چهارشنبه, ۹ مهر, ۱۳۹۹ / 30 September, 2020
پیش‌بینی وضعیت هوا
سامانه بارشی جدید در راه است
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور
سامانه بارشی جدید در راه است
به گزارش تسنیم، بر اساس نقشه های همدیدی و آیده نگری سازمان هواشناسی امروز در استان های اردبیل، مازندران، شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده است.
پیش‌بینی رگبار در سه استان کشور
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / پیش‌بینی بارش / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور
پیش‌بینی رگبار در سه استان کشور
به گزارش مهر، براساس پیش بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده نگری هواشناسی، امروز در استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.
هشدار هواشناسی نسبت به رگبار، باران و کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / پیش‌بینی بارش / پیش‌بینی وضعیت هوا
هشدار هواشناسی نسبت به رگبار، باران و کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا
به گزارش خبرگزاری مهر، در هشدار زرد رنگ سازمان هواشناسی آمده است: این شرایط جوی فردا (۲۹ شهریور) در استان گیلان و روز یکشنبه (۳۰ شهریور) در شمال شرق آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان و روز دوشنبه (۳۱ شهریور) در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، شمال خراسان شمالی و شمال غرب خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود.
محیط زیستاین ۱۱ استان بارانی می‌شوند | پیش‌بینی وضعیت هوای تهران
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
محیط زیستاین ۱۱ استان بارانی می‌شوند | پیش‌بینی وضعیت هوای تهران
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران، همراه با وزش باد و رعد و برق در ۱۱ استان کشور طی امروز و فردا (۲۶ و ۲۷ شهریورماه) خبر داد.
پیش‌بینی وضعیت آب و هوای کشور
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / آب و هوای ایران / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور
پیش‌بینی وضعیت آب و هوای کشور
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز و فردا در پاره‌ای از نقاط آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، غرب مازندران بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.
هشدار آبگرفتگی معابر در مازندران و ارتفاعات البرز
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / پیش‌بینی وضعیت هوا
هشدار آبگرفتگی معابر در مازندران و ارتفاعات البرز
محمد اصغری در گفت‌وگو با فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: در سه روز آینده در شمال آذربایجان شرقی، ارتفاعات غرب مازندران، برخی نقاط گیلان و اردبیل بارش پیش‌بینی می‌شود که در غرب گیلان از شدت بیشتری برخوردار است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور
وزش باد شدید در نیمه شرقی کشور
صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین مدل‌های هواشناسی امروز (۲۴ شهریور) در شمال آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های مازندران، قزوین، البرز، تهران و برخی مناطق زاگرس مرکزی وقوع رگبار پراکنده، رعد و برق و وزش باد موقت پیش‌بینی می‌شود.
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / پیش‌بینی وضعیت هوا
پیش بینی باران ۵ روزه در ۱۰ استان/ افزایش ۶ درجه دما در شمال
به گزارش تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در ساعات بعدازظهر و اوایل شب ارتفاعات البرز در شمال استان‌های البرز، تهران و سمنان، نیمه غربی هرمزگان، برخی مناطق فارس، شمال بوشهر، دامنه و ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان‌های چهارمحال  بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب و جنوب اصفهان ابرناکی همراه با رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش‌بینی‌شده است.
هوا در کدام مناطق سرد می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / آب و هوای کشور / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور
هوا در کدام مناطق سرد می‌شود؟
به گزارش میزان، کبری رفیعی در خصوص وضعیت آب و هوایی چند روز آینده کشور گفت: امروز برای بیشتر مناطق کشور جوی آرام پیش بینی می‌شود و روزهای دوشنبه و سه شنبه در ارتفاعات البرز، سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از استان اردبیل بارش پراکنده باران رخ می‌دهد.
کدام استان‌ها در هفته دوم شهریور گرد و خاک دارند؟ | بارش باران در ۵ استان | پیش‌بینی وضعیت هوای پایتخت
۱۳۹۹/۰۶/۰۹
کدام استان‌ها در هفته دوم شهریور گرد و خاک دارند؟ | بارش باران در ۵ استان | پیش‌بینی وضعیت هوای پایتخت
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید همراه با گردوخاک در شرق کشور طی ۳ روز آینده خبر داد.
پیش‌بینی هواشناسی: رگبار ۳ روزه باران در برخی استان‌ها/ افزایش دمای هوای پایتخت
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور / گرمای هوا / هوای تهران
پیش‌بینی هواشناسی: رگبار ۳ روزه باران در برخی استان‌ها/ افزایش دمای هوای پایتخت
به گزارش تسنیم، بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی طی سه روز آینده در ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب فارس در برخی ساعات رگبار و رعدوبرق پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود. این وضعیت فردا در برخی مناطق اردبیل و ارتفاعات آذربایجان شرقی نیز پیش بینی شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور
هشدار درباره نفوذ سامانه بارشی جدید به کشور
به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ با اشاره به ادامه رشد ابرهای همرفتی در ساعات بعدازظهر و نفوذ سامانه بارشی جدید به کشور آورده است: وقوع رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت بعدازظهر امروز (۱۳ مردادماه) برای استان های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، جنوب کرمان، ارتفاعات در شمال هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان و فردا (۱۴ مردادماه) برای استان های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، جنوب شرق فارس و ارتفاعات در شمال‌ هرمزگان پیش بینی می شود.
هشدار وقوع سیلاب ناگهانی در ۱۷ استان
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور / هشدار هواشناسی
هشدار وقوع سیلاب ناگهانی در ۱۷ استان
سازمان هواشناسی طی هشداری از وقوع سیلاب ناگهانی ، آبگرفتگی معابر و برخورد صاعقه از امروز تا پنجشنبه در ۱۷ استان کشور خبر داد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور / گرمای هوا / هوای تهران
دمای هوای تهران به ۳۹ درجه می‌‌رسد
امیر حسین سرکرده کارشناس هواشناسی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه امروز در سواحل دریای خزر و استان های ساحلی خزر و شمال استان های تهران، قزوین، البرز، سمنان، زنجان و ارتفاعات واقع در استان های کهگیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری، فارس و شرق لرستان، خوزستان و همچنین جنوب سیستان و بلوچستان، شرق و شمال هرمزگان، رگبار و رعد برق و وزش باد موقتی در بعد ظهر رخ خواهد داد، گفت: وزش باد شدید در نوار شرقی کشور همچنان ادامه دارد که باعث کاهش کیفیت هوا در این نواحی خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی
کاهش دما و تشدید بارش در برخی استان‌ها
صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: امروز (۵ مرداد) در برخی نقاط استان‌های ساحلی خزر، ارتفاعات مناطق البرز مرکزی، زاگرس مرکزی و جنوبی، خراسان شمالی، ارتفاعات برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات هرمزگان رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
تداوم رگبارهای تابستانه در نوار شمالی کشور
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / آب و هوای ایران / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور
تداوم رگبارهای تابستانه در نوار شمالی کشور
صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی طی بعد ازظهر امروز (۳۱ تیر) در اردبیل، شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و سواحل غربی دریای خزر رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. 
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور / هشدار هواشناسی
هشدار هواشناسی نسبت به تشدید سرعت وزش باد
به گزارش ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد با اشاره به  تشدید سرعت وزش باد آورده است: از امروز ( ۲۸ تیرماه) وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در شمال سیستان و بلوچستان، نیمه شرقی و جنوب خراسان جنوبی و شرق کرمان پیش بینی می شود. این وضعیت جوی تا سه شنبه (۳۱ تیرماه) ادامه می یابد و احتمال آسیب رسیدن به سازه‌های موقت و گلخانه‌ها، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیای  سبک، شکسته شدن سرشاخه درختان، کاهش کیفیت هوا و دید افقی وجود دارد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور / هوای تهران
تهران گرم‌تر می‌شود
به گزارش ایرنا، بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی روز سه شنبه هواشناسی تهران، طی سه روز آینده آسمان کمی ابری در ساعات عصر همراه با افزایش ابر و وزش باد و در بخش های شمالی استان به خصوص در ارتفاعات گاهی با رعد و برق و در بخش های جنوبی و غربی استان وزش باد شدید همراه با احتمال گرد و خاک انتظار می رود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور
کاهش ۸ تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوا در شمال کشور
صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: براساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۳ تیرماه) طی ساعات بعدازظهر و اوایل شب در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، شمال اردبیل، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان وقوع رگبار پراکنده باران، همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور / ورزش باد
وزش باد شدید در ۱۵ استان طی ۲۴ ساعت آینده
صادق ضیائیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال زنجان، ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / پیش‌بینی وضعیت هوا / وضعیت آب و هوا / وضعیت جوی کشور
وضعیت جوی چند روز آینده کشور
فریبا گودزی در گفت‌وگو با میزان در خصوص وضعیت جوی چند روز آینده کشور بیان کرد:امروز و فردا برای جنوب استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان، ارتفاعات جنوب کرمان، اردبیل، شمال آذربایجان غربی و شرقی در ساعات بعد از ظهر بارش پراکنده همراه با رعد و برق پیش بینی می‌شود.
سازمان هواشناسی: هوای گرم کشور را فرا می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور / گرمای هوا
سازمان هواشناسی: هوای گرم کشور را فرا می‌گیرد
به گزارش تسنیم، بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی سازمان هواشناسی، امروز در ساعات بعدازظهر و اوایل شب برای بخش‌های شمال غرب و شمال شرق کشور و ارتفاعات البرز افزایش ابر، وزش باد، رعدوبرق و احتمال بارش پراکنده پیش بینی شده است.
آفتاب تابستان ۹۹ چقدر داغ‌تر از سال گذشته
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / آب و هوا / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور / گرمای هوا
آفتاب تابستان ۹۹ چقدر داغ‌تر از سال گذشته
مدل های اقلیمی نشان می دهد که در تابستان امسال حدود نیم تا یک درجه دما در اغلب نقاط کشور گرم از حد معمول ۳۰ سال گذشته است، هر چند نسبت به ۱۰ سال اخیر تغییر قابل ملاحظه ای نداشته است.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / افزایش دمای هوا / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور
ادامه افزایش دما تا پایان هفته
به گزارش مهر، بنا بر آخرین هشدارهای سازمان هواشناسی کشور با رشد ابرهای همرفتی به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب و ناپایداری جو در استان‌های زنجان، شمال همدان، جنوب مرکزی، ارتفاعات در استان‌های البرز، غرب مازندران و غرب اصفهان شاهد رگبار باران گاهی توام با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت خواهیم بود این شرایط در روز پنجشنبه در شمال استان آذربایجان شرقی و زنجان ادامه می‌یابد و احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی و برخورد صاعقه و رخداد تگرگ را افزایش می‌دهد.
بارش و رگبار پراکنده باران در برخی مناطق کشور
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / پیش‌بینی وضعیت هوا
بارش و رگبار پراکنده باران در برخی مناطق کشور
صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این‌که طی دو روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در جنوب سیستان و بلوچستان بارش پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد، اظهار کرد: به تدریج با شمالی شدن جریان‌ها روی دریای خزر در غرب سواحل بارش و کاهش نسبی دما رخ می‌دهد.
پیش‌بینی وضعیت هوا/ بارش شدید باران در ۹ استان
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / آب و هوا / بارش باران بهاری / پیش‌بینی وضعیت هوا
پیش‌بینی وضعیت هوا/ بارش شدید باران در ۹ استان
صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین خروجی مدل‌ها و نقشه‌های هواشناسی امروز (۳۱ اردیبهشت) در استان‌های ساحلی خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز غربی، مرکزی و شرقی و استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی، برخی نقاط غرب، مرکز و شرق کشور و بخش‌هایی از کرمان و نیمه شمالی فارس رگبار باران همراه با رعد و برق وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / افزایش دمای هوا / پیش‌بینی وضعیت هوا
افزایش دمای هوا در برخی مناطق کشور از پنج‌شنبه
صادق ضیائیان در گفت‌وگو با ایسنا،  در این باره اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، روزهای سه شنبه، 30 اردیبهشت و چهارشنبه، 31 اردیبهشت برای استان‌های واقع در شمال غرب، سواحل دریای خزر،‌ دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، مرکز، شرق و بخش‌هایی از غرب و جنوب شرق کشور رگبار باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.
هواشناسی: پیش‌بینی بارش در برخی استان‌ها/ هوا در نوار شمالی سرد می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور
هواشناسی: پیش‌بینی بارش در برخی استان‌ها/ هوا در نوار شمالی سرد می‌شود
به گزارش تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز برای برخی مناطق شمال شرق، ارتفاعات کرمان و بخش‌هایی از شمال غرب بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی شده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / بارش باران / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور
پیش‌بینی بارش‌های ۵ روزه در برخی مناطق
به گزارش تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در شمال غرب، دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران، در جنوب غرب  دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در غرب کشور رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی شده است.  شدت بارش‌های امروز مربوط به شمال آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی است.
پیش‌بینی طغیان رودخانه‌ها در ۱۵ استان/ هشدار آبگرفتگی معابر تهران
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور / هوای تهران
پیش‌بینی طغیان رودخانه‌ها در ۱۵ استان/ هشدار آبگرفتگی معابر تهران
به گزارش تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز برای برخی مناطق استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، شمال شرق، دامنه‌های البرز مرکزی و دامنه‌های زاگرس مرکزی رگبار باران گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می‌شود.
پیش‌بینی بارش باران در بیشتر نقاط کشور/ کاهش ۵ تا ۷ درجه‌ای دما در برخی مناطق
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / آب و هوای ایران / بارش باران بهاری / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور
پیش‌بینی بارش باران در بیشتر نقاط کشور/ کاهش ۵ تا ۷ درجه‌ای دما در برخی مناطق
صادق ضیائیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهارکرد: امروز (۱ اردیبهشت) در شمال غرب، دامنه‌های زاگرس در استان‌های همدان، مرکزی، قم و دامنه‌های البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران و همچنین در استان‌های هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان و جنوب استان‌های فارس و بوشهر رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.
ورود دو سامانه بارشی جدید به کشور طی هفته جاری/ پیش‌‌‌بینی وضعیت آب و هوا
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / پیش‌بینی وضعیت هوا / ورود سامانه بارشی / وضعیت آب و هوا
ورود دو سامانه بارشی جدید به کشور طی هفته جاری/ پیش‌‌‌بینی وضعیت آب و هوا
صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۳۱ فروردین‌ماه) در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، نواحی مرکزی و شرق کشور بارش باران، گاهی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / بارش برف و باران / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور
برف و باران در کشور ادامه دارد/ تگرگ و کاهش دما در پایتخت
صادق ضیائیان در گفت‌وگو با فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز در اغلب مناطق کشور غیر از استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان بارش باران داریم که در برخی نقاط با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت همراه است.
تشدید فعالیت سامانه بارشی و احتمال وقوع سیلاب
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور / هشدار هواشناسی
تشدید فعالیت سامانه بارشی و احتمال وقوع سیلاب
سازمان هواشناسی طی هشداری در سطح قرمز از تقویت سامانه بارشی و تشدید بارش توام با رعدوبرق، وزش باد شدید و بارش تگرگ در برخی استان‌ها خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •