شنبه, ۱۵ آذر, ۱۳۹۹ / 5 December, 2020
محمود کاشانی
۱۳۹۹/۰۹/۰۷
نظامیان و انتخابات ریاست جمهوری
سردار حسین دهقان به صورت رسمی از حضور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری۱۴۰۰ خبر داده است . اگر صلاحیت او توسط شورای نگهبان تایید شود، بار دیگر شاهد حضور فردی با سابقه نظامی در انتخابات ریاست جمهوری خواهیم بود.به گزارش ایسنا، سردار دهقان وزیر دفاع دولت اول روحانی بود که اکنون سمت مشاوره فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح را دارد. او که از سال۵۸ به عضویت سپاه پاسداران درآمده است، اولین نظامی نیست که در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کند.حضور نظامیان در انتخابات ریاست جمهوری ایران سابقه ای بیش از چهل سال دارد. تاکنون دریادار سید احمد مدنی، دریابان علی شمخانی، سردار سرتیپ محمدباقر قالیباف و سردار سرلشکر محسن رضایی در ادوار مختلف انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده اند. …
هشدار نسبت به بدعتی خطرآفرین برای اتحادیه کانون‌های وکلای دادگستری
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
هشدار نسبت به بدعتی خطرآفرین برای اتحادیه کانون‌های وکلای دادگستری
نشست مجمع عمومی فوق العاده اسکودا و انتخابات اخیر ریاست اسکودا با واکنش برخی وکلا درخصوص صحت یا عدم صحت آن مواجه شده و همچنان حواشی پس از برگزاری آن ادامه دار است.دکتر سید محمود کاشانی حقوقدان و فرزند آیت الله کاشانی طی بیانیه‌ای با عنوان انتخابات غیرقانونی در برگزیدن رییس اتحادیه کانون‌های وکلا به این موضوع پرداخته است.
قدردانی جشنواره اسپانیایی از «بوق ممتد» ایرانی
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / محمود کاشانی / اسپانیا / حقوق بشر / عماد خدابخش / محمود دهقانی / فیلم ایرانی / حضور هنر ایران در جهان / قصیده گلمکانی
قدردانی جشنواره اسپانیایی از «بوق ممتد» ایرانی
جشنواره‌ اسپانیایی از فیلم کوتاه «بوق ممتد» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی قصیده گلمکانی قدردانی کرد.
تجلیل از بازی لوون هفتوان در جشنواره برزیلی
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / محمود کاشانی / بهرام دهقانی / لوون هفتوان / آرش آقابیگ / قصیده گلمکانی / بهمن اردلان
تجلیل از بازی لوون هفتوان در جشنواره برزیلی
از بازی زنده یاد لوون هفتوان در فیلم کوتاه «برزخ» به کارگردانی قصیده گلمکانی در جشنواره‌ «راک هارور» برزیل قدردانی شد.
ایتالیایی‌ها به «کلاس رانندگی» جایزه دادند
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / لیندا کیانی / محمود کاشانی / مجید گرجیان / بابک رضایی / مرجان ریاحی / مهرداد کاظمی / فیلم کوتاه / حضور هنر ایران در جهان
ایتالیایی‌ها به «کلاس رانندگی» جایزه دادند
فیلم کوتاه «کلاس رانندگی» ساخته مرضیه ریاحی از جشنواره ایتالیایی جایزه گرفت.
اعلام نامزدهای بخش سینمای جشن حافظ
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / محمود کاشانی / محمدرضا تخت‌کشیان / اشکان رهگذر / فرامرز قریبیان / نوروز 98 / جلوه های ویژه میدانی / نیما جاویدی / امیرحسین ثقفی / محمد داوودی / بابک حمیدیان
اعلام نامزدهای بخش سینمای جشن حافظ
نامزدهای بخش سینمای بیستمین جشن حافظ معرفی شدند.
میان‌دار هیات فاطمیه تهران بر اثر کرونا درگذشت
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / مداحی / عزاداری / اماکن مذهبی / مداحان
میان‌دار هیات فاطمیه تهران بر اثر کرونا درگذشت
حاج‌محمود کاشانی، میان‌دار هیات فاطمیه تهران و از فعالان امور خیریه و فرهنگی، صبح امروز، به دلیل ابتلا به کرونا، دارِ فانی را وداع گفت.
نقش مصدق در شورای امنیت
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / سید محمود کاشانی / مایک پمپئو / شورای امنیت سازمان ملل / انگلیس / محمدجواد ظریف / محمد مصدق / نفت
نقش مصدق در شورای امنیت
شب سه ­شنبه ۱۰ تیر ماه ۱۳۹۹ نشست آنلاین شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی پیشنهاد مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا برای تمدید تحریم­ های تسلیحاتی ایران برگزار شد.
چالش دولت‌ها برای حفظ ارزش پول ملّی 
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / سید محمود کاشانی / تقویت پول ملی
چالش دولت‌ها برای حفظ ارزش پول ملّی 
یکی از فاجعه‌آمیزترین قانون شکنی‌های دولتها در چهار دهه گذشته استقراض‌های غیرقانونی است. این روش‌ها در دوران استبدادی شاهان قاجار رایج بوده است
چند نکته خطاب به رئیس‌جمهور درباره سهام عدالت
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / سید محمود کاشانی / سهام عدالت / حسن روحانی / محمود احمدی‌ نژاد
چند نکته خطاب به رئیس‌جمهور درباره سهام عدالت
واگذاری سهام شرکت های دولتی به عموم مردم با ادعای کارآمد کردن دولت، برای نخستین بار در بند «ج» ماده ۱۶ لایحه برنامه پنج ساله سوم که در سال ۱۳۷۸ از سوی سید محمد خاتمی رییس جمهور وقت به مجلس تقدیم گردید پیش کشیده شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
مانع تصویب پیش نویس آیین نامه کانون وکلا شوید
در پاسخ به فراخوان قوه قضائیه و دعوت از استادان و صاحبنظران حقوقی برای اظهارنظر در مورد پیش نویس اصلاح آیین نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری، بیش از سیصد تن از استادان حقوق دانشگاه‌های کشور با ارسال نامه ای به حجت الاسلام رئیسی نظر خود را اعلام کردند. به گزارش ایسنا، این اساتید در نامه خود با استناد به موادی از قانون مذکور، تصویب آیین نامه در این زمینه را منوط به تنظیم و ارایه متن آن از سوی کانون های وکلای دادگستری دانسته و از رئیس قوه قضائیه درخواست نموده اند که به دلیل عدم رعایت این امر در تهیه پیش نویس پیشنهادی، مانع تصویب آن شود. از جمله امضاکنندگان این نامه می توان به محمد علی اردبیلی، گودرز افتخار جهرمی، ابراهیم بیگ زاده، حسنعلی درودیان، محمد رضا ضیایی بیگدلی، …
دامن زدن به ساخت‌وسازها با سرمایه بانک‌ها
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / سید محمود کاشانی / حسن روحانی / عباس آخوندی
دامن زدن به ساخت‌وسازها با سرمایه بانک‌ها
سه دهه است پایتخت و شهرهای بزرگ کشور گرفتار تجاوز شهرداران به حقوق مالکانه مردم و مقررات شهرسازی شده‌اند. پدیده مجرمانه تراکم فروشی که در هیچ کشور متمدّنی سابقه‌ای ازآن وجود ندارد.
جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره آمریکایی به «کلاس رانندگی» رسید
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / محمود کاشانی / مجید گرجیان / مرجان ریاحی / فیلم کوتاه / لیندا کیانی / حضور هنر ایران در جهان
جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره آمریکایی به «کلاس رانندگی» رسید
فیلم کوتاه مرضیه ریاحی از بیست و یکمین جشنواره جهانی فیلم آمریکا جایزه گرفت.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / محمد رضا عباسی / خانه سینما / سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت / مرتضی پورصمدی / فرزاد خوشدست / محمدرضا عباسی / محمود کاشانی / آرش زاهدی اصل / صبا ندایی / الهام شعبانی
تلنگر «خط باریک قرمز» به جامعه و مدیران/ فیلمساز کامپیوتر نیست!
فرزاد خوشدست کارگردان «خط باریک قرمز» از مستندهای راه‌یافته به سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر عنوان کرد که با این مستند به جامعه و مدیران تلنگر زده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵
تصاویر خنده‌های زیباکلام و کدخدایی در نشست بازنگری در قانون اساسی
چهارمین نشست بررسی ظرفیت‌های توسعه در قانون اساسی با رویکرد توسعه حقوقی با موضوع «بازنگری در قانون اساسی» شامگاه یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ با حضور دکتر عباسعلی کدخدایی، صادق زیبا کلام، لعیا جنیدی و سیدمحمود کاشانی در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / سید محمود کاشانی / قانون
تلاش برای قانونی­‌کردن شورایاری
بررسی درخواست اولویت­دار طرح استفساریه بند «7» ماده 71 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / سید محمود کاشانی / کتاب درسی / خبرآنلاین / مجلس شورای اسلامی
تصویب شتاب‌زده یک طرح عجیب در مجلس
نمایندگان مجلس صبح روز ۱۳ آبان ۱۳۹۸ با تصویب طرحی دولت را ملزم کردند «سرفصل­های جنایات آمریکا را در کتب مدارس و دانشگاه ­ها» قرار دهد. این مصوّبه، مبهم و در جای خود خلاف قانون اساسی است. قانون باید دارای پیام روشن باشد ولی عنوان و متن این مصوبّه که «سرفصل­ های جنایات امریکاست» دارای هیچ معنا و مفهومی برای قانونگذاری نیست.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / سید محمود کاشانی / وکالت / حقوق / قانون
وکلا و دفاع از حقوق حرفه‌ای
قطعا برگزاری دادرسی عادلانه و حکومت قانون آرزوی ملت‌ها در سراسر جهان است و ایران هم که یک تمدن کهن دارد در این راستا تلاش‌های فراوانی کرده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / سیدمحمود کاشانی
محمود کاشانی: ریشه «فساد» در پایمال کردن «حکومت قانون» است
سید محمود کاشانی گفت: ریشه‌های «فساد» در تجاوز به حقوق مردم و پایمال کردن حکومت قانون در کشور است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸
فرزند آیت‌الله کاشانی: پدرم خانه‌نشین نشد/حزب توده را مصدق وارد صحنه سیاسی کشور کرد
سید محمود کاشانی می‌گوید: این ادعا‌ها که آیت‌الله کاشانی خانه‌نشین شد، از دروغ‌های تاریخی است که پس از شکست نهضت، مورد تبلیغ قرار گرفته است، آیت‌الله کاشانی به مبارزات سیاسی خود ادامه داد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / سید محمود کاشانی / محمد مصدق / آیت الله سید ابوالقاسم کاشانی / کودتای 28 مرداد
۲۸ مرداد ۳۲ علیه مصدق کودتا شد؟/ روایت پسر آیت‌الله کاشانی از جلسه سفیر آمریکا با شاه برای نخست‌وزیری زاهدی
تسنیم نوشت: کاشانی گفت: این ادعاها که آیت‌الله کاشانی خانه‌نشین شد، از دروغ‌های تاریخی است که پس از شکست نهضت، مورد تبلیغ قرار گرفته است. آیت‌الله کاشانی به مبارزات سیاسی خود ادامه داد و یک بخش از مبارزات ایشان بعد از ۲۸ مرداد ۳۲ بود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸
گفتگو| فرزند آیت‌الله کاشانی: مصدق قانون ملی شدن صنعت نفت را به شکست کامل کشاند
سید محمود کاشانی می‌گوید: این ادعاها که آیت‌الله کاشانی خانه‌نشین شد، از دروغ‌های تاریخی است که پس از شکست نهضت، مورد تبلیغ قرار گرفته است. آیت‌الله کاشانی به مبارزات سیاسی خود ادامه داد و یک بخش از مبارزات ایشان بعد از ۲۸ مرداد ۳۲ بود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲ / شورای شهر تهران / شهرداری تهران / جرم
خرج کردن برای انتخابات شورایاری‌ها، تصرف در اموال دولتی است
دکتر محمود کاشانی، حقوقدان شناخته شده کشور در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور اعلام کرد انتخابات شورایاری‌ها غیرقانونی است و هر گونه هزینه کردن برای آن مصداق جرم است و مجازات سنگین دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲ / سید محمود کاشانی / خبرآنلاین
آقای رئیس‌جمهور! به این اعتراض رسیدگی کنید
پدیده شگفت انگیزی به نام انتخابات شورایاری از سوی شورای شهر تهران در حال برگزاری است که مجوّزی در قانون اساسی و قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراها مصوب سال ۱۳۷۵ برای آن وجود ندارد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۳ / حضور هنر ایران در جهان / مرجان ریاحی / محمود کاشانی / لیندا کیانی / مهرداد کاظمی / مجید گرجیان / بابک رضایی / ایروان / ارمنستان
«کلاس رانندگی» از جشنواره «زردآلوی طلایی» جایزه گرفت
جایزه بهترین فیلم کوتاه شانزدهمین جشنواره فیلم «زردآلوی طلایی» ارمنستان به فیلم کوتاه «کلاس رانندگی» رسید.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵ / دیدارنیوز / سیدمحمود کاشانی / تغییر روز شروع ماه مبارک رمضان
آقای رییس‌جمهور! تسلیم روش‌های غیرقانونی نشوید
سیدمحمود کاشانی در یادداشتی درباره تغییر روز شروع ماه مبارک رمضان نوشت: با این حال در خلال چند دهة گذشته اشخاصی با کنار گذاردن گاه­شمار رسمی کشور به دنبال رؤیت هلال ماه رمضان در بخش ­های گوناگون کشور رفته و از آن­جا که نتوانسته ­اند با چشم عادی و یا با دوربین موفق به رؤیت هلال شوند روز آغاز ماه رمضان را جا به جا ساخته­ اند. به ویژه در سال جاری که آغاز ماه رمضان در گاه­شمار رسمی کشور روز دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 خورشیدی است، به دلیل رؤیت نشدن هلال! روز سه­ شنبه 17 اردیبهشت 1398 را روز آغاز ماه رمضان در نظر گرفته ­اند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۹
آیت‌الله کاشانی مدافع کودتای ۲۸ مرداد بود؟
سیدمحمود کاشانی گفت: کوچک‌ترین کودتایی علیه مصدق در مرداد سال ۱۳۳۲ نشد. اسناد و مدارک فراوان تاریخی امروزه در دسترس هستند که به روشنی می توان بر پایه آن ها وقوع هر گونه کودتا علیه مصدق را در مرداد سال ۱۳۳۲ رد کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
روایت جالب از مبارزات آیت‌الله کاشانی با انگلیسی‌ها در عراق
محمود کاشانی گفت: هنگامی که انگلستان اعلان قیمومت در عراق را منتشر کرد، آیت‌الله کاشانی تحمل نکرد و با بسیج عشایر عراق و گرفتن فتوایی از آیت‌الله میرزا محمدتقی شیرازی قیمومت انگلستان بر عراق را غیرقابل قبول و خلاف شرع دانستند.
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
ناگفته‌ای از انتظاری که آیت‌الله کاشانی از آیت‌الله بروجردی داشت اما محقق نمی‌شد
سیدمحمود کاشانی گفت: آیت‌الله کاشانی انتظار داشتند آیت‌الله بروجردی در مواقعی اظهار نظر بکند اما آیت‌الله بروجردی سبک و سیاق خود را داشت و وارد مسائل سیاسی نمی‌شد.  
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
داستان عیادت شاه از آیت‌الله کاشانی ساعاتی قبل از فوت
سیدمحمود کاشانی فرزند آیت‌الله کاشانی خاطراتی را از عیادت محمدرضا شاه تا مراسم تشییع جنازه آیت‌الله کاشانی بازگو کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •