جمعه, ۴ مهر, ۱۳۹۹ / 25 September, 2020
اصغر عطایی
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
رویداد
ورود شهرداری برای ضدعفونی مدارس؛ در صورت نیاز [شهروند] مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران نظافت، ‌مناسب‌سازی و به ‌طور کلی آماده‌سازی شهر را برای بازگشایی مدارس یکی از وظایف هر ساله شهرداری تهران دانست و گفت:  «در این مسیر هر ساله تلاش می‌شود تا فضای سبز اطراف مدارس، مبلمان شهری، پیاده‌روها و حتی محل‌های توقف خودروی والدین دانش‌آموزان برای این مهم مهیا و آماده‌سازی شود.» اصغر عطایی با اشاره به اینکه امسال یکی از برنامه‌های دیگر شهرداری این بوده که با همکاری نهادها و سازمان‌ها احیانا دوره‌گردهایی که در اطراف مدارس اقدام به دستفروشی یا دوره‌گردی می‌کنند را هم ساماندهی کند تا خانواده دانش‌آموزان از این حیث …
ایمن‌سازی و ضدعفونی مستمر هیئات‌ تهران
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / اصغر عطایی / معاونت خدمات شهری شهرداری تهران / محرم 99
ایمن‌سازی و ضدعفونی مستمر هیئات‌ تهران
عطایی با اشاره به قرارگیری فضاهای غیر مسقف شهرداری در اختیار هیات‌های مذهبی، گفت: مسیرها و محل های برگزاری هیات ها به صورت مستمر توسط سازمان آتش نشانی و سازمان بوستان ها ضدعفونی می‌شوند.
برگزاری عزاداری‌های محرم در بوستان‌های تهران
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / شهرداری تهران / عزاداری محرم در کرونا / هیات‌های عزاداری
برگزاری عزاداری‌های محرم در بوستان‌های تهران
اصغر عطایی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره فرارسیدن ماه محرم اظهار کرد: در آستانه ایام شهادت سالار شهیدان هستیم و همه ارادتمندان به خاندان اهل بیت آماده عزاداری و اقامه عزا هستند و شهرداری تهران  نیز برنامه‌هایی را برای این ایام پیش‌بینی کرده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
جریمه پیمانکارانی که ماسک و دستکش به کارگران نمی‌دهند
گروه اجتماعی| مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران گفت: تاکید شده است چنانچه عوامل کارگری بدون تجهیزات بهداشتی مانند ماسک و دستکش مشاهده شوند، پیمانکار حتما شامل جریمه شود. به گزارش ایلنا، اصغر عطایی، مدیر کل امور خدمات شهری شهرداری تهران در خصوص عدم توزیع ماسک بین کارگران خدماتی شهرداری تهران گفت: کارگران فضای سبز و خدمات شهری زیرمجموعه پیمانکارانی قرار دارند که برای شهرداری تهران کار می‌کنند، در نتیجه پیمانکاران در مناطق 22گانه شهر تهران موظف هستند تجهیزات ایمنی مانند دستکش و ماسک را حتما در اختیار کارگران قرار دهند. عطایی با بیان اینکه با پیمانکاران متخلف برخورد می‌شود، تصریح کرد: تاکید شده است چنانچه عوامل کارگری بدون این تجهیزات مشاهده شوند، پیمانکار حتما شامل جریمه شود.  …
شهروندان برای پیشگیری از حریق همکاری کنند/ علف زنی بوستانها در دستور کار شهرداری است
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / اصغر عطایی / شهرداری تهران / آتش سوزی
شهروندان برای پیشگیری از حریق همکاری کنند/ علف زنی بوستانها در دستور کار شهرداری است
مدیرکل خدمات شهری گفت: از شهروندان می‌خواهیم از روشن کردن آتش در فضاهای سبز، انداختن سیگار نیمه روشن، زباله‌ها و بطری‌های پلاستیکی، رهاسازی مواد اشتعال زا در طبیعت خودداری کنند.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
زباله‌ راه‌ها را بست
[شهروند] بیست‌و‌پنج میلیمتر بارش در 18 دقیقه سه‌شنبه‌شب تهران کافی بود تا بسیاری از خیابان‌ها پُر آب شود و رفت‌وآمد مختل.  بارشی که میزان آن با بارش چند‌سال پیش در کَن، که در عرض ۲۰ دقیقه، ۲۵ میلیمتر باران بارید، برابری می‌کرد. همین میزان بارش در کن عامل وقوع سیل و جان باختن تعدادی از شهروندان شد. در بارش سه‌شنبه‌شب که آخرین بارش زیاد اردیبهشت‌ماه امسال است، 9 نقطه در معابر اصلی پایتخت و بخشی از بزرگراه‌های چمران، ستاری، همت، صدر و البته بخش‌هایی از خیابان ولیعصر در محدوده ولیعصر، میرداماد و هفت‌تیر با آبگرفتگی روبه‌رو شد. هرچند پس از آن اصغر عطایی، مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران اعلام کرد که این آب‌ماندگی …
برابری باران شب گذشته تهران با بارندگی‌ منجر به سیل در کن/ برخورد با پیمانکارانی که ملزومات بهداشتی را در اختیار کارگران قرار نمی‌دهند
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / اصغر عطایی / بارش باران در تهران / بارندگی تهران
برابری باران شب گذشته تهران با بارندگی‌ منجر به سیل در کن/ برخورد با پیمانکارانی که ملزومات بهداشتی را در اختیار کارگران قرار نمی‌دهند
ایلنا: مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران گفت: با پیمانکارانی که ملزومات بهداشتی را در اختیار کارگران قرار نمی‌دهند، برخورد می‌شود.
رگبار و رعد و برق در تهران منجر به آب ماندگی موقتی شد
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / بارش باران / رگبار و رعد و برق / آبگرفتگی معابر / اصغر عطایی
رگبار و رعد و برق در تهران منجر به آب ماندگی موقتی شد
عطایی با اشاره به حجم گسترده بارش موقت باران در تهران گفت: بارندگی امشب در تهران منجر به آب ماندگی موقتی و پر شدن نهرهای فرعی به صورت موقت شده است.
ساختمان سازان تنها اجازه تصرف یک سوم از پیاده رو را دارند
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / معابر شهری / اصغر عطایی / خدمات شهری
ساختمان سازان تنها اجازه تصرف یک سوم از پیاده رو را دارند
مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران گفت: طبق ضوابط شهرسازی مناطق، ساختمان سازان در یک بازه زمانی محدود اجازه تصرف تنها یک سوم از پیاده راه با پیش بینی تمهیدات و اجرای ضوابط ایمنی را دارند.
آماده‌باش مناطق ٢٢ گانه شهرداری تهران در پی بارش گسترده باران
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / اصغر عطایی / بارش باران / شهرداری تهران
آماده‌باش مناطق ٢٢ گانه شهرداری تهران در پی بارش گسترده باران
مدیر کل امور خدمات شهری شهرداری تهران گفت: تمامی نیروهای خدمات شهری و مدیران ارشد مناطق ٢٢گانه شهرداری تهران در آماده باش کامل به دنبال بارش باران در پایتخت هستند.
ماجرای غول مه‌پاش شهرداری تهران برای ضد عفونی معابر پایتخت چه بود؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
ماجرای غول مه‌پاش شهرداری تهران برای ضد عفونی معابر پایتخت چه بود؟
اصغر عطایی مدیر کل امور خدمات شهری شهرداری تهران درباره به کار گیری ماشین مه پاش ۴ تنی شهرداری برای ضد عفونی معابر پایتخت جهت مقابله با ویروس کرونا گفت: پس از اجرای طرح ضد عفونی معابر تهران که از بازار تهران شروع و در معبر ۱۸ کیلومتری میدان تجریش تا میدان راه آهن اجرا شد کارشناسان ما به دنبال این موضوع بودند که چگونه می‌توان راندمان کاری را بالا ببرند.
بارش‌های مستمر تهران را دچار آبگرفتگی نکرده است
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / بارش باران / آبگرفتگی معابر / اصغر عطایی
بارش‌های مستمر تهران را دچار آبگرفتگی نکرده است
مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری از آماده باش کامل مناطق بیست و دو گانه تهران و مدیران عملیاتی خبر داد و گفت: بارش ها در تهران آبگرفتگی ایجاد نکرده است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / بارش باران در تهران / پیش‌بینی وضعیت هوا / هوای تهران
اوج بارش باران در تهران امشب است
اصغر عطایی مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در گفت و گو با فارس گفت: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی تمهیداتی برای مقابله با آبگرفتگی اندیشیده شده بود.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اصغر عطایی / بارش برف در تهران / شهرداری تهران
بارش برف شدید در پایتخت/ یک مقام شهرداری: غافلگیر نمی‌شویم
مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران از آمادگی صد درصدی برای مقابله با عوارض ناشی از بارش برف در مناطق مختلف تهران خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اصغر عطایی / شهرداری تهران / بارش برف
آماده باش نیروهای خدمات شهری در پی احتمال بارش برف در پایتخت
مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران از آماده باش نیروهای خدمات شهری در پی احتمال بارش برف در پایتخت خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / اصغر عطایی / شهرداری تهران / سیل
۱۴هزار نیرو وضعیت انهار و کانال‌های تهران را رصد می‌کنند
مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران از رصد تمامی کانال‌ها و انهار پایتخت توسط ۱۴ هزار نیروی خدمات شهری خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / اصغر عطایی / شهرداری تهران / بارش برف
نمک‌پاشی و محلول‌پاشی معابر آغاز شده است
اصغر عطایی گفت: به تمام مناطق ٢٢گانه شهرداری تهران اعلام کردیم تا کار نمک پاشی و محلول پاشی معابر را آغاز کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / اصغر عطایی / خدمات شهری / شهرداری تهران
آمادگی مناطق ۲۲ گانه برای برف‌روبی در پایتخت
مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران از آمادگی کامل مناطق ۲۲ گانه به منظور برف‌روبی در پایتخت خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶
شهرداری: برای شرایط برفی تمرین نداشتیم و نمی توانیم «برف» را با «تیر» بزنیم/دادستان کل کشور: اخلالگران قطعا ریشه در خارج از کشور دارند
«اصغر عطایی»، مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران در پاسخ به این که تصاویر در سطح شهر نشان می‌دهد، برف در برخی مناطق نسبتا سنگین است و یخ‌زدگی نیز در سطح شهر مشاهده می‌شود، اظهار داشت: برودت هوا در سطح شهر در حد یخبندان نیست و برفی باریده که سطح شهر را یک مقدار سفید کرده است؛ البته ما نیز برای این شرایط تمرین نداریم. سطح خیابان‌ها را پاک می‌کنیم، دوباره سفید می‌شود، برف نشسته و نمی‌توان آن را در هوا با تیر زد، برف طبیعی است و باید روی زمین بنشیند و با شن و نمک و یا گریدر آن را برطرف کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / برف تهران / بارش برف / ترافیک تهران / شهرداری تهران
غایب بزرگ روز برفی تهران
با وجود پیش‌بینی‌های مکرر، دیروز اصغر عطایی، مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران مدعی شد چون بارش برف همزمان با نیم ساعت نخست پیک ترافیکی پایتخت بود، امکان استفاده از تجهیزات ماشینی ما برای برف‌روبی از دست رفت و نقاطی در مناطق یک و پنج به دلیل فقدان تجهیزات، دچار مشکل شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / اصغر عطایی / بارش برف پاییزی / بارش برف در تهران / شهرداری تهران
شهرداری تهران: برای شرایط برفی تمرین نداریم/ نمی‌توان برف را در هوا با تیر زد
مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران گفت: برودت هوا در سطح شهر در حد یخبندان نیست و برفی باریده که سطح شهر را یک مقدار سفید کرده است،‌ البته ما نیز برای این شرایط تمرین نداریم. سطح خیابان‌ها را پاک می‌کنیم، دوباره سفید می‌شود، برف نشسته و نمی‌توان آن را در هوا با تیر زد، برف طبیعی است و باید روی زمین بنشینید.
۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / اصغر عطایی / پسماند / شهرداری تهران / بارندگی
بیشترین پسماند از سوی اصناف داخل انهار ریخته می‌شود
مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به اینکه بیشتر زباله‌ها در انهار پایتخت از سوی اصناف ریخته می‌شود از مسئولان خواست با افرادی که قوانین را رعایت نمی‌کنند مطابق قانون رفتار شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / شهرداری تهران / آبگرفتگی معابر / اصغر عطایی
سیل تهران را تهدید نمی‌کند/ تونل امیرکبیر فعلا مسدود می‌ماند
مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه سیل تهران را تهدید نمی کند، گفت: موضوعی که شهرها را هنگام بارندگی تهدید می کند این است که کانال ها و مسیل ها و رودها دچار مشکل شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / اصغر عطایی / خدمات شهری / بارندگی
آماده باش کامل ۱۴ هزار نفر از نیروهای شهرداری تا چهارشنبه
مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران از آماده باش نیروهای شهرداری تهران تا روز چهارشنبه خبر داد تا در صورت بروز هرگونه آبگرفتگی مشکل برطرف شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴
در شهر
اصغر عطایی مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران گفت: با بارش باران از ابتدای هفته تا چهارشنبه هفته آینده ۱۵ هزار نفر از عوامل و کارگران شهرداری به صورت آماده‌باش مستقر خواهند بود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / آبگرفتگی معابر / شهرداری تهران / اصغر عطایی
افزایش بارندگی ها تا اواسط هفته/ مشکل جدی آبگرفتگی نداشتیم
مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران، گفت: آبگرفتگی های کوچک در سطح شهر به سرعت برطرف می شود و تاکنون مشکلی برای شهر ایجاد نشده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲
«خاک فرار» معضل جدید پایتخت
اصغر عطایی، مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران گفت: برخی رانندگان صبح بسیار زود در برخی بزرگراه‌ها، نخاله‌های ساختمانی را در حال حرکت تخلیه می‌کنند که به این کار «خاک فرار» می‌گویند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / اصغر عطایی / بوستان های تهران / مقررات ایمنی
ابلاغ بخشنامه افزایش ایمنی بوستان ها به مناطق ٢٢ گانه
 مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران تمهیدات اندیشیده شده به منظور ایمن سازی بوستان های پایتخت را تشریح کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / اصغر عطایی / لایروبی / بارش باران
پاکسازی رسوبات از ۵۳۰ کیلومتر مسیل و کانال اصلی شهر تهران
 مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران گفت: به دنبال بارش باران در بهار امسال ۵۳۰ کیلومتر از مسیل های شهر تهران از رسوبات پاکسازی شدند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
هشدار شهردای تهران: امروز تمام شهر طوفان می شود
شفقنا- مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران از آمادگی تمامی مناطق ۲۲ گانه این نهاد به دنبال هشدار وقوع توفان طی عصر امروز (۵ خرداد) خبر داد. به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، اصغر عطایی با...
۱۳۹۸/۰۲/۲۸
مقاومت در احیای پارک پردیسان
مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه مسولان پارک پردیسان (دولتی‌ها) اجازه ورود شهرداری به بخش‌هایی از پارک را نمی‌دهند، گفت: بدون آنکه پارک به شهرداری واگذار شود، ما در حوزه مبلمان، آسفالت، نهرها، فضای سبز و کارهای این‌چنینی اقداماتی انجام می‌دهیم تا به شاداب‌سازی پارک کمک کنیم. اصغر عطایی به خبرگزاری فارس گفت: مسوولان پردیسان راضی به واگذاری نیستند و ما این کارها را با خواهش و تمنا انجام می‌دهیم.
۱۳۹۸/۰۱/۱۱
44 بوستان تهران برای توان یابان مناسب سازی شد
اصغر عطایی مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران از مناسب سازی 44 بوستان تهران برای توانیابان همزمان با فرارسیدن روز طبیعت خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •