چهارشنبه, ۸ بهمن, ۱۳۹۹ / 27 January, 2021
جعفر سرقینی
ضرورت بازگشت ۱۰۰۰ معدن سنگ به چرخه تولید کشور
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ / ایمیدرو / وزارت صنعت معدن و تجارت / رونق تولید / توسعه ایران / توسعه اقتصادی / جعفر سرقینی / جهش تولید / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت / اشتغال زایی
ضرورت بازگشت ۱۰۰۰ معدن سنگ به چرخه تولید کشور
تهران- ایرنا- دبیرکل انجمن سنگ ایران گفت: اجرای دقیق طرح احیا و نوسازی معادن کوچک مقیاس می تواند موجب بازگشت یک هزار معدن سنگ تزئینی و نما به چرخه تولید و صادرات شود.
فولاد سازان بیش از ۲.۳ میلیون تن صادرات داشتند
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / فولاد مبارکه اصفهان / فولاد خوزستان / وزارت صنعت معدن و تجارت / فولاد / انجمن تولید کنندگان فولاد ایران / جعفر سرقینی / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت / صادرات غیر نفتی
فولاد سازان بیش از ۲.۳ میلیون تن صادرات داشتند
تهران- ایرنا- فولاد سازان در نیمه نخست امسال دو میلیون و ۳۸۵ هزار و ۲۸۲ تن شمش و تولیدات فولادی را به بازارهای هدف صادر کردند که از این مجموعه ۱۹.۵ درصد سهم ثبت شده در شهریورماه است.
۱۵۰ میلیون یورو لوازم یدکی خودرو آماده ترخیص از گمرک
۱۳۹۹/۰۷/۱۴
۱۵۰ میلیون یورو لوازم یدکی خودرو آماده ترخیص از گمرک
لطیفی، سخنگوی گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: «جعفر سرقینی» سرپرست وقت وزارت صمت طی نامه ای به گمرک خواستار ترخیص ۱۵۰ میلیون یورو لوازم یدکی دو شرکت خودرو سازی یعنی سایپا و ایران خودرو شد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
وعده‌های وزیر جدید در 8 ماه پایانی دولت
گروه اقتصادی| با رای اعتماد مجلس به علیرضا رزم‌حسینی، وزارت صنعت، معدن و تجارت بعد از بیش از 120 روز صاحب «وزیر» شد. وزارت صنعت، معدن و تجارت از اردیبهشت ماه تاکنون با حواشی زیادی اداره شده است. اردیبهشت ماه زمانی بود که رضا رحمانی، ‌وزیر وقت «صمت» با دستور رییس‌جمهور برکنار شد. بلافاصله پس از این برکناری، رحمانی نامه‌ای در فضای مجازی منتشر کرد که در آن دلیل برکناری «مخالفت وی با تشکیل وزارت بازرگانی» عنوان شده بود. حسین مدرس خیابانی که در سابقه وی معاونت وزارتخانه دیده می‌شد به سرپرستی وزارت «صمت» منصوب شد؛ ‌اما با معرفی وی به عنوان وزیر پیشنهادی، مجلس به او رای نداد. جعفر سرقینی دیگر معاون وزارتخانه بود که مدتی عهده‌دار …
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
آزمون دولت و مجلس بر سر «صمت»
وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) بیش از چهار ماه است که با سرپرست اداره می‌شود. اواخر اردیبهشت ماه بود که پس از جلسه ستاد تنظیم بازار در پی افزایش قیمت نجومی خودرو و اتخاذ تصمیمات جدیدی در رابطه با قیمت خودرو مبنی بر افزایش ۲۳ درصدی قیمت خودرو‌های سایپا و ۱۰ درصدی محصولات ایران خودرو، رئیس‌جمهوری با صدور حکمی حسین مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد و رضا رحمانی را از راس این وزارتخانه کنار گذاشت. در نامه‌ای که رحمانی پس از این برکناری منتشر کرد و با توضیحات بعدی دفتر ریاست‌جمهوری مشخص شد برکناری رحمانی با طرح دولت مبنی بر تشکیل وزارت بازرگانی مرتبط بوده است. رحمانی در نامه‌اش مدعی شد واعظی به وی فشار آورده است که با نمایندگان برای رای آوردن تشکیل وزارت بازرگانی لابی …
وعده رفع مداخله‌گری در بازار
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
وعده رفع مداخله‌گری در بازار
وزیر پیشنهادی وزارت صمت به رسم وزرای پیشنهادی قبلی، در اتاق بازرگانی و در جمع فعالان اقتصادی حضور یافت تا نه‌تنها برنامه‌های خود را به آنها اعلام کند، بلکه شنونده درخواست‌ها و مطالبات بخش خصوصی باشد. وزارت صمت از 22 اردیبهشت‌ بدون وزیر مانده و با سرپرست اداره شده است. در این مدت دو سرپرست در وزارت صمت حضور یافتند. نخست، حسین مدرس خیابانی که به‌عنوان وزیر به مجلس معرفی شد اما نتوانست رای اعتماد را از خانه ملت دریافت کند. پس از آن سرپرستی وزارت صمت به جعفر سرقینی سپرده شد و حال نیز گزینه جدیدی برای نشستن بر صندلی وزارتخانه مذکور به مجلس معرفی شده و قرار است این هفته در مجلس، خود را در معرض رای نمایندگان مردم در خانه ملت قرار دهد.
برنامه ریزی وزارت صمت برای تولید ۱۰ میلیون تنی فولاد در هرمزگان
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / وزارت صنعت معدن و تجارت / فولاد هرمزگان / جعفر سرقینی
برنامه ریزی وزارت صمت برای تولید ۱۰ میلیون تنی فولاد در هرمزگان
سرپرست وزارت صمت تحقق ظرفیت ۱۰ میلیون تنی تولید فولاد در این استان را از برنامه‌های وزارت صمت اعلام کرد.
به دنبال استفاده از ظرفیت شرکت‌های فولادی منطقه هستیم
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / جعفر سرقینی / وزارت صنعت معدن و تجارت / فولاد
به دنبال استفاده از ظرفیت شرکت‌های فولادی منطقه هستیم
بندرعباس - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به دنبال استفاده از ظرفیت شرکت‌های فولادی منطقه هستیم.
ظرفیت فولاد کشور به ۵۵ میلیون تن تولید در سال ۱۴۰۴ خواهد رسید
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / جعفر سرقینی / وزارت صنعت معدن و تجارت / فولاد / اسحاق جهانگیری
ظرفیت فولاد کشور به ۵۵ میلیون تن تولید در سال ۱۴۰۴ خواهد رسید
بندرعباس - سرپرست وزارت صمت گفت: در تولید فولاد به ظرفیت ۵۵ میلیون تن تولید در سال ۱۴۰۴ خواهیم رسید.
پشت‌صحنه اختلاف جدید جهانگیری و واعظی
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / وزارت صنعت معدن و تجارت / واعظی / جهانگیری / صمت
پشت‌صحنه اختلاف جدید جهانگیری و واعظی
اقتصاد نیوز: جعفر سرقینی از آلمان به ایران فراخوانده شد تا سرپرست صمت شود اما عمر سرپرستی او حدود یک ماه شد. برخی می گویند: او پاسوز اختلاف های واعظی و جهانگیری شده است.
جعفر سرقینی: کارت‌های بازرگانی یک بار مصرف جمع‌ می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / سازمان توسعه تجارت ایران / وزارت صنعت معدن و تجارت / جعفر سرقینی / کارت بازرگانی
جعفر سرقینی: کارت‌های بازرگانی یک بار مصرف جمع‌ می‌شود
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: کارت‌های بازرگانی به‌اصطلاح یک‌بار مصرف که صاحبان آنها تجار واقعی نیستند و فقط از آنها سوء استفاده می‌شود، جمع‌آوری خواهد شد.
کارت‌های بازرگانی جمع خواهند شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / جعفر سرقینی / کارت بازرگانی / وزارت صنعت معدن و تجارت
کارت‌های بازرگانی جمع خواهند شد
سرپرست وزارت صنعت گفت: افراد بر اساس رتبه بندی مشمول برخورداری از کارت بازرگانی می‌شوند و به عبارت دیگر، کارت‌های یک بار مصرف که استفاده کنندگان آنها تجار واقعی نیستند جمع خواهد شد.
سه نشانه ناکامی تحریم‌کنندگان ایران
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / سازمان برنامه و بودجه / جعفر سرقینی / ایالات متحده آمریکا / محمدباقر نوبخت / محمدرضا شانه ساز / برجام / تحریم / وزارت صنعت معدن و تجارت / ستاد هماهنگی اقتصادی دولت / کالای اساسی
سه نشانه ناکامی تحریم‌کنندگان ایران
تهران- ایرناپلاس- عملکرد دولت در زمینه تأمین کالاهای اساسی و نهاده‌های تولید، حفظ امنیت غذایی با تمرکز بر تولید محصولات استراتژیک کشاورزی و بی‌نیازی اقتصاد دارو به واردات، نشانه‌های ناکامی تحریم‌کنندگان ایران هستند.
۴ ماه بلاتکلیفی در وزارتخانه پیش‌رو در جنگ اقتصادی/ نمایشی تمام عیار از ضعف حکمرانی دولت
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / وزارت صنعت معدن و تجارت / حسین مدرس خیابانی / جعفر سرقینی / معرفی وزیر به مجلس / علیرضا رزم حسینی
۴ ماه بلاتکلیفی در وزارتخانه پیش‌رو در جنگ اقتصادی/ نمایشی تمام عیار از ضعف حکمرانی دولت
مهمترین وزارتخانه کشور که در جنگ اقتصادی می‌تواند پیشران اقتصاد کشور باشد چهار ماه است در بلاتکلیفی و توسط سرپرست اداره می‌شود.
برنده  دوئل  قدرت  به صمت می‌رود
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / جانبازان / دولت / سازمان تامین اجتماعی / مشهد / وزارت صنعت معدن و تجارت
برنده دوئل قدرت به صمت می‌رود
بالاخره بعد از رایزنی‌های فراوان برای تصدی پست وزارت صنعت معدن و تجارت؛ جمع‌بندی رییس دولت از جعفر سرقینی، سرپرست فعلی وزارت، مصطفی سالاری، رییس سازمان تامین اجتماعی و داریوش اسماعیلی،
تامین و عرضه پایدار کالاهای اساسی در دوران شیوع کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / ماسک / وزارت صنعت معدن و تجارت / کالای اساسی / جعفر سرقینی / اقتصاد مقاومتی / ستاد تنظیم بازار
تامین و عرضه پایدار کالاهای اساسی در دوران شیوع کرونا
تهران- ایرنا- تامین کالای اساسی در داخل کشور سیاست دولت در سال‌های اخیر بیش ازپیش مورد توجه بوده و شیوع کرونا هم آزمونی بود که دولت توانست با تامین نیاز عمومی از آن سر بلند خارج شود.
بلاتکلیفی وزارت صمت ادامه دارد/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / جعفر سرقینی سرپرست وزارت صنعت / حسین مدرس خیابانی / محمود واعظی / وزارت صمت
بلاتکلیفی وزارت صمت ادامه دارد/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟
۲۲ اردیبهشت‌ماه امسال رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت توسط رئیس‌جمهور برکنار شد. در نامه‌ای که رحمانی پس از این برکناری منتشر کرد و با توضیحات بعدی دفتر ریاست‌جمهوری مشخص شد برکناری رحمانی با طرح دولت مبنی بر تشکیل وزارت بازرگانی مرتبط بوده است.
انبار ۷ میلیون تن کالا در گمرک بنادر جنوبی
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / وزارت صنعت معدن و تجارت / کالای اساسی / جعفر سرقینی / واردات / گمرک جمهوری اسلامی ایران
انبار ۷ میلیون تن کالا در گمرک بنادر جنوبی
تهران- ایرنا- معاون فنی و امور گمرکی کشور گفت: علاوه بر سه و نیم میلیون اقلام اساسی، همین میزان کالای غیر اساسی در بنادر جنوبی کشور وجود دارد که میزان اقلام دپو شده به حدود هفت میلیون می‌رسد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
تشدید بازرسی، نظارت و کنترل قیمت‌ها
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با صدور دستور ویژه‌ای به رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، از این سازمان خواست تا تشدید بازرسی، نظارت و کنترل قیمت‌ها با اهتمام جدی در اولویت‌کاری قرار گیرد. در متن دستور «جعفر سرقینی» آمده است: «از آنجا که در شرایط حساس کنونی، با وجود فراوانی کالا در بازار و شرایط مناسب تولید درکشور مشاهده می‌شود برخی از اشخاص سودجو با احتکار کالا و عرضه‌نکردن به موقع و رعایت‌نکردن قیمت‌ها به هر طریقی موجب کمبود کالا و افزایش کاذب قیمت‌ها شده‌اند لذا به منظور تأمین آرامش و ثبات بازار و ایجاد بستر امن برای عموم مردم و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی، ضرورت دارد با استفاده از تمام توان و ظرفیت …
دستور ویژه سرپرست وزارت صمت به سازمان حمایت برای کنترل قیمت ها
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / جعفر سرقینی سرپرست وزارت صنعت / کنترل قیمت ها
دستور ویژه سرپرست وزارت صمت به سازمان حمایت برای کنترل قیمت ها
به گزارش فارس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با صدور دستور ویژه‌ای به رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، از این سازمان خواست تشدید بازرسی، نظارت و کنترل قیمت ها با اهتمام جدی در اولویت کاری سازمان حمایت قرار گیرد. 
سازمان حمایت کنترل قیمت ها را جدی‌تر پیگیری کند
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / وزارت صنعت معدن و تجارت / جعفر سرقینی / سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
سازمان حمایت کنترل قیمت ها را جدی‌تر پیگیری کند
سرپرست وزارت صمت از رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خواست؛ تشدید بازرسی، نظارت و کنترل قیمت‌ها با اهتمام جدی در اولویت کاری سازمان حمایت قرار گیرد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / پیش فروش خودرو / عرضه خودرو
عرضه ۱۵۰ هزار خودرو در ۶ ماهه دوم امسال
به گزارش تسنیم، جعفر سرقینی امروز در مراسم امضاء تفاهم نامه تأمین کود فسفات که در وزارت صمت برگزار شد افزود: ایران خودرو 110 هزار و سایپا 40 هزار دستگاه خودرو را تا پایان سال ، پیش فروش و فروش فوق العاده در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
انتخاب وزیر پیشنهادی صمت در ابهام
22 اردیبهشت ماه امسال بود که رضا رحمانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت برکنار شد و حسین مدرس خیابانی به عنوان سرپرست سکان هدایت این وزارتخانه را بر عهده گرفت. مدرس خیابانی بعد از سه ماه سرپرستی، به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی شد، اما نتوانست رای اعتماد بهارستان‌نشینان را بگیرد. حالا با استجازه از رهبری، مدتی است که جعفر سرقینی به عنوان سرپرست وزارت صمت منصوب شده تا دولت وزیر پیشنهادی خود را بیابد؛ اتفاقی که علی‌رغم مطرح شدن برخی نام‌ها هنوز نیفتاده است.دیروز مجلس‌نشینان نسبت به تاخیر در معرفی وزیر صمت از سوی دولت گلایه‌هایی را در صحن علنی مطرح کردند. علیرضا نظری نماینده خمین در مجلس در نطق میان دستور و علیرضا سلیمی، عضو هیئت رئیسه مجلس هم در تذکری شفاهی نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند و …
قالیباف: مجلس به‌دنبال گره‌گشایی از کار مدیران اجرایی و تولیدکنندگان است
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / قالیباف رئیس مجلس یازدهم / مجلس و دولت
قالیباف: مجلس به‌دنبال گره‌گشایی از کار مدیران اجرایی و تولیدکنندگان است
به گزارش فارس، نشست محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با کاظم خاوازی وزیر کشاورزی، جعفر سرقینی سرپرست وزارت صمت، نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی مجلس و جمعی از تولیدکنندگان حوزه دام و طیور (چهارشنبه26 شهریور) در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
جهانگیری: نظارت دقیق بر بازار کالاهای اساسی ضروری است
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / وزارت جهاد کشاورزی / سازمان حفاظت محیط زیست / وزارت صنعت معدن و تجارت / جعفر سرقینی / اسحاق جهانگیری / کاظم خاوازی
جهانگیری: نظارت دقیق بر بازار کالاهای اساسی ضروری است
تهران- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه نظارت دقیق بر بازار کالاهای اساسی ضروری است، گفت: نباید کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم که با ارز دولتی حمایت می‌شوند، افزایش قیمت داشته باشند.
اولویت تخصیص ارز کود و سم کشاورزی در دستور کار بانک مرکزی
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / وزارت جهاد کشاورزی / وزارت صنعت معدن و تجارت / جعفر سرقینی / جهش تولید / والنسیا / دولت
اولویت تخصیص ارز کود و سم کشاورزی در دستور کار بانک مرکزی
تهران- ایرنا- ستاد تنظیم بازار با توجه به تاثیر کود و سم بر محصولات مصوب کرد که بانک مرکزی تامین ارز نهاده‌های پایه را با اولویت ویژه انجام دهد.
احتکار ایران‌خودرو در مازندران رد شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / ایران خودرو / جعفر سرقینی / مازندران / خودرو / احتکار / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
احتکار ایران‌خودرو در مازندران رد شد
تهران- ایرنا- سرپرست دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت، ضمن بازدید از شرکت ایران‌خودرو مازندران، دپو و احتکار خودرو توسط ایران خودرو مازندران را منتفی اعلام کرد.
روحانی: دریافت‌کنندگان تسهیلات صندوق توسعه ملی برای تسویه بدهی تا پایان سال مهلت دارند
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / صندوق توسعه ملی / ستاد هماهنگی اقتصادی دولت / مقام معظم رهبری / جعفر سرقینی / حسن روحانی
روحانی: دریافت‌کنندگان تسهیلات صندوق توسعه ملی برای تسویه بدهی تا پایان سال مهلت دارند
تهران- ایرنا - رییس جمهوری با اشاره به تهیه دستورالعمل اجرایی نحوه بازپرداخت تسهیلات ارزی دریافتی توسط تولید کنندگان و سرمایه گذاران، گفت: با استجازه دولت از رهبر انقلاب، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذارانی که از صندوق توسعه ملی، تسهیلات ارزی دریافت کرده اند، می توانند تا پایان امسال تسهیلات ارزی خود را به‌شکل ریالی با صندوق توسعه، تسویه و بدهی خود را پرداخت کنند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / فولاد مبارکه / فولاد مبارکه اصفهان / حمیدرضا عظیمیان / اخبار فولاد مبارکه / مرکز نوآوری معادن
آغاز به کار نخستین مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران
نخستین مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران (ایمینو)، روز دوشنبه ۱۷ شهریورماه سال جاری، با حضور جعفر سرقینی سرپرست وزارت صمت، کامبیز مهدی‌زاده مشاور عالی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، خداداد غریب‌پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو، حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه و تعداد کثیری از مدیران عامل شرکت‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی رسماً آغاز به کار کرد.
شرایط جدید پیش‌فروش خودرو اعلام شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / بازار خودرو / پیش فروش خودرو / جعفر سرقینی / سرپرست وزارت صنعت / قیمت خودرو / معدن و تجارت
شرایط جدید پیش‌فروش خودرو اعلام شد
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از تغییر بازه زمانی پرداخت وجوه ثبت نام خودرو از سه روز به پنج روز خبر داد و شرط جدید پیش‌فروش خودرو را پیش پرداخت ۱۰ درصدی اعلام کرد. نوشته شرایط جدید پیش‌فروش خودرو اعلام شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
فروش فوق‌العاده ماهانه ۲۵ هزار دستگاه خودرو از ابتدای مهر
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از عرضه ماهانه ۲۵ هزار دستگاه خودرو در طرح فروش فوق العاده از ابتدای مهر تا پایان سال خبر داد و گفت: مردم باید ۱۰ درصد مبلغ خودرو را زمان ثبت‌نام واریز کنند.به گزارش مهر، جعفر سرقینی گفت: پیش از این به علت اینکه حجم تعهدات خودروسازان بالا بود ۸۰ درصد از تولیدات خودروسازان به اجرای تعهدات و ۲۰ درصد به فروش فوق‌العاده اختصاص می‌یافت که اخیراً با کاهش تعهدات، ۶۰ درصد از تولیدات به اجرای تعهدات و ۴۰ درصد به فروش فوق‌العاده اختصاص یافت؛ از این رو تصمیم گرفتیم تا از ابتدای مهر تا پایان سال، هر ماه ۲۵ هزار خودرو به طرح فروش فوق‌العاده اختصاص یابد.وی با بیان اینکه طرح‌های قبلی مانند پیش فروش‌های بیش از سه ماه و مشارکت در تولید همچنان برقرار است، افزود: فروش ۲۵ هزار خودرو …
صادرات ۷ میلیارد دلاری مصالح ساختمانی در سال گذشته/ تولید اقلام ساختمانی بیش از ۲برابر نیازکشور است
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / جعفر سرقینی / وزارت صنعت معدن و تجارت / مصالح ساختمانی
صادرات ۷ میلیارد دلاری مصالح ساختمانی در سال گذشته/ تولید اقلام ساختمانی بیش از ۲برابر نیازکشور است
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: میزان تولید در اقلام مهم صنعت ساختمان، بیش از دو برابر نیاز کشور است.
افزایش ۲۵ درصدی تولید خودرو نسبت به سال گذشته
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / تولید خودرو / جعفر سرقینی / خودروسازان / سایپا و ایران‌خودرو
افزایش ۲۵ درصدی تولید خودرو نسبت به سال گذشته
سرپرست وزارت صمت گفت: در حال حاضر روزانه ۳۶۰۰ دستگاه خودرو تولید و روانه بازار می‌شود و آمار تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد رشد را نشان می‌دهد. نوشته افزایش ۲۵ درصدی تولید خودرو نسبت به سال گذشته اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
کورس روانی قیمت در بازار خودرو
کیمیا نجفیاین‌ روزها علی‌رغم انجام نشدن معاملات و رکود شدید، گرانی بار دیگر دست به گریبان بازار خودرو شده است، مسئله‌ای که کارشناسان و تحلیلگران دلایل متفاوتی را برای آن مطرح می‌کنند. ریزش شاخص بورس و تاثیر آن بر بازار خودرو از جمله دلایلی است که برای آشفتگی‌های اخیر گفته می‌شود. به گفته بسیاری از تحلیلگران در روزهای اخیر با کاهش شاخص بورس نقدینگی به سمت بازار خودرو سرازیر شده و بازار را با هیجان روبه‌رو کرده است. حال در این میان مهم‌ترین پرسش این است که با چه راهکاری می‌توان بازار را به ثبات نزدیک کرد؟ بازار خودرو طی چند روز گذشته قیمت‌های شگفت‌انگیزی به خود می‌بیند و این مسئله اما و اگرهای زیادی را از سوی کارشناسان، صاحب‌نظران و مسئولان برانگیخته است. اگر سری به این بخش از اقتصاد بزنیم خواهیم …
علت گرانی خودرو از زبان سرپرست وزارت صمت / مردم انتظار گرانی خودرو نداشته ‌باشند
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / بازار خودرو / جعفر سرقینی / سرپرست وزارت صنعت / قیمت خودرو / گرانی خودرو / معدن و تجارت
علت گرانی خودرو از زبان سرپرست وزارت صمت / مردم انتظار گرانی خودرو نداشته ‌باشند
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: گرانی خودرو در بازار، بیشتر یک امر روانی است و مردم دوست دارند پول‌های در دست خود را تبدیل به کالا کنند، اما با توجه به اینکه آمار به ما می‌گوید نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش تولید خودرو در کشور داشته‌ایم، دیگر نباید انتظاری برای افزایش قیمت وجود داشته باشد و مردم تنها نیاز خود را در این بخش تامین کنند. نوشته علت گرانی خودرو از زبان سرپرست وزارت صمت / مردم انتظار گرانی خودرو نداشته ‌باشند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سرپرست وزارت صنعت: قیمت‌های بازاری خودروها غیرواقعی است
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / بازار خودرو / وزارت صنعت معدن و تجارت / جعفر سرقینی / پیش فروش خودرو
سرپرست وزارت صنعت: قیمت‌های بازاری خودروها غیرواقعی است
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: قیمت‌های بازاری خودروها غیرواقعی است و تفاوت قیمت کارخانه‌ای و بازاری خودروها نباید این قدر زیاد باشد.
حاشیه جلسه هیات دولت
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / جلسات هیات دولت / محمود واعظی / اسحاق جهانگیری / جعفر سرقینی
حاشیه جلسه هیات دولت
سرپرست وزارت صمت: قیمت خودروها در بازار غیرواقعی است/ گرانی‌ها، بیشتر یک امر روانی است
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / افزایش قیمت خودرو / بازار خودرو / جعفر سرقینی سرپرست وزارت صنعت / سرپرست وزارت صمت
سرپرست وزارت صمت: قیمت خودروها در بازار غیرواقعی است/ گرانی‌ها، بیشتر یک امر روانی است
به گزارش ایرنا، جعفر سرقینی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت ‌امروز (چهارشنبه) ‌در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: قیمت‌های بازاری خودروها غیرواقعی است و تفاوت قیمت کارخانه‌ای و بازاری خودروها نباید این قدر زیاد باشد.
مردم به ما زمان بدهند تا بازار خودرو را تنظیم کنیم/ ثبت‌نام‌ها از ۴ میلیون به کمتر از ۲۵۰ هزار رسیده است/ کسی جرأت ندارد در قرعه‌کشی‌ها تخلف کند
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / سایپا / بازار خودرو / تولید خودرو / جعفر سرقینی / گرانی خودرو / ایران‌خودرو / سرپرست وزارت صمت
مردم به ما زمان بدهند تا بازار خودرو را تنظیم کنیم/ ثبت‌نام‌ها از ۴ میلیون به کمتر از ۲۵۰ هزار رسیده است/ کسی جرأت ندارد در قرعه‌کشی‌ها تخلف کند
ایلنا: سرپرست وزارت صمت، گفت: اکنون ثبت‌نام‌ خودروها ناظر دارد و قرعه‌کشی‌ها همه در حضور چند سازمان نظارتی انجام می‌شود و اگر هم پیشنهادی وجود داشته باشد برای…
دستور وزارت صمت به خودروسازان/ قیمت‌ها واقعی نیست
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / جعفر سرقینی / هیئت دولت / وزارت صنعت معدن و تجارت / قیمت خودرو
دستور وزارت صمت به خودروسازان/ قیمت‌ها واقعی نیست
سرپرست وزارت صمت گفت: برای اینکه مردم به خودروی مورد نیازشان برسند دستور داده شده که انشاالله از این به بعد همین سیستم ثبت نام را به صورت مداوم و با برنامه انجام دهیم.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
تداوم فعالیت سامانه قبلی صدور کارت بازرگانی به مدت دو ماه
سرپرست وزارت صمت در نامه‌ای به رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران دستور داد تا سامانه قبلی صدور کارت بازرگانی به مدت دو ماه دیگر، به موازات سامانه جدید به فعالیت خود ادامه دهد.به گزارش مهر، جعفر سرقینی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در ابلاغیه‌ای به رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران تصریح کرد: ایجاد و استقرار سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتباری برای صدور و تمدید کارت بازرگانی، به دقت عمل و شفافیت در این خصوص کمک شایانی کرده؛ لذا به منظور رفع ایرادات و نواقص احتمالی سامانه و درنظر گرفتن آن دسته از متقاضیان و فعالان اقتصادی که تاکنون به فرآیند سامانه جدید آشنایی و تسلط پیدا نکرده‌اند، ضروری است ترتیبی اتخاذ شود تا به مدت دو ماه، هر دو سامانه به صورت همزمان و به موازات، به فعالیت خود ادامه …
آیا برخی قدرت ها مانع از پایش سامانه بهین یاب می شوند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / استان های مختلف / اینترنت / معاون / نرخ ارز / نرخ دلار
آیا برخی قدرت ها مانع از پایش سامانه بهین یاب می شوند؟
جعفر سرقینی سرپرست وزارت صمت که سال ها در وزارت صمت فعالیت دارد، پس از چندین سال اعتراض و گلایه تولیدکنندگان صنایع پایین دست در خصوص اصلاح یک سامانه به نام «بهین یاب» که مسوول تخصیص سهمیه مواد اولیه به تولیدکنندگان است، اعلام می کند که قرار است تدابیری برای حذف تقاضای سوداگرانه در بهین یاب در نظر گرفته شود!
جزئیات دستور سرقینی برای صدور کارتهای بازرگانی/فعالیت سامانه قبلی صدور کارت بازرگانی ادامه یابد
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / جعفر سرقینی / کارت بازرگانی / وزارت صنعت معدن و تجارت
جزئیات دستور سرقینی برای صدور کارتهای بازرگانی/فعالیت سامانه قبلی صدور کارت بازرگانی ادامه یابد
سرپرست وزارت صمت در نامه‌ای به رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران دستور داد تا سامانه قبلی صدور کارت بازرگانی به مدت دو ماه دیگر، به موازات سامانه جدید به فعالیت خود ادامه دهد.
تقاضای سوداگرانه در بازار ورق حذف خواهد شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / جعفر سرقینی / وزارت صنعت معدن و تجارت / معدن
تقاضای سوداگرانه در بازار ورق حذف خواهد شد
سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: وجود تقاضای سوداگرانه ورق فولادی دلیل ناآرامی در این بازار است.
سرپرست وزارت صمت بدون اذن رهبری حق دخل و تصرف در وزارتخانه ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / جعفر سرقینی سرپرست وزارت صنعت
سرپرست وزارت صمت بدون اذن رهبری حق دخل و تصرف در وزارتخانه ندارد
محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به انتصاب جعفر سرقینی بعنوان سرپرست وزارت صمت از 25 مرداد تا کنون گفت: بعد از برگزاری جلسه رای اعتماد مجلس به آقای مدرس خیابانی و عدم رای اعتماد به وزیر پیشنهادی در جلسه روز چهارشنبه 22 مرداد، آقای امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در همان روز اعلام کرد که مدت سه ماه سرپرستی وزارت صمت به اتمام رسیده و برای تعیین سرپرست جدید نیاز به اذن مقام معظم رهبری است.
آمادگی برای تامین کود فسفاته مورد نیاز کشاورزان/هماهنگی برای ساماندهی موضوع ثبت سفارش نهاده‌های دامی
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / جعفر سرقینی / وزارت صنعت معدن و تجارت / کود شیمیایی / وزارت جهاد کشاورزی
آمادگی برای تامین کود فسفاته مورد نیاز کشاورزان/هماهنگی برای ساماندهی موضوع ثبت سفارش نهاده‌های دامی
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست مشترک با وزیر جهاد کشاورزی، برای تامین کود فسفاته مورد نیاز کشاورزان را اعلام کرد.
آمادگی شرکت ملی مس برای تامین کود فسفاته کشاورزان
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / وزارت جهاد کشاورزی / وزارت صنعت معدن و تجارت / جعفر سرقینی
آمادگی شرکت ملی مس برای تامین کود فسفاته کشاورزان
تهران- ایرنا- سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست مشترک با وزیر جهاد کشاورزی، از آمادگی شرکت ملی صنایع مس ایران برای تامین کود فسفاته مورد نیاز کشاورزان خبر داد.
صمت بدون وزیر به کدام سمت می رود؟ / ساماندهی قیمت خودرو با وزارتخانه ای که وزیر ندارد؛ آیا امکان پذیر است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
صمت بدون وزیر به کدام سمت می رود؟ / ساماندهی قیمت خودرو با وزارتخانه ای که وزیر ندارد؛ آیا امکان پذیر است؟
سه روز پس از عدم انتخاب مدرس خیابانی به عنوان وزیر صمت، رئیس جمهور روحانی طی حکمی «جعفر سرقینی» را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد. این بار دیگر در حکم سرقینی خبری از ساماندهی قیمت خودرو به عنوان یکی از وظایف وی مطرح نشده نبود!
تولیدکنندگان داخلی توانایی تأمین ۵ هزار دستگاه اتوبوس شهری را دارا هستند
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / وزارت صنعت معدن و تجارت / جعفر سرقینی / اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشور
تولیدکنندگان داخلی توانایی تأمین ۵ هزار دستگاه اتوبوس شهری را دارا هستند
تهران - ایرنا - سرپرست وزارت صمت، از توانایی تأمین حداقل ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری، در قالب طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور از سوی تولیدکنندگان تا پایان امسال خبر داد.
خودروسازان می‌توانند5 هزار اتوبوس شهری تولید کنند/ تکلیف خودروسازان به تولید ۵۰۰ دستگاه تا پایان سال
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / جعفر سرقینی / وزارت صنعت معدن و تجارت / ناوگان اتوبوسرانی / نوسازی ناوگان
خودروسازان می‌توانند5 هزار اتوبوس شهری تولید کنند/ تکلیف خودروسازان به تولید ۵۰۰ دستگاه تا پایان سال
سرپرست وزارت صمت، از توانایی تأمین حداقل ۵۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری، در قالب طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور از سوی تولیدکنندگان تا پایان سال جاری خبر داد.
گزینه نهایی وزارت صمت کیست؟ / آخرین شنیده‌ها از تصمیم رئیس جمهور
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / جعفر سرقینی / رئیس جمهور / معدن و تجارت / وزارت صمت / وزارت صنعت / وزیر صنعت
گزینه نهایی وزارت صمت کیست؟ / آخرین شنیده‌ها از تصمیم رئیس جمهور
به نظر می‌رسد وزیر پیشنهادی برای وزارتخانه صمت مشخص شده است و به زودی توسط دولت رسما معرفی می‌شود. این خبری است که رحمت‌الله نوروزی، نماینده مجلس یازدهم به تجارت‌نیوز می‌دهد و تاکید می‌کند که در تنگنای فعلی، باید هرچه زودتر تکلیف یکی از کلیدی‌ترین وزارتخانه‌های اقتصادی روشن شود. نوشته گزینه نهایی وزارت صمت کیست؟ / آخرین شنیده‌ها از تصمیم رئیس جمهور اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
گزینه‌های وزارت صمت: شانس سرقینی
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
گزینه‌های وزارت صمت: شانس سرقینی
محمد اتابک، خداداد غریب پور، علیرضا رزم حسینی، جعفر سرقینی، محمد خوش چهره و احمد محمدی انارکی، از جمله‌ی مهمترین گزینه‌ها برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند؛ در این میان شانس سرقینی از باقی بیشتر به‌نظر می‌رسد. به گزارش انصاف نیوز، گزینه‌ی نهایی رییس جمهور پس از عاشورا…
سرقینی برای تصدی وزارت صمت به مجلس معرفی می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
سرقینی برای تصدی وزارت صمت به مجلس معرفی می‌شود
یک منبع آگاه در نهاد ریاست جمهوری گفت: جعفر سرقینی به زودی برای تصدی پست وزارت صنعت، معدن و تجارت به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود.
چالش «استجازه»
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
چالش «استجازه»
پس از آنکه مجلس شورای اسلامی به مدرس خیابانی، وزیر پیشنهادی رئیس جمهوری برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت رأی اعتماد نداد، دولت ناگزیر از تعیین سرپرست برای این وزارتخانه شد. از طرفی اما مهلت قانونی دولت برای اداره وزارتخانه با سرپرست به اتمام رسیده بود و تنها با استجازه از رهبری بود که می‌توانست برای این وزارتخانه سرپرست تعیین کند.  رئیس جمهوری نهایتا 10 روز قبل جعفر سرقینی را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد. مجلس اما این انتصاب را غیرقانونی می‌داند. عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: هنوز برای مجلس محرز نشده که دولت برای تعیین سرپرست جدید وزارت صمت از رهبر انقلاب اذن گرفته یا خیر که لازم است دیوان محاسبات به این مسئله ورود کند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
روایت سرپرست صمت از خودروهای معوق
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تعهدات ایجاد شده در دریافت خودرو، بر اساس مجوز‌های صادر شده و متناسب با ظرفیت تولید شرکت‌های خودروساز است. جعفر سرقینی در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به اینکه تعهدات معوق شرکت‌های خودروساز در حال پایان است افزود: در سال ۹۷ تعهدات معوق بسیار سنگین بود، اما خوشبختانه هم‌اکنون اکثر تعهدات عملیاتی شده است. وی تاکید کرد: فقط ۲۰ درصد تعهدات معوق در برخی شرکت‌ها باقی‌مانده و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در یک سال گذشته، تعهد بی‌موردی در خودرو ایجاد نشده است.
فقط 20 درصد تهعدات برخی خودروسازان باقی مانده است
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / بازار زعفران / تولید خودرو / جعفر سرقینی / خام فروشی / خودروسازان / سرپرست وزارت صنعت / معدن و تجارت
فقط 20 درصد تهعدات برخی خودروسازان باقی مانده است
سرپرست وزارت صنعت‏, معدن و تجارت گفت: تعهدات معوق شرکت‌های خودروساز در حال پایان است و در سال ۹۷ تعهدات معوق بسیار سنگین بود، اما خوشبختانه هم اکنون، اکثر تعهدات، عملیاتی شده و فقط ۲۰ درصد در برخی از شرکت‌ها باقی مانده است. نوشته فقط 20 درصد تهعدات برخی خودروسازان باقی مانده است اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
وزارت صنعت: تامین اقلام سفره مردم اولویت دارد
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / وزارت صنعت معدن و تجارت / کالای اساسی / جعفر سرقینی / معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت معدن و تجارت
وزارت صنعت: تامین اقلام سفره مردم اولویت دارد
تهران- ایرنا- سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ضرورت استفاده از همه ظرفیت‌ها برای حفظ آرامش بازار و تامین به موقع اقلام سفره مردم، گفت: تامین و استمرار فراوانی کالا مد نظر سیاست‌گذاری و در اولویت این وزارتخانه قرار دارد.
امیری: ابلاغ استجازه رهبری مربوط به دولت نیست
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / مجلس شورای اسلامی / سازمان ملل متحد / مقام معظم رهبری / جعفر سرقینی / ایالات متحده آمریکا / حسین علی امیری / قوه قضاییه
امیری: ابلاغ استجازه رهبری مربوط به دولت نیست
تهران- ایرنا- معاون پارلمانی رییس جمهوری در واکنش به اظهارات برخی نمایندگان مجلس که معتقدند استجازه رهبری به‌شکل کتبی به دست آنها نرسیده است، گفت: در اینکه استجازه مکتوب بوده تردیدی وجود ندارد اگر خود دفتر صلاح بدانند به مجلس ابلاغ می‌کنند و ابلاغ این موضوع مربوط به دولت نیست.
سرپرست وزارت صمت: تامین نیاز داخلی بر صادرات تقدم دارد
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / جعفر سرقینی سرپرست وزارت صنعت / جلسه هیات دولت / سرپرست وزارت صمت
سرپرست وزارت صمت: تامین نیاز داخلی بر صادرات تقدم دارد
به گزارش ایرنا، «جعفر سرقینی» امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: گاهی اوقات به ویژه زمانی که پای تامین نیاز مردم در میان باشد، اتخاذ تصمیم های خارج از برنامه اجتناب ناپذیر است و این موضوع گلایه مندی واحدهای تولیدی را بدنبال داشته و در عین حال موافق این قبیل تصمیم ها نیستم.
تلاش می‌کنیم کمتر در امور تولیدکنندگان داخلی دخالت کنیم
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / حسن روحانی / هیئت دولت / رئیس جمهور اسلامی ایران / جعفر سرقینی / وزارت صمت / وزارت جهاد کشاورزی
تلاش می‌کنیم کمتر در امور تولیدکنندگان داخلی دخالت کنیم
سرپرست وزارت صمت با بیان اینکه همیشه برای دولت بازار داخل مهمتر از صادرات بوده است، گفت: باید روالی را طراحی کنیم که کمترین نوسانات را در این بازار داشته باشیم.
لزوم بهره‌گیری بیشتر از تشکل‌های تخصصی/ انتظارات فعالان صنعت از سرقینی چیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
لزوم بهره‌گیری بیشتر از تشکل‌های تخصصی/ انتظارات فعالان صنعت از سرقینی چیست؟
جعفر سرقینی سرپرست جدید وزارت صمت در حالی در رویکردهای خود برای تنظیم بازار محصولات فولادی و پتروشیمی بر استفاده بیشتر از نظرات تشکل های تخصصی تاکید کرده که رییس هیات مدیره انجمن ملی پلیمر ایران این رویکردها را مثبت ارزیابی کرد و از امکان بهره گیری از تجربه موفق حوزه پتروشیمی برای تعادل بخشی به بازار فولاد سخن گفت.
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / سرپرست وزارت صمت / قیمت خوردوهای سنگین
قیمت خودروهای سنگین شکسته می‌شود
به گزارش ایرنا، «جعفر سرقینی» در مراسم انعقاد قرارداد نوسازی کامیون‌های فرسوده که عصر امروز در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد،گفت: وزارت راه و شهرسازی از قراردادهای تولید داخلی حمایت می کند و این بسیار خوب است. در میان تولیدکنندگان داخلی، امکان تولید بالای کامیون‌ها را داریم و در یک سال ۱۱ هزار دستگاه خودروی سنگین تولید کردیم.
بازگشت دوساله هزینه نوسازی ناوگان از محل صرفه‌جویی سوخت
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / جعفر سرقینی / خودروی فرسوده / نوسازی ناوگان / کامیون / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای
بازگشت دوساله هزینه نوسازی ناوگان از محل صرفه‌جویی سوخت
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هزینه نوسازی خودروهای بالای ۴۰ سال با پیمایش سالانه ۲۰۰هزار کیلومتر، ظرف دو سال برمی‌گردد.
مشکل سهمیه ورق فولادی در سامانه بهین یاب حل می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / وزارت صنعت، معدن و تجارت / بازار فولاد / سامانه بهین یاب / جعفر سرقینی
مشکل سهمیه ورق فولادی در سامانه بهین یاب حل می‌شود
سرقینی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مشکل سهمیه‌ها به ویژه سهمیه ورق فولادی در سامانه بهین یاب با استفاده از توانمندی تشکل تخصصی آن برطرف می‌شود.
کمبودی در ذخایر کالاهای استراتژیک وجود ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / وزارت صنعت، معدن و تجارت / تامین کالاهای استراتژیک / جعفر سرقینی
کمبودی در ذخایر کالاهای استراتژیک وجود ندارد
سرقینی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به فراوانی کالاها در کشور، گفت:‌ هیچ کسری در حوزه ذخایر کالاهای استراتژیک وجود ندارد.
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
اظهارات سرپرست جدید صمت در حاشیه هیات دولت
۲۵ مردادماه جاری، حسن روحانی، رئیس‌جمهوری با صدور حکمی جعفر سرقینی را به‌عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد. حالا سرپرست جدید صمت در نخستین اظهارات خود در حاشیه جلسه هیات‌دولت به موضوعاتی در بخش تامین کالاهای اساسی و سازوکارهای صادرات فولاد پرداخته است. به گزارش «ایرنا» سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به فراوانی کالاها در کشور، گفت:‌ هیچ کسری در حوزه ذخایر کالاهای استراتژیک وجود ندارد. جعفر سرقینی در حاشیه جلسه هیات‌دولت در جمع خبرنگاران افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت در عین حال در تلاش است تا روی قیمت کالاها تمرکز کرده و تا آنجایی که ممکن است به مردم کمک کند.
معاون پارلمانی رییس‌جمهوری: آقای روحانی با استجازه از رهبر معظم انقلاب سرپرست جدید وزارت صمت را منصوب کرد
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
معاون پارلمانی رییس‌جمهوری: آقای روحانی با استجازه از رهبر معظم انقلاب سرپرست جدید وزارت صمت را منصوب کرد
معاون پارلمانی رییس جمهوری با بیان این که انتصاب سرپرست جدید وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت نیاز به استجازه از رهبر معظم انقلاب داشت، گفت: هنوز گزینه وزارت صمت برای معرفی به مجلس، نهایی و مشخص نشده است. امیری تاکید کرد: رییس جمهوری با استجازه از رهبر معظم انقلاب تا معرفی وزیر پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی و رای اعتماد مجلس سرپرست دیگری را برای وزارت صمت منصوب کند که بر این اساس «جعفر سرقینی» که از معاونان مجرب وزارت صمت بود را به سرپرستی وزارتخانه مذکور منصوب شد.
انتخاب و معرفی وزیر صمت در حال بررسی است
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / حسینعلی امیری / وزارت صنعت، معدن و تجارت / جعفر سرقینی
انتخاب و معرفی وزیر صمت در حال بررسی است
امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهور، گفت: وزارت صمت اکنون با سرپرستی آقای جعفر سرقینی اداره می‌شود و اینکه چه وقت و چه کسی به عنوان وزیر پیشنهاد و معرفی شود از سوی رئیس جمهور در حال بررسی است.
صادرات فولاد منوط به رعایت کف عرضه در بازار داخل
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / جعفر سرقینی / صادرات فولاد / وزارت صنعت، معدن و تجارت
صادرات فولاد منوط به رعایت کف عرضه در بازار داخل
سرقینی، سرپرست وزارت صمت گفت: در جهت سر و سامان دادن به بازار فولاد با بخشنامه‌ای صادرات فولاد منوط به رعایت کف عرضه در بازار داخل می‌شود.
مصوبه جدید هیئت دولت برای شکستن قیمت فولاد
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / هیات دولت / جعفر سرقینی / وزارت صمت
مصوبه جدید هیئت دولت برای شکستن قیمت فولاد
سرقینی سرپرست وزارت صمت در حاشیه نشست هیئت دولت گفت: قیمت فولاد ناگهانی و بدون قائده بالا رفته بود، امروز ابلاغ می شود که فقط واحدهایی میتوانند صادرات فولاد داشته باشند که رعایت کف عرضه در داخل را کرده باشند.
وضعیت ذخایر استراتژیک کالاهایی اساسی بسیار خوب است/ ماسک ارزان می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / وزارت صنعت ، معدن و تجارت / جعفر سرقینی / فولاد / هیئت دولت
وضعیت ذخایر استراتژیک کالاهایی اساسی بسیار خوب است/ ماسک ارزان می‌شود
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از موضوعاتی که مردم باید بدانند فراوانی کالاهای اساسی ست طبق بررسی‌ها ذخایر استراتژیک کالاهای اساسی بسیار خوب است.
جهانگیری: دستگاه‌های اجرایی به دنبال کاهش هزینه‌ها باشند
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / سازمان حفاظت محیط زیست / عیسی کلانتری / وزارت صنعت معدن و تجارت / اتاق بازرگانی ایران / جعفر سرقینی / اسحاق جهانگیری / محمد شریعتمداری / وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
جهانگیری: دستگاه‌های اجرایی به دنبال کاهش هزینه‌ها باشند
تهران-ایرنا-معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: همه دستگاه‌های اجرایی ضمن توجه بر اجرای کامل ماموریت‌ها و انجام تکالیف و وظایف خود، به دنبال کاهش هزینه‌ها و صرفه جویی باشند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
بیم و امید تفکیک یک وزارتخانه
رییس‌جمهوری شنبه شب جعفر سرقینی را به عنوان سرپرست وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد. سرقینی با این حکم جایگزین حسین مدرس‌خیابانی شد که قریب به ۳ ماه تحت‌ عنوان سرپرست این وزارتخانه را اداره کرد. مدرس‌خیابانی از سوی رییس‌جمهوری به عنوان وزیر صمت انتخاب و به مجلس یازدهم معرفی شد اما او اقبال بلندی نداشت و با وجود اینکه بیش از ۱۵ سال در این وزارتخانه، سمت‌های متعددی برعهده داشت با ۱۴۰ رای مخالف از سوی بهارستان‌نشینان از حضور در کرسی ریاست بر وزارت صمت باز ماند. برخی ناظران و تحلیلگران عدم ‌رای اعتماد به وزیر پیشنهادی رییس‌جمهوری برای وزارت صمت را ناشی از لجبازی مجلس با دولت دانستند؛ چراکه پس از ناکامی مدرس خیابانی در اخذ اعتماد مجلس، برخی نمایندگان …
مروری بر دیدگاه‌های سرپرست جدید وزارت صنعت
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / مجلس شورای اسلامی / وزارت صنعت معدن و تجارت / جعفر سرقینی / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت / حسن روحانی
مروری بر دیدگاه‌های سرپرست جدید وزارت صنعت
تهران- ایرنا- رییس جمهوری دیروز (شنبه) با صدور حکمی «جعفر سرقینی» را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد، او که اکنون کلید دار این وزارتخانه است با سه دهه سابقه مدیریتی در عرصه‌های مختلف، بیشتر رویکرد معدنی دارد.
انتصاب جعفر سرقینی به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
انتصاب جعفر سرقینی به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت
رئیس جمهور در حکمی «جعفر سرقینی» را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.
مجوز قانونی «سرقینی» برای مجلس محرز نیست/ وزیر صمت سریع‌تر معرفی شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی / وزارت صمت / علیرضا سلیمی / جعفر سرقینی / صحن مجلس
مجوز قانونی «سرقینی» برای مجلس محرز نیست/ وزیر صمت سریع‌تر معرفی شود
نایب رئیس مجلس گفت: مجوز قانونی برای تعیین سرپرست جدید وزارت صمت برای مجلس محرز نیست و دولت اگر از رهبری اذن گرفته باید یک نسخه از آن را به مجلس ارسال کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •