چهارشنبه, ۹ مهر, ۱۳۹۹ / 30 September, 2020
بیمه مرکزی
۲ ساعت قبل
اتصال صنعت بیمه به سامانه «شاهکار»
بیمه مرکزی بخشنامه الزام استفاده از سامانه شاهکار برای صدور بیمه‌نامه شخص ثالث و حوادث راننده را به شرکت‌های بیمه ابلاغ کرد. به گزارش «ایرنا» به نقل از اداره‌کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات و مدیرکل نظارت فنی بر بیمه‌های غیرزندگی با ابلاغ بخشنامه‌ای به شرکت‌های بیمه بر لزوم استفاده از وب سرویس «شاهکار» (شبکه احراز هویت کاربران ارتباطی) تاکید کردند.
افتتاح ساختمان شهید سردار سلیمانی بیمه ما با حضور رییس کل بیمه مرکزی و مدیرعامل بانک ملت
۱۳ ساعت قبل
افتتاح ساختمان شهید سردار سلیمانی بیمه ما با حضور رییس کل بیمه مرکزی و مدیرعامل بانک ملت
دکتر بیگدلی با ابراز خرسندی از افزایش سهم از بازار شرکت بیمه ما از ۱.۳۳ به ۱.۷ درصد، اضافه کرد: این شرکت عملکرد بسیار خوبی را در تمامی شاخص ها ثبت کرده است اما انتظار بانک ملت به عنوان سهامدار عمده از این شرکت، به مراتب بالاتر است.
سقف خرید سهام بورس برای صنعت بیمه بیشتر شد
۳۸ ساعت قبل / بورس / بازار بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / اخبار بورس / بازار / بازار سرمایه / بازار سهام / سهام / سرمایه گذاری / بیمه
سقف خرید سهام بورس برای صنعت بیمه بیشتر شد
بر اساس مصوبه جدید شورای عالی بیمه، سقف خرید سهام از بازار سرمایه برای شرکت‌ها و موسسات بیمه‌ای افزایش می‌یابد.
رئیس کل بیمه مرکزی:پیوند صنعت بیمه و بازارهای سرمایه ای مستحکم تر خواهد شد
۲ روز قبل
رئیس کل بیمه مرکزی:پیوند صنعت بیمه و بازارهای سرمایه ای مستحکم تر خواهد شد
دکتر سلیمانی از حق طبیعی مردم ایران برای زندگی مطمئن، ایمن و توام با آرامش سخن گفت و افزود: راه اندازی قطار همگانی سازی بیمه های زندگی و تامین آتیه از روش های موثر ایجاد فضایی اطمینان بخش برای جامعه است که باید ریل گذاری آن توسط صنعت بیمه ادامه یابد.
۲ مصوبه برای حضور پر رنگ‌تر صنعت بیمه در بازار سرمایه
۳ روز قبل
۲ مصوبه برای حضور پر رنگ‌تر صنعت بیمه در بازار سرمایه
سلیمانی، رییس کل بیمه مرکزی از انتشار اوراق بهادار بیمه اتکایی در بازار سرمایه خبر داد.
افزایش ۲۰ درصدی سقف خرید سهام شرکت‌های بورسی از سوی بیمه‌گران
۳ روز قبل / بازار سرمایه / غلامرضا سلیمانی / بیمه مرکزی
افزایش ۲۰ درصدی سقف خرید سهام شرکت‌های بورسی از سوی بیمه‌گران
رئیس کل بیمه مرکزی گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی بیمه، به شرکت‌ها و مؤسسات بیمه‌ای اجازه داده می‌شود تا ۲۰ درصد بیشتر از سقف پیش بینی شده قبلی برای خرید سهام از بازار سرمایه اقدام کنند.
انتشار اوراق بیمه در بورس تا پایان مهر ماه
۳ روز قبل / بیمه مرکزی / بازار سرمایه / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا
انتشار اوراق بیمه در بورس تا پایان مهر ماه
سلیمانی گفت: اوراق بیمه ای به تصویب بیمه مرکزی رسیده است و تا پایان مهر با تایید سازمان بورس و هیئت عامل سازمان بیمه ای در بازار سرمایه عرضه خواهد شد.
۵ روز قبل
رییس کل بیمه مرکزی:بیمه ایران پشتوانه صنعت بیمه کشور است
رییس شورای عالی بیمه از چابک سازی، هوشمندسازی و نوگرایی در طراحی محصولات به عنوان مولفه های اصلی توسعه ای در صنعت بیمه یاد کرد و افزود: پایین آوردن ضریب خسارت و افزایش سرمایه و همچنین سطح توانگری مالی سه ماموریت اساسی هیات مدیره شرکت های بیمه ای به شمار می رود.
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
بیمه هوشمند اجرایی شود
وزیر اقتصاد گفت: انتظار می‌رود با پیشبرد بیمه هوشمند، هر فرد با در اختیار داشتن یک کارت هوشمند، بتواند بیمه‌نامه متناسب با شرایط شغلی و زندگی خود را انتخاب و از مزایای آن بهره‌مند شود. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، فرهاد دژپسند در مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه مرکزی گفت: انتظار می‌رود با پیشبرد بیمه هوشمند، هر فرد با در اختیار داشتن یک کارت هوشمند بدون نیاز به ارتباط چهره به چهره، بتواند بیمه‌نامه متناسب با شرایط شغلی و زندگی خود را انتخاب و از مزایای آن بهره‌مند شود.
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
صنعت بیمه از ظرفیت های کم نظیری برای تحقق جهش اقتصادی برخوردار است
رئیس کل بیمه مرکزی با تشریح آخرین عملکرد صنعت بیمه کشور بر ضرورت تجمیع آمار بیمه های مرتبط پایه و محصولات صنعت بیمه تاکید کرد و اظهار داشت: وضعیت بیمه در منطقه رضایت بخش است و با جمع آوری و تدوین بیمه نامه های صادره در کشور قطعا آمار بیمه شدگان در کشور از شرایط مطلوب تری بهره مند خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
اظهارات وزیر اقتصاد در مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه مرکزی
اظهارات وزیر اقتصاد در مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه مرکزی: انتظار می رود در صنعت بیمه، پیشبرد بیمه هوشمند در اولویت باشد و به گونه ای عمل شود که هر فرد با در اختیار داشتن یک کارت هوشمند از انواع خدمات بیمه ای شرکت ها، اطلاعات کامل و دقیقی بدست آورد و بدون نیاز به ارتباط چهره به چهره، از طریق همان کارت، بتواند بیمه نامه متناسب با شرایط شغلی و زندگی خود را انتخاب و از مزایای آن بهره مند گردد/ صنعت بیمه با احساس مسئولیت در دوران همه گیری کرونا، برای حمایت از کسب و کارها با طراحی «بیمه نامه تعطیلی کسب و کار به دلیل اپیدمی و پاندمی» اقدام خوبی انجام داده است، به نحوی که کسب و کارها می توانند خود را از 500 هزار تومان تا ۱۲ میلیون تومان درآمد در روز برای حداکثر یک دوره شصت روزه، بیمه کنند/ با توجه به …
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
تصویب صورت‌های مالی سال 1398 بیمه سینا در مجمع عمومی
مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده صاحبان سهام بیمه سینا با تصویب صورت‌های مالی سال 1398 و تقسیم 20 ریال سود به ازای هرسهم به کار خود پایان داد.مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت بیمه سینا (سهامی عام) با حضور 77 درصد صاحبان سهام، حسابرس و بازرس قانونی، نماینده بیمه مرکزی، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار (به‌صورت ارتباط آنلاین)، اعضای هیئت ‌مدیره و رضا جعفری مدیرعامل شرکت بیمه سینا ساعت 10 صبح روز یک‌شنبه 30 شهریور 1399 در شعبه شهید بهشتی بیمه سینا برگزار شد.در این مجمع، هیئت رئیسه مجمع متشکل از آقای دکتر محمد اسکندری مدیرعامل هلدینگ مالی سینا به عنوان رئیس مجمع، آقای شهریار و خانم مشهدی به عنوان ناظران مجمع و خانم کتایون هدایت‌پور به عنوان منشی جلسه در جایگاه حاضر شدند.در ابتدای …
پرداخت خسارات حوادث طبیعی با تاسیس صندوق بیمه همگانی
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / غلامرضا سلیمانی / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / وزارت اقتصاد و امور دارایی / شورای عالی بیمه
پرداخت خسارات حوادث طبیعی با تاسیس صندوق بیمه همگانی
تهران - ایرنا - غلامرضا سلیمانی گفت: تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی، پشتوانه محکمی برای دولت و مردم خواهد بود و در آینده نزدیک با آغاز فعالیت این صندوق، دغدغه‌های مختلف در حوزه چگونگی تامین منابع برای پرداخت خسارات ناشی از حوادث طبیعی، برطرف خواهد شد.
تائید صلاحیت همسر متهم امنیتی توسط بیمه مرکزی مایه تعجب است
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / بیمه مرکزی / بیمه البرز / امین احمدیان
تائید صلاحیت همسر متهم امنیتی توسط بیمه مرکزی مایه تعجب است
یک مقام مسئول با ابراز تعجب از تائید صلاحیت همسر متهم امنیتی برای عضویت در هیات مدیره بیمه البرز از سوی بیمه مرکزی گفت: تائید صلاحیت وی احتمالا با فشار وزارتخانه مربوطه انجام شده است.
بیمه البرز ۷۰ درصد سود خود را بین سهامداران تقسیم کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / بیمه البرز / سهام / محسن پورکیانی
بیمه البرز ۷۰ درصد سود خود را بین سهامداران تقسیم کرد
مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه البرز با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و جمعی از سهامداران این شرکت و نمایندگان نهادهای نظارتی از بیمه مرکزی،‌سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان حسابرسی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی روز دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ برگزار شد.
کنایه دلاوری به همتی؛ از بیمه مرکزی تا بانک مرکزی!
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / اقتصاد / گرانی / تورم / نرخ تورم / عبدالناصر همتی
کنایه دلاوری به همتی؛ از بیمه مرکزی تا بانک مرکزی!
آقای همتی وقتی رئیس بیمه مرکزی بودند، تند تند در برنامه حاضر می‌شدند ولی الان حاضر به حضور در برنامه نیستند.
در حراست وزارت کار چه می‌گذرد؟ /همسر محکوم امنیتی عضو هیات مدیره بیمه البرز شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / امین احمدیان / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / بیمه البرز / بیمه مرکزی
در حراست وزارت کار چه می‌گذرد؟ /همسر محکوم امنیتی عضو هیات مدیره بیمه البرز شد
امین احمدیان، همسر بهاره هدایت ، متهم امنیتی فتنه ۸۸ و آبان ۹۸ در حالی به ترکیب هیات مدیره بیمه البرز راه یافته که مشخص نیست چگونه از کانال نظارتی حراست وزارت کار عبور کرده است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
حل اختلاف نمایندگان شرکت‌های بیمه با سازمان تامین اجتماعی
بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران از برطرف شدن اختلاف میان نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه با سازمان تامین اجتماعی در خصوص هزینه‌های بیمه، پس از اصلاح ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی خبر داد.
سازمان تامین اجتماعی دیگر مبلغ بیمه پیمانکاری دریافت نمی‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
سازمان تامین اجتماعی دیگر مبلغ بیمه پیمانکاری دریافت نمی‌کند
با پیگیری‌های بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مشکل ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی نمایندگان بیمه برطرف شد.
بیمه سرمد، شرکت خوارزمی و بانک صادرات متهمان قرارداد ملک کالج/ سازمان بازرسی کل کشور به دنبال مدیران متخلف (فیلم)
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / تخلفات بیمه سرمد / بیمه سرمد / تخلفات بیمه ای
بیمه سرمد، شرکت خوارزمی و بانک صادرات متهمان قرارداد ملک کالج/ سازمان بازرسی کل کشور به دنبال مدیران متخلف (فیلم)
شرکت خوارزمی قراردادی با شرکتی گمنام منعتقد کرده و پیش از اجرای قرارداد کل پول را به پیمانکار پرداخت کرده است. وضعیت شرکتی که پول را گرفته مشخص نیست و حالا سازمان بازرسی کل کشور و بیمه مرکزی به دنبال مدیرانی هستند که این قرارداد پر شائبه را امضا کردند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
اصلاح ماده ۳۸ قانون تامین اجتماعی برای نمایندگان بیمه
براساس پیگیری های صورت گرفته از سوی بیمه مرکزی و سندیکای بیمه گران ایران مسئله ماده ۳۸ نمایندگان بیمه برطرف شد به این معنا که دیگر از طرف سازمان تامین اجتماعی مبلغ بیمه پیمانکاری از نمایندگان دریافت نمی شود.
تلاش برای جبران افت قیمت خودرو در زمان تصادف
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
تلاش برای جبران افت قیمت خودرو در زمان تصادف
سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی از تلاش برای اصلاح قانون بیمه و جبران خسارت افت قیمت خودرو در زمان تصادف، خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
کسب رتبه یک توانگری بیمه نوین برای چهارمین سال متوالی
طبق  اعلام بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بیمه نوین برای  چهارمین سال پیاپی، رتبه یک توانگری مالی را کسب کرد. با توجه به پیاده‌سازی مدیریت صحیح ریسک و عملیات بیمه گری مناسب، نسبت توانگری مالی این شرکت  ۱۱۴ درصد و در سطح یک توسط بیمه مرکزی ج.ا.ایران تایید شده است.بر اساس این گزارش، شرکت‌های بیمه در اجرای مقررات مصوب شورای عالی بیمه (آیین‌نامه شماره ۶۹) موظفند توانگری مالی خود را پس از حسابرسی صورت‌های مالی سالانه، محاسبه و همراه اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی به بیمه مرکزی ارسال کنند. بیمه مرکزی سپس این گزارش را بررسی و نظر خود را درباره توانگری مالی اعلام می‌کند. شرکت‌هایی که در سطح «یک» توانگری قرار دارند، از توانایی کافی برای ایفای تعهدات خود در مقابل بیمه‌گذاران و صاحبان حقوق آنها برخوردارند. بیمه …
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
واکسن بیمه‌ای بخش اشتغال و کسب‌و‌کار ناشی از ویروس کرونا طراحی شد
رئیس‌کل بیمه مرکزی گفت: صنعت بیمه کشور با طراحی محصول جدید، ریسک‌های ناشی از توقف کسب‌و‌کارهای ناشی از اپیدمی را پوشش داده و به نوعی زیان‌های بخش اشتغال و کسب‌و‌کار را جبران می‌کند. به گزارش «ایبِنا» رئیس‌کل بیمه مرکزی در آیین رونمایی از بیمه‌نامه «توقف کسب‌و‌کار ناشی از اپیدمی و پاندمی» با بیان این مطلب گفت: ماهیت بیمه‌ها در دنیا، شناسایی ریسک‌ها و مدیریت آنهاست و از این طریق باعث ایجاد آرامش و اطمینان در سطح جامعه می‌شوند.
پرداخت ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به واحدهای بیمارستانی
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
پرداخت ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به واحدهای بیمارستانی
سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی گفت: از ۲۰ اسفند ۹۸ تا ۳۱ مرداد ۹۹، مبلغ ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به واحدهای بیمارستانی پرداخت شده است.
پاداش  ۵ سال در جا زدن!/ جایزه ویژه هیات مدیره بیمه معلم برای کاری که انجام نشد (فیلم)
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
پاداش ۵ سال در جا زدن!/ جایزه ویژه هیات مدیره بیمه معلم برای کاری که انجام نشد (فیلم)
خلاصه تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بیمه معلم برای سال مالی منتهی ۹۷ نشان می‌دهد، پاداش هیات مدیره این شرکت ۹۰۳ میلیون ریال تعیین شده است. صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه برای سال مالی منتهی ۹۸ نیز نشان می‌دهد که مجمع پاداش ۳ میلیارد ریال را برای هیات مدیره این شرکت در نظر گرفته است. این در حالی است که سطح توانگری بیمه معلم در پنجمین سال متوالی هیچگونه تغییری نکرده و بیمه مرکزی نیز به این موضوع بی‌تفاوت است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / پوشش / جامعه / زیست محیطی / محیط زیست / معاون
تمرکز بر 4 محصول در بازار ۳۲ بیمه‌ای
رییس کل بیمه مرکزی از عرضه ۳۲ محصول بیمه‌ای در کشور خبر داد و گفت: متاسفانه بخش اعظم جامعه محصولات بیمه کشور را تنها در رشته بیمه شخص ثالث و ۳ یا ۴ محصول دیگر خلاصه می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
وجود ۳۲ محصول مختلف بیمه‌ای
رئیس‌کل بیمه مرکزی از عرضه ۳۲ محصول بیمه‌ای در کشور خبر داد و گفت: متاسفانه بخش اعظم جامعه محصولات بیمه کشور را تنها در رشته بیمه شخص‌ثالث و ۳ یا ۴ محصول دیگر خلاصه می‌کنند.
تحقق دولت الکترونیک ضامن توسعه اقتصادی و رضایت عمومی
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / غلامرضا سلیمانی / کرونا / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / شورای عالی بیمه
تحقق دولت الکترونیک ضامن توسعه اقتصادی و رضایت عمومی
تهران - ایرنا - رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد: چنانچه نهادها و سازمان‌ها برای تحقق دولت الکترونیک تمامی توان خود را به کار گیرند، مسیر توسعه اقتصادی و ضریب رضایت عمومی افزایش خواهد یافت.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
رئیس کل بیمه مرکزی:رفتار اقتصادی پس از کرونا تغییر خواهد کرد
دکتر سلیمانی با اشاره به تخصیص کد یکتا برای سه رشته بیمه ای ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک رشته های دیگر بیمه ای نیز با اختصاص کد یکتا به مخاطبان خود در هدایت و کنترل بازار، موفق تر عمل کنند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
رئیس کل بیمه مرکزی:باید در بسته بندی محصولات بیمه‌ای متناسب با محیط زیست طرح نو ایجاد کنیم
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست، پیروی از استانداردهای تخصصی را درراستای کاهش ریسک های بیمه‌ای و کاهش تلفات ارزیابی کرد و افزود: صنعت بیمه این قابلیت را دارد که پیش از وقوع حوادث، ریسک های موجود را با کمک بیمه گذاران مهار و برطرف کند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
مهر تایید بیمه مرکزی بر سطح یک توانگری مالی تجارت‌نو
نسبت توانگری مالی بیمه تجارت‌نو برای سال ۹۹ با رقم معادل ۱۵۰ درصد (سطح یک)، مورد تایید بیمه مرکزی قرارگرفت. در متن ابلاغی بیمه مرکزی آمده است:  در راستای اجرای(ماده ۶) آیین نامه نحوه محاسبه و نظارت بر توانگری مالی موسسات بیمه، حسب بررسی های به عمل آمده بر اساس اطلاعات صورت های مالی سال ۹۸پس از اعمال تعدیلات وفق محاسبات موجود، نسبت توانگری مالی آن شرکت برای سال ۹۹ معادل ۱۵۰ درصد (سطح یک )، مورد تایید است.گفتنی است؛ از مهم ترین ملاک‌ها برای انتخاب یک شرکت بیمه ای، سطح  توانگری مالی آن شرکت است. درواقع توانگری مالی حکایت از میزان توان مالی شرکت در ایفای تعهدات مالی دارد. هرچه این توان مالی بیشتر باشد، شرکت در جایگاه بهتری قرار خواهد گرفت. توانگری مالی شرکت‌های بیمه‌ای در ایران دارای ۵ سطح است که …
سرمایه‌گذاری‌های استارتاپی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / صندوق نوآوری و شکوفایی / استارتاپ / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران
سرمایه‌گذاری‌های استارتاپی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند
تهران - ایرنا - مدیر ارزیابی سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: برای کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها و طرح‌های فناورانه، قراردادی با بیمه مرکزی منعقد شد که بر اساس آن سرمایه‌گذاری‌های استارتاپی زیر پوشش بیمه قرار می‌گیرند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
رونمایی از دستاوردهای شرکت بیمه کارآفرین
مراسم رونمایی از دو دستاورد شرکت بیمه کارآفرین با حضور غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و هیات عامل، سید محمد کریمی دبیر سندیکای بیمه‌گران، اعضا هیات‌مدیره، مدیرعامل و هیات‌عامل، مدیران ستادی، مصادف با گرامیداشت هفته دولت و روز کارمند در ساختمان مرکزی شرکت بیمه کارآفرین برگزار شد.
عملکرد بیمه مرکزی در سال ۹۸ و ۹۹/ ضریب نفوذ بیمه ۲/۴درصد
۱۳۹۹/۰۶/۰۹
عملکرد بیمه مرکزی در سال ۹۸ و ۹۹/ ضریب نفوذ بیمه ۲/۴درصد
کمیته اطلاع رسانی وزرات امور اقتصادی و دارایی طی گزارشی، اهم عملکرد بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران را منتشر کرد.
بیمه سایبری تا پایان سال ۹۹ اجرا می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
بیمه سایبری تا پایان سال ۹۹ اجرا می‌شود
سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی، از اجرایی شدن بیمه سایبری تا پایان سال خبر داد.
بیمه سایبری اجرایی می‌شود/تدوین آیین نامه در دست بررسی
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / بیمه مرکزی / بیمه / امنیت سایبری / غلامرضا سلیمانی
بیمه سایبری اجرایی می‌شود/تدوین آیین نامه در دست بررسی
رئیس کل بیمه مرکزی، از اجرایی شدن بیمه سایبری تا پایان سال خبر داد.
ساده‌سازی فرآیند عرضه محصولات بیمه‌ای یک ضرورت است
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / غلامرضا سلیمانی / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / شورای عالی بیمه
ساده‌سازی فرآیند عرضه محصولات بیمه‌ای یک ضرورت است
تهران - ایرنا - رئیس کل بانک مرکزی گفت: ایجاد تحول بنیادین در صنعت بیمه در گرو تعامل بیشتر شبکه فروش با شرکت‌های بیمه و تلاش برای ایجاد جذابیت‌ در طراحی محصولات صنعت بیمه است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
اخبار
رییس کل بیمه مرکزی ضمن رونمایی از سامانه‌های یکپارچه نظارت و بیمه حمل و نقل و آتش‌سوزی گفت: عملیاتی شدن صدور کد یکتا…
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
مستندنگاری صنعت بیمه از عوامل توسعه است
رییس کل بیمه مرکزی با قدردانی از تلاش های صورت گرفته برای تاسیس نخستین استودیوی خبر بیمه مرکزی از همکاران خود خواست تا با تقویت تعاملات رسانه ای و ارتباط تنگاتنگ با مدیران صنعت بیمه در ارتقای سطح توسعه آن مشارکت کنند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
از دو سامانه نظارتی بیمه مرکزی رونمایی شد
دکتر سلیمانی از سال ۹۹ به عنوان سال تکمیل فرایند هوشمندسازی صنعت بیمه و الکترونیکی شدن محصولات این صنعت یاد کرد و افزود: بعد از اجباری شدن دریافت کد یکتا برای سه رشته بیمه شخص ثالث، آتش سوزی و حمل و نقل برای اجباری شدن کد یکتا برای تمامی رشته های بیمه ای اقدام خواهد شد.
صنعت بیمه با کد یکتا کاهش فساد را دنبال می کند
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / غلامرضا سلیمانی / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / فساد
صنعت بیمه با کد یکتا کاهش فساد را دنبال می کند
تهران - ایرنا - رییس کل بیمه مرکزی ضمن رونمایی از سامانه‌های یکپارچه نظارت و بیمه حمل و نقل و آتش‌سوزی گفت: عملیاتی شدن صدور کد یکتا علاوه بر تسهیل امر بیمه‌گری، به کاهش فساد اقتصادی نیز منتهی خواهد شد.
صنعت بیمه به کمک مقابله با قاچاق کالا آمد
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
صنعت بیمه به کمک مقابله با قاچاق کالا آمد
سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی با آغاز به کار سامانه یکپارچه نظارت بر بیمه‌های حمل و نقل و آتش سوزی صنعت بیمه به کمک مقابله با قاچاق کالا آمد.
بیمه مرکزی مسئول تعیین ظرفیت نگهداری ریسک‌ها شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / بیمه مرکزی
بیمه مرکزی مسئول تعیین ظرفیت نگهداری ریسک‌ها شد
ضوابط قبولی ریسک اتکایی در موسسات بیمه اتکایی توسط بیمه مرکزی تعیین و ابلاغ خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
سطح یک توانگری مالی بیمه آسیا  تایید شد
بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سطح یک توانگری مالی سال بیمه آسیا در سال ۱۳۹۹ را تایید کرد. سطح یک توانگری مالی بیمه آسیا در سال ۱۳۹۹ با نسبت ۱۲۰ درصد تایید شد.بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اجرای ماده 6 آیین نامه نحوه محاسبه و نظارت بر توانگری مالی موسسات بیمه (شماره 69) و براساس صورت‫های مالی سال۱۳۹۸، سطح یک توانگری مالی سال ۱۳۹۹ را مورد تاییدقرار داده است.در این گزارش آمده است، با تدابیر مدیریت ارشد شرکت و تلاش و همت مدیران، کارشناسان و شبکه فروش فنی و کارآمد بیمه آسیا در تحقق طرح های جدید بیمه‫ای، تداوم نظارت‫ها و کنترل‫های دقیق، اقدام به افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید دارایی‫ها، توسعه بیمه های زندگی، تقویت شبکه فروش، ارتقای کیفی سرمایه انسانی، اصلاح ترکیب پرتفوی  و سرمایه گذاری های بهینه، …
کرونا مشمول تعریف بیماری‌های خاص نمی شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / حسن رضا عباسیان فر / بیمه مرکزی / بیماری کرونا
کرونا مشمول تعریف بیماری‌های خاص نمی شود
عباسیان فر، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و امور فنی بیمه مرکزی ایران گفت: کرونا بیماری خاص نیست چرا که ۹۰ درصد افراد مبتلا به این بیماری درمان و به زندگی عادی و طبیعی خود ادامه می دهند.
بیمه مرکزی توانگری شرکت بیمه دی را سطح یک اعلام کرد
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
بیمه مرکزی توانگری شرکت بیمه دی را سطح یک اعلام کرد
بیمه مرکزی ج.ا.ایران طی نامه ای با ابلاغ تأییدیه محاسبات نسبت توانگری مالی شرکت بیمه دی برای سال مالی ٩٩، توانگری مالی این شرکت را سطح یک با نسبت ٢٠٨ درصد، که عالی ترین سطح توانگری شرکت های بیمه ای است، اعلام کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
افزایش سرمایه‌ سال 99 بیمه کوثر
افزایش سرمایه 84 درصدی بیمه کوثر از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها در مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت بیمه کوثر به تصویب رسید.مجمع به‌صورت برخط و باحضور امیر هوشنگ جنگی، رئیس مجمع؛ یاسر علیدادی و حسن جعفری، ناظران مجمع؛ مصطفی مقصودی، منشی مجمع؛ مجید مشعلچی فیروزآبادی، مدیرعامل شرکت و بازرس قانونی شرکت و نمایندگان سازمان بورس و اوراق‌بهادار و بیمه مرکزی و نیز جمعی از سهام‌داران برگزار شد.مدیرعامل شرکت بیمه کوثر از تحقق سود هزارو300میلیارد تومانی در بخش سرمایه‌گذاری خبر داد و تصریح‌کرد: امید است تا پایان سال در این بخش شاهد هزار و 600 میلیارد تومان سود سرمایه‌گذاری‌ها باشیم و ارزش پرتفوی بورسی شرکت به بیش از 10 هزارمیلیارد تومان برسد.مجید مشعلچی فیروزآبادی با بیان اینکه در آینده نزدیک …
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
این توانگری فراتر از یک است
بیمه مرکزی ج.ا.ایران طی نامه ای با ابلاغ تاییدیه محاسبات نسبت توانگری مالی شرکت بیمه دی برای سال مالی ٩٩، توانگری مالی این شرکت را سطح یک با نسبت ٢٠٨ درصد، که عالی ترین سطح توانگری شرکت های بیمه ای است، اعلام کرد.این در حالی است که شرکت بیمه دی علاوه بر اجرای قرارداد درمان ایثارگران کشور برای سومین سال متوالی، توانسته است در سال های اخیر با رشدی متناسب، سهم خود را به طور چشم گیری در تمامی رشته های بیمه ای ارتقا دهد، به گونه ای که در بین شرکت های خصوصی صنعت، رتبه سوم در جذب حق بیمه را کسب کند.این دستاورد ارزشمند بر اساس یک برنامه ریزی بلند مدت شکل گرفته است که از مهم ترین آن ها  می توان به رعایت اصول بیمه گری در انتخاب ریسک، بازنگری در قراردادهای اتکایی و واگذاری، تاکید بر وصول به موقع حق بیمه …
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
بیمه‌های تکمیلی،همه هزینه درمان بیماران کرونایی را پرداخت می‌کنند
رئیس کل بیمه مرکزی، گفت: شرکت‌های بیمه مکلف شدند، همه هزینه‌های درمان بیماران کرونایی که بیمه تکمیلی دارند را پرداخت کنند.
صدور بیمه ویژه برای بیماران کرونایی
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / ویروس کرونا در ایران / غلامرضا سلیمانی
صدور بیمه ویژه برای بیماران کرونایی
رئیس کل بیمه مرکزی، از صدور بیمه ویژه با سقف تعهدات متفاوت برای درمان بیماران کرونایی خبر داد.
دریافت حق بیمه کمتر با رعایت استانداردهای لازم
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / غلامرضا سلیمانی / بیمه مرکزی / صنعت بیمه
دریافت حق بیمه کمتر با رعایت استانداردهای لازم
سلیمانی، رییس کل بیمه مرکزی گفت: اگر مجموعه‌های بزرگ اقتصادی قبل از اقدام به بیمه کردن، استانداردهای لازم را رعایت کنند می‌توانند با نرخ و حق بیمه کمتری مجموعه خود را بیمه کنند.
آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک شرکت‌های بیمه اعلام شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / بیمه مرکزی / صنعت بیمه / شرکت های بیمه
آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک شرکت‌های بیمه اعلام شد
بیمه مرکزی آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک و قبولی اتکایی شرکت‌های بیمه را بر مبنای اطلاعات آخرین صورت‌های مالی مصوب تا روز بیست و یکم مردادماه اعلام کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز / کالای قاچاق
ستاد مبارزه با قاچاق: کالای قاچاق امکان استفاده از خدمات بیمه‌ای ندارد 
به گزارش مهر به نقل از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، حمیدرضا دهقانی‌نیا در گفتگویی رادیویی گفت: بر اساس تعاملات بین بیمه مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت از این پس کالایی که به صورت غیر رسمی و بدون پرداخت حقوق ورودی وارد کشور شود امکان استفاده از خدمات بیمه‌ای ندارد و این مسأله باعث بالا رفتن خطرپذیری قاچاق می‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
تقسیم سود ۷۰ ریالی به ازای هر سهم و افزایش سرمایه ۷۵ درصدی
مجمع عمومی عادی سالانه و همچنین مجمع فوق العاده بیمه نوین صبح روز چهارشنبه ۱۵ مردادماه برای بررسی و تصویب صورت­‌های مالی سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ با حضور ۵۱.۲۴درصد سهام داران برگزار و  با تصویب مجمع به ازای هر سهم ۷۰ ریال سود نقدی تقسیم خواهد شد.در این مجمع، ابتدا نصراله طهماسبی، رئیس هیئت مدیره بیمه نوین به‌ عنوان رئیس جلسه، معصومه ملاصالحی و همایون باقری طادی؛ به عنوان ناظران جلسه و همچنین شقایق دیلمی پور، مدیر امورمالی بیمه نوین به عنوان منشی جلسه توسط حاضران انتخاب شدند. نرگس پولادی نیز به عنوان نماینده حسابرس مستقل و بازرس قانونی موسسه حسابرسی رایمند و همکاران و نمایندگان بیمه مرکزی ج.ا.ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار در این جلسه حاضر بودند. هم زمان با مجمع عمومی عادی سالانه شرکت، …
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
آغاز جشنواره ملی صنعت بیمه
جشنواره ملی فیلم، عکس و پوستر صنعت بیمه با همکاری بیمه مرکزی و بیمه کوثر با رونمایی از پوستر این جشنواره آغاز به‌کار کرد.مراسم رونمایی از پوستر این جشنواره با حضور رئیس‌کل بیمه مرکزی، دبیر سندیکای بیمه‌گران، جمعی از هنرمندان، معاونان بیمه مرکزی و بیمه کوثر برگزار شد. رئیس‌کل بیمه مرکزی در این مراسم با بیان اینکه رسالت مشترک هنر و صنعت بیمه، کاهش دغدغه‌های مردم است، گفت: بهره‌گیری از زبان هنر در بیان مفاهیم هنری می‌تواند آحاد جامعه را با ظرفیت‌های صنعت بیمه بیش از پیش آشنا کند و همانگونه که رسالت هنر کاهش دغدغه‌های مردم است، صنعت بیمه نیز این قابلیت را دارد که میزان نگرانی‌های جامعه را به‌شکل محسوسی کاهش دهد. غلامرضا سلیمانی با قدردانی از ابتکار شرکت بیمه کوثر برای برپایی این جشنواره و حضور اعضای …
بازاریابان آنلاین شرکت‌های بیمه به شفافیت ملزم شدند
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / جرایم سایبری / امنیت سایبری / شفافیت
بازاریابان آنلاین شرکت‌های بیمه به شفافیت ملزم شدند
تهران - ایرنا - مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه ای با ابلاغ بخشنامه‌ای به شرکت های بیمه، بر لزوم رعایت ضوابط همکاری عرضه‌کنندگان محصولات بیمه‌ای با بازاریابان برخط (آنلاین) تاکید کرد.
واکنش اوکراین به سخنان رئیس بیمه مرکزی
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
واکنش اوکراین به سخنان رئیس بیمه مرکزی
معاون وزیر خارجه اوکراین در واکنش به صحبت‌های رئیس کل بیمه مرکزی درباره مسأله پرداخت خسارت به هواپیمای اوکراینی، گفت ایران مسؤولیت پرداخت غرامت را برعهده دارد.
اوکراین: مسئولیت پرداخت غرامت با ایران است
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / ایران / سقوط هواپیمای اوکراینی / خسارت
اوکراین: مسئولیت پرداخت غرامت با ایران است
معاون وزیر خارجه اوکراین در واکنش به اظهارات رئیس کل بیمه مرکزی ایران مدعی شده که کی‌یف ایران را مسئول پرداخت خسارت هواپیمای سانحه دیده اوکراین می‌داند.
صندوق بیمه بلاهای بزرگ در انتظار تصمیم آخر
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
صندوق بیمه بلاهای بزرگ در انتظار تصمیم آخر
رئیس‌کل بیمه مرکزی می‌گوید: تصمیم‌گیری درباره لایحه تشکیل صندوق بیمه حوادث همگانی مراحل آخر را می‌گذراند و به احتمال زیاد ابهام شورای نگهبان با مصوبه جدید کمیسیون اقتصادی مجلس و بیمه مرکزی برطرف خواهد شد تا این صندوق ایجاد شود. به‌گزارش همشهری، چندین سال است که تاسیس صندوق بیمه حوادث همگانی در بن‌بست قانونگذاری قرار گرفته و چندین‌بار شورای نگهبان لایحه پیشنهادی دولت و مصوبه مجلس را رد کرده است. غلامرضا سلیمانی، رئیس‌کل بیمه مرکزی در پاسخ به سؤال خبرنگار ما که آیا این لایحه سرانجام از بن‌بست قانونی …
رئیس‌کل بیمه مرکزی: از تمامی ابزارهای نظارتی در مسیر رشد صنعت بیمه استفاده می کنیم/ نمره قبولی را از مردم و رسانه ها می خواهم
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
رئیس‌کل بیمه مرکزی: از تمامی ابزارهای نظارتی در مسیر رشد صنعت بیمه استفاده می کنیم/ نمره قبولی را از مردم و رسانه ها می خواهم
رییس کل بیمه مرکزی، ایجاد جذابیت در بسته های پیشنهادی شرکت های بیمه را از عوامل جذب حداکثری بیمه گذاران ارزیابی کرد و گفت: اگر شرکت های بیمه ای با استفاده از اندیشه های خلاق و نیروهای مبتکر خود بسته های بیمه ای متناسب با نیاز روز مردم را طراحی و در بستر دیجیتال عرضه کنند، تحول بزرگی در حوزه افزایش ضریب نفوذ بیمه رخ خواهد داد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
رییس کل بیمه مرکزی:صندوق تامین خسارت های بدنی به عنوان نهادی قوی با مدیریت علمی در کنار ارکان صنعت بیمه ایفای نقش می کند
صندوق تامین خسارت های بدنی در حوزه فرهنگ سازی و ایجاد بستر پوشش بیمه‌ای برای موتورسیکلت‌ها، ماشین‌آلات کشاورزی و سایر وسایل نقلیه فاقد بیمه نامه نیز در چندین مرحله بسیار موثر عمل کرده است به گونه ای که باعث ایجاد پوشش بیمه‌ای برای ۲.۶۰۰ موتور سیکلت، ۱۳۰.۰۰۰ ماشین آلات کشاورزی و ۱.۷۰۰ خودروی کارگاهی شده است.
رئیس کل بیمه مرکزی: هواپیمای سانحه‌دیده اوکراینی تحت پوشش بیمه‌های اروپایی بود
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / هواپیمای اوکراینی / بیمه مرکزی
رئیس کل بیمه مرکزی: هواپیمای سانحه‌دیده اوکراینی تحت پوشش بیمه‌های اروپایی بود
رئیس کل بیمه مرکزی درباره پرداخت خسارت به هواپیمای اوکراینی گفت: این هواپیما توسط شرکت‌های بیمه‌ای در اوکراین و اتکایی اروپایی تحت پوشش قرار گرفته بود و شرکت‌های ایرانی ارتباطی با این موضوع ندارند.
دادن سهام به جای وجه خسارت صحت ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / محمود حق وردی لو / بازار سهام / بیمه مرکزی
دادن سهام به جای وجه خسارت صحت ندارد
حق وردی لو، مدیرکل نظارت مالی بیمه مرکزی گفت: خبر دادن سهام از سوی شرکت های بیمه به جای وجه خسارت به هیچ وجه صحت ندارد چون غیر قانونی است.
سرانه ۷۱۰ هزار تومانی بیمه در ایران
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / غلامرضا سلیمانی / بیمه مرکزی / صنعت بیمه
سرانه ۷۱۰ هزار تومانی بیمه در ایران
سلیمانی، رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه سرانه حق بیمه در ایران ۷۱۰ هزار تومان است، گفت: این رقم برای میانگین کشورهای پیشرفته ۸۱۸ دلار است و ما فاصله زیادی با این رقم داریم.
پرداخت هزینه کرونا به دارندگان بیمه تکمیلی
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
پرداخت هزینه کرونا به دارندگان بیمه تکمیلی
طبق اعلام رئیس کل بیمه مرکزی کسانی که بیمه درمان تکمیلی دارند در صورت ابتلا به کرونا می توانند هزینه‌های پزشکی خود را دریافت کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •