یکشنبه, ۳۰ شهریور, ۱۳۹۹ / 20 September, 2020
سینوزیت
احتقان بینی؛ از دلایل تا پیشگیری
۳ روز قبل
احتقان بینی؛ از دلایل تا پیشگیری
اصطلاح پزشکی برای التهاب سینوس ها و حفره های بینی رینوسینوزیت است و بسیاری از مسائلی که موجب احتقان می شوند این نام را یدک می کشند.احتقان یا گرفتگی بینی زمانی رخ می دهد که رگ های خونی و غشاهای مخاطی در سینوس ها و مسیرهای بینی متورم شده باشند. در شرایطی که احتقان خفیف اغلب به خودی خود برطرف می شود، طیف گسترده ای از روش های درمانی از جمله درمان های خانگی برای کمک به بهبود این شرایط وجود دارند.
طب سنتی| با مصرف این نوشیدنی مصفا به جنگ با "کرونا" بروید!
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / طب سنتی
طب سنتی| با مصرف این نوشیدنی مصفا به جنگ با "کرونا" بروید!
این نوشیدنی مصفا، موثرترین دارو برای تخفیف علایم عفونت‌های تنفسی فوقانی (فارنژیت، نازوفارنژیت، سینوزیت، لارنژیت، تراکئیت، برونشیت) در مقایسه با دارونما و سایر درمان‌های رایج از جمله آنتی‌بیوتیک است!
نکات مهم بعد از جراحی پولیپ بینی
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
نکات مهم بعد از جراحی پولیپ بینی
شــایع‌ترین‌ توده‌هــای حفره‌هــای‌ بینی ، پولیپ‌های‌ التهابی‌ بینی هستند که‌ با تورم و بیرون زدگی مخاط سینوسی‌ به‌ درون‌ حفره‌ بینی‌، تظاهر می‌یابند. پولیپ‌‌های بینی با مسدود کردن مجرای بینی موجب مشکلات تنفسی، اختلال بویایی، صدای تودماغی و ترشحات مزاحم بینی و پشت حلق ناشی از سینوزیت ثانوی به مسدود شدن مجرای بینی به علت پولیپ می‌‌شوند.
روش های خانگی برای درمان سینوزیت و عفونت‌های تنفسی
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / درمان سینوزیت / درمان عفونت‌های تنفسی / سینوس / سبک زندگی / پارسی خبر / سرماخوردگی
روش های خانگی برای درمان سینوزیت و عفونت‌های تنفسی
در این مطلب دو راه حل خانگی قدرتمند در درمان سینوزیت آورده شده است.
آیا سینوزیت علائمی شبیه به ویروس کرونا دارد؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / ویروس کرونا / علائم کرونا
آیا سینوزیت علائمی شبیه به ویروس کرونا دارد؟
یک متخصص گوش، حلق و بینی، سردرد، بدن درد، سرفه، اختلال تنفس و کاهش بویایی را از علائم سینوزیت دانست که بسیار شبیه کروناست و ادامه داد: در سینوزیت بیمار احساس فشار در ناحیه درگیر سینوس ها دارد و با خم کردن سر این فشار و پُری بیشتر می شود.
علت ایجاد طعم تلخ در دهان چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
علت ایجاد طعم تلخ در دهان چیست؟
سرما خوردگی، آلرژی و سینوزیت از جمله بیماریهایی هستند که موجب احتقان مسیر بینی و کاهش حس بویایی میشوند و به این ترتیب توانایی چشیدن طعمها کاهش می یابد.
رفع سینوزیت با دو درمان خانگی موثر
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
رفع سینوزیت با دو درمان خانگی موثر
عفونت سینوسی که به عنوان سینوزیت شناخته شده است، باعث می‌شود آستر مجاری بینی متورم و ملتهب شود. عفونت سینوسی شایع است و اغلب عفونت ویروسی، باکتریایی و یا قارچی است که موجب آسیب آستر مجاری بینی می‌گردد. تنفس از طریق بینی، در حالی که عفونت سینوسی دارید، می‌تواند دشوار یا ناراحت‌کننده باشد.
دلیل رفتار عجیب ویروس کرونا چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / ویروس کرونا / علیرضا رئیسی / وزارت بهداشت / مقالات علمی / سلامت / HIV / سرفه / ستاد ملی مبارزه با کرونا / فاویپراویر / آنفولانزا
دلیل رفتار عجیب ویروس کرونا چیست؟
معاون وزیر بهداشت می گوید موذی گری کروناویروس عامل اصلی حیات آن است. ویروسی که بر خلاف اجدادش در حالت ضعیف هم همچنان آدم می کشد و مبتلا می کند.
پیشگیری از سینوزیت به کمک یک باکتری بینی
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
پیشگیری از سینوزیت به کمک یک باکتری بینی
نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که یک گونه باکتری که در بینی در حال زندگی است به پیشگیری از التهاب دردناک و مزمن سینوزیت کمک می‌کند. این کشف می‌تواند به ابداع یک اسپری پروبیوتیک بینی برای درمان این بیماری منجر شود.
علت های تلخی دهان در اول صبح
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / تلخی دهان / رفلاکس معده / مسواک / سبک زندگی / پارسی خبر
علت های تلخی دهان در اول صبح
عفونت دستگاه تنفسی، آلرژی و سینوزیت آن دسته از بیماری‌هایی هستند که می‌توانند باعث تلخی دهان در صبح شوند.
سینوزیت و باکتری های خوب بینی/ تشخیص آلزایمر با چشم ها
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / سینوزیت / باکتری / آلزایمر / چشم / ویروس کرونا / کووید 19
سینوزیت و باکتری های خوب بینی/ تشخیص آلزایمر با چشم ها
حوزه سلامت در هفته رو به پایان، در جهان، شاهد اخبار و رویدادهای متعدد و مختلفی بود که به مرور گزیده ای از مهم ترین آنها می پردازیم.
میزان کم باکتری های خوب در بینی عامل بروز عفونت سینوسی
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / سینوزیت / بیماری های گوش و حلق و بینی / عفونت
میزان کم باکتری های خوب در بینی عامل بروز عفونت سینوسی
تحقیق جدید نشان می دهد افرادی که مدام دچار عفونت سینوسی می شوند احتمالا میزان باکتری های خوب بینی شان مقصر در این زمینه است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۲
کرونا داره برنزه می‌کنه تو این گرما
هوا گرم شده و هشتگ «گرما» در توییتر فارسی داغ. کاربران از گرما شکایت می‌کنند و گاهی هم با شوخی درباره آن می‌نویسند. آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست:  «عید من اون روزی که بتونم بدون پتو بخوابم و مجبور نشم توی این گرما رو خودم پتو بندازم تا خوابم ببره»، «خوردن چایی لیوانی در گرما ۴۰درجه‌ای تابستون. تنها راه مبارزه با گرما»، «تو گرما داداشتون رو گاز نگیرید، شوره»، «آدم از شدت سرما تو خواب بمیره ولی به خاطر گرما از خواب بیدار نشه»، «راستش گرما حتی‌ رو شعور منم تاثیر می‌ذاره»، «فکر کنین تو این گرما با ماسک و دستکش بریم یه ساعت امتحان بدیم، خیلی زور داره خیلی»، «چه …
درد پشت چشم؛ عوامل و راه‌های درمان
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / سلامت / بیماری / چشم / استرس / میگرن / سینوزیت / درمان خانگی
درد پشت چشم؛ عوامل و راه‌های درمان
درد پشت چشم ممکن است به دلایل مختلف از جمله سینوزیت، میگرن، نگاه کردن به صفحه نمایش و ... رخ دهد. درمان این مشکل به درمان مشکل زیربنایی وابسته است.
چرا صبح‌ها دهان‌مان تلخ و بد مزه است؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / اخبار سلامت / دهان ودندان
چرا صبح‌ها دهان‌مان تلخ و بد مزه است؟
تلخی و بدمزه بودن دهان اول صبح می‌تواند به دلیل مشکلات کبدی، عدم رعایت بهداشت دهان، سینوزیت یا وجود بیماری‌های دیگر در بدن باشد.
نحوه تقویت حس
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / سلامت / حس بویایی / ویروس کرونا / ویروس / عفونت / دارچین / هل / سنبل / نارنگی / آنفلوانزا
نحوه تقویت حس "بویایی" بعد از بهبود عفونت‌های ویروسی
اگر همزمان یا پس از یک دوره سرماخوردگی دچار کاهش قابل توجه حس بویایی و چشایی شده‌اید، به احتمال زیاد مشکل شما به خاطر التهاب عصب بویایی به دنبال عفونت‌های ویروسی است.
شستن بینی با آب نمک مفیده یا مضر؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / شستشوی بینی / پارسی خبر / ویروس کرونا / آب نمک
شستن بینی با آب نمک مفیده یا مضر؟
لذا شستشوی بینی یک راه موثر برای از بین بردن علائم سینوزیت است که می‌تواند به تنهایی و یا همراه با سایر درمان‌های سینوزیت مانند مصرف آنتی بیوتیک‌ها و اسپری‌های بینی مورد استفاده قرار بگیرد. البته باید گفت: بخور دادن منظم روی یک ظرف آبجوش نیز یکی از موثرترین درمان‌های سینوزیت می‌باشد.
نام متخصص بوشهری در گایدلاین بیماری سینوزیت اروپا
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه علوم پزشکی بوشهر / اروپا / مرکز تحقیقات ایمونولوژی
نام متخصص بوشهری در گایدلاین بیماری سینوزیت اروپا
برای نخستین بار در کشور نام متخصص سیستم ایمنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در میان گروه نویسندگان جهانی گایدلاین (راهنمای تشخیصی- درمانی) بیماری سینوزیت قرار گرفت. 
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / سیاه دانه / خواص سیاه دانه / درمان سینوزیت
زانو درد را با این روغن طبیعی درمان کنید
یک متخصص طب سنتی گفت: روغن یک گیاه طبیعی در بهبود درد مفاصل، زانو و رماتیسم موثر است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / شستشوی بینی / آب نمک / فواید شستشوی بینی با آب نمک
مزایای شست و شوی بینی با آب نمک
لذا شستشوی بینی یک راه موثر برای از بین بردن علائم سینوزیت است که می‌تواند به تنهایی و یا همراه با سایر درمان‌های سینوزیت مانند مصرف آنتی بیوتیک‌ها و اسپری‌های بینی مورد استفاده قرار بگیرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / سلامت / حس بویایی / سینوزیت / پارکینسون / آلزایمر
از دست دادن این «حس» شما را در خطر مرگ قرار می‌دهد
دانشمندان هشدار می‌دهند افرادی که حس بویایی خود را از دست می‌دهند در معرض مرگ هستند زیرا نمی‌توانند گازهای مسموم، سیگار یا مواد غذایی فاسد را تشخیص دهند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
بوی بد دهان و سینوزیت
تجویز داروها، تنها با معاینه بالینی و گرفتن شرح حال امکان پذیر است و اگر در پاسخ به سوالات مصرف دارویی توصیه می‌شود، پس از مشورت با متخصص مصرف شود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / سینوزیت / سینوس / تنفس
درمان گرفتگی سینوزیت بدون مصرف دارو‌
سینوس‌ها با غشا‌های مخاطی و مو‌های نازکی تحت عنوان مژه، که به عنوان اولین خطوط دفاعی در برابر گرد و غبار پراکنده‌ای که در هوا پخش شده اند، پوشیده شده اند. این غشاء که از بافت نرم و صورتی تشکیل شده است، مخاط را ترشح می‌کند که با به دام انداختن گرد و غبار و سایر مواد مضر موجود در هوا به تنفس کمک می‌کند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸
6 راه حل برای رفع گرفتگی بینی
برای بسیاری از افراد، سینوزیت (تورم غشای مخاطی سینوس ها) و گرفتگی بینی موجب آزار و اذیت می شود و نیازمند درمان است. اما برخی افراد احساس نمی کنند که بیماری شان آن قدر جدی است که بخواهند به پزشک مراجعه کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۹
نشانه‌های سینوزیت حاد چیست و چرا باید زود درمان شود؟
سینوزیت حاد معمولاً به‌عنوان یکی از عوارض سرماخوردگی محسوب می‌شود که بی‌توجهی به آن می‌تواند زمینه‌ساز بیماری‌هایی همچون مننژیت یا آسم باشد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶
آیا عطسه صبحگاهی نشانه بیماری است؟
عطسه صبحگاهی می‌تواند ناشی از عواملی همچون آلرژی‌های فصلی، هوای خشک اتاق خواب، سینوزیت، عطسه نور و یا رینیت وازوموتور باشد. این عطسه واکنش طبیعی بدن به موارد گفته شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
آلودگی هوا «سینوزیت» را تشدید می‌کند
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: آلودگی هوا و انواع عفونت‌ها می‌تواند سینوزیت را تشدید کند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۹
کدام بیماری مهم‌ترین علت غیبت کارمندان است؟
یک عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به این که در بسیاری از کشورها سینوزیت مهم‌ترین علت غیبت کارمندان از محل کار محسوب می‌شود، گفت: حدود ۴ درصد از کل بودجه درمان در کشورهای پیشرفته صرف درمان سینوزیت می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
رفع سرفه مزمن با موثرترین درمان های خانگی
بیماری ‌هایی همچون آسم، سینوزیت، آلرژی ‌های فصلی، بازگشت غذا از مری به معده، تماس با دود سیگار، وجود جسم خارجی در ریه، نوعی نقص ایمنی، اختلالات و تومورهای ریه و مصرف بعضی از داروها، با سرفه طولانی مدت خود را نشان می دهند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳
دلیل این نوع آبریزش بینی، سرماخوردگی یا آلرژی نیست
بسیاری از افراد دچار حساسیت فصلی بوده و در بهار و پاییز دچار آبریزش بینی می‌شوند؛ همه ما گاهی سرما می‌خوریم و آبریزش بینی علامت شایع و شناخته شده ابتلا به آنفلوآنزا‌ست؛ برخی افراد هم به سینوزیت مزمن مبتلا هستند و ترشح از بینی و پشت حلق در روزهای زیادی از سال وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹
7 دلیل احتقان مزمن بینی
علائم پولیپ های بینی بسیار شبیه به علائم رینوسینوزیت هستند و از آن جمله می توان به احتقان بینی، آبریزش بینی، تغییر در مزه و بو، و احساس فشار در صورت اشاره کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
نسخه‌های دارویی و طبیعی برای درد دندان
دندان درد به دلایل مختلفی، مانند پوسیدگی دندان، شکستگی یا ترک خوردگی دندان، آبسه ها، عصب ملتهب دندان، سینوزیت، التهاب حاد لثه و غیره شکل می گیرد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۷
بیماری ناشناخته چهره این مرد را تغییر داد
رومولو پیلاپیل سه سال پیش دچار خارش در ناحیه چشم و بینی شد که در ابتدا بیماری او سینوزیت تشخیص داده شد اما دو هفته بعد بیماری او بهبود نیافت و صورتش برانگیخته شد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۱
مهم‌ترین عامل سینوزیت و عوارض آن
مهم ترین عامل بروز سینوزیت در افراد بزرگسال بیماری های تنفسی فوقانی ویروسی است. بعد از آن آلرژی از دیگر عوامل بروز سینوزیت است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۸
سرماخوردگی در فصل تابستان
به نظر می‌رسد سرماخوردگی و سینوزیت، یک مشکل زمستانی هستند، ولی این طور نیست. افراد در فصل تابستان هم سرما می‌خورند. نباید اجازه دهید که سرماخوردگی، تعطیلات و استراحت تابستانی شما را خراب کند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۳
از فوائد زالودرمانی چه می‌دانیم/درمان ۳۰۰ بیماری بااین بچسب نچسب!
از زالودرمانی برای درمان بیماری‌های مفصلی تا عروق، واریس و سینوزیت استفاده می‌شود و بسته به نوع بیماری، محل قرارگیری زالو متفاوت است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۸
چرا سرفه می کنیم؟
اقتصادنیوز: به غیر از سرما خوردگی دلیل کهنه شدن سرفه امکان دارد برونشیت ، سینوزیت ، آلرژی ، ذات الریه و …باشد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
همه چیز درباره شستشوی بینی
اقتصادنیوز: لذا شستشوی بینی یک راه موثر برای از بین بردن علائم سینوزیت است که می تواند به تنهایی و یا همراه با سایر درمان های سینوزیت مانند مصرف آنتی بیوتیک ها و اسپری های بینی مورد استفاده قرار بگیرد. البته باید گفت بخور دادن منظم روی یک ظرف آبجوش نیز یکی از موثرترین درمان های سینوزیت می باشد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
برای سینوزیت چه زمانی باید به دکتر مراجعه کنیم؟
سینوس‌ها حفره‌های مملو از هوا در استخوان‌های جمجمه و صورت هستند. هر عاملی که موجب پرشدن و گرفتگی آن‌ها توسط موکوس یا چرک شود، سینوزیت ایجاد خواهد کرد. سرماخوردگی، ...
۱۳۹۷/۱۲/۱۱
۹ ترکیب گیاهی قوی برای جایگزینی پنی‌سیلین
جامعه ۹ ترکیب گیاهی قوی برای جایگزینی پنی‌سیلین گیاه دارویی [کلیک و کشیدن برای جابجایی] در این مطلب با ۹ ترکیب ساده و قوی گیاهی آشنا می‌شوید که جایگزین مناسب و کاملی برای "پنی‌سلین" است. به گزارش مشرق، بیماران مبتلا به تب روماتیسمی برای درمان‌، به‌جای پنی‌سیلین بهتر است دمنوش زنجبیل + دارچین را جایگزین کنند. بیماران مبتلا به گلودرد چرکین یا فارنژیت‌، بهتر است به‌جای پنی‌سیلین‌، دمنوش آویشن + تخم بارهنگ را جایگزین کنند. بیشتر بخوانید: دمنوش‌های جایگزین قهوه در طب سنتی چگونه بدنمان را به طور طبیعی سم زدایی کنیم؟ بیماران مبتلا به سرماخوردگی‌، بهتر است به‌جای تزریق پنی‌سیلین‌، دمنوش گل‌گاوزبان + گل بنفشه را جایگزین آن کنند. بیماران مبتلا به آنفلوآنزای ویروسی …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •