یکشنبه, ۴ آبان, ۱۳۹۹ / 25 October, 2020
زباله خشک
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
مسوولان شومن شده‌اند
در موضوع زباله در ایران عمده مطالبی که منتشر می‌شود، بحث‌های چالشی و زیر سوال بردن اقدامات انجام شده است. از این رو بهتر است به بحث‌های چالشی در این موضوع کمتر ورود پیدا کنیم زیرا هر مدیری دیگری را متهم می‌کند و دست آخر هم نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود. اگر در ایران تولید زباله توسط هر فرد را 600 گرم تا یک کیلو در نظر بگیریم به میانگین 800 گرم برای هر فرد خواهیم رسید که با توجه به نتایج آخرین سرشماری‌ انجام شده در سال 1395 هر روز رقمی‌ معادل 64 میلیون کیلوگرم زباله در کشور تولید می‌شود. از این میزان 44 میلیون کیلوگرم زباله ‌تر است که 20 درصد آن تولید شیرابه می‌کند. به این ترتیب روزانه ما با 9 میلیون کیلو شیرابه مواجهیم که هر یک گرم آن 6 مترمکعب …
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
شناسایی و رصد نامحسوس نقاط اصلی زباله‌گردی کودکان
سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از استمرار طرح شناسایی نقاط اصلی زباله گردی کودکان در سطح شهر تهران خبر داد. سید مالک حسینی در مورد سرانجام ابلاغیه شهردار تهران در مورد ممنوعیت به کارگیری کودکان توسط پیمانکاران زباله خشک شهرداری تهران به ایسنا گفت: «در یکی از بندهای ابلاغیه شهرداری تهران استفاده از کودکان در فرایند زباله گردی به صراحت ممنوع اعلام شده است و برهمین اساس بازرسی شهرداری تهران با جدیت، حسن اجرای این بخشنامه توسط پیمانکاران را دنبال می کنند.» او با بیان اینکه در گذشته استفاده …
بررسی اقتصاد چند هزار میلیارد تومانی زباله خشک شهر تهران/ تاسیس بی هدف «هایپر پسماند» یعنی ایجاد مرکز کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
بررسی اقتصاد چند هزار میلیارد تومانی زباله خشک شهر تهران/ تاسیس بی هدف «هایپر پسماند» یعنی ایجاد مرکز کرونا
نَدرلو که سابقه چند دهه فعالیت در حوزه شهرداری دارد معتقد است که تاسیس مرکزی به نام هایپر پسماند، منجر به شیوع ویروس کرونا می شود و در عین حال، شهرداری وظیفه دارد پسماند را از درب منازل جمع آوری کند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
ماسک و دستکش، زباله خشک نیستند
دفع زباله‌های‌تر و خشک تهران پس از انتشار بیماری کرونا با حساسیت بیشتری روبه‌رو شده است زیرا می‌تواند به عاملی برای گسترش بیشتر این بیماری تبدیل شود. به گزارش همشهری، مدیر تفکیک در مبدأ سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در همین زمینه به شهروندان توصیه کرد تا زباله‌هایی مانند ماسک و دستکش را در زباله‌های‌ تر قرار دهند، چراکه جزو زباله‌های خشک نیستند. به همین دلیل توصیه شده که شهروندان بعد از مصرف ماسک و دستکش حتما آنها را در زباله‌های ‌تر قرار دهند تا باعث آلودگی نشوند. فرزاد کلانتری با اشاره به …
اجرای طرح تفکیک زباله در تربت‌حیدریه آغاز شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / تربت حیدریه / شهرداری تربت حیدریه / دفع زباله / بهداشت و سلامت
اجرای طرح تفکیک زباله در تربت‌حیدریه آغاز شد
تربت‌حیدریه- ایرنا- اجرای طرح تفکیک، جمع‌آوری و بازیافت زباله خشک از مبدا توسط بخش خصوصی روز دوشنبه در تربت‌حیدریه آغاز شد.
اهالی محله راه آهن، میهمان این هفته «ما ایرانی ها»
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
اهالی محله راه آهن، میهمان این هفته «ما ایرانی ها»
ششمین قسمت از برنامه "ما ایرانی ها"، میزبان فعال اجتماعی است که در محله راه آهن تهران اقدام به راه اندازی پویش تفکیک زباله خشک از مبدا و ایجاد فضای شاد و امن برای اهالی محله با درآمد حاصل از آن کرده است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
شرکت شناسا روی استارت‌آپ «جاروب» سرمایه‌گذاری کرد
شرکت شناسا در راستای توسعه فعالیت‌های خود و بر اساس استراتژی‌های کلان این مجموعه و با بررسی روند‌ سرمایه‌گذاری‌های‌ فناورانه و نوآورانه در آخرین روزهای سال 98 اقدام به سرمایه‌گذاری در تاسیس استارت‌آپ «جاروب» به ‌عنوان یکی از کسب و کارهای نوآور فعال در حوزه مدیریت پسماند کرد. این مجموعه با اتخاذ استراتژی ورود به زنجیره ارزش حوزه مدیریت پسماند، از آذرماه 1398 بر اساس اولویت‌های تعیین شده، در گام نخست، اقدام به شناسایی و ارزیابی کسب و کارهای زیر حوزه مدیریت تولید و جمع‌آوری پسماند کرد و در نهایت استارت‌آپ «جاروب» به عنوان گزینه نهایی انتخاب و به سبد سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری شناسا اضافه شد. مجموعه …
زباله های خشک شهروندان رشتی خریداری می شود
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / استانی-اجتماعی / تصفیه‌خانه / شیرابه / شهرداری رشت / زباله خشک
زباله های خشک شهروندان رشتی خریداری می شود
شهردار رشت، با بیان اینکه ۵۵ نقطه در شهر رشت برای تحویل زباله خشک تعیین شده است، گفت: افرادی با ماشین، لباس و کارت شناسایی مخصوص به منازل مراجعه و در ازای دریافت زباله خشک، کارت شهروندان را شارژ می کنند.
اپلیکیشن جمع آوری پسماند خشک در یزد طراحی شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / استانی-اجتماعی / یزد / پسماند / زباله خشک
اپلیکیشن جمع آوری پسماند خشک در یزد طراحی شد
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد از طراحی اپلیکیشن جمع آوری پسماند خشک از در منزل در این شهر میراث جهانی خبر داد.
گلایه عضو شورا از ادامه جمع‌آوری پسماند خشک توسط زباله گردها و وانتی‌ها در تهران
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / پسماند / شورای شهر تهران / زباله گردی
گلایه عضو شورا از ادامه جمع‌آوری پسماند خشک توسط زباله گردها و وانتی‌ها در تهران
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تاکید کرد: با توجه به شیوع کرونا شهرداری تهران جمع‌آوری و تفکیک زباله خشک را متوقف کرده اما متاسفانه همچنان در برخی مناطق شاهد جمع‌آوری زباله از مخازن توسط زباله گردها و وانتی‌ها هستیم.
جمع‌آوری پسماند خشک توسط زباله‌گردها و وانتی‌ها همچنان ادامه دارد/تاکید بر تقویت سازوکارهای نظارتی توسط شهرداری
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / زباله گردی
جمع‌آوری پسماند خشک توسط زباله‌گردها و وانتی‌ها همچنان ادامه دارد/تاکید بر تقویت سازوکارهای نظارتی توسط شهرداری
ایلنا: رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تاکید کرد: با توجه به شیوع کرونا، شهرداری تهران جمع‌آوری و تفکیک زباله خشک را متوقف کرده است اما متاسفانه…
انتظار سازمان مدیریت پسماند برای پروتکل جدید وزارت بهداشت / تفکیک زباله خشک و تر منتفی می‌شود؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / کرونا / امحا زباله
انتظار سازمان مدیریت پسماند برای پروتکل جدید وزارت بهداشت / تفکیک زباله خشک و تر منتفی می‌شود؟
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به اینکه تا این لحظه انتقال پسماند در شهر تهران براساس پروتکل‌های معمولی در حال انجام است، اظهار کرد: برای دفن پسماند‌ها نیازمند پروتکل‌های جدید وزارت بهداشت هستیم.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴
جمع‌آوری حدود 43تن زباله خشک و‌ تر در پایان راهپیمایی 22بهمن
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از جمع‌آوری حدود 43تن زباله با پایان مراسم راهپیمایی 22بهمن خبر داد. صدرالدین علیپور با اشاره به برگزاری مراسم راهپیمایی 22بهمن و اقدامات شهرداری تهران در راستای آماده‌سازی‌ شهر و ارائه خدمات به شهروندان به شهرنوشت گفت: «در این خصوص، یکی از اقدامات مدیریت شهری پایتخت، نظافت و رفت و روب مسیر، پیش، حین و پس از راهپیمایی است. در این راستا، به دستور شهردار تهران و معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری تهران، طرح ویژه جمع‌آوری و حمل‌ونقل پسماندهای خشک در مسیرهای …
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / استانی-اجتماعی / زباله خشک / سازمان مدیریت پسماند
هوشمندسازی جمع‌آوری زباله خشک به اقتصاد خانواده‌ها کمک می‌کند
جشنواره فصلی، فرهنگی و آموزشی محله پاک، ویژه مناطق 3، 4، 5، 6 در فرهنگسرای غدیر با حضور شماری از مسئولان شهرداری و بیش از ۴۰۰ نفر از شهروندان مشهد مقدس برگزار شد و طی آن  10 نفر از شهروندانی که در فصل گدشته در زمینه جمع‌آوری پسماند خشک، بیشترین همکاری را با مدیریت مپ داشتند، تشویق شدند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۳
هجوم زباله‌گردها به شورای شهر نظرآباد/ ۲۰ نفر بازداشت شدند
رئیس شورای شهر نظرآباد از حمله عاملان جمع آوری زباله خشک به ساختمان شورای این شهر خبر داد و گفت: برخی از افرادی که فحاشی و اقدام به بستن جاده کرده بودند بازداشت موقت شدند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / اندونزی / زباله / طلا / سکه طلا / جاکارتا
(تصاویر) زباله تحویل بده؛ طلا بگیر!
در صورتی که شهروندان اندونزیایی 100 کیلوگرم زباله خشک شامل قوطی آلومینیومی نوشابه، بطری‌های پلاستیکی آب، مقوا و دیگر ضایعات را جمع آوری و به ماموران مواد بازیافت تحویل دهند از بانک ضایعات این کشور، سکه ده گرمی طلا دریافت می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵ / صدرالدین علیپور / شهرداری تهران / مدیریت پسماند
جمع‌آوری بیشترین و کمترین زباله خشک در فروردین و تیر
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند، گفت: فروردین ۹۸، بالاترین و تیر ماه پایین ترین آمار زباله های خشک جمع آوری شده در تهران را داشته ایم.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / زباله گردی / منطقه اردبیل
وجود ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر زباله گرد در اردبیل
شهردار اردبیل گفت: قرار است در قالب یک برنامه جامع ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر زباله گردی که در سطح شهر از این محل امرار معاش می‌کنند سروسامان یافته و خود آنها در قبال دریافت زباله خشک از شهروندان نسبت به تأمین هزینه و درآمدزایی از این محل اقدام کنند.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ / سیاسی / ضایعات جمع کن / پیگیری مطالبات / زباله خشک
ضایعات جمع کن های همدان خواستار پیگیری مطالباتشان شدند
همدان- ایرنا- حدود 60 تن از ضایعات جمع کن های همدان، در اعتراض به واگذاری فرایند جمع آوری ضایعات خشک سطل های زباله شهری به بخش خصوصی، ظهر امروز /سه شنبه/ با حضور در مقابل استانداری همدان خواستار پیگیری مطالباتشان شدند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
نخستین ایستگاه هوشمند بازیافت زباله در آبادان راه اندازی شد
آبادان - ایرنا - نخستین ایستگاه هوشمند بازیافت زباله خشک (پسماند) با مشارکت بخش خصوصی و شهرداری آبادان راه اندازی شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •