دوشنبه, ۳۱ شهریور, ۱۳۹۹ / 21 September, 2020
بازگشایی
ادامه تعطیلی مجموعه‌های ورزشی آبی شهرداری
۱ ساعت قبل / سازمان ورزش شهرداری تهران / امیر محسنی / شیوع کرونا / ورزش های آبی
ادامه تعطیلی مجموعه‌های ورزشی آبی شهرداری
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران گفت: مجموعه های آبی همچنان تعطیل بوده و بازگشایی دوباره آن ها منوط به اجازه ستاد ملی کرونا خواهد بود.
همه دانش آموزان نیازمند صاحب تبلت و سیستم های هوشمند می شوند
۱ ساعت قبل / کمیته امداد امام خمینی / بازگشایی مدارس در شرایط کرونا / همه_باهم_علیه_کرونا
همه دانش آموزان نیازمند صاحب تبلت و سیستم های هوشمند می شوند
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام (ره) ضمن تشریح اقدامات این معاونت در کمیته امداد گفت: دو میلیون و ۵۷۳ هزار خانوار با جمعیت ۵ میلیون و ۲۹۰ هزار نفر تحت عنوان معیشت بگیر، تبصره ۱۴ و افرادی که تک خدمتی و چند خدمتی هستند از خدمات امداد بهره می برند.
دشتی اردکانی: گردشگری باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دوباره راه بیفتد
۱ ساعت قبل / ستاد ملی کرونا / فراکسیون گردشگری مجلس / کروناویروس / گردشگری
دشتی اردکانی: گردشگری باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دوباره راه بیفتد
رییس فراکسیون گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی گفت که نیاز است گردشگری کشور نیز همچون بازگشایی مدارس و برخی اماکن عمومی مجددا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی راه بیفتد.
دانشگاه پرسشگر و نقاد باشد
۲ ساعت قبل / بازگشایی دانشگاه ها / حجت الاسلام مصطفی رستمی / نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها / بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰
دانشگاه پرسشگر و نقاد باشد
تهران- ایرنا- رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها رییس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: تشکل‌ها باید بتوانند با هوشمندی کاری کنند که دانشگاه سیاسی به معنای پرسش‌گر و نقاد و نقش‌آفرین باشد؛ نه سیاست‌زده و ملعبه‌ دست فرصت‌طلبان سیاسی چپ و راست.
علت افزایش قیمت تلفن‌همراه در روزهای اخیر چیست؟
۲ ساعت قبل
علت افزایش قیمت تلفن‌همراه در روزهای اخیر چیست؟
بهای انواع تلفن همراه در روزهای اخیر روندی افزایشی داشته که رییس کمیسیون تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل، می‌گوید: بالا رفتن بهای ارز، عدم تخصیص ارز در ۴۵ روز گذشته، اجرای قانون سقف و سابقه برای شرکت‌ها و نیز افزایش تقاضا پس از بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از عوامل رشد قیمت‌ها بوده است.
فعلا خبری از بازگشایی صنوف پرخطر نیست
۲ ساعت قبل / کروناویروس / اصناف
فعلا خبری از بازگشایی صنوف پرخطر نیست
رئیس اتاق اصناف تهران اعلام کرد که ستاد ملی کرونا در جلسه اخیر خود با بازگشایی صنوف پرخطر مخالفت کرده است.
قابلیت برگزاری آزمون‌های تشریحی و تستی در شبکه شاد فراهم شد
۳ ساعت قبل / مدارس / وزارت آموزش و پرورش / شبکه شاد / آغاز سال تحصیلی در کشورهای جهان در سایه کرونا / بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ / شبکه آموزشی شاد / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
قابلیت برگزاری آزمون‌های تشریحی و تستی در شبکه شاد فراهم شد
تهران- ایرنا- سامانه آزمون ساز شاد با افزایش ظرفیت‌ها در نسخه جدید شبکه آموزشی دانش‌آموز، قابلیت برگزاری آزمون‌های تشریحی و تستی را در شبکه شاد فراهم کرد.
ثبت‌نام اینترنتی کانون زبان ایران فردا آغاز می‌شود
۳ ساعت قبل / کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان / بازگشایی مدارس / آموزش الکترونیکی / آموزش مجازی / بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰
ثبت‌نام اینترنتی کانون زبان ایران فردا آغاز می‌شود
تهران- ایرنا- ثبت‌نام اینترنتی ترم پاییز کانون زبان ایران که به صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود، از فردا یکم مهر ماه آغاز و تا هفتم مهرماه ادامه می‌یابد.
ادامه عرضه نوشت افزار ایرانی در ۷۲۰ فروشگاه/عدم افزایش قیمت بسیاری از محصولات
۴ ساعت قبل / بازگشایی مدارس در شرایط کرونا / نوشت افزار / همه_باهم_علیه_کرونا / سا تحصیلی 1399 1400
ادامه عرضه نوشت افزار ایرانی در ۷۲۰ فروشگاه/عدم افزایش قیمت بسیاری از محصولات
مدیرعامل مجمع نوشت‌افزار ایرانی ـ اسلامی با اشاره به استمرار عرضه نوشت افزار ایرانی در ۷۲۰ فروشگاه سطح کشور پس از اتمام جشنواره ایران نوشت گفت: بخشی قابل توجهی از نوشت افزار ایرانی نسبت به سال گذشته افزایش قیمت نداشته اند و در برخی اقلام افزایش قیمت تا ۲۰ درصد بوده در حالی که نوشت افزار خارجی حداقل ۲برابر افزایش قیمت داشته اند.
نشریات ترکیه| هشدار آلمان در مورد تحریم ترکیه/ آغاز آموزش حضوری در مدارس
۴ ساعت قبل / ترکیه
نشریات ترکیه| هشدار آلمان در مورد تحریم ترکیه/ آغاز آموزش حضوری در مدارس
بازگشایی مدارس، تیتر مشترک اغلب روزنامه‌های امروز ترکیه است.
۶ ساعت قبل
ستاد ملی کرونا با بازگشایی صنوف تعطیل موافقت نکرد
رئیس اتاق اصناف تهران گفت: ستاد ملی کرونا با بازگشایی صنوف تعطیل به علت عدم اطمینان از رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی موافقت نکرد.
۱۴ ساعت قبل
بازگشایی مدارس با اعمال شاقه
ثریا روزبهانی   پس از یک تعطیلی طولانی مدت، مدارس از پانزدهم شهریورماه، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز به کار کرد و مدارس روستاهای پهنه غرب «تهران» نیز از این قاعده مستثنا نیست. این روزها که به دلیل شیوع ویروس کرونا، نیمکت‌های مدارس، جای خود را به آموزش‌های مجازی داده‌اند، مدارس روستایی پهنه غرب تهران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حساسیت برای پیشگیری از ابتلا دانش‌آموزان در فضای مدرسه به این ویروس، همچنان دایر است. دانش‌آموزان هر روز صبح علاوه بر کتاب‌ها و دفترهایشان، ماسک، شیلد و الکل را هم …
۱۴ ساعت قبل
کاهش ترافیک با بازگشایی بلوار یاس
بازگشایی بلوار «یاس» از بلوار «مالک اشتر»، علاوه بر‌‌ تردد آسان شهروندان موجب کاهش بار ترافیک خیابان مالک اشتر منطقه 21 می‌شود. شهردار منطقه 21 با اعلام این خبر، گفت: «با پیگیری‌های مستمر شورایاری و به درخواست شهروندان محدوده بلوار یاس، پس از بررسی طرح‌های ترافیکی دسترسی مردم از خیابان مالک اشتر به بلوار یاس فراهم شد و اکنون شهروندان می‌توانند از انتهای خیابان مالک اشتر به این بلوار‌‌ تردد کنند.» «حسن رحمانی»، مزیت اجرای این طرح را علاوه بر تسهیل در‌‌ تردد شهروندان، کاهش بار ترافیکی خیابان شهید «رجایی» …
۱۴ ساعت قبل
شهروند خبرنگار
تعطیلی جایگاه گاز در هفته اخیر، خبری مبنی بر ایجاد تغییرات در خروجی جایگاه گاز بزرگراه «آبشناسان» منتشر شد که خوشحالی اهالی منطقه را به همراه داشت که جای تقدیر از مدیران شهری منطقه دارد. اما مشکل این است که این جایگاه از مدتی پیش تعطیل شده و مردم برای تهیه گاز مجبور به طی مسیر طولانی هستند. اگرچه وظیفه شهرداری نیست، اما کاش برای بازگشایی این جایگاه‌کاری انجام شود. ایمان کاویانی‌/ ساکن خیابان امام حسین(ع) در انتظار ساخت بازاره تره‌بار از مدت‌ها پیش مسئولان قول دادند که در محه «امامزاده عبدالله»(ع) …
تحریک تقاضا در مواد خام
۱۵ ساعت قبل
تحریک تقاضا در مواد خام
بحران کرونا بسیاری از اقتصادها را دچار رکود کرده و بازگشایی اقتصادها پس از مدتی تعطیلی، سبب شده در برخی بخش‌ها فعالیت‌ها افزایش یابد. این نخستین موج بهبود شرایط اقتصادی است و موج بعدی حاصل سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌هاست که زمینه را برای افزایش مصرف مواد خام فراهم خواهد کرد. این پیش‌بینی درحالی مطرح شده که فعالان بازار بر استحکام روند بهبود شرایط اقتصاد جهان تمرکز کرده‌اند و بسیاری از کشورها با افزایش موارد جدید ابتلا به کرونا مواجه هستند. همه‌گیری کرونا سبب شده نهادهای تحلیلگر پیش‌بینی‌های نگران‌کننده درباره افق اقتصاد جهان مطرح کنند. هفته گذشته سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در گزارش خود تاکید کرد، آینده اقتصاد جهان به شکلی استثنایی و بی‌سابقه مبهم است.
۱۵ ساعت قبل
اقتصاد جهان پس از کرونا
بحران کرونا در ماه‌های اخیر ادامه داشته و بر اثرات آن بر اقتصاد جهان افزوده شده است. بسیاری از اقتصادها در سه ماه دوم سال‌جاری میلادی دچار رکود شدند و مشخص نیست آیا در سه‌ماهه کنونی تولید ناخالص داخلی آنها رشد قابل ملاحظه خواهد داشت یا نه؛ زیرا به رغم بازگشایی اقتصادها، همه‌گیری کرونا از فعالیت‌های اقتصادی کاسته و نیز رفتار مصرف‌کنندگان تغییر کرده است.
۱۵ ساعت قبل
زمان بازگشت توریسم به موقعیت 2019
سازمان جهانی گردشگری در جدیدترین گزارش خود، میزان ورود گردشگران بین‌المللی در نیمه اول 2020 را با کاهش 65درصدی ارزیابی کرده است که این رقم در ماه ژوئن کاهش 93 درصدی را نشان می‌دهد. در آستانه تابستان از نیمه دوم ماه مه و ژوئن برخی از مقاصد گردشگری اقدام به بازگشایی تدریجی مرزهای خود به روی مسافران خارجی کرده‌اند که در ماه ژوئن نسبت به ماه مه بهبود اندکی صورت گرفته است.
۱۵ ساعت قبل
زمستان سخت در انتظار گردشگری مصر
مقام‌ها، مالکان هتل‌ها و گردانندگان تورهای مسافرتی مصر معتقدند حتی اگر مقاصد گردشگری بازگشایی شوند و سفرهای بین‌المللی از سرگرفته شود فصل زمستان پیش ‌رو بسیار سخت خواهد بود.
مخالفت شورای عالی لیبی با توافق بازگشایی بنادر نفتی/ بوگدانف: آتش‌بس در خدمت به مذاکرات باشد
۱۷ ساعت قبل / بحران لیبی
مخالفت شورای عالی لیبی با توافق بازگشایی بنادر نفتی/ بوگدانف: آتش‌بس در خدمت به مذاکرات باشد
شورای عالی کشور لیبی اعلام کرد، با توافق بازگشایی بنادر نفتی بین خلیفه حفتر و معاون نخست وزیر مخالف است. همچنین وزارت دفاع لیبی برای ارزیابی تمامی راهکارهای سیاسی بدون حضور حفتر اعلام آمادگی کرد.
شکایت فارغ‌التحصیلان متقاضی دریافت گواهی موقت رسیدگی می‌شود
۲۰ ساعت قبل / بازگشایی دانشگاه ها / دانشگاه آزاد اسلامی / دانشجو /  محمد مهدی طهرانچی / بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰
شکایت فارغ‌التحصیلان متقاضی دریافت گواهی موقت رسیدگی می‌شود
تهران- ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی از راه‌اندازی سامانه جدید برای انجام امور دانشجویی خبر داد و گفت: فارغ‌التحصیلان برای دریافت گواهی موقت می‌توانند به واحدهای دانشگاهی مراجعه کرده و درصورت وجود مشکل، شکایت خود را در سامانه نظارت و ارزیابی ثبت کنند.
بازگشایی ۳ مسیر از ۶ مسیر سیل زده تالش تا پایان امروز
۲۳ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / سیل / مسدود
بازگشایی ۳ مسیر از ۶ مسیر سیل زده تالش تا پایان امروز
مدیرکل حمل و نقل و راهداری گیلان، با بیان اینکه بازشگایی مسیرهای در بستر رودخانه هنوز امکان پذیر نیست، گفت: شش محور روستایی کوهستانی در شهرستان تالش به دلیل سیل مسدود شده بود که تا پایان امروز سه مسیر بازگشایی خواهد شد.
با جان فرزندانمان بازى نکنیم
۲۳ ساعت قبل / بازگشایی مدارس / پیام آزاده / سلامت دانش آموزان / وزیر آموزش و پرورش
با جان فرزندانمان بازى نکنیم
به گزارش الف، درخواست این مناظره در حالی صورت گرفته است که طبق ادعای وزیر آموزش وپرورش مبنی بر تکذیب خبر انتشار کرونا در مدارس و کذب خواندن خبر مربوط به انتشار بیماری کرونا، معاون درمان دانشگاه علو پزشکی اصفهان اعلام کرد یکصد و شصت و سه دانش آموز در این استان مبتلا به کرونا شده اند و دوهزارو هشتصدو سه دانش آموز هم یکی از اعضای خانواده شان گرفتار این بیماری شده اند.
رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس رضایت‌بخش است
۲۴ ساعت قبل / بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی / استانی-شهرستانها
رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس رضایت‌بخش است
معاون سیاسی - امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردستان گفت: نباید احساس کنیم که کادر درمانی در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند بلکه در خط مقدم مبارزه تک تک افراد جامعه حضور دارند.
زالی: روند افزایشی مبتلایان کرونا را نباید گذرا تلقی کرد/ کاهش رعایت پروتکل‌ها در تهران
۲۴ ساعت قبل / رعایت پروتکل‌های بهداشتی / شیوع کرونا در تهران / علیرضا زالی
زالی: روند افزایشی مبتلایان کرونا را نباید گذرا تلقی کرد/ کاهش رعایت پروتکل‌ها در تهران
به گزارش ایرنا، دکتر علیرضا زالی روز یکشنبه در حاشیه آیین امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و شرکت پارس خودرو در جمع خبرنگاران برخی بازگشایی ها را شتابان دانست و افزود: تهران در حال حاضر در شرایط کاملا قرمز بسر می برد، افزایش آمار مبتلایان حاکی است که وارد موج سوم کرونا شده ایم.
(تصاویر) مهر مجازی
۲۴ ساعت قبل / بازگشایی مدارس / ویروس کرونا / آموزش مجازی / آموزش و پرورش / دانش آموزان
(تصاویر) مهر مجازی
با شروع سال تحصیلی جدید در سایه وجود کرونا در کشور و طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش، کلاس‌های درسی در برخی از استان‌ها و شهرها با وضعیت قرمز به صورت مجازی برگزار می‌شود و حضور دانش آموزان در کلاس درس اجباری نیست. "جزیره کیش" یکی از مناطقی است که تمامی کلاس‌های درسی‌اش به صورت مجازی برگزار می شود.
تکیه بر درمان دارویی کرونا روش اشتباهی بود/تبعات بازگشایی زودهنگام مدارس
۲۴ ساعت قبل / بازگشایی مدارس در شرایط کرونا / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس
تکیه بر درمان دارویی کرونا روش اشتباهی بود/تبعات بازگشایی زودهنگام مدارس
رییس اتاق فکر ستاد فرماندهی عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران باز گذاشتن جاده‌ شهرهای شمالی و بازگشایی زودهنگام مدارس را از استراتژی‌های اشتباه کشور در برخورد با ویروس کرونا دانست و گفت: برخی ادعا می‌کنند که به زودی دنیا را شگفت زده می‌کنند، نیازی نیست که ما دنیا را شگفت زده کنیم، اندازه علمی ما مشخص است و امکانات زیادی در اختیار نداریم؛ ولی اگر از همین امکانات موجود بهره مفید ببریم، می‌توانیم اقدامات موثری برای کاهش ابتلا و پیشگیری انجام دهیم.
مسوولیت توسعه آموزش‌های مهارتی بر عهده دانشگاه شهید رجایی است
۲۴ ساعت قبل / بازگشایی دانشگاه ها / دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی / وزارت آموزش و پرورش / محسن حاجی‌ میرزایی / بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰
مسوولیت توسعه آموزش‌های مهارتی بر عهده دانشگاه شهید رجایی است
تهران- ایرنا- وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه هر دانشگاهی باید مرتبط با اهداف تاسیس خود فعالیت داشته باشد، افزود: مسوولیت توسعه آموزش‌های مهارتی بر عهده دانشگاه شهید رجایی است.
۲۴ ساعت قبل
اتفاق غیرمنتظره در بورس
بازار سهام امروز، با فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز بازگشایی شد و شاخص کل با افت ۲٫۵ درصدی به یک میلیون و ۶۵۶ هزار واحد رسید، به نظر می‌رسد جو هیجانی بازار باعث ایجاد صف‌های فروش شده است.
خانه موزه رئیس جمهور به روی عموم  مردم باز شد
۲۴ ساعت قبل / خانه موزه شهید رجایی / بازدید / بنیاد شهید
خانه موزه رئیس جمهور به روی عموم مردم باز شد
خانه موزه شهید رجایی پس از مدت‌ها تعطیلی بازگشایی شد.
استقبال دانش آموزان اصفهانی از کلاس های حضوری به زیر ۱۰ درصد رسید
۲۴ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / بازگشایی مدارس در شرایط کرونا / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / معلمان / دانش آموزان / آموزش آنلاین / آموزش مجازی / آموزش حضوری / کلاس درس مدارس
استقبال دانش آموزان اصفهانی از کلاس های حضوری به زیر ۱۰ درصد رسید
دبیر پروژه مهر اداره‌ کل آموزش و پرورش استان اصفهان، اعلام وضعیت قرمز و بحرانی اصفهان از سوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را دلیل کاهش حضور دانش آموزان در کلاس های حضوری اعلام کرد و گفت: روز گذشته در شهر اصفهان استقبال دانش آموزان از کلاس های حضوری بسیار کم و زیر ۱۰ درصد بود، حتی در شهرستان هایی که بالای ۹۰ درصد حضور دانش آموزان را داشتیم هم میزان حضور دانش آموزان کاهش یافته است.
افزایش ۴،۵ برابری پذیرش دانشجو در دولت تدبیر و امید
۲۴ ساعت قبل / مدارس / دانشجو / وزارت آموزش و پرورش / بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
افزایش ۴،۵ برابری پذیرش دانشجو در دولت تدبیر و امید
تهران- ایرنا- رییس دانشگاه شهید رجایی گفت: پذیرش دانشجو در این دانشگاه در طول دولت تدبیر و امید ۴و نیم برابر افزایش‌ یافته است.
چند درصد مدارس پروتکل‌ها را رعایت کرده‌اند؟
۲۶ ساعت قبل / بازگشایی مدارس / رعایت پروتکل‌های بهداشتی / سلامت دانش آموزان / وزیر آموزش و پرورش
چند درصد مدارس پروتکل‌ها را رعایت کرده‌اند؟
به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه آیین بازگشایی دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان با بیان اینکه بیش از دو هفته از آغاز سال تحصیلی گذشت، اظهار کرد: لازم است از همکاران عزیزم در سراسر کشور، مدیران مدارس،  دانش آموزان و خانواده ها که همراهی کردند و با حضورشان در مدرسه و پیگیری امر آموزش مسیر آینده تحصیلی فرزندشان را روشن کردند، قدردانی کنم.
اتفاق غیرمنتظره در بورس/ سهامداران انتظار حمایت نداشته باشند
۲۶ ساعت قبل / بورس / سرمایه گذاری در بورس
اتفاق غیرمنتظره در بورس/ سهامداران انتظار حمایت نداشته باشند
بازار سهام امروز، با فشار عرضه در نماد‌های شاخص‌ساز بازگشایی شد و شاخص کل با افت ۲٫۵ درصدی به یک میلیون و ۶۵۶ هزار واحد رسید، به نظر می‌رسد جو هیجانی بازار باعث ایجاد صف‌های فروش شده است.
انتقاد زیباکلام از روحانی | ای کاش مسئولیت بالا رفتن آمار کرونا را می‌پذیرفتید
۲۶ ساعت قبل
انتقاد زیباکلام از روحانی | ای کاش مسئولیت بالا رفتن آمار کرونا را می‌پذیرفتید
صادق زیباکلام تحلیلگر سیاسی با انتقاد از بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها گفت: ای کاش آقای رئیس جمهور و سایر مسئولین مسئولیت بالا رفتن آمار ابتلا به کرونا را هم بر گردن می‌گرفتند.
چرا موبایل گران شد؟
۲۶ ساعت قبل / قیمت گوشی / قیمت روز گوشی
چرا موبایل گران شد؟
 بهای انواع تلفن همراه در روزهای اخیر روندی افزایشی داشته که رییس کمیسیون تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل، می‌گوید: بالا رفتن بهای ارز، عدم تخصیص ارز در ۴۵ روز گذشته، اجرای قانون سقف و سابقه برای شرکت‌ها و نیز افزایش تقاضا پس از بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از عوامل رشد قیمت‌ها بوده است.
وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی در شرایط کرونایی
۲۶ ساعت قبل / بازگشایی دانشگاه ها / خوابگاه دانشجویی / دانشجویان / دانشگاه‌ها
وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی در شرایط کرونایی
به گزارش دانشجو، سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته از امروز به صورت رسمی آغاز می‌شود، اما آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها امسال شرایط متفاوت تری نسبت به گذشته دارد، مهمان ناخوانده‌ای که از اواخر سال تحصیلی گذشته سیستم آموزشی کشور و به خصوص دانشگاه‌ها را به طور کلی تغییر داد.
موافقت حفتر با بازگشایی میادین نفتی لیبی نتیجه فشارهای بین المللی است
۲۷ ساعت قبل / ازسرگیری صادرات نفت لیبی / خلیفه حفتر
موافقت حفتر با بازگشایی میادین نفتی لیبی نتیجه فشارهای بین المللی است
به دنبال توافق میان طرف‌های لیبیایی برای بازگشایی میادین نفتی این کشور، یک رسانه انگلیسی اعلام کرد موافقت حفتر با این اقدام تحت فشارهای بین المللی بوده است.
فرصتی برای پذیرش در دوره MBA و DBA دانشگاه تهران
۲۷ ساعت قبل
فرصتی برای پذیرش در دوره MBA و DBA دانشگاه تهران
با شروع فصل پاییز و بازگشایی دانشگاه‌های کشور، پذیرش دوره مدیریت حرفه‌ای کسب و کار در دو سطح MBA و DBA در دانشکده فنی دانشگاه تهران آغاز شده است.
۲۸ ساعت قبل
سرمایه‌گذاری در پالایشی یکم به‌صرفه است؟
تقریبا نیمی از تخفیف ۲۰ درصدی در نظر گرفته شده برای خرید واحدهای صندوق دربرگیرنده سهام پالایشی به واسطه بازگشایی دیروز نمادهای پالایشی از بین رفته است.
توقف آموزش سلامت روان دانش‌آموزان را به مخاطره می‌اندازد
۲۸ ساعت قبل / بازگشایی مدارس / وزارت آموزش و پرورش / محسن حاجی‌ میرزایی / بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰
توقف آموزش سلامت روان دانش‌آموزان را به مخاطره می‌اندازد
تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: سلامت دانش آموزان اهمیت بسیار زیادی برای ما دارد. نتایج مطالعات نشان می‌دهد که وقفه آموزشی عواطف دانش‌آموزان را متاثر می‌کند، بلوغ فکری و ذهنی آنها را تقلیل می‌دهد و با بیماری‌های جسمی و روحی فراوانی همراه است که خاموش‌تر و عمیق‌تر از کرونا هستند.
وظیفه دانشگاه شهید رجایی آموزش چگونه اندیشیدن است
۲۸ ساعت قبل / بازگشایی مدارس / سامانه شاد / دانش‌آموزان / بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰
وظیفه دانشگاه شهید رجایی آموزش چگونه اندیشیدن است
تهران- ایرنا- رییس دانشگاه شهید رجایی گفت: مقام معظم رهبری برای آموزش معلم در دانشگاه‌های شهید رجایی و فرهنگیان تاکید داشتند. در این دانشگاه‌ها افراد چگونه آموزش دادن و چگونه اندیشیدن را می‌آموزند.
پایش منسجم تاثیر بازگشایی مدارس بر افزایش کرونا در اردبیل انجام شود
۲۹ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / کروناویروس / بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی
پایش منسجم تاثیر بازگشایی مدارس بر افزایش کرونا در اردبیل انجام شود
معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: تا هفته آینده تاثیر بازگشایی مدارس بر افزایش شیوع ویروس کرونا توسط آموزش و پرورش و علوم پزشکی ارائه شود.
عرضه ۲۰۰۰کتاب با تخفیف ۲۰ تا ۵۰ درصد
۲۹ ساعت قبل / کتاب / دفاع مقدس / آستان قدس رضوی / نمایشگاه کتاب
عرضه ۲۰۰۰کتاب با تخفیف ۲۰ تا ۵۰ درصد
مدیرعامل به نشر از اجرای طرح تخفیف ۲۰ تا ۵۰ درصدی بیش از دو هزار عنوان کتاب همزمان با هفته دفاع مقدس، فصل بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و همچنین ایام ماه صفر توسط این انتشارات خبر داد.
واحدهای درسی نودانشجویان شهید بهشتی کاهش می‌یابد
۲۹ ساعت قبل / ویروس کرونا / بازگشایی دانشگاه ها / دانشگاه شهید بهشتی / سعدالله نصیری قیداری / بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰
واحدهای درسی نودانشجویان شهید بهشتی کاهش می‌یابد
تهران- ایرنا- رییس دانشگاه شهید بهشتی گفت: از آنجایی که نودانشجویان اواسط ترم جدید در دانشگاه حضور می‌یابند، برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا تعداد واحدهای درسی آنها کاهش یابد و نودانشجویان مقطع کارشناسی ۱۲ واحد و کارشناسی ارشد ۹ واحد بگذرانند.
جزئیات ترم جدید و وضعیت دانشگاه‌ها تا پایان سال ۹۹ | حضور دانشجویان جدید الزامی نیست
۳۰ ساعت قبل
جزئیات ترم جدید و وضعیت دانشگاه‌ها تا پایان سال ۹۹ | حضور دانشجویان جدید الزامی نیست
بازگشایی دانشگاه‌ها مانند مدارس با اما و اگرهای کرونایی همراه بود و سناریوهای مختلفی برای ترم جدید دانشجویان نوشته شد تا اینکه سرانجام تصمیم بر این شد که دانشجویان به شکل غیرحضوری و در برخی موارد حضوری سال جدید تحصیلی را آغاز کنند.
کرونا و تعجیل آسیایی ها برای بازگشایی مرزها به روی گردشگران
۳۰ ساعت قبل
کرونا و تعجیل آسیایی ها برای بازگشایی مرزها به روی گردشگران
تهران - ایرنا - با گذشت نزدیک بیش از ۶ ماه از شیوع و همه گیری ویروس کووید-۱۹ در سراسر دنیا که باعث لغو پروازهای بین المللی و بستن مرزها شد، اکنون بسیاری از کشورها از بازگشایی تدریجی مرزهای خود بر روی مسافران بین المللی همزمان با کاهش محدودیت های تردد و حمل و نقل خبر می دهند؛ با این حال کشورهای آسیایی هنوز در مراحل آغازین بازگشایی مرزهای خود برای گردشگران خارجی هستند.
نفرات برتر کنکور اعلام شدند
۳۲ ساعت قبل / بازگشایی دانشگاه ها / ثبت نام کنکور
نفرات برتر کنکور اعلام شدند
تهران- ایرنا-- سایت سازمان سنجش و آموزش کشور اسامی نفرات برتر آزمون سراسری سال ۹۹ در رشته های مختلف علوم ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان های خارجه را اعلام کرد.
۳۳ ساعت قبل
روزهای سخت کرونایی در مسیر کشور
[شهروند] در حالی که گفته می‌شود تمامی کشور در وضع قرمز کرونایی و استان تهران نیز در شرایط خطرناک‌تر از وضع قرمز قرار دارد، اما استاندار تهران از لغو محدودیت‌های کرونایی خبر داده است و اینکه دورکاری‌ها از اول مهر ۹۹ برداشته می‌شود و دیگر قرار نیست محدودیت‌ها تداوم داشته باشد. در همین حال، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران وضع ابتلا و بستری در تهران را نگران‌کننده دانسته و خواستار تمدید محدودیت‌های کرونایی شده است. آن‌طور که از شواهد امر پیداست و آمارهای ستاد کرونای تهران می‌گوید وضع ابتلا و بستری‌های بیماران کرونایی در تهران رو به افزایش است و روند صعودی آمارها حکایت از این واقعیت دارد که روزهای پاییزی و زمستانی سختی در انتظار …
زبان «چینی» و زبانهای های خارجی جدید وارد مدارس می شوند؟
۳۴ ساعت قبل / سال تحصیلی 1399 ـ 1400 / بازگشایی مدارس در شرایط کرونا / یادگیری زبان خارجی / وزارت آموزش و پرورش
زبان «چینی» و زبانهای های خارجی جدید وارد مدارس می شوند؟
سرپرست معاونت برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش درباره جایگاه زبان های خارجی در تدوین راهنماهای برنامه درسی تحولی و احتمال ورود زبان های خارجی جدید به فهرست آموزشی زبان های خارجی مصوب توضیحاتی ارائه کرد.
۳۵ ساعت قبل
پیش نمایش دخالت در بازارها
آویده علم‌جمیلی| هفته گذشته سدهای قیمتی در بازار ارز و طلا در مرز شکسته شدن قرار داشتند؛ دلار تا آستانه 27هزار تومانی بالا رفت، سکه نیز فاصله‌ای با کانال 13 میلیونی نداشت و در بورس نیز تلاش‌هایی برای عبور از شاخص یک میلیون و 700 هزار واحدی صورت گرفته بود. روند نوسان در بازارها به ابتدای هفته جاری نیز کشیده شد به‌گونه‌ای که در 10 دقیقه ابتدایی بازگشایی بازار سرمایه شاخص کل 16 هزار واحد سقوط کرد و به یک میلیون و 600 هزار واحد رسید، هر چند دلار کمی عقب‌نشینی کرد که شاید به دلیل دخالت سیاستگذار پولی باشد اما سکه 50 هزار تومان افزایش قیمت داشت. شاید یکی از دلایل شکستن مقاومت قیمتی قبلی در بازار ارز و طلا واکنش بازارها به تهدید امریکا علیه ایران باشد.  تجربه تحریم …
۳۵ ساعت قبل
دشمنان مدرسه
شروع سال تحصیلی جدید و آغاز به‌کار مدارس امسال از هر جهت متفاوت بود. مدارس رسما 15 شهریور فعالیت خود را شروع کردند و دیگر نمی‌شد با ترانه بوی ماه مهر این شروع را جشن گرفت بلکه نسیم شهریور آغازگر آن بود.کرونا علت اصلی این تغییر بود اما فقط این کرونا نبود که شروع مدارس را متفاوت کرد؛ ابراز نظرهای عجیب و غریب مسوولان و تضاد و تناقض‌های دستورالعمل‌ها و دستورها و نظرها، این آغاز متفاوت را آشفته‌تر کرد و موجب شد واکنش‌های گسترده‌ای توسط والدین و دانش‌آموزان و معلمان، سراسر شبکه‌های اجتماعی را فرا بگیرد و از همه تاسف‌بارتر به رابطه آسیب دیده خانه و مدرسه آسیب جدیدی وارد سازد. در میان این ابراز نظرها برای من که حدود 30 سال عمرم را در مسیر آموزش و پرورش …
۳۸ ساعت قبل
مهمان ناخوانده‌ای به نام پالایشی‌ها
شنبه‌ای که سهامداران آن را دستمایه طنز کرده بودند از راه رسید و همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد در دقایق ابتدایی معاملات سهام، شاخص بورس یک درصد افت کرد. گر چه شاخص بورس تا ساعات پایانی معاملات سعی در بازگشت به روند مثبت داشت، اما بازگشایی نماد پالایشی‌ها در دقایق پایانی معاملات سر شاخص را خم کرد. کاربری به نام داوود بهرامی در واکنش به این اتفاق نوشت: در این یک دهه فعالیتم در بورس سراغ نداشتم که ناظر ساعت 11 و 57 دقیقه پیغام بازگشایی نماد را بدهد.
فرار سیاست‌گذار از شفاف‌سازی
۳۸ ساعت قبل
فرار سیاست‌گذار از شفاف‌سازی
در حالی که مسوولان بورسی، بازار سرمایه را بازاری شفاف معرفی می‌کنند، اما این روزها با یکی از غیرشفاف‌ترین ورژن‌های این بازار مواجهیم. تصمیمات غیرکارشناسی و عجیب و غریبی که سیاست‌گذاران بازار در مورد بسته نگه داشتن طولانی‌مدت برخی نمادها یا بازگشایی آنی نمادها اتخاذ کرده‌اند، ابهاماتی را برای سهامداران به وجود آورده، این در حالی است که مسوولان بورسی و نظارت بر ناشران حتی حاضر به پاسخگویی و شفاف‌سازی در مورد سیاست‌های خود نیستند.
۳۸ ساعت قبل
اجرای خط‌کشی محوری به مناسبت بازگشایی مدارس
طبق روال هر سال شهرداری منطقه 6 برای افزایش ایمنی معابر شهری برای‌ تردد دانش‌آموزان به انجام عملیات زیرساختی اقدام کرده است. معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار منطقه 6 در این‌باره به همشهری گفت: «امسال مدارس زودتر از موعد همیشگی بازگشایی شدند و به دلیل گرمای هوا امکان اینکه پیش از 15 شهریور نسبت به خط‌کشی معابر اقدام کنیم، وجود نداشت.» «محمد عندلیب» بیان کرد: «عملیات خط‌کشی مقابل مدارس یا در شعاع 250 متری آنها، برای جلوگیری از ایجاد ترافیک از 11 شب تا 5 صبح در دستور کار قرار گرفت که از 15 شهریور آغاز …
۳۸ ساعت قبل
حضور دانشجویان جدید الزامی نیست
لیلا شریف ـ روزنامه‌نگار بازگشایی دانشگاه‌ها مانند مدارس با اما و اگرهای کرونایی همراه بود و سناریوهای مختلفی برای ترم جدید دانشجویان نوشته شد تا اینکه سرانجام تصمیم بر این شد که دانشجویان به شکل غیرحضوری و در برخی موارد حضوری سال جدید تحصیلی را آغاز کنند. هر چند ترم گذشته فرصتی بود تا دانشجویان، استادها و مدیران دانشگاهی تا حدودی با فضای جدید آموزشی آشنا شوند اما هنوز هم شروع ترم جدید به شکل مجازی چالش‌های بسیاری را ترسیم می‌کند؛ از هزینه اینترنت گرفته تا بحث توانمندی استادها در آموزش مجازی و …
۳۸ ساعت قبل
خسارت 23میلیارد‌دلاری به اقتصاد دانشگاه‌ها
سمیرا رحیمی ـ روزنامه‌نگار دانشگاه‌های سرتاسر جهان از اواسط ‌ماه‌سپتامبر به اجبار نیرویی غیرقابل‌مشاهده اما توانمند مجبور به تعطیل کردن پردیس‌ها شدند. کووید-19باعث شد بیشتر دانشگاه‌ها یک‌شبه از آموزش حضوری به آموزش مجازی سوئیچ‌کنند. اگرچه این تغییر وضعیت ناگهانی برای استادان و دانشجویان دشوار بوده، اما دستاورد‌های مثبتی هم به همراه داشته‌است. دانشگاه‌ها مانند بسیاری از دیگر کسب‌و‌کارها درحال دست‌و‌پنجه نرم‌کردن با راهکارهایی برای بازگشایی، پذیرش و اجرای استرات‍ژی‌های جدید هستند. برای مثال دانشگاه …
آموزش حضوری در ۹۷ درصد مدارس گیلان جریان دارد
۳۸ ساعت قبل / استانی-علمی و آموزشی / بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی / ستادمبارزه با کرونا
آموزش حضوری در ۹۷ درصد مدارس گیلان جریان دارد
مدیرکل آموزش وپرورش گیلان گفت: همزمان با بازگشایی مدارس از روز ۱۵ شهریور تاکنون آموزش حضوری با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی در ۹۷ درصد مدارس گیلان جریان دارد و حتی اگر یک دانش‌آموز هم به مدارس مراجعه کند براساس موازین سختگیرانه بهداشتی آموزش به این دانش‌آموزان ارائه می‌شود.
مرگ و میر در آبان ماه به ۶۰۰ نفر در روز می‌رسد
۳۹ ساعت قبل
مرگ و میر در آبان ماه به ۶۰۰ نفر در روز می‌رسد
از اوج‌گیری سفرها در روزهای پایانی تابستان گرفته تا برگزاری مراسم عزاداری محرم و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و لغو دورکاری یک سوم از شاغلان مراکز دولتی در تهران؛ رفتارهایی است که کارشناسان معتقدند کشور را خیلی زود وارد پیک سوم کرونا کرده است.
برنامه‌های درسی یکشنبه ۳۰ شهریور شبکه‌های آموزش، چهار و قرآن
۳۹ ساعت قبل / آموزش و پرورش / سال تحصیلی 1399 ـ 1400 / بازگشایی مدارس در شرایط کرونا
برنامه‌های درسی یکشنبه ۳۰ شهریور شبکه‌های آموزش، چهار و قرآن
جدول زمانی پخش برنامه‌های درسی دانش آموزان ابتدایی و متوسطه در روز یکشنبه ۳۰ شهریور ماه ۹۹ از طریق شبکه‌های آموزش، چهار و قرآن اعلام شد.
شرط برگزاری کلاس‌های درس حضوری
۴۲ ساعت قبل / بازگشایی مدارس / ویروس کرونا در ایران
شرط برگزاری کلاس‌های درس حضوری
وزیر آموزش‌وپرورش طی پیامی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به خانواده‌های دانش آموزان، نکاتی را برای خانواده‌ها مطرح و تشریح کرد.
روند نزولی نرخ دلار در اولین روز هفته/ عقبگرد قیمت سکه به کانال ۱۲/ دلیل افزایش قیمت مسکن از زبان وزیر راه/ پیش بینی قیمت طلا؛ عبور از مرز ۲۰۰۰ دلار؟
۴۳ ساعت قبل
روند نزولی نرخ دلار در اولین روز هفته/ عقبگرد قیمت سکه به کانال ۱۲/ دلیل افزایش قیمت مسکن از زبان وزیر راه/ پیش بینی قیمت طلا؛ عبور از مرز ۲۰۰۰ دلار؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ادامه ریزش شاخص‌های بورس در اروپا و آمریکا، افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی دولتی کلید خورد، وزیر وعده بازگشت قیمت تخم مرغ داد، روسیه همچنان به ذخیره طلا و افزایش ذخایر ارزی خود ادامه می‌دهد، اقتصاد جهان تحت تاثیر پاندمی کرونا ۴.۵ درصد آب می‌رود و ریزش شاخص بورس با بازگشایی پالایشی‌ها را در بر دارد.
دو دانش آموز اردستانی به کرونا مبتلا شدند/ اردستان در وضعیت زرد است
۴۴ ساعت قبل / ویروس کرونا در ایران / بازگشایی مدارس
دو دانش آموز اردستانی به کرونا مبتلا شدند/ اردستان در وضعیت زرد است
مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: هنوز وارد موج دوم ویروس کرونا در شهرستان اردستان نشده‌ایم.
تشدید کرونا در موج سوم / این روزها هر علامت تنفسی، مطمئنا کروناست
۴۴ ساعت قبل / بازگشایی مدارس / درمان کرونا / شیوع ویروس کرونا / واکسن آنفولانزا / ویروس کرونا
تشدید کرونا در موج سوم / این روزها هر علامت تنفسی، مطمئنا کروناست
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به پیک سوم کرونا گفت: این روزها چیزی به اسم سرماخوردگی نداریم و هر علامت تنفسی مطمئنا کروناست، متاسفانه موج سوم کروناشروع شده، حداقل تا چهار ماه آینده باید برای جلوگیری از فاجعه‌ جدید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و حواس خود را سرگرم اخبار واکسن و دارو نکنیم. نوشته تشدید کرونا در موج سوم / این روزها هر علامت تنفسی، مطمئنا کروناست اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بورس فردا چه می‌شود؟ / پیش‌بینی شاخص 3.5 میلیونی تا پایان سال
۴۵ ساعت قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / پیش بینی بورس / پیش بینی بورس فردا
بورس فردا چه می‌شود؟ / پیش‌بینی شاخص 3.5 میلیونی تا پایان سال
امروز بازار سهام در ابتدای شروع معاملات به دلیل فشار عرضه روندی منفی داشت ولی با ادامه معاملات تقاضا از عرضه پیشی گرفت و روند بازار مثبت شد، اما در یک ساعت پایان معاملات به دلیل بازگشایی نمادهای پالایشی و تاثیر منفی آنها، شاخص کل ۰/۲۷ درصد ریزش کرد و به یک میلیون و ۶۹۹ هزار واحد رسید. نوشته بورس فردا چه می‌شود؟ / پیش‌بینی شاخص 3.5 میلیونی تا پایان سال اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بازگشایی پتروشیمی ها، باعث ریزش شاخص شد
۴۶ ساعت قبل
بازگشایی پتروشیمی ها، باعث ریزش شاخص شد
بازگشایی نماد شرکت های پتروشیمی در ساعت پایانی معاملات امروز و صف فروش این نمادها منجر به فروریختن شاخص بورس در روز مثبت بازار سهام شد.
افتتاح و احیای ۲۰۰ کارگاه تولید نوشت‌افزار ایرانی اسلامی توسط بنیاد برکت
۴۶ ساعت قبل / بنیاد برکت / نوشت افزار / سال تحصیلی 1399 ـ 1400 / بازگشایی مدارس در شرایط کرونا
افتتاح و احیای ۲۰۰ کارگاه تولید نوشت‌افزار ایرانی اسلامی توسط بنیاد برکت
با افتتاح و احیای ۲۰۰ کارگاه تولید نوشت‌افزار ایرانی اسلامی توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، ۲ هزار فرصت شغلی در این صنعت ایجاد شده است.
تعلیم و تربیت غیرحضوری ممکن نیست/ آموزش مجازی کارآمد نیست
۲۳ ساعت قبل / استانی-علمی و آموزشی / بازگشایی مدارس در شرایط کرونا / بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی
تعلیم و تربیت غیرحضوری ممکن نیست/ آموزش مجازی کارآمد نیست
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: بین ۱۰ تا ۱۵ درصد مدارس با ظرفیت پنج درصد دانش‌آموزان آموزش حضوری می‌بینند در حالیکه تعلیم و تربیت غیرحضوری ممکن نیست.
۲۳ ساعت قبل
کاروانسرای خانات تهران
کاروانسرای خانات واقع در خیابان صاحب جمع، (شمال میدان شوش، جنوب چهارراه مولوی) میدان امین السلطان است؛ این کاروانسرا بزرگترین کاروانسرای درون شهری تهران بوده است. این بنا در اواخر دوران ناصرالدین شاه قاجار ساخته شده است و نزدیک به دو قرن قدمت دارد. معماری آن به شیوهٔ آجر کاری است و دارای دو بخش حیاط و راهروی ورودی است. عمارت کاروانسرای خانات، بزرگترین بنا در نوع خود در داخل بافت مرکزی شهر تهران و همچنین داخل بافت تاریخی بوده که فاقد حریم مصوب است. این مکان به علت آتش سوزی سال ۱۳۵۷ بلااستفاده بود و در نهایت در اسفند ماه سال ۱۳۸۸ جهت برپایی جشن نوروزی بازگشایی مجدد شد. کاروانسرای خانات در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است و اکنون از این مکان به عنوان بورس خشکبار استفاده می‌شود./میزان
روز پرنوسان بورس تهران | شاخص کل به کانال ۱.۶ میلیون واحد بازگشت
۲ روز قبل
روز پرنوسان بورس تهران | شاخص کل به کانال ۱.۶ میلیون واحد بازگشت
بورس تهران شنبه ۲۹ شهریور را با روندی نزولی آغاز و در ساعت ابتدایی شاخص کل با افت ۱۸ هزار واحدی همراه شد. اما پس از ساعتی مسیر حرکت بازار عوض شد و شاخص کل روند صعودی را تا حدود ۸ هزار واحد طی کرد. در یک ربع پایانی معاملات با بازگشایی چهار نماد پالایشی بازار سرمایه سیر نزولی در پی گرفت و با ۴ هزار و ۵۹۷ واحد افت به کانال ۱.۶ میلیون واحد بازگشت.
بورس امروز چگونه پایان یافت؟ / پالایشی‌ها بورس را منفی کردند
۲ روز قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / شاخص کل
بورس امروز چگونه پایان یافت؟ / پالایشی‌ها بورس را منفی کردند
در پایان معاملات امروز در حالی که شاخص کل در ابتدا ریزش داشت ولی با افزایش تقاضا شاخص دوباره روند صعودی پیدا کرد، اما دوباره با بازگشایی نمادهای پالایشی شاخص کل افت داشت و به یک میلیون و ۶۹۹ هزار واحد رسید. نوشته بورس امروز چگونه پایان یافت؟ / پالایشی‌ها بورس را منفی کردند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بازگشایی نمادهای پالایشی در بدترین زمان ممکن
۲ روز قبل / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / اخبار بورس / بازار
بازگشایی نمادهای پالایشی در بدترین زمان ممکن
بازار سرمایه امروز با ریزش کار خود را آغاز کرده اما در میانه توانست رشد خوبی را تجربه کند ولی در پایان باز هم ریزشی شد.
مچینگ قیمتی پالایشی‌های بورس در کم‌تر از ۳۰ دقیقه
۲ روز قبل / بورس تهران / بورس / پالایشی / پالایشی یکم / مچینگ / پیش بینی بورس تهران / شبریز (پالایش نفت تبریز)
مچینگ قیمتی پالایشی‌های بورس در کم‌تر از ۳۰ دقیقه
اقتصاد نیوز : نمادهای پالایشی‌ شتران، شپنا، شبریز و شبندر بازگشایی و در کم‌تر از ۳۰ دقیقه مچ (Match) قیمتی شدند.
عکس/ میزان تخفیف نمادهای پالایشی یکم
۲ روز قبل / صندوق پالایشی یکم / صندوق سرمایه / دارا دوم / بورس / بازار بورس / فرابورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / اخبار بورس / بازار / بازار سرمایه
عکس/ میزان تخفیف نمادهای پالایشی یکم
آخرین وضعیت پرتفوی صندوق پالایشی یکم پس از بازگشایی نمادهای پالایشی در بازار سهام را مشاهده می کنید.
نمادهای پالایشی بازگشایی می‌شوند
۲ روز قبل / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / اخبار بورس / بازار
نمادهای پالایشی بازگشایی می‌شوند
در ادمه روند معاملات امروز بازار سهام نمادهای پالایشی که به دلیل بررسی و اصلاح قیمت خوراک متوقف شده بودند بدون محدودیت دامنه نوسان بازگشایی می‌شوند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •