سه شنبه, ۱۴ مرداد, ۱۳۹۹ / 4 August, 2020
سال جهش تولید
تعریف بیش از 12 هزار فرصت شغلی در استان مرکزی/خبرنگاران مشمول تسهیلات کرونا می‌شوند
۶ ساعت قبل / کروناویروس / تسهیلات بانکی / واحدهای صنفی / استان مرکزی / استانی-اقتصادی
تعریف بیش از 12 هزار فرصت شغلی در استان مرکزی/خبرنگاران مشمول تسهیلات کرونا می‌شوند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: برای سال جهش تولید ایجاد ۱۲ هزار و ۵۵۵ فرصت شغلی در استان هدفگذاری شده است.
تحریم ها با جهش تولید بی اثر می شوند
۶ ساعت قبل / سال جهش تولید / ساوه / استاندار مرکزی / _صنعت / استانی-اقتصادی / استانی-شهرستانها
تحریم ها با جهش تولید بی اثر می شوند
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری مرکزی گفت: جهش تولید و نگاه به تولید داخلی منجر به شکست تحریم‌ها خواهد شد.
روحانی: دو جریان تحریف و تحریم بدنبال توقف حرکت اقتصادی کشور است
۹ ساعت قبل / حسن روحانی / تحریم / ویروس کرونا / اقتصاد ایران / دولت دوازدهم / سال جهش تولید
روحانی: دو جریان تحریف و تحریم بدنبال توقف حرکت اقتصادی کشور است
رئیس جمهور گفت: ملت بزرگ ایران، همواره پشتیبان مسوولان نظام و کشور بوده و مطمئنا موفقیت‌ها و پیشرفت‌های عظیم کشور مرهون پشتوانه مردمی و هوشیاری، پایداری و استقامت ملت در برابر توطئه و فشار دشمنان است.
برنامه وزارت کار برای تحقق جهش تولید منتشر شد
۹ ساعت قبل / جهش تولید
برنامه وزارت کار برای تحقق جهش تولید منتشر شد
در گزارشی که از سوی معاونت امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه شده، برنامه های تحقق جهش تولید این وزارتخانه در سال ۱۳۹۹ با طرح تشکیل «ستاد مرکزی جهش تولید » تشریح شده است.
جهاددانشگاهی در تحریم‌های ناجوانمردانه کارهای بزرگی را به سرانجام رسانده است
۹ ساعت قبل / چهل سال با جهاد دانشگاهی / سیستان و بلوچستان
جهاددانشگاهی در تحریم‌های ناجوانمردانه کارهای بزرگی را به سرانجام رسانده است
رئیس جهاددانشگاهی استان گفت: جهاددانشگاهی در سال جهش تولید در حوزه تولیدات اقتصاد دانش‌بنیان به نیکویی فعال است، اما به نظر این نهاد فراتر از پرداختن به مقوله اقتصاد، این نامگذاری را منحصر به جهش تولید اقتصادی نمی‌داند، بلکه با رویکرد وسیع‌تر بدان نگریسته و آن «جهش تولید علم» است که از طریق سازمان تجاری سازی و مراکز نوآوری و خلاقیت و پژوهش‌های کاربردی و انبوه سازی تولیدات علمی دانشگاهیان، علم را تبدیل به محصول و آن را تبدیل به ثروت کرده و می‌بینیم که در موقعیت تحریم‌های ناجوانمردانه در حد بضاعت خود به کمک نظام آمده و کارهای بزرگی را به سرانجام رسانده است.
۱۰ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / کرمانشاه / سال جهش تولید
"بیوایمپلنت" کرمانشاه هفته دولت افتتاح می شود
به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه واحد تولید بیوایمپلنت کرمانشاه، هفته دولت امسال افتتاح خواهد شد.
۲۱ ساعت قبل
بازبینی در راستای پیشرفت
تدوین سند جهش تولید دانش‌بنیان از سوی فراکسیون اقتصاد دانش‌بنیان مجلس، اقدام مهم و شایسته‌ای در راستای حمایت از تولیدات داخلی در سال جهش تولید محسوب می‌شود. تدوین این سند در عین حال که اقدام ارزشمندی برای تقویت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کشور محسوب می‌شود و با وجود اینکه یک بازبینی جدی در قوانین و مقررات کشور است، اما به نظر می‌رسد در راستای تمرکز بر فرآیند تولید داخلی، نیاز به اصلاحات دیگری نیز داشته باشد.
وام ۱۰میلیون تومانی به بازنشستگان نیروهای مسلح در سال جهش تولید پرداخت می‌شود
۳۴ ساعت قبل / دفاعی / ستاد کل نیروهای مسلح / بازنشستگان
وام ۱۰میلیون تومانی به بازنشستگان نیروهای مسلح در سال جهش تولید پرداخت می‌شود
تهران- ایرنا- رییس سازمان بازنشستگان نیروهای مسلح از پرداخت وام ۱۰میلیون تومانی به بازنشستگان نیروهای مسلح در سال جهش تولید خبر داد.
سایه سنگین کرونا بر صنعت کیف و کفش تبریز
۳۶ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / صنعت کفش / صنعت چرم / کروناویروس / سال جهش تولید
سایه سنگین کرونا بر صنعت کیف و کفش تبریز
کفش تبریز از دیرباز به لحاظ کیفیت، تنوع و دوام شهره خاص و عام بوده و اولین کارخانه چرم سازی در ایران در سال 1308 در شهر تبریز شروع به فعالیت کرد، همچنین کفش تبریز در گذشته همواره در زمینه صادرات، گوی سبقت را از سایر صنایع ربوده و منبعی مهم برای ارتزاق مردم این شهر محسوب می‌شد.
صید گنج در دل کویر
۳۷ ساعت قبل
صید گنج در دل کویر
سبزوار- ایرنا- تولید ماهیان خاویاری در آب و هوای کویری سبزوار با وجود بحران کم آبی نشان از خودباوری بی نظیر مردمان این منطقه از کشور است تا علاوه بر تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در سال جهش تولید، سود سرشاری را نصیب خود کنند.
۴۵ ساعت قبل
هدف تحمیل جنگ اقتصادی، هیجان‫زدگی و بی‌برنامگی در مدیریت کشور است
رئیس‌جمهوری با تبیین فرصت‌ها و چالش‌های اقتصادی کشور گفت: بی‫تردید حرکت در مسیر رونق و جهش اقتصادی کشور ‌باید مبتنی بر واقعیت‌های این عرصه بوده و نباید گرفتار تحلیل‌های غیر واقع‌بینانه برگرفته از بدبینی و سیاه‌نمایی باشد.حسن روحانی در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، اظهار داشت: رهنمودهای مقام معظم رهبری در روز عید قربان درباره مسائل اقتصادی کشور و سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در این حوزه، دربرگیرنده راهبردهای اصلی و کلان کشور و راهگشای سیاستگذاران اقتصادی دولت و تقویت کننده مدیران اقتصادی است. رئیس‌جمهوری تصریح کرد: واقعیت‌های اقتصادی کشور نشان دهنده آن است که با بهره‌گیری از توانایی‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی و هماهنگی میان همه ارکان کشور و انسجام در مدیریت و اجرای برنامه‌های هماهنگ …
۴۵ ساعت قبل
افزایش سرمایه بانک پارسیان در آینده نزدیک
مدیرعامل بانک پارسیان با اشاره به بهبود عملکرد مالی بانک پارسیان در سال 98 نسبت به سال قبل، مردمی‌سازی و عرضه سهام و واگذاری اموال و املاک بانک در راستای اجرای قانون رفع موانع تولید و همچنین جهش تولید و اشتغال‌زایی در همکاری نزدیک با بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) را از اقدامات مهم این بانک برشمرد. به گزارش روابط عمومی‌ بانک پارسیان، کورش پرویزیان گفت: افزایش سرمایه بانک پارسیان در واپسین روزهای سال ۹۸ از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها در راستای کمک به ثبات و پایداری بانک صورت گرفت و امیدواریم که افزایش سرمایه از محل آورده نقدی سهامداران نیز در آینده‌ای نه چندان دور عملیاتی شود.
۴۶ ساعت قبل
حرکت در مسیر جهش اقتصادی باید مبتنی بر واقعیت‌ها باشد
رئیس‌جمهوری با تبیین فرصت‌ها و چالش‌های اقتصادی کشور گفت: «حرکت در مسیر رونق و جهش اقتصادی کشور باید مبتنی بر واقعیت‌های این عرصه باشد و نباید گرفتار تحلیل‌های غیرواقع‌بینانه برگرفته از بدبینی و سیاه‌نمایی شود.» به گزارش ایرنا، حسن روحانی روز یکشنبه در یکصدوپنجاه‌و‌ششمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، اظهار داشت: «رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در روز عید قربان درباره مسائل اقتصادی کشور و سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در این حوزه، دربرگیرنده راهبردهای اصلی و کلان کشور و راهگشای سیاست‌گذاران اقتصادی دولت و تقویت‌کننده مدیران اقتصادی است.»رئیس‌جمهوری تصریح کرد: «واقعیت‌های اقتصادی کشور نشان‌دهنده …
رشد بالای ۲۰۰ درصدی سرمایه گذاری در استان ایلام
۲ روز قبل / استانداری ایلام / سرمایه گذاری / قاسم سلیمانی دشتکی
رشد بالای ۲۰۰ درصدی سرمایه گذاری در استان ایلام
ایلام- استاندار ایلام از رشد بالای ۲۰۰ درصدی سرمایه گذاری در استان ایلام در سال های اخیر خبر داد و گفت: رفع موانع تولید در سال جهش تولید وظیفه همگانی است.
مشکلات مالی رغبت قشر کارگر را به ازدواج و فرزندآوری کاهش داده است
۲ روز قبل / سال جهش تولید / دستمزد، کارگران، اشتغال / ساوه / استانی-اقتصادی
مشکلات مالی رغبت قشر کارگر را به ازدواج و فرزندآوری کاهش داده است
دبیر اجرایی خانه کارگر ساوه و زرندیه گفت: امروز متأسفانه اکثر جامعه کارگری یا مجردند یا بی‌فرزند، یا تک‌فرزند و به دلیل مشکلات اقتصادی انگیزه‌ای برای ازدواج و فرزندآوری دیده نمی‌شود که قطعا در آینده‌ای نزدیک این موضوع هم معضل اساسی کشور خواهد شد.
۴۵ هزار تن از محصولات کشاورزی زنجان تبدیل به فرآورده می‌شود
۲ روز قبل / جواد تاراسی / جهاد کشاورزی زنجان / صنایع تبدیلی
۴۵ هزار تن از محصولات کشاورزی زنجان تبدیل به فرآورده می‌شود
زنجان- رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان گفت: در سال جهش تولید ۴۵ هزار تن از محصولات کشاورزی استان به فرآورده تبدیل می‌شود.
دستاورد نامعلوم ستاد راهبری جهش تولید در سازمان برنامه
۲ روز قبل / جهش تولید / سازمان برنامه و بودجه کشور / قوه قضائیه / بانک مرکزی
دستاورد نامعلوم ستاد راهبری جهش تولید در سازمان برنامه
درحالی حدود ۴ماه از تشکیل یک ستاد در سازمان برنامه و بودجه برای تحقق شعار سال می‌گذرد،هنوز دستاوردهای این ستاد در فضای واقعی اقتصاد مشخص نشده است.
۲ روز قبل
پیش‌بینی ۱۰‌ هزار‌میلیارد تومان در بودجه برای تقویت اشتغال و تولید
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: «در تبصره ۱۴ قانون بودجه امسال ظرفیتی برای تقویت اشتغال و تولید به ارزش ۱۰‌هزار و ۱۰۰‌میلیارد تومان وجود دارد که می‌توانیم در جهت جهشی که در‌ سال جهش تولید مورد انتظار است از آن استفاده کنیم.» محمدباقر نوبخت تأکید کرد: «با توجه به شرایط تحریم، بخش فنی و حرفه‌ای در جایگاه ممتازی برای توسعه کشور قرار دارد.» به گزارش ایرنا، رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به هدف‌گذاری رشد سالانه 8‌درصد در سند چشم‌انداز ‌سال ۱۴۰۴ گفت: «برای اینکه در ‌سال ۱۴۰۴ در جایگاه نخست اقتصادی و علم و فناوری منطقه مستقر شویم، نمی‌توانیم با رشد کمتر از 8‌درصد چنین رقابتی را آغاز کنیم. به همین دلیل بحث …
۲ روز قبل
تلاش فولاد مبارکه برای تامین حداکثری نیاز بازار و ثبات قیمتها
حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه، به همراه جمعی از مدیران فولادی کشور، ضمن دیدار با رئیس جمهوری، گزارش مبسوطی از روند تولید و دستاوردهای این شرکت در چهارماهه نخست سال «جهش تولید» و تلاشهای صورت گرفته در فولاد مبارکه برای تامین حداکثری نیاز بازار داخل و ثبات قیمتها ارائه کرد.حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این نشست که دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد و مدیران عامل شرکت های فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد خراسان، ذوب آهن اصفهان، گل گهر، چادرملو و جمعی از فعالان صنایع پتروشیمی نیز در آن حضور داشتند، با قدردانی از تلاش همه فعالان در دو بخش فولاد و پتروشیمی اظهار داشت: محصولات همه حلقه های زنجیره فولاد و حتی پتروشیمی کشور در دولت تدبیر و امید، تقریبا دو برابر شده است و در این دو بخش …
سبزی: مشکلات تولید قبل از بحرانی شدن برطرف شود
۳ روز قبل / سال جهش تولید / بازدید / صنایع / استانی-اقتصادی / استانی-شهرستانها
سبزی: مشکلات تولید قبل از بحرانی شدن برطرف شود
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال جهش تولید باید به گونه‌ای برنامه ریزی کرد که مشکلات صنعت و تولید قبل از اینکه به بحران تبدیل شود با اتخاذ راهکارهای مناسب برطرف و از بروز هرگونه چالش کارگری جلوگیری شود.
پروژه‌های عمران و آبادانی خلخال با قوت پیگیری می‌شود/ اختصاص ۳۰ میلیارد تومان برای پروژه کلور – درام
۳ روز قبل / پروژه عمرانی / تخصیص اعتبار / داوود شایقی
پروژه‌های عمران و آبادانی خلخال با قوت پیگیری می‌شود/ اختصاص ۳۰ میلیارد تومان برای پروژه کلور – درام
اردبیل - رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در سال جهش تولید با برنامه‌ریزی مناسب توسعه و عمران و آبادانی شهرستان خلخال به جد و با قوت و قدرت در دستور کار قرار گرفته است.
ضرورت همت بانک‌ها برای افزایش سهم آذربایجان‌شرقی از تسهیلات رونق تولید
۳ روز قبل / استانی-اقتصادی / قانون رفع موانع تولید / تسهیلات رونق تولید / سال جهش تولید / اقتصاد مقاومتی / آذربایجان شرقی / توسعه پایدار / بخش خصوصی
ضرورت همت بانک‌ها برای افزایش سهم آذربایجان‌شرقی از تسهیلات رونق تولید
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی بر ضرورت همت بانک‌ها برای افزایش سهم استان از تسهیلات رونق تولید تاکید کرد.
بازگشت خط 3 نورد مجتمع فولاد صنعت بناب به مدار تولید در سال جهش تولید
۳ روز قبل / صنعت / فولاد / مقام معظم رهبری / برنامه ریزی / مصرف کنندگان
بازگشت خط 3 نورد مجتمع فولاد صنعت بناب به مدار تولید در سال جهش تولید
خط 3 نورد مجتمع فولاد صنعت بناب پس از یک دوره غیرفعال بودن در سال جهش تولید به مدار تولید بازگشت.
تسهیلات بندرخشک پیشگامان یزد برای بازرگانان در سال جهش تولید
۳ روز قبل / استانی-اقتصادی / بندر خشک / پیشگامان یزد
تسهیلات بندرخشک پیشگامان یزد برای بازرگانان در سال جهش تولید
مدیر عامل بندرخشک پیشگامان یزد از ارایه تسهیلات ویژه به بازرگانان در سال جهش تولید خبر داد.
۳ روز قبل
رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در محرم حق‌الناس است
رییس‌جمهوری در ادامه پویش تدبیر و امید برای جهش تولید، روز پنجشنبه به رسم هر پایان هفته طرح‌های ملی عمرانی، تولیدی و زیربنایی را افتتاح کرد. در این مراسم دستور آغاز ۵ پروژه عظیم وزارت صمت با سرمایه‌گذاری ۵۶ هزار و ۸۰ میلیارد ریال از طریق ویدوکنفرانس و در استان‌های فارس، ‌خوزستان و مازندران صادر شد. با افتتاح این ۵ پروژه برای یک‌هزار و ۶۶۰ نفر اشتغال پایدار ایجاد شد. رییس‌جمهوری همچنین در مورد برگزاری مراسم سوگواری ایام محرم در جلسه با کمیته‌های تخصصی ستاد مدیریت کرونا صحبت کرد. روحانی گفت‌وگوی تلفنی با امیر قطر را نیز در دستور کار روز پنجشنبه داشت. حسن روحانی در جریان برگزاری مراسم افتتاحیه این ۵ طرح ملی با تاکید بر اینکه دشمنان با فشارهای اقتصادی …
۳ روز قبل
به شرکت‌های دانش‌بنیان
مدیر شعب بانک توسعه تعاون در استان مرکزی از اختصاص تسهیلات ارزان‌قیمت در این بانک برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.مدیر شعب بانک توسعه تعاون در استان مرکزی در جلسه‌ای که با حضور مدیر پارک علم و فن‌آوری این استان برگزار شد، گفت: توجه ویژه به شرکت‌های دانش‌بنیان، یکی از برنامه‌های مهم بانک توسعه تعاون است.وفایی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه بانک توسعه تعاون با صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: استعداد استان مرکزی در واحدهای فنآور و دانش‌بنیان بسیار شاخص است و بانک نیز پرداخت تسهیلات به این شرکت‌ها را در دستور کار قرار داده است.وی در ادامه با اشاره به ارائه خدمات مختلف به این شرکت‌ها گفت: از ابتدای سال 1399 تسهیلاتی بالغ‌ بر 310 میلیارد ریال به شرکت‌های دانش‌بنیان استان مرکزی پرداخت شده است. …
معاون وزارت راه : حداقل چهار استان امسال به شبکه ریلی متصل می‌شوند
۴ روز قبل
معاون وزارت راه : حداقل چهار استان امسال به شبکه ریلی متصل می‌شوند
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: این وزارتخانه امسال در سال جهش تولید درخصوص افزایش سهم حمل و نقل ریلی برنامه‌های ویژه‌ای را از جمله اتصال حداقل چهار استان به شبکه ریلی در دستور کار خود دارد.
سرپرست وزارت صمت: جلوی تولید را با سرکوب تغییرات طبیعی قیمت‌ها نمی‌گیریم
۴ روز قبل
سرپرست وزارت صمت: جلوی تولید را با سرکوب تغییرات طبیعی قیمت‌ها نمی‌گیریم
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش رسمی قیمت کالاها گفت: اگر بخواهیم جلوی این تغییرات طبیعی قیمت‌ها را که ماحصل افزایش عوامل تولید است، بگیریم و آن را سرکوب کنیم، مفهومش این است که در سال جهش تولید جلوی تولید را می‌گیریم.
سرپرست وزارت صنعت: برخی تغییر قیمت‌ها طبیعی و ماحصل افزایش عوامل تولید است / اگر جلوی این تغییرات قیمت‌ها را بگیریم، در سال جهش تولید جلوی تولید را گرفته ایم
۴ روز قبل
سرپرست وزارت صنعت: برخی تغییر قیمت‌ها طبیعی و ماحصل افزایش عوامل تولید است / اگر جلوی این تغییرات قیمت‌ها را بگیریم، در سال جهش تولید جلوی تولید را گرفته ایم
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش رسمی قیمت کالاها گفت: اگر بخواهیم جلوی این تغییرات طبیعی قیمت‌ها را که ماحصل افزایش عوامل تولید است، بگیریم و آن را سرکوب کنیم، مفهومش این است که در سال جهش تولید جلوی تولید را می‌گیریم. او گفت: وقتی نرخ ارز، تورم و دستمزد تغییر کرده، روی کالا‌ها هم تاثیر گذاشته است. وی افزود: چیزی که اکنون در بازار با آن روبرو هستیم، کمبود و گرانی نیست بلکه بخش عمده‌ای از کالا‌ها متاثر از فضای کلی اقتصادی کشور است.
ماجرای یک پیشنهاد اقتصادی ویژه به رهبری چه بود؟
۴ روز قبل / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب / اقتصاد ایران / نقدینگی / سال جهش تولید
ماجرای یک پیشنهاد اقتصادی ویژه به رهبری چه بود؟
مقام معظم رهبری تاکید کردند جریان نقدینگی موجود در کشور را می‌توان با هدایت در مسیر تولید تبدیل به فرصت کرد.
افتتاح اولین فروشگاه اتکا در ونزوئلا
۴ روز قبل / وزارت دفاع / سال جهش تولید
افتتاح اولین فروشگاه اتکا در ونزوئلا
سازمان اتکا، اولین فروشگاه عرضه کالاهای مصرفی ساخت ایران موسوم به""مگاسیس" " در شهر کاراکاس پایتخت جمهوری بولیواری ونزوئلا افتتاح و راه اندازی کرد.
از
۵ روز قبل / استانی-اقتصادی / اقتصاد مقاومتی / سال جهش تولید
از "افتتاح واحد تولید شیر خشک کاله" تا "بازدید از پایانه صادراتی روماک"
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، در سفری دو روزه به مازندران، پروژه‌هایی چون "طرح توسعه شرکت ساوین تاپ، واحد تولید شیر خشک و پودر کنسانتره پروتئینی آب پنیر شرکت سولیکو کاله" را افتتاح کرد و با بازدید از مرکز لجستیک و پایانه صادراتی محصولات کشاورزی روماک در جریان آخرین وضعیت راه‌اندازی این پروژه زیرساختی صادراتی قرار گرفت.
روحانی: برای حل مشکلات مردم باید همه دست‌به‌دست هم دهیم/ می‌خواهم برنامه های شنبه و پنجشنبه هر هفته، خاری در چشم دشمنان اسلام و ایران باشد
۵ روز قبل / افتتاح طرح‌های اقتصادی / حسن روحانی
روحانی: برای حل مشکلات مردم باید همه دست‌به‌دست هم دهیم/ می‌خواهم برنامه های شنبه و پنجشنبه هر هفته، خاری در چشم دشمنان اسلام و ایران باشد
حجت الاسلام حسن روحانی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح پنج پروژه ملی عمرانی، تولیدی و زیربنایی در استان‌های فارس، خوزستان و مازندران، با تاکید بر اینکه دشمنان با فشارهای اقتصادی خود قادر نخواهند ملت بزرگ ایران را وادار به تسلیم کنند، گفت: روند تولید با توجه به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام سال جهش تولید، با شتاب ادامه خواهد یافت و در سایه افتتاح هر طرح در کشور، شاهد ایجاد فرصت های شغلی گسترده ای خواهیم بود.
رتبه شیر پگاه استان ارتقا یافت
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / استان قزوین / ایران / خدمت رسانی / شیر / پگاه
رتبه شیر پگاه استان ارتقا یافت
مدیر شعب شیر پگاه استان قزوین با اعلام این خبر به خبرنگار رویداد قزوین گفت: کسب ارتقا رتبه برتر پگاه در بین 49 شعب کشور نشان از عزم جدی و همراهی کارکنان این شعبه در فروش است و امیدواریم همچنان شاهد تداوم این روند در سال جهش تولید باشیم.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
مخبر: جلوی یک میلیارد دلار واردات کشاورزی را می‌گیریم
آیین بهره‌برداری از فاز اول بزرگ‌ترین مجتمع صنعتی پرورش و اصلاح نژاد ۸۰ هزار راسی دام سبک کشور و کلنگ‌زنی پروژه کارخانه لبنی با ظرفیت ۱۲ هزار تن کره و ۴۰ هزار تن شیر خشک در سال با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان امام در فشافویه تهران برگزار شد. محمد مخبر؛ رییس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم، با عرض تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع) اظهار کرد: ستاد اجرایی در یک سال ۴۰ هزار طرح را با ظرفیت ۱۶۵ هزار شغل ایجاد کرده که این حجم از فعالیت‌ها فقط با روحیه جهادی حاصل می‌شود. رییس ستاد اجرایی فرمان امام اشتغال را مهم‌ترین اولویت کشور عنوان کرد و گفت: در بنیاد برکت ۶۰ هزار طرح را امسال هدف‌گذاری کرده‌ایم که ۸۰ درصد آن در زمینه دامداری است. وی افزود: شایسته کشورمان نیست …
ارائه آموزش‌های مجازی کسب و کار به مددجویان کمیته امداد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / کمیته امداد امام خمینی / فضای مجازی
ارائه آموزش‌های مجازی کسب و کار به مددجویان کمیته امداد
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از ارائه آموزش‌های مجازی کسب و کار به مددجویان تحت حمایت خبر داد و گفت: در سال جهش تولید ۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای خانواده‌های تحت حمایت ایجاد می‌کنیم.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
سایپا از واردات تجهیزات تولید مجموعه‌های دَرب خودرو بی‌نیاز شد
گروه خودروسازی سایپا در راستای تعمیق داخلی‌سازی، بی‌اثر کردن تحریم‌ها و جلوگیری از خروج ارز، موفق شد برای اولین بار تجهیزات پروژه رولر هِمینگ درب‌های جانبی محصولات خانواده ‏SQ200 و درب پشت کوییک را توسط مهندسان ایرانی تولید کند. به گزارش سایپانیوز، گروه خودروسازی سایپا در سال جهش تولید و در راستای ادامه پویش ملی بومی‌سازی صنعت خودرو، موفق شد پروژه رولر هِمینگ درب های جانبی برخی محصولات خود را که پیش از این به صورت صد در صدی به خارج از کشور وابسته بود، بومی‌سازی کند.بر این اساس شرکت سایپاپرس توانست "طراحی، ساخت و نصب تجهیزات پروژه رولر هِمینگ درب‌های جانبی محصولات خانواده SQ200 و درب پشت کوییک" را با موفقیت به سرانجام برساند و اکنون گروه خودروسازی سایپا برای تامین این کالا نیاز به واردات ندارد. …
گزارش تصویری: نشست تولیدکنندگان و فعالان صنایع پتروشیمی و فولاد کشور با رییس جمهور
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
گزارش تصویری: نشست تولیدکنندگان و فعالان صنایع پتروشیمی و فولاد کشور با رییس جمهور
حسن روحانی، رییس جمهوری، دوشنبه ۶ مرداد، در نشستی با تولید کنندگان و فعالان صنایع پتروشیمی و فولاد کشور با تاکید بر اینکه خوداتکایی در تولیدات ارزشمند بخش‌های پتروشیمی و فولاد، دستاوردی مهم برای کشور است، گفت: ۱۴ میلیارد دلار برای پیشبرد گام دوم توسعه در بخش پتروشیمی سرمایه گذاری کرده ایم و ۸ میلیارد دلار هم تاکنون برای جهش سوم که سال ۱۴۰۳ به نتیجه می رسد، سرمایه گذاری نموده ایم.
توسعه کشاورزی زمینه ساز کاهش نرخ بیکاری خمین
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / کشاورزی / نرخ بیکاری / سال جهش تولید / خمین / استانی-اقتصادی / استانی-شهرستانها
توسعه کشاورزی زمینه ساز کاهش نرخ بیکاری خمین
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه بخش کشاورزی این شهرستان زمینه ساز کاهش نرخ بالای بیکاری خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
روند مطلوب اعطای تسهیلات در بانک توسعه صادرات ایران
مدیرعامل شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی می‫گوید: بانک توسعه صادرات ایران به نسبت سایر بانک های توسعه‫ای شرایط مناسب‫تری را در حوزه تامین مالی برای مشتریان در نظر گرفته است.شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان از واحدهای تولیدی صادرات محور موفق در حوزه لبنیات است که در سال 98 بالغ بر 4300 تن صادرات به کشورهای عراق و افغانستان انجام داده است. این واحد سال گذشته از بانک توسعه صادرات تسهیلات سرمایه در گردش دریافت کرده است؛ مدیر عامل شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی در این باره به خبرنگار اگزیم نیوز گفت: بانک توسعه صادرات ایران به نسبت سایر بانک های توسعه ای شرایط مناسب تری را در حوزه تامین مالی برای مشتریان در نظر گرفته است؛ شرکت پگاه آذربایجان نیز به عنوان یک واحد تولیدی صادرات محور، به منظور …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
تحریم آغاز پیشرفت‫های خیره‫کننده دفاعی بوده است
با حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزیر راه و شهرسازی و امیر سرتیپ شاهرخ شهرام مدیر عامل صنایع الکترونیک وزارت دفاع، سامانه پیشرفته برج کنترل و مراقبت پرواز سیار فرودگاهی ساخت متخصصین وزارت دفاع رونمایی شد.به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی در این مراسم با اشاره به نامگذاری سال 99 به نام جهش تولید توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اظهار کرد: در تمامی این سال‫ها وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با مدیریت جهادی و بهره‫گیری از طرفیت دانشمندان ایرانی تمام تلاش خود را در محقق نمودن و اجرای شعار «ما میتوانیم» معطوف داشته و همواره پیشگام و در خط مقدم تولید بوده است.وزیر دفاع تحریم‫ها و ایجاد محدودیت‫ها توسط دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی را …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
ابایی از مذاکره نداریم و به دنبال نمایش نیستیم
رئیس‌جمهوری تولیدکنندگان و فعالان صنایع پتروشیمی و فولاد را سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی و صادرات مهم کشور دانست و با بیان اینکه در بخش‌های پتروشیمی و فولاد از خام فروشی جدا شده‌ایم، تاکید کرد که محصولات همه حلقه‌های زنجیره فولاد و حتی پتروشیمی کشور در دولت تدبیر و امید، تقریبا دو برابر شده که این تحولی بزرگ در این دو عرصه است.حسن روحانی عصر دوشنبه در نشستی با تولیدکنندگان و فعالان صنایع پتروشیمی و فولاد کشور با تاکید بر اینکه خوداتکایی در تولیدات ارزشمند بخش‌های پتروشیمی و فولاد، دستاوردی مهم برای کشور است، گفت: 14 میلیارد دلار برای پیشبرد گام دوم توسعه در بخش پتروشیمی سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و 8 میلیارد دلار هم تاکنون برای جهش سوم که سال 1403 به نتیجه می‌رسد، سرمایه‌گذاری کرده‫ایم. روحانی با …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
ورود ۹۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی جدید به بورس
توسعه ایرانی-  رئیس سازمان بورس از ورود ۹۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی جدید به بازار سرمایه خبر داد و گفت: ورود این حجم نقدینگی اتفاق بزرگی در اقتصاد کشور به شمار می‌رود و باید به عنوان فرصتی برای تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی به آن نگاه کرد. «حسن قالیباف اصل» با بیان مطلب فوق و با اشاره به سال جهش تولید گفت: اکنون پروژه‌های ملی ناتمام و جدیدی در کشور وجود دارند که در عین حال از ارزش افزوده بالایی برخوردارند. ما در این پروژه‌ها، با بحث تامین مالی روبرو هستیم و اگر بتوانیم از نقدینگی فعلی بازار سرمایه در جهت تامین مالی این پروژه‌ها استفاده کنیم، گام بزرگی در راستای تحقق شعار سال و توسعه اقتصادی برداشته‌ایم و این هدف با ورود شرکت‌های پروژه سهامی …
افزایش ۳۶ درصدی تولید فنرسازی زر سایپا در چهارماه نخست سال / تحقق ۹۳ درصدی هدفگذاری سالانه تولید
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / سایپا / ویروس / تولید / برنامه ریزی / زر
افزایش ۳۶ درصدی تولید فنرسازی زر سایپا در چهارماه نخست سال / تحقق ۹۳ درصدی هدفگذاری سالانه تولید
سیدجواد سلیمانی؛ مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از خط تولید شرکت فنرسازی زر در تهران بازدید کرد و برنامه‌های این شرکت برای افزایش تولید و تحقق جهش تولید را مورد بررسی قرار داد.
جهاددانشگاهی با بومی سازی صنایع و تولیدات جهش تولید را تحقق بخشد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / استانی-سیاسی / جهاد دانشگاهی / استانی-علمی و آموزشی
جهاددانشگاهی با بومی سازی صنایع و تولیدات جهش تولید را تحقق بخشد
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: جهاددانشگاهی در راستای تحقق شعار سال و جهش تولید در استان، می تواند با توانمندی جوانان تحصیل کرده به بومی سازی صنایع و تولیدات روی آورد.
وزیر دفاع ایران: سامانه برج مراقبت کنترل سیار در اختیار تعداد محدودی از کشورهای دنیاست
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / رونمایی از سامانه پیشرفته کنترل پرواز / سامانه برج مراقبت کنترل سیار / سامانه کنترل پرواز / وزیر دفاع
وزیر دفاع ایران: سامانه برج مراقبت کنترل سیار در اختیار تعداد محدودی از کشورهای دنیاست
شفقنا- امیر حاتمی در مراسم رونمایی از برج پرواز سیار فرودگاهی تولید داخل گفت: همانطور که اعلام شد در سال جهش تولید در کنار کمیت و کیفیت تولید تنوع نیز بسیار مهم است تنوع به آن معنی است که...
استاندار مرکزی: جهاددانشگاهی به تهیه و تولید مواد اولیه چرخه تولید و صنعت ورود کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / جهاد دانشگاهی / سال جهش تولید / استاندار مرکزی / چهل سال با جهاد دانشگاهی
استاندار مرکزی: جهاددانشگاهی به تهیه و تولید مواد اولیه چرخه تولید و صنعت ورود کند
استاندار استان مرکزی گفت: جهاددانشگاهی در گام دوم فعالیت‌های خویش باید در حوزه تهیه و تولید مواد اولیه چرخه تولید و صنعت کشور که هم اکنون از خارج از کشور وارد می‌شود، به طور جدی ورود پیدا کند.
افزایش تولید برق از انرژی‌های پاک خراسان جنوبی
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / انرژی تجدیدپذیر / انرژی برق / رونق اقتصادی / جهش تولید / خراسان جنوبی / وزارت نیرو / سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به استان خراسان جنوبی / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
افزایش تولید برق از انرژی‌های پاک خراسان جنوبی
بیرجند - ایرنا - دالان‌های بادی مناسب و روزهای آفتابی خراسان جنوبی در اغلب فصول سال مزیت اقتصادی است که مورد توجه دولت تدبیر و امید در سال‌های اخیر قرار گرفته و منجر به افزایش تولید برق از انرژی‌های تجدید پذیر شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
چند پیشنهاد برای رفع موانع جهش تولید
سال 1399 نیز حسب ضرورت و اهمیت مسائل اقتصادی به عنوان جهش تولید نام گرفت و با عنایت به اینکه قوای سه‌گانه به اهمیت تولید و نقش آن در رفع معضلات اجتماعی، بیکاری، فقر، ازدواج و غیره واقف بوده و در این خصوص گام‌های موثری برداشته‌اند و قوانین چون حداکثر از توان تولیدی و خدماتی کشور به تصویب مجلس شورای اسلامی نیز رسیده است لیکن همچنان شاهد خرید و فروش کالاهای خارجی و واردات محصولات به کشور هستیم؛ لذا چگونه می‌شود ساخت کالاها و محصولات کشور را افزایش داد تا جهش تولید محقق شود و آینده در بازار داخلی و حتی بین‌المللی شاهد کالا‌های ایرانی باشیم؟ در گام نخست بهتر است موانع تولید بررسی شود تا راه برای جهش تولید هموار شود. در ماده 4 قانون حداکثر از توان تولیدی و خدماتی کشور …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
توسعه شهرک های صنعتی در شهرستان های لار، خنج، گراش و اوز  در اولویت برنامه های شرکت شهرک های صنعتی فارس
انعقاد 243قرارداد با سرمایه گذاران در این شهرستان هاجلسه بررسی مشکلات شهرک های صنعتی شهرستان های لارستان، خنج، گراش و اوز با حضور نماینده مردم این شهرستان ها  در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس و نیز فرمانداران این شهرستان ها  برگزار شد مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این جلسه  با بیان اینکه 7شهرک صنعتی در شهرستان های لار،گراش،اوز و خنج  با مساحت افزون بر 343هکتار وجود دارد گفتکتاکنون در این شهرک ها و نواحی صنعتی 243قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان منعقد که از این تعداد 141واحد تولیدی،صنعتی،صنفی و خدماتی با اشتغالی افزون بر 1150نفر در مرحله تولید است.احد فتوحی با اشاره به اینکه  توسعه و گسترش شهرک های صنعتی در این مناطق  از مهمترین برنامه های این شرکت محسوب می شود گفت …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
جلسه هیات امنای کلینیک کسب و کار مرکزی بمنظور تصویب برنامه عملیاتی کلینیک صنعت برگزارشد
اراک ـ کمال‌آبادی: جلسه هیات امنای کلینیک کسب و کار مرکزی بمنظور تصویب برنامه عملیاتی کلینیک صنعت درسال جاری و بررسی راهکارهای تسریع همکاری میان کلینیک کسب و کار استان مرکزی و طرح پایش صنعت بسیج مهندسین برگزارشد .به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی جلسه هیات امنای کلینیک کسب وکار استان مرکزی با حضور مدیر و اعضای این کلینیک، معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی و رئیس سازمان بسیج مهندسین استان مرکزی برگزار و گزارش پروژه عارضه یابی واحدهای صنعتی کوچک و متوسط ارائه گردید.معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی در این جلسه با اشاره به نام گذاری سال جاری با عنوان جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری بر ضرورت همگرایی و هم افزایی تمامی دستگاه‌های اجرایی در راستای ارائه …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
اعطای تسهیلات ارزان قیمت به کارگران نمونه استان‫های کشور از سوی بانک رفاه
بانک رفاه در سال جهش تولید و با هدف تکریم و تجلیل از اقشار مختلف جامعه کارگری کشور، به کارگران نمونه استان‌های کشور تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می‫کند.این تسهیلات در قالب عقد مرابحه و با نرخ سود 10 درصد برای تامین اموال و خدمات مورد نیاز کارگران نمونه کل کشور (ملی و استانی) پس از اعلام اسامی معرفی شدگان از سوی معاونت فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بانک، اعطا خواهد شد.
سهم 47 درصدی زامیاد از خودروهای تجاری کشور / تداوم عملکرد زامیاد برای تحقق جهش تولید
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / رشد / روابط عمومی / سایپا / نیروی انسانی / رتبه نخست
سهم 47 درصدی زامیاد از خودروهای تجاری کشور / تداوم عملکرد زامیاد برای تحقق جهش تولید
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در بازدید از خطوط و سالن های تولید شرکت زامیاد بر تداوم عملکرد مناسب شرکت زامیاد در سال جاری به منظور دستیابی و تحقق شعار "جهش تولید" تاکید کرد.
پیش‌بینی افزایش ۳۲درصدی برداشت رطب و خرما در خوزستان
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / شادگان / آبادان / خرما
پیش‌بینی افزایش ۳۲درصدی برداشت رطب و خرما در خوزستان
اهواز - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان پیش بینی کرد امسال در سال جهش تولید ، برداشت خارک ، رطب و خرما در استان به ۲۳۰هزار تن برسد که در مقایسه با سال زراعی گذشته ۳۲درصد افزایش خواهد یافت.
مهمترین اولویت‌ سازمان جغرافیایی تحقق کامل دولت الکترونیک است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / امیر حاتمی / سازمان اداری و امور استخدامی / ستاد کل نیروهای مسلح
مهمترین اولویت‌ سازمان جغرافیایی تحقق کامل دولت الکترونیک است
تهران- ایرنا- رییس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح گفت: اجرای کامل شاخصه‌های دولت الکترونیک از مهمترین اولویت‌های سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در سال جهش تولید است.
رونمایی از دستاوردهای سازمان جغرافیایی در حوزه فناوری اطلاعات مکانی در هفته صنعت دفاعی
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح / هفته صنعت دفاعی / فناوری اطلاعات مکانی
رونمایی از دستاوردهای سازمان جغرافیایی در حوزه فناوری اطلاعات مکانی در هفته صنعت دفاعی
رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح گفت: اجرای کامل شاخصه های دولت الکترونیک از مهمترین اولویت های سازمان جغرافیایی در سال جهش تولید است.
اجرای کامل شاخصه‌های دولت الکترونیک از مهمترین اولویت‌های سازمان جغرافیایی در سال جهش تولید است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / دولت الکترونیک / سازمان اداری استخدامی کشور / سال جهش تولید / مجید فخری / رییس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح
اجرای کامل شاخصه‌های دولت الکترونیک از مهمترین اولویت‌های سازمان جغرافیایی در سال جهش تولید است
ایلنا: رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح گفت: اجرای کامل شاخصه های دولت الکترونیک از مهمترین اولویت های سازمان جغرافیایی در سال جهش تولید است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
لازمه تحقق جهش تولید به روایت سعید جلیلی
سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در توییتر نوشت: چین درسال 2018 به میزان 2430میلیارد دلار صادرات داشت. درحالیکه که صادرات آن در سال 1979 به میزان 13.5 میلیارد دلار بود. تاکید رهبری بر رفع موانع تولید به منظور دستیابی به جهش تولید، موضوعی دست نیافتنی نیست. جهش تولید فرایندی است و قدم به قدم و با هدف‌گذاری زمانی محقق می شود.
5 تفاهم نامه همکاری بین شرکت های بزرگ معدنی و هپکو با راهبری ایمیدرو به امضا می رسد
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
5 تفاهم نامه همکاری بین شرکت های بزرگ معدنی و هپکو با راهبری ایمیدرو به امضا می رسد
معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: با واگذاری شرکت هپکو به سازمان تامین اجتماعی، رویکرد حمایتی ایمیدرو از این شرکت تغییر نکرده و با توجه به ماموریت های توسعه ای این سازمان و نگاه ملی، در سال جهش تولید به طور حتم حمایت بخش معدن و صنایع معدنی از این تولیدکننده با سابقه و توسعه همکاری ها ادامه خواهد داشت.
باید توسعه 200 بنگاه اقتصادی کرمانشاه را استارت بزنیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / استانی-اقتصادی / سال جهش تولید / کرمانشاه
باید توسعه 200 بنگاه اقتصادی کرمانشاه را استارت بزنیم
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: باید طرح توسعه 200 بنگاه اقتصادی استان را استارت بزنیم و با جدیت پیش ببریم.
گروه ملی فولاد ایران رکورد 5ساله را در سال جهش تولید شکست/تولید کلاف آجدار سایز 6 در کارخانه نوردمیلگرد و مفتول
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
گروه ملی فولاد ایران رکورد 5ساله را در سال جهش تولید شکست/تولید کلاف آجدار سایز 6 در کارخانه نوردمیلگرد و مفتول
به رغم محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی ، گروه ملی صنعتی فولاد ایران در تولید محصولات خود به رکورد جدیدی دست یافت.
افزایش بهره‌وری از آب با توسعه کشت گلخانه‌ای در کویر مرکزی ایران
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / یزد / فصلنامه علوم و فنون کشت های گلخانه ای / اراضی کشاورزی / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
افزایش بهره‌وری از آب با توسعه کشت گلخانه‌ای در کویر مرکزی ایران
یزد - ایرنا - بیش از ۲۵ سال است که استان کویری یزد با کم‌آبی شدید دست و پنجه نرم می‌کند، باوجود محدودیت منابع آب در بخش کشاورزی، با کمک‎های بلاعوض و تسهیلاتی که دولت در اختیار کشاورزان قرار داده و با روش‌های نوین آبیاری، سالانه بیش از یک میلیون و ۷۲۴ هزار تن انواع محصولات کشاورزی ودامی در این استان کویری تولید می‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
۱۴۶ واحد صنعتی و تولیدی استان گلستان در سال ۹۸ گازرسانی شد
146 واحد صنعتی و تولیدی استان گلستان سال گذشته گازرسانی شد و با این اقدام مهم، 38 هزار مترمکعب گاز طبیعی، جایگزین سوخت مایع گردید . به گزارش روابط عمومی ، محمدرحیم رحیمی، مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان در حاشیه مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که در سالن کنفرانس شهید باهنر ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار کرد: این شرکت همچنین موفق شد تا پایان سال گذشته، 96 درصد جمعیت خانوار روستایی و 100 درصد خانوار شهری این استان را از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند سازد.وی ادامه داد: در سال 98 موفق شدیم از نظر اهداف کمی؛ 289 کیلومتر شبکه‌گذاری و 6100 مورد نصب انشعاب را در قالب گازرسانی به 22 روستای جدید، انجام دهیم که با این اقدام، 18400 مشترک را به جمع مشترکین گاز افزودیم.رحیمی با بیان …
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
توانمندسازی نیروی انسانی متخصص هدف فنی و حرفه‌ای است
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان یزد گفت: توانمندسازی نیروی انسانی متخصص بر حسب نیاز با بهره‌گیری از فناوری‌های روز دنیا یکی از راهکارهای مناسب و هدف اصلی در سال جهش تولید است.امیر سعید مصباح افزود: تامین نیروی متخصص واجد شرایط مورد نیاز واحدهای صنعتی جزو اولویت اصلی است که برای تحقق آن برنامه‌ریزی  شده و پیگیری می‌شود.وی ادامه داد: ایجاد مراکز تخصصی فنی و حرفه ای در شهرسان‌ها بر حسب ظرفیت‌ها و نیازها برای حل مسائل و خدمت به مردم و جامعه رویکرد و برنامه محوری است که آغاز شده و امسال با جدیت با حمایت مسوولان دنبال می‌شود.این مسوول خاطر نشان کرد: ایجاد مرکز تخصصی سفال، کاشی، سرامیک و لعاب کشور در میبد، بخش معادن در بافق و بهاباد، ایجاد مرکز تخصصی ساختمان در مرکز استان، در خاتم توجه به بخش کشاورزی و مهریز …
بهره‌برداری از پیشرفته‌ترین شهرک گلخانه‌ای کشور در یزد
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / استانی-اقتصادی / رئیس جمهور / شهرک گلخانه ای / یزد / وزیر جهاد کشاورزی
بهره‌برداری از پیشرفته‌ترین شهرک گلخانه‌ای کشور در یزد
در راستای پویش ملی جهاد برای جهش تولید امروز دوم مرداد ماه سال ١٣٩٩ فاز یک شهرک گلخانه‌ای بهشت ارنان شهرستان مهریز در استان یزد در سطح ۱۵ هکتار با اعتباری بالغ بر ۷۸۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۳۰۰ نفر به همت شرکت شهرک‌های کشاورزی استان و به دستور رئیس جمهور و با حضور وزیر جهادکشاورزی، مدیر عامل شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور، استاندار و جمعی از مسئولین ارشد کشوری و استانی به بهره برداری رسید.
افتتاح ۵۱۸ کیلومتر آزادراه در کشور تا خرداد سال آینده
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / استانی-اجتماعی / وزارت راه و شهرسازی / آزادراه / راه‌آهن / سال جهش تولید
افتتاح ۵۱۸ کیلومتر آزادراه در کشور تا خرداد سال آینده
وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه پروژه های راه و شهرسازی در سال ۹۹ در قالب جهش تولید اجرایی می شود، تصریح کرد: از مردادماه امسال تا خردادماه سال آینده ۵۱۸ کیلومتر آزادراه از جمله باقی مانده اتوبان رشت – قزوین را افتتاح خواهیم کرد.
اعلام زمان تکمیل آزادراه قزوین-رشت
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / وزارت راه و شهرسازی / سازمان برنامه و بودجه / گیلان / وزارت راه / قزوین / رشت / ازاد راه رشت قزوین
اعلام زمان تکمیل آزادراه قزوین-رشت
به گفته وزیر راه و شهرسازی در سال جهش تولید ۱۳۰ طرح ملی توسط این وزارتخانه تعیین شده که با افتتاح این پروژه‌ها تا خرداد سال آینده ۵۱۸ کیلومتر آزادراه در کشور افتتاح می‌شود.
ملاک ارزیابی مدیران انجام پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید است
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / استانی-اجتماعی / سواحل خزر / سال جهش تولید / اقتصاد مقاومتی
ملاک ارزیابی مدیران انجام پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید است
استاندار گیلان با بیان اینکه ملاک ارزیابی مدیران انجام پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید است، گفت: محور عملکرد همه دستگاه‌ها و فرمانداران علی الخصوص دستگاه‌های اقتصادی باید حول ۳۰ محوری که جهت تحقق جهش تولید به تایید رئیس جمهور رسیده، باشد.
۲ هزار دستگاه ناوگان ریلی امسال در کشور تولید می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
۲ هزار دستگاه ناوگان ریلی امسال در کشور تولید می‌شود
زنجان - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس هدف گذاری انجام شده در سال جهش تولید ۲ هزار دستگاه ناوگان ریلی امسال در کشور تولید می‌شود.
از برنامه راهبردی کارآفرینی و توسعه اشتغال‌زایی حمایت می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / کارآفرینی / سال جهش تولید
از برنامه راهبردی کارآفرینی و توسعه اشتغال‌زایی حمایت می‌کنیم
رئیس فراکسیون کارآفرینان مجلس از برنامه‌های جدید و حرکت‌های نوآورانه این فراکسیون برای توسعه کارآفرینی و اشتغال در کشور خبر داد و گفت که مجلس از همه ظرفیتهای نظارتی و قانونگذاری خود برای تقویت شیوه‌های آموزشی کاربردی و ارتقای برنامه راهبردی کارآفرینی و توسعه اشتغال‌زایی حمایت می‌کند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
مقیمی: ثروت سهامداران ایران خودرو در امنیت کامل است
مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام ایران خودرو برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۸ با حضور بیش از ۸۰ درصد از سهامداران برگزار شد و صورت‌های مالی به تصویب رسید. ایکوپرس- مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در جلسه مجمع که به منظور حفظ سلامت سهامداران، به صورت اینترنتی و غیرحضوری برگزار شد، گزارشی از فعالیت‌ها و دستاوردهای سال گذشته و برنامه‌های امسال ارایه کرد. فرشاد مقیمی، با بیان اینکه از شرایط بحرانی سال گذشته که تولید روزانه به کمتر از هزار دستگاه خودرو رسیده بود عبور کرده ایم، گفت: بعد از اعمال تحریم‌های ظالمانه و خروج شرکای خارجی، داخلی‌سازی تولید را در دستور کار قرار دادیم و توانستیم در میزهای خودکفایی وزارت صمت و برنامه‌های نهضت خودکفایی و میثاق با قطعه‌سازان، …
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
اولین عرضه محصولات مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب در بورس کالا
مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب با عرضه۱۷۰۰ تن آلومینیوم با بالاترین درجه خلوص روز سه شنبه وارد بورس کالا شد. به گزارش روابط عمومی مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب، این مجموعه صنعتی در اردیبهشت سال‌جاری و در آغازین روزهای سال جهش تولید به‌صورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس‌جمهور با پیش‌بینی تولید 300 هزار تن آلومینیوم در سال به بهره‌برداری رسید.
واحدهای تولیدی شهرک صنعتی آق قلا
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / آق قلا
واحدهای تولیدی شهرک صنعتی آق قلا
ایرنا - گرگان - تصاویر کارخانه تولید کننده انواع پروفیل UPVC در پنجره کارخانه تولید کننده مواد ضدعفونی کننده دست و سطوح در شهرک صنعتی آق قلا استان گلستان را نشان می دهد. با وجود تحریم های چند سال اخیر راه اندازی واحدهای تولیدی کوچک و بزرگ در استان گلستان رونق گرفته و ضمن جهش تولید باعث ایجاد فرصت های شغلی، افزایش صادرات و ممانعت از خروج ارز از کشور شده است.
اژه‌ای: برخوردهای قضایی نباید به بیکاری کارگران بینجامد
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / برخورد با متخلفین / دستگاه قضا / قوه قضائیه / محسنی اژه‌ای
اژه‌ای: برخوردهای قضایی نباید به بیکاری کارگران بینجامد
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در آیین تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری استان سمنان با بیان اینکه باید با مجرم و متخلف به هر نحو ممکن برخورد شود به لزوم توجه به شعار سال تاکید و اظهار کرد: در سال جهش تولید باید به گونه‌ای عمل کنیم که بخش تولید آسیب نبیند به ویژه در این شرایط که با تشدید تحریم‌ها و فشارهای امریکا روبرو هستیم برخوردهای قضایی نباید به تعطیلی کارخانه و واحد تعطیلی و یا بیکاری کارگران بینجامد.
اثر معکوس سرکوب قیمت در بازار
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / مدرس خیابانی / وزارت صنعت
اثر معکوس سرکوب قیمت در بازار
مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت با اشاره به تاثیر تغییرات شاخص‌های اقتصاد کلان و تاثیر آن بر قیمت کالا گفت: افزایش نرخ ارز باعث شده است که یک عده در بازار سوء‌استفاده کنند، اگر گرانی یک کالایی متاثر از افزایش نرخ تورم، دستمزد و شاخص‌های کلان باشد، وظیفه ما این نیست که به‌صورت سرکوب‌گرایانه با آن برخورد کنیم، اگر ما افزایش منطقی قیمت کالا‌ها را با ابزار‌های قهری، بگیر و ببنند و گشت‌های ویژه سرکوب کنیم، جلوی تولید گرفته می‌شود و نمی‌خواهیم در سال جهش تولید، جلوی تولید گرفته شود.
ضرورت بهره گیری از ظرفیت جهاددانشگاهی جهت تولید مواد اولیه برای مقابله با تحریم ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / جهاد دانشگاهی / نماینده مجلس / اراک / سال جهش تولید
ضرورت بهره گیری از ظرفیت جهاددانشگاهی جهت تولید مواد اولیه برای مقابله با تحریم ها
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت بهره ‌گیری از ظرفیت جهاددانشگاهی برای تولید مواد اولیه برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه دشمنان نظام تاکید کرد.
وجود ۸۱ تیپ ماده معدنی در ایران
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / معدن / سازمان زمین شناسی
وجود ۸۱ تیپ ماده معدنی در ایران
رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور پویش سنگ آهن را اولویت اول این سازمان در سال جهش تولید دانست و گفت: در سه ماهه اخیر بیش از ۲۰ هزار کیلومتر مربع آزادسازی پهنه‌ها و محدوده‌های اکتشافی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور جهت رونق بخشی به بخش خصوصی انجام پذیرفت.
بومی‌سازی یک ماده نانویی قیمت آن را ۸۰ درصد کاهش داد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / فناوری نانو / سال جهش تولید / دانش بنیان
بومی‌سازی یک ماده نانویی قیمت آن را ۸۰ درصد کاهش داد
محققان یکی از شرکتهای دانش‌بنیان با تولید و بومی‌سازی ماده نانویی «کوانتوم دات‌های پایه‌کربن»  که با قیمت هر گرم ۲۰ میلیون‌ریال از خارج از کشور وارد می‌شد، توانستند قیمت آن را در حدود ۸۰ درصد کاهش دهند.
تحقق ۱۵۹ درصدی تعهد اشتغال تسهیلات رونق تولید در استان سمنان
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / تسهیلات بانکی / سمنان / رونق تولید / وزارت صنعت معدن و تجارت / جهش تولید / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
تحقق ۱۵۹ درصدی تعهد اشتغال تسهیلات رونق تولید در استان سمنان
سمنان- ایرنا- سرپرست سازمان صنعت،  معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۱۵۹ درصد از تعهد اشتغال واحدهای صنعتی و کشاورزی دریافت‌کننده تسهیلات رونق تولید در این استان محقق شد.
امیدواریم عملیات اجرایی واحد تولید پاکت سیمان اوایل مرداد آغاز شود
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / استانی-اقتصادی / سیمان / کرمانشاه / سال جهش تولید
امیدواریم عملیات اجرایی واحد تولید پاکت سیمان اوایل مرداد آغاز شود
مدیرعامل سیمان سامان کرمانشاه ابرازامیدواری کرد، عملیات اجرایی واحد تولید پاکت سیمان در کرمانشاه از اوایل مرداد ماه آغاز شود.
رشد ۴.۵ برابری گلخانه‌های بوشهر، تولید بیشتر با منابع و هزینه‌ کمتر
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / بوشهر / سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر / الگوی کشت
رشد ۴.۵ برابری گلخانه‌های بوشهر، تولید بیشتر با منابع و هزینه‌ کمتر
بوشهر- ایرنا- براساس آمار رسمی منتشر شده توسط مسئولان بخش کشاورزی استان بوشهر از ۹۰ هکتار در سال ۱۳۹۲ به ۴۱۱ هکتار تا پایان سال ۱۳۹۸ رسیده‌است که نوید بخش جهش در کمیت و کیفیت تولیدات کشاورزی برمبنای دانش بنیانی با منابع و هزینه‌های کمتر است.
پیشتازی صنعت شیر اصفهان در کشور، مظهر جهش تولید
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / وزارت جهاد کشاورزی / توسعه صادرات / اصفهان / صادرات غیر نفتی / محصولات لبنی / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
پیشتازی صنعت شیر اصفهان در کشور، مظهر جهش تولید
اصفهان- ایرنا- پیشتازی صنعت شیر و سایر نهاده‌ها و فرآورده‌های دامی استان اصفهان در کشور، مظهر تحقق راهبرد جهش تولید در بخش کشاورزی است که باید با برنامه‌ریزی و حمایت‌های بیشتر زمینه توسعه صادرات و ارزآوری روز افزون آن فراهم شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •