دوشنبه, ۲۴ شهریور, ۱۳۹۹ / 14 September, 2020
خودروهای دپوشده
مهلت مصوبه ترخیص خودروها تمدید می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / ترخیص خودرو / خودروهای دپوشده / گمرکات کشور
مهلت مصوبه ترخیص خودروها تمدید می‌شود؟
با نزدیک شدن به اتمام مهلت چهارم مصوبه ترخیص خودروها از گمرک، به گفته دبیر انجمن واردکنندگان خودرو چنانچه طی مهلت باقی‌مانده خودروها ترخیص نشوند، احتمال تمدید مجدد مصوبه بعید است و اگر قرار است اتفاقی بیفتد باید در همین چند روز باقی‌مانده تعیین تکلیف شود. نوشته مهلت مصوبه ترخیص خودروها تمدید می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
خودروهای دپو شده در گمرک، ترخیص شدند
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / اخبار خودرو / بازار خودرو / خودروهای دپوشده در گمرک / دپو خودرو
خودروهای دپو شده در گمرک، ترخیص شدند
ترخیص خودروهای دپویی در شرایطی طی ۲۰ روز گذشته متوقف مانده بود که دبیر انجمن واردکنندگان دیروز از رفع مشکل ایجاد شده و امکان ترخیص خودروهای مذکور خبر داد. نوشته خودروهای دپو شده در گمرک، ترخیص شدند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ارائه ۴۳ هزار خودرو به بازار در هفته‌های آینده
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / تحویل خودرو / حسین مدرس خیابانی / خودروهای دپوشده
ارائه ۴۳ هزار خودرو به بازار در هفته‌های آینده
سرپرست وزارت صمت گفت: با ترخیص محموله قطعات مورد نیاز شرکت ایران‌خودرو، میزان خودروهای دپو شده در پارکینگ‌ها حدود ۵۰ درصد کاهش می‌یابد و هفته‌های آینده ۴۳ هزار خودرو به بازار ارائه می‌شود. نوشته ارائه ۴۳ هزار خودرو به بازار در هفته‌های آینده اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
عـــدد خــبــــر
43 هزار خودرو هفته آینده به بازار عرضه می‌شود [ایرنا] سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: «با ترخیص محموله قطعات مورد نیاز شرکت ایران خودرو، میزان خودروهای دپوشده در پارکینگ‌ها حدود ۵۰‌درصد کاهش می‌یابد و در هفته‌های آینده ۴۳‌هزار خودرو به بازار ارایه می‌شود.»او ادامه داد: «تحویل خودرو نیز نزدیک به ۳۵‌درصد نسبت به مدت مشابه پارسال بیشتر شده است.»سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: «میزان خودروهای دارای ناقصی قطعات یا همان خودروهای کف پارکینگ ‌سال گذشته همین زمان نزدیک به ۱۸۰‌هزار دستگاه بود، درحالی‌که اکنون حدود ۸۰‌هزار دستگاه است و به مرور قطعات آنها درحال تکمیل است.»
جزئیات بازگشت ارز صادراتی تولیدکنندگان/ پرونده ترخیص خودروهای خارجی بسته شد
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / ارز صادراتی / بازار خودروی خارجی / خودروهای دپوشده در گمرک / گمرک
جزئیات بازگشت ارز صادراتی تولیدکنندگان/ پرونده ترخیص خودروهای خارجی بسته شد
رئیس کل گمرک از بازنگشتن ارز صادراتی موردی تولیدکنندگان که قابل توجه است خبر داد و گفت: پرونده ترخیص خودروهای خارجی بسته شد. نوشته جزئیات بازگشت ارز صادراتی تولیدکنندگان/ پرونده ترخیص خودروهای خارجی بسته شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
فرصت چهارم برای ترخیص خودروهای دپوشده
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / خودرو دپو شده
فرصت چهارم برای ترخیص خودروهای دپوشده
با موافقت مجدد هیات دولت برای تمدید زمان ترخیص خودروهای دپو شده این چهارمین بار است که این فرصت در اختیار صاحبان خودروها قرار می‌گیرد تا نسبت به ترخیص کالای خود اقدام کنند.
اولتیماتوم گمرک به واردکنندگان خودرو
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / آمریکا / ایران / گمرک ایران
اولتیماتوم گمرک به واردکنندگان خودرو
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران ، با توضیح درخصوص مصوبۀ ۹۸/۱۱/۲۹ هیئت وزیران برای ترخیص خودروهای دپوشده، آخرین وضعیت ترخیص این خودروها را اعلام کرد.
چه تعداد خودرو ترخیص شد و چه تعداد در گمرکات دپو شده‌اند؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / خودرو / مشکلات / معاون / تشریفات گمرکی / گمرک ایران
چه تعداد خودرو ترخیص شد و چه تعداد در گمرکات دپو شده‌اند؟
ایلنا: معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران با توضیح درخصوص مصوبۀ ۹۸/۱۱/۲۹ هیأت وزیران برای ترخیص خودروهای دپوشده، به برخی سئوالات و ابهامات پیرامون این مصوبه پاسخ داد.
خودرویی از گمرک ترخیص نشده است | سرنوشت خودروهای دپوشده در هاله‌ای از ابهام
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
خودرویی از گمرک ترخیص نشده است | سرنوشت خودروهای دپوشده در هاله‌ای از ابهام
دبیر انجمن واردات خودرو گفت: تنها چند روز از مهلت سه ماه دولت برای ترخیص خودرو از گمرک‌ها باقی مانده، اما هنوز یک دستگاه هم ترخیص نشده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
شرایط ترخیص خودروهای دپو شده | ثبت سفارش خودرو باز می‌شود
معاون فنی گمرک ایران ضمن اعلام وضعیت ترخیص تمامی خودروهای دپوشده گفت در راستای اجرای مصوبه هیات دولت باید ثبت سفارش برای ترخیص برخی خودروهایی که فاقد ثبت سفارش هستند، از سر گرفته شود.
۱۳۹۸-۰۹-۰۲ / قیمت خودرو / گمرک جمهوری اسلامی ایران / خودرو / ایران
سرانجام نامعلوم خودروهای دپوشده
حدود ۵ هزار خودرو هنوز در گمرکات کشور دپو شده و مصوبه‌ای برای ترخیص آن‌ها نیامده است؛ این در حالی است که گفته می‌شود در صورت ترخیص این خودروها، بازار کاهش قیمت ۱۵ درصدی را تجربه خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۶
ترخیص خودرو | دستور جلوگیری از ترخیص بیش از ۱۰۰۰ خودرو صادر شد
شفقنا اقتصادی_ خبرها از دستور جلوگیری از ترخیص ۱۰۴۸ خودروی پروانه شده و در گمرک مانده حکایت می‌کند. تسنیم نوشت: بعد از پایان مهلت ۶ ماهه هیئت دولت برای ترخیص خودروهای در گمرک مانده ،‌عملاً فرجه زمانی ترخیص خودروهای دپوشده در نیمه تیر ماه به پایا…
۱۳۹۸/۰۷/۲۵
ترخیص1100 خودروی دپویی مشروط به اجازه دولت
آن‌طور که معاون گمرک اعلام کرد: تمام مشکلات مربوط به ترخیص حدود هزار و 100 دستگاه خودروی دارای پروانه، برطرف شده، اما ترخیص آنها مشروط به اجازه دولت است. مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران گفت: زمان مصوبه دولت برای ترخیص خودروها در ۱۶ تیر به پایان رسید و باید مرجع ذی‌صلاح درخواست تمدید را ارائه کند که این مسوولیت به عهده گمرک یا وزارت اقتصاد نیست، بلکه وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به دنبال آن باشد. وی با بیان اینکه مشکلی متوجه گمرک درباره عدم خروج خودروهای پروانه شده، نیست، ادامه داد: ما هم موافق تمدید زمان و هم موافق ایجاد تغییراتی در مصوبه به نفع کسانی هستیم که خودروهای آنها فرآیند قانونی را طی کرده، اما مجوز ترخیص ندارند. خودروهای دپوشده حدود ۱۳ هزار دستگاه بودند که از …
۱۳۹۸/۰۷/۱۱
راز مستور متروکه‌سازی
در شرایطی که دولت قادر است با یک مصوبه دیگر، مدت ترخیص خودروهای دپوشده را تمدید کند، رئیس کل گمرک از متروکه شدن این خودروها که ارزش مالی آنها به ۲ هزار میلیارد تومان می‌رسد، خبر داده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۷
تصاویر / بازدید دادستان تهران از انبار خودروهای دپو شده سایپا
علی القاصی، دادستان تهران، سه‌شنبه از انبار خودروهای دپو شده واقع در بزرگراه فتح، به صورت سرزده بازدید کرد. پس از حضور القاصی در انبار خودروهای دپوشده، سلیمانی مدیرعامل مجتمع خودروسازی سایپا نیز در انبار مذکور حاضر شد و با دادستان تهران به صحبت پرداخت و توضیحاتی ارائه کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۶
لزوم تعیین تکلیف خودروهای دپوشده در انبارها از سوی مسئولان
دادستان عمومی و انقلاب تهران در پی بازدید سرزده از انبار دپوی خودروسازان گفت:‌ مسئولان هرچه سریع‌تر وضعیت خودروهای دپوشده در انبارهای خودروسازان را تعیین تکلیف کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۳۰ / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو / پژو
دیدگاه کاربران خبرآنلاین درباره تولید پژو ۳۰۱/ پژو ۳۰۱ جایگزین تیبا و پراید شود
برخی کاربران خبرآنلاین درباره تولید پژو ۳۰۱ می‌گویند: «وقتی خودروسازان اعلام می‌کنند خودروهای دپوشده در پارکینگ به‌دلیل کسری قطعات است، چطور خودرو جدید و روز اروپا را تولید می‌کنند. »
۱۳۹۸/۰۴/۲۰
حذف قطعات خودروهای وارداتی
خروج خودروهای دپو شده در گمرک به روزهای آخر خود رسیده و وارد‌کنندگان به سرعت در حال خروج این خودروها از پارکینگ مناطق ویژه اقتصادی و گمرکات کشور هستند. هر چند طی هفته جاری خبری مبنی بر توقف خروج برخی خودروها از گمرکات یا پارکینگ مناطق ویژه اقتصادی، به دلیل ابهاماتی در vin محصولات وارداتی منتشر شد، با این حال گمرک اعلام کرد که مشکلات یادشده به سرعت برطرف و زمینه خروج خودروهای دپوشده فراهم شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •