دوشنبه, ۷ مهر, ۱۳۹۹ / 28 September, 2020
دامپزشکی تهران
جان دوباره بره‌قوچ هفتاد قله اراک
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
جان دوباره بره‌قوچ هفتاد قله اراک
ایلنا: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: بره قوچی وحشی که بر اثر سقوط از ارتفاع دچار شکستگی استخوان ران شده بود، در بیمارستان دامپزشکی تهران درمان شد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۸
هشدار دامپزشکی تهران در خصوص شیوع تب ۳ روزه
توسعه ایرانی-  اداره کل دامپزشکی استان تهران اعلام کرد: بیماری تب سه روزه یک بیماری ویروسی و عفونی دامی غیرقابل انتقال به انسان است و تنها در گاو و گاومیش بروز می‌کند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
نسل یوزپلنگ آسیایی حفظ نخواهد شد
نیلوفر رسولی| حالا یک ماهی می‌شود که دلبر و کوشکی به‌رغم تمام مخالفت‌ها تمام تهدیدها و رجزخوانی‌ها و انتقادها به توران منتقل شده‌اند؛ جایی با فاصله بسیار زیاد از مراکز تخصصی و حضور کارشناسان و متخصصان زبده. نحوه دارت‌زدن، عدم شفافیت، پنهانکاری، جعبه انتقال، تنها جزیی از هزار و یک مصیبتی بودند که این یوزها در راه خود به سمنان دچار آن شدند. با این حال گفته‌های جدید سازمان محیط‌زیست خبر از آن می‌دهد که این سازمان هیچ گزارشی از پروژه قبلی در دست ندارد. چنین تناقض‌هایی در سخنان «پیام محبی»، دامپزشک و رییس بیمارستان دامپزشکی تهران، نامزد پنجمین دوره انتخابات شورای شهر تهران و دامپزشک پروژه جدید انتقال یوزها به سمنان نیز دیده می‌شد. …
پلمپ کلینیک‌های دامپزشکی در تهران به دلیل خلاء قانونی
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / وزارت جهاد کشاورزی / سازمان دامپزشکی کشور
پلمپ کلینیک‌های دامپزشکی در تهران به دلیل خلاء قانونی
تهران - ایرنا - عضو هیات مدیره جامعه دامپزشکان ضمن انتقاد از تعطیلی و پلمپ کلینک‌ها و مراکز دامپزشکی تهران گفت: همکاران ما در مراکز درمانی دامپزشکی تخلفی انجام نداده‌اند بلکه خلاء قانونی درباره فعالیت کلینیک‌های دامپزشکی در شهرها، باعث این رویداد شده است.
انتقاد از اقدام شهرداری در پلمپ کردن کلینیک‌های دامپزشکی تهران
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / علیرضا رفیعی پور / ستاد ملی مبارزه با کرونا / جامعه دامپزشکان کشور / شهرداری تهران / سازمان دامپزشکی کشور
انتقاد از اقدام شهرداری در پلمپ کردن کلینیک‌های دامپزشکی تهران
عضو هیئت مدیره جامعه دامپزشکان کشور ضمن انتقاد از اقدام شهرداری در تعطیل کردن مراکز دامپزشکی در شهر تهران گفت:همکاران ما از سازمان دامپزشکی مجوز و پروانه کسب برای فعالیت دارند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
دامپزشک متخصص حیات وحش نداریم
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌وحش سازمان محیط‌زیست با بیان اینکه در حال حاضر دامپزشک متخصص حیات‌وحش در کشور وجود ندارد، گفت: داده‌ قابل‌استفاده‌ای در خصوص دلبر و کوشکی وجود نداشت. به گزارش مهر، شهاب‌الدین منتظمی در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر چند دامپزشک حیات‌وحش در کشور وجود دارند و چرا بیمارستان دامپزشکی تهران برای این انجام‌پروژه انتقال یوزها انتخاب شد، بیان کرد: ما در کشور دامپزشک متخصص حیات‌وحش نداریم و برای انجام چنین پروژه‌ای با مقیاس ملی معتقد به انحصارگرایی نیستیم و بیمارستان دامپزشکی یکی از گروه‌هایی بود که برای انجام این پروژه اعلام آمادگی کرده بود. او در ادامه تصریح کرد: دامپزشکان بسیار زیادی در حوزه حیات‌وحش فعالیت …
شکستگی دندان «کوشکی» و توده در طحال «دلبر» | یوزها صاحب خانواده می‌شوند؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
شکستگی دندان «کوشکی» و توده در طحال «دلبر» | یوزها صاحب خانواده می‌شوند؟
تیم تخصصی بیمارستان دامپزشکی تهران ضمن ارائه گزارشی از وضعیت سلامت «کوشکی» و «دلبر» - یوزهای نر و ماده ای که به تازگی از تهران به سمنان منتقل شده‌اند - اظهار کرد: متاسفانه یکی از دندان‌های «کوشکی» صدمه دیده است که این می‌تواند مشکلاتی را برای آن ایجاد کند.
آخرین وضعیت سلامت «کوشکی» و «دلبر»
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / یوزپلنگ
آخرین وضعیت سلامت «کوشکی» و «دلبر»
ایسنا نوشت: تیم تخصصی بیمارستان دامپزشکی تهران، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت سلامت «کوشکی» و «دلبر» - یوزهای در اسارت - پیش از انتقال به پارک ملی توران و مناسب بودن آزمایش خون آن‌ها اظهار کرد: متاسفانه دندان‌های یکی از یوزها صدمه دیده است که این می‌تواند مشکلاتی را برای او در پی داشته باشد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
کوشکی و دلبر هم به زیستگاه طبیعی یوزپلنگ بازگشتند
دو یوزپلنگ ایرانی باقیمانده در پارک پردیسان، کوشکی و دلبر به زیستگاه طبیعی یوزپلنگ در استان سمنان بازگشتند.  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، دو قلاده یوزی که در پارک پردیسان نگهداری می‌شدند برای ادامه تحقیقات به پارک ملی و ذخیره‌گاه زیستکره توران، واقع در استان سمنان بازگشتند. در فرآیند زنده‌گیری و انتقال این دو یوزپلنگ که به وسیله دامپزشکان سازمان حفاظت محیط زیست و همکاری تیم تخصصی بیمارستان دامپزشکی تهران انجام شد، ابتدا دلبر (یوزپلنگ ماده) بیهوش و پس از انجام آزمایش‌های مختلف، سونوگرافی و رادیولوژی، وارد مرحله ریکاوری شد و در باکس مخصوص انتقال به هوش آمد. پس از آن، بلافاصله، بیهوشی کوشکی، یوزپلنگ نر، در دستور کار قرار گرفت و پس از بیهوشی و …
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
انتقال «کوشکی» و «دلبر» به پارک ملی توران
کوشکی و دلبر، دو یوزپلنگ ایرانی باقیمانده در پارک پردیسان به زیستگاه طبیعی یوزپلنگ در استان سمنان منتقل شدند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، دو قلاده یوزی که در پارک پردیسان نگهداری می‌شدند برای ادامه تحقیقات به پارک ملی و ذخیره‌گاه زیستکره توران، واقع در استان سمنان بازگشتند. در فرآیند زنده‌گیری و انتقال این دو یوزپلنگ که به وسیله دامپزشکان سازمان حفاظت محیط زیست وهمکاری تیم تخصصی بیمارستان دامپزشکی تهران انجام شد، ابتدا دلبر (یوزپلنگ ماده) بیهوش و پس از انجام آزمایش‌های مختلف، سونوگرافی و رادیولوژی، وارد مرحله ریکاوری شد و در باکس مخصوص انتقال به هوش آمد. پس از طی این فرآیند که حدود سه ساعت به طول انجامید، این دو یوزپلنگ به زیستگاه طبیعی خویش انتقال یافتند. ایران، یوزپلنگ …
انتقاد از نبود مستندات پزشکی درباره یوزهای پردیسان تا شخصی‌سازی اطلاعاتِ حیات وحش/ هیچ سندی درباره داروی مصرفی "دلبر" وجود ندارد
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / ایران / دامپزشکی / حیات وحش ایران / یوزپلنگ آسیایی / پیام محبی / کوشکی و دلبر
انتقاد از نبود مستندات پزشکی درباره یوزهای پردیسان تا شخصی‌سازی اطلاعاتِ حیات وحش/ هیچ سندی درباره داروی مصرفی "دلبر" وجود ندارد
ایلنا: رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران گفت: ما در صورتی پیگیر وضعیت یوزها در سمنان می‌شویم که سازمان محیط زیست از ما درخواست کند.
قطعه بندی و طعم دار کردن گوشت مرغ ممنوع شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / سازمان دامپزشکی کشور / اداره کل دامپزشکی استان تهران / گوشت مرغ
قطعه بندی و طعم دار کردن گوشت مرغ ممنوع شد
براساس اعلام دامپزشکی تهران، هرگونه قطعه بندی و طعم‌دار کردن گوشت مرغ و فروش آن در مراکز عرضه از قبیل قصابی‌ها، سوپرمارکت‌ها، مرغ فروشی‌ها و سایر مراکز فاقد مجوز از دامپزشکی، ممنوع شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
حیوانات خانگی می‌توانند ناقل ویروس کرونا باشند؟
رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران درباره انتقال ویروس کرونا از حیوانات به انسان توضیحاتی داد.
۱۳۹۸-۱۰-۱۰
غذای ارگانیک، از واقعیت تا سودجویی
بسیاری از کارشناسان بر این باورند با توجه به آلودگی هوا و محیط زیستی که بر کشور حاکم است، هر موادغذایی که به نام ارگانیک عرضه می‌شود، دروغ است و هیچ ‌محصول ارگانیکی در ایران وجود ندارد. همان‌طور که رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران چندی پیش اعلام کرده بود: برخی فکر می کنند محصولاتی که حاصل پرورش روستایی است ارگانیک است در حالی که آلودگی محیط زیست بر محصولات روستایی نیز تاثیر می گذارد. پیام محبی با اشاره به تاثیر آلودگی هوا بر گوشت دام و طیور، افزود: آلودگی هوا در باروری، تولید، میزان شیر و… دام و طیور تاثیر می گذارد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / استان تهران / برج میلاد / دامپزشکی
دامپزشکی تهران: از مرگ دلفین میلیاردی بی‌خبریم
فارس نوشت: سرپرست اداره کل دامپزشکی استان تهران گفت: دلفیناریوم برج میلاد برای فعالیت خود از سازمان دامپزشکی مجوزی دریافت نکرده است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۶
ممنوعیت «سگ‌گردانی» مبنای قانونی ندارد
آخرین خبر در مورد ممنوعیت حضور حیوانات خانگی این است: «حمل سگ در درون خودروها ممنوع است». خبری که هفتم تیر یعنی حدود دو هفته پیش اعلام شد. فرمانده انتظامی استان البرز گفت: «مکان‌های عمومی جای سگ‌گردانی و رفت و آمد حیوانات نیست و حمل سگ در درون خودروها ممنوع است.» سردار عباسعلی محمدیان با اشاره به دستور دادستانی، مبنی بر برخورد جدی با پدیده سگ‌گردانی، افزود: «مراجع انتظامی در صورت مشاهده این موضوع حیوانات را تحویل عوامل شهرداری داده و در صورت تمرد مالک، نسبت به برخورد قانونی با وی اقدام و افراد خاطی را به دادسرا معرفی خواهند کرد.» «سگ‌گردانی» در سال‌های اخیر در پایتخت و برخی دیگر از استان‌ها ممنوع شده است. موضوعی که هرگاه مطرح شده اعتراض افکار عمومی را در پی داشته و حداقل چند روز محل بحث و …
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / دامپزشکی / سازمان حفاظت از محیط زیست / یوزپلنگ / دریاچه ارومیه / حیات وحش / پیام محبی / بیمارستان دامپزشکی
سهم حامیان حیوانات در کشتار آن‌ها/ نگاه سیستمی در محیط زیست نداریم
رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران گفت: به تازگی در کهریزک سگها را کشتند و موج اعتراض به راه افتاد اما همان قدر که کشتن حیوانات زشت است، غذا دادن به سگ های ولگرد هم زشت و نادرست است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۲
افزایش قیمت مسکن رکورد زد/ سازندگی بررسی می‌کند: قیمت مسکن با رشد 12.5 درصدی روبه‌رو شد
دو سال پیش با 20 میلیون تومان پیش، ماهیانه 850 هزار تومان، خانه‌ای 68 متری در خیابان دامپزشکی تهران اجاره کردم اما سال گذشته صاحبخانه اجاره را یک میلیون و 500 هزار تومان کرد. یعنی تقریبا دو برابر افزایش در عرض یکسال. کلی چانه زدم تا راضی شد ماهی یک میلیون و 350 هزار تومان بگیرد
۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / سگ های ولگرد / جمع آوری سگ / بهداشت محیط
مسئول طرح جمع‌آوری سگ‌ها: سگ‌ها را نمی‌کشیم
«سال گذشته ۶ شهروند دچار حمله شدید سگ‌های ولگرد شدند؛ یکی از آسیب‌دیدگان تا مرز جان باختن پیش رفت. اکنون ‎ساماندهی بر اساس مسئولیتی که بر عهده دارد، سگ‌های ولگرد را از سطح شهر جمع‌آوری کرده و پس از واکسیناسیون و شماره‌گذاری در محل‌های ویژه رها می‌کند. پس از دریافت گزارش از ادارات دامپزشکی تهران مبنی بر ابتلای دو قلاده سگ به ‎هاری تمام تلاش من و همکارانم در ساماندهی در کنار حفظ جان شهروندان احترام به حقوق حیوانات است. ساماندهی آمادگی خود را جهت بازدید حامیان حیوانات از محل نگهداری سگ‌ها اعلام می‌دارد.»
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •