یکشنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۹ / 24 January, 2021
حواله خودرو
۱۳۹۹/۰۹/۲۵
بازار داغ خرید و فروش حواله خودرو
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است طرح‌های فروش خودروسازان تاثیری در ساماندهی بازار خودرو ندارد زیرا سوداگران با ترفندهایی مانند اجاره کارت ملی و خرید و فروش حواله، محدودیت‌های در نظر گرفته شده را دور می‌زنند.
بازار داغ حواله خودروهای پیش‌فروش / هر حواله خودرو  30 میلیون!
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / بازار خودرو / حواله خودرو / خرید حواله خودرو / فروش حواله خودرو / معامله حواله خودرو
بازار داغ حواله خودروهای پیش‌فروش / هر حواله خودرو 30 میلیون!
اگرچه خرید و فروش حواله خودرو ممنوع محسوب می‌شود اما بررسی‌ها نشان می‌دهد این معاملات همچنان در جریان است؛ آن هم با قیمت هر حواله ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان. نوشته بازار داغ حواله خودروهای پیش‌فروش / هر حواله خودرو 30 میلیون! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات ویژه آذر ۹۹ اعلام شد + جزئیات
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / ایران خودرو / حواله خودرو / خودرو
طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات ویژه آذر ۹۹ اعلام شد + جزئیات
طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات ویژه آذر ۹۹ اعلام شد. نوشته طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو به سایر محصولات ویژه آذر ۹۹ اعلام شد + جزئیات اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
معاملات حواله خودرو قفل شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / بازار خودرو / حواله خودرو / خودرو
معاملات حواله خودرو قفل شد
به گفته برخی از فعالان بازار، خرید و فروش حواله خودرو به‌دلیل کاهش قیمت بازار و افزایش قیمت در مبدا تا حدودی قفل شده و این اتفاق دلالان را سرگردان کرده است. نوشته معاملات حواله خودرو قفل شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
حواله‌فروشی در خودرو، بلای جان دلال‌ها شد!
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / قیمت خودرو / حواله خودرو
حواله‌فروشی در خودرو، بلای جان دلال‌ها شد!
فضای مجازی روزانه جولانگاه خرید و فروش انواع حواله است، اما این بار موج گرانی فروش حواله‌های خودرو را برای دلالان به ضرر ختم کرد.
دلالی به سبک فروش امتیاز قرعه کشی خودرو
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / دلالی خودرو / فروش حواله خودرو / قرعه کشی خودرو
دلالی به سبک فروش امتیاز قرعه کشی خودرو
برندگان قرعه کشی ایران خودرو سایپا مشخص شدند و حالا برخی از این برندگان به فکر خرید و فروش حواله‌ها در بازار افتادند.
تصمیم و هشدار مهم سایپا درباره برندگان قرعه کشی فروش فوق‌العاده و یکساله
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
تصمیم و هشدار مهم سایپا درباره برندگان قرعه کشی فروش فوق‌العاده و یکساله
رئیس دفتر مرکزی حقوقی سایپا نسبت به انجام هرگونه معامله حواله خودروهای عرضه شده در طرح‌های فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش یکساله محصولات این گروه خودروسازی هشدار داد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
هشدار حقوقی سایپا به فروشندگان و خریداران حواله خودرو
گروه خودروسازی سایپا محصولات عرضه شده در طرح‌های فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش یکساله را فقط به شخص خریدار تحویل خواهد داد و با هدف کاهش نقش واسطه ها در بازار خودرو، از پذیرش هر نوع وکالت‌نامه خودداری خواهد کرد.
خودروها فقط به شخص خریدار تحویل خواهد شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / خرید و فروش / خودرو / خودروسازان / سایپا / فوت
خودروها فقط به شخص خریدار تحویل خواهد شد
ایلنا: رئیس دفتر مرکزی حقوقی سایپا نسبت به انجام هرگونه معامله حواله خودروهای عرضه شده در طرح های فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش یکساله محصولات این گروه خودروسازی هشدار…
خودروها فقط به شخص خریدار تحویل خواهد شد/ علیه اشخاص، سایت‌ها و صفحات مجازی تبلیغ‌کننده آگهی فروش حواله خودرو اقدام حقوقی خواهد شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / خرید و فروش / خودرو / خودروسازان / سایپا / فوت
خودروها فقط به شخص خریدار تحویل خواهد شد/ علیه اشخاص، سایت‌ها و صفحات مجازی تبلیغ‌کننده آگهی فروش حواله خودرو اقدام حقوقی خواهد شد
رئیس دفتر مرکزی حقوقی سایپا نسبت به انجام هرگونه معامله حواله خودروهای عرضه شده در طرح های فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش یکساله محصولات این گروه خودروسازی هشدار داد و گفت: طبق مصوبه کمیته خودرو هرگونه نقل و انتقال مالکیت خودروهای صفر کیلومتر عرضه شده در طرح های فروش فوق العاده و پیش‌فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا به صورت وکالتی ممنوع است و تبعات حقوقی برای خریدار و فروشنده خواهد داشت.
سایپا: خودروها را فقط به شخص خریدار تحویل می دهیم/احتمال فروش وکالتنامه‌ای یک حواله به چند نفر
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / خودرو / سایپا
سایپا: خودروها را فقط به شخص خریدار تحویل می دهیم/احتمال فروش وکالتنامه‌ای یک حواله به چند نفر
رئیس دفتر مرکزی حقوقی سایپا نسبت به انجام هرگونه معامله حواله خودروهای عرضه شده در طرح های فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش یکساله محصولات این گروه خودروسازی هشدار داد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
مسئولیت فروش حواله خودروها بر عهده مالک است
معاون حقوقی ایران خودرو با اشاره به اینکه انتقال خودرو به فرد دیگر براساس اصول و قواعد حقوقی در مدت یک سال ممکن نخواهد بود، گفت: در صورتی‌ که مشتری به تعهدات خود طبق قرارداد اقدام نکند، مطابق مفاد قرارداد، خودروساز می‌تواند نسبت به فسخ آن اقدام و خودرو را به شخص دیگری واگذار کند.به گزارش ایرنا، مظفری، معاون حقوقی ایران خودرو افزود:‌ محدودیت‌هایی در قرارداد با مشتری با هدف تضمین خرید خودرو توسط مصرف‌کننده واقعی پیش‌بینی شده و اعتبار قرارداد منوط به رعایت این محدودیت‌ها از جمله موارد تعیین شده از سوی وزارت صنعت در ثبت‌نام است.وی در ادامه بیان کرد: با وجود شرایط یاد شده، ممکن است برخی افراد این مسیر را به طریقه‌های دیگر و همراه با تخلف طی کنند که این موضوع با توجه به نقض شروط درج شده، قابلیت پیگرد …
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
دستگیری در انتظار فروشندگان امتیاز خودروهای قرعه‌کشی شده
با اعلام نتایج قرعه‌کشی فروش محصولات دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا، گرچه همه تدابیر بر جلوگیری از ورود دلالان به این بازار و تعلق گرفتن خودرو به مصرف کننده واقعی بود، اما خیلی زود گزارش‌های منتشر شد که برخی افراد اقدام به فروش حواله خودروهای خود کرده‌اند. موضوعی که پلیس به آن ورود کرده و از برخورد با متخلفان چه در این دوره و چه در مراحل قرعه‌کشی‌های آتی خبر داده است.سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در گفت‌وگو با ایسنا، درباره واگذاری امتیاز خودروهای قرعه‌کشی شده دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا اظهارکرد: دستگاه‌های مسئول برای تعلق گرفتن خودرو به مشتریان واقعی خودرو تمهیداتی را در نظر گرفته بود که هنگام ثبت نام اعمال شد؛ اما پس از اعلام نتایج قرعه‌کشی و برخی گزارش‌های دریافتی از خرید و فروش …
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
حواله خودرو بفروشید، دستگیر می‌شوید
با اعلام نتایج قرعه‌کشی فروش محصولات دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا، گرچه همه تدابیر بر جلوگیری از ورود دلالان به این بازار و تعلق گرفتن خودرو به مصرف‌کننده واقعی بود، اما خیلی زود مشخص شد برخی افراد اقدام به فروش حواله محصولات خود کرده‌اند. حالا پلیس به این موضوع ورود کرده و از برخورد با متخلفان چه در این دوره و چه در مراحل بعدی قرعه کشی خبر داده است. سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره واگذاری امتیاز خودروهای قرعه‌کشی شده دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا گفت: دستگاه‌های مسوول برای تعلق گرفتن خودرو به مشتریان واقعی، تمهیداتی را در نظر گرفته بودند که هنگام ثبت نام اعمال شد؛ اما پس از اعلام نتایج قرعه‌کشی، برخی گزارش‌های دریافتی از خرید و فروش امتیاز خودرو منتشر شد و در نتیجه، نهادهای …
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
دستگیری ۲۵۱ مجرم و سارق حرفه‌ای در پایتخت
رئیس پلیس پایتخت از دستگیری ۲۵۱ مجرم و سارق حرفه‌ای در اجرای دومین مرحله از طرح کاشف پلیس آگاهی خبر داد. سردار حسین رحیمی در اجرای دومین مرحله از طرح کاشف که در ستاد مرکزی فاتب برگزار شد، اظهار کرد: امسال دومین مرحله از طرح کاشف از سوی ماموران پلیس آگاهی به مرحله اجرا درآمد و در جریان آن ۲۵۱ سارق و مجرم حرفه‌ای که در قالب ۵۴ باند فعالیت داشتند شناسایی و دستگیر شدند. رحیمی افزود: این افراد مرتکب جرایمی نظیر قتل، سرقت مسلحانه، آدم‌ربایی، تجاوز، جعل و کلاهبرداری، انواع سرقت منزل، خودرو و داخلی خودرو، زورگیری، کیف‌قاپی و... شده بودند. به گفته رحیمی در اجرای این طرح ۲۴۰۴ فقره سرقت کشف شد. وی همچنین در باره تعداد مجرمان سابقه‌دار نیز گفت: ۵۶ درصد از مجرمان دستگیر شده در این طرح سابقه‌دار بودند.سردار …
پایان‌خط 251سارق و کلاهبردار
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
پایان‌خط 251سارق و کلاهبردار
دستگیری 251سارق و کلاهبردار حرفه‌ای دستاورد دومین طرح کاشف پلیس پایتخت در سال 99 بود. علاوه بر این، تعدادی از فروشندگان حواله خودروهای پیش فروش که این حواله‌ها را به قیمت 15میلیون تومان فروخته بودند، دستگیر شدند.به گزارش همشهری، سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران روز گذشته در جمع خبرنگاران به تشریح طرح کاشف که در روزهای گذشته از سوی پلیس پایتخت در محله‌های مختلف تهران اجرا شد، پرداخت و گفت: مجرمانی که در این طرح دستگیر شده‌اند، در اقداماتی همچون قتل، آدم‌ربایی، تجاوز، سرقت مسلحانه، سرقت خودرو، موتورسیکلت، …
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
قیمت‌گذاری شورای رقابت اشتباه است
یک کارشناس صنعت خودرو باانتقاد از شیوه پیش‌فروش خودرو درباره شیوه‌های جایگزین گفت: عرضه خودرو در بورس مزیتی به نام شفافیت دارد؛ البته باید برای عرضه حواله خودروی صفر الزاماتی را رعایت کرد. میلاد بیگی، مدیر گروه صنعت اندیشکده سیاست‌گذاری امیرکبیر گفت: شیوه فعلی پیش‌فروش خودرو هم در بعد قیمت‌گذاری و هم از جنبه روش اجرا ایرادات متعددی دارد. وی افزود: قیمت‌ کالاها در صنایع دیگر در مقایسه با صنعت خودرو نشان می‌دهد که قیمت‌گذاری شورای رقابت اشتباه است البته این موضوع به معنای طرفداری از خودروسازها نیست، بلکه به این معنا است که نباید قیمت‌گذاری به شیوه‌ای انجام شود که فقط دلال‌ها سود کنند.
بررسی ماجرای نشر اطلاعات کاربران رایتل توسط پلیس/ برخورد با خرید و فروش حواله خودرو
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
بررسی ماجرای نشر اطلاعات کاربران رایتل توسط پلیس/ برخورد با خرید و فروش حواله خودرو
رئیس پلیس پایتخت از بررسی نشر اطلاعات کاربران رایتل از سوی پلیس خبر داد.
آگهی‌های حواله خودرو در دیوار منتشر نخواهد شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
آگهی‌های حواله خودرو در دیوار منتشر نخواهد شد
وب سایت دیوار اعلام کرد که آگهی‌های مربوط به فروش حواله‌های خودرو در این وب‌سایت منتشر نخواهد شد.
ورود بخت آزمایی به صنعت خودرو عجیب است / عرضه در بورس عامل ایجاد شفافیت در بازار
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / قیمت خودرو / بورس کالا / میلاد بیگی / اندیشکده سیاستگذاری امیرکبیر
ورود بخت آزمایی به صنعت خودرو عجیب است / عرضه در بورس عامل ایجاد شفافیت در بازار
یک کارشناس صنعت خودرو باانتقاد از شیوه پیش فروش خودرو درباره شیوه‌های جایگزین گفت: عرضه خودرو در بورس مزیتی به نام شفافیت دارد؛ البته باید برای عرضه حواله خودروی صفر الزاماتی را رعایت کرد.
گزارش تسنیم| یک پیشنهاد کارشناسی برای حذف رانت در بازار خودرو/ حواله خودروی صفر در بورس کالا عرضه شود
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
گزارش تسنیم| یک پیشنهاد کارشناسی برای حذف رانت در بازار خودرو/ حواله خودروی صفر در بورس کالا عرضه شود
به منظور جلوگیری از فساد، صیانت از حقوق‌عامه و ایجاد مرجع برای قیمت خودرو در بازار آزاد، پیشنهاد می‌شود حواله خودرو صفر در بورس کالا عرضه شود.با این کار قیمت واقعی خودرو صفر در فضای شفاف بورس کشف می‌شود و با قیمت‌سازی کاذب مقابله می شود.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / استانی-اجتماعی / کلاهبرداری / جعل سند / استان فارس
دستگیری کلاهبرداران ۴ میلیاردی حواله خودرو در شیراز
جانشین فرماندهی انتظامی استان گفت: ۲ کلاهبردار حرفه‌ای که به بهانه فروش حواله خودرو، ۴ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند توسط پلیس دستگیر شدند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
جزییات طرح تبدیل خودروی دنا به پارس TU5 توسط ایران خودرو اعلام شد
گروه صنعتی ایران خودرو شرایط تبدیل دارندگان حواله خودروی دنا معمولی و تعهدات حقیقی فاقد دعوتنامه یا تکمیل وجه این خودرو را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
طرح تبدیل حواله‌های خودرو دنا به پارس TU۵ + جدول
شرایط طرح تبدیل دارندگان حواله خودرو دنا به پارس TU۵ از سوی ایران خودرو ویژه اسفندماه ۹۸ اعلام شد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۲
شمارش معکوس برای کاهش قیمت خودرو
علی ابراهیمی _‌ روزنامه‌نگار شمارش معکوس برای ریزش قیمت ‌خودروهای پرتیراژ داخلی در بازار آغاز شده است. گزارش همشهری نشان می‌دهد ممنوعیت صلح حواله خودروهای ثبت‌نامی ایران‌خودرو رفع شده است. با توجه به رشد 34درصدی تولید و تداوم طرح‌های فروش فوری و اعتباری ایران‌خودرو و سایپا، قیمت‌ها در بازار خودروهای داخلی بر لبه آبشار ریزش قرار گرفته است. به گزارش همشهری، از تیر‌ ماه امسال و پس از تغییر و تحولات مدیریتی در رأس 2خودروساز بزرگ ایران، خرید وفروش حواله‌ای خودرو ممنوع و امکان صلح خودروهای ثبت‌نام شده …
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / انتخابات مجلس شورای اسلامی / مهدی دادفر
وقتی جیب نماینده بسته باشد آن وقت می‌تواند حرف بزند/ به جای حل مشکلات دنبال لابی کردن و یا حواله خودرو گرفتن هستند/ ائتلاف ضدفساد تشکیل دادیم
ایلنا: دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در زمان ثبت نام برای انتخابات مجلس گفت: من به اتفاق برخی افراد که اکنون در این حوزه فعال هستند و حتی هزینه داده‌اند و در عمل…
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •