شنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۸ / 18 January, 2020
بنادر و دریانوردی
اختصاص تسهیلات کم‌بهره برای استارتاپ‌های دریایی و بندری
ایرنا / ۱۶ دقیقه قبل / اقتصادی
اختصاص تسهیلات کم‌بهره برای استارتاپ‌های دریایی و بندری
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی از اعطای تسهیلات کم‌بهره به شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های فعال در حوزه حمل و نقل دریایی و بندری خبر داد.
  استارتاپ  سازمان بنادر و دریانوردی  حمایت از استارتاپ ها
روزنامه تعادل / ۱۲ ساعت قبل / اجتماعی
خسارتی به بنادر جنوبی وارد نشده است
در پی بارش‌های اخیر و وقوع سیل در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد:
  استان سیستان و بلوچستان  سازمان بنادر و دریانوردی  سیستان و بلوچستان  سیل  واردات
حضور تیم های پزشکی سازمان بنادر در مناطق سیل زده از روز اول حادثه
ایلنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
حضور تیم های پزشکی سازمان بنادر در مناطق سیل زده از روز اول حادثه
ایلنا: مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ارسال نهمین محموله کمک‌های انسان دوستانه بندر چابهار به مناطق سیل زده چابهار و کنارک خبر داد، این در حالی است که…
  سیستان و بلوچستان  سیل  بنادر  چابهار  هرمزگان
ارسال نهمین محموله بندر چابهار به مناطق سیل زده چابهار و کنارک
ایلنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
ارسال نهمین محموله بندر چابهار به مناطق سیل زده چابهار و کنارک
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ارسال نهمین محموله کمک‌های انسان دوستانه بندر چابهار به مناطق سیل زده چابهار و کنارک خبر داد.
  سیستان و بلوچستان  سیل  بنادر  چابهار  مواد خوراکی
ساماندهی و شناسایی شناورهای فاقد هویت برای گشت های تفریحی در هرمزگان
ایلنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
ساماندهی و شناسایی شناورهای فاقد هویت برای گشت های تفریحی در هرمزگان
ایلنا: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اعلام کرد: تاکنون بیش از یک هشتم قرن خدمات مسافری دریایی در قالب یک طرح سازماندهی شده به هموطنان انجام شده است.
  تعطیلات نوروزی  خدمات رسانی به مسافران  گردشگری  بنادر  هرمزگان
بندر چابهار نقش موثرتری در توسعه همکاری های کشورهای همسایه خواهد داشت
ایسنا / ۳ روز قبل / ...
بندر چابهار نقش موثرتری در توسعه همکاری های کشورهای همسایه خواهد داشت
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بندر نقش موثرتری در پویایی منطقه و توسعه همکاری های اقتصادی به خصوص کشورهای همسایه در حوزه های واردات، صادرات و ترانزیت و ترانشیپ خواهد داشت.
  اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان  رییس مجلس شورای اسلامی  سیلاب در سیستان و بلوچستان
توسعه زیرساخت های مخابراتی بندر چابهار
ایسنا / ۳ روز قبل / ...
توسعه زیرساخت های مخابراتی بندر چابهار
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: زیرساخت های ارتباطی بندر چابهار بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در راستای توسعه پوشش رادیویی سواحل استان به روز می شود.
  بندر چابهار  دریانوردی  چابهار
مانور امداد و نجات دریایی در خزر/‌سنجش سرعت‌عمل شناور‌ و بالگردهای ناجی
فارس / ۴ روز قبل / اقتصادی
مانور امداد و نجات دریایی در خزر/‌سنجش سرعت‌عمل شناور‌ و بالگردهای ناجی
مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه مانور امداد و نجات دریایی فردا در بندر امیرآباد برگزار می‌شود، گفت: در این مانور سرعت‌عمل یدک‌کش‌ها، شناورهای دریابانی و شناور و بالگردهای امداد و نجات و ناجی سنجیده می‌شود.
هیچ کشتی ایرانی بابت سوخت کم سولفور زمین‌گیر نشده است
ایسنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
هیچ کشتی ایرانی بابت سوخت کم سولفور زمین‌گیر نشده است
در حالی که نایب‌ رئیس کمیسیون تسهیل تجارت اتاق بازرگانی مدعی شده بود که چند کشتی ایرانی به دلیل نداشتن سوخت کم‌سولفور زمین‌گیر شده‌اند، مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن رد این موضوع اعلام کرده که کشتی‌های ایرانی که برای انجام کارهای فنی در آب‌های داخلی خودمان تردد می‌کنند، تا شش ماه از این قانون معاف هستند.
  سوخت کم سولفور  کشتی  سازمان بنادر و دریانوردی
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
مانور عملیاتی اطفای حرق در بندر دیلم با موفقیت برگزار شد
به گزارش روابط عمومی، حیدر مجدنیا مسئول ایمنی و آتشنشانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در اینباره گفت: در راستای اهداف تعیین شده سازمانی و همچنین بمنظور آمادگی هرچه بیشتر و بهتر نیروهای عملیاتیدر شرایط اظطرای، مانور عملیاتی اطفاء حریق در اداره بندر دیلم برگزار شد.مجدنیا افزود: در این مانور، آتشنشانان عملیات را طبق سناریو و در زمان تعین شده با رعایت تمامی استانداردهای لازم با موفقیت به پایان رساندند و در انجام این عملیات ارگانهای گمرک، هلال احمر و شرکتهای مستقر در بندر همکاری تنگاتنگی را داشتند.وی اضافه کرد: در پایان این مانور نیز جلسه ای بمنظور تحلیل و بررسی نقاط ضعف و قوت با عوامل دخل در عملیات برگزار گردید.
قیمت سوخت کم سولفور، ۹۰ درصد فوب/ هیچ کشتی ایرانی توقیف نشده است
مهر / ۵ روز قبل / اقتصادی
قیمت سوخت کم سولفور، ۹۰ درصد فوب/ هیچ کشتی ایرانی توقیف نشده است
مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تا کنون گزارشی از توقیف یا جریمه کشتی های ایرانی به دلیل نداشتن سوخت کم سولفور دریافت نکرده ایم.
  بانکرینگ  سوخت کم سولفور  علیرضا خجسته  سازمان بنادر و دریانوردی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
مانور عملیاتی اطفاء حریق، جستجو ونجات، مقابله با آلودگی نفتی و کنترل شرایط اضطراری در بندر بوشهر
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از انجام مانور عملیاتی اطفا حریق دریایی و خشکی ، جستجو و نجات دریایی، مقابله با آلودگی نفتی و کنترل شرایط اضطراری در بندر بوشهر خبر داد.به گزارش روابط عمومی، محمد قاسمی معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در اینباره گفت: آتش سوزی در کشتی های حامل فرآورده نفتی از جمله حوادثی است که می تواند در مدت زمان کوتاه صدمات بسیار جبران ناپذیری به نیروی انسانی، تاسیسات ، تجهیزات و باعث خسارات و تلفات مالی و جانی فراوانی شود، از اینرو آمادگی همه جانبه تیم های عملیاتی بمنظور مقابله با حوادث احتمالی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است .قاسمی افزود: به همین منظور امروز مورخ ١٩ دی ماه ، مانور عملیاتی اطفاء حریق دریایی و خشکی، جستجو …
توقف تردد دریایی در مسیر بندرعباس به قشم و بالعکس
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
توقف تردد دریایی در مسیر بندرعباس به قشم و بالعکس
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق هرمزگان گفت: به دلیل شرایط نامساعد جوی تردد در مسیر دریایی بندرعباس به قشم و بالعکس همچنان متوقف است.
  استانی-اجتماعی  اخبار اجتماعی - هرمزگان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
عملیات اجرایی احداث موج شکن های توسعه بندر کنگان انجام خواهد شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از آغاز عملیات اجرایی احداث موج شکن های توسعه بندر کنگان با حضور رییس جمهوری خبر داد. سیاوش ارجمند زاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در اینباره گفت : همزمان با سفر رییس جمهور که بزودی به استان بوشهر صورت خواهد گرفت ، عملیات اجرایی احداث موج شکن های توسعه بندر کنگان نیز آغاز خواهد شد.ارجمند زاده افزود: با توجه به حجم بالای شناورهای استفاده کننده از بندر و اسکله موجود کنگان و بمنظور ساماندهی این بندر و ارتقاء وضعیت تردد و ورود و خروج کالا طرح توسعه حوضچه بندرکنگان از ۸ هکتار به ۳۶ هکتار با هزینه ای بالغ بر ۱,۷۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال، در دستورکار قرار گرفت.وی عنوان کرد: افزایش ۴ الی ۵ برابری وسعت حوضچه آرامش بندر کنگان این امکان را فراهم می سازد تا شناورها …
۱۷۰ میلیارد تومان به توسعه موج شکن بندر کنگان اختصاص یافت

  
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اقتصادی
۱۷۰ میلیارد تومان به توسعه موج شکن بندر کنگان اختصاص یافت   
بوشهر-ایرنا- مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه احداث و توسعه موج‌شکن‌های بندر کنگان این استان اختصاص یافته‌است و عملیات اجرایی آن نیز با حضور رئیس جمهوری آغاز می‌شود.
  بوشهر  اعتبار  بندرکنگان
جزییات برخورد قضایی با ساخت‌وسازهای غیرمجاز شمال
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اقتصادی
جزییات برخورد قضایی با ساخت‌وسازهای غیرمجاز شمال
مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی از برخورد با ساخت‌ و سازهای غیر مجاز در سواحل شمالی کشور خبر داد و گفت: امسال برای ساخت و سازهای غیر مجاز دریایی حدود ۱۰۰ پرونده تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع داده شد که تاکنون با بسیاری از آن‌ها برخورد قضایی صورت گرفته است و در سال گذشته نیز ۱۵۰ مورد ساخت و سازهای غیر مجاز در سواحل کشور تخریب شدند.
گام بلند بنادر و دریانوردی   جهت رونق گردشگری دریایی
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اقتصادی
گام بلند بنادر و دریانوردی جهت رونق گردشگری دریایی
سیستان و بلوچستان| معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از برنامه‌های این اداره کل جهت رونق گردشگری دریایی در راستای مسوولیت‌های اجتماعی خبر داد.
  اقتصاد  ایجاد اشتغال  صنایع دستی و گردشگری  گردشگری  معاون
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ...
ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت بنادر کشور از اولویت های دولت
دین پرست معاون اقتصادی وزارت کشور به همراه هیاتی از ظرفیت ها و اقدامات در حال انجام در بندر بوشهر بازدید کرد.به گزارش روابط عمومی ، در ابتدای این بازدید سیاوش ارجمندزاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ضمن خوش آمد گویی به هیات بازدید کننده به بیان گزارش عملکردی از بنادر استان و اقدامات صورت گرفته در مجتمع بندری نگین پرداخت .معاون اقتصادی وزارت کشور در خصوص ظرفیت های بندر بوشهر گفت: بندر بوشهر از ظرفیت خوبی برخوردار است و یکی از اقدامات مهمی که در این بندر در حال انجام است عملیات لایروبی کانل دسترسی این بندر میباشد که طبق گزارشی که مدیرکل این بندر ارائه کردند عملیات لایروبی تا شش ماه اینده به اتمام میرسد و زمینه ورود کشتی هایی با ظرفیت بالاتر در این بندر فراهم خواهد شد.وی تاکید کرد: …
آمادگی برای راه‌اندازی سفرهای دریایی به بنادر همسایگان دریای خزر
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
آمادگی برای راه‌اندازی سفرهای دریایی به بنادر همسایگان دریای خزر
معاون بندری و اقتصادی سازمان بنادر گفت: بنادر شمالی کشور ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه گردشگری دریایی دارند و این سازمان  آماده ارائه تسهیلات به بخش خصوصی برای ساخت شناورهای مسافری است.
  فرهاد منتصر کوهساری  سازمان بنادر و دریانوردی  گردشگری دریایی
آسیب اقتصاد سواحل نتیجه کاهش تراز آب خزر است
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
آسیب اقتصاد سواحل نتیجه کاهش تراز آب خزر است
رئیس اداره مهندسی سواحل سازمان بنادر و دریانوردی گفت:کاهش ‌تراز ‌دریای‌ خزر ‌تهدیدی ‌برای‌ فعالیت‌های‌ بندری ‌محسوب‌ می‌شود که ‌اقتصاد شهرهای ‌بندری‌ را ‌تحت ‌تاثیر خود ‌قرار می‌دهد.
  دریای خزر  رژیم حقوقی دریای خزر  سازمان بنادر و دریانوردی  سازمان بنادر و کشتیرانی کشور
سازمان بنادر: ناوگان خارجی نگران ورود به آب های ایران نباشند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
سازمان بنادر: ناوگان خارجی نگران ورود به آب های ایران نباشند
تهران- ایرنا-مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ناوگان تجاری به مقصد ایران که حامل محموله‌هایی برای کشورمان هستند، مطمئن باشند ترددشان بدون هیچ مشکلی ادامه دارد و هیچ مانعی برای ورود این کشتی‌ها به کشورمان وجود ندارد.
  سازمان بنادر و دریانوردی  امنیت
امنیت کشتی‌های تجاری همه کشورها را تامین می‌کنیم/ ناوگان خارجی نگران ورود به بنادر تحت مالکیت ایران نباشند/ کالاهای اساسی به وفور در بنادر کشور انبار شده‌اند
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
امنیت کشتی‌های تجاری همه کشورها را تامین می‌کنیم/ ناوگان خارجی نگران ورود به بنادر تحت مالکیت ایران نباشند/ کالاهای اساسی به وفور در بنادر کشور انبار شده‌اند
ایلنا: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ناوگان تجاری به مقصد ایران که حامل محموله‌هایی برای کشورمان هستند، مطمئن باشند…
  ایران  جمهوری اسلامی ایران  جهان  سازمان بنادر و دریانوردی  وزیر راه و شهرسازی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
بهره برداری از ایستگاه جست‌وجو و نجات دریایی بندر دیلم همزمان با ایام الله دهه فجر
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: ایستگاه جست‌وجو و نجات دریایی بندر دیلم با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی، در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید. سیاوش ارجمندزاده در ارتباط با این پروژه اظهار داشت: مرکز جستجو و نجات بندر دیلم در مجموع با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان صورت گرفته که شامل اسکله شناور، محل استراحت پرسنل و همچنین یک فروند شناور تندرو جستجو و نجات دریایی است. وی یادآور شد: با افتتاح مرکز جست‌وجو و نجات دریایی بندر دیلم حوزه شمال خلیج فارس از جمله بنادر دیلم، گناوه، ریگ و امام حسن زیر پوشش خدمات امداد دریایی قرار خواهند گرفت.ارجمندزاده افزود: راه اندازی این مرکز یکی از مطالبه‎های اصلی ساحل نشینان شمال استان بوشهر بود که این مهم با قرارگرفتن در اولویت‎های اصلی …
نشست کارگروه اجرایی سازی موافقت‌نامه ترانزیتی در بندر چابهار برگزار شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
نشست کارگروه اجرایی سازی موافقت‌نامه ترانزیتی در بندر چابهار برگزار شد
چابهار- ایرنا- نشست کارگروه ملی اجرایی سازی موافقت‌نامه سه جانبه ترانزیتی ایران - هند - افغانستان به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد.
  هند  سیستان و بلوچستان  افغانستان  بندر چابهار  بنادر و دریانوردی
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
انتظار برای یک کشتی
همدلی: یک سال از حادثه غرق‌شدن نفتکش سانچی در آب‌های دریای چین و در نزدیکی منطقه انحصاری اقتصادی ژاپن گذشت؛ نفتکشی ۲۷۴ متری متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران که در پاناما به ثبت رسیده بود و با پرچم این کشور آمریکای مرکزی در دریا رفت و آمد می‌کرد. سانچی، روز 16 دی‌ماه 1397 از بندر عسلویه با محموله‌ ۱۳۶ هزار تنی از میعانات سبک نفتی به ارزش حدود ۶۰ میلیون دلار رهسپار کره جنوبی شد، اما هرگز به مقصد نرسید و در پی حادثه‌ای مرگبار و تلخ پس از ۹ روز سوختن در آتشی که به گفته کارشناسان دمای آن در آخرین دقایق به ۹۰۰ درجه سانتیگراد رسیده بود، در آب‌های دریای چین غرق شد.در این حادثه، نفتکش سانچی با ۳۲ خدمه (۳۰ ایرانی و ۲ بنگلادشی) در حدود ۳۰۰ کیلومتری ساحل شانگهای با یک کشتی فله‌بر چینی به نام «کریستال» حاوی …
تخلیه ۲۲.۲میلیون تن کالای اساسی در بندر امام
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
تخلیه ۲۲.۲میلیون تن کالای اساسی در بندر امام
مدیر کل بنادر و دریانوردی خوزستان، از تخلیه ۲۲ میلیون و ۲۷۰ هزار و ۹۳۹ تن انواع کالای اساسی در بندر امام‌خمینی (ره) طی ۹ ماهه امسال خبر داد.
  کالاهای اساسی  گمرک  تعرفه واردات-گمرک
آخرین وضعیت کالای اساسی در بندر امام/تخلیه ۲۲.۲میلیون تن در ۹ ماه
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
آخرین وضعیت کالای اساسی در بندر امام/تخلیه ۲۲.۲میلیون تن در ۹ ماه
مدیر کل بنادر و دریانوردی خوزستان، از تخلیه ۲۲ میلیون و ۲۷۰ هزار و ۹۳۹ تن انواع کالای اساسی در بندر امام‌خمینی (ره) طی ۹ ماهه امسال خبر داد.
  عادل دریس  بندر امام خمینی  کالاهای اساسی  تخلیه و بارگیری
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
دومین جلسه کمیته جذب سرمایه گذاری در حوزه گردشگری دریایی استان بوشهر برگزار شد
با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و نمایندگان دستگاهای مرتبط با این حوزه، دومین جلسه کمیته جذب سرمایه گذاری در حوزه گردشگری دریایی استان بوشهر در سالن جلسات برج بندر برگزار شد.به گزارش روابط عمومی،در ابتدای این جلسه سیاوش ارجمندزاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و رییس کمیته جذب سرمایه گذاری در حوزه گردشگری دریایی استان بوشهر ضمن تاکید بر ضرورت و اهداف تشکیل کمیته ، به بیان مواردی در جهت برنامه ریزی هرچه بهتر وظایف کمیته و تاثیرگزاری حوزه گردشگری پرداخت.ارجمندزاده افزود: استان بوشهر با ظرفیتهای فراوانی که در حوزه خشکی و بخصوص دریا دارد میتواند با ایجاد زیرساخت های مناسب و تسهیل در روند سرمایه گزاری و ترغیب سرمایه گزاران، به یکی از قطب های صنعت گردشگری در کشور تبدیل شود.در …
تملک‌ و دیوارکشی 2400 هکتار اراضی پس‌کرانه بندر شهید رجایی
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / اقتصادی
تملک‌ و دیوارکشی 2400 هکتار اراضی پس‌کرانه بندر شهید رجایی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: دیوارکشی 2400 هکتار اراضی پس‌کرانه بندر شهید رجایی به پایان رسید، همچنین اسناد تک‌برگی بخش زیادی از اراضی و زمین‌ها، اخذ و تملک شده است.
وزیر راه‌ و شهرسازی: حمل‌ و نقل ترکیبی در دریای خزر توسعه می‌یابد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
وزیر راه‌ و شهرسازی: حمل‌ و نقل ترکیبی در دریای خزر توسعه می‌یابد
آستارا - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی گفت: زیرساخت‌های حمل و نقل ترکیبی و مسافری در دولت تدبیر و امید به صورت متوازن توسعه یافته‌است و گسترش آن در حوزه دریای خزر و بندرهای حاشیه آن جزو برنامه‌هاست.
  آستارا  راه آهن  محمد اسلامی  وزارت راه و شهرسازی  بنادر و دریانوردی  گیلان  کارآمدی دولت
تلاش گمرک، پلیس و اداره بنادر باید کمک به رونق تولید، تجارت و کسب‌وکار باشد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
تلاش گمرک، پلیس و اداره بنادر باید کمک به رونق تولید، تجارت و کسب‌وکار باشد
نشست ناظر گمرکات استان هرمزگان با فرمانده پلیس امنیت اقتصادی ناجا و مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان جهت هم‌افزایی و افزایش تفاهمات بین سازمان‌های گمرک، بنادر و پلیس در جهت جلوگیری از قاچاق کالا برگزار شد.
  استانی-اقتصادی  اخبار اقتصادی - هرمزگان  گمرک
تکمیل 800 متر ابتد‌ایی فاز 3 بندر شهید رجایی تا پایان سال/ایجاد ترمینال مکانیزه مواد معدنی
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
تکمیل 800 متر ابتد‌ایی فاز 3 بندر شهید رجایی تا پایان سال/ایجاد ترمینال مکانیزه مواد معدنی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه فاز سوم توسعه بندر شهید رجایی در 3 شیفت کاری به صورت شبانه‌روزی در حال انجام کار است، گفت: در این فاز 800 متر اول تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد و آماده تحویل از پیمانکار به مجری است.
اختصاص بالاترین گواهینامۀ تولید ورق‌های دریایی به شرکت فولاد مبارکه
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
اختصاص بالاترین گواهینامۀ تولید ورق‌های دریایی به شرکت فولاد مبارکه
مؤسسۀ رده‌بنـدی آسیا یکی از مؤسسات مورد تأیید سازمان جهانی بنادر و دریانوردی است و به نیابت از آن سازمان، گواهینامه‌های قانونی جهت تردد ایمن شناورها و صنایع مرتبط به آن‌ها را صادر می‌کند.
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
ضرورت راه‌اندازی مسیر جایگزین برای دسترسی به کشورهای آسیای میانه
در نشست تخصصی کمیسیون حمل‌ونقل و لجستیک اتاق ایران درباره راه‌اندازی کریدور امیرآباد-آکتائو به عنوان مسیر جایگزین…
  ایران  دولت  سازمان بنادر و دریانوردی  کشتی  وزارت امور خارجه
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار 48 درصد افزایش یافت
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از رشد 48 درصدی تخلیه و بارگیری کالا از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه در بندر چابهار خبر داد.
  بندر چابهار
نشست تخصصی دریانوردی در امپراتوری هخامنشی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / عکس
نشست تخصصی دریانوردی در امپراتوری هخامنشی
ایرنا-تهران- نشست تخصصی «دریانوردی در امپراتوری هخامنشی» با سخنرانی آوی باخنهایمر، محقق زبان شناسی خاور نزدیک موسسه مطالعات تاریخ و جامعه ایران باستان – استرالیا، با همکاری موزه ملی ایران و سازمان بنادر و دریانوردی روز سه شنبه در محل موزه ایران باستان برگزار شد.
  موزه  موزه ایران باستان
مذاکره برای احیای کشتیرانی مسافری در خزر
برنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
مذاکره برای احیای کشتیرانی مسافری در خزر
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به تردد کشتی‌های مسافربری بین بنادر و جزایر داخلی از جمله قشم، کیش، هرمز و هنگام، از حرکت مستمر کشتی‌های مسافربری در دو مسیر «بندرلنگه ـ دبی» و «بندرعباس ـ شارجه» خبر داد.
  وزارت راه و شهرسازی  خزر  کشتیرانی  بنادر و دریانوردی  محمد راستاد
پروژه فاز ۳ بندر شهید رجایی جوابی قاطع به تحریم هاست
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
پروژه فاز ۳ بندر شهید رجایی جوابی قاطع به تحریم هاست
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: پروژه فاز ۳ طرح توسعه کانتینری بندر شهید رجایی جوابی قاطع و دندان شکن به تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران است.
  استانی-اقتصادی  اخبار اقتصادی - هرمزگان  بنادر  بندر شهید رجایی
صادرات   آب معدنی از جاسک به کشورهای حاشیه خلیج فارس
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
صادرات آب معدنی از جاسک به کشورهای حاشیه خلیج فارس
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق هرمزگان گفت: در هفته نخست دی بیش از ۵۰۰ پالت آب معدنی از بندرجاسک به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شد.
  استانی-اقتصادی  اخبار اقتصادی - هرمزگان  صادرات
انجام مسافرت های دریایی تنها در مسیر ایران _ کویت و امارات
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / فرهنگی و هنری
انجام مسافرت های دریایی تنها در مسیر ایران _ کویت و امارات
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: سفرهای دریایی ایران با دوبی، شارجه و کویت انجام می‌شود ولی اکنون برای کشورهای حاشیه دریای خزر و قطر و عمان سفر دریایی نداریم.
  دریای خزر  محمد راستاد  سازمان بنادر و دریانوردی
سرمایه‌گذاری هندی‌ها و کشورهای گمنام در بندر چابهار
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
سرمایه‌گذاری هندی‌ها و کشورهای گمنام در بندر چابهار
مدیرکل توافقنامه ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی از برنامه‌ریزی…
  بندر چابهار
مدیرکل حمل کالای سازمان راهداری خبر داد؛ حل مشکلات کامیون‌داران و توزیع عادلانه بار
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
مدیرکل حمل کالای سازمان راهداری خبر داد؛ حل مشکلات کامیون‌داران و توزیع عادلانه بار
مدیرکل دفتر حمل‌ونقل کالای سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای حل مشکلات کامیون‌داران در زمینه جابه‌جایی بار از بنادر جنوبی کشور و اجرای طرح مشترک توزیع عادلانه بار با سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد.
فراخوان سازمان بنادر و دریانوردی برای بهره‌گیری از مجموعه‌های دانش‌بنیان
برنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
فراخوان سازمان بنادر و دریانوردی برای بهره‌گیری از مجموعه‌های دانش‌بنیان
سازمان بنادر و دریانوردی جهت بهره‌گیری هرچه بیشتر از توان صنایع داخلی در حوزه دریا و بندر و بهره‌گیری از ایده‌ها و کمک‌های مراکز دانش‌بنیان فراخوان داد.
  پول  درآمد  سازمان بنادر و دریانوردی  معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
تمایل عمانی‌ها برای واردات از ایران به جای لبنان و سوریه
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
تمایل عمانی‌ها برای واردات از ایران به جای لبنان و سوریه
مدیرکل توافقنامه‌ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی از علاقه‌مندی عمان به واردات از ایران به جای واردات از لبنان و سوریه خبر
  ایران  سازمان بنادر و دریانوردی  سوریه  لبنان  واردات
تعلل وزارت نفت در تأمین سوخت کم‌سولفور برای شناورها
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اقتصادی
تعلل وزارت نفت در تأمین سوخت کم‌سولفور برای شناورها
دبیرکل اتحادیه مالکان کشتی ایران گفت: این در حالی است که وزارت نفت نسبت به تأمین این سوخت کم‌کاری کرده است و اگر بخواهیم سوخت ازبازار جهانی تهیه کنیم بیش از یک و نیم برابر قیمت دارد.
  سولفور  اصفهان  مجلس  روسیه  کمیسیون انرژی مجلس  آمریکای جنوبی  شورای عالی امنیت ملی  سازمان بنادر و دریانوردی  سنگاپور  شرکت ملی نفتکش
امضای توافقنامه کشتیرانی ایران-عمان/تعرفه‌های بندری کاهش یافت
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اقتصادی
امضای توافقنامه کشتیرانی ایران-عمان/تعرفه‌های بندری کاهش یافت
مدیرکل توافقنامه‌های سازمان بنادر و دریانوردی، از امضای موافقتنامه حمل و نقل دریایی بار و مسافر با تعرفه‌های پایین میان ایران و عمان خبر داد.
  بندر شهید بهشتی  بندر چابهار  عمان  دریای عمان  سازمان بنادر و دریانوردی  جاسک  سواحل مکران
توزیع بار بین کامیون ها در بندر شهید رجایی شفاف تر می شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ...
توزیع بار بین کامیون ها در بندر شهید رجایی شفاف تر می شود
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از همگرایی دو سازمان بنادر و دریانوردی و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای تحقق مطالبات رانندگان خبر داد و گفت: با ارسال اطلاعات کامیون‌هایی که وارد بندر می‌شوند، توزیع بار به صورت عادلانه و شفاف در بندر شهید رجایی انجام می‌شود.
  استانی-اقتصادی  اخبار اقتصادی - هرمزگان  بندر شهید رجایی
همکاری سازمان بنادر و راهداری در بندر/ ‌توزیع بار در بنادر‌ شفاف می‌شود
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / اقتصادی
همکاری سازمان بنادر و راهداری در بندر/ ‌توزیع بار در بنادر‌ شفاف می‌شود
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: طی هماهنگی سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، با ارسال اطلاعات کامیون‌هایی که وارد بندر می‌شوند، توزیع بار به صورت عادلانه و شفاف در بندر شهید رجایی انجام می‌شود.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اقتصادی
حذف فرآیندهای موازی بین بنادر و گمرک
گمرک و سازمان بنادر و دریانوردی، بر حذف فرآیندهای موازی بین بندر و گمرک از جمله مانیفست، قبض انبار و بیجک به منظور تسریع در فرآیند خدمات‌رسانی به صاحبان کالا تاکید کردند. در نشست مشترک میان مهدی میراشرفی، رئیس‌کل گمرک جمهوری اسلامی ایران و محمد راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی طرفین با اشاره به تداوم رو به رشد فعالیت‌های دریایی در زنده نگه داشتن تجارت خارجی و اقتصاد کلان کشور، بر حذف فرآیندهای موازی بین بندر و گمرک از جمله مانیفست، قبض انبار و بیجک به منظور تسریع در فرآیند خدمات‌رسانی به صاحبان کالا تاکید کردند. هماهنگی برای عملیاتی و اجرایی‌سازی سرویس‌های نرم‌افزاری جدید، مدیریت یکپارچه (‌بیجک یکپارچه الکترونیکی) و ارائه فرمت استاندارد برای مانیفست‌های بارنامه از دیگر موضوعاتی بود که …
انتصاب معاون بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با حکم وزیر راه
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اقتصادی
انتصاب معاون بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با حکم وزیر راه
در حکمی از سوی وزیر راه و شهرسازی، فرهاد منتصر کوهساری به سمت عضو هیات عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی منصوب شد.
نجات جان سرنشینان یک قایق صیادی در پی برخورد با صخره
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
نجات جان سرنشینان یک قایق صیادی در پی برخورد با صخره
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نجات جان سرنشینان یک قایق صیادی طی برخورد با صخره درحوالی جنوب جزیره هرمز خبر داد.
  استانی-اجتماعی  اخبار اجتماعی - هرمزگان  قایق صیادی
معاون امور بندری سازمان بنادر تغییر کرد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اقتصادی
معاون امور بندری سازمان بنادر تغییر کرد
وزیر راه و شهرسازی در حکمی فرهاد منتصر کوهساری را به سمت عضو هیئت عامل و معاون امور بندری و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی منصوب کرد.
  فرهاد منتصر کوهساری  سازمان بنادر و دریانوردی  محمدعلی حسن زاده  محمد اسلامی  حکم انتصاب
درخواست‌های بخش خصوصی بوشهر از معاون اول رئیس جمهوری
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اقتصادی
درخواست‌های بخش خصوصی بوشهر از معاون اول رئیس جمهوری
بوشهر- ایرنا- فعالان اقتصادی بخش خصوصی استان بوشهر در حوزه بندر و گمرک در نشست مشترک شورای اداری و اقتصاد مقاومتی این استان که دوشنبه شب با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، خواستار چاره‌اندیشی مسئولان کشور برای خروج بنادر این استان از رکود و رونق دوباره گمرک‌های آن شدند.
  مجلس شورای اسلامی  بوشهر  قطر  سازمان بنادر و دریانوردی  اوراسیا
نجات صیادان طوفان‌زده در جنوب جزیره هرمز
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
نجات صیادان طوفان‌زده در جنوب جزیره هرمز
معاون دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نجات جان سه سرنشین یک قایق صیادی طی برخورد با صخره در حوالی جنوب جزیره هرمز خبر داد.
پهلوگیری بزرگترین کشتی حامل محموله وارداتی مواد اولیه در تاریخ بندر چابهار
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / ...
پهلوگیری بزرگترین کشتی حامل محموله وارداتی مواد اولیه در تاریخ بندر چابهار
معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بزرگترین کشتی حامل محموله وارداتی در تاریخ بندر چابهار که حاوی مواد اولیه شرکت ذوب آهن اصفهان است در اسکله طرح توسعه بندر شهید بهشتی پهلو گرفت.
  بندر چابهار  استانی-اقتصادی
ساخت سیلوی ۱۵۰ هزار تنی در بندر چابهار آغاز شد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
ساخت سیلوی ۱۵۰ هزار تنی در بندر چابهار آغاز شد
ایلنا: معاون وزیر راه اظهار داشت:به تازگی عملیات ساخت سیلوی ۱۵۰ هزار تنی در بندر چابهار آغاز شده که در کنار توسعه و بهسازی انبارهای موجود توان انبارش در بندر چابهار…
  خانواده  سازمان بنادر و دریانوردی  وزیر راه و شهرسازی  امنیت  چابهار
اصلاح دیرکردهای چندصد دلاری به نفع تاجران ایرانی
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
اصلاح دیرکردهای چندصد دلاری به نفع تاجران ایرانی
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی از اصلاح حق توقف‌های زیادی که از تاجران و صاحبان کالای ایرانی به دلار و بدون اطلاع‌شان از آنها دریافت می‌شد، براساس آخرین مصوبه شورای عالی ترابری خبر داد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
بازدید وزیر امور اقتصادی و دارایی از بندر تجاری بوشهر
فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، به همراه استاندار و جمعی از مسئولین و مقامات استان از بندر تجاری بوشهر بازدید کردند.به گزارش روابط عمومی، در این بازدید، وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور در محوطه عملیاتی بندر بوشهر و کشتی مسافری گرند فری، از نزدیک در جریان فعالیت های اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر قرار گرفت.سیاوش ارجمند زاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در ابتدای این بازدید ضمن خیر مقدم به وزیر امور اقتصادی و دارایی و هیئت همراه به ارائه گزارشی از فعالیت ها و عملکرد ۸ ماهه سال ۹۸ این اداره کل و اقدامات انجام شده در مجتمع بندری نگین پرداخت.در ادامه، بازدید کنندگان با حضور در سالن جلسات برج بندر، در جلسه شورای هماهنگی مدیران اقتصادی استان بوشهر که با حضور وزیر …
فناوری‌های حوزه بنادر و دریانوردی توسعه می‌یابد
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / علمی و آموزشی
فناوری‌های حوزه بنادر و دریانوردی توسعه می‌یابد
با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان بنادر و دریانوردی، فناوری‌های حوزه بنادر و دریانوردی در کشور توسعه می‌یابد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / ...
حضور اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و لجستیک
آئین افتتاحیه چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و لجستیک با حضور وزیر راه و شهر سازی، برگزار شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر،چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و لجستیک با حضور اسلامی وزیر راه و شهرسازی، محمدراستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و هیئت عامل در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران افتتاح شد.در این نمایشگاه تعداد پنج قطعه از قطعاتی که با حمایت اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و توسط تولیدکنندگان داخلی ساخته شده اند در دو گروه تجهیزات دریایی شامل جعبه پلی اتیلن چراغ دریایی، کنترلر چراغ دریایی مربوط به تجهیزات علائم ناوبری و مکانیکال سیل، کاگ شفت و باکس آبشور شناور های ناجی که موجب صرفه جویی ارزی ۷۲۲،۲۰۰ دلار می باشد و تمامی این قطعات با …
۱۱۰ فروند شناور ساخت داخل با هدف توسعه گردشگری دریایی آب اندازی شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اقتصادی
۱۱۰ فروند شناور ساخت داخل با هدف توسعه گردشگری دریایی آب اندازی شد
تهران- ایرنا- معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به طرح نوروزی سفرهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ۱۱۰ فروند شناور با ظرفیت ۱۰ هزار و ۹۴۷ صندلی توسط کشتی سازان داخلی تولید و به آب اندازی شد.
درد و دل‌هایی که از «دریا» بیرون آمد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اقتصادی
درد و دل‌هایی که از «دریا» بیرون آمد
چهل و چهارمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با موضوع بررسی چالش‌های گردشگری دریایی و با گلایه از کم‌کاری برخی دستگاه‌ها برگزار شد.
  گردشگری  گردشگری دریایی  ساحل دریا  وزارت کشور  سازمان بنادر و دریانوردی  ستاد هماهنگی خدمات سفر
تمایل قطری ها برای پهلوگیری کشتی های تفریحی در کیش
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / فرهنگی و هنری
تمایل قطری ها برای پهلوگیری کشتی های تفریحی در کیش
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت:قطری‌ها تمایل دارند کشتی‌های تفریحی‌به کیش بیاورند ما از وزارت خارجه خواسته‌ایم تا شناورهای تفریحی کیش نیز به دوحه تردد کنند واین اقدام متقابل باشد.
  گردشگری  جزیره کیش  سازمان بنادر و دریانوردی
حمل مسافر با لندینگ‌کرافت غیرمجاز است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اقتصادی
حمل مسافر با لندینگ‌کرافت غیرمجاز است
مدیر کل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با نقد امنیت سفرهای دریایی، گفت: لندینگ کرافت‌ها اجازه حمل مسافر در دریا را ندارند و این اقدام آنها مورد تایید سازمان بنادر نیست.
  گردشگری  دریابانی  سازمان بنادر و دریانوردی  گردشگری دریایی  ستاد خدمات سفر
ایمنی سفرهای دریایی ارتقا یافته است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اقتصادی
ایمنی سفرهای دریایی ارتقا یافته است
تهران - ایرنا - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: کیفیت سفرهای دریایی در مقایسه با سال‌های گذشته از نظر ایمنی و سهولت دسترسی، ارتقاء پیدا کرده است.
  سازمان بنادر و دریانوردی  بنادر و دریانوردی
آمادگی ایران برای پهلوگیری «کروز»
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اقتصادی
آمادگی ایران برای پهلوگیری «کروز»
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: اسکله‌ها و بنادر ایران…
  گردشگری  گردشگری دریایی  کشتی کروز  سازمان بنادر و دریانوردی
بندر چابهار با الحاق به منطقه آزاد باید توسط سازمان بنادر مدیریت شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اقتصادی
بندر چابهار با الحاق به منطقه آزاد باید توسط سازمان بنادر مدیریت شود
 تهران- ایرنا- عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: بندر چابهار باید به منطقه آزاد الحاق شود، اما مدیریت آن باید بر عهده سازمان بنادر و کشتیرانی باقی بماند تا مدیریت در این حوزه به درستی و با اصول صورت گیرد.
  سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی قشم  بندر چابهار  سازمان بنادر و دریانوردی
پرداخت مشروط تسهیلات از سوی سازمان بنادر برای تولید واگن قطار
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
پرداخت مشروط تسهیلات از سوی سازمان بنادر برای تولید واگن قطار
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:‌ سازمان بنادر و دریانوردی با تائید شرکت راه‌آهن تسهیلات تولید واگن به شرکت‌های ریلی می‌دهد به شرطی که منجر به افزایش سهم ریل منتهی به بنادر سبب می‌شود.
شاخص‌های عملکرد تجارت دریایی با وجود تحریم همچنان مثبت است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
شاخص‌های عملکرد تجارت دریایی با وجود تحریم همچنان مثبت است
تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با وجود فشار بین‌المللی بر حمل و نقل دریایی شاخص‌های عملکرد تجارت دریایی همچنان مثبت است.
  سازمان بنادر و دریانوردی  محمد راستاد
سازمان بنادر به شرکتهای ریلی برای خرید واگن وام می‌دهد
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
سازمان بنادر به شرکتهای ریلی برای خرید واگن وام می‌دهد
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: شرکت های ریلی که اقدام به جابه جایی بار با قطار از بنادر کنند، از سازمان بنادر و دریانوردی تسهیلات خرید واگن باری دریافت خواهند کرد.
  وزارت خارجه آمریکا  برایان هوک  سازمان جهانی دریانوردی  سازمان بنادر و دریانوردی  محمد راستاد
سرمایه‌گذاری ۵۵۰۰ میلیاردی در بنادر
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
سرمایه‌گذاری ۵۵۰۰ میلیاردی در بنادر
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از سرمایه‌گذاری ۵۵۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی در بنادر خبر داد و گفت: بر اساس تفاهم های صورت گرفته تسهیلاتی برای تولید واگن در نظر گرفته‌ایم تا سهم ریل از حمل و نقل کالا از بنادر افزایش یابد.
  سازمان بنادر و دریانوردی
امضای ۱۵.۸ هزار میلیارد تومان قرارداد بندری با بخش خصوصی
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
امضای ۱۵.۸ هزار میلیارد تومان قرارداد بندری با بخش خصوصی
معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی از امضای قراردادهای متعدد سرمایه گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور به ارزش ۱۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان خبر داد.
  حسن زاده  بندر شهید رجایی  بندر امام خمینی  محمدعلی حسن زاده  سازمان بنادر و دریانوردی
سازمان بنادر: انحصار را در بنادر کم می کنیم
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
سازمان بنادر: انحصار را در بنادر کم می کنیم
معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی از برنامه ریزی برای کاهش انحصار در بنادر کشور و افزایش رقابت پذیری خبر داد.
جذب سرمایه 158 هزار میلیارد تومانی در بنادر طی یک سال/ به تولیدکنندگان داخلی کانتینر تسهیلات می‌دهیم
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
جذب سرمایه 158 هزار میلیارد تومانی در بنادر طی یک سال/ به تولیدکنندگان داخلی کانتینر تسهیلات می‌دهیم
معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت:طی یک سال گذشته 158 هزار میلیارد تومان در قالب 330 فقره قرارداد سرمایه‌گذاری در حوزه بنادر شده که نسبت به مدت مشابه در سال پیش از آن رشد 53 درصدی داشته است.
جذب 158 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در حوزه دریا و بندر
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
جذب 158 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در حوزه دریا و بندر
طبق اعلام سازمان بنادر و دریانوردی در یکسال گذشته 158 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در قالب 330 فقره قرارداد در حوزه‌های مختلف دریایی و بندری جذب شد که نسبت به سنوات قبل رشد 53 درصدی داشته است.
اسکله های گردشگری قشم تعطیل شد/تردد دریایی از بندرعباس برقرار است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ...
اسکله های گردشگری قشم تعطیل شد/تردد دریایی از بندرعباس برقرار است
رئیس بنادر و دریانوردی قشم گفت: اسکله‌های گردشگری جزیره قشم به دلیل فعالیت سامانه بارشی، افزایش سرعت لحظه‌ای باد و مواج شدن دریا امروز به تعطیل است.
  استانی-اجتماعی  اخبار اجتماعی - هرمزگان  تردد دریایی
صرفه‌جویی 61 میلیارد تومانی در تامین تجهیزات بندری با تکیه بر توان داخل
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اقتصادی
صرفه‌جویی 61 میلیارد تومانی در تامین تجهیزات بندری با تکیه بر توان داخل
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با تکیه بر توان داخل 61 میلیارد صرفه‌جویی در تامین قطعات موردنیاز بندری محقق شد.
سهم ۹۴ درصدی حمل‌ونقل دریایی در تجارت کشور
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اقتصادی
سهم ۹۴ درصدی حمل‌ونقل دریایی در تجارت کشور
مدیرکل تعرفه و موافقت‌نامه‌های بین‌المللی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: سهم حمل‌ونقل دریایی از تجارت ایران حدود ۹۴ درصد بوده و با توسعه زیرساخت‌های ریلی بنادر به دنبال افزایش این سهم و استفاده بیشتر تجار از قطار برای جابه‌جایی کالاهای‌شان هستیم.
  سازمان بنادر و دریانوردی
برگزاری نمایشگاه انسان و دریا در موزه ملی ایران
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / فرهنگی و هنری
برگزاری نمایشگاه انسان و دریا در موزه ملی ایران
ایلنا: نمایشگاه انسان و دریا با موضوع مروری بر هزاران سال ارتباط انسان و دریا با مشارکت موزه ملی ایران و سازمان بنادر و دریانوردی ۲۴ آذر افتتاح می‌شود.
  سازمان بنادر و دریانوردی  موزه ملی ایران  فرهنگ دریایی