دوشنبه, ۳۱ شهریور, ۱۳۹۹ / 21 September, 2020
ایرانگردی
کهگیلویه و بویراحمد گنجینه جاذبه های مردم شناسی
۲۱ ساعت قبل / کهگیلویه وبویراحمد / میراث فرهنگی / ایرانگردی
کهگیلویه و بویراحمد گنجینه جاذبه های مردم شناسی
گچساران - ایرنا - در کنار مناظر طبیعی هزار رنگ مناطق گرمسیری و سردسیری کهگیلویه و بویراحمد جاذبه های مردم شناسی این استان چون گنجینه ای ارزشمند، ظرفیتی بی نظیر برای رونق گردشگری محسوب می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی: اجرای طرح گردشگری بند دره بیرجند آرزوی مردم بود
۴ روز قبل / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی / بیرجند / ایرانگردی / سرمایه گذاری
مدیرکل میراث فرهنگی: اجرای طرح گردشگری بند دره بیرجند آرزوی مردم بود
بیرجند - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان جنوبی گفت: اجرای پروژه گردشگری «بند دره» بیرجند آرزوی دیرینه بسیاری از مردم استان به ویژه ساکنان بیرجند بود و تحرک و تحولات ماه‌های اخیر در این منطقه رضایت عمومی را به دنبال داشته است.
روزهای خوب گردشگری دوباره بازمی‌گردند
۴ روز قبل / ویروس کرونا / جاذبه توریستی / علی ‌اصغر مونسان / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / ایرانگردی / اقامتگاه بوم گردی
روزهای خوب گردشگری دوباره بازمی‌گردند
تهران- ایرناپلاس- گردشگری در ایران رشد بسیار خوبی را آغاز کرده بود که با شیوع کرونا همه برنامه‌ها و تلاش‌هایش ناکام ماند و حتی ورشکستگی برخی از فعالان این بخش را به همراه داشته، با این حال اتفاقات خوب و مثبت این حوزه را هم نمی‌توان نادیده گرفت.
۴ روز قبل / ایرانگردی / گردشگری
تصویری زیبا از بندر انزلی
مشرق نوشت:بندر انزلی یکی از دیدنی ترین شهرهای استان گیلان هم به جهت طبیعی و هم معماری های دیدنی است.
۵ روز قبل / ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری / آذربایجان غربی / توسعه ایران / ایرانگردی / بوم گردی / اقامتگاه بوم گردی / رایحه ماندگار تدبیر در آذربایجان‌غربی
بوم گردی؛ بنیانی طلایی برای توسعه گردشگری آذربایجان‌غربی
ارومیه- ایرنا- موضوع گردشگری روستایی از اوایل دهه نود خورشیدی و با تدوین آیین نامه ها و دستورالعمل‌های اجرایی توسعه بومگردی به یکی از شاخه‌های رسمی گردشگری در کشور تبدیل شد که روستاهای آذربایجان غربی نیز از این رهگذر بهره‌مند شده‌اند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / لیگ برتر فوتبال ایران
همه جای ایران، سرای اینهاست!
در فوتبال ایران مارکوپولوهای زیادی داشته‌ایم؛ کسانی که از فرط تیم و شهر عوض کردن، به رکورددار ایرانگردی تبدیل شده‌اند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / اصفهان / ایرانگردی
معرفی اصفهان به جهان از سوی اکو
تهران - ایرنا- موسسه فرهنگی اکو ظرفیت گردشگری فرهنگی اصفهان را به مردم جهان معرفی می کند.
وظایف هر دستگاه برای تحقق سند توسعه گردشگری چیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / اسحاق جهانگیری / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / ایرانگردی
وظایف هر دستگاه برای تحقق سند توسعه گردشگری چیست؟
تهران - ایرنا - در سند توسعه گردشگری کشور برای ۱۲ وزارتخانه و ۵ سازمان همچنین سه تولیت و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور احکامی صادر و برای هرکدام وظایفی مشخص شده است که نهایتا این هم‌افزایی و مشارکت جمعی سبب تحقق سند راهبردی توسعه گردشگری و توسعه این صنعت شود.
اولین نشست مشترک گردشگری ایران و روسیه برگزار شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / روسیه / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / ایرانگردی
اولین نشست مشترک گردشگری ایران و روسیه برگزار شد
تهران- ایرنا- اولین نشست کمیته فنی مشترک گردشگری ایران و روسیه به صورت وبینار با حضور نمایندگان دو کشور به میزبانی روسیه برگزار شد.
‌یاقوت سبز هرمزگان
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / هرمزگان / طبیعت / ایرانگردی
‌یاقوت سبز هرمزگان
گنو به عنوان یکی از ۱۳ ذخیره گاه زیست کره در یونسکو ثبت شده از نظر مکانی در استان هرمزگان در شمال غربی شهر بندرعباس قرار گرفته است.
نیازمند آموزش گردشگری مسئولانه هستیم
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / ویروس کرونا / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / ایرانگردی / جهانگردی
نیازمند آموزش گردشگری مسئولانه هستیم
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت اجاره‌ اماکن اقامتی در حوزه گردشگری گفت: بر اساس ارزیابی رفتار مسافران طی ماه‌های اخیر، در حالی پیش بینی می‌شود با انفجار سفر در تعطیلات نوروز مواجه هستیم که کرونا تعدیل نشده است، بنابراین نیازمند آموزش گردشگری مسئولانه هستیم.
درباره خسارت ۱۲ هزار میلیارد تومانی
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / علی ‌اصغر مونسان / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / ایرانگردی / ویدیوژورنال
درباره خسارت ۱۲ هزار میلیارد تومانی
بر اساس اعلام علی‌اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی کرونا روزی ۱۰۰ میلیارد تومان به گردشگری ایران آسیب زده است.
بهره‌مندی بازنشستگان از خدمات تخفیفی و تقسیطی در هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / اخبار بازنشستگان
بهره‌مندی بازنشستگان از خدمات تخفیفی و تقسیطی در هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی
بازنشستگان کشوری از این پس می‌توانند با تخفیف 50 درصدی نقدی و تخفیف 35درصدی تقسیطی از امکانات اقامتی هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی بهره‌مند شود.
گردشگری کشاورزی وارد فاز اجرا می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / اراضی کشاورزی / ایرانگردی
گردشگری کشاورزی وارد فاز اجرا می‌شود
تهران - ایرنا- مدیرکل دفتر همکاری و توافق‌های گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از صورت گرفتن چهار اقدام برای ورود گردشگری کشاورزی به فاز اجرا خبر داد.
طرح گردشگری باغ میوه ۲۴۰ هکتاری همدان به ثمر نشست
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / توسعه ایران / همدان / جهش تولید / سد اکباتان / اختصاصی ایرنا / دولت / ایرانگردی / باغستان
طرح گردشگری باغ میوه ۲۴۰ هکتاری همدان به ثمر نشست
همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان از اجرای طرح‌های گردشگری متنوع و موثر در استان خبر داد و گفت: باغ ۲۴۰ هکتاری میوه با حمایت دولت احیا و مرحله اول آن آماده بهره‌برداری شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
سکوتی که فریاد شد
  [ سیما فراهانی ] سکوت را شکستند.  همان‌هایی که سال‌ها ساکت مانده بودند. ترس از بیان حقیقت آواری عظیم‌تر بر دوش‌شان گذاشته بود. روان‌درمانی آنها را سرپا نگه داشت و زندگی کردند، اما حتی ثانیه‌ای از آن روز و آن ساعت را از ذهن‌شان پاک نکرد. آن روز شوم، آن ساعت سیاه، آن روزی که  میهمان هم‌دانشگاهی موفق‌شان بودند. میهمانی نحسی که با آزار جنسی و تجاوز گره‌خورد. روح و جسم این دختران فریب‌خورده تسخیر شد. چرب‌زبانی تنها عاملی بود که این دختران را به خلوتگاه شیطانی مرد متجاوز کشانده بود. پسری با چرب‌زبانی، راه‌اندازی کانال در تلگرام و اینستاگرام، رایزنی با دختران مختلف و برگزاری تورهای گردشگری و ایرانگردی، دختران دانشجو …
اوپرت سمنان
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / سمنان / اکو سیستم کوهستان / ایرانگردی
اوپرت سمنان
ایرنا - سمنان - قسمت لماسیه در منطقه عشایری اوپرت در شمال شهرستان مهدی‌شهر استان سمنان، مرز بین این استان و استان مازندران است. تلاقی کوههای جنگلی و کوه‌های سنگی و خاکی و جمع شدن ابرهای باران زا در قسمت جنگلی ، جلوه‌های زیبایی را در فصل‌های مختلف در این منطقه ایجاد می کند. بیش از ۴۰ خانوار در منطقه ییلاقی اوپرت زندگی می کنند و با توجه به حضور زیاد گردشگران در روزهای تعطیل در این منطقه و در صورت ارتقای این منطقه به روستا ، ظرفیت های گردشگری می تواند باعث درآمدزایی هر چه بهتر این روستا شود. منطقه اوپرت حدود ۸۰ کیلومتر از مرکز استان سمنان فاصله دارد و برای رسیدن به آن باید بیش از نیمی از مسیر را از جاده های خاکی با اتوموبیل مناسب گذر کرد. همچنین این منطقه مورد علاقه آفرود بازان می باشد.
رشد ۱۱ درصدی گردشگری ایران در مقایسه با جهان
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری / دولت تدبیر و امید / اختصاصی ایرنا / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / ایرانگردی / ولی تیموری / دولت دوازدهم
رشد ۱۱ درصدی گردشگری ایران در مقایسه با جهان
تهران- ایرنا- صنعت گردشگری ایران در سال ۹۸ علیرغم تعطیلی‌ها و ممنوعیت‌های سفر خارجی به دلیل شیوع کرونا در ماه‌های پایانی، نسبت به سال قبل از آن با رشد ۱۱ درصدی مواجه شد، در حالی که این رقم در جهان پنج درصد بود.
مونسان: شیوع بیماری کرونا به گردشگری کشور ضربه زد
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / هفته دولت / تولید ناخالص ملی / علی ‌اصغر مونسان / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / میراث فرهنگی / ایرانگردی
مونسان: شیوع بیماری کرونا به گردشگری کشور ضربه زد
«علی اصغر مونسان»، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، شامگاه سه‌شنبه در برنامه گفت وگوی ویژه خبری با اشاره به جایگاه صنعت گردشگری در ایران، گفت: شیوع ویروس کرونا به گردشگری کشور ضربه سنگینی وارد آورد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
فریاد قربانیان شنیده شد
[شهروند] عامل تجاوز و آزار دانشجویان دانشگاه تهران دستگیر شد. پسر جوانی که ‏از زمان تحصیلش در رشته باستان‌شناسی هم‌کلاسی و هم‌دانشگاهی‌هایش را مورد ‏آزار و اذیت قرار می‌داد. ک.الف، حالا به یکی از ترند‌های توییتر تبدیل ‏شده است. پسر جوانی که به گفته شاکیانش از‌سال 86 دانشجویان پردیس دانشگاه تهران را مورد تجاوز قرار داده است. در همه روایات داستان فریب و ‏چرب زبانی این پسر مشابه است. پسر کتابفروشی که با چرب زبانی دختران جوان ‏را فریب داده، آنها را به خانه‌اش ‌کشانده و بعد از بیهوش کردن‌شان به  آنها تجاوز کرده. حالا گفته می‌شود 40دختر دانشجو از این پسر متجاوز شکایت کرده‌اند. ‏در تازه‌ترین خبر نیز پلیس از …
اماکن تاریخی - مذهبی مازندران؛ فرصت‌های فراموش شده گردشگری فرهنگی
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / مسجد / ماه محرم / مازندران / میراث فرهنگی / ایرانگردی / کرونا و آیین های محرم
اماکن تاریخی - مذهبی مازندران؛ فرصت‌های فراموش شده گردشگری فرهنگی
ساری - ایرنا - بناهای مذهبی تاریخی و منحصربه‌فرد مازندران که امسال محرم خلوت و متفاوتی در آن‌ها رقم می‌خورد، سال‌هاست که به دلیل نبود برنامه‌ای مناسب برای بهره‌برداری از این فضاها در شاخه گردشگری مذهبی مغفول مانده‌اند.
کشف تاریخی در تخت‌جمشید، فرصتی برای ثروت‌آفرینی ملی
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / تخت جمشید / مرودشت / میراث فرهنگی / ایرانگردی / فارس
کشف تاریخی در تخت‌جمشید، فرصتی برای ثروت‌آفرینی ملی
شیراز- ایرنا- "خبر از دستمان در رفت"؛ این عبارت پاسخ یک فرد مسؤول در مجموعه آثار تاریخی تخت‌جمشید است به این سوال که چرا خبر کشف بقایای استخوانی و اسکلت ۱۳ انسان و حیوان در این اثر به یادگار مانده از دوران هخامنشیان به شکل مطلوب و عادلانه در اختیار همه رسانه‌ها قرار نگرفت.
بناهای تاریخی به سیستم نوبت‌دهی مجهز می‌شوند
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / اختصاصی ایرنا / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / موزه
بناهای تاریخی به سیستم نوبت‌دهی مجهز می‌شوند
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی وزارت میراث فرهنگی گفت: بناهای تاریخی به منظور جلوگیری از فرسایش و تخریب، مجهز به سیستم نوبت‌دهی می‌شوند.
آغاز فاز ۲ پروژه «شهر گردشگر» با همکاری وزارت کشور
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / ایرانگردی
آغاز فاز ۲ پروژه «شهر گردشگر» با همکاری وزارت کشور
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری از شروع فاز دوم پروژه «شهر گردشگر» با اعلام آمادگی هشت استان برای ارزیابی، با همکاری و حمایت وزارت کشور خبر داد.
آزمون جامع دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری برگزار شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / آزمون / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / ایرانگردی
آزمون جامع دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری برگزار شد
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر آموزش وزارت میراث فرهنگی و گردشگری از برگزاری آزمون جامع هماهنگ و سراسری دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری در ۶ رشته خبر داد.  
کشف بانو اشکانی در اصفهان و استفاده از بته جقه ایرانی در انگلیس
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / علی ‌اصغر مونسان / محمدحسن طالبیان / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / ولی تیموری / ایرانگردی / میراث فرهنگی
کشف بانو اشکانی در اصفهان و استفاده از بته جقه ایرانی در انگلیس
تهران- ایرنا- باشگاه منچسترسیتی انگلیس از لباس فوتبال خود برای فصل آینده با نمایی از بته جقه ایرانی رونمایی کرده، این طرح پیش از این هم در یک برنامه معروف موسیقی در منچستر به عنوان پشت‌ صحنه انتخاب شده بود. اما خبر دیگر این هفته میراث فرهنگی، کشف بقایای اسکلت بانوی اشکانی در شهر اصفهان بود.
تاب‌آوری تأسیسات گردشگری مازندران در دوران کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / ویروس کرونا / مازندران / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / ایرانگردی / نوروز ۹۹ و تعطیلی مراکز اقامتی و گردشگری
تاب‌آوری تأسیسات گردشگری مازندران در دوران کرونا
ساری - ایرنا - معاون گردشگری مازندران گفت با وجود شرایط خاص و دشواری که برای صنعت گردشگری به دلیل شیوع ویروس کرونا ایجاد شده، این زیرساخت‌ها همچنان طبق مصوبات قانونی عمل می‌کنند و هیچ نیرویی را هم برکنار نکردند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
میز خبر
همزمان با اعلام فراخوان نمایشگاه صنایع‌دستی مخالفت مجمع هنرمندان صنایع‌دستی با برگزاری نمایشگاه در روزهای کرونا ‏[شهروند] مدیرعامل مجمع هنرمندان صنایع‌دستی با برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی که قرار است بیست‌وهشتم مرداد ‏در تهران برگزار شود مخالف است و آن را مغایر با پروتکل‌های بهداشتی می‌داند‎. حسین بختیاری درباره نمایشگاه صنایع‌دستی که قرار است شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی برگزار کند به مهر گفت: «الان زمان برگزاری نمایشگاه نیست. نمایشگاه صنایع‌دستی یعنی ‏ایجاد ویترینی برای جذب مخاطب. اکنون ۱۲۰غرفه در سرای هنر میدان فردوسی ایجاد شده اما هیچ ‏مخاطبی ندارد. اگر وزارت میراث فرهنگی قصد دارد به هنرمندان کمک کند سرای هنر …
قلعه لک‌لک‌ها جاذبه منحصر به‌فرد شهرستان ماهنشان
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / ماهنشان / اداره کل حفاظت محیط زیست زنجان / ایرانگردی / زنجان
قلعه لک‌لک‌ها جاذبه منحصر به‌فرد شهرستان ماهنشان
زنجان - ایرنا - شهرستان ماهنشان جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیار منحصر به فرد دارد که یکی از آنها قلعه لک‌لک‌ها در روستای شکورچی واقع شده است و به دور از هیاهو و آمد و شد اهالی روستا در آشیانه‌های بلندشان گذران زندگی می‌کنند و جالب اینکه بین این پرندگان و روستائیان محلی، ارتباط بسیار مسالمت آمیزی برقرار است.
گام‌های جدید برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / عدالت اجتماعی / ویروس کرونا / فضای دیجیتال / ایرانگردی / جهانگردی
گام‌های جدید برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری
تهران- ایرناپلاس- در حالی که اقدامات دولت در تکمیل و توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز در فضای مجازی همچنان ادامه دارد، شرایط پیش آمده در نتیجه ویروس کرونا، جهت‌گیری به سمت فعالیت‌های دیجیتالی را دوچندان کرده و بر همین اساس، در بخش‌های مختلفی از جمله گردشگری، اقداماتی برای مکانیزه شدن فرآیندهای مرتبط با تاسیسات گردشگری کلید خورده است.
امضاء تفاهم‌نامه گردشگری تاریخ و تمدن ایران در غرب کشور
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / کردستان / همدان / ایرانگردی / کرمانشاه / حجت الله ایوبی
امضاء تفاهم‌نامه گردشگری تاریخ و تمدن ایران در غرب کشور
ایرنا - کرمانشاه - تفاهم‌نامه همکاری گردشگری تاریخ و تمدن ایران بین سه استان کرمانشاه،کردستان و همدان صبح دوشنبه با حضور حجت الله ایوبی دبیرکل ملی یونسکو در هتل پارسیان به امضاء رسید.
سیستان و بلوچستان کلکسیونی از جاذبه‌های گردشگری است
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / سیستان و بلوچستان / توسعه اقتصادی / ایرانگردی
سیستان و بلوچستان کلکسیونی از جاذبه‌های گردشگری است
زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان از شمال تا جنوب کلکسیونی از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و گردشگری منحصر به فردی را در خود جای داده است.
تلاش برای برپایی نمایشگاه صنایع دستی/ستاد کرونا هنوز نظر نداده
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / صنایع دستی / نمایشگاه صنایع دستی / نمایشگاه هنری
تلاش برای برپایی نمایشگاه صنایع دستی/ستاد کرونا هنوز نظر نداده
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ایرانگردی گفت: درحالی برای برپایی نمایشگاه ملی صنایع دستی آخر مرداد تلاش می‌کنیم که همچنان چشم به نظر ستاد مبارزه با کرونا داریم‌.
راه‌اندازی طرح گردشگری منطقه‌ای به همت سازمان تامین اجتماعی
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / سازمان تامین اجتماعی / حرم امام رضا / ایرانگردی / وعده‌هایی که تحقق یافت
راه‌اندازی طرح گردشگری منطقه‌ای به همت سازمان تامین اجتماعی
تهران - ایرنا - عضو هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی گفت: طرح گردشگری منطقه‌ای با همکاری شرکت مسافربری رجاء راه‌اندازی می‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
ما رفیق گم کرده‌ایم
فرماندار کردکوی می‌گوید: «کل منطقه‌ای که سها رضانژاد، دختر طبیعت‌گردی که در ارتفاعات جهان‌نما گم شده، توسط نیروهای متخصص جست‌وجو شده اما هیچ اثری از او نیست و از این رو عملیات جست‌وجو متوقف شده و تمرکز ما روی گزینه‌های دیگر از جمله امنیتی است.» این خبر باعث شد تا بار دیگر در توییتر فارسی کاربران هشتگ «سها رضانژاد» را داغ کنند و خواستار پیدا شدن او شوند. آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست:  «بی‌صبرانه منتظر خبر بازگشتت هستیم»، «شاید باورش سخت باشه اما من از فکر این دختر دو شب پیش خوابم نمی‌برد! شاید چون خودم تو این جنگل بودم و فضای وهم‌آلود اونجا تو ذهنمه! کاش سها رضانژاد سلامت باشه»، …
کلید احداث زائر سرا در جوار گلزار شهدای کرمان زده شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / گلزار شهدای کرمان / زائرسرا / اخبار اجتماعی - کرمان / شرکت توسعه ایرانگردی و جهانگردی / استانی-اجتماعی
کلید احداث زائر سرا در جوار گلزار شهدای کرمان زده شد
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی کشور از احداث سه مجتمع خدماتی، رفاهی و بهداشتی در گلزار شهدای کرمان خبر داد.
توسعه گردشگری نیازمند نقشه راه بود
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری / سازمان برنامه و بودجه / ایرانگردی / ولی تیموری
توسعه گردشگری نیازمند نقشه راه بود
تهران - ایرنا- معاون گردشگری وزارت میراث، گردشگری و صنایع دستی با بیان این که توسعه گردشگری نیاز به نقشه راهی داشت، گفت: سند تدوین و ابلاغ شده مورد حمایت تمام ارکان و اجزای نظام است و نبود چنین چشم‌اندازی سال‌ها باعث آسیب این حوزه شده بود.
آغاز رتبه‌بندی شهرهای ایران از نظر گردشگری | تعیین ۳۰۰ شاخص برای برند شهر گردشگر | چهار شهر ۳ ستاره را بشناسید
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
آغاز رتبه‌بندی شهرهای ایران از نظر گردشگری | تعیین ۳۰۰ شاخص برای برند شهر گردشگر | چهار شهر ۳ ستاره را بشناسید
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی از دستور وزیر میراث فرهنگی برای رتبه‌بندی شهرهای ایران به لحاظ شاخص‌های گردشگری خبر داد و گفت: این رتبه‌بندی بر اساس بیش از ۳۰۰ شاخص صورت می‌گیرد.
ایرانگردی «مرز پرگهر» به تخت سلیمان رسید
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / مستندساز / شبکه یک سیما / تخت سلیمان
ایرانگردی «مرز پرگهر» به تخت سلیمان رسید
مستند «مرز پرگهر» امشب ۲۹ تیر شهر تاریخی تخت سلیمان تکاب را به تصویر درمی آورد.
مجری باسابقه به شبکه سه می‌آید
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / برنامه‌های تلویزیونی / شبکه سه سیما
مجری باسابقه به شبکه سه می‌آید
برنامه تلویزیونی «دوربرگردون»، این هفته با حضور اقبال واحدی، مجری باسابقه تلویزیون که سابقه ایرانگردی دارد، روی آنتن شبکه سه می‌رود.
هشت طرح گردشگری برای تپه‌های مریخی دامغان ارایه شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / سمنان / ایرانگردی / دامغان / انجمن نجوم ایران
هشت طرح گردشگری برای تپه‌های مریخی دامغان ارایه شد
سمنان- ایرنا- مدیر انجمن علوم و ستاره شناسی استان سمنان گفت: هشت طرح برای توسعه گردشگری در تپه‌های مریخی دامغان به سازمان هوا و فضا ارایه شد.
اتاق مشترک شبکه گردشگری زاگرس نشینان ایجاد می شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / شهرداری سنندج / همدان / ایرانگردی / کرمانشاه / زاگرس
اتاق مشترک شبکه گردشگری زاگرس نشینان ایجاد می شود
سنندج - ایرنا - معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج از ایجاد اتاق مشترک شبکه گردشگری زاگرس نشینان خبر داد و گفت: این اتاق مشترک میان شهرهای سنندج، کرمانشاه و همدان با هدف رونق گردشگری و صنعت توریسم تشکیل خواهد شد.
وقف و گردشگری بیشترین کاربرد را در مقالات دانشگاه بیرجند دارد
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / پژوهشگر / خراسان جنوبی / ایرانگردی / دانشگاه های دولتی / وقف
وقف و گردشگری بیشترین کاربرد را در مقالات دانشگاه بیرجند دارد
بیرجند - ایرنا - براساس اعلام مرجع علمی دانشگاه‌های کشور کلید واژه‌های "وقف و گردشگری" بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی دانشگاه بیرجند داشته است.
مسافران این روزها به هتل نمی‌روند
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / ایرانگردی
مسافران این روزها به هتل نمی‌روند
تهران - ایرنا- رئیس جامعه هتل‌داران کشور با اشاره به این که با وجود رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در هتل‌ها، مسافران این روزهای کشور هتل رو نیستند و سایر اقامت‌گاه‌ها را ترجیح می‌دهند، گفت: ضریب اشغال هتل به کمتر از ۵ درصد رسیده است.
گردشگری ایران بعد از دوره کرونا اوج می گیرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / ایرانگردی / جهانگردی
گردشگری ایران بعد از دوره کرونا اوج می گیرد
تهران- ایرنا- کارشناسان حوزه گردشگری معتقدند این صنعت در دوره شیوع کرونا ضرر زیادی را متحمل شده اما این دوران همانند دیگر بحران‌ ها به پایان می‌رسد و باید برای دوران پسا کرونا که انفجار گردشگر است مهارت‌های لازم را فرا گرفت.
فعالان گردشگری فاقد کُد کارگاهی از فردا برای تسهیلات ثبت‌نام کنند
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / ولی تیموری / ایرانگردی
فعالان گردشگری فاقد کُد کارگاهی از فردا برای تسهیلات ثبت‌نام کنند
تهران- ایرنا- معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گرشگری و صنایع‌دستی به پرداخت تسهیلات گردشگری ۱۲ درصدی اشاره کرد و افزود: ثبت نام راهنمایان، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و هنرمندان صنایع‌دستی که فاقد کد بیمه کارگاهی هستند برای دریافت این تسهیلات، از فردا آغاز می‌شود و تا پایان تیرماه ادامه خواهدداشت.
گردشگری داخلی در همزیستی با کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / کرونا / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / ایرانگردی / ولی تیموری / خسارت اقتصادی کرونا به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه / سهم اهالی فرهنگ در مهار کرونا
گردشگری داخلی در همزیستی با کرونا
تهران- ایرنا- مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری کشور با در دست اقدام قرار گرفتن برگزاری تورهای آشناسازی داخلی برای استان‌های کشور، گفت: در این تورها ضمن تلاش برای توزیع سفر ایمن و هوشمند در دوران همزیستی با کرونا، ظرفیت‌های گردشگری هر استان به منظور مدیریت سفر، تحریک تقاضا و اعتمادسازی معرفی می‌شود.
ورود وزارت میراث فرهنگی به خانه مسافرها فسادزاست
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی / مراکز اقامتی / مرکز پژوهشهای مجلس
ورود وزارت میراث فرهنگی به خانه مسافرها فسادزاست
مرکز پژوهشهای مجلس درباره خانه مسافرها گزارشی تهیه و در آن نوشته که‌ورود شرکت مادرتخصصی ایرانگردی در خانه مسافرها از نظر قانونی ابهام دارد ورود وزارتخانه میراث فرهنگی نیز به آن فسادزاست.
توسعه گردشگری مازندران به اصلاح قوانین مرتبط نیاز دارد
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / توسعه اقتصادی / مازندران / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / ایرانگردی
توسعه گردشگری مازندران به اصلاح قوانین مرتبط نیاز دارد
ساری - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با تأکید بر این که گردشگری یک صنعت فرابخشی است، از وجود برخی اشکالات قانونی پیش روی توسعه گردشگری انتقاد کرد و گفت : توسعه گردشگری مازندران به اصلاح قوانین مرتبط نیاز دارد.
عطر گل های بابونه در جنگل فندقلو
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / طبیعت / جنگل فندقلو / ایرانگردی
عطر گل های بابونه در جنگل فندقلو
عکس دیده نشده از کی‌روش با لباس محلی
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
عکس دیده نشده از کی‌روش با لباس محلی
کارلوس کی‌روش در زمان حضورش در ایران و خصوصا پیش از دو سال پایانی قراردادش چهره محبوبی در ایران محسوب می شد هر چند او همین حالا هم طرفداران پروپاقرصی در کشورمان دارد. کی‌روش در زمان حضور در ایران بعضا سفرهای ایرانگردی هم انجام می‌داد که این عکس او مربو به زمان حضورش در نمایشگاهی در شیراز و بر سر گذاشتن کلاه ایل قشقایی است.
برگزاری مناقصه احداث 10 مجتمع خدماتی و بهداشتی بین‌راهی در اردبیل
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
برگزاری مناقصه احداث 10 مجتمع خدماتی و بهداشتی بین‌راهی در اردبیل
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی از برگزاری مناقصه احداث 10 مجتمع خدماتی و بهداشتی بین راهی در اردبیل خبر داد.
فرایند رسیدگی به پرونده وام واحدهای گردشگری تسهیل می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / کرونا / سهم_من_در_مهارکرونا / ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / ایرانگردی / جهانگردی / ولی تیموری / خسارت اقتصادی کرونا به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه / نوروز ۹۹ و تعطیلی مراکز اقامتی و گردشگری
فرایند رسیدگی به پرونده وام واحدهای گردشگری تسهیل می‌شود
تهران - ایرنا - مسئول دبیرخانه کمیته پیشگیری و مقابله با کرونای وزارت میراث‌فرهنگی، از تسهیل فرایند رسیدگی به پرونده وام واحدهای گردشگری خبر داد و گفت: بر این اساس در اسرع وقت نسبت به مطالعه و ارتباط موضوعی محتوا، تأیید اطلاعات و ارسال پرونده‌های واصله از وزارت کار به بانک‌های عامل در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود.
دامان سرخ کوه دماوند
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / طبیعت / ایرانگردی / دماوند
دامان سرخ کوه دماوند
بیشه دالان، ظرفیتی در رونق بوم گردی بروجرد
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / بروجرد / سازمان حفاظت محیط زیست / ایرانگردی / لرستان
بیشه دالان، ظرفیتی در رونق بوم گردی بروجرد
بروجرد - ایرنا - تالاب بیشه دالان بروجرد که در زبان محلی به تالاب بیشه دالونه معروف است، یکی از شاخص های مهم آن طبیعت گردی و اکوتوریسم است و در همین راستا احیای آن مورد توجه فعالان محیط زیست قرار گرفت زیرا این جاذبه طبیعی ظرفیتی منحصر به فرد برای رونق بوم‌گردی در این شهرستان محسوب می‌شود.
با این روش به سفر مجازی به استان‌های ایران بروید
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / سفر
با این روش به سفر مجازی به استان‌های ایران بروید
تسنیم نوشت: فرهنگسرای هنگام یک بسته ویژه شامل برنامه های ایرانگردی در قالب فتوکلیپ تولید و در وب سایت خود بارگذاری کرده است.
مطالعات طرح ساماندهی سواحل و جنگل‌ها به پایان رسید
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / ایرانگردی / ولی تیموری
مطالعات طرح ساماندهی سواحل و جنگل‌ها به پایان رسید
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر مطالعات آموزش گردشگری گفت: مطالعات طرح ساماندهی سواحل و جنگل‌ها با هدف حفظ جایگاه گردشگری پایدار و حفاظت از این مناطق به پایان رسید.
بازگشت رونق به گردشگری دوپلان
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / چهارمحال وبختیاری / ایرانگردی
بازگشت رونق به گردشگری دوپلان
ایرنا - شهرکرد - تغییر مسیر جاده ی ترانزیتی خوزستان در استان چهارمحال و بختیاری و احداث سد کارون چهار (بدون ساخت پل قوسی) بخش بزرگی از استان متروکه شد. یکی از این مناطق پرگذر و آباد منطقه مشایخ است که سالها ست از رونق افتاده بود و بیشتر اهالی منطقه از روستا به شهر مهاجرت کرده بودند. اما با شناسایی پتانسیل های گردشگری منطقه جوانان روستای دوپلان ورزش های مهیج مانند رفتینگ (قایقرانی در رودخانه های خروشان) را راه اندازی کردند. سیامک صالحی قایقران جوان دوپلانی با فراگرفتن این ورزش ها بزرگترین باشگاه قایق سواری و بانچی جامپینگ منطقه را احداث کرده است. زنان روستا با ورود گردشگران صنایع دستی را از سر گرفتند. بیشتر اهالی روستا از شهر به روستا برگشتند و کافه های کوچک روستا بازسازی شده و آماده پذیرایی از …
سمفونی رنگ ها در دشت شقایق ییلاقات کرمون
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / ایرانگردی / طبیعت / خلخال
سمفونی رنگ ها در دشت شقایق ییلاقات کرمون
دشت نیشابور
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / نیشابور / ایرانگردی
دشت نیشابور
ایرنا- نیشابور- دشت نیشابور از شمال و شرق به ارتفاعات بینالود، از جنوب به ارتفاعات کوه سرخ کاشمر و چهل‌تن تربت حیدریه و از غرب به کویر سبزوار ختم می‌شود. شهر نیشابور یکی از شهرهای مهم استان خراسان رضوی است که در مسیر جاده ابریشم قرارگرفته و از حاصلخیزی بسیار بالایی برخوردار است. وزارت میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، نیشابور را به عنوان یکی از مناطق نمونه گردشگری ایران معرفی کرده است.
سقوط صنعت گردشگری در سال ۲۰۲۰
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / ویروس کرونا / ایرانگردی / جهانگردی / نوروز ۹۹ و تعطیلی مراکز اقامتی و گردشگری
سقوط صنعت گردشگری در سال ۲۰۲۰
تهران- ایرنا- برآورهای سازمان جهانی گردشگری، نشان می‌دهد که صنعت گردشگری بعد از چند دهه پیشرفت متمادی، حالا به وضعیت سال ۱۹۸۰ عقب‌گرد کرده است.
نقش برجسته شاپور ساسانی در داراب، روایتگر تاریخ
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / داراب / میراث فرهنگی / ایرانگردی / فارس
نقش برجسته شاپور ساسانی در داراب، روایتگر تاریخ
ایرنا-شیراز- نقش برجسته‌ای از دوران ساسانیان که بیانگر پیروزی شاپور اول از پادشاهان این سلسله بر امپراتوران روم است و بر قطعه سنگی از کوهی به نام "پهنا" که در چهار کیلومتری جنوب شهرستان داراب قرار دارد، روایتگر گوشه‌ای از تاریخ ایران است.عکس: شیوا عطاران
تصاویر | دشت لاله‌های داغدار
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / طبیعت / ایرانگردی / استان مرکزی
تصاویر | دشت لاله‌های داغدار
گل شقایق، لاله داغدار یا لاله خودروی گیاهی است خودرو و وحشی با گل‌هایی به رنگ سرخ با چهار گلبرگ و تعداد زیادی پرچم.
شقایق های وحشی اراک
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / طبیعت / ایرانگردی / اراک
شقایق های وحشی اراک
ویدئو / رهاسازی «پری شاهرخ» در آسمان اصفهان
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / منطقه اصفهان / پری شاهرخ / رهاسازی پرنده
ویدئو / رهاسازی «پری شاهرخ» در آسمان اصفهان
چندی پیش یکی از گونه‌های پرندگان مهاجر با نام پری شاهرخ که در معرض خطر انقراض قرار دارد، به یکی از گلخانه‌های شهر اصفهان پناه آورد. با معاینات لازم جهت اطمینان از سلامتی این پرنده، پری شاهرخ پس گذراندن دوران نقاهت رهاسازی شد. جمعیت پری شاهرخ در ایران به دلیل قطع درختان کهنسال رو به کاهش است و تاکنون موارد انگشت‌شماری از این پرنده در طبیعت مشاهده شده است. رهاسازی پرنده با حضور جمعی از دانشجویان دپارتمان راهنمایان بوم گردشگری و ایرانگردی-جهانگردی و برخی فعالان و علاقه‌مندان محیط زیست انجام شد.
ایرانگردی کرونا در تعطیلات فطر
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / گردشگری / سفر / تعطیلات عید فطر / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
ایرانگردی کرونا در تعطیلات فطر
قبل از آن که ویروسی به نام کرونا وجود داشته باشد، هر سال تعطیلات عید…
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / تلویزیون / مستند / ایرانگردی | ایران گردی
حادثه برای عوامل تولید «ایرانگرد»؛ قارایی: می‌روم تست کرونا بدهم، تا زنده‌ام "ایرانگرد" ادامه دارد
جواد قارایی کارگردان مجموعه مستند ایرانگرد از بروز حادثه‌ای برای تیم تولید خود خبر داد و گفت: خودم نیز مشکوک به کرونا هستم و می‌روم تست بدهم.
اهمیت گردشگری پایدار و بومی در پساکرونا چند برابر خواهد شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / کرونا / ویروس کرونا / ایرانگردی / جهانگردی / خبر تصویری ایرنا / خبر تصویری ایرنا / مجله تصویری کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
اهمیت گردشگری پایدار و بومی در پساکرونا چند برابر خواهد شد
امیدرضا کاظمی، فعال حوزه گردشگری در گفت‌وگو با خبر تصویری ایرنا ۲۴ ضمن تأکید بر نامشخص بودن پیامدهای پسا کرونا، از احتمال چند برابر شدن اهمیت گردشگری پایدار و بومی در دوران پس از پایان کرونا می‌گوید.
استارت‌آپ‌هایی که کرونا غرقشان نکرد
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / مدیاتک / کرونا / ویروس کرونا / استارتاپ / ایرانگردی / برنامه مدیاتک
استارت‌آپ‌هایی که کرونا غرقشان نکرد
گفت‌وگو با مدیران استارت‌آپ ایوند و آریامدتور، و بررسی بحرانی که کرونا برای کسب‌وکارشان به‌وجود آورد.
رویای سفر پس از کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / کرونا / ویروس کرونا / سفر نرویم / ایرانگردی / جهانگردی / مجله تصویری کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
رویای سفر پس از کرونا
به علت شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان تقریباً ١٠٠ میلیون شغل در بخش گردشگری و سفر حذف شده‌اند و یا به زودی نابود خواهند شد. انتظار می‌رود نه تنها هم اکنون، بلکه در پساکرونا و تا چندین سال سفر و گردشگری دچار تغییرات اساسی و بنیادین شود.
هتل‌ها و مکان‌های گردشگری قشم بازگشایی می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / شیعه / علیرضا نصری / قشم / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / ایرانگردی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
هتل‌ها و مکان‌های گردشگری قشم بازگشایی می‌شود
قشم- ایرنا- هتل‌ها و مکان‌های گردشگری قشم با رعایت پروتکل بازگشایی می‌شود اما اقامتگاه‌های بوم‌گردی و تالارهای عروسی تا اطلاع بعدی همچنان تعطیل هستند.
دلِ بهاره کیان‌افشار برای دیدن دوباره جنوب لَک زده!+عکس
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
دلِ بهاره کیان‌افشار برای دیدن دوباره جنوب لَک زده!+عکس
بهاره کیان‌افشار با انتشار این عکس نوشت: دیماه ۱۳۹۷. من بجز ماه باشکوه اردیبهشت ماه مورد علاقه ام اسفنده و روز هفته محبوبم پنج شنبه و عددهای دوست داشتنی ام ۴و ۸، شما چطور؟؟ #قشم#جزیره_ناز #خلیج_فارس #ایرانگردی #ایران دلم برای دیدن دوباره جنوب ایران لک زده قشم هرمز چابهار کیش بوشهر شادگان... کلا جنوب ایران دیگه
بازار داغ ویلاهای اجاره‌ای در اردیبهشت کرونایی گیلان/ مجریان خانه مسافر متخلفان این حوزه/ مجوزها تمدید نشدند/ با متخلفان برخورد می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / گیلان / اردیبهشت / ویلا / هتل / خانه مسافر / سفر به گیلان / ویلاهای اجاره‌ای / مجریان خانه مسافر / سامانه خانه مسافر / سوییت
بازار داغ ویلاهای اجاره‌ای در اردیبهشت کرونایی گیلان/ مجریان خانه مسافر متخلفان این حوزه/ مجوزها تمدید نشدند/ با متخلفان برخورد می‌شود
ایلنا: درحالی که اردیبهشت با تمام زیبایی‌ها و دلربایی‌هایش آغاز و محدودیت‌های سفرهای ضروری برداشته شده، اما با داغ شدن سفرهای تفریحی، بازار ویلاهای اجاره‌ای و البته…
کرونا و تنهایی دشت دریاسر تنکابن
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / ایرانگردی / جنگل دو هزار / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
کرونا و تنهایی دشت دریاسر تنکابن
نوشهر – ایرنا – دشت دریاسر تنکابن که به بهشت طبیعت‌گردی غرب مازندران معروف است ، هر ساله در اردیبهشت ماه میزبان هزاران گردشگر از اقصی نقاط کشور بود ، اما امسال شیوع کرونا باعث شده تا علاقه‌مندان به طبیعت از تماشای زیبایی‌های آن بی نصیب بمانند.
تهیه‌کننده مستند «همسایه آسمان»: هزینه ساخت مستند طبیعی از برخی سریال‌های بی‌مایه? تلویزیون بسیار پایین‌تر است
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / رسانه ملی / تلویزیون / شبکه مستند / ایرانگردی | ایران گردی / مستند
تهیه‌کننده مستند «همسایه آسمان»: هزینه ساخت مستند طبیعی از برخی سریال‌های بی‌مایه? تلویزیون بسیار پایین‌تر است
تهیه‌کننده مستند «همسایه آسمان» می‌گوید هزینه ساخت مستندهای ایرانگردی بالاست، اما نسبت به سریال‌های بی‌مایه‌ای که پر از ایرادات فرهنگی و بدآموزی است، بسیار پایین‌تر است؛ تلویزیون برای معرفی جاذبه‌های گردشگری هزینه کند که سود آن به جیب مردم برمی‌گردد.
تاثیر کرونا بر صنعت گردشگری شهر کرمانشاه
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / ویروس کرونا / ایرانگردی / کرمانشاه
تاثیر کرونا بر صنعت گردشگری شهر کرمانشاه
ایرنا - کرمانشاه - مکان های تفریحی و گردشگری شهر کرمانشاه پس از شیوع ویروس کرونا برای حفظ فاصله گذاری اجتماعی و قطع زنجیره این ویروس از دو ماه قبل تعطیل شده است. این گزارش تصویری تاثیر منفی این بیماری بر آثار تاریخی تاق بستان به همراه مشاغل گردشگری اطراف آن، تکیه معاون الملک و تکیه بیگلربیگی را نشان می دهد.
باز شدن روزنه‌های امید برای احیاء و رونق چشمه سورت
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / باداب سورت / مازندران / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / ایرانگردی / سرمایه گذاری
باز شدن روزنه‌های امید برای احیاء و رونق چشمه سورت
ساری - ایرنا - مشخص شدن سرمایه‌گذار بهره‌برداری و احیاء چشمه کم‌نظیر باداب سورت در عین حال که امیدواری‌ها را برای بهبود وضعیت این جاذبه خاص طبیعی بیشتر کرده، حاشیه‌هایی را هم بین برخی مخالفان به وجود آورده که ممکن است روند احیا و بهسازی این چشمه توسط سرمایه‌گذار را با چالش مواجه کند.
آمادگی هتل ها برای بازگشایی در شرایط کرونایی
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / استانی-فرهنگی و هنری / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس / سمنان / استاندار سمنان
آمادگی هتل ها برای بازگشایی در شرایط کرونایی
مدیرعامل و نائب رئیس هتل های جهانگردی و ایرانگردی از آمادگی هتل های تحت پوشش این مجموعه برای پذیرش میهمانان و گردشگران با رعایت موازین بهداشتی و پروتکل های بهداشتی خبر داد.
تعطیلی هتل‌های کشور به دلیل کرونا همچنان ادامه دارد
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / محمدرضا پوینده / گردشگری / ویروس کرونا / سمنان
تعطیلی هتل‌های کشور به دلیل کرونا همچنان ادامه دارد
سمنان - مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی، گفت: به دلیل شیوع کرونا و تمهیدات اندیشیده شده در این باره تعطیلی هتل‌های کشور به دلیل کرونا همچنان ادامه دارد.
۴۱۱۴ نفر در سامانه کیا ثبت نام کردند
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی قشم / قشم / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / ایرانگردی / فاصله گذاری اجتماعی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
۴۱۱۴ نفر در سامانه کیا ثبت نام کردند
قشم- ایرنا- غربالگری در مبادی ورودی قشم ادامه دارد و از زمان آغاز طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا کنون چهار هزار و ۱۱۴ سرپرست خانوار برای ورود به جزیره در سامانه کیا ثبت نام کرده اند.
ماجراجویی تازه خالقان وضعیت سفید | ایرانگردی رمضانی با ستاره‌های سرباز
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
ماجراجویی تازه خالقان وضعیت سفید | ایرانگردی رمضانی با ستاره‌های سرباز
یک دهه پس از درخشش خیره‌کننده با «وضعیت سفید»، هادی مقدم‌دوست و حمید نعمت‌الله دوباره به قاب کوچک بازمی‌گردند تا یک داستان عاشقانه حماسی را این بار با صدای جادویی ناصر طهماسب در «#سرباز» روایت کنند.
بیش از هفت میلیون و ۱۵۳ هزار مسافر از گمرک قشم تردد کردند
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / گمرک جمهوری اسلامی ایران / قشم / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / ایرانگردی
بیش از هفت میلیون و ۱۵۳ هزار مسافر از گمرک قشم تردد کردند
قشم - ایرنا - هفت میلیون و ۱۵۳ هزار و ۲۸۳ مسافر و گردشگر در سال ۱۳۹۸ از گمرک قشم تردد کردند.
مدیرعامل هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی منصوب شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / گردشگری / _هتل / هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی / محمدرضا پوینده
مدیرعامل هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی منصوب شد
مدیرعامل هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی وابسته به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منصوب شد.
رالی سلبریتی‌ها، حیات وحش و فوتبال؛ تدارک نوروزی شبکه مستند
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / افسانه بایگان / شبکه مستند / مسعود کرامتی / مازندران / مسعود ده نمکی
رالی سلبریتی‌ها، حیات وحش و فوتبال؛ تدارک نوروزی شبکه مستند
تهران- ایرنا- مدیر شبکه مستند از تدارک ویژه این شبکه برای نوروز از جمله نمایش مستندهای ایرانگردی، فوتبال، اقوام و حیات‌وحش همچنین رالی سلبریتی‌ها خبر داد.
تدارک ویژه شبکه مستند برای نوروز/ از رالی سلبریتی‌ها تا ایرانگردی
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / سلیم غفوری / شبکه مستند سیما / داریوش فرهنگ
تدارک ویژه شبکه مستند برای نوروز/ از رالی سلبریتی‌ها تا ایرانگردی
سلیم غفوری مدیر شبکه مستند ویژه برنامه‌های این شبکه در ایام نوروز ۹۹ را تشریح کرد.
گنبد نمکی «جاشک» استان بوشهر
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / بوشهر / ایرانگردی
گنبد نمکی «جاشک» استان بوشهر
ایرنا - بوشهر - کوه نمک یا «گنبد نمکی جاشک» استان بوشهر با وسعت یک‌هزار و 366 هکتار و ارتفاع یک‌هزار و 350 متر یکی از بزرگ‌ترین ، فعالترین و زیباترین گنبدهای نمکی ایران و خاورمیانه است. دارا بودن چشم‌اندازهای زیبای انواع سنگ‌های مختلف، غارهای طبیعی و طبیعت بکر درون آن‌ها، آبشار کوه‌ها و بلورهای نمکی، گردشگران بسیاری را برای تفریح و کوهنوردی به طرف خود جلب می کند .
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
اپیدمی کرونا؛ سفر را محدود کنید
وزارت میراث‌فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و ستاد خدمات سفر تاکنون هیچ اطلاعیه‌ای مبنی بر لزوم محدود شدن سفرهای داخلی منتشر نکرده‌اند. رئیس جامعه راهنمایان ایرانگردی: اگر کرونا با همین وضعیت ادامه یابد، باید محدودیت‌ جدی در سفر اعمال شود.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / تور قشم / تور تبریز / تور شیراز
برای ایرانگردی از کدام شهرها شروع کنیم؟
سفر به تبریز می‌تواند شما را با لایه‌هایی ناشناخته از تاریخ معاصر آشنا کند. با قدم گذاشتن در محله‌های تاریخی، با خانه‌هایی برخورد خواهید کرد که شما را به قعر تاریخ معاصر ایران می‌برند. خانه مشروطه، خانه امیر نظام گروسی و موزه آذربایجان از آن دست خانه‌های تاریخی هستند که علاوه بر معماری زیبا، شما را به سفر در دل تاریخ می‌برند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •