سه شنبه, ۲۰ آبان, ۱۳۹۹ / 10 November, 2020
امداد و نجات
۷۶۳ دوره تخصصی آموزش‌های امداد و نجات برگزار شد
۲ ساعت قبل / امداد و نجات / تصادفات جاده ای / سیل / زلزله
۷۶۳ دوره تخصصی آموزش‌های امداد و نجات برگزار شد
تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از برگزاری ۷۶۳ دوره آموزش تخصصی امداد و نجات برای ۱۰ هزار و ۸۹۹ نفر امدادگر و نجات گر(هفت هزار و ۴۷۷ امدادگر مرد و ۳ هزار و ۴۲۲ امدادگر زن) جمعیت هلال‌احمر در کل کشور خبر داد.
آموزش امداد و نجات به ۷۴ هزار سرباز/ مهارت‌آموزی ۲۲۰ هزار سرباز در سالی که گذشت
۴ ساعت قبل / ستادکل نیروهای مسلح / نیروهای مسلح / ستاد کل نیروهای مسلح / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی / وزارت دفاع / وزارت ارتباطات / سردار کمالی / سربازی / قرارگاه مهارت آموزی سربازان
آموزش امداد و نجات به ۷۴ هزار سرباز/ مهارت‌آموزی ۲۲۰ هزار سرباز در سالی که گذشت
مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح از مهارت آموزی به بیش از ۲۲۰هزار سرباز در سالی که گذشت خبر داد.
برای تهیه اقلام غذایی و امدادی در لرستان مشکلی نخواهیم داشت
۴۵ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / انبار / جمعیت هلال احمر / بالگرد / رییس جمعیت هلال احمر / حادثه / امداد و نجات
برای تهیه اقلام غذایی و امدادی در لرستان مشکلی نخواهیم داشت
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گفت: برای تهیه اقلام غذایی و امدادی در لرستان مشکلی نخواهیم داشت.
خانواده مفقود شده در کویر دروازه قرآن یزد نجات یافتند
۴۷ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / هلال‌احمر / یزد / مفقود شده / کویر
خانواده مفقود شده در کویر دروازه قرآن یزد نجات یافتند
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد از جستجو و نجات یک خانواده که در کویر دروازه قران یزد مفقود شده بودند، خبر داد.
تحرک و جابجایی سریع مهمترین ویژگی بالگردهای هلال‌احمر است
۲ روز قبل / امداد و نجات / سیل / زلزله
تحرک و جابجایی سریع مهمترین ویژگی بالگردهای هلال‌احمر است
تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گفت: تحرک و جابجایی سریع و به موقع در انتقال امکانات، نیرو و تجهیزات مورد نیاز به مناطق آسیب دیده، از مهمترین ویژگی‌های بالگردهای امداد هوایی هلال‌احمر در رسیدگی فوری به حادثه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح است.
انتقال هوایی ۴۲۰ نیرو برای مهار آتش‌سوزی جنگل‌های توسکستان
۲ روز قبل / استان گلستان / اطفای حریق / جنگل / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر
انتقال هوایی ۴۲۰ نیرو برای مهار آتش‌سوزی جنگل‌های توسکستان
تهران - ایرنا - معاون عملیات سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر از انتقال هوایی ۴۲۰ نیروی امدادی و داوطلب از ۱۲ تا ۱۷ آبان ماه برای مهار آتش در جنگل‌های توسکستان خبر داد.
۲ روز قبل
مشاغل غیرضروری از ۲۰ آبان بعد از ظهرها تعطیل می‌شوند
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: مشاغل غیرضروری از روز بیستم آبان ماه از ساعت ۱۸ بعد از ظهر تعطیل می‌شوند. به گزارش ایرنا، علیرضا رئیسی افزود: مقرر شد از ۲۰ آبان به مدت یک‌ماه (تا ۲۰ آذر) از ساعت ۱۸ محدودیت اعمال شود و همه مراکز شغلی به جز مراکز ضروری تعطیل می‌شوند. مراکز ضروری شغلی شامل مراکز درمانی داروخانه‌ها، مراکز آتش‌نشانی، امداد و نجات، آمبولانس‌ها، خدمات سرویس‌های عمومی آب و برق و تلفن و سوپری‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای است و بقیه مشاغل تا صبح فردای هر روز تعطیل می‌شوند.وی گفت: یکی از بحث‌های اصلی که از روز دوشنبه شروع می‌کنیم. محله محور کردن مقابله با کرونا و درگیر شدن همه مردم و خانواده‌ها در این مبارزه به عنوان کانون اصلی است. در این طرح بسیج محله‌ها و با همکاری خانواده‌ها در محلات …
امدادرسانی به ۲۴۱ نفر از آسیب دیدگان حوادث طی ۳ روز گذشته
۳ روز قبل / هلال احمر جمهوری اسلامی ایران / محمدباقر محمدی / سازمان امداد و نجات هلال احمر
امدادرسانی به ۲۴۱ نفر از آسیب دیدگان حوادث طی ۳ روز گذشته
معاون عملیات سازمان امداد و نجات گفت: طی سه روز گذشته ۲۱۰ ماموریت امداد و نجات برای امدادرسانی به ۲۴۱ نفر از هموطنان آسیب دیده و متاثر از حوادث در سراسر کشور انجام شد.
نجات جان ۱۱۵ مصدوم انواع حوادث طی ۷۲ ساعت گذشته
۳ روز قبل / حوادث رانندگی / تصادفات جاده ای / محمدی / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر
نجات جان ۱۱۵ مصدوم انواع حوادث طی ۷۲ ساعت گذشته
تهران - ایرنا - معاون عملیات سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر از نجات جان ۱۱۵ مصدوم انواع حوادث از سوی امدادگران و نجاتگران هلال احمر طی ۷۲ ساعت گذشته در سراسر کشور خبر داد.
۳ روز قبل
عکس‌نوشت
خبرگزاری مهر با انتشار مجموعه عکسی گزارش داد:«با توجه به فرا رسیدن فصل پاییز و بارندگی و احتمال وقوع سیل در این فصل تعدادی از کایاک‌سواران و قایقرانان تیم امداد و نجات سیلاب و رودخانه‌های ایران با حضور در این بخش اقدام به پاک‌سازی حریم و بستر زاینده‌رود کردند».
۳ روز قبل
بازدید رئیس سازمان امداد و نجات از پایگاه‌های استان تهران
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران؛ مهدی ولی‌پور رئیس سازمان امداد و نجات با همراهی شاهین فتحی مدیرعامل و تاجیک نوری معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تهران، ضمن بازدید از پایگاه های شعب تهران، رباط کریم، ملارد و شهریار اظهار داشت: برنامه ریزی هایی انجام داده ایم تا بتوانیم به‌زودی با تامین و تخصیص اعتبار لازم به جایگاه ایده آل پایگاه های امداد و نجات هلال احمر در سطح کشور دست یابیم. وی در ادامه از نوسازی ناوگان خودرویی جمعیت هلال احمر خبر داد و افزود: با توجه به وجود کمبودهای ناوگان خودرویی در حوزه امداد و نجات، برنامه ای برای بهینه سازی خودروهای نجات تیپ یک انجام شده است که امیدواریم با حمایتی که توسط هیات دولت صورت گرفته، بتوانیم نوسازی ناوگان خودرویی جمعیت …
توزیع بیش از یک میلیون و ۵۵ هزار ماسک در قالب طرح «آمران سلامت»
۳ روز قبل / ماسک / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر / جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران
توزیع بیش از یک میلیون و ۵۵ هزار ماسک در قالب طرح «آمران سلامت»
تهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال‌احمر از توزیع بیش از یک میلیون و ۵۵ هزار ماسک میان هموطنان در مدت ۱۱ روز و در قالب اجرای طرح «آمران سلامت» در سراسر کشور خبر داد.
۴ روز قبل
پاک‌سازی زاینده‌رود از زباله
رودخانه زاینده‌رود در شهرستان باغ‌بهادران اصفهان توسط تیم قایقرانی امداد و نجات سیلاب و رودخانه فدراسیون قایقرانی از زباله پاک‌سازی شد. با توجه به فرا رسیدن فصل پاییز و بارندگی شدید و احتمال وقوع سیل در این فصل، اعضای تیم امداد و نجات سیلاب و رودخانه‌ فدراسیون قایقرانی ایران با حضور در این بخش در کنار تمرینات خود برای آمادگی بیشتر اقدام به پاکسازی حریم و بستر زاینده رود کردند. اعضای این تیم از استان‌های مازندران، اصفهان، چهارمحال و بختیاری در این برنامه حضور داشتند.
تلاش ۲۴ ساعته برای نجات / برداشت گیاهان منطقه، کار دست پیرمرد طبسی داد
۵ روز قبل / استانی-اجتماعی / هلال‌احمر
تلاش ۲۴ ساعته برای نجات / برداشت گیاهان منطقه، کار دست پیرمرد طبسی داد
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد: پیرمرد ۶۲ ساله مفقود شده در ارتفاعات ازمیغان طبس بعد از پنج ساعت تلاش نیروهای امدادی پیدا شد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
کوتاه از حادثه/آوار خانه قدیمی بر سر کارگر جوان
کارگر جوانی که با چند نفر دیگر مشغول تخریب ساختمانی بود، به‌دلیل بی‌احتیاطی زیر آوار گرفتار شد و جانش را از دست داد. به گزارش همشهری، این حادثه روز چهارشنبه در ساختمانی در حال تخریب در شهرک حکیمیه اتفاق افتاد و به‌دنبال آن گروه‌های امداد و نجات راهی محل حادثه شدند. آنجا ساختمانی 2 طبقه بود که کارگران مشغول تخریب بودند که ناگهان دیوار و سقف طبقه دوم بر سرشان آوار شد. این حادثه آنقدر ناگهانی رخ داد که یکی از آنها نتوانسته خود را نجات دهد و زیر آوار گرفتار شد. آتش‌نشانان ایستگاه‌های 56و10که دقایقی …
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / زلزله / ازمیر ترکیه / امداد و نجات
(تصاویر) نجات دختر خردسال از زیر آوار ۹۰ ساعت پس از زلزله ازمیر
عملیات نجات این دختر خردسال که با شنیدن صدای فریاد‌های او آغاز شد، ساعت‌ها ادامه داشت. این کودک طوری پشت ماشین لباسشویی خانه شان قرار گرفته بود، که آوار ساختمان صدمه‌ای به او نزده است.
ببینید | باز هم قایق، باز هم حادثه؛ لحظات تلخ گردشگران در ترکیه
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / ترکیه / حوادث غیر مترقبه / گردشگری
ببینید | باز هم قایق، باز هم حادثه؛ لحظات تلخ گردشگران در ترکیه
یک قایق حامل گردشگران خارجی در دریای آلانیای ترکیه واژگون شد. گفته می‌شود این قایق ۳۴ سرنشین و خدمه داشته و تلاش نیروهای امداد و نجات گارد ساحلی استان آنتالیا برای نجات این افراد ادامه دارد. منبع: خبرگزاری صدا و سیما
فیلم عجیب واژگونی قایق گردشگری در جنوب ترکیه
۱۳۹۹/۰۸/۱۳
فیلم عجیب واژگونی قایق گردشگری در جنوب ترکیه
یک قایق حامل گردشگران خارجی در دریای آلانیا ی ترکیه واژگون شد. گفته می شود این قایق ۳۴ سرنشین و خدمه داشته و تلاش نیروهای امداد و نجات گارد ساحلی استان آنتالیا برای نجات این افراد ادامه دارد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / نهنگ / ساحل دریا / سریلانکا / امداد و نجات
(تصاویر) عملیات نجات ۱۲۰ نهنگ به گِل نشسته در سریلانکا
ملوانان نیروی دریایی و گارد ساحلی سریلانکا به داوطلبان محلی پیوستند و تا سحرگاه روز سه شنبه ۱۲۰ نهنگ را عقب راندند، اما دو نهنگ بر اثر جراحات وارده جان خود را از دست دادند.
همتی:‌ بودن در کنار مردم سرلوحه خدمات هلال‌احمر است
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / کریم همتی / جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر
همتی:‌ بودن در کنار مردم سرلوحه خدمات هلال‌احمر است
تهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: در کنار مردم و با مردم بودن، سرلوحه همه خدمات این نهاد بشردوستانه است و امیدواریم این حرکت و خدمت تداوم یابد.
دختر خردسال در ازمیر پس از 65 ساعت از زیر آوار بیرون آورده شد + ویدئو
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
دختر خردسال در ازمیر پس از 65 ساعت از زیر آوار بیرون آورده شد + ویدئو
گروه‌های امداد و نجات در ازمیر ترکیه پس از 65 ساعت دختر بچه سه ساله را از زیر آوار نجات دادند.
مرگ ۲ نفر بر اثر گازگرفتگی در گالیکش گلستان 
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
مرگ ۲ نفر بر اثر گازگرفتگی در گالیکش گلستان 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان از مرگ ۲ نفر و مسمومیت ۳ نفر بر اثر گازگرفتگی در گالیکش خبرداد.
گزارش| درس هایی از زلزله ازمیر ترکیه
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / ترکیه
گزارش| درس هایی از زلزله ازمیر ترکیه
در نحوه مواجهه سازمان‌های مرتبط با امداد و نجات ترکیه با زلزله ازمیر و همچنین طرح مباحث مربوط به ایمنی ساختمان و اهمیت موضوعی به نام دولت پاسخگو، نکات منفی و مثبت فراوانی وجود دارد که می‌توان از آنها درس گرفت.
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
اقدام به خودسوزی یک کارگر مقابل محل کار سابق خود در رودبار
روز جمعه یک کارگر سابق شرکت شن و ماسه در شهر گنجه شهرستان رودبار گیلان اقدام به خودسوزی کرد که بلافاصله به بیمارستان منتقل شد. برخی منابع کارگری در شهرستان رودبار با اعلام اقدام به خودسوزی این کارگر به خبرنگار ایلنا گفتند: «روز جمعه یکی از کارگران سابق این شرکت به دلیل مشکلاتی که در زمینه شغلی با این شرکت داشت، با آتش زدن خود سعی داشت به زندگی خود خاتمه دهد. در این بین با اقدام به‌موقع مردم و امداد و نجات او به بیمارستان منتقل ‌شد.» به گفته این منابع خبری، این کارگر 32 ساله با مشکلات معیشتی فراوان ناشی از بیکاری دست و پنجه نرم می‌کرده و در زمانی که اقدام به خودسوزی کرده، مشکلاتی نیز با شرکت شن و ماسه داشته است. در حالی که فرماندار رودبار هم خبر خودسوزی این کارگر …
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
ازمیر پس از لرزه
گروه اجتماعی| تصاویر جست‌وجوگران و گروه‌های امدادی که در میان بلوکه‌های سیمانی به دنبال بازماندگان یا قربانیان احتمالی زلزله ازمیر می‌گردند همچنان مخابره می‌شوند. در آخرین خبری که گاردین منتشر کرده شمار قربانیان زلزله 6.6 ریشتری جمعه در این منطقه ساحلی در غرب ترکیه را دست‌کم 25 نفر ذکر کرده است. به عدد کشته‌شدگان این زلزله باید دو نوجوانی را که بر اثر ریزش دیوار در جزیره سامو متعلق به یونان جان باختند را هم اضافه کرد. گاردین به نقل از سی‌ان‌ان ترکیه و از قول شهردار ازمیر نوشته است که انتظار افزایش قربانیان این زمین‌لرزه وجود دارد. به گفته او دست‌کم 20 ساختمان در این شهر فرو ریخته‌اند. ازمیر با 4.5 میلیون نفر جمعیت، سومین شهر بزرگ ترکیه …
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
درام تراژیک ازمیر
چند ساعت پس از وقوع زلزله بزرگ در دریای اژه که چندین ساختمان را ویران و به بسیاری دیگر آسیب‌های جدی وارد ساخت، نیروهای امداد و نجات از اوایل صبح شنبه در تلاش بوده و هستند تا کسانی که زیر آوار گرفتار شده‌اند را نجات دهند. این زلزله در شهر ازمیر در غرب ترکیه رخ داد. «مگان اسپسیا» و «ماتینا استیوس گریدنف» در گزارش 30 اکتبر برای نیویورک تایمز نوشتند، مقام‌های ترکیه اعلام کردند که دست کم 24 نفر کشته و صدها نفر زخمی شده‌اند. دو نفر هم در یونان بر اثر زلزله جان خود را از دست دادند.
افزایش قربانیان زلزله
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
افزایش قربانیان زلزله
امدادرسانی به حادثه‌دیدگان زلزله‌ای که ظهر جمعه بخش‌هایی از ترکیه و یونان را به لرزه درآورد، همچنان ادامه دارد و تازه‌ترین گزارش‌ها از جان باختن دست‌کم 30نفر و مصدومیت حدود 800نفر حکایت دارد. به گزارش همشهری، فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه روز شنبه با انتشار مطلبی در حساب توییتر خود اعلام کرد: تاکنون 28نفر بر اثر زلزله‌ روز جمعه در ازمیر جان باخته‌اند. درمان 243مصدوم ازجمله 7نفر در بخش مراقبت‌های ویژه همچنان ادامه دارد و گروه‌های امداد و نجات، اورژانس، تیم‌های امدادی و پزشکی، آمبولانس‌ها و بیمارستان‌ها …
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
زلزله ازمیر؛ نجات گربه گرفتار در زیر آوار (فیلم)
یک گروه امداد و نجات پس از وقوع زلزله اخیر در شهر ازمیر ترکیه مشغول انجام عملیات نجات بودند که توانستند یک گربه را از زیر آوار نجات دهند.
تصاویر | حجم ویرانی در زلزله ازمیر ترکیه | عملیات نجات زلزله‌زدگان از زیر آوار
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / ترکیه / زلزله / ترکیه / زلزله
تصاویر | حجم ویرانی در زلزله ازمیر ترکیه | عملیات نجات زلزله‌زدگان از زیر آوار
زمین‌لرزه‌ای که بزرگی آن ۶.۶ تا ۷ ریشتر برآورد شده،‌ حوالی ساعت ۱۵ روز جمعه به وقت محلی بخش‌هایی از سواحل دریای اژه در ترکیه و یونان را لرزاند. نیروهای امداد و نجات در استان ازمیر ترکیه کماکان به تلاش‌های خود برای نجات زلزله‌زدگانی که احتمالا زیر آوار مانده‌اند ادامه می‌دهند.
در ترکیه 100 نفر از زیر آوار زلزله  بیرون آورده شدند
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
در ترکیه 100 نفر از زیر آوار زلزله بیرون آورده شدند
گروههای امداد و نجات حدود 100 نفر را از زیر آوار زلزله در ترکیه بیرون آوردند.
برگزاری دوره‌های آموزشی کمک‌های اولیه برای سازمان‌های مردم نهاد
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / سازمان های مردم نهاد / مشارکت اجتماعی / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر
برگزاری دوره‌های آموزشی کمک‌های اولیه برای سازمان‌های مردم نهاد
تهران - ایرنا - مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه وزارت ورزش و جوانان از برگزاری دوره‌های آموزشی کمک‌های اولیه برای سازمان‌های مردم نهاد (سمن‌ها) خبر داد.
آمادگی هلال احمر ایران برای کمک به زلزله زدگان ترکیه
۱۳۹۹/۰۸/۰۹
آمادگی هلال احمر ایران برای کمک به زلزله زدگان ترکیه
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال ‌احمر ایران از آماده باش این سازمان برای کمک به زلزله‌زدگان ازمیر ترکیه خبر داد.
کمک ایران به زلزله‌زدگان منوط به درخواست ترکیه است
۱۳۹۹/۰۸/۰۹
کمک ایران به زلزله‌زدگان منوط به درخواست ترکیه است
رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه "تا این لحظه سطح حادثه زمین‌لرزه ازمیر ترکیه، ملی اعلام شده است"، گفت: جمعیت هلال احمر ایران آمادگی تیم‌ها و ارسال اقلام امدادی خود را اعلام کرده است.
هلال ‌احمر ترکیه: زلزله ازمیر در سطح حوادث ملی است
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / ترکیه / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر / زلزله
هلال ‌احمر ترکیه: زلزله ازمیر در سطح حوادث ملی است
تهران- ایرنا- دبیرکل جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: طبق اعلام هلال‌احمر ترکیه زلزله ازمیر در سطح حوادث ملی است و به نیروهای امدادی بین‌المللی نیازی نداریم.
آماده باش هلال احمر در پی وقوع زمین لرزه در ازمیر
۱۳۹۹/۰۸/۰۹
آماده باش هلال احمر در پی وقوع زمین لرزه در ازمیر
رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر از آمادگی جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی به آسیب دیدگان ناشی از زمین لرزه ترکیه در صورت اعلام نیاز جمعیت هلال احمر ترکیه خبر داد.
معاون هلال احمر ایران به همتای ترکیه‌ای خود اعلام همکاری کرد
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / یونان / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر / ترکیه
معاون هلال احمر ایران به همتای ترکیه‌ای خود اعلام همکاری کرد
تهران - ایرنا - معاون امور بین‌الملل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در پی وقوع زلزله نسبتا شدید در ازمیر ترکیه با همتای ترکیه خود گفت و گو و از اعلام مراتب همدردی و آماده‌باش نیروهای هلال احمر برای کمک به زلزله‌زدگان ترکیه خبر داد.
آماده‌باش هلال احمر ۴ استان ایران
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / استان های آذربایجان غربی / امداد و نجات جمعیت هلال احمر / ترکیه / جمعیت هلال احمر / هلال احمر
آماده‌باش هلال احمر ۴ استان ایران
اقتصادنیوز: رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آماده باش نیروهای این جمعیت در ۴ استان برای کمک به ترکیه خبر داد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۸
لزوم ذخیره اقلام امدادی معادل ۲ درصد جمعیت کشور
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به فعالیت‌های این سازمان در دو بخش لجستیک و عملیات گفت: بر اساس استانداردها باید معادل دو درصد از جمعیت کشور اقلام امدادی ذخیره داشته باشیم. به‌ گزارش ایرنا، مهدی ولی‌پور عنوان کرد: حادثه‌های پی‌درپی باعث شده که این میزان تحقق پیدا نکند. با همه‌ این‌ها اما به‌پشتوانه‌ همراهی مردم و کمک دستگاه‌های نظامی نگذاشته‌ایم که مشکلی در پاسخ‌گویی به حوادث به‌وجود آید.
فعالیت آمران سلامت در متروی تهران
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / مترو / شرکت مترو تهران / سازمان امداد و نجات هلال احمر
فعالیت آمران سلامت در متروی تهران
طرح آمران سلامت در شهر زیرزمینی در ایستگاه‌های منتخب متروی تهران و حومه اجرا می‌شود.
معادل ۲ درصد جمعیت کشور باید اقلام امدادی ذخیره داشته باشیم
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / سیل / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر / زلزله
معادل ۲ درصد جمعیت کشور باید اقلام امدادی ذخیره داشته باشیم
تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به فعالیت‌های این سازمان در دو بخش لجستیک و عملیات گفت:بر اساس استانداردها باید معادل دو درصد از جمعیت کشور اقلام امدادی ذخیره داشته باشیم.
وقوع ۱۱۱ مورد حادثه و حریق در سمنان/ ۵۹ نفر نجات یافتند
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / سمنان / سعید اسمعیل پور / آتش نشانی / عملیات امداد و نجات
وقوع ۱۱۱ مورد حادثه و حریق در سمنان/ ۵۹ نفر نجات یافتند
سمنان- مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی سمنان از وقوع ۱۱۱ مورد حریق و حادثه طی مهرماه سال جاری در شهر سمنان خبر داد و گفت: در مجموع این عملیات‌ها ۵۹ نفر نجات یافتند.
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
مرگ دردناک 3کارگر مترو
سقوط دستگاه بالابر در یکی از ایستگاه‌های در حال ساخت مترو حادثه تلخی را رقم زد و موجب جان  باختن 3نفر از کارگران شد. به‌گزارش همشهری، این حادثه پیش از ظهر دیروز در ایستگاه در حال ساخت متروی توحید اتفاق افتاد. ماجرا از این قرار بود که 3کارگر روی بالابر در حال کار بودند که بنا به دلایل نامعلومی ناگهان بالابر به حرکت درآمد و 3کارگر سقوط کردند. به‌دنبال وقوع این حادثه گروه‌های امداد و نجات راهی محل حادثه شدند و تلاش برای نجات این 3کارگر آغاز شد.  سیدجلال ملکی، سخنگوی آتش‌نشانی تهران در این‌باره گفت: …
واژگونی پژو ۴۰۵ در محور تهران-ایوانکی/ ۲ نفر جان باختند
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / سانحه تصادف / جمعیت هلال احمر سمنان / مظفر محمدخانی / عملیات امداد و نجات
واژگونی پژو ۴۰۵ در محور تهران-ایوانکی/ ۲ نفر جان باختند
سمنان- مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان سمنان از واژگونی پژو ۴۰۵ در کیلومتر ۱۵ محور تهران-ایوانکی خبر داد و گفت: متاسفانه در این حادثه دو نفر در دم جان باختند.
خرید تجهیزات جدید امداد و نجات برای مدیریت بحران تهران
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / معاونت خدمات شهری شهرداری تهران
خرید تجهیزات جدید امداد و نجات برای مدیریت بحران تهران
معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از خرید تجهیزات جدید جستجو و نجات برای مدیریت بحران تهران خبر داد.
دستگاه های امدادی البرز به حالت آماده باش درآمدند
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / آماده باش در البرز / زلزله همدان
دستگاه های امدادی البرز به حالت آماده باش درآمدند
شفقنا - دبیر ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان البرز از آماده باش دستگاه های امداد و نجات این استان پس از وقوع زلزله ۵.۴ ریشتر در آوج استان قزوین خبر داد. محمد...
آخرین جزئیات زلزله  در آوج قزوین/ وارد شدن خسارت به برخی خانه‌های روستایی
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / سازمان مدیریت بحران کشور / همدان / امداد و نجات / زلزله / اسماعیل نجار / مدیریت بحران
آخرین جزئیات زلزله در آوج قزوین/ وارد شدن خسارت به برخی خانه‌های روستایی
رییس سازمان مدیریت بحران کشور جزئیات زلزله اخیر در استان قزوین را تشریح کرد.
استان‌های همدان، زنجان، مرکزی و کردستان در حال آماده‌باش کامل هستند
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / آماده باش / امداد و نجات / زلزله / سازمان امداد و نجات / همدان
استان‌های همدان، زنجان، مرکزی و کردستان در حال آماده‌باش کامل هستند
ایلنا: سازمان امداد و نجات بیان کرد: در پی زلزله ۵.۴ ریشتری در حوالی آوج آبگرم قزوین استان‌های، همدان، قزوین، زنجان، مرکزی، کردستان در حال آماده‌باش کامل قرار گرفتند.
اعزام ۴ گروه ارزیاب هلال‌احمر به منطقه زلزله‌زده آوج
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / آوج / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر / زلزله
اعزام ۴ گروه ارزیاب هلال‌احمر به منطقه زلزله‌زده آوج
تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از اعزام چهار گروه ارزیاب به منطقه زلزله زده آوج واقع در استان قزوین به منظور ارزیابی اولیه زلزله بوقوع پیوسته در این منطقه خبر داد.
ناوگان امدادی به جمعیت هلال احمر کردستان اختصاص یافت
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / هلال‌احمر / استانی-اجتماعی
ناوگان امدادی به جمعیت هلال احمر کردستان اختصاص یافت
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان از تقویت ناوگان امدادی و تجهیزات امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خبر داد.
رهاسازی فوک خزر از تور صیادان گلستان
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / سازمان حفاظت محیط زیست / دریای خزر / موزه آثار طبیعی و حیات وحش ایران / گلستان
رهاسازی فوک خزر از تور صیادان گلستان
گرگان - ایرنا - نماینده مرکز تحقیقات و بازتوانی سگهای آبی هلند در ایران (CSRRC) از تحویل یک قلاده فُک گرفتار در تور ماهی‌گیران استان گلستان به گروه امداد و نجات این گونه کمیاب خبر داد و گفت: این فوک پس از تیمار و نمونه برداری در پهنه آبی دریای خزر رها شد.
توزیع ۲۵۴ هزار سبد و بسته معیشتی میان نیازمندان
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / بسته حمایتی / نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر
توزیع ۲۵۴ هزار سبد و بسته معیشتی میان نیازمندان
تهران - ایرنا - رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از توزیع ۲۵۴ هزار سبد و بسته معیشتی در میان نیازمندان جامعه خبر داد.
رئیس جمهوری از اورهال کردن بالگردهای هلال‌احمر قدردانی کرد
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / امداد و نجات / حسن روحانی / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر
رئیس جمهوری از اورهال کردن بالگردهای هلال‌احمر قدردانی کرد
تهران - ایرنا - رئیس جمهوری از اقدامات جمعیت هلال‌احمر در اورهال کردن (بازآمد) بالگردهای امدادی این جمعیت که در حوادث کوهستان و مناطق صعب العبور و همچنین در بحران‌ها، خدمات امداد هوایی شایسته‌ای ارائه می‌دهد، تقدیر کرد.
پیوندی به ۱۲ سال زندان و پرداخت ۲ برابر مبلغ اختلاس محکوم شد
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / سازمان امداد و نجات هلال احمر
پیوندی به ۱۲ سال زندان و پرداخت ۲ برابر مبلغ اختلاس محکوم شد
رئیس سابق سازمان هلال احمر به اتهامات مالی گسترده به حبس، شلاق، انفصال از خدمات دولتی و استرداد اموال و پرداخت دو برابر مبلغ اختلاس محکوم شد.
انجام ۱۸۴ عملیات امداد کوهستان توسط نجاتگران هلال‌احمر در یک ماه گذشته
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / مازندران / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر / فارس
انجام ۱۸۴ عملیات امداد کوهستان توسط نجاتگران هلال‌احمر در یک ماه گذشته
تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از انجام ۱۸۴ عملیات امداد کوهستان توسط نجاتگران هلال‌احمر در یک ماه گذشته در سراسر کشور خبر داد.
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
تاکید بر تسریع بیمه امدادگران داوطلب و پرداخت معوقات آنان
 دکتر کریم همتی   در جلسه شورای مدیران این جمعیت چندین موضوع مهم و کلیدی پیرامون امدادگران را بررسی کرد. وی در این جلسه با اشاره به انتصاب بانوان در رده های مدیریتی جمعیت هلال احمر، گفت: روز اول قول دادیم که از ظرفیت بانوان در بحث مدیریت، استفاده بهینه خواهیم کرد.  این امر محقق شده و در آینده از این توان و ظرفیت، بیشتر استفاده خواهیم کرد. رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه درباره بیمه امدادگران و استخدام آنها، افزود: بحث بیمه امدادگران داوطلب و پرداخت معوقات بایستی تسریع شود. از دبیرکل و معاونت توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت می خواهم در جلسه آینده، گزارش مبسوطی از اقدامات انجام شده، ارائه دهند. استخدام امدادگران وی ادامه داد: از معاونت پشتیبانی می خواهم اقدامات لازم برای …
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
پشتیبانی ۵۰۰ میلیارد تومانی دولت از هلال احمر
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: دولت برای پشتیبانی و دپوی انبارهای امدادی، ۵۰۰ میلیارد تومان در اختیار هلال احمر قرار داده است که ۵۰ درصد آن دریافت شده است و ۵۰ درصد دیگر هم وصول خواهد شد که از این مبلغ ۵۰ میلیارد تومان برای خرید قطعات بالگرد و ۲۲ میلیون دلار برای خرید بالگرد با تاکید رئیس‌جمهوری انجام می‌شود.کریم همتی در جلسه ویدئو کنفرانس با شورای معاونان امداد و نجات استان‌ها ضمن تشکر از عملکرد حوزه امداد و نجات هلال احمر در بحران‌ها و حوادث گفت: در حوزه امداد کارهای موثر و ارزشمندی انجام شده است و ما در استان‌های جنوبی شاهد خدمت‌رسانی خوب امدادگران به آسیب دیدگان ناشی از سیل بودیم.به گزارش ایسنا، رئیس جمعیت هلال احمر افزود: ما در شرایطی کار می‌کنیم که با ظالمانه‌ترین تحریم‌های بین‌المللی مواجه …
نصب کانکس مدیریت بحران در مدارس شهرری
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
نصب کانکس مدیریت بحران در مدارس شهرری
دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه20 از جانمایی نخستین کانکس مدیریت بحران طرح «مدرسه آماده» در شهرری خبر داد. «علیرضا هاتفی» ارتقای آمادگی دانش‌آموزان و مربیان مدارس در هنگام بروز حوادث و وقایع غیرمنتظره و دسترسی آسان مراکز آموزشی به تجهیزات امداد و نجات را از اهداف این طرح عنوان کرد و افزود: «امکانات این کانکس‌ها شامل تجهیزات امداد و نجات، ابزارهای دستی، تجهیزات ارتباطی و پشتیبانی، تجهیزات و اقلام دارویی، کیف کمک‌های اولیه و مواد خوراکی است که در قالب یک کانکس به مدارس منتخب این منطقه اهدا می‌شود.»  
واژگونی اتوبوس مسافربری در اتوبان قم - کاشان
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / سانحه تصادف / اورژانس کاشان / اورژانس قم / سازمان امداد و نجات هلال احمر
واژگونی اتوبوس مسافربری در اتوبان قم - کاشان
اصفهان - یک اتوبوس مسافربری پیش از ظهر امروز در اتوبان قم-کاشان واژگون شد که متأسفانه پنج نفر و از هم وطنانمان در این حادثه کشته و ۱۲ نفر نیز مصدوم شدند.
پرداخت مطالبات کارکنان هلال‌احمر در گرو فروش املاک مازاد است
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / کریم همتی / جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر
پرداخت مطالبات کارکنان هلال‌احمر در گرو فروش املاک مازاد است
تهران - ایرنا - رییس جمعیت هلال‌احمر درباره پرداخت مطالبات کارکنان این جمعیت تاکید کرد: براساس قانون، پرداخت برخی مطالبات در گرو فروش املاک مازاد است که تاکنون از این ظرفیت قانونی استفاده نشده است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
سگ ها 19 نفر را نجات دادند
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از یافتن ۱۹ مفقودی زنده توسط سگ های نجات هلال احمر در انواع حوادث (سیلاب، کوهستان، جنگل، آوار، انفجار گاز، زلزله و رانش زمین) در ۱۵ استان کشور خبر داد. مهدی ولی پور در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا در پاسخ به این سوال که از ابتدای سال جاری تاکنون چه تعداد ماموریت برای کشف و نجات افراد زنده در انواع حوادث توسط گروه آنست (آموزش و نگهداری سگ‌ های تجسس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر) انجام شده است، اعلام کرد: از روز اول فروردین تا پایان روز ۲۰ مهرماه جاری ۴۳ عملیات از سوی گروه آنست با استفاده از چندین قلاده سگ نجات از انواع سگ های نژاد ژرمن (work) و نژاد لابرادور انجام شده که از این تعداد ۲۹ مورد، عملیات موفق منجر به یافتن ۱۹ مفقودی زنده انواع …
آیین‌نامه‌های نحوه کمک‌های داخلی و خارجی در زمان بحران تقدیم دولت شد
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / سازمان مدیریت بحران کشور / وزارت کشور / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر
آیین‌نامه‌های نحوه کمک‌های داخلی و خارجی در زمان بحران تقدیم دولت شد
تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت کشور گفت: آیین‌نامه‌های نحوه کمک‌های داخلی و خارجی در زمان بحران تقدیم دولت شد.
۵ ساعت تلاش شبانه برای نجات فرد گرفتار در کافرکوه کرمان
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / هلال‌احمر / امداد و نجات / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
۵ ساعت تلاش شبانه برای نجات فرد گرفتار در کافرکوه کرمان
سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان از تلاش شبانه و ۵ ساعته نجاتگران تیم کوهستان کرمان برای نجات جان فردی در کافرکوه کرمان خبر داد.
یافتن ۱۹ مفقودی زنده انواع حوادث توسط سگ‌های نجات هلال احمر
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / سیل / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر / زلزله
یافتن ۱۹ مفقودی زنده انواع حوادث توسط سگ‌های نجات هلال احمر
تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از یافتن ۱۹ مفقودی زنده توسط سگ های نجات هلال احمر در انواع حوادث (سیلاب، کوهستان، جنگل، آوار، انفجار گاز، زلزله و رانش زمین) در ۱۵ استان کشور خبر داد.
۲۹۰ تیم جستجو و نجات در سیلاب توسط هلال احمر سازماندهی شدند
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / محمدی / سیل / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر
۲۹۰ تیم جستجو و نجات در سیلاب توسط هلال احمر سازماندهی شدند
تهران - ایرنا - معاون عملیات سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر از سازماندهی ۲۹۰ تیم جستجو و نجات در سیلاب متشکل از امدادگران و نجاتگران عملیاتی برای امدادرسانی در مواقع بروز سیلاب و آبگرفتگی های بزرگ در سطح کشور خبر داد.
گازگرفتگی جان دو شهروند اصفهانی را گرفت
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / استانی-اجتماعی / حوادث / گازگرفتگی / co2 / آتش‌نشانی
گازگرفتگی جان دو شهروند اصفهانی را گرفت
ساعت ۸  صبح امروز (شنبه_۲۶مهرماه) طی تماس تلفنی شهروندان سپاهانشهر با سامانه ۱۱۵ مبنی بر پاسخگو نبودن یکی از واحدهای همکف مجتمع مسکونی ۴ طبقه بلافاصله اکیپ امداد و نجات از ایستگاه شماره ۱۳ آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.
گام‌هایی  برای افزایش آمادگی در مقابله با حوادث
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
گام‌هایی برای افزایش آمادگی در مقابله با حوادث
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران؛ عصر شنبه دکتر همتی، رئیس جمعیت هلال احمر در دومین برنامه بازدید خود از شعب استان تهران، از امکانات و تجهیزات هلال احمر شهرستان ری بازدید کرد. دکتر همتی از داروخانه، مرکز توانبخشی و کاردرمانی، دندان‌پزشکی و واحدهای مختلف جمعیت هلال احمر شهرستان ری بازدید کرد. رئیس جمعیت هلال احمر کشور در ادامه با اعضای داوطلب، کارشناسان و مسئولان واحدهای مختلف هلال احمر ری درباره فعالیت‌هایشان گفت و گو کرد. سپس رئیس جمعیت هلال احمر از انبارهای اداره پشتیبانی عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تهران که در شهر ری واقع شده است بازدید کرد و دستور اختصاص اعتباری برای تجهیز، به‌روزرسانی و شارژ مناسب این انبار مهم را داد. دکتر همتی به اهمیت آموزش …
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
انفجار گاز در منطقه عامری اهواز ۹ نفر فوتی و مصدوم داشت
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: بر اثر انفجار گاز در بازاچه عامری اهواز یک خانه دو طبقه کاملا تخریب شد.ابراهیم قنبری در گفت‌وگو با تسنیم در اهواز، اظهار کرد: ساعت 8:40 روز گذشته یک منزل مسکونی 2 طبقه در بازار عامری اهواز به دلیل نشت گاز، منفجر شد و تعداد از اهالی و همچنین کسبه و مشتریان محل مجروح شدند.وی با اشاره به آغاز عملیات آواربرداری، افزود: جست‌و‌جو توسط نیروهای امداد و نجات آتش‫نشانی اهواز برای یافتن فوتی‌ها یا مجروح‫های احتمالی ادامه دارد.رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: در اثر این انفجار متاسفانه 3 نفر از شهروندان فوت و 6 نفر نفر تاکنون مصدوم شدند.
دسترسی آسان مدارس به تجهیزات امداد و نجات
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
دسترسی آسان مدارس به تجهیزات امداد و نجات
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه مدارس به خصوص مدارس آماده باید در مواقع اضطراری قادر به کنترل بحران باشند گفت: نصب کانکس حاوی تجهیزات امداد و نجات در مدارس بخشی از ارکان آمادگی هنگام وقوع حادثه است.
ببینید| ۲ کشته در انفجاری در بازارچه عامری اهواز
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / انفجار در اهواز / انفجار در بازارچه اهواز / انفجار گاز بازارچه عامری اهواز
ببینید| ۲ کشته در انفجاری در بازارچه عامری اهواز
شفقنا- در انفجار گاز بازارچه عامری ها که ساعت هشت و ۴۰ دقیقه امروز رخ داد که تاکنون 2 نفر کشته و ۶ نفر دیگر مصدوم شدند.عملیات امداد و نجات توسط آتش نشانان و امدادگران همچنان ادامه دارد.
امدادرسانی هلال احمر به 1700 حادثه‌دیده در کرمانشاه
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / استانی-اجتماعی / هلال‌احمر / امداد و نجات / کرمانشاه
امدادرسانی هلال احمر به 1700 حادثه‌دیده در کرمانشاه
معاون امداد و نجات هلال احمر استان کرمانشاه از امدادرسانی به حدود 1700 حادثه دیده در قالب 364 ماموریت امدادی در نیمه اول امسال خبر داد.
کانکس‌های امدادونجات به مدرسه می‌روند
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
کانکس‌های امدادونجات به مدرسه می‌روند
[شهروند]   کانکس‌های بحران به مدارس تهران رسیدند. رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از 15مجموعه تجهیزات در قالب کانکس امدادونجات در مدارس خبر داد. کانکس‌هایی که قرار است تا پایان امسال به 50دستگاه اهدایی افزایش یابد. رضا کرمی‌محمدی اولویت را مدارس پرجمعیت عنوان کرد.«در فاز اول این طرح قرار بر این است در هر منطقه حداقل دو مدرسه مجهز به کانکس تجهیزات امداد و نجات شوند.»  او شرایط انتخاب مدرسه برای نصب کانکس را  سند خطرپذیری مدرسه در وضع زرد، داشتن سازه مستحکم، حیاط بزرگ، داشتن مکان مناسب برای نصب کانکس شرایط بعدی نصب کانکس‌های امدادونجات  دانست. کرمی‌محمدی تجهیزات این کانکس‌ها را شامل تجهیزات امداد و نجات، ابزارهای دستی، …
 رئیس جمعیت هلال احمر: برای تجهیز انبار امدادی شهرری اعتبار اختصاص می یابد 
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / شهرستان ری / جمعیت هلال احمر استان تهران / استان تهران
 رئیس جمعیت هلال احمر: برای تجهیز انبار امدادی شهرری اعتبار اختصاص می یابد 
رئیس جمعیت هلال احمر کشور در جریان بازدید از انبارهای اداره پشتیبانی عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تهران که در شهر ری واقع شده است دستور اختصاص اعتباری برای تجهیز، به‌روزرسانی و شارژ مناسب این انبار مهم را صادر کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •