پنجشنبه, ۱۵ آبان, ۱۳۹۹ / 5 November, 2020
کلیه
ضوابط صادرات تخم‌مرغ در آبان ماه اعلام شد +سند
۳ ساعت قبل / تنظیم بازار / وزارتخانه / آبان / ضوابط / صادرات تخم مرغ
ضوابط صادرات تخم‌مرغ در آبان ماه اعلام شد +سند
ایلنا: دفترکل دفتر صادرات گمرک خطاب به کلیه گمرکات اجرایی آخرین ضوابط صادرات تخم‌مرغ در آبان ماه را اعلام کرد.
۱۵ ساعت قبل
سینمایی‌ها در یک‌ قدمی کرونا
گروه فرهنگ و هنر – این روزها، روزهای خوشی برای کشور نیست. تقریبا تمام نقاط کشور به شدت درگیر شیوع این ویروس هستند و هر روز آمار قربانیان ویروس کرونا بالاتر می‌رود. در این میان چند روزی است که تعداد هنرپیشگانی که مشغول به کار هستند و به این بیماری مبتلا شده‌اند نیز افزایش پیدا کرده است، موضوعی که حالا مورد اعتراض بسیاری از عوامل دست‌اندرکار قرار گرفته و خواستار توقف تمامی پروژه‌های ساخت فیلم و سریال در کشور شده‌اند.اوایل اسفند بود که ورود ویروس کرونا به کشور به صورت رسمی تایید شد. از آن پس وزارت فرهنگ و ارشاد برای چندین ماه کلیه فعالیت‌های فرهنگی و هنری را به حالت تعلیق درآورد. همان ایام بود که خانه سینما برای جلوگیری از ابتلای اهالی صنعت تصویر و خانواده‌هایشان، پیشنهاد تعطیلی موقت فیلمسازی را …
۱۵ ساعت قبل
کشف شکلات‌های حاوی روانگردان
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا به تشریح راهبردهای این پلیس پرداخت و از کشف شکلات‌های حاوی روانگردان خبر داد.به گزارش ایرنا، سردار مجید کریمی افزود: شکلات‌هایی با جاسازی روانگردان‌های بسیار مخرب با «تی، اچ سی» کشف شد و در این رابطه سه نفر شناسایی و دستگیر شده‌اند که با استفاده از بسترهای مجازی به عرضه این روانگردان‌ها در پوشش شکلات می‌پرداختند.وی به تشریح راهبردهای این پلیس در مبارزه با مواد مخدر پرداخت و گفت: تقویت، توسعه، تجهیز و استفاده فراگیر از امکانات اطلاعاتی - انتظامی برای شناسایی، تعقیب و انهدام شبکه‌ها و مقابله با عوامل اصلی داخلی و بین‌المللی مرتبط با مواد مخدر و روانگردان و پیش‌سازها جدی‌ترین راهبرد این پلیس است. تقویت، تجهیز و توسعه یگان‌ها، همچنین مکانیزه کردن سامانه‌های کنترلی …
۱۵ ساعت قبل
مسوولیت تنظیم بازار مرغ و گوشت به جهاد کشاورزی بازگشت
وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر اساس مصوبه ستاد اقتصادی دولت، مسوولیت تا‌مین نهاده‌های زراعی، باغی، دامی و همچنین تنظیم بازار مرغ، تخم مرغ و گوشت در سطح عمده فروشی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی خواهد بود. کاظم خاوازی روز گذشته در نشست فوق‌العاده ستاد تنظیم بازار اظهار کرد: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری، هماهنگی بسیار خوبی بین دستگاه‌های مرتبط به ویژه وزارت صمت، بانک مرکزی و گمرک جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته و با مصوبه ستاد اقتصادی دولت، وظیفه تا‌مین کلیه نهادهای زراعی، باغی و دامی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی گذاشته شده است. وی افزود: ثبت سفارش‌ها همچنان توسط وزارت صمت انجام خواهد شد و بقیه کارها با هماهنگی گمرک و بانک مرکزی توسط وزارت جهاد کشاورزی مدیریت خواهد شد و امیدواریم این تصمیم منجر به فراوانی …
۱۵ ساعت قبل
تجدید ارزیابی گکوثر
شرکت هتل بین‌المللی پارسیان کوثر اصفهان در اطلاعیه‌ای که در سامانه کدال منتشر کرده، اعلام کرد: افزایش سرمایه هتل پارسیان‌کوثر اصفهان از محل تجدید‌ارزیابی دارایی‌ها (زمین) به قوت خود باقی است و کلیه مستندات و مدارک مورد‌نیاز به اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار ارسال شده است. بدیهی است انجام افزایش سرمایه یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده خواهد بود.
تشکیل گروه های مردم نهاد دفاع مقدس در گیلان
۲۱ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / تشکل های مردم نهاد / دفاع مقدس / بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس
تشکیل گروه های مردم نهاد دفاع مقدس در گیلان
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان، با تاکید بر لزوم راه اندازی حداقل یک تشکل مردم نهاد دفاع مقدس در کلیه شهرستان های گیلان، افزود: باید در کنار توسعه معارف دفاع مقدس، مسائل و مشکلات حوزه دفاع مقدس را نیز در شهرستان ها پیگیری کنیم.
قیمت جدید محصولات ایران خودرو برای فصل پاییز
۲۲ ساعت قبل / ایران خودرو / بازار خودرو / خودروسازان / قیمت خودرو
قیمت جدید محصولات ایران خودرو برای فصل پاییز
ایران خودرو قیمت جدید کلیه محصولات خود را ویژه ۳ ماهه سوم سال ۹۹ را منتشر شد. نوشته قیمت جدید محصولات ایران خودرو برای فصل پاییز اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تست کرونای ذوب‌آهنی‌ها منفی شد
۲۳ ساعت قبل / ذوب آهن اصفهان
تست کرونای ذوب‌آهنی‌ها منفی شد
روز گذشته کلیه بازیکنان، مربیان و کادر اجرایی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان مورد تست آزمایش کرونا قرار گرفتند که نتیجه تست همگی آنها منفی بوده است.
تعطیلی کلیه اماکن ورزشی استان همدان به مدت ۱۰ روز
۲۴ ساعت قبل / استانی-ورزشی / اماکن ورزشی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / دوچرخه سواری
تعطیلی کلیه اماکن ورزشی استان همدان به مدت ۱۰ روز
سخنگوی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان گفت: از امروز -چهارشنبه ۱۴ آبان‌ماه- کلیه اماکن ورزشی دولتی، استخرها، باشگاه‌های پرورش اندام، باشگاه‌های خصوصی، باشگاه‌های رزمی و پربرخورد به مدت ۱۰ روز در سراسر استان تعطیل هستند.
آسیب سلول‌های چشمی با آلودگی هوا
۲۶ ساعت قبل / آسیب / سلول چشمی / آلودگی هوا / سیستم حیاتی / تنفس / مویرگ / اعصاب بینایی
آسیب سلول‌های چشمی با آلودگی هوا
آلودگی هوا علاوه بر سیستم‌های حیاتی از جمله تنفس، مغز، اعصاب، رگ‌ها، قلب و کلیه‌ها، بر مراکز حساس و دارای مویرگ‌های نازک همچون سیستم بینایی و اعصاب بینایی هم تاثیر می‌گذارد.
آخرین مهلت ثبت نام دریافت تسهیلات گردشگری
۲۶ ساعت قبل / معاونت اشتغال
آخرین مهلت ثبت نام دریافت تسهیلات گردشگری
تسهیلات جدید به کلیه کسب و کارهای گردشگری با توجه به نوع فعالیت، بزرگی و کوچکی واحد، درجه و ستاره اختصاص می‌یابد.
در آستانه شروع لیگ بیستم؛/ تست اعضای تیم فوتبال ذوب‌آهن منفی شد
۲۶ ساعت قبل / ذوب آهن اصفهان
در آستانه شروع لیگ بیستم؛/ تست اعضای تیم فوتبال ذوب‌آهن منفی شد
روز گذشته کلیه بازیکنان، مربیان و کادر اجرایی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان مورد تست آزمایش کرونا قرار گرفتند.
چه کسی مسئول تولید و تنظیم بازار کالاهای اساسی است؟
۲۷ ساعت قبل
چه کسی مسئول تولید و تنظیم بازار کالاهای اساسی است؟
براساس مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، مسئولیت تنظیم بازار کلیه کالاهای اساسی و ضروری، از جمله محصولات کشاورزی و دامی در مرحله توزیع و خرده فروشی همچنان بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است، اما مسئولیت تولید، عرضه و تنظیم بازار مرغ و تخم مرغ تا مرحله عمده فروشی به قیمت مصوب، با وزارت جهاد کشاورزی محول شده است.
ایران خودرو نرخ جدید همه خودروها را اعلام کرد+جدول
۲۷ ساعت قبل
ایران خودرو نرخ جدید همه خودروها را اعلام کرد+جدول
در روزهای اخیر شورای رقابت مجوز افزایش حداکثر ۲۵ درصدی قیمت خودرو را تصویب کرد که بر همین مبنا، ایران خودرو قیمت جدید کلیه محصولات خود را ویژه ۳ ماهه سوم سال ۹۹ را منتشر کرد.
۳۹ ساعت قبل
کمبود ویتامین D علامت شایع بیماران کرونایی
مطالعه جدید نشان می‌دهد بالغ بر ۸۰ درصد بیماران بستری شده کووید۱۹ در بیمارستان در اسپانیا دارای کمبود ویتامین D هستند. به گزارش مهر، ویتامین D هورمونی است که توسط کلیه‌ها برای کنترل غلظت کلسیم خون تولید می‌شود و بر سیستم ایمنی تاثیر دارد.«خوزه هرناندز»، سرپرست تیم تحقیق در این باره می‌گوید: «درمان ویتامین D باید در مورد بیماران کووید ۱۹ دارای میزان کم ویتامین D در جریان خون شان به کار گرفته شود چراکه این شیوه دارای تاثیرات مفیدی بر سیستم ایمنی و سیستم عضلانی اسکلتی است.»محققان دریافتند ۸۰ درصد از ۲۱۶ بیمار کرونایی بستری شده در بیمارستان دارای کمبود ویتامین D بوده و مردان بیش از زنان با کمبود ویتامین D مواجه بودند.
۳۹ ساعت قبل
آسیب کرونا به گالری‌ها و اقبال به نمایشگاه‌های مجازی
مدیر گالری گلستان با بیان اینکه تمام نمایشگاه‌های این گالری تا پایان سال فقط به‌صورت آنلاین برگزار می‌شوند، در ادامه این‌گونه عنوان کرد که این تصمیم با توجه به شرایط فعلی جامعه در روزهای کرونایی و با در نظر گرفتن تجربه موفق برگزاری نمایشگاه‌های آنلاین، اتخاذ شده است.لیلی گلستان در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت گالری‌ها در ایام کرونا، اظهار کرد: به طور کلی گالری‌ها محیط‌های کوچک هستند و گالری گلستان هم از کوچک‌ترین گالری های تهران محسوب می‌شود؛ به همین خاطر اغلب از پیشنهاد بسته شدن گالری‌ها استقبال و نمایش مجازی برگزار کردند یا اینکه ترجیح دادند نمایشگاه ها با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی برگزار شوند.او با بیان اینکه «گالری‌ها واقعاً ضربه وحشتناک از کرونا خوردند»، خاطرنشان کرد: برخی از گالری‌هایی …
معاون فرماندار ایالت پنسیلوانیا: شمارش آرا هرگز در روز انتخابات به پایان نمی رسد
۴۲ ساعت قبل
معاون فرماندار ایالت پنسیلوانیا: شمارش آرا هرگز در روز انتخابات به پایان نمی رسد
کتی بوکوار، معاون فرماندار ایالت پنسیلوانیا به رای دهندگان یادآوری کرد که "شمارش آرا هرگز در روز انتخابات به پایان نمی رسد"وی افزود: اگر ما شمارش آرا را در روز انتخابات متوقف کنیم، همه مردان و زنانی را که به کشور ما خدمت می کنند، کلیه رای دهندگان نظامی و غیرنظامی خارج از کشور که آراء آنها طبق قانون باید تا هفت روز پس از انتخابات پذیرفته شود، از حق رای دادن محروم کرده ایم
 مصائب پنهان خانه‌داری
۴۵ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / روز جهانی زنان خانه دار / زنان خانه‌دار / خانه داری / ارزش کار خانه داری / زنان
 مصائب پنهان خانه‌داری
 یک کارشناس ارشد مطالعات زنان با اشاره به روز جهانی زنان‌خانه‌دار و با بیان اینکه«در پژوهش‌هایی که در ایران درزمینه مقایسه کیفیت زندگی زنان خانه‌دار و زنان شاغل ارائه شده است، زنان شاغل در مقایسه با زنان خانه‌دار کلیه مقیاس‌های کیفیت زندگی را به‌‎جز عملکرد جسمانی بهتر و بالاتر دارند»، گفت: زنان خانه‌دار در معرض خطر بیشتری در جهت تهدید کیفیت زندگی نسبت به زنان شاغل هستند.
۴۶ ساعت قبل / سفارت آمریکا / 13 آبان / لانه جاسوسی / دانش آموزان / سرود خیابانی
(تصاویر) اجرای سرود توسط دانش آموزان مقابل سفارت سابق آمریکا
در روز سیزدهم آبان ماه ۹۹ و همزمان با آغاز هفته وحدت، میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق اجرای سرود خیابانی توسط گروه سرود جهادی و مردمی «شاهدان روشنگر» با حضور دانش‌آموزان مقابل سفارت سابق آمریکا و سفارت فرانسه برگزار شد. گفتنی است بر اساس توصیه ستاد استانی مقابله با کرونا و به منظور حفظ سلامتی مردم، کلیه مراسم ۱۳ آبان که پیش از این قرار بود که در تهران و سایر شهرستان‌ها برگزار شود، لغو شد.
روسیه ورود بدون توافق نیروهای حافظ صلح به قره باغ را منتفی دانست
۲ روز قبل
روسیه ورود بدون توافق نیروهای حافظ صلح به قره باغ را منتفی دانست
معاون وزیر خارجه روسیه در واکنش به سخنان مشاور ترامپ درباره بررسی امکان استقرار نیروهای حافظ صلح اسکاندیناوی در منطقه قره باغ، گفت: کلیه پارامترهای احتمالی برای چنین اقدامی باید از سوی طرفین این درگیری‌ها مورد توافق قرار بگیرد.
تسهیل تأمین مواد اولیه تولید با مصوبه تهاتر کالا و واردات در مقابل صادرات
۲ روز قبل
تسهیل تأمین مواد اولیه تولید با مصوبه تهاتر کالا و واردات در مقابل صادرات
زادبوم، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با بیان جزئیاتی از مصوبه جدید دولت و رویه جدید واردات و صادرات تهاتری کالا گفت: بر اساس مصوبه جدید دولت، صادرکنندگان می‌توانند برای رفع تعهدات خود با یک واردکننده یا یک تأمین‌کننده کالا تهاتر و برای واردات کالا اقدام کنند. به گفته وی طبق این مصوبه کلیه گمرکات موظف شدند در زمینه ترخیص کالاهای وارداتی از محل ارز متقاضی یا ارزهای صادراتی نیز اقدام کنند.
اهانت به پیامبر، آزمون و خطای استکبار جهانی
۲ روز قبل
اهانت به پیامبر، آزمون و خطای استکبار جهانی
نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: پیامبراسلام (ص) محور وحدت کلیه مسلمانان جهان است.
پروژه عظیم رژیم صهیونیستی برای نابودی قلب تپنده قدس شرقی
۲ روز قبل / قدس شرقی
پروژه عظیم رژیم صهیونیستی برای نابودی قلب تپنده قدس شرقی
شهرداری قدس وابسته به رژیم صهیونیستی اعلام کرد که پروژه تخریب کلیه مشاغل فلسطینی در منطقه وادی الجوز در قدس شرقی اشغالی برای ساخت «دره سیلیکون» را تصویب کرده است.
ورود به مشهد ممنوع شد
۲ روز قبل / ستاد ملی کرونا / محدودیت تردد / ویروس کرونا
ورود به مشهد ممنوع شد
براساس مصوبات ستاد کرونا از ساعت ۱۲ ظهر امروز ۱۲ آبان ورود کلیه خودرو‌های غیر پلاک مشهد به این شهرستان ممنوع است. نوشته ورود به مشهد ممنوع شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
راه هایی سریع برای کاهش اسید اوریک بدن
۳ روز قبل / اسید اوریک / نقرس / آرتریت / کافئین / سبک زندگی / پارسی خبر
راه هایی سریع برای کاهش اسید اوریک بدن
اسید اوریک به عنوان یک ماده زائد شناخته می‌شود که در جریان خون حل می‌شود، از کلیه‌های عبور کرده و در نهایت بدن را از طریق ادرار ترک می‌کند.
چالش‌های انتخابات و راهکارهای بهارستان
۳ روز قبل
چالش‌های انتخابات و راهکارهای بهارستان
مجتبی توانگر ـ نماینده تهران اساس تدوین طرح انتخاباتی مجلس که کلیاتش در نشست دیروز بهارستان تصویب شد، حل چند چالش در بحث قانون انتخابات ریاست‌جمهوری است. ناگفته پیداست طرح مزبور به‌دنبال اصلاح و یا حل کلیه مسائل مربوط به قانون انتخابات ریاست‌جمهوری نیست. طرح مجلس به‌طور کلی واجد 3‌محور اساسی است؛ یکی شرایط داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری، دیگری نحوه ثبت‌نام آنها در انتخابات و دست آخر بررسی صلاحیت داوطلبان از سوی شورای نگهبان.   اول) ازجمله محورهای مهم طرح حاضر، اصلاح سازوکار مربوط به نحوه …
دستورالعمل تنظیم بازار ورق گرم فولادی از سوى شوراى رقابت منتشر شد
۳ روز قبل / افزایش قیمت فولاد / بازار فولاد / بورس کالا / قیمت فولاد
دستورالعمل تنظیم بازار ورق گرم فولادی از سوى شوراى رقابت منتشر شد
دستورالعمل تنظیم بازار ورق گرم فولادی از سوی شوراى رقابت درحالی منتشر شده که کلیه تولیدکنندگان ورق ملزم به عرضه در بورس کالا شدند، سقف قیمت در بورس کالا آزاد است و واحدهای تولیدی مکلفند یک هفته قبل از شروع فصل برنامه عرضه هفتگی محصولات را ارائه دهند. نوشته دستورالعمل تنظیم بازار ورق گرم فولادی از سوى شوراى رقابت منتشر شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آغاز نهمین رزمایش اقتدار هوایی ارتش ایران از فردا
۳ روز قبل
آغاز نهمین رزمایش اقتدار هوایی ارتش ایران از فردا
فرمانده نیروی هوایی ارتش ایران بیان کرد: رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت، از روز شنبه با گسترش هواپیماها و جنگنده ‌های این نیرو از کلیه پایگاه ‌های نهاجا به پایگاه اصفهان آغاز شده است.
۳ روز قبل
کرونا در کرمان (+ عکس)
مجموع جانباختگان ابتلای قطعی به کووید ۱۹ از ابتدای اپیدمی تاکنون (۱۰ آبانماه) در استان کرمان به ۱۱۸۸ نفر رسید. به علت سایه سنگین کرونا بر این استان  مقرر شد در شهرستانهای سیرجان، رفسنجان، بافت، بردسیر، زرند و کرمان از پنجشنبه ۸ آبان ۹۹ به مدت دو هفته کلیه صنوف به استثنای اصناف  ردیف اول، شامل عرضه کنندگان مایحتاج ضروری مردم ( ۱۴ صنف مذکور در بخشنامه وزارت کشور) تعطیل شوند. ولی در شهر کرمان تعطیلی صنوف بصورت کامل انجام نگرفته است و برخی ازکاسبین حاضر به اجرای این مصوبه نیستند. چون تنها راه تامین هزینه های زندگی خود را همین مغازه‌ها می‌دادند و اکثریت نان را بر سلامت ترجیح می دهند.
قیمت رسمی خودرو در پاییز +جدول
۴ روز قبل / پژو / خودرو / رشد / فروش / فوق
قیمت رسمی خودرو در پاییز +جدول
اقتصادنیوز : قیمت جدید کلیه محصولات ایران خودرو ویژه ۳ ماهه سوم سال ۹۹ منتشر شد.
افزایش خرده‌فروشی همراه با کاهش مطلوب ضریب خسارت در بیمه‌های آتش‌سوزی
۴ روز قبل / بیمه ملت / بیمه
افزایش خرده‌فروشی همراه با کاهش مطلوب ضریب خسارت در بیمه‌های آتش‌سوزی
بیمه آتش‌سوزی یکی از رشته‌های بیمه اموال است که در آن، کلیه اموال منقول و غیرمنقول اعم از واحدهای مسکونی، خدماتی، اداری، آموزشی، کارگاهی، صنعتی، انبارها و... بیمه می‌شوند.
۱۳ آبان سند استکبارستیزی نسل شهدا و ایثارگران است
۴ روز قبل / بنیاد شهید و امور ایثارگران / ۱۳ آبان
۱۳ آبان سند استکبارستیزی نسل شهدا و ایثارگران است
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی گفت: مقررشده اجتماع اقشار مختلف مردم، تشکل‌های دانشجویی و دانش‌آموزی، در مراسم استکبارستیزی ۱۳ آبان با رعایت کلیه شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی برگزار شود.
تکالیف مالیاتی فعالین اقتصادی در آذربایجان غربی تسهیل می شود
۴ روز قبل / استانی-اقتصادی / مالیات / فعال اقتصادی
تکالیف مالیاتی فعالین اقتصادی در آذربایجان غربی تسهیل می شود
مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان غربی از رفع محدودیت مرحله ۴۵ ثبت نام کد اقتصادی و عدم صدور کد اقتصادی ۱۲ رقمی با پیش شماره ۴۱۱  برای مؤدیان مالیاتی خبر داد و افزود: کلیه مراحل ثبت نام در سامانه ثبت نام الکترونیک برای مؤدیان جدید غیر حضوری است.
دستورالعمل نحوه تعیین قیمت پایه ورق گرم فولادی منتشر شد/ سقف رقابت در بورس کالا آزاد است
۴ روز قبل / بورس / ورق گرم فولادی / حوه تعیین قیمت پایه ورق گرم فولادی
دستورالعمل نحوه تعیین قیمت پایه ورق گرم فولادی منتشر شد/ سقف رقابت در بورس کالا آزاد است
اقتصادنیوز : دستورالعمل تنظیم بازار ورق گرم فولادی از سوی شوراى رقابت درحالی منتشر شده که کلیه تولیدکنندگان ورق ملزم به عرضه در بورس کالا شدند، سقف قیمت در بورس کالا آزاد است و واحدهای تولیدی مکلفند یک هفته قبل از شروع فصل برنامه عرضه هفتگی محصولات را ارایه دهند.
بلاروس مرزهای زمینی خود را به روی خارجی‌ها می‌بندد
۴ روز قبل / ویروس کرونا / بلاروس
بلاروس مرزهای زمینی خود را به روی خارجی‌ها می‌بندد
شورای وزیران بلاروس تصمیم گرفت برای جلوگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا، از امروز (اول نوامبر/11 آبان)، ورود کلیه اتباع خارجی (به استثنای برخی موارد خاص) از طریق ایستگاه‌های بازرسی زمینی را ممنوع کند.
نگرانی سفارت فرانسه در روسیه از تأمین امنیت نمایندگی‌های سیاسی خود
۴ روز قبل / اخبار "فرانسه" / اخبار "روسیه"
نگرانی سفارت فرانسه در روسیه از تأمین امنیت نمایندگی‌های سیاسی خود
در پی تجمع اعتراض آمیز روز شنبه شهروندان روسی در مقابل سفارت فرانسه در مسکو، نمایندگی دیپلماتیک این کشور از دولت روسیه خواست امنیت کلیه دفاتر سیاسی فرانسه در این کشور را تقویت کند.
۴ روز قبل
تمدید تعطیلی یک هفته‌ای برخی صنوف تهران از روز گذشته
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ از تمدید تعطیلی یک هفته ای صنوف پرتردد و ریسک پذیر در گروه‫های ۳ و ۴ شهر تهران خبر داد و گفت: تعطیلی این صنوف از ۱۰آبان ماه به مدت یک هفته دیگر تمدید شده است.به گزارش ایلنا، سرهنگ «نادر مرادی» با اشاره به برگزاری جلسه کنترل و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در سازمان مدیریت و پیشگیری شهر تهران در تشریح جزئیات این خبر، اظهار کرد: با توجه به افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در موج سوم آن، روزگذشته جلسه‌ای در سازمان مدیریت و پیشگیری شهر تهران برگزار و تصویب شد به مدت یک هفته دیگر کلیه صنوف گروه‌های ۳ و ۴ که شامل آرایشگاه‌های زنانه، سالن‌های زیبایی، تالارهای پذیرایی و چایخانه‌ها، سینما‌ها، مراکز فرهنگی و هنری اعم از کتابخانه‌ها‌، مراکز تفریحی آبی‌، …
۴ روز قبل
ارمنستان از پوتین کمک امنیتی خواست
نخست وزیر ارمنستان از مسکو خواست درمورد مسائل امنیتی با ایروان رایزنی کند.به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، وب سایت وزارت امور خارجه ارمنستان اعلام کرد ، نیکول پاشینیان، نخست وزیر نامه‌ای را برای پوتین، رئیس فدراسیون روسیه ارسال کرده که در آن اوضاع در قره‌باغ و چالش‌های بوجود آمده بطور مفصل شرح داده شده است.در این نامه به ویژه به جزئیات انتقال تروریست‌های مسلح خارجی از خاورمیانه و مشارکت آنها در درگیری‫ها در قره باغ اشاره شده است.طرف ارمنی در پیام خود برای تعیین نوع و میزان کمک مسکو به ایروان براساس معاهده دوستی، همکاری و کمک متقابل، اوت ۱۹۹۷، انجام رایزنی های فوری را خواستار شده است.وزارت خارجه روسیه در واکنش به نامه نخست‌وزیر ارمنستان برای کمک به تامین امنیت کشورش اعلام کردما بار دیگر بر …
بازار خرید و فروش اعضای بدن؛ کلیه ۱۵۰، ‌نیمی از کبد ۲۰۰ میلیون تومان! / قلب کم است اما هست!
۵ روز قبل
بازار خرید و فروش اعضای بدن؛ کلیه ۱۵۰، ‌نیمی از کبد ۲۰۰ میلیون تومان! / قلب کم است اما هست!
«آدم از بدبختی این کارا رو می‌کنه، وگرنه چرا باید کلیه‌مو بفروشم و خودمو ناقص کنم؟» این جمله مشترک افرادی است که فشار اقتصادی و بسته بودن راه‌های تامین هزینه، آنها را وادار کرده که عضوی از بدن خود را بفروشند تا بتوانند زندگی کنند.
۸۸درصد گروههای پرخطر شهرستان خاش واکسن آنفلو آنزا دریافت کرده اند
۵ روز قبل / واکسن آنفلوانزا / خاش / سیستان و بلوچستان
۸۸درصد گروههای پرخطر شهرستان خاش واکسن آنفلو آنزا دریافت کرده اند
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش سیستان وبلوچستان با بیان این که در این مرحله واکسن آنفلوآنزا ویژه گروههای پرخطر و بیماران خاص می باشد و در داروخانه ها توزیع نشده است افزود: واکسیناسیون مادران باردار پرخطر، بیماران سرطانی و تحت شیمی درمانی، پیوند کلیه و دیالیزی، تالاسمی، هموفیلی، پرسنل تعدادی از ادارات و کارکنان مراکز بهداشتی، امدادی و درمانی که در ارتباط نزدیک با بیماران هستند به صورت رایگان در حال انجام است.
شرکت ترخیص کالا را چگونه انتخاب کنید؟
۵ روز قبل
شرکت ترخیص کالا را چگونه انتخاب کنید؟
گروه تجاری ققنوس به عنوان یکی از فعالترین شرکت های خدمات حمل بار هوایی در ایران و با دارا بودن تیم های ترخیص در فرودگاه امام خمینی آمادگی دارد تا ترخیص کلیه بارهای مشتریان اعم از بارهای تجاری و غیر تجاری را به صورت درب به درب و با تشریفات کامل به انجام برساند.
یک میلیون و یکصد و پنجاه هزار تن کود شیمیایی توزیع شد/ ۲۰ درصد بیشتر از سال قبل
۵ روز قبل / وزارت جهاد کشاورزی / کالاهای اساسی
یک میلیون و یکصد و پنجاه هزار تن کود شیمیایی توزیع شد/ ۲۰ درصد بیشتر از سال قبل
شرکت مادر تخصصی خدمات حمایتی کشاورزی اعلام کرد: حدود  یک میلیون و یکصد و پنجاه هزار تن نهاده‌های کشاورزی بین کشاورزان در کلیه استان‌های کشور توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد و نسبت به میانگین ده ساله ۴۳ درصد افزایش یافته است.
برگزاری مراسم هفته وحدت در بقاع متبرکه بندرعباس
۵ روز قبل / منطقه هرمزگان / استانی-فرهنگی و هنری / اخبار فرهنگی و هنری - هرمزگان / اداره اوقاف و امور خیریه / هفته وحدت
برگزاری مراسم هفته وحدت در بقاع متبرکه بندرعباس
رئیس اداره اوقاف بندرعباس از برگزاری مراسمات هفته وحدت در بقاع متبرکه این شهرستان با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.
۵ روز قبل
فاجعه درک ناشدنی ترامپ
لازمه شناخت اعمال و برنامه‌های دوره معاصر غرب شناخت عصر روشنگری در اروپاست؛ عصری که جوهره تاریخ غرب در دوره‌های رنسانس و اصلاح دینی را به همراه خود دارد. بررسی‌ها و تحلیل‌های مربوط به عصر روشنگری باعث می‌شود تا بتوان به تدریج رهیافت‌های جدید فکری را در برخورد با پدیده‌های زندگی که از حالت کمی و ریاضی به درآمده و بیشتر جنبه کیفی به خود می‌گیرند، بهتر درک کرد. نقد و بررسی سه دیدگاه زیر درباره برنامه‌ها و دستاوردهای عصر روشنگری می‌تواند ما را به شناخت هر چه بهتر عملکرد غرب در اتفاقات جدید رهنمون کند. 1- دیدگاه اول به دنبال آن است که باید از دستاوردهای عصر روشنگری و مدرنیته هرقدر هم که ضعیف و ناقص باشند، حفاظت کرد زیرا آرمان‌های عصر روشنگری …
۵ روز قبل
استفاده از پنج نوع ماده ضدخوردگی جدید منقطع و پیوسته در چاه های منطقه خانگیران
کرمانشاه – کرمی – ابتکار : در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، شناسایی و توانمند سازی شرکت های تولیدکننده معتبر و دانش بنیان تولید مواد ضد خوردگی ، برای اولین بار سه نوع ماده ضدخوردگی جدید تزریق منقطع (درون چاهی) و دو نوع ماده ضدخوردگی جدید تزریق پیوسته در چاه های شرکت بهره بردای نفت و گاز شرق مورد استفاده و تایید نهایی قرار گرفت.به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، مهندس مهدی قاسمی رئیس خوردگی فلزات شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق در رابطه با اهمیت دستاورد حمایت از شرکت های داخلی اظهار داشت: این دستاورد مهم، به عنوان یک موفقیت بزرگ در تهیه مواد ضد خوردگی از دیدگاه مدیریت تغییر محسوب می شود ، چرا که با شناسایی و توانمندسازی شرکت های تولید کننده معتبر و دانش بنیان جدید در حوزه مواد …
نمازی و نخستین پیوند‌های شیرازی
۵ روز قبل
نمازی و نخستین پیوند‌های شیرازی
   احسان بهرام‌غفاری    در تاریخ بیستم آبان‌ماه سال1347، برای نخستین‌بار در ایران با یک عمل 7ساعته، پیوند کلیه در بیمارستان نمازی شیراز صورت گرفت و کلیه یک جوان 24ساله به زنی 27ساله پیوند زده‌شد. دکتر سنادی‌زاده و دکتر مهربان سمیعی این عمل را انجام دادند. این پیوند از ساعت 7.30 صبح تا 2بعدازظهر به درازا انجامید. چون برای نخستین‌بار در ایران چنین عملی صورت می‌گرفت، به گزارش خبرنگار روزنامه اطلاعات که در مکان حضور داشت جو خاصی بر بیمارستان حاکم بود. گروهی از استادان دانشگاه پهلوی (شیراز)، پزشکان، …
برشی از اضطراب یک بیمار خاص
۵ روز قبل
برشی از اضطراب یک بیمار خاص
زهرا رستگارمقدم ـ خبرنگار اواخر مهرماه بود که رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان همدان از ابتلای ۴۸ بیمار دیالیزی استان به ویروس کرونا خبر داد. ابوالفتح میرزایی گفت که از ابتدای شیوع ویروس کرونا ۴۸نفر از بیمارانی که مشکل نارسایی کلیه داشته و دیالیز می‌شدند، در این استان به کرونا مبتلا شده و از این تعداد، ۴۱نفر فوت کرده‌اند. او در ادامه این خبر نسبت به مشکلات تامین داروهای بیماران خاص ابراز نگرانی کرده بود. این در حالی است که از همان روزهای شیوع کرونا، اعمال جراحی پیوند عضو متوقف شد و بلافاصله …
انتقاد شمسایی به نامه‌نگاری‌ها برای تعویق لیگ فوتسال: آقای مدیری که تیمت آماده نیست انصراف بده
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / لیگ برتر / وحید شمسایی / ورزشی / ویروس کرونا
انتقاد شمسایی به نامه‌نگاری‌ها برای تعویق لیگ فوتسال: آقای مدیری که تیمت آماده نیست انصراف بده
سرمربی تیم فوتسال گیتی پسند اصفهان گفت: تمام مسابقات مختلف در دنیا بدون حضور تماشاگر و با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی در حال برگزاری است فقط تکلیف فوتسال مشخص نیست.
اتحادیه تهیه کنندگان خطاب به پروژه‌های سینمایی: هنرمندان را بیمه کرونا کنید
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / غلامرضا موسوی / شیوع ویروس کرونا / سینما و کرونا / اتحادیه تهیه‌کنندگان
اتحادیه تهیه کنندگان خطاب به پروژه‌های سینمایی: هنرمندان را بیمه کرونا کنید
ایلنا: رئیس اتحادیه تهیه‌کنندگان با اشاره به شیوع گسترده بیماری کرونا گفت: اتحادیه از همکاران تهیه کننده انتظار دارد در هنگام تولید همچون گذشته کلیه پروتکل‌های…
تاکید تهیه‌کننده‌ها بر رعایت پروتکل‌ها درپی درگذشت یک بازیگر
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / تلویزیون / اتحادیه تهیه‌‌کنندگان سینمای ایران
تاکید تهیه‌کننده‌ها بر رعایت پروتکل‌ها درپی درگذشت یک بازیگر
ایسنا نوشت: رییس اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران اعلام کرد:‌ این اتحادیه از همکاران تهیه‌کننده انتظار دارد در هنگام تولید همچون گذشته کلیه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
شایع ترین دلایل درد شکم
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / درد شکم / زخم معده / سنگ کلیه / پارسی خبر / سبک زندگی
شایع ترین دلایل درد شکم
درد شکم، درد نسبتا شایعی است که بسیاری از افراد در طول زندگی تجربه می‌کنند که می‌تواند علل متعددی داشته باشد.
کدام شهرهای استان کرمان در وضعیت حاد و فوق قرمز کرونایی قرار دارند؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / استانداری کرمان / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
کدام شهرهای استان کرمان در وضعیت حاد و فوق قرمز کرونایی قرار دارند؟
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با تاکید بر وخیم بودن وضعیت برخی از شهرستان‌های استان کرمان عنوان کرد: شهرستان‌های کرمان، رفسنجان، سیرجان، بافت، بردسیر و زرند در شرایط حاد و فوق قرمز کرونایی هستند و در همین راستا از امروز پنجشنبه ۸ آبان ۹۹ به مدت دو هفته کلیه صنوف به استثنای اصناف ردیف اول، شامل عرضه کنندگان مایحتاج ضروری مردم (۱۴ صنف مذکور در بخشنامه وزارت کشور) تعطیل خواهند شد. 
الزام تغییر کاربری‌ها به اختصاص یا ایجاد فضای سبز
۱۳۹۹/۰۸/۰۸
الزام تغییر کاربری‌ها به اختصاص یا ایجاد فضای سبز
ایلنا: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به لزوم توجه به الزامات محیطی زیستی از الزام کلیه تغییر کاربری ها به اختصاص یا ایجاد فضای سبز خبر داد.
افزایش احتمال مرگ در بیماران کرونایی با مشکلات کلیوی
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / کلیه / ویروس کرونا / کووید ۱۹ / سلامت / بریتانیا
افزایش احتمال مرگ در بیماران کرونایی با مشکلات کلیوی
مطالعه جدید نشان می دهد بیماران کرونایی مبتلا به بیماری کلیوی یا بیمارانی که کلیه هایشان به خاطر ویروس آسیب دیده با ریسک بالاتر مرگ ناشی از کووید۱۹ روبرو هستند.
۱۳۹۹/۰۸/۰۹
واگذاری 56 هزار میلیارد ریال از املاک مازاد بانک ملی ایران در نیمه امسال
بانک ملی ایران در اجرای ماده 16 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور موفق به فروش بیش از 56 هزار میلیارد ریال از اموال و سهام مازاد خود و شرکت های تابعه در شش ماهه اول سال جاری شده است. واگذاری های یاد شده در راستای عمل به الزام قانونی، تاکید موکد مقامات نظام و در راستای همراهی با سیاست های کلان دولت محترم جمهوری اسلامی ایران مبنی بر خروج از بنگاهداری بانک‫ها صورت پذیرفته است.در همین راستا این بانک از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه بالغ بر 56 هزار و 534 میلیارد ریال از اموال و سهام های شرکت‫های تابعه را تعیین تکلیف کرده که 48 هزار و 821 میلیارد ریال مربوط به سهام شرکت‫ها و هفت هزار و 713 میلیارد ریال مربوط به املاک مازاد است. همچنین در سال جاری کلیه اقدامات واگذاری برای …
۱۳۹۹/۰۸/۰۹
افتتاح ۳۵ درصد ظرفیت پروژه آب شیرین ۳۵ هزار مترمکعبی بوشهر تا پایان امسال
عبدالکریم گراوند در بررسی روند اجرای پروژه آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعبی بوشهر با تاکید بر تامین آب‌آشامیدنی شهرها و روستاهای استان بوشهر اظهار داشت: برای تامین آب شهرها و روستاهای استان اقدامات مهمی از سوی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر انجام شده که بخشی از آنها امسال و بخشی هم سال آینده وارد مدار تولید و بهره‌برداری می‌شود.وی با قدردانی از مدیرعامل و کارکان شرکت آبفا در تامین آب آشامیدنی ، به روند اجرایی طرح آب شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعبی بوشهر پرداخت و بیان کرد: این پروژه که با مشارکت و سرمایه‌گذاری گروه مپنا در حال اجراء است که روند اجرای آن مطلوب است.استاندار بوشهر با بیان اینکه تمام جبهه‌های کاری این پروژه فعال است افزود: اکنون پروژه آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعبی بوشهر دارای ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی …
کاهش زمان قانونی حضور دانشجویان در خارج
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / دانشجویان خارجی / ویروس کرونا / سلامت
کاهش زمان قانونی حضور دانشجویان در خارج
مدیرکل امور دانش آموختگان وزارت علوم اعلام کرد: به علت شیوع کرونا زمان قانونی حضور دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور برای پذیرفته شدگان بهمن ۹۸ و پس از آن در کلیه مقاطع کاهش یافت.
زمان حضور دانشجویان محصل در خارج به علت کرونا کوتاه شد/ کدام دانشجویان مشمول قانون جدید می شوند؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / فارس / دانشگاه / آزمون / کاهش زمان قانونی حضور دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور / سید &
زمان حضور دانشجویان محصل در خارج به علت کرونا کوتاه شد/ کدام دانشجویان مشمول قانون جدید می شوند؟
مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان از کاهش زمان قانونی حضور دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور به علت شیوع کرونا خبر داد و گفت: زمان حضور پذیرفته شدگان بهمن 98 و پس از آن در کلیه مقاطع تحصیلی کاهش یافت.
ساماندهی سهمیه بهیاران در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / تحصیل دانشجویان ایرانی در چین / تحصیل دانشجویان چینی در ایران / شورای عالی انقلاب فرهنگی / دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی
ساماندهی سهمیه بهیاران در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی
دستور دوم جلسه شورای ستاد نقشه جامع علمی کشور به بررسی موضوع تخصیص سهمیه برای بهیاران در آزمون سراسری اختصاص داشت که پس از بحث و بررسی اعضا پیرامون این موضوع مقرر شد از آنجایی که ساماندهی کلیه سهمیه‌های کنکور در دستور کار شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها است، سهمیه بهیاران نیز در کنار ساماندهی سایر سهمیه‌ها در نظر گرفته شود.
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
عملکرد نیمسال نخست شهرداری منطقه ۸ تبریز تشریح شد
آذربایجان شرقی - فلاح: رئیس اداره حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۸ تبریز عملکرد این واحد در شش ماهه نخست سال جاری را تشریح کرد. حسین حسین پور در این خصوص گفت: به منظور رفاه حال شهروندان و سهولت در تردد، اداره حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۸ تبریز اقدامات خاصی در شش ماهه نخست سال جاری انجام داده است.وی با اشاره به بخشی از اقدامات این منطقه از جمله: خط کشی محوری خیابان های اصلی سطح منطقه، نصب تجهیزات ترافیکی در هسته مرکزی شهر و نوسازی سیستم های قبلی، حضور مداوم در جلسات کمیته فنی و کمیته مشترک، ارایه نکته نظرات منطقه و پیگیری مصوبات آن، نیازسنجی مشکلات ترافیکی و معضلات مربوط به آن در سطح منطقه، تهیه نقشه کامل از موارد مربوط به بهسازی مسیر معلولین و جانبازان و پیگیری رفع مشکلات و موارد مربوطه، …
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
ناخن شیار شیار چیست و چگونه درمان می‌شود؟
شیار ناخن می‌تواند چیز‌هایی در مورد وضعیت سلامتی شما بگوید. بیماری‌های زیادی از استرس تا بیماری کلیه و تیروئید می‌توانند موجب تغییراتی در ناخن شوند. یک تغییر شایع ایجاد شیار‌های افقی یا عمودی روی ناخن است. در اغلب موارد، شیار‌های روی ناخن بی ضرر هستند. در ادامه به بحث شیار ناخن‌ها و درمان آن‌ها می‌پردازیم.
۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به وزارت بهداشت تخصیص یافت
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / سازمان برنامه و بودجه / کادر درمان / کارانه پرستاران / کارانه پزشکان
۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به وزارت بهداشت تخصیص یافت
سازمان برنامه و بودجه کشور، مبلغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان را برای تسویه کلیه معوقات کارانه کادر درمان و آموزش پزشکی تا اول آبان ماه امسال به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اختصاص داد.
تمامی معوقات کارانه کادر درمان پرداخت شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
تمامی معوقات کارانه کادر درمان پرداخت شد
سازمان برنامه و بودجه کشور مبلغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان را برای تسویه کلیه معوقات کارانه کادر درمان و آموزش پزشکی تا اول آبان ماه امسال به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اختصاص داد.
«آذری» از کلیه فعالیت‌های فوتبالی محروم شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / سعید آذری / فولاد خوزستان / کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال
«آذری» از کلیه فعالیت‌های فوتبالی محروم شد
تهران- ایرنا- براساس اعلام کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، «سعید آذری» به طور موقت از کلیه فعالیت‌های فوتبالی محروم شد.
۵ ترکیب مفید با شیر برای تقویت بدن
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / خواص شیر / سبک زندگی / پارسی خبر / سنجد
۵ ترکیب مفید با شیر برای تقویت بدن
ش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، در بسیاری از موارد افراد به دلیل اینکه شیر با مزاج شان سازگار نیست از خوردن آن امتناع می‌کنند. شیر سرشار از فاید بوده و برای حفظ سلامت استخوان‌ها مفید است، اما می‌توان در کنار این فرآورده لبنی هم برای تغییر مزاج و هم برای تاثیرگذاری هرچه بیشتر آن از خوراکی‌های دیگری نیز استفاده کرد. شیر و سنجد شیر یکی از نوشیدنی‌های بسیار مغذی برای جلوگیری از پوکی استخوان است اما زمانی که شیر را با  پودر سنجد ترکیب کنیم معجونی بسیار قوی خواهیم داشت که علاوه بر اینکه مانع از بروز پوکی استخوان زودرس می‌شود، درد ناشی از التهاب را تا حد زیادی  نیز کاهش می‌ دهد. شیر و خرما شیر به طور طبیعی دارای مزاجی سرد است که با مزاج بسیاری از افراد سازگار نیست. راه …
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
۱۱ پیشنهاد مجلس برای بورس
بر اساس یکی از پیشنهادهای کمیسیون اقتصادی مجلس سازمان بورس و اوراق بهادار مکلف است نسبت به افشای اطلاعات معاملات کلیه اشخاص حقوقی در زمان معامله اقدام کند.
بادامچیان: مطالبه مردم از نمایندگان مجلس، پرهیز از حاشیه سازی است
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / اسدالله بادامچیان / مجلس یازدهم / رهبر انقلاب / دولت دوازدهم / حزب موتلفه اسلامی / کروناویروس
بادامچیان: مطالبه مردم از نمایندگان مجلس، پرهیز از حاشیه سازی است
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: مطالبه مردم از مجلس، پرداختن به مسائل اساسی مورد تاکید رهبری و عدم حاشیه سازی است. نمایندگان ملت با رعایت کلیه نکات اخلاقی و مصالح کشور، بهتر می توانند نظارت خود را بر قوه مجریه اعمال کنند و به جای تقابل با دولت، باید اصلاح امور کشور توسط دولت، مد نظر آنها باشد.
مشق ۱۱ بندی مجلس برای بهبود بازار سرمایه
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / سازمان بورس / بورس تهران
مشق ۱۱ بندی مجلس برای بهبود بازار سرمایه
بر اساس یکی از پیشنهادهای کمیسیون اقتصادی مجلس سازمان بورس و اوراق بهادار مکلف است نسبت به افشای اطلاعات معاملات کلیه اشخاص حقوقی در زمان معامله اقدام کند.
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
 پرداخت خسارت هفتاد میلیارد ریالی توسط بیمه ملت
درپی حادثه خروج از خط قطار زاهدان - تهران در مهرماه سال گذشته، تعداد 11 واگن قطار مسافری در ورودی ایستگاه شورو زاهدان دچار سانحه شده و از خط خارج شدند. تعداد 9 دستگاه از واگن‌های این قطار تحت پوشش بیمه‌های مهندسی تمام‌خطر بیمه ملت بودند که از این تعداد 8 دستگاه دچار خسارت شدند.پس از اعلام خسارت توسط شرکت برناریل‌گستر تهران و تکمیل مدارک و بررسی جنبه‌های مختلف پرونده، طی دو نوبت جلسات شورای فنی و مذاکرات با ارزیابان خسارت ریلی و امنیتی و با توجه به لزوم مکاتبات متعدد با نهادها و سازمان‌های مختلف و انجام کلیه تشریفات مربوطه نهایتا موارد مربوط به پرداخت خسارت 8 واگن آسیب‌دیده، تایید و با توجه به رضایت کامل بیمه‌گزار، با حضور محمدطه سعیدی مدیرعامل شرکت برناریل در بیمه ملت، خسارت تقریبی بالغ بر هفتاد …
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
شناسایی و آماده سازی  عرصه ها برای زراعت چوب
دومین جلسه شورای معاونین سازمان جهاد کشاورزی استان به میزبانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری و در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.در این جلسه شهیدی فر رئیس سازمان، حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا فلاح مسئول محترم دفتر نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی استان، کلیه معاونین و مدیران عضو شورای معاونین سازمان جهاد کشاورزی استان حضور داشتند. عطایی در ادامه اظهار کرد: در گذشته مدیریت عرصه های جنگلی در قالب طرح های جنگلداری بود که مجریان می بایست بر اساس مفاد مندرج در کتابچه طرح ها به تعهدات عمل می کردند.پس از دستور توقف بهره برداری از جنگل های شمال توسط وزیر محترم و همچنین تصویب طرح جایگزین تا اجرایی شدن طرح مذکور، در حال حاضر حفاظت جنگل ها از طریق آگهی مزایده توسط مجریان …
یزد تا پایان هفته تعطیل اعلام شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
یزد تا پایان هفته تعطیل اعلام شد
جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد از تعطیلی تمامی گروه‌های شغلی به جز ۱۱ گروه خاص از فردا تا پایان هفته جاری به دلیل وضعیت نامطلوب شیوع کرونا در این استان خبر داد. «احمد ترحمی» اعلام کرد: وضعیت کرونا در یزد اصلاً خوب نیست و آمار بستری‌های کرونا وحشتناک بالاست و تعداد مراجعان به مراکز درمانی و افراد تست مثبت کرونا بسیار بالاست لذا در اجرای مصوبات ستاد ملی و ابلاغیه صادره از فردا سه شنبه تا پایان هفته فعالیت کلیه اصناف و گروه‌های شغلی، تعطیل است.
چرا در شرایط کرونایی دوسالانه سرامیک برگزار می‌شود؟ 
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / دوسالانه سرامیک / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
چرا در شرایط کرونایی دوسالانه سرامیک برگزار می‌شود؟ 
یازدهمین دوسالانه سرامیک قرار است از هشتم آبان ماه و در شرایطی که شمار ابتلایان به ویروس کرونا درحال افزایش است، برگزار شود؛ البته دبیر این دو سالانه با اعتقاد بر اینکه برگزاری این رویداد هنری می‌تواند برای شرایط روحی هنرمندان و مخاطبان خوب باشد، برگزاری این رویداد هنری را منوط به رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی دانست. 
معرفی سوله تاپ و خریدوفروش و رهن و اجاره املاک صنعتی
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / اجاره سوله / خرید سوله
معرفی سوله تاپ و خریدوفروش و رهن و اجاره املاک صنعتی
ایلنا: سوله تاپ زیرمجموعه موسسه املاک و مستغلات صنعتی فتح است که مدرن ترین و اولین مرکز املاک و مستغلات صنعتی ایران است. این مجموعه دارای جامع ترین فایلینگ املاک صنعتی در تمام نقاط ایران است که شعب و نمایندگی هایی در مناطق صنعتی ایران ، و کلیه شهرک های صنعتی استان تهران و شهرهای اطراف آن را تحت پوشش خود قرار می دهد.
ایجاد هماهنگی در توسعه فرایند بومی‌سازی فرایندهای تولید در صنعت مس
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
ایجاد هماهنگی در توسعه فرایند بومی‌سازی فرایندهای تولید در صنعت مس
مدیر دفتر مدیریت پروژه شرکت مس با بیان این‌که تهیه گزارش‌های پیشرفت کلیه طرح‌های توسعه در دست اقدام شرکت مس از مهمترین وظایف دفتر مدیریت پروژه به عنوان زیرمجموعه امور توسعه و اکتشافات است، درباره مهمترین برنامه‌های این واحد گفت: مهمترین اقدام ما در سال جاری برنامه‌ریزی و انجام مقدمات لازم برای شروع طرح‌های جدیدیست که از بازده‌ی بالایی برخوردار هستند.
استقرار امکانات و نیروهای کارگری و ماشین آلات در نقاط حادثه‌خیز
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / برف
استقرار امکانات و نیروهای کارگری و ماشین آلات در نقاط حادثه‌خیز
ایلنا: مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران گفت: هماهنگی بین بخشی با کلیه ارگان‌های خارج از شهرداری و همراهی و همکاری مطلوب با کلیه واحدهای ستادی و اجرایی شرکت آب…
استقلال مطالبات وینفرد شفر را پرداخت کرد
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
استقلال مطالبات وینفرد شفر را پرداخت کرد
ایلنا: استقلال کلیه مطالبات وینفرد شفر را پرداخت کرد.
دریافت مالیات از کشاورزان؛ آغازی برای یک پایان!
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / اقتصاد / درآمد / صنعت / مالیات / کشاورزان
دریافت مالیات از کشاورزان؛ آغازی برای یک پایان!
ایلنا: طبق مفاد ماده 81 قانون مصوب اسفندماه 66 و اصلاحیه بعدی آن درآمد حاصل از کلیه فعالیت‌های کشاورزی و دامپروری از پرداخت مالیات معاف است. اما حالا کمیسیون اقتصاد…
الیگودرز تعطیل شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
الیگودرز تعطیل شد
در پی شیوع گسترده کرونا در الیگودرز با تصمیم ستاد مدیریت بیماری کرونا کلیه مراکز تجاری، بقاع متبرکه، مکان‌های ورزشی، بازار و... تعطیل شد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
زمین‌لرزه در نوبران خسارتی نداشته است
فرماندار ساوه گفت: زمین لرزه‌ای که کانون آن در نزدیکی بخش نوبران بود در این منطقه احساس شد و خسارتی به بار نیاورده است.علی میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: زمین لرزه‫ای که به قدرت ۳.۸ در مقیاس ریشتر در حدود ۱۳ کیلومتری شهر نوبران به وقوع پیوست مناطقی از بافت شهری و روستایی این بخش را تکان داد. به محض وقوع این حادثه و دریافت گزارش حادثه زلزله کلیه دستگاه‌های اجرایی و نیروهای امدادی در شهرستان ساوه و شهرداران و دهیاران روستاهای نوبران و کلیه تجهیزات مدیریت بحران به حالت آماده باش درآمدند. فرماندار ساوه تصریح کرد: علاوه بر آماده کردن کلیه تجهیزات امدادی و خودرویی به کلیه دستگاه‌های اجرایی در شهرستان ساوه ابلاغ شد تا در خصوص خارج کردن خودروهای امدادی از فضاهای مسقف اقدام کنند و بخشداران مرکزی …
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
جوابیه - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
وزارت اقتصاد در واکنش به یادداشت صفحه 5 مورخ پنجم مهر 99 روزنامه «دنیای اقتصاد» که با عنوان «راز شکست مقررات‌زدایی» چاپ شده، جوابیه‌ای را منتشر کرده است. در متن این جوابیه آمده است: کلیه تصمیمات مربوط به حذف قوانین و مقررات زائد کسب‌و‌کار بر مبنای «مشورت با نمایندگان بخش خصوصی و اصناف مختلف» و نه از سوی مراجع صادرکننده مجوز، بلکه توسط «هیات مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب‌و‌کار» اتخاذ می‌شود.
نماینده عراقی: بغداد توافقات با پاریس را تعلیق کند
۱۳۹۹/۰۸/۰۴ / عراق / امانوئل ماکرون / فرانسه / اهانت به رسول اکرم(ص)
نماینده عراقی: بغداد توافقات با پاریس را تعلیق کند
یک نماینده عراقی از دولت الکاظمی خواست که کلیه توافق‌نامه‌های امضا شده با پاریس را تا زمان عذرخواهی رئیس‌جمهور فرانسه از مسلمانان به حالت تعلیق درآورد.
نحوه دورکاری ۵۰ درصد کارکنان ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / ابلاغ نحوه دورکاری / بخشنامه دورکاری / دور کاری / دورکاری کارکنان / نحوه دورکاری کارکنان
نحوه دورکاری ۵۰ درصد کارکنان ابلاغ شد
شفقنا- بخشنامه نحوه اجرای دورکاری ۵۰ درصدی کارکنان از سوی رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور به کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ شد و از پنجم تا سی ام آبان لازم الاجراست. طبق اعلام...
جزئیات ابلاغیه بورس انرژی به کارگزاران رینگ برق
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / انرژی / برق / وزارت نیرو / بورس / ابلاغیه
جزئیات ابلاغیه بورس انرژی به کارگزاران رینگ برق
اقتصادنیوز :‌مدیر عامل بورس انرژی ایران در ابلاغیه ای به تمام شرکت های کارگزاری عضو این بازار، با اشاره به مصوبه اخیر هیات وزیران درباره تامین برق در بورس انرژی اعلام کرده که کلیه مشترکین صنعتی برق با قدرت بالای پنج مگاوات موظفند برق (انرژی الکتریکی) مورد نیاز را از طریق قراردادهای دو جانبه یا سایر روش های متداول در بورس انرژی ایران تامین کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •