سه شنبه, ۱ بهمن, ۱۳۹۸ / 21 January, 2020
سیلاب
راه‌های 100 روستا در سراسر سیستان و بلوچستان از بین رفته است
اعتماد آنلاین / ۲ ساعت قبل / اجتماعی
راه‌های 100 روستا در سراسر سیستان و بلوچستان از بین رفته است
40 درصد منازل شهری و روستایی در سیل به صورت کامل تخریب شد/ مسئولان سفر به استان سیستان و بلوچستان را متوقف و هزینه آن را صرف کمک به سیل‌زدگان کنند/ سفر مسئولان به سیستان و بلوچستان آلام مردم را التیام نمی‌بخشد/ مردم سیستان و بلوچستان نیازمند غذا، پوشاک و سرپناه هستند/ سیلاب سیستان و بلوچستان را ویران کرد و وارد پاکستان شد
شارژ دو ماهه کارت مستمری مددجویان سیل زده
ایسنا / ۵ ساعت قبل / اجتماعی
شارژ دو ماهه کارت مستمری مددجویان سیل زده
رییس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه بازدید از مناطق آسیب دیده از سیل در استان سیستان و بلوچستان گفت:تاکنون مبلغ سه میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان به حساب مددجویان آسیب دیده از سیل واریز شده است که در روزهای آتی مبالغ دیگری هم افزوده خواهد شد.
  سازمان بهزیستی  سیلاب در سیستان و بلوچستان  مددجویان
برای حفظ شأن مردم تلاش شود
ایسنا / ۶ ساعت قبل / سیاسی
برای حفظ شأن مردم تلاش شود
استاندار سیستان و بلوچستان خطاب به فرمانداران و بخشداران درگیر سیلاب استان گفت: در حوزه توزیع اقلام و کمکهای امدادی تلاش کنید عزت و شأن مردم حفظ شود.
  سیلاب در سیستان و بلوچستان  چابهار
در مدارس سراسر کشور برنامه «سیل مهربانی» اجرا خواهد شد
ایسنا / ۷ ساعت قبل / اجتماعی
در مدارس سراسر کشور برنامه «سیل مهربانی» اجرا خواهد شد
وزیر آموزش و پرورش گفت: تلاش برای کاهش محرومیت‌های آموزشی سیستان و بلوچستان در سطح ملی ادامه دارد و قرار است در نشست ویژه‌ای با حضور پنج معاون مسائل و مشکلات بررسی و برای رفع مشکلات این استان تصمیم‌گیری لازم اتخاذ خواهد شد.
  سیلاب در سیستان و بلوچستان  وزیر آموزش و پرورش  چابهار
نمی توانم با خاطرات تلخ زندگی کنم ‏
روزنامه شهروند / ۱۳ ساعت قبل / ...
نمی توانم با خاطرات تلخ زندگی کنم ‏
‏  [ریحانه خلج] امدادگری را افتخار و راهی برای رسیدن به خدا می‌داند؛ استوار و خستگی‌ناپذیر، با نگاهی غرق ‏امید از خدمت به مردم می‌گوید، از اینکه هر چقدر خیر و برکت در زندگی هست، از خوبی و احسان به دیگران ‏می‌آید؛ از اینکه همه باید به فکر هم باشیم. محمد تجویدی پنجاه‌ودوساله است و 12 سالی می‌شود که با ‏جمعیت هلال‌احمر همکاری می‌کند. آخرین عملیات بزرگ و سنگینی که شاید یکی از تلخ‌ترین ماموریت‌های زندگی‌اش باشد، امدادگری در فاجعه تلخ سقوط هواپیمای اوکراینی است؛ امدادی که نجاتی در آن نبود و ‏همین مسأله ماموریتش را تلخ‌تر می‌کند. وقتی به همراه سایر امدادگران تکه‌های بی‌جان انسان‌ها را جمع‌‏کردند …
دنیای اقتصاد / ۱۴ ساعت قبل / اقتصادی
راه مقابله با سیلاب احتمالی خوزستان
مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب خوزستان با اشاره به آخرین تدابیر برای مدیریت سیل احتمالی خوزستان گفت: با توجه به 8/ 8 میلیارد مترمکعب ظرفیت خالی مخازن سدهای استان، نیازی به آزادسازی آب نیست. داریوش بهارلویی با بیان اینکه پس از سیلاب‌های نیمه نخست سال ۹۸ اقدام به آسیب‌شناسی دقیق در این زمینه کردیم، گفت: در همین راستا اقداماتی داشتیم که از تابستان سال‌جاری در دو دسته سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آنها را کلید زدیم که از جمله این اقدامات می‌توان به راهکارهای ایجاد انحراف آب، مدیریت سیلاب‌ها، شناسایی گلوگاه‌ها، تعمیر نقاط آسیب‌دیده بخش‌های مختلف و... اشاره کرد.
۳۰۰ میلیون متر مکعب ذخیره آبی در سیلاب سیستان و بلوچستان
ایرنا / ۲۰ ساعت قبل / علمی و آموزشی
۳۰۰ میلیون متر مکعب ذخیره آبی در سیلاب سیستان و بلوچستان
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک گفت: در ۲۶ حوزه آبخیز (تمامی شهرستان‌ها) سطح استان سیستان و بلوچستان، پروژه‌های آبخیز و آبخوان‌داری انجام شده و با توجه به تمامی اقدامات در سیلاب اخیر بیش از ۳۰۰ میلیون متر مکعب از حجم سیلاب مدیریت، مهار و ذخیره شده است.
  سیستان و بلوچستان  منابع طبیعی و آبخیزداری  سیل  بارندگی و سیل در سیستان و بلوچستان
مجتمع ۲۴ کلاسه زنده یاد حسین علیمرادی در روستای عورکی دشتیاری افتتاح شد
ایسنا / ۲۲ ساعت قبل / اجتماعی
مجتمع ۲۴ کلاسه زنده یاد حسین علیمرادی در روستای عورکی دشتیاری افتتاح شد
با حضور حاجی میرزائی وزیر آموزش و پرورش، موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، فرمانداران شهرستان های کنارک و چابهار و شماری از مقامات استانی و مردم بومی منطقه مجتمع ۲۴ کلاسه زنده یاد حسین علیمرادی خیر مدرسه ساز و بنیانگذار موسسه دست یاری به دشتیاری در روستای عورکی دشتیاری افتتاح و به بهره برداری رسید.
  سیلاب در سیستان و بلوچستان  وزیر آموزش و پرورش
احداث دو مدرسه ۹ کلاسه در دشتیاری آغاز شد
ایسنا / ۲۲ ساعت قبل / اجتماعی
احداث دو مدرسه ۹ کلاسه در دشتیاری آغاز شد
با حضور وزیر آموزش و پرورش، کلنگ احداث دو مدرسه ۹ کلاسه در روستای بلنگی و روستای رادودج دشتیاری به زمین زده شد.
  سیلاب در سیستان و بلوچستان  وزیر آموزش و پرورش  سیل در منطقه «دشتیاری» سیستان و بلوچستان
تقویت آب سبز از اهداف طرح‌های آبخیزداری
ایرنا / ۲۳ ساعت قبل / علمی و آموزشی
تقویت آب سبز از اهداف طرح‌های آبخیزداری
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان‌داری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، ذخیره سازی و نفوذ آب سبز را از جمله اهداف و نتایج طرح های آبخیزداری و آبخوان‌داری برشمرد و بر ضرورت تقویت این رویکرد در کشور تاکید کرد.
  وزارت جهاد کشاورزی  مجلس شورای اسلامی  منابع طبیعی و آبخیزداری
در سیل سیستان و بلوچستان ۵۶ مدرسه تخریب و ۲۸۶ مدرسه نیاز به تعمیرات دارد
ایسنا / ۲۳ ساعت قبل / اجتماعی
در سیل سیستان و بلوچستان ۵۶ مدرسه تخریب و ۲۸۶ مدرسه نیاز به تعمیرات دارد
وزیر آموزش و پرورش گفت: در سیل سیستان و بلوچستان بسیاری از فضاها و اماکن آموزشی دچار آسیب شده اند، به گونه ای که ۵۶ مدرسه تخریب و ۲۸۶ مدرسه نیاز به تعمیرات دارند.
  سیلاب در سیستان و بلوچستان  وزیر آموزش و پرورش
خسارت سیلاب در بنت‎
ایرنا / ۲۳ ساعت قبل / عکس
خسارت سیلاب در بنت‎
ایرنا- زاهدان- شهر بنت با 152 روستا و 30 هزار نفر جمیعت در قسمت غربی شهرستان نیکشهر جنوب سیستان و بلوچستان واقع شده است که در سیلاب اخیر به 52 روستا این شهر آسیب وارد شده است. تا چهار روز نخست سیل هیچ راه ارتباطی زمینی با مردم وجود نداشت و تنها با بالگرد به آنها مواد غذایی ارسال می شد.حالا پس از سیلاب بخشی از راههای ارتباطی باز است. در روستاهای شهر بنت به راههای ارتباطی و منازل مسکونی آنها آسیبی زیادی وارد شده است.
  خسارت سیل
افزون بر ۹۱ هزار آسیب دیده سیلاب امدادرسانی شدند
ایرنا / ۲۵ ساعت قبل / اجتماعی
افزون بر ۹۱ هزار آسیب دیده سیلاب امدادرسانی شدند
زاهدان- ایرنا- مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۹۱ هزار و ۹۷۴ نفر آسیب دیده سیلاب از ۲۰ دی تاکنون در این استان توسط نجاتگران هلال احمر امدادرسانی شدند.
  سیستان و بلوچستان  امدادرسانی  جمعیت هلال احمر  مناطق سیل زده  سیل زمستانی در جنوب و جنوب شرقی
جنوب شرق ایران پس از باران/ امدادرسانی به سیل‌زدگان ادامه دارد
مهر / ۲۶ ساعت قبل / اجتماعی
جنوب شرق ایران پس از باران/ امدادرسانی به سیل‌زدگان ادامه دارد
بارندگی‌ها در جنوب شرق کشورمان هم کشته داد و هم خسارات جدی بر جای گذشت، امدادرسانی نیروهای سپاه، ارتش و دستگاه‌های متولی ادامه دارد، روحانی هم از آغاز بازسازی ۱۴ هزار خانه خبر داده است.
  سیل  مناطق سیل زده کشور  سیلاب  استان های کشور  مدیریت بحران  حسن روحانی  رئیس جمهور اسلامی ایران  هلال احمر جمهوری اسلامی ایران  وزارت راه و شهرسازی
وزارت نیرو | بازسازی سردهنه‌های تخریب شده از سیلاب در رودخانه‌های شهرستان فومن
شفقنا / ۲۶ ساعت قبل / اقتصادی
وزارت نیرو | بازسازی سردهنه‌های تخریب شده از سیلاب در رودخانه‌های شهرستان فومن
شفقنا اقتصادی -مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان از بازسازی برخی سردهنه‌های تخریب شده رودخانه‌ها در سیلاب‌های اخیر شهرستان فومن خبر داد. به‌گزارش شفقنا اقتصادی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “وحید خرّمی” افزود: این سر دهنه‌ها با توجه به استفاده از گابیون در دو طرف دیواره و همچنین کف رودخانه، در برابر سیلاب […]
وزیر آموزش وپرورش وارد چابهار شد
ایسنا / ۲۶ ساعت قبل / اجتماعی
وزیر آموزش وپرورش وارد چابهار شد
محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش به منظور بازدید از مناطق سیلزده و بررسی تخریب مدارس و آسیب‌های سیل وارد فرودگاه کنارک شد.
  سیلاب در سیستان و بلوچستان  وزیر آموزش و پرورش  چابهار
اعزام ۲۲ تیم حمایت‌های روانی-اجتماعی به مناطق سیل زده ۳ استان
ایسنا / ۲۷ ساعت قبل / اجتماعی
اعزام ۲۲ تیم حمایت‌های روانی-اجتماعی به مناطق سیل زده ۳ استان
معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی جزئیات اعزام گروه‌های تخصصی حمایت‌های روانی-اجتماعی در قالب طرح «محب» به مناطق سیل‌زده را تشریح کرد.
  سیلاب در سیستان و بلوچستان  سازمان بهزیستی  استانی-اجتماعی
تصاویر / خسارات سیل به عشایر بورک شهرستان نیکشهر
نامه نیوز / ۳۰ ساعت قبل / عکس
تصاویر / خسارات سیل به عشایر بورک شهرستان نیکشهر
درپی بارندگی های اخیر و جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه ها در مناطق جنوبی سیستان وبلوچستان و در شهرستان نیکشهر ضمن تخریب زیرساخت های مناطق عشایری به بخش های کشاورزی و دامی عشایر نیز خسارات جدی وارد گردیده است.
روزنامه اعتماد / ۳۷ ساعت قبل / ...
ارسال محموله 66 تنی کمک‌های امدادی ستاد اجرایی فرمان امام به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان
باحضور رییس ستاد اجرایی فرمان امام محموله بزرگ امدادی و غذایی این ستاد از فرودگاه امام خمینی جهت توزیع در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان به چابهار ارسال شد. محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان امام در آیین ارسال محموله هوایی مواد غذایی و امدادی به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان گفت: این محموله 66 تنی شامل 20 تن غذاهای کنسروی، 20 تن برنج، روغن، آب معدنی، دارو و پتو است. او افزود: پیش از این نیز چند محموله که در قرارگاه امدادی ستاد اجرایی فرمان امام واقع در استان سیستان و بلوچستان دپو شده بود در 9 نقطه سیل‌زده توزیع شد و این محموله نیز به محض ارسال توسط نیروهای جهادی بنیاد احسان بین مردم توزیع خواهد شد. مخبر خاطرنشان کرد: از اولین لحظات وقوع سیل در کنار مردم بودیم و تا برگشت وضعیت …
روزنامه شهروند / ۳۷ ساعت قبل / ...
آموزش امداد وکمک‌های اولیه به بیش از ۸۱‌هزار نفر در فارس
حسین درویشی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس گفت: «۸۱‌هزار و ۷۹۰ نفر در این استان از دوره‌های آموزشی جمعیت هلال‌احمر در ۹ماه گذشته بهره‌مند شده‌اند.» درویشی گفت: «از این تعداد ۷۷‌هزار و ۳۵۰ نفر در دوره‌های آموزش عمومی و همگانی شامل کمک‌های اولیه، پایه داوطلبی، آمادگی در مقابل مخاطرات و همگانی مبتنی بر نیاز شرکت کرده‌اند.» او افزود: «به منظور تربیت امدادگران و نجاتگران در پاسخگویی سریع به حوادث و سوانح، ۴۴۴۰نفر در ۱۶۷ دوره آموزش تخصصی امدادونجات شامل دوره‌های مقدماتی امداد و مقدماتی نجات، پایه اقدامات پیش‌بیمارستانی، حمایت‌های روانی، تغذیه اضطراری، جست‌وجو و نجات در جاده، حمل‌ونقل و جست‌وجو …
روزنامه ابتکار / ۳۸ ساعت قبل / ...
امدادرسانی به سیلزدگان سیستان و بلوچستان تا برگشت شرایط عادی ادامه دارد
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: امدادرسانی به سیل‏زدگان جنوب این استان تا برگشت شرایط عادی باید با قوت ادامه داشته باشد؛ زیرا زندگی مردم به مخاطره افتاده و نیاز به امدادرسانی دارند. احمدعلی موهبتی، روز یکشنبه(دیروز) در حاشیه بازدید از مناطق سیلزده جنوب سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اقدامات انجام شده به روستاهایی که در معرض سیل قرار گرفتند با توجه به میزان خسارت و نبود راه دسترسی کافی نیست و باید بیشتر شود. وی ادامه داد: امدادرسانی به وسیله بالگرد در جنوب سیستان و بلوچستان محدود است و انجام خدمات و توزیع اقلام به سختی انجام می‌شود. استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تصمیم بر آن شد که با استفاده از تراکتور و ماشین‏آلات سنگین به روستاهایی که امکان دسترسی با این وسایل وجود دارد کمک‏رسانی …
روزنامه ابتکار / ۳۸ ساعت قبل / ...
سیل‌های هدر رفته!
گروه جامعه: بند، جوی، خندق، مسیل، هوتک، قنات، کاریز و... ایران سرزمینی است که بخش بزرگی از آن گرم و کم‌باران محسوب می‌شود. همین است که واژگان قدیمی و راهکارهای تاریخی مدیریت آب در آن فراوانند. ایرانی‌ها در گذشته ارزش آب را به‏درستی درک کرده بودند و به همین دلیل برای حفظ قطره‏قطره این مایه حیات – که در اشتباهی درست «مایع حیات» هم خوانده می‌شود – برنامه‌ریزی می‌کردند. اما امروز چه؟ با بروز سیل‌های متعدد و مکرر در نقاط گوناگون ایران به‏ویژه در یکی دو سال گذشته، چقدر توانسته‌ایم از این حجم بالای آب استفاده کنیم؟سال‌هاست که شعارهایی مثل «آب را هدر ندهیم» و «آب هست، ولی کم هست» را در پیام‌های گوناگون دیده و شنیده‌ایم. کم‌آبی چنان مشکل بزرگی است که برخی تحلیلگران، جنگ‌های آینده را بر سر آب می‌دانند. …
از
ایسنا / ۴۴ ساعت قبل / اجتماعی
از "درخواست برای اهدای خون" تا "آخرین مهلت به متقاضیان بسته معیشتی"
آخرین مهلت به پزشکان برای ثبت‌نام کارتخوان، لزوم اتمام پروژه‌های عمرانی نیمه تمام پایتخت، پذیرش معتادان بی‌خانمان در مراکز بهزیستی، تعطیلی نوبت عصر مدارس شهرستان‌های تهران و.... عناوین برخی از مهم‌ترین اخبار امروز تحریریه اجتماعی ایسنا هستند.
  بسته اجتماعی ایسنا  روز هوای پاک  فرو ریختن ساختمان پلاسکو  سیلاب در هرمزگان  کارتخوان پزشکان  اهدای خون  تعطیلی مدارس  بسته معیشتی  سم آفلاتوکسین  لبنیات
ارسال کمک‌های صندوق بازنشستگی کشوری به مناطق سیل زده جنوب شرق
ایسنا / ۴۶ ساعت قبل / اجتماعی
ارسال کمک‌های صندوق بازنشستگی کشوری به مناطق سیل زده جنوب شرق
در اجرای مصوبات ستاد ویژه کمک‌های واحدهای ستادی، سازمان‌ها، صندوق‌ها و شرکت‌های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمکهای مالی و کالایی صندوق بازنشستگی کشوری به مناطق آسیب دیده از سیل در استان‌های جنوب شرق کشور ارسال شد.
  سیلاب در سیستان و بلوچستان  سیل
بیشتر مردم ایران درباره خطر سیل آموزش ندیده‌اند
ایرنا / ۴۶ ساعت قبل / فرهنگی و هنری
بیشتر مردم ایران درباره خطر سیل آموزش ندیده‌اند
تهران-ایرنا- پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات نتایج نظرسنجی مردادماه درباره سیل را منتشر کرد و بر این اساس ۷۶.۷ درصد پاسخگویان، گفته‌اند که تاکنون آموزشی درباره خطرات سیلاب ندیده‌اند.
  خسارت سیل  نظرسنجی در ایران  ایران  پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات  مناطق سیل زده  سیل  خسارات سیل
برآورد خسارت ۷۴۰ میلیارد تومانی سیلاب به کشاورزی سیستان
مهر / ۴۷ ساعت قبل / اقتصادی
برآورد خسارت ۷۴۰ میلیارد تومانی سیلاب به کشاورزی سیستان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون میزان خسارات وارده به زیربخش‌های کشاورزی این استان، ۷۴۰میلیارد تومان برآورد شده است.
  وزارت جهاد کشاورزی  چابهار  قصرقند  سیلاب  سیستان و بلوچستان
پس‌فردا، دانش آموزان در «سیل مهربانی همکلاسی‌ها» به سیل‌زدگان کمک می‌کنند
ایسنا / ۴۷ ساعت قبل / اجتماعی
پس‌فردا، دانش آموزان در «سیل مهربانی همکلاسی‌ها» به سیل‌زدگان کمک می‌کنند
پس فردا، سه شنبه، اول بهمن ماه، دانش آموزان سراسر کشور در قالب طرح «سیل مهربانی همکلاسی‌۲» به یاری مردم و دانش آموزان مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان می‌شتابند.
  سیلاب در سیستان و بلوچستان  سیل  سیل مهربانی همکلاسی ها
سه نماینده آموزش و پرورش برای امدادرسانی به مناطق سیل‌زده منصوب شدند 
ایسنا / ۴۷ ساعت قبل / اجتماعی
سه نماینده آموزش و پرورش برای امدادرسانی به مناطق سیل‌زده منصوب شدند 
طی احکام جداگانه‌ای توسط وزیر آموزش‌وپرورش، «نماینده مقیم وزیر آموزش‌وپرورش در مناطق آسیب‌دیده از سیل»، «هماهنگ‌کننده استان‌های معین»، «مسئول امور هماهنگی امدادرسانی وزارت آموزش‌وپرورش در مناطق آسیب‌دیده» در حادثه سیل استان و سیستان و بلوچستان منصوب شدند.
  آموزش و پرورش  سیلاب در سیستان و بلوچستان  سیل
پیش‌بینی طوفان و سیل برای ایالت‌های سوخته استرالیا
ایسنا / ۲ روز قبل / اجتماعی
پیش‌بینی طوفان و سیل برای ایالت‌های سوخته استرالیا
کارشناسان وقوع طوفان‌های شدید را در ایالت "ویکتوریا"ی استرالیا که پیش از این درگیر آتش‌سوزی‌های شدید بود پیش‌بینی کرده‌اند که ممکن است به جاری شدن سیلاب در این ایالت منجر شود.
  استرالیا  آتش سوزی  طوفان
آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده/ میزان خسارت به هزار میلیارد تومان رسید
رویداد 24 / ۲ روز قبل / اجتماعی
آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده/ میزان خسارت به هزار میلیارد تومان رسید
معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از بازگشایی راه ۲۴ روستای مسدود در اثر سیلاب سیستان و بلوچستان تا پایان امشب (یکشنبه، ۲۹ دیماه) خبر داد.
  سیل و آبگرفتگی  سیل سیستان و بلوچستان
33 هزار هکتار اراضی کشاورزی را سیلاب بلعید/خسارت ها به زمین های زراعی جبران ناپذیر است
ایسنا / ۲ روز قبل / ...
33 هزار هکتار اراضی کشاورزی را سیلاب بلعید/خسارت ها به زمین های زراعی جبران ناپذیر است
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بارش های سنگین و سیلابی سبب نابودی حدود 33 هزار هکتار اراضی کشاورزی جنوب استان شد که خسارت وارد شدن به 7002 هکتار از باغات و 26 هزار هکتار زمین های زراعی جبران ناپذیر است.
  سیلاب در سیستان و بلوچستان  استاندار  مهندس موهبتی  بارش برف و باران
سیستان و بلوچستان/ آب پرحجم پشت سدها و بندسارها در وضعیت هشدار است
شفقنا / ۲ روز قبل / ...
سیستان و بلوچستان/ آب پرحجم پشت سدها و بندسارها در وضعیت هشدار است
شفقنا- شرایط سیستان و بلوچستان هنوز عادی نشده و مردم درگیر مشکلات و مسائل حاصل از سیلاب هستند نیروهای امدادی در حال کمک رسانی هستند امید می رود شرایط استان به زودی به حالت عادی برگردد. در ادامه چکیده اخبار مرتبط با سیلاب اخیر و لینک کامل خبر به حضورتان تقدیم می‌شود. ایسنا نوشت: در کنار اطلاع رسانی‌های گسترده فرمانداری، […]
  آب پرحجم پشت سدها  خطر سیلابی شدن  سیستان و بلوچستان  سیل سیستان و بلوچستان  هشدار در منطقه سیل زده
استرالیا در مصاف آب و آتش
مهر / ۲ روز قبل / بین‌المللی
استرالیا در مصاف آب و آتش
سه ایالت شرقی استرالیا پس از هفته‌ها مواجهه با آتش سوزی جنگل ها، اکنون گرفتار سیلاب شده‌ است.
  سیل  آتش سوزی  استرالیا
اتخاذ سه راهکار اساسی برای افزایش تاب‌آوری راه‌های استان هرمزگان
مهر / ۲ روز قبل / اقتصادی
اتخاذ سه راهکار اساسی برای افزایش تاب‌آوری راه‌های استان هرمزگان
جاسک - وزیر راه و شهرسازی از اتخاذ سه راهکار اساسی برای افزایش تاب‌آوری راه‌های استان هرمزگان در برابر سیلاب خبر داد.
  محمد اسلامی  وزارت راه و شهرسازی  سیلاب  فرمانداری جاسک
روستائیان خاش در شرایط دشوار برف و باران به حمایت نیاز دارند
ایسنا / ۲ روز قبل / ...
روستائیان خاش در شرایط دشوار برف و باران به حمایت نیاز دارند
شرایط سیستان و بلوچستان هنوز عادی نشده و مردم درگیر مشکلات و مسائل حاصل از سیلاب هستند نیروهای امدادی در حال کمک رسانی هستند امیذ می رود شرایط استان به زودی به حالت عادی برگردد. در ادامه چکیده اخبار مرتبط با سیلاب اخبر و لینک کامل خبر به حضورتان تقدیم می‌شود.
  سیلاب در سیستان و بلوچستان  بارش برف و باران
هر آنچه در دلگان برای مقابله با بحران سیلاب انجام شد
ایسنا / ۲ روز قبل / ...
هر آنچه در دلگان برای مقابله با بحران سیلاب انجام شد
در کنار اطلاع رسانی های گسترده فرمانداری، مشارکت و همراهی رسانه ها و امامان جمعه، تعطیلی مدارس، گسترده کردن خدمات، آمادگی کامل اعضای ستاد مدیریت بحران خسارت های ناشی از بارش های سنگین و سیلابی در دلگان کاهش یافت و به فضل پروردگار این سیلاب تلفات جانی به دنبال نداشت و جان 80 هزار انسان از خطرات سیلاب نجات یافت.
  سیلاب در سیستان و بلوچستان  شهرستان دلگان  خسارت کشاورزی  تعطیلی مدارس خاش و دلگان به علت بارندگی شدید
وزیر نیرو: ذخیره 1.3 میلیارد متر مکعب آب شیرین نشان‌ از عملکرد دقیق در سیلاب است
تسنیم / ۲ روز قبل / اقتصادی
وزیر نیرو: ذخیره 1.3 میلیارد متر مکعب آب شیرین نشان‌ از عملکرد دقیق در سیلاب است
وزیر نیرو گفت: وجود بیش از یک میلیارد و 300 میلیون متر مکعب آب شیرین در مخازن استان سیستان و بلوچستان و نبود خسارت جانی در اثر این سیلاب، حاکی از این است که توانسته‌ایم به نسبت سیلاب‌های گذشته دقیق‌تر عمل کنیم.
۱۱۸ سورتی پرواز در مناطق سیلزده سیستان و بلوچستان انجام شد
ایرنا / ۲ روز قبل / اجتماعی
۱۱۸ سورتی پرواز در مناطق سیلزده سیستان و بلوچستان انجام شد
زاهدان- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: نیروهای هلال احمر استان با ۲ فروند بالگرد همزمان با سیلاب برای امدادرسانی به مردم گرفتار در سیل تاکنون افزون‌بر ۱۱۸ سورتی پرواز انجام دادند.
  سیستان و بلوچستان  امدادرسانی  جمعیت هلال احمر  اسکان اضطراری  سیل زمستانی در جنوب و جنوب شرقی
تمام امکانات مجموعه در جهت تامین نیازهای سیل زدگان قرار گرفته است
ایسنا / ۲ روز قبل / اجتماعی
تمام امکانات مجموعه در جهت تامین نیازهای سیل زدگان قرار گرفته است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: حسب دستور و تأکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از لحظات اولیه وقوع سیل در استان‌ سیستان وبلوچستان تمام امکانات زیر مجموعه‌های وزارتخانه در اختیار تأمین نیازهای هموطنان سیل زده قرار گرفته و تا رفع نیازها، کمک رسانی ادامه می‌یابد.
  سیلاب در سیستان و بلوچستان  اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان
وضعیت روستاهای سیل زده «جاسک» یک هفته پس از سیل
ایسنا / ۲ روز قبل / اجتماعی
وضعیت روستاهای سیل زده «جاسک» یک هفته پس از سیل
سیل ویرانگر که از پنج شنبه(19 دی ماه) تا یک شنبه(۲۲ دی ماه) در شرق هرمزگان وجود داشت، باعث ایجاد خسارت‌های فراوانی به زیر ساخت‌های ارتباطی، برق، مسکن، آب و… برای روستاییان جاسک و بشاگرد شد. این تصاویر وضعیت روستاهای «سدیچ،کروچ و گِشمی» در شهرستان جاسک را نشان می‌دهد.
  استانی-عکس  اخبار عکس - هرمزگان  منطقه هرمزگان  جاسک  سیلاب در هرمزگان  اخبار شهرستان‌ها - هرمزگان  استانی-شهرستانها
روزنامه شهروند / ۲ روز قبل / ...
مناطق سیل‌زده استان در رصد مسئولان ارشد
نماینده ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به منظور بازدید از مناطق سیل‌زده صبح امروز به استان سیستان‌وبلوچستان سفر می‌کند. ‏به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین معزی نماینده رهبر معظم ‏انقلاب در جمعیت هلال‌احمر با صدور ماموریت ویژه از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی روز یکشنبه به منظور بازدید از ‏مناطق سیل‌زده در استان سیستان‌وبلوچستان و بررسی روند امدادرسانی به سیل‌زدگان به منطقه سفر می‌کند‎. دیدار با مسئولان ‏استان و دیگر مقامات دستگاه‌های خدمات‌رسان برنامه‌های سفر نماینده ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به استان سیستان‌وبلوچستان است‎. …
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
آماده‌باش برای برف ۱۰ سانتیمتری در پایتخت
مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی از احتمال نشستن برف ۴ تا ۱۰ سانتیمتری در پایتخت خبر داد و گفت: در مناطق سیل‌زده ممکن است بارش برای کسانی که در چادر اسکان یافته‌اند مشکل‌ساز باشد.مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور درباره میزان بارش برف و باران و تعطیلی احتمالی در شهر تهران به خبرنگار مهر گفت: عمده فعالیت سامانه بارشی کنونی در شهر تهران، امشب و فردا صبح است و انتظار داریم در مناطق شمالی شهر نسبت به مناطق جنوبی بارش برف بیشتری داشته باشیم.صادق ضیاییان افزود: در مورد انتظارمان برای میزان بارش، برف میزان دقیقی را نمی‌توانیم بگوییم، اما بر اساس چیزی که اکنون در نقشه‌ها مشاهده می‌شود انتظار داریم بین ۴ تا ۸ میلیمتر بارش داشته باشیم. وی در پاسخ به اینکه بارش ۴ تا ۸ میلیمتری برای تهران …
طرح روز/ زیست بوم
روزنامه همشهری / ۲ روز قبل / ...
طرح روز/ زیست بوم
کارشناسان: به رغم بارش‌های متعدد و جاری شدن سیلاب در کشور ایران همچنان با بحران کم‌آبی مواجه است
روزنامه همشهری / ۲ روز قبل / ...
آثار تاریخی سیستان و بلوچستان خسارت ندیدند
مدیر اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سیستان‌وبلوچستان اعلام کرد که در سیلاب اخیر تنها خسارت کمتر از 5درصدی به کوه خواجه و خانه تاریخی شمسی این استان وارد شده‌است و دیگر آثار تاریخی سیستان و بلوچستان آسیب ندیده‌اند. علیرضا جلال‌زایی به ایسنا گفت: تلاش شد با کشیدن روکش بر این آثار، مشکلات موجود برطرف شود و آسیب‌های وارده به این دو اثر تاریخی نیز بیشتر به سیلاب بهار مرتبط است و مرمت‌ آنها ادامه دارد. او البته از آسیب گسترده به کارگاه‌های صنایع‌دستی استان سیستان ‌و بلوچستان در اثر سیلاب …
پرداخت بیش از ۱۸۰ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به سیل‌زدگان
مشرق / ۲ روز قبل / اجتماعی
پرداخت بیش از ۱۸۰ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به سیل‌زدگان
شبکه بانکی برای جبران خسارت های ناشی از سیل فروردین ۹۸ در همه استان‌های آسیب دیده برای بازسازی اماکن مسکونی ۱۸۰ هزار و ۶۸۶ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه و ۱۸ هزار و ۲۱۶ میلیارد ریال یارانه پرداخت کرده است.
  بانک مرکزی  سیل  سیل زدگان  سیلاب  مناطق سیل زده  اخبار حوادث
استاندار سیستان و بلوچستان خسارت سیل را بیش‌از ۳هزار میلیارد تومان اعلام کرد
انتخاب / ۲ روز قبل / ...
استاندار سیستان و بلوچستان خسارت سیل را بیش‌از ۳هزار میلیارد تومان اعلام کرد
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سیلاب ۲۰ تا ۲۲ دی در این استان سبب بروز خسارت بیش‌از سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به بخش‌های مختلف زیربنایی، کشاورزی و واحدهای مسکونی منطقه شده است.
اعزام تجهیزات و امکانات شهرداریهای کشور به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان
ایسنا / ۲ روز قبل / اجتماعی
اعزام تجهیزات و امکانات شهرداریهای کشور به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از اعزام کاروان‌های شهرداری‌های کشور شامل تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای انجام فعالیت‌های امدادی و عمرانی به مناطق سیلزده استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
  سیلاب در سیستان و بلوچستان  وزارت کشور  سازمان شهرداریها
وضعیت «بشاگرد» پس از ۹ روز همچنان بحرانی است +فیلم
مشرق / ۲ روز قبل / اجتماعی
وضعیت «بشاگرد» پس از ۹ روز همچنان بحرانی است +فیلم
امام جمعه شهرستان بشاگرد تصریح کرد: وضعیت بشاگرد پس از گذشت ۹ روز از سیل اخیر همچنان بحرانی است.
  سیل  سیل زدگان  سیلاب  مناطق سیل زده  بشاگرد  اخبار حوادث  حوادث
احتمال وقوع سیلاب‌های جدید در ماه‌های آینده
مشرق / ۲ روز قبل / اجتماعی
احتمال وقوع سیلاب‌های جدید در ماه‌های آینده
در حال حاضر بیش از ۵۲ درصد از ظرفیت سدهای کشور پر است و ۴۸ درصد از ظرفیت مخازن سدهای کشور خالی است.
  اخبار حوادث  سیلاب  سازمان هواشناسی  ایران
کمک ۳۲۴ میلیون تومانی نمازگزاران استان تهران به سیل‌زدگان
ایسنا / ۲ روز قبل / اجتماعی
کمک ۳۲۴ میلیون تومانی نمازگزاران استان تهران به سیل‌زدگان
مدیرکل کمیته امداد استان تهران از کمک ۳۲۴ میلیون تومانی نمازگزاران استان به هموطنان سیل‌زده در استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: این کمک‌ها در نماز جمعه شهر تهران و شهرستانهای استان دریافت شده است.
  سیلاب  کمیته امداد امام خمینی
بازگشایی مدارس روستاهای سیل زده جاسک توسط نیروی دریایی سپاه+ فیلم و عکس
فارس / ۲ روز قبل / سیاسی
بازگشایی مدارس روستاهای سیل زده جاسک توسط نیروی دریایی سپاه+ فیلم و عکس
فعالیت مدارس روستاهای سیل زده شهرستان جاسک که دچار آبگرفتگی و سیلاب شده بودند، با تلاش پرسنل نیروی دریایی سپاه پس از یک هفته به تعطیلی از سر گرفته شد.
برقراری بیمه بیکاری برای بیمه‌شدگان بیکار شده سیستان و بلوچستان
ایسنا / ۳ روز قبل / اجتماعی
برقراری بیمه بیکاری برای بیمه‌شدگان بیکار شده سیستان و بلوچستان
سازمان تامین اجتماعی با صدور اطلاعیه‌ای از برقراری بیمه بیکاری برای بیمه شدگان بیکار شده سیستان و بلوچستان خبر دادو
  بیمه بیکاری  سیلاب  استانی-اجتماعی
سیل به سدها کاری نداشت
ایسنا / ۳ روز قبل / اقتصادی
سیل به سدها کاری نداشت
مدیریت سیلاب از طریق سدهای استان سیستان و بلوچستان پس از وقوع سیل به‌خوبی انجام شده و در حال حاضر این سدها بدون هیچ خسارت و آسیبی به طور کامل در مدار بهره‌برداری قرار دارند.
  سیلاب در سیستان و بلوچستان  سد
تدوین طرح سند پیشگیری و کاهش خسارات سیلاب در گیلان
ایسنا / ۳ روز قبل / ...
تدوین طرح سند پیشگیری و کاهش خسارات سیلاب در گیلان
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از تدوین طرح سند پیشگیری و کاهش خسارات سیلاب در راستای پیشگیری و کاهش خسارت ها در استان خبر داد و گفت: تمام دستگاه های مربوط در این زمینه می توانند نقش آفرینی کنند.
  استانی-اجتماعی  سیلاب  مدیریت بحران
سد «سرنی» دشت میناب را از سیل نجات داد/ کمک نیروگاه‌های برقابی به نیروگاه‌های حرارتی در زمستان
فارس / ۳ روز قبل / اقتصادی
سد «سرنی» دشت میناب را از سیل نجات داد/ کمک نیروگاه‌های برقابی به نیروگاه‌های حرارتی در زمستان
مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب با بیان اینکه در سیلاب هرمزگان سد «سرنی»‌ دشت میناب را نجات داد،‌گفت: نیروگاه‌های برقابی به دلیل کمبود سوخت گاز به کمک نیروگاه‌های گازی آمده و به شبکه سراسری برق می‌دهند.
هشدار پلیس نسبت به ماهی‌گیری کلاهبرداران از سیل
ایسنا / ۳ روز قبل / اجتماعی
هشدار پلیس نسبت به ماهی‌گیری کلاهبرداران از سیل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا نسبت به سوءاستفاده کلاهبرداران اینترنتی در پوشش کمک های مالی به سیل زدگان استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان هشدار داد.
  فتا  سیلاب در سیستان و بلوچستان  سیلاب در هرمزگان  کلاهبرداری  پلیس فتا
توزیع غذای گرم در مناطق سیل‌زده توسط شستا
ایسنا / ۳ روز قبل / اجتماعی
توزیع غذای گرم در مناطق سیل‌زده توسط شستا
بسیجیان شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، طبخ و توزیع غذای گرم میان هموطنان سیل زده را با ۱۰۸۰ غذا در روستای عورکی آغاز کردند.
  سازمان تامین اجتماعی  سیلاب در سیستان و بلوچستان
۲۰۰ کلاس درس مدارس سیستان و بلوچستان غیرقابل استفاده هستند
ایسنا / ۳ روز قبل / اجتماعی
۲۰۰ کلاس درس مدارس سیستان و بلوچستان غیرقابل استفاده هستند
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: ۲۰ کامیون تجهیزات به ارزش ۳ میلیارد تومان بین مدارس مناطق سیل‌زده جنوب سیستان و بلوچستان توزیع شد.
  سیلاب در سیستان و بلوچستان  استانی-اجتماعی  سازمان نوسازی مدارس
سیلاب ۳۴۵ کیلومتر راه آسفالته جنوب کرمان را تخریب کرد
ایرنا / ۳ روز قبل / اقتصادی
سیلاب ۳۴۵ کیلومتر راه آسفالته جنوب کرمان را تخریب کرد
جیرفت - ایرنا - معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با بیان اینکه دولت با تمام توان برای بازسازی و ترمیم اصولی محورهای خسارت دیده از سیلاب تلاش می‌کند گفت: سیلاب اخیر به ۳۴۵ کیلومتر راه آسفالته در جنوب استان کرمان خسارت وارد کرده است.
  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای  کرمان  سیلاب  جیرفت  سیل زمستانی در جنوب و جنوب شرقی
چگونه باران‌های سیل‌آسا را هدر ندهیم؟
ایسنا / ۳ روز قبل / اجتماعی
چگونه باران‌های سیل‌آسا را هدر ندهیم؟
ایران درحالی چهارمین کشور سیل خیز دنیا است که از طرفی جزو مناطق خشک و کم بارش در زمین نیز به حساب می‌آید. بسیاری بر تبدیل تهدید سیل به فرصتی برای مقابله با خشکسالی‌های کشور تاکید می‌کنند اما به جز سدسازی که این روزها حواشی محیط زیستی زیادی دارد چه راهکارهای دیگری برای جمع‌آوری بارش‌های سیل‌آسا وجود دارد؟
  سیلاب در سیستان و بلوچستان  سیلاب در هرمزگان  سیل  آبخیزداری  آبخوان‌داری  حوضه آبخیز
گزارش ایسنا از آخرین وضعیت مناطق سیل زده در هرمزگان
ایسنا / ۳ روز قبل / ...
گزارش ایسنا از آخرین وضعیت مناطق سیل زده در هرمزگان
سیل ویرانگر که از پنج شنبه هفته گذشته تا یک شنبه در شرق هرمزگان وجود داشتT باعث ایجاد خسارت های فراوانی به زیر ساخت های ارتباطی، برق، مسکن، آب و… برای روستاییان جاسک و بشاگرد شد.هر چند که از روزهای اولیه پس از فروکش کردن بارندگی و طغیان رودخانه ها، امدادرسانی توسط ستاد بحران استان، هلال احمر، نیروهای سپاه و بسیج و ارتش با سه بالگرد آغاز شده است اما همچنان روستاهایی وجود دارد که در سیلاب های اخیر به شدت آسیب دیده اند.
  استانی-شهرستانها  اخبار شهرستان‌ها - هرمزگان  استانی-اجتماعی  اخبار اجتماعی - هرمزگان  سیلاب در هرمزگان
واریز تا یک‌میلیون تومان به حساب مددجویان سیل‌زده بهزیستی + جزییات
ایسنا / ۳ روز قبل / اجتماعی
واریز تا یک‌میلیون تومان به حساب مددجویان سیل‌زده بهزیستی + جزییات
رئیس ستاد بحران سازمان بهزیستی کشور از ‌واریز کمک هزینه‌ای از سوی…
  سازمان بهزیستی  سیلاب در سیستان و بلوچستان  سیل  استانی-اجتماعی
سیلاب افزون‌بر ۲۳ میلیارد ریال به کشاورزان بمپوری خسارت زد
ایرنا / ۳ روز قبل / اقتصادی
سیلاب افزون‌بر ۲۳ میلیارد ریال به کشاورزان بمپوری خسارت زد
زاهدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی بمپور در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: سیلاب بیش‌از ۲۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال به بخش کشاورزی این شهرستان خسارت وارد کرد.
  سیستان و بلوچستان  خسارت سیل  کشاورزی  بمپور  سیل زمستانی در جنوب و جنوب شرقی
دنیای اقتصاد / ۳ روز قبل / اقتصادی
برآورد خسارات سیل به زیربخش‌های کشاورزی
در پی وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان که باعث طغیان رودخانه‌های محلی و وقوع سیلاب شد، سرپرست وزارت جهادکشاورزی با دستور ویژه‌ای هیاتی را به سرپرستی معاون آب و خاک این وزارتخانه به سیستان اعزام کرد.
آبخیزداری، 80 درصد سیلاب‌ها را مهار کرد
روزنامه همشهری / ۳ روز قبل / ...
آبخیزداری، 80 درصد سیلاب‌ها را مهار کرد
الهام مصدقی راد- خبر‌نگار پس از سیلاب بهاری در سال‌جـــاری، سازمان جنگل‌هــا، ‌مراتـــع و آبخیزداری کشور اعلام کرد، در نقاطی که فعالیت‌های آبخیزداری و آبخوانداری به اجرا درآمده بود، ‌خسارات سیلاب کمتر بود. کارشناسان و متخصصان حوزه آب نیز معتقدند، آنچه نقش مؤثری در کنترل سیلاب دارد فعالیت‌های مرتبط با آبخیزداری است. سیستان و بلوچستان از هفته گذشته درگیر سیلاب بود و حدود 400روستای این استان در محاصره سیلاب قرار دارند. سیستان و بلوچستان ازجمله استان‌هایی است که ‌در اولویت پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری …
روزنامه همشهری / ۳ روز قبل / ...
سیلاب به غرب ایران رسید
با ورود سامانه بارشی جدید به کشور، بارش‌ها از صبح دیروز در غرب و جنوب غرب ایران شدت یافته و براساس آنچه کارشناسان هواشناسی اعلام کرده‌اند، شدت بارش‌ها در غرب کشور از امروز باعث اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی و ایجاد سیلاب در غرب و جنوب غرب کشور می‌شود. مرتضی ضرابی، کارشناس هواشناسی به مهر گفت: با ورود سامانه بارشی در مناطق مختلفی از استان‌های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، زنجان، قزوین، کردستان و مرکزی بارش برف نیز گزارش شده است. او افزود: پیش‌بینی می‌شود روز شنبه به‌تدریج با گسترده‌تر شدن این …
روزنامه شهروند / ۳ روز قبل / ...
ورود سامانه بارشی به کشور
[شهروند] کارشناس سازمان هواشناسی می‌گوید شدت بارش‌های امروز می‌تواند باعث اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی و ایجاد سیلاب و روان آب در غرب و جنوب غرب کشور شود.مرتضی ضرابی در این باره گفت: «با ورود سامانه بارشی از صبح دیروز، جمعه، در مناطق مختلفی از آذربایجان غربی، شرقی، زنجان، قزوین، کردستان و مرکزی بارش برف گزارش شده است. پیش‌بینی می‌کنیم به تدریج در روز شنبه با گسترده‌تر شدن این سامانه بیشتر نقاط نیمه غربی و مرکز کشور و همین طور دامنه‌های جنوبی البرز از جمله تهران، از بارش‌های این سامانه بهره‌مند شوند.» به گزارش مهر، این کارشناس سازمان هواشناسی، گفت: «شدت بارش‌ها امروز شنبه، در غرب و جنوب غرب کشور خواهد بود و در برخی نقاط …
وزارت جهاد کشاورزی: یک میلیون رأس دام در سیستان و بلوچستان درگیر سیل هستند
انتخاب / ۳ روز قبل / ...
وزارت جهاد کشاورزی: یک میلیون رأس دام در سیستان و بلوچستان درگیر سیل هستند
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: حدود یک میلیون رأس دام تحت تأثیر سیلاب قرار گرفته و علوفه یا محل نگهداری آنها از بین رفته است.
پنج سد در سیلاب اخیر سرریز کرد
خبرآنلاین / ۳ روز قبل / اقتصادی
پنج سد در سیلاب اخیر سرریز کرد
ایرنا نوشت: پنج سد جگین در استان هرمزگان، پیشین، خیرآباد، شی کلک و زیردان در استان سیستان و بلوچستان براثر بارندگی‌های اخیر سر ریز کرد.
  استان هرمزگان  سیل  سد آبی