جمعه, ۹ اسفند, ۱۳۹۸ / 28 February, 2020
اعتیاد
ایسنا / ۲۰ ساعت قبل / اجتماعی
وظیفه خطیر گمرک در حوزه مبارزه با مواد مخدر
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از مرکز آموزش و عملیات سگ‌های موادیاب گمرک جمهوری اسلامی ایران بازدید کرد.
  اعتیاد  کشف مواد مخدر
ایسنا / ۲۰ ساعت قبل / اجتماعی
دستگیری ۷۸۰۰ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر ظرف یک هفته
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۱۵ تن مواد مخدر در کشور در بازده زمانی ۲۶ بهمن تا ۲ اسفند ماه خبر داد.
  اعتیاد
پسر شیشه‌ای در فسا پدرش را کُشت
ایسنا / ۳۹ ساعت قبل / ...
پسر شیشه‌ای در فسا پدرش را کُشت
فرمانده انتظامی شهرستان فسا در استان فارس اعلام کرد که یک فرد معتاد به ماده مخدر شیشه، پدرش را با چوب به قتل رساند.
  استانی-شهرستانها  استان فارس  قتل  اعتیاد
حکومت «گل» در برخی پارک‌های شاهرود/ مردم قید تفریح را می‌زنند
مهر / ۴۳ ساعت قبل / اجتماعی
حکومت «گل» در برخی پارک‌های شاهرود/ مردم قید تفریح را می‌زنند
شاهرود - این روزها کمتر پارکی در شاهرود وجود دارد که در آن شاهد حضور چند جوان در حال استعمال ماده مخدر گل نباشیم پدیده‌ای که سبب شده خانواده‌ها کمتر به حضور در پارک‌ها اقبال داشته باشند.
  نیروی انتظامی سمنان  مواد مخدر  اعتیاد  شهرداری شاهرود  معتادان  پارک و فضای سبز  محمدحسین عابدی  شاهرود  ماده مخدر شیشه  ماده مخدر گل
کرونا تنها یک ویروس است، نه اعتیاد و اختلاس/ مواظب دوگانه‌سازی‌های جعلی باشیم
ایلنا / ۲ روز قبل / فرهنگی و هنری
کرونا تنها یک ویروس است، نه اعتیاد و اختلاس/ مواظب دوگانه‌سازی‌های جعلی باشیم
وزیر ارشاد نوشت: در مدیریت بحران کرونا مواظب دوگانه‌سازی‌های جعلی باشیم.
ایجاد محدودیت در پذیرش افراد جدید در کمپ‌های ترک اعتیاد 
ایسنا / ۲ روز قبل / اجتماعی
ایجاد محدودیت در پذیرش افراد جدید در کمپ‌های ترک اعتیاد 
مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: تاکنون مورد مشکوکی از ابتلا به کرونا ویروس در مراکز تحت پوشش این سازمان در استان تهران مشاهده نشده است.
  سازمان بهزیستی  کروناویروس  ترک اعتیاد
آیا می‌توان با معتادی که ترک کرده، ازدواج کرد؟
پارسینه / ۲ روز قبل / وبگردی
آیا می‌توان با معتادی که ترک کرده، ازدواج کرد؟
به اعتقاد یک روانشناس بالینی به فرد معتادی که ترک کرده می‌توان اعتماد کرد، اما به‌جای حدس و گمان و قضاوت، دلایل و درمان اعتیاد این فرد باید مورد بررسی قرار گیرد.
  ازدواج  همسر  اعتیاد  پارسی خبر
اعتیاد؛ از دیروز تا امروز
ایرنا / ۲ روز قبل / وبگردی
اعتیاد؛ از دیروز تا امروز
تهران-ایرنا- هرچند درباره تعداد معتادان در دوران‌های گذشته، اطلاعات چندانی در دسترس نیست، اما اولین مشاهدات تاریخی از مصرف مواد مخدر به کتاب‌های تاریخی و پزشکی دوران غزنویان باز می‌گردد، اما در این آثار نیز مشخص است که ایرانیان پیش از آن نیز با مصرف مواد مخدر و تاثیرات سوء آن آشنا شده‌اند.
  دانش اعتیاد  اعتیاد  آسیب ها
اختصاص اتاق مجزا برای معتادان مشکوک به کرونا در مراکز درمان اعتیاد
رویداد 24 / ۲ روز قبل / اجتماعی
اختصاص اتاق مجزا برای معتادان مشکوک به کرونا در مراکز درمان اعتیاد
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور تمهیدات این سازمان برای پیشگیری از شیوع کرونا در مراکز درمان اعتیاد زیر نظر بهزیستی را تشریح کرد و گفت: مراجعین هنگام ورود به مرکز از نظر وجود علایم کرونا ویروس باید غربال شوند. افرادی که دارای علایم بیماری هستند نباید در مراکز توقف داشته و تنها می‌تواند خدمات را به صورت سرپایی دریافت کنند.
  کرونا  کمپ ترک اعتیاد
روزنامه اعتماد / ۳ روز قبل / ...
جیپسی‌کینگ وایلدر را ناک‌اوت کرد
تایسون فیوری یکی از بزرگ‌ترین بازگشت‌های تاریخ ورزش مدرن را در رقابت با وایلدر به ثبت رساند. وقتی او در دور هفتم حریفش را با ضربات پیاپی نقش بر زمین کرد تا قهرمانی سنگین‌وزن WBC را به ویترین افتخاراتش اضافه کند، جیپسی‌کینگ دنیای بوکس که دو سال قبل میادین ورزش را ترک کرده بود و با اعتیاد و بیماری روانی دست و پنجه نرم می‌کرد، به قول خودش برای مسابقه بازگشت مقابل یکی از خطرناک‌ترین مبارزان این رشته عمل کرد. او از زنگ شروع مبارزه جلو آمد و حریفش را با ضربات دست راست به دور سوم کشاند و در این راند موفق شد برای اولین‌بار حریفش را ناک‌داون کند. فیوری سپس تا راند پنجم وایلدر را تحت فشار گذاشت و برای بار دوم نیز حریفش را به زمین انداخت. در راند ششم خونریزی از گوش …
اعتیاد به گوشی‌های هوشمند، فیزیک مغز را تغییر می‌دهد
ایرنا / ۳ روز قبل / علمی و آموزشی
اعتیاد به گوشی‌های هوشمند، فیزیک مغز را تغییر می‌دهد
تهران- ایرنا- محققان در یک مطالعه جدید به کمک تصویربرداری با دستگاه ام.آر.آی دریافتند که اعتیاد به گوشی‌های هوشمند فیزیک مغز را به گونه‌ای تغییر می‌دهد که مشابه آن در معتادین به مواد مخدر مشاهده شده است.
  گوشی‌های هوشمند  اعتیاد
تاثیر اعتیاد به فضای مجازی بر نوجوانان
ایسنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
تاثیر اعتیاد به فضای مجازی بر نوجوانان
نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد بین اعتیاد به فضای مجازی و گرایش به رفتارهای پرخطر با خودتنظیمی عاطفی دانش آموزان رابطه منفی معناداری وجود دارد. محققان پیشنهاد می‌کنند مشاوران و روان‌شناسان بالینی مدارس به متغیرهای روانشناختی از جمله خودتنظیمی عاطفی به منظور پیشگیری از اعتیاد به فضای مجازی و گرایش به رفتارهای پرخطر توجه کنند.
  اینترنت  نوجوانان  اعتیاد به فضای مجازی
تلاش ناکام مأمور پلیس برای جلوگیری از جنایت
روزنامه همشهری / ۴ روز قبل / ...
تلاش ناکام مأمور پلیس برای جلوگیری از جنایت
اختلافات2 برادر تا جایی پیش رفت که یکی از آنها به قتل رسید و دیگری به اتهام جنایت دستگیر شد. به گزارش همشهری، ظهر شنبه سوم اسفند امسال پسر جوانی با پلیس تماس گرفت و گفت با برادر بزرگ‌ترش درگیر شده است. پس از این تماس مأمور موتورسوار کلانتری جنت آباد مقابل خانه پدری این پسر جوان حاضر شد. در تحقیقات اولیه جوان 31ساله گفت برادر بزرگترش که اعتیاد به موادمخدر دارد به او و همسرش فحاشی کرده است و دیگر از کارهای او خسته شده است. در همین حین پدر خانواده برای میانجی‌گری به جلوی در ساختمان آمد و همراه با مأمور …
روزنامه همشهری / ۴ روز قبل / ...
زنان از حق طلاق برخوردار می‌شوند
مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دیروز خود کلیات طرح الحاق یک تبصره به ماده 1130قانون مدنی را به تصویب رساند. این طرح از طرف کمیسیون قضایی رد شده‌ بود. در این ماده تشخیص موارد عسر و حرج به‌عهده قاضی دادگاه گذاشته شده که با توجه به افزایش روند بلاتکلیفی زنان در دادگاه‌های خانواده، نمایندگان طرحی تهیه کردند که 7 مورد عسر و حرج را مشخص می‌کند: 1- ترک خانواده توسط زوج به‌مدت 6 ماه 2- اعتیاد به یکی از انواع مواد‌مخدر 3- استنکاف از دادن نفقه و عدم‌امکان الزام او به تادیه نفقه توسط دادگاه 4- عقیم بودن …
تدابیر ضدکرونایی در مراکز ترک اعتیاد
ایسنا / ۴ روز قبل / بهداشت و سلامت
تدابیر ضدکرونایی در مراکز ترک اعتیاد
به دنبال گزارش مواردی از کرونا در کشور و باتوجه به اینکه ورود و خروج…
  اعتیاد  کروناویروس  مراکز درمان اعتیاد  صنف درمانگران اعتیاد استان تهران
اعتیاد؛ بلایی که هر روز خانمان‌سوزتر می‌شود
ایرنا / ۴ روز قبل / اجتماعی
اعتیاد؛ بلایی که هر روز خانمان‌سوزتر می‌شود
تهران- ایرنا- گزارش‌های بین‌المللی و معتبر سال ۲۰۱۹ نشان از رشد شتابان تولید، توزیع و سوءمصرف مواد مخدر در سطح جهان دارند بطوری که تعداد مصرف کنندگان این مواد، طی یک دهه در سطح جهان ۳۰ درصد بیشتر شده است.
  سازمان ملل متحد  دانش اعتیاد  اعتیاد  آسیب ها
توهم عجیب قاتل شیشه‌ای: مادرم را شیطان می‌دیدم
روزنامه همشهری / ۵ روز قبل / ...
توهم عجیب قاتل شیشه‌ای: مادرم را شیطان می‌دیدم
جوان شیشه‌ای که در جنایتی هولناک مادرش را به قتل رسانده است، در نخستین جلسه تحقیق مدعی شد که هنگام مصرف شیشه دچار توهم شده و تصور کرده که مادرش شیطان است و قصد کشتن او را دارد. به گزارش همشهری، این حادثه 30بهمن‌ماه حوالی خانی‌آباد تهران رخ داد. مقتول زنی بود 70ساله که به‌دست پسرمعتادش به طرز هولناکی به قتل رسیده بود. پسر این خانواده 47ساله بود که از 25سال قبل به دام اعتیاد گرفتار شده بود. همچنین مشخص شد که او 15سال قبل در درگیری با پدرش باعث جان‌باختن او شده بود. در جریان آن حادثه، وی آنقدر پدرش …
چه رفتارهایی در فرزندان اعتیاد شکل می‌گیرد؟
آفتاب نیوز / ۵ روز قبل / سیاسی
چه رفتارهایی در فرزندان اعتیاد شکل می‌گیرد؟
اعتیاد به عنوان یک معضل اجتماعی در کنار فروپاشی بنیان‌های خانواده، کودکان با والدین معتاد را دچار بیشترین آسیب می‌کند و سبب شکل‌گیری رفتارهای ضد اجتماعی و احساس حقارت در آنها می‌شود.
  اعتیاد  آسیب اجتماعی  فرزندان اعتیاد
آیا اعتیاد شوهر دلیل محکمی برای طلاق گرفتن زن است؟
فرارو / ۵ روز قبل / وبگردی
آیا اعتیاد شوهر دلیل محکمی برای طلاق گرفتن زن است؟
مطابق قانون مدنی زوج می‌تواند به هر دلیلی که بخواهد زن خود را با ارائه دادخواست به دادگاه طلاق دهد، ولی اگر درخواست طلاق از جانب زوجه باشد زن نمی‌تواند خود را مطلقه سازد مگر در مواردی که وکالت در طلاق را از جانب زوج داشته باشد و یا اینکه با ثابت کردن هر یک از موارد عسر و حرج، بتواند دادگاه را برای طلاق از شوهر خود مجاب نماید. اعتیاد شوهر به مواد مخدر یا مشروبات الکلی یکی از مواردی است که قانون گذار به زن حق داده است که با وجود شرایطی با اثبات عسر و حرج بتواند به رغم مخالفت مرد، طلاق بگیرد.
  طلاق  اعتیاد به مواد مخدر  عسر و حرج  حضانت
چرا معتادان بیشتر از سایر افراد در معرض ابتلا به کرونا هستند؟
ایسنا / ۵ روز قبل / بهداشت و سلامت
چرا معتادان بیشتر از سایر افراد در معرض ابتلا به کرونا هستند؟
یک پژوهشگر و درمانگر اعتیاد با بیان اینکه پایین بودن سیستم ایمنی بدن معتادان باعث می‌شود آنها در برابر بیماری‌های عفونی نسبت به افراد عادی آسیب‌پذیرتر باشند، به معتادان توصیه کرد باتوجه به اینکه از سیستم‌ ایمنی بسیار ضعیفی برخوردارند علاوه بر شستشوی مداوم دست‌ها، تماس‌های خود را با یکدیگر به شدت کاهش دهند.
  کروناویروس  درمان کروناویروس  معتادان  معتادان متجاهر  اعتیاد  مواد مخدر
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / ...
شیطان در نقش مادرم ظاهر شده بود
سرکلانتر دهم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری پسری که اقدام به کشتن مادرش کرده بود، خبر داد.به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پیشگیری تهران بزرگ، سرهنگ عباس مرادی دراین‌باره گفت: حوالی ساعت ۱۹:۴۵ چهارشنبه هفته گذشته، خبری مبنی بر قتل یک زن ۷۰ ساله از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع داده شد که درپی آن تیمی از ماموران نزدیک‫ترین کلانتری برای بررسی موضوع به محل حادثه واقع در خانی‌آبادنو، خیابان میعاد شمالی اعزام شدند. وی با اشاره به حضور عوامل پلیس در محل گفت: ماموران با حضور در خانه با جسد زن ۷۰ ساله که جمجمه‫اش متلاشی شده و بر کف آشپزخانه بر روی زمین افتاده بود، روبه‌رو شدند که بلافاصله بازپرس کشیک و تیم‌های بررسی صحنه جرم را برای حضور در محل مطلع کردند.مرادی ادامه داد:‌ همزمان ماموران …
قتل هولناک مادر به‌دست پسر شیشه‌ای
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / ...
قتل هولناک مادر به‌دست پسر شیشه‌ای
پسر معتاد که سال‌ها قبل در درگیری با پدرش باعث مرگ او شده بود، این بار در جنایتی هولناک چند روز پس از ترخیص از کمپ ترک اعتیاد به جان مادرش افتاد و او را به قتل رساند. به‌گزارش همشهری، شامگاه چهارشنبه، 30بهمن افسر نگهبان کلانتری152 خانی‌آباد در تماس با قاضی مصطفی واحدی، بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی از وقوع جنایتی هولناک در خانه‌ای واقع در خیابان میعاد شمالی خبر داد. آن‌طور که او می‌گفت زنی حدود 70ساله در خانه‌اش به قتل رسیده بود. دقایقی از این خبر می‌گذشت که تحقیقات جنایی آغاز شد. جسد مقتول …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / ...
کوچک شدن مغز با اعتیاد به گوشی
پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند اعتیاد به گوشی شبیه اعتیاد به مواد‌مخدر، اندازه و شکل مغز را تغییر می‌دهد. پژوهشگران دانشگاه هایدلبرگ(Heidelberg University) تصاویر MRI ،48نفر را وارسی کردند که از این شمار ۲۲ نفر به گوشی اعتیاد داشته و ۲۶ نفر معتاد نبودند. نتیجه تحقیقات نشان دادند شکل و اندازه مغز افرادی که به گوشی اعتیاد دارند، تغییر کرده و میزان ماده خاکستری آنها در بعضی قسمت‌های مهم مغز به تحلیل رفته است.
انتقاد از بی‌توجهی کاندیداهای مجلس به ضربه ۲۰۰ هزار میلیاردی موادمخدر به اقتصاد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / اجتماعی
انتقاد از بی‌توجهی کاندیداهای مجلس به ضربه ۲۰۰ هزار میلیاردی موادمخدر به اقتصاد
مدیرعامل موسسه دانش اعتیاد و روان‌شناسی ایرسا ضمن انتقاد از بی‌توجهی کاندیداهای مجلس یازدهم به حوزه اعتیاد می‌گوید: نگاهی بر تبلیغات کاندیداهای «مجلس یازدهم» نشان می‌دهد که اگرچه آنها به موضوع آسیب‌های اجتماعی توجه داشته‌اند اما به حوزه اعتیاد توجه چندانی نشده است و این بی‌توجهی ناشی از عدم اطلاعات دقیق آنها از حوزه اعتیاد است.  
  اعتیاد  مواد مخدر
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / ...
مهلت زندگی به یک اعدامی
[شهروند]مرد جوانی که در انتظار اجرای حکم قصاص بود، با مهلت یک ماهه اولیای دم به زندگی ‏امیدوار شد. این محکوم چند‌سال پیش مادر و پسری را به قتل رسانده بود. دادگاه با توجه ‏به اقرار صریح متهم به هر دو قتل، حکم قصاص داد و درنهایت هم دیوان‌عالی آن را تأیید کرد. با این ‏حال این مرد درآستانه چهل‌سالگی و درحالی‌که فقط چند روز به پایان زندگی‌اش باقی بود، مهلت ‏یک‌ماهه گرفت. هرچند معلوم نیست که چرا اولیای دم چنین تصمیمی گرفته‌اند؛ اما بررسی پرونده‌‏های مشابه نشان می‌دهد، در این شرایط احتمال بخشیده شدن محکومان به قصاص بیشتر است.‏ ماجرای این پرونده جنایی از آخرین روزهای‌سال 94 با مراجعه دختر جوانی به کلانتری 148 ‏انقلاب کلیدخورد. …
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / ...
دستگیری گوشی‌قاپ پارکورکار با 12 کاپشن رنگی
یکی از اعضای باند سارقان گوشی‌قاپ در تعقیب و گریز پلیسی  دستگیر شد. بیست‌وهشتم بهمن امسال زن جوانی در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 از به سرقت‌رفتن گوشی موبایلش خبر داد که با اطلاعات به دست آمده از سارقان که دو جوان سوار بر موتور تیزرو مشکی‌رنگ بودند، مشخصات آنها به واحدهای گشت کلانتری مخابره شد. تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه یکی از واحدهای گشت کلانتری دو سارق موتورسوار را در نزدیکی پارک‌وی مشاهده کردند که دزدان با دیدن مأموران پا به فرار گذاشتند و پس از 10 دقیقه تعقیب و گریز پلیسی، سارقان با خودروی پرایدی برخورد کردند. یکی از سارقان پس از تصادف با خودروی پراید با پای پیاده توانست فرار کند اما راننده موتور قبل از اینکه راهی برای فرار پیدا کند خود را …
به بحث مبارزه با اعتیاد به‌عنوان یک تکلیف نگاه شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / ...
به بحث مبارزه با اعتیاد به‌عنوان یک تکلیف نگاه شود
مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: به بحث مبارزه با اعتیاد به‌عنوان یک تکلیف نگاه شود.
  استانی-اجتماعی  اعتیاد  بهزیستی لرستان
افزایش ۱۸۰ درصدی کشفیات موادمخدر نسبت به سال گذشته
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / اجتماعی
افزایش ۱۸۰ درصدی کشفیات موادمخدر نسبت به سال گذشته
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۱۱ تن مواد مخدر در کشور در بازده زمانی ۱۹ تا ۲۵ بهمن ماه خبر داد.
  اعتیاد  کشف مواد مخدر  ستاد مبارزه با مواد مخدر
پیگیری اقدامات پیشگیرانه در استان تهران در زمینه معضل اعتیاد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / اجتماعی
پیگیری اقدامات پیشگیرانه در استان تهران در زمینه معضل اعتیاد
استاندار تهران بر پیگیری اقدامات پیشگیرانه در زمینه معضل اعتیاد در سطح استان تهران تاکید کرد.
«ماده خاکستری» مغز معتادان گوشی شبیه مغز «معتادان» است
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / وبگردی
«ماده خاکستری» مغز معتادان گوشی شبیه مغز «معتادان» است
پژوهشگران «دانشگاه هایدلبرگ» (Heidelberg University) آلمان در مطالعه اخیرشان با بررسی اسکن‌های مغزی برخی افراد دریافته‌اند که چگونه اعتیاد به تلفن همراه می‌تواند مغز افراد را تغییر دهد.
  پارسی خبر  علم و دانش  گوشی  مغز  ماده خاکستری مغز  معتاد  اعتیاد به گوشی  اعتیاد به تلفن همراه  معتادان  آلمان
بن افلک به‌خاطر اعتیاد «بتمن» را ترک کرد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / فرهنگی و هنری
بن افلک به‌خاطر اعتیاد «بتمن» را ترک کرد
«بن افلک» به‌خاطر اعتیاد به الکل و توهین‌هایی که به وی شده از بازی در نقش «شوالیه سیاه» فیلم «بتمن» انصراف داد.
ماموریت جدید به پلیس راهور برای برخورد با معتادان متجاهر و خرده‌فروشان
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / ...
ماموریت جدید به پلیس راهور برای برخورد با معتادان متجاهر و خرده‌فروشان
شفقنا- رئیس پلیس پایتخت از ابلاغش به پلیس راهنمایی و رانندگی برای دستگیری خرده‌فروشان و جمع‌آوری معتادان متجاهر خبر داد. به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی در همایش بررسی مسائل اجتماعی حوزه اعتیاد و مواد مخدر که عصر امروز در...
نزاع خونبار دو معتاد بخاطر یک توله سگ!
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / ...
نزاع خونبار دو معتاد بخاطر یک توله سگ!
جوان ۲۰ ساله کارتن‌خوابی که به خاطر یک «توله سگ» دست به جنایت زده بود، روز گذشته به تشریح قتل «ماهی» پرداخت و زوایای پنهان این پرونده جنایی را فاش کرد.
  قتل  اعتیاد
باید هزینه استفاده جوانان از امکانات ورزشی کاهش یابد
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / سیاسی
باید هزینه استفاده جوانان از امکانات ورزشی کاهش یابد
نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس گفت: باید هزینه‌ها را برای استفاده جوانان از امکانات ورزش به حداقل برسانیم. اگر این هزینه‌ها بالا باشد، شوق جوانان به سمت ورزش بسیار کم شده و افسردگی و اعتیاد جایگزین تفریحات سالم و ورزش خواهد شد.
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / ...
تیتر مصور| اعتیاد به فیسبوک
اولیور پولاکس
خودزنی مرگبار مرد زندانی جلوی خانه باجناقش
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اجتماعی
خودزنی مرگبار مرد زندانی جلوی خانه باجناقش
مرد افیونی که به تازگی از زندان آزاد شده بود جلوی خانه باجناقش خودزنی کرد.
  اخبار حوادث  اعتیاد  معتادان  خودزنی
هشدار مدیرکل آموزش و پرورش درباره خطرناک‌ترین نوع اعتیاد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
هشدار مدیرکل آموزش و پرورش درباره خطرناک‌ترین نوع اعتیاد
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، گرفتار شدن دانش‌آموزان در فضای مجازی و استفاده بی‌رویه و بدون نظارت از این فضا را خطرناک‌ترین نوع اعتیاد دانست و اظهار کرد: برای این منظور تکنیک و مهارت‌های پیشگیرانه و آموزشی برای انجمن اولیا مربیان و خانواده‌ها درنظر گرفته‌ایم و کارگاه‌هایی را نیز برگزار می‌کنیم.
  استانی-اجتماعی  آسیب‌های اجتماعی
بچه‌های طلاق و تبعات یک جدایی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اجتماعی
بچه‌های طلاق و تبعات یک جدایی
تهران - ایرنا - طلاق در گذشته در فرهنگ ایرانی ناپسند و قبیح بود و برخی افراد که مجبور به طلاق می‌شدند تا مدت‌ها این مساله را از دیگران پنهان می‌کردند و در این آسیب خفته، فرزندان بودند که از جامعه و حتی دوستان خود، دچار آسیب می‌شدند.
  طلاق  اعتیاد  آسیب ها
ضعف مهارت‌های اجتماعی، از عوامل گرایش به اعتیاد است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
ضعف مهارت‌های اجتماعی، از عوامل گرایش به اعتیاد است
یک کارشناس جامعه‌شناسی گفت: انسان یک موجود اجتماعی بوده و تا حد زیادی از سایر افراد جامعه تأثیر می‌پذیرد و اگر مهارت‌های اجتماعی لازم را کسب نکند نمی‌تواند خود را از اعتیاد مصون نگه دارد.
  استانی-اجتماعی  اعتیاد  جامعه‌شناس
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
خواب زیر لحاف ستاره‌ها
   [ الناز محمدی ] تا همین تابستان زن‌ها از ساختمان نشسته در قلب پارک شوش صدای کِل و هلهله می‌شنیدند. صدای شادی عروسی. نوای مسرور دامادی. زن‌ها هربار که عروسی یا میهمانی تمام می‌شد، می‌ایستادند اطراف آن ساختمان سنگی و آدم‌ها را نگاه می‌کردند. با آن صورت‌های لاغر و اندام باریک و موهای پریشان، در میان پک‌های عمیق سیگار و نشئگی، عروس را که می‌دیدند، آرزو می‌کردند خودشان هم یک روز سقف محکمی داشته باشند برای زندگی. آرزو      زمان زیادی نمی‌خواست که بشود واقعیت، بشود شیرینی تعبیر یک رویا. تالار پذیرایی پارک شوش در خیابان انبارگندم کمی آن طرف میدان شوش را شهرداری پس از سال‌ها به زنان معتاد و بی‌سرپناه …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
پرسه خطر در حریم کودکان
گروه جامعه: زنگ خطر روابط پرخطر جنسی در سنین زیر 15 سال در ایران به صدا در آمده است. گرچه تا پیش از این گزارش‌ها و نتایج تحقیقات دانشگاهی این موضوع را تایید می‌کرد اما حالا مسئولان نیز این امر را اذعان می‌کنند. گرچه نزدیک به 5 سال پیش برای اولین بار محمود گلزاری، معاون وقت ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان از رسیدن سن شروع رابطه جنسی به دوران راهنمایی خبر داده بود اما حالا به رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران عددی را برای سن شروع تماس‌های جنسی در ایران بیان کرده است. به گفته او سن آغاز روابط جنسی پرخطر در کشور به 13.5 تا ۱۴ سالگی رسیده است. او در رابطه با تبعات این موضوع بیان کرده که حاصل این اتفاق، مراجعه افرادی با علائم اچ‌آی‌وی در سن ۱۵ تا ۱۶ سالگی به این مرکز بوده است. در سال‌های اخیر آمارهایی …
تاسیس وزارتخانه سلامت روان غیرکارشناسی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اجتماعی
تاسیس وزارتخانه سلامت روان غیرکارشناسی است
تهران- ایرنا- مدیرکل سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معتقد است که پیشنهاد راه اندازی وزارتخانه سلامت روان غیرعملی، غیرکارشناسی و ناشی از نگاه جزیره‌ای به موضوع سلامت روان است.
  روان درمانی  سلامت روان  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  بهداشت و سلامت
نوشابه چه بلایی بر سرمان می‌آورد؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / ...
نوشابه چه بلایی بر سرمان می‌آورد؟
متخصص تغذیه با بیان اینکه مصرف نوشابه اعتیاد آور است، گفت: قند موجود در یک قوطی نوشابه، برابر با ۱۵ حبه قند است و باعث انرژی زائد در بدن و پیری زود رس می‌شود.
۹ سرپناه گذری و شبانه برای زنان معتاد در استان تهران فعال است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اجتماعی
۹ سرپناه گذری و شبانه برای زنان معتاد در استان تهران فعال است
تهران – ایرنا- کارشناس پیشگیری از اعتیاد اداره کل بهزیستی استان تهران گفت: پنج سرپناه گذری و چهار سرپناه شبانه برای زنان معتاد در استان تهران فعال است.
  معتادان متجاهر  شهر تهران  اداره کل بهزیستی استان تهران  پیشگیری از اعتیاد
پذیرش ۱۳۵ معتاد زن در کمپ ترک اعتیاد آذربایجان غربی طی سال جاری
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
پذیرش ۱۳۵ معتاد زن در کمپ ترک اعتیاد آذربایجان غربی طی سال جاری
مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی از پذیرش ۱۳۵ معتاد زن از ابتدای سال جاری در کمپ ترک اعتیاد استان خبرداد.
  استانی-اجتماعی  کمپ زنان  زن معتاد  آسیب‌های اجتماعی
اعتیاد؛ محوری‌ترین آسیبی که باید در راس توجه مجلس یازدهم باشد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اجتماعی
اعتیاد؛ محوری‌ترین آسیبی که باید در راس توجه مجلس یازدهم باشد
رئیس انجمن درمانگران اعتیاد کشور با تاکید بر اینکه موضوع آسیب‌های اجتماعی باید در راس توجه مجلسی‌ها قرار گیرد، گفت: اعتیاد موضوعی چند وجهی است که تمامی نمایندگان مجلس باید بیشتر به آن توجه کنند.
  اعتیاد  مواد مخدر  انتخابات مجلس یازدهم  انتخاب درست
چرخه باطلی که معتادان متجاهر در آن گرفتار شده اند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اجتماعی
چرخه باطلی که معتادان متجاهر در آن گرفتار شده اند
تهران- ایرنا- معتادان متجاهر محله های آسیب خیز تهران هر از چندماهی برای زندگی دوباره جمع آوری و به مراکز ترک اعتیاد برده می شوند اما بعد از پاکی کوتاه مدت، دوباره آرزوهای خود و خانواده را در خلوت دود کرده و معتاد می مانند.
میانگین سن اعتیاد در استان ۲۴ سال است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
میانگین سن اعتیاد در استان ۲۴ سال است
رئیس اداره اجتماعی پلیس مبارزه با موادمخدر استان زنجان گفت: میانگین سن اعتیاد و مصرف موادمخدر در استان زنجان همانند کشور حدود ۲۴ سال است.
  استانی-اجتماعی  زنجان  مواد مخدر
شیب افزایش خودکشی را در کشور کنترل کنیم
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ...
شیب افزایش خودکشی را در کشور کنترل کنیم
مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: با اینکه آمار خودکشی در ایران نسبت به دیگر کشورهای جهان بالا نیست، ولی باید این شیب افزایشی را کنترل کنیم.
لزوم مشارکت فعال دستگاههای مرتبط در امر مقابله با خودکشی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / بهداشت و سلامت
لزوم مشارکت فعال دستگاههای مرتبط در امر مقابله با خودکشی
مدیر کل دفتر سلامت روان – اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، بر لزوم مشارکت فعال دستگاههای ذی ربط در امر خودکشی برای کاهش آن تاکید کرد.
  شورای شهر تهران  شهرداری تهران
آمار خودکشی در ایران نسبت به کشورهای دیگر بالا نیست
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اجتماعی
آمار خودکشی در ایران نسبت به کشورهای دیگر بالا نیست
مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: با اینکه آمار خودکشی در ایران نسبت به دیگر کشورهای جهان بالا نیست، ولی باید این شیب افزایشی را کنترل کنیم.
جمعیت پنهان مبتلایان HIV در روستاها
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۱-۲۷ / بهداشت و سلامت
جمعیت پنهان مبتلایان HIV در روستاها
کارشناسان از پیامدهای کاهش سن ابتلا به HIV در کشور هشدار می‌دهند و طبق هشدار آنها، سن ابتلا به HIV به ۱۵ سال رسیده است. طبق آمار رسمی نیز حدود ۴۰‌هزار نفر در کشور ما به این ویروس مبتلا هستند، این در حالی است که آمارهای غیررسمی حدود سه تا چهار برابر این آمار را بیان می‌کنند. عمده دلایل ابتلا به ویروس ایدز نیز در کشور مانند آمارهای جهانی، تحت تاثیر روابط جنسی کنترل نشده است که میانگین سنی آن به ۱۳ تا ۱۴ سال رسیده، هر چند که استفاده از سرنگ آلوده و اعتیاد از دلایل دیگر انتقال این ویروس به حساب می‌آیند.
زن جوان: همسرم قصد اخاذی ۵۰۰ میلیون تومانی دارد
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اجتماعی
زن جوان: همسرم قصد اخاذی ۵۰۰ میلیون تومانی دارد
زن ۲۰ ساله‌ای که برای رهایی از درگیری‌های خانوادگی و مخمصه اختلافات بی انتها با همسر معتادش، دست به دامان قانون شده بود؛ درباره سرگذشت اسفبار خود به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری توضیحاتی ارائه داد.
  اخبار حوادث  اخاذی  اعتیاد  طلاق
ماجرای جسدی در کمد وحشت! +عکس
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اجتماعی
ماجرای جسدی در کمد وحشت! +عکس
جسد زن جوان درون کمد وحشت، در حالی به ماجرای ترسناکی تبدیل شد که نقشه معتادان پای بساط مواد مخدر برای به آتش کشیدن کمد نافرجام ماند.
  اخبار حوادث  اعتیاد  مرد معتاد  مقام قضایی  جسد
مرد معتاد،همسرش را کشت و او را داخل کمد گذاشت تا آتش بزند اما...
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اجتماعی
مرد معتاد،همسرش را کشت و او را داخل کمد گذاشت تا آتش بزند اما...
خراسان نوشت: مرد معتاد 36 ساله از مدتی قبل دچار اختلافات خانوادگی شدیدی با همسرش شده بود. «کبری-ر» که نمی‌توانست بیشتر از این وضعیت اسفبار شوهرش را تحمل کند، قصد داشت او را به مرکز ترک اعتیاد ببرد. اما از سوی دیگر «ابوالفضل-ت» نقشه هولناکی را در سر می‌پروراند.
  قتل  جنایت  مشهد
اعتیاد دوست داشتنی زنان
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اجتماعی
اعتیاد دوست داشتنی زنان
تهران - ایرنا - اشتیاق افراطی در خرید که گاه با عنوان "اعتیاد به خرید" نیز شناخته می‌شود؛ به اعتقاد برخی از تحلیلگران اجتماعی و روانشناختی به سبب دستیابی به سرخوشی،شادی لحظه‌ای، کنترل افکار و هیجانات منفی بروز کرده و تداوم می‌یابد.
  اعتیاد  آسیب ها  افراط گرایی
چگونه عادت سیگار کشیدن را ترک کنیم؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اجتماعی
چگونه عادت سیگار کشیدن را ترک کنیم؟
دکتر اکبر نیک پژوه: اسپری بینی روشی برای رهاسازی سریع نیکوتین است. پس از شروع مصرف آن در تاریخ مقرر برای ترک سیگار، هر ساعت یک یا دوبار آن را در بینی اسپری کنید، البته اگر وسوسه شما به مصرف سیگار بیشتر باشد، مقدار مصرف آن می‌تواند بیشتر شود، اما نباید بیش از ۵ بار در ساعت شود.
  اخبار سلامت  ترک اعتیاد
نجات «باغ آذری»، شاید وقتی دیگر
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اجتماعی
نجات «باغ آذری»، شاید وقتی دیگر
بافت فرسوده و اعتیاد دو غده چرکین محله باغ آذری است. خانه های 30 تا 40 متری ای که در هر کدام از آنها دو تا سه خانوار زندگی می کنند. خانه هایی که از شدت فرسودگی هر لحظه امکان ریزش آن وجود دارد یا اگر کوچکترین زلزله ای در تهران بیاید؛ تمامی این خانه هاخراب می شود و امکان امداد رسانی هم به اهالی این گود وجود ندارد،کوچه ها آنقدر باریک اند که یک خودرو امدادی نمی تواند داخل آن برود....
هزینه در حوزه پیشگیری، از هزینه درمان اعتیاد می‌کاهد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / ...
هزینه در حوزه پیشگیری، از هزینه درمان اعتیاد می‌کاهد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: با توجه به اینکه هزینه در حوزه پیشگیری، از هزینه درمان اعتیاد در جامعه می‌کاهد در نتیجه می‌طلبد که 80 درصد اقدامات در حوزه مواد مخدر معطوف به پیشگیری باشد.
  استانی-اجتماعی  مواد مخدر  اعتیاد
والدین با فرزند معتاد چگونه برخورد کنند؟
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / سیاسی
والدین با فرزند معتاد چگونه برخورد کنند؟
بسیاری از والدین زمانی که متوجه اعتیاد فرزند خود می‌شوند، احساس درماندگی و ناامیدی کرده و کنترل خود را از دست می دهند اما روانشناسان معتقدند به جای چنین رفتاری، حمایت از فرزند نتیجه بهتری خواهد داشت.
  اعتیاد  فرزند معتاد  والدین
وجود ۱۳ کمپ غیرمجاز ترک اعتیاد در دو شهر لرستان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / ...
وجود ۱۳ کمپ غیرمجاز ترک اعتیاد در دو شهر لرستان
سرپرست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان از وجود ۱۳ کمپ غیرمجاز ترک اعتیاد در دو شهر استان خبر داد.
  استانی-اجتماعی  کمپ ترک اعتیاد
بهترین روش درمان اعتیاد چیست؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / وبگردی
بهترین روش درمان اعتیاد چیست؟
رییس کمیته پژوهش انجمن صنفی مراکز درمان اعتیاد کشور، درمان اعتیاد با استفاده از دارو‌های جایگزین به همراه مداخلات غیر دارویی (مشاوره فردی، آموزش بیمار و خانواده، مشاوره خانواده و خدمات مددکاری) را بهترین، موثرترین و مقرون به صرفه‌ترین روش درمانی می‌داند.
طلاق و اعتیاد؛ دو آسیب مشترک همه استان‌ها
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / ...
طلاق و اعتیاد؛ دو آسیب مشترک همه استان‌ها
کارشناس مسئول مهارت‌های زندگی سازمان بهزیستی استان تهران دو موضوع طلاق و اعتیاد را آسیب اجتماعی مشترک تمام استان‌های کشور عنوان کرد و گفت: با این وجود شاخص‌های فرهنگی و اجتماعی ایجاد کننده این آسیب‌ها در استان تهران نسبت به استان‌های دیگر متفاوت است.
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / ...
چرخش سیاسی سعودی
عربستان سعودی از بدو تاسیس خود، همیشه سیاست خویشتندارانه و محتاطی را در عرصه بین‌المللی به نمایش می‌گذاشت. کشوری که مهد تندرویی اسلامی در قالب وهابی‌گری بوده و آن را به پاکستان و شمال آفریقا صادر می‌کرد در عین حال متحد استراتژیک غرب بود. هیچگاه دست خود را در تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی آشکار نمی‌کرده و همیشه از تصمیمات شتابزده و التهاب‌زا دوری می‌کرد. این سیاست ناشی از وابستگی کامل به آن طرف مرزها بود. از زمان قرارداد پترودلار-که بازی برد برد ایالات متحده و سعودی بود- عربستان جزیی تفکیک‌ناپذیر از سیاست خارجه ایالات متحده شد؛ اما این وابستگی را با زیرکی خنثی می‌کرد. سرمایه‌های سعودی در بانک‌های ایالات متحده به حدی است که خروج آنان …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / ...
تست اعتیاد مرغ‌های کردستان منفی اعلام شد
مدیرکل دامپزشکی استان کردستان با رد خبر خوراندن تریاک در مرغداری‌های کردستان اعلام کرد که بازرسی‌های این سازمان به دقت انجام می‌شود و تاکنون هیچ مشاهده و گزارشی از این موضوع دریافت نکرده‌ایم. به گزارش ایسنا، مجتبی ورمقانی با تکذیب خبر خوراندن تریاک در مرغداری‌ها به مرغ‌ها اظهار کرد: به دلیل نظارت صفر تا صدی کارشناسان دامپزشکی بر مرغداری‌ها، خوراندن تریاک به مرغ‌ها امکان پذیر نیست. وی اشاره کرد که کارشناسان دامپزشکی از زمان پیش جوجه‌ریزی تا زمان کشتار نظارت کامل بر کار مرغداری‌ها و کیفیت مرغ‌های تولیدی دارند. مدیرکل دامپزشکی استان کردستان با بیان اینکه تاکنون موردی از استفاده از تریاک در مرغداری‌ها مشاهده و گزارش نشده است، تصریح کرد: صنعت نوین مرغداری، صنعتی پیشرفته است که بر اساس آن افزایش وزن …
چه بر سر معتادان خیابان‌خواب در تهران می‌آید؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اجتماعی
چه بر سر معتادان خیابان‌خواب در تهران می‌آید؟
سرنوشت معتادان خیابان خواب در تهران از چند منظر برای شهروندان اهمیت دارد. دلیل اول اهمیت آنها، احساس انسانی است که بین شهروندان وجود دارد و سرنوشت هر انسان، برای دیگران هم مهم است. دلایل دیگری از جمله بدمنظر کردن شهر، افزایش حس ناامنی و همچنین خطر اعتیاد برای فرزندان سالم مردم باعث می شود شهروندان درباره معتادان متجاهر، با حساسیت بیشتری پیگیر اخبار باشند.
  معتاد  اعتیاد  ترک اعتیاد  کارتن خواب
درمان اعتیاد، اتکا به روش‌های معنوی یا اعتنا به نسخه ساقی‌های یقه سفید
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اجتماعی
درمان اعتیاد، اتکا به روش‌های معنوی یا اعتنا به نسخه ساقی‌های یقه سفید
تهران - ایرنا - یک روانشناس، درمان اعتیاد با دارو را حربه ساقی‌های یقه سفید برای پرکردن جیب خود عنوان کرد و گفت: اعتیاد، حاصل امواج رودخانه ناخوشی‌های زندگی است که بر پیکر ساحلی با زیربنای سست از معنویت و اخلاق وارد می‌شود، پس یگانه راه مقابله و مبارزه با این امواج و بی بازگشت کردن آن، درمان معنوی است.
  اختلالات روان  مراکز ترک اعتیاد  اعتیاد
کشف بیش از ۱۹ تن مواد مخدر در کشور در هفته اخیر
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اجتماعی
کشف بیش از ۱۹ تن مواد مخدر در کشور در هفته اخیر
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۱۹ تن مواد مخدر در کشور در بازده زمانی ۱۲ تا ۱۸ بهمن ماه خبر داد.
  اعتیاد  ستاد مبارزه با مواد مخدر  کشف مواد مخدر
بررسی مساله فرهنگ و فساد دانشگاهی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / وبگردی
بررسی مساله فرهنگ و فساد دانشگاهی
تهران- ایرنا- «مساله فرهنگ»، «سیاست‌ها و مبانی تخصصی پیشگیری از اعتیاد در حوزه کتاب»، «عصمت: خاطراتی از شهیده پورانوری» و «فساد دانشگاهی» از مهمترین نشست هایی بود که هفته گذشته در کشور برگزار شد.
  صدا و سیما  دفاع مقدس  فساد  جمهوری اسلامی  وزارت علوم  قوه قضاییه  دانشگاه تهران
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
سخنگوی دولت در جمع طلوع ‌بی‌نشان‌ها چه گفت؟
روز دوشنبه، علی ربیعی، سخنگوی دولت، از چهار مرکز متعلق به جمعیت خیریه «طلوع بی‌نشان‌ها» بازدید کرد. این انجمن غیردولتی، از نیمه دهه 80، حمایت از کارتن‌خواب‌های شهر را با توزیع یک وعده غذای گرم در هفته آغاز کرد و حالا پس از یک دهه، ده‌ها مرد و زن و کودک بهبودیافته از اعتیاد که بهترین ایام جوانی و نوجوانی و کودکی‌شان، در لحظه‌های کارتن‌خوابی در خیابان‌ها و بیابان‌های تهران به یغما رفت، همیار صدها تن مثل خودشان هستند که شب‌های سه‌شنبه، آنها را از تجربه دوباره و دوباره تلخ‌ترین تجربه زندگی نجات دهند. علی ربیعی، دوشنبه، به ملاقات این مردها و زن‌ها رفت و در جمع‌شان از کمک‌های آتی دولت برای روشن بودن چراغ خانه‌ای …
قول ربیعی برای حمایت از ترانس‌ها
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / اجتماعی
قول ربیعی برای حمایت از ترانس‌ها
ایرنا نوشت: علی ربیعی سخنگوی دولت در بازدیدی چندساعته از مراکز جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها، از فعالیت‌های این مرکز قدردانی کرد و نیز قول افتتاح مرکزی برای حمایت از ترانس‌ها را داد.
  علی ربیعی  پیشگیری از اعتیاد  اعتیاد  ترک اعتیاد
ماجرای مرغ‌های تریاکی چه بود؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اجتماعی
ماجرای مرغ‌های تریاکی چه بود؟
فارس نوشت: مدیرعامل مؤسسه دانش اعتیاد ایرسا گفت: اخیراً‌در فضای مجازی مجدداً موضوع مرغ‌های تریاکی مطرح شده است که بررسی‌ها نشان می‌دهد که استفاده از این موادمخدر برای مرغ‌ها غیرممکن است.
  فضای مجازی  اعتیاد  دامپزشکی
استفاده از تریاک برای افزایش وزن مرغ غیرممکن است
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / ...
استفاده از تریاک برای افزایش وزن مرغ غیرممکن است
مدیرعامل مؤسسه دانش اعتیاد ایرسا گفت: اخیراً‌در فضای مجازی مجدداً موضوع مرغ‌های تریاکی مطرح شده است که بررسی‌ها نشان می‌دهد که استفاد ه از این موادمخدر برای مرغ‌ها غیرممکن است.
عوارض مصرف بی رویه استامینوفن
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / بهداشت و سلامت
عوارض مصرف بی رویه استامینوفن
مصرف بیش از حد و طولانی مدت استامینوفن موجب اعتیاد به این دارو شده و عوارض جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.
نگرانی از عرضه «شربت تریاک»،«متادون» و «بوپرنورفین» توسط داروخانه‌ها
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / بهداشت و سلامت
نگرانی از عرضه «شربت تریاک»،«متادون» و «بوپرنورفین» توسط داروخانه‌ها
چندی پیش ستاد مبارزه با مواد مخدر «طرح توزیع متادون از طریق داروخانه‌های منتخب» را تصویب کرد؛ مصوبه‌ای که با انتقاد درمانگران اعتیاد همراه و مقرر شد هر طور که کمیته درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت بهداشت تصمیم‌گیری کنند، این امر اجرایی شود؛ حالا اما رئیس انجمن درمانگران اعتیاد کشور می‌گوید هنوز سازمان غذا و دارو به دنبال تصویب ضابطه‌ایست تا عرضه سه داروی «بوپرنورفین»، «متادون» و «شربت تریاک» از طریق داروخانه‌ها به بیماران را عملیاتی کند.