جمعه, ۷ آذر, ۱۳۹۹ / 27 November, 2020
برکناری
برکناری شهردار به‌دلیل شرکت در مراسم ترحیم
۳۱ دقیقه قبل / ستاد ملی کرونا / لرستان / ویروس کرونا / ستاد کرونا / اخبار داغ
برکناری شهردار به‌دلیل شرکت در مراسم ترحیم
معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان گفت: سرپرست شهرداری الیگودرز به‌دلیل برگزاری و شرکت در مراسم ترحیم یکی از بستگانش عزل شد.
ادامه آشفتگی در پنتاگون؛ کیسینجر و آلبرات اخراج شدند
۱ ساعت قبل / افول هژمونی آمریکا / پنتاگون / اخبار "آمریکا"
ادامه آشفتگی در پنتاگون؛ کیسینجر و آلبرات اخراج شدند
در ادامه روند برکناری و استعفای مقامات ارشد وزارت دفاع آمریکا، چندین عضو بلندپایه گروه مشاوران سیاست‌گذاری دفاعی که در بین آنها نام دو وزیر امور خارجه اسبق آمریکا نیز دیده می‌شود از سمت‌های خود برکنار شدند.
دژپسند روز قیامت باید پاسخگو باشد/ خانه متری ۱۵۰ میلیون تومان در تهران شرم‌آور است!
۱۲ ساعت قبل / برکناری رئیس سازمان خصوصی سازی / پرونده هفت تپه / فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد
دژپسند روز قیامت باید پاسخگو باشد/ خانه متری ۱۵۰ میلیون تومان در تهران شرم‌آور است!
او تأکید کرد: وزیر صمت باید جلوی دلالان و رانت خواران حوزه فولاد را بگیرد، معتقدم اگر فولاد و ورق صادر شود و ارز حاصل از فروش آن را هم به کشور آوردند، تحمل گرانی‌اش را به جان می‌خریم!
اخلاق را زیر پا گذاشتید/ انتقاد تند به شایعات برکناری کی‌روش از هدایت کلمبیا
۳۶ ساعت قبل / کلمبیا / کارلوس کی روش(سرمربی) / تیم ملی کلمبیا
اخلاق را زیر پا گذاشتید/ انتقاد تند به شایعات برکناری کی‌روش از هدایت کلمبیا
پس از شکست پرگل کلمبیا از اکوادور اخبار و شایعات زیادی در مورد اخراج کارلوس کی روش منتشر شد که به نظر هیچکدام واقعیت نداشتند.
سرمربی تیم روزبه چشمی در آستانه برکناری
۳۷ ساعت قبل / روزبه چشمی
سرمربی تیم روزبه چشمی در آستانه برکناری
سرمربی تیم فوتبال ام‌صلال قطر در صورت شکست در هفته هفتم لیگ این کشور به احتمال فراوان از سمت خود برکنار خواهد شد.
۲ روز قبل
درخواست معترضان شیلی از رئیس‌جمهور: استعفا بدهید!
همزمان با تداوم اعتراضات شیلی به ضعف عملکرد دولت این کشور، نهادهای اجتماعی نیز با فراخوانی به اعتصاب ملی و سراسری خواستار برکناری رئیس‌جمهوری این کشور شدند. به گزارش شبکه چندملیتی تله‌سور آمریکای لاتین، به دنبال طغیان اعتراضات ضد دولتی شیلی و تداوم اعتصاب‌های عمومی، حدود ۶۰ هزار نفر از کارکنان بهداشت شیلی در اعتراض به اقدامات رئیس‌جمهوری این کشور به ویژه درخصوص مهار بحران کرونا و تخصیص ندادن بودجه کافی برای بخش سلامت، برای مدتی نامعلوم دست به اعتصاب زدند. در همین راستا فدراسیون ملی کارکنان بهداشت شیلی اعلام کرد: کارکنان بخش سلامت با راه‌اندازی اعتصاب تنها به دنبال احقاق حقوق خود نبوده بلکه خواستار افزایش بودجه بخش سلامت که بدون توجه به پیامدهای شیوع گستره کرونا برای سال …
برکناری نیمی از اعضای کابینه ارمنستان
۲ روز قبل / ارمنستان
برکناری نیمی از اعضای کابینه ارمنستان
رئیس‌جمهوری ارمنستان براساس پیشنهاد نخست‌وزیر شش تن از ۱۲ وزیر کابینه را از پست‌هایشان برکنار کرد.
لوکاشنکو از فشارهای غرب برای برکناری وی خبر داد
۲ روز قبل / روسیه / الکساندر لوکاشنکو / بلاروس
لوکاشنکو از فشارهای غرب برای برکناری وی خبر داد
مسکو - ایرنا - الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس اعلام کرد: کشورهای غربی فشارهای زیادی را برای سرنگونی دولت من بکار برده اند و حتی در این مورد حمایت و همراهی روسیه را خواستار شده اند.
نخست‌وزیر ارمنستان معاون وزیر دفاع را برکنار کرد
۲ روز قبل / ارمنستان / قره باغ / پاشینیان
نخست‌وزیر ارمنستان معاون وزیر دفاع را برکنار کرد
نخست‌وزیر ارمنستان، چهار روز پس از برکناری وزیر دفاع این کشور، معاون او را نیز برکنار کرد.
خداحافظی کی‌روش با ارسال پیام واتساپی از تیم ملی کلمبیا
۲ روز قبل
خداحافظی کی‌روش با ارسال پیام واتساپی از تیم ملی کلمبیا
شکست تاریخی 6 بر یک مقابل اکوادور باعث شد تا هواداران کلمبیا خواهان برکناری این مربی پرتغالی باشند. البته درگیری بازیکنان بعد از این شکست تاریخی در رختکن به نوعی خروج کی روش از تیم ملی را قطعی کرده است.
معترضان شیلی خواستار استعفای رئیس جمهوری این کشور شدند
۲ روز قبل / استعفا / ویروس کرونا / اعتراض های خیابانی / سانتیاگو / آمریکای لاتین
معترضان شیلی خواستار استعفای رئیس جمهوری این کشور شدند
تهران- ایرنا- همزمان با تداوم اعتراضات شیلی به ضعف عملکرد دولت این کشور، نهادهای اجتماعی نیز با فراخوانی به اعتصاب ملی و سراسری خواستار برکناری رئیس جمهوری این کشور شدند.
۲ روز قبل
آخرین رییس جمهور
ماجرای اوکراین یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که برای ترامپ در دوره ریاست‌جمهوری‌اش مطرح بود، این بود که بتواند دو دوره را به پایان برساند. او می‌دانست که رقیب اصلی‌اش در انتخابات جو بایدن خواهد بود، به همین دلیل از همان ابتدا کوشش کرد تا برای او پرونده‌سازی کند. از همین رو روی « هانتر بایدن» دومین پسر جو بایدن متمرکز شد. هانتر بایدن عضو هیات مدیره شرکت بوریسما Borisma یک شرکت گاز اوکراینی بود. هانتر بایدن مثل جو بایدن و پسر بزرگش بو بایدن سابقه و پیشینه درخشانی ندارد و اصولا یک تاجر معمولی است که در اوکراین کار می‌کند و با چین هم تجارت می‌کند. در دوره اوباما جو بایدن سفری به اوکراین کرده بود و شرط کمک مالی امریکا به اوکراین را کاهش ارتباط با روسیه …
۳ روز قبل
اسد سوریه، تنها بازمانده از بهار عربی
با گذشت سال‌ها از قیام‌های بهار عربی، بشار اسد از انزوای بین‌المللی نجات یافته و در قدرت مانده است و تنها نجات‌یافته آن تحولات به شمار می‌رود.به گزارش ایسنا، خبرگزاری فرانسه در گزارشی نوشته است: «هنگامی که قیام‌های عربی که منطقه را در نوردیده و خودکامه‌ها را مانند دومینو یکی پس از دیگری سرنگون می‌کرد، به سوریه رسید، به نظر می‌رسید روزهای بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه به شماره افتاده باشد.با این حال، او ۱۰ سال بعد کاری را که غیر ممکن به نظر می‌رسید انجام داده است، از انزوای بین‌المللی نجات یافته و از مساله از دست دادن دو سوم اراضی کشورش جان سالم به در برده و دوباره عنصری مهم شده که در قدرت مانده است.در مارس ۲۰۱۱ که اعتراضات در سوریه آغاز شد، بعید به نظر می‌رسید که اقلیت علوی حاکم او در سوریه قادر …
برکناری مدیرانی که مانع اجرای طرح ها در کرمان می شوند
۳ روز قبل
برکناری مدیرانی که مانع اجرای طرح ها در کرمان می شوند
کرمان- استاندار کرمان در خصوص برکناری مدیرانی که مانع اجرای طرح ها در کرمان می شوند، هشدار داد.
اعتراضات دایناسوری در تایلند!
۴ روز قبل / دایناسور / تایلند
اعتراضات دایناسوری در تایلند!
رژه مردم تایلند در لباس دایناسور به همراه دانش آموزان دبیرستانی و هزاران تن از مردم این کشور در بانکوک برگزار شد و مردم در این اعتراض دایناسوری خواستار برکناری دولت و ایجاد اصلاحات در پادشاهی تایلند شدند.
نارضایتی اماراتی‌ها از سرمربی کلمبیایی؛ پینتو باید برکنار شود
۴ روز قبل / فدراسیون فوتبال امارات
نارضایتی اماراتی‌ها از سرمربی کلمبیایی؛ پینتو باید برکنار شود
کارشناسان و هواداران اماراتی خواستار برکناری سرمربی کلمبیایی تیم ملی کشورشان شدند.
عباس عبدی: دعوا جای دیگری است
۴ روز قبل / عباس عبدی / تحلیل گر / استعفا / سعید نمکی / وزارت بهداشت
عباس عبدی: دعوا جای دیگری است
عباس عبدی نوشت: بدون در نظر گرفتن شرایط بحرانی در حوزه سلامت، جریانی ناباورانه از استعفای یکی از مهم‌ترین معاونت‌های وزیر بهداشت خوشحال شدند. از وزیر بهداشت دفاع کردند و علیه معاونش نوشتند و حتی با وجود نامه استعفا شایبه برکناری را مطرح کردند؛ دفاع و هجمه‌هایی مشکوک.
تظاهرات هزاران اسرائیلی با درخواست برکناری نتانیاهو/" از بازی‌های سیاسی خسته شده ایم"
۴ روز قبل / بنیامین نتانیاهو
تظاهرات هزاران اسرائیلی با درخواست برکناری نتانیاهو/" از بازی‌های سیاسی خسته شده ایم"
هزاران اسرائیلی برای بیست و دومین هفته متوالی علیه نتانیاهو تظاهرات کردند و خواهان استعفای او شدند.
۵ روز قبل
تقابل اژدهای زرد با ایالات متحده چه سرانجامی دارد؟
حرکت آرام چین و آمریکا به سمت جنگ جهانی سومهنری کسینجر دیپلمات سرشناس آمریکایی هشدار می‌دهد که ابرقدرت‌ها (چین و آمریکا) به سرعت در حال حرکت به سمت تقابل و برخورد با یکدیگر هستند و در این مسیر، هیچگونه تغییری را نیز در رویکرد و سیاست‌های خود (جهت معکوس کردن این روند) ایجاد نمی‌کنند.جواد حیدریان، تحلیلگر مسائل شرق آسیا در مقاله‌ای برای پایگاه خبری آسیا تایمز، به ضرورت تغییر رویکرد دولت آمریکا در دوره ریاست جمهوری جو بایدن در زمینه نوع روابط واشنگتن با چین پرداخته و نسبت به نشانه‌های نگران‌کننده تشدید تنش‌ها میان دو کشور هشدار داده است. وی در این رابطه می‌نویسد:در شرایطی که آمریکا خود را آماده انتقال قدرت از دونالد ترامپ به جو بایدن (به عنوان رئیس جمهور آمریکا) می‌کند، هنری کسینجر دیپلمات سرشناس …
ببینید | معترضین تایلندی پس از درگیری شدید با پلیس تجمع کردند
۵ روز قبل / تایلند / تجمعات اعتراضی / پلیس
ببینید | معترضین تایلندی پس از درگیری شدید با پلیس تجمع کردند
هزاران نفر از معترضان برای دومین روز در بانکوک تجمع کردند و استفاده پلیس از گاز اشک‌آور و جت‌های آب‌پاش را محکوم کردند. بیش از 50 نفر در جریان درگیری‌های شدید با پلیس در اوایل هفته زخمی شدند. معترضان خواستار تغییر در قانون اساسی، اصلاح سلطنت و برکناری نخست وزیر هستند. منبع: خبرآنلاین
۵ روز قبل
عروسی در تهران عزا در بوگوتا!
حالا عروسی به کوچه هواداران برانکو برگشته و آن‌ها با ذکر این نکته که کی‌روش هرگز در هیچ رده‌ای از فوتبال بزرگ‌سالان نتوانسته جامی به‌عنوان سرمربی به دست بیاورد، دانش فنی‌اش را زیر سؤال برده‌اند. دو‌قطبی شکل‌گرفته در فوتبال ایران که یکی، دو سال آخر حسابی اذیت‌کننده شده بود، این روز‌ها و با بحث اخراج کی‌روش از پرتغال، جان تازه‌ای گرفته، ولی تفاوتش در این است که آن اخراج و برکناری‌ها ارتباط مستقیمی با فوتبال ایران ندارد و بیشتر جنبه تسویه‌حساب با اردوگاه رقیب که دارای پایه‌های محکمی در ایران است، دارد.
بازداشت 90 معترض در پایتخت ارمنستان/ ادامه اصرار مخالفان برای برکناری پاشینیان
۵ روز قبل / ارمنستان
بازداشت 90 معترض در پایتخت ارمنستان/ ادامه اصرار مخالفان برای برکناری پاشینیان
پلیس ارمنستان از بازداشت بیش از 90 نفر در جریات اعتراضات در ایروان و گیومری خبر داد، در حالی‌که فعالان مخالف قصد دارند به درخواست استعفای "نیکول پاشینیان" به دلیل امضای توافقنامه آتش‌بس در قره باغ ادامه دهند.
بایدن در
۵ روز قبل / انتخابات / آمریکا / 2020 / جو بایدن / دموکرات / ترامپ / جمهوری خواه / پیروزی / برکناری
بایدن در "تله ایالتی" ترامپ؟!
به نظر می‌رسد متحدان ترامپ یک نظریه حقوقی بسیار مشکوک را پیگیری می‌کنند که اگر نتایج انتخابات الکترال در ایالت‌ها تایید نشود، آنگاه قوه مقننه در این ایالت‌ها که در آن‌ها برتری نیز با جمهوری‌خواهان است، مداخله کنند و پیروزی بایدن در این ایالت‌ها را معکوس کنند.
۵ روز قبل
حمایت رئیس سازمان بهداشت جهانی از شورشیان تیگرای
ارتش اتیوپی «تدروس آدانوم» رییس سازمان جهانی بهداشت را به حمایت دیپلماتیک و نظامی از شورشیان این کشور متهم کرد. به گزارش رویترز، بیرهانو جولا، رئیس ستاد کل ارتش اتیوپی نوشت که وی خواهان برکناری آدانوم از ریاست سازمان جهانی بهداشت شده است. جولا در سخنرانی تلویزیونی خود، آدانوم را متهم کرد که با استفاده از جایگاه خود به دنبال کسب حمایت دیپلماتیک و جمع‌آوری تسلیحات برای شورشیان تیگرای است. آدانوم ۵۵ ساله که تیگرایی‌تبار است در توییتی، جانبداری از طرف‌های درگیر در مناقشه شاخ آفریقا را رد کرد و از دولت و نیروهای ایالتی خواست تا به دنبال صلح و امنیت غیرنظامیان باشند. دیپلمات‌های غربی مقیم ژنو به رویترز گفتند که در نبود شواهدی دال بر خطاکاری آدانوم، شتابی برای پیش‌داوری …
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
دو حکم جدید وزیر صمت
وزیر صنعت، معدن و تجارت طی احکامی جداگانه، مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی و همچنین مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران را منصوب کرد. به گزارش خبرگزاری فارس، در احکام مربوط به این انتصابات از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت، حسن زمانی به‌عنوان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران و سیدعبدالله سجادی جاغرق نیز به سمت هیات مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران منصوب شدند. پیش از این افروز بهرامی، مدیرعاملی صندوق ضمانت صادرات ایران و بهمن حسین‌زاده، مدیرعاملی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران را به عهده داشتند. صدور این احکام البته با واکنش‌هایی همراه بود. خبرگزاری مهر در این رابطه اعلام کرد که رئیس کنفدراسیون صادرات ایران در توییتی از اقدام وزیر صمت …
امریکا طی دو ماه آتی به ایران حمله می کند یا نه؟!
۱۳۹۹/۰۸/۳۰ / حمله به ایران / ایران و امریکا / سید حسن نصرالله / جریان مقاومت / مارک اسپر
امریکا طی دو ماه آتی به ایران حمله می کند یا نه؟!
سخنان کریستوفر میلر، سرپرست جدید وزارت دفاع امریکا که بعد از برکناری مارک اسپر از سمت وزارت دفاع به این سمت منصوب شد، درباره تصمیمش برای ترسیع روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و خاورمیانه تمام این نشانه ها درباره احتمال اقدام نظامی از سوی آمریکارا از میان برد. با این وجود این احتمال وجود دارد که او صادق نباشد و برای گمراهی این سخنان را بر زبان آورده باشد.
انتقاد رئیس کنفدراسیون صادرات از برکناری مدیر صندوق ضمانت صادرات
۱۳۹۹/۰۸/۳۰ / صندوق ضمانت صادرات / کنفدراسیون صادرات ایران / محمد لاهوتی / علیرضا رزم حسینی
انتقاد رئیس کنفدراسیون صادرات از برکناری مدیر صندوق ضمانت صادرات
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران از اقدام وزیر صمت در برکناری مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران انتقاد کرد.
پس از برکناری وزیر خارجه، وزیر دفاع ارمنستان هم استعفاء کرد
۱۳۹۹/۰۸/۳۰
پس از برکناری وزیر خارجه، وزیر دفاع ارمنستان هم استعفاء کرد
چند روز بعد از برکناری وزیر امور خارجه ارمنستان، وزیر دفاع این کشور هم امروز (جمعه) از سمت خود استعفاء کرد و گفته می‌شود، مشاور ارشد نخست وزیر پاشینیان، به سمت وزیر دفاع جدید ارمنستان منصوب خواهد شد.
شمارش معکوس برای برکناری کارلوس کی روش
۱۳۹۹/۰۸/۳۰
شمارش معکوس برای برکناری کارلوس کی روش
یک رسانه آمریکای لاتین خبرداد شمارش معکوس برای عزل سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران از تیم کلمبیا آغاز شده است.
واکنش قوه قضاییه به خبر برکناری قاضی صلواتی
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / قوه قضاییه / قاضی صلواتی
واکنش قوه قضاییه به خبر برکناری قاضی صلواتی
اقتصاد نیوز : مدیرعامل خبرگزاری قوه قضاییه با انتشار پیامی توییتری رفتن قاضی صلواتی از دادگاه انقلاب را تکذیب کرد.
برکناری و استعفای دو رئیس جمهوری در یک هفته / مطالبه جوانان معترض پرویی چیست؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / اعتراضات پرو / مانوئل مرینو
برکناری و استعفای دو رئیس جمهوری در یک هفته / مطالبه جوانان معترض پرویی چیست؟
به گزارش انتخاب، هر چند انتصاب روز سه‌شنبه فرانسیسکو ساگاستی، قانونگذار لیبرال، به عنوان دومین رئیس جمهوری موقت پرو، آرامشی نسبی را در این کشور برقرار کرده اما خشم جوانان پرویی از آن چه «بی‌کفایتی و فساد گسترده سیاستمداران» عنوان می‌کنند، همچنان شعله‌ور است.
چرا ترامپ مقامات ارشد نظامی را برکنار کرد؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / دونالد ترامپ / مارک اسپر / وزارت دفاع آمریکا / پنتاگون / جو بایدن / برکناری / مقامات نظامی آمریکا
چرا ترامپ مقامات ارشد نظامی را برکنار کرد؟
مطبوعات آمریکایی برکناری مارک اسپر، وزیر دفاع این کشور توسط دونالد ترامپ را در روزهای محدود باقیمانده از دوران ریاست‌جمهوری‌اش، با اتفاقات رخ‌ داده در سال ۱۹۳۷ برای ژوزف استالین مقایسه می‌کنند.
نخست‌وزیر تایلند: تمامی قوانین علیه معترضان اعمال می‌شوند
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / اعتراضات در تایلند
نخست‌وزیر تایلند: تمامی قوانین علیه معترضان اعمال می‌شوند
همزمان با تشدید اعتراضات در تایلند برای برکناری نخست وزیر این کشور و تحقق اصلاحات برای کاهش قدرت‌های پادشاه، نخست وزیر تایلند امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، تمامی قوانین علیه معترضانی که قانون را نقض می‌کنند، استفاده خواهند شد.
کیهان: برکناری عجیب مدیری که مخالف واگذاری‌های رانتی بود
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / روزنامه کیهان / خصوصی سازی
کیهان: برکناری عجیب مدیری که مخالف واگذاری‌های رانتی بود
روزنامه کیهان در ستون خبر ویژه خود نوشت: یک روزنامه اصلاح‌طلب می‌گوید که رئیس برکنار شده سازمان خصوصی‌سازی، برخلاف رئیس قبلی مخالف فساد و رانت در این سازمان بوده است.
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
اردک‌های بادی سپر تایلندی‌ها
پلیس تایلند روز گذشته برای متفرق کردن معترضانی که قصد داشتند به پارلمان نزدیک شوند، از گاز اشک آور و آب پرفشار استفاده کرد.۱۸ تن طی درگیری‌های روز سه شنبه زخمی شده اند. معترضان خواهان اصلاح قانون اساسی تایلند، سیستم سلطنتی و برکناری نخست‌وزیر این کشور هستند. نخست‌وزیر تایلند از کودتای سال ۲۰۱۴ قدرت را در اختیار دارد.
گمانه‌زنی «بیلد» درباره آینده کادر فنی تیم ملی آلمان/ فلیک در صدر فهرست جانشین‌های لو
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / هانسی فلیک / تیم ملی آلمان / یواخیم لوو
گمانه‌زنی «بیلد» درباره آینده کادر فنی تیم ملی آلمان/ فلیک در صدر فهرست جانشین‌های لو
نشریه آلمانی بیلد پس از شکست سنگین تیم ملی فوتبال این کشور مقابل اسپانیا از احتمال برکناری سرمربی ژرمن‌ها در آینده‌ای نه چندان دور سخن به میان آورده است.
آیا پرو پس از یک هفته بحرانی آرام می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / لیما / استعفا / اعتراض های خیابانی / پرسش از خبر / آمریکای لاتین
آیا پرو پس از یک هفته بحرانی آرام می‌شود؟
تهران- ایرنا- پس از گذشت هفته‌ای بحرانی در پرو ناشی از برکناری و استعفای دو رئیس جمهور و اعتراضات گسترده مردمی، باید دید فراخوانی رئیس جمهور جدید به مشارکت و همبستگی ملی، آرامش را به پرو بازمی‌گرداند.
رکورد: هواداران کلمبیا خواهان برکناری کی روش هستند
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / رکورد / کارلوس کی روش / تیم ملی ایران / کلمبیا
رکورد: هواداران کلمبیا خواهان برکناری کی روش هستند
نشریه پرتغالی خبر داد هواداران کلمبیا خواهان برکناری سرمربی سابق ایران از هدایت این تیم را شدند.
شایعه برکناری یواخیم لو در آلمان
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / آلمان / اسپانیا / شایعات / برکناری / یواخیم لوو
شایعه برکناری یواخیم لو در آلمان
منابع خبری در آلمان می گویند به دنبال باخت سنگین از اسپانیا یواخیم لو از سرمربیگری مانشافت کنارگذاشته می شود.
در کلمبیا، آینده نامعلوم سرمربی؛/ غرامت 1 میلیون دلاری، کی‌روش را نجات می‌دهد؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / کلمبیا / کارلوس کی روش(سرمربی) / تیم ملی کلمبیا
در کلمبیا، آینده نامعلوم سرمربی؛/ غرامت 1 میلیون دلاری، کی‌روش را نجات می‌دهد؟
ادواردو کاسترو نویسنده وبسایت آنتناتو در یک گزارش فوری به احتمالات برکناری کارلوس کی روش بعد از شکست 6-1 مقابل اکوادور پرداخته است.
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
معرفی سومین رئیس‌جمهور پرو ظرف یک هفته!
کنگره کشور پرو فرانسیسکو ساگاستی، قانون‌گذار را در تلاش برای جلوگیری از بحران شدید سیاسی به دنبال اعتراضات خشمگین و برکناری دو ‌مهور طی هفته گذشته، به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور انتخاب کرد. به گزارش رویترز، ساگاستی، ۷۶ ساله از «حزب مرکزگرای مورادوآ»رای کافی برای ریاست کنگره را به دست آورد، که به این معنی است که به طور قانونی ریاست جمهوری پرو را پیش از انتخابات ملی که قرار است در آوریل برگزار شود، بر عهده می‌گیرد. به دنبال استعفای مانوئل مرینو، رئیس جمهور موقت پرو در روز یکشنبه که ۵ روز پس از سوگند یاد کردن خود و اخراج مارتین ویزکارا اتفاق افتاد، ساگاستی سومین رئیس‌جمهور پرو در عرض یک هفته خواهد بود. برکناری ویزکارا که در نزد بسیاری از پرویی‌ها محبوب بود …
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / برجام / دونالد ترامپ / جو بایدن / انتخابات / 2020 / آمریکا / ایران / تحریم
‌چالش‌های احیای برجام
روشن است که نادیده‌انگاشتن برکناری چنین کسی از رأس هرم قدرت در آمریکا و مشابهت سازی «ترامپ-بایدن» چیزی جز ساده‌انگاری سیاسی نیست. بایدن مانند سلف دموکراتش باراک اوباما که مبتکر برجام بود، اعلام کرده که به این توافق باز خواهد گشت.
رئیس‌جمهور ارمنستان خواستار استعفای دولت و انتخابات زودهنگام شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / ارمنستان
رئیس‌جمهور ارمنستان خواستار استعفای دولت و انتخابات زودهنگام شد
رئیس جمهوری ارمنستان در پیامی با اشاره به اوضاع قره باغ و درخواست‌های نیروهای سیاسی مختلف برای برکناری دولت، خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در این کشور شد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
چرا مدیران در تراکتور دوام نمی‌آورند؟
با استعفای مدیرعامل باشگاه تراکتور که عمر حضورش در تبریز به دوماه هم نکشید، سرعت تغییر مدیریت در این باشگاه بیشتر شد. هنوز مشخص نشده است که علیپور چرا از مسئولیتش استعفا کرد.به گزارش مهر، محمد علیپور که سابقه مدیریت در باشگاه نفت تهران را داشت و یکی از گزینه‌های حضور در باشگاه پرسپولیس نیز بود، در حالی که تنها ۴۵ روز مدیرعامل باشگاه تراکتور بود، یکشنبه شب استعفا کرد. هیئت مدیره باشگاه تراکتور هم خیلی زود با این استعفا موافقت کرد تا یک تغییر دیگر در این تیم پرطرفدار شکل بگیرد.باشگاه تراکتور تبریز در تابستان سال ۱۳۹۷ به بخش خصوصی واگذار شد تا محمدرضا زنوزی به عنوان مالک این باشگاه پرطرفدار شناخته شود. زنوزی که در آن زمان مالکیت باشگاه گسترش فولاد تبریز را نیز بر عهده داشت پس خریداری باشگاه تراکتور …
کیوسک/روزنامه الاخبار [لبنان]/کودتا در پنتاگون؛ نشانه خروج از خاورمیانه
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
کیوسک/روزنامه الاخبار [لبنان]/کودتا در پنتاگون؛ نشانه خروج از خاورمیانه
روزنامه الاخبار در صفحه نخست خود به تغییر و تحولات گسترده در وزارت دفاع آمریکا پس از شکست ترامپ در انتخابات پرداخته و آن را نوعی «کودتا» علیه سیاست‌های این کشور نامیده است. به نوشته این روزنامه، برکناری گسترده مدیران کلیدی در این وزارتخانه، راه را برای عملی‌شدن برخی سیاست‌های ترامپ، ازجمله خروج از خاورمیانه باز می‌کند. محدودیت زمانی و موانع اداری در پنتاگون، اصلی‌ترین چالش‌های عملی‌شدن این سیاست‌ها به‌شمار می‌روند. روزنامه گاردین [انگلیس] جانسون دوباره قرنطینه شد گاردین در گزارشی در صفحه اول …
وکیل ترامپ: جینا هاسپل را باید اخراج کرد
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
وکیل ترامپ: جینا هاسپل را باید اخراج کرد
وکیل رئیس جمهوری آمریکا اوایل امروز (دوشنبه) خواستار برکناری جینا هاسپل بابت بی توجهی به هشدارهای مربوط به نرم افزارهای رای گیری است که این وکیل مدعی شده برای تقلب در انتخابات سوم نوامبر طراحی شده بودند.
وزیر خارجه ارمنستان برکنار شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / ارمنستان / برکناری / نیکول پاشینیان
وزیر خارجه ارمنستان برکنار شد
در ادامه تنش های به وجود آمده در ارمنستان بر سر صلح با جمهوری آذربایجان، وزیر خارجه این کشور از کار برکنار شد.
امضای ۱۰۰ نماینده پارلمان عراق برای برکناری الحلبوسی
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / محمد الحلبوسی / پارلمان عراق
امضای ۱۰۰ نماینده پارلمان عراق برای برکناری الحلبوسی
یک نماینده پارلمان عراق از جمع‌آوری امضای ۱۰۰ تن از نمایندگان برای درخواست برکناری رئیس پارلمان این کشور خبر داد.
بایدن اوضاع را برای ونزوئلا بهتر می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / ونزوئلا
بایدن اوضاع را برای ونزوئلا بهتر می‌کند؟
"شکست انتخاباتی ترامپ بیانگر پایان سیاست فشار حداکثری با هدف برکناری نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلاست و ورود بایدن به کاخ سفید در ژانویه ۲۰۲۱ می‌تواند مسیری برای راه حل سیاسی این بحران باشد."
انتقاد شدید بولتون از اقدامات ترامپ در پنتاگون
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
انتقاد شدید بولتون از اقدامات ترامپ در پنتاگون
مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید بر این باور است که برکناری و استعفای تعدادی از مقام‌های ارشد پنتاگون طی روزهای اخیر، یک اقدام مخرب و غیرسازنده است.
رئیس جمهوری که استعفا داد+ جزئیات
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / پرو / رئیس جمهور / ریاست جمهوری / رییس جمهوری / قانون
رئیس جمهوری که استعفا داد+ جزئیات
اقتصاد نیوز : "مانوئل مرینو"، رئیس جمهور موقت پرو روز یکشنبه بعد از گذشت کمتر از یک هفته بودن در مسند ریاست جمهوری استعفا کرد و کشور را در بلاتکلیفی فرو برد. این ترک سمت به دنبال آن انجام شد که قانون‌گذاران از او خواستند به خاطر کشته شدن دو نفر در جریان اعتراضات ناشی از برکناری ناگهانی رییس جمهوری قبلی، استعفا دهد.
استعفای رئیس جمهور موقت پرو به خاطر خشم ناشی از مرگ دو تن در اعتراضات لیما
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / کشور پرو
استعفای رئیس جمهور موقت پرو به خاطر خشم ناشی از مرگ دو تن در اعتراضات لیما
"مانوئل مرینو"، رئیس جمهور موقت پرو روز یکشنبه بعد از گذشت کمتر از یک هفته بودن در مسند ریاست جمهوری استعفا کرد و کشور را در بلاتکلیفی فرو برد. این ترک سمت به دنبال آن انجام شد که قانون‌گذاران از او خواستند به خاطر کشته شدن دو نفر در جریان اعتراضات ناشی از برکناری ناگهانی رییس جمهوری قبلی، استعفا دهد.
رئیس سازمان خصوصی سازی ایستادگی کرد؛ برکنار شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / احمد علیرضابیگی / رئیس سازمان خصوصی سازی / علیرضا صالح / وزارت اقتصاد
رئیس سازمان خصوصی سازی ایستادگی کرد؛ برکنار شد
احمد علیرضابیگی در گفتگو با مهر با اشاره به علل برکناری «علیرضا صالح» رئیس سازمان خصوصی‌سازی، گفت: پوری حسینی رئیس متخلف سازمان خصوصی سازی به دلیل اینکه به صورت کامل خواسته‌های رئیس جمهور را اجرایی می‌کرد با وجود اراده وزیر اقتصاد مبنی بر برکناری وی، رئیس جمهور اجازه چنین کاری را نداد. تا جایی که سازمان بازرسی ورود کرد و پوری حسینی دستگیر شد، دولت نیز ناچار به برکناری وی شد.
پشت پرده استعفای رئیس سازمان خصوصی سازی
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / سازمان خصوصی سازی / خصوصی سازی / استعفا / هفت تپه / شرکت کشت و صنعت مغان / رانت خواری
پشت پرده استعفای رئیس سازمان خصوصی سازی
استعفای معنادار رئیس سازمان خصوصی سازی آنهم بلافاصله پس از انتشار خبر ارسال نامه فسخ قرارداد شرکت نیشکر هفت‌تپه به هیات داوری، حاکی از فشار برخی مقامات دولت برای برکناری علیرضا صالح است.
گزارش تسنیم| «صالحِ» خصوصی‌سازی، قربانی هفت‌تپه/ پُشت ماجرا کیست؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / سازمان خصوصی سازی / عبدالله پوری حسینی
گزارش تسنیم| «صالحِ» خصوصی‌سازی، قربانی هفت‌تپه/ پُشت ماجرا کیست؟
استعفای معنادار رئیس سازمان خصوصی سازی آنهم بلافاصله پس از انتشار خبر ارسال نامه فسخ قرارداد شرکت نیشکر هفت‌تپه به هیات داوری، حاکی از فشار برخی مقامات دولت برای برکناری علیرضا صالح است تا وی اولین قربانی پیگیری حل مساله هفت تپه در مجلس یازدهم شود.
چرا حتی اسرائیل هم با ماجراجویی دقیقه نودی ترامپ علیه ایران موافق نیست؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / ترامپ / نتانیاهو
چرا حتی اسرائیل هم با ماجراجویی دقیقه نودی ترامپ علیه ایران موافق نیست؟
برکناری مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، به معنای ورود عملی به تصمیم جنگ با ایران نیست، چرا که چنین تصمیمی نیازمند پیشنهاد‌های پنتاگون بوده و تحت تاثیر موضع مسئولان نظامی قرار نمی‌گیرد. گذشته از این، در صورتی که ترامپ توانسته باشد از مانع بزرگ قانونی، یعنی مخالفت کنگره با جنگ، عبور کند، دیگر توجهی به مخالفت وزیر دفاع و نیرو‌های نظامی خود ندارد.
پس از برکناری کوکو/ ورورد رسمی وین رونی به دنیای مربیگری
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / تیم ملی انگلیس / وین رونی
پس از برکناری کوکو/ ورورد رسمی وین رونی به دنیای مربیگری
وین رونی به طور موقت جانشین فیلیپ کوکو در دربی کانتی شد.
مسی به خاطر نیمار دلخور بود/ امباپه فقط با 100 میلیون به بارسلونا می آمد
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / اتلتیکو مادرید / چلسی / رئال مادرید / ارلینگ هالند / تیبو کورتوا / آلوارو موراتا / لیونل مسی / پاری سن ژرمن / بروسیا دورتموند / بارسلونا
مسی به خاطر نیمار دلخور بود/ امباپه فقط با 100 میلیون به بارسلونا می آمد
نایب رئیس سابق بارسلونا در مورد بسیاری از ناگفته ها حرف زد. از جدایی مسی و ناکامی در بازگرداندن نیمار تا تصمیمات اشتباه کلان باشگاه در نقل و انتقالات و افتضاح برکناری والورده.
برکناری یا استعفا؛ مساله این نیست!
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
برکناری یا استعفا؛ مساله این نیست!
روزنامه اینترنتی فراز نوشت: دست‌های فساد بلند است. آنقدر بلند که دو روز بعد از نامه سازمان خصوصی‌سازی، رییس آن را برکنار می‌کند. نامه‌ای می‌گوید بر اساس نظر نهادهای نظارتی باید از مالک هفت‌تپه خلع‌ید شود و این شرکت به بخش دولتی بازگردد. البته خبر برکناری ممکن است اینطور هم مخابره شود؛رییس سازمان خصوصی‌سازی استعفا داد.
عکس| اعتراضات در پرو دو کشته برجای گذاشت
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / تظاهرات / پرو / اعتراض / مارتین ویسکارا
عکس| اعتراضات در پرو دو کشته برجای گذاشت
در تظاهرات گسترده شنبه شب در پایتخت پرو در اعتراض به برکناری رئیس جمهور این کشور، دو شهروند جان خود را از دست دادند.
درگیری پلیس با مخالفان رئیس جمهوری جدید پرو؛ دو نفر کشته شدند
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / لیما / اعتراض های خیابانی / پارلمان / آمریکای لاتین
درگیری پلیس با مخالفان رئیس جمهوری جدید پرو؛ دو نفر کشته شدند
تهران- ایرنا- تظاهرات گسترده مردم پرو علیه اقدام کنگره در برکناری «مارتین ویسکارا» رئیس جمهوری سابق این کشور و مخالفت آنها با رئیس جمهوری جدید، شب گذشته با دخالت نیروهای پلیس به خشونت کشیده شد و دست کم دو نفر در جریان این ناآرامی ها جان خود را از دست دست دادند.
نخستین رزمایش‌ مشترک مصر و سودان پس از برکناری البشیر
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / سودان / عمر البشیر / ارتش مصر / اریتره
نخستین رزمایش‌ مشترک مصر و سودان پس از برکناری البشیر
ارتش مصر از آغاز رزمایش‌های مشترک میان مصر و سودان خبر داد که این جدیدترین نشانه‌ از تعمیق روابط امنیتی میان این دو کشور همسایه نیل است.
روحانی و اصلاح‌طلبان برای بقا در سیاست به مذاکره نیاز دارند/ احتمال رقابت جلیلی و ظریف در انتخابات ۱۴۰۰/ پشت پرده برکناری رئیس سازمان خصوصی‌سازی/ یادآوری آبان ۹۸ در کیهان
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / بسته خبری ویژه الف / مرور اخبار سیاسی روز
روحانی و اصلاح‌طلبان برای بقا در سیاست به مذاکره نیاز دارند/ احتمال رقابت جلیلی و ظریف در انتخابات ۱۴۰۰/ پشت پرده برکناری رئیس سازمان خصوصی‌سازی/ یادآوری آبان ۹۸ در کیهان
هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنانکه اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری- تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.
واشنگتن پست: یک گزارش محرمانه در اخراج «اسپر» دخیل بود
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / مارک اسپر / دونالد ترامپ / نظامیان آمریکایی / افغانستان
واشنگتن پست: یک گزارش محرمانه در اخراج «اسپر» دخیل بود
یک رسانه آمریکایی می‌گوید احتمالاً مخالفت وزیر دفاع سابق این کشور با برنامه ترامپ برای خروج کامل از افغانستان، در برکناری او دخیل بوده است.
افشاگری سعادتمند ۴۵ روز بعد از جدایی/ مددی انتخاب وزارت ورزش بود
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / احمد سعادتمند / سید احمد مددی / تیم فوتبال استقلال تهران
افشاگری سعادتمند ۴۵ روز بعد از جدایی/ مددی انتخاب وزارت ورزش بود
مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال ۴۵ روز بعد از برکناری اش اعتراف کرد معاونی که امروز به جای او نشسته از سوی وزارت ورزش معرفی شده بود.
به دنبال برکناری رئیس جمهور پرو، معترضان به خیابان‌ها آمدند
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
به دنبال برکناری رئیس جمهور پرو، معترضان به خیابان‌ها آمدند
پزشکان و گروه‌های حقوق بشری اعلام کردند، همزمان با اینکه هزاران تن از مردم پرو در اعتراض به برکناری رئیس جمهور محبوب کشورشان به خیابان‌ها آمدند، درگیری‌های شدیدی در این کشور میان نیروهای پلیس و معترضان درگرفت و در جریان آن دست‌کم ۱۱ تن زخمی شدند.
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
اخراج‌های ترامپ؛ انتصاب‌های بایدن
 دونالد ترامپ، رییس‌جمهور امریکا با گذشت ۱۰ روز از انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ همچنان به انتشار ادعاهایی در مورد تقلب گسترده در انتخابات امریکا ادامه می‌دهد و خود را پیروز قطعی انتخابات معرفی می‌کند. با این حال نهادهای امنیت ملی در دولت او با انتشار بیانیه‌های رسمی عملا خلاف ادعاهای او را مطرح می‌کنند و مدعی شده‌اند که انتخابات سال جاری «امن‌ترین» انتخابات در تاریخ امریکا بوده است. دونالد ترامپ که به نوشته برخی رسانه‌ها در روزهای گذشته کاملا وظایف روزمره و مسوولیت‌هایش به عنوان رییس‌جمهور را رها کرده، نزدیکان خود را در کاخ سفید مامور کرده است تا هر کسی را که به طور کامل به ادعاهای رییس‌جمهور وفاداری نشان نمی‌دهد از کار …
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
مشکل اصلی توافق صلح آذربایجان و ارمنستان چیست؟
مایکل روبین، محقق و پژوشگر در اندیشکده آمریکن اینترپرایز در مقاله‌ای برای اندیشکده نشنال اینترست، انعقاد توافق آتش بس میان آذربایجان و ارمنستان را سرآغاز فصل جدیدی از تنش‌ها میان دو کشور در آینده نزدیک توصیف کرده است. وی در این رابطه می‌نویسد:نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان، به تازگی از طریق یک پیام در فیس بوک اعلام کرد که وی توافق صلح و آتش‌بس با آذربایجان که با حمایت روسیه و ترکیه ارائه شده را پذیرفته است. توافقی که به جنگ ۴۵ روزه این کشور با آذربایجان خاتمه می‌دهد. به دنبال انتشار این پیام، سیلی از ارمنی‌های خشمگین به خیابان‌های ایروان ریختند و به این تصمیم، شدیدا اعتراض کردند. برخی از معترضان به زور وارد ساختمان پارلمان ارمنستان شدند و گروهی دیگر، رئیس پارلمان این کشور را در برابر همسر …
برکناری وزیران ، روش ترامپ برای انتقام شکست در انتخابات
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / انتخابات ۲۰۲۰ / ایالات متحده آمریکا / کاخ سفید / وزارت امنیت داخلی آمریکا / آمریکا ۲۰۲۰
برکناری وزیران ، روش ترامپ برای انتقام شکست در انتخابات
تهران- ایرنا- با گذشت یک هفته از پایان نتایج انتخابات و پیروزی بایدن، روند انتقام ترامپ از وزیران و اخراج مقاماتی که از آن به عنوان افراد بی وفا در کابینه می توان نام برد، ادامه دارد.
سرپرست جدید پنتاگون با متحدان اروپایی گفت و گو کرد
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / پنتاگون / فرانسه / دولت ترامپ / ایالات متحده آمریکا / آلمان / مارک اسپر
سرپرست جدید پنتاگون با متحدان اروپایی گفت و گو کرد
تهران- ایرنا- در کریستوفر میلر سرپرست وزارت دفاع ( پنتاگون) در پی برکناری وزیر این وزارتخانه ، روز جمعه با حضور در جمع خبرنگاران از اولین تماس تلفنی خود با متحدان اروپایی انگلیس، آلمان و فرانسه خبر داد.
استعفاهای زنجیره‌ای به معاون رئیس ستاد کارکنان پنتاگون رسید
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / استعفا از دولت ترامپ / برکناری وزیر دفاع آمریکا
استعفاهای زنجیره‌ای به معاون رئیس ستاد کارکنان پنتاگون رسید
با ادامه یافتن موج استعفای مقامات نظامی و امنیتی در دولت آمریکا، معاون رئیس ستاد کارکنان پنتاگون نیز استعفانامه خود را تحویل داد.
وودوارد: کاملاً حامی سولسشایر هستم/ می‌خواهیم هواداران را به اولدترافورد برگردانیم
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / اولگنار سولسشایر / منچستریونایتد
وودوارد: کاملاً حامی سولسشایر هستم/ می‌خواهیم هواداران را به اولدترافورد برگردانیم
مدیراجرایی باشگاه منچستریونایتد با رد شایعه برکناری سرمربی شیاطین سرخ، به دفاع از این مرد نروژی پرداخت.
تظاهرات در سودان برای برکناری دولت حمدوک
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / تظاهرات در سودان
تظاهرات در سودان برای برکناری دولت حمدوک
صدها سودانی در خارطوم و چهار استان دیگر در اعتراض به اوضاع بد اقتصادی تظاهرات کرده و خواهان برکناری دولت فعلی شدند.
ادامه اعتراض به پایان جنگ قره باغ در پایتخت ارمنستان
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / قفقاز / ارمنستان
ادامه اعتراض به پایان جنگ قره باغ در پایتخت ارمنستان
اعتراض مخالفان توافقنامه سه‌جانبه آتش‌بس در قره باغ که خواستار برکناری نخست وزیر هستند، روز پنج‌شنبه همچنان در ایروان ادامه داشت و در جریان آن، نیروهای پلیس بیش از ۶۰ نفر را بازداشت کردند.
استعفای مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا پس از برکناری اسپر
۱۳۹۹/۰۸/۲۳
استعفای مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا پس از برکناری اسپر
معاون رئیس ستاد کارکنان وزارت دفاع آمریکا پس از شروع تغییر و تحولات در این وزارتخانه و برکناری مارک اسپر وزیر دفاع این کشور آمریکا، از سمت خود استعفا کرد.
ادامه موج استعفای مقامات ارشد پنتاگون
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / پنتاگون / معاون / وزارت دفاع / وزارتخانه / وزیر دفاع
ادامه موج استعفای مقامات ارشد پنتاگون
اقتصادنیوز:معاون رئیس ستاد کارکنان وزارت دفاع آمریکا پس از شروع تغییر و تحولات در این وزارتخانه و برکناری مارک اسپر وزیر دفاع این کشور آمریکا، از سمت خود استعفا کرد.
انتخابات هیات فوتبال هرمزگان در بلاتکلیفی
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / فوتبال / فدراسیون فوتبال ایران / مجمع انتخاباتی / وزارت ورزش و جوانان / هرمزگان
انتخابات هیات فوتبال هرمزگان در بلاتکلیفی
بندرعباس- ایرنا- با گذشت حدود یک ماه از برکناری ناگهانی ریاست هیات فوتبال هرمزگان، مجمع انتخاباتی این هیات همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برد.
ناکامی مخالفان در برکناری نخست وزیر ارمنستان
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / قفقاز / ارمنستان
ناکامی مخالفان در برکناری نخست وزیر ارمنستان
با وجود تعیین ضرب‌الاجل مخالفان پایان جنگ در قره باغ در ارمنستان، نشست فوق‌العاده پارلمان برای بررسی برکناری "پاشینیان" از سمت نخست وزیری برگزار نشد و در اعتراضات روز گذشته در ایروان، بیش از 130 نفر بازداشت شدند.
بورس ترکیه رکورد زد!
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / بورس / بورس ترکیه / ترکیه
بورس ترکیه رکورد زد!
به گزارش ایسنا به نقل از دیلی صباح، در شرایطی که بازار ارز ترکیه روی خوشی به خبر برکناری رییس سابق بانک مرکزی و استعفای وزیر دارایی نشان داده است، روند شاخص بورس نیز در این کشور به شدت صعودی شده تا جایی که شاخص بیست ۱۰۰ بورس استانبول به بالاترین سطح تاریخی خود رسید. این شاخص ۱.۱۳ درصد در آخرین دور از معاملات خود بالا رفت و در سطح یک میلیون و ۲۵۸ هزار و ۲۱ واحدی بسته شد. در بین نمادهای مختلف، بخش بانکی پیشتاز گروه ها بود و ۱.۹ درصد افزایش یافت.  
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •