یکشنبه, ۱۱ خرداد, ۱۳۹۹ / 31 May, 2020
جهانگردی
سقوط صنعت گردشگری در سال ۲۰۲۰
۴ ساعت قبل / ویروس کرونا / ایرانگردی / جهانگردی / نوروز ۹۹ و تعطیلی مراکز اقامتی و گردشگری
سقوط صنعت گردشگری در سال ۲۰۲۰
تهران- ایرنا- برآورهای سازمان جهانی گردشگری، نشان می‌دهد که صنعت گردشگری بعد از چند دهه پیشرفت متمادی، حالا به وضعیت سال ۱۹۸۰ عقب‌گرد کرده است.
تورهای غیرمجاز صنعت گردشگری یزد را تهدید می‌کند
۲ روز قبل / ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری / یزد / جهانگردی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
تورهای غیرمجاز صنعت گردشگری یزد را تهدید می‌کند
یزد - ایرنا - نایب رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافر یزد، تورهای غیرمجاز را آفتی برای صنعت گردشگری استان ذکر کرد و گفت: با شیوع بیماری کرونا و تعطیلی دفاتر ذی ربط، فعالیت تورهای مسافرتی غیرمجاز افزایش یافت و کارکرد آژانس‌های رسمی را تحت‌الشعاع قرار داده و به معضلی برای حوزه گردشگری تبدیل شد.
گرگان صاحب پارک گردشگری می‌شود
۳ روز قبل / شهرداری گرگان / گلستان / جهانگردی
گرگان صاحب پارک گردشگری می‌شود
گرگان -- ایرنا - شهردار گرگان گفت که میدان بسیج این شهر با تغییر کاربری و اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل بودجه عمرانی به پارک گردشگری تبدیل می‌شود.
تصمیمی برای بازگشایی غارها در کشور گرفته نشده است
۴ روز قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / ویروس کرونا / کردستان / مدیریت پسماند / کیومرث کلانتری / جهانگردی / کرونا و محیط زیست
تصمیمی برای بازگشایی غارها در کشور گرفته نشده است
سنندج - ایرنا - معاون محیط ‌زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط ‌زیست گفت: بعد از شیوع ویروس کرونا غارها و نمایشگاه‌های محیط زیست در کشور تعطیل شدند و تاکنون هم تصمیمی برای بازگشایی آنها گرفته نشده است.
کرونا بزرگ‌ترین هواپیمایی آمریکای لاتین را ورشکسته کرد
۵ روز قبل / ویروس کرونا / حمل و نقل مسافری / آمریکای لاتین / جهانگردی / هراس جهانی از ویروس کرونا
کرونا بزرگ‌ترین هواپیمایی آمریکای لاتین را ورشکسته کرد
تهران – ایرنا – لطمه ویروس کرونا به صنعت گردشگری موجب شد تا بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی آمریکای لاتین در آمریکا اعلام ورشکستگی کند.
قلعه حسن صباح الموت بازگشایی شد
۵ روز قبل / استان قزوین / جهانگردی / قلعه الموت
قلعه حسن صباح الموت بازگشایی شد
قزوین - ایرنا - قلعه تاریخی حسن صباح الموت در استان قزوین از امروز سه‌شنبه بازگشایی شد و امکان بازدید گردشگران از آن فراهم آمد.
فروش ویژه کارت طلایی امداد خودرو کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به مناسبت عید فطر
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / کارت طلایی امداد خودرو کانون جهانگردی و اتومبیلرانی / فروش ویژه کارت طلایی امداد خودرو کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به
فروش ویژه کارت طلایی امداد خودرو کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به مناسبت عید فطر
ایلنا: همزمان با عید سعید فطر کارت طلایی امداد خودرو کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به صورت ویژه به فروش می رسد
بازگشایی تاسیسات گردشگری مازندران کلید خورد
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / عید سعید فطر / ویروس کرونا / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / جهانگردی / تعطیلات عید فطر و نگرانی از شیوع کرونا
بازگشایی تاسیسات گردشگری مازندران کلید خورد
ساری - ایرنا - معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی ، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران گفت که پس از سه ماه تعطیلی اجباری ناشی از شیوع ویروس کرونا ، از امروز پنجشنبه اول خرداد ماه تاسیسات گردشگری برای میزبانی از مسافران بازگشایی می‌شوند.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / استانی-فرهنگی و هنری / آژانس مسافرتی / دفاتر خدمات مسافرتی / شرکت رجا / شرکت هواپیمایی ماهان
کم‌لطفی «رجا» به آژانس‌های مسافرتی همدان
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استان همدان گفت: شرکت رجا بیشترین میزان بدهکاری را دفاتر خدمات مسافرتی همدان دارند.
اهمیت گردشگری پایدار و بومی در پساکرونا چند برابر خواهد شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / کرونا / ویروس کرونا / ایرانگردی / جهانگردی / خبر تصویری ایرنا / خبر تصویری ایرنا / مجله تصویری کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
اهمیت گردشگری پایدار و بومی در پساکرونا چند برابر خواهد شد
امیدرضا کاظمی، فعال حوزه گردشگری در گفت‌وگو با خبر تصویری ایرنا ۲۴ ضمن تأکید بر نامشخص بودن پیامدهای پسا کرونا، از احتمال چند برابر شدن اهمیت گردشگری پایدار و بومی در دوران پس از پایان کرونا می‌گوید.
طرح اجرای قرنطینه مسافران در انگلیس از پیش شکست خورده است
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / ویروس کرونا / جهانگردی / اقتصاد کرونا / انگلستان
طرح اجرای قرنطینه مسافران در انگلیس از پیش شکست خورده است
لندن– ایرنا– رئیس بزرگترین شرکت هواپیمایی ارزان قیمت اروپا موسوم به «رایان‌ایر»، با «احمقانه و غیرقابل اجرا خواندن» طرح دولت انگلیس برای ۱۴ روز قرنطینه اجباری مسافران پروازهای خارجی به این کشور، تاکید کرد: نه مسافران از محدودیت‌های جدید پیروی کرده و نه پلیس ظرفیت نظارت بر حسن اجرای آن را دارد.
رویای سفر پس از کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / کرونا / ویروس کرونا / سفر نرویم / ایرانگردی / جهانگردی / مجله تصویری کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
رویای سفر پس از کرونا
به علت شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان تقریباً ١٠٠ میلیون شغل در بخش گردشگری و سفر حذف شده‌اند و یا به زودی نابود خواهند شد. انتظار می‌رود نه تنها هم اکنون، بلکه در پساکرونا و تا چندین سال سفر و گردشگری دچار تغییرات اساسی و بنیادین شود.
کانبرا در حمایت از گردشگری طرح
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / ویروس کرونا / استرالیا / جهانگردی / کانبرا / هراس جهانی از ویروس کرونا
کانبرا در حمایت از گردشگری طرح "سفر مجازی زنده از استرالیا" راه‌اندازی کرد
تهران- ایرنا- دولت استرالیا با هدف حمایت از صنعت ملی گردشگری که بر اثر شیوع کرونا آسیب‌ جدی دیده و تشویق مردم برای برنامه‌ریزی سفرهای بعدی خود به مقصد استرالیا، یک تور مجازی با عنوان "زنده از استرالیا" را برای سفر به این کشور ترتیب داده ‌است.
صنعت گردشگری مالزی زخم خورده کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / ویروس کرونا / مالزی / جهانگردی
صنعت گردشگری مالزی زخم خورده کرونا
تهران- ایرنا- سال ۲۰۲۰ برای گردشگری مالزی می توانست سال بزرگی باشد، اما شیوع ویروس کرونا سبب شد تا صنایع وابسته به گردشگری مثل هتل داری، حمل و نقل زمینی و هوایی دراین کشور که سالانه تقریبا بیش از ۳۰ میلیون گردشگرخارجی داشت صدمات زیادی ببینند.
پروتکل «سفر‌های ایمن» رونمایی شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
پروتکل «سفر‌های ایمن» رونمایی شد
شورای جهانی سفر و گردشگری از پروتکل‌های جدید جهانی «سفر‌های ایمن» برای شروع مجدد بخش سفر و جهانگردی رونمایی کرد.
بزرگترین شرکت گردشگری جهان ۸ هزار شغل خود را حذف می‌کند
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / ویروس کرونا / بلژیک / آلمان / جهانگردی / هراس جهانی از ویروس کرونا
بزرگترین شرکت گردشگری جهان ۸ هزار شغل خود را حذف می‌کند
تهران - ایرنا - شرکت «تی. یو. آی» (‌TUI) آلمان، نخستین و بزرگترین شرکت ارائه خدمات هتلداری و گردشگری جهان، اعلام کرد که به دلیل پیامدهای بیماری همه‌گیر کووید - ۱۹ قصد دارد ۸ هزار شغل خود را در جهان حذف می‌کند.
نقض حریم و منظر چهارباغ  اصفهان با مجوزهای قانونی
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / چهارباغ / پروژه ساختمانی / شهرداری اصفهان / اصفهان / جهانگردی / گردشگری و میراث فرهنگی نصف جهان
نقض حریم و منظر چهارباغ اصفهان با مجوزهای قانونی
اصفهان- ایرنا- اسکلت‌بندی هتلی که مجوز کمیسون ماده پنج را برای ارتفاع چهار طبقه دارد حالا بالا رفته و از پشت بدنه چهارباغ برافراشته شد. نگرانی کارشناسان شهرسازی، معماری و دوستداران میراث فرهنگی از تصمیم و صدور مجوزهایی است که می‌تواند در آینده نه چندان دور حریم و منظر این گذرگاه فرهنگی را با ساخت و سازهای ریز و درشت از بین ببرد.
پس از خروج گردشگران از هند، میزان جرم و جنایت کاهش یافته است
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / هند / ویروس کرونا / جهانگردی
پس از خروج گردشگران از هند، میزان جرم و جنایت کاهش یافته است
تهران- ایرنا - به لطف شیوع ویروس کرونا در جزیره گوا هند، وضعیت جرم و جنایت بهبود یافته؛ این در شرایطی است که پس از ترک گسترده گردشگران و اعمال قرنطینه سخت، فروشندگان مواد غیرقانونی خریداران خود را از دست داده اند.
گردشگری استان اردبیل زیر تیغ کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / ویروس کرونا / ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری / اردبیل / جهانگردی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
گردشگری استان اردبیل زیر تیغ کرونا
اردبیل - ایرنا - خیابان‌ها هنوز سوت و کور است، کمتر خودرویی از خیابان‌ها گذر می‌کند، تمامی هتل‌ها، آب درمانی‌ها و حتی مغازه‌ها نیز تعطیل است، اثری از جمعیت نیز نیست، اندک جماعتی می‌آیند و می‌روند، اینجا شهر همیشه بیدار سرعین یک از قطب‌های گردشگری ایران در استان اردبیل است، کرونا بیشترین زخم کاری خود را بر پیکر این شهر کوچک تروریستی و جمعیت فعال در بخش گردشگری زده است.
آغاز آهنگ شتاب در مسیر گردشگری بافق 
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری / بافق / جهانگردی
آغاز آهنگ شتاب در مسیر گردشگری بافق 
یزد - ایرنا - با اختصاص ۱۳ میلیارد تومان برای تملک و آزادسازی املاک واقع در مسیر، عملیات اجرایی طرح ایجاد بلوار مهمترین منطقه گردشگری باقرآباد و صادق آباد شهرستان بافق ، بعد از یک سال سرعت گرفت.
چهارباغی که «تاورنیه» دید
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / استانی-فرهنگی و هنری / چهارباغ عباسی / جهانگرد
چهارباغی که «تاورنیه» دید
ژان باتیست تاورنیه، جهانگردی فرانسوی است که حدود ۳۵۰ سال پیش، طی دوران سلطنت شاه‌عباس، شاه صفی و شاه سلیمان صفوی شش بار به ایران سفر کرد و پایتخت آن زمان، اصفهان را بیش از همۀ شهرهای دیگر دید و درباره‌اش نوشت.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
۱۰ رسته شغلی از کرونا آسیب دیدند
هفته پایانی اسفند، بانک مرکزی، ۱۰ رسته شغلی آسیب دیده ناشی از ویروس کرونا را برای دریافت تسهیلات و حمایت‌های بانکی معرفی کرد.  در متن این نامه با اشاره به تصمیماتی که دولت برای حمایت از اقشار آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا گرفته، این 10 ردیف شغلی که قرار است با شروط تعیین شده از تسهیلات 75 هزار میلیارد تومانی با کارمزد 12 درصدی بهره‌مند شوند، چنین معرفی شده‌اند: «پیرو بخشنامه شماره ۹۸/۳۰۹۰۲ مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ موضوع ابلاغ محسوبه یک‌هزار و دویست و نودمین جلسه شورای پول و اعتبار در خصوص مساعدت به صاحبان کسب و کارهایی که به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا در کسب و کار خود با مشکلاتی مواجه شده‌اند، بدین وسیله مصوبه جلسه کارگروه بررسی و مقابله با پیامدهای ناشی از …
اسپانیا مرزهایش را به روی گردشگران حوزه شینگن می‌گشاید
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / ویروس کرونا / اسپانیا / جهانگردی / هراس جهانی از ویروس کرونا
اسپانیا مرزهایش را به روی گردشگران حوزه شینگن می‌گشاید
تهران- ایرنا- با گذشت ماه‌ها از تعطیلی مطلق صنعت کلیدی گردشگری در اسپانیا و بسته بودن مرزهای این کشور به روی کشورهای ثالث، دولت مادرید از بازگشایی مرزها به روی گردشگران کشورهای حوزه شینگن با رعایت تدابیر جدی ایمنی و بهداشتی خبر داد.
عشق آباد ترکمنستان به فدراسیون شهرهای گردشگری پیوست
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / ویروس کرونا / عشق آباد / جهانگردی
عشق آباد ترکمنستان به فدراسیون شهرهای گردشگری پیوست
تهران – ایرنا – وزارت امور خارجه ترکمنستان اعلام کرد که شهر عشق آباد پایتخت این کشور، به فدراسیون جهانی شهرهای گردشگری (WTCF) پیوسته است.
افزایش هزینه های گردشگری در سریلانکا
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / ویروس کرونا / سریلانکا / جهانگردی
افزایش هزینه های گردشگری در سریلانکا
دهلی نو-ایرنا- دولت سریلانکا تصمیم گرفته است برای جبران ضررهای وارده بر صنعت جهانگردی این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا،هزینه اقامت جهانگردان در این کشور را افزایش دهد.
کرونا 7 میلیون موقعیت شغلی در روسیه را به خطر انداخته است
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / ویروس کرونا
کرونا 7 میلیون موقعیت شغلی در روسیه را به خطر انداخته است
طبق اطلاعات آژانس فدرال گردشگری روسیه، تقریباً هفت میلیون موقعیت شغلی وابسته به فعالیت‌های جهانگردی در این کشور، به دلیل شیوع ویروس کرونا، بیکار شده و در حال حاضر خانه نشین شده‌اند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
کانون جهانگردی و اتومبیلرانی
فروش ویژه کارت طلایی امداد خودرو کانون جهانگردی و اتومبیلرانی آغاز شد.
بازگشت گردشگری به ووهان
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / ویروس کرونا / چین / جهانگردی / هراس جهانی از ویروس کرونا
بازگشت گردشگری به ووهان
پکن- ایرنا- همزمان با آغاز تعطیلات ۵ روزه روز جهانی کارگر در چین، شهر ووهان و استان هوبی درهای اماکن و مناطق گردشگری را بعد از حدود ۵ ماه به روی گردشگران باز کرد.
بازار داغ ویلاهای اجاره‌ای در اردیبهشت کرونایی گیلان/ مجریان خانه مسافر متخلفان این حوزه/ مجوزها تمدید نشدند/ با متخلفان برخورد می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / گیلان / اردیبهشت / ویلا / هتل / خانه مسافر / سفر به گیلان / ویلاهای اجاره‌ای / مجریان خانه مسافر / سامانه خانه مسافر / سوییت
بازار داغ ویلاهای اجاره‌ای در اردیبهشت کرونایی گیلان/ مجریان خانه مسافر متخلفان این حوزه/ مجوزها تمدید نشدند/ با متخلفان برخورد می‌شود
ایلنا: درحالی که اردیبهشت با تمام زیبایی‌ها و دلربایی‌هایش آغاز و محدودیت‌های سفرهای ضروری برداشته شده، اما با داغ شدن سفرهای تفریحی، بازار ویلاهای اجاره‌ای و البته…
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
تعویق سه ماهه تسهیلات قرض‌الحسنه تا پایان اردیبهشت‌ماه ۹۹
مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن اعلام کرد: تمامی دریافت‌کنندگان تسهیلات قرض‌الحسنه تا پایان‌ اردیبهشت سال جاری مشمول استفاده از مزایای تعویق سه ماهه اقساط هستند.به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا، مسعود ایزدی مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت این بانک اظهار کرد: بانک مسکن در تمامی مقاطع تابع ضوابط و مقررات ابلاغی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است و براساس آخرین دستورالعمل‌های ابلاغی بانک مرکزی در تاریخ98/12/15به دلیل شرایط ناشی از ویروس کرونا ومشکلات حادث شده مقررشد، برای صاحبان کسب‌وکارها به‌ویژه کسب‌وکارهای کوچک که تحت شرایط جدید با مشکلات مالی مواجه شده‌اند، تسهیلاتی فراهم شود.مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت اذعان کرد: براساس بخشنامه ابلاغی تمامی دریافت‌کنندگان تسهیلات قرض‌الحسنه …
صنوبر زادگاه ریواس تربت‌حیدریه
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / تربت حیدریه / اشتغال زایی / جهانگردی / منابع طبیعی
صنوبر زادگاه ریواس تربت‌حیدریه
تربت‌حیدریه- ایرنا- ریواس نوبرانه فصل بهار در ارتفاعات روستای صنوبر شهرستان تربت‌حیدریه تقویت کننده قلب و اعصاب، گیاهی مسرت بخش و ضد افسردگی است.
نگاهی به پیامدهای اقتصادی کرونا برای موزه‌های جهان
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / ویروس کرونا / جهانگردی / موزه / سهم اهالی فرهنگ در مهار کرونا
نگاهی به پیامدهای اقتصادی کرونا برای موزه‌های جهان
تهران- ایرنا- با تعطیلی موزه‌ها در پی شیوع کرونا، درآمد این موسسات فرهنگی تقریبا به صفر رسیده است و بسیاری از آن‌ها برای بقای خود به تعدیل نیرو و استفاده از کمک‌های اضطراری روی آورده‌اند که البته تاثیری موقتی دارد.   
کشف غار طبیعی در گیلان
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / میراث فرهنگی / گیلان / جهانگردی
کشف غار طبیعی در گیلان
رشت - ایرنا - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از کشف یک غار طبیعی در منطقه دیلمان خبر داد.
ادامه چاره‌جویی‌های UNWTO برای خروج گردشگری از بحران
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / گردشگری / وبینار / کروناویروس / سازمان جهانی جهانگردی / همه_باهم_علیه_کرونا
ادامه چاره‌جویی‌های UNWTO برای خروج گردشگری از بحران
وبینار منطقه آسیا - اقیانوسیه (UNWTO) با محوریت مدیریت صنعت گردشگری در شرایط کرونا و پساکرونا با حضور ۱۱ کشور از جمله ایران برگزار شد.
زیرساخت‌های گردشگری فارس زیر سایه کرونا رنگ می‌بازند
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / ویروس کرونا / ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری / شیراز / میراث فرهنگی / جهانگردی / خسارت مالی / فارس / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
زیرساخت‌های گردشگری فارس زیر سایه کرونا رنگ می‌بازند
شیراز-ایرنا-مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: در پی شیوع بیماری کرونا در فارس تاکنون حدود ۶ هزار میلیارد ریال خسارت به زیر ساخت‌های حوزه گردشگری و صنایع دستی این استان وارد شده است.
اگر در جاده ماندیم چه کنیم؟ / بهترین راه امداد خودرو چیست؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / اگر در جاده ماندیم چه کنیم / بهترین راه امداد خودرو چیست / امداد خودرو کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی
اگر در جاده ماندیم چه کنیم؟ / بهترین راه امداد خودرو چیست؟
ایلنا: با کارت طلایی امداد خودرو کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به راحتی می‌توانید خدمات رایگان اتومبیل را دریافت کنید.
فراخوان شرکت در سیزدهمین جشنواره بین المللی سینمای گردشگری
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تهران / جهانگردی
فراخوان شرکت در سیزدهمین جشنواره بین المللی سینمای گردشگری
تهران- ایرنا- سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینمای گردشگری در شهر ویزوی پرتغال برگزار می‌شود و فیلم‌سازان علاقه‌مند می‌توانند فیلم‌های گردشگری با رویکرد گردشگری مسئولانه و پایدار را به این جشنواره ارسال کنند.
مردم نمی‌توانند ۴۰۰ میلیاردشان را پس بگیرند
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
مردم نمی‌توانند ۴۰۰ میلیاردشان را پس بگیرند
رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران گفت: ۴۰۰ میلیارد تومان از پول مردم در حساب‌های شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی است؛ مردم سرگردان مانده‌اند و نمی‌توانند پولشان را پس بگیرند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
طلب 400میلیارد تومانی مردم از ایرلاین‌ها و هتل‌ها
رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران، گفت: ۴۰۰ میلیارد تومان از پول مردم در حساب‌های شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی است و مردم سرگردان مانده و نمی‌توانند پولشان را پس بگیرند. حرمت‌الله رفیعی حدود یک هفته پیش در نامه‌ای خطاب به تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی هشدار داد که اگر بدهی سفرهای کنسل‌شده را تسویه نکنند از آنها شکایت خواهد شد. او پیش از تعطیلات نوروز، زمانی که وزارتخانه‌های راه و گردشگری در بخشنامه‌هایی از شرکت‌های هواپیمایی و تاسیسات گردشگری، ازجمله هتل‌ها …
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
گزیده اخبار
ایرلاین‌ها ۴۰۰‌میلیارد تومان مردم را بلوکه کردند [ایسنا] حرمت‌الله رفیعی، رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران گفت: «۴۰۰‌میلیارد تومان از پول مردم در حساب‌های شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی است؛ مردم سرگردان مانده‌اند و نمی‌توانند پول‌شان را پس بگیرند. او حدود یک هفته پیش در نامه‌ای خطاب به تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی هشدار داد اگر بدهی سفرهای کنسل‌شده را تسویه نکنند، از آنها شکایت خواهد کرد.  رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی با بیان اینکه پول مردم چندماه است در حساب‌های ایرلاین‌ها مانده؛ رقم‌های سنگینی که با آن کاسبی می‌کنند، افزود: «چه کسی باید به این ماجرا …
در سایه همه گیری ویروس کرونا صنعت جهانگردی بیش از ۵۰ ٪ سقوط می‌کند
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / ویروس کرونا / کرونا
در سایه همه گیری ویروس کرونا صنعت جهانگردی بیش از ۵۰ ٪ سقوط می‌کند
با توجه به شیوع ویروس کرونا بسیاری از مردم در سراسر جهان برنامه سفر خود را لغو کرده اند. دولت‌ها و مقامات بهداشتی به مردم هشدار داده اند که از کشتی‌های مسافربری و پرواز‌های طولانی خودداری کنند. رویداد‌های مهم مانند همایش‌ها، نمایش‌های تجاری و المپیک نیز لغو شده اند یا به تعویق افتاده اند بنابراین حتی بهانه‌ای نیز برای مسافرت وجود ندارد. در چنین شرایطی وضعیت شرکت‌های گردشگری به شدت تنزل کرده است.
دیوار کوتاه گردشگری؛ هم مقصر و هم قربانی؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / ترکیه / توریسم ورزشی / جاذبه توریستی / چین / بانک مرکزی / جهانگردی
دیوار کوتاه گردشگری؛ هم مقصر و هم قربانی؟
تهران-ایرناپلاس- گردشگری می‌تواند عامل شیوع بیماری کرونا باشد، اما مهم‌تر از آن، رعایت نکات بهداشتی است، چراکه بیماری کرونا در بسیاری از کشورها که مراودات بیشتری با چین داشتند، به اندازه ایران شیوع پیدا نکرده است.
انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی: ۴۰۰ میلیارد تومان از پول مردم در حساب‌های شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی است / آنها نمی توانند پولشان را پس بگیرند
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی: ۴۰۰ میلیارد تومان از پول مردم در حساب‌های شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی است / آنها نمی توانند پولشان را پس بگیرند
رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران گفت: ۴۰۰ میلیارد تومان از پول مردم در حساب‌های شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی است؛ مردم سرگردان مانده‌اند و نمی‌توانند پولشان را پس بگیرند. چه کسی باید به این ماجرا وارد شود؟ مردم به امیدی منتظر سفر بودند، حالا به دلیل این‌که بیماری آمده و جبر بوده نتوانستند سفر بروند و باید پولشان مسترد شود.
رئیس سنای روسیه: مردم فکر سفر به خارج را از سر بیرون کنند
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / مسکو / روسیه / جهانگردی / هراس جهانی از ویروس کرونا
رئیس سنای روسیه: مردم فکر سفر به خارج را از سر بیرون کنند
مسکو - ایرنا - رئیس سنا و قوی ترین زن این روزهای روسیه اعلام کرده است که فعلا دستگاه حاکمیتی قصدی برای برداشته شدن محدودیت سفر به خارج ندارد و روس‌ها حداقل برای سال میلادی جاری، باید فکر رفتن به خارج یا سفرهای توریستی به دیگر کشورها را از سر بیرون کنند.
پیشتازی توریسم در «رشد» جهانی
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
پیشتازی توریسم در «رشد» جهانی
سال 2019 در نهمین سال متوالی به‌عنوان مهم‌ترین محرک رشد اقتصادی و اشتغال‌زایی در جهان با رشد 5/ 3 درصدی در بخش سفر و جهانگردی با توسعه و رشد قدرتمندی همراه بوده است. شورای جهانی گردشگری و سفر با بررسی 185 کشور از 25 منطقه جغرافیایی و اقتصادی در جهان میزان درآمد سفر و گردشگری در تولید ناخالص جهان و اثر آن بر اقتصاد و اشتغال را مورد بررسی قرار داده است.
زیان هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی آژانس‌های مسافرتی
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
زیان هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی آژانس‌های مسافرتی
ضرر و زیان دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی که بهترین فصل فروش را از دست داده‌اند با الزام به بازپرداخت پول مسافران چندین برابر شد و بسیاری از این دفاتر فصل ناگواری را از لحاظ اقتصادی آغاز کردند. با حرمت‌الله رفیعی، رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در این زمینه گفت‌وگو کرده‌ایم.
هشدار آلمان درمورد رقابت برای بازگشایی زودهنگام مقاصد گردشگری
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / ویروس کرونا / هایکو ماس / آلمان / جهانگردی / هراس جهانی از ویروس کرونا
هشدار آلمان درمورد رقابت برای بازگشایی زودهنگام مقاصد گردشگری
تهران – ایرنا – «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان درمورد بازگشایی زودهنگام مقاصد گردشگری هشدار داد و اعلام کرد که اروپا باید درمورد رویکردی مشترک برای ازسرگیری مسافرت ها به توافق دست یابد.
کاهش ۴۵ درصدی درآمد گردشگری عربستان
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / ویروس کرونا / آسیای غربی / عربستان سعودی / جهانگردی / هراس جهانی از ویروس کرونا
کاهش ۴۵ درصدی درآمد گردشگری عربستان
تهران - ایرنا - وزیر گردشگری عربستان سعودی گفت در پی شیوع ویروس کرونا، درآمد بخش‌های گردشگری این کشور در سال‌جاری میلادی شاهد کاهش ۳۵ تا ۴۵ درصدی خواهد بود.
ساخت ترمینال تاکسی‌های پرنده در چین
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
ساخت ترمینال تاکسی‌های پرنده در چین
شرکت چینی «ای هانگ» از برنامه‌ریزی برای ساخت یک ترمینال جهانگردی به منظور پرواز تاکسی‌های هوایی خبر داد. این شرکت قبلا از پرواز قریب‌الوقوع تاکسی‌های هوایی خود در شهر سویل اسپانیا خبر داده بود و حالا به دنبال تاسیس یک ترمینال تاکسی هوایی در شهر هنژو در استان کوانگچی چین است.‌ ای‌هانگ وعده داده که ساخت و تکمیل ترمینال خود را تا قبل از پایان سال ۲۰۲۰ به سرانجام برساند. در صورت عملی شدن این وعده این شرکت از تمامی رقبای خود در داخل و خارج از چین جلو خواهد افتاد. ترمینال تاکسی‌های پرنده ‌ای‌ هانگ که قرار است «ای پورت» نام بگیرد در سه طبقه احداث می‌شود و حدود ۲۵۰۰ متر مربع مساحت خواهد داشت. طبقه اول و دوم مربوط به بخش‌های پذیرش و انتظار مسافران و طبقه سوم مربوط به ورود و خروج تاکسی‌های پرنده است. همچنین …
قوه قضاییه به منظور استرداد بلیط از ایرلاین‌ها ورود کند
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / جهانگردی
قوه قضاییه به منظور استرداد بلیط از ایرلاین‌ها ورود کند
تهران - ایرنا- رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران با اشاره به بدهی ۲۰۰ میلیارد تومانی مردم از ایرلاین‌ها خواستار ورود قوه قضاییه به مساله شد.
۹۶درصد مقاصد جهان سفر را محدود کردند
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / گردشگری / کروناویروس / سفر / همه_باهم_علیه_کرونا / سازمان جهانی جهانگردی
۹۶درصد مقاصد جهان سفر را محدود کردند
سازمان جهانی جهانگردی اعلام کرد: ۹۶درصد از مقاصد جهان در واکنش به کووید ۱۹ سفر را محدود و یا ممنوع کردند.
آمادگی هتل ها برای بازگشایی در شرایط کرونایی
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / استانی-فرهنگی و هنری / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس / سمنان / استاندار سمنان
آمادگی هتل ها برای بازگشایی در شرایط کرونایی
مدیرعامل و نائب رئیس هتل های جهانگردی و ایرانگردی از آمادگی هتل های تحت پوشش این مجموعه برای پذیرش میهمانان و گردشگران با رعایت موازین بهداشتی و پروتکل های بهداشتی خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۴
مرور یک‌قرن از تاریخ روسیه
مجموعه‌داستان «تزار عشق و تکنو» نوشته آنتونی مارا به‌تازگی با ترجمه مریم حسین‌زاده توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش مهر، مجموعه‌داستان «تزار عشق و تکنو» نوشته آنتونی مارا به‌تازگی با ترجمه مریم حسین‌زاده توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شده است. نسخه اصلی این‌کتاب در سال ۲۰۱۵ در انگلستان چاپ شده است.آنتونی مارا نویسنده آمریکایی این‌کتاب، متولد سال ۱۹۸۴ در واشینگتن دی‌سی است. او اولین‌رمانش را در سال ۲۰۱۳ با نام «منظومه‌ای از پدیده‌های حیاتی» چاپ کرد که جوایز مختلفی را برایش به ارمغان آورد. او کتاب «تزار عشق و تکنو» را در سال ۲۰۱۶ به چاپ رساند که باعث شد به‌خاطرش جایزه فرهنگستان هنر و ادبیات آمریکا را برنده شود. این‌نویسنده در سال ۲۰۱۷ در فهرست بهترین نویسندگان جوان آمریکایی قرار …
تاسیسات گردشگری گیلان همچنان تعطیل است
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / ویروس کرونا / گیلان / جهانگردی / نوروز ۹۹ و تعطیلی مراکز اقامتی و گردشگری
تاسیسات گردشگری گیلان همچنان تعطیل است
رشت- ایرنا- سرپرست معاونت گردشگری گیلان با تاکید بر اینکه بازگشایی تاسیسات گردشگری استان شایعه است، گفت: طبق مصوبات کمیته مبارزه با کرونا در استان، مراکز اقامتی و گردشگری تا اطلاع ثانوی نمی توانند هیچگونه خدمات گردشگری به مسافران ارائه دهند.
قرنطینه سراسری توریست‌های خارجی در هند را غارنشین کرد
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / هند / ویروس کرونا / قرنطینه / جهانگردی / هراس جهانی از ویروس کرونا
قرنطینه سراسری توریست‌های خارجی در هند را غارنشین کرد
دهلی نو- ایرنا- هفته گذشته قرنطینه سراسری در هند بار دیگر تمدید شد. مردم این کشور به روش‌های مختلف سعی کرده‌اند خود را با شرایط جدید وفق دهند اما چند جهانگرد خارجی در شهر ریشیکش در ایالت اوتارکند که پول آن‌ها تمام شده است، تصمیم گرفتند این قرنطینه را در غار سپری کنند.
زمین‌گیری و آینده پرتردید گردشگری اصفهان
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / ویروس کرونا / اصفهان / جهانگردی / خسارت مالی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
زمین‌گیری و آینده پرتردید گردشگری اصفهان
اصفهان- ایرنا- کرونا چهارصد میلیارد تومان به گردشگری اصفهان خسارت زد در حالی که گفته می‌شود حمایت‌ها از بخش‌های مختلف این صنعت کافی نبوده و برای ماندن در عرصه پر تب و تاب گردشگری بحران‌زده که با تردیدهای زیادی مواجه است باید یاران اصلی گردشگری به میدان بیایند.
۱۰۰ میلیارد بدهی را ندهید شکایت می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / گردشگری / ایرلاین / سفر / کروناویروس / سازمان هواپیمایی کشوری / آژانس مسافرتی
۱۰۰ میلیارد بدهی را ندهید شکایت می‌کنیم
رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران با درخواست از شرکت‌های هواپیمایی برای استرداد وجه پروازهای باطل‌شده، گفت: ایرلاین‌های ایرانی و خارجی حدود یک‌صد میلیارد تومان به آژانس‌های مسافرتی و مردم بدهکارند.
جهان درگیر کرونا؛ تورهای مجازی گردشگری برای گذران روزهای سخت
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / ویروس کرونا / سهم_من_در_مهارکرونا / جهانگردی / برزیل / سهم اهالی فرهنگ در مهار کرونا / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا / هراس جهانی از ویروس کرونا
جهان درگیر کرونا؛ تورهای مجازی گردشگری برای گذران روزهای سخت
تهران- ایرنا- این روزها با شیوع گسترده کووید-۱۹ در جهان، اغلب مکان‌های عمومی برای جلوگیری از ابتلای بیشتر افراد به این بیماری، تعطیل شده‌اند اما با این حال، برخی از موزه‌ها، گالری‌های نقاشی و اماکن فرهنگی در جهان، نمایشگاه‌های خود را به صورت مجازی دایر کرده تا علاقمندان هنر از آن بازدید کنند.
خبر ناخوشایند وزیر اقتصاد اسپانیا؛ تعطیلی گردشگری تا سال ۲۰۲۱
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / ویروس کرونا / اسپانیا / قرنطینه / جهانگردی / هراس جهانی از ویروس کرونا
خبر ناخوشایند وزیر اقتصاد اسپانیا؛ تعطیلی گردشگری تا سال ۲۰۲۱
تهران- ایرنا- تعطیلی مطلق بخش گردشگری اسپانیا تا اوایل سال ۲۰۲۱ ناشی از رشد سریع آمار افراد مبتلا و جانباختگان ویروس کرونا، خبر ناخوشایند وزیر کار و اقتصاد این کشور به فعالان این حوزه بود.
آرامگاه پنج هزار ساله مصری برای گشت و گذار مجازی باز می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / علم و فناوری / دانشگاه هاروارد / مقبره / آرامگاه / مصر / قرنطینه / گشت و گذار آنلاین / تور گردشگری / گردشگری / سفر مجازی
آرامگاه پنج هزار ساله مصری برای گشت و گذار مجازی باز می‌شود
در دوران قرنطینه، شاید یکی از جذاب‌ترین کار‌هایی که می‌توان انجام داد، کشف و شهود است. شاید به همین دلیل است که برخی موزه‌ها و گردشگاهها، کاربران مجازی را به گشت و گذار آنلاین تشویق می‌کنند. این هفته هیئت جهانگردی مصر، جهان را به داخل مقبره ۵ هزار ساله ملکه مرسانخ سوم دعوت کرد. ورود به این تور گردشگری رایگان است و خبری از هزینه معمول ۵۰ پوند مصری (حدود ۲.۵۰ پوند) نیست.
مشورت آنلاین UNWTO با ۲۴۰ وزیر و مقام گردشگری جهان
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / گردشگری / کروناویروس / سازمان جهانی جهانگردی
مشورت آنلاین UNWTO با ۲۴۰ وزیر و مقام گردشگری جهان
ویدئو کنفرانس سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) با حضور بیش از ۲۴۰ نفر از وزرا و مقامات عالی گردشگری کشورها از جمله ایران، با رویکرد رونق دوباره صنعت گردشگری در جهان برگزار شد.  
هشدار درباره از دست رفتن یک میلیون و ۶۰۰ هزار شغل در گردشگری
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / امریکا / ویروس کرونا / حرم امام رضا / جاذبه توریستی / جهانگردی
هشدار درباره از دست رفتن یک میلیون و ۶۰۰ هزار شغل در گردشگری
تهران-ایرناپلاس- به گفته یک کارشناس گردشگری، اگر رسیدگی‌ها و حمایت‌های لازم انجام نشود، بخش گردشگری نمی‌تواند دوام بیاورد، فرو می‌ریزد و یک میلیون و ۶۰۰ هزار شغل از دست می‌رود.
سایه سنگین کرونا بر صنعت گردشگری پاکستان
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / ویروس کرونا / پاکستان / جهانگردی / هراس جهانی از ویروس کرونا
سایه سنگین کرونا بر صنعت گردشگری پاکستان
اسلام آباد - ایرنا - هنوز چند ماهی از گزارش مجله فوربیس برای معرفی پاکستان به عنوان یکی از مقاصد برتر گردشگری برای سال ۲۰۲۰ نمی‌گذرد که سایه پدیده همه گیر ویروس کرونا بر صنعت گردشگری این کشور سنگینی می‌کند و پیش بینی می‌شود گردشگری پاکستان روزهای سختی را در آینده سپری خواهد کرد. 
روزنامه چینی ایران را «کشور زیبای گردشگری» توصیف کرد
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / ویروس کرونا / چین / جهانگردی
روزنامه چینی ایران را «کشور زیبای گردشگری» توصیف کرد
پکن- ایرنا- روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست چین نوشت ایران یک کشور زیبا با جاذبه های دلربای گردشگری است و گردشگران و مسافران زیادی پس از حضور در ایران آن را «کشور زیبای گردشگری» دانسته اند.
سوار بر کرونا در پرسپولیس + فیلم
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / گردشگری / پرسپولیس / تخت جمشید / اسب سواری / کروناویروس / گردشگران خارجی / ایران / همه_باهم_علیه_کرونا
سوار بر کرونا در پرسپولیس + فیلم
پروازها یک به یک تعلیق می شدند و قرنطینه جهانی در حال آغاز بود که «ارلیکا»، پزشک آلمانی به ایران سفر کرد تا پیش از مسدود شدن مرزهای بیشتر به روی مسافران، قصه جهانگردی اش را کامل کند.
مونسان: پیگیر تخصیص اعتبار جبران خسارت زیرساخت‌های گردشگری هستیم
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / ویروس کرونا / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / جهانگردی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
مونسان: پیگیر تخصیص اعتبار جبران خسارت زیرساخت‌های گردشگری هستیم
تهران - ایرنا - وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: همان‌گونه که رئیس شورای جهانی سفر و گردشگری به رهبران جهان درخصوص به خطر افتادن ۵۰میلیون شغل در پی شیوع کرونا هشدار داده و بر لزوم چاره‌اندیشی فوری تأکید کرد، پیگیر تخصیص ۳۸هزارمیلیارد ریال برای جبران خسارت زیرساخت‌های گردشگری ایران هستیم.
آژانس های مسافرتی به فکر تهیه تورهای ویژه در پساکرونا باشند
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / گردشگری / حرمت الله رفیعی / دفاتر خدمات مسافرتی
آژانس های مسافرتی به فکر تهیه تورهای ویژه در پساکرونا باشند
رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران گفت: از الان آژانس های مسافرتی باید به فکر تهیه بسته های خلاق در زمینه جذب مسافر در پساکرونا باشند و گرنه شکست خواهند خورد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
آژانس‌های هواپیمایی هزار میلیارد تومان ضرر کردند
رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران از آسیب دستکم هزار میلیارد تومان به آژانس‌های هواپیمایی در اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ در اثر شیوع ویروس کرونا خبر داد.به گزارش برنا، حرمت الله رفیعی درخصوص میزان خسارت مالی وارد شده به این صنف توضیح داد: صنعت گردشگری در سال قبل و ماه‌های گذشته قبل از کرونا، با بحران‌های متعددی مثل افزایش نرخ دلار و سیل در ایام اوج مسافرت‌ها مواجه شده‌ بود که ریزش سفرهای نوروزی را به دنبال داشت و بحران امسال نیز بر آسیب‌های قبلی اضافه کرد. او افزود: با شیوع ویروس کرونا در ایام پیک سفرها، پروازهای داخلی ۴۹ میلیارد تومان و پروازهای بین‌المللی ۲۱۶ میلیارد تومان ضرر کردند. رفیعی ادامه داد: همچنین به هتل‌های داخلی ۶۰ میلیارد تومان و به هتل‌های مسیرهای خارجی نیز ۲۱۰ …
در خانه بمانید و گواهی‌نامه رانندگی خود را بین‌المللی کنید
۱۳۹۹/۰۱/۲۲
در خانه بمانید و گواهی‌نامه رانندگی خود را بین‌المللی کنید
کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران شرایطی فراهم کرده است تا متقاضیان دریافت گواهی‌نامه بین‌المللی رانندگی بتوانند با خاطری آسوده و بدون نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر صدور، درخواست خود را ثبت کنند.
همفکری مجازی UNWTO و ایران درباره بحران کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ / گردشگری / سازمان جهانی جهانگردی / کروناویروس
همفکری مجازی UNWTO و ایران درباره بحران کرونا
سازمان جهانی جهانگردی که پیش‌بینی کرده میزان سفرها در سال ۲۰۲۰ متاثر از ویروس کرونا، ۲۰ تا ۳۰ درصد نزولی شود و ۲۹۰ تا ۴۴۰ میلیارد دلار به گردشگری زیان برسد، اینک در همفکری مجازی با کشورها از جمله ایران، درصدد یافتن راه‌های التیام‌بخش است.
گواهی‌نامه رانندگی بین‌المللی به‌صورت آنلاین صادر می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / جهانگردی
گواهی‌نامه رانندگی بین‌المللی به‌صورت آنلاین صادر می‌شود
تهران - ایرنا- کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران شرایطی فراهم کرده است تا متقاضیان دریافت گواهی‌نامه بین‌المللی رانندگی بتوانند با خاطری آسوده و بدون نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر صدور، درخواست خود را ثبت کنند.
ضرر سنگین کرونا به آژانس‌های هواپیمایی/ وام‌هایی با سود تک رقمی در اختیار آژانس‌های هواپیمایی قرار گیرد
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
ضرر سنگین کرونا به آژانس‌های هواپیمایی/ وام‌هایی با سود تک رقمی در اختیار آژانس‌های هواپیمایی قرار گیرد
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران معتقد است: هزینه های سرسام آور همچون اجاره‌بها دفاتر، حقوق کارکنان آژانس‌داران در شرایطی که مسافرت‌های با شیوع کرونا کاهش یافته، باعث دشواری در ادامه فعالیت آنها خواهد شد.
مونالیزا هم در خانه مانده شما چطور؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / ویروس کرونا / جبرئیل نوکنده / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / جهانگردی / کرونا و کسب‌وکارها: از دورکاری تا رونق آنلاین‌ها
مونالیزا هم در خانه مانده شما چطور؟
تهران - این روزها همه از روش‌های گوناگون از مردم می خواهند در خانه بمانند، یونسکو در سایتش با استفاده از نقاشی هنرمند اسپانیایی(ترسیم نقاشی بدون مونالیزا دربیرون از قاب ) از مردم خواسته برای جلوگیری از شیوع کرونا در خانه بمانند. اما می‌شود این روزها در خانه ماند و به مدد تکنولوژی سفر کرد.
۱۸ کشوری که درگیر همه‌گیریِ کرونا نشده‌اند
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / کرونا / استرالیا / کروناویروس / کرونا در جهان / گردشگری / سازمان جهانگردی جهانی ملل متحد / پارسی خبر
۱۸ کشوری که درگیر همه‌گیریِ کرونا نشده‌اند
در حالی که کروناویروس جدید تاکنون در ۲۰۶ کشور و منطقه جهان شیوع یافته و بیش از یک میلیون مبتلا بر جای گذاشته است، شمار اندکی از کشورهای جهان هنوز درگیر این همه‌گیری نشده‌اند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •