یکشنبه, ۲۳ شهریور, ۱۳۹۹ / 13 September, 2020
بنگاه‌ها
بنگاه های اقتصادی، خسته از وعده های پوچ
۸ ساعت قبل
بنگاه های اقتصادی، خسته از وعده های پوچ
سید کاظم موسوی، نایب رییس دوم کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید؛ دولت با طرح احیا بنگاه‌های راکد می تواند گام بلندی در کاهش آسیب های اقتصادی بردارد چراکه رونق واحد تولیدی و صنعتی، منجر به شکوفایی مجدد اقتصاد می شود.
از تحریمی که به داد تولید ملی رسید تا تبعیض در اخذ مالیات!
۸ ساعت قبل / کروناویروس / سال رونق تولید / صنایع / ساوه / استانی-اقتصادی / تحریم / مالیات
از تحریمی که به داد تولید ملی رسید تا تبعیض در اخذ مالیات!
طغیان کروناویروس، در کنار بحران اقتصادی سال‌های اخیر منجر به اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای قطع زنجیره این اپیدمی شامل قرنطینه خانگی، فاصله‌گذاری اجتماعی، تعطیلی صنوف، مدارس، دانشگاه‌ها و بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی و ... شد.
عقبگرد از تسهیل ورود کالا
۱۸ ساعت قبل
عقبگرد از تسهیل ورود کالا
واردکنندگان نسبت به سیاست‌های انقباضی ترخیص کالاهای گروه 1 و 2 از گمرک گلایه کردند. سیاست‌هایی که نتیجه آن دپوی کالاها در گمرکات و کمبود مواد اولیه بنگاه‌های تولیدی و صادراتی است. در تازه‌ترین نشست کارگروه تخصصی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، یکی از سیاست‌های انقباضی وارداتی مورد بررسی قرار گرفت. مطابق اظهارات حاضران در این نشست، اگرچه سال گذشته به گمرک اجازه داده شده بود نسبت به ترخیص درصدی از کالاهای اولویت 1 و 2 گروه کالایی موجود در گمرک و... اقدام کند؛ اما بانک مرکزی در تیرماه امسال بخشنامه‌ای به بانک‌ها ابلاغ کرده که عملا اجرای این مصوبه را با مشکل مواجه می‌کند.
شروط لازم و کافی در سیاست‌گذاری
۱۸ ساعت قبل
شروط لازم و کافی در سیاست‌گذاری
از ادبیات اقتصاد خرد انتظار می‌رود که با افزایش قیمت از یکسو انگیزه بنگاه‌ها برای افزایش کارآیی بالا رفته و بهبود تکنولوژی تولید رخ دهد و از سوی دیگر هرچه قیمت نسبی نهاده انرژی بالاتر برود، سهم این نهاده از فرآیند تولید کمتر شده و منجر به افزایش تولید توسط سایر نهاده‌ها و کاهش شدت انرژی، خواهد شد. همچنین باتوجه به افزایش قیمت هر واحد انرژی، دولت با افزایش درآمد روبه‌رو شده و می‌تواند با هزینه‌کرد در کالای عمومی رفاه خانوار را بالا ببرد.
۴۲ ساعت قبل
شکاف‌های بزرگ بهره‌وری بنگاه‌ها
جابه‌جایی نیروی کار از بخش‌های با بهره‌وری پایین‌تر به سمت بخش‌های دارای بهره‌وری بالاتر، حدود دو پنجم رشد کل بهره‌وری نیروی کار در کشورهای در حال توسعه و نوظهور را بین سال‌های 1995 تا 2017 به خود اختصاص داده است. بین سال‌های 2013 تا 2017 با کم شدن شکاف بهره‌وری بین بخش‌های گوناگون اقتصادی، افزایش بهره‌وری ناشی از تخصیص مجدد نیروی کار کند شده است.
۹۶.۵ درصد بنگاه های کشور خرد هستند/ شبکه سازی راهکار حل مشکلات
۲ روز قبل / عیسی منصوری / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / بنگاه های کوچک و زود بازده / اشتغال
۹۶.۵ درصد بنگاه های کشور خرد هستند/ شبکه سازی راهکار حل مشکلات
معاون وزیر کار با بیان اینکه ۹۶.۵ درصد بنگاه‌ها خرد هستند، گفت: با توسعه شبکه سازی می‌توان به این بنگاه‌ها کمک کرد تا هم مشکل اندازه کوچک خود را مدیریت کنند و هم از فواید آن بهره مند شوند.
وضعیت عرضه مسکن در شمال و جنوب پایتخت
۳ روز قبل
وضعیت عرضه مسکن در شمال و جنوب پایتخت
مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران عنوان می‌کنند: حجم فایل‌های عرضه شده به بنگاه‌های املاک برای فروش همچنان در وضعیت نامناسب قرار دارد. نوسانات اخیر در بازار ارز و سرمایه و سرایت آن به بازار مسکن طی ماه‌های اخیر، بازار معاملات املاک در پایتخت را با تغییرات زیادی مواجه کرده است.
افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه شهدای ایران خودرو
۴ روز قبل / ایران خودرو / خودروسازان / صنعت خودرو
افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه شهدای ایران خودرو
مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، در آیین گشایش مدرسه ۱۲ کلاسه شهدای ایران خودرو گفت: ایران‌خودرو براساس تکالیف فراقانونی و فراماموریتی بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی، حمایت از تحصیل کودکان منطقه محروم سیستان و بلوچستان را در دستور کار قرار داد.
بنگاه‌های کوچک و متوسط محرک رشد فراگیر
۴ روز قبل
بنگاه‌های کوچک و متوسط محرک رشد فراگیر
سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه (OECD) در گزارشی با بررسی وضعیت شرکت‌های کوچک و متوسط 36 کشور، به تحلیل اشتغال این بنگاه‌ها و همچنین نیازها و مشکلات آنها پرداخته است. این سازمان بر لزوم اتخاذ سیاست‌های جدید برای استفاده از ظرفیت مشاغل کوچک و متنوع به‌عنوان محرک رشد فراگیر و پایدار تاکید دارد.
۴ روز قبل / کمیسیون اقتصادی مجلس
بررسی عملکرد بنگاه‌های اقتصادی وابسته به وزارت کار در کمیسیون اقتصادی
دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس از برگزاری نشست مشترک با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونان وی به منظور بررسی عملکرد بنگاه‌های اقتصادی وابسته به این وزارتخانه در جلسه کمیسیون اقتصادی خبر داد.
برندسازی طلای سرخ ایران از مسیر مثلث طلایی
۵ روز قبل / خام فروشی / ارزش افزوده / برند / صادرات غیر نفتی / زعفران
برندسازی طلای سرخ ایران از مسیر مثلث طلایی
تهران- ایرناپلاس- تلخ است دیدن این وضعیت که تولیدات خاص کشور، فله‌ای روانه چند کشور شده و در آنجا با برند و بسته‌بندی آنها صادرات مجدد شده و درآمدهای اصلی نصیب‌شان می‌شود. توقف صادرات فله‌ای این محصولات از جمله زعفران، به تعریف پروژه‌ای در سطح ملی با همکاری بنگاه‌های اقتصادی، مجلس و دولت برای برندسازی در بازارهای جهانی نیاز دارد.
آخرین آمار بازگشت ارز صادرکنندگان
۵ روز قبل / ارز صادراتی / بازرگانی / صادرات / کارت های بازرگانی
آخرین آمار بازگشت ارز صادرکنندگان
آخرین آمار بازگشت ارز صادرکنندگان اعلام شد. بر اساس اعلام مقامات دولتی۲۰۵۶ صادرکننده نسبت به رفع کامل تعهدات ارزی خود در سال‌های ۹۷ و ۹۸ اقدام کرده‌اند که میزان صادرات این گروه به ۲/ ۱۴ میلیارد یورو می‌رسد. در واقع از این مقدار رفع تعهد ارزی، ۹۲ درصد توسط بنگاه‌های تولیدی صورت گرفته است. نوشته آخرین آمار بازگشت ارز صادرکنندگان اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
معرفی صادرکنندگان خوش‌حساب و بدحساب
۵ روز قبل
معرفی صادرکنندگان خوش‌حساب و بدحساب
آخرین آمار بازگشت ارز صادرکنندگان اعلام شد. بر اساس اعلام مقامات دولتی2056 صادرکننده نسبت به رفع کامل تعهدات ارزی خود در سال‌های 97 و 98 اقدام کرده‌اند که میزان صادرات این گروه به 2/ 14 میلیارد یورو می‌رسد. در واقع از این مقدار رفع تعهد ارزی، 92 درصد توسط بنگاه‌های تولیدی صورت گرفته است.
۵ روز قبل
چالش نیروی انسانی توانمند در بنگاه‌های تولیدی
نمایندگان بخش خصوصی در نشست بیست و سوم کمیسیون «بهبود محیط کسب‌و‌کار و رفع موانع تولید» اتاق بازرگانی تهران ضمن بررسی مشکل تامین نیروی انسانی کارآمد برای بنگاه‌های تولیدی در شهرهای بزرگ، برگزاری دوره‌های کارآموزی پیش از جذب را در رفع این مساله موثر دانستند. در این نشست همچنین لایحه اصلاح مالیات‌های مستقیم نیز مطرح و مورد بحث و بررسی اعضای کمیسیون قرار گرفت.
قلک روزهای بحران
۵ روز قبل
قلک روزهای بحران
به دلیل تنوع ساختاری در اساسنامه شرکت‌ها، عملا نمی‌توان نسخه‌ای یکسان برای سهامداران حقوقی و مالکان اصلی بنگاه‌های اقتصادی نوشت. شرکت‌های تامین سرمایه، کارگزاری‌ها، سبدگردان‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و تمامی نهادهای مرتبط با بازار سرمایه، هر یک می‌توانند در شرایط مختلف کارکردها و خدمات گوناگونی برای بازار سرمایه به همراه داشته باشند. در همین راستا این نهادهای مالی ریسک‌های متنوعی نیز به بازار انتقال می‌دهند که در بعضی موارد، تضاد منافع و فعالیت، اقدامات مثبت و منفی یکدیگر را نیز خنثی می‌کنند.
مشتی که نمونه خروار است
۵ روز قبل / بودجه / دلار / دیوان محاسبات / قانون کار / کسب و کار
مشتی که نمونه خروار است
مشکلات کارگران هفت‌تپه نه اولین نمونه از یک چنین موارد است و نه آخرین مورد از یک چنین مشکلاتی است. این نمونه‌ای است که خروارها از آن را می‌توان در فضای کسب و کار و بنگاه‌های اقتصادی پیدا کرد.
تجربه موفقی در خصوصی‌سازی نداشتیم/ غفلت از توسعه بخش تعاون
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / محمد شریعتمداری / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / تعاونی / بخش خصوصی
تجربه موفقی در خصوصی‌سازی نداشتیم/ غفلت از توسعه بخش تعاون
وزیر کار گفت: با توجه به اینکه تجربه موفقی در خصوصی سازی نداشتیم، بهتر است به جای حرکت به سمت خصوصی‌سازی، بنگاه‌ها را به سمت اقتصاد مردمی سوق دهیم.
وصول ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مالیات معوقه دولت توسط سازمان بازرسی
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / دولت / سازمان بازرسی کل کشور / قوه قضاییه / مالیات / درویشیان / سازمان بازرسی / مالیات معوقه
وصول ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مالیات معوقه دولت توسط سازمان بازرسی
ایلنا: رئیس سازمان بازرسی کل کشور از وصول ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مالیات بنگاه‌ها و شرکت‌های بزرگ در ماه‌های اخیر و واریز آن به حساب سازمان امور مالیاتی کشور خبر د…
زنگ خطر بحران  
در بنگاه‌ها ی‌صنعتی
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / اقتصاد / تعطیلات / شاخص / صنعت / گمرک
زنگ خطر بحران در بنگاه‌ها ی‌صنعتی
نتایج جدید شاخص مدیران خرید نشان از بهبود نسبی شامخ اقتصاد، اما عقبگرد شامخ صنعت دارد. نتایج این پژوهش حکایت از این دارد که شاخص شامخ کل اقتصاد در مردادماه 1399 با 0.96 واحد بهبود نسبت به ماه قبل، 46.43 واحد رسیده است.
کاهش فعالیت‌های صنعتی در میانه تابستان
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
کاهش فعالیت‌های صنعتی در میانه تابستان
عدد شامخ بخش صنعت (06/ 48) در مردادماه از کاهش فعالیت‌های صنعتی در میانه تابستان حکایت دارد. بررسی‌ها نشان می‌دهد روند بازگشت به تولید که طی چهار ماه اخیر رخ داده بود در مردادماه متوقف و کاهشی شده است. افت فعالیت بنگاه‌های اقتصادی از یکسو به‌دلیل تعطیلات تابستانی برخی از بنگاه‌ها و بخشی دیگر ناشی از کاهش شدید تقاضا و فروش بوده که باعث شده شاخص نسبت به تیرماه (25/ 55) با کاهش شدید روبه‌رو شود. طبق ارزیابی‌ها بنگاه‌ها در مردادماه به شدت با مشکل کمبود نقدینگی مواجه شده‌اند و حتی بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی بزرگ را تا مرز تعطیلی پیش برده است.
بیانیه سازمان دارالقرآن در محکومیت اهانت به ساحت مقدس قرآن و پیامبر اسلام(ص)
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / پیامبر اکرم (ص)| رسول اکرم / سازمان دارالقرآن کریم / قرآن کریم
بیانیه سازمان دارالقرآن در محکومیت اهانت به ساحت مقدس قرآن و پیامبر اسلام(ص)
کوته‌نظران و کج‌اندیشان وابسته به بنگاه‌های رسانه‌ای صهیونیستی بدانند که اقدامات مذبوحانه‌شان، نمی‌تواند دامن پاک خاتم‌الانبیاء را آلوده سازد.
نقش طراحی نظام‌های انگیزشی و فرایندهای نظارتی در سطح خرد و کلان
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / رشد اقتصادی / شعر / نخبگان / انباشت سرمایه / برنامه ریزی
نقش طراحی نظام‌های انگیزشی و فرایندهای نظارتی در سطح خرد و کلان
در ادبیات مدیریت نیز اینگونه گفته می شود که وفاداری مشتری سرابی بیش نیست و چنانچه بنگاه‌ها به خواسته ها و نیازهای مشتریان و در واقع مطلوبیت مشتریان توجه کافی نداشته باشند مشتری به سادگی برند مورد نظر خویش را تعویض کرده و به سراغ سایرین خواهد رفت.
رابطه معکوس خصوصی سازی با ارتقاء رفاه اجتماعی و اقتصادی
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
رابطه معکوس خصوصی سازی با ارتقاء رفاه اجتماعی و اقتصادی
همدان - «خصوصی‌سازی هنگامی می‌تواند منجر به افزایش کارآیی بنگاه‌ها و مؤسسات دولتی شود که انتقال مالکیت و مدیریت را در پی داشته باشد نه اینکه مالکیت و مدیریت با بخش دولتی باشد و بخش خصوصی فقط در نقش رابط مالی ظاهر شود»؛ این جملات بخشی از یادداشت یحیی احمدی فعال رسانه‌ای برای بازار است که در ادامه می‌خوانید.
بنگاه‌های بوشهر از تسهیلات بسته صادرات غیرنفتی بهره‌مند می‌شوند
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
بنگاه‌های بوشهر از تسهیلات بسته صادرات غیرنفتی بهره‌مند می‌شوند
بوشهر- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: بنگاه‌های استان بوشهر از تسهیلات بسته صادرات غیرنفتی بهره‌مند می‌شوند.
ریسک بالا در نگاه کوتاه مدت به بورس
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
ریسک بالا در نگاه کوتاه مدت به بورس
پور ابراهیمی گفت: معاملات در بورس برگرفته از عملیات واقعی بنگاه‌ها است ومردم باید نگاه بلندمدت ۵ ساله یا ۱۰ ساله به بورس داشته باشند.
هدفگذاری دولت حمایت از بنگاههای اقتصادی است
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / استانی-اقتصادی / بنگاه‌های اقتصادی / جهش تولید
هدفگذاری دولت حمایت از بنگاههای اقتصادی است
معاون اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: باید از بنگاههای اقتصادی حمایت شود.
قالیباف ارتقا معیشت مردم خوزستان را پیگیری کند/ از ظرفیت نظارتی مجلس استفاده شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / جامعه مدرسین حوزه علمیه قم / مجلس خبرگان رهبری / آیت الله کعبی / قالیباف / اهواز / مجلس
قالیباف ارتقا معیشت مردم خوزستان را پیگیری کند/ از ظرفیت نظارتی مجلس استفاده شود
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امیدواریم رئیس مجلس در مسئله ارتقا معیشت مردم استان خوزستان و حمایت از بنگاه‌های اشتغال زودبازده پیگیری های لازم را داشته باشد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
۸۰ درصد ارزش بورس در اختیار ۲۵ درصد بنگاه‌ها است
یک استاد دانشگاه گفت: حدود ۸۰ درصد ارزش کل بورس در اختیار تنها ۲۵ درصد بنگاه‌ها بوده است، یعنی در قسمت عرضه سهام ۲۵ درصد بنگاه‌ها حدود ۸۰ درصد ارزش کل بورس را در اختیار دارند.به گزارش ایسنا، حسین صمصامی اظهار کرد: طبق معمول افرادی که مباحث مالی را دنبال می‌کنند صرفا بورس را به عنوان یک بازار درنظر می‌گیرند، در حالی که بورس یک تکه‌ای از اقتصاد است. آنچه در بازار بورس ایران اتفاق افتاده یک روند معقول و متعادلی را طی نکرده است.این استاد دانشگاه گفت: این بازار هیچ سنخیت و تناسبی با بخش واقعی اقتصاد و سرمایه‌گذاری داخلی بنگاه‌ها ندارد، چون دلیل اصلی آن به سفته‌بازی، دلالی، تبلیغات و مباحثی که در این زمینه مطرح شده مربوط می‌شود.وی افزود: شوربختانه تبلیغات زیادی در رابطه با بازار بورس شد مبنی بر اینکه …
وزرای تعاون و اقتصاد در کمیسیون‌های تخصصی مجلس حضور می‌یابند
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / مجلس شورای اسلامی / کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی / کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی
وزرای تعاون و اقتصاد در کمیسیون‌های تخصصی مجلس حضور می‌یابند
تهران- ایرنا- وزیرتعاون کار و رفاه اجتماعی به منظور بررسی عملکرد بنگاه‌های اقتصادی و وزیر امور اقتصادی و دارایی برای توضیح درباره آخرین وضعیت بیمه کشور در کمیسیون‌های تخصصی پاسخگوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواهند بود.
دست اندازهای سه دستگاه در مسیر واردات
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / ارز / بانک مرکزی / گمرک / نقدینگی / واردات
دست اندازهای سه دستگاه در مسیر واردات
گویا اراده‌ای برای حل چالش بین تجار با «وزارت صمت، بانک مرکزی و گمرک» وجود ندارد.؛ چراکه قوانین جاری، چالش‌های زیادی برای بنگاه‌ها در مواجهه با این سه دستگاه به وجود آورده است. فعالان اقتصادی می‌گویند عدم هماهنگی و نبود
افزایش محسوس عرضه آپارتمان‌های نوساز
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / آپارتمان مسکونی / آپارتمان‌های نوساز / بازار مسکن / معاملات مسکن
افزایش محسوس عرضه آپارتمان‌های نوساز
بررسی تازه‌ترین فایل‌های نزد بنگاه‌های ملکی در بازار مسکن که طی یک هفته اخیر در بازار مسکن عرضه شده‌اند حکایت از افزایش محسوس آپارتمان‌های نوساز عرضه شده برای فروش دارد. نوشته افزایش محسوس عرضه آپارتمان‌های نوساز اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران: اقدامات بانک صادرات در گشایش اعتبارات اسنادی داخلی، موجب امیدواری تولیدکنندگان شده است
در داخل کشور هم بنگاه‌های اقتصادی در سطحی خردتر از معاملات فرامرزی با یکدیگر معامله دارند که گشایش اعتبارات اسنادی داخلی می‌تواند اسباب انعقاد معاملات امن را در داخل کشور فراهم آورد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / بازار مسکن تهران / قیمت مسکن
قیمت های پرت در بازار مسکن/ جدول
دنیای اقتصاد نوشت: بررسی تازه‌ترین فایل‌های نزد بنگاه‌های ملکی در بازار مسکن که طی یک هفته اخیر در بازار مسکن عرضه شده‌اند حکایت از افزایش محسوس آپارتمان‌های نوساز عرضه شده برای فروش دارد.
دستور رئیس‌قوه قضائیه برای تعیین تکلیف واگذاری‌های مسئله‌دار
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / پالایشگاه کرمانشاه / دستگاه قضائی / ماشین سازی تبریز / تهران / اراک / سازمان بازرسی / قاضی سراج / قوه قضائیه / آیت الله رئیسی / قانون اساسی
دستور رئیس‌قوه قضائیه برای تعیین تکلیف واگذاری‌های مسئله‌دار
برخی واگذاری‌های پُرحاشیه و خسارت‌بار بنگاه‌های اقتصادی دولتی به بخش خصوصی طی سال‌های اخیر باعث شده است که قوه قضائیه با جدیت به این موضوع ورود کند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
بورس راه نجات اقتصاد است؟
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: سوددهی در بورس می‌تواند خیلی واقعی و شفاف باشد و نباید نگاه بدبینانه داشت. به اعتقاد من، سرمایه‌گذاری در بورس تنها راه نجات اقتصاد کشور و عبور از بحران‌هایی است که سال‌ها گریبان کشور را گرفته است.به گزارش اقتصاد۲۴، افزایش تدریجی شاخص‌های بورس که از ماه‌ها پیش و در سال ۹۸ آغاز شده بود باعث شد تا افراد زیادی که پیش از آن، هیچ سرمایه‌ای در این بازار نداشتند به امید درآمدزایی وارد این عرصه شوند. حال چند هفته‌ای است که بورس به جز چند روز اخیر وضعیت مناسب و اوضاع و احوال خوبی ندارد و بسیاری از مردم که روی به خرید سهام آورده بودند حال نگران آینده سرمایه خود هستند. پیش‌بینی می‌شود اگر روند بورس به مانند چند هفته پیش ادامه پیدا کند برخی با فروش سهام خود از این بازار …
رئیسی: هرجا فساد لانه کند نظام مقابله خواهد کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
رئیسی: هرجا فساد لانه کند نظام مقابله خواهد کرد
ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اینکه ذات حکومت اسلامی و نظام ما پاک و ضد‌فساد است، گفت: هر کجا فساد لانه کند، نظام با آن مقابله خواهد کرد و هیچ دستگاه و کارگزاری نمی‌تواند بپذیرد که فساد در جامعه و سیستم اداری باشد. رئیس قوه قضاییه تأکید کرد: در پرونده‌های مرتبط با واگذاری مسئله‌دار بنگاه‌های دولتی به بخش خصوصی فقط نباید برخورد با مدیران متخلف بنگاه‌ها مورد توجه باشد، بلکه نحوه واگذاری این واحدها توسط سازمان خصوصی‌سازی‌ نیز باید بررسی شود که آیا براساس ضوابط قانونی و صلاحیت افراد بوده …
بهترین مشاغل برای دورکاری
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
بهترین مشاغل برای دورکاری
شیکاگو: نتایج یک تحقیق در دانشگاه شیکاگوی آمریکا نشان می‌دهد، برخی مشاغل برای دورکاری در زمان شیوع کرونا با داشتن حتی دیپلم می‌تواند برای فرد درآمدزایی داشته باشد. به گزارش یورونیوز، صدر این فهرست از آنِ مدیر هماهنگی حمل‌ونقل تجاری و انبارداری است. کار برای بنگاه‌های املاک و مستغلات نیز درآمد مناسبی دارد. فروش تولیدات کارخانه‌ای، کار به‌صورت مأمور فروش بیمه، کارمندی کارگزاری سهام و سرانجام پیمانکاری امور خدماتی از دیگر مشاغل مناسب معرفی شده‌اند.
عملکرد چهارساله وام‌دهی به صنعت
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
عملکرد چهارساله وام‌دهی به صنعت
کارنامه تسهیلات‌دهی به بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط در دوره چهارساله رصد شد. ارزیابی‌های صورت گرفته نشان‌دهنده آن است که از سال 95 تا پایان تیر 99 در مجموع 972 هزار و 105 میلیارد ریال تسهیلات در قالب طرح رونق تولید به بنگاه‌های تولیدی تزریق شده است. در کنار طرح رونق تولید تسهیلات پرداختی در راستای طرح تولید و اشتغال (تبصره 18) که از ابتدای اسفند 97 در دستور کار متولیان این بخش قرار گرفت نیز نشان می‌دهد در اولین دوره پرداخت این نوع تسهیلات و تا پایان تیر سال 99 در مجموع‌ 52 هزار و 421 میلیارد ریال تسهیلات به منظور ایجاد تولید و اشتغال به متقاضیان پرداخت شده است.
بانک مرکزی: میانگین قیمت مسکن در تهران به ۲۳ میلیون تومان رسید
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
بانک مرکزی: میانگین قیمت مسکن در تهران به ۲۳ میلیون تومان رسید
بر اساس گزارش بانک مرکزی در مردادماه سال ۱۳۹۹، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۲۳۱.۱ میلیون ریال بوده است.
متوسط قیمت هر متر آپارتمان در تهران اعلام شد/ افزایش ۷۷.۴ درصدی قیمت
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
متوسط قیمت هر متر آپارتمان در تهران اعلام شد/ افزایش ۷۷.۴ درصدی قیمت
در مرداد امسال متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی تهران ۲۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷۷.۴ درصد افزایش دارد.
مسکن در تهران به متری 23 میلیون رسید / رشد 10 درصدی قیمت مسکن طی یک ماه
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / بازار مسکن / بانک مرکزی / قیمت مسکن / مسکن تهران
مسکن در تهران به متری 23 میلیون رسید / رشد 10 درصدی قیمت مسکن طی یک ماه
متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران در ماه مرداد ۲۳۱٫۱ میلیون ریال است که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل ۱۰٫۵ و ۷۷٫۴ درصد افزایش نشان می‌دهد. نوشته مسکن در تهران به متری 23 میلیون رسید / رشد 10 درصدی قیمت مسکن طی یک ماه اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
جذب تنها ۳۰ میلیارد تومان از سهمیه تسهیلات کرونایی در گلستان
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / استانی-اقتصادی / تسهیلات کرونایی / ابراهیم کریمی / کروناویروس
جذب تنها ۳۰ میلیارد تومان از سهمیه تسهیلات کرونایی در گلستان
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان گفت: ۵۴۷ میلیارد تومان تسهیلات برای بنگاه‌های اقتصادی آسیب‌دیده از کرونا در گلستان در نظر گرفته شد.
تداوم پرداخت وام کرونا/ بنگاه‌ها برای ثبت‌نام ۵ روز مهلت دارند
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / ویروس کرونا / واحد های تولیدی / کسب و کار / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
تداوم پرداخت وام کرونا/ بنگاه‌ها برای ثبت‌نام ۵ روز مهلت دارند
پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب‌دیده از کرونا ادامه دارد و صاحبان مشاغل بیمه شده تا ۱۵ شهریور و مشاغل فاقد بیمه تا پایان شهریور ماه مهلت دارند برای دریافت این وام در سامانه کارا ثبت‌نام کنند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / زیست محیطی / سرمایه گذاران / شکر / وزارت صنعت معدن و تجارت / وزارتخانه
رویداد
شاتا|مدیرکل دفتر امور طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت از طراحی سامانه احیای بنگاه‌های راکد برای مشارکت سرمایه‌گذاران جدید در طرح‌های بالای ۶۰ درصد خبر داد. علیرضا هادی،
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
طراحی سامانه احیای بنگاه‌های راکد
مدیرکل دفتر امور طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: در راستای افزایش بهره‌وری سرمایه، احیای واحدها و طرح‌های نیمه تمام و راکد، در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
بی‌توجهی به قطعه‌سازی سبب‌ افزایش قیمت خودرو می‌شود
سخنگوی انجمن سازندگان قطعه و مجموعه‌های خودرو با بیان اینکه دو حوزه بانکی و مالیاتی، صنعت قطعه‌ را دچار مشکلات فراوان کرده است، نسبت به تعطیلی بنگاه‌های تولیدی و در نتیجه آن افزایش بیکاری و افزایش قیمت خودرو در بازار، در صورت عدم رسیدگی عاجل هشدار داد.فرهاد به‌نیا در بیان مشکلات قطعه‌سازی در حوزه مالیاتی و بانکی اظهار کرد: به‌رغم صدور بخشنامه حمایت از تولید توسط رئیس قوه قضائیه، بانک‌ها حاضر به تمکین نیستند و همچنان با شرایط غیرقانونی، از تولیدکننده بهره تسهیلات دریافت می‌کنند. سخنگوی انجمن سازندگان قطعه و مجموعه‌های خودرو تاکید کرد: این پول از جیب قطعه‌سازها می‌رود؛ بنابراین تولیدکننده حمایت که نمی‌شود هیچ، بلکه ضرر هم می‌کند و در حقیقت فشاری دوسویه متحمل می‌شود؛ چراکه از سوی دیگر با عدم تخصیص …
طراحی سامانه احیای بنگاه‌های راکد برای مشارکت سرمایه‌گذاران جدید در طرح‌های بالای 60 درصد
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / وزارت صنعت / مشارکت / بهره‌وری / تجارت
طراحی سامانه احیای بنگاه‌های راکد برای مشارکت سرمایه‌گذاران جدید در طرح‌های بالای 60 درصد
مدیرکل دفتر امور طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: در راستای افزایش بهره‌وری سرمایه، احیاء واحدها و طرح‌های نیمه تمام و راکد، در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است.
خودرو دوباره گران می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۸
خودرو دوباره گران می‌شود؟
سخنگوی انجمن سازندگان قطعه و مجموعه‌های خودرو با بیان اینکه دو حوزه بانکی و مالیاتی، صنعت قطعه‌سازی را دچار مشکلات فراوان کرده است، نسبت به تعطیلی بنگاه‌های تولیدی و در نتیجه آن افزایش بیکاری و افزایش قیمت خودرو در بازار، در صورت عدم رسیدگی عاجل هشدار داد.
انجمن قطعه سازان: با ادامه مشکلات فعلی، احتمال افزایش قیمت خودرو وجود دارد
۱۳۹۹/۰۶/۰۸
انجمن قطعه سازان: با ادامه مشکلات فعلی، احتمال افزایش قیمت خودرو وجود دارد
سخنگوی انجمن سازندگان قطعه و مجموعه‌های خودرو با بیان اینکه دو حوزه بانکی و مالیاتی، صنعت قطعه‌سازی را دچار مشکلات فراوان کرده است، نسبت به تعطیلی بنگاه‌های تولیدی و در نتیجه آن افزایش بیکاری و افزایش قیمت خودرو در بازار، در صورت عدم رسیدگی عاجل هشدار داد.
احتمال افزایش قیمت خودرو درصورت بی توجهی به مشکلات قطعه سازان
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / قطعه‌سازی / سازمان امور مالیاتی / بانک مرکزی / تامین ارز قطعه‌سازان / خودروسازی
احتمال افزایش قیمت خودرو درصورت بی توجهی به مشکلات قطعه سازان
سخنگوی انجمن سازندگان قطعه و مجموعه‌های خودرو با بیان اینکه دو حوزه بانکی و مالیاتی، صنعت قطعه‌سازی را دچار مشکلات فراوان کرده است، نسبت به تعطیلی بنگاه‌های تولیدی و در نتیجه آن افزایش بیکاری و افزایش قیمت خودرو در بازار، در صورت عدم رسیدگی عاجل هشدار داد.
دولت‌ها باید در حمایت از بنگاه‌ها، انتظام‌گر باشند نه مداخله‌گر
۱۳۹۹/۰۶/۰۷
دولت‌ها باید در حمایت از بنگاه‌ها، انتظام‌گر باشند نه مداخله‌گر
اطهاری، اقتصاددان می‌گوید: باید پرده کرونا را از تحلیل‌های خود کنار بکشیم و برای سیاست‌های توسعه‌ای خود بیاندیشیم؛ توسعه با زیرساخت ممکن است نه با شعار.
رشد قیمت زمین در تهران
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / اینفوگرافیک / اینفوبازار / زمین مسکونی / خانه کلنگی / بازار مسکن / قیمت مسکن
رشد قیمت زمین در تهران
متوسط قیمت فروش هر متر مربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۲۵۵۱۰۹ هزار ریال با میانگین مساحت ١٨٦ مترمربع بوده که نسبت به فصل قبل ۲۲.۶ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۵۰.۴ درصد افزایش داشته ‌است.
تشدید گرانی مسکن با بعضی قوانین/ افزایش نظارت بر بنگاه‌های معاملات ملکی ضروری است
۱۳۹۹/۰۶/۰۷
تشدید گرانی مسکن با بعضی قوانین/ افزایش نظارت بر بنگاه‌های معاملات ملکی ضروری است
نماینده تربت حیدریه در مجلس از وجود برخی قوانین که تشدید کننده قیمت خانه است گلایه کرد و گفت: متاسفانه دولت توجهی به اسناد بالادستی مسکن ندارد ولی مجلس می‌کوشد نظارت جدی کرده و از قوه مجریه خواسته رصد جدی بر بنگاه‌های معاملات املاک داشته باشد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
با مجانی شدن برق بیش از ۳۰ میلیون نفر، آرزوی ۴۲ ساله محقق شد
رئیس‌جمهوری با بیان اینکه در اثر تحریم‌های گسترده و فشارهای بی‫سابقه در سال ۹۷، حدود ۵۰ میلیارد دلار از درآمد کشور کاسته شد، گفت: کسانی که به دولت نقدهای غیرمنصفانه وارد می‌کنند بهتر است بدانند که دولت در آن روزها در حالی کشور را اداره کرد که ۹۰۰ هزار میلیارد تومان از درآمدهای کشور کاهش یافت.حسن روحانی در جلسه هیئت دولت با بیان اینکه ما همیشه نیازمند فرهنگ عاشورا بوده‌ایم و امروز این نیاز بیش از گذشته احساس می‌شود، گفت: ملت ایران با مقاومت و ایستادگی برگرفته از فرهنگ عاشورایی و البته تحمل سختی‌ها، توانسته در مقابل توطئه‌های قدرت‌های بزرگ پیروز شود. وی با بیان اینکه با اعمال تحریم‌های حداکثری آمریکا علیه ایران معادل ۹۰۰ هزار میلیارد تومان درآمد کشور کاهش یافته است، اظهار کرد: ملت ایران با مقاومت …
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
برندگان بورس در مرداد منفی
در حالی گرم‌ترین ماه سال با افت 3/ 8 درصدی دماسنج اصلی بازار سهام به پایان رسید که با توجه به آمار اعلامی از تورم 5/ 3 درصدی مردادماه، میزان افت واقعی این نماگر 4/ 11 درصد برآورد می‌شود. هرچند در مرداد ماه دو‌سوم بازار همسو با شاخص کل حرکت کردند و سهامداران خود را متضرر کردند؛ اما اولین ماه قرمز سال 99 برای تمام سهامداران مایوس‌کننده نبود. شرکت‌هایی بودند که در این ماه توانستند جامه سبز به تن کنند و حتی با بازده سه رقمی همراه شوند. یافته‌های «دنیای‌اقتصاد» نشان می‌دهد 30 درصد از سهام معامله‌شده در دومین ماه تابستان مسیر عکس شاخص در پیش گرفته و با رشد قیمت همراه شدند. در این میان اما یک چهارم بنگاه‌های بورسی موفق به پوشش دادن تورم ماهانه و رشد بیش از 5/ 3 درصدی قیمت شدند. 24 سهم اما با وجود ثبت …
مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و توسعه کارآفرینی
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / توسعه ایران / توسعه اقتصادی / اشتغال زایی / منطقه ویژه اقتصادی
مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و توسعه کارآفرینی
تهران- ایرنا- مقایسه دو رویکرد اقتصاد کینزی و رویکرد قابلیت، پتانسیل‌های اقتصادی را برای توسعه کارآفرینی در بنگاه‌های اقتصادی به ویژه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در عین پذیرش اصل مالکیت خصوصـی، از طریق هدایت دولت تایید می‌کند.
صیانت دولت از بازار سرمایه
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
صیانت دولت از بازار سرمایه
دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت:بازار بورس می‌تواند یک مکان خوبی برای نگهداری پس‌اندازها و هم می‌تواند منبع خوبی برای تامین مالی بنگاه‌ها باشد.
گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه در چهار ماهه نخست سال 99 اعلام شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / ازدواج / بهزیستی / قرض الحسنه / کمیته امداد امام خمینی / توسعه ملی
گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه در چهار ماهه نخست سال 99 اعلام شد
گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه در چهار ماهه نخست سال جاری در بخش های مختلف اقتصادی، بنگاه‌های کوچک و متوسط، ضمانتنامه های صادره ریالی، قرض الحسنه اعطایی ازدواج و تهیه جهیزیه، اشتغالزایی و مشاغل خانگی مددجویان سازمان بهزیستی کل کشور، کمیته امداد امام خمینی (ره) و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صندوق توسعه ملی و طرح های حوزه اعتباری اعلام شد.
پرداخت بیش از ۲۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا در خراسان جنوبی
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / استانی-اقتصادی / بنگاه اقتصادی / کروناویروس
پرداخت بیش از ۲۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا در خراسان جنوبی
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی از پرداخت بیش از ۲۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های آسیب دیده از ویروس کرونا در استان خبر داد و گفت: این پرداختی‌ها توسط ۱۰ موسسه و بانک عامل در استان به ۲۶۹۱ نفر پرداخت شده است.
داستان باشگاهداری بی نتیجه و پادزهر تعاونی/ یادداشت: لزوم انقلاب دولت علیه فوتبال دولتی!
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / استقلال تهران / پرسپولیس تهران
داستان باشگاهداری بی نتیجه و پادزهر تعاونی/ یادداشت: لزوم انقلاب دولت علیه فوتبال دولتی!
با در نظر داشتن تکلیف دولت به واگذاری همه بنگاه‌های اقتصادی به بخش خصوصی تا پایان سال فرصت زیادی برای یافتن راه حلی برای این دو باشگاه باقی نمانده
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
خوب‌­ها و بدهای تسهیل کسب‌وکار
هرچند محیط کسب‌وکار بر عملکرد یا اداره بنگاه‌های اقتصادی موثر است، اما تقریبا خارج از کنترل مدیران بنگاه‌ها قرار دارد. بر این اساس، ارزیابی‌ جدید عملکرد دستگاه‌های اجرایی مرتبط با محیط کسب‌وکار نشان…
سومین اجلاس چابک‌سازی بنگاه‌های اقتصادی کشور برگزار شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / اقتصاد / بودجه / حقوق / دانشگاه الزهرا / فنی و مهندسی
سومین اجلاس چابک‌سازی بنگاه‌های اقتصادی کشور برگزار شد
سومین اجلاس چابک سازی بنگاه‌های اقتصادی کشور روز پنجشنبه 30 مرداد تهران از ساعت 9 صبح تا 16 بعداز ظهر در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه الزهرا با حضور جمعی از سخنرانان و استادان دانشگاه‌های کشور، صاحب‌نظران و کارشناسان عرصه مدیریت و اقتصاد و نیز منتخبانی از صاحبان کسب‌وکار و بنگاه‌های اقتصادی کشور با هدف شناسایی رهبران اقتصادی و تقدیر از آنان برگزار شد.
اقتصاد آمریکا به لطف ترامپ بحرانی است
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / دونالد ترامپ / ایالات متحده امریکا / نرخ بیکاری / اقتصاد امریکا / ویروس کرونا
اقتصاد آمریکا به لطف ترامپ بحرانی است
ترامپ سیاست‌های اقتصادی‌اش را طوری ترسیم می‌کند که گویی می‌خواهد به کمک ضعیف‌تر‌ها بیاید اما در حقیقت قوی‌ترها از این سیاست‌ها نفع می‌برند. مثلا سیاست کاهش مالیات ترامپ به نفع طبقه متوسط نبوده، امتیازهایی که در اختیار وال استریت قرار گرفت هیچ نفعی برای مین استریت (صاحبان مشاغل و بنگاه‌های کوچک) نداشته و آمار اعلام‌شده‌ اشتغال هرگز با نرخ واقعی بیکاری و سایر شاخص‌های بازار کار همخوانی نداشته است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
راه‌اندازی مجدد ۲۱ درصد واحدهای صنعتی غیرفعال در کشور
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: از مجموع واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور ۹۸۰۰ واحد غیرفعال هستند که این تعداد حدود ۲۱ درصد کل واحدهای تولیدی به بهره‌برداری رسیده است.به گزارش ایسنا، محسن صالحی‌نیا افزود: سال ۱۳۹۹ طبق برنامه‌ریزهای انجام ‌شده قرار است ۱۵۰۰ واحد تولیدی در کشور به چرخه تولید بازگردد و تاکنون توانسته‌ایم ۴۶۸ واحد تولیدی را احیاء کنیم که این واحدها زمینه اشتغال بیش از ۸۰۰۰ نفر را فراهم کرده است. وی درخصوص توسعه زیرساخت‫های صنعتی در کشور ادامه داد: امسال با توجه به محدودیت‌های داخلی به‌ویژه محدودیت در منابع عمرانی، برنامه‌های مبتنی بر اجرای طرح‌ها و اقدامات مشارکتی با هدف تامین زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی در دستور کار قرار گرفت. برنامه‌هایی که مقرر شد در …
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
اثر افزایش سقف سنی وام خانه‌اولی‌ها در بازار مسکن
با وجود رکود سنگین معاملاتی در پایتخت، با انتشار خبر افزایش سقف سنی خانه‌های مشمول تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم جست‫و‫جوی خانه اولی‌ها در بازار مسکن از سر گرفته شد.شورای پول و اعتبار در زمان تصویب صندوق پس‌انداز مسکن یکم، قدمت ساختمان‫های مشمول تسهیلات این صندوق را ۱۵ سال درنظر گرفته بود که این میزان از تاریخ صدور پروانه ساختمانی محاسبه می شود. به این ترتیب با توجه به اینکه فرایند ساخت و تجهیز کامل بسیاری از آپارتمان‌ها در تهران ۲ و بعضا تا ۳ سال به طول می‌انجامد، عملا امکان دریافت تسهیلات صندوق یکم که مختص خانه اولی‫ها تدارک دیده شده بود، برای خانه‌های با نهایتا ۱۲ یا ۱۳ سال سن سپری شده از زمان تکمیل وجود داشت.از طرفی به دنبال تغییرات قیمتی شدید مسکن در تهران و به دنبال آن دیگر شهرهای کشور …
جوانان اصلی ترین سرمایه‌گذاران بازار بورس
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / اشتغال / اشتغالزایی / بازار سرمایه / بازار بورس / فردین آقابزرگی / گفتگو بازار
جوانان اصلی ترین سرمایه‌گذاران بازار بورس
فردین آقابزرگی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بازار گفت: باتوجه به ماهیت خطرپذیر بودن بازار بورس جوانان اصلی‌ترین طیف تشکیل دهنده سرمایه گذاران این بازار هستند. آقابزرگی همچنین عنوان کرد این حضور فعال جوانان یعنی بازار سرمایه توانسته است در اشتغال‌زایی موفق عمل کند. جدا از این موضوع هدف نهایی بازار سرمایه تامین و تجهیز سرمایه برای فعالیت‌های توسعه‌ای بنگاه‌های اقتصادی است که این نیز موجب اشتغال‌زایی بیشتر در کشور می‌شود.
چتر بانک‌ رفاه بالای سر کارگران، بازنشستگان و مستمری‌بگیران
۱۳۹۹/۰۵/۳۱
چتر بانک‌ رفاه بالای سر کارگران، بازنشستگان و مستمری‌بگیران
دغدغه اصلی، همیشگی و نخست بانک رفاه کارگران به ویژه در حوزه اعتبارات و تسهیلات، بهبود معیشت جامعه بزرگ کارگران، بازنشستگان و البته مستمری بگیران است و تردیدی وجود ندارد که پرداخت تسهیلات و اعتبارات به بنگاه‌های اقتصادی و طرح‌های تولیدی یکی از حلقه‌های بنیادین حمایت این بانک از زنجیره تولید و اشتغال به شمار می‌رود.
هشدار مسئولان صنفی مشهد به بنگاه‌های املاک غیرمجاز
۱۳۹۹/۰۵/۳۱
هشدار مسئولان صنفی مشهد به بنگاه‌های املاک غیرمجاز
مسوولان اتاق اصناف مشهد در خصوص انجام معاملات ملکی در بنگاه‌های مشاوران معاملات املاک غیرمجاز و همچنین انعقاد قراردادهای دستی در بنگاه‌ها برای هر نوع معامله اعم از خرید و فروش، رهن و اجاره ملک هشدار دادند.
گره‌گشایی از اشتغال ۴۲ هزار نفر با ارائه تسهیلات کرونایی
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / کرونا / سید عباس صالحی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / دولت تدبیر و امید / لادن حیدری / معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / بهبود فضای کسب و کار / سهم اهالی فرهنگ در مهار کرونا
گره‌گشایی از اشتغال ۴۲ هزار نفر با ارائه تسهیلات کرونایی
تهران - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ثبت بیش از نوزده هزارو ۲۷۱ فقره پرونده کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای در سامانه کارا برای دریافت بالغ بر۵۹۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی خبر داد و گفت: با ارائه این تسهیلات گره از اشتغال ۴۲هزار نفر از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در بنگاه‌های بخش خصوصی گشوده خواهد شد.
کدام بخش‌ها از گسترش بازار بورس سود می‌برند؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / رونق تولید / ایران / نقدینگی / پرسش از خبر / دولت / تورم / سرمایه گذاری / بورس / بازار سرمایه
کدام بخش‌ها از گسترش بازار بورس سود می‌برند؟
تهران- ایرناپلاس- آمارها نشان می‌دهد رشد اخیر بازار سرمایه موجب شده بنگاه‌های تولیدی از این محل فقط در سه ماه اول امسال به میزان ۱۵.۹ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کنند. انتظار می‌رود این موضوع موجب رشد تولید ناخالص داخلی از محل افزایش تشکیل سرمایه ثابت شود.
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
واگذاری صدور مجوز کسب‌وکار به خانه صنعت‌و معدن
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: وزارت صمت در راستای تسهیل فضای کسب‌وکار، صدور مجوز در این خصوص را به خانه صنعت‌و معدن استان تهران واگذار کرد. یداله صادقی در مراسم تجلیل از برگزیدگان صنایع و معادن استان که با حضور فعالان این بخش و برخی از مسوولان استان در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد، افزود: البته در گذشته نیز صدور بخشی از مجوزهای کسب‌وکار بر عهده این تشکل بود که برای اثربخشی تصمیمات نیاز است دستورالعمل‌ها تغییر اساسی داشته باشند. وی تصریح کرد: اقداماتی برای اصلاح ضوابط اجازه افزایش تولید و استقرار کارخانه‌ها در شعاع ١٢٠ کیلومتر تدوین شده است و به توافق‌های مثبتی دست یافته‌ایم. صادقی اضافه کرد: در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نیز برای تخصیص تسهیلات به واحدها و بنگاه‌های …
آمادگی بورس برای تامین مالی بنگاه‌های بخش خصوصی
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / حسن قالیباف اصل / سازمان بورس و اوراق بهادار / بخش خصوصی / بازار سرمایه
آمادگی بورس برای تامین مالی بنگاه‌های بخش خصوصی
قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از آمادگی بازار سرمایه برای تامین مالی شرکت‌ها و بنگاه‌های بخش خصوصی خبر داد.
زمان ثبت نام تسهیلات کرونایی در یزد تمدید شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / تسهیلات بانکی / تسهیلات کرونا / اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد / بنگاه های اقتصادی / فریبا آیت اللهی
زمان ثبت نام تسهیلات کرونایی در یزد تمدید شد
یزد- مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد از رابطان بانک‌های عامل و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی خواستار تسهیل در پرداخت تسهیلات بنگاه‌های آسیب‌دیده کرونا در یزد شد و تمدید زمان ثبت نام را اعلام کرد.
بودجه ۱۷۰ میلیارد ریالی طرح کارورزی برای سالجاری /  بنگاه‌ها بطور متوسط ۲.۲ نفر کارورز جذب کردند
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / طرح کارورزی / اشتغال‌زایی / دانش آموختگان / بیکاری
بودجه ۱۷۰ میلیارد ریالی طرح کارورزی برای سالجاری / بنگاه‌ها بطور متوسط ۲.۲ نفر کارورز جذب کردند
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
سقف سنی منازل مشمول وام صندوق یکم افزایش یافت
مسعود ایزدی، مدیر حوزه ریاست بانک مسکن گفت: خوشبختانه به پیشنهاد بانک مسکن و بر اساس موافقت کمیسیون اعتباری بانک مرکزی سقف سنی واحدهای مسکونی مشمول تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم از ۱۵ به ۲۰ سال افزایش پیدا کرده است.مسعود ایزدی افزود: وام صندوق پس‫انداز مسکن یکم که از چند سال پیش شروع و سپرده گذاری در آن اتفاق افتاده برای زوجین می تواند در تهران ۱۶۰ میلیون تومان تسهیلات ایجاد کند.‬وی اظهار کرد: شورای پول و اعتبار در زمان تصویب این صندوق قدمت ساختمان ها را ۱۵ سال درنظر گرفته بود یعنی از زمان صدور جواز ساخت نباید بیش از ۱۵ سال از عمر ساختمان گذشته باشد.مدیر امور ارتباطات و حوزه ریاست بانک مسکن گفت: تقاضای مشتریان تسهیلات صندوق یکم طی این سال ها این بود که قدمت ساختمان از ۱۵ سال بیشتر شود.وی افزود: …
اجاره‌داری به سبک حرفه‌ای‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
اجاره‌داری به سبک حرفه‌ای‌ها
شبنم سیدمجیدی_روزنامه نگار نظام کنترل قیمت اجاره سال‌های طولانی است که به انحای مختلف در بسیاری از نقاط دنیا اجرا می‌شود و دولت‌ها برای افزایش سالانه اجاره‌بها، سقفی را تعیین می‌کنند. البته این قوانین در نتیجه افزایش ناعادلانه نرخ اجاره‌بها در شهرهای بزرگ به اجرا درآمده است. در ایران اما هیچ کنترل قیمتی در نظام اجاره‌داری وجود ندارد و تعیین اجاره‌بها و میزان افزایش سالانه آن به میزان زیادی بستگی به تورم و نظر صاحبان خانه‌ها و بنگاه‌های معاملات املاک دارد؛ بنگاه‌هایی که می‌توانند در تعیین نرخ اجاره …
افزایش سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / محمد حسین مقیسه / صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک / شرکت دانش بنیان
افزایش سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک
مقیسه، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک گفت: این صندوق با تغییر رویکرد خود در سال جاری از کمیت به کیفیت‌ محوری برای بنگاه‌های دانش‌بنیان و صادرات‌محور، ضمانت‌نامه صادر می‌کند.
صدور ضمانت‌نامه برای بنگاه‌های دانش‌بنیان و صادرات‌محور
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / شرکت های دانش بنیان / وزارت صنعت معدن و تجارت / صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک / محمد حسین مقیسه
صدور ضمانت‌نامه برای بنگاه‌های دانش‌بنیان و صادرات‌محور
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک از صدور ضمانت‌نامه برای بنگاه‌های دانش‌بنیان و صادرات‌محور خبر داد.
دعوت شریعتمداری از مسئولان برای پیوستن به پویش ملی شفافیت
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / محمد شریعتمداری / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی / شفافیت
دعوت شریعتمداری از مسئولان برای پیوستن به پویش ملی شفافیت
تهران- ایرنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دعوت از همه مردم، مدیران نهادهای دولتی، شرکت‌ها و بنگاه‌ها برای پیوستن به پویش «شفافیت»، گفت: «شفافیت»، فقط نورافکنی بر تاریکخانه‌ها و پستوهای فساد و تبانی نیست بلکه فضای نقد، گفت‌وگو و به کارگیری خرد جمعی در اداره امور جامعه را فراهم می‌کند.
از هپکو تا هفت‌تپه/ چرا خصوصی‌سازی با نارضایتی کارگران عجین شده است؟!
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / کارگران هپکو اراک / اصل 44 قانون‌ اساسی / خصوصی سازی واحدهای صنعتی / اعتراض به خصوصی‌سازی / اعتراضات کارگران هپکو / کارگران هفت‌تپه / اعتراضات کارگران هفت تپه
از هپکو تا هفت‌تپه/ چرا خصوصی‌سازی با نارضایتی کارگران عجین شده است؟!
ایلنا: وقتی اساس کار یعنی «توانمندسازیِ بنگاه‌های در معرض سقوط» توسط دولت به‌طور کامل نادیده گرفته شده است، وعده‌های مسئولان برای پرداخت دو یا سه ماه حقوق کارگران یا…
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •