخنانی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفته است:‌ سیاست قطعی دستگاه قضایی پیگیری و مواخذه مسئولی است که به وظایف خود عمل نکرده است.
ببینید | نامه شدیداللحن آیت‌الله خامنه‌ای و دستنوشته صریح شهید چمران در شب آزادسازی سوسنگرد در زمان بنی صدر
۱۷ ساعت قبل / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب / شهید مصطفی چمران / ابوالحسن بنی صدر
ببینید | نامه شدیداللحن آیت‌الله خامنه‌ای و دستنوشته صریح شهید چمران در شب آزادسازی سوسنگرد در زمان بنی صدر
روایت شنیدنی از عملیات آزادسازی سوسنگرد با دستور صریح آیت‌الله خامنه‌ای و شهید چمران منبع : خبرگزاری فارس
برگزاری دوومیدانی قهرمانی کشور معلولان در شهریور/ پیش‌بینی کسب ۲۲ سهمیه پارالمپیک توکیو
۱۷ ساعت قبل / دوومیدانی معلولان
برگزاری دوومیدانی قهرمانی کشور معلولان در شهریور/ پیش‌بینی کسب ۲۲ سهمیه پارالمپیک توکیو
سرمربی تیم ملی دوومیدانی معلولان از برگزاری مسابقات دوومیدانی قهرمانی کشور در اواخر شهریور خبر داد و گفت: در صورت موافقت ستاد ملی مقابله با کرونای وزارت ورزش و جوانان این مسابقات که حکم انتخابی تیم ملی را دارد اواخر شهریور در مجموع ورزشی آفتاب انقلاب برگزار خواهد شد.
۲۱ ساعت قبل
نگرش نفتی مجمع تشخیص
به‌تازگی علی آقامحمدی، عضو بانفوذ مجمع تشخیص مصلحت نظام که نقش‌های مهم و استراتژیکی در حوزه مشورتی و اجرایی در کشور داشته، سخنانی درباره صادرات نفت مطرح کرده که بسیار قابل ‌تأمل است. او گفته: «باید تولید نفت‌مان را به ۸.۵ میلیون بشکه در روز برسانیم. البته با توجه به تحریم‌ها و اعمال فشارها این امر نشدنی به نظر می‌رسد ولی زمانی که قرارداد خود را با کشورهایی نظیر چین محکم منعقد کرده باشیم قطعا پشتوانه تولید خواهیم داشت. باید تولید را افزایش دهیم چرا که عربستان به ۱۱ میلیون بشکه، امریکا ۱۰ میلیون بشکه و روسیه به ۱۰ میلیون بشکه تولید ارتقا یافته‌اند.» او چین را مشتری بالقوه نفت ایران توصیف کرد که به پشتوانه همین مشتری عمده می‌توانیم تولید نفت خود …
۲۱ ساعت قبل
تاریخ اروپای مدرن
کتاب «تاریخ اروپای مدرن» نوشته تی. سی. دبلیو بلنینگ که شامل 11 روایت از موضوعات فرهنگی و سیاسی در اروپای مدرن است، منتشر شد. این کتاب را 11 فیلسوف و مورخ برجسته جهان تالیف و در قالب کتابی در انتشارات آکسفورد منتشر کرده‌اند. «تاریخ اروپای مدرن» نگاهی به تاریخ اروپا از انقلاب کبیر فرانسه تا اواخر قرن بیستم انداخته است و بنابر گفته تدوین‌کننده آن روایتی است از چگونگی تعریف رابطه تازه اروپا و جهان.  این کتاب با ترجمه ابراهیم عامل محرابی در ۵۱۰ صفحه و با قیمت ۵۱ هزار تومان در انتشارات «علمی و فرهنگی» روانه بازار کتاب شده است.
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی   نگرفتیم؟
۲۲ ساعت قبل / اشتغال / اصلاح الگوی مصرف / جامعه / رهبر معظم انقلاب اسلامی / مشکلات
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟
ده سال پیش رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) با اشراف کامل بر شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی کامل از آینده جامعه،
۲۴ ساعت قبل
ایران هرگز از هیچ تلاشی برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین فروگذار نخواهد کرد
رهبر معظم انقلاب در پیامی خطاب به اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس، خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی ایران به حکم وظیفه دینی و انسانی خود هرگز از هیچ تلاشی برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین در راستای بازپس گیری حقوق خود و دفع شر رژیم صهیونیستی فروگذار نخواهد کرد.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری، متن پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به این شرح است: «مرقومه جنابعالی درخصوص تحولات اخیر در عرصه فلسطین عزیز را با دقت ملاحظه کردم. از اینکه حرکت مقاومت فلسطین با مجاهدت و ایستادگی خود در برابر توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی موجبات ضعف و ناکامی آنها را فراهم آورده و در مقابل، عزت و سربلندی امت اسلامی را باعث گردیده است خداوند متعال را شکر می‌گزارم و از شما مجاهدان شجاع تشکر و قدردانی می‌کنم.دشمن …
۲۴ ساعت قبل
وزارت خارجه در مقابل دوستان داخلی هم مجبور است از خود دفاع کند
وزیر امور خارجه با بیان اینکه «امروز وزارت امور خارجه در صحنه خارجی با کشورها و گروه‌هایی مواجه است که از همه توان خود برای فشار بر مردم ایران استفاده می‌کنند»، گفت: همانطور که دیروز هم در جلسه مجلس مشاهده شد، وزارت امور خارجه در مقابل دوستان داخلی هم مجبور است از خود دفاع کند.به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ظهر دوشنبه در نشست مدیران ارشد وزارت امور خارجه با معاون اول رئیس جمهوری اظهار کرد: امروز وزارت امور خارجه در صحنه خارجی با کشورها و گروه‌هایی مواجه است که از همه توان خود برای فشار بر مردم ایران استفاده می‫کنند.وی افزود: شاید کمتر زمانی برای کشوری این میزان فشار از سوی برخی قدرت‌ها به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی تدارک دیده شده بود؛ این اتفاق به دلیل بالندگی و توانمندی‌های …
۲۴ ساعت قبل
تفاهم‌نامه پرداخت تسهیلات برای احداث و تکمیل مسکن روستایی امضا شد
بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تقاهم‌نامه‌ای را به ارزش ۹۰۰ میلیارد ریال امضا کردند تا براساس آن به افراد واجد شرایط برای کمک به احداث و تکمیل مسکن روستایی تسهیلات پرداخت شود.مراسم امضای تفاهم‫نامه پرداخت تسهیلات برای احداث و تکمیل مسکن روستایی با حضور عیسی امامی و سلیمان توکلی اعضای هیئت مدیره، نجدی مدیر امور استان‫ها، محبوبه رنجبر رئیس اداره کل روابط عمومی و سلطانیان مدیرشعب استان تهران بانک مهر ایران و علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار شد.سلیمان توکلی عضو هیئت مدیره بانک مهر ایران در مراسم انعقاد تفاهم‫نامه این بانک با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار کرد: این تفاهم‌نامه اقدام ارزشمندی است که در زمینه احداث، بازسازی و تعمیر خانه‌ های روستاییان از سوی بنیاد …
۲۴ ساعت قبل
ویلاهای غیرمجاز یکی از شهرداران و بستگانش تخریب شد
دادستان عمومی و انقلاب شهریار گفت: ویلاهای لوکس یکی از شهرداران شهرستان شهریار و بستگان وی که به صورت غیرمجاز در اراضی زراعی و باغات ساخته شده بود، قلع و قمع شد.به گزارش فارس، حمید عسگری پور از آزادسازی ۵۹ هزار متر مربع از اراضی در راستای اجرای تبصره دو ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات خبر داد و بیان کرد: این اراضی واقع در منطقه مهرچین بودند که با دستور قضایی از آن‌ها رفع تصرف به عمل آمد. دادستان عمومی و انقلاب شهریار خاطرنشان کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز در این راضی شامل ویلاهای لوکس، دیوارکشی، احداث‌ بنا، محوطه‌سازی، آلاچیق و استخر بود که با قلع و قمع آن‌ها، اراضی مذکور به حالت اولیه اعاده شد. وی تصریح کرد: در راستای آزادسازی‫های صورت‫گرفته ویلاهای لوکس یکی از شهرداران شهرستان شهریار …
۲۴ ساعت قبل
خانه به همه می‌رسد؟
با وجود آنکه قیمت مسکن آنقدر بالا رفته که عمده جوان‌ها از خرید ناتوان شده‌اند، افزایش ساخت و ساز در کنار سیاست‌های مالیاتی می‌تواند به خانه‌دار شدن متقاضیان بینجامد؛ البته اگر عزم جدی در این زمینه باشد که معاون وزیر راه و شهرسازی می‌گوید وجود دارد.پس از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از اهداف اصلی نظام، تامین مسکن مناسب برای تمامی اقشار بوده است. حالا بعد از گذشت چهار دهه عنوان می‌شود خانه نخرید تا ارزان شود. اینکه چه اتفاقی افتاده که اصل ۳۱ قانون اساسی مبنی بر تامین مسکن، به نتیجه مطلوب نرسد به نبود سیاست‌های اصولی در بخش مسکن برمی‌گردد.به گزارش ایسنا، اوایل انقلاب با واگذاری زمین‌های دولتی به خانواده‫ها، رونقی در بخش ساخت و ساز ایجاد شد. تقریباً تا اوایل دهه ۷۰ بحران مسکن مثل شرایط فعلی نبود اما …
۲۴ ساعت قبل
افشاگری نماینده زن مجلس درباره درخواست حضور در هیئت رئیسه زنان باید بچه‌داری کنند!
جایی برای زن‌ها نیست؟گروه سیاسی: چهل سال پیش، کمی قبل از انتخابات اولین دوره مجلس شورای اسلامی، زمانی که برخی موضوع درخواست عدم اجازه کاندیداتوری به زنان برای حضور در انتخابات مجلس را مطرح کردند، امام خمینی(ره) با این مسئله مخالفت کردند. ایشان در دیداری با زنان گفتند: «شما باید در همه صحنه‌ها و میدان‌ها آنقدرى که اسلام اجازه داده وارد باشید. مثل انتخابات که امروز عملى است که باید انجام بگیرد و صحبت روز است در ایران، خانم‌ها همان طورى که مردها فعالیت مى‌کنند براى انتخابات، خانم‌ها هم باید فعالیت بکنند براى اینکه فرقى مابین شما و دیگران در سرنوشت‫تان نیست‏». هر چند از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون، نمونه‌های فراوانی از حضور زنان در مدیریت‌های سطوح گوناگون، تا معاونت ریاست جمهوری وجود داشته است، …
۲۴ ساعت قبل
مردم انتظار دارند که هر کس نسبت به مسئولیتش پاسخگو باشد
رئیس‫ قوه قضائیه گفت: نباید منابع کشور در اختیار افراد بی‫صلاحیتی قرار بگیرد که به تعهدات خود عمل نمی‌کنند. سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه با تشکر از زحمات همکاران دستگاه قضا بابت رسیدگی جهادی به پرونده‌های قضایی همزمان با شیوع کرونا، گفت: تلاش همکاران دستگاه قضایی که با وجود شیوع بیماری کرونا و مشکلات ناشی از آن تلاش می‌کنند تا پرونده ‎های مردم به موقع رسیدگی شده و دچار اطاله دادرسی نشود قابل تقدیر است. رئیس‫ قوه قضائیه رعایت مسائل بهداشتی در سراسر کشور و در جریان رسیدگی به این پرونده‌ ‎ها را یک ضرورت دانسته و گفت: همکاران قضایی در سراسر کشور به نحوی اقدام کنند که هم کار مردم راه بیافتد و هم سلامتی مردم و کارکنان دستگاه قضا تامین شود. تامین سلامت مراجعه‌کنندگان و همکاران قضایی …
۲۴ ساعت قبل
ناکام‌ترین کمونیست (9 )
مهران اکبری قاضی چاکیبعد از کمی پیاده روی(حتی در اتاق) غرق تفکر می‌شد. (غرق تفکرشدن در طول روز و شب هم تکرار می‌شد) گویی تمام آنچه که باید در طول روز انجام دهد را برنامه ریزی و راجع به سوژه‌هایی که قرار بود قلم بزند تفکر می‌کرد. او در طول روز تمام مکونات ذهنیش را به منشیش در اتاق کارش دیکته می‌کرد.البته تمام روز به مطالعه یا نگارش نمی‌گذشت. بلکه به شکار یا شطرنج هم می‌پرداخت.او یک بولتن اعتراضی مربوط به اپوزیسیون شوروی به کمک تروتسکیست‌ها و پسربزرگش «لف» به راه انداخت که بعدها شد تریبون افشای جنایات استالین در جهان. تروتسکیست‌ها از سراسر جهان برای محافظت از جان بت محبوب خود، خود را به بیوک آدا رساندند و شبانه روز از خانه او و از جانش محافظت می‌کردند. «زینا» دختر بزرگش و«سرگئی» پسر کوچکش در شوروی …
ناموازنه‌های سیاست ایران
۲۴ ساعت قبل
ناموازنه‌های سیاست ایران
آرمان فرهادی‌ _ کارشناس مسایل سیاسی بررسی سیاست داخلی و خارجی ایران در بیش از 3دهه از پایان جنگ تحمیلی، نشانگر عدم‌موازنه‌های اساسی است که در حقیقت مبانی و اصول بنیادی نظام سیاسی منتج از انقلاب اسلامی را تشکیل می‌دهد. جمهوریت و اسلامیت، آزادی و عدالت، آزادی و امنیت یا استقلال، و در حوزه سیاست خارجی عدم‌تعهد یا نوعی موازنه منفی میان شرق و غرب با راهبرد نه شرقی و نه غربی، اهم این موازنه‌هاست. به بیان دیگر، اگرچه روی کاغذ و به‌صورت تئوریک این موازنه‌ها از ابتدای انقلاب مطرح بوده است، اما در حوزه …
پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه رئیس دفتر سیاسی حماس
۲۴ ساعت قبل
پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه رئیس دفتر سیاسی حماس
رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس نوشتند: «جمهوری اسلامی همچون گذشته به حکم وظیفه دینی و انسانی و مبتنی بر اصول ارزشی انقلاب اسلامی از هیچ کوششی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین دریغ نخواهد کرد.» به گزارش ایرنا، حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای در پاسخ به نامه، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس فرمودند: «مرقومه جنابعالی درخصوص تحولات اخیر در عرصه فلسطین عزیز را با دقت ملاحظه کردم. از اینکه حرکت مقاومت فلسطین با مجاهدت و ایستادگی خود در برابر توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی …
خاطرات آیت‌الله هاشمی؛ ۱۶ تیر ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶: ری شهری  برای فعال کردن حزب خود مشورت کرد، گفت آیت‌الله خامنه‌اى نظر صریحى نداده‌اند / ضمن این تذکر که در نظام ولایت فقیه، حزب‌ها نمى‌توانند قدرتمند بشوند، اصل حزب را تأیید کردم / مهاجرانى از  نحوه عمل دادگاهش شکایت کرد
۲۴ ساعت قبل
خاطرات آیت‌الله هاشمی؛ ۱۶ تیر ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶: ری شهری برای فعال کردن حزب خود مشورت کرد، گفت آیت‌الله خامنه‌اى نظر صریحى نداده‌اند / ضمن این تذکر که در نظام ولایت فقیه، حزب‌ها نمى‌توانند قدرتمند بشوند، اصل …
خاطرات آیت الله هاشمی: آقای [محمدحسن] رحیمیان، [رییس بنیاد شهید]، دو رونوشت از دو نامه آورد که برای امام در اوایل انقلاب نوشته بودم. یکی به امضای من و دیگری به امضای من و آقایان خامنه‌ای و باهنر و بهشتی و موسوی اردبیلی که هر دو به خط من و انشای من است؛ جالب است و تاریخی
چه‌قدر با سیا و موساد تصادف می‌کنند؟!
۲۴ ساعت قبل / وزارت اطلاعات / خاورمیانه / سیا / مایکل لدین / مجمع روحانیون / موسوی خوئینی‌ها / مجلس / سازمان مجاهدین انقلاب / روحانی / اصلاح طلبان
چه‌قدر با سیا و موساد تصادف می‌کنند؟!
جمهوری اسلامی با وجود برخی چالش‌ها، در بی‌نظیرترین موقعیت اقتدار در مقابل جبهه استکبار به‌سر می‌برد.
کدام خلیج، دریا و سواحل ایران زیر رصد سپاه پاسداران است؟ /تفاوت ماموریت‌های نیروی دریایی ارتش و سپاه از زبان سردار تنگسیری
۲۶ ساعت قبل / نیروی دریایی ارتش - نیروی دریایی سپاه / ارتش جمهوری اسلامی ایران / سپاه پاسداران / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب
کدام خلیج، دریا و سواحل ایران زیر رصد سپاه پاسداران است؟ /تفاوت ماموریت‌های نیروی دریایی ارتش و سپاه از زبان سردار تنگسیری
سردار تنگسیری گفت: نیروی دریایی سپاه مسئولیت خلیج‌فارس و مأموریت حفاظت از جزایر، سواحل، فلات قاره، سکوهای نفتی و عبور و مرور در تنگه هرمز را عهده‌دار است.
تصاویر: من ماسک می زنم
۲۶ ساعت قبل
تصاویر: من ماسک می زنم
با دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا، از روز یکشنبه ۱۵ تیرماه استفاده از ماسک در تمامی اماکن سرپوشیده و همچنین مراکز پرازدحام اجباری شده است. این روزها با اوج گرفتن شیب شیوع ویروس کرونا، توصیه‌ها برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌ویژه استفاده از ماسک در اجتماعات افزایش یافته است. به گفته کارشناسان استفاده از ماسک می‌تواند تا درصد قابل توجهی میزان شیوع ویروس را کاهش دهد. لزوم استفاده از ماسک به قدری جدی است که رهبر انقلاب نیز اخیراً به‌طور خاص به این مساله اشاره و بر استفاده همگانی از ماسک تاکید کرده‌اند.
معاون استاندار: انتصاب فرمانداران زن در سیستان وبلوچستان نوید بخش توسعه است
۲۷ ساعت قبل / تفتان / انتصاب / سیستان و بلوچستان / استانی-سیاسی
معاون استاندار: انتصاب فرمانداران زن در سیستان وبلوچستان نوید بخش توسعه است
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان وبلوچستان گفت: انتصاب مدیران بر اساس توانمندی هایشان است و و رویکرد دولت تدبیر و امید و استاندار سیستان وبلوچستان رویکردی عدالت طلبانه و برگرفته از منویات رهبر معظم انقلاب است.
ویدیو| حضور بازیکنان استقلال برای گرفتن تست مجدد کرونا توسط آزمایشگاه مد نظر سازمان لیگ
۲۷ ساعت قبل / استقلال / ویروس کرونا / حواشی / ویژه
ویدیو| حضور بازیکنان استقلال برای گرفتن تست مجدد کرونا توسط آزمایشگاه مد نظر سازمان لیگ
حضور بازیکنان تیم استقلال در مجموعه ورزشی انقلاب برای گرفتن تست کرونا توسط آزمایشگاه مد نظر سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال و ستاد ملی مبارزه کرونا و ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال را ببینید.
علت حمایت های مکرر رهبر انقلاب از ظریف به روایت جهانگیری /در مجلس سوم ۱۰۰ نماینده از وزیر خارجه سوال کردند، رهبری تذکر داد
۲۷ ساعت قبل / اسحاق جهانگیری / محمدجواد ظریف / دولت دوازدهم / مجلس یازدهم
علت حمایت های مکرر رهبر انقلاب از ظریف به روایت جهانگیری /در مجلس سوم ۱۰۰ نماینده از وزیر خارجه سوال کردند، رهبری تذکر داد
معاون اول رییس جمهور با اشاره به تمجید مقام معظم رهبری از ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در جلسات متعدد به عنوان انسانی دلسوز، صادق و شجاع، گفت: نمایندگان ملت ایران در دستگاه دیپلماسی کشور باید در میدان‌های مختلف بین المللی از جایگاه و پشتوانه قوی داخلی برخوردار باشند همان گونه که در کشورهای دیگر نیز مسئولین سیاست خارجی به عنوان نمایندگان مجموعه نظام و ملت‌ها از پشتوانه داخلی برخوردار هستند.
تامین مسکن از مهمترین دغدغه‌های دولت است/ قدردانی از تلاش‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت مسکن محرومان
۲۸ ساعت قبل / بنیاد مسکن انقلاب اسلامی / وزارت راه و شهرسازی / روحانی / دولت تدبیر و امید / ایران / علیرضا تابش / وزارت کشاورزی / اخبار داغ
تامین مسکن از مهمترین دغدغه‌های دولت است/ قدردانی از تلاش‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت مسکن محرومان
رئیس‌جمهور تامین مسکن نیازمندان واقعی که در طرح مسکن یکم ثبت‌نام و پول واریز کرده اند را اولویت اصلی دولت خواند و گفت: همه تلاش ما این است تا پایان این دولت، آنها صاحب مسکن مناسب شوند.
هم نشینی نفاق با دشمن، دیرینه و مستحکم است
۲۸ ساعت قبل
هم نشینی نفاق با دشمن، دیرینه و مستحکم است
جریان نفاق با پنهان کردن اهداف خویش، سعی می‌کند مدیریت انحراف را بر عهده گرفته و با ورود به همه منافذ و مبادی تأثیرگذار، شریان های حیاتی انقلاب را نشانه بگیرد.
حضور استقلالی در مجموعه انقلاب جهت تست کرونا
۲۸ ساعت قبل
حضور استقلالی در مجموعه انقلاب جهت تست کرونا
ایلنا: بازیکنان تیم فوتبال استقلال تهران برای پشت سر گذاشتن تست کرونا در مجموعه انقلاب حضور یافتند.
علی‌نژاد: از ظرفیت‌های قانونی برای حمایت از ورزش ناشنوایان باید بهره ببریم
۲۸ ساعت قبل / فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان
علی‌نژاد: از ظرفیت‌های قانونی برای حمایت از ورزش ناشنوایان باید بهره ببریم
مهدی علی نژاد ظرفیت های قانونی در قالب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و برخورداری از سانس ها و امکانات مختلف ورزشی به ناشنوایان را مهم ارزیابی کرد و گفت: نگاه حمایتی وزارت ورزش و جوانان به این فدراسیون همچنان ادامه خواهد داشت .
تحویل مسکن به افراد ثبت نام کننده در طرح مسکن یکم اولویت اول دولت است
۲۹ ساعت قبل / راه و شهرسازی / علیرضا تابش / وزارت کشاورزی / بنیاد مسکن انقلاب اسلامی / حجت الاسلام حسن روحانی
تحویل مسکن به افراد ثبت نام کننده در طرح مسکن یکم اولویت اول دولت است
رئیس جمهور گفت: تحویل مسکن به افراد ثبت نام کننده در طرح مسکن یکم اولویت اول دولت است.
ثبت نام کنندگان طرح مسکن یکم تا پایان دولت صاحب خانه می‌شوند
۲۹ ساعت قبل / دولت تدبیر و امید / وزارت راه و شهرسازی / بنیاد مسکن انقلاب اسلامی / حسن روحانی / علیرضا تابش / بازار مسکن
ثبت نام کنندگان طرح مسکن یکم تا پایان دولت صاحب خانه می‌شوند
تهران - ایرنا - رییس جمهوری تامین مسکن نیازمندان واقعی که در طرح مسکن یکم ثبت نام کرده و پول واریز کرده‌اند را اولویت اول و اصلی دولت عنوان کرد و گفت: حدود ۳۳۰ هزار نفر در این طرح سرمایه گذاری کرده‌اند که تلاش می‌کنیم تا پایان این دولت، آنها صاحب مسکن مناسب شوند.
پاسخ امام خامنه‌ای به نامه
۳۰ ساعت قبل / امام خامنه‌ای / حماس / اسماعیل هنیه
پاسخ امام خامنه‌ای به نامه "اسماعیل هنیه"
رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند: جمهوری اسلامی همچون گذشته از هیچ کوششی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و استیفای حقوق آنان و همچنین دفع شر رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی دریغ نخواهد کرد.
انقلاب مظلوم ما
۳۱ ساعت قبل / انقلاب اسلامی ایران / انقلابیون
انقلاب مظلوم ما
 
ظریف و حاج قاسم، دو سردار یک جبهه دفاعند
۳۱ ساعت قبل / محمد جواد ظریف / دیپلماسی ایران / وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران / سردار سلیمانی / حاج قاسم سلیمانی / سید محمد صادق خرازی
ظریف و حاج قاسم، دو سردار یک جبهه دفاعند
سید محمد صادق خرازی در یادداشتی می نویسد: حال چند روزی پس از این نبرد سخت، فرمانده میدان در حلقه نمایندگان مجلس آماج بدترین توهین‌ها قرار می‌گیرد. همان وزیر امور خارجه‌ای که رهبر معظم انقلاب او را «امین، غیور، شجاع و متدین» خواندند. کمتر مسئولی در جمهوری اسلامی تاکنون با چنین تعابیر حکیمانه و حمایت‌های پدرانه‌ای از سوی مقام معظم رهبری روبه‌رو شده است. ظریف همان دیپلمات کارکشته‌ای است که جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی امریکا در کتابش می‌نویسد نگران دیدار ترامپ با او بوده چون می‌ترسید ایرانی‌ها در مذاکرات احتمالی خیلی بهتر از رئیس‌جمهوری امریکا عمل کنند.
۳۱ ساعت قبل / تحولات عراق / دولت عراق / کابینه الکاظمی
فراخوان تظاهرات برای برکناری دولت الکاظمی
به گزارش فارس، «آمر جیاد شعلان ابوالجون» نواده یکی از رهبران انقلاب ۱۹۲۰ عراق علیه استعمار انگلیس که هدایت این انقلاب را در جنوب عراق برعهده داشت، امروز طی بیانیه‌ای خواستار برگزاری تظاهرات گسترده در نزدیکی مقر نخست‌وزیری شد.
۳۲ ساعت قبل
توصیه چمران به نمایندگان جدید برای کمک به دولت
عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب از منتخبین مردم در مجلس یازدهم درخواست کرد در ذیل قانون به دولت مستقر کمک کنند.
بازسازی روستاهای زلزله‌زده سراب با همکاری مردم تا فصل سرما به اتمام می‌رسد
۳۲ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / زلزله آذربایجان شرقی / بازسازی مناطق زلزله‌زده / زلزله میانه / عملیات عمرانی / خانه روستایی / تسهیلات مسکن روستایی / بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
بازسازی روستاهای زلزله‌زده سراب با همکاری مردم تا فصل سرما به اتمام می‌رسد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: درصورت همکاری مردم، بازسازی واحدهای مسکونی مناطق زلزله زده تا قبل از فرارسیدن فصل سرما به اتمام می‌رسد.
«شاهرگ» روایتی متفاوت از جهاد با منافقین
۳۲ ساعت قبل / سریال شاهرگ
«شاهرگ» روایتی متفاوت از جهاد با منافقین
دغاع‌پرس نوشت: دهه شصت در تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، دهه‌ای پرتلاطم و ملتهب است. در این دهه با جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان مواجه بودیم، همچنین در گوشه و کنار مرزهای گسترده ایران گروهک‌های تجزیه‌طلب اعلام موجودیت کرده و قصد داشتند با هدف تجزیه ایران ضربه‌ای مهلک به نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران بزنند. از طرفی گروهک‌های منافقی تحت عناوین مختلف از جمله «مجاهدین خلق»، «فرقان» و ... در صدد ایجاد ناامنی بودند تا از این طریق سهم خود را از انقلاب اسلامی مطالبه کنند.
دوره‌ تربیت مدرّس کتاب «طرح کلّی اندیشه‌ اسلامی در قرآن» برگزار می‌شود
۳۲ ساعت قبل / امام خامنه‌ای
دوره‌ تربیت مدرّس کتاب «طرح کلّی اندیشه‌ اسلامی در قرآن» برگزار می‌شود
دومین دوره تربیت مدرّس کتاب «طرح کلّی اندیشه اسلامی در قرآن» به همت مؤسسه‌ پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •