جمعه, ۱۳ تیر, ۱۳۹۹ / 3 July, 2020
قطعی برق
لبنان باز هم درگیر اعتراضات شد
۲ روز قبل / لبنان
لبنان باز هم درگیر اعتراضات شد
ایسنا نوشت: تعدادی از مناطق لبنان همچنان شاهد تظاهرات گسترده مردم و بسته شدن مسیرها در اعتراض به وضعیت اقتصادی به ویژه کاهش ارزش لیره در مقابل افزایش قیمت دلار و قطعی برق در بیشتر مناطق است.
ادامه اعتراض لبنانی‌ها به گرانی و قطعی برق
۲ روز قبل
ادامه اعتراض لبنانی‌ها به گرانی و قطعی برق
معترضان مسیرها، اتوبان‌ها و خیابان‌های اصلی را بستند و شعارهایی را علیه دولت و گروه‌های سیاسی لبنان سر دادند. آن‌ها دولت را مسئول گرانی و قطعی ۲۰ ساعته برق در بیشتر مناطق دانستند.
۳ روز قبل
افزایش 37درصدی مصرف آب در دوماهه ابتدایی کرونا
تبریز – فلاح: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز در دیداری که به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب با مدیران عامل صنعت آب و برق استان انجام گرفت، بر ضرورت صرفه جویی و مصرف بهینه آب و برق تاکید کرد.حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم پس از استماع سخنان و گزارش مدیران عامل شرکت های آب و برق استان، طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از دیدار با مسئولین آب وبرق، وزارت نیرو را یکی از وزارتخانه های مهم قلمداد کرد که ارتباط مستقیم با کل مردم جامعه داشته و خدماتش کاملاً حیاتی و حساس است.نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی همچنین با تاکید بر اینکه برنامه های مدیریت مصرف باید عملیاتی و قابل اجرا باشد، گفت: طرح و برنامه های آب و برق نباید از طرح های اقتصاد مقاومتی جدا باشد.وی خاطرنشان کرد: قطعی آب و خاموشی ها، …
تشریح جزئیات برگزاری امتحانات آن‌لاین دانشجویان علامه
۳ روز قبل / معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی / دانشگاه علامه طباطبایی / همه_باهم_علیه_کرونا / امتحانات پایان ترم دانشجویان / آموزش مجازی
تشریح جزئیات برگزاری امتحانات آن‌لاین دانشجویان علامه
معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید براینکه تمامی آزمون های دانشجویان به صورت تصویری برگزار نمی شود، اظهار کرد: سامانه به گونه ای طراحی شده است که پاسخ هر سوال در لحظه ثبت می شود و اگر دانشجو در حین آزمون دچار قطعی اینترنت یا برق شود مطمئن باشد که پاسخ سوالات قبلی در سامانه ذخیره شده است.
ویدئو روز: قطعی برق در دیدار صنعت نفت و پارس جنوبی
۴ روز قبل / صنعت نفت آبادان / قطع برق / لیگ خلیج فارس
ویدئو روز: قطعی برق در دیدار صنعت نفت و پارس جنوبی
ایلنا: آتش سوزی در استادیوم باعث قطع برق در جریان دیدار نفت آبادان و پارس جنوبی شد تا بازی از سوی داور متوقف شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
بارعایت الگوی مصرف توسط مردم ، قطعی برق نخواهیم داشت
اصفهان –بهمن راعی : مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق اصفهان در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته مصرف بهینه آب و برق(ازیکم تا7تیرماه) اظهار داشت: اگرچه با شیوع کرونا مصرف برق در شهرستان اصفهان ۲۰ درصد کاهش یافت اما با عادی شدن شرایط میزان مصرف برق مشترکین در شهرستان اصفهان با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته همراه شده است.مرسل صالحی اظهار کرد: از تاریخ ۱۵ خرداد از ساعت ۱۲تا۱۶ طرح پیک مصرف برق کشور آغاز و تا ۱۵ شهریورماه نیز ادامه دارد. در صورتی که الگوی مصرف توسط مردم رعایت شود قطعی برق نخواهیم داشت.وی افزود: سال گذشته در فصل گرم خاموشی نداشتیم و انتظار می‌رود امسال هم با همکاری مشترکین به ویژه در ساعات پیک مصرف از ساعت ۱۲ تا ۱۶ و در بازه زمانی ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریورماه …
اهواز، تابستان امسال خاموشی ندارد
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / برق / توزیع برق اهواز / خاموشی / قطعی برق
اهواز، تابستان امسال خاموشی ندارد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: در تابستان امسال هیچ خاموشی ناشی از کمبود برق در اهواز نخواهیم داشت.
بانک‌ها بدون توجه به حرف رئیس‌جمهور و وزیر اقتصاد، مردم را اذیت می‌کنند
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
بانک‌ها بدون توجه به حرف رئیس‌جمهور و وزیر اقتصاد، مردم را اذیت می‌کنند
ایلنا: نماینده آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی خواستار توجه وزیر نیرو به مسئله قطعی برق در استان گلستان شد.
مصرف برق در غرب مازندران به وضعیت قرمز رسید
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / مصرف بهینه برق / مازندران / شرکت‌ توزیع نیروی برق
مصرف برق در غرب مازندران به وضعیت قرمز رسید
نوشهر- ایرنا - مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران با بیان اینکه میزان مصرف برق این منطقه در روزهای اخیر به خاطر افزایش دما و شرجی هوا بیشتر از حد مجاز بوده و به وضعیت قرمز رسید ، به تمامی مشترکان هشدار داد که در صورت عدم رعایت مصرف بهینه ، قطعی برق در منطقه شروع می‌شود.
چگونه قطعی برق را در مراکز پزشکی، دندانپزشکی، درمانگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها مدیریت کنیم؟+ راهنمای خرید موتور برق
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / یو پی اس / موتور برق / موتوربرق گازی
چگونه قطعی برق را در مراکز پزشکی، دندانپزشکی، درمانگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها مدیریت کنیم؟+ راهنمای خرید موتور برق
این روزها با توجه به افزایش مصرف کننده‌های برقی در کشور و عدم امکان تولید برق برای دولت و بخش خصوصی متناسب با نیاز مشترکین، میزان قطعی برق افزایش پیدا کرده است و این قطعی‌ها در تابستان به مراتب بیشتر و چشم‌گیرتر است و مدت زمان این قطعی‌ها گاهی حتی به بیشتر از5 ساعت رسیده و به اکثر مشاغل و تجهیزاتشان آسیب‌های جدی وارد می‌کند.
درخواست شرکت توزیع برق مازندران برای صرفه‌جویی ۱۰ درصدی
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / انرژی برق / مازندران
درخواست شرکت توزیع برق مازندران برای صرفه‌جویی ۱۰ درصدی
ساری - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران نسبت به قطعی برق در فصل تابستان هشدار داد و از شهروندان استان خواست تا تنها با صرفه‌جویی ۱۰ درصدی از این کار جلوگیری کنند.
امسال برق کدام شهرها در معرض قطعی است؟
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / افزایش مصرف برق / صنعت برق کشور / قطعی برق در تابستان / مصرف برق کشور
امسال برق کدام شهرها در معرض قطعی است؟
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: خاموش کردن یک لامپ هم می تواند کمک بزرگی به کل کشور باشد، این روزها وزارت نیرو سخت ترین روزهای کاری خود را می گذارند به طوری که در اکثر نقاط کشور درصد مصرف برق افزایش یافته و وضعیت قرمز را پشت سر می گذارد.
۱۳۹۹/۰۳/۳۰
قطعی چندباره اینترنت سوال‌برانگیز است
حمیدرضا صالحی عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اینترنت نقش بسیار مهمی در کسب‌وکارهای مختلف ایفا می‌کند و بروز اختلال در آن می‌تواند تا حد زیادی فعالیت‌های اقتصادی را تحت‌الشعاع قرار بدهد؛ خصوصا اکنون که شیوع ویروس کرونا باعث شده بخشی از مشاغل به شکل غیرحضوری شود و خریدهای آنلاین توسعه بیشتری پیدا کند. آمارها نشان می‌دهد سایت‌های خرید و فروش آنلاین در سراسر جهان با افزایش درخواست‌های خرید مواجه شده‌اند و رفتار اقتصادی بخشی از مردم تغییر کرده است. با این وصف اهمیت اینترنت کاملا مشخص است. این موضوع را می‌توان در آمار و ارقام نیز مشاهده کرد؛ مثلا در آبان ماه 98 که اینترنت برای چند روز قطع شد، چند‌هزار‌میلیارد تومان خسارت به بخش‌های …
گلایه مناطق روستایی خاش از ضعف شدید در ولتاژ برق و خاموشی ها
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / خاش / قطعی برق / سیستان و بلوچستان
گلایه مناطق روستایی خاش از ضعف شدید در ولتاژ برق و خاموشی ها
رئیس شورای اسلامی روستای شوگه خاش سیستان و بلوچستان گفت: روستای شوگه و مناطق دیگر شهر خاش و حاشیه های این شهر و نقاط روستایی از ضعف شدید در ولتاژ برق و خاموشی ها و تاریکی معابر و عدم اجرای طرح های توسعه برق گلایه کرده و خواهان رسیدگی فوری مسئولان به مشکلات حوزه برق هستند.
مردم برخی روستاهای دلگان از قطعی مکرر و افت ولتاژ برق کلافه شدند
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / شهرستان دلگان / قطعی برق / سیستان و بلوچستان / استانی-اجتماعی
مردم برخی روستاهای دلگان از قطعی مکرر و افت ولتاژ برق کلافه شدند
حادثه پست برق اسپکه موجب قطعی و افت ولتاژ مکرر برق در ۲۵ روستای شرق بخش جلگه چاه هاشم، سوختن لوازم برقی و گلایه مندی شدید مردم این بخش در دمای بالای ۴۷ درجه شده است.
پیک مصرف برق در ۱۵ استان شکسته شد/خاموشی قطعی است
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / پیک مصرف برق / مصرف برق کشور
پیک مصرف برق در ۱۵ استان شکسته شد/خاموشی قطعی است
به گزارش مهر به نقل از وزارت نیرو، مصطفی رجبی‌مشهدی گفت: روز گذشته (۲۴ خرداد) پیک مصرف برق به ۵۵ هزار و ۷۱ مگاوات رسید که نسبت به سال گذشته ۱۰۰۰ مگاوات افزایش نشان می‌دهد؛ این درحالی است که هفته پیش نیز پیک مصرف به عدد ۵۳ هزار و ۹۹۹ مگاوات رسیده بود و همان زمان نیز نسبت به افزایش نگران کننده مصرف برق هشدار داده شد.
واکنش یک مسئول به شایعه فوت بیماران بخش مراقبت‌های ویژه کووید بندرعباس به دلیل قطعی برق
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
واکنش یک مسئول به شایعه فوت بیماران بخش مراقبت‌های ویژه کووید بندرعباس به دلیل قطعی برق
رئیس مجتمع درمانی پیامبر اعظم(ص) بندرعباس با شایعات اخیر در فضای مجازی در خصوص اشکالات دستگاه اکسیژن ساز و ژنراتور برق این مجتمع درمانی واکنش نشان داد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
کانکس‌به‌دوشی
  [ لیلا مهداد ] نام سرپل‌ذهاب، در بیست‌ویکم آبان 96 بر سر زبان‌ها افتاد. با زلزله‌ای 3/7 ‏ریشتری در 10شهر و 1633 روستا و تخریب 36هزار واحد مسکونی. از آن روزها ‏نزدیک به سه‌سال می‌گذرد و زخم‌ها همچنان تازه‌اند. فشار شهرداری‌ها برای ترک ‏کانکس‌ها، قطعی آب و برق و گرفتن ضمانت، تعدادی از زلزله‌زدگان را با کانکس‌ها ‏راهی روستاها کرده. عده‌ای هم کانکس‌هایشان را به حاشیه ‌شهرها برده‌اند تا از نگاه ‏شهرداری دور باشند. برخی هم کانکس‌ها را فروختند و قرض کردند تا خانه‌ای رهن ‏کنند به امید زمینی که در ابتدای زلزله وعده داده شده بود. آن زمان علی فولادی، ‏رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده …
هشدار خردادی برای تیرماه گرم
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / مصرف برق / قطعی برق / 23 تیرماه
هشدار خردادی برای تیرماه گرم
افزایش مصرف برق در خردادماه، هشداری برای تیرماه است که ماهی گرم پیش بینی شده و احتمال شکستن رکورد تاریخ مصرف برق در این ماه، در صورت عدم رعایت اصول مصرف برق و عدم صرفه جویی، محتمل است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
برطرف شدن قطع آب و برق مناطق مختلف شهر مسجدسلیمان
با مشارکت شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان قطعی چند ساعته برق نواحی مختلف در روز گذشته و همچنین مشکل کم آبی و افت فشار آب مناطق مختلف شهر مسجدسلیمان برطرف شد .پس از برخورد یک دستگاه کامیون به یکی از تیرهای برق فشار متوسط دو مداره در جاده اصلی هشت بنگله حدفاصل پل پیاده مالکریم و شکسته شدن و سقوط این تیر برق در جاده ، علاوه بر انسداد جاده و اخلال در تردد خودروها ، برق مناطق وسیعی از شهر مسجدسلیمان قطع گردید .بدنبال اعلام درخواست مساعدت و همکاری از سوی مدیریت توزیع برق شهرستان و با دستور مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان تعداد یک دستگاه جرثقیل و یک دستگاه تریلر جهت حمل و جابجایی تیر برق جدید به اداره برق واگذار شد تا بدین ترتیب ضمن بازگشایی مجدد این جاده اصلی شهر ، مشکل قطع شبکه …
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
پیشگیری از خاموشی برق در تابستان با مدیریت مصرف
اصفهان -راعی : مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان در مصاحبه ای به مناسبت هفته مدیریت مصرف گفت : فقط با مدیریت مصرف می‌توان از خاموشی در تابستان پیشگیری کرد. باتوجه به طرح اعمال شده در سال گذشته مبنی بر عدم خاموشی در اصفهان امسال نیز طرح ۰۹۹ یاری رسان این امر در راستای طرح سال پیش است.مرسل صالحی تصریح کرد : فقط با مدیریت مصرف می‌توانیم از خاموشی‌ها پیشگیری کنیم، در سال 97 مدیریت بار کمتری اتفاق افتاده بود بنابراین بیشتر شاهد خاموشی در سطح شهر بودیم اما در سال 98 طرح 098 تامین شد که باهدف پیشگیری از خاموشی به تصویب رسید و به لطف خدا در سال گذشته با همراهی مردم خاموشی صورت نگرفت به همین منوال در سال 99 هم طرح 099 را برنامه ریزی کردیم تا قطعی برق نیز امسال صورت نگیرد.مرسل صالحی …
توضیحی برای خاموشی‌های اول صبح در اهواز
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / برق / توزیع برق اهواز / قطع برق اهواز / خاموشی
توضیحی برای خاموشی‌های اول صبح در اهواز
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز در خصوص خاموشی‌های اول صبح در برخی از مناطق اهواز گفت: خاموشی‌های با برنامه در ساعت‌های اولیه صبح و به صورت پیشگیرانه و با اطلاع‌رسانی قبلی انجام می‌شود تا از قطعی برق در اثر اشکالات فنی در شرایط بالا رفتن بار شبکه جلوگیری شود.
مصرف برق کولرهای گازی ۵ برابر کولرهای آبی است
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
مصرف برق کولرهای گازی ۵ برابر کولرهای آبی است
مشاور مدیرعامل توانیر، مصرف برق کولرهای گازی را ۵ برابر کولرهای آبی دانست و گفت: با همیاری مردم و تلاش صنعت برق، تابستان را بدون قطعی برق پشت سر خواهیم گذاشت.
اطلاعات کاربردی درباره موتوربرق که روزی به کارتان می‌آید!
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / سایت موتور برق / موتوربرق بنزینی
اطلاعات کاربردی درباره موتوربرق که روزی به کارتان می‌آید!
در خیلی از مراکز حیاتی مانند بیمارستان‌ها، دیتاسنترها، کارگاه‌ها، حتی چند دقیقه قطعی برق می‌تواند نتایج جبران ناپذیری را به بار آورد که کمترین آن ضررهای مالی است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
آب خوزستان، آمار کرونا و انعطاف آموزشی
استاندار خوزستان که این روزها به ‌واسطه برگزاری دادگاه فساد اقتصادی مدیرعامل شرکت نیشکر هفت‌تپه، حواشی زیادی حول محور فعالیت اقتصادی او و خانواده‌اش وجود دارد، روز پنجشنبه خبر داده ‌بود که رهبری در پی اعتراض مردم غیزانیه با برداشت ۵۰ میلیون یورو از صندوق ذخیره ارزی برای حل مشکل آب و فاضلاب خوزستان موافقت کرده‌‌اند. آن هم درحالی که در ادامه این خبر با تیتر موافقت رهبری با برداشت 100 میلیون یورویی تکمیل شد تا مشخص شود، مبلغ مورد اشاره استاندار خوزستان صرفا مربوط به سال جاری بوده و قرار است 50 میلیون یورو نیز در سال آینده به این منظور برداشت شود. در همین راستا بعدازظهر روز جمعه رییس‌جمهوری نیز روند حل مشکلات آب غیزانیه را در گفت‌وگویی تلفنی پیگیری کرد. آن …
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
دستورات رئیس‌جمهوری درباره مشکل آب غیزانیه و سال تحصیلی آینده
رئیس‌جمهوری با اشاره به دستورات قبلی که از لحظه بروز مشکل آب برای مردم منطقه غیزانیه اهواز وزیر نیرو و استاندار خوزستان داده شده بود بار دیگر به وزیر نیرو دستور داد حل کامل و سریع مشکل آب منطقه غیزانیه اهواز را شخصا به صورت مستمر پیگیری کند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی روز جمعه در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر نیرو، با اشاره به گزارش وزیر درخصوص برنامه‌ریزی برای افتتاح ۲۵۰ طرح در این حوزه به ارزش ۵۰ هزار میلیارد تومان در سراسر کشور با قدردانی از تلاش‌های انجام شده از سوی وزارت نیرو درمورد طرح‌های آب و برق کشور، بر برنامه ریزی برای سرعت عمل بیشتر در به بهره‫برداری رسیدن این پروژه‌ها را مورد تاکید قرار داد.رئیس‌جمهوری با اشاره به دستورات قبلی که از لحظه بروز مشکل آب برای مردم منطقه …
تب داغ سرمایه‌گذاری؛ آیا بازار بعدی بیت کوین است؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / تولید بیت کوین / استخراج بیت کوین / تولید رمز / خرید و فروش بیت کوین / ارز دیجیتال / تب سرمایه گذاری / بیت کوین در ایران
تب داغ سرمایه‌گذاری؛ آیا بازار بعدی بیت کوین است؟
غیبی با اشاره به اینکه بسیاری از کشور‌ها با رمزارز‌ها کنار آمده‌اند، گفت: حتی در این کشور‌ها دستگاه‌های خودپرداز گذاشته‌اند و فعالیت درمورد ارز‌های دیجیتال قانونی شده و برخی از کشور‌ها از ارز دیجیتالی خود نیز رونمایی کرده‌اند، اما در مقابل برخی دیگر به دلیل اینکه منشا اثر پول مشخص نیست و قابل رهگیری نبوده، به کارگیری ارز‌های دیجیتال را ممنوع کردند، ما هنوز اما به طور قطعی تکلیف را مشخص نکرده‌ایم، از یک سو زمینه تولید و استخراج بیت کوین را قانونی کردیم و برای آن نیز تعرقه برق صادراتی گذاشتیم، اما در مقابل خرید و فروش آن هنوز ممنوع است.
لزوم جلوگیری از ورود خسارت به واحدهای صنعتی در پی قطعی برق
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / استانی-اقتصادی / صنعت برق / شهرک صنعتی
لزوم جلوگیری از ورود خسارت به واحدهای صنعتی در پی قطعی برق
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی بر لزوم جلوگیری از ورود خسارت به واحدهای صنعتی در پی قطعی برق تاکید کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
دوربین‌های مقبره «استر»از کار افتاده بود
[شهروند] با گذشت چند روز از آتش‌سوزی مقبره «استر و مردخای» واکنش‌ها به این حادثه همچنان ادامه دارد. در حالی ‌که احتمال عمدی‌بودن این حادثه قوت گرفته، پلیس همدان اعلام کرده که تا کنون کسی در این زمینه بازداشت نشده است. مسئولان قضائی استان هم از پیگیری و بررسی این پرونده خبر داده‌اند. از سوی دیگر گفته می‌شود که آتش‌سوزی به وسیله فردی انجام شده که با شیئی مشتعل وارد این مجموعه شده است. اما اینکه این فرد ناشناس با چه انگیزه‌ای یکی از مهم‌ترین زیارتگاه‌های یهودیان را به آتش کشیده است هنوز به‌درستی مشخص نیست. آنچه به‌ طور قطعی در مورد این آتش‌سوزی تاکنون اعلام شده، این است که در جریان این حادثه به مقبره اصلی هیچ آسیبی وارد …
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
رقابت خادم‌الشریعه در برق‌آسا
مسابقه شطرنج برق آسای آنلاین فیده با عنوان یادبود ویلهلم اشتیاینیس برگزار می‌شود. این رویداد از 26 لغایت 28 اردیبهشت به میزبانی سایت چس 24 با حضور 20 بازیکن مطرح جهان در دو بخش آزاد و بانوان برگزار خواهد شد. این مسابقه با کنترل زمان 3 دقیقه به علاوه 2 ثانیه طی 18 دور خواهد بود. حضور مگنوس کارلسن، الکساندر گریشوک، لی کوانگ لیم، پیتر اسویدلر، شهریار ممدیارف، سارا خادم‌الشریعه، کاترینا لاگنو، الکساندرا کاستنیوک، آنتوانتا استفانوا و شونگیی تان در این مسابقه قطعی شده است. مجموع جوایز 30 هزار یورو خواهد بود که 18 هزار یوروی آن به بخش آزاد و 12 هزار یوروی آن به بخش بانوان اختصاص داده شده است.
وضعیت آب و برق تهران و دماوند در پی وقوع زلزله
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / آماده باش / برق / دماوند / زلزله / مدیریت بحران
وضعیت آب و برق تهران و دماوند در پی وقوع زلزله
ایلنا: هیچگونه قطعی آب و برق گزارش نشده و شرایط تحت کنترل است.طبق آخرین گزارش دریافتی، شبکه برق در شهر دماوند پایدار اعلام می شود. تیم های عملیاتی آب و برق در…
قطعی برق بر اثر زلزله در کشور نداشتیم
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / زلزله تهران / اخبار حوادث / وزارت نیرو / قطعی برق / تهران / وزارت نیرو / استان تهران / مازندران
قطعی برق بر اثر زلزله در کشور نداشتیم
مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع توانیر گفت: هیچ گونه خاموشی به دلیل زمین لرزه گزارش نشده است و شرایط برق کشور پایدار است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
«ابتکار» از تلاش مسئولان برای تشدید پروتکل‌های بهداشتی همزمان با کاهش محدودیت‌ها گزارش می‌دهد
بازگشت کرونا از کانال فرافکنی مسئولانزهرا داستانیکمتر شغل و کسب‏وکاری پیدا می‌شود که حالا پس از گذشت یک ماه از آغاز بازگشایی‌ها و رفع محدودیت‌های کرونایی بسته مانده باشد. در تصمیمات جدید ستاد ملی کرونا آرایشگاه‌های زنانه و مردانه که جزو کسب‌وکارهای پرخطر بودند، با رعایت پروتکل بهداشتی که تصور اجرای آن غیر عملی به نظر می‌رسد دوباره بازگشایی شده‌اند. بازگشایی کسب‌و‌کاری چون آرایشگاه که بیشترین سطح تماس فردی در کمترین فاصله اجتماعی را دارند، در حالی رقم خورده است که مسئولان بهداشتی خبر از شرایط شکننده تهران در برابر کرونا می‌دهند. این موضوع فقط مختص به تهران نبوده و استاندار خوزستان از افزایش دوباره شمار مبتلایان کووید 19 در این استان خبر می‌دهد. استانی که این روزها نه تنها با کرونا که با گرد و …
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
15 حادثه محبوس شدن در آسانسور بر اثر طوفان در گرگان
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان از اجرای 15 عملیات رهاسازی افراد از آسانسور بر اثر طوفان و قطع برق شب گذشته خبر داد.به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری گرگان، مهدی قره‌قاشی اظهار کرد: شب گذشته بر اثر وقوع طوفان و بارش شدید باران در نقاط مختلف شهر گرگان، تمامی نیروها در وضعیت آماده‌باش به ارائه خدمت به شهروندان پرداختند.وی ادامه داد: شب گذشته به دلیل قطعی برق ناشی از حوادث طوفان و بارش باران 15 مورد محبوس شدن در آسانسور به سامانه تلفنی 125 سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان گزارش و عملیات رهاسازی افراد از آسانسور انجام شد.رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان گفت: همچنین 2 مورد اتصلی سیم برق و حریق شاخه‌های درخت اطراف به وقوع پیوست …
قطع برق برخی از مناطق چهارمحال و بختیاری
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / استانی-اجتماعی / منطقه چهارمحال و بختیاری / رگبار و رعد و برق / خسارت سیل / بارش باران
قطع برق برخی از مناطق چهارمحال و بختیاری
مدیرکل مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری گفت: تگرگ، بارش شدید باران و وزش باد با سرعت بالا موجب قطعی برق در برخی از مناطق استان و خسارت به سیاه چادر عشایر و اثاثیه آن‌ها شد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
امارات و عربستان بار دیگر به جان هم افتادند
در حالی که چند ماه از توافق بین شورای انتقال جنوب یمن مورد حمایت امارات و عبد ربه منصور هادی رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن در ریاض بر سر اختلاف‌های‌شان بر روی عدن در جنوب این کشور می‌گذرد، اما این توافق عملا مرده به دنیا آمد و بار دیگر متحدان امارات شب گذشته طی دومین کودتا علیه منصور هادی، اعلام خودمختاری کردند تا بار دیگر متحدان جنوبی به جان یکدیگر بیفتند.منابع نظامی یمنی از  هفته گذشته گزارش کردند که شورای انتقالی جنوب که از حمایت امارات عربی متحده برخوردار است، ضمن نپذیرفتن مفاد توافق ریاض، آمادگی نظامی خود را در استان «ابین» دوچندان کرده است. این نیروها شنبه‌شب در عدن و استان‌های جنوبی دیگر اعلام خودمختاری و وضعیت فوق‌العاده اعمال کرده‌اند. به گزارش ایرنا، اهالی شهرهای «المعلا» و «التواهی» …
ایجاد سالانه ۵هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید ۵ میلیارد یورو سرمایه گذاری نیاز دارد
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / تولید برق / پیام باقری / قطعی برق / سندیکای صنعت برق
ایجاد سالانه ۵هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید ۵ میلیارد یورو سرمایه گذاری نیاز دارد
نایب رییس هیات مدیره سندیکای برق گفت: سالانه باید ۵ هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه شود که نیازمند ۵ میلیارد یورو سرمایه گذاری است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
مدیرعامل شرکت فولاد بافت خبر داد
صدور مجوز فاز 2 فولاد بافت برای تولید 2.5 میلیون تن گندله و 800 هزارتن آهن اسفنجیمدیرعامل شرکت احیا استیل فولاد بافت اعلام کرد: مجوز فاز 2 فولاد بافت از فولادسازی به احداث دو واحد شامل کارخانه گندله‌سازی با ظرفیت 2.5 میلیون تن و کارخانه احیا مستقیم برای تولید 800 هزار تن آهن اسفنجی جدید در 24 اسفندماه گذشته صادر و ابلاغ شد.به گزارش روابط‌عمومی گروه مالی گردشگری، سورنا زمانیان گفت: سازمان برنامه و بودجه روز 24 اسفند 98 مستند به اصلاحیه تصویبی در شورای اقتصاد، مراتب قطعی تغییر محصول فاز 2 از فولادسازی به گندله را به بانک مرکزی، وزارت صمت و وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرده است.وی افزود: طبق مصوبه مذکور، محصول فاز 2 از فولادسازی به گندله با ظرفیت 2 میلیون و 500 هزار تن تغییر کرده است و واحد …
۱۳۹۹/۰۱/۲۹ / سیل / برق / وزارت نیرو
"سیل" آب و برق ۲۰ روستای شمال کرمان را قطع کرد
تهران- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو گفت: با توجه به وقوع سیلاب در شمال استان کرمان، اکنون ۲۰ روستا از این استان دچار قطعی آب و برق شده‌اند.
آمریکا در میان گردباد
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / عکس روز / تصاویر روز / طوفان آمریکا
آمریکا در میان گردباد
گردباد سهمگین در روز یکشنبه پاک جنوب آمریکا را در نوردید. لوئیزیانا، تگزاس و می‌سی‌سی‌پی ایالاتی هستند که گرفتار این طوفان مرگبار شدند این طوفان دست کم ۳۲ کشته برجای گذاشت. از این تعداد حداقل ۱۱ نفر در می‌سی‌سی‌پی کشته شدند. صد‌ها خانه و محل تجاری طی یک شب در سرتاسر جنوب آمریکا ویران شدند؛ و بر طبق گزارش نیروی برق جنوب آمریکا حدود ۸۴۰۰۰۰ خانه و محیط تجاری در ۱۳ ایالت جنوبی آمریکا دچار قطعی برق شدند. در تصاویر روز عکس‌هایی از این خسارات و ویرانی‌هی ناشی از این طوفان مهیب را ببینید.
تشریح علل قطعی خطوط ارتباطی جنوب استان کرمان در زمان سیل سوم فروردین‌ماه
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی / فناوری ارتباطات
تشریح علل قطعی خطوط ارتباطی جنوب استان کرمان در زمان سیل سوم فروردین‌ماه
مدیرکل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان با بیان این مطلب که تخریب جاده های دسترسی گاها حضور به موقع  اکیپ های نگهداری و برگردان ارتباطات را مختل می کند، بیان کرد: به رغم تلاش ها و زحمات پرسنل تعمیرات و نگهداری شرکت های توزیع نیروی برق در جهت رفع قطعی برق و رصد خطر سیلاب برای تیرهای برق در معرض سیلاب، با طولانی شدن این خاموشی ها که متاثر از قطعی راه های مواصلاتی نیز بود، پس از مدت زمان محدود و مشخصی (پس از اتمام ظرفیتهای برق اضطراری تعبیه شده) ایستگاه‌های مخابراتی از سرویس خارج شدند.
وقوع گردباد ویرانگر در آرکانزاسِ آمریکا
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / طوفان / گردباد / آمریکا
وقوع گردباد ویرانگر در آرکانزاسِ آمریکا
وقوع گردباد در ایالت "آرکانزاس" آمریکا منجر به زخمی شدن شش نفر و تخریب ساختمان‌ها و خانه‌های بسیار و هم‌چنین قطعی گسترده برق در این ایالت شد.
آخرین وضعیت قطعی آب و برق در استان‌های درگیر سیل/ آمادگی موج دوم سیل را داریم/ شرایط سدها پایدار است/ پیش‌بینی هواشناسی برای هرمزگان درست نبود
۱۳۹۹/۰۱/۰۶
آخرین وضعیت قطعی آب و برق در استان‌های درگیر سیل/ آمادگی موج دوم سیل را داریم/ شرایط سدها پایدار است/ پیش‌بینی هواشناسی برای هرمزگان درست نبود
مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: تصور ما از هرمزگان این پیش‌بینی نبود، به گفته سازمان هواشناسی باید بین 40 تا 70 میلی‌متر بارندگی اتفاق می‌افتاد اما تا 230 میلی‌متر هم ثبت شد که با پیش‌بینی انجام شده، تفاوت دارد.
تشریح آخرین وضعیت مناطق سیل زده جنوب استان کرمان از زبان مدیرکل مدیریت بحران استان
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / سیلاب در کرمان / سیل نوروز 99 / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
تشریح آخرین وضعیت مناطق سیل زده جنوب استان کرمان از زبان مدیرکل مدیریت بحران استان
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان با اشاره به وضعیت مسدود بودن برخی راه های روستایی و قطعی برق مناطق سیل زده جنوب استان تصریح کرد: از کل راه های روستایی مسدود شده طی ۲ روز گذشته در جنوب استان کرمان تاکنون ۱۱۰ ‪ راه روستایی بازگشایی شده و از۲۱۰ مورد قطعی برق روستاهای شهرستان های سیل زده جنوب استان فقط ۲۵ مورد باقی مانده است که امیدواریم هرچه سریعتر این قطعی برق و مسدود بودن راه ها برطرف شود.
ریزش کوه در روستای پیت سرای سوادکوه مازندران
۱۳۹۹/۰۱/۰۱
ریزش کوه در روستای پیت سرای سوادکوه مازندران
پیت سرا روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان سواد کوه استان مازندران است. این روستا در دهستان راستوپی قرار دارد. امروز صبح حوالی ساعت 11 به علت ریزش کوه سنگهای عظیم الجثه به طرف روستا سرازیر شد و خانه‌های در مسیر خود را به طور کامل تخریب کرد. در این حادثه که تلفات جانی نداشت، 6 واحد مسکونی، چند دستگاه خودرو و چند راس دام در این حادثه از بین رفتند. در حال حاضر مشکل اساسی این روستا قطعی آب و برق به علت تخریب آنهاست.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
در خانه بمانیم
نسرین ثروتیان ـ استاد بازنشسته دانشگاه شهید بهشتی  بهمن ماه 1392 شمسی برای چند روزی در مازندران - سیسنگان - به علت بارش سنگین برف - 1.5 تا 2 متر در خانه محبوس بودم. قطعی گاز و برق نبود اما در اثر یخ‌زدگی در لوله‌ها آب وجود نداشت. از آب کردن برف استفاده‌های مختلف می‌شد کرد. زندگی مثل همیشه اما متفاوت می‌گذشت. یواش یواش از زندگی جدید خوشم می‌آمد. یک نوع متفاوت زیستن را تجربه می‌کردم. مرا یاد دوران‌ مختلف تاریخ که روی آن مطالعه داشتم می‌انداخت. جمله‌ای مدام در ذهنم تکرار می‌شد. می‌شد زندگی کرد با …
رای قطعی در پرونده «تعاونی مسکن کارگران برق تهران» صادر شد/ شکات: دادگاه متناسب با اتهاماتِ خاطیان رای صادر کرده باشد
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
رای قطعی در پرونده «تعاونی مسکن کارگران برق تهران» صادر شد/ شکات: دادگاه متناسب با اتهاماتِ خاطیان رای صادر کرده باشد
ایلنا: رئیس دادگستری استان تهران، از پایان رسیدگی قضایی به پرونده «تعاونی مسکن کارگران برق تهران» خبر داد.
آب و برق قطع نمی‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
آب و برق قطع نمی‌شود
[شهروند] قبض آب و برق مردم به استوری سلبریتی‌ها رسید. این روزها برخی از چهره‌های معروف تصویری از قبوض آب و برق را در فضای مجازی منتشر کردند که مهر اخطار قطع روی آنها خورده بود. آنها گفته بودند که قطع آب و برق در شرایط قرنطینه خانگی اقدام درستی نیست و بهتر است وزارت نیرو به ماجرا ورود کند. این اتفاق درحالی رخ داد که وزارت نیرو اعلام کرده است که مشترکان برای پرداخت قبوض آب و برق خود تا اردیبهشت 99 مهلت دارند. در این زمینه روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب تهران هم به «شهروند» می‌گوید که آبفا به هیچ‌عنوان تصمیم ندارد آب مشترکان را در این شرایط قطع کند و به دستور وزارت نیرو درباره استمهال بدهی پایبند است. روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب احتمال می‌دهد که تصویر قبض‌های …
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
توسعه‌ی شبکه‌ی برق‌رسانی، در گروی سرمایه‌گذاری و پرداخت قبوض برق
تبریز - فلاح: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز تاکید کرد: خدمات‌رسانی بهینه و توسعه‌ی شبکه‌ی برق‌رسانی در گروی سرمایه‌گذاری و پرداخت به‌موقع قبوض برق توسط مشترکین است.کاظمی گفت: تلاش برای خدمات‌رسانی در بخش‌های مختلف توسعه‌ی شبکه، سازماندهی و سیستم‌های برق‌رسانی، بدون پرداخت به‌موقع قبوض برق توسط مشترکین و سرمایه‌گذاری ممکن نیست. وی از عموم مشترکان درخواست کرد در خصوص پرداخت صورتحساب‌های قبوض برق مصرفی جدیت به‌خرج داده و شرکت توزیع نیروی برق تبریز را برای اجرای هر چه بهتر برنامه‌های در نظر گرفته شده در خصوص توسعه و خدمات‌رسانی یاری کنند. وی ابراز امیدواری کرد: در سایه‌ی همکاری‌‌های کلیه‌ی مشترکین، هیچ روز و فصلی از سال شاهد خاموشی و قطعی برق نباشیم. وی یادآور شد: با توجه به رشد فزاینده‌ی مصرف …
خاموشی در تهران ؛ هشدار وابستگی بی محابا به گاز
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / خاموشی برق در تهران / قطعی برق / مصرف بی رویه گاز
خاموشی در تهران ؛ هشدار وابستگی بی محابا به گاز
برخی از مناطق تهران از قبیل مناطق یک، چهار، شش، هفت و ۸ تهران در 27 بهمن ماه سال جاری با قطعی برق مواجه شدند. خوش خلق مدیر عامل برق منطقه‌ای تهران در خصوص دلایل قطع برق در تهران گفت: "افت فشار سوخت تحویلی گاز به نیروگاه‌ها باعث شده تا برخی از نیروگاه‌ها با کمبود تولید برق مواجه شوند."چندی پیش توانیر هشدار داده بود که تأمین سوخت گاز نیروگاه‌ها از سوی وزارت نفت این روز‌ها با مشکلاتی مواجه شده و به شکل قابل توجهی کاهش دارد امکان اینکه برخی نیروگاه‌ها از مدار تولید برق خارج شوند و خاموشی برق ادامه داشته باشد، زیاد است. این مساله به خوبی نشان می دهد که افزایش مصرف گاز در کشور با همین روند نمیتواند و نبایست رشد کند و در آینده نزدیک کشور با مشکلاتی در این زمینه روبه رو …
پرونده عظیم خودرو تعیین وقت شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / پرونده عظیم خودرو / رئیس دادگستری استان تهران / عظیم خودرو / محمدجواد حشمتی
پرونده عظیم خودرو تعیین وقت شد
به گزارش مهر، محمدجواد حشمتی رئیس دادگستری استان تهران در جلسه شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به روند رسیدگی به پرونده‎ها در شرایط خاص شیوع بیماری کرونا از کاهش میزان پرونده‌های معوقه از ۹ هزار و ۷۰۰ مورد به کمتر از ۲ هزار پرونده اشاره کرده و اعلام کرد: پرونده تعاونی برق استان تهران با نزدیک به ۱۲ هزار شاکی که از ۱۱ سال پیش در جریان بوده، با صدور رأی قطعی در روزهای اخیر به نتیجه رسیده است.
رای قطعی در پرونده تعاونی برق تهران صادر شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / دادگستری تهران / صنعت خودروسازی / محمد جواد حشمتی
رای قطعی در پرونده تعاونی برق تهران صادر شد
رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: پرونده عظیم خودرو تعیین وقت شد.
اتصال پست برق در خط ۴ مترو ۳ ایستگاه را غیر فعال کرد
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / مترو تهران / قطعی برق
اتصال پست برق در خط ۴ مترو ۳ ایستگاه را غیر فعال کرد
مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از اتصال پست برق در خط ۴ مترو تهران خبر داد و گفت: بدلیل این مشکل قطار‌های مترو در ایستگاه‌های میدان آزادی، بیمه و اکباتان توقف نداشتند که هم اکنون این نقص فنی برطرف شد.
شهروندان تبریزی 10 درصد در مصرف برق صرفه‌جویی کنند
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / استانی-اجتماعی / صرفه‌جویی در مصرف انرژی / قطعی برق
شهروندان تبریزی 10 درصد در مصرف برق صرفه‌جویی کنند
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز هشدار داد: چنانچه مردم تبریز طی روزهای آتی، 10 درصد در مصرف انرژی صرفه‌جویی نکنند، اعمال خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده در دستور کار قرار می‌گیرد.
بازی پارس جنوبی - تراکتور متوقف شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۹ / پارس جنوبی جم / تراکتور / لیگ برتر ایران
بازی پارس جنوبی - تراکتور متوقف شد
دیدار تیم‌های فوتبال پارس جنوبی جم و تراکتور تبریز به دلیل قطعی برق ورزشگاه تختی جم، متوقف شد.
راه ارتباطی ۲۵۰ روستا قطع است
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / سیلاب لرستان / سیل / راه‌‌ روستایی / اخبار سیلاب / استانی-شهرستانها
راه ارتباطی ۲۵۰ روستا قطع است
فرماندار الیگودرز گفت: از نظر آب، برق و گاز مشکل قطعی نداریم فقط راه‌های دسترسی ۲۵۰ روستا قطع شده و رودخانه طغیان کرده‌است.
ریزش یک ساختمان برق پلدختر را قطع کرد
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / اخبار حوادث / قطعی برق / پلدختر / ریزش ساختمان
ریزش یک ساختمان برق پلدختر را قطع کرد
مدیر شرکت توزیع برق پلدختر گفت: برق شهر پلدختر بر اثر ریزش ساختمان قطع شد.
مشکل قطعی برق در بخش بازفت مرتفع شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / استانی-اجتماعی / منطقه چهارمحال و بختیاری / اخبار سیلاب
مشکل قطعی برق در بخش بازفت مرتفع شد
بخشدار بازفت از حل مشکل قطعی برق در بخش بازفت خبر داد و گفت: به‌علت بارش شدید باران و وزش باد برق برخی از مناطق شهرستان کوهرنگ و فارسان دچار قطعی شد.
برق شهر و بیشتر روستاهای بخش قطور وصل شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۵
برق شهر و بیشتر روستاهای بخش قطور وصل شد
استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به قطعی برق در مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی گفت: با تلاش تیم‌های توزیع نیروی برق و همراهی تیم مدیریت بحران، برق شهر قطور و اکثر روستاهای این بخش وصل شد.
یو پی اس چیست و چه کاربردی دارد
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / یو پی اس / رایانه / پارسی خبر
یو پی اس چیست و چه کاربردی دارد
یو پی اس که کوتاه شده‌ی عبارت منبع تغذیه بی وقفه است، نوعی منبع تغذیه می‌باشد که حاوی باتری بوده . این دستگاه حین قطعی برق دستگاه‌های برقی شما را روشن نگه می‌دارد.
پوشش برق رسانی در کشور به صددرصد رسیده است
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / استانی-اقتصادی / برق / صنعت برق / صادرات / قطعی برق
پوشش برق رسانی در کشور به صددرصد رسیده است
مدیرعامل شرکت توانیرو با اعلام اینکه صنعت برق ایران به خودکفایی کامل رسیده است، گفت: پوشش برق رسانی در کشور به صددرصد رسیده و حتی روستاهایی با بیش از ۱۰ خانوار بدون برق نیستند.
ببینید | وقتی طوفان دنیس به فرانسه رسید
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / فرانسه / طوفان
ببینید | وقتی طوفان دنیس به فرانسه رسید
طوفان «دِنیس» پس از آن که بریتانیا را با به جا گذاردن خساراتی در نوردید، به منطقه بریتانی در غرب فرانسه رسید. طوفان دنیس با به راه انداختن امواج سنگین دریا تهور شناگران خطرپذیر فرانسوی را در ساحل سَن‌گِنوله به چالش طلبید. وزش طوفان دنیس یک هفته پس از وقوع طوفان کیارا رخ می‌دهد که شمال و شمال غرب اروپا را طی کرد و موجب تخریب برخی منازل، قطعی برق و اخلال در ترددها شد.
توقف فعالیت نیروگاه شهید منتظری به دلیل کمبود گاز
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / استانی-اقتصادی / نیروگاه / گاز / گازرسانی / قطعی برق
توقف فعالیت نیروگاه شهید منتظری به دلیل کمبود گاز
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با بیان اینکه متاسفانه اکنون نیروگاه شهید منتظری اصفهان به دلیل محدودیت تامین گاز، فعال نیست، گفت: در حال حاضر برخی نیروگاه های استان به سمت مصرف گاز مایع رفته اند و مقدار اندک حدود ۳ میلیون مترمکعب در شبانه روز مصرف می کنند.
انرژی‌های تجدیدپذیر راهکاری برای کاهش مصرف گاز
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
انرژی‌های تجدیدپذیر راهکاری برای کاهش مصرف گاز
انرژی‌های تجدیدپذیر به دلیل نیاز نداشتن به استفاده از گاز طبیعی و سایر سوخت های فسیلی در زمان‌هایی که مصرف گاز در بخش خانگی احتمال قطعی برق را به دنبال خواهد داشت، جایگزین مناسبی برای تداوم تامین برق پایدار است.
خاموشی زمستانه خانه‌های ایران
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
خاموشی زمستانه خانه‌های ایران
‏  [سجاد خداکرمی] روز گذشته موجی از خاموشی‌های گسترده و قطعی برق در چندین و چند استان و شهرستان کشور روی داد و بعد از صنایع که پیش‌ از این درگیر خاموشی‌ها شده ‌بودند، این‌بار قطعی برق چند ساعته دامنگیر مصرف‌کنندگان خانگی شد؛ هر چند که در تهران حتی دامنه خاموشی‌ها تا چراغ‌های راهنمایی و رانندگی هم رسید و باشگاه خبرنگاران جوان با انتشار ویدیویی به صورت میدانی نشان داد که برق چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در تهران قطع شده است و مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی سر چهارراه‌ها جایگزین شده‌اند. این قطعی‌ها البته کاملا پیش‌بینی‌پذیر بود و دو هفته پیشتر «شهروند» در گزارشی با عنوان «برق در تب‌وتاب خاموشی» …
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / خاموشی های تهران / قطعی برق در تهران
مشکل خاموشی‌های پایتخت حل شد
به گزارش فارس، صبح امروز پس از اینکه برخی نیروگاه‌ها به دلیل آنچه که کمبود سوخت نامیده شده بود با عدم تولید برق مواجه شده بودند وزارت نیرو با این عنوان که دوست ندارد شبکه سراسری برق با بلک‌ اوت مواجه شود خاموشی های اضطراری اعمال کرد.
چرا سوخت کافی به نیروگاه‌ها نرسید؟
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / سوخت نیروگاه / دولت / نیرو / وزارت نفت
چرا سوخت کافی به نیروگاه‌ها نرسید؟
مصرف بالای گاز در بخش خانگی که منجر به محدودیت شدید در تخصیص گاز به نیروگاه ها شد با عدم تامین کافی سوخت مایع برای نیروگاهها همراه شده و به قطعی پراکنده برق انجامید.
ببینید | قطعی برق در تهران؛از میدان سپاه تا میدان هفت تیر
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / برق / شهر تهران
ببینید | قطعی برق در تهران؛از میدان سپاه تا میدان هفت تیر
گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان از قطعی برق در میدان سپاه تا میدان هفت تیر که منجر به خاموش شدن چراغ های راهنمایی و رانندگی و در نهایت ایجاد ترافیک در معابر منتهی به میدان ها شده است.
قطع برق مناطقی از تهران و استان‌ها برای تامین سوخت نیروگاه‌ها
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / مصرف برق / صرفه جویی در مصرف برق / قطعی برق / مصرف گاز
قطع برق مناطقی از تهران و استان‌ها برای تامین سوخت نیروگاه‌ها
سخنگوی صنعت برق با اشاره به افزایش مصرف گاز در کشور و مشکل در تأمین سوخت نیروگاه ها، گفت:امیدواریم با صرفه جویی در مصرف برق و جبران کمبود گاز، نیروگاه ها فعال شوند.
برخورد بالابر سنگین به شبکه 20 هزار ولت، علت قطعی برق منطقه قاسم‌آباد
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / استانی-اقتصادی / قطعی برق
برخورد بالابر سنگین به شبکه 20 هزار ولت، علت قطعی برق منطقه قاسم‌آباد
مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق مشهد گفت: قطعی برق قاسم‌آباد به دلیل برخورد یک خودروی بالابر سنگین به شبکه 20 هزار ولت بود که وقتی شبکه 20 هزار ولتی ما قطع می‌شود، 5 تا 6 هزار مشترک ما بدون برق می‌شوند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
برف جان 6 نفر را گرفت
گروه اجتماعی | بارش سنگین برف در گیلان و خلخال، جان شش نفر را گرفت و 32 مادر باردار را به مراکز درمانی منتقل کرد. رضا اسلامی، مدیرکل بحران استانداری گیلان در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به اینکه این شش نفر بر اثر حوادث ناشی از برف در استان جان خود را از دست داده‌اند، افزود: از شش نفر جانباخته (سه نفر در سقوط بهمن در روستای رشته رود رودبار و سه نفر در رشت بودند که در رشت یک نفر براثر سقوط تیر برق بر واحدمسکونی‌اش، یک نفر در حال عبور از زیر ساختمان و سقوط برف روی وی و یک نفر دیگر هم در برف و کولاک براثر سقوط در کانال آب در مسکن مهر رشت جان خود را از دست داده‌اند. اسلامی با بیان اینکه تمامی پست‌های ۶۳ کیلوولت استان وارد مدار برق شده‌اند، اظهار کرد: با تلاش‌های انجام …
آب و برق روستاهای گیلان چه زمانی وصل می‌شود؟
۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / اخبار حوادث / گیلان / برف / آب و برق / قطعی برق / استان گیلان
آب و برق روستاهای گیلان چه زمانی وصل می‌شود؟
معاون هماهنگی امور عمرانی استان گیلان گفت: تا پایان امشب آب و برق تمام روستاها و شهرهای گیلان وصل خواهد شد و در حال حاضر هم در وضعیت عادی قرار داریم.
مشکلات مردم در جریان قطع برق گسترده در لاهیجان در تعامل و صبوری مثال زدنی در حال رفع است
۱۳۹۸/۱۱/۲۵
مشکلات مردم در جریان قطع برق گسترده در لاهیجان در تعامل و صبوری مثال زدنی در حال رفع است
شفقنا- رییس اداره برق شهرستان لاهیجان گفت : در یک تعامل آرام بین مردم و مسئوولان این شهرستان مشکل قطعی برق مردم در جریان بارش برف درحال رفع است وهیچ موردی از تجمع اعتراضی در این رابطه نداشته ایم...
زندگی خانواده عسگری در روزهای برفی
۱۳۹۸/۱۱/۲۵
زندگی خانواده عسگری در روزهای برفی
ایرنا - رشت - خانواده عسگری در روستای آقانور سه تن از توابع شهرستان شفت در استان گیلان زندگی می کنند. در روزهای برفی رشت، این خانواده بدون آب و برق در حال زندگی هستند و با دامداری امرار معاش می کنند. اولین برف سال ۹۸ در گیلان که هفته اخیر" از شامگاه یکشنبه تا ظهر سه شنبه" به مدت بیش از ۴۰ ساعت مناطق مختلف استان گیلان را در برگرفت، موجب بروز مشکلاتی برای مردم از جمله بسته شدن راه ها و اختلال در سیستم های ارتباطی تلفن همراه و ثابت و نیز قطعی برق و آب شد.
کمتر از ۲ درصد مشترکان گیلان با قطعی برق مواجه هستند
۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / استانی-اجتماعی / برف گیلان
کمتر از ۲ درصد مشترکان گیلان با قطعی برق مواجه هستند
سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه تمامی پست‌های انتقال، فوق توزیع و شبکه های اصلی گیلان برق دار شده است، گفت: در حال حاضر کمتر از ۲ درصد از مشترکان استان با قطعی برق مواجه بوده و ۹۰ درصد خاموشی‌ها برطرف شده است.
برق ده‌ها هزار مشترک گیلانی وصل شد
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / اخبار حوادث / قطعی برق / قطع برق / گیلان / استان گیلان / برف / سازمان هواشناسی / رشت
برق ده‌ها هزار مشترک گیلانی وصل شد
استاندار گیلان با اشاره به قطعی برق ۲۵۰ هزار مشترک پس از بارش برف در گیلان گفت: هم‌اکنون برق بسیاری از مشترکان وصل و فقط ۲۶ هزار مشترک هم‌اکنون بی‌برق هستند که تا پایان امشب این رقم بیشتر هم می‌شود.
چه کسی پاسخ مردم بحران‌زده شرق گیلان را می‌دهد؟ + فیلم
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / اخبار حوادث / برف / بارش برف / بارش برف در گیلان / گیلان / استان گیلان
چه کسی پاسخ مردم بحران‌زده شرق گیلان را می‌دهد؟ + فیلم
بارش برف سنگین ۷۰ سانتی‌متری در روستاهای کلاچای استان گیلان موجب انسداد راه‌ها و قطعی آب و برق شده است.
ببینید | بلایی که برف بر سر خیابان‌های لاهیجان آورد
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / بارش برف - باران / لاهیجان
ببینید | بلایی که برف بر سر خیابان‌های لاهیجان آورد
بارش برف سنگین طی دو روز گذشته در استان گیلان سبب بروز مشکلات فراوانی از جمله انسداد راه ها و قطعی آب و برق مشترکین شهری و روستایی در این استان شد.
قول وزیر نیرو برای حل مشکل قطعی آب و برق در گیلان
۱۳۹۸/۱۱/۲۴
قول وزیر نیرو برای حل مشکل قطعی آب و برق در گیلان
شفقنا- رضا اردکانیان وزیر نیروی ایران گفت: با باز شدن راه ها تا فردا مشکل خاموشی های برق رسانی و قطعی آب شرب در گیلان حل خواهد شد. وزیر نیرو امروز در نشست ستاد مدیریت بحران گیلان با بیان اینکه...
تمام راه‌های کلاچای باز است/ در شرایط بحرانی قطعی برق و خاموشی قرار داریم
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / برف گیلان / بخشدار کلاچای / برق رودسر
تمام راه‌های کلاچای باز است/ در شرایط بحرانی قطعی برق و خاموشی قرار داریم
ایلنا: بخشدار کلاچای گفت: متاسفانه به تجهیزات برقی خسارت‌های قابل توجهی وارد شده است و سیم‌ها و کابل‌های برقی پاره شده‌اند.
۱۷ روستا در شهرستان شفت قطعی برق دارند
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / استانی-شهرستانها / برف
۱۷ روستا در شهرستان شفت قطعی برق دارند
فرماندار شفت گفت: ۱۷ منطقه روستایی شهرستان شفت بالغ بر ۱۶۸۵خانوار دچار قطعی برق هستند.
نوبخت: هنوز ۸۰ هزار مشترک گیلانی با قطعی برق روبرو هستند/ با بارش‌های پیش‌بینی نشده روبرو شدیم
۱۳۹۸/۱۱/۲۴
نوبخت: هنوز ۸۰ هزار مشترک گیلانی با قطعی برق روبرو هستند/ با بارش‌های پیش‌بینی نشده روبرو شدیم
شفقنا- معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه تردد در همه راه های اصلی گیلان تا پنجشنبه تسهیل می‌شود، گفت: هنوز 80 هزار مشترک گیلانی با قطعی برق روبرو هستند و با وصل شدن...
میانگین بارش برف ۹۰ سانتیمتر؛ وسعت بارش ۱۴ هزار کیلومتر مربع / ۲۰۰ روستا همچنان در محاصره برف / آب آشامیدنی ۲ هزار مشترک همچنان قطع است؛ مردم با آب کردن برف روزگار می‌گذرانند / قطعی برق ۷۴ هزار مشترک / برخی کالا‌های ضروری به ۳ برابر قیمت فروخته می‌شود / دمای رشت امروز افزایش می‌یابد
۱۳۹۸/۱۱/۲۴
میانگین بارش برف ۹۰ سانتیمتر؛ وسعت بارش ۱۴ هزار کیلومتر مربع / ۲۰۰ روستا همچنان در محاصره برف / آب آشامیدنی ۲ هزار مشترک همچنان قطع است؛ مردم با آب کردن برف روزگار می‌گذرانند / قطعی برق ۷۴ هزار مشترک / …
سه روز از بارش ۷۰ سانتیمتری تا یک و نیم متری برف در استان گیلان گذشته و با این وجود هنوز برق مناطقی در شهر رشت، مرکز استان گیلان قطع است. لاهیجان، صومعه سرا، رودبار، آستانه، فومن، رودسر، لنگرود از شهرستانهایی هستند که بیشترین تاثیر را از برف سنگین گرفته‌اند و زندگی در آن طاقت فرسا شده است.
آخرین وضعیت بحران برف در گیلان/ شمار جانباختگان برف در گیلان به ۷ تن رسید
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / برف گیلان / برف
آخرین وضعیت بحران برف در گیلان/ شمار جانباختگان برف در گیلان به ۷ تن رسید
از قطعی برق و مسدود شدن راه‌ها تا تعداد جانباختگان بارندگی را در گزارش آخرین وضعیت بحران برف در گیلان بخوانید.
گلایه از قطعی برق، آب و بسته بودن مغازه‌ها و جاده‌ها در برخی مناطق برف گرفته گیلان
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / برف گیلان
گلایه از قطعی برق، آب و بسته بودن مغازه‌ها و جاده‌ها در برخی مناطق برف گرفته گیلان
سه روز از بارش 70 سانتیمتری تا یک و نیم متری برف در استان گیلان گذشته و با این وجود هنوز برق مناطقی در شهر رشت، مرکز استان گیلان قطع است. لاهیجان، صومعه سرا، رودبار، آستانه، فومن، رودسر، لنگرود از شهرستانهایی هستند که بیشترین تاثیر را از برف سنگین گرفته‌اند و زندگی در آن طاقت فرسا شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / بارش برف / برف سنگین / لاهیجان
تصاویر دیدنی از برف سنگین لاهیجان
بارش برف سنگین طی دو روز گذشته در استان گیلان سبب بروز مشکلات فراوانی از جمله انسداد راه‌ها و قطعی آب و برق مشترکین شهری و روستایی در این استان شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •