پنجشنبه, ۶ آذر, ۱۳۹۹ / 26 November, 2020
اینترفرون
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
گایدلاین جدید درمان کرونا از یکشنبه آتی
سرانجام پرداختهای ویژه به کادر، پوشش بیمه ای رمدسیویر، تدوین گایدلاین جدید درمان کرونا، لزوم تبعیت پزشکان از پروتکل کمیته علمی مقابله با کرونا و ... از جمله مباحثی بود که سخنگوی وزارت بهداشت در بخش دوم نشست خبری خود مطرح کرد.به گزارش ایسنا، دکتر سیما سادات لاری در بخش دیگری از نشست خبری که به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد، در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا تست داروها و یا واکسن کرونا سبب افزایش مرگ و میر بیماران شده است یا خیر، گفت: این صحبت بی منطق است. ما اگر مطالعه‌ای بر داروهایی مثل رمدسیویر و فاویپیراویر انجام دادیم به شکل متداول بوده است‌ و در همه دنیا استفاده می‌شدند. داروی درمان قطعی کرونا وجود ندارد و چیزی که تاکنون همه دنیا به آن رسیده است که می‌تواند نجات بخش بیمار باشد، در درجه اول …
برخی داروهای درمانی کرونا «مضر» هستند!
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / وزارت بهداشت / ویروس کرونا / طب سنتی / سلامت / اینترفرون / هیدروکسی کلروکین / وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / آمریکا / رمدسیویر / سازمان جهانی بهداشت
برخی داروهای درمانی کرونا «مضر» هستند!
معاون تحقیقات وزارت بهداشت درباره مشارکت ایران در مطالعه داروهای مؤثر بر کرونا در سازمان جهانی بهداشت گفت: ما در این مطالعه به این نتیجه رسیدیم که این داروها، خیلی اثری ندارند و برخی از این داروها ضرر نیز دارند!
دارو‌هایی جدید برای درمان کرونا به کار گرفته می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / ویروس کرونا در ایران / وزارت بهداشت
دارو‌هایی جدید برای درمان کرونا به کار گرفته می‌شود
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بیان داشت: دارو‌های جدید برای کارآزمایی بالینی با تصمیم سازمان بهداشت جهانی وارد مطالعه و جایگزین دارو‌های بی اثر در برابر کرونا خواهد شد. ملک زاده افزود: با گذشت حدود ۸ ماه از انجام بزرگترین مطالعه کارآزمایی بالینی سازمان بهداشت جهانی برای درمان بیماری کووید -۱۹ نتایج نهایی بررسی‌ها بر روی اولین گروه از بازو‌های درمانی تحت کارآزمایی بالینی اعلام شد که بر اساس آن چهار داروی ضد ویروس «رمدسیویر»، «لوپیناویر»، «اینترفرون - بتا» و «هیدروکسی کلروکین» تاثیری بر درمان، کاهش طول مدت بستری، نیاز به تهویه مکانیکی و مرگ و میر ناشی از بیماری مبتلایان به کووید -۱۹ بستری در بیمارستان نشان ندادند.
معاون وزیر بهداشت: داروهایی جدید برای درمان کرونا به کار گرفته می شود /  مطالعات سازمان بهداشت جهانی نشان داده که «رمدسیویر» و «لوپیناویر» تاثیری بر درمان کرونا نداشته اند
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
معاون وزیر بهداشت: داروهایی جدید برای درمان کرونا به کار گرفته می شود / مطالعات سازمان بهداشت جهانی نشان داده که «رمدسیویر» و «لوپیناویر» تاثیری بر درمان کرونا نداشته اند
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بیان داشت : داروهای جدید برای کارآزمایی بالینی با تصمیم سازمان بهداشت جهانی وارد مطالعه و جایگزین داروهای بی اثر در برابر کرونا خواهد شد. ملک زاده افزود: با گذشت حدود ۸ ماه از انجام بزرگترین مطالعه کارآزمایی بالینی سازمان بهداشت جهانی برای درمان بیماری کووید -۱۹ نتایج نهایی بررسی‌ها بر روی اولین گروه از بازوهای درمانی تحت کارآزمایی بالینی اعلام شد که بر اساس آن چهار داروی ضد ویروس «رمدسیویر»، «لوپیناویر»، «اینترفرون - بتا» و «هیدروکسی کلروکین» تاثیری بر درمان، کاهش طول مدت بستری، نیاز به تهویه مکانیکی و مرگ و میر ناشی از بیماری مبتلایان به کووید -۱۹ بستری در بیمارستان نشان ندادند.
از «رمدسیویر» تا «لوپیناویر»؛ دارو‌هایی که کرونا را درمان نمی‌کند
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / داروی کرونا / درمان کرونا / کووید 19
از «رمدسیویر» تا «لوپیناویر»؛ دارو‌هایی که کرونا را درمان نمی‌کند
دارو‌های " رمدسیویر"، "لوپیناویر"، "اینترفرون" و "هیدروکسی کلروکین" تاثیری بر درمان، کاهش طول مدت بستری، نیاز به تهویه مکانیکی و مرگ و میر مبتلایان به کووید -۱۹ بستری در بیمارستان نشان ندادند.
از  "رمدسیویر" تا  "لوپیناویر" و "اینترفرون"؛ داروهایی که نقشی در درمان کرونا ندارند
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / رضا ملک زاده
از "رمدسیویر" تا "لوپیناویر" و "اینترفرون"؛ داروهایی که نقشی در درمان کرونا ندارند
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کارآزمایی بالینی صورت گرفته، اظهار کرد: داروهای " رمدسیویر"، "لوپیناویر" ، "اینترفرون" و "هیدروکسی کلروکین" تاثیری بر درمان کرونا نشان نداده‌اند.
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / دگزامتازون / کرونا / کووید 19 / تنها دارو / درمان
"دگزامتازون"؛ تنها داروی موثر برای کرونا
در حال حاضر نتایج موقت مطالعات نشان می‌دهند که دو عامل دیگر، رمدسیویر و اینترفرون، تأثیر کمی در جلوگیری از مرگ و میر یا کاهش زمان بستری در بیمارستان دارند.
WHO: «رمدسیویر» تاثیری در درمان کرونا ندارد!
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / سازمان غذا و دارو / سلامت / اینترفرون / هیدروکسی کلروکین / سازمان جهانی بهداشت / ویروس کرونا
WHO: «رمدسیویر» تاثیری در درمان کرونا ندارد!
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: نتایج تحقیقات این سازمان نشان داده است که مصرف داروی «رمدسیویر» در کاهش مرگ و میر بیماران بستری مبتلا به کرونا بی تاثیر است یا اثرگذاری ناچیزی دارد!
ترفند کرونا برای کشتن جوان‌ها
۱۳۹۹/۰۷/۱۱ / سلامت / ویروس کرونا / جوانان / اینترفرون / بلومبرگ / هلند / کالیفرنیا
ترفند کرونا برای کشتن جوان‌ها
دانشمندان به اطلاعاتی دست یافته اند که ترفند کرونا برای گرفتن جان جوانان را آشکار می‌سازد.
دلیل مرگبار بودن کرونا در برخی افراد کشف شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / کووید 19 / کروناویروس / دانشمندان
دلیل مرگبار بودن کرونا در برخی افراد کشف شد
شواهد نشان می‌دهد بیمارانی که به کرونای شدید مبتلا شده و در بیمارستان بستری شده اند یک پاسخ ضعیف یا ناقص اینترفرون به کووید ۱۹ نشان داده اند و همین امر باعث ناتوانی سیستم ایمنی در نابودی ویروس شده است. دانشمندان می‌گویند ناکافی بودن اینترفرون می‌تواند به یک ابتلای خطرناک از کووید ۱۹ منجر شود.
ببینید | اینترفرون درمانی؛ فاز جدید مبارزه با کرونا
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / ویروس کرونا / ویروس
ببینید | اینترفرون درمانی؛ فاز جدید مبارزه با کرونا
حدود هفت ماه از شیوع اولیه کرونا در جهان می‌گذرد. در تمام این مدت، دانشمندان و پزشکان سراسر جهان شبانه‌روز برای کشف ویژگی‌های کروناویروس ۲۰۱۹ در تکاپو بوده‌اند. تا امروز اما، ابعاد بسیاری از ماهیت این ویروس، همچنان ناشناخته باقی مانده است. منبع: روزنامه اینترنتی فراز
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
رابطه سیستم ایمنی با افسردگی
محققان دانشگاه ییل(YaleUniversity) در بررسی جدید خود دریافتند که یک واکنش خودایمنی التهابی در سیستم عصبی مرکزی شبیه به آنچه در بیماری‌هایی مانند‌ ام.اس رخ می‌دهد، در نخاع افراد سالم نیز اتفاق می‌افتد. آنها سلول‌های سیستم ایمنی بیماران مبتلا به ‌ام.اس و افراد سالم را با یکدیگر مقایسه کردند و دریافتند که این سلول‌های ایمنی می‌توانند نقش مهمی در محافظت از بدن مقابل مهاجمان میکروبی و حفظ تندرستی روحی ما داشته باشند. به گزارش دیلی‌میل، نتیجه این پژوهش نشان می‌دهد نوعی از سلول‌های ایمنی اینترفرون گاما …
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
سیستم ایمنی بدن می‌تواند از افسردگی پیشگیری کند
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود توانستند نقش سیستم ایمنی بدن را در پیشگیری از افسردگی و حفظ سلامت روحی نشان دهند.به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال‌اکسپرس، پژوهشگران دانشگاه ییل در بررسی جدید خود دریافتند که یک واکنش خودایمنی التهابی در سیستم عصبی مرکزی شبیه به آنچه در بیماری‌هایی مانند ام‌اس رخ می‌دهد، در نخاع افراد سالم نیز اتفاق می‌افتد. آنها سلول‌های سیستم ایمنی بیماران مبتلا به ام‌اس و افراد سالم را با یکدیگر مقایسه کردند و دریافتند که این سلول‌های ایمنی می‌توانند نقش مهمی در محافظت از بدن مقابل مهاجمان میکروبی و حفظ سلامت روحی ما داشته باشند.نتایج این پژوهش نشان می‌دهد که نوعی از سلول‌های ایمنی اینترفرون گاما می‌توانند به تحریک و تعدیل واکنش‌های سیستم ایمنی کمک کنند و نقش مهمی در پیشگیری …
سرماخوردگی محافظی در برابر آنفلوآنزا
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / ویروس / سرماخوردگی / آنفولانزا / محافظ / سیستم دفاعی
سرماخوردگی محافظی در برابر آنفلوآنزا
ویروس‌های سرماخوردگی منجر به تولید و ترشح اینترفرون، ماده پیام‌رسان سیستم ایمنی بدن می‌شوند. این امر توان دفاعی بدن در برابر ویروس آنفلوآنزا را افزایش می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
عفونت ویروسی مادر به سلول‌های مغز نوزاد آسیب می‌رساند
محققان دریافتند وجود عفونت ویروسی در بدن مادر باردار می‌تواند به سلول‌های مغز جنین آسیب برساند حتی اگر جنین به آن عفونت مبتلا نشود.به گزارش مهر، مطالعات نشان می‌دهد این تاثیر آسیب‌زا ناشی از واکنش سیستم ایمنی مادر به ویروس است که بر سلول‌های مغز جنین تاثیر می‌گذارد.تیم تحقیق با مطالعه بر روی موش‌های آزمایشگاهی دریافت ویروس‌های "RNA "که موجب بروز بیماری‌های نظیر آنفلوآنزا، سرخک، ابولا و کووید ۱۹ می‌شوند تاثیر معکوس بر جنین، بعد از ابتلاء مادر به این بیماری‌ها، دارد.از اینرو، میکروگلیا جنین که سلول‌های ایمنی مغز در آن هستند، تحت تاثیر قرار گرفته و رفتارغیرعادی‌ای از خود نشان دادند.همچنین مشخص شد این تاثیر بر سلول‌های مغز ناشی از واکنش ایمنی مادر به عفونت ویروسی بود.این واکنش ناشی از وجود پروتئین …
کرونا؛ کارآزمایی اولیه با اینترفرون بتا بسیار نویدبخش بوده است
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / کرونا / ویروس کرونا
کرونا؛ کارآزمایی اولیه با اینترفرون بتا بسیار نویدبخش بوده است
یک شرکت بیوتکنولوژی در بریتانیا برای درمان کرونا از پروتئینی به نام "اینترفرون بتا" استفاده کرده است، پروتئینی که بدن برای مبارزه با عفونت‌های ویروسی تولید می‌کند. نتایج اولیه یک کارآزمایی بالینی نشان می‌دهد با یک روش درمانی جدید می‌توان تعداد مبتلایان به کرونا را که به مراقبت‌های ویژه نیاز پیدا می‌کنند، کاهش چشمگیری داد.
اثربخشی اینترفرون در درمان کرونا هنوز تایید نشده
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / کروناویروس / دانشگاه علوم پزشکی اراک / استان مرکزی / استانی-اجتماعی / درمان
اثربخشی اینترفرون در درمان کرونا هنوز تایید نشده
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: اثربخشی اینترفرون برای کرونا توسط وزارت بهداشت هنوز تایید نهایی نشده است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / داروی رسیژن / درمان کرونا
توضیحات "زالی" درباره تاثیر یک داروی ام‌اس در کاهش مرگ کرونایی‌ها
به گزارش ایسنا،  دکتر علیرضا زالی در نشست تخصصی بررسی نقش داروی رسیژن (اینترفرون بتا- یک آ، داروی بیماری ام‌اس) در کاهش مرگ ‌و میر بیماران مبتلا به کرونا که در بیمارستان مسیح دانشوری برگزار شد، با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در مرکز مسیح دانشوری، گفت: لازم می‌دانم تا به‌ طور خاص از مدیریت و تلاش‌های مجدانه رییس مرکز و همچنین تمامی کادر درمانی که در خط مقدم مبارزه با کرونا ایستادگی کرده‌اند و اتفاقات بسیار مهم و مناسبی را در این بیمارستان رقم‌ زده‌اند، تشکر کنم.
کاهش مرگ‌ومیر بیماران مبتلا به ویروس کرونا با استفاده از یک ترکیب دارویی
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / ویروس کرونا / ویروس کرونا در ایران
کاهش مرگ‌ومیر بیماران مبتلا به ویروس کرونا با استفاده از یک ترکیب دارویی
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری از اثربخشی ترکیب دو داروی "اینترفرون بتا" و "کلترا" برای کاهش مرگ‌ومیر بیماران مبتلا به کرونا خبر داد.
داروی رسیژن در درمان بیماران کرونا جواب داد
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
داروی رسیژن در درمان بیماران کرونا جواب داد
دکتر پیام طبرسی مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری نتایج دو مطالعه بالینی داروی اینترفرون بتا-۱آ روی بیماران مبتلا به COVID-۱۹ را تشریح کرد.
دارویی که بهبود بیماران کرونایی را تسریع می بخشد
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
دارویی که بهبود بیماران کرونایی را تسریع می بخشد
استفاده از اینترفرون ها به طور مشخص بهبود بیماران کرونایی را تسریع می بخشد.
آزمایش یک داروی قدیمی دیگر برای درمان کووید-۱۹
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
آزمایش یک داروی قدیمی دیگر برای درمان کووید-۱۹
داروی ضد ویروی رمدسیویر بیشترین توجه‌ها را برای درمان کرونا به خود جلب کرده است، اما پژوهشگران می‌گویند گروهی از داروها به نام اینترفرون‌ها که از مدت‌ها پیش مورد استفاده بوده‌اند، نیز نتایج امیدوارکننده‌ای داشته‌اند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
بیماران ‌ام‌اس و شیوع کرونا
چندی است که شیوع ویروس کرونا در کشور ما رو به افزایش است. اطلاع‌رسانی در خصوص بیماری و نحوه مقابله با آن از مراجع رسمی صورت می‌گیرد و این در حالی است که بیماران ‌ام‌اس کمی با سایر افراد جامعه فرق دارند و علت این است که بیماران ‌ام‌اس داروهایی مصرف می‌کنند که می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تضعیف کند. داروهای‌ ام‌‌اس دو دسته هستند؛ یک دسته داروهایی که سیستم ایمنی را تضعیف می‌کنند و یک دسته داروهایی که سیستم ایمنی را تنظیم می‌کنند. تنظیم‌کننده‌ها شامل اینترفرون‌ها هستند مثل سینوکس، آونکس، اکتووکس، ربیف، بتافرون، زیفرون، اکتوفرون و داروی گلاتیرامر استات هم جزو همین دسته است مثل سینومر، گلاتسی، کوپامر، اسویمر که همه تنظیم‌کننده …
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
در جست‌وجوی درمان
[شهروند] آمار مبتلایان به کروناویروس در ایران به 9‌هزار و فوتی‌ها به 354 نفر رسید. از ظهر سه‌شنبه تا ظهر چهارشنبه، 958 مورد ابتلا و 63 مورد فوتی به گزارش شیوع کرونا در ایران اضافه شد. براساس اطلاعات منتشرشده از سوی وزارت بهداشت، تاکنون دو‌هزار و 959 نفر مبتلا به این بیماری هم بهبود پیدا کرده‌اند. تهران، اصفهان و سمنان بالاترین میزان ابتلا را در 24 ساعت داشتند. در بیست‌ودومین روز از اعلام رسمی شیوع کرونا در ایران، وزارت بهداشت از نزدیک‌شدن به تولید داروی درمان کرونا (کووید 19) در ایران خبر می‌دهد. این خبر زمانی منتشر شد که پزشکان یکی از بیمارستان‌های اصفهان اعلام کردند با تجویز نوعی داروی تنظیم‌کننده سیستم ایمنی بدن به نام «اکتمرا» …
۱۳۹۸/۰۹/۲۰
درمان بیماری‌های عصبی با کمک یک کرم!
پژوهشگران استرالیایی تلاش کردند با بررسی کرم الگانس، روش جدیدی برای درمان بیماری‌های عصبی ارائه دهند.به گزارش ایسنا و به نقل از فیز، پژوهشگران سعی دارند روش جدیدی برای درمان بیماری‌هایی مانند هانتینگتون و پارکینسون ارائه دهند.گروهی از پژوهشگران دانشگاه موناش استرالیا به سرپرستی پروفسور دیوید روبینزشتاین در بررسی جدید خود دریافتند که ریز آران‌ای‌ها، نقش مهمی در کنترل تراکم پروتئین‌ها دارند.ریز آران‌ای‌ها که رشته‌های کوتاهی از ماده ژنتیکی را تشکیل می‌دهند، مولکول‌هایی کوچک اما قوی هستند که ژن‌های متفاوتی را به صورت همزمان تنظیم می‌کنند. دانشمندان سعی دارند ریز آران‌ای‌های خاصی را شناسایی کنند که برای تنظیم تراکم پروتئین و قرار گرفتن آن در نوعی ریز آران‌ای‌ موسوم به «miR-1» مهم هستند و در افراد …
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ / بوشهر / بیماری / نقص ایمنی
شناسایی بیمار مبتلا به نقص گیرنده یک اینترفرون آلفا برای نخستین بار در دنیا
برای نخستین بار در دنیا نقص ایمنی گیرنده اینترفرون آلفا رسپتور یک در یک کودک ۶ ساله بوشهری با مشارکت پزشک بوشهری و بخش ژنتیک انسانی دانشگاه راکفلر آمریکا شناسایی و گزارش شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •