چهارشنبه, ۸ بهمن, ۱۳۹۹ / 27 January, 2021
تاثیرات اقتصادی کرونا
هواپیما‌های ایرانی بیشترین زیان را دیده‌اند
۱۳۹۹/۱۰/۳۰ / ضرر اقتصادی / ایرلاین ها / تاثیرات اقتصادی کرونا
هواپیما‌های ایرانی بیشترین زیان را دیده‌اند
رئیس هیات مدیره انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: بسیاری از ایرلاین‌های ایرانی به سختی سرپا مانده‌اند و اگر پرواز‌ها با همه این سختی‌ها انجام می‌شود، نشانه سوددهی آن‌ها نیست، بلکه انجام مسئولیت اجتماعی ایرلاین‌هاست.
کرونا و چالش رفاه بازنشستگان
۱۳۹۹/۱۰/۱۴ / بازنشستگان / صندوق بازنشستگی / دولت / کرونا / تاثیرات اقتصادی کرونا / جامعه
کرونا و چالش رفاه بازنشستگان
حجت میرزایی استادیار اقتصاد، دانشگاه علامه طباطبایی گفت: ما با واقعیت‌های تلخی مواجهیم. اولین واقعیت این است که هم مستمری پرداختی بازنشستگان تکافوی هزینه‌های آن‌ها را نمی‌دهد و هم اینکه به صورت مستمر با تورم‌های دو رقمی که گاهی تا ۳۵ درصد رسیده، قدرت خرید آن‌ها کاهش پیدا کرده و معمولا ترمیم‌هایی که در گذشته انجام شده هم نتوانسته این کاهش قدرت خرید ناشی از تورم را جبران کند.
کرونا متقاضیان بیمه بیکاری را افزایش داد
۱۳۹۹/۱۰/۱۱ / بیمه بیکاری / کروناویروس / تاثیرات اقتصادی کرونا
کرونا متقاضیان بیمه بیکاری را افزایش داد
به گفته مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی تا اسفند ۱۳۹۸ جمعا ۲۲۶ هزار متقاضی بیمه بیکاری در حال دریافت مقرری بودند، اما با گسترش ویروس کرونا و آسیب دیدن بسیاری از مشاغل که موجب تعطیل یا نیمه تعطیلی آنها، عدم تمدید قرارداد‌های کار و تعدیل نیرو‌های کار شد آمار بیکاران رو به تزاید رفت.
۲۰۲۱؛ سال رکود کرونا، رونق اقتصاد تغییر سیاست‌ها و دیگر هیچ…
۱۳۹۹/۱۰/۱۱ / تاثیرات اقتصادی کرونا / کروناویروس / سال2020 / رکود اقتصادی / اقتصاد جهانی
۲۰۲۱؛ سال رکود کرونا، رونق اقتصاد تغییر سیاست‌ها و دیگر هیچ…
تصاویر آخرالزمانی که از خیابان‌های خالی از جمعیت شهر‌های جهان منتشر می‌شد، تنها بیانگر ترس و هراس بابت جان انسان‌ها نبود. این تصاویر بیانگر خوابیدن چرخ‌های اقتصادی در سراسر جهان، البته به استثنای چین، در سال ۲۰۲۰ بود. قرنطینه‌ها، مردم را نه تنها افسرده کرد که جیب آن‌ها را روز به روز خالی‌تر و کمربند‌های آنان را سفت‌تر کرد. اما این یعنی سال آینده هم باید به این ادبار ادامه دهیم؟
اقتصاد ۲۰۲۱ چین و امارات
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / چین / اقتصاد جهانی / امارات متحده عربی / تاثیرات اقتصادی کرونا
اقتصاد ۲۰۲۱ چین و امارات
اقتصاد دبی وضعیت خوبی را در سال ۲۰۲۰ سپری نکرد. طبق گزارش بلومبرگ این قطب اقتصادی خاورمیانه به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۰ تا ۲/ ۶ درصد کوچک شد. البته پیش‌بینی می‌شود که اقتصاد این منطقه در سال ۲۰۲۱ رشدی ۴ درصدی داشته باشد. برآورد‌های جدید نشان می‌دهند که تولید ناخالص داخلی دبی ۸/ ۱۰ درصد در نیمه اول سال افت کرده است.
موفقیت استارتاپ‌های خاورمیانه در بحران کرونا
۱۳۹۹/۱۰/۰۴ / استارت آپ ها / خاورمیانه / تاثیرات اقتصادی کرونا / کووید 19
موفقیت استارتاپ‌های خاورمیانه در بحران کرونا
آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهد از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا ماه اکتبر حدود ۸۰۳میلیون دلار در زمینه استارتاپ‌های منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) سرمایه‌گذاری انجام شده که این رقم معادل کل سرمایه‌گذاری انجام شده در سال ۲۰۱۹ است.
رکود اقتصاد اروپا، روی موج کرونا
۱۳۹۹/۱۰/۰۴ / کووید 19 / کرونا / تاثیرات اقتصادی کرونا / اروپا
رکود اقتصاد اروپا، روی موج کرونا
بخش‌های مختلف اقتصادی اروپا در یک سال گذشته تحت‌تأثیر بحران کرونا قرار گرفته‌اند. بیشترین رکود در بخش خدمات مسکن و غذا بود که نسبت به دوران پیش از همه‌گیری ۴۰ درصد افزایش نشان داد. ساخت‌وساز با حدود ۲۵ درصد رشد در رتبه بعدی قرار دارد. براین اساس، تولید انرژی ازجمله آب، برق و گاز کمترین آسیب را از همه‌گیری کرونا متحمل شده است.
چه آینده‌ای برای دورکاری وجود دارد؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / دورکاری کارمندان / کسب و کار / تاثیرات اقتصادی کرونا / مشاغل
چه آینده‌ای برای دورکاری وجود دارد؟
مدیران پیش‌بینی می‌کنند مشاغل خود را با نوعی مدل ترکیبی، با کارمندانی که از راه دور در طول هفته کار را انجام می‌دهند طراحی کنند. جی پی مورگان درحال‌حاضر برنامه‌ای برای ۶۰۹۵۰ کارمند خود در نظر گرفته است که بسته به نوع شغل، یک یا دو هفته در ماه یا دو روز در هفته از خانه کار کنند. درحال‌حاضر، فقط سهم کمی از نیروی کار در اقتصاد‌های پیشرفته- به‌طور معمول بین ۵ تا ۷ درصد- به‌طور منظم از خانه کار می‌کند.
مقایسه زیان ۱۰ اقتصاد بزرگ جهان از کرونا
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / تاثیرات اقتصادی کرونا / کووید 19 / کروناویروس / اقتصاد جهانی
مقایسه زیان ۱۰ اقتصاد بزرگ جهان از کرونا
اکنون حدود یک سال است که کرونا تمامی نقاط جهان را درگیر کرده و تاثیر زیاد خود را روی کسب و کار‌ها و فعالیت‌های اقتصادی نشان داده است. مدل سنجی صورت گرفته نشان می‌دهد که تمامی اقتصاد‌های بزرگ از شیوع کرونا متحمل خسارات جدی شده اند.
اضافه شدن ۲۵ میلیون نفر به تعداد فقرا
۱۳۹۹/۰۹/۲۷ / فقر / تاثیرات اقتصادی کرونا / بیکاری
اضافه شدن ۲۵ میلیون نفر به تعداد فقرا
شیوع ویروس کرونا ۸۱ میلیون نفر را در آسیا و اقیانوسیه بیکار کرد و به تعداد فقرای این منطقه ۲۵ میلیون نفر افزود.
جزییات ثبت نام جدید وام کرونا
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / وام کرونا / کسب و کار / تاثیرات اقتصادی کرونا
جزییات ثبت نام جدید وام کرونا
متقاضیان واجد شرایط، مدیران باشگاه‌ها و موسسان مجموعه‌های ورزشی مجازند تا پایان دی ماه جاری برای دریافت وام کرونا در سامانه کارا ثبت نام و از تسهیلات پیش بینی شده استفاده کنند.
اقتصاد جهان در بدترین وضعیت یک دهه اخیر
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / اقتصاد جهانی / تاثیرات اقتصادی کرونا
اقتصاد جهان در بدترین وضعیت یک دهه اخیر
بنابر اعلام آنکتاد، حجم تجارت جهانی در مقایسه با سال قبل ۲۲ درصد کاهش پیدا کرده است. بخش خدمات بیش از سایر بخش‌های اقتصادی در جهان از شیوع کرونا آسیب دیده و در بین قسمت‌های مختلف بخش خدمات، گردشگری بدترین وضعیت را تجربه کرده است.
تخریب کرونایی اقتصاد ایران
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / اقتصاد ایران / مرکز آمار / تاثیرات اقتصادی کرونا
تخریب کرونایی اقتصاد ایران
شاغلان بخش خدمات که تا پیش از کرونا نیمی از کل شاغلان کشور را در دست داشتند، در معرض مخاطرات بیشتری قرار دارند. بر اساس گزارش‌های مرکز آمار تا تابستان سال گذشته حدود ۱۲ میلیون نفر از کل شاغلان کشور در این بخش بودند که در بدبینانه‌ترین سناریو تا بهار حدود ۱.۵ میلیون نفر از آن‌ها بیکار شدند. با ادامه‌دار شدن روند تعطیلی‌ها در کشور، انتظار بر این است که تعداد بیکاران این بخش بیشتر نیز شود.
کرونا و بر باد‌رفتن رویا‌های سلمان
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / محمد بن سلمان / ولیعهد عربستان / عربستان سعودی / تاثیرات اقتصادی کرونا
کرونا و بر باد‌رفتن رویا‌های سلمان
سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی که یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های اصلاحات اقتصادی مد‌نظر محمد بن‌سلمان بود، در یک سال اخیر و به دلیل شیوع کرونا چندان محقق نشده و به گفته مقام‌های این کشور آنها انتظار دارند این روند از ابتدای سال ۲۰۲۱ روندی صعودی داشته باشد.
تاثیر محدودیت‌های جدید بر کسب و کار‌ها
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / تاثیرات اقتصادی کرونا / کسب و کار / کسادی کسب و کارها / مراکز خرید
تاثیر محدودیت‌های جدید بر کسب و کار‌ها
‌ روزبه که بوتیک لباس مردانه دارد می‌گوید: «بیشتر کسانی که در پاساژ مغازه داری می‌کنند، نمی‌توانند تا ۶ عصر از پس هزینه‌های خود بر بیایند و مالک‌ها هم هیچکدام کنار نمی‌آیند. هیچ مالکی در شرایط کرونایی نه کرایه کم کرده نه چیزی. نرخ تورم آنقدر بالاست که کسی کنار نمی‌آید. اگر کل روز می‌بستند به مالک می‌گفتیم آقا تعطیل است نمی‌توانیم از پس خرج بربیایم. اما اینجوری اوضاع برای ما بدتر شده است.»
بیم و امید در اقتصاد آمریکا
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / اقتصاد آمریکا / تاثیرات اقتصادی کرونا / انتخابات آمریکا / اقتصاد جهانی
بیم و امید در اقتصاد آمریکا
ایالات‌متحده هنوز به‌طور ماهانه به چندصد میلیارد دلار از بسته‌های محرک اقتصادی نیاز دارد تا اقتصاد خود را در زمانی که شیوع کرونا ادامه دارد و موجب خفگی رشد مشاغل و کسب‌و‌کار‌ها شده است، ترمیم کند.
هفت استراتژی رهبری بحران
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / کسب و کار / رهبری / تاثیرات اقتصادی کرونا / سازمان
هفت استراتژی رهبری بحران
مهم‌ترین چیزی که رهبران باید به‌خاطر داشته باشند این است که سازماندهی مجدد تنها مربوط به اعداد و ارقام نیست- بلکه در مورد انسان‌ها نیز هست. دوستان و همکاران ممکن است شغل خود را از دست بدهند. وظیفه شما این است که با انصاف و دلسوزانه با آن‌ها برخورد کنید و نیروی کاری که باقی می‌ماند شما را بر مبنای چگونگی اداره این وضعیت قضاوت خواهد کرد.
چشم‌انداز کسب‌و‌کار‌ها از پنجره مصرف
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / کسب و کار / تاثیرات اقتصادی کرونا / اقتصاد / مصرف کنندگان
چشم‌انداز کسب‌و‌کار‌ها از پنجره مصرف
در مواجهه با همه‌گیری کووید - ۱۹ از بهار ۲۰۲۰، صنایع مصرف‌کننده با هدف عرضه کالا‌ها یا خدماتی با ارزش بیشتر، هم به‌عنوان کسب‌و‌کار‌های مستقل و هم در قالب مشارکت بین شرکتی، بسیج شده‌اند. با وجود این، این صنایع در معرض عمیق‌ترین آسیب‌پذیری‌ها هم قرار دارند. به‌عنوان مثال، عدم توازن بالا در عرضه و تقاضا، موجب ایجاد ضرر‌های بالایی برای برخی تولیدکنندگان به‌ویژه در حوزه کشاورزی شده است.
بازار داغ مبلمان لوکس همزمان با رکود اقتصادی
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / فروش مبل / تاثیرات اقتصادی کرونا / اقتصاد
بازار داغ مبلمان لوکس همزمان با رکود اقتصادی
به پاساژ شماره ۳ بازار مبل ایران می‌رویم. می‌توان از پشت شیشه‌هایی که فروشگاه‌ها را دیوار کرده‌اند داخل آن‌ها را دید؛ خبری از مشتری نیست. انواع مبل و میز با سلیقه‌های عالی کنار هم چیده شده‌اند، اما خریداری از بین آن‌ها رد نمی‌شود، تنها فروشندگان، هرکدام گوشه‌ای روی یکی از مبل‌ها نشسته‌اند و صفحه گوشی را بالا و پایین می‌کنند. اما این تنها ظاهر ماجراست.
استعفای بزرگان بازار گردشگری
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / صنعت گردشگری / هتلداران / تاثیرات اقتصادی کرونا
استعفای بزرگان بازار گردشگری
استعفا و خروج بزرگان از بازار گردشگری منجر به ورود غیرحرفه‌ای‌ها به این عرصه می‌شود و این امر بر کیفیت محصولات و ارائه خدمات در دوران پساکرونا در بازار گردشگری ایران آسیب وارد می‌کند. دولت و بخش خصوصی باید با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات موجود و مشارکت تمامی بخش‌ها و نهاد‌های مرتبط از تمامی موارد آسیب‌زا به این بازار در آینده جلوگیری کنند.
بلایی که کرونا سر میلیاردر‌ها آورد
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / میلیاردرها / تاثیرات اقتصادی کرونا
بلایی که کرونا سر میلیاردر‌ها آورد
از زمان شیوع کرونا حدود ۱.۷ درصد جمعیت میلیاردر‌های جهان با کاهش شدید ثروت خود مواجه شده اند و ۰.۳ درصد آن‌ها نیز دیگر بین میلیاردر‌ها قرار ندارند.
کرونا چندنفر را در ایران بیکار کرد؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / بیکاری / تاثیرات اقتصادی کرونا / وزارت کار
کرونا چندنفر را در ایران بیکار کرد؟
معاون اشتغال وزارت کار از بیکاری حدود یک و نیم میلیون نفر در کشور به علت کرونا خبر داد.
خسارت ۱۱۸ هزار میلیارد ریالی کرونا به گردشگری
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / علی اضغر مونسان / وزیر میراث فرهنگی / گردشگری / تاثیرات اقتصادی کرونا
خسارت ۱۱۸ هزار میلیارد ریالی کرونا به گردشگری
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: آمار نشانگر این موضوع است که شیوع بیماری کرونا در کشور تاکنون خسارت‌های زیادی را به کسب وکار‌های حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی وارد کرده است. جمع کل خسارت ناشی از کرونا در حوزه گردشگری و صنایع دستی ۱۱۸ هزار و ۲۹۸ میلیارد ریال برآورد شده است.
کدام کسب و کار‌ها در ایام کرونا سود کردند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / کسب و کار / مشاغل / تاثیرات اقتصادی کرونا
کدام کسب و کار‌ها در ایام کرونا سود کردند؟
یک فعال حوزه کار بهترین نوع کسب و کار‌ها در دوران کرونا را کسب و کار‌های اینترنتی عنوان کرد و گفت: کسب و کار‌هایی که توانسته اند از فضای مجازی بهترین استفاده را ببرند، موفق‌تر بودند و بیشتر سود کردند.
چین نخستین اقتصادی که از کرونا عبور کرد
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / اقتصاد جهانی / تاثیرات اقتصادی کرونا / چین / رشد اقتصادی
چین نخستین اقتصادی که از کرونا عبور کرد
جدیدترین بررسی‌های اتاق بازرگانی تهران، نشان می‌دهد که در ماه‌های گذشته، چین که به عنوان نخستین کشور با این ویروس درگیر شد، توانسته بخشی از خسارت‌ها وارده آمده به اقتصاد خود را جبران کند و بار دیگر به حرکت خود در نمودار‌های پیش از کرونا نزدیک شود.
بیکاری ۲.۹ تا ۶.۴ میلیون ایرانی بر اثر کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / بیکاری / تاثیرات اقتصادی کرونا
بیکاری ۲.۹ تا ۶.۴ میلیون ایرانی بر اثر کرونا
رئیس مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی با اشاره به وضعیت بیکاری در کشورمان گفت: مطالعات در ایران نیز حاکی از اثرات گسترده همه‌گیری بر اشتغال کشور است. بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، در دورۀ همه‌گیری در بهترین حالت ۲.۹ میلیون نفر و در بدترین حالت ۶.۴ میلیون نفر از کل شاغلان کشور کاسته می‌شود.
ماندگارترین تاثیر کرونا بر کدام بخش اقتصاد است؟ یک استاد دانشگاه پاسخ می دهد
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / تاثیر کرونا بر اقتصاد / کرونا در اقتصاد / کرونا در جهان / ماندگارترین تاثیر کرونا
ماندگارترین تاثیر کرونا بر کدام بخش اقتصاد است؟ یک استاد دانشگاه پاسخ می دهد
شفقنا- دکتر پروانه کمالی گفت: تاثیرات اقتصادی کرونا در مناطق مختلف جهان و کشور را نمی‌توان از یکدیگر جدا کرد، چرا که عمق این بحران به حدی است که چنانچه یک کشور و یا یک منطقه را درگیر کند...
پاسخ استاد دانشگاه مفید قم به هشت سوال کرونا-اقتصادی ایرنا
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / ویروس کرونا / قم / وضعیت معیشت / صنایع کوچک و متوسط
پاسخ استاد دانشگاه مفید قم به هشت سوال کرونا-اقتصادی ایرنا
قم - ایرنا - حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا یوسفی استاد اقتصاد دانشگاه مفید و عضو هیات علمی این دانشگاه در گفتگویی به هشت سوال ایرنا در باب تاثیرات اقتصادی کرونا بر استان قم پاسخ گفت.
حوزه پولی یورو بدترین تاثیرات اقتصادی کرونا را پشت سر گذاشته است
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / کرونا / بانک مرکزی اروپا / کریستین لاگارد / کووید-۱۹
حوزه پولی یورو بدترین تاثیرات اقتصادی کرونا را پشت سر گذاشته است
ایلنا: رئیس بانک مرکزی اروپا گفت که حوزه پولی یورو «احتمالا» بدترین تاثیرات اقتصادی به‌بار آمده از پاندمی کرونا را پشت سر گذاشته است.
راه حل نهایی عبور از دوران کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / صنعت / کسب و کار اینترنتی / کار / کارگر / بنگاه های کوچک و زودبازده / ویروس کرونا / رکود اقتصادی
راه حل نهایی عبور از دوران کرونا
سرایت تاثیرات اقتصادی کرونا پس از کسب و کارهای کوچک به بنگاه های صنعتی بزرگ و مادر یکی از نگران کننده‌ترین مسائل دولت در این روز ها است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / ویروس کرونا / اتاق اصناف / تاثیرات اقتصادی کرونا / قنادان / صنعت گردشگری
از کاهش ۹۰ درصدی فروش اغذیه‌فروشان تا کفاشانی که چشم به راه کمک دولتند/ اصناف در روزهای کرونایی چه‌ می‌کنند؟
مردم به دلیل ترس از ابتلا به کرونا ویروس از قید شستن فرش‌ها خود گذشتند تا این صنعت را با بحران جدی روبرو کنند به همین دلیل بسیاری از فعالین کارگران تازه استخدام شده خود را از کار بیکار کردند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۵
تاثیرات اقتصادی کرونا، مرگبارتر از خود کرونا
کارگران فقیر به دلیل کاهش گردشگری و صادرات در سطح جهان، کاهش قیمت نفت و حذف کمک های خارجی بیشترین آسیب را خواهند دید.
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / جمهوری خلق چین / تاشکند / سرمایه گذاری
اعلام آمادگی چین برای کمک به ازبکستان در مواجهه با تاثیرات اقتصادی کرونا
تهران – ایرنا – وزیران بازرگانی ازبکستان و چین در یک "تله کنفرانس"، موضوع توسعه همکاری‌های دوجانبه و اقدامات لازم برای جلوگیری از تاثیر شیوع کرونا بر اقتصاد این کشورها را بررسی کردند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / کروناویروس / کرونا در جهان
افزایش سود اوراق دولتی آلمان همزمان با دیدار وزرای اقتصاد اروپا برای مقابله با کرونا
در حالی که وزرای اقتصاد منطقه یورو قرار است امروز، سه‌شنبه در نشستی به گفتگو درباره واکنش مشترک برای کمک به کشورهای عضو در زمینه تاثیرات اقتصادی کروناویروس بپردازند، سود اوراق دولتی آلمان افزایش یافت.
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / فوتبال / خسارت / ویروس کرونا / لیگ جزیره
خسارت کرونا به باشگاه‌های انگلیسی
دیلی‌میل در بررسی تاثیرات اقتصادی کرونا بر فوتبال انگلیس مدعی است بحران ناشی از ویروس کرونا به هر یک از باشگاه‌های بزرگ انگلیسی 750 میلیون پوند ضرر خواهد زد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / لیگ برتر انگلیس / ویروس کرونا
باشگاه‌های کوچک در خوف و رجای بقا/ ضرر کرونا به هر باشگاه انگلیسی: 750 میلیون پوند!
دیلی‌میل در بررسی تاثیرات اقتصادی کرونا بر فوتبال انگلیس مدعی است بحران ناشی از ویروس کرونا به هر یک از باشگاه‌های بزرگ انگلیسی 750 میلیون پوند ضرر خواهد زد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / کرونا / آنگلا مرکل / آلمان / هراس جهانی از ویروس کرونا
بسته ۷۵۶ میلیارد یورویی دولت آلمان برای مقابله با تاثیرات اقتصادی کرونا
تهران- ایرنا- دولت آنگلا مرکل صدراعظم آلمان با بسته مالی ۷۵۶ میلیارد یورویی برای مقابله با تاثیرات منفی کرونا و کمک به شرکت‌ها موافقت کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۹
سقوط سنگین وال‌استریت ادامه دارد
نگرانی سرمایه‌گذاران از تاثیرات اقتصادی کرونا ویروس تشدید شد و سهام وال‌استریت به سقوط تاریخی خود ادامه داد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / تاثیرات اقتصادی کرونا / کرونا در ایران / کسری بودجه دولت / درآمدهای مالیاتی دولت / بودجه سال 99
دستِ کرونا در جیب دولت!
یک استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه برخی از درآمد‌های که دولت در بودجه درنظر گرفته به هیچ عنوان قابلیت تحقق ندارد، بیان کرد: قبل از بسته شدن بودجه نیز برخی از کارشناسان اقتصادی این هشدار را دادند دولت قصد دارد، با مخفی کردن کسری بودجه از طریق ذکر منابعی که قابلیت وصول شدن ندارد، کسری بودجه خود را پنهان کند، حال به نظر می‌رسد با شیوع ویروس کرونا این کسری بودجه شدیدتر خواهد شد و سال سختی را دولت در پیش رو دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •