جمعه, ۴ بهمن, ۱۳۹۸ / 24 January, 2020
حافظ
شیراز، مهد فرهنگ و تمدن
روزنامه همشهری / ۳۳ ساعت قبل / ...
شیراز، مهد فرهنگ و تمدن
نیکنام حسین‌پور ـ مدیرعامل ‌خانه کتاب شیراز به‌عنوان شهر مشاهیر ادبیات ایران با پیشینه‌ای عظیم درتاریخ و فرهنگ ایران‌زمین، جایگاه ویژه‌ای نزد ایرانی‌ها دارد. این شهر به‌عنوان یکی از پایتخت‌های تمدنی، فرهنگی و دینی در ایران شناخته شده است و دلیل آن وجود نقش‌آفرینان بزرگی در حوزه ادب و شعر فارسی، همچون حافظ و سعدی با آوازه جهانی و وصال و قاآنی و نیز فیلسوفان و اندیشه‌پردازان مطرحی همچون ملاصدرا و سیبویه است که پایه‌های ادب فارسی نه در شیراز، بلکه در ایران و جهان هستند. حافظ و سعدی و فرصت شیرازی …
سپاه قدس، حافظ کرامت ملت‌هاست
فارس / ۳۵ ساعت قبل / سیاسی
سپاه قدس، حافظ کرامت ملت‌هاست
«نیروهای سپاه قدس رزمندگان بدون مرزند». دنیا تجربه‌های متعددی از «سازمان‌های بدون مرز» دارد. این سازمان‌ها گاهی به صورت تخصصی در یک مورد خاص فعالیت می‌کنند و بعضی از آنها هم «فعالیت ترکیبی» دارند و به طور جامع‌تر عمل می‌کنند.
مخالفت سازمان ملل با اعزام نیروهای حافظ صلح به لیبی
ایسنا / ۴۷ ساعت قبل / بین‌المللی
مخالفت سازمان ملل با اعزام نیروهای حافظ صلح به لیبی
فرستاده‌ ویژه‌ سازمان ملل در امور لیبی می‌گوید، در لیبی حضور سربازان خارجی را نمی‌پذیرند.
  بحران لیبی  غسان سلامه  کنفرانس برلین
گرفتاران «بُت چین»  از حافظ شیرازی تا شهرام ناظری؛ چرا« چین »در ادبیات کلاسیک فارسی و ترانه‌های مشهور معاصر، جایگاه ویژه‌ای دارد؟
روزنامه خراسان / ۲ روز قبل / فرهنگی و هنری
گرفتاران «بُت چین» از حافظ شیرازی تا شهرام ناظری؛ چرا« چین »در ادبیات کلاسیک فارسی و ترانه‌های مشهور معاصر، جایگاه ویژه‌ای دارد؟
فکر نکنید حضور چین و محصولات چینی در ایران تنها مربوط به سال‌ها و دهه‌های اخیر می‌شود. چین و اهالی‌اش قرن‌هاست که حضوری پررنگ در کشور ما، به ویژه در ادبیاتمان دارند. دقیق‌ترش می‌شود از حدود قرن سوم هجری تاکنون! در طول این دوران، جلوه‌های گوناگون فرهنگ و تمدن چینی‌ها از معماری و نقاشی‌شان گرفته تا صنایع‌دستی، حیوانات و شهرهایشان، در شعر و ادبیات فارسی بازتاب پیدا کرده‌است.
مشکل کتابفروشان فراتر از مسکن‌های موقتی است
روزنامه ایران / ۲ روز قبل / فرهنگی و هنری
مشکل کتابفروشان فراتر از مسکن‌های موقتی است
اوایل دهه هفتاد به‌دنبال انتشار فراخوانی از سوی مؤسسه شهر کتاب یکی از سی جوان علاقه‌مندی بودم که همکاری‌ام را با این مرکز آغاز کردم. از همان ابتدای امر مدیریت نخستین فروشگاه شهر کتاب در تقاطع حافظ شمالی با زرتشت شرقی را به عهده گرفتم؛ آن هم با آموزش‌های دکتر علی رامین برای برگزاری و مدیریت هر چه بهتر این کتابفروشی‌های تازه تأسیس.
کوچ سرمایه‌ها از فردوسی به حافظ ادامه دارد؟
خبرآنلاین / ۲ روز قبل / اقتصادی
کوچ سرمایه‌ها از فردوسی به حافظ ادامه دارد؟
رکوردشکنی‌های اخیر بورس حالا نگاه‌ها را به حافظ خیره کرده است؛رشد فزاینده بورس در سایه رکود سنگین بازارهای سنتی سرمایه‌گذاری، شکل جدیدی از سرمایه‌گذاری را پیش پای دارندگان دارایی‌های خرد و کلان گذاشته است.
  بورس تهران  سازمان بورس و اوراق بهادار  بورس کالا  تورم  رشد اقتصادی
واکنش به پیدا شدن نسخه قدیمی دیوان حافظ در هلند
ایسنا / ۳ روز قبل / فرهنگی و هنری
واکنش به پیدا شدن نسخه قدیمی دیوان حافظ در هلند
مدیر مرکز حافظ شناسی در واکنش به خبر پیدا شدن نسخه خطی دیوان حافظ در آمستردام هلند، گفت که هر اثر قدیمی که در پیوند با سخنوران گذشته‌ی ایران پیدا شود، شایسته توجه است و می‌تواند مفید باشد.
روزنامه اعتماد / ۳ روز قبل / ...
آیا بیانیه‌ها بحران لیبی را حل می‌کنند؟
کشورهای اروپایی در پی نشست روز یک‌شنبه برلین اعلام آمادگی کرده‌اند که برای کنترل اوضاع در لیبی و حفاظت از صلح به این کشور نیروی نظامی اعزام کنند. لورنزو گوئرینی، وزیر دفاع ایتالیا و آنگرت کرمپ کارنبائر، وزیر دفاع آلمان تایید کرده‌اند که در صورت تصویب شورای امنیت سازمان ملل متحد حاضر به اعزام نظامیان خود برای حفاظت از صلح در لیبی هستند. بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا هم تاکید کرده است «اگر صلحی وجود داشته‌ باشد، آماده اعزام نیروهای حافظ صلح به لیبی هستیم.» نشست برلین، پنجمین نشستی است که در طول دو سال گذشته برای پیدا کردن راهکار سیاسی در لیبی برگزار می‌شود، پاریس، رم، مسکو و ابوظبی میزبان کنفرانس‌های مشابهی بوده‌اند که هیچ یک به جلوگیری از …
دیوان حافظ یک میلیون یورویی به ایران برمی‌گردد؟ / عکس
خبرآنلاین / ۳ روز قبل / فرهنگی و هنری
دیوان حافظ یک میلیون یورویی به ایران برمی‌گردد؟ / عکس
تسنیم نوشت: سرنوشت نسخه‌ای کم‌نظیر از دیوان حافظ که اخیراً کشف شده، جالب و خواندنی است؛ نسخه‌ای که پس از سال‌ها پیگیری پلیس آلمان، در آپارتمانی در آمستردام هلند کشف شده است.
  ادبیات  ادبیات ایران  حافظ شیرازی
میراث پادشاه غزل فارسی در آمستردام/ آیا نسخه تازه‌کشف شده دیوان حافظ به ایران بازمی‌گردد؟+ عکس
تسنیم / ۳ روز قبل / فرهنگی و هنری
میراث پادشاه غزل فارسی در آمستردام/ آیا نسخه تازه‌کشف شده دیوان حافظ به ایران بازمی‌گردد؟+ عکس
سرنوشت نسخه‌ای کم‌نظیر از دیوان حافظ که اخیراً کشف شده، جالب و خواندنی است؛ نسخه‌ای که پس از سال‌ها پیگیری پلیس آلمان، در آپارتمانی در آمستردام هلند کشف شده است.
دلخوری مولوی و حافظ از چاوشی و  زند وکیلی! کم‌دقتی برخی خواننده‌ها در اجرای اشعار شاعران بزرگ چه بر سر معنای آن‌ها می‌آورد؟
روزنامه خراسان / ۴ روز قبل / فرهنگی و هنری
دلخوری مولوی و حافظ از چاوشی و زند وکیلی! کم‌دقتی برخی خواننده‌ها در اجرای اشعار شاعران بزرگ چه بر سر معنای آن‌ها می‌آورد؟
وقتی خواننده‌ها اشعار شاعران بزرگ ادبیات فارسی مانند حافظ، سعدی و مولانا را اجرا می‌کنند، لطفِ شنیدنِ آن شعرها چند برابر می‌شود. چه بسا غزلی از حافظ را بخوانیم ولی حسن و زیبایی آن غزل در کنار صدای یک خواننده و نوای موسیقی برایمان بیشتر شود و مضمون شعر را بهتر درک کنیم.
تمدید اجرای نمایش «من یه زنم، صدامو می‌شنوین؟»
مهر / ۴ روز قبل / فرهنگی و هنری
تمدید اجرای نمایش «من یه زنم، صدامو می‌شنوین؟»
نمایش «من یه زنم، صدامو می‌شنوین؟» به نویسندگی و کارگردانی کاملیا غزلی که در تالار حافظ روی صحنه است، تمدید شد.
  کاملیا غزلی  تئاتر ایران  تمدید اجرا  تالار حافظ
آتش سوزی مخزن نفتی پتروامید در دیلم مهار شد
ایرنا / ۴ روز قبل / اجتماعی
آتش سوزی مخزن نفتی پتروامید در دیلم مهار شد
گناوه - ایرنا - یک مخزن نفتی شرکت پتروامید آسیا در شهرستان دیلم استان بوشهر که روز یکشنبه بر اثر برخورد صاعقه آتش گرفته بود، با اقدام بموقع نیروهای عملیاتی آن شرکت مهار و خاموش شد.
  حوادث  نفت  بندردیلم  محافظ ضد حریق
قره‌شیخلو: تکلیف "طرح ملی حفظ قرآن" را مشخص می‌کنیم/ تلاش برای تحقق استانداردسازی مسابقات
تسنیم / ۴ روز قبل / فرهنگی و هنری
قره‌شیخلو: تکلیف "طرح ملی حفظ قرآن" را مشخص می‌کنیم/ تلاش برای تحقق استانداردسازی مسابقات
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف گفت: اگر ۵۰ میلیون نفر در روز مقیّد باشند ۱۰ دقیقه قرآن بخوانند، می‌توان تا ۱۰ سال دیگر سه میلیون حافظ داشت.
تصاویر / نسخه سرقت شده نفیس دیوان حافظ که کشف شد
نامه نیوز / ۵ روز قبل / عکس
تصاویر / نسخه سرقت شده نفیس دیوان حافظ که کشف شد
ک کارآگاه هلندی آثار هنری در جریان اقدامات بین المللی بالاخره نسخه سرقت‌شده دیوان حافظ را که متعلق به قرن پانزدهم میلادی است، کشف کرد. این کتاب که صفحاتش طلاکاری شده و ارزش آن حدود یک میلیون یورو تخمین زده می‌شود، سال ۲۰۰۷ پس از مرگ یک دلال ایرانی آثار عتیقه در آلمان از کلکسیون او دزدیده شد.
کهن‌ترین نسخه خطی حافظ چگونه در مونیخ کشف شد
روزنامه همشهری / ۵ روز قبل / ...
کهن‌ترین نسخه خطی حافظ چگونه در مونیخ کشف شد
قدیمی‌ترین نسخه خطی دیوان حافظ متعلق به قرن پانزدهم میلادی با تلاش یک کارآگاه هنری در هلند کشف شد. به گزارش همشهری، آرتور برند که به ایندیانا جونز دنیای هنر شهرت دارد در صفحه شخصی خود در توییتر و در رسانه‌ها ازجمله روزنامه‌های ایندیپندنت و دیلی میل با انتشار تصاویری از کهن‌ترین نسخه دیوان حافظ اعلام کرده: «این نسخه متعلق به یک مرد ایرانی در مونیخ بود که ظاهری  فقیرانه داشت و به هر جا می‌رفت این نسخه از دیوان حافظ را  همراه می‌برد. با مرگ او  زمانی که خانواده‌اش برای جمع‌‌آوری وسایل به منزلش مراجعه …
کشف دیوانِ قیمتی حافظ  توسط کارآگاه هلندی
روزنامه خراسان / ۵ روز قبل / فرهنگی و هنری
کشف دیوانِ قیمتی حافظ توسط کارآگاه هلندی
«‌آرتور برند»، یک کارآگاه هنری هلندی است که می‌گوید یک نسخه قدیمی و بسیار گران بها از دیوان حافظ را کشف کرده است.
یادداشت سبزعلیپور: رئیس جمهوری که پس از ۷ سال فهمید،
تسنیم / ۵ روز قبل / سیاسی
یادداشت سبزعلیپور: رئیس جمهوری که پس از ۷ سال فهمید، "بلد نیست"
قطعاً کسانی هستند که میتوانند مشکلات را مرتفع و کشورمان را بدون کمترین وابستگی به خارج رشد دهند اما مشکل اساسی اینجاست که جنابعالی و دولتمردان تان، غالب افراد توانمند، کاردان، متخصص، متعهد و حافظ منافع ملی را خانه نشین کرده اند!!
سخنگوی دولت: کدخدایی تیری به پیکر وحدت ملی نشاند
نامه نیوز / ۵ روز قبل / سیاسی
سخنگوی دولت: کدخدایی تیری به پیکر وحدت ملی نشاند
سخنگوی شورای نگهبان تیری دیگر به پیکر وحدت ملی و آداب جمهوری نشاند توهین به رئیس جمهوری منتخب از سوی سخنگوی حافظ قانون اساسی، جز اهانت به جانفشانی‌های تاریخی ملت بزرگ ایران در این راه طولانی نیست.
بهبود وضعیت کارگران «کاشی حافظ» طی یکسال گذشته/ بخش زیادی از  مطالبات کارگران پرداخت شده است
ایلنا / ۵ روز قبل / اجتماعی
بهبود وضعیت کارگران «کاشی حافظ» طی یکسال گذشته/ بخش زیادی از مطالبات کارگران پرداخت شده است
منابع کارگری در کارخانه کاشی حافظ از بهبود وضعیت تولید این واحد تولیدکننده انواع کاشی و اشتغال حدود ۴۵۰ کارگر خبر دادند.
  کارگران کاشی حافظ  بهبود وضعیت کارگران  پرداخت معوقات
یک هلندی نسخه منحصربه فرد از دیوان حافظ را یافت
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ...
یک هلندی نسخه منحصربه فرد از دیوان حافظ را یافت
شفقنا- یک هلندی نسخه‌ای منحصربه فرد از دیوان حافظ را یافته است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک کارآگاه هنری از کشور هلند یک نسخه بسیار نفیس و تاریخی از دیوان حافظ شاعر ایرانی را یافته است. مقامات ایرانی نیز به دنبال این نسخه بودند. این نسخه منحصربه فرد از دیوان غزلیات حافظ پس از […]
  حافظ  دیوان حافظ  نسخه کمیاب از دیوان حافظ
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ...
هنر ایرانی در سودای مخاطب جهانی
مجید خندق‌آبادی معتقد است یکی از دلایلی که طی حدود ۴۰ سال گذشته، هنر «نقاشی خط» پر و بال گرفته به این دلیل است که می‌خواهد مخاطب جهانی پیدا کند.مجید خندق‌آبادی، هنرمند خوشنویس که نمایشگاه نقاشی خط وی با عنوان «عاشقانه» تا ۳۰ دی‌ماه در گالری فرهنگسرای خاوران برپاست، درباره این نمایشگاه به مهر گفت: نمایشگاه «عاشقانه» متشکل از ۳۵ اثر نقاشی خط است که همگی آن‌ها شامل اشعار عاشقانه شاعران و عرفای ایرانی است البته این اشعار عمدتاً از مولانا، حافظ و سعدی است و به همین دلیل عنوان نمایشگاه «عاشقانه» نام گرفت.وی با بیان اینکه تکنیک آثار آکرلیک و ورق طلا است، درباره خط نستعلیق به کار رفته در آثار توضیح داد: سعی کردم در آثارم شخصیت حروف و ترکیب خط نستعلیق آسیب نبیند، مساله‌ای که در حال حاضر گریبانگیر هنر …
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ...
نظر حافظ در باره برجام
امیر حسین ذاکری ‪-‬ امروز بین همکاران درگیری شد یکی از طنزنویس‌ها سراغ دیگری می‌رود با وی گلاویز می‌شود که چرا گفتی؟ غصه نخور درست میشه – عشق و حال جاری میشه..... لذا حسابی عین فیلم‌های فارسی و اکشن خارجی مثل "تند، سریع، خشن " به جان هم افتادند.همکار شاکی گفت: چرا وعده بیخود می‌دی چرا ساغر با ساغی خالی شدی؟ گفتم این چگونه تمثیلی است؟ وسط دعوا و کتک‌کاری هه هه خندید و گفت: بابا به دلت بد نده، مدیر روزنامه هم فکر بد نکند. منظور از ساغر "وعده‌دهنده" و ساغی "وعده خالی" است. خالی و پوچ مثل برجام. برجام هم جام خالیست. این همکار خیالپرداز ما هم با وعده‌هاش ساغر با ساغی تو خالی شده. مرد حسابی وعده نده. آن همکار هم گفت: بابا منو با برخی مسئولان عوضی نگیرمن ژورنالیستم، وعده ندادم غزل و ترانه خواندم به …
کشف قدیمی‌ترین دیوان نسخه حافظ
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ...
کشف قدیمی‌ترین دیوان نسخه حافظ
آمستردام: قدیمی‌ترین نسخه از دیوان حافظ که متعلق به قرن 14 یا 15میلادی است توسط یک کارآگاه آثار هنری اهل هلند پیدا شد. به گزارش خبرگزاری تلگراف، قیمت اولیه این نسخه از اشعار لسان‌الغیب یک میلیون یورو تخمین زده می‌شود. آرتور‌براند کارآگاهی که این کتاب به سرقت رفته از مجموعه یک ایرانی- آلمانی را از چنگ دلال‌های آثار هنری در آورده چند سال در پی آن بوده و سرانجام توانست این کتاب ارزشمند را پیدا کند.  
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ...
بورس تعمیرلوازم منزل
   اگر شما هم از جمله افرادی هستید که با افزایش قیمت لوازم خانگی و کاهش قدرت خریدتان، تعمیر و نگهداری این اقلام به جای خرید محصولات نو را در دستور کار قرار داده‌اید، بهتر است سری به بورس تعمیرات انواع لوازم خانگی برقی و فلزی در راسته بازار ساختمان آلومینیوم بزنید.     بورس تعمیرات لوازم خانگی ساختمان آلومینیوم واقع درخیابان جمهوری- نرسیده به پل حافظ از جمله مراکزی است که در آن تعداد زیادی فروشگاه با تعمیرکارانی ماهر به انجام تعمیرات و ارائه خدمات پس از فروش اینگونه اقلام مشغول بوده و کمتر مشتری‌ای …
مردم ما یک تار موی سردار سلامی و حاجی‌زاده را با آشوبگران خیابانی عوض نمی‌کنند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / سیاسی
مردم ما یک تار موی سردار سلامی و حاجی‌زاده را با آشوبگران خیابانی عوض نمی‌کنند
اصفهان - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه اصفهان گفت: شخصیت‌هایی همچون سردار سلامی به‌عنوان حافظ کل قرآن و سردار حاجی‌زاده، همتایان شهید سلیمانی هستند و مردم ما یک تار موی آنها را با صدها نفر از افراد وحشی که خیابان‌ها را به آشوب می‌کشند، عوض نمی‌کنند.
  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  اصفهان  نماز جمعه  امام جمعه اصفهان  پیدا و پنهان سقوط
آتش سوزی واحد مسکونی پیرزن سمنانی را به کام مرگ کشاند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اجتماعی
آتش سوزی واحد مسکونی پیرزن سمنانی را به کام مرگ کشاند
سمنان- ایرنا- رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: آتش سوزی در یک واحد آپارتمانی واقع در خیابان سعدی شهر سمنان، یک فوتی و یک مصدوم برجا گذاشت.
  آتش‌نشانی  شهرداری سمنان  سمنان  حوادث  محافظ ضد حریق
تضعیف نیروهای نظامی به مصلحت نیست/ مسئولیت‌پذیری سردار حاجی‌زاده را تحسین می‌کنم
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / سیاسی
تضعیف نیروهای نظامی به مصلحت نیست/ مسئولیت‌پذیری سردار حاجی‌زاده را تحسین می‌کنم
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: نیروهای نظامی حافظ امنیت کشور هستند و تضعیف آنها به مصلحت نیست.
  اسحاق جهانگیری  انتخابات 98  نیروهای مسلح
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
زبان فارسی، زبان جنگ نیست
الان چیز دندان‌گیری به زبان فارسی در دنیا تولید و عرضه نمی‌کنیم، ولی هنوز کسانی در دنیا به خاطر شعر حافظ و سعدی می‌آیند و زبان فارسی را می‌آموزند و اینها مربوط به گذشته است و چنانچه متونی از ابوعلی سینا، ابوریحان بیرونی، ریاضیات خیام و فارابی به زبان‌های دیگر دنیا ترجمه و در دانشگاه‌هایشان تدریس می‌شود، مربوط به گذشته است و امروز دیگر تولیدی نداریم که همه را مجبور کند که باز هم زبان فارسی بیاموزند.
رعایت بی طرفی در انتخابات یازدهم زمینه‌ ساز تقویت اعتماد مردم به نظام است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
رعایت بی طرفی در انتخابات یازدهم زمینه‌ ساز تقویت اعتماد مردم به نظام است
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: رعایت قانون و اصل بی طرفی برای همه مسئولان، برگزار کنندگان، اجرا کنندگان و ناظران از جمله محورهای اساسی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است و باید همه حافظ آرای مردم باشیم.
  استانی-سیاسی  استاندار  کهگیلویه و بویراحمد  انتخابات 98  انتخابات مجلس یازدهم
تجمع ۱۰ تشکل جانباز و ایثارگر در اعتراض به جنایات آمریکا+عکس
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / فرهنگی و هنری
تجمع ۱۰ تشکل جانباز و ایثارگر در اعتراض به جنایات آمریکا+عکس
خانواده‌های شهدا، جانبازان و آزادگان امروز، چهارشنبه ۲۵ دی ماه ۱۳۹۸ در اعتراض به جنایات آمریکا مقابل سفارت سوئیس به عنوان دفتر حافظ منافع آمریکا تجمع کردند.
اجرای «بیمه اکمل» برای بازنشستگان کشوری
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اجتماعی
اجرای «بیمه اکمل» برای بازنشستگان کشوری
مدیرعامل آتیه‌سازان حافظ، از اجرای بیمه اکمل برای بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد.
  بیمه تکمیلی  آتیه سازان حافظ  بازنشسته
زنده یاد احسان اشراقی؛ شیخ‌المورخین ایران
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
زنده یاد احسان اشراقی؛ شیخ‌المورخین ایران
تهران- ایرنا- شیخ‌المورخین، حافظ فرهنگ ایران، ستاره درخشان مطالعات ایران و مدافع حریم تاریخ نگاری ایران القابی است که این روزها در وصف هشت دهه تلاش‌ زنده یاد دکتر احسان اشراقی، تاریخ نگار این سرزمین شنیده می‌شود.
  دانشگاه  قزوین  تاریخ ایران  دانشگاه تهران
تجمع جانبازان و ایثارگران مقابل سفارت سوییس
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / سیاسی
تجمع جانبازان و ایثارگران مقابل سفارت سوییس
ایرنا-تهران- تعدادی از جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس روز چهارشنبه با در دست داشتن پلاکاردها و بنرهایی در اعتراض به ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی و در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مقابل دفتر حافظ منافع آمریکای سفارت سوییس تجمع کردند و علیه آمریکا شعار سر دادند.
  جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی
مشکل ترامپ با ایران
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / سیاسی
مشکل ترامپ با ایران
دولت ترامپ با ترور (شهید) سردار قاسم سلیمانی، مسیر دستیابی خود به مهم‌ترین اهدافش در قبال ایران را سخت‌تر از همیشه کرده است.وب‌سایت خبری تحلیلی «نیویورکر» در مقاله‌ای نوشت: در 19 سپتامبر 1983 در جریان جنگ داخلی طولانی لبنان، دولت رونالد ریگان، چهلمین رییس‌جمهور ایالات متحده دستور داد تفنگداران دریایی حافظ صلح در بیروت، شبه‌نظامیان مسلمان ساکن در کوه‌های مشرف به این شهر را به رگبار ببندند.
یادداشت‌های اعتمادالسلطنه، شنبه ۲۴ دی ۱۲۶۶ / معلم قرآن انیس‌الدوله که از آبغوره تا جواهر به حرمسرا می‌فروخت
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ...
یادداشت‌های اعتمادالسلطنه، شنبه ۲۴ دی ۱۲۶۶ / معلم قرآن انیس‌الدوله که از آبغوره تا جواهر به حرمسرا می‌فروخت
دیروز شیخ اسدالله اعمی، قاری و حافظ کلام‌الله، فوت شد. این شخص را انیس‌الدوله به جهت این‌که قرائت بیاموزد حرم‌خانه آورد. کم‌کم اعتبار غریبی پیدا کرده بود... بعضی‌ها تا چهل هزار تومان می‌گویند. اصلا هم ترک بود... این شخص به قدری زرنگ و باهوش بود، به حرم‌خانه از آب‌غوره تا جواهرات و پارچه می‌فروخت.
نمایشنامه‌های شکسپیر، شعر حافظ هستند/جستجوی عرفان در آثار شکسپیر
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / فرهنگی و هنری
نمایشنامه‌های شکسپیر، شعر حافظ هستند/جستجوی عرفان در آثار شکسپیر
علی سلامی معتقد است نمایشنامه‌های شکسپیر به‌دلیل تصحیح‌های مختلف‌شان مانند غزلیات حافظ هستند که نسخه‌های متنوع دارند. همچنین در برخی از این‌آثار می‌توان گونه‌های عرفان را مشاهده کرد.
  ویلیام شکسپیر  نشر گویا  ترجمه  ادبیات جهان  ادبیات انگلیسی
غربت زبان ملی در  دانشگاه مادر! دانشجویان بین‌المللی دانشگاه تهران، مجاز به ارائه پایان‌نامه به زبان‌های دیگر شدند
روزنامه خراسان / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / فرهنگی و هنری
غربت زبان ملی در دانشگاه مادر! دانشجویان بین‌المللی دانشگاه تهران، مجاز به ارائه پایان‌نامه به زبان‌های دیگر شدند
هر قدر هم بگوییم فارسی شکر است و این بیت‌های حافظ را که می‌گوید «شکرشکن شوند همه طوطیان هند/ زین قند پارسی که به بنگاله می‌رود» یا «خوبان پارسی‌گو بخشندگان عمرند/ ساقی بده بشارت رندان پارسا را» مدام با خودمان تکرار کنیم، باز هم گویا همیشه این زبان فارسی است که باید نادیده گرفته شود و به حساب نیاید.
علی ربیعی: عذرخواهی می‌کنم/عضو جامعه روحانیت مبارز:نباید جبهه ایثارگر و حافظ امنیت را فدای یک خطای انسانی کنیم/۳۰ نماینده شب گذشته به یکباره تایید صلاحیت شدند
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / سیاسی
علی ربیعی: عذرخواهی می‌کنم/عضو جامعه روحانیت مبارز:نباید جبهه ایثارگر و حافظ امنیت را فدای یک خطای انسانی کنیم/۳۰ نماینده شب گذشته به یکباره تایید صلاحیت شدند
علی ربیعی: همین جا از همه ملت ایران، افکار عمومی و روزنامه نگاران عزیز عذرخواهی می کنم. واقعیت این است که دولت خود گرفتار این چرخه معیوب اطلاع رسانی و کسب اطلاعات است. برخی انتقاد می کنند که چرا قبل از اعلام موضع تحقیق بیشتری بعمل نیاوردی  اما واقعیت این است که پیش از اظهار نظر از همه مسئولان ذیربط استعلام کردم و آنها هم همگی براساس اطلاعاتی که داشتند اطمینان دادند که موشکی در کار نبوده است.
اجرای آزمایشی تجمیع بیمه‌های تکمیلی آتیه‌سازان حافظ و پایه سلامت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اجتماعی
اجرای آزمایشی تجمیع بیمه‌های تکمیلی آتیه‌سازان حافظ و پایه سلامت
تهران - ایرنا - مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از اجرای آزمایشی طرح تجمیع بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ با بیمه پایه سلامت تا پایان سال جاری خبر داد.
  بیمه سلامت  سازمان بیمه سلامت ایران  سازمان بیمه سلامت ایران   طاهر موهبتی  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران  بیمه درمان
اجازه تضعیف‌ نیروهای مسلح را نخواهیم داد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / فیلم
اجازه تضعیف‌ نیروهای مسلح را نخواهیم داد
«علی ربیعی» روز دوشنبه در نشست خبری با رسانه‌ها گفت‌: برغم اینکه مصیبت رخ داده سنگین است این موضوع نباید بهانه ای برای تضعیف و تخطئه نیروهای مسلح کشور شود که حافظ جان و مال و نوامیس ما هستند.
بررسی موضوع ترجمه‌پذیری غزلیات حافظ در شیراز
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
بررسی موضوع ترجمه‌پذیری غزلیات حافظ در شیراز
سیصدوسی‌امین نشست حافظانه‌ی مرکز حافظ‌شناسی و کرسی پژوهشی حافظ، با موضوع «حافظ و مسئله‌ی ترجمه‌پذیری غزلیات، با تکیه بر ترجمه‌های آلمانی از دیوان حافظ، با حضور صاحبنظران، حافظ پژوهان و اساتید دانشگاه برگزار شد.
  استانی-فرهنگی و هنری
اندرزگاه پرواز ۷۵۲ نوشتاری از محمد صالح نقره کار
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
اندرزگاه پرواز ۷۵۲ نوشتاری از محمد صالح نقره کار
شفقنا – محمد صالح نقره کار در نوشتاری با عنوان«اندرزگاه پرواز ۷۵۲» این گونه آورده است: مزاج دهر تبه شد در این بلا حافظ کجاست فکر حکیمی و رای برهمنی باید کمال عدل به فریاد دادخواه رسد تا قلب شکسته مام میهن در غم جانکاه مسافران هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین پرواز ۷۵۲ فرودگاه امام خمینی تسکینی از اه […]
  پرواز 752  سقوط هواپیمای اوکراینی  محمد صالح نقره کار
وزارت آموزش و پرورش به ۴۵ سؤال فرهنگیان درباره
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اجتماعی
وزارت آموزش و پرورش به ۴۵ سؤال فرهنگیان درباره "بیمه‌ تکمیلی" جواب داد
وزارت آموزش‌وپرورش به ۴۵ سوال فرهنگیان درباره بیمه‌تکمیلی توضیح داد و بر این اساس به چرایی عقد قرارداد با آتیه‌سازان حافظ پاسخ داده شده است.
  وزارت آموزش و پرورش  معلم - معلمان  بیمه
روحیه آتش به اختیاری فرماندهانمان را تضعیف نکنیم/ سپاه حافظ ملت
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / سیاسی
روحیه آتش به اختیاری فرماندهانمان را تضعیف نکنیم/ سپاه حافظ ملت
شاهرود - رئیس موسسه فتوح اندیشه، با اشاره به حادثه تلخ هواپیمای تهران-کیف، گفت: جنگ‌ها همیشه مرز جغرافیایی مشخصی ندارد، امروز جنگ جنگی روانی است که ماهیت آن جدید نیست اما ابزار آن جدید است.
  سقوط هواپیمای اوکراینی  سپاه پاسداران  شاهرود  ایالات متحده آمریکا  امام خمینی
اعتراض مردمی به شکلیک موشک به هواپیمای اوکراینی
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اجتماعی
اعتراض مردمی به شکلیک موشک به هواپیمای اوکراینی
صدها نفر از مردم تهران در اعتراض به اعلام دیرهنگام دلیل سقوط هواپیمای اوکراینی که منجر به جان باختن جمعی از هموطنان شد، مقابل دانشگاه امیرکبیر در خیابان حافظ تهران اجتماع کردند. / عکاس: مونا هوبه فکر
  سقوط هواپیمای اوکراینی  سقوط هواپیما  اعتراضات مردمی
۲۰ عکس از اجتماع مردم مقابل دانشگاه امیرکبیر
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / سیاسی
۲۰ عکس از اجتماع مردم مقابل دانشگاه امیرکبیر
صدها نفر از مردم تهران در اعتراض به اعلام دیرهنگام دلیل سقوط هواپیمای اوکراینی که منجر به جان باختن جمعی از هموطنان شد، مقابل دانشگاه امیرکبیر در خیابان حافظ تهران اجتماع کردند.
اجتماع مردم مقابل دانشگاه امیرکبیر تهران در اعتراض به انکار شلیک به هواپیمای اوکراینی +تصاویر
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اجتماعی
اجتماع مردم مقابل دانشگاه امیرکبیر تهران در اعتراض به انکار شلیک به هواپیمای اوکراینی +تصاویر
صدها نفر از مردم تهران در اعتراض به اعلام دیرهنگام دلیل سقوط هواپیمای اوکراینی که منجر به جان باختن جمعی از هموطنان شد، مقابل دانشگاه امیرکبیر در خیابان حافظ تهران اجتماع کردند.
  سقوط هواپیما  سقوط هواپیمای اوکراینی  اعتراضات مردمی
دستخط «ابومهدی المهندس» در کتاب خاطرات مشاور حاج قاسم سلیمانی
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / فرهنگی و هنری
دستخط «ابومهدی المهندس» در کتاب خاطرات مشاور حاج قاسم سلیمانی
«برایم حافظ بگیر» روایتی است داستانی از زندگی فرمانده مدافع حرم شهید شعبان نصیری که مزین به دستخط ابومهدی المهندس است.
سه حافظ کل قرآن حائز مدرک درجه یک شدند
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / فرهنگی و هنری
سه حافظ کل قرآن حائز مدرک درجه یک شدند
نتایج مرحله چهارم دوره‌های دوازدهم و سیزدهم آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن‌کریم از سوی سازمان دارالقرآن اعلام شد.
بدهی تامین اجتماعی بابت بیمه تکمیلی تسویه شده است/ افزایش شعب در صورت نیاز
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اجتماعی
بدهی تامین اجتماعی بابت بیمه تکمیلی تسویه شده است/ افزایش شعب در صورت نیاز
مدیرعامل بیمه آتیه سازان حافظ با اشاره به اینکه تامین اجتماعی برای بیمه تکمیلی بازنشستگان بدهی ندارد، گفت: تعداد شعب بیمه آتیه سازان برای استفاده بازنشستگان در صورت نیاز افزایش پیدا میکند.
  سازمان تامین اجتماعی  آتیه سازان حافظ  مهدی ریاحی فر
آینده روابط تهران – مسقط؛ ایران در کنار متحد خود می‌ماند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / بین‌المللی
آینده روابط تهران – مسقط؛ ایران در کنار متحد خود می‌ماند
تهران - ایرنا - اگر سوئیس پس از انقلاب اسلامی در ایران حافظ منافع آمریکایی ها در تهران بوده، همین نقش را عمان در برابر ایران داشته است .عمان طی نیم قرن اخیر تنها کشور عربی منطقه است که همواره از حمایت های ایران برخوردار بوده و بر خلاف دیگر اعراب با تهران روابط گرمی داشته است. پرسش اصلی این است که این روابط بعد از مرگ سلطان قابوس چه مسیری را طی خواهد کرد.
  عمان  خلیج فارس  ایران
رد کمرنگ ادبیات ایرانی در کتابفروشی‌های جهان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸-۱۰-۲۱ / فرهنگی و هنری
رد کمرنگ ادبیات ایرانی در کتابفروشی‌های جهان
ادبیات ایران تنها غزلیات حافظ و شاهنامه و رباعیات خیام نیست. ادبیات معاصر ایران هم در این سال‌ها شاهکارهای ادبی گوناگونی به خود دیده است، از کلیدر بگیریم تا آثار بزرگ علوی و دیگر نویسندگان نامدار سرزمین‌مان، اما چرا این آثار کمتر به زبان‌های غیرفارسی ترجمه شده‌اند؟ آیا ادبیات معاصر ایران طرفیت جهانی شدن ندارد یا عوامل دیگری در این اتفاق دخیل‌اند؟
کریمی: فدراسیون تکواندو چیزی برای علیزاده کم نگذاشت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ورزشی
کریمی: فدراسیون تکواندو چیزی برای علیزاده کم نگذاشت
تهران- ایرنا- سرمربی سابق تیم ملی تکواندوی ایران با بیان اینکه باید در هر شرایطی حافظ منافع ایران باشیم و پرچم کشور را با هیچ چیز عوض نکنیم، گفت: فدراسیون تکواندو چیزی برای کیمیا علیزاده کم نگذاشت
  فدراسیون تکواندو
پایگاه نیروهای سازمان ملل در مالی هدف حمله موشکی قرار گرفت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / بین‌المللی
پایگاه نیروهای سازمان ملل در مالی هدف حمله موشکی قرار گرفت
تهران – ایرنا- سازمان ملل متحد روز پنجشنبه اعلام کرد که پایگاه نیروهای حافظ صلح این سازمان در شمال مالی هدف حمله موشکی قرار گرفته‌است.
  سازمان ملل متحد  مالی  حمله موشکی
اثر هنری و اثر هنرمندانه
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / ...
اثر هنری و اثر هنرمندانه
هیوا مسیح _ شاعر و منتقد ادبی همواره بین یک اثر هنری و اثر هنرمندانه تفاوت وجود دارد؛ به‌عنوان مثال، شعر یک اثر هنری است اما نظم یک اثر هنرمندانه یا نقاشی‌های کلاسیک مثل رامبراند یا کمال‌الملک آثار هنرمندانه است، ولی پیکاسو و اساسا هنر مدرن و آبستره اثر هنری است؛ چیزی شبیه شعر الهامی. در عرصه شعر هم حال می‌خواهد این اثر از سعدی باشد یا حافظ یا هر شاعر دیگری در جایگاه آثار هنرمندانه قرار می‌گیرد وقتی که آگاهانه سروده و نوشته می‌شود. حمایت‌های مالی در برخی امور درست است؛ یعنی اگر حمایت و علاقه شاه …
درد دل ؛ محمدرضا شجریان
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / فیلم
درد دل ؛ محمدرضا شجریان
«درد دل» یکی از قطعات محمدرضا شجریان با تکیه بر غزلی از حافظ است. اجرای این قطعه را در کنسرت فریاد در مراکش با همراهی تار حسین علیزاده، کمانچه کیهان کلهر و تنبک همایون شجریان در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.
حافظ جاوید به چاپ سوم رسید
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / فرهنگی و هنری
حافظ جاوید به چاپ سوم رسید
کتاب حافظ جاوید که توسط هاشم جاوید به رشته تحریر درآمده، در 611 صفحه از سوی نشر فرزان به چاپ سوم رسید.
  تاریخ  تجربه  حافظ  وحدت ملی  حافظه ما  التذاذ ادبی  اندیشه تاریخی و فلسفی
درخواست جامعه باستان‌شناسی ایران از مؤسسه‌های دانشگاهی دنیا
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / سیاسی
درخواست جامعه باستان‌شناسی ایران از مؤسسه‌های دانشگاهی دنیا
«"جامعه باستان‌شناسی ایران" خواهان موضع‌گیری و واکنش صریح و سریع جامعه جهانی بخصوص سازمان‌های حافظ میراث جهانی، یونسکو و تمام مؤسسه‌های دانشگاهی در سرتاسر جهان در مقابل تهدید آمریکا شد.»
  جامعه باستان‌شناسی ایران  انتقام سخت  بیانیه  شهادت سردار سلیمانی  تهدید ترامپ به حمله به مراکز فرهنگی ایران
جامعه باستان‌شناسی ایران نقض کنوانسیون‌های جهانی در رابطه با عدم تعرض به میراث فرهنگی کشورها را محکوم کرد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / فرهنگی و هنری
جامعه باستان‌شناسی ایران نقض کنوانسیون‌های جهانی در رابطه با عدم تعرض به میراث فرهنگی کشورها را محکوم کرد
«جامعۀ باستان‌شناسی ایران» در بیانیه‌ای اعلام کرد: تهدید به نقض کنوانسیون‌های جهانی در رابطه با عدم تعرض به میراث فرهنگی کشورها را محکوم می‌کنیم. خواهان موضع گیری و واکنش صریح و سریع جامعه جهانی به خصوص سازمان‌های حافظ میراث جهانی، یونسکو و تمام موسسات دانشگاهی در سرتاسر جهان در مقابل چنین تهدیداتی هستیم.
  جامعه باستان شناسی ایران
دیدار مقامات سازمان ملل با رئیس‌جمهور لبنان در پی تحولات اخیر منطقه
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / بین‌المللی
دیدار مقامات سازمان ملل با رئیس‌جمهور لبنان در پی تحولات اخیر منطقه
هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در لبنان و فرمانده نیروهای حافظ صلح سازمان ملل با رئیس‌جمهور لبنان دیدار کردند و در این دیدار درباره تحولات پیش آمده اخیر در منطقه و لزوم حفظ آرامش در مرزهای جنوبی لبنان رایزنی شد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
شهادت سردار سلیمانی به خروج آمریکایی‌ها از منطقه منجر می‌شود
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: سردار سلیمانی، فردی معتدل در اتخاذ مواضع اجتماعی و سیاسی بود و هرگاه احساس می‌کرد به وحدت مردم خدشه وارد شده، اظهارنظر می‌کرد.علی مطهری، دیروز در حاشیه تشییع پیکر سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش در گفت‏وگو با خبرنگار ایرنا افزود: شهادت سردار سلیمانی به خروج نظامیان آمریکایی از خاورمیانه و نیز به اتحاد ملت‏های منطقه منجر خواهد شد. همچنین مردم ایران، لبنان، سوریه، پاکستان و هند با یکدیگر بیش از گذشته متحد می‏شوند.وی ادامه داد: طرفداران سردار سلیمانی در تمام دنیا حضور دارند و ممکن است آنها نیز پاسخی به ترور ایشان بدهند، البته ایران پاسخ درخوری به آمریکا می‏دهد.مطهری با بیان اینکه این احتمال نیز وجود دارد ترامپ به دلیل تحت تاثیر قرار گرفتن استیضاحش دست به ترور …
دلایل نگرانی مسلمانان هند از اعطای شهروندی به مهاجران غیرمسلمان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / بین‌المللی
دلایل نگرانی مسلمانان هند از اعطای شهروندی به مهاجران غیرمسلمان
چیزی که موجب ترس جامعه مسلمانان هند شده، اظهارات قبلی در ضدیت با مسلمانان است از جمله طرفداری از طرحی مشابه طرح ممنوعیت سفر دونالد ترامپ، برای ممنوعیت سفر مسلمانان هند، متهم کردن مردان مسلمان به اجبار زنان هندو برای گرویدن به اسلام و مقایسه شاهرخ خان، هنرپیشه بالیوود با حافظ سعید، شبه‌نظامی‌ای که در پاکستان زندگی می‌کند.
  اعتراضات هند  قانون شهروندی هند
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اقتصادی
روی موج خبر
سفیر سوییس در تهران به عنوان حافظ منافع دولت امریکا توسط معاون سیاسی وزیر امور خارجه احضار شد
  افغانستان  دولت  لبنان  معاون سیاسی  وزیر امور خارجه
ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / فرهنگی و هنری
ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست
«ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست/ عِرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری» شعری از حافظ که پاسخی است برای تهدید ترامپ مبنی بر تخریب ۵۲ سایت ایرانی، از جمله مراکز فرهنگی ارزشمند ایران.
  حافظ  دونالد ترامپ  شهادت سردار سلیمانی
تفهیم اتهام قبل از انتقام؛ وزارت خارجه برای بار سوم حافظ منافع آمریکا در ایران را به‌خاطر توییت تهدید‌آمیز ترامپ احضار کرد
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / سیاسی
تفهیم اتهام قبل از انتقام؛ وزارت خارجه برای بار سوم حافظ منافع آمریکا در ایران را به‌خاطر توییت تهدید‌آمیز ترامپ احضار کرد
وحشت از انتقام ترور سردار سلیمانی رئیس‌جمهور آمریکا را دستپاچه کرده است. ترامپ در یک توییت بحث‌برانگیز تهدید کرد درصورت اقدام تلافی‌جویانه ایران، اماکنی ازجمله آثار فرهنگی ایران را هدف قرار می‌دهد؛ ادعایی که باعث شد وزارت خارجه ایران، ترامپ را با چنگیز خان مغول قیاس کند.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اقتصادی
تغییر در ترکیب هیات مدیره بیمه حافظ
ترکیب هیات مدیره شرکت بیمه حافظ تغییر کرد.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
حمله به مراکز فرهنگی جنایت جنگی است
اظهارات تهدیدآمیز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا درباره ایران روز گذشته با واکنش مقامات ایران مواجه شد. در نخستین اقدام سفیر سوییس، حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار شد. ترامپ در حساب توییتر خود ایران را تهدید کرده بود که در صورت واکنش نشان دادن به ترور سردار سلیمانی، آمریکا 52نقطه از مراکز حساس ایران به علاوه مراکز فرهنگی کشور را هدف قرار خواهد داد. در واکنش به این سخنان، سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه، سفیر سوییس در تهران را به‌عنوان حافظ منافع دولت آمریکا احضار کرد و اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به اظهارات تهدیدآمیز، ناقض قوانین و هنجارهای بنیادین بین‌المللی به او ابلاغ شد. معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران خاطرنشان کرد: «اظهارات …
مهم ترین اخبار امروز/ از بدرقه ی پیکر شهید سپهبد سلیمانی توسط مردم شهرهای اهواز و مشهد و احضار حافظ منافع آمریکا در ایران برای بار سوم تا تصمیم...
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
مهم ترین اخبار امروز/ از بدرقه ی پیکر شهید سپهبد سلیمانی توسط مردم شهرهای اهواز و مشهد و احضار حافظ منافع آمریکا در ایران برای بار سوم تا تصمیم...
شفقنا- خبرهای امروز از بدرقه ی پیکر شهید سپهبد سلیمانی توسط مردم شهرهای اهواز و مشهد و احضار حافظ منافع آمریکا در ایران برای بار سوم تا تصمیم گیری ایران درباره ی برجام و دور شدن کشتی...
  اخبار  امروز چه خبر بود  خبر  خلاصه اخبار  خلاصه خبر  عناوین خبری  مهم ترین اخبار امروز
سفیر سوییس برای سومین بار به وزارت خارجه احضار شد
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
سفیر سوییس برای سومین بار به وزارت خارجه احضار شد
شفقنا- معاون سیاسی وزیر امور خارجه سفیر سوییس به عنوان حافظ منافع‌ آمریکا در تهران را به وزارت امور خارجه احضار و به وی گفت که اظهارات خصمانه رییس جمهور آمریکا طبق قواعد و قوانین بین المللی...
  احضار سفیر سوییس  حافظ منافع آمریکا در ایران  سفیر سوییس  وزارت خارجه
احضار سفیر سوئیس در تهران و اعتراض شدید ایران به اظهارات خصمانه ترامپ
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / سیاسی
احضار سفیر سوئیس در تهران و اعتراض شدید ایران به اظهارات خصمانه ترامپ
سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع دولت آمریکا توسط سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه احضار و اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به اظهارات تهدیدآمیز و ناقض قوانین و هنجارهای بنیادین بین المللی به وی ابلاغ شد.
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / بین‌المللی
ایران سفیر سوئیس را احضار کرد
سفیر سوئیس در تهران بعنوان حافظ منافع دولت آمریکا توسط سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه احضار و اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به اظهارات تهدیدآمیز و ناقض قوانین و هنجارهای بنیادین بین المللی به وی ابلاغ شد.
  ایران و سوئیس  ایران و آمریکا  وزارت خارجه
آمریکا دست به اقدامی تروریستی زد که داعش در عراق و سوریه قادر به انجام آن نبود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / سیاسی
آمریکا دست به اقدامی تروریستی زد که داعش در عراق و سوریه قادر به انجام آن نبود
دفتر حافظ منافع ایران در مصر، با اشاره به ترور سردار قاسم سلیمانی توسط آمریکایی ها در بغداد نوشت: دولت آمریکا دست به اقدامی تروریستی زد که داعش در میادین نبرد عراق و سوریه قادر به انجام آن نبود.
  ایران و عراق  شهادت سردار سلیمانی  رییس دفتر حافظ منافع ایران در مصر  ایران و مصر
سریعترین حافظ قرآن از تاثیرات قرآن در زندگی‌اش می‌گوید
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / ...
سریعترین حافظ قرآن از تاثیرات قرآن در زندگی‌اش می‌گوید
سریعترین حافظ قرآن با بیان این‌که ریشه تمامی مشکلات و مسائل جامعه، فراموشی و دوری از قرآن است، گفت: اگر قرآن در قلب و وجود ما جا بگیرد و به آن عمل کنیم دیگر هیچ مشکلی نخواهیم داشت
  استانی-فرهنگی و هنری  حافظ قرآن