پنجشنبه, ۸ آبان, ۱۳۹۹ / 29 October, 2020
محمدرضا سیفی
۲۹۴۲ مدرسه عشایری فاقد آبخوری است/ ۷۰۰ مدرسه سرویس بهداشتی ندارند
۵ روز قبل / آموزش و پرورش / کرونا / مناطق محروم / محمدرضا سیفی / مدرسه عشایری
۲۹۴۲ مدرسه عشایری فاقد آبخوری است/ ۷۰۰ مدرسه سرویس بهداشتی ندارند
ایلنا: مدیر کل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایربیان کرد: بیش از ۷۰۰ مدرسه عشایری فاقد سرویس بهداشتی است که مدارس استان‌های خوزستان، کرمان و لرستان به ترتیب…
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
ناتوانی در تهیه تبلت و موبایل برای همه دانش‌آموزان
مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تاکید ما بر آموزش حضوری با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی است؛ درباره وضعیت محرومیت از تحصیل در مناطق روستایی و عشایر گفت: هنوز آمار دقیق احصاء نشده است و در حال جمع‌آوری شاخص‌های مختلف هستیم. محمدرضا سیفی گفت: به اندازه کافی تبلت در اختیار نداریم. به دو میلیون و ۲۵۰ هزار تبلت برای دانش‌آموزان خود نیاز داریم؛ ولی واقعیت این است که این اتفاق نمی‌افتد زیرا تولید داخلی میسر نیست و با توجه به تغییرات نرخ ارز، از خارج هم نمی‌توانیم این تعداد را وارد کنیم. وی افزود: هدف ما در گام نخست این است که ۱۰۰ هزار تبلت را با اولویت دانش‌آموزان تحت‌پوشش کمیته امداد …
برگزاری کلاس های حضوری دانش آموزان عشایر دور از کرونا/فراهم کردن بسته های آموزشی برای دانش آموزان
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / محمدرضا سیفی / ویروس کرونا / وزارت آموزش و پرورش / سال تحصیلی جدید
برگزاری کلاس های حضوری دانش آموزان عشایر دور از کرونا/فراهم کردن بسته های آموزشی برای دانش آموزان
مدیر کل دفتر توسعه عدالت آموزشی و عشایر آموزش کشور گفت:در حال حاضر ۲۰۰هزار دانش آموز روستایی و عشایر در ۲۷استان کشور ساکن هستند که به دلیل جمعیت کم آنها ناچار به برگزاری حضوری کلاس ها هستیم.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / اقتصاد / ایران / بورس کالا / توسعه پایدار / سایپا
خودرو در انتظار عرضه در بورس کالا
شرکت عمران و توسعه پایدار ایرانیان در حالی ۲۵ و ۲۶ شهریور ماه برخی املاک بانک اقتصاد نوین را به وکالت از این بانک در بورس کالای ایران عرضه می‌کند که مدیرعامل این مجموعه از تداوم عرضه اموال مازاد این بانک در بورس خبر داد. محمدرضا سیفی اظهار داشت:
ویدئو | آموزش و پرورش توانایی تامین تبلت برای دانش‌آموزان را ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
ویدئو | آموزش و پرورش توانایی تامین تبلت برای دانش‌آموزان را ندارد
محمدرضا سیفی، مدیر کل عدالت آموزشی وزارت آموزش و پرورش، گفت: ظرفیت تامین داخلی یا واردات ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تبلت برای دانش‌آموزان را نداریم.
کلاس‌های حضوری مدرسه‌های عشایری
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
کلاس‌های حضوری مدرسه‌های عشایری
آمار جمعیت جامعه دانش‌آموزی عشایری برای نخستین ‌بار از ۲۰۰هزار نفر بالاتر رفته است و کلاس‌های درس آنها با وجود کرونا به‌دلیل کم‌جمعیت بودن،  حضوری برگزار می‌شود. محمدرضا سیفی، مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و عشایر آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت شروع سال تحصیلی برای دانش‌آموزان روستایی و عشایری گفت: قرار بر این است که دانش‌آموزان عشایری به‌صورت حضوری سر کلاس‌ها حاضر باشند. یکی از علت‌هایش این است که تعداد آنها کم است و علت دوم این است که از کانون بیماری عموما دور هستند. …
رشد آماری جامعه دانش آموزی عشایری/آموزش ها برای دانش آموزان عشایر حضوری است
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / محمدرضا سیفی / وزارت آموزش و پرورش / آموزش مجازی / سال تحصیلی جدید
رشد آماری جامعه دانش آموزی عشایری/آموزش ها برای دانش آموزان عشایر حضوری است
مدیر کل دفتر توسعه عدالت آموزشی و عشایر آموزش کشور با اعلام این خبر که برای اولین باز آمار جامعه دانش آموزی عشایری از ۲۰۰ هزار نفر بالاتر رفته، گفت: آموزش دانش آموزان عشایری حضوری خواهد بود.
تامین زیرساخت آموزش مجازی نیازمند کمک سایر نهادها/تدابیر ویژه برای آزمون حضوری دانش آموزان عشایر
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / محمدرضا سیفی / دانش آموزان / امتحانات نهایی
تامین زیرساخت آموزش مجازی نیازمند کمک سایر نهادها/تدابیر ویژه برای آزمون حضوری دانش آموزان عشایر
مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی گفت: صرفا دستگاه تعلیم و تربیت مسئول حل مسائل آموزشی در این شرایط نیست، بلکه وزارت فناوری اطلاعات باید زیرساخت‌های هوشمندسازی را در تمام مناطق کشور مهیا کند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
شبکه شاد در تابستان تعطیل نمی‌شود
[شهروند] شبکه شاد در تابستان آداب زندگی و مهارت‌های اجتماعی را آموزش خواهد داد. خبری که محمدرضا سیفی،رابط معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش از آن گفت:  ‌«تا 18خرداد تمام محتوای کتاب درس ابتدایی و دوره آن تمام می‌شود. در نظر داریم، کلاس‌های درس هر پایه برپا باشد اما قالب و مدل کلاس‌ها فرق خواهد کرد که در این راستا پیشنهادات متعددی مطرح شده و درحال بررسی است.» سیفی از مهیا کردن زمینه بازآموزی کلاس اولی‌ها هم گفت:  «پایه اول دبستان، پایه بسیار حساسی است و باید دانش‌آموزان به خوبی آموزش ببینند؛ در همین راستا آموزش کلاس اول با حضور معلمان جدید دوباره تکرار می‌شود.» 
راهکارهایی برای بسط عدالت آموزشی در مناطق عشایری
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / محمدرضا سیفی / وزارت آموزش و پرورش / عشایر
راهکارهایی برای بسط عدالت آموزشی در مناطق عشایری
مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر گفت: نابرابری در توزیع سرانه تحصیلی باعث خواهد شد بیشترین آمار مردودی و ترک تحصیل را در میان دانش آموزان عشایری شاهد باشیم.
ارائه ۹۰ درصد محتوای آموزشی به دانش‌آموزان عشایری/ چگونگی اجرای عدالت آموزشی در مناطق دورافتاده
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / محمدرضا سیفی / مدارس عشایری / شیوع کرونا
ارائه ۹۰ درصد محتوای آموزشی به دانش‌آموزان عشایری/ چگونگی اجرای عدالت آموزشی در مناطق دورافتاده
مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر گفت: تا اسفندماه ۹۰ درصد محتوای آموزشی به دانش آموزان عشایری آموزش داده شده بود و در این ایام از روش های مختلف برای آموزش تکمیلی بهره بردیم.
اعلام جدول پخش دروس مقطع ابتدایی در شبکه آموزش
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / محمدرضا سیفی / ویروس کرونا / مدرسه ابتدایی
اعلام جدول پخش دروس مقطع ابتدایی در شبکه آموزش
جدول پخش دروس مقطع ابتدایی در شبکه آموزش اعلام شد.
آموزش از طریق صدا و سیما در راستای عدالت آموزشی است/۹۸.۲ درصد مردم به تلویزیون دسترسی دارند
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / محمدرضا سیفی / وزارت آموزش و پرورش / آموزش مکمل / عدالت آموزشی
آموزش از طریق صدا و سیما در راستای عدالت آموزشی است/۹۸.۲ درصد مردم به تلویزیون دسترسی دارند
مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر گفت: ۹۸.۲ درصد مردم کشور به تلویزیون دسترسی دارند و آموزش مکمل از طریق صدا و سیما بهترین راه توسعه عدالت آموزشی در مناطق محروم و روستایی است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
دانش‌آموزان عشایری سفرنامه کوچ می‌نویسند
دانش‌آموزان عشایری در تعطیلات عید نوروزی سفرنامه کوچ خواهند نوشت. به‌گزارش ایسنا، محمدرضا سیفی، مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر گفت: در این طرح مانند 2 سال گذشته دانش‌آموزان دبستانی به‌جای حل تمرین‌های خسته‌کننده در نوروز، کتاب می‌خوانند و آن کتاب‌ها را خلاصه می‌کنند و داستان‌های واقعی شنیده ‌شده از کوچ را خلاصه کرده و با صدای خود از طریق فضای مجازی ارسال می‌کنند. وی افزود: دانش‌آموز عشایری به‌خاطر لمس واقعی طبیعت، راوی حقیقی‌ترین اتفاقات روزمره زندگی هستند و آنها می‌توانند سختی مسیرهای …
۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / محمدرضا سیفی / بنزین / وزارت آموزش و پرورش / مدارس عشایری / راه روستایی
جای خالی حق ایاب و ذهاب معلمان روستایی و عشایری در اصلاح نرخ بنزین
مدیرکل توسعه عدالت آموزشی عشایری در حالی سخن از تلاش برای اجرای ماده ۱۳ و ۱۴ اساسنامه مدارس عشایری می زند که معلمان مناطق روستایی و عشایری اعلام می کنند به حق ایاب و ذهاب نیاز دارند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / محمدرضا سیفی / مدارس عشایری / وزارت آموزش و پرورش
اتصال ۱۰۰ مدرسه عشایری خراسان جنوبی به شبکه ملی اطلاعات
مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر از اتصال ۱۰۰ مدرسه عشایری خراسان جنوبی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.
۱۳۹۸/۰۶/۳۰ / محمدرضا سیفی / وزارت آموزش و پرورش / عشایر
مسیر توسعه عدالت آموزشی مدارس عشایری را دور می زند/هر ۵ هزار دانش آموز عشایر یک مربی بهداشت دارند
سال تحصیلی جدید دیگری در راه است و همچنان دانش آموزان عشایر کشور از مسیر توسعه عدالت عقب هستند. هنوز هزار مدرسه عشایری فاقد سرویس بهداشتی و بازماندگان از تحصیل در این گروه زیاد است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۷ / اردوی عشایری
توضیح معاون وزیر آموزش‌وپرورش درباره یک جنجال
اردوهای عشایری امسال با حواشی زیادی برگزار شد. سه روز قبل بود که خبر آمد ‏مینی‌بوس اردوی عشایری که با هشت دانش‌آموز به سمت نیشابور درحال حرکت بود، دچار حادثه ‏رانندگی شده. هرچند در این حادثه کسی آسیب ندید، اما محمدرضا سیفی، سرپرست دفتر آموزش و ‏پرورش عشایر اعلام کرد که آموزش و پرورش یزد از دستورالعمل اردویی تخطی کرده و به جای ‏قطار از مینی‌بوس برای جابه‌جایی دانش‌آموزان استفاده کرده است؛ درحالی‌که در نیشابور مقصد اصلی ‏دانش‌آموزان ایستگاه قطار وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۴ / وزارت آموزش و پرورش / عشایر / محمدرضا سیفی / مدارس عشایری
اساسنامه مدارس عشایری اجرا شود/ گنجاندن ردیف «توسعه آموزش و پرورش عشایری» در لوایح بودجه سالانه
سرپرست دفتر آموزش و پرورش عشایر کشور گفت: درخواست داریم که اساسنامه مدارس عشایری اجرا شود که می‌گوید ردیف اعتباری خاص با عنوان «توسعه آموزش و پرورش عشایری» در لوایح بودجه سالانه گنجانده شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •