سه شنبه, ۶ آبان, ۱۳۹۹ / 27 October, 2020
قرائت قرآن
ترتیل صفحه ۵۱۷ قرآن کریم+فیلم و متن آیات
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / قرآن / آیات / پیامبر / ترتیل
ترتیل صفحه ۵۱۷ قرآن کریم+فیلم و متن آیات
پیامبر (ص) می‌فرمایند: «اَدِّبوا اَولادَکُم عَلی ثَلاثِ خِصالٍ : حُبِّ نَبِیِّکُم وَ حُبِِّ اَهلِ بَیتِهِ وَ قِراءَةِ القُرآنِ» فرزندان خود را برسه خصلت تربیت کنید، دوستی پیامبرتان و دوستی اهل بیتش و قرائت قرآن.
ائمه(ع) اصرار و تأکیدی بر قرائت حفص نداشته‌اند
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / استانی-فرهنگی و هنری / قرآن کریم / قرائت قرآن / منطقه قم / امام رضا (ع)
ائمه(ع) اصرار و تأکیدی بر قرائت حفص نداشته‌اند
استاد دانشگاه آزاد اسلامی گفت: قرائت رایج در دوران ائمه(ع) لزوماً حفص نبوده و ائمه معصومین(ع) نیز بر آن اصرار و تأکیدی نداشته‌اند.
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
نخستین دادگاه جرم سیاسی
چنانکه اخبار منتشر شده از دادگاه رسیدگی به این ماجرا نشان می‌دهند اما هیات منصفه این دادگاه، علیرضا زاکانی را در طرح این موضوعات بی‌گناه دانسته و او را از اتهام وارده تبرئه کرده‌اند.  البته باوجود اینکه قرار بود دادگاه‌های جرایم سیاسی به شکلی علنی برگزار شوند، اما چنانکه به نظر می‌رسد، حداقل رسانه‌ها برای حضور در این دادگاه دعوت نشده‌اند. تمام آنچه از این دادگاه منتشر شده، خبری است که سخنگوی هیات منصفه جرایم مطبوعاتی و سیاسی روز گذشته و البته یک روز پس از برگزاری دادگاه گفته است. خبر منتشر شده در خبرگزاری‌ها هم همان است که مرکز رسانه قوه قضاییه در اختیار رسانه‌ها قرار داده و در واقع همان صحبت‌های آقای سخنگوست که از «برگزاری اولین جلسه …
جُستاری در تبیین ابعاد موسیقاییِ استاد شجریان
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
جُستاری در تبیین ابعاد موسیقاییِ استاد شجریان
استاد محمد رضا شجریان شخصیتی چند بعدی و بسیار اثرگذار است. با این حال نام او بیش از هر چیز با موسیقی ایرانی درآمیخته است. پویا سرایی استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه موسیقی در این مطلب به بررسی به تببین مهم‌ترین دلایل جایگاه بی‌بدیل و برجسته شجریان در موسیقی ایرانی پرداخته است. دلایلی که فن آموختگی، آشنایی کافی با موسیقی سازی، آشنایی با هنرهای مختلف سنتی ایران، آشنایی با موسیقی نواحی ایران، آشنایی با موسیقی و قرائت قرآن و ... از مهم‌ترین آن‌هاست.
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
از شجریان آموختم باید پایداری کرد و برای ارزش‌ها و اصول خود منزلت قائل بود
نام شجریان همیشه برای من با دو حس متفاوت همراه بوده است، یکی شادمانی و انبساط خاطر از اینکه مدتی از زندگی‌ام در بخش‌هایی از کار‌های مدیریتی و فعالیت‌هایم با مردی آشنا و همراه بودم که هر لحظه در کنارش و با او بودن برایت درسی است و هر دم از آن فرصتی است که بدانی آدم‌های بزرگ را چگونه می‌بایست درک حضور کرد و اینکه در شاهنامه تاریخ هنر موسیقی این سرزمین او همانند رستم است که صاعقه‌وار و ناگهانی فضای شناخت و معرفت تو را روشن و درخشان می‌کند و تو بی‌هیچ توجهی نمی‌دانی که این درخشش با چه سرعت عجیبی به دست زمان سپرده می‌شود هرچند برای تنفس در لحظه لحظه‌های آن چقدر احساس خوشبختی و نشاط داری و دیگری احساس تأسف از اینکه چقدر سریع و بی‌امان …
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
شجریان و آزادی انتقاد
درباره شخصیت استاد آواز و موسیقی سنتی ایران مرحوم محمدرضا شجریان چند نکته قابل ذکر است. او خواندن را به خاطر تربیت خانوادگی از قرائت قرآن و دعا آغاز کرد. سپس به خاطر استعداد ذاتی خود وارد فن آواز شد، یعنی اولا این استعداد خود را کشف کرد و ثانیا آن را رشد داد و شکوفا کرد و هدر نداد. چه بسیار انسان‌هایی که استعدادهایی در فنی دارند و آن را معطل می‌گذارند و بر باد می‌دهند. اما این شکوفا کردن استعداد باید براساس علم و راهنمایی اساتید مسلم آن فن انجام شود و شجریان درست همین کار را کرد و آواز و موسیقی را به عنوان یک فن و علم دنبال کرد و سال‌ها در این راه زحمت کشید و موسیقی سنتی ایران را از گزند تندباد موسیقی‌های بازاری و غربی حفظ کرد و راه اساتید این فن را ادامه داد. در سال‌های …
۱۳۹۹/۰۷/۱۷
قرائت قرآن شجریان در مراسم ختم پدر - سال 75 (فیلم)
آیات ۱۲-۳۱ سوره الرحمن را با صدای استاد شجریان بشنوید.
(ویدئو) قرآن خوانی نخست وزیر مالزی با همسرش
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / نخست وزیر / مالزی / قرآن کریم
(ویدئو) قرآن خوانی نخست وزیر مالزی با همسرش
ویدئویی از محی‌الدین یاسین نخست‌ وزیر مالزی در حال قرائت قرآن با همسرش در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود.
۱۳۹۹/۰۷/۱۱ / شهید حمیدرضا نظام / هشت سال دفاع مقدس
خواننده اُپرایی که فرمانده میدان‌های نبرد شد/در جبهه سیب‌زمینی پوست می‌کنم!
به گزارش تا شهدا؛ شهید حمیدرضا نظام از جمله شهدایی است که به جز حفظ و قرائت قرآن به فعالیت‌های هنری مشغول بود و گاهی هم دست به قلم می‌شد و شعر می‌سرود. معروف‌ترین اثر او هم شعر معروف «روح منی خمینی، بت‌شکنی خمینی» است که خیلی‌ها شاعر آن را نمی‌شناسند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
تقدیر از آتش‌نشانان پتروشیمی هنگام
به مناسبت هفتم مهر ماه روز ایمنی و آتش‫نشانی مراسم قدردانی از همکاران ایمنی و آتش نشانی پتروشیمی هنگام با رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور مدیران  شرکت، پیمانکار و mc طرح برگزار شد‌.در ابتدای این مراسم پس از قرائت قرآن و سرود ملی و همچنین قرائت پیام  وزیر نفت، گزارشی از دشواری، سختی‌ها و همچنین کارهای انجام شده واحد ایمنی در سال گذشته  ارائه شد.سپس مسعود فرهنگ لو، رئیس سایت پتروشیمی هنگام با اشاره به اهمیت حوزه ایمنی، در این مراسم از آتش نشانی به عنوان یک شغل مقدس یاد کرد که در شرایط  عادی قدردان حضور با اهمیت آنها نیستیم اما آنها در  شرایط اضطرار فرشته نجات همه همکاران هستند.رئیس سایت در اشاره به اینکه در سال جاری شرایط فعلی پروژه دچار تغییرات بزرگ می‌شود و نوع خدمت رسانی این همکاران متفاوت …
برگزاری پانزدهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن به صورت مجازی / فراخوان ارسال مقاله تا ۳۰ آذر ۹۹
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / شورای عالی قرآن / قاریان قرآنی
برگزاری پانزدهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن به صورت مجازی / فراخوان ارسال مقاله تا ۳۰ آذر ۹۹
یکی از برنامه‌های مهم سالانه شورای عالی قرآن ، برگزاری اجتماع باشکوه جامعه قرآنی است که در هر نوبت، ذیل یک یا چند موضوع مهم و همسو با مأموریتهای این شورا دنبال می‌شود. نشست تخصصی شورای عالی قرآن در پانزدهمین سال خود، به موضوع «قرائت قرآن در جمهوری اسلامی ایران (پیشینه، آسیب‌شناسی، گام دوم» خواهد پرداخت.با توجه به محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا نشست پانزدهم در زمستان امسال و با مشارکت استادان، قاریان و حافظان ممتاز سراسر کشور به صورت مجازی برگزار می‌شود.
آسیب‌شناسی تلاوت قرآن کشور در نشست سالانه شورای عالی قرآن
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / قرآن / جمهوری اسلامی ایران / فضای مجازی / ایران / شورای عالی قرآن / نشست تخصصی / آسیب‌شناسی تل&#x
آسیب‌شناسی تلاوت قرآن کشور در نشست سالانه شورای عالی قرآن
فراخوان نشست سالانه شورای عالی قرآن با موضوع «قرائت قرآن در جمهوری اسلامی ایران پیشینه، آسیب‌شناسی و گام دوم» اعلام شد.
برگزاری مجازی نشست تخصصی قرائت قرآن
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / قرآن کریم / شورای عالی قرآن / فضای مجازی
برگزاری مجازی نشست تخصصی قرائت قرآن
تهران - ایرنا - پانزدهمین نشست تخصصی شورای عالی قرآن با موضوع قرائت قرآن در جمهوری اسلامی ایران به صورت مجازی برگزار می‌شود.
شروع صبح با
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / قرآن کریم / هر روز با قرآن / قرآن صفحه به صفحه / قرآن / قرائت قرآن / سوره بقره / جزء دوم قرآن کریم
شروع صبح با "قرآن کریم"؛ صفحه ۲۴+صوت
ترتیل صفحه ۲۴ سوره مبارکه بقره (جزء دوم)
مراکز حوزوی در مسائل فرهنگی حول محور قرآن عمل می‌کنند
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / استانی-فرهنگی و هنری / مدارس علمیه / استان فارس / انقلاب اسلامی / قرآن کریم
مراکز حوزوی در مسائل فرهنگی حول محور قرآن عمل می‌کنند
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران فارس با بیان اینکه مراکز حوزوی در مسائل فرهنگی حول محور قرآن کریم عمل می‌کنند، خواستار توجه ویژه به بحث قرائت قرآن کریم در این مراکز شد.
نتایج اولین مرحله از ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن اعلام شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / آزمون / قرآن کریم / شورای عالی قرآن
نتایج اولین مرحله از ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن اعلام شد
تهران- ایرنا- شورای عالی قرآن نتایج مرحله ورودی نهمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم را اعلام کرد. 
سامانه پخش زنده هیئات سراسر کشور راه‌اندازی شد
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / ویروس کرونا / ماه محرم / هیأت عزاداری / فضای مجازی / سازمان تبلیغات اسلامی
سامانه پخش زنده هیئات سراسر کشور راه‌اندازی شد
تهران- ایرنا- سامانه پخش زنده هیئات سراسر کشور با عنوان «تکیه» در سه حوزه مداحی، سخنرانی و قرائت قرآن راه‌اندازی شد.
گفتگوی تسنیم با استاد و داور بین‌المللی قرآن کریم؛ چه عواملی موجب موفقیت در عرصه قرائت می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / کرسی تلاوت / مسابقات بین‌المللی قرآن / قرآن و عترت
گفتگوی تسنیم با استاد و داور بین‌المللی قرآن کریم؛ چه عواملی موجب موفقیت در عرصه قرائت می‌شود؟
مهم‌ترین فاکتور برای کسی که می‌خواهد در رشته قرائت قرآن کریم موفق شود، استماع تلاوت‌هاست.
ایاصوفیه و عبور ترکیه از لاییسیته
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / مسجد ایاصوفیهٔ استانبول
ایاصوفیه و عبور ترکیه از لاییسیته
تبدیل دوبارۀ «ایاصوفیا»ی استانبول به مسجد و برگزاری نماز جمعه در آن پس از ۸۶ سال در حضور رجب طیب اردوغان و شروع رسمی مراسم با قرائت قرآن از جانب او مهم‌ترین خبر دیروز - جمعه - سوم مرداد ۱۳۹۹ بود اما سیمای جمهوری اسلامی توجه چندانی به این خبر نشان نداد؛ به گونه‌ای که در اخبار ساعت ۱۴ شبکۀ اول، حتی یک کلمه هم دربارۀ آن گفته نشد. این در حالی بود که برخی از رسانه‌های معتبر جهان به‌صورت مستقیم، مراسم را پوشش می‌دادند.
مسجدی که جنیان در آن به اسلام ایمان آوردند + عکس
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
مسجدی که جنیان در آن به اسلام ایمان آوردند + عکس
مسجد«جن» از مشهورترین مساجد قدیمی مکه مکرمه است و سوره جن بر پیامبر اکرم(ص) در این مکان نازل شد و با قرائت قرآن پیامبر، جنیان به اسلام ایمان آوردند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
مدرسه تابستانی
مدرسه تابستانی تهران با دوره‌های‌ قصه‌های قرآنی و تجربه کتابخوانی وارد چهارمین هفته خود ‌شد. در این هفته سروش صحت و مجتبی جباری از تجربه کتابخوانی با مخاطبان می‌گویند. از امروز شنبه دوره‌های اصلی هفته چهارم شامل آموزش قرآن و تجربه کتابخوانی آغاز می‌شود. در دوره آموزش قرآن، حسن حبیبی نکات مختلفی در خصوص حفظ و قرائت قرآن را آموزش می‌دهد. دوره دیگر تجربه کتابخوانی است که در این دوره سروش صحت، مجتبی جباری و شرمین نادری از تجربیات خود با کتاب و اهمیت کتابخوانی می‌گویند.  در مدرسه تابستانی ویدیوهای آموزشی شامل بازیگری تئاتر، انیمیشن، گویندگی و اجرا، موسیقی، طنز، داستان‌نویسی، قرآن و فیلمسازی آسان در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد. همچنین در سومین …
آثار برگزیده جشنواره هنر آسمانی تقدیر شدند
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / آثار برگزیده / تقدیر از آثار برگزیده / جشنواره هنر آسمانی
آثار برگزیده جشنواره هنر آسمانی تقدیر شدند
شفقنا- مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره هنر آسمانی شامگاه شنبه در سالن همایش های مدرسه معصومیه برگزار شد و در انتها از آثار برتر تقدیر به عمل آمد. به گزارش خبرنگار شفقناقم، در ابتدای این مراسم، پس از قرائت قرآن، سرود...
جمله معروف علامه امینی هنگام مشکلات
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / علامه امینی / کتاب الغدیر / عید غدیر / نجف اشرف
جمله معروف علامه امینی هنگام مشکلات
شاگرد علامه امینی می‌گوید: ایشان علاوه بر فرصت‌های نوشتن الغدیر، به کارهای عبادی خودشان هم می‌رسیدند و به مستحبات، قرائت قرآن، زیارت ائمه... می‌پرداختند، اما مکرّر می‌فرمودند: این الغدیر، ما را از انسانیت انداخت! یعنی از دید و بازدید و آن چیزهایی که در میان دوستانشان متعارف است، محروم بودند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
مروری کوتاه بر خانواده «دُره میرحیدر»
دُره میرحیدر در5 اردیبهشت ‌ماه 1311 ش در شهر کرمانشاه و در خانواده‌ای اهل علم و ادب و هنر متولد شد. اگرچه تاریخ صحیح تولد او سال 1313 است ولی در شناسنامه 1311 ثبت شده است. مادرش راضیه خانم، دختر حاج میرزا یحیی قزوینی و نوه سعیدالملک از مخالفان مشروطه و طرفداران مشروعه بود. او در تهران و در خانواده‌ای متمکن و متدین متولد شد. پدربزرگ مادرش حاج حسینعلی‌خان نوری از فضلا و شعرای معروف عهد ناصری و متخلص به «وفا» بود.  دیوان شعر او که در مدح اهل‌بیت (ع) است چاپ و در اختیار علاقه‌مندان به شعر و ادب قرار گرفته است. مادرش در چنین خانواده‌ای پرورش یافت و حساب، فارسی و قرائت قرآن را نزد معلمان سرخانه آموخت. پس از مدتی با استعداد سرشاری که داشت نه‌تنها …
جلسه آموزش قرائت و حفظ قرآن توسط محمود نوروزی افتتاح شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / قاریان قرآن / قرآن کریم
جلسه آموزش قرائت و حفظ قرآن توسط محمود نوروزی افتتاح شد
جلسات آموزش قرائت قرآن محمود نوروزی در خیابان‌ شهید مدنی برگزار می‌شود.
زیدآبادی: چرا به نماز آیات خواندن نمایندگان گیر می‌دهید
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
زیدآبادی: چرا به نماز آیات خواندن نمایندگان گیر می‌دهید
زید آبدی نوشت: به نظر من که اگر نمایندگان تمام وقت خود را صرف قرائت قرآن و خواندن نماز کنند از صمیم قلب باور دارم که برای دنیا و آخرتِ خودشان و جملگی ما، بسیار مفیدتر از آن اظهارنظر‌ها و بحث‌هایی است که بعضاً در سطح علنی مجلس مطرح می‌کنند!
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / قرآن / تفسیر قرآن / مجری رادیو و تلویزیون
فروغ دوباره/درباره یکی از ستاره های دهه شصت تلویزیون
خبرنیوز نوشت:نیمه های دوم دهه 60 بود که پای یک پسر بچه هفت، هشت ساله به تلویزیون باز شد و خیلی زود به عنوان ستاره قرائت قرآن سر زبان ها افتاد، درست زمانی که از شبکه های اجتماعی و موبایل و... خبری نبود!
بیوگرافی و زندگینامه علی لهراسبی + تصاویر
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / علی لهراسبی / موسیقی پاپ / دورهمی / سبک زندگی / پارسی خبر
بیوگرافی و زندگینامه علی لهراسبی + تصاویر
علی لهراسبی خواننده موسیقی پاپ ایرانی است. علی لهراسبی متولد ۲۰ فروردین ۱۳۵۵ در تهران، خواننده است. علی لهراسبی نخستین فرزند خانوادهٔ شش‌نفره است و ۳ برادر کوچکتر از خود دارد. پدرش از بازنشستگان نیروی هوایی و مادرش خانه‌دار است. در رشتهٔ الکترونیک به تحصیل پرداخت و دارای مدرک کارشناسی الکترونیک از دانشگاه آزاد کرج می‌باشد.     شغل اول علی لهراسبی   موسیقی شغل دوم علی لهراسبی است و شغل اصلی اش کار تبلیغات است. علی لهراسبی یکی از مدیران پروژه یک شرکت تبلیغاتی نامدار است و شما میتوانید ایده‌های خلاقانه وی را درمیان تیزر‌های تلویزیونی جستجو کنید!     فعالیت حرفه‌ای   علی لهراسبی اولین آلبوم خود را در سال ۱۳۸۴ با نام دریایی‌ها روانه بازار کرد. وی با خوانندگی آهنگ تیتراژ‌های تلویزیونی از جمله سریال …
آغاز نهمین دوره ارزیابی و اعطای گواهینامه به قاریان و مدرسان قرآنی
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / قرآن کریم / شورای توسعه فرهنگ قرآنی / شورای عالی قرآن
آغاز نهمین دوره ارزیابی و اعطای گواهینامه به قاریان و مدرسان قرآنی
تهران- ایرنا- نهمین دوره ارزیابی و اعطای گواهینامه تخصصی به قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم، از فردا پنج‌شنبه با ثبت‌نام داوطلبان آغاز می‌شود.
کتاب‌هایی که در شب قدر نوشته شده‌اند
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / مشرق نیوز / کتاب / ماه رمضان
کتاب‌هایی که در شب قدر نوشته شده‌اند
عالمان دین ما در بهترین و برترین شب سال که مقدرات یک‌سال آینده عمر انسان رقم می‌خورد، علاوه بر عبادت و قرائت قرآن و تفکر، دستی به کتابت هم داشتند.
تصاویر رسانه خارجی از عزاداری ایرانیان در خودرو
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / احیای شب نوزدهم / شب قدر / پارک ارم / ویروس کرونا / کروناویروس
تصاویر رسانه خارجی از عزاداری ایرانیان در خودرو
در پارکینگ پارک ارم تهران مراسم احیای شب قدر برگزار شد و شرکت کنندگان در این مراسم از داخل اتومبیل‌های خود شاهد ویژه برنامه‌های قرائت قرآن، سرود، سخنرانی، مناجات و مداحی بودند.
جشن میلاد امام حسن (ع) با نوای حدادیان و بنی‌فاطمه در پارک ارم
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / پارک ارم / میلاد امام حسن مجتبی / شب‌های ماه مبارک رمضان / سعید حدادیان / حجت‌الاسلام قاسمیان / سید مجید بنی فاطمه / قرآن / مهدی سعادتی
جشن میلاد امام حسن (ع) با نوای حدادیان و بنی‌فاطمه در پارک ارم
ویژه‌برنامه شب‌های دلتنگی با قرائت قرآن، سرود، سخنرانی، مناجات و مدیحه‌سرایی با نوای سعید حدادیان، سیدمجید بنی‌فاطمه و محمدحسین حدادیان به مناسبت میلاد امام حسن(ع) در پارکینگ پارک ارم برگزار می‌شود.
حواشی روضه خوانی جنجالی دو مداح مشهور
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
حواشی روضه خوانی جنجالی دو مداح مشهور
طی روزهای گذشته همزمان با ایام ماه مبارک رمضان، فعالیت دو مداح معروف در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شد. در ابتدا منصور ارضی، مداح جنجالی اصولگرا، بر خلاف مصوبه ملی ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر منع برگزاری مراسم و تجمعات مذهبی، مراسم مناجات‌خوانی هرساله خود را در مسجد ارگ تهران به‌صورت روزانه برگزار ‌کرد. آن هم در شرایطی که حتی مراسم قرائت قرآن رهبری، امسال به‌صورت مجازی درحال برگزاری است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
ماه مبارک رمضان در یمن
مردم یمن در ماه مبارک رمضان و با وجود شیوع ویروس کرونا با حضور در مسجد کبیر در شهر صنعاء به قرائت قرآن و عبادت مشغول هستند.
او را سردار آتش می‌نامیدند...
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
او را سردار آتش می‌نامیدند...
او را "سردار آتش" می‌نامیدند، سرداری که روزهایش را با زیارت عاشورا آغاز می‌کرد و شب‌هایش را با قرائت قرآن می‌گذراند و با نبوغ و همتش، نام و آوازه دلاوری‌هایش را بر پیشانی غرورآفرین این سرزمین به یادگار گذاشت.
ویژه‌برنامه «شب‌های دلتنگی» با نوای حدادیان برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
ویژه‌برنامه «شب‌های دلتنگی» با نوای حدادیان برگزار می‌شود
ویژه‌برنامه شب‌های دلتنگی با قرائت قرآن، سرود، سخنرانی، مناجات و مداحی در شب‌های ماه رمضان در پارکینگ پارک ارم برگزار می‌شود و مردم از داخل اتومبیل‌های خود می‌توانند شاهد آن باشند.
ارتباط تلاوت قرآن و رضایت الهی
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / قرآن کریم / اخلاق / مناسک دینی / ماه مبارک رمضان؛ روزگار کرونایی
ارتباط تلاوت قرآن و رضایت الهی
تهران- ایرنا- استاد حوزه حضرت عبدالعظیم (ع) معتقد است یکی از اهداف قرائت قرآن این است که بدانیم خدا به چه چیزهایی راضی است و از چه چیزهایی راضی نیست تا به دستورهای الهی عمل کنیم و مورد رضایت الهی قرار گیریم.
آغاز جلسه شورای تهران با قرائت قرآن توسط یک پاکبان
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / شورای اسلامی شهر تهران / شهر تهران / شهرداری تهران
آغاز جلسه شورای تهران با قرائت قرآن توسط یک پاکبان
تهران - ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران با دعوت از یک پاکبان که قاری قرآن است، دویست و دهمین جلسه خود را آغاز کردند.
بیدارباش روز دوم: ما و خشم و خشنودی او
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / ماه رمضان / جواد محدثی / دعا و زیارت
بیدارباش روز دوم: ما و خشم و خشنودی او
فرازهای دعای روز دوم ماه رمضان عبارت است از: ۱- خشم و رضای خدا ۲- توجه به قرائت قرآن
کاری کنیم، دلتنگ قرآن شویم
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / سازمان اوقاف و امور خیریه / ماه رمضان / ماه مبارک رمضان / امیرالمومنین / پیامبر اکرم / محمدررضا ‌پورزرگری / جمهوری اسلامی ایران / مسابقات سراسری قرآن کریم
کاری کنیم، دلتنگ قرآن شویم
خداوند همیشه برای قرائت قرآن ثواب عظیمی به ما ارزانی می‌کند و وقتی در ماه قرآن یعنی در ماه رمضان، قرآن تلاوت می‌کنیم این ثواب ده‌ها برابر خواهد شد.
بهترین شیوه قرائت قرآن، هدایت یابی و عمل بر اساس آموزه های قرآنی است
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / قرآن / قرآن کریم / ماه مبارک رمضان / ماه رمضان / بوشهر / استانی-سیاسی / روزه / قرآن کریم
بهترین شیوه قرائت قرآن، هدایت یابی و عمل بر اساس آموزه های قرآنی است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: بهترین شیوه قرائت قرآن، هدایت یابی و عمل بر اساس آموزه های قرآنی است.
فیلم | همخوانی قاری ایرانی با خواننده تازه مسلمان شده آمریکایی
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
فیلم | همخوانی قاری ایرانی با خواننده تازه مسلمان شده آمریکایی
همخوانی قاری ایرانی با جنیفر گروت، خواننده و مدل آمریکایی که به تازگی مسلمان شده و به قرائت قرآن روی آورده است
نمی‌دانستید میرحسین شیمیایی شده؟ ‌+‌ عکس
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / مشرق نیوز / شهید / ویروس کرونا / حمله شیمیایی
نمی‌دانستید میرحسین شیمیایی شده؟ ‌+‌ عکس
وقتایی که زود به زود سرما می‌خورد و گاهی سرمای سخت و تارهای صوتی‌ش اذیت می‌شد، حتی برای حرف زدن. یا این که از یه جایی به بعد بخاطر حنجره‌اش دیگه نتونست قرائت قرآن کنه و فقط ترتیل می‌خوند. ‌
توصیه شهردار تهران درباره پنجشنبه آخر سال: مردم از راه دور قرائت فاتحه کنند
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / ویروس کرونا / پیروز حناچی / شهرداری تهران
توصیه شهردار تهران درباره پنجشنبه آخر سال: مردم از راه دور قرائت فاتحه کنند
شهردار تهران گفت: با هدف قطع زنجیره تکثیر ویروس کرونا در روزهای پایانی سال، با قرائت قرآن و فاتحه باید از دور یاد و خاطره عزیزان درگذشته را گرامی بداریم.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / زیارت قبور / شهردار تهران
شهردار تهران: پنج شنبه بهشت زهرا(س) نروید
به گزارش مهر، پیروز حناچی، با اشاره به لزوم قطع زنجیره تکثیر ویروس کرونا، گفت: از شهروندان تقاضا داریم پنجشنبه آخر سال در خانه، یاد رفتگان را با قرائت قرآن و فاتحه گرامی بدارند تا اینکه با حضور در آرامستان، خود و سایر افراد را در معرض خطر قرار دهند.
حناچی: امسال با قرائت فاتحه، یاد عزیزان خود را از دور گرامی بداریم
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / ویروس کرونا
حناچی: امسال با قرائت فاتحه، یاد عزیزان خود را از دور گرامی بداریم
تهران - ایرنا - شهردار تهران گفت: با هدف قطع زنجیره تکثیر ویروس کرونا در روزهای پایانی سال، با قرائت قرآن و فاتحه باید از دور یاد و خاطره عزیزان درگذشته را گرامی بداریم.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / استانی-فرهنگی و هنری / مسابقات قرآنی / قرآن کریم
معرفی نفرات برتر مسابقات حفظ و قرائت قرآن ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت شمال کشور
هفتمین دوره مسابقات حفظ، قرائت و ترجمه مفاهیم قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت شمال کشور با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / قرآن کریم / موسیقی / وزارت ارشاد / دفتر موسیقی / قرآن مجید / الحان / جواد پناهی / قاری قرآن کریم / گفتگوی ایلنا با جواد پناهی
قرائت قرآن با موسیقی عجین است/ آکسان‌ها و الحان دستگاه‌های فارسی در قرآن کاربردی ندارند/ قاریانی که با تقلید کارشان را شروع می‌کنند، موفق‌تر هستند
ایلنا: یکی از قاریان قرآن کریم درباره کاربرد موسیقی دستگاهی ایرانی در تلاوت قرآن کریم می‌گوید: به این دلیل که قرائت قرآن…
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی / مساجد
سیاه پوشی مساجد، قرائت قرآن از ماذنه‌ها و قرائت دسته جمعی سوره فجر در کانون‌های مساجد
رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با بیان اینکه سردار سلیمانی مزد و پاداش سال‌ها مجاهدت خالصانه خود را کسب کرد و به مقام رفیع شهادت نائل آمد، گفت: پایانی جز شهادت برای سردار آسمانی متصور نبود او به قرارگاه خود بازگشت اما راهش همچنان ادامه دارد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / حبیب رضا ارزانی / کانون فرهنگی هنری مساجد / قاسم سلیمانی
تلاوت دسته جمعی قرآن در کانون‌های مساجد به یاد سردار شهید
تهران- ایرنا- رییس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور از سیاه پوشی مساجد خبر داد و گفت: قرائت قرآن از ماذنه‌ها و قرائت دسته جمعی سوره فجر از دیگر برنامه‌های کانون‌های مساجد به مدت سه شب است تا ثواب آن به روح مطهر شهید عالی مقام حاج قاسم سلیمانی هدیه شود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / استان خوزستان / اهل بیت / پلیس راه / قرآن / قرآن کریم
تجلیل پلیس راه ایلام از سرباز وظیفه نمونه حافظ قرآن کریم و مداح اهل بیت
رئیس پلیس راه استان ایلام در پی کسب مقام دوم رشته قرائت قرآن در مسابقات پایگاه های بسیج استان خوزستان از سرباز وظیفه "علی اکبر فخرایی" سرباز نمونه پلیس راه ایلام قدردانی کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴
نوجوانان زیر ۱۶ در مسابقات "فرازهای آسمانی" به رقابت می‌پردازند
مسابقات قرائت قرآن با عنوان فرازهای آسمانی ویژه نوجوانان زیر ۱۶ سال در سطح کشوری برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / مسابقات قرآن کریم / فضای مجازی
برگزاری مسابقات قرائت قرآن برای نوجوانان زیر ۱۶ سال
تهران - ایرنا- مسابقات قرائت قرآن با عنوان فرازهای آسمانی ویژه نوجوانان زیر ۱۶ سال در سطح کشوری برگزار می شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰
روایت شهید دستغیب درباره مرد بی‌سوادی که به عنایت امام‌حسین (ع) توان قرائت قرآن‌ یافت
شهید آیت‌الله دستغیب در کتاب «داستان‌های شگرفت» به ماجرای مرد بی‌سوادی اشاره کرده است که با عنایت امام‌حسین (ع) قرآن‌خوان شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴
مهدوی راد در بزرگداشت علامه سید جعفر عاملی: تالیفات علامه جعفر عاملی راهگشای مسائل علمی و فقهی بود
شفقنا-مراسم بزرگداشت چهلمین روز ارتحال علامه سید جعفر مرتضی عاملی شامگاه امروز پنجشنبه در مسجد حضرت امیرالمومنین(ع) قم برگزار شد. به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، در این مراسم پس از قرائت قرآن و مرثیه سرایی برای سید و سالار شهیدان، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی راد در سخنانی انسان را خدامحور، انسان محور و دیگر محور دانست و اظهار داشت: […]
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / انتخابات مجلس یازدهم / وزارت کشور
از انصراف زودهنگام پسر نوبخت تا قرائت قرآن پیش از کاندیداتوری /نمایندگان ادوار در صف بازگشت به پارلمان/حواشی روز پنجم ثبت‌نام کاندیداهای مجلس
رئیس مرکز حراست وزارت کشور گفت: نظر وزیر کشور این است که انتخاب پر شور سالم و با هماهنگی کامل انجام شود. امیدوارم مراحل ثبت نام و تعیین صلاحیت را به خوبی و به سرعت پشت سر بگذاریم.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / استانی-فرهنگی و هنری / قرائت قرآن / مدارس علمیه
طلاب در اجرای طرح «احیای قرائت قرآن در خانواده‌ها» پیش‌قدم شوند
سرپرست حوزه علمیه لرستان با تأکید بر ضرورت اجرا و تقویت برنامه‌های قرآن‌محور در مدارس علمیه، گفت: اجرای طرح «احیای قرائت قرآن در خانواده‌ها» می‌تواند اقدامی مؤثر در نهادینه‌سازی فرهنگ قرائت قرآن باشد که می‌طلبد طلاب در اجرای این طرح پیش‌قدم باشند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴
کرسی قرائت قرآن در ۷ مسجد تهران برگزار می‌شود+جزییات
محافل قرآنی به همّت مرکز رسیدگی به امور مساجد در هفته وحدت برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / اربعین حسینی / شبکه قرآن و معارف سیما / تلاوت قرآن / سازمان صداوسیما
پویش قرائت قرآن در حال اجرا است/پخش مستند «حبّ الحسین(ع)»
قائم مقام شبکه جهانی قرآن و معارف سیما با بیان اینکه پویش قرائت قرآن همزمان با اربعین حسینی در حال اجرا است، گفت: موضوع این پویش تلاوت یک صفحه قرآن در روز به نیت شهیدان دشت کربلا است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶
موکبی که هم «اکران فیلم» دارد هم «کتابخوانی»
موکب حضرت رقیه(س) با ماهیت فرهنگی برای نخستین بار از همدان در کربلای معلی برپا می‌شود، آن هم ویژه بانوان، اکران فیلم، تشریح مهدویت، مطالعه نهج‌البلاغه، قرائت قرآن و «میز کتاب» بخشی از فعالیت‌های این موکب است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / نقاشی / حراج / عثمانی / قرآن / لندن / ترکیه
(تصویر) تابلوی "زن قرآن خوان" ۷ میلیون دلار فروخته شد
یکی از آثار عثمان حمدی‌بیگ نقاش مشهور در زمان امپراتوری عثمانی که در آن زنی در حال قرائت قرآن است بیش از 7 میلیون دلار فروخته شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۲
حاشیه‌های افتتاحیه هفتمین اجلاسیه خبرگان
مراسم افتتاحیه هفتمین اجلاسیه مجلس پنجم خبرگان رهبری صبح امروز آغاز شد. ساعت ۸:۳۰ با استقرار هیات رئیسه در جایگاه خود، زنگ افتتاحیه این مراسم زده شد. البته در هنگام نواخته شدن زنگ افتتاحیه فقط ۵۳ نفر از اعضای خبرگان در جلسه حاضر بودند که پس از قرائت قرآن، سایر اعضا به تدریج وارد جلسه شدند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / تولد / حسین علیزاده / محمدرضا شجریان / وزارت ارشاد / زادروز / محمدرضا لطفی / خانه موسیقی / دفتر موسیقی / پرویز مشکاتیان / موسیقی ایرانی
محمدرضا شجریان و آثار ماندگار او+صوت و عکس‌
ایلنا: امروز یکم مهرماه زادروز خسرو آواز ایران محمدرضا شجریان است. او طی سال‌های فعالیتش در عرصه موسیقی طی همکاری با هم‌نسلانش آثار ماندگاری از خود به جا گذاشته است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۵
عزاداری شهادت اباعبدالله در حرم حضرت زینب (س)+ تصاویر
شفقنا- مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) توسط دفتر حضرت آیت الله فاضل لنکرانی در شهر زینبیه با حضور علما و اقشار مختلف مردم برگزار شد. قرائت قرآن کریم، قرائت زیارت عاشورا، سخنرانی ، نوحه سرایی، سینه زنی، نماز جماعت و ضیافت ناهار حسینی از برنامه های این دهه می باشد. سخنران مراسم به فضائل و […]
۱۳۹۸/۰۵/۲۸
جشن عید غدیر در مکه مکرمه برگزار شد
شفقنا-جشن عید سعید غدیر خم امروز دوشنبه همزمان با هجدهم ذی الحجه (در تقویم عربستان) با حضور گسترده هزاران حاجی ایرانی در شهر مقدس مکه مکرمه برگزار شد. به گزارش شفقنا، این مراسم در هتل های شهر مکه که محل استقرار بیش از هزار زائر بیت الله الحرام است، با حضور پرشور حاجیان و قرائت قرآن، سخنرانی و مدیحه سرایی […]
۱۳۹۸/۰۵/۲۷
عمل قاری با یک خواننده متفاوت است/ اهمیت رعایت آداب تلاوت در فضای مجازی
نظر استاد لطفی‌نیا، قاری پیشکسوت قرآن معتقد است که تبلیغ و نشر قرآن فی‌نفسه کار پسندیده و خوبی است اما آداب تلاوت قرآن مانع از این می‌شود که قرائت قرآن در هر مکان و هر حالتی صورت بگیرد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸ / امامزادگان و بقاع متبرکه
الگوبرداری مساجد و بقاع متبرکه از آیین ترتیل‌خوانی حرم بانوی کرامت
رئیس اداره قرآن و حدیث آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س) گفت: یکی از ویژگی‌های برنامه ترتیل‌خوانی حرم مطهر این است که علاوه بر قرائت قرآن کریم، بیان مفاهیم و تفسیر آیات نیز مورد توجه قرار گرفته است که این الگو در دیگر مساجد و بقاع متبرکه ترویج یافته است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۶
رتبه نخست مسابقات «مفازا» به قاری عراقی رسید
دوازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی تلویزیونی قرائت قرآن «إِنَّ لِلْمُتَّقِینَ مَفَازًا» شبکه جهانی الکوثر پایان یافت و فلاح زلیف قاری عراقی رتبه نخست این مسابقات را به دست آورد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / حضرت آیت الله سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی / امام خمینی(ره) / سالروز ارتحال امام خمینی
رهبرانقلاب چه آیاتی را به جوانان توصیه کردند
حضرت آیت الله خامنه‌ای در مراسم سالگرد امام خمینی(ره) نکاتی پیرامون انس و قرائت قرآن را به جوانان فرمودند و نیز چند آیه از این کتاب الهی را به جوانان توصیه کردند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳
گذری بر حوادث مهم دوران رهبری امام خمینی (ره)
بروجرد - ایرنا - چهاردهم خرداد ماه ۱۳۶۸ در غیاب شبکه های اطلاع رسانی پیش رفته کنونی رادیو سراسری از صبح ساعت ۶ برنامه های عادی خود را قطع کرد و قرائت قرآن پخش می شد تا ساعت هفت صبح مجری صدا و سیما محمد رضا حیاتی با بغض اعلام کرد: "پیشوای شیعیان جهان به ملکوت اعلی پیوست" که بلافاصله خبر اول رسانه های جهان شد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸ / تلاوت قرآن / قرائت قرآن / ماه مبارک رمضان
گلچینی از زیباترین تلاوت‌های استاد محمود عامر
شیخ ممدوح ابراهیم عامر، قاری و حافظ کل روشندل مصری است که در سال ۱۹۸۷ میلادی در روستای "حلاوجه" از توابع شهرستان "ابو مطامیر" مصر متولد شد. وی هنوز شش سال نداشت که موفق شد حافظ کل قرآن شود.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸
دعا و نیایش مومنان در شب نزول قرآن
کرج - ایرنا- همزمان با شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان ، هزاران انسان مومن البرزی با حضور در آئین های معنوی ، شب را تا سحر با ذکر «الغوث الغوث ، خلصنا من النار یارب » ، قرائت قرآن کریم و دعا و نیایش سپری کردند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •